alaya1
15.12.09,09:41
To mi je ľúto ... tu asi neplatí, že zviera vie, čo mu chýba ... keď to s tou trávou prehnal.

Ja som sa iba dočítala, že tú trávičku havkovia potrebujú preto, pretože nevedia prežúvať, resp. používať jazyk, a keď sa im potrava prilepí na podnebie, resp. sliznicu tak im tá tráva pomáha ...
No, to je divne, to si kde prosim ta citala?? A tu travu nemusi pozut? To sa mi nezda. napises mi meno toho veterinara, ktory povedal tu hlupost, ze pes ma krv v stolici, lebo olizal stopu po haravke? ked som to povedala mojemu, skoro ho vystrelo.
plada
15.12.09,08:45
Kúpeme ho v tom istom šampóne stále, ja ho musím kúpať každé dva týždne, potom ho vyfénujem, na von má taký vlnený svetrík, idem mu kúpiť dáky nepremokavý, podšitý kabátik, inak sa neškrabe, kúpať každé dva týždne ho musím preto, lebo vonku sa stále "voňavkuje", hrá sa s veľkými psami, váľa sa, no proste, je to aktívny a veľmi živý pes.
alaya1
15.12.09,08:48
Ahojte kočky, ja mám doma ratlíka, má asi osem mesiacov, až do minulého týždňa to bolo v pohode, ale od soboty púšťa hrozne veľa chlpov, kúpala som ho v sobotu a tak som na to prišla. Písala som aj vetošovi, vraj ak nemá nejaký dermatologický problém, tak títo psi stále púšťajú chlpy, tým že je v byte a potom prechod - venčenie vonku. Kolegyňa vravela, že to tak je na jar a na jeseň. Ja som z toho zúfalá, stále musím utierať stôl, vo vani aj v umývadle, na šporáku, na sedačke, no všade sú chlpy. Neviem, či ho mám vykefovať, alebo nie. Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím o radu. Psík je veľmi milý, všetci ho ľúbime, tak neviem, či mu mám nejaké vitamíny kúpiť, alebo k tomu vetošovi ísť.
Plada

Myslim si, ze problem bude asi v tom, ze ked si kupujenme psika, malokto si precita, co to plemeno obnasa.
Myslime si, ze ked je hladkosrsty, ze nebude plznut. Praveze taketo plemena maju srst velmi ostru, ako male ihlicky, tyka sa to aj kratkosrstych civaviek a pod. takze je logicke, ak je to plemeno, kt. plzne, tak to bude aj robit.
Su aj plemena, kt. nemaju podsadu a neplznu, tie treba od vypadnutych chlpov vycesavat. Ja som si pred kupou mojho psika precitala hlavne to, aku ma srst, ako sa treba o nu starat.
Takze asi s tym nic nespravis, ked je to ratlik, tak bude plznut.
Ale ja by som aj tak odporucala, ak sa ti nieco nevidi na psovi, ist k veterinarovi, on poradi aj so samponom, cesanim a pod. pri zmene stenacej srsti som ja podavala mesiac, ci dva psovi canvit h, je to vitamin pre psov ,pripadne opat odporucam www.dogforum.sk (http://www.dogforum.sk)

Doplnim,- kupes ho velmi casto v sampone, to sa nema. Iba cistopu vodou, ale ak pouzijes sampon, neviem, aku znacku mas, treba ho riedit podla navodu.
hanelie
15.12.09,09:03
2 x ročne dochádza u psov k výmene srsti - približne v mesiacoch jún a november/december - je to normálny cyklus , treba s tým počítať, že v týchto mesiacoch dôjde k zvýšenému pušťaniu chlpov - psíka treba denne česať / pozor nie denne kúpať ! - / veru niekedy aj denne vysávať :)
plada
15.12.09,09:07
Je to pes mojej dcéry, my ho doma len opatrujeme, neviem, síce dokedy, ona je v Nemecku, ja som psa nikdy nechcela, no ale keď to tak vyšlo, nemala som to srdce dať ho do útulku. Asi pôjdem k tomu veterinárovi. Ale aj tak Vám všetkým ďakujem za rady. Hneď som spokojnejšia, že je v poriadku.
Plada
hanelie
15.12.09,09:09
zdroj: wikipedia

Srsť [upraviť]

Srsť psa sa líši v závislosti od plemena. Hladkosrstí psi majú hladkú a priliehavú srsť vyrastajúcu z kože šikmo, často bez podsady. Psy s takouto srsťou sú citlivejší na poveternostné podmienky - nie je vhodné chovať ich celoročne vonku (týka sa to napr. pinčov), pretože v zime im hrozia omrzliny a v lete úpal (výnimkou sú krátkosrsté chrty, ktoré znášajú vysoké teploty veľmi dobre). Tento druh srsti sa jednoducho udržiava, v období výmeny srsti (dvakrát ročne) sa však vypadávajúca srsť zachytáva na oblečení a nábytku a tým, že sú chlpy hladkosrstých psov veľmi krátke, odolávajú snahám o ich odstránenie pomocou vysávača či pračky.

Hrubosrsté plemená (väčšina teriérovitých) majú dva druhy srsti - kryciu srsť a podsadu. Krycia srsť vyrastá z kože strmo a pod ňou sa nachádza jemnejšia srsť, zabezpečujúca termoizoláciu. Krycia srsť v tomto prípade slúži najmä ako účinná ochrana proti nepriaznivým poveternostným podmienkam (dážď, sneh). Chlpy krycej srsti svojou štruktúrou pripomínajú vlákna zo škrupiny kokosového orecha. Hrubosrsté plemená takmer nepĺznu, ich srsť však treba aspoň dvakrát ročne upravovať trimovaním (vytrhávanie dozretých chlpov prstami, prípadne trimovacími nožmi a nožničkami), čo je časovo a finančne nákladnejšie.

Dlhosrsté plemená (jorkšírsky teriér, afganský chrt a pod.) majú veľmi dlhú srsť náročnú na upravovanie. Maďarský puli, či komondor majú motúzovitú srsť, ktorá vzniká prirodzeným spletením krycej srsti s podsadou. Existujú tiež rôzne druhy kučeravej srsti.

Okrem chlpov srsti z kože vyrastajú aj hmatové chlpy. Sú to hrubé a dlhé chlpy rastúce na určitých miestach tela, najmä na tvári, hornom pysku, hornom viečku a pod bradou. Nachádzajú sa v nich hmatové zakončenia a tvoria spolu s podkožnými nervovými zakončeniami tzv. kožný zmysel.
plada
15.12.09,09:09
2 x ročne dochádza u psov k výmene srsti - približne v mesiacoch jún a november/december - je to normálny cyklus , treba s tým počítať, že v týchto mesiacoch dôjde k zvýšenému pušťaniu chlpov - psíka treba denne česať / pozor nie denne kúpať ! - / veru niekedy aj denne vysávať :)
Ja doma vysávam denne, niekedy aj dvakrát, ak treba. Ak havo narobí neporiadok, napríklad včera som robila plnené oplátky, stále kňučal, tak som mu kúsok dala, akurát to roznosil po byte, ale nejedol to, asi ho zaujímalo, že to tak chrupká.
Plada
andreaS
15.12.09,09:54
plada ak kupes tak casto a nemas nato urceny sampon, tak aj tam moze byt problem... castym kupanim sa aj podporuje rast srsti... kamaratka ma vystavnu chlpatu havu a kvoli zasrstnateniu kupala casto, ale pozor samponom nato urcenym...

ide o to, ze bezne sampony nemaju vyvazene pH... navyse po samponovani treba dat aj vyživny kondicioner, kt. blahodarne posobi aj na kozu..
promont maja
15.12.09,10:39
No, to je divne, to si kde prosim ta citala?? A tu travu nemusi pozut? To sa mi nezda. napises mi meno toho veterinara, ktory povedal tu hlupost, ze pes ma krv v stolici, lebo olizal stopu po haravke? ked som to povedala mojemu, skoro ho vystrelo.
Takže to asi nie je pravda. Vieš čítala som to niekedy v minulosti, a už si dobre nepamätám kde ... keď sme si kúpili nášho prvého miláčika ( vtedy som prečítala pomaly všetko, čo dovtedy vyšlo). Som nakoniec rada, že si sa ozvala ... aspoň som som sa dozvedela niečo nové...

Už by som len chcela vedieť:
Potom tú trávičku potrebujú k tráveniu ... a je to v poriadku, ak nato, ako ju zožerú, vyvrátia aj niečo z potravy ...?

To o tej hárajúcej sučke je pravda ... presne tak jej to povedal jej veterinár ... aj ja som si myslela, že je to blbosť, ale nie som veterinár.
JankaII
25.02.10,16:50
Máme krásneho vlčiaka,má dva roky a asi trikrát sa z ničoho nič začal triasť,podlamovli sa mu nohy,ňufák mal úplne horucí.Zachvíľu to prešlo. Boli sme vystrašení,je to náš maznáčik a máme o neho strach.Čo to môže byť?
sarasara
25.02.10,17:59
Aj pes môže byť nachladnutý a mať teplotu. Teplota sa meria teplomerom v mieste, kde aj malým deťom. Potom už má pes svoj teplomer, ktorý mu zrejme nikto nezoberie.:)Ak má teplotu, potom ho môžeme liečiť tak, ako seba. Dáme mu čaj, (nie s rumom), nejaký aspirín a držíme ho v teple.
Samozrejme, že prechladnutie to byť nemusí, ak už musíme k veterinárovi, je dobre vedieť, či teplotu má, alebo nie.
dalid
26.02.10,11:22
Presne ako napisala sarasara, len by som dodal, ze ak sa stav nezlepsi po par dnoch a nedajboze sa objavia komplikacie (hnacka, zvracanie) treba naozaj uz navstitit veterinara.
JankaII
26.02.10,15:13
ale jemu sa stav zlepšil za pár minút.Skor som si myslela či nejde o nejaku srdcovu slabosť
DON
26.02.10,18:02
Dobry vecer Vam vsetkym. Rad by som sa Vas opytal ze podla ktory pes sa hodi do bytu a ktory nie. Alebo skor ze akeho by ste do bytu odporucili... Ja by som velmi ale velmi chcel Irskeho vlkodava, ale to je velmi velky pes takze ten sa do bytu asi nehodi. Alebo je mozne ze ano?
andreaS
26.02.10,18:13
otazku si treba polozit inak: ktory pes je pre mna vhodny?

treba si precitat charakteristiku kazdeho plemena a podla toho si vybrat... lebo kazdy ocakava od psika nieco ine...

niekto chce neplznuceho, niekto aktivneho psa, s kt. moze robit vela sportovych aktivit, polovneho psa... alebo len spolocnika...

pes je prisposobive zviera ale po pravde neviem si predstavit irskeho vlkodava v byte... navyse vies si predstavit aku kopu to vykadi? a ked ti to spravi doma... tiez ked sa vycika tak to musi byt kaluz inych rozmerov... ja mam 2 americkych kokrov a mlady (5mesacny) ked sa vycika tak je to slusna kaluz... navyse mam o zabavu postarane pri udrzbe ich srsti plus mi narobia robotu tym, ze na sebe donesu kadeco a potom musime casto vysavat...

no a to najdolezitejsie je, ze takyto giga pes potrebuje pevnu ruku a poriadny vycvik... je velky a ma aj dost sily, tak aby vas nakoniec doma neterorizoval (aj o takych pripadoch viem, ina rasa, ale stat sa to moze vsade ked je pes nevychovany a dospieva ako samorast)...
arizona
26.02.10,18:15
Dobry vecer Vam vsetkym. Rad by som sa Vas opytal ze podla ktory pes sa hodi do bytu a ktory nie. Alebo skor ze akeho by ste do bytu odporucili... Ja by som velmi ale velmi chcel Irskeho vlkodava, ale to je velmi velky pes takze ten sa do bytu asi nehodi. Alebo je mozne ze ano?
Na to sa nedá jednoznačne odpovedať, že ktorý pes.
Vraj tí maličkí :--- čivavy, maltezáci, bišoni a pod. Tzv. spoločenské psíky.
Ale záleží aj od toho,čo sa Ti páči, ako si ho vychováš, aj aký veľký byt máš. ;)Tiež som mala na činžiaku pitbulku, ktorá vyrastala roky pred činžiakom s deckami. Po presťahovaní do domu aj zostala viac menej dnu, lebo bola na to zvyknutá.

Ách,írsky vlkodav ! krásny hafan ! Ten by asi potreboval samostatnú izbu ;):D
verkaz
27.02.10,09:31
Mám tiež kokršpanela anglického, ktorý má 11 mesiacov. Zistila som, že veľkých psov sa bojí, a preto do nich šteká a je agresivny. Riešim to tak, že sa vždy otočím a ideme iným smerom. Keď sa prestane otáčať, tak mu dám pamlsok a pochválim ho. Dúfam, že časom nastane obrat.
andreaS
27.02.10,09:40
verkaz: skus mu dat pamlsok prave vtedy ked zbada velkeho psa... a kym neprejde okolo vas tak ho tym pamlskom akoby zabavaj... aby si inych psov spojil s niecim prijemnym ;)
Dav
27.02.10,09:52
Dobry vecer Vam vsetkym. Rad by som sa Vas opytal ze podla ktory pes sa hodi do bytu a ktory nie. Alebo skor ze akeho by ste do bytu odporucili... Ja by som velmi ale velmi chcel Irskeho vlkodava, ale to je velmi velky pes takze ten sa do bytu asi nehodi. Alebo je mozne ze ano?
Do jednoizbového veľmi nie, aby sa mal pes aj kde natiahnuť :D:D:D, ale ináč podľa povahy aj hej. http://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%8Drsky_vlkodav http://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%8Drsky_vlkodav
JankaII
27.02.10,10:04
kdesi som počula ,že je nejaký spray ,ktorý slúži ako ochrana kríkov a stromčekov v záhrade pred psom.Nie som zástancom celodenného držania psa vo voliere a stane sa ,že nám ocikáva zeleň. Neviete kde to zohnať? V chovateľských potrebách nič nemali.
nikolia
27.02.10,13:29
prosím Vás nestretol sa niekto s roztočmi v srsti u zl. retrieverov? nášmu sčernela koža pod srsťou a vypadala všetka srsť, čiže má fľak asi tak 30cm na 30cm...a raz sa to podarilo trochu zmierniť ale teraz na to nič nezaberá, neviete niekto čo na to, ak ste mali podobný problém?
dalid
27.02.10,15:23
nikolia - je mi luto tvojho trapenia so psikom. Ked uz roztoce napadli srst az do takehoto stadia, urcite treba ist k vetovi. To ste k nemu do teraz nesli a nechali psa trapit??? Ak ste boli a stav sa nezlepsil, tak sa treba pozriet po inom vetovi! Liecba byva zdlhava, preba psa kupat v specialnych samponoch ale pri tomto stadiu v akom je tvoj pes radsej nech ti nejaky prostriedok odporuci veterinar.. V procese liecenia by bolo dobre s vetom prejst aj stravu, mozno budes musiet uplne zmenit jeho jedalnicek.. Niektori veterinari ale tomuto nevenuju pozornost :( . Po vylieceni je dolezita aj prevencia - nepises ci mas psa v byte, alebo vonku. Urcite mu bude treba vyhodit stary brloh plny roztocov a vymenit za novy. Ked som bol naposledy u veta s nasim krpcom, tak mal nejake letaciky na pripravky ucinne proti kliestom aj proti roztocom. Ale nepamatam sa co to bol za pripravok.
Dav
27.02.10,15:44
kdesi som počula ,že je nejaký spray ,ktorý slúži ako ochrana kríkov a stromčekov v záhrade pred psom.Nie som zástancom celodenného držania psa vo voliere a stane sa ,že nám ocikáva zeleň. Neviete kde to zohnať? V chovateľských potrebách nič nemali.
Viac o tom http://www.porada.sk/t9434-p2-domaci-milacikovia-a-okrasna-zahrada.html
a o prípravku http://www.floraservis.sk/stop-pes.php
nikolia
28.02.10,09:40
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...
andreaS
28.02.10,10:55
nikolia: skusili ste aj zmenit stravu? chuda hafco, a verim, ze ste uz z toho na nervy aj vy :( je to neprijemne ked nemozete pomoct... drzim palce nech sa to zlepsi co najskor
nikolia
28.02.10,12:06
dík andreaS, sme z toho na nervy, lebo sučka, je to vydarená, poslúcha , ale ak to nevyliečime budeme ju musieť dať asi preč, lebo máme malé deti...a tá strava celkom možné, že není dobrá, lebo je dosť vypasená...tak dík aspon za podporu..
Dav
28.02.10,12:17
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...
Skús alternatívnu humánnu medicínu, alebo výživové doplnky,ale samozrejme po porade s veterinárom. Možno niečo z grapefruitových jadierok, dávkované podľa hmotnosti psa.
andreaS
28.02.10,12:22
ja take problemy so psikmi nemam, ale moj starsi sa zvykol velmi casto skrabat... podla vsetkeho bol citlivy na stravu a prejavovalo sa mu to tym skrabanim... odkedy dostava granule Trainer Fitness tak je uplne bez problemov...

nasadte jej aj daku tu dietku... to znamena v psej reci davat menej jedla a ak krmite "ludskou" stravou tak to uplne vylucit... mohla by byt alergicka na nieco z nasej stravy... ine ma nenapada ked je to uz tak dlho
Dav
28.02.10,12:24
ja take problemy so psikmi nemam, ale moj starsi sa zvykol velmi casto skrabat... podla vsetkeho bol citlivy na stravu a prejavovalo sa mu to tym skrabanim... odkedy dostava granule Trainer Fitness tak je uplne bez problemov...

nasadte jej aj daku tu dietku... to znamena v psej reci davat menej jedla a ak krmite "ludskou" stravou tak to uplne vylucit... mohla by byt alergicka na nieco z nasej stravy... ine ma nenapada ked je to uz tak dlho
Aj mne sa raz pes škrabal - potom mal nariadenú bezmäsitú diétu, a na vyškrabané miesto dostal ichtiolovú masť. Veterinár povedal, že to je alergia na jedlo.
alaya1
28.02.10,14:22
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...
Moj pes sa skriabal do bezvedomia. Bolo to alegria na kuracinu.
Davala som mu kuracie granulky, kvalitne Pro plan. Presli sme na lososa s ryzou a skrabanie prestalo, veterinar povedal, ze kuracina je pre psa velmi silny alergen.ale sucasne som kupila vererinarny sampon DERMILEN, kazdy tyzden som ho v nom okupala.Asi mal aj podrazdenu kozu.Je drahy, ale mne to zato stalo. Kupala som ho vtom sampone asi pol roka, potom uz nie. Skrabanie prestalo.
Ak ti spreje a pipety nezaberaju, co tak vyskusat obojok?
ela77
28.02.10,15:21
"""" Pôvodca textu príspevku: nikolia Pozri príspevok
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...""""
To je problém -Nikolie- neviem ako reagovať asi som mala reagovať presne iba na konkrétny príspevok, ale možno i takto sa dostane rada k -nikolii-

Počula som raz od jedneho majitela(samozrejme každý zdravotný problém a každý pes je o niečom inom), ale za pokus to stojí nič sa nemôže pokaziť, jedine to, že váš psík je vonku a je ešte pomerne chladno. Ale späť, ten pán mal problém zo srsťou svojho psa. Vyskúšali na ňom veterinári všetko možné, nepomohlo a niekto mu potom poradil potierať problémové miesta odvarom z repíka lekárskeho(dostať v lekárni sušený). Preliečil mu už doslova rany na koži no a následne pomohol potom aj srsti. Psík sa z toho dostal. Len by som sa teraz obávala naozaj toho chladu, vyskúšať to keď bude slnečno a teplejšie, ale potom poctivo a pravidelne. Ja tento odvar používam, na čistenie okolo očiek nášmu pudlíkovi, teraz som to použila aj po odstránení zub. kameňa aby sa mu lepšie zahojili podráždené ďasná. Budem rada ak by to pomohlo pokaziť nič nemôžete, ale odstrániť z búdy všetko v čom by sa roztoče mohli držať.
Ja by som ale zase potrebovala pomoc (už som písala, ale nikto sa nepridal, skončilo to fotkami svojich miláčikov a zašlo to do zabudnutia) Náš pudlík bude mať v marci 16 rôčkov a ťažko sa mu sadá a líha, začal mať problémy asi zo zadnými nožkami, ak mal niekto starého psíka, ktorý ale ešte je pomerne vitálny, všetko ostatné v poriadku, len mu pomôcť na tie nožky (či už vitamíny, alebo niečo pod.) Už som rozmýšľala nad rybím tukom (originál) ten berú i ľudia na podporu tvorby vápnika pri ostatnej liečbe. Ak máte skúsenosti. Budem vďačná každej rade aj keď viem, že už veľké zázraky nenarobím. Aj ten zubný kameň sme dali odstrániť nie kvôli kráse, ale aby náhodou nebol potom väčší problém z nejakým zápalom alebo chorým zúbkom.
andreaS
28.02.10,15:48
ela: moj tatino mal pudlika, kt. sa dozil krasnych 17 rokov... ale posledne dva roky to bolo uz vseliake... najhorsie bolo ked uz slabo videl a museli nechavat rozsvietene svetlo v izbach aj v noci, lebo narazal do vsetkeho :( tiez mal problem so zadnymi labkami, takzko si sadal, potom bol problem vstat, s lahnutim to iste... tak vacsinou chuda len stal alebo sa nechal zviest dole (postupne zadne labky suchnutim dal dole)... bol na neho strasny pohlad... s tymi zubkami ste asi urobili dobre, lebo ten nas mal tzv. zive maso kade tade a priserne mu smrdelo z papulky... ale co mu davali na tie klby, tak to fakt neviem... veterinar nic neodporucil?
Dav
28.02.10,21:57
""""

Počula som raz od jedneho majitela(samozrejme každý zdravotný problém a každý pes je o niečom inom), ale za pokus to stojí nič sa nemôže pokaziť, jedine to, že váš psík je vonku a je ešte pomerne chladno. Ale späť, ten pán mal problém zo srsťou svojho psa. Vyskúšali na ňom veterinári všetko možné, nepomohlo a niekto mu potom poradil potierať problémové miesta odvarom z repíka lekárskeho(dostať v lekárni sušený). Preliečil mu už doslova rany na koži no a následne pomohol potom aj srsti. Psík sa z toho dostal. Len by som sa teraz obávala naozaj toho chladu, vyskúšať to keď bude slnečno a teplejšie, ale potom poctivo a pravidelne. Ja tento odvar používam, na čistenie okolo očiek nášmu pudlíkovi, teraz som to použila aj po odstránení zub. kameňa aby sa mu lepšie zahojili podráždené ďasná. Budem rada ak by to pomohlo pokaziť nič nemôžete, ale odstrániť z búdy všetko v čom by sa roztoče mohli držať.

Neporadím, ale za ten repík Ti ďakujem. U nás aj po odstránení zubného kameňa pretrváva škrabanie podráždených ďasien. ( Už hádam 4 mesiace)
Tvojmu psíkovi prajem zmiernenie ťažkostí.
dalid
01.03.10,06:58
ela77 - sused psickar chova tiez pudlikov. Pri problemoch s klbmi, mu veterinar dava nejake vitaminy. Ale ten pan mi hovoril, ze okrem toho on este kupuje v lekarni Colafit (alebo Kolafit - neviem ako sa to pise :( ). Je to pripravok pre ludi na regeneraciu klbov, vyzera to ako taky biely polystyrenik.. Vraj to jeho starym psikom pomohlo na klby... Tak neviem.
arizona
01.03.10,07:09
Na rôznu háveď , ktorá sa ľúbi usídliť do psej srsti vyskúšajte babský recept.
Orechové listy-požmoliť, alebo jemne popresekávať, aby trochu pustili šťavu a natierať s tými listami celého hafana. Chrobákom, blchám, kliešťom a pod. to smrdí, takže sa radšej nezdržujú. Ja zvyknem cez sezónu dávať lístky orecha aj do búdy.
Laco-monter
01.03.10,07:16
Neviem, či to v tejto diskusii niekto spomenul ,

no berie sa to tak,že jeden rok u psa je ako 7 rokov u človeka.

Jednoducho pes stárne 7x rýchlejšie, teda ak sa pes dožil 16 rokov

da sa porovnať z človekom starým 112 rokov (!)

Čo može očakávať ???

Konkretne ja som ešte psa staršieho ako 18 rokov nevidel NIKDY

NIKDE, ŽIADNÉHO .
andreaS
01.03.10,07:22
laco: toto uz neplati ze pes je 7x starsi ako clovek... vo veterinarnom preukaze mame tieto prepocty a rocny pes je v puberte a rovna sa nasim 14-15 rokom... ;) na ostatne si nespomeniem, nemam pri sebe ten preukaz ale mozem to po prichode domov opisat ;)

ale stale plati ze psickovia starnu rychlejsie ;)

inak este k tym pudlikom.. pytala som sa ocovej zeny ci mu nieco davalia ze maximalne lieky proti bolesti, ked uz videli ze trpi ale zase mu tym zatazovali pecen, takze aj s tym prestali... a veterinar sa im vtedy vyjadril ze je proste starucky ze tam uz nic nepomoze :( takze presny pripravok nemozem z vlastnej skusenosti doporucit...
mirpo
01.03.10,07:48
laco: toto uz neplati ze pes je 7x starsi ako clovek... vo veterinarnom preukaze mame tieto prepocty a rocny pes je v puberte a rovna sa nasim 14-15 rokom... ;) na ostatne si nespomeniem, nemam pri sebe ten preukaz ale mozem to po prichode domov opisat ;)

ale stale plati ze psickovia starnu rychlejsie ;)

inak este k tym pudlikom.. pytala som sa ocovej zeny ci mu nieco davalia ze maximalne lieky proti bolesti, ked uz videli ze trpi ale zase mu tym zatazovali pecen, takze aj s tym prestali... a veterinar sa im vtedy vyjadril ze je proste starucky ze tam uz nic nepomoze :( takze presny pripravok nemozem z vlastnej skusenosti doporucit...

Porovnanie ;)

Vek psa - Vek človeka
6 mesiacov - 10,5 roka
7 mesiacov - 11,5 roka
8 mesiacov - 12,5 roka
9 mesiacov - 13,5 roka
10 mesiacov - 14,5 roka
11 mesiacov - 15 rokov
12 mesiacov - 15,5 roka
14 mesiacov - 16 rokov
16 mesiacov - 18 rokov
18 mesiacov - 20 rokov
2 roky - 25 rokov
3 roky - 29 rokov
4 roky - 32 rokov
5 rokov - 37 rokov
6 rokov - 40 rokov
7 rokov - 44 rokov
8 rokov - 47 rokov
9 rokov - 52 rokov
10 rokov - 55 rokov
11 rokov - 60 rokov
12 rokov - 64 rokov
13 rokov - 68 rokov
14 rokov - 72 rokov
15 rokov - 77 rokov
16 rokov - 80 rokov
17 rokov - 85 rokov
18 rokov - 88 rokov

Susedia majú hava, čo bude mať tento rok 18 /ak sa nič neprihodí/ a teší sa dobrému zdraviu. Aj naše "slečny" pri plote ponaháňa.:D
ela77
01.03.10,10:37
Porovnanie ;)

Vek psa - Vek človeka
6 mesiacov - 10,5 roka
7 mesiacov - 11,5 roka
8 mesiacov - 12,5 roka
9 mesiacov - 13,5 roka
10 mesiacov - 14,5 roka
11 mesiacov - 15 rokov
12 mesiacov - 15,5 roka
14 mesiacov - 16 rokov
16 mesiacov - 18 rokov
18 mesiacov - 20 rokov
2 roky - 25 rokov
3 roky - 29 rokov
4 roky - 32 rokov
5 rokov - 37 rokov
6 rokov - 40 rokov
7 rokov - 44 rokov
8 rokov - 47 rokov
9 rokov - 52 rokov
10 rokov - 55 rokov
11 rokov - 60 rokov
12 rokov - 64 rokov
13 rokov - 68 rokov
14 rokov - 72 rokov
15 rokov - 77 rokov
16 rokov - 80 rokov
17 rokov - 85 rokov
18 rokov - 88 rokov

Susedia majú hava, čo bude mať tento rok 18 /ak sa nič neprihodí/ a teší sa dobrému zdraviu. Aj naše "slečny" pri plote ponaháňa.:D

Vďaka a pozrela som si na tvojom profile tie vaše slečny. Je dobré keď psík nie je sám. Má svoju svorku, samozrejme okrem členov rodiny v ktorej žije. Sú zlaté. Pri nich by asi zabudol aj náš, že má problém.
Vďaka všetkým, ktorí chceli poradiť. Na tie kĺby berieme teraz NUTRADYl už asi tretí s prestávkami. Potešil ma aj ten výpočet rokov. Troška sa to ubralo. Keby sme to mali tak brať tak 80 je troška menej ako 100, viem že ešte záleží aj od veľkosti a plemena. Jeho psí otec sa dožil asi 16-17 rokov a to viem z vlastnej skúsenosti, že so svojim majiteľom chúďa navštevoval denne zafajčenú reštiku, kde majiteľ hrával karty. Takže aj strava ktovie aká bola. Korienok by mal mať ten náš dobrý, len teraz sa tieto problémy vyvrbili troška viac, lebo je zima a toho pohybu toľko nebolo ako v lete a na jeseň. Keď sme bývali na činžiaku, vždy som mu sľubovala, že na staré kolená bude mať záhradku. To sa aj stalo pred 2 rokmi, keď sme sa presťahovali do rod. domu,len škoda, že on nemá o troška menej, aby si ju
ešte dlhšie užil. Dúfam, že to rozchodíme, len sa zase bojím pokiaľ bude ešte chladná zem, budú to iba výbehy von a dnu. A horšie je aj to, že mám problém ho ostrihať, pretože to najskôr očesať (to čiastočne môžme aj keď leží), ale strihanie to sa dá iba v stoji. Takže už niesme akoby výstavný kus, kedy sa za nami obzerali (aspoň si nevšimali mňa), ale sme ako ovečka. 5119451195Tak nám držte palce.
ela77
04.03.10,12:43
Všimla som si, že dnes niekto vytiahol tému-nosič na bicykle-
napadlo ma, že vytiahnem túto psiu tému troška dopredu. Poprosím okrem iného čo som už predtým písala aj o to či nemáte niekto dobrý nápad ako bicyklom odviezť stredne veľkého psíka (stredný pudlík). Keďže nás už začínajú hnevať zadné nôžky (dúfam, že to ešte prijateľne rozchodíme). Po obci sa nechcem s ním prechádzať lebo začnú brechať všetci psy. Vodičák nemám a na bicykli by sme mohli zajsť do prírody a tam si trocha voľne pobehať, lebo naša záhrada už nie je pre neho taká zaujímavá. Už to tam pozná všetko. A ja by som si zároveň zašportovala na bicykli. Vozík za bicykel nechcem. Na horskom si neviem predstaviť žiadeň nosič, sama nerada na ňom idem, lebo má rovné riaditká a my skoršie narodení sme boli zvyknutí na iné typy.. Mám ešte odpružený olpran ten má inak riešenú konštrukciu a ešte mi zostal starý SOBI, ten má riaditko ako U a aj vzadu má nad blatníkom držiak. Neriešili ste niekedy niekto takýto problém.??? V predajniach bicyklov som síce pozerala už dávnejšie, ale ani jeden výrobok nevyhovoval, boli to iba bežné nosiče napr. na tovar., alebo potom pre dieťa a to sa v mojom prípade nedá použiť. Poraďte alebo ak ste niekde videli dobrý nápad dajte vedieť. Vďaka
dana9
04.03.10,12:50
5119451195Tak nám držte palce.


jeej, ten je krasny

aj my mame doma takeho Oveckina :-) len je trpaslici, ale inac uplne rovnaky
nikolia
06.03.10,20:16
všetkým ďakujem za rady , určite repík a aj tie orechové listy vyskúšame...ak nepomôže určite to neuškodí...dík
plada
08.03.10,09:01
Ahojte psíčkari,
mám desaťmesačného ratlíka, chcela by som ho cvičiť, poradíte mi nejakú literatúru, ak máte s ňou dobré skúsenosti? Na nete je toho dosť, chcem vedieť Váš názor, ak ste podľa nejakej knihy cvičili psa a ako sa Vám darí, či ste boli úspešní? Mám na mysli základné povely, žiaden špeci výcvik.
Plada
dalid
08.03.10,09:49
Myslim, ze pri ratlikovi ti bude stacit, ked zvladne zakladne povely...
Sadni, Ostan, Nesmieš/Fuj, Labku.. A mozno lahni, ale pri tomto plemene sa mi to zda trosku smiesne a neviem ci ho realne vyuzijes...
Ak je psik hravy a rad beha za napr loptickou, tak mozes ho naucit aj Dones..

Nam sa pri uceni velkmi osvedcili piskotky ako odmena (dodnes ich ma rad), ale mozes ho odmenit aj inymi dobprotkami ked sa mu nieco podari ;)
truch
18.03.10,18:23
Mám šteňa:):):) 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
arizona
18.03.10,18:31
Mám šteňa:):):) 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
:)
http://www.artemisterra.com/vychova_stenete.htm
http://www.efauna.sk/pes/pece/cistota.php
http://hafani-sk.webnode.sk/ako-naucit-psika-nespinit-v-interieri/
andreaS
18.03.10,19:10
Mám šteňa:):):) 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša

ja mam doma dvoch psov, starsi sa naucil krasne pytat von uz po mesiaci.. chodila som s nim kazde dve hodiny alebo vzdy hned potom ako sa zobudil alebo sme sa dohrali...

ale mladsi, teraz ma este len polroka sa uci stale pytat... ani za svet sa nevypyta... tiez len zrazu cupne a cika... tak sme mu obmedzili prisun vody, lebo bol schopny vypit aj 2 plne misky na pockanie... a ked dlho nechapal ze sa cika vonku, tak sme zacali s odmenami... vzdy ked sa vycikal vonku tak sme chvalili a dostal aj odmenu... zabralo to... akurat ma este problem cez vikend ked sme doma a nie sme v praci, lebo sa s nimi hrame, nevyspavaju a vtedy ma krpec rozhadzany rezim a aj sa sem-tam vycika...
lujza.j
18.03.10,20:07
Mám šteňa:):):) 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
my máme 7 ročného labradora, kupovali sme ho v lete v auguste zobrala som si 3 týždne dovolenky, dcéra mala prázdniny, bol šikovný!kým začal školský rok potreby vedel robit vonku.treba so psíkom chodit často von, náš vela spal, ked sa zobudil hned sa sním išlo von, ked sa vycikal alebo hodil "bobana" tak sme vychválili, vymojkali. v noci bol v kúpelni a tam mal noviny tak čurkal na noviny. sú to približne rovnaké plemená myslím, že aj tvoja bude šikulka!:D ked mal 4mes. tak chodil 1/2 roka na cvičák.a piškotky tak to je aj našeho oblubené :D na pažravosť pozor náš je tiež vysavač:D
dalid
19.03.10,07:22
Ked sme si doniesli domov hafana, prvy tuzden som bol s nim doma. Ked sas zobudil do 2och minut cikol, alebo kakol.. Tak po jeho zebudeni sme vzdy utekali von. Horsie bolo, ked som zacal chodit do prace... Koberec isiel prec, chodba sa vylozila novinami a ucili sme ho cikat/kakat na noviny. To zvladol asi za mesiac a postupne sme zmensovali plochu novyn v chodbe smerom ku vchododvym dveram. Ked mal cca 6 mesiacom v isiel k novinam, tak sme vedeli ze treba ist von.. Sice sa mu stalo, ze sem tam nevydzal, kym sme prisli z prace domov, ale v podstate od 8-ich mesiacov uz sa pekne pytal a vydrzal cely cas kym bol doma sam... :)

Krpec na fotke mal vtedy 6 mesiacov :D.
truch
19.03.10,08:53
Ďakujem všetkým za užitočné rady. Pripájam foto našej Engi/Endži/, neviem ako to napísať:)
dalid
19.03.10,09:02
truch - uz by ste sa mali doma zamyslat ako to budete pisat, lebo cas utecie rychlo a pri vypisovani veterinarneho preukazu, alebo cipovani si budete museit vybrat nejaku moznost.. My sme tiez ostali prekvapeni, ked sa nas veto opytal, ako ma napisam meno Oskar. Moznosti boli Oskar, Oskár, Oszkár... Mame Oskar.

Engi - Endži- Angie ;) Krasne steniatko :))
andreaS
19.03.10,09:05
ja mam mladsieho s PP a meno mu bolo uz dane, ale v preukaze ma aj tak napisene to ako ho volame :D oficialne meno sa nam nepacilo a nevedeli sme si predstavit hoci len jedno z nich, tak sme mu dali ine meno :)
truch
19.03.10,09:05
truch - uz by ste sa mali doma zamyslat ako to budete pisat, lebo cas utecie rychlo a pri vypisovani veterinarneho preukazu, alebo cipovani si budete museit vybrat nejaku moznost.. My sme tiez ostali prekvapeni, ked sa nas veto opytal, ako ma napisam meno Oskar. Moznosti boli Oskar, Oskár, Oszkár... Mame Oskar.

Engi - Endži- Angie ;) Krasne steniatko :))
My sme mali kedysi dávno, ešte ako deti kocúrika Oskara, je to pekné meno. Preukaz máme zatiaľ bez mena, napíšem tam Angie a budeme ju volať Endží. Dík za nápad Dáša
truch
19.03.10,09:09
Moji rodičia majú psíka lhasa apso. V papieroch má meno Inspiration, no volaj ho tak:):) Voláme ho Ibi, Ibík je to krajšie a hlavne jednoduchšie:):)
dalid
19.03.10,09:10
Jasne :) psikovi je to jedno co ma napisane v papieroch.. Dolezite je, ze ho budete mat radi a starat sa o neho, ved on Vam to 100 nasobne oplati :)
Angie foteticky z anglictiny = Endží, takze je to OK..
Znamy ma psa, v papieroch meno - Danfonglio+nieco... Volaju ho Danfik :).
mirpo
19.03.10,10:55
truch - uz by ste sa mali doma zamyslat ako to budete pisat, lebo cas utecie rychlo a pri vypisovani veterinarneho preukazu, alebo cipovani si budete museit vybrat nejaku moznost.. My sme tiez ostali prekvapeni, ked sa nas veto opytal, ako ma napisam meno Oskar. Moznosti boli Oskar, Oskár, Oszkár... Mame Oskar.

Engi - Endži- Angie ;) Krasne steniatko :))
truch - krásne šteniatko.
My máme doma tiež Angie, lebo od začiatku poslúchala ako anjelik (a ušká mala ako dumbo :D) :--- a dnes sú to presne dva roky, čo sme si ju priniesli domov.
andreaS
19.03.10,10:59
mirpo: ten cas leti co? Nas starsi bude mat zajtra 6 rokov... maly "duracelko" co ma furt kopu energie ako tie zajaciky z reklam ma uz skoro 7 mesiacov... neskutocne to leti... uz nam krpec aj vyrastol, no rozumovo je stale taky isty pojaseny saso :D

inak nase oficialne meno je armani atitude vanity blanc... armani sa mi zdalo take onicom neforemne a tie ostatne tiez take nezvucne... nakoniec ho volame bailey (skoro ako ten liker :D )
mirpo
19.03.10,11:25
mirpo: ten cas leti co? Nas starsi bude mat zajtra 6 rokov... maly "duracelko" co ma furt kopu energie ako tie zajaciky z reklam ma uz skoro 7 mesiacov... neskutocne to leti... uz nam krpec aj vyrastol, no rozumovo je stale taky isty pojaseny saso :D

inak nase oficialne meno je armani atitude vanity blanc... armani sa mi zdalo take onicom neforemne a tie ostatne tiez take nezvucne... nakoniec ho volame bailey (skoro ako ten liker :D )
Čas letí neskutočne rýchlo a pri tých dvoch "potvorkách" si to uvedomujem ešte viac. Ale majú super budiace (a to presne v ten istý denný čas každý pracovný deň) a canisterapeutické účinky :D:D:D
andreaS
19.03.10,11:51
mirpo: aj nas krpec je budicek... uz si ani nenastavujeme na mobiloch budenie :D rano doleze do postele a zacne sa tulit, sem-tam si mi lahne na hlavu, cez hlavu, cez krk... potom zbada ze je manzel hore, tak nateseny sa doteperi k nemu, mne potom brnka chvostom po nose od radosti... uznavam ze je to prijemne budenie ale ked chcem este chvilocku pospat tak to niekedy vadi... a niekedy sa v noci zobudim ze mam malo miesta na vankusi a kuknem a krpec sa mi tam ulozil a spokojne funi... no hold ma smolu, lebo vankus mam maly tak musi ist dole...

nemenila by som... ta starostlivost aj starosti s nimi stoja zato a ked vidim ako nas obaja velmi lubia tak to je pocit na nezaplatenie... aj ked s malym to mame o dost tazsie, je extremne tvrdohlavy a mame pocit ze tie neplechy robi z trucu... ale co uz, casom dospeje a ukludni sa... hm, dufame :D :D :D
gilda
19.03.10,12:05
Čas letí neskutočne rýchlo a pri tých dvoch "potvorkách" si to uvedomujem ešte viac. Ale majú super budiace (a to presne v ten istý denný čas každý pracovný deň) a canisterapeutické účinky :D:D:D

Ahojte psíčkári! Hlásim sa do klubu. Mám osemročného bígla (tricolor melír). Aj nám letí čas. Vidím, ako sa mu každý rok mení farba srsti, v tvári má už "dôstojné šediny", ale stále je to beťár ako "za mladých čias". Zatiaľ zdravý a temperamentný. Užijem si s ním kopec srandy a keď mi je nanič tvrdím to isté - canisterapia funguje nad 100%. :)
dalid
19.03.10,12:21
mirpo: aj nas krpec je budicek... uz si ani nenastavujeme na mobiloch budenie :D rano doleze do postele a zacne sa tulit, sem-tam si mi lahne na hlavu, cez hlavu, cez krk... potom zbada ze je manzel hore, tak nateseny sa doteperi k nemu, mne potom brnka chvostom po nose od radosti... uznavam ze je to prijemne budenie ale ked chcem este chvilocku pospat tak to niekedy vadi... a niekedy sa v noci zobudim ze mam malo miesta na vankusi a kuknem a krpec sa mi tam ulozil a spokojne funi... no hold ma smolu, lebo vankus mam maly tak musi ist dole...

nemenila by som... ta starostlivost aj starosti s nimi stoja zato a ked vidim ako nas obaja velmi lubia tak to je pocit na nezaplatenie... aj ked s malym to mame o dost tazsie, je extremne tvrdohlavy a mame pocit ze tie neplechy robi z trucu... ale co uz, casom dospeje a ukludni sa... hm, dufame :D :D :D

Nas Oskar je rano nastaveny na 400 - 430:(. Nie a nie mu to posunut aspon o hodinu neskor...:o
lujza.j
19.03.10,13:39
Ďakujem všetkým za užitočné rady. Pripájam foto našej Engi/Endži/, neviem ako to napísať:)

krásavica!!!!:D:D:D
andreaS
19.03.10,13:46
Nas Oskar je rano nastaveny na 400 - 430:(. Nie a nie mu to posunut aspon o hodinu neskor...:o

u nas je to tak 5.30-6.00 a sem tam velmi vynimocne cez vikendy 7.00...

lebo zatial mame taky rezim ze s nim leti muz hned rano... potom papa... a po jedeni kadi, tak potom ide este raz von, ale to sucasne vencime oboch... potom o pol stvrtej idu obaja... obaja jedia o 17.00 a po jedeni ide von len maly a o 19.30 je posledne vencenie... zatial sa nam dari a snazime sa znizit limit na 3x tak ako je nauceny starsi... zacali sme vynechavat vencenie po vecernom jedeni...
Dav
19.03.10,13:52
Nas Oskar je rano nastaveny na 400 - 430:(. Nie a nie mu to posunut aspon o hodinu neskor...:o
...o chvíľu je letný čas:---:D:D Psa nenastavíš tak jednoducho ako budík,tak si môžeš vybrať, ktorú infarktotvornú situáciu uprednostníš - zdravú prechádzku uprostred noci, alebo ...:eek:
arizona
19.03.10,14:00
Nas Oskar je rano nastaveny na 400 - 430:(. Nie a nie mu to posunut aspon o hodinu neskor...:o
Treba mu to skúsiť postupne oddaľovať, on si zvykne.
Tú našu hafinu musíme , niekedy až pred obedom vyháňať a prehovárať, aby šla... :D:---
gilda
19.03.10,14:41
Nas Oskar je rano nastaveny na 400 - 430:(. Nie a nie mu to posunut aspon o hodinu neskor...:o
.
Náš pes sa našťastie budí v norme (630 - 700), alebo ho budíme my.
truch
19.03.10,20:45
Dnes sme poobede urobili asi kilometrovú prechádzku. Najskôr sa jej vôdzka nepáčila, ale potom šlapala pekne pri nohe. Vďaka jej apetítu sme sa naučili aj "sadni", vie že dostane piškótu tak si pekne sadá. Keď s ňou budem každý deň takto chodiť pôjdu aj kilečká dolu:D:)
jozka56
19.03.10,21:14
Ked sme si doniesli domov hafana, prvy tuzden som bol s nim doma. Ked sas zobudil do 2och minut cikol, alebo kakol.. Tak po jeho zebudeni sme vzdy utekali von. Horsie bolo, ked som zacal chodit do prace... Koberec isiel prec, chodba sa vylozila novinami a ucili sme ho cikat/kakat na noviny. To zvladol asi za mesiac a postupne sme zmensovali plochu novyn v chodbe smerom ku vchododvym dveram. Ked mal cca 6 mesiacom v isiel k novinam, tak sme vedeli ze treba ist von.. Sice sa mu stalo, ze sem tam nevydzal, kym sme prisli z prace domov, ale v podstate od 8-ich mesiacov uz sa pekne pytal a vydrzal cely cas kym bol doma sam... :)

Krpec na fotke mal vtedy 6 mesiacov :D.
Krásny maltezáčik:):):)
dalid
20.03.10,17:01
Krásny maltezáčik:):):)

jozka56 - to bol este steniatko pred prvym strihanim v zivote... Po prvom strihani zbrckavel. Mame totiz bisonika.;)

Ale ked bol steniatko, kazdy si myslel, ze je to maltezacik.


K tomu vstavavaniu - ked mu to aj posunieme o hodinu neskor, tak casom si to aj tak posunie na tych cca 400. Teraz to ma aspon vyhodu, rano mame vonku sukromne vtacie koncerty :D:D. Po prechadzke potom ideme sup sup do postielky..:---
andreaS
20.03.10,17:13
bola som dnes na vylete u kamaratky v LM aj pracovne ale aj kvoli tomu, aby mi okupala a upravila mladeho na buducotyzdnovu vystavu... prikladam vysledok :)

konecne krpec drzi v postoji... a som nadsena ako ho upravila a aky je tam krasny, tak sa chcem podelit ;)
truch
20.03.10,17:27
Dnes sme mali zoznamku, dopadlo to dobre:):)
truch
20.03.10,17:27
Andrejka, je to krásavec:):):)
andreaS
20.03.10,17:29
tie rozkosne stenacie papulky ;) aj vlcko je stena?

dakujeme za pochvalu... no som zvedava ako dopadneme na vystave, lebo maly este protestuje na vystavnom voditku, nechce pekne chodit ale hopka :( tak musime tvrdo trenovat, aby sme si neurobili hanbu :D
truch
20.03.10,17:37
Vlčiačka je nevestina má už 10 rokov, poslúcha na slovo, tak našej malej nič neurobila:)
Veľa šťastia na výstave, určite budete mať úspech.:):)
adi11
20.03.10,17:54
Náš havino si dnes po hodine čakania na kamošku predsa prišiel na svoje :)
lujza.j
20.03.10,19:40
bola som dnes na vylete u kamaratky v LM aj pracovne ale aj kvoli tomu, aby mi okupala a upravila mladeho na buducotyzdnovu vystavu... prikladam vysledok :)

konecne krpec drzi v postoji... a som nadsena ako ho upravila a aky je tam krasny, tak sa chcem podelit ;)

fešáčik, vela šťastia na výstave!:D:D
lujza.j
20.03.10,19:47
Dnes sme mali zoznamku, dopadlo to dobre:):)

tvoja retríverka je krásavica už som tu písala, škoda že si ju nemôžem pomojkat na rukách také miminko:mee:. vyrastú tak rýchlo, že si to človek ani nestihne uvedomiť a potom tých 35-40kg si už na rukách nepomojkáme:mee: šteniatkami - miminkami sú tak krátko:mee: treba si to užit plnými dúškami:D:D
andreaS
20.03.10,20:11
lujza dakujem :)

veru strasne rychlo vyrastu... ja som povodne na vystavy chodila prave nacerpat energiu zo steniatok, pravidelne tam je novy prirastok... a jedna z nich sa mi stala "osudna" ... znama tam mala stence a ja zvedava som sa na ne pytala ale necakala som ze ich tam bude mat... a dali mi maleho na ruky a to bola konecna :D 4 dni som ukecavala muza... a bol to nakoniec jeden z najkrajsich darcekov na vianoce ;) 5 dni pred vianocami sme boli po neho :) ale za tu dobu uz poriadne vyrastol... a povahovo je uplne nieco ine ako nas starsi...

tak isto som hovorila mojej sestre ked kupili labradora, ze nech si ho teraz ponosi poriadne na rukach lebo zrazu bude nato tazky a uz ho neodnesie :D
lujza.j
20.03.10,20:43
lujza dakujem :)

veru strasne rychlo vyrastu... ja som povodne na vystavy chodila prave nacerpat energiu zo steniatok, pravidelne tam je novy prirastok... a jedna z nich sa mi stala "osudna" ... znama tam mala stence a ja zvedava som sa na ne pytala ale necakala som ze ich tam bude mat... a dali mi maleho na ruky a to bola konecna :D 4 dni som ukecavala muza... a bol to nakoniec jeden z najkrajsich darcekov na vianoce ;) 5 dni pred vianocami sme boli po neho :) ale za tu dobu uz poriadne vyrastol... a povahovo je uplne nieco ine ako nas starsi...

tak isto som hovorila mojej sestre ked kupili labradora, ze nech si ho teraz ponosi poriadne na rukach lebo zrazu bude nato tazky a uz ho neodnesie :D
je neuveritelné aké čaro májú tieto zvieratká, kolko úsmevov nám dokážu vyčariť na tvári, aj keď sme dosť "nasratí" šteniatok sa radšej stránim:( asi by som neodolala:D
truch
21.03.10,09:06
tvoja retríverka je krásavica už som tu písala, škoda že si ju nemôžem pomojkat na rukách také miminko:mee:. vyrastú tak rýchlo, že si to človek ani nestihne uvedomiť a potom tých 35-40kg si už na rukách nepomojkáme:mee: šteniatkami - miminkami sú tak krátko:mee: treba si to užit plnými dúškami:D:D
Ďakujem za pochvalu, keď budeš mať cestu cez Rajecké, zastav sa, môžeš ju popestovať:):) Je to veľký žrút, tak za mesiac, dva ju už asi nezdvihneme:):)
ajuschka
22.03.10,15:04
ahojte,

dovolte mi pridat sa, aj ja som psickar, mame doma welsh teriera, taku strelu neunavitelnu potvorsku, vola sa ovecka :)
uz mala 4 roky ale furt je to take stena. trosku vyssie som citala ze ked velky psik vyrastie, tak uz sa neda nosit na rukach. preto mam tuto optimalnu velkost, nosime sa na rukach furt :D
a planujem k nej este irisha, to bude tazka uderka :D

kuk pripajam aj nejaku tu fotecku tej nasej opice

http://www.postimage.org/image.php?v=gxmCV6A" target="_blank">http://s1.postimage.org/mCV6A.jpg" border="0" alt="Free image hosting powered by PostImage.org" />

http://www.postimage.org/image.php?v=aVNU6NJ" target="_blank">http://s4.postimage.org/NU6NJ.jpg" border="0" alt="Free image hosting powered by PostImage.org" />
truch
22.03.10,16:44
Dnes som mala dovolenku, reku budem sa venovať šteňaťu. Boli sme 2x na prechádzke, pomerne dlhej, takže sme skoňované obe:---. Malá chrní ako zabitá, uvidím čo bude v noci.:)
ela77
22.03.10,18:54
V zdraví (na svoj vek až na tie sem-tam slabšie zadné nôžky) sme sa preniesli cez 16 rôčkov. V torte bolo všetko čo má rád. Chutilo a vôbec nepreberal , papal všetko doradu, mala som pocit, že zeleninka, hlavne mrkva a ružičkový kel mu chutil najviac. Už sme počas zimy spásli 3 korene ružičkového kelu. Ten musí mať každý deň. Tak nám držte palce aby522495225052251 nám to ešte vydržalo.
gilda
22.03.10,19:40
V zdraví (na svoj vek až na tie sem-tam slabšie zadné nôžky) sme sa preniesli cez 16 rôčkov. V torte bolo všetko čo má rád. Chutilo a vôbec nepreberal , papal všetko doradu, mala som pocit, že zeleninka, hlavne mrkva a ružičkový kel mu chutil najviac. Už sme počas zimy spásli 3 korene ružičkového kelu. Ten musí mať každý deň. Tak nám držte palce aby522495225052251 nám to ešte vydržalo.

Môj pes má najazdených 8 rokov. Keby sa mal dožiť takéhoto krásneho veku, je práve v polovici. Oslávencovi všetko najlepšie a torta je parádna.
lujza.j
22.03.10,20:41
V zdraví (na svoj vek až na tie sem-tam slabšie zadné nôžky) sme sa preniesli cez 16 rôčkov. V torte bolo všetko čo má rád. Chutilo a vôbec nepreberal , papal všetko doradu, mala som pocit, že zeleninka, hlavne mrkva a ružičkový kel mu chutil najviac. Už sme počas zimy spásli 3 korene ružičkového kelu. Ten musí mať každý deň. Tak nám držte palce aby522495225052251 nám to ešte vydržalo.

16 rôčkov? tak to je niečo:eek:, to už je starý pánko nech sa mu ešte dlho darí:D:D
truch
23.03.10,07:20
Dnes od rána, vďaka mojej blbosti, som pucovala celú zimnú záhradu. Pani,ktorá mi Angie predala, hovorila, že miluje ovsenú kašu. Navarila som jej ju na večeru, chutila jej veľmi, ale....
chúďa dostala hnačku, neviete si predstaviť čo som ráno našla, čistila som všetko pol hodiny. Na raňajky už dostala len šteňacie granulky, koniec experimentom, už žiadna kaša a už vôbec nie na večeru:mee:
lujza.j
23.03.10,16:11
Dnes od rána, vďaka mojej blbosti, som pucovala celú zimnú záhradu. Pani,ktorá mi Angie predala, hovorila, že miluje ovsenú kašu. Navarila som jej ju na večeru, chutila jej veľmi, ale....
chúďa dostala hnačku, neviete si predstaviť čo som ráno našla, čistila som všetko pol hodiny. Na raňajky už dostala len šteňacie granulky, koniec experimentom, už žiadna kaša a už vôbec nie na večeru:mee:
"chovatelia" sú dost divní, my ked sme kupovali našeho tak chovatel tiež poradil niečo podobné, že piškoty zaliat mliekom, bola z toho "krásna srajda", alebo, že granule zaliat polievkou, boli z toho strašné prdy:D naduté to malinké ružové brušenko a tiež srajda:D. aj konzervy ho duli tie tiež poradili. potom sme zostali už len pri granulách. je možné že im to je jedno majú ich v kotercoch takže im doma nesmrdia.
truch
24.03.10,07:22
Dnes ráno sme boli čistučký:):):) Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov:) Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto:):)
tuta
24.03.10,07:31
Dnes ráno sme boli čistučký:):):) Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov:) Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto:):)


no vidíš verný spoločník a pomáha
mirpo
24.03.10,07:42
Dnes ráno sme boli čistučký:):):) Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov:) Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto:):)
Nás naši hafani už dávno naučili poriadku :D
Čo sme neupratali /hlavne z ich dosahu/ bolo v lepšom prípade rozťahané po dvore, v horšom prípade zožraté /guma, plasty, autoplachta na aute.../:eek::D
A zistila som, že náš kocúr perfektne aportuje myši, vrabce...:mee:
Niečo chytí, usmrtí a potom mi obeť prináša k nohám dovtedy, pokiaľ mu nedám mäsko z konzervy. Ak sa rozhodnem ho neodmeniť /alebo nie som doma/, na truc donesie svoj úlovok našim havám a tie sú schopné to zožrať :eek::mad: ...potom len tŕpnem, aby sa im niečo nestalo.
gilda
24.03.10,09:13
Nás naši hafani už dávno naučili poriadku :D
Čo sme neupratali /hlavne z ich dosahu/ bolo v lepšom prípade rozťahané po dvore, v horšom prípade zožraté /guma, plasty, autoplachta na aute.../:eek::D
A zistila som, že náš kocúr perfektne aportuje myši, vrabce...:mee:
Niečo chytí, usmrtí a potom mi obeť prináša k nohám dovtedy, pokiaľ mu nedám mäsko z konzervy. Ak sa rozhodnem ho neodmeniť /alebo nie som doma/, na truc donesie svoj úlovok našim havám a tie sú schopné to zožrať :eek::mad: ...potom len tŕpnem, aby sa im niečo nestalo.

Keď som chcela v záhrade niečo porobiť, tiež som musela najprv vyčistiť terén od ;), lebo havinovi sa nechcelo merať cestu až na koniec záhrady, kde je len tráva. Čím je starší, tým bližšie k domu robí ;););).
Dav
24.03.10,10:26
Keď som chcela v záhrade niečo porobiť, tiež som musela najprv vyčistiť terén od ;), lebo havinovi sa nechcelo merať cestu až na koniec záhrady, kde je len tráva. Čím je starší, tým bližšie k domu robí ;););).
Kým sme bývali v dome, záhradu som musela pravidelne čistiť aj od.... Môj otec prišiel tak deň pred plánovanou údržbou, a sfúkol ma, že ...ehm,...vidí. Tak som ho poslala za očnou, veď predsa, starší človek, zhoršuje sa mu zrak:--- Deti sa smiali, ale len dovtedy, kým ich starký nevyhnal pohrabať záhradu, so mnou na čele.:---:D
ela77
24.03.10,10:50
Dnes ráno sme boli čistučký:):):) Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov:) Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto:):)

Má pravdu veterinár. Problémy nemohli byť z kašičky. Ja som nášmu keď bol šteniatko dávala piškótky, ale iba málo, namočené ovsené vločky, tvaroh, strúhanú mrkvu, vajíčko (ale iba bielok varený) a mal dokonca z toho aj krásnu srsť. Už sa mi kolegyne v práci vtedy aj smiali, že mám psa vegetariána. Tie vločky som mu stále občas pridávala. Ten kožúštek sa nám už trocha preriedil, ale je to starobou. Viď. prísp.583, kedy sme slávili 16 -ku. Tú strúhanú mrkvu mi poradila nejaká psíčkarka vtedy, že je to dobré vraj proti črevným parazitom.
gilda
24.03.10,12:00
Kým sme bývali v dome, záhradu som musela pravidelne čistiť aj od.... Môj otec prišiel tak deň pred plánovanou údržbou, a sfúkol ma, že ...ehm,...vidí. Tak som ho poslala za očnou, veď predsa, starší človek, zhoršuje sa mu zrak:--- Deti sa smiali, ale len dovtedy, kým ich starký nevyhnal pohrabať záhradu, so mnou na čele.:---:D

Môj pes mi vlastne šetrí robotu, keď trúsi na jedno miesto. Otec skôr komentuje moje iné záhradkárske nedostatky. Na okraj: Remarque je výborný spisovateľ.:)
lujza.j
24.03.10,19:51
Má pravdu veterinár. Problémy nemohli byť z kašičky. Ja som nášmu keď bol šteniatko dávala piškótky, ale iba málo, namočené ovsené vločky, tvaroh, strúhanú mrkvu, vajíčko (ale iba bielok varený) a mal dokonca z toho aj krásnu srsť. Už sa mi kolegyne v práci vtedy aj smiali, že mám psa vegetariána. Tie vločky som mu stále občas pridávala. Ten kožúštek sa nám už trocha preriedil, ale je to starobou. Viď. prísp.583, kedy sme slávili 16 -ku. Tú strúhanú mrkvu mi poradila nejaká psíčkarka vtedy, že je to dobré vraj proti črevným parazitom.

nie si sama, že sa ti tvoj psík javil ako vegetarián. náš je síce pažroš čo je normalka u labradorov, ale už viac ako rok je to extrémne, po nútenej kastrácii:mee: /gulky museli íst preč/ je nenormálne žobravý.ale čo miluje sú piškoty, rožky, chlebík, kaleráb, jablčko, hlúbik z brokolice, mrkva, koláčiky typu bábovka a spol. nekedy mám pocit, že keby som mala v ruke buchtu a v druhej klobásu tak si vyberie buchtu:D:D:D:D
andreaS
24.03.10,19:59
ja som citala, ze psikom nespracovava telo laktozu od dakeho 8-10 tyzdna a preto mliecne vyrobky prehanaju...

my krmime vylucne granulami, ale na spestrenie dostanu sem tam nieco varene... zvykli sme davat srdiecka... a vzdy sa z nich potom pototo... tak sme zistili od inych chovatelov ze preto, ze to nebolo vyvazene, ze to treba dat so zeleninou alebo s ryzou, odvtedy (tuk tuk tuk) nebola hnacka...

ale co nasi strasne zboznuju su udene prasacie usi... to jedine si medzi sebou nedaju... inak zuvacie tycinky koluju raz jeden raz druhy a ked maly menil zubky, tak uprednostnil predzute od starsieho :D ... ale usi si nedaju ani zobrat, musia ich dozut...

som minule doniesla toto ucho psikovi, co ho mame v robote na dvore a taky bol zlaty... kukal nato ako puk, potom to zacal hryzt, vyhadzovat si to a ked pochopil ako nato, tak za 5min bolo po usku :D
lujza.j
24.03.10,20:16
ja som citala, ze psikom nespracovava telo laktozu od dakeho 8-10 tyzdna a preto mliecne vyrobky prehanaju...

my krmime vylucne granulami, ale na spestrenie dostanu sem tam nieco varene... zvykli sme davat srdiecka... a vzdy sa z nich potom pototo... tak sme zistili od inych chovatelov ze preto, ze to nebolo vyvazene, ze to treba dat so zeleninou alebo s ryzou, odvtedy (tuk tuk tuk) nebola hnacka...

ale co nasi strasne zboznuju su udene prasacie usi... to jedine si medzi sebou nedaju... inak zuvacie tycinky koluju raz jeden raz druhy a ked maly menil zubky, tak uprednostnil predzute od starsieho :D ... ale usi si nedaju ani zobrat, musia ich dozut...

som minule doniesla toto ucho psikovi, co ho mame v robote na dvore a taky bol zlaty... kukal nato ako puk, potom to zacal hryzt, vyhadzovat si to a ked pochopil ako nato, tak za 5min bolo po usku :D
udené ušká im chutia, ale tiež sú nato rôzne názory, vypočula som si názor veterinára, ktorý sa vyjadril, že to je len marketingový tah, že nedoporučuje:rolleyes:
dalid
25.03.10,06:38
Ako to tu tak citam, tak som prekvapeny ako Vam pekne psikovia jedia zeleninu.. Nas nic co neslo okolo masa ani vidiet nechce. :( Este ako steniatko mu chutili jablka, dokonca aj banan pytal... Teraz ani citit.. Takze - granule + psie konzervy a niekedy mu uvarime srdiecka, kuracie zaludky a to nas neda potom za nic na svete...
jankazb
25.03.10,07:12
Náš psisko :) (2ročný york) má veľmi rád papriku, kaleráb, koreňový petržlen, hrach, kukuricu,... proste žerie všetko. Granule žerie iba keď ho kŕmim (tak som si ho rozmaznala), čokoľvek iné povysáva z misky za pár sekúnd. Občas to síce ľutujeme, keď si pustí vzduch ;). To robí najradšej v aute. Jediné čo mu nedávame je čokoláda a sladké pečivo.
andreaS
25.03.10,07:28
nas starsi mal vo zvyku spavat na kuchynskom stole... nevieme ako k tomu prislo, ale pravidelne sme ho nasli tam spat :rolleyes: (pozn. na tom stole sme jedli mozno 3x, inak jedavame v obyvacke) no a po problemoch s chrbticou sme sa bali aby nespadol dole alebo neskocil a neublizil si este viac, tak odvtedy je na lavici v kuchyni daka zabrana aby tam nevyskocil... a raz po ranajkach som zabudla dat tu zabranu a na stole ostala skoro cela zlta paprika... najedli sme sa, zaniesli taniere do kuchyne a kazdy zacal robit nieco ine... a zrazu dofrci pes takym radostnym krokom do obyvky a nieco chrume... pozerame na seba, ze spajza je zatvorena, co by mal a ten krpec si zo stola ukradol tu papriku a spokojne ju chrumkal :D

inak co sa tyka jedla, tak zje vsetko, sak je to koker ;) ani surova cibula mu nevadi, zemiaky, miluje zeleninu z polievky v granulach... a krpec sa po nom samozrejme opakuje, ale ked dostane nieco prvykrat tak sa s tym pohrava a ked mu to starsi zje, tak pochopi ze sa nema hrat ale jest :D
truch
25.03.10,07:44
Včera sme dopratali búdu, kým postavíme koterec dali sme ju do zimnej záhrady, nech si zvyká. Ani za svet do nej nechce ísť. Dala som jej tam aj piškotu, ani tak nevošla. Spala pred ňou na starom paplóne.
Musím ju pochváliť, už druhý deň ráno /o 6,30 hod./ ani kalužka:):):)
truch
25.03.10,07:49
Náš psisko :) (2ročný york) má veľmi rád papriku, kaleráb, koreňový petržlen, hrach, kukuricu,... proste žerie všetko. Granule žerie iba keď ho kŕmim (tak som si ho rozmaznala), čokoľvek iné povysáva z misky za pár sekúnd. Občas to síce ľutujeme, keď si pustí vzduch ;). To robí najradšej v aute. Jediné čo mu nedávame je čokoláda a sladké pečivo.
Náš už chudák nebohý /17 roč./ pudlík Bajko miloval hrášok. Vždy sme mu ho zasadili a on si ho chodil sám oberať. Pekne si ho vylúpal, dodnes neviem ako, a zožral len guličky, šupky nechal:)
ela77
25.03.10,09:50
Náš Džerik (ten 16 ročný),Celú zimu chodil a ešte aj chodí (kúsok nám ešte zostalo) na ružičkový kel, ktorý sadím len pre neho a ten je aj v zime v záhrade tak potom ako začal vychádzať hrášok len zo zeme až do trhania luskov ho má rád. Od kvetov cez listy až po struky. Potom nastúpilo obhrýzanie hlúbovín, a vlani som nemohla ani zavárať uhorky, vždy sa vytratil sám (inokedy musím s nim chodiť, lebo tak bol zvyknutý z činžiaku) a hľadal. Už sme nevedeli aké zábrany dať okolo uhoriek. Mali sme z neho aj srandu, lebo ako hľadal, tak vždy sa mu zachytil nejaký uhorkový kvietok za uchom, to ho vlastne prezradilo, že tam bol.Píšete viacerí, že dávate srdiečka varené. Ja som si tiež myslela, že uvarené srdiečka, uvarené kuracie krky (sama som ich mohla žuť po uvarení v tlakáči) sú správne. Veterinár mi ale povedal, že to tak nie je a hlavne tie kuracie krky aj napriek tomu že sú mäkké, vraj narobia nejaký betón v žalúdku. Možno však iba u tých menších a háklivejších plemien. Granule sme začali dávať až po vykastrovaní (mal nádor) pred dvoma rokmi, ale to ich musím niečom ochutiť. Dobré sú bravčové uši, ale nie údené normálne čerstvé a uvarené, je to vraj dobré na chrupavky, len nie vždy vám ich mäsiar je ochotný odrezať .
alaya1
25.03.10,12:06
Ja krmim mojho bisonika len kvalitnymi granulami a varenymi kuracimi prsoami. Nakolko on nezje toho vela, nie je to az tak financne narocne a nie su tam ziadne kosti, takze ziaden odpad.
Skusala som raz konzervu, no on sa nam z toho poriadne poka.... takze uz neskusam. Ostavam pri overenom.
lujza.j
25.03.10,16:21
Včera sme dopratali búdu, kým postavíme koterec dali sme ju do zimnej záhrady, nech si zvyká. Ani za svet do nej nechce ísť. Dala som jej tam aj piškotu, ani tak nevošla. Spala pred ňou na starom paplóne.
Musím ju pochváliť, už druhý deň ráno /o 6,30 hod./ ani kalužka:):):)

no vidíš aká to je šikulka :D:D:D
beba13
25.03.10,16:38
..náš vlčiak síce zeleninu nežerie, ale zato má rád ovocie marhule, slivky,čerešne a kôstky pekne vypľuje, jablká a hrušky ohryzie a ohryzok nechá tak..
truch
27.03.10,12:14
Už som z toho nešťastná,malá opäť hnačkuje. Neviem či niečo našla na záhrade a zožrala, alebo jej nesedí konzerva a granulky.
Ráno som jej dala len granulky /Friskies pre šteňa/a čierne uhlie,na obed som jej uvarila do mäkka ryžu s mrkvou, dúfam že jej to pomôže. Inak je veselá, hravá, tak by to nemalo byť nič vážne. Viete niekto z čoho to môže byť a ako jej pomôcť?
alaya1
27.03.10,14:42
myslim si, ze je to z konzervy. Ja som nasmu len raz kupila taku kapsicku, v ktorej bolo akoze maso a stava. Hnackoval od toho 2 dni bola to znacka pedigree.
myslim si, zeby si mala davat ryzu a varene kuracie prsicko, To nasmu vzdy pomoze a miesto vody mu davam cierny horky caj.
lujza.j
27.03.10,19:34
Už som z toho nešťastná,malá opäť hnačkuje. Neviem či niečo našla na záhrade a zožrala, alebo jej nesedí konzerva a granulky.
Ráno som jej dala len granulky /Friskies pre šteňa/a čierne uhlie,na obed som jej uvarila do mäkka ryžu s mrkvou, dúfam že jej to pomôže. Inak je veselá, hravá, tak by to nemalo byť nič vážne. Viete niekto z čoho to môže byť a ako jej pomôcť?

skus vymeniť granule, my sme našemu od malička dávali iba granule
/eukanubu/ žiadna ryža, žiadna mrkva a bolo to bez problémov :D:D:D žiadna hnačka.
truch
27.03.10,20:50
skus vymeniť granule, my sme našemu od malička dávali iba granule
/eukanubu/ žiadna ryža, žiadna mrkva a bolo to bez problémov :D:D:D žiadna hnačka.
Ďakujem za rady, dala som jej ryžu s mrkvou a trošku granuliek, zdá sa že to pomohlo. Z granuliek to určite nebude, tie jedla už dlhšie a nič jej nebolo, buď tá konzerva jej nesadla, alebo niečo zjedla v záhrade / susedove mačky mi sem nosia mŕtvych vtákov a občas aj myši/ Od zajtra jej dám už len čisté granulky.

:)Dáša:)
andreaS
28.03.10,06:21
hm, pedigree ci friskies... s prepacenim taky bordel by som psovi jest nedala... a konzervy od nich uz tym duplom nie... (na eukanubu mam tiez svoj nazor, ale to je vec kazdeho cim krmi...)

u nas na hnacku pomoze ryza... len skoda, ze potom ta ryza je vsade okolo misky a aj na usiach :D

my sme boli vcera na vystave, maly krasne behal, dostali sme VN (velmi nadejni), postupili do zavereciek, no tam sme sa uz neumiestnili :( ale nevadi, aspon sa otuka ako to tam chodi... najviac nas prekvapila jeho neunavnost... bol s nami hore od 5.00 az kym sme nedosli domov o tej cca 19.00 a za tu dobu spal mozno tak 20minut... tak sme si mysleli, ze parada, necha nas spat rano dlhsie, navyse posun casu... no uz od 5. chodil buntosit.... kde sa v nom berie tolko energie? nechapeme...
alaya1
28.03.10,07:57
hm, pedigree ci friskies... s prepacenim taky bordel by som psovi jest nedala... a konzervy od nich uz tym duplom nie... (na eukanubu mam tiez svoj nazor, ale to je vec kazdeho cim krmi...)

u nas na hnacku pomoze ryza... len skoda, ze potom ta ryza je vsade okolo misky a aj na usiach :D

my sme boli vcera na vystave, maly krasne behal, dostali sme VN (velmi nadejni), postupili do zavereciek, no tam sme sa uz neumiestnili :( ale nevadi, aspon sa otuka ako to tam chodi... najviac nas prekvapila jeho neunavnost... bol s nami hore od 5.00 az kym sme nedosli domov o tej cca 19.00 a za tu dobu spal mozno tak 20minut... tak sme si mysleli, ze parada, necha nas spat rano dlhsie, navyse posun casu... no uz od 5. chodil buntosit.... kde sa v nom berie tolko energie? nechapeme...
Blahozelam k uspechu.
ty akymi granulkami krmis? ja od malicka pouzivam pro planky, lososa, nas ma velmi citlivy zazivaci trakt, mali sme s tym problem, zapal zaludka s krvou v stolici a to sme chceli vymenit len na jahna.
No teraz po skoro 2 rokoch podavania proplaniek sa mi zda, ze nam pes z toho hnedne. Nie je snehobiely, ako ma byt.
Na dog fore je k tomu vela tem, no jedny chvalia, ini hania granulky a s rybou je malo znaciek, myslim, tych lepsich.
andreaS
28.03.10,09:30
ja krmim oboch trainerom... starsi ma radu fitnes a maly ma naturalky... obe rady su konzervovane bylinkami, bez chemikalii a farbiv (co by bolo vhodne aj pre tvojho bieleho, lebo biele psiky zmenia farbu po farbenom, co viem hlavne, tak po mrkve do zlta az oranzova) a su urcene pre citlivych psikov... moj starsi sa vzdy strasne skrabal a bolo to zo stravy... presli sme na trainerky, kt. nam doporucili chovatelia nasho plemena a je po probleme... rovnako mal vzdy problem so zmenou stravy...prejavovalo sa to hnackami... tak som ani u maleho nevahala a krmim tiez trainerkami...

na pro planky som z mojho okolia nepocula nic zle... dokonca aj nas maly bol nimi krmeni u chovatelky, ale mne sa zdalo ze nema po nich "pevny dokaz" :D

trainer ma rozne prichute a vzdy ked miniem vrece, tak dalsie vezmem aj s inou prichutou.. su v tychto prichutiach: ryba s ryzou, kralik s kukuricou, jahna s ryzou a zemiakom, ryba a zemiaky, kralik s ryzou, kacka s ryzou, ryba s morkou a ryzou... siroky vyber... prichute su rozne podla velkosti (mini, med/max)...

a dakujem za gratulaciu ;)
lujza.j
28.03.10,12:03
Ďakujem za rady, dala som jej ryžu s mrkvou a trošku granuliek, zdá sa že to pomohlo. Z granuliek to určite nebude, tie jedla už dlhšie a nič jej nebolo, buď tá konzerva jej nesadla, alebo niečo zjedla v záhrade / susedove mačky mi sem nosia mŕtvych vtákov a občas aj myši/ Od zajtra jej dám už len čisté granulky.

:)Dáša:)
nad zmenou tých granúl pouvažuj aj z hľadiska, že v tvojom prípade sa jedná o velké plemeno, ktorý má predispozíciu mat problémy s klbami :mee:, čiže kvalitná strava je velmi dôležitá a kvalitné granule obsahujú všetko čo pes potrebuje čo sa týka kostí, kĺbov, srsti, zubov zažívania a pod. na trhu je množstvo druhov máš si z čoho vybrat / hils, royal cannin, eukanuba a iné/. teraz sa velmi preferuje aby v granulách nebola kuracina, ale ryba alebo jahňa. kvalitne granule sú síce drahšie, ale čo by sme pre našich miláčikov nespravili:D náš ked bol malý vôbec nemal hnačku, vlastne mal pokiaľ z neho nevyšlo to čo mu dával chovateľ, naskočil na eukanubu a bolo všetko ok:D "boban" vždy rovnaký teda konzistencia, "vôňa" a ked náhodou bola dáka zmena tak sme to sledovali. nechcem žiadne značke robiť reklamu, ale vela krát sú kvalitné tie výrobky, ktorými nás denne nekŕmia v telke.mimotemy zubnú pastu tiež používam elmex a zúbky sú ok:D
truch
28.03.10,13:54
Dievčatá kde tie granule kupujete? Kúpila som najdrahšie a podľa predavača najlepšie /frieskies/, nevedela som že sú aj kvalitnejšie, určite jej ich kúpim, ďakujem Dáša
alaya1
28.03.10,14:13
Dievčatá kde tie granule kupujete? Kúpila som najdrahšie a podľa predavača najlepšie /frieskies/, nevedela som že sú aj kvalitnejšie, určite jej ich kúpim, ďakujem Dáša
Tie tvoje"naj." krmivo teda naj nie je. Kvalitne krmiva su u veterinarov, ja si dokonca objednavam u nas v lekarni, rano objednam a popoludni mam. Mam to najblizsie.
Aj v e-shopoch ich je dost vela. Ak ti mozem poradit, pozri si stranku dog forum, tam je aj sekcia granule, vela sa tam dozvies.
lujza.j
28.03.10,14:14
Dievčatá kde tie granule kupujete? Kúpila som najdrahšie a podľa predavača najlepšie /frieskies/, nevedela som že sú aj kvalitnejšie, určite jej ich kúpim, ďakujem Dáša
myslím, že v každej väčšej zoo predajni, vo väčších nákupných centrách také predajne určite nájdeš, alebo skús pozriet aj cez internet. u nás ich má aj veterinár, ale neviem či tam nie su predražené. skús cez internet.
alaya1
28.03.10,14:15
trainer ma rozne prichute a vzdy ked miniem vrece, tak dalsie vezmem aj s inou prichutou.. su v tychto prichutiach: ryba s ryzou, kralik s kukuricou, jahna s ryzou a zemiakom, ryba a zemiaky, kralik s ryzou, kacka s ryzou, ryba s morkou a ryzou... siroky vyber... prichute su rozne podla velkosti (mini, med/max)...

a dakujem za gratulaciu ;)[/QUOTE]


No na dog fore som na tie tvoje cvitala, ze maju od neho psiky riedku stolicu. Ty pises, ze nie. Mozno vyskusam. Uvazovala som nad hills, RC, aj tymi tvojimi.
Bojim sa tych problemov, co boli. Bolo to dost vazne.
dalid
29.03.10,09:05
Mam taku otazocku - tentorkrat mimo kvality granul..
Fenky na okolo sa haraju a chudak nas Oskar v podstate prestal zrat. Akurat pije, stale sa pyta von, alebo aspon na balkon. Granula nechce ani vidiet a konzervu tiez zozerie horko tazko... Ja viem ze 1 den hladovky psovi neuskodi, ale uz v podstate tyzden poriadne nezral.. :( (Aspon mu spadlo brucho). Odhadom zozral asi tak 1/3 z toho co by zjedol normalne za tyzden... Je toto normalny stav? Unaveny nie je, stolica OK, ale malicko, teplotu nema.. Ked sa fenky harali v minulosti, tiez zral menej, ale zas viacej ako teraz. Mate niekto s tymto skusenost?? Dakujem za Vase rady.
truch
29.03.10,10:37
Kamarátov vlčiak Brix je tiež veľký záletník. Keď sa hárajú sučky u susedov nepije, nežerie, nie je s ním žiadna sranda. Trvá to tak týždeň a potom je zase normálny. Takže neboj, on takto funguje už 11 rokov a aj dnes, vo svojom veku, má 12 rokov, je čiperný a nič mu nechýba:):):)
alaya1
29.03.10,14:34
Mam taku otazocku - tentokrat mimo kvality granul..
Fenky na okolo sa haraju a chudak nas Oskar v podstate prestal zrat. Akurat pije, stale sa pyta von, alebo aspon na balkon. Granula nechce ani vidiet a konzervu tiez zozerie horko tazko... Ja viem ze 1 den hladovky psovi neuskodi, ale uz v podstate tyzden poriadne nezral.. :( (Aspon mu spadlo brucho). Odhadom zozral asi tak 1/3 z toho co by zjedol normalne za tyzden... Je toto normalny stav? Unaveny nie je, stolica OK, ale malicko, teplotu nema.. Ked sa fenky harali v minulosti, tiez zral menej, ale zas viacej ako teraz. Mate niekto s tymto skusenost?? Dakujem za Vase rady.
Nas pes je erotoman. Ma sice len dva roky, no uz sme si s nim uzili svoje. Tiez nechce vtedy zrat granule, ale davam mu varene maso s ryzou. To si da.
Ja sa vtedy snazim s nim byt co najmenej vonku, mimo dosah feniek, nie vzdy je to mozne,aj tak knuci pod dverami, zavija.
My si ho ale nevsimame, niekedy to trva aj pol dna. tiez to cca po par dnoch prejde.
my mame pre neho "kamosku" vacsieho plysoveho macka". To je jeho laska.Chuderka:)
lujza.j
29.03.10,14:44
Nas pes je erotoman. Ma sice len dva roky, no uz sme si s nim uzili svoje. Tiez nechce vtedy zrat granule, ale davam mu varene maso s ryzou. To si da.
Ja sa vtedy snazim s nim byt co najmenej vonku, mimo dosah feniek, nie vzdy je to mozne,aj tak knuci pod dverami, zavija.
My si ho ale nevsimame, niekedy to trva aj pol dna. tiez to cca po par dnoch prejde.
my mame pre neho "kamosku" vacsieho plysoveho macka". To je jeho laska.Chuderka:)
my máme toto už za sebou:mee: nútená kastrácia, ale ked bol ešte s gulkami-normálny sedel pod oknom a zavýja ked išla fena popri dome a to sme na 4posch. tiež si doma vyrobil "kamošku" pomotal všetky deky z pelechu domotal tam ešte mega plyšáky a ...
ela77
29.03.10,18:30
Tiež sme bývali na 4. poschodí a bolo nám záhadou, že za zatvorenými oknami on vedel, kedy jeho hárajúca sa kamoška ide von. Keď stál netrpezlivo za dverami, tak stačilo, že sme pozreli von oknom a videli sme dôvod jeho pýtania sa von. Boli časy, keď som aj po polnoci musela ísť s ním von, lebo chcel byť prvý, čo si označí rajón. Doma, pokiaľ bol sám a my sme boli v práci, tak si to odniesli tiež všetky deky. Ani mole neurobia toľko dier, čo urobil on. Potom unavený vyskočil na postele a urobil si tam z paplonov také hniezdo, ktorému sme vraveli Gerlach, lebo sa to podobalo tatranskému štítu. Ešte šťastie, že sa nepustil do tých paplónov aj inak. Skrátka hormóny a príroda si pýtajú svoje. Len ma vždy hnevalo, to že mnohí majitelia buď púšťali samu hárajúcu sa fenku von, alebo zaľúbeného psíka bez doprovodu a hlavne chodili majitelia feniek (samozrejme, že ich tam ťahal ten ich miláčik) aj takí do nášho revíru, ktorých som predtým nikdy nevidela a chudáci psi sa šli zošalieť. Sú to pre nich vtedy stresy.
dalid
30.03.10,05:16
ela77 -- tak po dlhej dobe ma dneska rano vyhnal vencit o 02:20 rano :(. Potom cely spokojny do nejakej piatej cumakoval pri balkone... Opat nezral, ale dal sa nachytat na kusok parka. Ja viem, nemal by to jest.. Zaujimave je ze viaceri tu aj moi znami spominate, ze pes ma nejaku svoj objekt (hracku, vankusik a podobne), s ktorym sa vie "vytesit". Ta nasa potvora nic take nechce. Zato ten vyzaz tvare, ked to na neho pride.. :) Zasneny pohlad, vyplazeny jazyk na 2cm z papulky a zacne fuckat... a potom sa zacne pytat na ruky, bozkavat sa chce a snazi sa nieco dostat pod seba...
gilda
30.03.10,11:03
Mam taku otazocku - tentokrat mimo kvality granul..
Fenky na okolo sa haraju a chudak nas Oskar v podstate prestal zrat. Akurat pije, stale sa pyta von, alebo aspon na balkon. Granula nechce ani vidiet a konzervu tiez zozerie horko tazko... Ja viem ze 1 den hladovky psovi neuskodi, ale uz v podstate tyzden poriadne nezral.. :( (Aspon mu spadlo brucho). Odhadom zozral asi tak 1/3 z toho co by zjedol normalne za tyzden... Je toto normalny stav? Unaveny nie je, stolica OK, ale malicko, teplotu nema.. Ked sa fenky harali v minulosti, tiez zral menej, ale zas viacej ako teraz. Mate niekto s tymto skusenost?? Dakujem za Vase rady.

Myslím, že Oskar je v poriadku ak je príčinou háranie. Takto psíčkovia "vyvádzajú" a páničkom narobia starosti. Moji známi majú tiež podobné skúsenosti so svojimi "zamilovanými" psíkmi. Ako sa spieva v jednej pesničke ... nechutí mi vôbec jesť, idem spať, keď bije šesť. Ak teraz zje v porovnaní s minulosťou menej môže to byť aj vekom (ak je starší). Môj pes je pravý opak. Feny ho nerozhádžu, len aby bola žranica. Bíglici májú poriadny apetít.
Petra Nová
01.04.10,16:53
Moju havinu som bola dnes strihať. Ani mi to veľmi nevyhovovalo, ale pred mesiacom, keď som ju objednávala kaderníčke, tak som si neuvedomila, aký nevhodný je to dátum. Zvládli sme to a moja havka má jarnú fazónu, ktorá sa hodí k tomuto sviatočnému obdobiu. Je čistá, nová, štýlová a tradične dohola. Krásny biely kožuch skončil v smetnom koši. Som rada, že keď oň hava príde, nikdy nie je stresovaná, len sa striasa, akoby si ho chcela prevetrať. Zo zvyku. Taká vystrihaná je iná. Vidieť na nej hlavne čierne okále, štíhle telo a napodiv sa jej neobvykle predĺžili jej pružné labky. Je proste na zjedenie a čím ju mám dlhšie, tým ju mám radšej. Už nie je doma taký malý čert, ktorý všade bol a všetko vie. Má móres a vie, kedy sa môže pozornosti dožadovať a kedy si vystačiť sama. Ja sa naopak snažím prispôsobiť jej, hlavne nevšímať si jej slimačiu reakciu na moje príkazy. Povel nakoniec vždy rešpektuje, ale v čase, keď to jej vyhovuje a nie mne. Ale aj tak môžem konštatovať, že je to radostné a skoro ideálne spolužitie. O tom, žeby nemusela pri dverách reagovať na každého suseda, asi netreba písať. ;)
Tento príspevok, ktorý píšem v predsviatočnom období, je mojím vyznaním všetkým psíkom a ich čistým, úprimným dušiam. :)
truch
04.04.10,14:29
Tie tvoje"naj." krmivo teda naj nie je. Kvalitne krmiva su u veterinarov, ja si dokonca objednavam u nas v lekarni, rano objednam a popoludni mam. Mam to najblizsie.
Aj v e-shopoch ich je dost vela. Ak ti mozem poradit, pozri si stranku dog forum, tam je aj sekcia granule, vela sa tam dozvies.
Rady pomohli, ďakujem pekne.
Kúpila som pro plane pre šteňatá s jahňacím a ryžou, chutí jej veľmi /ale jej chutí všetko :):)/ Stolica sa upravila, všetko je v poriadku.
Už ju nastavujem aj na režim, aby si zvykla, že nie sme stále doma.
Včera sme sa skoňovali, celá rodina, vyčistili sme celú záhradu, aby nežrala všetko čo jej pod nos príde. Na niečo je to aj dobré, takú pekne upravenú záhradu sme už dávno nemali:):)
lujza.j
05.04.10,08:07
Rady pomohli, ďakujem pekne.
Kúpila som pro plane pre šteňatá s jahňacím a ryžou, chutí jej veľmi /ale jej chutí všetko :):)/ Stolica sa upravila, všetko je v poriadku.
Už ju nastavujem aj na režim, aby si zvykla, že nie sme stále doma.
Včera sme sa skoňovali, celá rodina, vyčistili sme celú záhradu, aby nežrala všetko čo jej pod nos príde. Na niečo je to aj dobré, takú pekne upravenú záhradu sme už dávno nemali:):)
vyčistiť záhradku od rôznych "lákadiel" pre tvoju princezničku bolo rozumné ;)pretože oni keď sú malí tak to sú hotové vysávače :D
martulienka67
11.04.10,11:06
Ahojte. Toto je náš malý miláčik Toby. S ním je náš rodinný život oveeeľa krajší a sme radi, že ho máme. Je to pražský krisařík.
truch
11.04.10,15:46
Ahojte. Toto je náš malý miláčik Toby. S ním je náš rodinný život oveeeľa krajší a sme radi, že ho máme. Je to pražský krisařík.
Je rozkošný:):):)
truch
14.04.10,10:09
Ja už neviem, ako ísť na tú našu malú " šťandu". Stravu sme upravili, má pro plane pre šteňatá, takže už nehnačkuje.
Každé ráno je však počúraná a poviem vám je to riadna kaluž.
Skúsili sme s ňou ísť už ráno o 6,00 hod., ale kalužka už bola. Večer s ňou idem okolo 10,00 a ona chúďa do rána nevydrží.
Ešte nemá urobený koterec, tak spí v zimnej záhrade, je tam síce dlažby, ale aj keď všetko poumývam, je to cítiť.
Máte nejakú radu?
hanelie
14.04.10,10:40
prečo ju chcete dať do koterca? zlatí retrieveri sú úplne bezproblémoví psi vhodní aj do bytu / treba však zabezpečiť dostatok pohybu
truch
14.04.10,13:20
prečo ju chcete dať do koterca? zlatí retrieveri sú úplne bezproblémoví psi vhodní aj do bytu / treba však zabezpečiť dostatok pohybu
V záhrade bude mať búdu aj s veľkým výbehom, v lete bude tam, keď budeme v robote.Teraz je zatvorená v zimnej, rozmery asi 4x3m, má tam búdu, do nej však nechce ísť, a drevený rošt so starým paplonom, tam je najradšej. Chodím domov z roboty už okolo jednej, tak poobede už má spoločnosť. Vždy si urobíme dosť veľké kolečko, už ide pekne pri nohe, akurát,keď sa jej niekto prihovorí, ide sa zblázniť od radosti, div si zadok nevykrúti. No šteňa, veď má len 3 mesiace:):)
ela77
14.04.10,14:07
Tie kalužky určite prestanú, veď ona je ešte šteniatko. Ja som nášho pudlíka už vzdávala keď mal skoro pol roka. Už mi radili všetko možné.Hadru napustenú benzínom na balkóne, že to ho vyprovokuje. Potom mi kolegyňa doniesla ocikanú hadru od fenky a pod. Byt sme mali povystieraný novinami. A potom zrazu akoby uťal. Nechával si to navon. Zrejme mu to došlo, že vonku to má ako pes iný význam. Ona je skutočne ešte maličká aj keď nie vzrastom, ale je šteniatko, ktoré by mohlo byť vlastne ešte pri mamine. Koľko mala vlastne keď ju zobrali od mamy fenky? Zdá sa mi to skoro.
andreaS
14.04.10,14:40
truch: my sme mali tiez taky problem... ale museli sme ist na to dost radikalne... vecer uz nemali k dispozicii vodu... lebo maly bol schopny vypit hektolitre... zrejme mu ta voda chutila... a rano chodime von na 2x... najskor ako prve hned s malym... potom sa najeme, on dostane zrat a ideme von s obidvoma... ale vecer vencime naposledy uz o 19.30... mame uz presny casovy harmonogram a maly sa sam pride pytat, ze uz je cas ist von... ked mu to narusime, tak nam necha mlacku...

akurat ze ja som z neho zufala, lebo stale pisti... pokazil si jednu hracku, tak ju manzel dal do tasky v kuchyni a tak len sedel a knucal... teraz pre istotu mi vynural ciste vreckovky a rozhryzol... potom ich vybral este aj z kosa (lebo som to hodila do kosa v domacej kancelarii)... a najnovsie mi chodi vykutravat hlinu z novych presadenych kvietkov...

opica jedna..
truch
14.04.10,17:49
Tie kalužky určite prestanú, veď ona je ešte šteniatko. Ja som nášho pudlíka už vzdávala keď mal skoro pol roka. Už mi radili všetko možné.Hadru napustenú benzínom na balkóne, že to ho vyprovokuje. Potom mi kolegyňa doniesla ocikanú hadru od fenky a pod. Byt sme mali povystieraný novinami. A potom zrazu akoby uťal. Nechával si to navon. Zrejme mu to došlo, že vonku to má ako pes iný význam. Ona je skutočne ešte maličká aj keď nie vzrastom, ale je šteniatko, ktoré by mohlo byť vlastne ešte pri mamine. Koľko mala vlastne keď ju zobrali od mamy fenky? Zdá sa mi to skoro.
My ju máme už tretí týždeň,takže mala asi 9 týždňov. Narodila sa 8.1.2010. Rastie ako z vody, je už dosť veľká, labky ako taký macko:):)
Asi má pravdu Anrejka, vypije dosť veľa vody, ráno je miska vždy prázdna, skúsim jej dať menej.
Všetkým pekný večer, konečne prestalo pršať, tak pôjdeme na prechádzku.

Dáša
zk24
14.04.10,18:06
teraz pre istotu mi vynural ciste vreckovky a rozhryzol... potom ich vybral este aj z kosa (lebo som to hodila do kosa v domacej kancelarii)... a najnovsie mi chodi vykutravat hlinu z novych presadenych kvietkov...

opica jedna..

10 minut som sa nevenovala svojej malej fenke, 11 tyzdnov, a taketo prekvapenie ma cakalo ked som vysla z vane :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Co spravite takemu psikovi? No co, vystiskala som ju a pochvalila:D
lujza.j
14.04.10,18:18
My ju máme už tretí týždeň,takže mala asi 9 týždňov. Narodila sa 8.1.2010. Rastie ako z vody, je už dosť veľká, labky ako taký macko:):)
Asi má pravdu Anrejka, vypije dosť veľa vody, ráno je miska vždy prázdna, skúsim jej dať menej.
Všetkým pekný večer, konečne prestalo pršať, tak pôjdeme na prechádzku.

Dáša
neviem či je dobrý nápad zabrániť psovi prístupu k vode?:confused: mali by mat vždy prístup k čerstvej vode, to je môj názor. skús jej do tej zimnej záhrady dat do niektorej časti rozprestrené noviny naznačit jej, že tam má robit ciky aj bobana, ked sa jej to podarí tak ju treba vychválit - odmenit. to isté aj ked urobí ciky a bobana vonku.ona si potom najde svoj spôsob akým vám naznačí, že chce íst von. náš si vždy sadol k dverám, ako sme to zbadali tak sme upalovali s ním von, hodil ciky alebo bobana a vychválili sme ho:D:D neboj zmáknete to, oni sú velmi šikovní:)
lujza.j
14.04.10,18:24
10 minut som sa nevenovala svojej malej fenke, 11 tyzdnov, a taketo prekvapenie ma cakalo ked som vysla z vane :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Co spravite takemu psikovi? No co, vystiskala som ju a pochvalila:D

to sú proste naše zlatíčka!!!:D:D my sme nášho raz nechali doma samého čo vôbec nebolo nič výnimočné, pretože sme normálne chodili do práce, čiže doma býval sám. ale tento krát ked sme prišli tak sme mali obžratú - okúsanú skriňu v chodbe:eek: normálne sa urazil:D:D
andreaS
14.04.10,19:16
zk24: akoby ich tie servitky zazracne pritahovali... samozrejme wc papier nevynimajuc :D ohromnu zabavu s tym maju... no nas drzan este ked mu vynadam tak si vytiahne gucu z kosa :D

k tej vode.. neni to taka tragedia aby nemali v noci vodu, aj tak spia... teraz uz maju vodu uplne k dispozicii... bohuzial museli sme to tak riesit (krpec je z kosic a tam mali zlu vodu a ta nasa mu zrejme chutila)... ani nebol nauceny pytat sa von aj ked sme ho brali ako 3,5 mesacneho... zato nas starsi sa po mesiaci (cize v 3mesiacoch) krasne pytal von... ten nas maly je taka strasna divocina, uplny opak povahovo... a aj ked bol nauceny byt v klietke, tak doma ju odmieta uplne... skor si do nej ide lahnut starsi, aby mal pokoj od maleho :D
zk24
14.04.10,19:24
Ja mam tiez taky problem s pytanim sa von... teda ja nie, ale moje steniatko. ma teraz 11 tyzdnov. Krasne chodi cikat na plienku... bobana hodi hocikam.... co je pre mna ale problem, ze ona cika asi 3x za hodinu (ked nespi). Ideme von, krasne sa vycika, aj 2x, vratime sa, pat minut sa hra a hned bezi na plienku cikat... to sa neda ustriehnut... Som 8h v praci a ked sa vratim vidim aj 5 mlacok od cikania na plienke... a to predpokladam ze vacsinu casu prespi.... neviem co s tym :-( ako ju ucit aby dokazala viac drzat?
andreaS
14.04.10,19:32
so starsim som bola normalne doma asi 2-3 mesiace, takze som sa mu plne venovala... (nemala som vtedy pracu a na dieta bolo este skoro)... zrejme preto sa po mesiaci naucil pytat.. ale inak to bol boj, kazde rano minove pole...

na druhu stranu maleho sme brali k vianociam, aby sme aj s nim boli aspon tie 3 tyzdne doma, nech sa nauci na nejaky rezim a zoznami s novym prostredim a hlavne s nami... len fakt je skoda, ze sa stihol naucit tolko zlozvykov... a vsetci ma utvrdovali ze druhy psik sa uci lepsie, rychlejsie, ze starsi mu "dohovori" ... no to vies zlata rybka... zrovna my mame doma svetlu vynimku.. to je extremne tvrdohlavy a svojhlavy pes...
alaya1
14.04.10,19:35
Myslim, ze voda je nutna pre psa celych 24 hodin denne. ja by som nedokazala, nedat mu vodu, ked chce pit.
zk24
14.04.10,19:37
predtym sme mali malicku maltezacku a s nou to bolo ako keby to mala vrodene... par krat si cikla, dostala po zadku a uz to bola samozrejmost pytat sa von. a bola 10x mensia ako je moj terajsi psik, a vydrzala. chodili sme s nou kazde dve hodiny von, aj nasilu... ale tu interval 2h nestaci... to by chcelo interval 10 minut a ani to by nebola istota... neviem si rady... mozno sa to dostavi trosku neskor, ale to ze sa nepyta neni taky problem, lebo vonku sme casto, skor to, ako ju naucit "drzat".
zk24
14.04.10,19:40
Myslim, ze voda je nutna pre psa celych 24 hodin denne. ja by som nedokazala, nedat mu vodu, ked chce pit.

zverolekar nam poradil dve moznosti: bud misky naplnat v pravidelnych intervaloch, alebo mat stale misky plne. najprv sme chceli prvy sposob, a vzdy ked sme jej dosypali misku, vsekto vyjedla, akoby sa bala ze dlho zas nedostane. tak sme isli skusit druhy sposob, tam sa nam parkrat pogrcala, lebo dojedla misku, dosypali sme, ona hned zas chcela zjest aj tu dalsiu.... nakoniec pochopila ze ma stale pristup, a nikdy neni prazdne, tak si chodi dzobat...

tiez som za to aby mali pristup ku vsetkemu, obzvlast k vode. viem to na sebe, ake je hrozne ked ma clovek vyschnute v hrdle a nema sa kde napit... clovek by vrazdil pre kvapku vody....
tuta
14.04.10,19:44
Myslim, ze voda je nutna pre psa celych 24 hodin denne. ja by som nedokazala, nedat mu vodu, ked chce pit.

Tak náš Benny by povláčil svoju prázdnu misku po celom byte a pohľadom nám vyčítal ako to, že je prázdna?
On dokonca ani misku na jedlo nesmie mať prázdnu, stále tam musí byť aspoň pár granúl /viem, že to nie je správne, ale čo už/, asi sa bojí hladu. :D
lujza.j
14.04.10,19:47
naučiť šteniatko hygiene je určite o tom kolko zo začiatku ako ho prinesieme domov máme nato času. my sme našho "labroša" kupovali v auguste mal 2 mesiace /v júni bude mat 7 rokov/ takže dcéra mala prázdniny my dovolenku, kým začal školský rok hygienu vedel:D ale celá dovolenka patrila našmu "zlatíčku":D do roboty som sa vrátila zbitá ako pes:mee:


a, že psí život;)
zk24
14.04.10,19:49
musí byť aspoň pár granúl /viem, že to nie je správne, ale čo už/, asi sa bojí hladu. :D

to nie je pravda, ze to nie je spravne... dokonca to radi zverolekar... psik sa nauci jest tolko co potrebuje, neprejeda sa... skor tendenciu prejedat sa maju psiky co jedia "navalovo"... ked sme skusali jest v presny cas, tak zjedla misku za par sekund... teraz tam ma misku a dokaze si zobrat dve granulky a ist sa zas hrat... a myslim ze v konecnom dosledku zje est emenej ako keby jedla v presny cas
lujza.j
14.04.10,20:01
to nie je pravda, ze to nie je spravne... dokonca to radi zverolekar... psik sa nauci jest tolko co potrebuje, neprejeda sa... skor tendenciu prejedat sa maju psiky co jedia "navalovo"... ked sme skusali jest v presny cas, tak zjedla misku za par sekund... teraz tam ma misku a dokaze si zobrat dve granulky a ist sa zas hrat... a myslim ze v konecnom dosledku zje est emenej ako keby jedla v presny cas

my našmu dávame jest ráno a večer - už je "dospelák" ked bol malý ta tri krát denne, ale v miske sme mu nikdy nenechávali granule, ked nedojedol zobrali se mu ich. potrebujem mat prehlad kedy, žerie, nebudem sa jašit zo psom a nebudem vediet, kedy žral, potom hrozí prevrátenie žalúdka. a to máva bolestný koniec:mee::mee:
truch
14.04.10,20:05
neviem či je dobrý nápad zabrániť psovi prístupu k vode?:confused: mali by mat vždy prístup k čerstvej vode, to je môj názor. skús jej do tej zimnej záhrady dat do niektorej časti rozprestrené noviny naznačit jej, že tam má robit ciky aj bobana, ked sa jej to podarí tak ju treba vychválit - odmenit. to isté aj ked urobí ciky a bobana vonku.ona si potom najde svoj spôsob akým vám naznačí, že chce íst von. náš si vždy sadol k dverám, ako sme to zbadali tak sme upalovali s ním von, hodil ciky alebo bobana a vychválili sme ho:D:D neboj zmáknete to, oni sú velmi šikovní:)
Tiež si myslím, že keď je granule, musí mať dostatok vody.
Noviny má pri dverách,tie sú úplne mokré,aj celá dlažba naokolo. Plusom je, že sa už dlho nepokakala, to robí zásadne vonku. Vždy niečo dostane, už vie,že to tak má byť a je veľmi "pažravá" za odmenu poslúcha aj povely.
Akurát sme prišli, bola sa ešte vyčúrať a hneď mala v papuľke mŕtveho vtáka. Ešte so mnou aj o neho bojovala, ledva som jej ho zobrala.
lujza.j
14.04.10,20:11
Tiež si myslím, že keď je granule, musí mať dostatok vody.
Noviny má pri dverách,tie sú úplne mokré,aj celá dlažba naokolo. Plusom je, že sa už dlho nepokakala, to robí zásadne vonku. Vždy niečo dostane, už vie,že to tak má byť a je veľmi "pažravá" za odmenu poslúcha aj povely.
Akurát sme prišli, bola sa ešte vyčúrať a hneď mala v papuľke mŕtveho vtáka. Ešte so mnou aj o neho bojovala, ledva som jej ho zobrala.

mŕtvy vták? tak to "poteší":( oni sú strašní pažroši:) to, že robí bobana vonku to je fajn, ona časom pochopí, že ciky treba robit tiež vonku, neboj naučí sa:D:D
andreaS
15.04.10,06:32
tak to vyzera ze ste zo mna spravili daku hyenu co psovi nedopraje... :(

my sme si ho pekne odsledovali... pit dostavali pravidelne, pretoze sa s malym chodilo casto von (kazde 2 hodky), tak pit dostal vzdy daku chvilu pred vencenim... a to vklude stiahol aj celu misku, kt. ma slusny objem 750ml... on sa tej vody nevedel dopit... pritom u chovatelky mali vodu stale k dispozicii ale ze chodil pit podla potreby, u nas bol akoby nepil 100 rokov... skutocne to bolo tak ze vypil, naplnili sme a zase vypil.. a potom tie mlaky bolo umenie utret... tak sme ho museli naucit pit, inak sa to proste nedalo... nam to pripadalo ze sa naschval napil tolkej vody aby sa mohol doma vycurat lebo mal z toho ohromnu radost, ked sme to utierali a hresili ho... to by ste museli zazit... to je skutocne cert v tomto... a neviem, ci by sa vam pacilo keby vam chodil pravidelne curat na sedacku... on sa ani von nevedel pytat... proste prisiel do obyvacky vyhupol na sedacku a sup ho, uz som mohla prat prehoz... a toto robil aj 3x do tyzdna...

a dlho bola jeho specialita ist von vycikat sa len jediny krat a po prichode domov sup ho zase mlacka... az po nejakej dobe zacal cikat na etapy...

ako som pisala, tak toto bolo len isty cas (max mesiac) kym to pochopil a nabehol na jednotny system, kt. musime dodrziavat do bodky... teraz maju vodu v miske stale a chodia sa napit podla potreby, nie je to len z akehosi trucu, ze ju maly celu vypije... neviem, mozno superil so starsim, ale nezda sa mi to, lebo u chovatelky bol on, jeho sestra a mama a nerobil to tam...

inak nas starsi tymto nemusel prechadzat, ale on sam si zvolil ze ked nie sme doma, tak vodu nepije, akonahle prideme domov, tak pride k miske a pije... pritom ju tam ma cely cas...
truch
15.04.10,06:52
Andrejka, Lujza to určite nemyslela osobne na teba. Ja som tiež čítala, že keď dávam len granule, musí mať psík dostatok vody.
Máš pravdu, že režim je u psíka najdôležitejší. Ako sa naučí, tak bude fungovať. To šteňacie obdobie je ťažké a veľmi dôležité, aby získal návyky na celý život. Angie nie je náš prvý psík. Mali sme pudlíka, ten bol veľmi múdry a čistotný, chudák zomrel na starobu, skoro 17 ročný. Potom sme mali Tesku, vlčiaka, tá chodila pol roka na špeciálny výcvik, poslúchala na slovo, aj na pokyny, nikdy sa jej nestalo, že by si zašpinila koterec. Bol to úžasný pes, bohužial dostala ako 9 ročná rakovinu mliečnych žliaz. Potom som kúpila Ibíka- Lhasa Apso, úžasný, milý psík, ten teraz robí spoločnosť mojim rodičom. Má 3 roky. U mňa bol 3 mesiace a bez problémov sa naučil pýtať už za 3-4 týždne.
Teraz Angie, verím, že sa naučí čo bude treba, kakanie sme už zvládli, ešte to čúranie a postupne všetko čo treba, aby bol z nej dobrý dospelák.
Mne je jasné, že svojich psíkov miluješ a dala by si im aj to posledné


Dáša
dalid
15.04.10,06:52
my sme si ho pekne odsledovali... pit dostavali pravidelne, pretoze sa s malym chodilo casto von (kazde 2 hodky), tak pit dostal vzdy daku chvilu pred vencenim... a to vklude stiahol aj celu misku, kt. ma slusny objem 750ml... on sa tej vody nevedel dopit... pritom u chovatelky mali vodu stale k dispozicii ale ze chodil pit podla potreby, u nas bol akoby nepil 100 rokov... skutocne to bolo tak ze vypil, naplnili sme a zase vypil.. a potom tie mlaky bolo umenie utret... tak sme ho museli naucit pit, inak sa to proste nedalo... nam to pripadalo ze sa naschval napil tolkej vody aby sa mohol doma vycurat lebo mal z toho ohromnu radost, ked sme to utierali a hresili ho... to by ste museli zazit... to je skutocne cert v tomto... a neviem, ci by sa vam pacilo keby vam chodil pravidelne curat na sedacku... on sa ani von nevedel pytat... proste prisiel do obyvacky vyhupol na sedacku a sup ho, uz som mohla prat prehoz... a toto robil aj 3x do tyzdna...



andreaS - neviem presne v akej suvislosti si toto pisala, ale nadmerne pitie vody moze byt o.i. aj priznakom cukrovky. Dufam, ze ju nemate? Ked mas Oskar mal vlani vaznejsie problemy, tiez nadmerne pil. Prve do nas veto zistoval bola hladina cukru - nastastie ten bol v normale a problemy boli ineho povodu..
arizona
15.04.10,07:01
Ja mam tiez taky problem s pytanim sa von... teda ja nie, ale moje steniatko. ma teraz 11 tyzdnov. Krasne chodi cikat na plienku... bobana hodi hocikam.... co je pre mna ale problem, ze ona cika asi 3x za hodinu (ked nespi). Ideme von, krasne sa vycika, aj 2x, vratime sa, pat minut sa hra a hned bezi na plienku cikat... to sa neda ustriehnut... Som 8h v praci a ked sa vratim vidim aj 5 mlacok od cikania na plienke... a to predpokladam ze vacsinu casu prespi.... neviem co s tym :-( ako ju ucit aby dokazala viac drzat?
On je ešte maličký, je to normálne ,že tak často ciká. On sa to postupne naučí, len treba trpezlivosť. Nezabudnite ho vždy vonku vychváliť,ked urobí potrebu, on si na to zvykne, bude sa tešiť na pochvalu a časom pochopí.:rolleyes:
arizona
15.04.10,07:21
Tak náš Benny by povláčil svoju prázdnu misku po celom byte a pohľadom nám vyčítal ako to, že je prázdna?
On dokonca ani misku na jedlo nesmie mať prázdnu, stále tam musí byť aspoň pár granúl /viem, že to nie je správne, ale čo už/, asi sa bojí hladu. :D
Týmto psíkovi len škodíte. Neskôr môže mať z toho zdravotné problémy. Tak ako u človeka, aj u zvieraťa je dobré, ak sa mu medzi dvoma jedlami vyprázdnia črevá, inak nefungujú správne. U dospelých psov sa dokonca odporúča jeden deň v týždni nechať bez jedla.

Mala som susedku, jej psík tiež musel stále niečo jesť a psík skončil s infarktom , na infúziách a prísnej diéte.:mee:
andreaS
15.04.10,07:23
dalid: tuk tuk tuk s malym nemame ziadne zdravotne problemy... pisala som to k tomu, ze ked sme ho doniesli tak extremne vela vody vypil... totiz on je z kosic a vieme ze tam je zla voda, tak do misiek dostavali bud tu z vodovodu, kt. neni dobra alebo mineralnu kt. mu asi nechutila... inak viem, ze to moze byt signalom pre chorobu :( ... on sa len musel naucit, ze tej vody je tam stale dost (asi ako z granulkami ako pisala zk24)... vobec nicim netrpeli...

veru, nasim by som dala aj to posledne a radsej by som si (s prepacenim) ja odtrhla od huby akoby nemali oni dostat jest... ale co som sa musela naucit, tak je to, ze je to stale pes a nesmiem si to nechat prerast cez hlavu, aby mi on diktoval... kokre maju sklon k prezieraniu, takze u nas je prisny jedalny rezim, nakolko len jedno sproste kilo navyse urobilo u starsieho velky zdravotny problem s chrbticou... a nesmieme dopustit aby sa mu to opat stalo (mohlo by to byt trvale :( ) a maly je vystavny, takze tam by nadvaha bola viac nez neziaduca... navyse prezrane a vykrmene psy maju vela zbytocnych chorob.. trpia klby, srdiecko...

lebo ked sme boli pre maleho tak chovatelka ho brala za siju ako maca... ja som na nu zhrozene pozerala, ze co robi... nakoniec som to pochopila, ze aj my s nim musime tak zaobchadzat... lebo proste jemne to on nerozumie...

ani ked ho vyhresime, vytahame, tak este hundre a aj tak to s nim nic neurobi...
promont maja
15.04.10,08:05
My, keď sme si nášho psíka doniesli z chovnej stanice, tak tá jeho miska doslova lietala zo strany na stranu. Vedel, že ak to nezje hneď, tak mu to zje niekto iný ... trvalo to iba chvíľku, teraz si do nej odnáša dobrôtky ( na horšie časy) napr. piškótku, ak si ju zaslúži. Keď to vidím, tak sa vždy usmejem ... Psík, čo sme ho mali pred ním si zase mašrkty schovával všade možne ... dokonca, keď sme boli u babky, tak si raz kostičku od nej zahrabal do kvetináča na balkóne ... a keď sme tam po dlhšom čase prišli, tak jeho prvá cesta mierila na balkón ... babka si totiž dodnes myslí, že psy majú rady kosti, ale my doma vieme, že iba voňajú po mäsku.
dalid
15.04.10,08:08
lebo ked sme boli pre maleho tak chovatelka ho brala za siju ako maca... ja som na nu zhrozene pozerala, ze co robi... nakoniec som to pochopila, ze aj my s nim musime tak zaobchadzat... lebo proste jemne to on nerozumie...


Za siju - to je normalne, ved aj mamina fenka svoje steniatka iba takto bude prenasat, lebo inak to nevie. Steniatku to neuskodi, pokial nim nebudes silno triast. Ja som si dohokca vsimol, ze stale to funguje aj na toho nasho zbojnika a to uz bude ma 3 roky. Ked je vyslovene zly a uz nic nepomaha, staci ho chytit za siju (samozrejme ho nedvihame a neprenasame tak!!!) a v tom momente ako by ho vyplo. Vsetka zlost z neho zmizne a ukludni sa. Aspon na chvilu.. Asi mu to pripomenie casy ked bol steniatko.. ;)
andreaS
15.04.10,08:12
dalid: u nas nula bodov za siju... ja som tak nikdy psika nebrala... ale toto sidlo sa inak neda... jedine ho schmatnem za siju a potiahnem a dorazne zopakujem povel "dole" ked je napr. na sedacke, alebo na posteli... ale za sekundu zase vyskoci... a takto to moze prebiehat aj 100x a 101x mi na tu postel vyskoci :D ... v tomto si s nim nevieme rady...

najblizsie nas caka prechadzka v meste, aby sa naucil byt s ludmi... aby nepistal ked sa ho dotkne niekto cudzi... spravil mi to totiz na vystave... lebo predvadza mi ho (vola sa to handling oficialne ;) ) kamaratka a v zavereckach ho nadvihla a on sa zlakol a zakvilil... tak mame nakazane ist medzi vela ludi, aby sa aj odnaucil vyskakovat a nechat ho hladkat, nech si zvykne na druhych...
promont maja
15.04.10,08:13
Za siju - to je normalne, ved aj mamina fenka svoje steniatka iba takto bude prenasat, lebo inak to nevie. Steniatku to neuskodi, pokial nim nebudes silno triast. Ja som si dohokca vsimol, ze stale to funguje aj na toho nasho zbojnika a to uz bude ma 3 roky. Ked je vyslovene zly a uz nic nepomaha, staci ho chytit za siju (samozrejme ho nedvihame a neprenasame tak!!!) a v tom momente ako by ho vyplo. Vsetka zlost z neho zmizne a ukludni sa. Aspon na chvilu.. Asi mu to pripomenie casy ked bol steniatko.. ;)
Kdesi som čítala, že ešte vo vlčej svorke sa poslušnosť vydobíja práve pritlačením šije nadol, a tým si tento vlk prezentuje svoju dominantnosť ... možno, že ťa tvoj psík uznal za vodcu svorky.
dalid
15.04.10,08:25
Jasne, som vodca svorky..:D Aspon pre psa som malym bohom :D:D. Na druhej strane by si mala vidiet, ako okolo neho skaceme, ked sa malemu nieco stane, alebo nie je v poriadku. ;);) Je to nas maznacik:o.
promont maja
15.04.10,09:19
Presne tak ako aj my. Ja mu hovorím aj "môj terapeut" - ak ho zbadám, už sa usmievam, je taký malý lapajko ... a všetky problémy potom aspoň na chvíľu ustúpia do pozadia.

Len u nás je problém, že náš psík je teriér a každý deň to na nás skúša. Potrebuje vedieť, kto má navrch. Musíme dávať pozor napr. pri vchádzaní či vychádzaní z dverí .. musím vojsť, či vyjsť prvá .. inak ma nepočúva ... takže ja nie som vodcom svorky.
lujza.j
15.04.10,18:46
Andrejka, Lujza to určite nemyslela osobne na teba. Ja som tiež čítala, že keď dávam len granule, musí mať psík dostatok vody.
Máš pravdu, že režim je u psíka najdôležitejší. Ako sa naučí, tak bude fungovať. To šteňacie obdobie je ťažké a veľmi dôležité, aby získal návyky na celý život. Angie nie je náš prvý psík. Mali sme pudlíka, ten bol veľmi múdry a čistotný, chudák zomrel na starobu, skoro 17 ročný. Potom sme mali Tesku, vlčiaka, tá chodila pol roka na špeciálny výcvik, poslúchala na slovo, aj na pokyny, nikdy sa jej nestalo, že by si zašpinila koterec. Bol to úžasný pes, bohužial dostala ako 9 ročná rakovinu mliečnych žliaz. Potom som kúpila Ibíka- Lhasa Apso, úžasný, milý psík, ten teraz robí spoločnosť mojim rodičom. Má 3 roky. U mňa bol 3 mesiace a bez problémov sa naučil pýtať už za 3-4 týždne.
Teraz Angie, verím, že sa naučí čo bude treba, kakanie sme už zvládli, ešte to čúranie a postupne všetko čo treba, aby bol z nej dobrý dospelák.
Mne je jasné, že svojich psíkov miluješ a dala by si im aj to posledné


Dáša
určite som tu nemyslela na nikoho nič osobne:) to sú moje názory:)
aké smutné príbehy si tu napísala je mi z toho:mee::mee: ja si to neviem predstavit, ani nechcem. náš má 7rokov a to sa údajne hovorí, že labroši môžu ... už ako 1O ročný:mee::mee::mee:
Petra Nová
17.04.10,14:28
Moja havka má 2 spôsoby venčenia v daždi. Prvý - to je ukrivdený pohľad, prečo:eek: ju ťahám do tej vody, a dá si záležať, aby nezabudla opečiatkovať moju vetrovku. Celý jej pobyt vonku je bleskovka. Druhý spôsob - aha, dážďovka, ba len kade ryla? Presunie jednu labku dopredu - ahá, dážďovka, kade ryla? Druhá labka dopredu - aha, dážďovka, kade ryla....až kým nie sme obe komplet premočené a všetky dážďovky oňuchané odpredu dozadu a späť. Samozrejme, vo výťahu nezabudne opečiatkovať moju vetrovku...Doma jej vyumývam podvozok, všetkých osem labiek (2 predné, 2 zadné, 2 pravé, 2 ľavé) a to tak, že sa naťahujem cez celú vaňu, lebo mám dojem, že psina nestojí vo vani, ale v kuchyni pod stolom (au, moje kríže), a to ešte mám pocit, že jej tie labky farbia, lebo aj po hektolitri vody z nich ide čierna voda...Potom vyutieram psinu, ktorá vystrelí z kúpeľne a vyberie zákrutu k najbližšej ložnej ploche štýlom odpozorovaným z rallye prenosov. Cestou zroluje koberce,vyskočí na gauč alebo posteľ, dôkladne sa vyutiera. Nemenej dôkladne ja napravím koberce, prikrývku zložím do koša na prádlo, vyberiem čistú... a o pár hodín sa proces opakuje.
Dav napísala pekný príspevok o správaní sa svojej havy za dažďa v inej téme, ale dovolila som si ho odcitovať práve tu a pripojiť k nemu niekoľko mojich skúseností.
Keď som prečítala ten príspevok, tak mi prebehlo hlavou, ako sa ohromne vieme prispôsobiť našim psím miláčkom, ich potrebám, náladám, rituálom. To psíčkari máme spoločné. Ale všetko ostatné je rozdielne tak, ako sú odlišní naši psí priatelia. Dav má havku možno tri razy väčšiu, než je moja, čiernu, hrátkosrstú, staršiu. Ja zas malého špunta, bieleho, s dlhým kožúškom, pokiaľ ho tej okrasy nedám zbaviť. Pritom ju ešte stále radím k mláďatku, pretože koncom mája bude mať dva rôčky. A ten vek sa nemôže neprejaviť aj na správaní sa na vychádzkach v daždi. Nečudujem sa Wendy, ktorá ako staršia pani, sa zariadi vždy podľa nálady. Ak sa jej chce čvachtať v daždi a vychutnávať si vône mokrej zeme a všetkého čo ponúka, nepochybne sa vyteší aj zo všetkých kvapiek, ktoré na ňu spadnú. Ak je bez nálady, ženie sa domov, keď spraví čo treba.:) Moja hava je rýchlik len v dvoch situáciách. Vo veľkom mraze a horúčave. Vtedy ani netrvá na svojich obvyklých miestach. Vyhľadá prvé vhodné a podľa situácie sa buď prikrčí alebo začne s rituálnym tančekom. Ale v daždi sa cíti ako kráľovná. Pokiaľ nepadajú krúpy a nie je prietrž mračien. Za dažďa ju veľmi baví povláčiť ma po celom sídlisku, v rezkom tempe, aby stihla otestovať vône čo najširšieho okolia. A keď mám toho ja dosť, vtedy vždy silou vodítka jej ukazujem cestu späť. No a doma je hotová pohroma, pretože hava je zašpinená po samé uši, okrem miest, ktoré jej chráni kabátik. Inak procedúra je skoro rovnaká ako u Wendy, okrem toho, že pri očiste kľačím na kolenách, čo je celkom pohodlné vtedy, keď nemusím havu vo vani naháňať. A utieranie do osušky začína prednými labkami (ešte vo vani) a končí zadnými (v mojom náručí) a fénovaním v kresle. Inak by to dopadlo presne ako u Dav. Povedzte však, čo by sme neurobili pre svojich miláčikov ?!:confused:;):D

A potom, tá moja guľka si v kresle takto oddychuje.:)
alaya1
17.04.10,14:45
Ahoj Petka, jeeej, na fotke, akoby bol moj milacik. Su naozaj podobni.Krasni su, najkrajsie plemeno pre mna.
No nas v dazdi nerad chodi von, on do mlacky ani nestupi, prebehuje, hlada suche miesta bez mlacok, vykakat sa ma problem, proste hnusi sa blata a mlak-)))
No ja ho umyvam, sprchujem v umyvadle, denne 3krat, ak je skaredo, tolkokrat vencime.
Potom fenovanie, no on pri tom spi.
Ale naozaj, ked som si vybrala toto plemeno, vedela som, do coho idem.
Mala je krasna, ocarujuca, narodky budeme slavit asi spolocne. My mame 28.5. 2 rocky.
tak nech sa jej dari a tebe tiez,.
lujza.j
17.04.10,15:00
náš hafan má zlé počasie /strašný dážď, snehová metelica a iné pohromy/ úplne "na háku" on si vykračuje ako keby bolo krásne slnečné počko:) poprípade sa na mňa pozrie ako keby s otázkou , že "dobré nie?"pritom vonku snehová metelica, ja zababušená ako na Sibíry a on má čas, vôbec sa neponáhla urobiť ciky a bobana. ale čo už, no neprejdeme sa v takom krásnom počasí po celom sídlisku:):);)
Petra Nová
17.04.10,15:32
Ahoj Petka, jeeej, na fotke, akoby bol moj milacik. Su naozaj podobni.Krasni su, najkrajsie plemeno pre mna.
No nas v dazdi nerad chodi von, on do mlacky ani nestupi, prebehuje, hlada suche miesta bez mlacok, vykakat sa ma problem, proste hnusi sa blata a mlak-)))
No ja ho umyvam, sprchujem v umyvadle, denne 3krat, ak je skaredo, tolkokrat vencime.
Potom fenovanie, no on pri tom spi.
Ale naozaj, ked som si vybrala toto plemeno, vedela som, do coho idem.
Mala je krasna, ocarujuca, narodky budeme slavit asi spolocne. My mame 28.5. 2 rocky.
tak nech sa jej dari a tebe tiez,.
Ahoj Alaya, fakt sú krásni. Sú to také malé nádhery.:D a som do nich zbláznená. Takže ďakujeme.
V poslednom čase sa mi akosi začína nátura meniť a zrazu sa mi začali páčiť aj vlci. Ale len čo do vzhľadu, možno trochu aj náturou. A to je čo povedať, pretože som zarytým obdivovateľom malých plemien. A je jasné, ktorého najviac.:)
Moja sa narodila 26. mája. A vidíš, aká je rozdielna od Guliverka. On je psík nóbl a moja sa v tom daždi správa ako proletárka.;) Nepozná prekážky. Veľmi Ti závidím, že ho dokážeš vypucovať v umývadle. Moju havu neviem prinútiť, aby tam zostala, ak ju do neho natlačím. Pritom má len niečo vyše 5 kíl. Proste, nejde to, hoci by som si nesmierne oddýchla, keď si spomeniem, kde všade pobehá.
Škoda, že Guli nie je bližšie, celkom by ma zaujímalo, ako by sa k sebe mali. Na prechádzke som jej objavila kamoša, ale ten má osem rokov. A akýsi je pohodlný, nechá sa mojou havou obletovať, a potom je celý rád,keď mu mu už dá pokoj. A to mi niečo veľmi silno pripomína. Takže pre havu v žiadna perspektíva.;) Aj Tebe s Guliverkom želáme pekné dni, jemu tie psíkovské a Tebe reálne a slnečné.:)
Petra Nová
17.04.10,15:42
náš hafan má zlé počasie /strašný dážď, snehová metelica a iné pohromy/ úplne "na háku" on si vykračuje ako keby bolo krásne slnečné počko:) poprípade sa na mňa pozrie ako keby s otázkou , že "dobré nie?"pritom vonku snehová metelica, ja zababušená ako na Sibíry a on má čas, vôbec sa neponáhla urobiť ciky a bobana. ale čo už, no neprejdeme sa v takom krásnom počasí po celom sídlisku:):);)
Hľadala som nejaký obrázok Tvojho psíka, aké máš plemeno? Tak to je borec, ktorého nič nerozhádže. A v Tvojom záujme sa postará o zdravý životný štýl celej rodiny.;):)
alaya1
17.04.10,15:48
No Petka, nas Guliverko je na sidlisku vyhlaseny za erotomana. ja ho ani z hlexiny nemozem pustit behat, lebo mi utecie za slecnou raz dva a uz ho neuvidime.kazdu fenku, ci je to york, ci dalmatin chce nakryt-)).
Aj mna a dcerku-))
No, je to zdravy pes
Co sa tyka kupania v umyvadle, lupem hop tak od 3 mesiacov. To si hned zvykol, no s fenovanim to trvalo dlhsie, ale aj to sme postupne zvladli, velmi vela som ho chvalila a odmenovala. tak vedel, ze ked bude posluchat kusok piskoty dostane.
Treba sa len obrnit na ich knucanie a neustupit. Aj mne niekedy tiekli nervy, no nevzdala som to.
lujza.j
17.04.10,16:52
Hľadala som nejaký obrázok Tvojho psíka, aké máš plemeno? Tak to je borec, ktorého nič nerozhádže. A v Tvojom záujme sa postará o zdravý životný štýl celej rodiny.;):)
moje zvieratká mám v albume:), máme 7ročného labradora, je to maximálny flegmatik-náš zlatúšik-slniečko:D:D
Žabinka
19.04.10,09:56
náš hafan má zlé počasie /strašný dážď, snehová metelica a iné pohromy/ úplne "na háku" on si vykračuje ako keby bolo krásne slnečné počko:) poprípade sa na mňa pozrie ako keby s otázkou , že "dobré nie?"pritom vonku snehová metelica, ja zababušená ako na Sibíry a on má čas, vôbec sa neponáhla urobiť ciky a bobana. ale čo už, no neprejdeme sa v takom krásnom počasí po celom sídlisku:):);)
Naša Nela bola v minulom živote asi sibírsky husky. :D Prežila prvú zimu, ja som sa toho trochu obávala, ako zimu zvládneme, ale zjavne to bol len môj problém. Jej najväčšia radosť bola pchať si celú hlavu do snehu a poriadne sa v ňom vyváľať. :D:D
promont maja
19.04.10,10:52
Takže v Prešove má kamaráta ... aj my sme robili tunely ... majú takú dobrodružnú a veselú povahu. Ich celodennou potrebou je .... hrať sa, hrať sa, hrať sa ..
lujza.j
19.04.10,19:16
Naša Nela bola v minulom živote asi sibírsky husky. :D Prežila prvú zimu, ja som sa toho trochu obávala, ako zimu zvládneme, ale zjavne to bol len môj problém. Jej najväčšia radosť bola pchať si celú hlavu do snehu a poriadne sa v ňom vyváľať. :D:D
náš labroš je asi "naklonovný" z tvojej Nely:), presne toto isté robil ked bol fajnový novo napadnutý sneh:):):)
tuta
22.04.10,06:11
mimotemy

Dievčatá, ráno som sa troška zasmiala a chcela som sa s Vami podeliť. Pripadá mi to najvhodnejšie dať do tejto témy. Tak nech fotečky a komentáre vyčaria úsmev na tvári aj Vám.

http://www.topky.sk/cl/15/713276/Moderni-havkaci-z-NAJpes-2010-Aj-my-chceme-byt-trendovi-
truch
22.04.10,07:49
Tá naša malá je každé ráno počúraná. Už s ňou chodím o 12 večer, aj tak je ráno kalužka /nie kalužka, kalužisko/. Kúpila som plienky, také štvorce, ktoré sa dajú na zem a psík sa tam vyčúra. Urobila som jej tým veľkú radosť, myslela si, že to má na hranie a roztrhala ju na márne kúsky. Takže som dnes ráno nielen utierala, ale aj zbierala a vysávala:D:D:D Ešte že kaká vonku:D:D:D
mirpo
22.04.10,09:45
Tá naša malá je každé ráno počúraná. Už s ňou chodím o 12 večer, aj tak je ráno kalužka /nie kalužka, kalužisko/. Kúpila som plienky, také štvorce, ktoré sa dajú na zem a psík sa tam vyčúra. Urobila som jej tým veľkú radosť, myslela si, že to má na hranie a roztrhala ju na márne kúsky. Takže som dnes ráno nielen utierala, ale aj zbierala a vysávala:D:D:D Ešte že kaká vonku:D:D:D
Skús jej dať večer miesto vody do misky kúsky ľadu. Nebudeš sa musieť báť, že nebude mať dostatok tekutín...
My sme takto riešili našu Nelku /poradil nám to aj veter./ - keď bola šteniatko, bola stále chorá a spávala s hlavou položenou na miske s vodou... ale to už je o inom.
andreaS
22.04.10,10:29
mirpo: tak nasmu krpcovi by lad v miske urobil ohromnuuu radost :D

vcera som si nechala diar na stole v kuchyni a po prichode domov som ho nasla v puzzle verzii... strasne ma tym nahneval lebo ten diar sa mi tazko zhanal :(

a stve ma aj to, ze nam "opravuje" kuchynu... kazdy roh lavice aj taburetiek a aj stol je ohlodany... vyzera to ostrasne... a neviem preco to robi... zubky uz ma davnejsie vsetky nove, nema mu co rast... hraciek ma vela, ma ich vsetky k dispozicii.. do vchodu obyvacky davame klietku, aby sa tam nedostal ale desim sa ked pride nato, ze sa da preskocit :( ... to je maly dablik... a nevieme ako na neho...

napr. dva dni dozadu strasne mrncal rano, tak sme si mysleli ze sa pyta von a rychlo s nim treba ist... ale ked dal manzel nabok klietku do obyvacky (aj na noc ju tam davame, radsej), tak sa rozbehol do obyvky, uchmatol si plysovu mysku a spokojne si ju zuzlal... pritom dalsie taketo 3 mysky mal na chodbe volne hodene...
plada
22.04.10,11:59
Nám náš Alan páral koberce, veterinár mi povedal, že to robí preto, lebo sa nudí, tak som mu kúpila bravčové údené paprčky, uši, urobila som z vreckovky salónku,preložila som vreckovku krížom, do stredu som dala malé kúsky kože z údenej slaninky, konce som zauzlila. Trvalo mu dosť dlho, dokiaľ tú kožu zo slaninky vydoloval von.(Dnes rozhryzie vreckovku a má to za chvíľu). Ale potom prestal. Alebo mu skús poskrývať na rôzne miesta nejaké pamlsky.
Plada
mirpo
22.04.10,12:45
Nám náš Alan páral koberce, veterinár mi povedal, že to robí preto, lebo sa nudí, tak som mu kúpila bravčové údené paprčky, uši, urobila som z vreckovky salónku,preložila som vreckovku krížom, do stredu som dala malé kúsky kože z údenej slaninky, konce som zauzlila. Trvalo mu dosť dlho, dokiaľ tú kožu zo slaninky vydoloval von.(Dnes rozhryzie vreckovku a má to za chvíľu). Ale potom prestal. Alebo mu skús poskrývať na rôzne miesta nejaké pamlsky.
Plada
Našim slečnám sme na vianoce kúpili také gumené kosti s dierami, do ktorých treba dať mlsky. Nelku to veľmi nezaujalo... kosť nám donesie a čaká, že jej pomôžeme s vydolovaním mlsky.:eek: Ale Angie do tej kosti hryzie aj pol dňa, aj keď mlsky už dávno vybrala:D. Konečne mi nehryzie kvetináče, blatníky, stromčeky... takže čiastočne to zabralo.
Inak najzaujímavejšia hračka je tá, ktorú nemajú k dispozícii stále. Vždy mám odložené aspoň dve hračky, ktoré im dám, keď ich potrebujem na určitý čas zabaviť :D
gabi2
22.04.10,13:19
Ahojte, kúpili sme si psíka a vieme, že kým je malý nemá chodiť po schodoch. Neviete do koľkého mesiaca? ďakujem Gabi
Petra Nová
22.04.10,13:23
mimotemy

Dievčatá, ráno som sa troška zasmiala a chcela som sa s Vami podeliť. Pripadá mi to najvhodnejšie dať do tejto témy. Tak nech fotečky a komentáre vyčaria úsmev na tvári aj Vám.

http://www.topky.sk/cl/15/713276/Moderni-havkaci-z-NAJpes-2010-Aj-my-chceme-byt-trendovi-

Ja som sa úprimne zasmiala na tých obrázkoch, aj keď oni sú len slabým odvarom toho, ako možno uvidieť psíkov doriadených v skutočnosti, aj na nete.:) Priznám sa, že veľmi často sa smejem, keď moju havu v zime navlečiem do niektorého oblečku. A dodnes neviem, čo vlastne spôsobuje tú veselosť. A radšej to ani nerozoberám, lebo niekedy, keď psíkov vidím neúčelne oblečených, je to skôr do plaču, ako na smiech. Som však zástancom obliekania psíkov v zime, hlavne tých malých, izbových.
A keď už tu bolo pripojených pár oblečených, nemôžem nepripojiť obrázok z jedného albumu tu, na Porade. Je podľa mňa neprekonateľný. V oblečení, ktoré ochráni psíka aj pred arktickou zimou, ale aj odovzdanosťou a dôstojnosťou toho psíka, s akou znáša tú polárnu výstroj na sebe.:D Uvedomujem si štylizáciu toho obrázku, ale aj tak ho považujem za je veľmi milý obrázok. Ak ste ho nevideli, tak sa možno zasmejete aj Vy.

http://www.porada.sk/picture.php?pictureid=3913&albumid=339&dl=1257286072&thumb=1http://www.porada.sk/album.php?albumid=339
ela77
22.04.10,13:29
Keď už má psík zúbky vymenené tak to robí z nudy, keď zostane sám, skúste nejaké drevené papeky, hoci aj také čo si donesie z vychádzky. Nám to pomohlo. Lebo každý deň keď bol ešte malé šteniatko som sa s obavou vracala z práce domov, čím nás prekvapí. Po jeho nájazdoch si aspoň rodina začala odkladať svoje veci na miesto. Ja som prišla o úplne nové ľahučké topánky, manžel o novú zimnú čižmu na ktorej mu vytiahol zips (vyzeralo to ako čižma z anténou, ešte dnes sa na tom smejeme, keď spomíname a nevieme si dodnes vysvetliť, ako ju malý pudlíček vytrepal v spálni na postele), hneď na to bol opravený botník. Za obeť padol vietnamský budík z umelej hmoty, ten bol rozkúsaný do poslednej súčiastky ako aj nočná lampa (našťastie nebola v zástrčke do elektriky). Raz priniesol syn od potoka akésy rákosie z takými tmavohnedými palachmi. Zostalo to v chodbe a jemu sa to veľmi hodilo k zábave, že keď som sa vrátila tak na chodbe bola jedna veľká kopa akoby hnedej vaty, ani som netušila, že je to také. Najhoršie ale bolo, keď zostal na hodinu sám u mojho brášku, keď sme boli u neho na návšteve, tak z tapacírovaných vchodových dverí strhol celú polovicu a roztrhal na najmenšie kúsky. Ale tie papeky a hlavne kriketové loptičky(máme ich asi zo 10) čo si našiel doniesol z vychádzky potom pomohli. Oni sa chudáci nudia, hlavne keď sú malí a sami. Nemôžme sa na nich ani hnevať.
andreaS
22.04.10,13:41
ela: ale ja mam dvoch, takze az tak sam nie je... som aj starsiemu dohovarala, ze preco mi ten diar neubranil :D a on len kuka ze to nie ja... moj zlatik... ale tento krpec to je saleny vychodnar... a stale vyskakuje, uz mi aj ruru doskrabal :(

a starsieho sme vychovali absolutne bez problemov ale s touto divocinou si nejako nevieme dat rady :(

cestou sa zastavim v chovprodukte a kupim im koze na hryzenie...

a asi skusime tie hracky s pamlskami... mame taku gumenu "tycinku" kt. ma zarezy kde sa maju dat male pamlsky alebo daka pasta a ono to ma zaroven aj zubky cistit, tak mu to skusim "naplnit" :)
Petra Nová
22.04.10,13:52
Tá naša malá je každé ráno počúraná. Už s ňou chodím o 12 večer, aj tak je ráno kalužka /nie kalužka, kalužisko/. Kúpila som plienky, také štvorce, ktoré sa dajú na zem a psík sa tam vyčúra. Urobila som jej tým veľkú radosť, myslela si, že to má na hranie a roztrhala ju na márne kúsky. Takže som dnes ráno nielen utierala, ale aj zbierala a vysávala:D:D:D Ešte že kaká vonku:D:D:D
Mám len necelé dvojročné skúsenosti so psíkom, a som stále psíčkárom učňom. Ale mne sa zdá znepokojivá tá Tvoja poznámka, že nie kalúžka, ale kalužisko. V tejto téme som sa dozvedela, že psíkovia môžu mať cukrovku a vtedy nadmieru pijú. Potom asi aj veľa vylučujú. Možno by bolo dobré preveriť, čo na to veterinár, hlavne vtedy, ak to trvá dlhšie.
lujza.j
22.04.10,18:59
ela: ale ja mam dvoch, takze az tak sam nie je... som aj starsiemu dohovarala, ze preco mi ten diar neubranil :D a on len kuka ze to nie ja... moj zlatik... ale tento krpec to je saleny vychodnar... a stale vyskakuje, uz mi aj ruru doskrabal :(

a starsieho sme vychovali absolutne bez problemov ale s touto divocinou si nejako nevieme dat rady :(

cestou sa zastavim v chovprodukte a kupim im koze na hryzenie...

a asi skusime tie hracky s pamlskami... mame taku gumenu "tycinku" kt. ma zarezy kde sa maju dat male pamlsky alebo daka pasta a ono to ma zaroven aj zubky cistit, tak mu to skusim "naplnit" :)
kože-údené uši a iné fajnovosti sú na zábavu fajn, len si potom skúste všimnút, či nemá z toho "srajdu":) tiež si myslím, že sa nudia, alebo chcú na seba upozorniť, alebo to robia z trucu. náš síce už v tej dobe nebol šteňa, ale raz mi prišli kolegovia na návštevu, kolegyňa si nechala super ale super špicaté topánky pri dverách a to sa jej stalo osudné:( kedže sme si našho hafana nevšímali tak on si velmi "vyvšímal" tie topánky na jednej topánke jej zožral celú špicu:D:mad::--- ja som myslela že sa popučím od smiechu. ale inak bol zlatý nezničil toho veľa.obžral iba skriňu v chodbe to preto, že sme nechali samého doma a potom túto topánku. ale aj teraz ked má 7 rokov a potrebuje na seba upozornit ukradne niečo čo vie, že nesmie. sú to také naše malé "protivy":):)
zk24
22.04.10,19:02
moje "male" steniatko je neskutocne hyperaktivne... ostalo aj mamine jedno, a to je kludneeeee, na neporovnanie s mojim. musim sa poradit asi so zverolekarom ci nedavam zlu stravu, ktora by sposobvala hyperaktivitu. 22 hodin denne dokaze behat po byte a po vonku bez zastavenia..

svoju aktivitu chvalabohu obracia iba k nahraditelnym veciam. podozrivo nam mizne toaletny papier a jej pruteny kosik na spanie. z kosika je uz len nieco v tvare lietajuceho taniera, a kazdym dnom sa mu zmensuje obvod... 4 lopatky "otrub" denne vyzametam, a to je vsetko...

ale aspon je veselo :D
lujza.j
22.04.10,19:21
Ahojte, kúpili sme si psíka a vieme, že kým je malý nemá chodiť po schodoch. Neviete do koľkého mesiaca? ďakujem Gabi
náš je dospelý /labrador/ ale ked nemusí po schodoch s ním nechodíme, je to zatažujúce na klby,aj ked ich má v poriadku. myslím, že schody pre psa nie su prirodzený pohyb.:)
dalid
23.04.10,08:19
Nas Oskarko ma dnes 3 roky :) :) :)
ela77
23.04.10,09:02
andreaS (http://www.porada.sk/member.php?u=1342): pobavila si ma tou rajonizáciou, lebo náš do 14 rokov bol tiež východniar, (teraz tieto 2 roky po presťahovaní sa je západniar-dolniak), dúfam, že východniarov neurazíme, ale tak sa to hovorí. Len som chcela pripomenúť k tým sušeným a údeným kožkám a pod. výrobkom. My sme to tiež skúšali, ale pre nášho to bola a ešte aj dnes je asi niečo výnimočné čo si chodí schovať. Kde ale v byte schová vec. Niekedy mal až do krvi zodratý ňufáčik keď to chcel poriadne pozakrývať. Ale prvé miesto kde sme šli hľadať bolo u manžela pod vankúšom. Chcela by som aby sa vrátili tie časy. Náš teraz už po tej 16 sa ešte chce aj ponaháňať aj poskákať, len mu to už tak nejde, lebo tie zadné nôžky sem tam nezvládnu otočku a brzdu. Radšej si už podrieme, len nechce zostať sám dnu a von ho ešte nechcem nechať dlhšie, je niekedy ešte chladná zem, aby si tam podriemal a na deke alebo niečom podobnom ho neudržím. On pokiaľ chodí je dobre ale na mieste stáť má problém a sám sa nepoprechádza, to už má také zafixované z predošlého nášho bývania v meste, že sa prechádzame spolu.Takže v záhradke robím, len keď je niekto zo zvyšku rodiny dnu. Vždy si ale vravím, že v meste som si našla známych pri deťoch keď boli malé a zvyšok potom pri venčení psíčkov. Nikdy sme neklebetili o nikom len o tých našich štvornohých nespratníkoch a vždy sme si mali čo nové povedať.
Ešte som zabudla : Pre Dalid: --Oskarkovi-- želám zdravíčko a veľa pekných a zábavných chvíľ so svojou svorkou.
dalid
23.04.10,09:39
ela77 - dakujem. S tou svorkou si ma dostala :D.
ela77
23.04.10,11:34
ela77 - dakujem. S tou svokrou si ma dostala :D.

dalid: nie svokrou, ale svorkou, už som sa zľakla, že som urobila preklep. Veď vy ste doma jeho svorka, len neviem kto je vodcom či Oskarko, alebo niekto iný. U nás je to tak, že nevieme kto je vodca, na vychádzkach býval vždy náš chlpáč síce vodca, ale ja som najdôležitejší člen pre nášho Džeríka (som živiteľ), a to je pre nich najdôležitejší člen.
dalid
23.04.10,12:34
Uz som si upravil preklep... :)
truch
23.04.10,15:42
Toto sú dobrí havovia:D:D
Dav
24.04.10,18:19
Vrátila som sa zo psej pohotovosti. Uši. Pacientka má o 2 diery v kožuchu viac(injekcie), do krvi rozškriabanú, opuchnutú ušnicu, krásne nové ušné kvapky, teplý a suchý ňufák a vidinu operácie pred sebou. Leží mi pri nohách, hlavička zložená na neboľavé uško, apatická. Už sa dokonca ani nevládze hnevať, že som ju ťahala k veterinárovi. Aj chvostom kývne len tak jemne, že ma vníma. :mee:
jozka56
24.04.10,18:28
Vrátila som sa zo psej pohotovosti. Uši. Pacientka má o 2 diery v kožuchu viac(injekcie), do krvi rozškriabanú, opuchnutú ušnicu, krásne nové ušné kvapky, teplý a suchý ňufák a vidinu operácie pred sebou. Leží mi pri nohách, hlavička zložená na neboľavé uško, apatická. Už sa dokonca ani nevládze hnevať, že som ju ťahala k veterinárovi. Aj chvostom kývne len tak jemne, že ma vníma. :mee:
A čo je Wendičke????
Dav
24.04.10,18:34
A čo je Wendičke????
Má opuchnutú zapálenú a doškriabanú ušnicu. Pozerali, či nemá zápal stredného ucha, alebo cudzí predmet v uchu, ale vnútorná časť je našťastie čistá. Možno nejaká alergická reakcia. Ona máva tieto zápaly často, ale takto vážne na tom ešte nebola.
Dopĺňam - všimni si, že aj na fotke, čo mám v avatare, jej uši stoja kadejako.
Petra Nová
24.04.10,18:37
Má opuchnutú zapálenú a doškriabanú ušnicu. Pozerali, či nemá zápal stredného ucha, alebo cudzí predmet v uchu, ale vnútorná časť je našťastie čistá. Možno nejaká alergická reakcia. Ona máva tieto zápaly často, ale takto vážne na tom ešte nebola.
Dopĺňam - všimni si, že aj na fotke, čo mám v avatare, jej uši stoja kadejako.
:mee::mee::mee::mee::mee:
jozka56
24.04.10,18:40
Dav držím palčoky, mne sa haviny páčia ak im uši lietajú kadetade:), videla som opuch alebo čo u ridžbeka, ale ani dotknúť sme sa jeho ucha nemohli. Wendička drž sa, Miník:) a Jožka.
lujza.j
24.04.10,18:44
Má opuchnutú zapálenú a doškriabanú ušnicu. Pozerali, či nemá zápal stredného ucha, alebo cudzí predmet v uchu, ale vnútorná časť je našťastie čistá. Možno nejaká alergická reakcia. Ona máva tieto zápaly často, ale takto vážne na tom ešte nebola.
Dopĺňam - všimni si, že aj na fotke, čo mám v avatare, jej uši stoja kadejako.
bože tie uši, aj náš večný problém:( tiež som dnes nášmu čistila uchále,už klepal s nimi ako pominutý :mad: pritom ich mal celkom v "pohode", ale samozrejme už mal rozškriabanú ušnicu do krvi:(:mad: to tým "paznechtom" na nohe čo sa s ním s "obľubou" vyškriabáva:mad::mad::mad: úprimne s tebou súcitim:mee:
Petra Nová
24.04.10,18:49
Dav držím palčoky, mne sa haviny páčia ak im uši lietajú kadetade:), videla som opuch alebo čo u ridžbeka, ale ani dotknúť sme sa jeho ucha nemohli. Wendička drž sa, Miník:) a Jožka.
Aj moja hava sa pridáva a múdro a smutne pozerá na monitor a na to, čo je tam napísané. Moja hava má pohryzený a zapálený chvostík a tak ju kŕmim antibiotikami. Ale je to selanka a rozmýšľala som, či jej ich vôbec dávať. Ale veterinár povedali, tak dávam.
jozka56
24.04.10,18:50
Petra, čo ti havku niekto pokúsal????
Petra Nová
24.04.10,18:54
Neviem, či a kedy si to dohrýzla. Mala tam krvavú ranku a okolo zafarbenú srsť. Tak som radšej išla vetošovi a ten pochytal a povedal, že je tam zápal a lokálne sa to nedá liečiť. Tak jej dávam 2x po štvrťtabletky. Celých je ich 10, takže nekonečne dlho.
Dav
24.04.10,19:01
Neviem, či a kedy si to dohrýzla. Mala tam krvavú ranku a okolo zafarbenú srsť. Tak som radšej išla vetošovi a ten pochytal a povedal, že je tam zápal a lokálne sa to nedá liečiť. Tak jej dávam 2x po štvrťtabletky. Celých je ich 10, takže nekonečne dlho.
:eek::mee::mee: A aspoň je jej už lepšie?
Petra Nová
24.04.10,19:05
Petra, čo ti havku niekto pokúsal????

Strážim ju ako oko v hlave, tak nikto. Jedine, žeby som sa ja do nej pustila.:D;)
jozka56
24.04.10,19:07
Strážim ju ako oko v hlave, tak nikto. Jedine, žeby som sa ja do nej pustila.:D;)
:D:D:D
Petra Nová
24.04.10,19:10
:eek::mee::mee: A aspoň je jej už lepšie?
Áno, má to stalé zafarbené, ale ani si ho nehryzie. Preto som rozmýšľala, či je to sviínstvo mám vôbec dávať. Aby som jej nezničila žalúdok. Ale čo keď? Tak radšej dávam a prešli sme aj na varenú stravu. Hýčkam si ju.:) Ale Wendy mi je strašne ľúto, čo všetko už podstúpila. Vždy si predstavím moju havu na jej mieste.
hnedoočka
24.04.10,19:12
Neviem, či a kedy si to dohrýzla. Mala tam krvavú ranku a okolo zafarbenú srsť. Tak som radšej išla vetošovi a ten pochytal a povedal, že je tam zápal a lokálne sa to nedá liečiť. Tak jej dávam 2x po štvrťtabletky. Celých je ich 10, takže nekonečne dlho.

predpokladám podľa fotky v profile, že je to bišonik, či?

mali sme podobné problémy s chvostíkom, mohol sa vonku na niečom poškriabať a chytiť infekciu.tiež sme preliečovali ,ale antibiotikami injekčnými.

a ušká sú náchylné na zápal, lebo ich majú spustené dole...a náš expert si na ne nechce dať siahnuť, keď mu čistíme.:rolleyes:
janka51
24.04.10,19:18
Neviem, či a kedy si to dohrýzla. Mala tam krvavú ranku a okolo zafarbenú srsť. Tak som radšej išla vetošovi a ten pochytal a povedal, že je tam zápal a lokálne sa to nedá liečiť. Tak jej dávam 2x po štvrťtabletky. Celých je ich 10, takže nekonečne dlho.
Petra prajem havke skoré uzdravenie a nejako to už vydrž veď tie dni ubehnú ako voda a hlavné nech to havke pomôže.;)
Petra Nová
24.04.10,19:21
predpokladám podľa fotky v profile, že je to bišonik, či?

mali sme podobné problémy s chvostíkom, mohol sa vonku na niečom poškriabať a chytiť infekciu.tiež sme preliečovali ,ale antibiotikami injekčnými.

a ušká sú náchylné na zápal, lebo ich majú spustené dole...a náš expert si na ne nechce dať siahnuť, keď mu čistíme.:rolleyes:
Je to bišonik. je to možné, že to bolo von, lebo vlezie pod každý krík. Je to po prvý raz, tak ma to prekvapilo. Našťastie s uškami máme zatiaľ pokoj. Moja si na ne šiahnuť dá, len šklbať chlpy, ani za svet.:cool: Aj Ty máš bišonika?:)
hnedoočka
24.04.10,19:37
Je to bišonik. je to možné, že to bolo von, lebo vlezie pod každý krík. Je to po prvý raz, tak ma to prekvapilo. Našťastie s uškami máme zatiaľ pokoj. Moja si na ne šiahnuť dá, len šklbať chlpy, ani za svet.:cool: Aj Ty máš bišonika?:)


http://www.porada.sk/1277695-post629.html

s chvostíkom sme mali to isté, ako som písala. ale s uškami to bolo častejšie.
Petra Nová
24.04.10,19:55
http://www.porada.sk/1277695-post629.html

s chvostíkom sme mali to isté, ako som písala. ale s uškami to bolo častejšie.
Jéjda, ten je krásny, skoro ako moja.:):D
dalid
24.04.10,21:58
Aj ja mam bisonika. S uskom sme uz raz mali problemi, dostaval kvapky - antibiotika, od vtedy nie je moc nadseny, ked mu ich chytame... Inak sa nam urazi nastastie vyhybaju, najme ak si uvedomim, kde vsade sa vonku uz vtrepal.. Raz som ho dokonca vyberal spod auta. Nastastie z toho obisiel iba s usmudlanou hlavickou.. Clovek nevedel ci sa ma tesit, ze sa mu nic nestalo, alebo plakat, ze mu pes vbehol pod auto.. :( :(
Petra Nová
24.04.10,22:15
Aj ja mam bisonika. S uskom sme uz raz mali problemi, dostaval kvapky - antibiotika, od vtedy nie je moc nadseny, ked mu ich chytame... Inak sa nam urazi nastastie vyhybaju, najme ak si uvedomim, kde vsade sa vonku uz vtrepal.. Raz som ho dokonca vyberal spod auta. Nastastie z toho obisiel iba s usmudlanou hlavickou.. Clovek nevedel ci sa ma tesit, ze sa mu nic nestalo, alebo plakat, ze mu pes vbehol pod auto.. :( :(

Teda! A donedávna som si myslela, že bišonika mám ja a Alaya. Pekne sa bišonia rodina rozrástla na Porade.

Vieš, niekedy si myslím, že ten môj psík je síce neprekonateľne krásny, ale že je aj takým malým somárikom.:D Pretože máloktorý psík trieli rýchlejšie, než stačí kukať kam stúpa, prekoprcne sa, otrasie a beží ďalej, aby znovu vbehol do najbližšej jamy.:D
JarkaL
24.04.10,22:28
Aj my máme bišonku, volá sa Ajka a má 3 roky.
Stanislav 1975
24.04.10,22:30
Kukám,že asi všetci tu majú bišonikov-my nemáme žiadneho psíka iba rybičky...:---
Petra Nová
24.04.10,22:36
Aj my máme bišonku, volá sa Ajka a má 3 roky.

Tak to už vyzerá na bišoní cccclub.:D A máš už niekde pripojenú fotočku alebo album? Nespomínam si.
Petra Nová
24.04.10,22:41
Kukám,že asi všetci tu majú bišonikov-my nemáme žiadneho psíka iba rybičky...:---
Stanko, Ty máš dosť iných radostí a starostí. Rybičky sú aspoň menej náročné.
JarkaL
24.04.10,22:45
Nemám, po Dph-čke niečo zavesím. Vyzerá ako Tvoja, také biele klbko.
Stanislav 1975
24.04.10,22:46
Stanko, Ty máš dosť iných radostí a starostí. Rybičky sú aspoň menej náročné.

No Peti, a hlavne sú rybičky ticho :D, ale niekedy ked bude vačší klud,tak si aj my kúpime psíka-mne sa páči ten najškaredší aký existuje...:D
2009
25.04.10,06:38
No Peti, a hlavne sú rybičky ticho :D, ale niekedy ked bude vačší klud,tak si aj my kúpime psíka-mne sa páči ten najškaredší aký existuje...:D
A to je aký? Som iba zvedavá vieš? :)
truch
25.04.10,07:21
No Peti, a hlavne sú rybičky ticho :D, ale niekedy ked bude vačší klud,tak si aj my kúpime psíka-mne sa páči ten najškaredší aký existuje...:D
Stanko, všetci psíci sú nádherní, takého ako chceš ty " najškaredšieho" nenájdeš:):)
janka51
25.04.10,08:25
Tak to už vyzerá na bišoní cccclub.:D A máš už niekde pripojenú fotočku alebo album? Nespomínam si.
Tak už som objavila aj túto stránku my síce bišoníka nemáme, ale shih-tzu, je to náš čierno biely miláčik, ktorý si s nami robí čo sám chce. No ale čo už narobíme keď vnúčatá ho tak naučili. V novembri bude mať 4 roky a máme ho od 5. týždňov. Volá sa Hugo.
Dav
25.04.10,14:40
Vrátila som sa zo psej pohotovosti. Uši. Pacientka má o 2 diery v kožuchu viac(injekcie), do krvi rozškriabanú, opuchnutú ušnicu, krásne nové ušné kvapky, teplý a suchý ňufák a vidinu operácie pred sebou. Leží mi pri nohách, hlavička zložená na neboľavé uško, apatická. Už sa dokonca ani nevládze hnevať, že som ju ťahala k veterinárovi. Aj chvostom kývne len tak jemne, že ma vníma. :mee:
Pacientke je lepšie. V noci najprv zvracala, potom si vyžiadala prechádzku po sídlisku, aby sa napásla. Už nepotriasa hlavou, aj ucho jej temer úplne odpuchlo. Aj apatia ustúpila, tak strká svoj zvedavý, mokrý a studený zvedavý psí ňufák pod ruku, aby som ju hladkala a hrala sa s ňou. Ďakujeme za záujem a podporu:). Veľmi som sa o ňu bála. Od jesene máme stále nejaké problémy, a keď si pripočítam jej 10 rokov...
janka51
25.04.10,14:54
Pacientke je lepšie. V noci najprv zvracala, potom si vyžiadala prechádzku po sídlisku, aby sa napásla. Už nepotriasa hlavou, aj ucho jej temer úplne odpuchlo. Aj apatia ustúpila, tak strká svoj zvedavý, mokrý a studený zvedavý psí ňufák pod ruku, aby som ju hladkala a hrala sa s ňou. Ďakujeme za záujem a podporu:). Veľmi som sa o ňu bála. Od jesene máme stále nejaké problémy, a keď si pripočítam jej 10 rokov...
Hlavná vec, že jej je už lepšie a to maznanie si po tom všetkom aj zaslúži. Veď viem z vlastnej skúsenosti že zápal nie je nič príjemné. Prajem jej čím skôr úplné uzdravenie.
Žabinka
04.05.10,08:19
Prosím Vás, odborníci na psíkov, poučte ma. Viem, že sučka by sa mala hárať 2x do roka. Naša Nela sa prvý raz hárala v septembri 2009, a už je máj 2010 a stále nič. Ja som si myslela, že keď je to 2x ročne, mala ba sa hárať približne po polroku. Ako to vlastne je? Ďakujem za Vaše názory.
Dav
04.05.10,18:19
Pacientke je lepšie. V noci najprv zvracala, potom si vyžiadala prechádzku po sídlisku, aby sa napásla. Už nepotriasa hlavou, aj ucho jej temer úplne odpuchlo. Aj apatia ustúpila, tak strká svoj zvedavý, mokrý a studený zvedavý psí ňufák pod ruku, aby som ju hladkala a hrala sa s ňou. Ďakujeme za záujem a podporu:). Veľmi som sa o ňu bála. Od jesene máme stále nejaké problémy, a keď si pripočítam jej 10 rokov...
Podávam ďalšiu správu o zdravotnom stave. Boli sme na kontrole, vyčistili jej ucho a máme znovu prísť na kontrolu.Stav sa zlepšuje.:)
Čo ma prekvapilo, bola diagnóza - komplikácie spôsobila s pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou, alergia na niečo z jarnej prírody. :eek:Peľ, topole, tráva.Tie boli spúšťačom.
Spolu s vlastnolabnou "prvou pomocou" a liečbou elegantnými pazúrikmi bolo už zakrvavenie ušnice, jej opuch a sprievodná infekcia vonkajšieho zvukovodu iba logickým následkom. Práve tak, ako zoštíhlenie mojej peňaženky, pribudnutie mojich šedín a prehĺbenie kruhov pod mojimi nevyspatými očami. Plus hanba na 100 rokov, keď som si pred rozchádzajúcimi sa svadobčanmi pásla psíka o 4-tej v noci na sídlisku. Oblečená v pyžame.( Po ošetrení sa v noci pýtala von tak vierohodne, že som to vzdala a vyšla s ňou von.Začala sa pásť tak usilovne, že by zahanbila aj ovečky. ) :eek::o:mad::---:D Tak už nielen ľudia, ale aj zvieratká majú alergie. Priznám sa, že doteraz som jej potiaže s ušami nespájala s ročným obdobím. Prekvapilo ma to aj preto, lebo je rodokmeňom "zmes" a teda by mala mať vyššiu odolnosť.
Na ďalšiu kontrolu sa "teším". Dúfam, že sa opäť podarí dať injekciu len psovi. Úhybný manéver pred ihlou som si už nacvičila. Napriek jej snahe podstrčiť na injekciu moje rifle namiesto jej kožucha.:---
lujza.j
04.05.10,18:38
Podávam ďalšiu správu o zdravotnom stave. Boli sme na kontrole, vyčistili jej ucho a máme znovu prísť na kontrolu.Stav sa zlepšuje.:)
Čo ma prekvapilo, bola diagnóza - komplikácie spôsobila s pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou, alergia na niečo z jarnej prírody. :eek:Peľ, topole, tráva.Tie boli spúšťačom.
Spolu s vlastnolabnou "prvou pomocou" a liečbou elegantnými pazúrikmi bolo už zakrvavenie ušnice, jej opuch a sprievodná infekcia vonkajšieho zvukovodu iba logickým následkom. Práve tak, ako zoštíhlenie mojej peňaženky, pribudnutie mojich šedín a prehĺbenie kruhov pod mojimi nevyspatými očami. Plus hanba na 100 rokov, keď som si pred rozchádzajúcimi sa svadobčanmi pásla psíka o 4-tej v noci na sídlisku. Oblečená v pyžame.( Po ošetrení sa v noci pýtala von tak vierohodne, že som to vzdala a vyšla s ňou von.Začala sa pásť tak usilovne, že by zahanbila aj ovečky. ) :eek::o:mad::---:D Tak už nielen ľudia, ale aj zvieratká majú alergie. Priznám sa, že doteraz som jej potiaže s ušami nespájala s ročným obdobím. Prekvapilo ma to aj preto, lebo je rodokmeňom "zmes" a teda by mala mať vyššiu odolnosť.
Na ďalšiu kontrolu sa "teším". Dúfam, že sa opäť podarí dať injekciu len psovi. Úhybný manéver pred ihlou som si už nacvičila. Napriek jej snahe podstrčiť na injekciu moje rifle namiesto jej kožucha.:---
tak už to je aj u zvierat?ked veterinár nevie z čoho vznikol problém-choroba tak sa na niečo vyhovorí, že alergia:eek: keby bolo ušenko bolavé v tejto "tuhej" zime bohatej na sneh, bez alergénov čo by si vymyslel:confused:
Dav
04.05.10,18:43
tak už to je aj u zvierat?ked veterinár nevie z čoho vznikol problém-choroba tak sa na niečo vyhovorí, že alergia:eek: keby bolo ušenko bolavé v tejto "tuhej" zime bohatej na sneh, bez alergénov čo by si vymyslel:confused:
Zimu:D:D
Bionda
04.05.10,18:50
Prosím Vás, odborníci na psíkov, poučte ma. Viem, že sučka by sa mala hárať 2x do roka. Naša Nela sa prvý raz hárala v septembri 2009, a už je máj 2010 a stále nič. Ja som si myslela, že keď je to 2x ročne, mala ba sa hárať približne po polroku. Ako to vlastne je? Ďakujem za Vaše názory.

Háranie býva cca po 7.mesiacoch, avšak aj naša Parson Jack russelka sa hára len raz za rok- je zdravá bude mať 4roky.
andreaS
05.05.10,06:03
kamaratka ma bearded koliu a po x vysetreniach sa zistilo, ze problemy ma kvoli alergii... ale ze tu na SR sa psim (zvieracim) alergiam nikto nevenuje, tak s nou ide na veterinu do nemecka...

nase stena od vecera pisti... nevie sa usalasit, stale si sada, presada, potom sa akoby zhaci (keby sadol na cosi pichlave, alebo nahle cosi pichlo) a zase si presadne a nevidim co si lize ci hryzka... ci ide po pindurovi alebo kdesi tam okolo... aj cez tu hustu srstisko sme ho poriadne popozerali a nasla som len male smietko zamotane v srsti, ale to nebolo ono, robi to dalej... hladali sme kliesta alebo blsky ale nic... blchy nema odkial chytit, maximalne zeby na neho skocila daka vonku... neviem, ci ist s tymto veterinarovi... uvidim co bude ked pridem domov... stretli ste sa s tym uz?

este sme rozmyslali ci to neni kvoli haraniu feniek, ze je chuda z toho vedla... ale pindura ma normalneho, ziadne "zvacsenia" ;) zhruba 2 tyzdne sa snazi nakryvat nasho starsieho, zeby si pritom dako ublizil?
truch
05.05.10,06:21
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
Lubaba
05.05.10,07:10
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.

ja som volila očkovanie na radu veterinára, očkujú sa dve dávky, záleži na tebe koľko chceš do toho investovať.
Lubaba
05.05.10,07:26
obojok stojí cca 10 € a vakcína dve dávky cca 33 €
andreaS
05.05.10,07:29
o ockovani proti kliestom pocujem prvy krat...

nemyslis nahodou ockovanie proti borelioze?

Lebo obojky, vodicky, ampulky su na odpudenie tychto hnusnych kliestov a inych parazitov... nie proti chorobam, kt. prenasaju... (ale to isto vies)
Žabinka
05.05.10,07:38
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
Ja som proti kliešťom ako prvý zvolila obojok, ale nakoľko to neskutočne smrdelo (mne určite, psíkovi neviem :D), na základe rady z porady som si kúpila prípravok Frontline. Musím povedať, že odkedy ho používame, kliešte sa našej Nele zďaleka vyhýbajú, dokonca, ak si donesie dákych z chalupy, ozlomkrky z nej utekajú. :D
andreaS
05.05.10,07:40
zabinka: a co ste zvolili pipetu alebo sprej na cele telo?

ja sa na nasho bieleho bojim dat ten sprej, aby mi nezozltol :( a inak mal kliesta pred cca 2 tyzdnami a ostalo mu tam, ale nemal to ani cervene, pekne to doschlo a odluplo sa ako chrasta... dufam, ze toto nema za nasledok jeho terajsie chovanie... hm?
Žabinka
05.05.10,07:40
Háranie býva cca po 7.mesiacoch, avšak aj naša Parson Jack russelka sa hára len raz za rok- je zdravá bude mať 4roky.
Ďakujem za odpoveď, tento mesiac máme ísť na očkovania, ak sa nič dovtedy nestane, popýtam sa na to doktora.
irma1
05.05.10,07:42
kamaratka ma bearded koliu a po x vysetreniach sa zistilo, ze problemy ma kvoli alergii... ale ze tu na SR sa psim (zvieracim) alergiam nikto nevenuje, tak s nou ide na veterinu do nemecka...

nase stena od vecera pisti... nevie sa usalasit, stale si sada, presada, potom sa akoby zhaci (keby sadol na cosi pichlave, alebo nahle cosi pichlo) a zase si presadne a nevidim co si lize ci hryzka... ci ide po pindurovi alebo kdesi tam okolo... aj cez tu hustu srstisko sme ho poriadne popozerali a nasla som len male smietko zamotane v srsti, ale to nebolo ono, robi to dalej... hladali sme kliesta alebo blsky ale nic... blchy nema odkial chytit, maximalne zeby na neho skocila daka vonku... neviem, ci ist s tymto veterinarovi... uvidim co bude ked pridem domov... stretli ste sa s tym uz?

este sme rozmyslali ci to neni kvoli haraniu feniek, ze je chuda z toho vedla... ale pindura ma normalneho, ziadne "zvacsenia" ;) zhruba 2 tyzdne sa snazi nakryvat nasho starsieho, zeby si pritom dako ublizil?

Ja by som tipovala zanesené žľazy pri konečníku. Stáva sa to bežne, treba to jemne vytlačiť.
andreaS
05.05.10,07:44
irma: nesankuje... ale zase moze byt... s tymto chodime radsej veterinarovi... je tam zaruka spravneho vyprazdnenia a nevznikne tak zapal... starsi ma s tymto vecne problem... ale krpec este nic takeho nemal...
irma1
05.05.10,07:47
AndreaS. Nemusí sánkovať. Naša sučka sa škrabala pod krkom a boli to zapálené uši. Každý živý tvor môže reagovať trošku inak.
Žabinka
05.05.10,07:50
zabinka: a co ste zvolili pipetu alebo sprej na cele telo?

ja sa na nasho bieleho bojim dat ten sprej, aby mi nezozltol :( a inak mal kliesta pred cca 2 tyzdnami a ostalo mu tam, ale nemal to ani cervene, pekne to doschlo a odluplo sa ako chrasta... dufam, ze toto nema za nasledok jeho terajsie chovanie... hm?
My používame pipetu, lebo o sprayi som doteraz ani nevedela. Čo sa týka toho správania, od kliešťa by to asi nemalo byť, to by sa podľa mňa neprejavilo po 2 týždňoch. A ak to nezačervenalo, tak to pravdepodobne s tým nesúvisí. Len psíkom to ťažko odsledovať cez srsť. Našu Nelku sme dostali takto v máji pred rokom s piatimi riadnymi nacucanými kliešťami, nepodarilo sa ich všetkých vybrať poriadne, ale veterinár nás ubezpečil, že keď tam nemá zahnisané, zapálene, len uschnutú chrastičku, tak by tam nemal byť problém.
andreaS
05.05.10,07:56
irma: jasne... u starsieho uz pozname, co ako prejavuje... ale krpca este nemame odsledovaneho... navyse on zapisti aj ked ho niekto cudzi pohladka a on nevie co vlastne ide urobit :D je to nas truhlik...

jo tej srsti my mame na rozdavanie... veru by ma nepotesil veterinar keby sme museli ist na kratko.. za 2 tyzdne 2 vystavy... na kt. sa dost tesim... a to ma krpec este len dake polovicne mnozstvo tej srsti :D pestujeme si ju poctivo...

fakt radsej zbehnem k veterinarovi s hocicim... a budem kludnejsia...
piestansky
05.05.10,07:56
Tak teda, ľudia ledva prežívajú, a vy, elita, máte problém, či sa pes môže, alebo nemôže vysrať.Spýtajte sa pána SaS, čo treba robiť.
Ten vám, všetkým, poradí. Najmúdrejší, keď si dá marišku.
Len tak málo som vám chcel odkázať.
andreaS
05.05.10,08:00
piestansky: nehnevaj sa, ale nikto sa tu za elitu nepovazuje.. a ked som si raz zaobstarala psa, tak som za neho zodpovedna... nevyhodim ho snad na ulicu... a na druhu stranu nepatrim k tym co sa budu stazovat ze nema co do ust... pre mna za mna by som mohla existovat aj na spagetach s paradajkovou omackou aj cely rok... kym sme zdravi, tak tych par korun si zarobime, aj keby som mala robit v pokladni v tescu... napr... a asi prvykrat oznacim prispevok za "nevhodny" ...
sybila3
05.05.10,08:10
labrador mi začal krívať, bola som u veterinára, dal mu injekcie a antibiotiká, prešlo mu to, ale po určitom čase, raz kríva raz nie, čo mi poradíte?
Lubaba
05.05.10,08:49
o ockovani proti kliestom pocujem prvy krat...

nemyslis nahodou ockovanie proti borelioze?

Lebo obojky, vodicky, ampulky su na odpudenie tychto hnusnych kliestov a inych parazitov... nie proti chorobam, kt. prenasaju... (ale to isto vies)

Lymská borelióza je ochorenie prenášané kliešťami, takže v konečnom dôsledku to môžeš chápať ako očkovanie proti kliešťom, aby ti ju nepreniesli, ale máš pravdu je to očkovanie proti borelioze.
arizona
05.05.10,09:53
labrador mi začal krívať, bola som u veterinára, dal mu injekcie a antibiotiká, prešlo mu to, ale po určitom čase, raz kríva raz nie, čo mi poradíte?
Aký je starý ?
Ak má do 1. r , tak u väčších plemien je to bežné,lebo stále rastie. Postupne sa to upraví.
My sme pridávali k jedlu nejaký prípravok s vápnikom (názov si už nepamätám, bol kúpený v lekárni ) a prikrmovali sme havinku smotanou, jogurtami a pod.:);)
ajuschka
05.05.10,09:58
ahojte,

potrebovala by som poradit.
mam 3 mesacnu fenku dobermana, inak zive striebro, zlata je uzasne :)
ale zblnka. viem, pri psovi dost zvlastny popis, tak si skuste napustit do flase vodu nie celkom doplna a otacajte ju zavretu. tak takto zblnka. pije podla mna hrozne vela vody. na to aky je to pindo - teraz ma 7,5 kila vypije aj 5 misiek za den a naraz. to sa mi zda byt privela. potom si lahne a spinka a zo sna ale niekedy aj len tak znicoho nic ked je hore sa pogrcka. zakazdym je to cista voda pripadne zvysky obeda / ranajok. nedostava ziadnu zvlastnu stravu, ale granule pre steniatka velkych plemien Pro nature 3x denne. nie je ani nadmerne unavena, hrat sa chce stale, apetit ma vyborny. len toto ma trapi.... nestretli ste sa s tym uz niekedy?

vdaka
aja
Nike
05.05.10,10:17
ahojte,

potrebovala by som poradit.
mam 3 mesacnu fenku dobermana, inak zive striebro, zlata je uzasne :)
ale zblnka. viem, pri psovi dost zvlastny popis, tak si skuste napustit do flase vodu nie celkom doplna a otacajte ju zavretu. tak takto zblnka. pije podla mna hrozne vela vody. na to aky je to pindo - teraz ma 7,5 kila vypije aj 5 misiek za den a naraz. to sa mi zda byt privela. potom si lahne a spinka a zo sna ale niekedy aj len tak znicoho nic ked je hore sa pogrcka. zakazdym je to cista voda pripadne zvysky obeda / ranajok. nedostava ziadnu zvlastnu stravu, ale granule pre steniatka velkych plemien Pro nature 3x denne. nie je ani nadmerne unavena, hrat sa chce stale, apetit ma vyborny. len toto ma trapi.... nestretli ste sa s tym uz niekedy?

vdaka
aja

Správne tušíš, že by to mohol byť problém. My sme mali taký istý problém s rottweilerkou. Od malička často vracala a veľa pila, stále sme skúšali lepšie a lepšie žrádla až nakoniec po množstve experimentov zistili, že má zväčšenú slezinu. Dostala lieky a odvtedy je pokoj, má už 11 rokov a je síce trochu nahluchlá ale čiperka.
Odporúčam ti navštíviť VETerinára. Teraz je starostlivosť aj lieky oveľa lepšia ako pred rokmi. My sme nakoniec skončili pri Eukanube jahňa ryža, lebo toto bolo pre tú našu najľahšie stráviteľné na taký žalúdok, len z tohto nevracala. Dávame to aj ďalším rottweilerom aj keď sme skúšali iné druhy skončili sme pri tomto.
Veľa šťastia