Kvaka
05.05.10,12:35
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
My máme skúsenosť s pipetkou Frontline, len neúčinkuje dlho. Už po 4 týždňoch som našla kliešťa, síce slabšie prisatého, ale bol. Chémiu moc nemusím, tak na základe informácií z dogfóra som začala používať čajovníkový olej, dávam denne na ušká po jednej kvapke. Kliešťa vyberiem jednoducho tak, že handričkou s mydlovou penou ho šúcham, až sa pustí, trvá to niekedy aj 3 minuty.
Nike
05.05.10,11:18
My máme skúsenosť s pipetkou Frontline, len neúčinkuje dlho. Už po 4 týždňoch som našla kliešťa, síce slabšie prisatého, ale bol. Chémiu moc nemusím, tak na základe informácií z dogfóra som začala používať čajovníkový olej, dávam denne na ušká po jednej kvapke. Kliešťa vyberiem jednoducho tak, že handričkou s mydlovou penou ho šúcham, až sa pustí, trvá to niekedy aj 3 minuty.

Frontline je dobrá, ale skutočne má účinnosť len mesiac na kliešte a 2 mesiace na blchy. Trochu lepšia je PRO MERIS DUO tá má učinnosť 2 mesiace na kliešte aj blchy aj sa mi zdá silnejšia.
S tým vyberaním to nerobíš dobre. Keď kliešťa pošúchaš čím koľvek, tak sa začne dusiť a pustí sa a preto ho vyberieš, ale zároveň pri tomto dusení sa, vypúšťa toxíny, ktoré sa dostávajú do krvi. AK nie je zviera očkované proti borelióze tak by som to nerobila. Najjednoduchšie sú klištiky na kliešte. Parazit sa nimi chytí a pár otočeniami je von. Zvieratko ani nezbadá, že ho liečiš, ale myslí si, že ho škrabkáš.
Pisica
05.05.10,11:40
Naša dobermanka ma už čochvíľa 2 roky a je to úžasný psík. Narodila sa posledná z vrhu a nikto neveril, že to prežije a keď, tak to bude taký prerastený ratlík. S papaním sme mali problém skoro 2 roky a vyskúšali všetko, čo kto skúsenejší poradil. A teraz je to jedna nádhera, ktorá nám robí kopec radostí a musím povedať, že je to najlepšie antidepresívum na svete. Držím palce a verím, že aj tá Vaša z toho vyrastie.
Kvaka
05.05.10,14:10
Frontline je dobrá, ale skutočne má účinnosť len mesiac na kliešte a 2 mesiace na blchy. Trochu lepšia je PRO MERIS DUO tá má učinnosť 2 mesiace na kliešte aj blchy aj sa mi zdá silnejšia.
S tým vyberaním to nerobíš dobre. Keď kliešťa pošúchaš čím koľvek, tak sa začne dusiť a pustí sa a preto ho vyberieš, ale zároveň pri tomto dusení sa, vypúšťa toxíny, ktoré sa dostávajú do krvi. AK nie je zviera očkované proti borelióze tak by som to nerobila. Najjednoduchšie sú klištiky na kliešte. Parazit sa nimi chytí a pár otočeniami je von. Zvieratko ani nezbadá, že ho liečiš, ale myslí si, že ho škrabkáš.
To s tou mydlovou penou mám od veľmi dobrej veterinárky, ona povedala, že dusí sa len pod olejom, pod mydlovou penou nie, len mu je to nepríjemné tak sa púšťa. Každý môj iný pokus vybrať kliešťa skončil neúspešne, odtrhla som hlavu.
Kvaka
05.05.10,14:19
Ja mám dvoch psíkov, 14 ročnú fenku (bastardíka) a 6 ročného kríženca. Obidvoch niekto vyhodil. Chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti so starostlivosťou o fenku - staručkú pannu, ktorá už cez 2 roky ani nehárala. Začala nám pred pár mesiacmi v noci "bručať". To je taký zvláštny zvuk, ako keď sa prevaľuje na chrbte a nahlas mrmle, ako medveď, neviem to pomenovať. Snáď ju ešte nič nebolí.
andreaS
05.05.10,16:58
zbehli sme k veterinarovi... boli to tie analne zliazky... vytlacil a maly je opat ako zive striebro ;) dakujem
Lubaba
05.05.10,20:52
tiež som myslela na análne žľazy, som rada že sa tvojmu miláčikovi uľavilo a polepšilo.
irma1
06.05.10,06:53
zbehli sme k veterinarovi... boli to tie analne zliazky... vytlacil a maly je opat ako zive striebro ;) dakujem

Rada som pomohla. Nech sa malému darí. A aj Vám všetkým.
Žabinka
06.05.10,07:50
To s tou mydlovou penou mám od veľmi dobrej veterinárky, ona povedala, že dusí sa len pod olejom, pod mydlovou penou nie, len mu je to nepríjemné tak sa púšťa. Každý môj iný pokus vybrať kliešťa skončil neúspešne, odtrhla som hlavu.
Tá mydlová voda ma prekvapila, ale včera som o tom čítala v časopise, a naozaj sa to tam spomínalo. Zase nový poznatok.
truch
06.05.10,07:55
Okrem mydlového roztoku sa používal aj olej, vraj ten potvorák kliešť nemôže potom dýchať a pustí sa:D:D
Kvaka
06.05.10,08:01
Okrem mydlového roztoku sa používal aj olej, vraj ten potvorák kliešť nemôže potom dýchať a pustí sa:D:D
Používal, aj sa ešte niekde používa, ale podľa posledných poznatkov kliešť pod olejom zvracia do ranky, čo nie je dobre, môže preniesť infekciu. Pri mydlovej pene toto nehrozí.
sybila3
06.05.10,08:31
Aký je starý ?
Ak má do 1. r , tak u väčších plemien je to bežné,lebo stále rastie. Postupne sa to upraví.
My sme pridávali k jedlu nejaký prípravok s vápnikom (názov si už nepamätám, bol kúpený v lekárni ) a prikrmovali sme havinku smotanou, jogurtami a pod.:);)
teraz bude mať 2 roky, ale do 1 roka nekríval vôbec až teraz to mal prvýkrát, od šteniatka dostával drahé granule, výživné aj na kosti. tak neviem.
Kvaka
06.05.10,08:45
teraz bude mať 2 roky, ale do 1 roka nekríval vôbec až teraz to mal prvýkrát, od šteniatka dostával drahé granule, výživné aj na kosti. tak neviem.
Aké injekcie dostal? Ak mu na krátky čas pomohli ATB a injekcie od bolesti, a po odoznení ich účinkov sa mu to vrátilo, príčina sa neodstránila, treba ju hľadať. Môže mať v labke niečo pichnuté, alebo to môže byť niečo iné, ak to neprejde, bude treba urobiť RTG.
sybila3
06.05.10,14:15
pichnuté nemá nič, ale on napríklad týždeň OK a potom chvíľu kríva a potom zas nič. Už som rozmýšľala nad tým RTG.
Kvaka
06.05.10,14:52
pichnuté nemá nič, ale on napríklad týždeň OK a potom chvíľu kríva a potom zas nič. Už som rozmýšľala nad tým RTG.
Ešte jedna možnosť tu je. Poznám také porekadlo alebo je to príslovie? Kto by nespoznal predstierané ženské slzy a predstierané krívanie psa. Určite som už o tom niekde čítala, pes je špekulant, ak mu nič nie je, bol kŕmený kvalitnou stravou, nemal úraz, nepreťažovali sa mu pri raste kĺby chodením po schodoch, a ak ani RTG nič neukáže, môže ísť o poruchu správania.
promont maja
06.05.10,14:57
... poznám jedného havka, ktorý mal suché steblo trávy pomaly zarastené priamo medzi pazúrikmi na labke ... majiteľka si prehmatala celú jeho labku odspodu ( hlavne medzi tými labkovými vankúšikmi) a všetko bolo v poriadku = psík bol pokojný, ale keď začal chodiť po chvíli kríval ... skoro mu to tam celé zarástlo a vôbec to nemal opuchnuté. Mal šťastie, nakoľko sa mu to nezapálilo ...

... je mi ľúto tvojho havka, asi by si mala s ním ísť k veterinárovi.
lujza.j
06.05.10,17:33
my máme "labroša" bude mat 7 rokov už sa stalo, že kríval, ale stalo sa napr.tak, že spal potom sa zobudil a ked sa postavil mohol zle stúpit. možno mal v psánku stŕnutú nohu:confused: potom to prešlo. inokedy ked kríval neviem prečo:confused: natrela som mu to fastum gelom zaviazala a prešlo to:) tak sme u vterinára ani neboli:)
andreaS
07.05.10,05:49
jeden den bolo dobre a pre istotu v noci hnackoval... rano opakovanie, ale co ma znepokojilo najviac tak na zaver uplne riedke s krvou :( o 9.00 zacinaju ordinacne u nasho veterinara, tak tam s nim zbehne manzel...

pritom granule ma tie iste... jedno vrece (12kg) uz zjedol, teraz ma asi 2 tyzdne nove... vcera som mu dala ochutnat na prst zmrzlinu a neskor som jedla hrasok, tak som sa podelila s par gulickami... ale toto snad nemoze vyvolat taku reakciu? na prst zmrzliny a 10 guliciek? inak veterinar to mozno aj tusil, lebo hovoril, ze do piatku by malo byt dobre, a ked nie nech prideme... a piatok je tu a problemy tiez :(

a ja som unavena ako keby som robila celu noc v bani... bola som so stenatom hore a ukludnovala ho... (no nehovoriac o upratovani)... takze dnesok by som najradsej stravila spankom v posteli a nie uctovanim... :(
truch
07.05.10,06:14
jeden den bolo dobre a pre istotu v noci hnackoval... rano opakovanie, ale co ma znepokojilo najviac tak na zaver uplne riedke s krvou :( o 9.00 zacinaju ordinacne u nasho veterinara, tak tam s nim zbehne manzel...

pritom granule ma tie iste... jedno vrece (12kg) uz zjedol, teraz ma asi 2 tyzdne nove... vcera som mu dala ochutnat na prst zmrzlinu a neskor som jedla hrasok, tak som sa podelila s par gulickami... ale toto snad nemoze vyvolat taku reakciu? na prst zmrzliny a 10 guliciek? inak veterinar to mozno aj tusil, lebo hovoril, ze do piatku by malo byt dobre, a ked nie nech prideme... a piatok je tu a problemy tiez :(

a ja som unavena ako keby som robila celu noc v bani... bola som so stenatom hore a ukludnovala ho... (no nehovoriac o upratovani)... takze dnesok by som najradsej stravila spankom v posteli a nie uctovanim... :(


Aďka, tak to ti nezávidím, len aby to dobre dopadlo, daj vedieť
sybila3
08.05.10,08:45
teraz zase nekríva, keď mu niečo hádžem lieta jak besný, aj keď kríva nebolí ho to, jeden známi čo chová psov mi poradil dať ibalgin, skúsem a keby začal ešte krívať, behnem s ním k veterinárovi.
Toto je on:
0123misa
10.05.10,12:45
Ahojte. Ani neviete ako velmi vam zavidim hoc aj tie starosti s domacim milacikom. Je to nic oproti tomu aku radost vam vie do zivota take stvorenie priniest. Ja som mala tiez psíka westíka a volal sa Beny. Bolo to male steniatko ktore som si osvojila ked mal 2,5 mesiaca. Bol maly, chlpaty, hravy, proste plny zivota. Bola to laska na prvy pohlad. Boli sme stale spolu, ako jedno telo jedna dusa. Prisli aj chvyle ked sme nemohli byt spolu a priznam sa ze som kvoli tomu aj plakala. Znasala som vsetko dobre aj zle co sa udialo, lebo nie kazdy mal taky kladny vztah ku steniatkam a nie kazdy pochopil ze to male stvorenie aj co to znici....no niesla som vsetku veskeru zodpovednost za neho, nevadili mi problemy ktore nastali pri cestovani, ani vyhodene peniaze, ani ine problemy ktore sa vyskytli s jeho zdravím, pretoze jeho prítomnost bola ako liecivy balzam na vsetko, vedel utesit ako nikto, vsetko bral ako hru, nic ho nerozhadzalo, ani ked dostal par nazadok ked sa vycikal na koberec.. :) no proste bol to uzastny spolocnik. Rána boli tie najkrajsie ake mohli len byt, cloveku sa priam nechcelo spat aby neprisiel ani o jeden moment straveny snim. Jeho maznania boli jemne a sladucke a hlavne verné. Bol to taky maly macík a to takmer doslova. No jedneho dna sa toto velke potesenie skoncilo. Bol to najhorsi den v mojom zivote, ked som videla ako mojho Benyho len 11mes. zrazilo pred domom auto. Zdanlivo nie az taka strasna nehoda vsak mala dalekosiahle nasledky. Beny mal poskodene pluca a ine vnutornosti. Po príchode na kliniku tam musel Beny zostat sam, co bolo najhorsie. Sám v soku, este k tomu v neznamom prostredi s cudzími ludmi bojoval o prezitie. Vecer ho cakala narocna operacia ktoru... bohuzial neprezil. Bola to rana, ktoru nikto necakal. Beny zanechal po sebe prazdno, a velky smutok za tym nadherným zivým steniatkom, ktore mal kazdy rad, ono si dokazalo vsetkych ziskat. Mna stale trápi ze to male stvorenie v najhorsom momente jeho zivota zostalo samo. No dufam ze sa dostalo do psieho nebícka odkial sa na nas pozera. Vsetci na neho spominame len v dobrom, zo slzami v ociach, pretoze aj ked si niekto mysli ze to bol kratky cas co bol snami, bolo ho dost na to aby si nas vsetkych ziskal. Navzdy zostane v nasich srdciach, a v mojom bude mat vzdy svoje osobitne miesto mojho prveho psíka.

Beny velmi mi chybas....:mee:

Prepacte ale nedalo mi nenapisat to sem...Dakujem :mee:
andreaS
10.05.10,12:53
no az mam slzy na krajicku :( :mee:

treba si zaobstarat noveho psicka... napr. z utulku a urobis tak aj dobry skutok ;)

ja mam teraz dvoch a doma je veru veselsie... a desim sa okamihu ked pride ich cas :mee::mee::mee:

inak aj pre moznost zrazenia autom nepustam nasich navolno... LEN ked sme v uzavretom priestore a to si musim byt 100% ista ze nema kadial ufujazdit...

plne ti rozumiem ze za nim velmi smutite... aj keby bol vo vasom zivote len jediny den, tak by si to znasala rovnako... ja placem aj pre cudzich psickov...

drz sa a daj vediet ked budete mat noveho psicka ;) novu radost ;)
2009
10.05.10,12:54
Beny velmi mi chybas....:mee:

Prepacte ale nedalo mi nenapisat to sem...Dakujem :mee:

Je to veľmi smutné.......
0123misa
10.05.10,13:46
dakujem,,, prave som pozerala nejake stranky o utulkoch, zrejme tentokrat sa rozhodnem si psika zobrat z utulku....a tak niekomu ten zivot darovat.
sybila3
10.05.10,15:24
nemáte skúsenosť ako odučiť psa aby ocikával všetko, konkrétne mi ide o to, že vždy nájdem mláku na terase alebo som teraz presádzala kvety a vo všetkých kvetináčoch bola žltá mláčka, moje nervy a čudujem sa, že mi kvety hynú.
tuta
10.05.10,18:20
Prepacte ale nedalo mi nenapisat to sem...Dakujem :mee:

Mráz mi chodí po chrbte, keď si to predstavím :mee::mee::mee:
Príjmy aspoň pozdrav odo mňa a nášho westíka Bennyho.
Petra Nová
12.05.10,16:34
Nakukla som do témy, lebo mi nedá nepochváliť sa s mojou havou.
Už by sme boli aj zabudli, že skoro pred mesiacom mala hava poškrabaný a zapálený chvostík, keby sme ešte dnes nedoberali posledné antibiotiká. Chvostík, alebo lepšie - metličku, už hava zas nosí vztýčenú a uloženú na chrbte, takže je všetko v poriadku.:)

Ale iným sa chcem pochváliť. Ešte v začiatkoch, keď som sa snažila výchovou formovať svoj zázrak, som dospela k záveru, že mám síce užasnú havu, ale trošku dlhšie jej trvá, kým si určité veci osvojí. Robí to pomaličky, krok za krokom, asi aby si neublížila. Zvykla som si na jej tempo, zbytočne ju nesilím, a za to sa mi vše odmení tým, že ma milo prekvapí. Včera som zažila jedno takéto prekvapenie, keď hava konečne pochopila, že nestačí len opakovane strčiť ňufákom do privretých dverí, ktoré sa samospádom vracajú späť. Ale že treba urobiť krok vpred a znovu do nich strčiť, až kým tá medzera nie je dostatočná, aby nimi prešla. Pochopiť tento princíp jej trvalo asi rok. Tak som veľmi spokojná, lebo som sa presvedčila, že aj keď všetko nepochopí naraz, k výsledkom je schopná sa dopracovať vlastnou pracovitosťou. Nesúrim ju, veď má celý život pred sebou. A budem čakať, čím ma prekvapí nabudúce.:) Veď človeku tak málo stačí ku šťastiu.;)
lujza.j
12.05.10,18:45
...naše "kuriatko" labroško má bobenko:mee:, stáva sa, že sa mu zlomí nechet na piatom prste ja to volám, že "paznecht" niekedy sa mu stane tak, že ani neviem proste zlomí sa a ideme ďalej, ale predvčerom sa vonku šantil s 8mes. "vajmaráčkou" a teda aj keď je "bez guľiek" vie poriadne machroval pred "kočkami" tak si popri tom šantení zlomil ten paznecht, ale až "do krvi". dcéra bola s ním vonku, že on tak strašne plakal, že to bolo niečo nenormálne:mee::mee::mee: tak teraz to tam má zlomené a nedá si to ani chytiť:( a strašne sa pri tom tvári akože on má strašné bobenko určite tieto ich oči poznáte:(:(:(
gilda
12.05.10,20:02
Pre 0123misa. Cítim s tebou. Je to silné puto. Môjho psa tiež zrazilo auto, ale on mal šťastie a zranenie nebolo s vážnymi následkami. Nech nikto nezažije bolesť a smútok, čo príde, keď sa stane takáto nečakaná udalosť. Náš havino si to tak trochu zavinil sám, lebo si "odbehol" na výlet. Výlet trval tri dni, dovtedy nič také nevyviedol. Ten čas bol nekonečný. Márne hľadanie, vyzeranie von oknom, zrazu ho nebolo. Do záhrady som sa ani nemohla pozrieť, ako si veselo hopkal a už som sa z toho pohľadu nemala viac tešiť? No poplakala som si poriadne. A potom bol späť aj keď poranený. Šťastný koniec. Odvtedy inak vnímam jeho prítomnosť a som mu vďačná za jeho priateľstvo.
promont maja
13.05.10,05:13
.. pripájam sa aj ja ... radím Ti tak ako AndreaS ... zaobstaraj si nového spíka ... náš vestík nás pred rokom tiež opustil - bol už staručký a mal aj problémy so srdiečkom, takže sa mu isto uľavilo ... . No mali sme šťastie, a po krátkom čase sme si domov priniesli nového vestíka a je to také malé šidielko ... strašne zlatý. Vyplnil to prázdno, ktorého ostalo po Danovi ...
andreaS
13.05.10,06:16
smutno mi je z takychto pribehov...

tie nase zvieracie lasky su tu velmi kratko a preto sa snazim dat im maximum co mozem...

vcera bola u nas kamaratka, aby mi ostrihala mladeho na vystavu... a mala so sebou troch dalsich amikov... jej dve kremove fenky a cierneho psa, kt. vystavuje pre majitelov (tzv. handling)... tak sme mali doma celkom 5 psov... ja v siedmom nebi... a kazdy jeden ma pekne privital... a som pysna na mojho mladeho, ze krasne drzal pri strihani aj ked sa okolo motali dve fenecky ;)

tak uz nemame doma leva ale opat "americana" ... dnes ma caka kupanie v novom sampone pre objemnu srst... sama som zvedava... a musim vycesat dve zbite hrce srsti pod pazuchami, ze sa to nesmie vystrihnut :( tak si musim rozrobit taky zazrak nato, aby som mladeho nekvakala... drzte palce, nech to pojde dobre...

a starsi je objednany zajtra do novoobjaveneho salona... podla toho ako sa teta ukaze tam budem nosit aj mladeho na medzivystavnu upravu... predsa len su krajsi, ked maju tie hlavky pekne vystrihane ;)

tak ja sa teraz tesim s upravenych hafkacov ;) navyse o tyzden nas caka svagrinkina svadba, tak aj oni musia byt vyfesakovani, nie? ;)
dalid
13.05.10,07:08
0123misa - strasne je mi luto tvojho psika. My sme sice toho nasho zbojnika iba "vyberali" spod zadnej napravy auta a odniesol si to iba s usmudlanou hlavickou, ale aj tak sme sa zlakli. Dufam, ze ti coskoro novy psik zmierni tvoj smutok.
0123misa
13.05.10,09:54
dakujem krasne vsetkym, je to uz lepsie casom...no su veci momenty co mi ho stale pripominaju....predvcerom som bola este za veterinarom co ho operoval a vravel ze chudacik nemal preco zomriet, ze bol mlady a vitalny, operacia teiz dobre dopadla, ze bol stabilizovany no proste vsetko v poriadku, a ze na konci operacie ze to uz nezvladol...doktor vravel ze to bolo zrejme z tej traumy, ze psiky by sa nemali tak skoro po nehode operovat, ale ze cakat nemohli, ze to bolo nutne ho este ten den operovat,,,,nikomu nic nezazlievam. najlepsie je odpustit a zmierit sa stym,,, co sa stalo,uz sa neodstane. coskoro bude novy psík co nam rozziari dom a prinesie do nasho zivota svetlo....dakujem este raz vsetkym...:o
promont maja
13.05.10,10:15
... o vestíkoch sa hovorí, že sú nesmierne naviazaní na rodinu ... a podľa toho čo som zažila, musím potvrdiť.

Ale netvrdím, že takýto pekný vzťah nemajú aj iní havkovia s ich rodinami ... hoci ja nedám na túto rasu dopustiť ... mne sa veľmi páči, že si ich musíš najprv získať, pretože sú dosť tvrdohlaví ... ale keď do nich investuješ čas a budeš " mať vždy navrch", t. j. budeš dôsledná ... tak sa potom oplatí a máš milujúceho tvora vedľa seba na zvyšok jeho dní. Páčilo sa mi, napr. ak som psíka nepustila do dverí prvého, kam sa aj dosť tlačil ... tak mu ten jeho chvostík stojaci ako anténka, pomaly začal klesať, asi tak ako aj jeho ego, z toho, že musí rešpektovať on mňa ... a vonku na prechádzke bol zneho potom poslušný psík.

... a ten náš malý lapajko to teraz skúša na synovu priateľku ... keď príde, a ležia a hrajú sa v detskej na váľande, tak sa snaží sadnúť si na jej hlavu.
adi11
14.05.10,11:46
..vidieť, že na návšteve sa páči, ten spokojný pohľad hovorí za všetko..:)
verkaz
14.05.10,15:37
Chcem ti poradiť z vlastnej skúsenosti. Je to už rok čo môj kokršpanel odišiel do psieho nebíčka. Nedalo sa to ticho doma vydržať, len sme plakali. O dva dni som si sadla k internetu a začala hladať podobné šteniatko. Hneď som aj natrafila na zlatučké šteniatko. Telefonicky som si ho zahovorila a šli sme pre neho. Dnes je u nás Dany 1 rok. Je povahovo úplne iný ako bol Tobi. Ale verím, že to vnuknutie sadnúť si k internetu mi dal Tobi. Aj Ty by si si mala zaobstarať nového psíka, ktorý by ti dal svoju lásku. Buď skokojná veď Tvoj psík mal u teba dobrý život a určite je v nebíčku nie šťastný, keď veľmi smútiš.
Petra Nová
14.05.10,17:48
..vidieť, že na návšteve sa páči, ten spokojný pohľad hovorí za všetko..:)
Ja by som k tomu pohľadu doplnila, že je aj plný očakávania:) Budú aj obvyklé lahôdky-piškótky, krekry, šunka???:)
adi11
14.05.10,17:57
Ja by som k tomu pohľadu doplnila, že je aj plný očakávania:) Budú aj obvyklé lahôdky-piškótky, krekry, šunka???:)
vieš, že máš pravdu...aj som mu dala hneď z príchodu keks marínu do misky, ale nechcel a ani som sa nečudovala, lebo včera sa stalo to, že vnuk bol dlho na tréningu a chúďa bobi zavretý doma v klietke od 9 hod. do 17.hod, takže on sa tešil a čakal kedy ho už zoberieme von a určite sa večer dobre najedol a nebol vybehaný..:)
Petra Nová
14.05.10,18:08
vieš, že máš pravdu...aj som mu dala hneď z príchodu keks marínu do misky, ale nechcel a ani som sa nečudovala, lebo včera sa stalo to, že vnuk bol dlho na tréningu a chúďa bobi zavretý doma v klietke od 9 hod. do 17.hod, takže on sa tešil a čakal kedy ho už zoberieme von a určite sa večer dobre najedol a nebol vybehaný..:)
Určite nemáš obavu, žeby to cez víkend nedobehol.;) Na prechádzke Ťa dobre popreháňa a potom keksíky nemusia stačiť pre oboch.:)
0123misa
14.05.10,18:09
dakujem...verkaz,,,momentalny moj problem je ze som odcestovana a najbližšie prídem na SK asi o mesiac,,,takze este taký cas sa budem trápit sama :( inak by som si uz davno zobrala druhého. Tiez som uz na nete pozerala psíky v utulkoch a uz som si jedneho aj vyhliadla,,uz len musí na mna pockat.... :)
adi11
14.05.10,18:22
Určite nemáš obavu, žeby to cez víkend nedobehol.;) Na prechádzke Ťa dobre popreháňa a potom keksíky nemusia stačiť pre oboch.:)
..ako ho poznám, tak určite si príde na svoje s keksíkmi, musí dohoniť zameškané..:D..už sa stalo..:D, že musela som aj poehovať za ním..:D, ešte šťastie, že mám prst na nohe zahojený...:)
kokosko
16.05.10,16:44
Rada by som sa spytala ako je to s porciami ,mam bernacka ,ma 5 mesiacov,kupujem mu kvalitne granule pre velke plemena,ale neviem,ci mu mozem miesat aj inu stravu,mohol by si mi poradit?A este ,mava casto hnacku,riedku stolicu,neviem preco ju ma,na veterine mi povedali ,ze ma ju ,lebo je zahlieneny,ale odcervujem ho pravidelne a davam mu vzdy tabletku,ktoru mi da jeho lekarka,ale uz som zufala,ma dobru stolicu asi tri dni a potom zase hnacka,inak je spokojny ,vesely,nejavi nejaky znamky choroby.Poradte mi ,prosim
lujza.j
16.05.10,17:17
Rada by som sa spytala ako je to s porciami ,mam bernacka ,ma 5 mesiacov,kupujem mu kvalitne granule pre velke plemena,ale neviem,ci mu mozem miesat aj inu stravu,mohol by si mi poradit?A este ,mava casto hnacku,riedku stolicu,neviem preco ju ma,na veterine mi povedali ,ze ma ju ,lebo je zahlieneny,ale odcervujem ho pravidelne a davam mu vzdy tabletku,ktoru mi da jeho lekarka,ale uz som zufala,ma dobru stolicu asi tri dni a potom zase hnacka,inak je spokojny ,vesely,nejavi nejaky znamky choroby.Poradte mi ,prosim
náš labroš keď bol miminko tak"papinu" dostával podľa gramáže ktorá bola uvedená na granulách samozrejme podľa toho koľko kíl. dávku mal rozdelenú na 3 porcie. kvalitné granule obsahujú všetky potrebné zložky ktoré potrebuje pre svoj zdravý vývoj, srsť, klby a pod.my sme mu inú stravu nedávali, maximálne piškoty. teraz bude mat 7rokov, tiež to je len o granulách, ked zostane nejaká ryža alebo zemiaky tak áno. inak nič ľudské.miluje piškoty, rožky, chebík.hnačku nemáva, jeho "boban" je stále rovnaký - farba, konzistencia, zápach. ak je zmena vieme, že sa niečo deje. ja si osobne myslím že riedka stolica je zo stravy.;)
andreaS
16.05.10,17:28
ak nedostava nic ine, tak mu tie granule nesedia... treba skusit inu znacku... napr. ja krmim oboch granulami znacky Trainer... stena ma stenacie natural a starsi ma fitness (su urcene citlivym psom).

inak nie je dobre ani casto menit znacku granul, aj to sposobi hnacky... takze ak najdete tie prave, tak ich nemente...
truch
16.05.10,20:59
Rada by som sa spytala ako je to s porciami ,mam bernacka ,ma 5 mesiacov,kupujem mu kvalitne granule pre velke plemena,ale neviem,ci mu mozem miesat aj inu stravu,mohol by si mi poradit?A este ,mava casto hnacku,riedku stolicu,neviem preco ju ma,na veterine mi povedali ,ze ma ju ,lebo je zahlieneny,ale odcervujem ho pravidelne a davam mu vzdy tabletku,ktoru mi da jeho lekarka,ale uz som zufala,ma dobru stolicu asi tri dni a potom zase hnacka,inak je spokojny ,vesely,nejavi nejaky znamky choroby.Poradte mi ,prosim
Presne tento problém sme mali aj my. Po radách v tejto téme som kúpila pro plane pre šteňatá a máme po hnačkách. Už takto papáme mesiac a všetko sa upravilo. Skús zmeniť granulky, možno to pomôže aj jemu.
alaya1
17.05.10,08:02
No s pro planom opatrne. Nieco zmenili v recepture. my sme pomaly 2 roky krmili PP losos a ryza, no od jesene zacali problemy, az stolica v krvi, nechut k zradlu, zmenili sme na Acanu pacifica, neobsdahuje obilniny a super, tvrda stolica, neskriabe sa. treba si na nete poriadne precitat aj zlozenie.Pripadne nejake chaty o probleme.
lujza.j
17.05.10,08:52
No s pro planom opatrne. Nieco zmenili v recepture. my sme pomaly 2 roky krmili PP losos a ryza, no od jesene zacali problemy, az stolica v krvi, nechut k zradlu, zmenili sme na Acanu pacifica, neobsdahuje obilniny a super, tvrda stolica, neskriabe sa. treba si na nete poriadne precitat aj zlozenie.Pripadne nejake chaty o probleme.
my sme tiež boli chvíľu na Acane, ale tá stolica sa nám zdala taká tvrdá, že sme sa potom späť vrátili k eukanube :) keby som mala opäť šteniatko tak najprv by som vyskúšala granule zn. royal canin, eukanuba, hills. To je čisto môj názor:);)
alaya1
17.05.10,09:06
my sme tiež boli chvíľu na Acane, ale tá stolica sa nám zdala taká tvrdá, že sme sa potom späť vrátili k eukanube :) keby som mala opäť šteniatko tak najprv by som vyskúšala granule zn. royal canin, eukanuba, hills. To je čisto môj názor:);)
No bohuzial, nas pes potrebuje hypoalergenne krmivo, To tie znacky nemaju, myslim ryby bez obilnin a nie su to naj...znacky.Nazor chovatelky a veterinara. Acana je nova receptura, nie ta stara klasicka acana, ja som spokojna, pridavam mu na granule 1-2 pol.lyzice vody.Mam v zalohe este ORIJEN, no acana zabrala. nemenim.Zatial.
Je to naozaj uplne individualne.
lujza.j
17.05.10,09:55
No bohuzial, nas pes potrebuje hypoalergenne krmivo, To tie znacky nemaju, myslim ryby bez obilnin a nie su to naj...znacky.Nazor chovatelky a veterinara. Acana je nova receptura, nie ta stara klasicka acana, ja som spokojna, pridavam mu na granule 1-2 pol.lyzice vody.Mam v zalohe este ORIJEN, no acana zabrala. nemenim.Zatial.
Je to naozaj uplne individualne.
ja netvrdím, že sú to naj krmivá!názor veterinára a chovateľa, tak ten môže byť aj zavádzajúci veď biznis je biznis.takže skôr beriem skúsenosti -názory o krmive od ľudí, ktorý sa psom venujú inak ako pre kšeft. náš pes má 7 rokov cca. 6 rokov bol na eukanube, je to labrador má zdravé kĺby, krásnu srsť a nie je tučný. pričom pre tie zdravé klby sme volili toto žrádlo, pretože labradori majú genetickú predispozíciu na choroby klbov a asi aj iné veľké plemená.:);)
alaya1
17.05.10,11:37
http://dobrikova.blog.sme.sk/c/32536/Niektore-krmiva-mozu-vasich-domacich-milacikov-pomaly-zabijat.html

pre inspiraciu.

myslim, ze mam svoj rozum,ich nazory som si vypocula, urobila podla svojho.
Petra Nová
17.05.10,12:19
No s pro planom opatrne. Nieco zmenili v recepture. my sme pomaly 2 roky krmili PP losos a ryza, no od jesene zacali problemy, az stolica v krvi, nechut k zradlu, zmenili sme na Acanu pacifica, neobsdahuje obilniny a super, tvrda stolica, neskriabe sa. treba si na nete poriadne precitat aj zlozenie.Pripadne nejake chaty o probleme.

Ozaj myslíš, že to pro-planko spľuhavili? Ja ním stále kŕmim, ale v poslednom čase mu hava veľmi neublíži, na ráno niekedy pár granulí a večer ani nie celú dávku. A keď jej po niekoľkých dňoch dám varené kura s ryžou, aby nezomrela od hladu, to zmastí aj na ráno, obed a aj na večeru. Tak neviem v čom je problém.:confused:
alaya1
17.05.10,15:05
Ozaj myslíš, že to pro-planko spľuhavili? Ja ním stále kŕmim, ale v poslednom čase mu hava veľmi neublíži, na ráno niekedy pár granulí a večer ani nie celú dávku. A keď jej po niekoľkých dňoch dám varené kura s ryžou, aby nezomrela od hladu, to zmastí aj na ráno, obed a aj na večeru. Tak neviem v čom je problém.:confused:
Ahoj Petka. Nasmu robilo v poslednom obdobi vela zaludocnych stiav, stale zral, ako krava travu,velmi vela, to mu podrazdilo sliznicu zaludka, krv mal v stolici. Prelakla som sa naramne.
Mam uzasneho veterinara, ktory mu urobil vsetky vysetrenia a zaver bol ten, ze si precital zlozenie novych PP, kupovala som losos ryza adult small. Bolo tam nieco ine v zlozeni, ako predtym. Nas to tiez odmietal zrat, ja som mu do toho pridavala dobroty, tak to pozral a potom tie problemy.
Prisli sme na to, ze potrebuje nove rybacie granule, bez obilnin.
Zohnal mi veterinar "ZDARMA" 1kg acany pacifica, su to kanadske granule, predtym som o nich nepocula, obsahuju 3 druhy morskych ryb. Nie su najlacnejsie, je to 2.5kg vrecko, cena trocha vyssia ako PP.
Nemiesala som mu so starymi granulami, lebo stale mal riedku stolicu, presla som rovno na acanu, aj ked sa to nema. za den, dva boli kakanky tvrde, prestal sa mi skriabat, co robil v poslednom case strasne, a misku vylizuje, to nerobil nikdy. Davam mu na ne 1pl vody, su dost velke, aby sa mu lepsie zjedli.Predavaju ak 800g balenia na skusky, aj na nete.
Mam v zalohe este kanadsku ORIJEN, tam je 6 druhov ryb. Ale zatial nepotrebujem. U nas acanu nedostat, tak si ju objednavam u nas v lekarni pre ludi. bez problemov.
Petra Nová
17.05.10,20:00
Ďakujem Ti Alaya. Ja som sledovala Tvoje problémy s Gulim. Fajn, že to bolo len v tom krmive a že novým sa všetko upravilo. Moja hava nemala dosiaľ žiadne problémy s trávením, ani s ostatným. Len ho nechce konzumovať. Keď si upozornila na to škriabanie, niekedy sa mi zdá, že je to častejšie, ako pred niekoľkými mesiacmi, keď mala dlhú srsť.
To, že spotrebuje menej granulí zatiaľ pripisujem tomu, že ma skúša a čaká, či nedostane niečo lepšie. Veď vône kuchyne sú neodolateľné.:) Ale keď dva dni nič, okrem vody, tak na tretí už nevydržím a dám jej varené jedlo. Ak ma bude takto skúšať dlhšie, tak to pro planko skúsim zmeniť.
alaya1
18.05.10,07:53
Ďakujem Ti Alaya. Ja som sledovala Tvoje problémy s Gulim. Fajn, že to bolo len v tom krmive a že novým sa všetko upravilo. Moja hava nemala dosiaľ žiadne problémy s trávením, ani s ostatným. Len ho nechce konzumovať. Keď si upozornila na to škriabanie, niekedy sa mi zdá, že je to častejšie, ako pred niekoľkými mesiacmi, keď mala dlhú srsť.
To, že spotrebuje menej granulí zatiaľ pripisujem tomu, že ma skúša a čaká, či nedostane niečo lepšie. Veď vône kuchyne sú neodolateľné.:) Ale keď dva dni nič, okrem vody, tak na tretí už nevydržím a dám jej varené jedlo. Ak ma bude takto skúšať dlhšie, tak to pro planko skúsim zmeniť.
veterinar nenamieta, ze 2 dni nic neprijima?? myslim, ze to nie je v pohode.
Žabinka
18.05.10,08:17
veterinar nenamieta, ze 2 dni nic neprijima?? myslim, ze to nie je v pohode.
Naša Nelka má tiež občas obdobia, keď nezje nič okrem vody aj dva dni. Myslím, že to súvisí so žalúdočnými ťažkosťami (ak zjedla niečo nevhodné na prechádzke, čo som nepostrehla), práve vtedy vyhľadáva určitý druh trávy, alebo púpavu. Ale granúl sa ani nedotkne. Na tretí deň už trochu zje, ale opatrne. A postupne si dávku zvyšuje, až do normálu.
Petra Nová
18.05.10,09:24
veterinar nenamieta, ze 2 dni nic neprijima?? myslim, ze to nie je v pohode.
Je fakt, že som sa s veterinárom o tom neradila. Hava nemá žiadne problémy, a na tú možnosť, že s jedlom špekuluje, ma upozornil kamarát psíčkar. A celkom som mu uverila, že je to len špekulácia. Mám skúsenosť s jej vychytralosťou. Keď sem tam prídu na rad noviny ako výchovný prostriedok, tak sa hava zrúti na zem ako ťažko zasiahnutá, hoci sa jej ani nedotknem. A pozerá na mňa ukrivdenými očami nevinne odsúdeného. Dobre vie, že v tom momente je po výchove.:)

Teraz sme dva dni na varenej strave, uvidím, čo bude ďalej.
alaya1
18.05.10,09:47
Je fakt, že som sa s veterinárom o tom neradila. Hava nemá žiadne problémy, a na tú možnosť, že s jedlom špekuluje, ma upozornil kamarát psíčkar. A celkom som mu uverila, že je to len špekulácia. Mám skúsenosť s jej vychytralosťou. Keď sem tam prídu na rad noviny ako výchovný prostriedok, tak sa hava zrúti na zem ako ťažko zasiahnutá, hoci sa jej ani nedotknem. A pozerá na mňa ukrivdenými očami nevinne odsúdeného. Dobre vie, že v tom momente je po výchove.:)

Teraz sme dva dni na varenej strave, uvidím, čo bude ďalej.
Skus jej do varenej stravy pridavat postupne granulky, najskor 4-5ks.potom davku granul zvysuj, varenej stravy odoberaj. Uvidis, u nas to funguje, aj ked to nie je idealne riesenie, ale 2 dni nechat nezrat, to sa mi zda nedobre.Viem, ze niektori chovatelia preferuju 1 den v tyzdni hladovku, ale 2 je podla mojho nazoru vela. A ked nechce tie granule, mozno jej vadi nieco, co aj nasmu. Mohla si skusit ine.Neviem, aky nazor maju na to ini, mohli by sa vyjadrit.
tuta
18.05.10,09:49
:D:D:D
tuta
18.05.10,09:51
moja odpoveď patrila príspevku od Petra a hlavne novinám...
Tak je to pekne napísané, že pri predstave mi na tvári úsmev žiari....
Petra Nová
18.05.10,10:28
Vďaka, tuta, ale ja som len reálne popísala, čo sa vtedy deje. Ono jej rok trvalo, kým sa naučila otvárať si dvere. Ale na noviny reaguje tým spôsobom hádam od šteniatka. No a o iných prejavoch a očiach, keď si myslí, že sa jej deje krivda, by som vedela písať romány. Ale však to poznáš.:)
pepsikova
18.05.10,13:05
..teda..ja len zíram...pepsikoláčovi nevadia žiadne granule a to, prosím kupujem aj fajnové, tak nastriedačku zmiešam s lacnejšími...ale "nešťastné"oči týraného zvera na mňa hádže takmer stále, keď stojím pri kredenci a varím, lebo on chudáčik maličký, nedovidí, čo sa tam delí a nikdy nevie, či mu dajú...
..teraz som dostala v jednom obchode takú vzorku granulí Pedigree pre malých psov a určite budeme spokojní obaja, lebo tam píšu, že sú vyrobené v správnom pomere zeleniny, cereálií a mäsa, ktoré sú ľahko strávitelné a vstrebateľné a tak tráviaci systém môjho psa a aj môj koberec zostanú čisté....(presne takto sa to tam píše...milé, že sa starajú aj o koberce)
alaya1
18.05.10,13:45
..teda..ja len zíram...pepsikoláčovi nevadia žiadne granule a to, prosím kupujem aj fajnové, tak nastriedačku zmiešam s lacnejšími...ale "nešťastné"oči týraného zvera na mňa hádže takmer stále, keď stojím pri kredenci a varím, lebo on chudáčik maličký, nedovidí, čo sa tam delí a nikdy nevie, či mu dajú...
..teraz som dostala v jednom obchode takú vzorku granulí Pedigree pre malých psov a určite budeme spokojní obaja, lebo tam píšu, že sú vyrobené v správnom pomere zeleniny, cereálií a mäsa, ktoré sú ľahko strávitelné a vstrebateľné a tak tráviaci systém môjho psa a aj môj koberec zostanú čisté....(presne takto sa to tam píše...milé, že sa starajú aj o koberce)
Nieco zaujimave v Pedigree

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=3003&hilit=Pedigree
majklsvk
23.05.10,14:03
Pre psa je najprirodzenejsou potravou BARF, cize krmenie surovou stravou. Vacsina granul predavanych na nasom trhu neobsahuje ani 10% masovej zlozky, tie kvalitnejsie cca 23% (PRO PLAN). Granule su obycajny odpad v suchom stave pre tych, ktorym sa nechce ("nemaju cas") dat svojmu psovi poriadnu stravu.
Som zastancom krmenia psikov surovou stravou. Mnoho ludi ma jedinu zakorenenu poveru (vraj argument), ze tym sa pes stane agresivny voci ludom. Na nasom psikovi vidim len to ze mu takato strava chuti a je plny zivota.
lujza.j
23.05.10,16:22
Pre psa je najprirodzenejsou potravou BARF, cize krmenie surovou stravou. Vacsina granul predavanych na nasom trhu neobsahuje ani 10% masovej zlozky, tie kvalitnejsie cca 23% (PRO PLAN). Granule su obycajny odpad v suchom stave pre tych, ktorym sa nechce ("nemaju cas") dat svojmu psovi poriadnu stravu.
Som zastancom krmenia psikov surovou stravou. Mnoho ludi ma jedinu zakorenenu poveru (vraj argument), ze tym sa pes stane agresivny voci ludom. Na nasom psikovi vidim len to ze mu takato strava chuti a je plny zivota.
tak nech sa tvojmu psíkovi darí:) ja som tá ako ty hovoríš čo "nemá čas",ale hlavne môj "fešák" si to nemyslí:D mimotemy inak čo si myslíš o potravinách pre ľudí typu napr. tuniak sendvičový alebo čaj čierny za "0,35e" tak to je odpad !!!!!a ľudia to kupujú a aj jedia
promont maja
26.05.10,08:11
Pre psa je najprirodzenejsou potravou BARF, cize krmenie surovou stravou. Vacsina granul predavanych na nasom trhu neobsahuje ani 10% masovej zlozky, tie kvalitnejsie cca 23% (PRO PLAN). Granule su obycajny odpad v suchom stave pre tych, ktorym sa nechce ("nemaju cas") dat svojmu psovi poriadnu stravu.
Som zastancom krmenia psikov surovou stravou. Mnoho ludi ma jedinu zakorenenu poveru (vraj argument), ze tym sa pes stane agresivny voci ludom. Na nasom psikovi vidim len to ze mu takato strava chuti a je plny zivota.
Nebojíš sa nejakých parazitov? Vieš zo surového mäska ... nemala by si mu to mäsko aspoň nejako tepelne upraviť?

Dnes ráno náš havino zožral klások psiarky ( trávy pre psov). Nie je to nebezpečné? Tie klásky majú také ostré "fúzy" a on ich spásol jedna-dve. Dúfam, že to dobre dopadne... . Nestihla som mu to vybrať z papuľky. Darebák jeden a ani si to nedal vziať.
ZuzanaA
26.05.10,08:31
Mám známu, ktorá kŕmi svojich psov (a to ich má 7) výlučne surovou stravou. Odstránila tým mnohé zdravotné problémy, ktorými psíci pri kŕmení granulami trpeli. Priznávam, že ja som zatiaľ na surovú stravu neprešla, aj keď o tom dosť uvažujem. V prílohe prikladám niečo viac na túto tému.
truch
26.05.10,08:34
Nieco zaujimave v Pedigree

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=3003&hilit=Pedigree
Je to presne tak. Aj môj syn naletel na reklamu a kúpil vraj "najkvalitnejšie" krmivo Frieskies pre šteňatá. Chudla a hnačkovala jedna radosť. Po radách v tejto téme sme kúpili Pro plane pre šteňatá a všetko je v poriadku.
Moja mamina má Lhasa apso, takého malého havinka, ona mu len varí a psík sa má taktiež veľmi dobre, granulky dostáva ako zákusok, za odmenu:):)
hanelie
26.05.10,09:18
ja som moju malinkú špicku kŕmila len vareným mäsom - /dožila sa necelých 18 rokov bez vážnejších ťažkostí / granulí sa vôbec nechytala, radšej by bola hladná
je pravda, že pes je šelma a jej prirodzenou stravou je surové mäso, takisto považujem kŕmenie len vyslovene granulami za nezmysel /hoci výrobcovia píšu, aké všelijaké živiny obsahujú - sú to vlastne len ich napodobeniny /
minimálne ich dochucovať cestovinami, ryžou, mäsom ap.
Petra Nová
27.05.10,16:41
Ahoj Petka. Nasmu robilo v poslednom obdobi vela zaludocnych stiav, stale zral, ako krava travu,velmi vela, to mu podrazdilo sliznicu zaludka, krv mal v stolici. Prelakla som sa naramne.
Mam uzasneho veterinara, ktory mu urobil vsetky vysetrenia a zaver bol ten, ze si precital zlozenie novych PP, kupovala som losos ryza adult small. Bolo tam nieco ine v zlozeni, ako predtym. Nas to tiez odmietal zrat, ja som mu do toho pridavala dobroty, tak to pozral a potom tie problemy.
Prisli sme na to, ze potrebuje nove rybacie granule, bez obilnin.
Zohnal mi veterinar "ZDARMA" 1kg acany pacifica, su to kanadske granule, predtym som o nich nepocula, obsahuju 3 druhy morskych ryb. Nie su najlacnejsie, je to 2.5kg vrecko, cena trocha vyssia ako PP.
Nemiesala som mu so starymi granulami, lebo stale mal riedku stolicu, presla som rovno na acanu, aj ked sa to nema. za den, dva boli kakanky tvrde, prestal sa mi skriabat, co robil v poslednom case strasne, a misku vylizuje, to nerobil nikdy. Davam mu na ne 1pl vody, su dost velke, aby sa mu lepsie zjedli.Predavaju ak 800g balenia na skusky, aj na nete.
Mam v zalohe este kanadsku ORIJEN, tam je 6 druhov ryb. Ale zatial nepotrebujem. U nas acanu nedostat, tak si ju objednavam u nas v lekarni pre ludi. bez problemov.
Alaya, ďakujem Ti za tip na to nové krmivo. Havu som doteraz kŕmila varenou stravou, veľmi jej chutí, ale nie je to ono. Tak som sa dnes poohliadala po acany pacifica, nemali ich, ale pani vytelefonovala a objednala. Prekalkulovala aj cenu a vyšlo jej to, že budú o pár centov dokonca lacnejšie ako pro planko. Tak už len aby have chutili. Inak mi začala masívne cikať, teda riadnu mláku zanecháva po sebe, až ma to znepokojilo, lebo to trvá už tretí deň. neviem, či neprechladla, alebo či to neznamená aj niečo iné. Uvidím, či sa to zlepší, ak nie, poletím vetovi.
nunik
28.05.10,17:41
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
Petra Nová
28.05.10,18:03
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem

Ja nechtíky riešim tak, šup havu k šikovnej kaderníčke.:)
kvietka
28.05.10,18:57
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
boj so psikom,neprijemne,my sme sa dnes snazili riesit kliesta,nedal si ani siahnut, aj ked sme ho motivovali maskrtkou,takze v krajnom pripade by som asi pouzila homeopatika,ja zatial skusenosti nemam,najcastejsie hladam rady na dogforum,je tam tema homeopatia
andreaS
28.05.10,19:15
nam take ovacie robil starsi ked bol malicky... 4ia sme ho drzali a aj tak neostrihali pazuriky...

teraz je to bez problemov... nam striha pazuriky veterinar... raz sme sa pokusili ich ostrihat my a zastrihli sme a poriadne to krvacalo... lebo starsi ma tmave pazuriky a neni vidno pokial je odrasteny... naopak krpec ma biele pazuriky a pekne vidno pokial sa da odstrihnut...
zk24
28.05.10,19:23
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem

My strihame nechtiky a akekolvek procedury robime ked spi... nie iba ked drieme, ale ked ju ubehame na riadnej prechadzke a zaspi, tak jej aj vatovou tycinkou mozem usi cistit, strihat nechtiky a vyberat kliestov :confused:

ale vtedy je fakt uplne odovzdana...
Kvaka
28.05.10,19:58
My sme iba raz skúšali strihať pazúriky u veterinára, a dopadlo to katastrofálne. Odcvikol len jeden, potom sa od strachu pokadila. Odvtedy si pazúriky okusovala sama podľa potreby a obrusovali sa jej aj behaním. Teraz má 14 rokov, už je staručká, chodí len pomaly, pazúriky rastú a zadné si už okusovať nevládze. Tak neviem, čo budeme robiť. Druhý pes to nepotreboval, má ich stále samoobrúsené.

Čo sa týka stravy, kupujeme acanu, pre obidvoch, acanu adult a acanu pacifika psovi, a acanu senior a light pre našu starkú. Lacno sa dá kúpiť cez intenet na stránke http://www.egaleria.sk/.
lujza.j
29.05.10,08:06
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
neviem vlastne ako to je s tými pazúrikmi? malí psy asi vetošovi alebo do salónu, ale my nášmu nestriháme on si ich obrúsi sám:) problém mávame iba s tým piatym ja ho volám "paznecht" ten si nemá kde obrúsiť ak ked si ho pri nejakej "jašovine" zlomí tam to je pre neho strašné bobenko:confused: naposled do bolo až do krvi:mee:
alaya1
29.05.10,12:57
Vsetko je len o vasej trpezlivosti. Cesanie, strihanie, vytahovanie kliestov.
Ak to po prvom nezdare vzdate, pes vyciti, co si moze dovolit a ste v ....:)
nunik
29.05.10,13:31
Všetkym vam krasne dakujem za vaše rady a skusenosti. Naša mala kudlačka mam taky pocit že aj ked spi tak ma vidi, ked sa kunej len približim tak hops a už jej niet !! Ale vyskušame ju straaašne unavit na prechadzke a uvidim či pazuriky ostriham. Veterinar aj kadernička - to sme už vyskušali a nebolo stoho nič. Alebo vyskušam či si ich neobrusi...dam vediet a vdaka všetkym..
andreaS
29.05.10,15:55
My strihame nechtiky a akekolvek procedury robime ked spi... nie iba ked drieme, ale ked ju ubehame na riadnej prechadzke a zaspi, tak jej aj vatovou tycinkou mozem usi cistit, strihat nechtiky a vyberat kliestov :confused:

ale vtedy je fakt uplne odovzdana...

no neviem ci robis dobre, ze cistis usi vatovou tycinkou... ja mam nato taku vodu, ktoru streknem do usi, trochu ucho pomackam a vatovym tamponom poutieram... tycinkou by som veru nemala odvahu... hlavne pri nasom mladom divocakovi ;)
Lubaba
29.05.10,17:42
tiež som sa dočítala na nete že treba čistiť psíkovi aj uši, pýtala som sa na to veterinára a jeho odpoveď bola:
žiadne zásahy do uší , má to byť pre mňa tabu, jedine ak by som videla že sú problémy, častejšie škrabanie uší... vyslovene povedal že nemám hľadať problémny tam kde nie sú.
takisto sa to týka aj očí
Lubaba
29.05.10,17:45
momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline
zk24
29.05.10,18:08
no neviem ci robis dobre, ze cistis usi vatovou tycinkou... ja mam nato taku vodu, ktoru streknem do usi, trochu ucho pomackam a vatovym tamponom poutieram... tycinkou by som veru nemala odvahu... hlavne pri nasom mladom divocakovi ;)

jasne, ale jaj jej tu tycinku nepcham az do hlavy.... cistim jej iba potial kam si aj sama moze labkou dociahnut... vobec sa mi nemyka a uz ako je bubienok to uz zdaleka tam nie som... s obycajnou vatou jej to dobre nevycistim, to vsetko blato....

ja len opatrne... opatrnejsie ako sama na seba :--- neboj ;)
zk24
29.05.10,18:11
momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline

nestras. nam na kliestov nepomaha nic... z kazdeho vencenia mame klieste... raz som jej po jednom venceni vytiahla 6 kliestov :confused:

je to strasne. prejdeme sa v senci po trave a vidim to na bielych teniskach ze chodia po mne ako mravci... neuveritelne su premnozene.

mame aj frontline aj obojok proti kliestom, nic nezabera... ja sa striekam zakazdym ako ideme von repelentom... a aj tak... tie klieste su uz odolne voci vsetkemu... ale v poslednej dobe ako prsalo tak klieste trosku pomizli... cakam ze sa objavia hned ako vyjde slnko :mad:

existuje aj nieco ucinnejsie ako frontline a obojky? sme uz zufali...
zk24
29.05.10,18:20
no neviem ci robis dobre, ze cistis usi vatovou tycinkou... ja mam nato taku vodu, ktoru streknem do usi, trochu ucho pomackam a vatovym tamponom poutieram... tycinkou by som veru nemala odvahu... hlavne pri nasom mladom divocakovi ;)

Este dodam.... my sme tiez mali tuto vodicku a "davali" sme ju nasej maltezacke... ale po streknuti tej vodicky sme nedokazali vatou to vytret uplne do sucha... kedze ta vodicka sa dostala vsade... ju to potom svrbelo, skrabala sa... my sme viac cistili a o to to bolo horsie... a idem jej zas raz cistit a pozeram ona nema ucho... teda dierku do ucha... cele bolo zarastene... dvihnem usko a tam nie dierka, vsetko zrastene... stalo sa to asi behom tyzdna... tak sme s nou isli k zverinarovi hned a narkoza a narezavanie ucha, prasknuty bubienok ... odvtedy ziadne vodicky... ani na maltezacku ani na mojho krizenca... ona si tam asi nieco poskriabala, infekcia, opuch a hnis a islo to... ale zasa pocuje, skusali sme a uz pocuje na obe uska... ze vraj bubienok dokaze zrast.... to som nevedela.... ale chvalabohu ;)
ela77
29.05.10,18:26
nestras. nam na kliestov nepomaha nic... z kazdeho vencenia mame klieste... raz som jej po jednom venceni vytiahla 6 kliestov :confused:

je to strasne. prejdeme sa v senci po trave a vidim to na bielych teniskach ze chodia po mne ako mravci... neuveritelne su premnozene.

mame aj frontline aj obojok proti kliestom, nic nezabera... ja sa striekam zakazdym ako ideme von repelentom... a aj tak... tie klieste su uz odolne voci vsetkemu... ale v poslednej dobe ako prsalo tak klieste trosku pomizli... cakam ze sa objavia hned ako vyjde slnko :mad:

existuje aj nieco ucinnejsie ako frontline a obojky? sme uz zufali...

Ma nestraš, ja mám z nich panický strach. Bývam blízko Senca
Dnes som dostala tento meil, ešte som to nevyskúšala, neviem či to zaberie ale skúsim to tu prilepiť.
*Kliešte od vás utečú *možno pomôže aj psíkom

*Máme pre vás zaručený a vyskúšaný recept proti kliešťom.
Návod na domáci
biorepelent je priamo zo Švédska. Náš rozmarínový odvar neobsahuje
žiadne chemikálie.*
Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v
obchode ako prísadu do jedla, 1 liter vody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do
hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte nabok a vysypte do vody
rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým odvar
nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu.
Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, najmä nohy
od kolien dole a aj obuv.
zk24
29.05.10,18:50
Nebude to velmi aromaticke ? Ten ocot a rozmarin? Teda mne osobne je jedno, hlavne nech to zaberie, ale psiky su velmi citlive... moj prska a kycha ked si len citron tlacim do vody a on je v blizkosti, pripadne ked vyvaram kanvicu octom.... ja by som ho nastriekala aj repelentom co davam na seba (ja som kliesta este nemala, sice sa po mne prechadzaju jedna radost), ale aj to sa musim ist striekat na balkon, lebo hned prska a ani sa ku mne nepriblizi lebo mu smrdim :(

ale urcite to vyskusam... vdaka za tip... my sme tu uplne zamoreni, naozaj.
alaya1
29.05.10,19:16
Este dodam.... my sme tiez mali tuto vodicku a "davali" sme ju nasej maltezacke... ale po streknuti tej vodicky sme nedokazali vatou to vytret uplne do sucha... kedze ta vodicka sa dostala vsade... ju to potom svrbelo, skrabala sa... my sme viac cistili a o to to bolo horsie... a idem jej zas raz cistit a pozeram ona nema ucho... teda dierku do ucha... cele bolo zarastene... dvihnem usko a tam nie dierka, vsetko zrastene... stalo sa to asi behom tyzdna... tak sme s nou isli k zverinarovi hned a narkoza a narezavanie ucha, prasknuty bubienok ... odvtedy ziadne vodicky... ani na maltezacku ani na mojho krizenca... ona si tam asi nieco poskriabala, infekcia, opuch a hnis a islo to... ale zasa pocuje, skusali sme a uz pocuje na obe uska... ze vraj bubienok dokaze zrast.... to som nevedela.... ale chvalabohu ;)
Ak ti mozem len doporucit, z usiek treba len chlpky povytrhat. ja to robim po kupani, ked je to uvolnene. vodicky nedavam, nas sa vytrasie, ale chlpky vytrhavam, su aj zdrojom infekcie. Normalne s pinzetou na obocie. lečn to trvalo dlhsie, kym sme ho to naucili.
zk24
29.05.10,19:58
Ak ti mozem len doporucit, z usiek treba len chlpky povytrhat. ja to robim po kupani, ked je to uvolnene. vodicky nedavam, nas sa vytrasie, ale chlpky vytrhavam, su aj zdrojom infekcie. Normalne s pinzetou na obocie. lečn to trvalo dlhsie, kym sme ho to naucili.

Hej hej uz je snaha o trhanie, to je ale fakt morda... tie dlhosrste psiky na to trpia... maltezacke musime a chvalabohu krizencovi nie, je kratkosrsti a uska ma hladsie ako brusko :D
ela77
30.05.10,08:31
Ešte ku tej ochrane proti kliešťom. Kedysi nám díler s prírodnými produktami ponúkal proti kliešťom akusi tinktúru a vôňou mi to veľmi pripomínalo hrebíčky, či klinčeky čo sa dávajú do vareného vína a myslím, že sú súčasťou aj vložiek do zubov pod blomby. Keďže ja nemám rozmarín,na ten recept čo som pridala, tak som včera hneď po prečítaní vašich prísp. o kliešťoch, dala uvariť tie hrebíčky a pre istotu som tam nakvapkala mám taký už starý ale pravý Tea tree olej, lebo som si spomenula, že aj ten sa používa rozriedený. Neviem však čo je na tých vôňach pravda, pretože ten kliešť sa riadi vraj teplom buď človeka, alebo zvieraťa, to ho priťahuje. Neviem.
truch
30.05.10,08:36
Kliešte sú teraz premnožené, podľa môjho veterinára nepomôže ani ten najdrahší preparát, treba kontrolovať a kliešťa vybrať, dal mi také špeciálne pinzetky. Ešte sme ich nevyskúšali, lebo odvtedy čo ich mám kliešťa nemala, našťastie
truch
30.05.10,13:03
Tak som to včera zakríkla, dnes sme jedného našli. Vybrala som ho úplne perfektne, ešte vrtel nožičkami. Je to taká hokejka, v strede prerezaná, tým sa kliešť zachytí a potočí, a je von
Petra Nová
30.05.10,13:13
momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline
Mohla by si mi, prosím Ťa, popísať, ako sa prejavovali príznaky boreliózy u Tvojho psíka?
lujza.j
30.05.10,16:19
ja by som ešte k tým "ucháľom" my sme tí s tými veľkými alebo väčšími ucháľmi, ktoré sú pricapené k hlave a tým pádom asi viac náchylné na problémy. uši pravidelne kontrolujeme, keď už "klepe" tak viem že niečo nie je v poriadku:( tiež čistím špeciálnym roztokom na čistenie učí, dám dostatok na odličovací tampón a prstom mu to poriadne vytriem a potom ešte do sucha. ak má pocit že mu tam niečo ostalo on si to sám "vyklepe". vetoš to robí tak, že na pinzetu si namotá vatu a potom ako mu dá do ucha roztok tak to vytiera smerom von aby nezatláčal maz dnu, ja sa to tak bojím:( ale inak uši sú naša častá patália:(:(
iriska
30.05.10,16:44
Aj nám veterinár povedal, že radšej vytierať prstom, lebo pes mykne hlavou a má po bubienku
Lubaba
30.05.10,21:37
Kliešte sú teraz premnožené, podľa môjho veterinára nepomôže ani ten najdrahší preparát, treba kontrolovať a kliešťa vybrať, dal mi také špeciálne pinzetky. Ešte sme ich nevyskúšali, lebo odvtedy čo ich mám kliešťa nemala, našťastie

Máš pravdu, kliešte sú fakt premnožené, kúpila som frontline Spot-on, zdá sa mi tam jednoduchšia aplikácia ako sprayom, a obojok som vylúčila kvôli tomu, že by nemal potom psík prichádzať do styku s deťmi, a vakcinácia podľa veterinára mala byť účinná tak na 80%, už sa pomaly bojím chodiť aj na prechádzky, dôležité je kontrolovať, kontrolovať a kliešťa vytiahnuť do 24 hodín po prisatí.
nunik
06.06.10,21:27
no kliešta sme naštastie zatial nemali,ale s pazurikmi bojujem dalej. Naša shitzulka si neda ani maknut ked vidi v ruke klieštiky !! Musim čakat či si to nejako neobrusi.. mam dojem že odkedy bola strihana tak odvtedy sa tak boji.. no ale čo budem robit ked neobrusi to fakt neviem..
Lubaba
06.06.10,23:51
Mohla by si mi, prosím Ťa, popísať, ako sa prejavovali príznaky boreliózy u Tvojho psíka?

najprv som si všimla že má pod okom opuch , začervenanie a vyzeralo to poranenie, ako keby si to niekde narazila, ale potom som našla pod chlpmi riadne veľkého kliešťa, veterinár jej to vybral a hneď určil že má boreliozu, vraj ten kliešť tam musel byť prisatý dlhšie od 24-48 hodín, stále si beriem, že to je moja chyba, keby som ho bola vytiahla do 24 hodín, borelioza by pravdepodobne nebola?!?, ale bola to smola, veď každý deň sa češe, ani sa nejak neškriabala a stále je na rukách, je to taký maznáčik.
Zatiaľ žiadne príznaky boreliozy nepozorujem, ale môžu sa objaviť neskôr, veterinár povedal, že by nemalo byť z toho nič, keďže to bolo do týždňa podchytené a začala užívať ATB, len dúfam že bude mať pravdu.
Lubaba
06.06.10,23:53
prikladám možné príznaky boreliozy:

Okrem človeka postihuje lymská borelioza veľmi často psov, mačky a niektoré hospodárske i divoko žijúce zvieratá. K prenosu infekcie je nutné, aby kliešťa bolo na koži prisaté minimálne 24 až 48 hodín. Behom tejto doby dochádza k namnoženiu baktérie a ich prestupu do slinných žliaz kliešťa, odkiaľ sa slinami, ktoré parazit behom satia uvoľňuje, prenášajú do organizmu zvieraťa. Po preniknutí do hostiteľa sa baktérie šíria v mieste vpichu, množia sa a prechádzajú do krvi a lymfy. Behom niekoľkých týždňov rozsieva infekciu do tkaniva a kĺbov.

U psov sa lymská borelióza prejavuje najčastejšie akútnym zápalom kĺbov. Pri postihnutých zvieratách sa objavia náhle krívanie, bolestivosť a opuch jedného alebo niekoľkých kĺbov. Medzi ďalšie príznaky patrí zvýšená teplota až horúčka, apatia a nechutenstvo. K vzácnym klinickým prejavom ochorenia sa radí postihnutie srdca a ľadvín a narušenie nervového systému prejavujúcich sa agresivitou, kŕčmi a zmenami chovania. Kožné zmeny v podobe zväčšujúcich sa začervenaním sa u psov vyskytujú iba veľmi zriedka. Klinické príznaky sa u psov objavia obvykle za dva až päť mesiacov po napadnutí kliešťom.

Pri niektorých zvierat, rovnako ako u človeka, prebieha ochorenie bez zjavných príznakov a nepozorovane prechádza do druhej a tretej fázy ochorenia, kedy je už ťažko liečiteľná. Komplikácie v neskorších fázach choroby sú prevažne kĺbové a neurologické. Pokiaľ je borelióza neliečená včas, spôsobuje chronické zápaly kĺbneho aparátu, ktoré, najmä u väčších plemien, prispievajú ku kratšej životnosti zvieraťa.
Kvaka
07.06.10,09:24
Odkedy používam čajovníkový olej na ušká, (začala som pred viac ako mesiacom), kliešte nás obchádzajú. Ak sa predtým nejaký kliešť prisal, na radu veterinárky ho veľmi ľahúčko vyberiem po napenení mydlovou vodou, niekdy sa pustí aj sám. Vlani sme mali naraz aj 6 kliešťov, bolo to na nervy, frontline medzi lopatky bol účinný iba chvíľu.
Petra Nová
07.06.10,09:56
najprv som si všimla že má pod okom opuch , začervenanie a vyzeralo to poranenie, ako keby si to niekde narazila, ale potom som našla pod chlpmi riadne veľkého kliešťa, veterinár jej to vybral a hneď určil že má boreliozu, vraj ten kliešť tam musel byť prisatý dlhšie od 24-48 hodín, stále si beriem, že to je moja chyba, keby som ho bola vytiahla do 24 hodín, borelioza by pravdepodobne nebola?!?, ale bola to smola, veď každý deň sa češe, ani sa nejak neškriabala a stále je na rukách, je to taký maznáčik.
Zatiaľ žiadne príznaky boreliozy nepozorujem, ale môžu sa objaviť neskôr, veterinár povedal, že by nemalo byť z toho nič, keďže to bolo do týždňa podchytené a začala užívať ATB, len dúfam že bude mať pravdu.
Spýtala som sa na tie príznaky preto, lebo u nás sa stalo, že hava mala kliešťa niekoľko dní, až bol pekný ružový a ako blbá som si myslela, že je to nejaká vyrážka alebo bradavica. Až keď som uvidela aj mrviacu sa nožičku, bolo mi to jasné. Kliešťa jej vybral kamarát, lebo bola nedeľa a žiadny veterinár s pohotovostnou službou. No a keď ma ubezpečil, že jeho vlčiaci mávajú aj niekoľko takých kliešťov a nič, tak som to nechala tak. A teraz som poriadne vystrašená.:eek: Neviem, čo s tým. Ďakujem za info.
danushka
07.06.10,10:22
No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?
Žabinka
07.06.10,10:34
No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?
Toto sa aj mne stalo, a nie raz. Pýtala som sa veterinára, čo s tým, ubezpečil ma, že ak kliešť nebol infikovaný, chrastička odpadne sama, netreba sa obávať. Len to treba priebežne posledovať, či sa to nezapáli. Ale červík pochybností aj tak ostáva, čo ak.. Deťom sa mi podarilo kliešťa vždy vybrať celého, ale u psíka s tým mám obyčajne problém.:mad: Na prekvapenie si ho nechá vyberať, ani sa nemyká, no obyčajne z neho časť ostane v koži.
gilda
07.06.10,10:51
No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?

Podľa skúseností s mojim psom, nemusíš sa obávať. Každý rok (už 8.) sa opakuje cirkus s kliešťami. Máš šťastie, tvoj psík asi neprotestuje, keď ho chceš zbaviť tej potvory. U môjho psa výber kliešťa hotové rodeo. Hlava väčšinou ostane, zatiaľ bez následkov.:)
danushka
07.06.10,11:13
Ďakujem Vám dievčence, upokojili ste ma.
Ten náš chlpáčik absolvoval za tri mesiace operáciu zlomenej sánky, vyťahovanie drôtov a potom operáciu slznej žliazky, tak ho ofukujem, hladkám a sledujem ako batoľa.
To by žiaden nepsíčkar nepochopil psíčkara, koľko obáv sa dá zažiť pri štvronohom stvorení...
jaros5
07.06.10,12:13
Odkedy používam čajovníkový olej na ušká, (začala som pred viac ako mesiacom), kliešte nás obchádzajú. Ak sa predtým nejaký kliešť prisal, na radu veterinárky ho veľmi ľahúčko vyberiem po napenení mydlovou vodou, niekdy sa pustí aj sám. Vlani sme mali naraz aj 6 kliešťov, bolo to na nervy,frontline medzi lopatky bol účinný iba chvíľu.
Môjmu hafanovi ani chvíľu ... po aplikovaní hneď pri prvej prechádzke "schytal" niekoľko kliešťov - zbytočne vyhodené peniaze ... vyskúšam čajovníkový olej - veľa pozitívnych referencií aj na dog fóre - aj keď ani ten určite nie je 100% ný ...
truch
07.06.10,14:20
Takto vyzerajú tie háčiky na vyberanie kliešťov. Ide to veľmi dobre, kliešťa vyberiem vždy celého. Sú dve v balení na malé a veľké kliešte. Vsunie sa pod tú bublinu, potočí sa a je von.
http://www.mojmilacik.sk/i/tovar/3026_4a6d4a0926bc4.jpg
Petra Nová
07.06.10,17:57
Dnes som bola u veterinára a ten ma ubezpečil, že nemusím mať žiadne obavy, lebo vraj v našom regióne sa infikované kliešte nevyskytujú. :confused: A aby návšteva nebola zbytočná, tak have zistil lokálny ekzém pod uškom, tak ju mažem tinktúrou a tekutým púdrom.:mee:
arizona
08.06.10,07:18
U nás je kliešťakov požehnane :mad: , podľa štatistík vraj u nás je najväčší výskyt kliešťov :mad::mad::mad:
Ale osvedčil sa mi obojok zakúpený v lekárni (stojí okolo 13 € ), slúži od jari do jesene. Rôzne pipetky majú krátkodobú účinnosť.

Myslím, že som to tu už spomínala, ale tiež odskúšané a fungujúce je : pogniaviť v ruke orechivé listy a napr. pred vychádzkou riadne tými listami vyšúchať celého psa, najmä na miestach, kde sa najčastejšie kliešte prichytávajú. Je to vraj odpudzujúca vôňa pre kliešťaky, blchy a podobnú háveď...;)
kaupke
08.06.10,07:37
U nás je kliešťakov požehnane :mad: , podľa štatistík vraj u nás je najväčší výskyt kliešťov :mad::mad::mad:
Ale osvedčil sa mi obojok zakúpený v lekárni (stojí okolo 13 € ), slúži od jari do jesene. Rôzne pipetky majú krátkodobú účinnosť.

Myslím, že som to tu už spomínala, ale tiež odskúšané a fungujúce je : pogniaviť v ruke orechivé listy a napr. pred vychádzkou riadne tými listami vyšúchať celého psa, najmä na miestach, kde sa najčastejšie kliešte prichytávajú. Je to vraj odpudzujúca vôňa pre kliešťaky, blchy a podobnú háveď...;)
Svätá pravda, každý deň z prechádzky zhadzujem kliešťakov , bo na drobcovej bielej srsti ich je skvele vidno , hnusáci ako sa tam špacírujú !!!!!
Žeby som vyskúšala tie listy, ale nazafarbia mu srsť ?
arizona
08.06.10,16:29
Svätá pravda, každý deň z prechádzky zhadzujem kliešťakov , bo na drobcovej bielej srsti ich je skvele vidno , hnusáci ako sa tam špacírujú !!!!!
Žeby som vyskúšala tie listy, ale nazafarbia mu srsť ?
To sa mi ešte nepodarilo :D Tie listy zas toľko šťavy nemajú...
Moja hafina je bledohnedá s bielymi fľakmi
Konzulta
09.06.10,07:13
U nás je kliešťakov požehnane :mad: , podľa štatistík vraj u nás je najväčší výskyt kliešťov :mad::mad::mad:
Ale osvedčil sa mi obojok zakúpený v lekárni (stojí okolo 13 € ), slúži od jari do jesene. Rôzne pipetky majú krátkodobú účinnosť.

Myslím, že som to tu už spomínala, ale tiež odskúšané a fungujúce je : pogniaviť v ruke orechivé listy a napr. pred vychádzkou riadne tými listami vyšúchať celého psa, najmä na miestach, kde sa najčastejšie kliešte prichytávajú. Je to vraj odpudzujúca vôňa pre kliešťaky, blchy a podobnú háveď...;)
Môžem poprosiť značku toho obojka?
arizona
09.06.10,07:20
verkaz
11.06.10,20:15
Tento obojok doporučujem aj ja. Môj psík ho mal vlani 5 mesiacov a mali sme pokoj. Aj tento rok hneď ako sme chytili prvého kliešťa, som ho kúpila a už druhý mesiac máme pokoj. Má príjemnú vôňu a psík si hneď na jeho nosenie zvykne.
verkaz
11.06.10,20:19
Danuška, tá láska, ktorou ti psík tvoju opateru dáva sa nedá vypovedať, to treba zažiť.
Lubaba
11.06.10,21:16
Odkedy používam čajovníkový olej na ušká, (začala som pred viac ako mesiacom), kliešte nás obchádzajú. Ak sa predtým nejaký kliešť prisal, na radu veterinárky ho veľmi ľahúčko vyberiem po napenení mydlovou vodou, niekdy sa pustí aj sám. Vlani sme mali naraz aj 6 kliešťov, bolo to na nervy, frontline medzi lopatky bol účinný iba chvíľu.
Ako to aplikuješ?
Lubaba
11.06.10,21:16
koľko kvapiek, zriediš to alebo nie?
Kvaka
12.06.10,10:12
koľko kvapiek, zriediš to alebo nie?
Neriedim, dám si na prst jednu kvapku, vmasírujem vnútri ušného boltca tak 5 sekúnd, to isté na druhom uchu, a je to. Prvý raz sa trochu otieral hlavou o koberec, ale už to nerobí, zvykol si. On má veľké uši, spustené pozdĺž hlavy, ako každý španiel.
patalia
23.06.10,08:55
Ahojte, mame malu 2mesacnu yorkshirku uz tyzden. len mame s nou maly problem.
aj by nam chodila cikat a kakat na plienku, len niekedy to pusti niekde uplne inde.. a ist von ju vencit je hadam heroicky vykon, aka je vyklepana z toho vsetkeho, len si lahne na zem a nechce sa pohnut.
byvame v meste na sidlisku, je mozne, ze sa boji hluku aut, ale na druhej strane na balkone jej ten hluk nevadi.
poradte, prosim, ako ju priviknut aj na von aby sme ju mohli vencit?
andreaS
23.06.10,08:57
jedine na dobrotky a hracky... nosit so sebou a ona si tak spoji "von" s niecim prijemnym...

a aby tych dobrotiek nepojedla vela, tak len uvarte kuracie prsia a tie nakrajajte na male kocky a to jej davajte za odmenu...

inak vseobecne drobni psikovia sa boja... vsak su malicky a vsetko okolo je strasne velke... a asi by som aj obmedzila pristup cudzim ludom, kym sa neprestane vonku bat...
Ivenka
23.06.10,09:02
Držím Ti palce "patalia", ja mám už 2,5 ročného zorkshira a pýta sa vonku aj ráno aj keď prídem z práce, ale poobede hneď po 2 hodinách sa mi vyčurá v kúpeľni. Ale nemyslí si, že na plienku (aj drievko som mu doniesla akože strom) ale dvihne labku a očurá mi skrinku. U nás neplatia ani kvapky priťahovacie ani odpudzovacie. A ráno aj keby som si natiahla budík na piatu, takpamätaj že 5 minút predo mnou vstane a sa vykaká na zelenučký koberček. Ale fenky sú vraj v tomto smere lepšie.
zk24
23.06.10,09:03
Ahojte, mame malu 2mesacnu yorkshirku uz tyzden. len mame s nou maly problem.
aj by nam chodila cikat a kakat na plienku, len niekedy to pusti niekde uplne inde.. a ist von ju vencit je hadam heroicky vykon, aka je vyklepana z toho vsetkeho, len si lahne na zem a nechce sa pohnut.
byvame v meste na sidlisku, je mozne, ze sa boji hluku aut, ale na druhej strane na balkone jej ten hluk nevadi.
poradte, prosim, ako ju priviknut aj na von aby sme ju mohli vencit?

To prejde, neboj... ved je este malicka... aj to ze cikat na plienku ze vobec uz ide je super... ved ma 2 mesiace, to sa len brava od mamicky... to potrva chvilku. Zoberte ju von niekam na rukach a polozte iba tak do makkej travicky, a budte s nou, nic nasilu... Uvidite ze bude tak chodit za chvilku von, ze nebudete jej stihat...
deli.
23.06.10,09:30
na vyberanie kliestov sa odporuca pouzit staru kreditnu kartu: vystrihnut na nej otvor tvaru "V" a kliesta vypácit.
patalia
23.06.10,10:48
dakujem za rady :)
no my jej za odmenu davame kkusok z piskoty :D to su potom lupoty :D a asi som prisla na to ako ju dostat von :D
na balkon som ju tiez nalakala na granule a nebala sa... tak to skusim potom vonku :)
inak ze vraj psi vidia iba ciernobielo.. je to pravda??
a este jedna vec :D nasa mala nam pol dna prespi a v noci sa chce blaznit :D co s tym? :D
patalia
23.06.10,10:51
To prejde, neboj... ved je este malicka... aj to ze cikat na plienku ze vobec uz ide je super... ved ma 2 mesiace, to sa len brava od mamicky... to potrva chvilku. Zoberte ju von niekam na rukach a polozte iba tak do makkej travicky, a budte s nou, nic nasilu... Uvidite ze bude tak chodit za chvilku von, ze nebudete jej stihat...

haha ja by som jej dala cas, len bohuzial tie ocikane koberce a mlacky na plavajucej podlahe sa nepacia ani mne a toboz uz nie mamine :D takze ju treba ucit :D
ale inak ona je potvora, lebo u babky po dvore lieta jak drak:D
zk24
23.06.10,10:56
haha ja by som jej dala cas, len bohuzial tie ocikane koberce a mlacky na plavajucej podlahe sa nepacia ani mne a toboz uz nie mamine :D takze ju treba ucit :D
ale inak ona je potvora, lebo u babky po dvore lieta jak drak:D


Tak no neviem, ked si beriem psika do bytu, pocitam s tym ze nejaky cas potrva kym sa nauci cikat spravne, kam treba... Kolko trva dietatku kym sa nauci pytat na šerblík? .... I ked nasa uz v prvom mesiaci cikala ciste na plienku. Lenze my sme ju mali od narodenia, takze vedela uz dlhsie co sa smie a co nie... Treba jej v tom zlom cikani vymacat nufak, dat novinami po zadku a posadit na plienku... ked spi a vidis ze sa budi, okamzite ju chytit a polozit na plienku, ona sa hned vycika... tomu sa staci intenzivne venovat par dni a psik to vie... len sa treba vzdy hnevat ked sa vycika zle, ziadne vynimky... Ked sa vycika spravne, dat pochvalu ;)
patalia
23.06.10,11:04
Tak no neviem, ked si beriem psika do bytu, pocitam s tym ze nejaky cas potrva kym sa nauci cikat spravne, kam treba... Kolko trva dietatku kym sa nauci pytat na šerblík? .... I ked nasa uz v prvom mesiaci cikala ciste na plienku. Lenze my sme ju mali od narodenia, takze vedela uz dlhsie co sa smie a co nie... Treba jej v tom zlom cikani vymacat nufak, dat novinami po zadku a posadit na plienku... ked spi a vidis ze sa budi, okamzite ju chytit a polozit na plienku, ona sa hned vycika... tomu sa staci intenzivne venovat par dni a psik to vie... len sa treba vzdy hnevat ked sa vycika zle, ziadne vynimky... Ked sa vycika spravne, dat pochvalu ;)

ved to aj robime :) k novinam ma uz respekt a rovnako uz aj k nam, ked jej povieme fuj... akurat, ze ona ked sa zobudi tak nechce cikat:(
ale uz si uvedomuje, ze spravila zle, ked sa nevycikala na plienku, lebo je kludna, ma sklopene usi a chvost a pozera sa smutne do zeme :D a k mame radsej ani nejde vtedy :D
zk24
23.06.10,11:06
ved to aj robime :) k novinam ma uz respekt a rovnako uz aj k nam, ked jej povieme fuj... akurat, ze ona ked sa zobudi tak nechce cikat:(
ale uz si uvedomuje, ze spravila zle, ked sa nevycikala na plienku, lebo je kludna, ma sklopene usi a chvost a pozera sa smutne do zeme :D a k mame radsej ani nejde vtedy :D

To je zaklad. Ze si uvedomuje ze spravila nieco zle. Len bohuzial zatial v zlom poradi :D :D :D

Tak vytrvalo pokracujte a ona si to prehodi, najprv vyhodnoti co je zle, a potom to spravi... :D Teraz sa jej lahko usudzuje ze spravila zle uz ked ma ocikany chvostik :D
alaya1
23.06.10,19:16
Tak no neviem, ked si beriem psika do bytu, pocitam s tym ze nejaky cas potrva kym sa nauci cikat spravne, kam treba... Kolko trva dietatku kym sa nauci pytat na šerblík? .... I ked nasa uz v prvom mesiaci cikala ciste na plienku. Lenze my sme ju mali od narodenia, takze vedela uz dlhsie co sa smie a co nie... Treba jej v tom zlom cikani vymacat nufak, dat novinami po zadku a posadit na plienku... ked spi a vidis ze sa budi, okamzite ju chytit a polozit na plienku, ona sa hned vycika... tomu sa staci intenzivne venovat par dni a psik to vie... len sa treba vzdy hnevat ked sa vycika zle, ziadne vynimky... Ked sa vycika spravne, dat pochvalu ;)
Suhlasim, okrem toho macania nosa v moci. ved to by sme urcite nerobili ani dietatu. Podla mna je to nehumanne. treba na to proste cas a pevne nervy, byt v klude, lebo pes rychle vyciti nasu naladu.
andreaS
24.06.10,08:03
nase stena sa dlho ucilo pytat von... ked mu trebalo tak sa z nicoho nic pricupil a bolo... nevysielal ziadne signaly, ze hlada miestecko pre potrebu, proste bum a bolo...

von sa naucil chodit az na odmenu... nosila som so sebou dobrotky a ked urobil potrebu, tak dostal odmenu... pochvaly nebral do uvahy... potom ked pochopil zaco to je, tak sa tvaril ze kadi aj ked nekadil... :D trdielko moje...

ale teraz sa nam dako pokazil a to ma uz 9 mesiacov... rozmyslame, ci to nebude tym, ze sme mu uz chvilu davali granulky len vecer a teraz sme zase zacali delit rano/vecer... asi sme mu to pokazili samy... :(
patalia
24.06.10,08:36
nase stena sa dlho ucilo pytat von... ked mu trebalo tak sa z nicoho nic pricupil a bolo... nevysielal ziadne signaly, ze hlada miestecko pre potrebu, proste bum a bolo...

von sa naucil chodit az na odmenu... nosila som so sebou dobrotky a ked urobil potrebu, tak dostal odmenu... pochvaly nebral do uvahy... potom ked pochopil zaco to je, tak sa tvaril ze kadi aj ked nekadil... :D trdielko moje...

ale teraz sa nam dako pokazil a to ma uz 9 mesiacov... rozmyslame, ci to nebude tym, ze sme mu uz chvilu davali granulky len vecer a teraz sme zase zacali delit rano/vecer... asi sme mu to pokazili samy... :(

ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda :D ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku :D
Žabinka
24.06.10,08:46
ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda :D ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku :D
Psíkom v puberte určite švitorí rovnako ako "ľuďom" v puberte. Ja to vidím na našej havke, má rok a pol, a má obdobia, keď nás totálne ignoruje, je neposlušná, a pritom na jej pohľade vidno, že vie, že robí zlotu. :D A na druhej strane sa správa ako dieťatko, ktoré potrebuje postískať, pri búrke sa strašne bojí a lezie nám pod perinu. :D A od kedy je vlastne pes dospelý?
jaros5
24.06.10,13:02
.................................... :D A od kedy je vlastne pes dospelý?

Je to rôzne - závisí od veľkosti a plemena- cca od 10. až po 24. mesiac života. Menšie a prešlachtené plemená skôr - veľké plemená pozdejšie.

Je dobré poznať vývinové štádiá psa, či už v súvislusti so správnou výživou, ale aj výcvikom.
Čo vo výžive v období rastu zanedbáte, to už nikdy nedohoníte.
adi11
24.06.10,14:06
Psíkom v puberte určite švitorí rovnako ako "ľuďom" v puberte. Ja to vidím na našej havke, má rok a pol, a má obdobia, keď nás totálne ignoruje, je neposlušná, a pritom na jej pohľade vidno, že vie, že robí zlotu. :D A na druhej strane sa správa ako dieťatko, ktoré potrebuje postískať, pri búrke sa strašne bojí a lezie nám pod perinu. :D A od kedy je vlastne pes dospelý?

Toto isté robí aj náš dvojročný havino. Vie byť milý, prítulný, dokonca si vyžaduje pestovanie na rukách, ale niekedy vie byť aj nahnevaný. A to vtedy, keď si ho nikto nevšíma, proste vycíti, že ho ignorujeme. Vtedy šteká a vadí sa s nami:D. A vie byť aj smutný, hlavne, keď je doma dusná nálada a keď počuje ako vnuk trieska s knihami a nechce sa učiť, vtedy zalezie a čučí ako voš pod chrastou :D. Neviem či je to pravda, ale ja to tak vidím, že aký je majitel, taký je aj jeho psík alebo hava. :)
nunik
24.06.10,16:53
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ?... Veterinar odmieta si plnit svoju povinnost. Na akukolvek pomoc ohladom zvieratka odmieta ho navštivit alebo poradit, alebo ma zruši v polovičke vysvetlovania..robi to už dlhšiu dobu. Iny veterinar nechce naše zvieratka ošetrit, vraj to nieje jeho obvod. No ako mam postupovat ? mal už niekto taku skusenost ? Dakujem za akekolvek rady
zk24
24.06.10,17:01
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ?... Veterinar odmieta si plnit svoju povinnost. Na akukolvek pomoc ohladom zvieratka odmieta ho navštivit alebo poradit, alebo ma zruši v polovičke vysvetlovania..robi to už dlhšiu dobu. Iny veterinar nechce naše zvieratka ošetrit, vraj to nieje jeho obvod. No ako mam postupovat ? mal už niekto taku skusenost ? Dakujem za akekolvek rady

Ide o psikov? A to co je ze nespada pod obvod? Ja byvam v Senci a chodim so psom uplne kamkolvek. Mame knizku a pise do nej kazdy. Kazdy ma vezme, ved to mi nepreplaca zdravotna poistovna, takze su to vsetko peniaze pre nich, nevidim dovod preco by vas ini veterinari nezobrali...

Ja neviem ci je povinnost veterinara prist za zvieratkom, su to uplne ine sluzby, nikto im to neprikazuje.. To neni Vam prideleny lekar nejakym zakonom...

Alebo som nieco nepochopila?
nunik
24.06.10,17:31
ale ano pochopila si. dik za odpoved. No je to koplikovane preto lebo su to domace zvierata /kon,kravicka,psici,mačičky/ a je to v takom terene _ na lazoch, že nie vždy sa da dostat ku veterinarovi. Preto je potrebne aby navštevu absol.vet,lekar... ale ani nechce poradit , zruši hovor..tak preto ma to už dost štve. Bola som aj za inym a odporučil mi dotyčneho že on nemože riešit že to je obvod dotyčneho ,,pana,,
alaya1
24.06.10,20:08
ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda :D ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku :D
Ja mam psa a s kakanim a piskanim som nikdy nemala problemy, ani v puberte. No chodili sme von velmi casto. Vzdy ked sa najedol a jedol 4krat denne, potom ked spal a zobudil sa. Mala som aj psi zachod, podlozky, nic nefungovalo a teraz som rada, ze to robi vylucne vonku a to vecer o 7mej a rano ideme az okolo8mej. Chodime pravidelne, 3krat denne.Som na neho hrda.
alaya1
24.06.10,20:11
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ?... Veterinar odmieta si plnit svoju povinnost. Na akukolvek pomoc ohladom zvieratka odmieta ho navštivit alebo poradit, alebo ma zruši v polovičke vysvetlovania..robi to už dlhšiu dobu. Iny veterinar nechce naše zvieratka ošetrit, vraj to nieje jeho obvod. No ako mam postupovat ? mal už niekto taku skusenost ? Dakujem za akekolvek rady
S tym som sa nestretla, ved veterinarovi sa plati, tak by to mal byt jeho priorita prist k zvieratu. treba hladat a najst ochotneho.
truch
25.06.10,06:46
My sme mali teraz problém. Tá naša krpatá, zožrala kus umelej plachty, ktorou bolo prikryté drevo na záhrade. Už druhý deň máme diétu /čierne uhlie, mrkva s ryžou a namiesto vody horký čaj/ Chytila hrozné hnačky, našťastie už to ustalo, dnes jej pridám trochu varenej kuraciny a hádam už budeme ok.
pepsikova
29.06.10,20:40
...prosím o vašu radu...moja kamka má havku no a tá havka sa škriabe už vraj asi dva dni, tak ma dnes zastavila, že či neviem, prečo sa havky škriabu..no a havka má po sebe také malé ako piesok niečo,husto, po chrbátiku aj po brušku a lozia po nej také malé, tvrdé, asi 2 mm, chrobáčiky..nie sú to mravce...dala som jej Frontline, postriekali sme ju, tak uvidíme, len by som rada vedela, čo je to za háveď a skade sa to berie...neviete náhodou niekto?..ďakujem..
willma
29.06.10,20:51
havka je asi zavšivená a riadne. Odvšiviť havku, pelech a všetko s čím mohla prísť do styku.
pepsikova
29.06.10,20:56
havka je asi zavšivená a riadne. Odvšiviť havku, pelech a všetko s čím mohla prísť do styku...


..fuha!..má veľký dom a havka je v ňom paňou, to bude práca!..treba to všetko vystriekať tým Frontlinom, alebo je na to aj niečo iné?.
Dav
29.06.10,21:01
My sme mali teraz problém. Tá naša krpatá, zožrala kus umelej plachty, ktorou bolo prikryté drevo na záhrade. Už druhý deň máme diétu /čierne uhlie, mrkva s ryžou a namiesto vody horký čaj/ Chytila hrozné hnačky, našťastie už to ustalo, dnes jej pridám trochu varenej kuraciny a hádam už budeme ok.
Skús si spomenúť, či sa ten kus plachty už ocitol z psiny niektorým koncom von. Je dosť možné, že je ešte stále v tráviacom trakte a môže spôsobiť vážne problémy. Iné by bolo, keby ju rozžula, strávila, a hnačky sú následkom trávenia . Možno by ste mali zájsť aj za veterinárom, alebo to aspoň s ním telefonicky prekonzultovať. Havke želám skoré uzdravenie.
Dav
29.06.10,21:08
..


..fuha!..má veľký dom a havka je v ňom paňou, to bude práca!..treba to všetko vystriekať tým Frontlinom, alebo je na to aj niečo iné?.
Prečítaj si http://www.zdravie.sk/sz/510/t352218/p1/preskakuju-psie-blchy-na-ludi.html " Neostomozan z lekarne, daj koncentraciu 1:10 a vystrikaj vsetko."
Ja používam len Frontline.
pepsikova
29.06.10,21:33
Prečítaj si http://www.zdravie.sk/sz/510/t352218/p1/preskakuju-psie-blchy-na-ludi.html " Neostomozan z lekarne, daj koncentraciu 1:10 a vystrikaj vsetko."
Ja používam len Frontline...


..no ja , teda pepsikoláč (môj pes) tie vši nemal nikdy,ja tiež používam Frontline, ale práve som čítala, že vši sa na havkoch nepohybujú, a to, čo mala havka mojej kamky, liezlo, ako mravec v pancieri...a mala to na chrbátiku a na brušku a vši sú vraj len okolo ušiek a na hlave...tak neviem, čo by to mohlo byť za chamraď...
http://www.pet-girl355.estranky.cz/clanky/starostlivost-o-zdravie.html
Dav
29.06.10,21:58
..


..no ja , teda pepsikoláč (môj pes) tie vši nemal nikdy,ja tiež používam Frontline, ale práve som čítala, že vši sa na havkoch nepohybujú, a to, čo mala havka mojej kamky, liezlo, ako mravec v pancieri...a mala to na chrbátiku a na brušku a vši sú vraj len okolo ušiek a na hlave...tak neviem, čo by to mohlo byť za chamraď...
http://www.pet-girl355.estranky.cz/clanky/starostlivost-o-zdravie.html
Zažila som psie blchy na šteniatkach, a to veľmi krátko po narodení. Liezli. Tie blchy. Hľadala som niečo, čo by neškodilo psíčkom, ani ich maminke a tak som sa vlastne dozvedela o Frontline.
Našťastie sa psia rodinka zdržiavala v priestoroch, ktoré sa dali ľahko dezinfikovať ( Savom) , všetko spod psov som vyhodila a všetky naše veci som vyvárala a žehlila.
nunik
02.07.10,14:25
zdravim všetkych. Vratim sa ešte ku klieštom. Co myslite možem zriedit čajovnikovy olej-použivam ako ochranu proti klieštom mojej hafanke. Bude potom učinny? Ak ano ako zriedit. POmer kolko ku kolko. Ma niekto stym skusenosti.Vdaka všetkym
Lubaba
02.07.10,17:51
Lubaba
02.07.10,17:53
neviem priložiť viac citácií, tak..takto som to priložila
nunik
03.07.10,10:53
dik Lubaba. Ja som to čitala že sa to vtiera do uška ale naša to nechce tak ,,prska,, asi jej to vadi. Zatial som zriedila ten čaj.olej a potieram labky, ma to silnu aromu tak dufam že bude dajako chranena, okrem toho aj sprey mame.. A ked aj nahodou by sa ten fiškuš/kliešt/prisal nemože si to dajako sama vykusat lebo mam take podozrenie na zadnej labke ma take pokusane ale nevidiet aby to bol kliešt. Len ma tak napadlo či by si to aj nevykusala. Pozeram ju každy den miesto pri mieste ale aj tak človek može nezbadat..čo myslite ?
AlaNR
03.07.10,12:27
Náš drahý Tinko dnes ráno zomrel na starobu.
Chudáčik trápil sa, chceli sme mu (v dobrom) pomôcť od toho trápenia, len sme nemali na to odvahu.... Vyriešil to sám za nás...
ela77
03.07.10,13:56
Je mi ľúto, bude vám chýbať, koľko mal rôčkov a aká to bola rasa? My máme pudlíka v marci mal 16 rôčkov a už sme začali aj brať nejaké lieky, karsivan a niečo ešte na srdiečko, mám z toho zmiešané pocity. V tomto teple vidím, že toho má už dosť, len mám z neho ešte inak taký pocit, že na koniec to ešte nie je, preto sme siahli aj po liekoch. Neviem kedy sa človek má rozhodnúť že už bolo dosť že zvieratko sa viditeľne trápi a aj lieky už to zbytočne naťahujú.
lujza.j
06.07.10,11:09
Náš drahý Tinko dnes ráno zomrel na starobu.
Chudáčik trápil sa, chceli sme mu (v dobrom) pomôcť od toho trápenia, len sme nemali na to odvahu.... Vyriešil to sám za nás...

:mee::mee::mee:, neviem ako toto ja keď to u nás príde zvládnem:(:mee:
jaros5
06.07.10,12:00
Pred pár dňami som v údive pozeral čo sa deje s mojim hafanom ....:eek:
Nie je zvláštnosťou, keď raz za čas vyvráti zo žalúdka niečo, čo mu "nezapasuje" ... Tak aj v toto ráno ho začalo nadrapovať a videl som, že niečo pôjde von .... na môj veľký údiv vyvrátil tri šutre (kamene, okruhliaky) priemer cca 3 - 4 cm !!! ... nechápem doteraz :eek: ... dostal hneď osvedčené preháňadlo = varené zemiaky s jogurtom a vzápätí hladovka ...

Jediné možné vysvetlenie ... decká boli s ním pri potoku a priznali sa, že mu hádzali aporty (kamene) do vody ...
Našťastie je už v poriadku - vlastne mu ani nič nebolo, okrem toho zvracania ...
truch
18.07.10,06:44
Objednávali ste krmivo cez Zoohit /v Nemecku zooplus AG/? Majú výborné uvádzacie ceny, len mám obavu, či krmivo naozaj doručia. Platba kartou, alebo predom na účet v Nemecku.
Inak dve 14kg vrecia Proplane pre šteňatá stoja/včetne balného a dopravy až domov/ 91.17 Euro.
Má niekto z Vás skúsenosti s touto firmou? Neviem, či to mám "lajsnúť"?????
arizona
18.07.10,07:35
Pred pár dňami som v údive pozeral čo sa deje s mojim hafanom ....:eek:
Nie je zvláštnosťou, keď raz za čas vyvráti zo žalúdka niečo, čo mu "nezapasuje" ... Tak aj v toto ráno ho začalo nadrapovať a videl som, že niečo pôjde von .... na môj veľký údiv vyvrátil tri šutre (kamene, okruhliaky) priemer cca 3 - 4 cm !!! ... nechápem doteraz :eek: ... dostal hneď osvedčené preháňadlo = varené zemiaky s jogurtom a vzápätí hladovka ...

Jediné možné vysvetlenie ... decká boli s ním pri potoku a priznali sa, že mu hádzali aporty (kamene) do vody ...
Našťastie je už v poriadku - vlastne mu ani nič nebolo, okrem toho zvracania ...
Nám sa stalo niečo podobné pred pár dňami. Náš havino vyvrátil riadnu kôpku drobného štrku (veľkosti asi pol cm).
Nik si nevie vysvetliť, kde k nemu došiel :confused::eek::eek:
Má už 10r ,ale stalo sa to 1.krát :rolleyes::confused::eek:
lujza.j
18.07.10,08:52
Nám sa stalo niečo podobné pred pár dňami. Náš havino vyvrátil riadnu kôpku drobného štrku (veľkosti asi pol cm).
Nik si nevie vysvetliť, kde k nemu došiel :confused::eek::eek:
Má už 10r ,ale stalo sa to 1.krát :rolleyes::confused::eek:
náš Laboško aj ked už má 7 rokov niekedy sa správa ako decko, ale to podľa toho čo mu momentálne vyhovuje:D ale šľak ma ide trafiť ked "vygrcá" gumičku do vlasov:eek: /druh-taká objemnejšia/a je to vždy taká moja telepatia keď vidím gumičku do vlasov na zemi mojej dcéry 19r:eek: /akože dospelá/, ešte jej poviem zober tú gumičku z tej zemi lebo už ju neuvidíš a keď, že to má na háku tak ju naozaj už neuvidí, lebo ráno fešáčik spí mimo pelechu pretože si do neho hodil "grcku" a samozrejme aj s gumičkou:D toto je ešte "v pohode" j keď vždy hrozí, že to môže dopadnúť aj horšie:mee: viem o prípade kedy pažroš Baset zožral drevenú gorálku ktorá mu v tele napučala v niektorom z vnútorných orgánoch a bol veľký problém kým vôbec zistili vetoši o čo ide operatívne ho zachránili v poslednej chvíli. je smutné to ,že tá pažravosť sa mu stala osudová zožral návnadu na potkany a bol koniec:mee::mee::mee:
gazda
19.07.10,16:29
Dobry den,
potrebovsal by som poradit s fenkou labradora. Dlhodobo sa skriabe po celom tele a hoci sme ju uz 2x kupali v pripravku od zverolekara, opakuje sa to. Uz toho mame vsetci plne zuby, vratane fenky. Mate s tym niekto skusenosti a viete poradfit ake kroky treba urobit&,

Dakujem
Dav
19.07.10,16:44
Dobry den,
potrebovsal by som poradit s fenkou labradora. Dlhodobo sa skriabe po celom tele a hoci sme ju uz 2x kupali v pripravku od zverolekara, opakuje sa to. Uz toho mame vsetci plne zuby, vratane fenky. Mate s tym niekto skusenosti a viete poradfit ake kroky treba urobit&,

Dakujem

Ak to nie sú parazity, ani kožná choroba, ešte by som doporučovala pouvažovať nad zmenou jedálneho lístka. Poradiť sa s veterinárom, ako by ho bolo vhodné zmeniť.
Simonab
19.07.10,16:58
Objednávali ste krmivo cez Zoohit /v Nemecku zooplus AG/? Majú výborné uvádzacie ceny, len mám obavu, či krmivo naozaj doručia. Platba kartou, alebo predom na účet v Nemecku.
Inak dve 14kg vrecia Proplane pre šteňatá stoja/včetne balného a dopravy až domov/ 91.17 Euro.
Má niekto z Vás skúsenosti s touto firmou? Neviem, či to mám "lajsnúť"?????

Ja mám s nimi veľmi dobré skúsenosti. Komunikácia naozaj na úrovni a dodanie behom 2-3 dní od pripísania platby na ich účet, až do domu. Som s nimi spokojná a majú naozaj oveľa lacnejšie nielen krmivo, ale aj kozmetiku pre psíkov ( ja som objednávala aj strojček na strihanie, vyšiel ma tam takmer polovicu ceny, za ktorú ho ponúkajú u nás). ;) Odporúčam ich.
gazda
19.07.10,21:23
Praveze to vyzera na svrab alebo cosi podobne, len akoby ten pripravok od zverolekara nezabral. Aka je najspolahlivejsia liecba svrabu? Moze sa svrab udrzat aj zemi (pocas tepla tam zvykne psik vylihovat pod volierou)
Lubaba
19.07.10,21:53
Praveze to vyzera na svrab alebo cosi podobne, len akoby ten pripravok od zverolekara nezabral. Aka je najspolahlivejsia liecba svrabu? Moze sa svrab udrzat aj zemi (pocas tepla tam zvykne psik vylihovat pod volierou)

nerieš to sám, žiadny svrab to nemusí byť, ja by som skúsila ešte raz "vyčerpať" veterinára, aký má na to názor, predsa je odborník.
lujza.j
20.07.10,05:44
nerieš to sám, žiadny svrab to nemusí byť, ja by som skúsila ešte raz "vyčerpať" veterinára, aký má na to názor, predsa je odborník.

alebo skús ísť inému vetošovi :) nie každý vetoš je podľa našich predstáv:) hlavne keď sa niečo nepodarí vyliečiť hneď:( pretože trpia naši "chrobáčikovia" a aj my:) mimotemy niekedy mám pocit, že aj kožní lekári na nás vyskúšajú zopár - xy mastičiek, kým nájdu tú správnu:(
gazda
20.07.10,08:04
OK, ďakujem. Asi skúsim iného odborníka. Pre istotu.
chorvatik
21.07.10,11:27
Nedal by sa napisat link na ten obchod zoohit na tie granule?
andreaS
21.07.10,11:33
a to je take tazke napisat zoohit.sk ? :D :D :D
truch
21.07.10,14:01
Kvaka
21.07.10,15:44
Objednávali ste krmivo cez Zoohit /v Nemecku zooplus AG/? Majú výborné uvádzacie ceny, len mám obavu, či krmivo naozaj doručia. Platba kartou, alebo predom na účet v Nemecku.
Inak dve 14kg vrecia Proplane pre šteňatá stoja/včetne balného a dopravy až domov/ 91.17 Euro.
Má niekto z Vás skúsenosti s touto firmou? Neviem, či to mám "lajsnúť"?????
Nemám s nimi skúsenosti, ale ja nakupujem tuto http://krmenie.egallery.sk/ccp0-catshow/1.html
a je to pre mňa lacnejšie. Kupujem pre obidvoch psíkov Acanu, pre psa adult a pacifica a pre starú dámu senior a light. Ak porovnám Acanu pacifica 13,5 kg mňa vyjde na 51,9 s DPH, a v tom nemeckom obchode pozerám, že stojí 59,6€. Neviem, ako ostatné značky. Ak je hodnota objednávky vyššia ako 80,- €, dopravné sa neúčtuje.
truch
21.07.10,16:11
Nemám s nimi skúsenosti, ale ja nakupujem tuto http://krmenie.egallery.sk/ccp0-catshow/1.html
a je to pre mňa lacnejšie. Kupujem pre obidvoch psíkov Acanu, pre psa adult a pacifica a pre starú dámu senior a light. Ak porovnám Acanu pacifica 13,5 kg mňa vyjde na 51,9 s DPH, a v tom nemeckom obchode pozerám, že stojí 59,6€. Neviem, ako ostatné značky. Ak je hodnota objednávky vyššia ako 80,- €, dopravné sa neúčtuje.
Na prvýkrát je to fajn, zľava 10% a neplatím dopravné. Kupujem pro plane pre šteňatá, predtým som ho kúpila v KE /cez net/ a bolo to drahšie,len prepravné 12€. Len dúfam, že príde, už somho zaplatila:D
verkaz
24.07.10,18:51
Mám so svojím kokršpanielom problém a to, že keď prídeme medzi viac ľudí, začína štekať. Aj keď vystúpi z auta a je nikto blízko, tak šteká. Myslela som si, že je to preto, že sa bojí, ale začína to byť štekot zúrivý. Je to nepríjemné, lebo v takom prípade sa ho okoloidúci boja, hoci by im určite neublížil. Má nieto s tým skúsenosť?
pepsikova
24.07.10,20:49
Mám so svojím kokršpanielom problém a to, že keď prídeme medzi viac ľudí, začína štekať. Aj keď vystúpi z auta a je nikto blízko, tak šteká. Myslela som si, že je to preto, že sa bojí, ale začína to byť štekot zúrivý. Je to nepríjemné, lebo v takom prípade sa ho okoloidúci boja, hoci by im určite neublížil. Má nieto s tým skúsenosť?..

susedov kokrík šteká vždy a všade, kde sa otvoria pred ním nejaké dvere a má možnosť výbehu..či to je z auta, zo vchodu, aj v byte...
ubka
24.07.10,20:52
Mám so svojím kokršpanielom problém a to, že keď prídeme medzi viac ľudí, začína štekať. Aj keď vystúpi z auta a je nikto blízko, tak šteká. Myslela som si, že je to preto, že sa bojí, ale začína to byť štekot zúrivý. Je to nepríjemné, lebo v takom prípade sa ho okoloidúci boja, hoci by im určite neublížil. Má nieto s tým skúsenosť?
Myslím, že si správne odhadla, je to strach a vtedy ten štekot je zúrivý:D
staré príslovie, pes ktorý šteká, nehryzie je zrejme možné prirovnať teraz.
Myslím, že môžeš byť pokojná, prihovor sa mu a daj povel fuj ! Neviem, aký je starý Tvoj pes, ale psa treba naučiť, aby si nevšímal okoloidúcich ľudí ale aj psov.
korela
25.07.10,01:03
Ahojte, mame malu 2mesacnu yorkshirku uz tyzden. len mame s nou maly problem.
aj by nam chodila cikat a kakat na plienku, len niekedy to pusti niekde uplne inde.. a ist von ju vencit je hadam heroicky vykon, aka je vyklepana z toho vsetkeho, len si lahne na zem a nechce sa pohnut.
byvame v meste na sidlisku, je mozne, ze sa boji hluku aut, ale na druhej strane na balkone jej ten hluk nevadi.
poradte, prosim, ako ju priviknut aj na von aby sme ju mohli vencit?

Potrebovali by sme niečo ako jednorazové plienky, v tomto prípade koberčeky... na videu vzadu za psíkmi
http://www.youtube.com/watch?v=4Eeezw0D_8E&NR=1&feature=fvwp
ludmilla
25.07.10,08:37
Potrebovali by sme niečo ako jednorazové plienky, v tomto prípade koberčeky... na videu vzadu za psíkmi


To sú hygienické podložky, tzv. inkontinenčné podložky, dostaneš ich kúpiť v lekárni a možno aj u veterinára ako podložky pod zvieratá.
JaDo
25.07.10,19:58
Nám sa dnes poobede zabehla fenka zo záhrady chaty na kukuričné pole a asi medzi tými 2m kukuricami stratila orientáciu, aj vlastnú stopu (pršalo) a my sme ju nemohli 3hodiny nájsť. Autom sme to zobrali kolem toho obrovského poľa a keď už sme strácali nádej, tak sme ju uvideli ako si kráča špinavá a mokrá po hlavnej vysoko frekventovanej ceste smerom do nášho mesta. Ešte, že ju nezrazilo nejaké auto. To bolo radosti, keď sme ju zavolali do auta.
Neviem si predstaviť ako by náš "panelákteriér" prežil noc vonku.
lujza.j
26.07.10,19:10
Nám sa dnes poobede zabehla fenka zo záhrady chaty na kukuričné pole a asi medzi tými 2m kukuricami stratila orientáciu, aj vlastnú stopu (pršalo) a my sme ju nemohli 3hodiny nájsť. Autom sme to zobrali kolem toho obrovského poľa a keď už sme strácali nádej, tak sme ju uvideli ako si kráča špinavá a mokrá po hlavnej vysoko frekventovanej ceste smerom do nášho mesta. Ešte, že ju nezrazilo nejaké auto. To bolo radosti, keď sme ju zavolali do auta.
Neviem si predstaviť ako by náš "panelákteriér" prežil noc vonku.
pre boha:eek::eek::eek::eek::eek: také oči som mala keď som to čítala, to si neviem ani len predstaviť, teším sa s vami so šťastného konca;)
JaDo
29.07.10,18:30
Ešte dnes sa všetci tešíme. Cez víkend budeme na záhrade. Som zvedavá, či pôjde na to pole opäť. Doteraz tam boli len nízke plodiny, tak sme sa navzájom videli. Navštevovala tam škrečkov, šak je to jazvečík-mix. Vždy prišla celá upracovaná a špinavá, museli sme ju vždy vykúpať.
Lubaba
29.07.10,20:30
kto mi poradí, moja yorkshirka začala dnes sa intenzívne "motať" sa mi pri nohách a chce aby som sa s ňou maznala, neviem čo to znamená, robila to aj predtým, myslela som že keď sedíme pri stole a jeme že chce aby sme jej niečo dali, alebo sa bojí, alebo by chcela ísť von, ja fakt neviem, aká to je reč psa?
arizona
30.07.10,13:22
kto mi poradí, moja yorkshirka začala dnes sa intenzívne "motať" sa mi pri nohách a chce aby som sa s ňou maznala, neviem čo to znamená, robila to aj predtým, myslela som že keď sedíme pri stole a jeme že chce aby sme jej niečo dali, alebo sa bojí, alebo by chcela ísť von, ja fakt neviem, aká to je reč psa?
To zvieratká mávajú občas také obdobie. Vidím to aj na našich. Niekedy sa až pchajú pod ruku, aby sme ich potúlili, niekedy nemajú zas náladu, ked ich chceme potúliť my.;):rolleyes:
Asi si iba vyžadujújú pozornosť, alebo žiarlia na niekoho...
Žabinka
30.07.10,13:37
Ešte dnes sa všetci tešíme. Cez víkend budeme na záhrade. Som zvedavá, či pôjde na to pole opäť. Doteraz tam boli len nízke plodiny, tak sme sa navzájom videli. Navštevovala tam škrečkov, šak je to jazvečík-mix. Vždy prišla celá upracovaná a špinavá, museli sme ju vždy vykúpať.
Naša Nelka-tiež skoro jazvečík :D-ešte prednedávnom utekala z chalupy, túlala sa po okolí a provokovala susedovho psa, ktorý bol priviazaný. Nevedeli sme ju to odnaučiť, na volanie nereagovala, asi zacítila slobodu, alebo sa aj bála vrátiť, lebo vedela, že urobila zle. Až po pár "výchovných" novinami po riťke a hlasnejšom vyhrešení začala poslúchať. Teraz už behá voľne okolo chalupy, na zavolanie hneď pribehne, nechá sa pohladkať a pochváliť, a beží zase preč. Tie psíky sú hrozní beťári :D.
JaDo
30.07.10,22:20
citujem: "Žabinka - Naša Nelka-tiež skoro jazvečík -ešte prednedávnom utekala z chalupy, túlala sa po okolí a provokovala susedovho psa, ktorý bol priviazaný. Nevedeli sme ju to odnaučiť, na volanie nereagovala, asi zacítila slobodu, alebo sa aj bála vrátiť, lebo vedela, že urobila zle. Až po pár "výchovných" novinami po riťke a hlasnejšom vyhrešení začala poslúchať. Teraz už behá voľne okolo chalupy, na zavolanie hneď pribehne, nechá sa pohladkať a pochváliť, a beží zase preč. Tie psíky sú hrozní beťári ."

To je práve ono. Ja si nie som istá či je správne psíka, keď sa vráti z role vyhrešiť - akože čo si dovolil odbehnúť alebo pochváliť, že ihneď na zavolanie prišiel (aby sa nebál vrátiť). Zatiaľ som ju vždy pochválila, pretože ihneď pribehla. Len v tom jednom prípade už sa sama chcela vrátiť ale pre dážď a vysokú kukuricu stratila orientáciu a keď sa dostala ďaleko, tak naše volanie nepočula.
korela
31.07.10,01:49
To sú hygienické podložky, tzv. inkontinenčné podložky, dostaneš ich kúpiť v lekárni a možno aj u veterinára ako podložky pod zvieratá.

Ďakujem, netušila som že sú na trhu. Ja som písala vo všeobecnosti iba ako zaujímavosť. Už dnes idem pohľadať ako vysoko aktuálnu potrebu.
truch
31.07.10,08:02
Ďakujem, netušila som že sú na trhu. Ja som písala vo všeobecnosti iba ako zaujímavosť. Už dnes idem pohľadať ako vysoko aktuálnu potrebu.
Ja som ich našej kúpila, bola to pre ňu výborná hračka, roztrhala každú jednu podložku na cimpr-campr, vyčúrala sa vedľa a čakala novú hračku:D:D Ešte mi tie podložky ostali, pošlem:)
Mesiac sme umývali, chválili ju keď sa vonku vyčúrala a potom jedného dňa prestala a už máme 3 mesiace čistúčko:) Vydrž, chce to len čas:)
Žabinka
03.08.10,08:57
To je práve ono. Ja si nie som istá či je správne psíka, keď sa vráti z role vyhrešiť - akože čo si dovolil odbehnúť alebo pochváliť, že ihneď na zavolanie prišiel (aby sa nebál vrátiť). Zatiaľ som ju vždy pochválila, pretože ihneď pribehla. Len v tom jednom prípade už sa sama chcela vrátiť ale pre dážď a vysokú kukuricu stratila orientáciu a keď sa dostala ďaleko, tak naše volanie nepočula.[/QUOTE]

Pre JaDo: Psíka treba vyhrešiť hneď keď neposlúchne, neskôr už nevie, za čo bol vyhrešený. Keď poslúchne, treba chváliť, majú to veľmi radi :D. Potom si to už zapamätá a príde si po pochvalu. To sú moje skúsenosti -amatéra chovateľa.
verkaz
06.08.10,15:15
"ubka"
ďakujem za povzbudenie, môj Dany má l6 mesiacov. Čo sa týka výchovy, tak je to typický tvrdohlavý kokršpaniel. Niekedy poslúchne na slovo a niekedy zase vôbec. To jeho štekanie ma veľmi prekvapilo, keď sme pri jazere otvorili dvere na aute a vybehol von, tak sa rozštekal, že som bola z toho vyvalená. Bolo mu jedno, či sú to deti alebo dospelí na dekách. Inokedy na prechádzkach mi to nerobí.
pepsikova
06.08.10,20:00
Myslím, že si správne odhadla, je to strach a vtedy ten štekot je zúrivý:D
staré príslovie, pes ktorý šteká, nehryzie je zrejme možné prirovnať teraz.
Myslím, že môžeš byť pokojná, prihovor sa mu a daj povel fuj ! Neviem, aký je starý Tvoj pes, ale psa treba naučiť, aby si nevšímal okoloidúcich ľudí ale aj psov.


...povel ""fuj""používam, ak pepsikoláč ňuchce pri niečom, čo nie je moc čisté..ale ak ňuchá ľudí, tak je lepšie naučiť havíka na povel ""nesmieš!!!"", aby sa niekto (človek) neurazil na slovo fuj, teda aby si nemyslel, že je náhodou nejaký podúroveň""" pre havíka...
zk24
06.08.10,20:13
Plne suhlasim... Je to trosku zarazajuce ked si ide psik ku mne privoniat a pan povie "fuj!"... Aj my preto ucime "nesmies!".
Dav
06.08.10,20:19
...povel ""fuj""používam, ak pepsikoláč ňuchce pri niečom, čo nie je moc čisté..ale ak ňuchá ľudí, tak je lepšie naučiť havíka na povel ""nesmieš!!!"", aby sa niekto (človek) neurazil na slovo fuj, teda aby si nemyslel, že je náhodou nejaký podúroveň""" pre havíka...

mimotemyJa som raz dala Wendy povel Fuj!, keď k nám pribehol iný pes, bez vodidla, a jeho majiteľ sa na mňa vyrútil, že ako si to predstavujem, čo jeho psovi hovorím Fuj, veď on má čistokrvného a ja len bastarda...
No, bola by som si otvorila ústa, a zotrela ho, nech ma teda zažaluje za urážku na cti svojho psa, ale radšej som si zahryzla do jazyka. Nevedela som, "na čom fičí" (povedané slovníkom mojich detí, teda či nie je nadrogovaný) , či náhodou nemá v rifliach devinu, a či nepoštve svojho čistokrvného psa na môjho...a vyhýbam sa mu, ako len môžem.
Kvaka
06.08.10,20:24
mimotemyJa som raz dala Wendy povel Fuj!, keď k nám pribehol iný pes, bez vodidla, a jeho majiteľ sa na mňa vyrútil, že ako si to predstavujem, čo jeho psovi hovorím Fuj, veď on má čistokrvného a ja len bastarda...
No, bola by som si otvorila ústa, a zotrela ho, nech ma teda zažaluje za urážku na cti svojho psa, ale radšej som si zahryzla do jazyka. Nevedela som, "na čom fičí" (povedané slovníkom mojich detí, teda či nie je nadrogovaný) , či náhodou nemá v rifliach devinu, a či nepoštve svojho čistokrvného psa na môjho...a vyhýbam sa mu, ako len môžem.
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
adi11
06.08.10,20:30
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
Takto ucim aj ja nasho. Lenze s tym stekanim sa mi to nedari. Akonahle zbada toho jemu nesympatickeho, tak zacne brechat ako divy a ide mi voditko odtrhnut. Proste my vieme, ktorych psov nema rad a preto ich radsej obchadzame.
jozka56
06.08.10,20:43
Môj hafan pozná a dodržiava takmer všetky povely, ale tie psíky, ktoré nemá rád pred stretom istím blokovaním vodítka na krátko. No, ale v nedeľu vodítko neposlúchlo, roztrhlo sa a Miník sa vrhol na protivníka rovnakého plemena. Jasnačka, že prehral, moncel ako fras a nasadené týždňové antibiotiká. No je to moje zlato.
pepsikova
06.08.10,20:52
Takto ucim aj ja nasho. Lenze s tym stekanim sa mi to nedari. Akonahle zbada toho jemu nesympatickeho, tak zacne brechat ako divy a ide mi voditko odtrhnut. Proste my vieme, ktorych psov nema rad a preto ich radsej obchadzame...


..mojuš, my obchádzame celú lúku, lebo keby náhodou aj na diaľku zbadá nejakého psa, tak pepsikoláč je schopný revať a nadávať na neho tak hlasno, že ľudia vybiehajú do okien, či náhodou niekoho nevraždia!!!...on nemá rád nikoho, Kikinu môže, ale tiež si len vymenia esemesku a idú po svojom..no a keďže sa nám na sídlisku premnožili malé psíky a šteniatka, čo teda absolútne nie je partia pre môjho psa, musela som ho naučiť,že šteniatko od susedov je ""bábetko""...a pri povele ""to je bábetko..dávaj pozor""", to by ste videli, ako chudák pepsikoláč trpí-ale vydrží, ani sa nehne, pokiaľ sa malé poobšmieta..vyslovene trpí...a tvári sa náramne pyšno, keď ho pániček od toho bábetka pochváli, aký je on vychovaný ...ale inak môžeme prejsť aj celú dedinu a remienok a vodítko nepotrebujeme..
pepsikova
06.08.10,20:53
Môj hafan pozná a dodržiava takmer všetky povely, ale tie psíky, ktoré nemá rád pred stretom istím blokovaním vodítka na krátko. No, ale v nedeľu vodítko neposlúchlo, roztrhlo sa a Miník sa vrhol na protivníka rovnakého plemena. Jasnačka, že prehral, moncel ako fras a nasadené týždňové antibiotiká. No je to moje zlato...

mojuš, pre Miníka to bol potenciálny nepriateľ, čo keby si náhodou chcel opantať jeho paničku?..šak si musí brániť svoje!!..zlatučký...
Lubaba
08.08.10,22:19
ešteže tá moja je hrdinka len za bránou svojho domu
andreaS
09.08.10,06:24
kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej



ps: davnejsie som dala odkaz na americkeho kokra cierneho, kt. hladali domov, tak uz ma novu milujucu rodinu ;)
arizona
09.08.10,06:47
kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej



ps: davnejsie som dala odkaz na americkeho kokra cierneho, kt. hladali domov, tak uz ma novu milujucu rodinu ;)

Sú to krásne ,vznešené psíky. Dva týždne sa mi zdá veľmi málo na prežitie bez maminy. Myslíte, že sa to dá? Máte niekto skúsenosti?
andreaS
09.08.10,06:53
kamaratka vypiplala dve steniatka od narodenia, lebo ich mamina odmietla... ale to mala "len" 2 ... je to narocne, ale oplatilo sa a laska sa jej teraz vracia niekolkonasobne ;)

chce to niekoho, kto si nato nielen trufa, ale aj tomu rozumie... a zaroven si moze dovolit byt s drobcom nonstop aspon 2 mesiace... aj ked prvy mesiac je asi najdolezitejsi...

kazdopadne verim, ze sa najdu dobri ludia a tito drobcekovia dorastu na to nadherne plemeno...
truch
09.08.10,06:54
kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej
;)

Adi, to sú strašne malinké psíky, nech sa Vám podarí ich zachrániť, držím palce:)
truch
09.08.10,07:01
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
My sa zatiaľ učíme základné povely, retriever je tvrdohlavý psík, niekedy poslúcha úplne na jedničku, inokedy vôbec. Psíkov si moc nevšíma, ale miluje ľudí,hlavne malé deti, nedaj bože, aby sa jej niekto prihovoril:) Až si ucvrkne od šťastia a ide sa zblázniť od radosti a vtedy je absolútne neovládateľná, neviem či sa nám podarí naučiť ju, aby si ľudí nevšímala:)
Kvaka
09.08.10,07:35
My sa zatiaľ učíme základné povely, retriever je tvrdohlavý psík, niekedy poslúcha úplne na jedničku, inokedy vôbec. Psíkov si moc nevšíma, ale miluje ľudí,hlavne malé deti, nedaj bože, aby sa jej niekto prihovoril:) Až si ucvrkne od šťastia a ide sa zblázniť od radosti a vtedy je absolútne neovládateľná, neviem či sa nám podarí naučiť ju, aby si ľudí nevšímala:)
Poznám to tiež, je to ťažké, môj havko je ako z divých vajec, základné povely sa snažíme učiť už rok, je to kríženec špringeršpaniela, takže vonku je nevyspytateľný. A nepoznám jeho minulosť. Ten povel, zostaň a nechaj havka je pre nás dôležitý, on miluje všetkých, ľudí aj psov, od každého sa nechá pohladiť, ku každému sa tulká, ale stalo sa, že po jeho príchode k nám ho sídliskový "samec" už 4x napadol, bez náhubku, aj s náhubkom, bolo to na infarkt, takže jemu sa vyhýbame a podobných obchádzame. Najradšej sme ale na chalupe. Pri cvičení psa ma však brzdí naša psica, ktorá má cez 14 rokov a keď čokoľvek začnem, šteká po mne, no a keďže už prežíva zrejme posledné mesiace, možno ešte roky, nechcem ju zbytočne trápiť, veď ona bola u nás od troch mesiacov a nového psa už vyše roka akceptuje, aj keď spočiatku žiarlila.
jaros5
10.08.10,07:43
Načali ste veľmi dobrú tému. Je veľmi dôležité, aby pes zvládal základy poslušnosti. Ak nie sme schopný zvládnuť základný výcvik, je dobré investovať a zveriť ho odborníkovi, resp. viesť výcvik pod jeho vedením. Výhodou je, ak máte v blízkosti "cvičák".
Ak nie, veľa dobrých rád týkajúcich sa aj výcviku, nájdete na http://www.dogforum.sk/.
jaros5
10.08.10,08:27
Veľa majiteľov psov robí chybu v tom, že sa správa k hafanovi ako k človeku. Myslia si, že výcvikom psa trápia - a dokonca som sa stretol s osúdením, keď som bol na môjho 45 kg hafana "tvrdší".
Bežne sa na prechádzkach so psom stretávam s majiteľmi, ktorí nemajú ani "šajn" o výcviku, o povahe svoho hafana, ... a teraz sa na mňa majitelia malých plemien možno nahnevajú, ale väčšinou sú to práve tí najnevychovanejší psíci.
truch
10.08.10,08:38
Manžel sa ujal úlohy cvičiteľa/má skúsenosti s výcvikom/. Každý deň sa jej trpezlivo venuje. Zvládla už povely k nohe, ku mne, sadni, ľahni, ostaň, prines, aportuje veľmi rada. Mám z nej veľkú radosť, lebo viem, že čo sa za mladi naučí to jej už zostane navždy:):):).
lujza.j
10.08.10,08:42
Načali ste veľmi dobrú tému. Je veľmi dôležité, aby pes zvládal základy poslušnosti. Ak nie sme schopný zvládnuť základný výcvik, je dobré investovať a zveriť ho odborníkovi, resp. viesť výcvik pod jeho vedením. Výhodou je, ak máte v blízkosti "cvičák".
Ak nie, veľa dobrých rád týkajúcich sa aj výcviku, nájdete na http://www.dogforum.sk/.
náš labroš keď bol malý tak tiež s ním môj chlap absolvoval 1/2 ročný kurz-základný, bolo to fajn stretával sa tam s rôznymi psami čo nie je na škodu, zvládol to v podohe, ale aj tak mu zostal jeden problém a to, že sme ho nemohli venčiť "na voľno" pretože za fenou prebehol aj cez cestu:( a raz dokonca dostal malý "ťukes" od auta:(:( ale bez ujmy :) na voľno ho vždy venčil iba môj chlap jeho vždy najviac poslúchal a aj z neho je najviac "hotový" asi vie že je vedúci domácej smečky:D ja som začala s venčením na voľno cca. teraz v júny , celkom som úspečná:);) keď je na blízku iný pes tak buď mu poviem "nesmieš" a on poslúchne alebo aj keď odbehne a zavolám ho tak sa pekne vráti:) no tak ale už má 7r. problém s majiteľmi malých a veľa krát jedovatých-zakomlexovaných psov je aj v tom, že absolutne namajú "šajn" o povahách iných plemien. ja idem po vonku s mojim "ľudomilom" a oni si berú svojich "podpazušníkov" na ruky:eek: čo skôr pokúše ich pes môjho ako naopak:) ja cvičák odporúčam;)
lujza.j
10.08.10,08:52
...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať:) alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby:) a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch:D
andreaS
10.08.10,08:53
musim suhlasit s predchadzajucimi prispevkami ohladom nevychovanych malych uvrestanych chlpacov...

psik bude taky ako si ho vychovame... a ked niekto dovoli stekat psovi, tak to bude robit stale... a bohuzial byvam na sidlisku, kt. je tymito malymi kriklunmi posiate... napr. naposledny vrestali dvaja yorkovia a civava asi do polnoci, co ich majitelia nechali doma... alebo vedla bigl, kt. zatvaraju na balkon, tak sa zabava zavijanim na okolie...

nemam az takych velkych psikov ako je labrador, nase su asi polovicne, ale stale su o dost vacsie ako yorkovia a mne to je totalne smiesne ako si ich zakazdym beru na ruky... nikdy si neodpustim poznamku, pozor, mame pitbulov a toho vasho skrekluna zozeru :D :D :D na druhu stranu mi to je luto, ze ich takto beru na ruky a nedovolia im socializovat sa s inymi psikmi... potom sa cuduju, ze vzajomne sa psy nemusia...

akurat mam trosku problem s vycvikom nasho mladsieho... je to strasne tvrdohlava povaha... oproti starsiemu uplny opak... aj ked ani starsi neni tip top vychovany, nemam odvahu pustat ho navolno pokial nie sme v uzatvorenom priestore... a ani to zrejme neurobim, lebo byvame pri velmi rusnej ceste a obavam sa, ze mi vybehne na cestu a to riskovat nechcem... no ale s krpcom sme zacali intenzivnejsie cvicit a uz sa to trosku lepsi... ale potrebovala by som pomoc skusenejsich ako na neho...

zato labrador mojich rodicov je super vychovany... a to napriek tomu, ze dovtedy nemali skusenost so psami a vychovali ho samy!!! zrovna ho strazime a vcera som isla vencit spolu s muzom... chodia dalej ku potoku, kde je taka mala zatoka a rano aj vecer si tam pes musi zaplavat... tak som ho konecne vcera videla v akcii... fantasticky pohlad... muz mu hodi aport a on sa rozbehne do vody a este z vody vyskoci a hodi sa do hlbokej vody... dnes to chcem natocit ;)
andreaS
10.08.10,08:55
...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať:) alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby:) a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch:D

u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo :D a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)
lujza.j
10.08.10,09:02
andreaS, hovoríš mi z duše:D mňa sa minule jedna pani opýtala, keď som venčila, že či nekúše:eek: a ja že kto? slepecký pes? je pravda uštekancov sú plné sídliská, tiež som mala minule výmenu názorov v pani, ktorej som odporučila nech dá svojemu psovi kočík, pretože bol v takom štekačom amoku, že som myslela že chytí astmatický záchvat a náš labroš nič ani malilinký štek, len jej psa išlo rozdrapiť:D:D;)
lujza.j
10.08.10,09:04
u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo :D a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)
toto všetko je také strašne milučké od nich:);)
mirpo
10.08.10,09:04
A to ešte keď sa začne labrador potápať...
Labradorka rodičov mi takto postupne vynášala kamienky... vždy sa stratila pod vodou na pár sekúnd a vynorila sa niekde úplne inde
lujza.j
10.08.10,09:08
potápanie? no tak to musí byť niečo:D je smiešne keď náš si to "užije" v obrovskej mláke-blatovej po veľkom daždi, vtedy to ako keby bol niekto iný:eek::eek:neskutočne si to úžíva:D:D a potom si to užívame my s ním vo vani;)
mirpo
10.08.10,09:09
andreaS, hovoríš mi z duše:D mňa sa minule jedna pani opýtala, keď som venčila, že či nekúše:eek: a ja že kto? slepecký pes? je pravda uštekancov sú plné sídliská, tiež som mala minule výmenu názorov v pani, ktorej som odporučila nech dá svojemu psovi kočík, pretože bol v takom štekačom amoku, že som myslela že chytí astmatický záchvat a náš labroš nič ani malilinký štek, len jej psa išlo rozdrapiť:D:D;)
Na otázku, či kúše, odpovedám "ÁNO, granule" :D
Llívia
10.08.10,09:09
Manžel sa ujal úlohy cvičiteľa/má skúsenosti s výcvikom/. Každý deň sa jej trpezlivo venuje. Zvládla už povely k nohe, ku mne, sadni, ľahni, ostaň, prines, aportuje veľmi rada. Mám z nej veľkú radosť, lebo viem, že čo sa za mladi naučí to jej už zostane navždy:):):).

Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
mirpo
10.08.10,09:12
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
jaros5
10.08.10,09:20
...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať:) alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby:) a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch:D

u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo :D a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)


Je dobré vedieť, že pes je schopný chápať až 300 výrazov - slov (povelov) - tie inteligentnejšie oveľa viac (labrador, border kolia, ... ),
ale malo by platiť aj opačne, že majiteľ pozná "reč" psa. Aby sme boli spravodliví, tak aspoň 300 výrazov :D;
Llívia
10.08.10,09:26
KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
Ďakujem. A čo mám hafanovi povedať, keď nechcem, aby ma oblizoval na tvári? A poslúchne ma vôbec, keď to nie je môj pes?
jaros5
10.08.10,10:00
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?


KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
...ano, súhlas .... ja používam aj voľné privolanie, na zapískanie hafan s radosťou pribehne a ak nedám pozor podrazí mi nohy ..:D
lujza.j
10.08.10,10:08
Ďakujem. A čo mám hafanovi povedať, keď nechcem, aby ma oblizoval na tvári? A poslúchne ma vôbec, keď to nie je môj pes?
moja dcéra tomu hovorí "daj pusinku" a máš ho, lízanec ako hrom:D:D každý ma nato asi svoj "povel";)
andreaS
10.08.10,10:32
mirpo: tak nasich labros nato este neprisiel... na potapanie :D ... mozno keby ta voda bola viac stojaca, tak by sa o to pokusil... ale z casti je kludnejsia a ta hlbsia je uz tecuca... ale aj tak tie jeho skoky su fantasticke :D sme sa s muzom zhodli ze je to idealny pes do domu... nesteka ako blaznivy, je rozumny, kludny ale vie sa aj jasit... a prechadzka s nim je velmi prakticka... okupe sa sam a ako sa vybeha cestou domov, tak je skoro suchy... keby sme vzali nasich chlpatych, tak mam robotu na 4 hodiny s nimi... :D
andreaS
10.08.10,10:33
Ďakujem. A čo mám hafanovi povedať, keď nechcem, aby ma oblizoval na tvári? A poslúchne ma vôbec, keď to nie je môj pes?

no neviem, ci uspejes s akymkolvek povelom pri neoblizovani... to su take povahy... niektore psy by sa len pusinkovali a niektore pusu nedaju ani za svet... ako u nas, starsi neda ani keby co a mlady by len pusinkoval... ale aspon som sa snazila naucit, ze na ucho... on je strasne tulidlo...
Llívia
10.08.10,11:17
Menší sa našťastie pusinkovať nechce, ale ten veľký (kríženec vlčiaka s ???) áno a to vieš, on má viac kíl než ja a oblizovanie tváre je na mňa moc :D:)
truch
10.08.10,11:24
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
Psík musí byť vždy pri ľavej nohe, keď sa otočíš a dáš povel k nohe musí prejsť zase len k ľavej nohe. Povel ku mne musí prísť a sadnúť si pred teba. Cvičíme tak, že jej dáme príkaz ostaň, odídeme od nej a potom povel ku mne. Cvičí rada, lebo je mlsná koťuha jedna a za piškótku, alebo inú dobrotu sa ide aj potrhať:D:D
truch
10.08.10,11:29
Tá naša šteká na metlu aj na kosačku a tak zvláštne sa s nami háda, vyžaduje si pozornosť. Nepomáhalo nič, ani fuj, ani prestaň. Ale už som ju vymákla, keď jej poviem miesto, rýchlo sa vzdiali aj štekať prestane, len aby nemusela ísť do koterca. To isté platí keď nás začne olizovať, poviem miesto a je kľud:D:D:D
Llívia
10.08.10,11:43
Musím vyčkať, až majitelia psa vycvičia :D
Ten menší rád zametá - on na metlu nešteká, ale skáče na ňu. Už má aj ten spodok metly (portviš) ako hračku :D
jaros5
10.08.10,11:51
Desatoro dobrého cvičiteľa: http://www.king-gladiator.com/desatoro_dobreho_cvicitela.htm

Ešte sa mi žiada doplniť, že aj ten najlepšie vycvičený pes môže niekedy zlyhať a my si nemôžeme byť 100% istý ako zareaguje, hlavne v záťažových situáciách.
Llívia
10.08.10,12:13
Ako je to s cvičením - lepšie, keď hafana cvičí len jeden človek, alebo môžu aj viacerí?
Ten menší má asi cca 2mesiace - asi je ešte malý na cvičenie?
andreaS
10.08.10,12:26
ja som dostala radu od skuseneho zachranara, aby som den pred cvicenim nedala jest, resp. len polovicnu davku a ako odmenu davala prave granule... v prvy okamih mi to prislo ako tyranie psa (nedat mu zrat), ale potom mi to prislo logicke, lebo keby som mu mala dat tolko piskot kazdy den za cvicenie, tak by som mala namiesto vystavneho psa prepchateho gaucaka :D

takze skusam tuto metodu, a aj za granulu sa snazi urobit co chcem ;) a krmim este stale 2x denne, takze rano nedostane a poobede cvicime...
jaros5
10.08.10,12:35
Ako je to s cvičením - lepšie, keď hafana cvičí len jeden človek, alebo môžu aj viacerí?
Ten menší má asi cca 2mesiace - asi je ešte malý na cvičenie?
http://www.dogpalace.sk/kedy-zacat-s-vycvikom/
Lepšie je keď cvičí jeden;Ale pokiaľ ide o skúsených psíčkarov, nie je problém. Dôležité je aby bol jednotný postup, metodika, dodržaná postupnosť cvikov, rovnaké povely, dôslednosť, ...
S manželkou sme cvičili od malička dvaja a malo to svoje výhody. Deti mali zakázané akékoľvek povely ... dovolené len maznanie, hranie, naháňačky a pod. Teraz skoro po dvoch rokoch môžu základné povely, sadni, ľahni, voľné privolanie.
Aporty, odkladanie, chôdzu pri nohe a pod. stále zákaz.
Je veľmi dôležité vyžadovať od psa presný a rýchly výkon na povel. Ak sme nedôsledný - pes sa veľmi rýchle pokazí.
pepsikova
11.08.10,23:25
...čítam tieto príspevky tomu môjmu falošnému hadovi, čo mi je královsky uvelebený na kolenách a keby ste videli tie oči týraného maznáčika- no, aj dušu by ste mu dali..niečo vo význame:"..ty čo tu už nemáš nič iné, čo mi toto čítaš, to ako myslíš, čo som nejaká opica??...""je naučený na určité krátke slovné povely,ak by sa mu stalo, že nepočúvne na prvý krát, idem k nemu a uviažem ho na remienok..a to sa stane málokedy...
..a vysvetľujem mu, že zajtra dostane prekvapko..príde ROOMBA..a šup...je preč!..
Kvaka
12.08.10,06:36
Pepsi, krásne si to napísala. A čo sa týka roomby, hafan bude pred ňou utekať, najprv bude čudo pozorovať a keď sa to k nemu priblíži, uhne. To bola sranda, kýmsi naši zvykli.
Llívia
15.08.10,14:45
Dvaja psy - jeden veľký (vlčiak krížený s ???) cca 8-mesačný, druhý malý (tak po kolená :D, rasa neznáma) cca 2-mesačný. Obaja sú z útulku, ale neboli v ňom spolu. Novým majiteľom veľmi vadí, že ten menší skáče do väčšieho, a potom sa hryzú, a kradnú si hračky. Majú ich necelé 2 týždne. Veľký možno žiarli na malého, lebo veľký je väčšinou vo voliére a malý je voľne pustený.
Dá sa nejako zabrániť tomu, aby skákali jeden do druhého, hrýzli sa a bili sa?
lujza.j
15.08.10,18:17
Dvaja psy - jeden veľký (vlčiak krížený s ???) cca 8-mesačný, druhý malý (tak po kolená :D, rasa neznáma) cca 2-mesačný. Obaja sú z útulku, ale neboli v ňom spolu. Novým majiteľom veľmi vadí, že ten menší skáče do väčšieho, a potom sa hryzú, a kradnú si hračky. Majú ich necelé 2 týždne. Veľký možno žiarli na malého, lebo veľký je väčšinou vo voliére a malý je voľne pustený.
Dá sa nejako zabrániť tomu, aby skákali jeden do druhého, hrýzli sa a bili sa?
možno sa tomu aj nebude dať zabrániť:(viem o "spolužití" dvoch vlčiakov "otec + syn" otec stále dominantný až moc, syn zase drzí-oplašenec, otec syna bežne napáda:( prečo netušíme:confused: pritom sú oba psy prítulné až upišťané, tak vy vynucujú poškriabanie:)
truch
15.08.10,19:32
Naša má konečne búdu a koterec. Kúpili sme veľkú, zateplenú búdu, že to bude mať fajn. Už je druhý deň vonku, pokojne aj v tej búrke spala pred búdou, dnu ani keď hrmelo nezaliezla, neviem ako ju tam dostanem. Myslela som, že sa bude báť, ale ona ani nepípla. Keď jej dám do búdy piškotu, vyberie ju a zožerie vonku. Ako ju tam dostať? Doteraz bola v zimnej záhrade, bez búdy tak poraďte ako na ňu.
lujza.j
15.08.10,19:56
Naša má konečne búdu a koterec. Kúpili sme veľkú, zateplenú búdu, že to bude mať fajn. Už je druhý deň vonku, pokojne aj v tej búrke spala pred búdou, dnu ani keď hrmelo nezaliezla, neviem ako ju tam dostanem. Myslela som, že sa bude báť, ale ona ani nepípla. Keď jej dám do búdy piškotu, vyberie ju a zožerie vonku. Ako ju tam dostať? Doteraz bola v zimnej záhrade, bez búdy tak poraďte ako na ňu.
myslím, že nasilu to asi nepôjde, možno sama si postupom času zvykne:) napr. o vlčiakoch o ktorých som písala v predch. príspevku tak ten "tato" to je strašný bojko pes obrovský, ale búrky sa bojí ak ja:D ten okamžite zalezie do búdy, alebo garáže a piští a piští:) a to raz môj chlap zobral našeho labroša, že nech sa pohrá s nimi, skonči u vetoša, lebo tento bojko našemu hneď kusol do riti:mee:
pepsikova
15.08.10,20:13
Naša má konečne búdu a koterec. Kúpili sme veľkú, zateplenú búdu, že to bude mať fajn. Už je druhý deň vonku, pokojne aj v tej búrke spala pred búdou, dnu ani keď hrmelo nezaliezla, neviem ako ju tam dostanem. Myslela som, že sa bude báť, ale ona ani nepípla. Keď jej dám do búdy piškotu, vyberie ju a zožerie vonku. Ako ju tam dostať? Doteraz bola v zimnej záhrade, bez búdy tak poraďte ako na ňu.

..ona sa aj bála,len to nedala najavo,hrdinka malá..a ak je naučená byť vnútri,tak bude čakať, kedy sa omilostíš a vezmeš ju dnu..myslím si..
arizona
15.08.10,20:24
Naša má konečne búdu a koterec. Kúpili sme veľkú, zateplenú búdu, že to bude mať fajn. Už je druhý deň vonku, pokojne aj v tej búrke spala pred búdou, dnu ani keď hrmelo nezaliezla, neviem ako ju tam dostanem. Myslela som, že sa bude báť, ale ona ani nepípla. Keď jej dám do búdy piškotu, vyberie ju a zožerie vonku. Ako ju tam dostať? Doteraz bola v zimnej záhrade, bez búdy tak poraďte ako na ňu.
Neboj, ona si zvykne.:) Dávaj jej pred vchod jedlo a vodu, bude si pomaly zvykať,že je to jej miestečko.
Naša havina bola prvé 4 roky činžiakový pes, po presťahovaní si na búdu zvykala asi 2 týždne. Už sme ani nedúfali.
Dnes je to jej obľúbené miestečko. Niekedy sa schová až dozadu a spí, ked sa niečo deje tak hlavu vystrčí von a sleduje.
Ale búrky sa bojí stále, to ju berieme dnu .
truch
15.08.10,21:17
Díky za vaše rady. Teraz som ju bola pustiť, vyčúrala sa a v pohode išla do kotca, ľahla pred búdu a chrní. V noci sme chodili pozerať keď tak trieskalo čo robí a ona spala. Našich havko sa ide od strachu potentovať,vždy zalezie a celý sa trasie od strachu a tá naša kľudne ležala. Dúfam len,že má Arizona pravdu a ona si zvykne:):):)
jaros5
16.08.10,06:39
Ak sa už pes bojí búrky, hrmenie, resp. streľby, je veľmi ťažké odnaučiť ho. Hlavne ak pes vycíti, že sa bojí aj gazda.

Je dobré privykať ho od malička na rôzne zvuky. Pri hraní som plieskal, trieskal, búchal všetkým možným :--- ..., pozdejšie prišli na rad petardy, štartovacia pištoľ a nezabudnem vždy na nový rok ísť s ním pred polnocou na námestie. Tam si to "vychutnáme" ... , treba ale dávať pozor, aby sa nejaká petarda nezatúlala hafanovi pod nohy, lebo to by asi tak rýchle nerozchodil ...
mirpo
16.08.10,07:18
Díky za vaše rady. Teraz som ju bola pustiť, vyčúrala sa a v pohode išla do kotca, ľahla pred búdu a chrní. V noci sme chodili pozerať keď tak trieskalo čo robí a ona spala. Našich havko sa ide od strachu potentovať,vždy zalezie a celý sa trasie od strachu a tá naša kľudne ležala. Dúfam len,že má Arizona pravdu a ona si zvykne:):):)
Skús jej dať do búdy nejaké vaše oblečenie (neoprané :)), aby cítila váš pach a bude sa aj v búde cítiť bližšie pri vás. A nezabudni ju vždy pochváliť, keď pôjde do búdy.
mirpo
17.08.10,06:51
Aké máte skúsenosti so psom a žabami?
Vysvetlím.... V posledných mesiacoch máme na dvore množstvo žiab, od malilinkatých po tie väčšie. A naša staršia hava ich stále olizuje a potom hrozne pení. Tá mladšia ich síce vyhľadá, ale len po nich pacne labkou.
Len sa obávam, aby sa have nič nestalo, keď tie žabky neustále chytá do papuľky a olizuje ich. Odučiť ju to sa mi zatiaľ nepodarilo. Keď som pri nej tak poslúchne na povel, ale keď som v práci......
jaros5
17.08.10,09:14
Aké máte skúsenosti so psom a žabami?
Vysvetlím.... V posledných mesiacoch máme na dvore množstvo žiab, od malilinkatých po tie väčšie. A naša staršia hava ich stále olizuje a potom hrozne pení. Tá mladšia ich síce vyhľadá, ale len po nich pacne labkou.
Len sa obávam, aby sa have nič nestalo, keď tie žabky neustále chytá do papuľky a olizuje ich. Odučiť ju to sa mi zatiaľ nepodarilo. Keď som pri nej tak poslúchne na povel, ale keď som v práci......

Nechcem ťa vystrašiť, ale pozor na ropuchy.

Otrava ropuchou "Psy majú sklon skúmať žaby a ropuchy. Než získajú skúsenosti a "viac rozumu", aspoň jednu ulovia. Ohrozené ropuchy vypúšťajú odporné a niekedy aj jedovaté látky. Psy na ne reagujú usilovným trasením hlavou, slintaním a otieraním papuľky labkami, aby sa zbavili protivnej, dráždivej látky. Ak máte podozrenie na otravu ropuchou, okamžite vyhľadajte pomoc veterinára. "
Zdroj: C. Davis: Môj pes, OTTOVO NAKLADATELSTVÍ, Praha, 2005
Llívia
20.08.10,08:02
S ktorou www stránkou o psoch máte dobré skúsenosti, ktorej dôverujete, že sú na nej dobré informácie?
hanelie
20.08.10,08:04
Kvaka
20.08.10,09:48
www.dogforum.sk
http://www.psycholog-psu.com/
Hanelie, na dogforum chodím, a veľa tam píšu aj o tom pánovi v tvojom druhom odkaze, je to dobrá stránka, aj keď sú na dogfóre rozdielne názory na jeho spôsob prevýchovy psov. Ja mu verím, ale stále neviem, ako mám zaobchádzať s mojím druhým hafankom. Neviem o jeho minulosti takmer nič, neviem, čo zažíval do dvoch rokov, stále chodí za mnou ako pes :D:D, ale keď odídem niekde na dlhšie, napr. na hodinku, je v strašne silnom strese. Dlažba na chodbe je ocapkaná, oslintaná, hoci on neslintá, aj pri jedení musím byť nablízku, stále sa pozerá na mňa, či to, čo robí, môže, v pohľade čítam neustále otázku: robím to dobre, nehneváš sa? No a to je dosť vyčerpávajúce, teda len niekedy. Má v krvi tak 80% špringeršpaniela, niekde som čítala, že tie majú takúto povahu.
hanelie
20.08.10,09:58
ja odporúčam sa so psom rozprávať :) v takýchto prípadoch dosť často - on v tvojej intonácií hlasu rozpozná, čo mu rozprávaš - či ho chváliš,upokojuješ,alebo sa hneváš,či mu niečo prikazuješ ap.
keďže sa momentálne prejavuje ako bázlivý, treba sa s ním viac baviť upokojujúcim hlasom, hladkaním a odmenou vo forme nejakej psej dobrotky,
Kvaka
20.08.10,10:05
ja odporúčam sa so psom rozprávať :) v takýchto prípadoch dosť často - on v tvojej intonácií hlasu rozpozná, čo mu rozprávaš - či ho chváliš,upokojuješ,alebo sa hneváš,či mu niečo prikazuješ ap.
keďže sa momentálne prejavuje ako bázlivý, treba sa s ním viac baviť upokojujúcim hlasom, hladkaním a odmenou vo forme nejakej psej dobrotky,
No ja toto všetko robím, on vždy potom začne na mňa vyskakovať, blázniť sa a vytešuje sa, ale to nič na veci nemení, že nevie byť sám doma. Kdesi som čítala, že najprv sa pes musí naučiť byť doma sám, aj keď sme tu my. A toto už začína pomaly zvládať. Už toľko nebehá za mnou, vie už odhadnúť, keď vstanem kde idem, ako dlho tam budem, a keď predpokladá, že sa skoro vrátim, tak ma čaká tam, kde som bola predtým. Ak vie, že idem variť, tak ide za mnou do kuchyne pod stôl. V každej izbe má svoje miestečko, na rozdiel od našej starej dámy, ktorá už vylihuje iba vo svojom peliešku.
vemala
21.08.10,07:50
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit prosim?Mam doma nove 6 tyzdnove steniatko bigla,a dnes rano ked som jej dala papat tak asi hodinku nato sa straasne nafukla.Dala som jej granulky pre steniatka ktore ale nechce jest tak som jej ich zmiesala s troskou salamy pre psov a misku vylizala docista.Neviem ci to nieje z toho.Ma niekto taku skusenost?
verkaz
21.08.10,18:29
Vemala, nechcem ťa strašiť ale niečo také som zažila aj ja s mojím kokršpanielom.
Ak sa to bude opakovať, choď sa poradiť so zverolekárom.
Môjho Tobíka začalo nafukovať aj keď sa napil vody. Chodili sme k zverolekárom skoro po celom Slovensku. Každý zverolekár keď si pozrel snímky, tak povedal, že také niečo ešte nevidel. Operovali ho na klinike v Trnave a nezistili nič. Trochu sa to zlepšilo a po čase začalo znovu, tak ho znovu operovali v Žiline. Tak isto nezistili nič. Jedného rána som sa zobudila a zistila som, že je už v psom nebíčku.
Nechcem ťa strašiť, nemusí to byt tvoj prípad možno je to u tvojho psíka len tým, že sa veľa najedol alebo po granuliach veľa vypil vody. Dávaj pozor u neho aj na stolicu, aby nemal hnačky.
Prajem ti aby už bol v poriadku
alaya1
22.08.10,09:24
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit prosim?Mam doma nove 6 tyzdnove steniatko bigla,a dnes rano ked som jej dala papat tak asi hodinku nato sa straasne nafukla.Dala som jej granulky pre steniatka ktore ale nechce jest tak som jej ich zmiesala s troskou salamy pre psov a misku vylizala docista.Neviem ci to nieje z toho.Ma niekto taku skusenost?
Ja by som iste 6 tyzdnovemu steniatku nedavala salamu, hoci je pre psa!
Ved to steniatko malo byt este u svojej mamky, taky skory odber, no, ani ma to neprekvapuje.
Je otazne, ake granulky pes je, ci tie zo supermarketu, ci granule znackove a kvalitne.
Ja by som vyskusala kuracinku s ryzou, ale uvarene len vo vede bez soli, ci sa to bude opakovat aj po tomto jedle.

http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=strava+pre+6+tyzdnove+stena&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
par stranok o tom, ako sa treba starat o stena.
jaros5
23.08.10,08:34
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit prosim?Mam doma nove 6 tyzdnove steniatko bigla,a dnes rano ked som jej dala papat tak asi hodinku nato sa straasne nafukla.Dala som jej granulky pre steniatka ktore ale nechce jest tak som jej ich zmiesala s troskou salamy pre psov a misku vylizala docista.Neviem ci to nieje z toho.Ma niekto taku skusenost?


Ja by som iste 6 tyzdnovemu steniatku nedavala salamu, hoci je pre psa!
Ved to steniatko malo byt este u svojej mamky, taky skory odber, no, ani ma to neprekvapuje.
Je otazne, ake granulky pes je, ci tie zo supermarketu, ci granule znackove a kvalitne.
Ja by som vyskusala kuracinku s ryzou, ale uvarene len vo vede bez soli, ci sa to bude opakovat aj po tomto jedle.

http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=strava+pre+6+tyzdnove+stena&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai (http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=strava+pre+6+tyzdnove+stena&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai)=
par stranok o tom, ako sa treba starat o stena.


Súhlas,
veľmi skoro odobrané štenietko. Pri odbere sa bolo treba opýtať, akú stravu mu dával chovateľ (hoci predpokladám, že to bol skôr množiteľ, keď odstavil šteňa tak skoro od matky). A nejde tu len o stravu.

Staršie psy majú preblém pri zmene stravy, nie to ešte šteniatka.
Nový majiteľ by si mal od chovateľa brať šteňa cca v 8. až 12. mesiaci. (oprava!!! - TÝŽDNI !!! )
Podrobnejšie najdeš aj tu:http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clanky-o-vyzive/psi/zaklady-vyzivy-stenata/zaklady-vyzivy-stenata/