Chokma
06.02.12,15:29
Zelam vsetkym prijemny zvysok dna......http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdm1KNt3OS0UIRewyLHtQq3Z7a6HevA sc_ejL_MT8Ybx3ik0X3


Aj tebe, aly... a prepac za adrenalin z akychkolvek prispevkov tu... ber to sportovo ako ja tu a ruku na to...
alaya1
06.02.12,14:31
Chokma, ja som na to zvyknuta, co robit,......kazdy ludsky mozog ma urcitu kapacitu:):)

A to preboha pisem vseobecne, lebo uz budem oznacena, ze nenavidim ludi:)
avalik
06.02.12,14:36
Mila Dara, preco si neprecitas napr. v tejto teme viac. Ja ma PP psa, ostatne co robim je moja vec. Moj pes ma PP, je uchovneny.T.J. je chovnym psom.NIKDY by som ho nezavrela niekde k cudzim ludom do koterca, aby som sa mohla ist rekreovat. Ide vsade so mnou- mozes to tvrdit aj ty? ked je to tvoj milacik?
Ako vies, ze tvoj odchov neskonci na ulici, ze steniatka nebudu zneuzivane na mnozenie v klietkach. kde mas tu zaruku. Pri chove PP psov tato zaruka je. je v kupnej zmluve, kde je to podchytene a chovatel ma narok a pravo taketo steniatko, ci uz dospelehop psa, ktoremu je ublizovane zobrat spat.No, to by si najskor nieco mala o chove PP psov aj vediet, nie len to, ze stoji viac, ako bastard.Ked je pre teba pri kupe psa meridkom cena, tak prepac, je mi luto teba aj toho psa.

P.S. verim a dufam, ze pri vybere televizora, auta a inych veci sa tiez riadis tym, ze kupim to co je lacne, ci darovane. CB televizor v bazari, auto jazdenku co ma 20 rokov, ved co- hlavna vec, ze je to lacne,naco vediet, od koho je, kto to pouzival, naco mi je znacka a kvalita.Cena je super, tak beriem.

Viete baby, len keby ste sa pol hodinu zamysleli nad tym co tu pisem....mozno by ste zacali o tom aspon uvazovat..



Ja prepac, nechovam ziadnych psov. Ani s PP, ani bez.A netusim, za akym ucelom potom chovaju bPP psov.-ak nie pre zisk.A kolko je psov na svete nikto neratal, takze ako vieme, ze je nas viac?

tak ako? chovas ci nechovas psa?

vies, ono su niekedy situacie, ked musis psa niekde nechat ... ano moj predchadzajuci bol v hoteli pre psov (ako som pisala v inej teme)
riesila si uz to, ze ta zamestnavatel vysle na zahranicnu pracovnu cestu a ty nevies kam so psom? ja ano, vyuzila som sluzby hotela psov ... dokonca viackrat a co? teraz ma maju zavriet?

ja psa neberiem ako tovar ... ale nevidim dovod kupovat psa s pp ... ako spolocnik mi posluzi aj pes bez pp
Chokma
06.02.12,14:42
tak ako? chovas ci nechovas psa?

Nechova v zmysle, ze nema odchovy - steniatka. Je len majitelkou psa s PP. Dufam, ze som to dobre napisala. :)
alaya1
06.02.12,14:46
Dara, chovat znamena mat chovnu stanicu a produkovat steniatka. To ja nerobim. Mam uchovneneho psa samca. V sucasnej dobe je mnozstvo nepredajnych psov, ci uz b PP, plnia sa nimi utulky, ci s PP, kupna sila ludi je velmi nizka a kto chce psika, uz ho ma.
Nebudem produkovat steniatka a nevediet, kde skoncia. To radsej moj pes nenakryje ziadnu uchovnenu suku.

Ano, ak chces psika spolocnika bPP- utulky su plne psov b PP- urcite sa potesia, ze si jedneho adoptujes a nepouzijes ho na mnozenie.

Uz prosim na dnes stacilo, ci?

Clovek, ak si zaobstara psa, tak ci chce ci nie jeho zivot je tomu tvorcekovi podriadeny, to sa tyka aj dovoleniek...ale su ludia, ktorym nevadi, ze pes je niekde inde. Mne to vadi. je to na kazdom z nas, ako sa rozhodne. pa babizne-))
účtovník 007
07.02.12,08:56
Zdravím všetkých hafíkomilovníkov:) vŕŕŕŕŕŕ.

Tak už máme nášho hafíka z útulku doma. Je úžasne zlatá, zjavne vysoko inteligentná, ale roboty bude s ňou veľa.
Začíname pomaly s výcvikom. Neskôr priložím foto. ;)
sisima
07.02.12,09:06
alaya nesuhlasim s tvojou poslednou vetou, ak mas niekoho, komu doverujes ty, aj tvoj pes, tak preco by hafik nemohol ten tyzden dva, kým si ty na dovolenke strávit u neho?
ked milujes zvierata a zaroven cestovanie, tak preco by si sa mala jedneho vzdat? to je hlupost... a nie vsade sa da cestovat autom... v mojom pripade, chcela som si splnit nejake cestovatelske sny, este pred detmi, a par rokov predtym som si vzala psika z utulku tak akoze som zly majitel, alebo co? nechapem...
svokra ma momentalne 2 hafikov, uz mali asi 10, vzdy mavaju 2-3, jedneho sme nasli na ulici, druheho maju z utulku a k tomu su cestovatelia, niekolkokrat do roka cestuju po celom svete a vzdy ich to mrzi, ze hafici ostavaju doma, ale ostavaju v svojom dome, pride k nim svagrina a vsetko je v pohodicke...
Kvaka
07.02.12,10:10
Aj my to takto robíme, sestra príde k nám a keďže psíci ju poznajú, nevadí, keď ostanú doma s ňou. Ale to je vec každého majiteľa, ako si to zariadi. Ja by som napríklad netrápila psa dlhými cestami, viem, čo to je, keď sme museli cestovať len do ČR. Nie každý pes to zvládne, nie každý pes to znáša, ale zase nie každý má rodinu, ktorá sa dokáže o psíka postarať.
alaya1
07.02.12,11:45
sisima- myslela som a pisala o "HOTELOCH" pre psov, kde su psy zavreti v kotercoch, dostavaju zrat a su vyvenceni 3 krat denne. Jasne, ked su doma s niekym, to je normalne, preboha, ved uz nerobte zo mna fanatika-)
tina.b
07.02.12,19:04
Ďakujem.
Llívia
07.02.12,19:53
1. Existujú nejaké granule, ktoré neobsahujú soľ (chlorid sodný alebo draselný)? Najlepšie s čo najväčším podielom hydinového mäsa a pre šteniatka.

2. Ako veľmi je nebezpečné neznámemu psovi, ktorý sa tvári celkom priateľský, pozerať známku? Sú psi nejako viac "precitlivení" na to, keď im človek siaha na krk?
alaya1
07.02.12,20:58
Ďakujem.
Zo srdca zelam, aby vsetko dopadlo, ako ma....
alaya1
08.02.12,12:51
Myslite, ze je toto normalne? A to som stiahla tu najnormalnejsiu fotku, na ktoru som sa dokazala pozerat.

Zajace sa maju lepsie....
arizona
08.02.12,12:57
NEZABUDNITE SI SVOHO HAVA OZNACIT VYYRAZNYM OBOJKOM AK POJDETE NIEKAM NA PRECHADZKU DO LESA !!!:)

KONECNE!
Poslanci zakázali strieľať psov a mačky v poľovných revíroch (http://www.webnoviny.sk/slovensko/strielanie-psov-a-maciek-v-polovnom-r/460116-clanok.html?from=top_articles)
Llívia
08.02.12,13:31
NEZABUDNITE SI SVOHO HAVA OZNACIT VYYRAZNYM OBOJKOM AK POJDETE NIEKAM NA PRECHADZKU DO LESA !!!:)

KONECNE!
Poslanci zakázali strieľať psov a mačky v poľovných revíroch (http://www.webnoviny.sk/slovensko/strielanie-psov-a-maciek-v-polovnom-r/460116-clanok.html?from=top_articles)


A nepúšťajte ho ďalej než 50 m od seba

(Len aby sme sa predčasne netešili, keďže zákon musí ešte podpísať pán prezident - poľovník...)
Kvaka
08.02.12,14:55
1. Existujú nejaké granule, ktoré neobsahujú soľ (chlorid sodný alebo draselný)? Najlepšie s čo najväčším podielom hydinového mäsa a pre šteniatka.

2. Ako veľmi je nebezpečné neznámemu psovi, ktorý sa tvári celkom priateľský, pozerať známku? Sú psi nejako viac "precitlivení" na to, keď im človek siaha na krk?
1. Je ich viac, skús napr. toto http://www.dogdog.sk/484-arden-grange-puppy-junior-rich-in-fresh-chicken-SUPERPREMIUM.html
2. Áno, psy bývajú citlivé na svoj krk a hlavu. Čo mysliš pod pojmom neznámy pes? Nájdený pes, alebo pes, ktorý je s majiteľom, ale ty ho nepoznáš? Neznámemu psovi pozrieť známku na krku by som sa neodvážila.
adi11
08.02.12,15:35
Llívia
08.02.12,16:12
1. Kvaka, Adi11, ďakujem za typ. To som chcela pre škrečka :D - a nie, nerobím si z vás srandu :-)

2. Kvaka, myslela som psa, ktorý behá po meste a nevyzerá ako túlavý, ale len ako zablúdený/stratený. A nevyzerá nebezpečne, ani sa tak nespráva, naopak, je prítulný. (Raz som takému zablúdenému hľadala na obojku známku. Mal strašne hustú srsť, zle sa hľadala a aj tak som nič nenašla. Lenže vtedy mi nenapadlo, že by sa mu to nemuselo páčiť, a že by ma mohol pohryznúť.)
Kvaka
08.02.12,16:21
Tak môj pes by si dal tú známku aj zobrať, na obojku mu visí na krúžku, ani hľadať by si nemusela. Ešte by sa k tebe túlil, má ľudí rád. A naša dáma by sa po tebe ohnala papuľkou, asi tak raf raf, ale len tak na jemné otlačky. :)
Llívia
08.02.12,16:31
NEZABUDNITE SI SVOHO HAVA OZNACIT VYYRAZNYM OBOJKOM AK POJDETE NIEKAM NA PRECHADZKU DO LESA !!!:)

KONECNE!
Poslanci zakázali strieľať psov a mačky v poľovných revíroch (http://www.webnoviny.sk/slovensko/strielanie-psov-a-maciek-v-polovnom-r/460116-clanok.html?from=top_articles)



Voľby sa blížia - look, kto ako má rád hafanov:
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=29897
alaya1
08.02.12,18:54
Nadherny zaber pre krasny vecer......
Dav
08.02.12,19:14
baby ked budete takto pokračovať, o chvíľu túto tému uzamknú...
... a možno ani nie -tri moderátorky témy sú určite psíčkarky....;)
P.S. Ale nech po sebe štekajú a vrčia len naši miláčikovia ;) my si názory povysvetľujme, aj keď sú rôzne.
Dav
08.02.12,19:23
2. Ako veľmi je nebezpečné neznámemu psovi, ktorý sa tvári celkom priateľský, pozerať známku? Sú psi nejako viac "precitlivení" na to, keď im človek siaha na krk?
Hmmm .... sú rôzne typy psov.... pravdupovediac, je to skôr hlúposť, ako odvaha..... Nevieš, s akým podnetom si pes siahanie na krk spája . Trošku sa s ním porozprávať, ak sa rozvalí, že hladkaj ma, nemusíš skončiť na chirurgii. Pes bez zlých skúseností spozná milovníka psov a reaguje "ahoj, kamarát" . Už len zistiť, či to je ten pes pred tebou.

(http://www.porada.sk/entry.php?b=341)
alaya1
08.02.12,19:25
Hmmm .... sú rôzne typy psov.... pravdupovediac, je to skôr hlúposť, ako odvaha..... Nevieš, s akým podnetom si pes siahanie na krk spája . Trošku sa s ním porozprávať, ak sa rozvalí, že hladkaj ma, nemusíš skončiť na chirurgii. Pes bez zlých skúseností spozná milovníka psov a reaguje "ahoj, kamarát" . Už len zistiť, či to je ten pes pred tebou.

(http://www.porada.sk/entry.php?b=341)
Mas pravdu, ja ich zasadne nehladkam po hlave-)
rozum
08.02.12,20:02
Prosím vás vie mi niekto poradiť kde nájdem videa na nete ohľadom výchovy labradora v českom alebo slovenskom jazyku? Ďakujem http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCb7o3w5ri6bo7qLsQtZuCjCOoyHVfp zCGsorzobW-_cSOjpKaXw
alaya1
08.02.12,20:11
rozum
08.02.12,20:14
Dakujem pekne
kopretinka
08.02.12,20:14
arizona
08.02.12,20:38
Prosím vás vie mi niekto poradiť kde nájdem videa na nete ohľadom výchovy labradora v českom alebo slovenskom jazyku? Ďakujem http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCb7o3w5ri6bo7qLsQtZuCjCOoyHVfp zCGsorzobW-_cSOjpKaXw

http://www.calenzana.estranky.cz/clanky/vycvik.html
alaya1
09.02.12,15:25
Na toto treba uz poriadnu davku zrucnosti.
kopretinka
09.02.12,15:37
:-D
Llívia
09.02.12,20:22
alaya1
11.02.12,18:51
andreaS
11.02.12,20:54
Ako stúpiť množiteľom na krk:
http://www.slobodazvierat.sk/Volim-volis-volime-aj-za-zvierata.268.0.html?bdrm=tif4e966080-79d68136#list_politikom

http://www.slobodazvierat.sk/Volim-volis-volime-aj-za-zvierata.268.0.html?bdrm=tif4e966080-79d68136

tomuto z toho nerozumiem:

prijať prísnejšiu legislatívu v oblasti ochrany spoločenských zvierat
, t.j. zaviesť povinné registrácie chovných staníc (tie, ktoré produkujú zvieratá s PP ako i bez PP), držania a chovu spoločenských zvierat, chovu exotických zvierat (okrem riadneho evidovania zvierat u fyzických osôb aj pravidelnú kontrolu zo strany odborne spôsobilých orgánov od založenia chovu až po jeho ukončenie, transparentne definovaný postih chovateľov, ktorí sa dopustia porušenia zákona vrátane reálnej vymožiteľnosti okamžitej nápravy odobratie zvieraťa),

-------------------------
Nerozumiem, pretoze kazda chovna stanica JE zaregistrovana v FCI... a su tam len tie ktore produkuju PP psy... chovna stanica a bPP absolutne nesuhlasim... je to aj v zaujme utulkov, aby boli za vylucny zakaz tohto tzv. chovu a jeho pripadny vysoky financny postih, aby si to dotycny rozmyslel...

Ak mi niekto vysvetli co tym chceli povedat, budem rada.
alaya1
11.02.12,20:57
Andrea, nemozu to mysliet tak ze sa vytvori novy register? Zase nejaky iny? Co je velka blbost....lebo ten co mnozi bPP stence nikdy sa nikde nezaregistruje.

zase to riesili "odbornici".http://www.sirmi.ic.cz/pes/44.gif
Llívia
13.02.12,12:17
tomuto z toho nerozumiem:

prijať prísnejšiu legislatívu v oblasti ochrany spoločenských zvierat
, t.j. zaviesť povinné registrácie chovných staníc (tie, ktoré produkujú zvieratá s PP ako i bez PP), držania a chovu spoločenských zvierat, chovu exotických zvierat (okrem riadneho evidovania zvierat u fyzických osôb aj pravidelnú kontrolu zo strany odborne spôsobilých orgánov od založenia chovu až po jeho ukončenie, transparentne definovaný postih chovateľov, ktorí sa dopustia porušenia zákona vrátane reálnej vymožiteľnosti okamžitej nápravy odobratie zvieraťa),

-------------------------
Nerozumiem, pretoze kazda chovna stanica JE zaregistrovana v FCI... a su tam len tie ktore produkuju PP psy... chovna stanica a bPP absolutne nesuhlasim... je to aj v zaujme utulkov, aby boli za vylucny zakaz tohto tzv. chovu a jeho pripadny vysoky financny postih, aby si to dotycny rozmyslel...

Ak mi niekto vysvetli co tym chceli povedat, budem rada.


Podľa mňa je to myslené takto - na súčasný stav, keďže odchov mláďať zvierat nie je vôbec upravený zákonom:
- chovná stanica = ktokoľvek, kto "produkuje" mláďatá
- chovná stanica nerovná sa registrovaný chovateľa (t.j. pod nejakou organizáciou/klubom/združením...)
- neregistrovaný chovateľ = zviera bez PP.
Takže nikto by nemohol odchovávať mláďatá bez toho, aby bol jeho chov registrovaný.

Edit: opravujem poslednú vetu: Takže po prijatí zákona by nikto nemohol odchovávať mláďatá bez toho, aby nebol jeho chov registrovaný.
Llívia
13.02.12,12:20
Andrea, nemozu to mysliet tak ze sa vytvori novy register? Zase nejaky iny? Co je velka blbost....lebo ten co mnozi bPP stence nikdy sa nikde nezaregistruje.

zase to riesili "odbornici".

Haló, budíček! Sú aj iné zvieratá než psy - ja si škrečka v FCI ani vo vašom, ani v Anderinom klube nezaregistrujem :---

Alaya1, keď si odborníčka, tak navrhni niečo iné, oveľa, oveľa lepšie, čo zabráni tiežchovateľom množiť bPP štence :rolleyes:
Llívia
13.02.12,12:22
tomuto z toho nerozumiem:

prijať prísnejšiu legislatívu v oblasti ochrany spoločenských zvierat
, t.j. zaviesť povinné registrácie chovných staníc (tie, ktoré produkujú zvieratá s PP ako i bez PP), držania a chovu spoločenských zvierat, chovu exotických zvierat (okrem riadneho evidovania zvierat u fyzických osôb aj pravidelnú kontrolu zo strany odborne spôsobilých orgánov od založenia chovu až po jeho ukončenie, transparentne definovaný postih chovateľov, ktorí sa dopustia porušenia zákona vrátane reálnej vymožiteľnosti okamžitej nápravy odobratie zvieraťa),

-------------------------
Nerozumiem, pretoze kazda chovna stanica JE zaregistrovana v FCI... a su tam len tie ktore produkuju PP psy... chovna stanica a bPP absolutne nesuhlasim... je to aj v zaujme utulkov, aby boli za vylucny zakaz tohto tzv. chovu a jeho pripadny vysoky financny postih, aby si to dotycny rozmyslel...

Ak mi niekto vysvetli co tym chceli povedat, budem rada.


Jedna otázka: ako môže Slovenská republika prostredníctvom svojich zákonov kecať FCI do vecí okolo chovu, registrácie atď.? :rolleyes:

Edit: tak ešte jedna otázka: počula si už niekedy pojem "pasívna chovná stanica"?

A všetci, či skôr všetky, sa môžeme hanbiť za prznenie našej slovenčiny, lebo to nie je žiadna CHOVNÁ stanica, ale CHOVATEĽSKÁ (tu si predstavte smajlíka, ktorý sa hanbí - neni taký v ponuke :---).
alaya1
13.02.12,16:00
Toto je tema o psoch, tak pisem o psoch, chod do druhej temy, tam pis o skreckoch.O ich registracii.
Prd sa do toho vyznas, ani psa nemas, ale rozumu habadej.
Staly tvoj problem s FCI.

P.S. A mnozitelia by bPP psov nemnozili, keby ich od nich blbi ludia nekupovali. Myslim, ze najjednoduchsie riesenie.

No neviem, kolko mas ty rokov, zjavne mozem byt aj tvoja matka. tak aspon ber ohlad k sedinam-:)- toto je k stylu, ktorym mi pises.
Ja pojem chovna stanica NIKDY nepouzivam ,pani, slecna odbornicka:)

A mala by si tu skor pindat do ludi, ktori tu verejne napisu, ze pouziju svojho psa na mnozenie, tych si ani nevsimnes, ako vrtat do ludi, ktori sa snazia o registrovany chov aspon jedneho druhu zvierat- psov.
Skus na tom pouvazovat, ak sa da.
Llívia
13.02.12,19:23
Toto je tema o psoch, tak pisem o psoch, chod do druhej temy, tam pis o skreckoch.O ich registracii.
Prd sa do toho vyznas, ani psa nemas, ale rozumu habadej.
Staly tvoj problem s FCI.
Podľa tvojich príspevkov si ty jediná, ktorá má patenta na rozum a ostatní houby, pardon, prd vedia, resp. každý kto má psa a neodporuje ti v názoroch, je úplne hyper super naj a vo všetkom sa vyzná. AnderaS reagovala na môj odkaz a na registráciu CHS a v tom odkaze sa hovorilo o VŠETKÝCH zvieratách, nielen o psoch. JE TO ZÁKON NA OCHRANU ZVIERAT, NIE ZÁKON NA OCHRANU PSOV!!!! Prosím, buď taká láska a neodporúčaj mi, do ktorej témy mám písať. Nie si bohom na tomto fóre.

P.S. A mnozitelia by bPP psov nemnozili, keby ich od nich blbi ludia nekupovali. Myslim, ze najjednoduchsie riesenie.
Tí blbí ľudia by kupovali psov s PP, keby za ne nemuseli dať toľké peniaze, keď kluby umelo navyšujú ich cenu buzerovnaím majiteľov chodením po výstavách, zbieraním nejakých ocenení, platením toho, hento, tamtoho..


No neviem, kolko mas ty rokov, zjavne mozem byt aj tvoja matka. tak aspon ber ohlad k sedinam - toto je k stylu, ktorym mi pises.

Ja pojem chovna stanica NIKDY nepouzivam ,pani, slecna odbornicka
No jo, došli ti argumenty, tak začínaš s vekom, že? :rolleyes: A môj štýl? Pozri sa na ten tvoj agresívnyj, ktorý používaš – a to nielen, keď píšeš mne, ale komukoľvek, kto si dovolí s tebou nesúhlasiť.

01.02.12, 13:54[/COLOR]] Alaya, vidim, ze to trestne oznamenie za urazku na cti, ktore si kedysi chcela obratit proti mne, by si mala pomaly stylizovat v mnoznom cisle... Tiez si myslim, ze ked ta na tvoj agresivny prejav upozornuju viaceri, o niecom to vypoveda. Ale vsak ty si to aj tak vysvetlis po svojom...

A tvoja úcta voči mne je kde? :rolleyes:

Chokma, prepáč ale keď jej tu za každú spro...ť čo napíše dávajú súhlas, tak sa nediv že jej ego stúpa a vystrkuje rožky.
Keď ti toto napísala Anet, chcela som jej niečo napísať na tvoju obranu (niečo v zmylse, že to prestrelila). Ale ukazuje sa, že mala pravdu.


A mala by si tu skor pindat do ludi, ktori tu verejne napisu, ze pouziju svojho psa na mnozenie, tych si ani nevsimnes, ako vrtat do ludi, ktori sa snazia o registrovany chov aspon jedneho druhu zvierat- psov.
Skus na tom pouvazovat, ak sa da.
Wow, nevidela som jediný príspevok, kde by niekto písal, že chce svojho psa použiť na množenie. A čo sa týka registrovaných chovov, na rozdiel od teba VIDÍM, ŽE JE V ZAJATÍ CHOVANÝCH OVEĽA VIAC ŽIVOČÍŠNYCH DRUHOV, NIELEN PSY!!! Pre mňa nie je rozdiel, či je to pes, mačka, škrečok, rybička, morča, fretka... (áno, priznám, had a iné hlodavcožravce majú právo na život, len keď budú vegetariáni :D) všetky zvieratá si zaslúžia, aby bolo s nimi dobre zaobchádzané, aby netrpeli. LENŽE TO, ŽE NIE SÚ CHOVANÉ "ARTGERECHT", SA NEZMENÍ TÝM, ŽE TY BUDEŠ PINDAŤ TU NA FÓRE, ŽE JA TU BUDEM PINDAŤ, ŽE ADNDREAS TU BUDE PINDAŤ!!! Anet má veľkú pravdu v tomto:

Čipovanie ako také vnímam pozitívne, 5 minút menej bolesti pre štence pri tetovaní.
Avšak u množiteľov to nič nerieši, cestu si vždy nájdu, a množiteľmi sú aj samotný veterinári, aj chovatelia PP psov.
Všetko je vždy len a len o ľuďoch. O etike, o ľudskej slušnosti.... o vzťahu ku zvieratám....

PS: Prv, ako budeš pinadať na môj štýl, zamysli si nad týmto: aký požičaj, taký vráť. Alebo ťa tie šediny oprávňujú správať sa ku mne tak ako sa správaš? A, prosím, zamyslite sa nad tým aj ostatní.
PPS: Mucha PP nedostane – sežral ju pavúk.

A aby som podľa tvojich predstáv nebola mimotemy tak ťa vyzývam na odpovede na tieto dve otázky:

1. Keď máš taký skvelý prehľad o množiteľoch psov a o tom, ako zle ich chovajú, na koľkých si podala trestné oznámenie?!

2.
...Alaya1, keď si odborníčka, tak navrhni niečo iné, oveľa, oveľa lepšie, čo zabráni tiežchovateľom množiť bPP štence
Llívia
13.02.12,19:28
Ešte k môjmu príspevku dodám:
Tí blbí ľudia by kupovali viac psov aj vtedy, keby vedeli a videli, ako sú psy u množiteľov (množiteľov chápte tak, ako to chápe väčšina ľudí, nie ako to chápe Alaya) chovaní, t.j. keby bola nejaká poriadna osveta. Osvetou nie je, keď možno raz za pol roka nejaké TV noviny ale časopis prinesie reportáž o množiteľovi. Rovnako nie je osvetou to, že, ty, Alaya, a ďalší kričíte na tomto fóre, pretože sem chodí zopár tisíc ľudí, ale nie všetci chodia do tejto témy.
andreaS
13.02.12,20:02
Llívia: ja sa priznam, ze uvedeny link som brala vylucne pre psy... ale tak ci tak to nema vyznam podporovat hociake chovy bez pravidiel... ci uz ide o psa, macku, hlodavce, hydinu, kravky ci cokolvek, co bolo raz niekym krvpotne vytvorene do tej podoby aku to ma dnes s tymi vlastnostami za akym ucelom toto zvieratko niekto niekdy vyslachtil... zakon by mal prisne zakazat tieto nestrazene chovy a bodka... to je pre mna riesenie... a hned by boli utulky prazdnejsie...

a viete nad cim som rozmyslala??? ze preco je ludom luto dat za tak uzasneho tvora ako je psik ci macka cca 300e a viac... a za podla mna sprosty telefon si vklude caluju 500e len tak mirnix-dirnix... hoci im bude dobry tak max 2 roky lebo potom pride dalsi tuti fruti novy model a treba byt ohromne imidzovy... nie je to zvratena hodnota? psik, kt. bude vernym spolocnikom, lubit nas ci sme pekny, skadery, smutny, nahnevany, zly, dobry... taky ci onaky... dobrych 10-15 rokov... ktory da tolko lasky co nic ine za peniaze... a na druhej strany chladny kus kovu na rok ci dva... je to na zamyslenie...
Chokma
13.02.12,20:19
Ja sa teraz vratim k tomu zakonu, co chce presadit Sloboda, ci kto... ze chovne stanice bez PP. Myslim si, ze by islo o nasledovne: napr. my chovame osipane, mame na to zivnost s tym, ze mame tento chov. Aj osipane su vyslachtene - napr. landras, hamshire... My chovame krizencov. Stavili sme na krizenie masovych typov. Aj ked ide o hospodarske zvierata, myslim si, ze to posluzi tomu, co chcem povedat v suvislosti s tymi terminus technikus "chovnymi stanicami psov bPP". Ono asi ide aj o danove uniky - zeby kazdy, kto chova a predava psov (aj bPP) mal zivnost na to a teda mal registrovany chov - je jedno, ci PP alebo bPP z pohladu statu. Nam ten chov chodia pravidelne kontrolovat veterinari - dokumentaciu, zdravotnu starostlivost aka je, podmienky, potom tiez beru nasim osipanym krv a posielaju do labaku, aby bolo vsetko zdravotne ok a mohli sme predavat. Takze o toto zrejme tu ide podla mna - o dane a o kontrolu - aka je starostlivost. A o starostlivost by malo ist vsetkym nam - ked tu hromzime na nekale praktiky ludi, co chovaju psov v klietkach...
Chokma
13.02.12,20:28
...a ak by vysiel taky zakon, tak si tiez myslim, ze by mal upravovat co je chovna stanica bPP a s PP, resp. by mal sam urcit podmienky vydavania PP. Livia poukazala, ze neexistuje ziadny oficialny zakon, ktory to riesi.

PS: preco tu nemam moznosti minikomentara??? mimotemy
andreaS
13.02.12,20:28
Chokma: suhlasim... viac menej ;) my mame suseda, co chova kravy... a zhanal dake plemeno, lebo ze je super na maso... a nikde ho nemali...

ale to by sa potom nemalo tykat prave tych bPP psov a maciek... tam by to mali proste zakazat... a potom strazeny chov sa da krasne odsledovat... otazne je, ze ako chcu zistit ako bola dohodnuta cena... ci uz za krytie u psa alebo cena predajna za drobcov... kedysi som sa zamyslala nad touto zivnostou, ale mne skor islo o to, ci tak ako by som mala priznat prijem za krytie mojho psa, ci si mozem uplatnit aj naklady k tomu (par stran dozadu som rozpisala tie cifry) ... lebo fakt pri tych psoch a mackach to absolutne nie je ziskove... aspon urcite nie pre jednotlivca co ma jedneho-dvoch psov... ked ich ma viac, tak tam uz by sa dalo, plus rozhodca, plus upravuje, pripadne plus chovatelske potreby :)
alaya1
13.02.12,20:46
...a ak by vysiel taky zakon, tak si tiez myslim, ze by mal upravovat co je chovna stanica bPP a s PP, resp. by mal sam urcit podmienky vydavania PP. Livia poukazala, ze neexistuje ziadny oficialny zakon, ktory to riesi.

PS: preco tu nemam moznosti minikomentara??? mimotemy

Budem pisat o psoch. V inych zvieratach sa neorientujem, nechcem zavadzat. Uvitam, ak konecne niekto pride na myslienku, ako sa zbavit mnoziarni psov. Ako tych ludi potrestat, nakolko je strasne a nepochopitelnme, ze sa zivy tvor povazuje za vec a clovek, bez pravneho postihu moze si s nim robit, co chce.

registracia chovatelov psov je uzasna myslienka, z pohladu, aby boliregistrovani vsetci ludia, ktori psov, akychkolvek, aj krizencov chovaju. Aby boli tieto chovy kontrolovane, ako pises aj ty pri vasich zvieratach. Rozmyslam len, ake tresty by mali byt dostacujuce, aby sa taky mnozitel psa zaregistroval. Registracia prinasa urcite poplatky, urcite, tomu sa nikto nevyhne, kto sa kdekolvek zaregistruje. Asi bude platit aspon za toho veterinara, co mu kontroluje chov, za to, ze je v nejakej organizacii registrovany bude podla mna tiez poplatok.Skus si pozriet stranky dopredu a pozri na reakcie ohladne registracie a platenia poplatkov v PP chove. Podla mna je to utopia, aj ked uzasna myslienka. Ak to bude len penazny postih, tomu mnozitelovi je aj tak vyhodnejsie zaplatit pokutu, ako sa registrovat a organizovat, nakolko pri nekontrolovanom odchove steniat moze nadalej pouzivat chore, geneticky nevhodne jedince a nevzniknu mu ziadne skody.

Som zasadne a to tu pisem uz x stran za kontrolovany chov psov.

Co sa tyka vydavania PP u psov. Vies, nie je to tak jednoduche, ked Slovensko so svojimi 2 organizaciami odsuhlasilo a vstupilo do FCI, tak suhlasilo aj s podmienkami, za akych sa vydavaju PP u cistokrvnych psov.

Mnozenie psov je celosvetovy problem, keby si videla v akych podmienkach ziju nappr. psy v Azii, prislo by ti zle. Nasi mnozitelia su oprosti nim laskavi ludia. Je v tom velky biznis, ale kazda aktivita je prinosom. To urcite.
Kvaka
13.02.12,20:48
Chokma, presne takto som to aj ja pochopila, teda ten návrh o registrácii chovných staníc, je jedno či PP alebo bPP. Každý, kto chová, by bol registrovaný, pod dozorom veterinára, možno aj poverených inštitúcií, bude sa teda kontrolovať chov, množenie, je jedno, ako to nazvete, ale určite sa zlepšia podmienky týchto chovov. Veď stále sme tu bojovali za práva zvierat, my tu v téme konkrétne psíkov. Ak by sa prijali navrhované opatrenia zákonom, chovanie mimo chovných staníc by bolo zakázané, teda aj pokutované. Aj tak si neviem predstaviť mačky, tie sa v noci túlajú. :eek:Zdá sa, že na dedinách to ešte bude pestré. Ľudia nebudú mať peniaze na kastrácie, ani na pokuty, len aby sa nežiadúco nezbavovali svojich mačičiek.
mimotemyChov - chovný, chovateľ - chovateľský. Takže správne asi chovná stanica. mimotemy
alaya1
13.02.12,20:52
myslim si, ze to bude pestre aj v mestach. Predstav si, ze ma niekto jednu fenu bPP a chce mat steniatka. registracia, poplatky.pestre to bude vsade a j so psikmi, nie len mackami.
Kvaka
13.02.12,21:05
No však práve, nebude môcť len tak mať šteniatka. Radšej sa ich vzdá, ako by mal mať opletačky s úradmi..
alaya1
13.02.12,21:06
To dufam, aj ked, som skepticka, stacilo precitat temu o curani psa a naslednu potrebu psa za to utratit.
alaya1
13.02.12,21:10
Som prekvapena, ze poznas moj zivot a moje aktivity. Viac k tvojim prispevkom nepisem nic.
Chokma
13.02.12,21:11
Chokma: suhlasim... viac menej ;) my mame suseda, co chova kravy... a zhanal dake plemeno, lebo ze je super na maso... a nikde ho nemali...

ale to by sa potom nemalo tykat prave tych bPP psov a maciek... tam by to mali proste zakazat... a potom strazeny chov sa da krasne odsledovat... otazne je, ze ako chcu zistit ako bola dohodnuta cena... ci uz za krytie u psa alebo cena predajna za drobcov... kedysi som sa zamyslala nad touto zivnostou, ale mne skor islo o to, ci tak ako by som mala priznat prijem za krytie mojho psa, ci si mozem uplatnit aj naklady k tomu (par stran dozadu som rozpisala tie cifry) ... lebo fakt pri tych psoch a mackach to absolutne nie je ziskove... aspon urcite nie pre jednotlivca co ma jedneho-dvoch psov... ked ich ma viac, tak tam uz by sa dalo, plus rozhodca, plus upravuje, pripadne plus chovatelske potreby :)

To je myslim, ze problem viacerych oblasti v podnikani.
Aj strata sa da vykazat.

Uzitocne, ale zaroven stratove oblasti by mal stat podporit dotacne.

(Pisem "mal by" lebo realita je velmi rozna - ked zas vezmem do uvahy tu nasu zeleninarsko-prasatkovsku oblast... dotacie, ktore dostaneme by sme statu kedykolvek dokazali hodit na stol ako dokaz, ze nam nijako nepomahaju a nezavisi od nich nase podnikanie. A mozem ti posepkat, ze ak by sme pocitali realne a ciste naklady, boli by sme tiez hlboko v strate. Potom to tak chodi, ze clovek setri, na com sa da setrit. Na dolezitych veciach sa samozrejme setrit neda... A preto to potravinarstvo na SR tak vypada... Chov osipanych totalne zniceny, potravinovo uz davno nie sme sebestacni ako stat a cakame na dovoz ako na spasu. Dotacie nam potravinarom boli vycitane v inej rubrike, zaroven bolo povedane, ze napr. v Holandsku, ci v inych statoch dostavaju niektore odvetvia nepomerne viac a tie si robia skvele skleniky, super technologie - mozu si to dovolit. Uz nebudem rozvijat... Kazdy nech si potiahne myslienku, kam chce.)

Myslela som to napr. tak, ze stat by vytvoril program, ktore chovne stanice s PP by podporil, lebo im to jednoducho nevychadza, a tiez preto, lebo ich poklada za zvlast cenne - napr. chov narodnych plemien, alebo proste aj nejake ine kriteria by dal. Takto to totiz funguje aj inde. Samozrejme, ze len teoreticky - prax vyzera podobne ako som ju opisala v zatvorke.

Takto nejako by som to videla v teorii. :) Ze je to len ideal? Takychto idealov je v nasom state kopec a zijeme...
Kvaka
13.02.12,21:13
Nijaký veterinár neutratí psa, ak na to nie je zákonný dôvod, ak by utratili, porušia tým zákon, okrem toho aj oni majú svoju prísahu.
alaya1
13.02.12,21:20
Tak, uz som tu bola vyhlasena, ze som ako Hitler, lebo obhajujem cistokrvnost psov, neuznavam mnozitelov Co bolo podla mna silne kafe. Ale nakolko toto beriem ako virtual, predýchala som to.

Dnes som si povedala, dost.http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/59269_157335807616262_100000195305567_529066_36207 45_n.jpg
Llívia
13.02.12,21:52
...
mimotemyChov - chovný, chovateľ - chovateľský. Takže správne asi chovná stanica. mimotemy
Nesprávne: chovný = využívaný v chove. Stanica = chovateľská. Pozri sa v Krátkom slovníku slovenského jazyka (aj ja som hľadala, aby som bola múdra :---:D)
Kvaka
13.02.12,21:54
Pozerala som, máš pravdu. Chovný znamená určený na chov. Vzťahuje sa na zviera.
Llívia
13.02.12,22:14
Budem pisat o psoch. V inych zvieratach sa neorientujem, nechcem zavadzat. Uvitam, ak konecne niekto pride na myslienku, ako sa zbavit mnoziarni psov. Ako tych ludi potrestat, nakolko je strasne a nepochopitelnme, ze sa zivy tvor povazuje za vec a clovek, bez pravneho postihu moze si s nim robit, co chce.
No, tak to bude na Nobelovú cenu. Keby príslušné orgány CHCELI, tak množiteľov potrestajú už teraz. Máme zákon, aj keď mnohým sa nepáči, v ktorom je definované, čo je to týranie zvieraťa a sú v ňom aj tresty. VRAJ DOTERAZ BOLA ODSÚDENÁ (myslím tým, že išla aj sedieť do basy) ZA TÝRANIE ZVIERAŤA JEDINÁ ŽENA A AJ TO LEN "VĎAKA" TOMU, ŽE BOLA V PODMIENKE!!! Aká je realita? Na stránkach útulkov a organizácií, ktoré pomáhajú zvieratám, nájdete aj prípady, kedy nahlásili týranie zvieraťa na štátnu veterinárnu správu a tí (ne)zodpovední ani riť zo stoličky nezdvihli a vyhlásili, že o žiadne týranie sa nejedná :mad::mad: Ako je možné potrestať množiteľov, keď kompetentní za A) buď nevedia, že sa niečo také deje, B) nemajú skutočný záujem toto riešiť a problémy ignorujú?


registracia chovatelov psov je uzasna myslienka, z pohladu, aby boliregistrovani vsetci ludia, ktori psov, akychkolvek, aj krizencov chovaju. Aby boli tieto chovy kontrolovane, ako pises aj ty pri vasich zvieratach.
Kto to bude kontrolovať? Štátna veterinárna správa? Viď to, čo som napísala vyššie. Budú nejakí špeciálni inšpektori? Teraz má napr. Sloboda zvierat inšpektorov a poniektorí z nich si môžu s pracovníkmi veterinárnej správy ruky podať (v ničnerobení).

Rozmyslam len, ake tresty by mali byt dostacujuce, aby sa taky mnozitel psa zaregistroval.
Zrušenie chovu. Zákaz chovu, resp. zákaz činnosti. Postihy = pokuty pre ľudí, ktorí z nekontrolovaných chovov kupujú zvieratá. Ja by som aj verejnú čiernu listinu zaviedla, ale to je nereálne, lebo hajzli sú zákonom chránené tvory. Ale: kde niet žalobcu, tam niet sudcu. Keď kompetentní nebudú vedieť/vidieť, že niekto chová bez registrácie, kto čo množiteľovi urobí?

Registracia prinasa urcite poplatky, urcite, tomu sa nikto nevyhne, kto sa kdekolvek zaregistruje. Asi bude platit aspon za toho veterinara, co mu kontroluje chov, za to, ze je v nejakej organizacii registrovany bude podla mna tiez poplatok.Skus si pozriet stranky dopredu a pozri na reakcie ohladne registracie a platenia poplatkov v PP chove.
Len aby bola povinnosť nechať si kontrolovať chov veterinárom ustanovená aj v zákone, lebo ako to je? Od nikoho nemožno žiadať to, čo od neho nepožaduje zákon (alebo tak nejako).

Podla mna je to utopia, aj ked uzasna myslienka. Ak to bude len penazny postih, tomu mnozitelovi je aj tak vyhodnejsie zaplatit pokutu, ako sa registrovat a organizovat, nakolko pri nekontrolovanom odchove steniat moze nadalej pouzivat chore, geneticky nevhodne jedince a nevzniknu mu ziadne skody.
Záleží od toho, ako by bola registrácia upravená v zákone. Ak by bolo povinné registrovať sa tak ako sa registrujú napr. lekári v komore (asi blbý príklad, ale viete, čo tým chcem povedať), tak by bolo na "komore chovateľov", aby si stanovili pravidlá. Lenže to by si mohol stanoviť pravidlá kto chce, aké chce a zostáva len dúfať, že by boli normálne, t.j. napr. nepoužívať v chove choré jedince, nerobiť zo samičiek stroje na rodenie mláďat atď. Ak by bola povinnosť registrovať sa napr. na veterine, tak bez toho, aby štát určil pravidlá, by bolo množiteľov ťažšie, ak nie priam ťažké, postihnúť. Preto, keď už si niekto dáva námahu a bojuje za zákon na ochranu zvierat, tak by mal myšlienky dotiahnuť aj viac do hĺbky, lebo spoliehať sa len na to, že ľudia nebudú robiť to či ono, je naivné.


Som zasadne a to tu pisem uz x stran za kontrolovany chov psov.

Co sa tyka vydavania PP u psov. Vies, nie je to tak jednoduche, ked Slovensko so svojimi 2 organizaciami odsuhlasilo a vstupilo do FCI, tak suhlasilo aj s podmienkami, za akych sa vydavaju PP u cistokrvnych psov.
Je na to uzatvorená nejaká medzištátna zmluva? Podpisoval niečo prezident, premiér, vláda...?

Mňa by zaujímalo, že či si bude môcť chovateľskú stanicu zaregistrovať ktokoľvek, a že či potom chcú z toho urobiť aj predmet podnikania, čiže by každý chovateľ (v zmysle: človek, ktorý odchováva mláďatá zvierat) musel mať živnostenské oprávnenie.

Edit: Alaya, to nie je útok na teba a tvoj príspevok :)
Llívia
13.02.12,22:19
Ešte k tejto téme dodám - pre všetky druhy zvierat - bol nejaký návrh zákona na ochranu zvierat. Nenašla som ho, len "úryvky" z neho. A v tých som napr. nenašla podmienky predaja živých zvierat v obchodoch. Môj názor je: zakázať. (Pardon, viem, že som zase trochu Mimotemy, lebo týka sa to iných zvierat, psov som nevidela predávať v obchode. Ale je to aj trochu k téme: keď chce niekto robiť zákon, nech ho dotiahne poriadne aj do hĺbky, aj do šírky.)
alaya1
14.02.12,21:41
Co je na tomto prispevku neuzitocne?!
alaya1
18.02.12,16:12
ak je toto neuzitocne!
lujza.j
18.02.12,19:15
Dara- pojem bastard je bezny kynologicky pojem- necistokrvny pes. Ja milujem vsetkych psov, staram sa, ako viem.

Mozes o mne povedat co chces, ale to, ze nenavidim psov, to NIE:

Snazim sa, aby ludia pochopili, ako ziju psy mnozene, ako to, ze ty das svojho psa k dispozicii niekomu, je mozne, ze tie stence ostanu v klietkach. Ak na tom je nieco zle a dokonca nenavist, prepac, je to velmi, velmi smutne.
A preco teda mnozitelia ci majitelia bPP psov nedaruju svoje stence?Ich feny rodia 2krat do roka,taky akoze maltez sa predava aj za 150 eur, pritom PP pes, bez vystavnych ambicii sa predava po 200-250.so zarukou.???

ja si myslim, ze tu na porade majitelia bPP psov sa citia mojimi vyjadreniami dotknuti a su urazeni. ze som si to dovolila povedat nieco na ich milacika.
To nie je pravda. Milujte svojich psov, ktorych mate, ale uz nekupujte od mnozitelov, neposkytujte svojich psov na mnozenie.
Utulky su plne psov.. ak chcem mat len darovaneho psa .
nestoji to za zamyslenie?
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard
sisima
18.02.12,19:50
mna by potom zaujímalo, kto a ako utráca psov z KS po lehote pobytu 30dní... robievajú to veterinári, a utrávajú sa úplne zdravé psy, o ktoré proste nikto neprejavil záujem...
sisima
18.02.12,19:53
existuje aj zákon o dani z príjmu... a množitelia určite pravdivo uvádzajú vo svojich DP tieto zisky, ze? hlavne, ze mamičky na materskej to musia, ked predajú v bazáre nejaké veci po detoch...
Kvaka
21.02.12,15:19
Ešte k tejto téme dodám - pre všetky druhy zvierat - bol nejaký návrh zákona na ochranu zvierat. Nenašla som ho, len "úryvky" z neho. A v tých som napr. nenašla podmienky predaja živých zvierat v obchodoch. Môj názor je: zakázať. (Pardon, viem, že som zase trochu Mimotemy, lebo týka sa to iných zvierat, psov som nevidela predávať v obchode. Ale je to aj trochu k téme: keď chce niekto robiť zákon, nech ho dotiahne poriadne aj do hĺbky, aj do šírky.)Pozri si tento zákon, zatiaľ platí http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39

Mal byť nový zákon, ale ešte nie je. Píše sa o tom tu.
http://aktualne.atlas.sk/slovensku-chyba-zakon-o-ochrane-zvierat-upozorni-nan-pochod-psov/slovensko/spolocnost/
AlaNR
24.02.12,14:18
No vrátim sa späť k téme:
Veľmi by som poprosila o radu, náš peso sa nevie nejako vykadiť.
Je taký skrútený, chvost má stiahnutý, je vidieť, že mu niečo je...
Môžem mu dať živočíšne uhlie? Alebo nejaký iný domáci recept by ste neporadili?
Možno mu to pomôže...
Ak by to nezabralo, zajtra by som s ním išla k veterinárovi. Dnes to už bohužiaľ nestihnem, lebo prídem neskôr domov z práce.
kopretinka
24.02.12,14:26
No vrátim sa späť k téme:
Veľmi by som poprosila o radu, náš peso sa nevie nejako vykadiť.
Je taký skrútený, chvost má stiahnutý, je vidieť, že mu niečo je...
Môžem mu dať živočíšne uhlie? Alebo nejaký iný domáci recept by ste neporadili?
Možno mu to pomôže...
Ak by to nezabralo, zajtra by som s ním išla k veterinárovi. Dnes to už bohužiaľ nestihnem, lebo prídem neskôr domov z práce.
nemôže s ním ísť niekto iný?čo dostal žrať v posledných hodinách? Nie náhodou kosti?
Žabinka
24.02.12,14:28
No neviem, živočíšne uhlie je adsorbent, čiže viaže tekutiny, a to stolicu ešte viac zhustí. Ak má zápchu, to mu asi skôr uškodí. Naša psíčka má problémy s vyprazdňovaním po kostiach.
AlaNR
24.02.12,14:35
nemôže s ním ísť niekto iný?čo dostal žrať v posledných hodinách? Nie náhodou kosti?

Kostičky síce obhrýza, ale nie v takom množstve, aby ho zapchali.
Teraz je s ním doma mama, ale tá má problém vzhľadom na vek, sama so sebou a veterinár je v meste, my na dedine...
Dneska žral, s mačkami sa ládovali mliekom a aj nejaké granule pojedol. On normálne žerie, akurát to nejde von... :(
AlaNR
24.02.12,14:36
Ešte ma napadlo, nejaké preháňadlo keby som vyskúšala? Dávali sme mu už ľudské lieky na kašeľ, preháňadlo by sa nemohlo dať?
kopretinka
24.02.12,14:39
Kostičky síce obhrýza aké,koľko On normálne žerie, akurát to nejde von...aj sa snaží tlačiť? :(

.
kopretinka
24.02.12,14:40
Ešte ma napadlo, nejaké preháňadlo keby som vyskúšala? Dávali sme mu už ľudské lieky na kašeľ, preháňadlo by sa nemohlo dať?
nikdy by som nedávala psovi ľudské lieky,ak to neschváli vetroš.
AlaNR
24.02.12,14:42
.

Bravčovú... takú, že musí poriadne obrýzať, aby z nej odkusol. Neboli tenké, ani krehké, aby sa mu zapichli. Kosť bola asi ako päsť, ale ohrýza ju od nedele a ani polovička nie je z nej ohryzená...
Snaží sa, ale nedarí sa mu...
Kvaka
24.02.12,15:02
No vrátim sa späť k téme:
Veľmi by som poprosila o radu, náš peso sa nevie nejako vykadiť.
Je taký skrútený, chvost má stiahnutý, je vidieť, že mu niečo je...
Môžem mu dať živočíšne uhlie? Alebo nejaký iný domáci recept by ste neporadili?
Možno mu to pomôže...
Ak by to nezabralo, zajtra by som s ním išla k veterinárovi. Dnes to už bohužiaľ nestihnem, lebo prídem neskôr domov z práce.
Pozri sa mu pod ten chvost, či nemá nejako zmenené okolie zadku, náš mal zápal análnych žliaz, a stále si to vykúsaval, kým sme na to došli, už sa mu hnis prevalil von. Veterinár mu to musel prečistiť, aj ATB mu dal.
kopretinka
24.02.12,15:03
ono môže to byť všeličo,nie len zápcha,nie som veterinár,možno má aj plné análne žľazy a tlačenie ho bolí.....možno klystír by pomohol,ale neviem,či sa to dá doma urobiť....
AlaNR
29.02.12,13:17
ono môže to byť všeličo,nie len zápcha,nie som veterinár,možno má aj plné análne žľazy a tlačenie ho bolí.....možno klystír by pomohol,ale neviem,či sa to dá doma urobiť....

Tak sme vyskúšali, čo sa dalo, na veľkú bol, ale len trošku a dosť sa vytrápil. Cez víkend to vyzeralo ok, ale zasa sa to vrátilo. Včera už ani nežral. Dnes idem kúpiť Sedalin a ideme na klystír k veterinárovi...
sisima
29.02.12,13:21
prečo mu dávate ľudské lieky? vy si tiež dávate tie pre zvieratá, ked ste chorá?
promont maja
01.03.12,07:36
http://www.porada.sk/t187833-p3-pepsikova.html#post1997870 ( príspevok od Gildy .. č. 30)

http://fc07.deviantart.net/fs28/i/2008/044/5/2/Dogs_by_lost_kind.jpg

... tak toto je také faaaajn ...

P.S.: ... musela som sa s Vami o to podeliť ...
ela77
01.03.12,20:09
to je fantastický záber, len mi je pri takýchto foto smutno za našim chlpáčom.
Dav
09.03.12,21:23
Som vystrašená, lebo nás čaká čistenie zubov. Psina má znovu zubný kameň. Vzhľadom na vek, odhadom 12 rokov, veterinárka urobila predoperačné vyšetrenie a výsledky sú nič moc. Obličky už nefungujú tak, ako by mali. Zmenili sme granule, pri narkóze jej dá aj infúziu. Mala by ich dostať viac, ale predstava Wendynky pri infúzii .... no, veterinárka ju pozná od šteniatka, vytiahnutého z kontajnera, tak veľmi dobre vie, čo by to bolo za cirkus. Ináč, aj Wendy k nej chodí rada, približne s výrazom "ahoj, som rada, že ťa vidím", nasledované zaňuchaním a oklepaním "brŕŕ, čo sa to z teba vykľulo".
Ale srandy nabok, riešim dilemu, či nechať psa trápiť sa so zubným kameňom ( a zoologickou záhradou z bacilov), alebo riskovať, že sa z narkózy nepreberie.
alaya1
12.03.12,19:17
Crufts 2012Najprestiznejsia vystava cistokrvnych psov, kde sa chovatel nemoze prihlasit, moze byt len pozvany...Ak mate zaujem pozriet si najkrajsich psov jednotlivych plemien na svete zo skupiny spolocenskych plemien.
Prosim, vsimnite si, ze psy maju z toho radost, vrtia chvostikom,nie su vystresovani, je vidiet, ze su vycviceni a vychovani.

http://www.youtube.com/watch?v=Zcai1pHORew&feature=related
andreaS
12.03.12,19:21
citala som komenty "mojich" kociek na FB ze je tam rozkosny Pomeranian... to je ten co je aktualne ako obrazok na tom videu... to je tak krasny hafco!!! mali sme tu cest zazit ho na dovolenke v taliansku... a co to psica stvaralo nemalo chybu... kazde rano si vliezlo pod lehatko a vyhrabal si dieru snad do 50-60cm a v nej potom lezal :D ... z malych plemien pre mna cislo 1 ;)
alaya1
12.03.12,22:03
Andrea, ved to aj vyhral.....krasny je fakt a je vidiet, ze ho "panko" miluje.-)
Marína
14.03.12,06:56
Napadlo ma, že sa vám možno zídu tieto recepty, náhodou som na ne narazila na nete.
Keksy pre psov (http://varecha.pravda.sk/recepty/keksiky-pre-moje-psiky3-fotorecept/22182-recept.html)
Mrkvové sušienky pre psov (http://varecha.pravda.sk/recepty/mrkvove-susienky-pre-nasich-psikov-fotorecept/21355-recept.html)
Llívia
14.03.12,07:11
Napadlo ma, že sa vám možno zídu tieto recepty, náhodou som na ne narazila na nete.
Keksy pre psov (http://varecha.pravda.sk/recepty/keksiky-pre-moje-psiky3-fotorecept/22182-recept.html)
Mrkvové sušienky pre psov (http://varecha.pravda.sk/recepty/mrkvove-susienky-pre-nasich-psikov-fotorecept/21355-recept.html)

Nebolo by lepšie namiesto pšeničnej múky použiť ryžovú? Drahšie by to bolo určite :---
Mária27
15.03.12,13:00
Ďalšia adopčná akcia v Horárni Horský park! Spolu s celebritami budeme hľadať domov psíkom a mačičkám z útulkov.

1. apríla 2012
od 10:00 do 16:00 v pásme UTC+02

Horáreň Horský Park (http://www.facebook.com/pages/Horáreň-Horský-Park/159348357459208)
Lesná 1, 811 04 Bratislava, Slovakia

Táňa Rosová (http://www.facebook.com/profile.php?id=100000569247265) starostka vás pozvala.
verkaz
15.03.12,14:47
Ja robím nasledovné koláčiky : recept je od oka
asi 250g mäsová drť(jedna kocka), také isté množstvo pomletej pečienky, sparím sáčok ovsených vločiek, asi 100 g tvaroh, 2 biele jogurty a zomeliem aj trochu mrazenej zeleniny. Vypracujem hustú kašu (pridám podľa potreby pár lyžičiek múky). Z hmoty kladiem na vymastený plech malé kôpky, ktoré upečiem do hneda.
Psíkovia to majú strašne radi. Nie je to náročné ani drahé. Z tohoto množstva mám asi 300 kusov. Polovicu dám do útulku a druhú mám pre domáceho maznáčika, prípadne psíkov, ktorých ponúkneme na prechádzke.
Marína
15.03.12,16:22
Vierka, tak tie tvoje sú určite super. Ja síce psíka nemám ale si viem predstaviť ako psíkom musia chutiť. Tu som našla ešte jeden Keksy pre psov (http://varecha.pravda.sk/recepty/keksy-pre-psy-fotorecept/18757-recept.html)
Llívia
21.03.12,08:29
Ja robím nasledovné koláčiky : recept je od oka
asi 250g mäsová drť(jedna kocka), také isté množstvo pomletej pečienky, sparím sáčok ovsených vločiek, asi 100 g tvaroh, 2 biele jogurty a zomeliem aj trochu mrazenej zeleniny. Vypracujem hustú kašu (pridám podľa potreby pár lyžičiek múky). Z hmoty kladiem na vymastený plech malé kôpky, ktoré upečiem do hneda.
Psíkovia to majú strašne radi. Nie je to náročné ani drahé. Z tohoto množstva mám asi 300 kusov. Polovicu dám do útulku a druhú mám pre domáceho maznáčika, prípadne psíkov, ktorých ponúkneme na prechádzke.
Toto vyzerá super! Najmä, že tam nejde toľko múky.
Mäsová drť - to je nejaké krmivo pre psy?
verkaz
21.03.12,08:42
Áno, kupujem to v chovateľských potrebách majú také štvrťkilové kocky. Ma tam byť hovädzie alebo kuracie mäso aj s chrupavkami a kosťami . Je to na jemno zomleté.
Tieto koláčiky sú naozaj fajné, moji psíkovia doma aj havkáči v útulku ich majú strašne radi.
eluša
27.03.12,19:38
Máme presne ten istý problém s kokerkou. Dnes som bola u MVDr, pretože už asi dva týždne potravu ovonia, ale nechá tak. Pred tým mala občas dni, že jej nechutilo, ale po prechádzke jej nechutenstvo raz-dva prešlo a misku vyprázdnila ako nič. Teraz si už neberie ani z ruky, ovonia, otočí sa a chudne. Doktorka jej dala nejaké tabletky, ktoré by jej mali "upratať žalúdok", lenže tabletku nejdem do nej dostať, keďže jedlo odmieta. Tak len injekčnou striekačkou jej roztok tabletky streknem do papuľky. Ináč plasty, drevo, papier, topánky - to je jej a teraz už vyhľadáva i trávu, zrejme jej tráva pomáha tráviť...
Dav
27.03.12,19:46
Skús biely jogurt, po lyžičkách, mal by upraviť mikroflóru.
alaya1
27.03.12,20:12
Ak pojeda travu, ma prekysleny zaludok, v ziadnom pripade by som neponukala granule, ale iba dietu, ryza, kuracina, zeleninka a biely jorurt, hoci aj na toto jedlo, pripadne dat do misky, nech vylize. Najlepsi je Sabi- jehusty, bez konzervantov.
verkaz
27.03.12,20:30
Ak má rada bryndzu, tak tá by tiež mohla pomôcť a tiež acidko.
anet
30.03.12,05:29
Máme presne ten istý problém s kokerkou. Dnes som bola u MVDr, pretože už asi dva týždne potravu ovonia, ale nechá tak. Pred tým mala občas dni, že jej nechutilo, ale po prechádzke jej nechutenstvo raz-dva prešlo a misku vyprázdnila ako nič. Teraz si už neberie ani z ruky, ovonia, otočí sa a chudne. Doktorka jej dala nejaké tabletky, ktoré by jej mali "upratať žalúdok", lenže tabletku nejdem do nej dostať, keďže jedlo odmieta. Tak len injekčnou striekačkou jej roztok tabletky streknem do papuľky. Ináč plasty, drevo, papier, topánky - to je jej a teraz už vyhľadáva i trávu, zrejme jej tráva pomáha tráviť...
Inak toto nie je sranda. Ak má pretrvávajúce problémy s tráviacim traktom, išla by som na RTG. Hlavne keď má rada, ako píšeš rôzne plasty, drevo ... Ak má v tráviacom trakte cudzí predmet, môže aj uhynúť, hlavne keď píšeš že chudne.
Poznám psa, ktorý žil s kúskom loptičky v tráviacom trakte dva roky, ale poznám aj psa, ktorý behom mesiaca uhynul (zlý prístup a diagnóza veterinára).
truch
30.03.12,06:49
Naša mala obdobné problémy. Za normálnych okolností žerie ako "pardál", vtedy jedla veľmi málo a tiež schudla. Zrazu začala vracať a vyvrátila kameň, úplne hladký, väčší ako pinpongová loptička:( Znovu začala jesť ako predtým:) Takže je možné, že niečo zhltla a to jej robí tie problémy.
gilda
04.04.12,08:13
truch
04.04.12,08:24
Tak sme včera, ešte aj dnes ráno, mali manévre:( Naša pažravá slečna zožrala taký vecheť na umývanie riadu, neviem kde ho splašila:( Chytila hnačku, vracala........., neviete si predstaviť ten humus a smrad:( Hneď som jej dala čierne uhlie, zhltla ho ako cukrík a navarila som jej ryžu s mrkvou. Ráno už bola len jedna mláka, dúfam, že keď dnes prídem domov, nebudem musieť zase pucovať:(
alaya1
05.04.12,15:55
alaya1
06.04.12,20:33
lujza.j
26.04.12,12:46
alaya1
02.05.12,06:02
anet
03.05.12,14:20
Ballu vo veku 6 mesiacov :)
anet
03.05.12,14:28
A ako som sľúbila, konečne mám v ruke PON magazyn 2012 :)
anet
03.05.12,14:33
Môj prvorodený, Maxim :)
alaya1
10.05.12,20:32
Ani jeden majitel b PP psa nemoze zarucit, ze rodicia jeho psa neziju takto.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/522812_3236660927798_1604982762_32608711_569145082 _n.jpg
lujza.j
10.05.12,21:25
ja áno...
Llívia
16.05.12,06:30
http://www.westieinfo.com/forum/ft3/plakat1.jpg

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim

"Zákony neexistujú, len VY to môžete zmeniť!" Autor/i plagátu sa snažili zapôsobiť na city ľudí a asi preto si pomohli klamstvom. Nie je pravda, že zákony neexistujú. Zákony existujú: o chove, podmienkach chovu, o týraní atď. Problém je v tom, že aj keď niekto upozorní príslušné orgány (RVPS, políciu) na porušovanie zákonov, tak sa títo niekedy na to jednoducho.... hodia bobek a skonštatujú, že je všetko OK (toto dokážu posúdiť aj od stola - bez toho, aby išli obhliadnuť skutočný stav).
avalik
16.05.12,06:50
ja tiez
kopretinka
16.05.12,08:13
Ani jeden majitel b PP psa nemoze zarucit, ze rodicia jeho psa neziju takto.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/522812_3236660927798_1604982762_32608711_569145082 _n.jpg
pre boha,to je čo????? veľkochov???? to snáď ani nie je možné..........:eek:
alaya1
16.05.12,08:19
Toto je "CHOV"- b PP psov. Ked som bPP mnozenie tu odsudzovala a je jedno, ci sa mnozi na jednom, ci 100 psoch, skoro ma tu mnohi ukamenovali. Ale k tomuto obrazku sa ziaden z nich nevyjadril.! DIVNE.

Len Livia opat napada plagatik, kde je vysvetleny vyznam chovu PP psov. Vraj su zakony, ktore bPP chov zakazuju, reguluju a letacik hra na city ludi. Co nie je pravda, letacik len vysvetluje, v com je rozdiel medzi chovom PP psov a tymto tu na obrazku.
avalik
16.05.12,08:25
Nechce sa mi s tebou hadat, precitaj si par svojich prispevkov dozadu, kde sa prave mna pytas, aby som ti citovala zakony, kde sa pise o chove b PP psov, ktore tento chov zakazuju.!! Teraz pises, ze zakony existuju!! Absolutne sa v tom nevyznas.Len mi je luto, ze si sa nevyslovila aj k dalsiemu obrazku, ...To je vsetko, co k tomu napisem.

zato ty sa vyznas ;)

zakon o veterinarnej starostlivosti

§ 22
Ochrana zvierat(1) Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný pri chove zvierat alebo držaní zvierat zabezpečiť ich ochranu a pohodu, ktorou sa rozumie dosiahnutie takého vzťahu medzi prostredím a každým individuálnym zvieraťom, ktorý s ohľadom na druh zvieraťa, stupeň jeho vývoja, prispôsobenia sa a domestikácie zaručí jeho dobrý zdravotný stav, fyziologické a etologické potreby, dostatočnú voľnosť pohybu, sociálne vzťahy, rozvíjanie jeho daností a fyziologické prejavy správania, a to dodržiavaním požiadaviek na
a) kontrolu zvierat,

b) ustajnenie zvierat a na používané zariadenia,
c) kŕmenie, napájanie, podávanie liekov, veterinárnych liekov a veterinárnych prípravkov,6) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39#f6541877)
d) chov zvierat a vykonávanie zákrokov na nich, e) vedenie záznamov,
f) prepravu zvierat,
g) vykonávanie pokusov na zvieratách a na chov a dodávanie zvierat na vykonávanie pokusov na nich,h) ochranu zvierat v čase ich usmrcovania alebo zabíjania,
i) ochranu voľne žijúcich zvierat a nebezpečných zvierat chovaných v zajatí,
j) ochranu spoločenských zvierat.
(2) Zakazuje sa týranie zvierat, ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
b) bez použitia anestetík, ak je to potrebné, spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, brúsenia zobákov a kastrácie kohútikov,105a) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39#f7009645) kupírovania časti chvosta psov v súlade s uznanými plemennými znakmi do veku 14 dní od narodenia a kupírovania časti chvosta malých prežúvavcov narodených na území Slovenskej republiky do veku osem dní, odrohovania mláďat domácich prežúvavcov do veku osem týždňov pri dodržaní podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb a okrem odstraňovania vlčieho pazúrika u psov, ktoré môže vykonávať len osoba podľa § 10 ods. 2 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39#f6540506),
c) spôsobí zvieraťu trvalá alebo dlhodobá porucha správania,
d) prekračujú biologické schopnosti zvieraťa alebo sa zvieraťu spôsobuje neprimeraná bolesť, poranenie alebo utrpenie,
e) obmedzuje výživa a napájanie zvieraťa, čo poškodzuje jeho zdravotný stav, f) spôsobí zvieraťu zbytočné utrpenie alebo bolesť tým, že sa nevyliečiteľne choré, slabé alebo vyčerpané zviera, pre ktoré je ďalšie prežívanie spojené s trvalou bolesťou alebo utrpením, vydá na iný účel ako na neodkladné bezbolestné usmrtenie,
g) spôsobí zvieraťu bolesť alebo utrpenie tým, že sa použije ako živá návnada.

(3) Ďalej sa zakazuje
a) dopovať zvieratá alebo im podávať omamné látky a chemické látky poškodzujúce ich zdravie alebo navodzujúce ich nefyziologický stav, alebo podávať im potravu obsahujúcu látky alebo predmety, ktoré im spôsobujú bolesť, utrpenie alebo ich inak poškodzujú, okrem odôvodnených zdravotných a schválených pokusných dôvodov,
b) používať podnety, predmety alebo pomôcky vyvolávajúce bolesť tak, že spôsobujú klinicky zjavné poranenie alebo klinicky preukázateľné negatívne zmeny v činnosti nervovej sústavy alebo iných orgánových sústav zvieraťa,
c) zasahovať do priebehu pôrodu spôsobom, ktorý zväčšuje bolesť alebo poškodzuje zdravie zvieraťa,
d) štvať zviera proti zvieraťu, cvičiť alebo skúšať zviera na inom živom zvierati okrem sokoliarskeho výcviku pernatých dravcov na lov zveri a prípravy zvieraťa na jeho vypustenie do voľnej prírody a používať živé zviera ako návnadu okrem schválených pokusných dôvodov; za štvanie, cvičenie a skúšanie zvieraťa na inom živom zvierati sa nepovažuje použitie poľovného psa alebo poľovne upotrebiteľného psa podľa osobitného predpisu,106) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39#f6541994) a použitie psa na pastierske účely.
e) použiť zviera ako cenu alebo prémiu v súťažiach a pri výstavách zvierat,
f) použiť živé zvieratá v umeleckej produkcii a v reklame bez oznámenia miestne príslušnému orgánu veterinárnej správy,
g) propagovať týranie zvierat,
h) opustiť zviera s úmyslom zbaviť sa ho; za opustenie sa nepovažuje vypustenie voľne žijúceho zvieraťa do jeho prirodzeného prostredia, ak to dovoľuje zdravotný stav zvieraťa a charakteristika prostredia,
i) usmrtiť zviera bez primeraného dôvodu,
j) vykonávať štátne veterinárne činnosti v rozpore s § 10 ods. 3 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39#f6540508),
k) chovať zvieratá v nevhodných podmienkach alebo tak, aby si sami alebo navzájom spôsobovali utrpenie,
l) používať elektrický prúd k obmedzeniu pohybu končatín alebo znehybnenia zvieraťa okrem použitia elektrických ohradníkov alebo prístrojov pre elektrické omračovanie a usmrcovanie zvierat, m) zbavovať ryby šupín alebo plutiev pri manipulácii so živými rybami alebo im vtláčať oči do očníc,
n) zabíjať gravidné zvieratá okrem prípadov, u ktorých je na základe odborného posúdenia veterinárnym lekárom zrejmé, že je bezprostredne ohrozené zdravie matky alebo plodu.
(4) Primeraným dôvodom na usmrtenie zvieraťa je

a) prípad nutnej obrany a krajnej núdze, b) usmrtenie jatočného zvieraťa alebo iného zvieraťa využívaného na získavanie produktov živočíšneho pôvodu,

c) usmrtenie zvieraťa v schválenom pokuse, d) bezbolestné usmrtenie zvieraťa z dôvodu jeho nevyliečiteľnej choroby, závažného alebo rozsiahleho poranenia alebo jeho veku, ak je jeho ďalšie prežívanie spojené s nepretržitou bolesťou alebo utrpením; bezbolestné usmrtenie zvieraťa po predchádzajúcom zbavení vedomia môže vykonať len veterinárny lekár okrem skončenia utrpenia zvieraťa v naliehavých prípadoch, ak nemožno rýchlo zabezpečiť pomoc veterinárneho lekára,

e) usmrtenie zvierat pri eradikácii, kontrole, prevencii a diagnostike chorôb a deratizácii, f) usmrtenie nechcených zvierat, ak pre ne nie je možné zabezpečiť náhradnú starostlivosť; neplatí pre služobné zvieratá,

g) ulovenie zvieraťa povoleným spôsobom.
(5) Zákazy podľa odsekov 2 a 3 sa vzťahujú len na stavovce.


(6) Vlastník zvieraťa alebo držiteľ zvieraťa je povinný zabezpečiť opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania.

(7) Štát a obce zriaďujú, prevádzkujú a podieľajú sa na prevádzke útulkov a karantén pre zvieratá.


(8) Obce sú povinné zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce.


(9) Odchyt túlavých zvierat a ich umiestňovanie do útulkov a karanténnych staníc môžu vykonávať iba odborne spôsobilé osoby vyškolené podľa § 6 ods. 2 písm. ap) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39#f6540371).
kopretinka
16.05.12,08:37
nerozumiem,čo znamená toto citovanie zákona?
ano,ten zákon existuje,ale Ty si myslíš,že množiči ho dodržiavajú?keby ho dodržiavali,tak by neboli množiči....zákon sa nedodržiava a nekontroluje a porušovanie nikto nepokutuje ani inak nerieši
avalik
16.05.12,08:42
citovanie zakona je dokaz o tom, ze chov je zakonne upraveny - ci uz su to s PP alebo bez PP

to, ze sa nedodrziava je druha vec - ak mate konkretne poznatky o nedodrziavani, tak to hlaste na prislusnych miestach
kopretinka
16.05.12,08:47
citovanie zakona je dokaz o tom, ze chov je zakonne upraveny - ci uz su to s PP alebo bez PP

to, ze sa nedodrziava je druha vec - ak mate konkretne poznatky o nedodrziavani, tak to hlaste na prislusnych miestach
:D:D:D:mad::mee:
niekoľkokrát som hlásila,urgovala.....najprv že prešetríme.....potom,že už sme tam poslali pracovníka.....potom už ani neodpovedali,dodnes som sa nedozvedela,či tam od nich niekto vôbec bol a či to vyšetrili a ako to dopadlo...
avalik
16.05.12,08:56
:D:D:D:mad::mee:
niekoľkokrát som hlásila,urgovala.....najprv že prešetríme.....potom,že už sme tam poslali pracovníka.....potom už ani neodpovedali,dodnes som sa nedozvedela,či tam od nich niekto vôbec bol a či to vyšetrili a ako to dopadlo...

no a myslis si, ze ak by si hlasila, urgovala nedodrziavanie navrhovaneho "zakona o chove psov s PP" bol by vysledok iny?
Llívia
16.05.12,09:30
zato ty sa vyznas ;)

zakon o veterinarnej starostlivosti

§ 22
Ochrana zvierat
...
1Dara, obrovské ĎAKUJEM!!! Áno, toto je jeden zo zákonov/predpisov, ktorý upravuje chov ZVIERAT (teda nie len psov). Aspoň niekto tu chápe, čo a čom píšem, na rozdiel napr. od Alaye1, ktorá sa potrebuje so mnou len dohadovať namiesto toho, aby aspoň trošku porozmýšľala nad tým, čo píšem.
Llívia
16.05.12,09:34
nerozumiem,čo znamená toto citovanie zákona?
ano,ten zákon existuje,ale Ty si myslíš,že množiči ho dodržiavajú?keby ho dodržiavali,tak by neboli množiči....zákon sa nedodržiava a nekontroluje a porušovanie nikto nepokutuje ani inak nerieši



niekoľkokrát som hlásila,urgovala.....najprv že prešetríme.....potom,že už sme tam poslali pracovníka.....potom už ani neodpovedali,dodnes som sa nedozvedela,či tam od nich niekto vôbec bol a či to vyšetrili a ako to dopadlo...

Kopretinka, a o čom som to písala ja? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Radšej to pre niektorých zvýrazním:


http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim

"Zákony neexistujú, len VY to môžete zmeniť!" Autor/i plagátu sa snažili zapôsobiť na city ľudí a asi preto si pomohli klamstvom. Nie je pravda, že zákony neexistujú. Zákony existujú: o chove, podmienkach chovu, o týraní atď. Problém je v tom, že aj keď niekto upozorní príslušné orgány (RVPS, políciu) na porušovanie zákonov, tak sa títo niekedy na to jednoducho.... hodia bobek a skonštatujú, že je všetko OK (toto dokážu posúdiť aj od stola - bez toho, aby išli obhliadnuť skutočný stav).
Kvaka
16.05.12,09:44
nerozumiem,čo znamená toto citovanie zákona?
ano,ten zákon existuje,ale Ty si myslíš,že množiči ho dodržiavajú?keby ho dodržiavali,tak by neboli množiči....zákon sa nedodržiava a nekontroluje a porušovanie nikto nepokutuje ani inak nerieši
Zákon sa musí dodržiavať, pokiaľ viem, už toto platí dlho, ešte vlani v októbri som pripla odkaz na novelu. http://www.porada.sk/t98890-p49-starostlivost-o-psa.html#post1875316
Zákon nerieši chov PP psov, ani chov bez PP psov, rieši všeobecne chov zvierat. Takže ak niekto porušuje zákon, treba to nahlásiť na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu.


Ten link je už nefunkčný, dávam odkaz na celý zákon v platnom znení. http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39
Llívia
16.05.12,09:47
Nechce sa mi s tebou hadat, precitaj si par svojich prispevkov dozadu, kde sa prave mna pytas, aby som ti citovala zakony, kde sa pise o chove b PP psov, ktore tento chov zakazuju.!! Teraz pises, ze zakony existuju!! Absolutne sa v tom nevyznas.Len mi je luto, ze si sa nevyslovila aj k dalsiemu obrazku, ...To je vsetko, co k tomu napisem.
Alaya1, ja som si tú námahu dala a našla som si predpisy, ktoré upravujú starostlivosť o zvieratá, ich chov, držbu. Takže to TY si, kto vie o tom veľko houby. Skús na moje príspevky reagovať menej prehnane, potom sa ti (tajne dúfam) bude lepšie rozmýšľať o tom, o čom skutočne píšem ;)


"Zákony neexistujú, len VY to môžete zmeniť!" Autor/i plagátu sa snažili zapôsobiť na city ľudí a asi preto si pomohli klamstvom. Nie je pravda, že zákony neexistujú. Zákony existujú: o chove, podmienkach chovu, o týraní atď. Problém je v tom, že aj keď niekto upozorní príslušné orgány (RVPS, políciu) na porušovanie zákonov, tak sa títo niekedy na to jednoducho.... hodia bobek a skonštatujú, že je všetko OK (toto dokážu posúdiť aj od stola - bez toho, aby išli obhliadnuť skutočný stav).

Ani v pripravovanom zákone na ochranu zvierat nebola zmienka o zákaze chovu psov bez PP. Písalo sa v ňom len o povinnej registrácii ľudí, ktorí ich chovajú za účelom "produkcie" mláďat.

Mimochodom, ako môže niekto napísať, že množitelia psov nechovajú? Oni ich pestujú? :eek: V tom pripravovanom zákone bol pojem CHOVATEĽ definovaný takto:
§ 3 Základné pojmy
Na účely tohto zákona sa rozumie
d) chovateľom zvieraťa fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá má zviera vo svojej starostlivosti a je za zviera zodpovedná, a to i na prechodný čas.
(Zatiaľ sa mi nepodarilo v teraz platných predpisoch nájsť definíciu pojmu "chovateľ" vo vzťahu k spoločenským zvieratám.)
Kvaka
16.05.12,10:00
§ 48 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu od 400 eur do 1000 eur, ak
..
h) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

§ 50 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe – podnikateľovi alebo právnickej osobe pokutu od 2 500 eur do 40 000 eur, ak...

q) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

Nikde sa tu nepíše nič o PP či bez PP psoch.
Llívia
16.05.12,10:04
§ 48 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu od 400 eur do 1000 eur, ak
..
h) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

§ 50 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe – podnikateľovi alebo právnickej osobe pokutu od 2 500 eur do 40 000 eur, ak...

q) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

Nikde sa tu nepíše nič o PP či bez PP psoch.

Ani v pripravovanom zákone nebolo ani mäkké F o tom, že by psy mali mať povinne PP.

Má niekto vedomosť o tom, že by nejaký človek dostal pokutu za to, že mala jeho fenka neplánovane mladé? Alebo za to, že mu ušiel pes, ktorý nakryl fenku a boli z toho šteniatka? :rolleyes: Podľa mňa to toiž je neplánované rozmnožovanie. A? Zákon je, ale nikto to netrestá.
Llívia
16.05.12,10:24
Alaya1, a toto nie je tiež klamstvo?
http://www.qop.sk/sites/default/files/VOLNA_TVORBA/NEZABIJAJTE_MNOZENIM/3_PP_VERZUS_bezPP.jpg
Citujem: "PP sa psovi nedá vybaviť dodatočne! Dokonca je to nelegálne a trestné!"
Tak v štáte, ktorý nemá upravené ZÁKONMI vydávanie PP, je trestné a nelegálne dať ho psovi dodatočne? :confused:

http://www.qop.sk/sites/default/files/VOLNA_TVORBA/NEZABIJAJTE_MNOZENIM/5_ZDRAVIE.jpgň
Citujem: Množením psov nevhodných na chov vznikajú zdravotné problémy.
Množiteľ nekontroluje stav psov, zdravotné vady a dedičné choroby.
Proti tomuto predpisy sú, takže slová na plagátoch "Zákony neexistujú" sú len drísty, ktoré majú hrať na city.
Je mi jasné, proti čomu autori plagátov bojujú. Ale to zavádzanie klamaním o neexistujúcich zákonoch mi vadí. Zákony sú - síce nie dokonalé, ale sú a už teraz je možné vďaka týmto zákonom zakročiť proti množiteľom. Ale na čo sú tie zákony dobré, keď sa nedodržiavajú, a keď aj tí, ktorí kontrolu ich dodržiavania majú v kompetencii, na to kašľú? Čo zmení nejaký ďalší zákon, keď sa nezmení prístup ľudí - nielen RVPS, policajtov a sudcov?! :confused::confused::confused:
Kvaka
16.05.12,10:26
Nepoznám také prípady pokuty, susedom pravidelne utekal pes, a už sa ani nenašiel. Pevne verím, že je v lepších rukách. Ono je to aj o tom, že obce na to kašlú lebo pokuty by mohli spôsobiť práve opačný účinok, teda ten, kto koná v rozpore so zákonom bude opatrnejší, čo môže znamenať aj zhoršenie podmienok chovu. Nežiadúci chov sa bude môcť kontrolovať cez čipovanie, to je už povinné. Veterinári by mali mať databázu všetkých psíkov, len ešte stále neviem, ako a kto pochytá dedinské mačky. :)
Llívia
16.05.12,10:31
Proste všetko je to o a v ľuďoch.
arizona
16.05.12,11:20
O tom cipovani som svoj nazor pisala uz davnejsie. /narychlo vymyslene,ale nedotiahnute do konca/

Pred par dnami syn vybehol len povedla domu s havom. Siel iba na chvilu, vedla domu,tak zobral iny obojok. Na dlhsie vychadzky ma iny, ovesany znamkami.
Akurat sli okolo mestsky policajti. Samozrejme, hned otazka: ako to, ze pes nema znamku, ze je to na pokutu.
Sice bol od domu par metrov, mohol ist zobrat,ale odpovedal im : ved ten pes ma cip, tam ma vsetky udaje, mozete si skontrolovat. Policajti vypulili oci...a odisli.
O nejakej citacke kvoli kontrole mozu len snivat.:cool:
alaya1
16.05.12,11:28
no a myslis si, ze ak by si hlasila, urgovala nedodrziavanie navrhovaneho "zakona o chove psov s PP" bol by vysledok iny?

Mila Dara, tak myslim, ze sa vyznam. Chov PP psov ma dane pravidla. Pravidla zastresuje FCI- medzinarodna kynologicka organizacia.Takze, ak sa pravidla chovu PP psov nedodrziavaju,treba to hlasit na SKJ, si SPZ, ktore FCI zuastresuje. Tak pracuju kluby jednotlivych plemien, ktore su povinne porusovanie chovu PP psov riesit. Ak to klub neviesi, treba to oznamit SKJ, ci SPZ, ak to neriesia tam, tak na FCI!! Moznosti tu su.

Inak dievcata, je mi luto, ze tieto hrozostrasne obrazky vo vas vyvolali len potrebu dasich atakov a hladania toho, ako sa to neda.Citovania dlhociznych zneni zakonov,ktore si kazdy moze precitat inde. Ale ani chvilka zamyslenia nad tym, preco niektore psy takto ziju a to som tu dala ten najpozeratelnejsi obrazok.

Zaverom- rozmyslali sme viaceri o tom, preco ste mi tu raz napisali, ze my majitelia PP psov, si myslime, ze nasi psy su NAD psy, neviem, kto to napisal, tak moj priatel dlhorocny chovatel to vystihol dobre- je to pozostatokn sociali.zmyslania, kde sa cistokrvne psy nesmeli prezentovat. Asi mal v niecom pravdu.Ludom nebolo vysvetlovane, preco a ako...zial.

Naozaj som si myslela, ze ta fotka vo vas vyvola aspon na minutku potrebu zamysliet sa nad tym, ci naozaj to mnozenie bastardov netreba zastavit, lebo je nekontrolovatelne, na rozdiel od chovu PP psov, kde su urcene presne pravidla rozmnozovania psov.

A vy tu zo vsetkeho zas a znova hladate len to, ako ospravedlnit to, ze sa rozmnozia bPP psy.

To je vsetko. je mi luto, ze nechcete chapat.....
uz ani obrazky tu nebudem pridavat, zbytocne.
alaya1
16.05.12,11:29
Evidencia psa v obci na cipe nie je zaznamenana, len udaje o psovi a majitelovi!
alaya1
16.05.12,11:32
Tymto negujes to, co si pred par stran dozadu sama pisala.
Llívia
16.05.12,11:50
Mila Dara, tak myslim, ze sa vyznam. Chov PP psov ma dane pravidla. Pravidla zastresuje FCI- medzinarodna kynologicka organizacia.Takze, ak sa pravidla chovu PP psov nedodrziavaju,treba to hlasit na SKJ, si SPZ, ktore FCI zuastresuje. Tak pracuju kluby jednotlivych plemien, ktore su povinne porusovanie chovu PP psov riesit. Ak to klub neviesi, treba to oznamit SKJ, ci SPZ, ak to neriesia tam, tak na FCI!! Moznosti tu su.
Milá Alaya1, toto je len ďalší dôkaz, že o tom nič nevieš. Asi milióntykrát: FCI NIE JE ŠTÁTNY ORGÁN!!! Je to záujmové združenie osôb - chovateľov psov, ktorí si stanovili nejaké pravidlá pre ich chov a zaviazali sa ich dodržiavať. Ale FCI nemôže vyžadovať ich dodržiavanie od iných ľudí, lebo ich pravidlá nie sú zákon!!! Ako môžu kluby riešiť porušovani chovu psov ľudí, ktorí do ich klubu nepatria?! A čo FCI sem nakluše k nejakému množiteľovi, vezme mu psov a strčí ho do basy za porušovanie zákonov?! :eek:


Inak dievcata, je mi luto, ze tieto hrozostrasne obrazky vo vas vyvolali len potrebu dasich atakov a hladania toho, ako sa to neda.Citovania dlhociznych zneni zakonov,ktore si kazdy moze precitat inde. Ale ani chvilka zamyslenia nad tym, preco niektore psy takto ziju a to som tu dala ten najpozeratelnejsi obrazok.
Alaya1, mne je ľúto teba :mee: Namiesto toho, aby si sa aspoň trošičku zamyslela nad tým, čo sa ti snažíme povedať, si stále dokolečka dokola melieš to svoje. Prečítaj si ten dlhočizne citovaný zákona a trošku sa potráp s hľadaním aj tých iných predpisov - tam je odpoveď na množiteľov a riešenie ich "množiteľstva". A ak si si to nevšimla, nestojíme na opačných stranách ;)


Zaverom- rozmyslali sme viaceri o tom, preco ste mi tu raz napisali, ze my majitelia PP psov, si myslime, ze nasi psy su NAD psy, neviem, kto to napisal, tak moj priatel dlhorocny chovatel to vystihol dobre- je to pozostatokn sociali.zmyslania, kde sa cistokrvne psy nesmeli prezentovat. Asi mal v niecom pravdu.Ludom nebolo vysvetlovane, preco a ako...zial.
Tvoj priateľ "trafil" (vedľa) do čierneho - keď padol socializmus, bola som decko :D



Naozaj som si myslela, ze ta fotka vo vas vyvola aspon na minutku potrebu zamysliet sa nad tym, ci naozaj to mnozenie bastardov netreba zastavit, lebo je nekontrolovatelne, na rozdiel od chovu PP psov, kde su urcene presne pravidla rozmnozovania psov.


A vy tu zo vsetkeho zas a znova hladate len to, ako ospravedlnit to, ze sa rozmnozia bPP psy.Čo nie je zákonom zakázané, je dovolené ;) To zákon ospravedlňuje rozmnožovanie psov bez PP ;) A múdro robí, že to dovoľuje, a na druhej strane zase niečo prikazuje a/alebo zakazuje v ich chove ;)


To je vsetko. je mi luto, ze nechcete chapat.....
uz ani obrazky tu nebudem pridavat, zbytocne.
Alaya, fakt mi ťa je ľúto, že nechceš chápať - a to sme ti 3 písali, aká je skutočnosť. Čokoľvek ti vysvetľovať, je, žiaľ, zbytočné :mee:

PS: Tiež mám pre teba nejaké obrázky - pohyblivé: http://www. youtube.com/watch?v=ndkHjAZDSfQ

- aj taká je realita :mee::mee::mee: Keďže sa to však netýka psov, je ta asi podľa teba OK...
Llívia
16.05.12,11:52
alaya1 (http://www.porada.sk/member.php?u=84119)

18 Minutes Ago #10186 Tymto negujes to, co si pred par stran dozadu sama pisala.

A čo konkrétne?
Kvaka
16.05.12,11:56
Alaya, keby sa dodržiaval zákon, tak by sa psíkovia mohli chovať tak, ako si to nielen ty, ale aj my predstavujeme, teda jedine vo vhodných podmienkach. Poznáš môj názor, netreba vidieť veci len biele alebo čierne, je tu zákon, ktorý máme, chráni psa (či iné domáce zviera), bez ohľadu na to, či s PP, či bez PP. Napísala som vyššie, že nekontrolovaný chov, nežiadúci chov je priestupkom, za ktorý sa dáva pokuta, vysoká pre podnikateľov. Týranie zvierat je však trestným činom, je to riešené v inom zákone. Ak by sa dodržiavali zákony a vykonávala sa aj kontrola každého chovu, nebolo by takých smutných a hrozných obrázkov, ako si pripla. Mne je ťažko, keď to vidím, čo na taký obrázok mám povedať, akurát že oznamovať donekonečna príslušným orgánom, kde sú porušené podmienky chovu, ja viac neviem urobiť. Každý, kto si kúpi teraz psa, už musí vedieť, že pes musí byť začipovaný, teda je kontrolovaný, je v evidencii, teda aj z kontrolovaného chovu. Už dávno nevyhľadávam také smutné fotky, mám dosť boľavú dušu a moje srdce by už toho veľa neunieslo. Poviem ešte príklad, nedávno sa utopilo 3 ročné dieťa, lebo niekto odniesol poklop šachty do zberu. Ten kto kúpil v zberni ten poklop, je rovnako zodpovedný, ako ten, kto ho ukradol. Rovnako ten, kto od množiteľa kúpi psa, je rovnako zodpovedný, ako ten, kto chová psíkov v nevhodných podmienkach. Mne je jedno, či s PP, či bez PP. Ide o ochranu zvierat, nie papierov. Tie sú kontrolované tak, ako si vyššie písala, zastrešujúcou organizáciou, ktorá sa venuje výlučne chovu psov s PP.
avalik
16.05.12,11:58
Mila Dara, tak myslim, ze sa vyznam. Chov PP psov ma dane pravidla. Pravidla zastresuje FCI- medzinarodna kynologicka organizacia.Takze, ak sa pravidla chovu PP psov nedodrziavaju,treba to hlasit na SKJ, si SPZ, ktore FCI zuastresuje. Tak pracuju kluby jednotlivych plemien, ktore su povinne porusovanie chovu PP psov riesit. Ak to klub neviesi, treba to oznamit SKJ, ci SPZ, ak to neriesia tam, tak na FCI!! Moznosti tu su.

Inak dievcata, je mi luto, ze tieto hrozostrasne obrazky vo vas vyvolali len potrebu dasich atakov a hladania toho, ako sa to neda.Citovania dlhociznych zneni zakonov,ktore si kazdy moze precitat inde. Ale ani chvilka zamyslenia nad tym, preco niektore psy takto ziju a to som tu dala ten najpozeratelnejsi obrazok.

Zaverom- rozmyslali sme viaceri o tom, preco ste mi tu raz napisali, ze my majitelia PP psov, si myslime, ze nasi psy su NAD psy, neviem, kto to napisal, tak moj priatel dlhorocny chovatel to vystihol dobre- je to pozostatokn sociali.zmyslania, kde sa cistokrvne psy nesmeli prezentovat. Asi mal v niecom pravdu.Ludom nebolo vysvetlovane, preco a ako...zial.

Naozaj som si myslela, ze ta fotka vo vas vyvola aspon na minutku potrebu zamysliet sa nad tym, ci naozaj to mnozenie bastardov netreba zastavit, lebo je nekontrolovatelne, na rozdiel od chovu PP psov, kde su urcene presne pravidla rozmnozovania psov.

A vy tu zo vsetkeho zas a znova hladate len to, ako ospravedlnit to, ze sa rozmnozia bPP psy.

To je vsetko. je mi luto, ze nechcete chapat.....
uz ani obrazky tu nebudem pridavat, zbytocne.

je mozne, ze sa vyznas v chove PP psov -FCI a u nas Slovenská kynologická jednota, .... su zaujmove zdruzenia, ktorych ja nie som clenom a ani nechcem byt - na to mam pravo - a teda ich standardy a predpisy pre mna nie su zavazne

co je pre mna zavazne je uvedene v zakone - a to musim dodrziavat - ak nie, su voci mne vznesene sancie a pokuty

urcite nesuhlasim s tyranim zvierat - akychkolvek, tak isto som za vhodne chovatelske podmienky - ale pre vsetky zvierata ... a to ci su "kastovane" na PP alebo bez PP je mi jedno.

co mi ale nie je jedno, je, ze hadzes vsetkych chovatelov psov bez PP do jedneho vreca!

a na zaver - citujem zadanie temy:

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.

preto navrhujem, aby sme pokracovali dalej v sulade so zadanim temy a na problematiku psov s PP a bez PP si mozes zalozit svoju samostatnu temu.
Llívia
16.05.12,12:33
Škoda, že ti nemôžem dať 1000 x "Užitočné" a "Súhlas".
Kvaka
16.05.12,13:28
Dnes sú to už dva mesiace, čo sme našej starej dáme kúpili letenku za dúhový most. Je to veľmi boľavé a stále sa s tým neviem vyrovnať.
avalik
16.05.12,14:07
Dnes sú to už dva mesiace, čo sme našej starej dáme kúpili letenku za dúhový most. Je to veľmi boľavé a stále sa s tým neviem vyrovnať.

to je mi luto ... moj Rony je za duhovym mostom uz takmer 2 roky ... a tiez to stale boli :mee:
... ale zivot ide dalej ... vcera Alinko oslavil 2 roky :)
Kvaka
16.05.12,14:17
to je mi luto ... moj Rony je za duhovym mostom uz takmer 2 roky ... a tiez to stale boli :mee:
... ale zivot ide dalej ... vcera Alinko oslavil 2 roky :)Aha, tak gratulujem Alinkovi k narodeninám a aj tebe Dara, niekde som letmo zazrela tému, že si mala včera narodeniny? Takže všetko dobré, veľa zdravíčka, to ostatné príde aj samo. A pekne oslavujte ešte dlho dlho spoločne.
lujza.j
16.05.12,16:40
Dnes sú to už dva mesiace, čo sme našej starej dáme kúpili letenku za dúhový most. Je to veľmi boľavé a stále sa s tým neviem vyrovnať.
ani nehovor.....:mee:ani ja....myslím, že asi nikdy.....
Llívia
16.05.12,19:34
Nič si o chove PP nepísala, len si sem dala fotku o dokonalosti chovu s PP ;-) Jo, a nechodím sem každý deň a vyjadrujem sa len k tomu, k čomu chcem a ako chcem - a ty sa k tomu (mojim príspevkom) vyjadruješ na tvojej mentálnej úrovni ;-)
Llívia
16.05.12,19:36
Chodím sem málo, toto som nevedela :-( :-( :-(
alaya1
16.05.12,20:11
Mas pravdu, chov PP psov je ovela dokonalejsi, ako si ty vies predstavit. Skoda, ze si taky chov este nevidela, ked o nom takto pises. Mohla by si z vlastnej skusenosti, ale co uz, ked ani psa nevlastnis, tak chov psov mas v malicku.
alaya1
16.05.12,20:19
Tak na rozveselenie smutiacim par fotiek nadhernych psov.
http://vikiki22.rajce.idnes.cz/Medzinarodna_vystava_psov_Bratislava_-_maj_2012/
Llívia
17.05.12,11:24
Alaya1, jediný človek, ktorý tu má všetko v malíčku, si ty sama. A keď sa ukáže, že to nie je pravda, že sa mýliš, že nevieš, že nmáš pravdu, tak jediné, čo vieš, je útočiť a znevažovať namiesto toho, aby si sa zamyslel
Llívia
17.05.12,11:28
zamyslela. To, že nikdy nepripustíš, že si sa čo i len málinko mýlila, dávaš jasne najavo - spôsobom zodpovedajúcim tvojej mentálnej úrovni. Jo, a psa mám :-)
alaya1
17.05.12,14:00
Ti, ktori maju bPP psov a tento obrazok ich irituje, nech ho nepozeraju!
alaya1
17.05.12,14:02
a dedovia a pradedovia?, strykovia a tety?
alaya1
17.05.12,14:53
bastard je krizenec.
alaya1
17.05.12,14:55
P.S. dufam, ze uz vie, ako nakrmit sestrinho psa, lebo pred par mesiacmi nevedela, dokonca, ani kde ho ma dat, aby jej nezral kable. Ale uz je odbornicka na zakony o chove psov!
alaya1
17.05.12,14:56
A poprosim poradakov, aby sa na mna v SS neobracali s problemami, ktore maju so psami, ich zdravim, starostlivostou. nech sa obratia na Livie. Ona vsetko vie. Dovi....
alaya1
17.05.12,15:03
Mila Livia, ten plagatik je par rokov stary. je moja chyba, ze som si nevsimla ten riadiok o zakone, lebo vtedy este nebol platny. Plagat mal len poukazat na vyhody chovu PP psov,
alaya1
17.05.12,15:05
Bichon a poil frise s PP.
Kvaka
17.05.12,15:06
No to je horšie, ako som si myslela.
alaya1
17.05.12,15:07
Vies co? Chovatelia PP psov chodia po mnoziteloch a odkupuju kotne feny a steniatka,davaju ich sterilitzovat a adoptovat aby sa znizil pocet mnozitelov.o tom zas neviem ty nic.
alaya1
17.05.12,15:10
To mas pravdu, cim dalej horsie, preto apelujem na zdravy rozum ludi a ich city, pri pohlade na take obrazky.
verkaz
17.05.12,15:23
Ja som sa teraz veľmi potešila, lebo odišiel do nového domova máš krásny tuláčik Maxik (útulok Tuláčik). Keby sa takto darilo umiestňovať zvieratká každý deňhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRYeAp1oHC7fwc8xLk-QyXU-9FMnp80TRa53QJkz3JPOJZEmMexXA
Kvaka
17.05.12,15:54
Krásny havinko, určite sa už bude mať len dobre.
Llívia
17.05.12,18:02
Zdroje obrázkov, citujem "2. Bobo_indy. 2011. Lab011. [online]. Publikované 2011. [citované 2011-03-10]. Dostupné z < http://www.flickr.com/photos/58798866@N07/5392136888>" - keď je to z r. 2011, tak koľko konkrétne rokov sú tie plagátiky staré?
Llívia
17.05.12,18:07
Milá Alaya1, zákon o veterinárnej starostlivosti má č. 39/2007!!! Takže už niekoľko rokov platí. Ako a čo bolo mené a či vôbec bolo menené, si môžeš pozrieť v jednotlivých novelách.
Llívia
17.05.12,18:13
Vážen týmm niekomu pomôžu? Rozmýšľaj: http://saoz.sk/media
alaya1
19.05.12,03:51
Co ti preboha tak vadi na PP psoch?: Plnia sa nimi utulky? Behaju ako bezdomovci po ulici?Uz mi daj pokoj a realizuj sa na inom cloveku.
alaya1
19.05.12,04:32
Livia, co konkretne si urobila ty, aby psy neboli u mnozitelov, okrem blabolania tu?Lebo je super vygooglit zakon, ale co maju z neho tie psy??
alaya1
19.05.12,04:55
NEMAS DO COHO RYPNUT, TAK SI SI VYBRALA JEDNU VETU Z LETACIKA,
alaya1
19.05.12,12:51
MisheliQ
19.05.12,15:03
Tému som vytvorila. http://www.porada.sk/t194472-chov-psov.html#post2065499
Ďakujem za odpoveď!
noemi-ke
19.05.12,19:23
Tému som vytvorila. http://www.porada.sk/t194472-chov-psov.html#post2065499
Ďakujem za odpoveď!
Tesi ma to.
alaya1
20.05.12,07:02
Svetovy vitaz na rok 2012- Svetova vystava psov Salzburg- Rakusko. 14.5.2012.
Chovatel -
Regina Belsta (http://www.facebook.com/reginabichon)d, Norsko.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379232_440849849276513_100000545043355_1538680_132 4152013_n.jpg
Llívia
20.05.12,21:18
S tým realizovaním sa na niekom inom začni u seba ;-) A popracuj aj na reakciách na iné názory, inú pravdu, než je tá tvoja ;-)
Llívia
20.05.12,21:20
Je mi fuk, že ti klamstvá nevadia. Mne vadia.
Llívia
20.05.12,21:22
Žiadneho množiteľa ani človeka, ktorý sa nestará o psa v súlade so zákonom nepoznám, tak neviem, čo by som ako podľa teba mala robiť.
Llívia
20.05.12,21:22
Zato ty určite poznáš desiatky množiteľov týrajúcich svojich psov - koľkých z nich si nahlásila? Žiadne, že? Ale kecá sa ti dobre ;-)
kellee
21.05.12,14:03
Svetovy vitaz na rok 2012- Svetova vystava psov Salzburg- Rakusko. 14.5.2012.
Chovatel -
Regina Belsta (http://www.facebook.com/reginabichon)d, Norsko.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379232_440849849276513_100000545043355_1538680_132 4152013_n.jpg


to je uzasne oni vyzeraju ako plyšaciky
Erinya
21.05.12,15:50
Kellee, keďže sa nedá prispieť do témy chov psov, lebo je zamknutá, napíšem to tu, zovšeobecňovanie Ti ide, nikto tu nenapísal, že psy bez PP sú ok, že máte papierákov pre peniaze a že určite majú všetci ukrytú vadu a že ste blbci, lebo ich pretŕčate po výstavách, išla som pár strán dozadu, kde je jasne napísané, že čo na Slovensku chýba, je vymožiteľnosť práva, nahlásiš porušenie zákona o veterinárnej starostlivosti a nič sa nedeje. Pochybujem, že je tu niekto, kto súhlasí s množením psov, ale tiež pochybujem, že prísť sem a nadávať ľudom do blbcov pomôže tomu o čo sa Ty, noemi-ke a alaya1 snažíte. Tak ak vám ozaj ide o zamedzenie množenia psov, hláste každé porušenie zákona, tlačte na políciu, nech to rieši, zapojte viac médiá, skúste napríklad presadiť v mestách a dedinách, aby bola znížená daň za kastrovaného psa/fenu. Urážaním ľudí s iným názorom nič nevyriešite.
andreaS
21.05.12,16:26
len by som to upresnila.. podla foto to vyzera na titul BOB zo svetovky... nie vitaza celej svetovky ;)
andreaS
21.05.12,16:26
len by som to upresnila.. podla foto to vyzera na titul BOB zo svetovky... nie vitaza celej svetovky ;)
andreaS
21.05.12,16:26
len by som to upresnila.. podla foto to vyzera na titul BOB zo svetovky... nie vitaza celej svetovky ;)
andreaS
21.05.12,16:26
len by som to upresnila.. podla foto to vyzera na titul BOB zo svetovky... nie vitaza celej svetovky ;)
andreaS
21.05.12,16:26
len by som to upresnila.. podla foto to vyzera na titul BOB zo svetovky... nie vitaza celej svetovky ;)
kellee
21.05.12,16:34
no comment
Llívia
21.05.12,18:41
Alaye1 som sa pýtala, koľko množiteľov nahlásila. Neodpovedala mi. Beriem to tak, že žiadneho, takže len kecá, kecá, uráž a to je všetko, čo robí pre zamedzenie množiteľstva.
alaya1
21.05.12,19:50
Ano, je to BOB u feny na svetovke v sobotu.
alaya1
21.05.12,20:16
Je to plemeno pre ludi, ktori maju na psika cas, nielen koli vzhladu, ale hlavne koli tomu, ze toto plemeno trpi, ak je samo, bez pritomnosti ludi.
Llívia
21.05.12,21:14
Žeby kvôli označovaniu príspevkov za "Neužitočné" nemala na to čas?
noemi-ke
21.05.12,21:23
Ak je tu moznost hodnotit prispevok z hladiska osobneho, je vec kazdeho, ako prispevok ohodnoti., je to jeho slobodna vola, ci sa to niekomu paci ci, nie. Mne je to suma- fuk.
MisheliQ
22.05.12,09:31
bez poznania presnej adresy sa predsa nedá množiteľa nahlásiť, či áno? Ak áno, tak ako? Čo nahlásim ak jeho meno+priezvisko, adresu nepoznám?
Dav
12.06.12,20:58
Podelím sa o čerstvú skúsenosť s mojou pacientkou. Wendy sa trasú zadné labky, pri chôdzi, alebo aj pri státí a pomalom pohybe. Absolvovali sme veterinárku, a odišli sme odtiaľ s psími vitamínmi a doporučením kúpiť humánne magnézium (pre ľudí) a dávať denne jednu tabletu (pes má 12 kg.) Neviem, či vidím to, čo vidieť chcem, ale zdá sa mi, akoby už bola na tom lepšie.
Ak by mal niekto podobný problém (a hlavne strach, že psík sa už chystá za dúhový most), skúste sa spýtať toho svojho veterinára aj na takýto spôsob liečby.
Kvaka
12.06.12,21:20
Podelím sa o čerstvú skúsenosť s mojou pacientkou. Wendy sa trasú zadné labky, pri chôdzi, alebo aj pri státí a pomalom pohybe. Absolvovali sme veterinárku, a odišli sme odtiaľ s psími vitamínmi a doporučením kúpiť humánne magnézium (pre ľudí) a dávať denne jednu tabletu (pes má 12 kg.) Neviem, či vidím to, čo vidieť chcem, ale zdá sa mi, akoby už bola na tom lepšie.
Ak by mal niekto podobný problém (a hlavne strach, že psík sa už chystá za dúhový most), skúste sa spýtať toho svojho veterinára aj na takýto spôsob liečby.
My sme mali iný problém, zadné labky ju už neuniesli, ona padala, jej svaly odchádzali postupne, netriasli sa jej labky, vet povedali, že to bol neurologický problém, ale neužívala magnézium, iba Rimadyl od bolesti. Je možné, že mala poškodenú aj chrbticu, ale kĺby na zadných labkách určite už pred 9 rokmi, neviem to teraz presne.
Lucia Durcakova
14.06.12,05:13
RC su dobre granule, ale drahe , nezodpoveda cena kvalite ale znacke... velmi dobre su PP a su o nieco lacnejsie. Pozri nejake od firmy ProPlan..
Zitulda
14.06.12,14:09
Máme problém s miláčikom mojej vnučky so psíkom Dexim. Chcela dievčinka psíka, kúpil sa jej miesto kocúrika, lebo bolo u oboch (dcéry a vnučky ) zistená alergia na mačku. A vnučkiné sľuby, že sa bude o psíka starať sa mu aby mal vodu a jedlo, denne venčiť a naučiť ho na hygienu či upratovať po ňom doma, sa minuli cieľa. Nepočúvala nikoho z nás, iba kamarátku, (lebo jej to vyhovovalo:() že nemusí chodiť s ním von, ani ona nechodila a naučil sa hygiene. A tak psík zlatý čurá a kadí všade, kde sa dá. Upratovanie po psíkovi ostáva na dcére, keď príde domov večer, lebo mládá na to kašle.Je mi ľúto malého, občas zájdem k ním ráno aj pre neho a on sa ide od radosti zbláznieť, lebo s mojim sa majú veľmi radi. Robiť to ale dennodenne nezvládam, lebo potom mi je ho ľúto znova zatvoriť u nich, prísť s mojim domov, (jeho nechávam samého a idem do potravín a späť)no neviem si predstaviť nechať ich dvoch doma. Môj za mnou plače-zavíja a určite by to robili vo dvojici a o preteky, ako keď sú u mňa, aj ja som doma ale niekto zazvoní tak máme maratón s hlasným štekotom k dverám.
Aj keď sľubujem, že raz príde domov a Dexinka mať nebude, nerada by som k tomu pristúpila aj kvôli dcére. Prosím poraďte mi, je nejaká metóda 1 ročného psíka naučiť hygiene-vychovať ho, ak áno budem rada, snáď to sa ešte dá. Prosím poraďte mi, iba nepíšte o tom, čo by ste urobili s mladou, to viem...ešte som ju neprihlušila:)
Lucia Durcakova
14.06.12,16:13
no poradit? da sa.. len toho psika by si musela mat doma ty, aspon mesiac aby sa naucil hygiene, a zakladnemu vycviku.. ja som prevychovala 3rocnu dogu pred tym straziacu vinice a potom isla k nam do bytu.. vsetko sa da, len to chce cas a trpezlivost.nepises ake je to plemeno, aj od toho zavisi vychova..ak chces nejake rady napis mi na milovana29@azet.sk.
drzim päste.Lucia.
Lubaba
14.06.12,19:36
Dá sa prevychovať aj trojročná rozmaznaná yorkshirka?
Lucia Durcakova
15.06.12,04:37
Jasne ze sa da, i ked s tymito "prachovkami" je vzdy väcsi problem ako s velkymi plemenami. maju asi taky nazor: co ten odomna chce? ved doteraz bolo vsetko ok, co sa zblaznil???Ale da sa..
kellee
17.06.12,07:03
kazdy pes sa da prevychovat, ale chce to doslednost, moj ma skoro tri a stale na nom pracujem


Dá sa prevychovať aj trojročná rozmaznaná yorkshirka?
verkaz
17.06.12,08:04
Zitka, dalo by sa. len to by si ho musela mať doma a často chodiť s ním von a veľa chváliť a dať pamlsok za každú potrebu, ktorú urobí von. Podľa toho, čo píšeš, tak psík je dlho sám doma a to by v čase, keď sa bude učiť, nemal.
Lucia Durcakova
17.06.12,11:31
da sa, len to chce trpezlivost.. hlavne tie male prachovky su prefikane..ale ked mas trpezlivost a razny pristup (ze nepopustis) tak sa da.
promont maja
18.06.12,05:04
Zitka, dalo by sa. len to by si ho musela mať doma a často chodiť s ním von a veľa chváliť a dať pamlsok za každú potrebu, ktorú urobí von. Podľa toho, čo píšeš, tak psík je dlho sám doma a to by v čase, keď sa bude učiť, nemal.

... presne to si myslím aj ja ... veľa chválenia a venovania sa iba tomuto jednému cieľu ...

... spomínam si, ako som si pri prvom šteniatku vzala dva týždne dovolenky .. bol taký zlatý, že na povel: " Ponáhľaj sa" kadil aj čúral súčasne .. len preto aby mi urobil radosť ...
Helik3
18.06.12,06:17
ja by som sa s Vami chcela podeliť o dnešný nočný zážitok s mojím psím miláčikom..
chováme tri ovečky a jedného stredne vysokého bieleho miešanca - fenku Taru. v noci som sa prebrala na to, že strašne šteká.
keď už máte psíka dlhšie, trošku viete rozoznávať druhy štekotu (poď na prechádzku, hraj sa so mnou, daj mi jesť, piť, atď). :D
tento štekot bol iný, naliehavý, upozorňujúci, zdesený...
hovorím si, behnem sa von pozrieť čo sa deje. keďže bývame blízko hory, v lone prírody, môže nás navštíviť čokoľvek... síce sme robili kolom pozemku nové pletivo, nič nieje nepriestrelné.
zrazu som začula splašene bekotať ovečky.
ej to už nieje dobre. v noci bývajú zvyčajne tichučko. vyjdem von a vidím cudzieho psa ako uháňa splašené ovečky po pozemku - a že nieje malý!!
ale ovečky chudiatka majú sotva pol roka, sú ešte doplašené a nevedia sa brániť. tá moja biela štekajúca nádhera býva na noc zavretá vo voliere (kôli častým útekom do susedstva), z ktorej má ale na všetko perfektný výhľad. išlo ju roztrhať, tak strašne chcela chrániť svoje územie a všetko na ňom ale nemohla. preletela som okolo nej, chválila ju a utekala za votrelcom, podarilo sa mi ho hneď odplašiť, našiel svoju (a našu) novú dieru v novom plote. uchlácholila som ovečky, dala senka, vyhladkala a vybozkávala šťastnú fenku (od radosti, ako mi pomohla až cvrkala).
zaspala som v ľahkom spánku, veď čo ak budem ešte počuť nejaký ruch. dieru som len provizórne zaplátala, dnes sa do nej musíme pustiť...
júj taká som pyšná ...
verkaz
18.06.12,07:54
Zlatučká Tara, vystískaj ju aj za mňa a daj jej piškotku. Ja som včera počúvala v rádiu príspevok, že prečo sa hovorí, že "Pes je najlepší priateľ človeka ". Robili skúšku tak, že nechali volne 18 psíkov a pri nich sa rozplakal človek. 15 psíkov sa hne´d prestalo hrať a pribehli k človeku a snažili sa ho utešiť. Ďalší prípad bol s osemmesačným šteniatkom labradora a plačúcim dieťatkom. Labradol sa od neho nepohol a utišoval ho olizovaním.
Tak som poobede vymojkať psíkov do útulku, tí sa strašne tešia. Môj si lásky užuje doma dosť a držím palce všetkým zvieratkám umiestneným v útulkoch, aby si ich čo najviac adoptovali a mali tiež milujúce domovy. Zaslúžia si to.
Erika az
18.06.12,10:48
Vedel by mi niekto poradiť s mojou Čivavou má pomaly rok ale neviem ju donútiť si velkú toaletu riešila na dvore, nikdy sa mi nepociká v byte ale "velké veci" si vždy odrába vnútri aj keď ja na dvore aj 2 hodiny ,,v ráti sa dnu a hned mi do rohu hodí "darček" už ma to velmi štve... :mad:skúšala som kade čo ale neviem si rady,,, aj ked ju vždy pochválim ked to spraví vonku a pokarhám ked vnútri ,, niečo robím zle len neviem čo...????
Erika az
20.06.12,13:10
halo kde ste psíčkári....??????:(
alaya1
20.06.12,18:16
Neboj sa, je tu vela odbornićok na chov psov, urcite ti poradia, su skusene chovatelky.
Kvaka
21.06.12,13:26
Vedel by mi niekto poradiť s mojou Čivavou má pomaly rok ale neviem ju donútiť si velkú toaletu riešila na dvore, nikdy sa mi nepociká v byte ale "velké veci" si vždy odrába vnútri aj keď ja na dvore aj 2 hodiny ,,v ráti sa dnu a hned mi do rohu hodí "darček" už ma to velmi štve... :mad:skúšala som kade čo ale neviem si rady,,, aj ked ju vždy pochválim ked to spraví vonku a pokarhám ked vnútri ,, niečo robím zle len neviem čo...????
Každý má nejaké skúsenosti s tým vlastným psíkom, takže my sme naučili 3 mesačné nájdené šteniatko tak, že mlska a pochvala za potrebu von a veľké fuj za mláčku dnu. Naša havinka nikdy totiž dnu ani nekadila. Nanajvýš tú mláčku nad ránom urobila. Psíka sme si vzali už veľkého, dospelého, bol naučený všetko len von. Často som s ním chodila von, ale aj tak v prvý deň v byte sa bez "varovania" vykadil v obývačke, vôbec sa netočil, ako to robí teraz von, preto to bolo bez varovania. No poviem ti, že oči som mala stále na stopkách a sledovala som ho, aby nikde ani labku nezodvihol. Videl ma a vedel, že ho sledujem, a naozaj mu stačil môj zdvihnutý prst a slovo fuj pri náznaku, že by niečo chcel. Odvtedy nič také neurobil, raz vrecko zemiakov označkoval, ale našťastie som to videla, tak som na neho zrúkla fuj, a viac to už neurobil. Tvoja čivava už má rok, môže zrejme žrať iba raz denne, aj kadiť iba raz denne. Mala by si presne zistiť, kedy po nakŕmení sa obvykle vykadí, závisí to aj od toho, čím ju kŕmiš. Potom s ňou ísť von, ale predtým neustále sledovať, aby ťa nepredbehla. :)Byť s ňou von až dovtedy, kým sa nevykadí, ihneď jej dať mlsku a pochváliť. Ak s ňou ideš dnu, a vidíš, že ti to ide "hodiť" do kúta, zdvihni ju so slovom fuj a znovu vybehni von.
Erika az
22.06.12,06:49
Kvaka... ďakujem za tvoje skúsenosti.. ibaže moja malá beštia:) sa to nejako nechce naučiť. Papať dostáva ráno pár granuliek asi tak 10-15 maličkých kúskov a poobede ked prídem z práce tak viac, dostáva len granule. ale ona kadí aj viackrát za den niekedy aj 3krát ja to ani nechápem z čoho ked ledva papá. Myslela som aj nato že kedže je taká maličká má rýchlejší metabolizmus, aj ju sledujem ked sa začne točiť alebo hladať už s ňou bežím,, ale v noci ma nezobudí a nevydrží ani cez den pokím prídem z práce. Ale už sa ju bojím karhať lebo mám pocit že sa ma začína báť neviem čo s ňou... a zaujmavé je že mláčky nerobí,, len kopčeky:(,,,, čudná je...
freelover
27.06.12,09:06
http://www.westieinfo.com/forum/ft3/plakat1.jpg

Toto a nejake prispevky v spravach co som videl v TV akoze o "mnoziteloch" je smiesne. Je to len zavist od chovnych stanic ze im bPP psy kazia kseft a od statu ze sa za to neplati dan.

Od malicka som mal psi a vacsina zomrela prirodzene. Vzdy som sa o nich vzorne staral.Boli medzi nim aj krizenci.Vsetko je na chovatelovi nie na psovi.Za komacov si pamatame obrazy z dediny kde mal kazdy krizenca na retazy sem tam mu nieco hodil co ostalo z obeda.Ziadne granule -ziadny veterinar.

Dnes vidim ludi s tej doby ako sa staly akoze "mnozitelmi" - svoj pristup zmenili o 100%.
Normalny "mnozitel" si vybera psa do chovy podla standartu vzhladu.Ked chce psa predat musi sa o ne vzorne starat lebo vykupcovia su neni slepý. To znamena zo vacsine ma pes take iste podmienky ako papierovy len majitel na nom "zarobi" min. o polovicu menej ako ten s PP.Preto ta zavist a tieto propagandy.

Ja som si kupil cisktokrvneho psa.Rok predtym som o plemene precital nespocetne mnozstvo stranok.Nebol a neni urceny na mnozenie.Mam ho pre rodinu. Ale urcite ho pripustit dam a steniatka podla moznosti predam.Mozno len preto aby som mu zabespecil taku kvalitnu starostlivost aj v tychto tazkych casoch.Par korun navyse sa vzdy zide.Moj pes beha po dvore a neni zavrety vo volierach ako ti ktorych vydavam v chovnych staniciach.

Medzi najvacsie drísty na tom plagate patri aj veta o zaruceny povahy psa.Pes ma taku povahu k akej ho majitel vychova. Urcite neznamena ze stence psa s PP ktorych rodicia mali kludnu povahu budu take iste.

Samozrejme vazim si pracu chovnych stanic pre zachovanie cistej rasy.Su potrebny a verim ze to nerobia len pre velky zisk ale tieto a podobne aktivity ako na plagate odsudzujem.

Nie kazdy ma na 1000€ psa s PP.A ten kto ma, si ho kupi.Týmito aktivitami urcite nedocielite aby sme si ich kupovali od vas.
Chokma
27.06.12,11:00
mojko, my sme tu uz mali koooopec vymeny nazorov, niekedy az do krvi, kazdy si vyberie, co chce... ;-)
alaya1
27.06.12,11:08
freelover
27.06.12,11:57
Strašne.Chudiatka havkovia.Ludi co sa takto staraju o psy by mali pozatvarat.
Llívia
27.06.12,15:40
Strašne.Chudiatka havkovia.Ludi co sa takto staraju o psy by mali pozatvarat.
Súhlasím s tebou. Len ich nepozatvárajú u nás, lebo to nie sú fotky z chovov slovenských množiteľov (a pochybujem, že sú fotky z českých množiarní, podľa mňa sú to fotky posťahované z internetu) - tie sa v tejto téme neobjavili ani raz, ani žiadne konkrétne mená slovenských množiteľov tu nikdy neboli zverejnené. Tí slovenskí množitelia sú asi rovnaká kategória ako slovenskí cestári - všetci vieme, že existujú, ale ešte ich nikto nikdy nevidel.
gilda
27.06.12,16:03
gilda
27.06.12,16:41
http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/98890-starostlivost-o-psa-post2034581.html#post2034581) Potvrdzujem pravdivosť posledného bodu na plagáte. Psa mám desiaty rok bez choroby, vzhľad aj povaha zodpovedá plemenu. Pred kúpou sme absolvovali chovné stanice aj množiarne - na Slovensku. Moja skúsenosť: chovné stanice prezentovali vyššie uvedené, množiarne žiaľ presný opak (psi ako prasce v chlieve, vo vlastných výkaloch). Videné rozhodlo. Na cene neušetríte, za chorého psa budete platiť u veterinára.
alaya1
27.06.12,18:03
Llívia
27.06.12,20:02
...Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.

preto navrhujem, aby sme pokracovali dalej v sulade so zadanim temy a na problematiku psov s PP a bez PP si mozes zalozit svoju samostatnu temu (poznámka: odkaz bol pre Alaya1).
.
andreaS
27.06.12,22:14
freelover: z ktorej chovnej stanice si kupil psa s PP? kupnu zmluvu nemas? cital si ju? a absolutne nerozumiem tomu ako mozes dakovat nam kt. sa venujeme zachovaniu rasy a s cistym svedomim povedat preco ho nepripustit? no preto lebo ty nemas zdania preco? uz som tu x krat pisala kto ma ake zisky a ze mnozitel (t.j. bez PP chov) je v zisku hned po prvom vrhu... mne sa vlozene peniaze nikdy nevratia a to z toho dovodu ze to mam ako konicek a chcem prispiet k zachovaniu plemena... a vy mnozitelia zdaleka neviete o com to parenie je... nie len ze pes je pekny, psa mame radi, chceme dopriat stenata, alebo ako si napisal "kazda koruna sa zide" ... ako dovi dopo... a ze kto ma biznis... absolutne nemas zdania o cenach... je skutocne malo plemien, kt. stoja 1000e... a ak, tak musi ist o super spojenie a cena bude za psa vhodneho do chovu, nie na gauc... chovatel z vrhu vie, kt. pes je na gauc a ktoreho chce dalej uplatnit v PP chove...

preco si ludia stale myslia ze kazdy PP pes = vystavy? ide tu o to, aby kazdy kupil take plemeno ake hlada, naco bolo stvorene a aby vyhovovalo stylu zivota... preto su rozne rasy, nie len pre krasu... takymto nezodpovednym pristupom tu coskoro nezostane ziadna rasa...

a preco su plne utulky? kvoli nezodpovednym mnozitelom, kt. nemaju ziadne pravidla a genetika im nehovori nic... vidia len, ze maju krasneho psika... lenze toto nestaci... :( jedna vec je mat psa a dat mu to najlepsie...

napada ma otazka... a preco to nechcete robit zodpovedne v PP chove? co je dovodom obchadzat podmienky dane klubom? Podla vas mame my velky biznis... tak preco to nerobit oficialne? hm, asi preto, ze to taky velky biznis nie je, ze? a treba dodrziavat nieco, co je asi moc zlozite... jednoduchsie je obist to, vsak naco su pravidla... :mee:
Tinka.ba
27.06.12,23:35
freelover: z ktorej chovnej stanice si kupil psa s PP? kupnu zmluvu nemas? cital si ju? a absolutne nerozumiem tomu ako mozes dakovat nam kt. sa venujeme zachovaniu rasy a s cistym svedomim povedat preco ho nepripustit? no preto lebo ty nemas zdania preco? uz som tu x krat pisala kto ma ake zisky a ze mnozitel (t.j. bez PP chov) je v zisku hned po prvom vrhu... mne sa vlozene peniaze nikdy nevratia a to z toho dovodu ze to mam ako konicek a chcem prispiet k zachovaniu plemena... a vy mnozitelia zdaleka neviete o com to parenie je... nie len ze pes je pekny, psa mame radi, chceme dopriat stenata, alebo ako si napisal "kazda koruna sa zide" ... ako dovi dopo... a ze kto ma biznis... absolutne nemas zdania o cenach... je skutocne malo plemien, kt. stoja 1000e... a ak, tak musi ist o super spojenie a cena bude za psa vhodneho do chovu, nie na gauc... chovatel z vrhu vie, kt. pes je na gauc a ktoreho chce dalej uplatnit v PP chove...

preco si ludia stale myslia ze kazdy PP pes = vystavy? ide tu o to, aby kazdy kupil take plemeno ake hlada, naco bolo stvorene a aby vyhovovalo stylu zivota... preto su rozne rasy, nie len pre krasu... takymto nezodpovednym pristupom tu coskoro nezostane ziadna rasa...

a preco su plne utulky? kvoli nezodpovednym mnozitelom, kt. nemaju ziadne pravidla a genetika im nehovori nic... vidia len, ze maju krasneho psika... lenze toto nestaci... :( jedna vec je mat psa a dat mu to najlepsie...

Z vlastnej skusenosti viem, ze chovatelom vacsinou nejde o zachovanie dobrej genetiky, u plemena TOSA INU je bezne, ze sa kryju spolu psy, ktore maju aj 3kove kody. Cize sa rodia stenata, ktore maju v buducnosti vsetky problemy s klbami.. Vela chovatelov RTG snimky falsuje, ked uz dali 2000eur za importovaneho psa, tak nebudu predsa na tom stratovi, je im jedno, ze sa jeho deti(stenata) budu cely zivot trapit, budu zit v bolestiach, budu musiet absolvovat operacie... Nebudem tu pisat o dohodach medzi chovatelmi, ze kto ide na aku vystavu, aby si vzajomne nekonkurovali a o podplacani poroty...
A najviac nechapem chovatelov PP psikov, ktori daju za zivot nakryt aj 6 a viackrat fenku. Kazde materstvo sucku oslabuje, ubera jej mesiace/roky zo zivota. Aky to ma zmysel? Ak to nie je len hlupy biznis, tak co to potom je?
Pozn. Mam fenku bez PP(nie preto, ze mi bolo luto dat pred skoro 6 rokmi 30 000skk za psa, miesto 10 000skk, ale preto, ze sa mi nechcelo cakat polroka na vrh, nasa sucka bola vysledkom nehody, ked majitelovi PP samec obstastnil PP sucku pred bonitaciou). Rocne nas stoji na zradle okolo 800 eur, s veterinarnymi poplatkami, klbovymi vyzivami a pod. dokopy aj 1000 eur rocne, preto sa mi zda smiesne, ked sa niekto rozhoduje podla obstaravacej ceny za psa s PP a bez PP. Steniatka sme chceli aj my, za krytie sme so sampionom Slovenska s 0kovymi kodmi zaplatili 600eur, ani na2x sa nam to nepodarilo, tak sme si povedali, kaslat na prachy, ktore sme investovali za krytie(uz to je znakom toho, ze keby neslo chovatelovi o prachy, tak nam tie peniaze vrati), ked nie je schopna lahkej reprodukcie, nebudeme ju trapit, aj ked nas mrzelo, ze si nemozeme nechat steniatko po tak mudrom a dobrom psikovi..
Llívia
28.06.12,05:11
V tvojom (ne)"spravodlivom" hneve si akosi prehliadla, že Freelover zatiaľ žiadne šteniatka "nevyprodukoval", tak ho neurážaj a nenadávaj mu do množiteľov ;-)
gilda
28.06.12,05:11
....plagáty spôsobili pekné iskrenie. Na jednom je písané o dobrých chovateľoch, pod druhým je komentár - "sú ľudia, ktorí ...". Na obidvoch stranách sú dobrí aj zlí hráči - ako všade. Áno, feny v PPchovoch sa "vyrodia" ( sestra môjho psa, chovná fenka je už dávno v psom nebi, keby bola vybraná pre potešenie ešte behá) Na druhej strane poznám skalného psíčkára, okrem iného aj "množiteľa", ktorého hafani sa majú ako v raji. Je to o ľuďoch...ľudia sú len ľudia a biznis je biznis.
Llívia
28.06.12,05:15
...Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.

preto navrhujem, aby sme pokracovali dalej v sulade so zadanim temy a na problematiku psov s PP a bez PP si mozes zalozit svoju samostatnu temu. (poznámka: odkaz bol pre Alaya1).
Vôbec ma neprekvapilo, že to niektorí nepochopili.
gilda
28.06.12,05:23
Názov témy je Starostlivosť o psa. O psov je postarané alebo nepostarané ako v PP chovoch tak v množiarniach.
andreaS
28.06.12,07:36
Z vlastnej skusenosti viem, ze chovatelom vacsinou nejde o zachovanie dobrej genetiky, u plemena TOSA INU je bezne, ze sa kryju spolu psy, ktore maju aj 3kove kody. Cize sa rodia stenata, ktore maju v buducnosti vsetky problemy s klbami.. Vela chovatelov RTG snimky falsuje, ked uz dali 2000eur za importovaneho psa, tak nebudu predsa na tom stratovi, je im jedno, ze sa jeho deti(stenata) budu cely zivot trapit, budu zit v bolestiach, budu musiet absolvovat operacie... Nebudem tu pisat o dohodach medzi chovatelmi, ze kto ide na aku vystavu, aby si vzajomne nekonkurovali a o podplacani poroty...
A najviac nechapem chovatelov PP psikov, ktori daju za zivot nakryt aj 6 a viackrat fenku. Kazde materstvo sucku oslabuje, ubera jej mesiace/roky zo zivota. Aky to ma zmysel? Ak to nie je len hlupy biznis, tak co to potom je?
Pozn. Mam fenku bez PP(nie preto, ze mi bolo luto dat pred skoro 6 rokmi 30 000skk za psa, miesto 10 000skk, ale preto, ze sa mi nechcelo cakat polroka na vrh, nasa sucka bola vysledkom nehody, ked majitelovi PP samec obstastnil PP sucku pred bonitaciou). Rocne nas stoji na zradle okolo 800 eur, s veterinarnymi poplatkami, klbovymi vyzivami a pod. dokopy aj 1000 eur rocne, preto sa mi zda smiesne, ked sa niekto rozhoduje podla obstaravacej ceny za psa s PP a bez PP. Steniatka sme chceli aj my, za krytie sme so sampionom Slovenska s 0kovymi kodmi zaplatili 600eur, ani na2x sa nam to nepodarilo, tak sme si povedali, kaslat na prachy, ktore sme investovali za krytie(uz to je znakom toho, ze keby neslo chovatelovi o prachy, tak nam tie peniaze vrati), ked nie je schopna lahkej reprodukcie, nebudeme ju trapit, aj ked nas mrzelo, ze si nemozeme nechat steniatko po tak mudrom a dobrom psikovi..

Tinka.ba: nerozumiem ako ste mohli kryt bPP sucku PP jedincom... robia sa aj zmluvy na krytie, kde je uvedena cena a podmienky kedy kolko sa plati... ja som mala v zmluve uvedenu cenu splatnu pri kryti, potom dalsiu platbu podla zapisanych steniat (t.j. ak by niektore do zapisu uhynulo, nepocita sa) a zaroven aj klauzulu, ze ak by fena nezabrezla, tak druhe krytie je zdarma... ale tu islo prave len o tu prvu sumu pri kryti nie o celu ciastku... a ak su indicie, ze ludia podvadzaju, tak podvadzaju obchadzanim svojho psa a tito ludia nemozu povedat, ze to robia z lasky k plemenu... ja mam "len" Jch. , Ch. sa nam uz nepodari, pretoze ma nahnevalo xy ludi od chovu (inak sampion slovenska = 4x titul CAC z 2 sezon... cize kto vystavuje casto, nic neojedinele... ), kt. vidia len seba a kaslu na kvality psa od konkurencie... je to vazne ubohe ak ludia v klube, kt. spaja laska k rovnakemu plemenu nevedia najst spolocnu rec... vitazi tu opat len ludska jesitnost a nie skutocnosti ktory pes aky je... takze ja mam psa momentalne ostrihaneho na kratko, vystavy mam na haku ale podmienky klubu aj tak dodrzujem co sa tyka chovu... ak by sa nieco dedicne vyskytlo u mojho psa, tak k tomu pristupim zodpovedne a do chovu dalej nepojde...

a veci ako jedlo, veterinar, ja do ziskov nepocitam, to plati kazdy jeden majitel psa... ja som tu davnejsie rozpisala vsetko ostatne navyse, co platime my chovatelia v PP chove narozdiel od bPP chovu, kt. neplati nic navyse... len napr. mna stal prvy rok psa cca 3000e ... dalsi rok uz menej ... ale ver tomu, ze sa mi to nikdy nevrati a preto som to ani nerobila... pre mna boli vystavy vypnutim z prace... nabit sa energiou od tych uzasnych stvoreni ;)

aby nedoslo k nedorozumeniu, moja reakcia nie je utok... len snaha o vysvetlenie preco som zastanca PP chovu...
noemi-ke
28.06.12,07:53
Toto a nejake prispevky v spravach co som videl v TV akoze o "mnoziteloch" je smiesne. Je to len zavist od chovnych stanic ze im bPP psy kazia kseft a od statu ze sa za to neplati dan.

Od malicka som mal psi a vacsina zomrela prirodzene. Vzdy som sa o nich vzorne staral.Boli medzi nim aj krizenci.Vsetko je na chovatelovi nie na psovi.Za komacov si pamatame obrazy z dediny kde mal kazdy krizenca na retazy sem tam mu nieco hodil co ostalo z obeda.Ziadne granule -ziadny veterinar.

Dnes vidim ludi s tej doby ako sa staly akoze "mnozitelmi" - svoj pristup zmenili o 100%.
Normalny "mnozitel" si vybera psa do chovy podla standartu vzhladu.Ked chce psa predat musi sa o ne vzorne starat lebo vykupcovia su neni slepý. To znamena zo vacsine ma pes take iste podmienky ako papierovy len majitel na nom "zarobi" min. o polovicu menej ako ten s PP.Preto ta zavist a tieto propagandy.

Ja som si kupil cisktokrvneho psa.Rok predtym som o plemene precital nespocetne mnozstvo stranok.Nebol a neni urceny na mnozenie.Mam ho pre rodinu. Ale urcite ho pripustit dam a steniatka podla moznosti predam.Mozno len preto aby som mu zabespecil taku kvalitnu starostlivost aj v tychto tazkych casoch.Par korun navyse sa vzdy zide.Moj pes beha po dvore a neni zavrety vo volierach ako ti ktorych vydavam v chovnych staniciach.

Medzi najvacsie drísty na tom plagate patri aj veta o zaruceny povahy psa.Pes ma taku povahu k akej ho majitel vychova. Urcite neznamena ze stence psa s PP ktorych rodicia mali kludnu povahu budu take iste.

Samozrejme vazim si pracu chovnych stanic pre zachovanie cistej rasy.Su potrebny a verim ze to nerobia len pre velky zisk ale tieto a podobne aktivity ako na plagate odsudzujem.

Nie kazdy ma na 1000€ psa s PP.A ten kto ma, si ho kupi.Týmito aktivitami urcite nedocielite aby sme si ich kupovali od vas.
mimotemyPre LIviu- nemyslis, ze tento prispevok vcera rozduchal vasne? Preco sa sustavne zameriavas na inych? Ved tento nick to zacal, co mas stale proti Alayi, aj v inych temach? Ved tu pripla len fotografie psov, o ktorych nie je postarane. S tymto poradakom si suhlasila, rozvirila si diskusiu a napisala si, ze na obrazkoch nie su psy zo Slovenska. Alaya tu pripla take psy zo Slovenska,na to si uz nevedela odpovedat, tak si dala za obrazky neuzitocne a sama si tu len citovala iny prispevok.
Mas dni, ked sa v kazdej teme len chces hadat, vcera to bolo zrovna tak, aj v inych temach. Neviem co si tym liecis, co sledujes,ci kompenzujes, ale na tento moj prispevok reagovat a neustale citovat nemusis. Neuzitocne zvladnem.:---
Kvaka
28.06.12,08:13
Noemi, ja som pochopila príspevok od Llívie tak, ako ho pripla, doslovne. Teda aby sme sa tu v tejto téme venovali našim psíkom, pomohli si riešiť niektoré problémy, ktoré máme v súvislosti so starostlivosťou o psíkov. Teda venovať sa presne tomu, čo je napísané v zadaní témy, lebo už raz táto téma zamknutá bola, práve pre vzájomné útoky niektorých poraďákov. Ak tu bude niekto neustále pripájať také fotografie, ako pripája Alaya1, to nie je o porade, ale o provokácii. Viem, že problém pri množení psíkov existuje, ako tu píšete, aj v PP chove, takže riešte to v téme inej. My, čo tu máme psíkov a potrebujeme poradiť alebo môžeme aj my poradiť, nie sme množiteľmi ani nemáme chovné stanice. Ak sa budú príspevky uberať týmto smerom, povedie to zase len k uzatvoteniu témy, čo by bola veľká škoda. Preto som dala súhlas a bod za príspevok Llívie.
alaya1
28.06.12,08:20
Kvaka,nemyslis, ze si mala tento prispevok pisat freelover?? On, ci ona reagovali na ten plagatik, nie?Takze to ti nevadilo, tenprispevok moje obrazky hej! Mohla by si raz napisat aj nezaujato. Tymto koncim..
alaya1
28.06.12,08:23
P.S. poziadala som o zamknutie temy.
Llívia
28.06.12,08:25
mimotemy

mimotemyPre LIviu- nemyslis, ze tento prispevok vcera rozduchal vasne? Preco sa sustavne zameriavas na inych? Ved tento nick to zacal, co mas stale proti Alayi, aj v inych temach? Ved tu pripla len fotografie psov, o ktorych nie je postarane. S tymto poradakom si suhlasila, rozvirila si diskusiu a napisala si, ze na obrazkoch nie su psy zo Slovenska. Alaya tu pripla take psy zo Slovenska,na to si uz nevedela odpovedat, tak si dala za obrazky neuzitocne a sama si tu len citovala iny prispevok.
Mas dni, ked sa v kazdej teme len chces hadat, vcera to bolo zrovna tak, aj v inych temach. Neviem co si tym liecis, co sledujes,ci kompenzujes, ale na tento moj prispevok reagovat a neustale citovat nemusis. Neuzitocne zvladnem.:---
Pre Noemi-ke (Gulino): nemyslíš si, že tie vášne tu rozdúchava stále jedna a tá istá osôbka - aj cez tie fotografie? ;)
Čo má v iných témach proti mne Alaya1 - viď napr. táto http://www.porada.sk/t196817-udelovanie-bodov-neuzitocny.html ? :confused:
Ako dokážeš, že tie psy boli skutočne zo Slovenska? Nič také som v tom odkaze nevidela.
vcera to bolo zrovna tak - Vážne? A v ktorejže to bolo téme? Lebo neviem, že by som sa s niekým hádala.
A čo si tu liečiš či kompenzuješ ty? :rolleyes: Čo sleduješ? (Mňa sleduje "Veľká Sestra" :---)
Odporúčania typu: nemusíš reagovať, si môžeš strčiť vieš kam - každý tu má právo reagovať na čo chce, NIELEN TY ;););) Mimochodom, JEDNA citácia tvojho príspevku nie je neustále citovanie ;)
Richard
28.06.12,08:46
Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.

Téma sa značne odklonila od "vzájomnej pomoci" k čomu bola založená, preto ju uzatváram.
Kvaka
28.06.12,08:51
Alaya, ak niekto píše zaujato, si to ty, a nežiadaj o zatvorenie témy, v ktorej ty sama zväčša len provokuješ.
MisheliQ
16.07.12,11:44
Reagujem na falšovanie RTG snímkou. Pokiaľ viem, tak kluby, ktoré majú povinne dané absolvovanie nejakého vyšetrenia, majú aj zazmluvneného veterinára. Ak má niekto podozrenie, že dotyčný veterinár FALŠUJE výsledky, treba to patrične aj začať riešiť!!
MisheliQ
16.07.12,11:44
Lebo týmto nepriamo očierňujete všetkých veterinárov (nielen všetkých chovateľov psov s PP), a to si myslím, že od Vás nie je fér!
MisheliQ
16.07.12,11:46
Nerobte z chovu psov s PP falšovateľský biznis, lebo v každom smere (nielen v chovateľskom), keď niekto chce podvádzať, spôsob si nájde, a žiaden chov psov s PP sa takým ľuďom, bohužiaľ, nevyhne. Ale pokiaľ sa s tým stretnete, treba to začať riešiť
MisheliQ
16.07.12,11:46
s príslušnými orgánmi, ktoré to majú vo svojej kompetencii.