andreaS
23.08.10,13:26
Súhlas,
veľmi skoro odobrané štenietko. Pri odbere sa bolo treba opýtať, akú stravu mu dával chovateľ (hoci predpokladám, že to bol skôr množiteľ, keď odstavil šteňa tak skoro od matky). A nejde tu len o stravu.

Staršie psy majú preblém pri zmene stravy, nie to ešte šteniatka.
Nový majiteľ by si mal od chovateľa brať šteňa cca v 8. až 12. mesiaci.
Podrobnejšie najdeš aj tu:http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clanky-o-vyzive/psi/zaklady-vyzivy-stenata/zaklady-vyzivy-stenata/

isto mas na mysli tyzden a nie mesiac ;)

nas klub am.kokrov ma v stanovach, ze steniatko na odber musi mat aspon 49 dni... ale aj tak je to vzdy indi-vindi... a ked ostane aj dlhsie, je to lepsie, lebo ziska lepsiu socializaciu a aj socialne navyky...

a napriklad moj starsi je velmi citlivy na zmenu stravy... okamzite hnackuje... preto som velmi dlho verna jedinej znacke granul...
jaros5
24.08.10,07:10
isto mas na mysli tyzden a nie mesiac ;) ........
... jééééééééééé :eek:;) ďakujem za opravu -jasné, že týždeň !!!

Opravím aj v pôvodnom príspevku - neznesiem pocit, že som napísal takú blbosť ...:confused::D
andreaS
24.08.10,07:28
jaros5: nevadiii... pochopili to isto vsetci ;) nemaj strach...
verkaz
24.08.10,19:41
isto mas na mysli tyzden a nie mesiac ;)

nas klub am.kokrov ma v stanovach, ze steniatko na odber musi mat aspon 49 dni... ale aj tak je to vzdy indi-vindi... a ked ostane aj dlhsie, je to lepsie, lebo ziska lepsiu socializaciu a aj socialne navyky...

a napriklad moj starsi je velmi citlivy na zmenu stravy... okamzite hnackuje... preto som velmi dlho verna jedinej znacke granul...

Andrejka o aký klub kokrov ide ? Môžeš mi napísať viacej ?
mirpo
25.08.10,05:43
Andrejka o aký klub kokrov ide ? Môžeš mi napísať viacej ?
Myslím, že ide o Americký kokeršpaniel klub SR
www.amcock.alconet.sk/ (http://www.amcock.alconet.sk/) :)
andreaS
25.08.10,07:47
verkaz: tak ako pise mirpo... vsetko o klube najdes na uvedenej stranke... v tom klube musim byt, pokial chcem mat chovneho psa... to znamena, ze moj pes ma preukaz povodu a chodime na sutaze... a ked splnim podmienky chovnosti, tak bude chovny jedinec a stenata po mojom psovi budu mat preukaz povodu... musime absolvovat aj raz rocne vysetrenie ocneho pozadia...

takto obdobne funguje kazdy jeden klub chovatelov jednotlivych plemien...
verkaz
25.08.10,18:03
Ďakujem mirpo aj Andrejka
korela
26.08.10,13:20
Rada by som sa spýtala koľko stojí nemecký ovčiak čistokrvný, aj bez PP. Taktiež na koľko vyjde jeho strava mesačne. Normálna, bez stejkov. Ďakujem.
alaya1
27.08.10,07:19
Korela, len chcem pripomenut, ze cistokrvny pes, nikdy nie je bPP. Cistokrvne su len psy s rodokmenom.
No kolko stoji strava? asi sa to neda takto specifikovat. ved je rozdiel, ci je varena strava, BARF, pripadne granulovana.

takze ku bisonke este aj velke plemeno? ved mate este ineho psika nie? nejaku staru sucku.
andreaS
27.08.10,07:32
alaya1: velky suhlas... neznasam inzeraty typu "predam cistokrvne steniatka rasy xy bez PP" ... ako chce dokazat tu cistokrvnost? ze tvrdi ze rodicia maju PP? a preco teda nie su uchovneni a stenata nemaju tiez PP??? pretoze je to velke klamstvo o rodicoch s PP!!!

aj cistokrvny pes s PP sa da kupit za dobru cenu... uz som to pisala x-krat... vzdy sa najde z vrhu psik, kt. nesplna kriteria na vystavy a je jednoznacne vhodny "na gauc" a preto ho chovatel nemoze ponukat za cenu vystavneho jedinca vhodneho na dalsi chov...

a jedno z takych kriterii su zuby... pes moze mat nadhernu stavbu kostry, spravnu farbu, mnozstvo srsti ale ked nema dobre zuby, tak z neho chovny jedinec nebude...

ps: musim sa pochvalit s velkym uspechom na vystave z BA konanej minuly vikend... podarilo sa nam urobit junior sampionat za vikend a v sobotu sme vyhrali 8. skupinu FCI (titul sa vola BIG alebo BOG) a postupili sme medzi 10 naj psov zo soboty a sutazili o vitaza sobotnajsej vystavy... taky velky uspech na prvej sutazi v kategorii mladych som veru necakala ;)
verkaz
27.08.10,10:25
Andrejka blahoželám, musíš mať zo svojich miláčikov veľkú radosť.
andreaS
27.08.10,12:15
dakujem, pripajam par foto ;)

1. moj bailey

2. do zaberu sa nam dostal iny zvedavy kokrik ;) a zlava doprava ide bejlove sestra zara, bailey

3. prve tri trofeje su nase, ta najvacsia je z toho velkeho uspechu, dalsie dve su zarkine a posledna je spolocna za najkrajsi par na klubovej vystave ;) veeeeeeelmi sa tesime z tohto uspechu ;)
verkaz
29.08.10,20:21
:):):) Krásne, krásne, krásne:)
korela
29.08.10,21:29
Korela, len chcem pripomenut, ze cistokrvny pes, nikdy nie je bPP. Cistokrvne su len psy s rodokmenom.
No kolko stoji strava? asi sa to neda takto specifikovat. ved je rozdiel, ci je varena strava, BARF, pripadne granulovana.

takze ku bisonke este aj velke plemeno? ved mate este ineho psika nie? nejaku staru sucku.

Počas svojho života sme mali dvoch vlčiakov s PP, vyberali sme si sami z chovnej stanice, povahovo boli veľmi rozdielni. Teraz nám nezáleží na čistokrvnosti, ale tiež neuvažujem ani o psíkovi z útulku. Jediné kritérium by malo byť splnené, aby to bol strážny pes. A nakoľko toto plemeno poznám, zdá sa mi výber najprijateľnejší. Ako píšete, sučka je stará. A bišónik je bytový psík.
Nepotrebujeme výstavného psa. Už sme nemali v pláne veľkého psa, ale okolnosti...
Bišónka sa na svoje tri mesiace zachovala exelentne.
Ďakujem za odpoveď. Len som chcela najmä vedieť, aký je cenový rozdiel s a bez PP.
alaya1
30.08.10,06:49
Ja som len upozornila na slovnu formulaciu CISTOKRVNY bPP. inak, je to vec kazdeho, ako sa rozhodne, ale musim podotknut, ze PP u psa nesluzi len na vystavnu cinnost, ale prave zarucuje tu cistokrvnost psa.
Pes s PP nemusi byt zaroven aj vystavnym psom.Zelam dobry vyber a ceny psov bPP su v inzeratoch na bazosi vo velkom mnozstve.Su tam psy aj s PP.
andreaS
30.08.10,07:04
dakujem kočky :)

korela: presne ako pise alaya, PP neznamena vystavy... ide len o to, ze pes bude toho plemena ake chces ;)

a s tou povahou je to ako u ludi... je velmi zlozite najst dvoch psov s rovnakou povahou... ja mam dvoch a starsi je velky kludas, "salamista" a mlady je divoch, zive striebro, na psa velmi liskajuci sa a vsade musi byt prvy... a kedze mam vela kamaratok so psami, tak by som mohla pokracovat o dalsich povahovych crtach... jedna moja kamaratka ma 4 feny a kazda je opat ina... ma aj mamu s dcerou, su si podobne ale dcera ma lepsiu povahu ako mama ;) a chovatel by ti mal vediet vybrat psa podla toho naco ho potrebujes ;)
mirpo
30.08.10,10:28
Mala som to potešenie stretnúť sa s Andreou na výstave, vidieť Bejla naživo a pozrieť aj trofeje. Ozaj je to krásny chlpáčik.
korela
30.08.10,10:30
Rada by som sa spýtala koľko stojí nemecký ovčiak čistokrvný, aj bez PP. Taktiež na koľko vyjde jeho strava mesačne. Normálna, bez stejkov. Ďakujem.

Ja som tam dala do vety čiarku, ...čistokrvný, aj bez PP. Mne sa to javilo logicky zrozumiteľné. Neuviedla som...čistokrvný aj bez PP.
Najznámejší je asi výrok vety z rozsudku - omilostiť nemožno, obesiť alebo omilostiť, nemožno obesiť.
Už sme si pozreli zdroje.
andreaS
30.08.10,10:47
jeeeej mirka to je mileee!!! tiez som ta rada videla aj s angie ;) akurat ze na vystavach je velky frmol a nemohli sme viac pokecat... idealny cas je 12-15.00 kedy cakame na zaverecky ;) tesim sa na teba nabuduce ;)
nunik
30.08.10,13:56
Dobry den. Prosim o radu. Ako riešite prechladnutie psika.Našej havine tečie z nošteka aj dycha tak ,,chraplavo,,myslim že je prechladena,zatial to nechcem riešit cez veterinara,ak ma niekto skusenosti tak uvitam a vopred dakujem...
truch
31.08.10,06:29
Zdravím všetkých psíčkarov:):):) Konečne dnes v noci, naša Angie spala v búde. Už som si myslela, že tam nikdy nevlezie:D, trvalo jej to mesiac a nepomáhalo nič ani piškóty, ani jej deka. Musela si na to prísť sama, možno pomohlo, že sa ochladilo.
jaros5
31.08.10,12:41
Počas svojho života sme mali dvoch vlčiakov s PP, vyberali sme si sami z chovnej stanice, povahovo boli veľmi rozdielni. Teraz nám nezáleží na čistokrvnosti, ale tiež neuvažujem ani o psíkovi z útulku. Jediné kritérium by malo byť splnené, aby to bol strážny pes. A nakoľko toto plemeno poznám, zdá sa mi výber najprijateľnejší. Ako píšete, sučka je stará. A bišónik je bytový psík.
Nepotrebujeme výstavného psa. Už sme nemali v pláne veľkého psa, ale okolnosti...

A čo ďalšie požiadavky?

Máš záujem o staršieho psa? Povedzme do 2-3 rokov?
Má mať zvládnutý základný výcvik? Alebo ešte aj niečo naviac?

Má strážiť rodinný dom, čiže príde do kontaktu napr. s deťmi?
Alebo bude strážiť opustený objekt a príde do kontaktu len s jedným človekom?

Pýtala si sa aj na cenu stravy pre psa. Mám NO - má necelé dva roky, stredné zaťaženie a mesačne ma strava vychádza 80 Eur + nejaké doplnky k strave;
verkaz
31.08.10,20:31
Nunik, skús jej dať polku paralénu, nemalo by jej to uškodiť a hlavne by mala mať stále vodu a nechať ju spokojne spinkať. mala by sa vyliečiť sama. Ak to však bude trvať dlhšie, vyhľadaj zverolekára.
amara
01.09.10,11:35
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
deli.
01.09.10,14:37
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
ja som pred dom na kvetinku, na ktoru stale kazde rano chodil jeden pes, vysypala mlete cierne korenie. odvtedy je pokoj...
nunik
01.09.10,14:54
Dakujem verkaz. Vodu ma stale k dispozicii,aj spinka dost vela,teraz to počasie hrozne tak dufam že sa to nezhorši.. Paralen jej skusim dat .Ešte raz vdaka..
alaya1
01.09.10,18:10
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.

Psy znackuju, jeden chce preznackovat druheho, ze je to jeho teritorium.
Staci, ked miesto kde chodi stale mocit vyumyvas octovou vodou, ocot neutralizuje pachy a pes tam uz nebude chodit mocit.
jaros5
02.09.10,09:54
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.


ja som pred dom na kvetinku, na ktoru stale kazde rano chodil jeden pes, vysypala mlete cierne korenie. odvtedy je pokoj...

Psy znackuju, jeden chce preznackovat druheho, ze je to jeho teritorium.
Staci, ked miesto kde chodi stale mocit vyumyvas octovou vodou, ocot neutralizuje pachy a pes tam uz nebude chodit mocit.


Ja som v podobnej situáciáii použil čpavok = psy nechodili, ale smrad bol väčší ako predtým:D.

Vyriešil to domestos - niekoľkokrát som postriekal a bol pokoj. Ocot resp. korenie sú lacnejšie, ekologickejšie a myslím, že tiež zaberú.

PS: Hlavne nedovoľ svojmu psovi, aby značkoval tam kde nechceš, lebo vždy sa nájde hafan, ktorý ho bude chcieť prečúrať ...;)
evina313
06.09.10,12:31
dobry den, ako zistim, ci psovi nie je zima? mam 3 mes. steniatko boxera. pocas dna je vonku, vecer ju davame spat dnu. vonku ma novu, zateplenu budu, aj s predsienkou. ibaze nevieme sa rozhodnut, ci ju uz nechavat vonku. je este mala. alebo nie? inak do budy nema problem ist, to je ok, len rozhodnut sa, ze kedy. teplejsie uz asi tento rok nebude :-(
jaros5
06.09.10,13:03
dobry den, ako zistim, ci psovi nie je zima? mam 3 mes. steniatko boxera. pocas dna je vonku, vecer ju davame spat dnu. vonku ma novu, zateplenu budu, aj s predsienkou. ibaze nevieme sa rozhodnut, ci ju uz nechavat vonku. je este mala. alebo nie? inak do budy nema problem ist, to je ok, len rozhodnut sa, ze kedy. teplejsie uz asi tento rok nebude :-(
Neváhať - nechať vonku.
Ak budete pri výchove a výcviku nerozhodný, nedôsledný, tak za nejaký čas bode pes cvičiť s vami a nie vy s ním;). Osobná skúsenosť:D.
truch
06.09.10,16:11
Evina, Jaro má pravdu, čím skôr, tým lepšie, ešte kým vonku nemrzne. My sme nemali búdu a koterec, tak bola tá naša vnútri, teraz je v pohode vonku a už asi 2 týždne spáva v búde, zo 2 týždne tam nechcela vojsť. Naša má už skoro 8 mesiacov,uteká to:)
lujza.j
06.09.10,16:37
chcem vás poprosiť o radu, nemáte niekto nejakú metódu ako predchádzať zápalom v ušiach? pravidelne čistíme ako je to potrebné. uši má v pohode a náš pes /labrador/ si večne ako keby z nudy tým piatym nechtom rozdrása ušnicu. proste uši nemá zapálené hlboko len na začiatku:( potom klepe tými veľkými ušami ako blázon, minule si ich tak vyklepal, že jedným uchom o niečo pleskol praskla mu tam cieva a ucho napuchnuté ako bambula:mee: vopred ďakujem
Llívia
07.09.10,06:10
Trochu OT: je u nás povinnosť prepravovať psa v aute len v prepravke, príp. ktorý zákon to upravuje?
andreaS
07.09.10,06:27
my ked niekde ideme a je to blizko, tak klietku neberiem... vzadu mam taky original prehoz na transport psov, kt. vytvori taku vanicku a pes neprepadne v pripade brzdenia za sedacky... a aj to chrani zadne sedacky...

ale ked idem na vystavu, tak v aute urobim lozkovu upravu (mam 3dv. auto, preto lozkova uprava) a pes cestuje v klietke... ak idem aj s druhym psom, tak ten je nauceny pri spolujazdcovych nohach, resp. chodi hore dole - chvilu je na rukach a sleduje okolie a potom zleze ku noham a tam spi...

kym som nechodila na vystavy, tak sme klietku nemali, ale k vystavam to patri, pretoze pes je pocas vystavy v nej, ma tam svoje pohodlie a relativny klud ;)

klietku resp. prepravku osobne doporucujem, je to z hladiska bezpecnosti pre psika aj posadku auta lepsie, ak je vonku mokro, tak netreba riesit co na seba aby ma nezamokril a rovnako nie su vsade chlpy... ked je pes vacsi, tak by som to riesila mrezou medzi kufrom (ak je to kombik) aby sa nestalo ze preskoci ku posadke ;)

ale spat k hlavnej otazke ;) neviem o tom, ze by to zakon prikazoval...
Llívia
07.09.10,07:02
Majitelia psa chcú prepravku kúpiť, len zháňajú nejakú použitú na inzerát, lebo nová stojí cca 60 EUR. Zatiaľ nezohnali, a preto majú obavy, aby nedostali pokutu, keď chodia autom k veterinárovi.
(Inak, ten ich pes - skoro ma porazilo, keď boli s ním u veterinára + brali aj mojich škrečkov a naspäť aj mňa z práce - pes mi chcel hrýzť moje obľúbené skoro nové 3x oblečené šaty :D Jasné. že sa snažil na všetko a všetkých vyliezť - najlepšie bolo, keď sa postavil a oprel šoférovi zozadu o sedadlo :D, alebo keď sa snažil pomedzi predné sedadlá napchať dopredu :D Našťastie sa potom ukľudnil a ľahol si na podlahu k nohám majiteľky.)
andreaS
07.09.10,07:18
myslim si, ze sa nemaju coho bat ;)

tiez mam v klietke len jedneho psa a hlavne aj preto lebo je to zive striebro a ked je v klietke je klud, ale ked su obaja vzadu tak aj na kratke vzdialenosti neobsedia... mlady robi "zle" starsiemu, ten sa potom zlosti :D hotova divocina :D

a potrebuju velku prepravku? ja mam klietku (kovovu, nie plastovu prepravku) strednych rozmerov a stala tych 60e ...
Llívia
07.09.10,07:27
Psík je zatiaľ malý. Má asi 4 mesiace. Je z útulku a nikto nevie, aká je to rasa. Veterinár/ka im povedal/a, že bude veľký. Ale či fakt bude veľký :rolleyes: U nich už narástol, ale nie nejako veľa.
mirpo
07.09.10,07:33
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. :) A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila v Rakúsku za cca 5 €/ks, ale cena sa u nás pohybuje okolo 10-30 €), hlavne pre veľkých psov. Veľkosť postroja sa dá prispôsobovať, ako psík rastie.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia :D

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená jeho bezpečnosť a bezpečnosť jazdy.
Llívia
07.09.10,07:37
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. :) A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila za cca 5 €/ks), hlavne pre veľkých psov.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia :D

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená bezpečnosť jeho a bezpečnosť jazdy.

Ďakujem. Tento pes nie je naučený, ani vycvičený - také živé striebro alebo čert (podľa situácie :D). Ten postroj na psa som videla, len neviem, či to nie je až na veľkých psov. (Tento má cca 10 kg.)
mirpo
07.09.10,07:54
Ďakujem. Tento pes nie je naučený, ani vycvičený - také živé striebro alebo čert (podľa situácie :D). Ten postroj na psa som videla, len neviem, či to nie je až na veľkých psov. (Tento má cca 10 kg.)
Ja mám dve kokeršpanielky a tie majú každá 10 kg, takže je to aj na menších psov.
Naše sú tiež divošky, ale vedia, že idú autom, aby sa mohli vonku vyblázniť, t.j. mimo záhrady, mimo mesta :D:D
andreaS
07.09.10,08:03
ja som videla aj taku srandu, ze sa to zapne na obojok stylom ako voditko a druhy koniec tam kde pasy ... ale to sa mi vidi neprakticke pri zabrzdeni, kedy psa zachyti za obojok a psa vymrsti do priestoru ale hlava ostane na mieste...

tie popruhy su uplne v pohode aj mirpo ma psikov priblizne rovnakej vahy ;)
mirpo
07.09.10,08:32
Prave som pisala, akych mam havov - bola som rýchlejšia :---
O ten obojok by som psíka určite nepripútavala, je to ozaj nebezpečné.
andreaS
07.09.10,08:37
mirka: suhlas ;)
Llívia
07.09.10,08:39
AndreaS, Mirpo ďakujem vám za rady. :)
jaros5
07.09.10,12:25
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. :) A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila v Rakúsku za cca 5 €/ks, ale cena sa u nás pohybuje okolo 10-30 €), hlavne pre veľkých psov. Veľkosť postroja sa dá prispôsobovať, ako psík rastie.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia :D

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená jeho bezpečnosť a bezpečnosť jazdy.
Nemám čo dodať - 100% odpoveď:D;
Llívia
07.09.10,18:23
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. :) A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila v Rakúsku za cca 5 €/ks, ale cena sa u nás pohybuje okolo 10-30 €), hlavne pre veľkých psov. Veľkosť postroja sa dá prispôsobovať, ako psík rastie.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia :D

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená jeho bezpečnosť a bezpečnosť jazdy.
Ešte taká otázka - kam sa ten postroj zapína v aute? Tak ako bezpečnostný pás alebo?
mirpo
07.09.10,20:06
Ešte taká otázka - kam sa ten postroj zapína v aute? Tak ako bezpečnostný pás alebo?
Presne tam, kde bezpečnostný pás... tie postroje majú takú koncovku:)
Na jednej strane je karabína, ktorou sa pripína o postroj, na druhej je koncovka ako na bezpečnostnom páse
Llívia
07.09.10,20:38
Mirpo, ďakujem.
andreaS
14.09.10,11:27
chcem sa opytat na tu spominany e-shop zoohit... kto ste cez nich uz nakupovali? vsetko islo v pohode?

chcela by som cez nich objednat strojcek na strihanie psov... spolu so zlavou za prvy nakup usetrim velmi slusnu ciastku... len mi je ten obchod neznamy...

podelite sa o skusenost?
truch
14.09.10,11:53
chcem sa opytat na tu spominany e-shop zoohit... kto ste cez nich uz nakupovali? vsetko islo v pohode?

chcela by som cez nich objednat strojcek na strihanie psov... spolu so zlavou za prvy nakup usetrim velmi slusnu ciastku... len mi je ten obchod neznamy...

podelite sa o skusenost?
Všetko išlo bez problémov, objednala som, zaplatila a všetko došlo v poriadku až domov, asi do týždňa od objednávky. Adi, kľudne objednaj, fungujú dobre.
andreaS
14.09.10,11:57
daska dakujem... tak to zrealizujem behom dna ;)

aj ked prve strihanie bude isto velmi tazke, dufam, ze sa to naucim... starsieho mi treba ostrihat na kratko... bude to praktickejsie...
truch
14.09.10,12:03
Otec kúpil nemecký strihací strojček pre nášho Ibíka, strihá dobre, len keď je moc zachuchlený je problém. Naši už moc dobre nevidia, tak ho len tak trošku počešú, aby chudáčik netrpel:), že sa potom nedá dobre ostrihať, to je im už jedno:)
andreaS
14.09.10,12:15
no ja mam dost narocnu upravu srsti... inak strojcekom sa striha len hlava, krk, usi a chvostik zospodu... vsetko ostatne ako dlzka srsti pri labkach a labky zospodu sa poctivo strihaju noznicami... ale pri mladom si netrufam na vystavnu upravu este... ale starsieho dam na kratky strih komplet, lebo dvaja dlhochlpaty mi davaju zabrat... nehovoriac o tom co na sebe donesu... ako napr. teraz nam tu kosili, myslis ze to pozbierali po sebe??? tak sa "tesime" ze to budeme mat doma a ked zaprsi tak total vsetko v srsti... vrazdila by som za toto... vrrrr ...
Llívia
14.09.10,16:01
Presne tam, kde bezpečnostný pás... tie postroje majú takú koncovku:)
Na jednej strane je karabína, ktorou sa pripína o postroj, na druhej je koncovka ako na bezpečnostnom páse
K tomuto mi ešte napadlo: človek je v aute pripútaný tak, že pás mu ide cez hruď a cez brucho (príp. len cez brucho, ak sedí v strede), takže keď auto prudko zabrzdí alebo narazí, človek zostane na mieste, len ho to trochu hodí dopredu. Pes je však v tom postroji a nie je tak pevne pripútaný, takže keď auto prudko zabrzdí, nestane sa, že by vrazil do sedadla pred sebou, alebo že by medzi sedadlá preletel dopredu?
andreaS
14.09.10,18:16
to co pises by sa stalo v tom pripade keby ste nepouzili postroj ale ten psi bezpecnostny pas by ste upevnili na obojok

ale postroj je pre psika dost bezpecny... je lepsi pre psy ktore sa tahaju, lebo maju lepsiu stabilitu v tahu, preto je aj lepsie ked sa psi bezpecnostny pas upevni o postroj... ;)
Hayam
15.09.10,13:40
To AndreaS:


Ahoj, prosím, je tá ponuka malých MOK šteniatok ešte aktuálna, alebo sa už kamarádke podarilo nájsť ľudí, ktorí sa ich ujmú, prípadne poradiť si sama? Chápem, že píšem s mesačným oneskorením a preto aj predpokladám, že to už bude neaktuálne. Písala som asi predvčerom, aby som sa rôzne opýtala. Je to náš vysnený pes, mama pracuje z domu a chodíme na dlhé prechádzky a sme schopné robiť jej program, ale napriek tomu, neviem, či sme tí ľudia, ktorých hladá, lebo by sme ju nemali ako lovecké zviera, ale ako mazla a hlavne doprevad na dlhé prechádzky. Program by sme jej vymysleli, včetne rôznych hier, ale či to vyžle stačí?
Kvaka
15.09.10,14:13
My s našimi psami cestujeme dosť často, plachtu momentálne nemáme, ostala v ukradnutom aute:(, preto vozíme psov vzadu v pelieškoch, ale nie je to bezpečné. Chodíme aj do ČR, a tam sa pokutuje, ak pes nie je bezpečne prepravovaný, zatiaľ nás nechytili:D.
Pozerala som na internete postroje, ale do auta na pripnutie na bezpečnostný pás som našla postroj, ktorý je pomerne drahý, http://www.mojmilacik.sk/bezpecnostny-postroj-dog-protect,
mirpo uvádza v príspevku http://www.porada.sk/1499237-post1038.html trochu iné ceny.
Psy majú 10 a 13 kg, objemom hrude sú rovnaké. Zvažujeme tri alternatívy
1. dva prepravné boxy a postroje,
2. plachtu a postroje,
3. len tú plachtu.
Fenka, ktorá sa snaží vždy predrať dopredu, je už dosť stará, má 14,5 roka, druhý pes v aute zväčša spí, je veľmi pokojný, ide však o bezpečnosť pri prudkom brzdení, tak uvažujem, ako to najlepšie vyriešiť.
andreaS
15.09.10,16:25
hayam: vobec netusim ci sa psikom podaril najst domov, treba skusit kontakt, kt je tam prilozeny... inak kazdy psik si viac-menej zvykne na styl zivota jeho rodiny, resp. aj rodina na styl psika :D osobnu skusenost s weimarom nemam, ale moje americke kokre su tiez z polovnickej skupiny (a nezapru v sebe duricov) ;) myslim si, ze vas program pre psika je velmi postacujuci akemukolvek psickovi ;)

kvaka: skor by som uvazovala len boxy alebo len deka s postrojmi (deka) ... my sme nas prehoz na zadne sedacky kupovali v baumaxe za 11e ale to bolo uz pred par rokmi ale u nich sa akcie zvyknu opakovat... inak na mnou spominanej stranke zoohit.sk maju bezpecnostne pasy za fajn cenu si myslim... a to postovne neni take strasne ;)
Kvaka
15.09.10,17:13
kvaka: skor by som uvazovala len boxy alebo len deka s postrojmi (deka) ... my sme nas prehoz na zadne sedacky kupovali v baumaxe za 11e ale to bolo uz pred par rokmi ale u nich sa akcie zvyknu opakovat... inak na mnou spominanej stranke zoohit.sk maju bezpecnostne pasy za fajn cenu si myslim... a to postovne neni take strasne ;)
Andrea, ďakujem za radu. Mám len jednu otázku, zadržia boxy pri prudkom brzdení pád psa dopredu? Plachta pre psov nám postačovala, bola upnutá aj o opierky predných sedadiel, takže psy neprepadli, ale pravdupovediac, nepamätám na nejaké prudké brzdenie, iba raz, ale to sme už nemali plachtu, len peliešky a jeden psík spadol dole.
arizona
15.09.10,17:24
hayam: vobec netusim ci sa psikom podaril najst domov, treba skusit kontakt, kt je tam prilozeny...
...
Ja som písala na ten kontakt hneď,ako si ho vložila. Žiaľ, doteraz žiadna odozva...:rolleyes:
Llívia
15.09.10,17:46
Dnes som v ČR pozerala cenu postroja do auta - 650 Kč, takže je to asi rovnako ako u nás. Len ma predavačka upozornila, že ho treba psíkovi vyskúšať, že sa nedá správna veľkosť postroja odhadnúť podľa hmotnosti psíka.
(AndreaS dobrú cenu na www.zoohit.sk asi myslela toto: http://www.zoohit.sk/ask?query=postroj&num=20 Trixie - pás pro psy
a tu je ešte lepšia cena: http://www.zoohit.sk/ask?query=postroj&num=20 Bezpečnostní pás pro psy Highwaycontrol )
andreaS
15.09.10,17:56
Andrea, ďakujem za radu. Mám len jednu otázku, zadržia boxy pri prudkom brzdení pád psa dopredu? Plachta pre psov nám postačovala, bola upnutá aj o opierky predných sedadiel, takže psy neprepadli, ale pravdupovediac, nepamätám na nejaké prudké brzdenie, iba raz, ale to sme už nemali plachtu, len peliešky a jeden psík spadol dole.

ja vozim mladeho v klietke, kt. je este o dost vacsia ako je on sam, zmestili by sa mi tam oba moje psy, ale kvoli tomu mlademu certovi to nerobim... ked ho vozim v klietke, tak zlozim zadne sedacky dole (mam 3dv auto) a klietku nakladam z kufra a po bokoch dam veci... a uz som aj prudko brzdila a vsetko bolo ok... akurat ze dake veci popadali dopredu :D

inak si neviem predstavit ako by ste upevnili psa v klietke v postroji... ono tie klietky sa daju zachytit aj bezpecnostnym pasom, obdobne ako detske sedacky... mas to cez co prevliect a zapnut pas a klietku tak ukotvis na mieste... mne sa klietke nehybe, lebo vzdy mam dost veci okolo...


Ja som písala na ten kontakt hneď,ako si ho vložila. Žiaľ, doteraz žiadna odozva...:rolleyes:

tak to je skoda :( aj by sa nasiel niekto kto chce akokolvek pomoct a neni to mozne :( zrejme ine ako overene inzeraty uz vkladat nebudem... radsej ;)
Kvaka
15.09.10,19:28
ja vozim mladeho v klietke, kt. je este o dost vacsia ako je on sam, zmestili by sa mi tam oba moje psy, ale kvoli tomu mlademu certovi to nerobim... ked ho vozim v klietke, tak zlozim zadne sedacky dole (mam 3dv auto) a klietku nakladam z kufra a po bokoch dam veci... a uz som aj prudko brzdila a vsetko bolo ok... akurat ze dake veci popadali dopredu :D

inak si neviem predstavit ako by ste upevnili psa v klietke v postroji... ono tie klietky sa daju zachytit aj bezpecnostnym pasom, obdobne ako detske sedacky... mas to cez co prevliect a zapnut pas a klietku tak ukotvis na mieste... mne sa klietke nehybe, lebo vzdy mam dost veci okolo...

Ja som myslela boxy, nie klietku. To som asi zle nazvala, je to také lôžko, kuk sem http://www.psikralovstvi.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=12_56&products_id=2806

postroj je napr. takýto, stojí menej http://www.spokojenypes.cz/auto-postroje-mrize-potahy/postroj-do-auta-pro-psa-s-30-60cm?id=13313

alebo http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/pasy_do_auta
Ktorý je teda dobrý, kto má akú skúsenosť? Ďakujem.
andreaS
16.09.10,06:11
kvaka: no nasmu certovi by nezabranilo nic na svete aby z neho nevyskocil alebo necapkal po okne :D ... skor by som volila toto:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/prenosne_a_skladaci/166445

a na taky transport obcasny by stacila aj ta najmensia, aspon si tam pekne lahne... podla vahy tipujem, ze mas psov rovnakej vyskovej kategorie ako su ti moji... ja mam 2x11kg ;)

alebo tuto klietku v najmensej velkosti (da sa zlozit na vysku cca 10cm, ostane ti zakladna velkosti kde pes lezi a zvysok sa zlozi tak, ze bude mat vysku tych cca 10cm a da sa tak lahsie uskladnit, u nas sa nesklada, ma to ako svoj domcek aj ked tam vela nechodi):

http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/prepravky/prepravky_alu/166439

a toto tiez neni zle:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/prepravky/male/171792

Pisala si, ze jeden vas psik v aute neobsedi, tak jeho by som riesila v tej prepravke a druheho na bezpecnostnom postroji ked je kludny.
Kvaka
16.09.10,08:15
kvaka: no nasmu certovi by nezabranilo nic na svete aby z neho nevyskocil alebo necapkal po okne :D ... skor by som volila toto:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/prenosne_a_skladaci/166445

a na taky transport obcasny by stacila aj ta najmensia, aspon si tam pekne lahne... podla vahy tipujem, ze mas psov rovnakej vyskovej kategorie ako su ti moji... ja mam 2x11kg ;)

alebo tuto klietku v najmensej velkosti (da sa zlozit na vysku cca 10cm, ostane ti zakladna velkosti kde pes lezi a zvysok sa zlozi tak, ze bude mat vysku tych cca 10cm a da sa tak lahsie uskladnit, u nas sa nesklada, ma to ako svoj domcek aj ked tam vela nechodi):

http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/prepravky/prepravky_alu/166439

a toto tiez neni zle:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnky_do_auta/prepravky/male/171792

Pisala si, ze jeden vas psik v aute neobsedi, tak jeho by som riesila v tej prepravke a druheho na bezpecnostnom postroji ked je kludny.
Andrejka, ďakujem za tipy a rady, niečo už vyberieme. Keď ja mám nejaký rešpekt pred tými klietkami, psy to nepoznajú, neviem, či by si zvykli. A naša stará dáma, 14,5 ročná, tú už dvíham do auta na rukách, už vyše roka nevyskočí sama. Keď je v peliešku v aute, vždy sedí, neustále pozerá dopredu a občas sa snaží natlačiť do stredu medzi predné sedadlá. Ju už aj tak moc nepovozíme, ale najmä o jej bezpečnosť mi ide, lebo ak by ona padla alebo narazila do sedadla, mohlo by to zle skončiť. Potom napíšem, ako sme nakúpili a ako sa nám to osvedčilo.
andreaS
16.09.10,08:28
verim, ze sa rozhodnete spravne ;) samy si najlepsie poznate zvyky svojich psikov...

my ked sme kupovali mladeho, tak cestou pre neho sme zastavili v jednej predajni a kupili tu klietku, bol na nu zvyknuty, tak som mu chcela dat to iste u nas doma ;) na nase prekvapenie klietku doma vyuziva velmi malo, skor teda my ked potrebujem poumyvat byt a nechceme mat capky vsade :D ale parkrat sme vymakli nasho starsieho ako tam spal :D moja mama mi na nu usila aj prehoz, takze je v nej aj tma ... ale ako som pisala je to pre mna neocenitelna pomoc pri vystavach... pes je v klietke a ma tam svoj klud, hracky a prenos s klietkou je o dost jednoduchsi ked idem sama... mam stolik na kolieskach ktory ked je zlozeny je pojazdnou plosinou, nato dam klietku, na klietku veci pre psa, moju tasku a rozkladaciu sedacku... a naposledy ked sme boli vonku dokonca aj altanok a vsetko si krasne sama odveziem :D akurat to vecne nakladanie a vykladanie je niekedy ako logicka hra... musim porozmyslat ako do auta vsetko nalozit hlavne ked berieme aj niekoho ineho :D
alaya1
17.09.10,16:22
Kvaka
17.09.10,17:31
davam do pozornosti
http://www.porada.sk/group.php?groupid=96
No čo už, keď ja mám čistokrvných kontajnerových.
alaya1
17.09.10,20:14
Islo mi o vymenu skusenosti, poznatkov,bohuzial vystavy v tomto meradle sa organizuju len pre cistokrvnych psov s PP, no preco myslis, ze sa tam nemozes zapojit aj ty?
Llívia
17.09.10,22:59
K preprave psa autom - tak postroj je už kúpený - v bežných chovateľských potrebách za 8 EUR! Super cena v porovnaní s tým, čo som videla v ČR alebo na nete.
MT: Toto nie je na prepravu autom, ale "na pešo". Zíram, čo všetko pre psov nevymyslia :): http://www.tommiland.cz/vyhledavani.php?katalog-hledany-string=bubble
verkaz
18.09.10,17:59
Ja sa nečudujem, mám susedu, ktorá kúpila svojmu maltézačkovi trojkolku a malého vozí po sídlisku.
jaros5
20.09.10,14:52
......... MT: Toto nie je na prepravu autom, ale "na pešo". Zíram, čo všetko pre psov nevymyslia :): http://www.tommiland.cz/vyhledavani.php?katalog-hledany-string=bubble

Ja sa nečudujem, mám susedu, ktorá kúpila svojmu maltézačkovi trojkolku a malého vozí po sídlisku.


Zírám, zírám aj ja ..... :eek::confused::o:--- je to už riadne mimo:D, ale na druhej strane chápem - pokiaľ je dopyt, tak jestvuje aj ponuka ...
alaya1
20.09.10,16:51
Preco sa cudujete?? Ved tie prepravniky su vhodne pre psika napr. do shopingov, kde inak nemozu ist, na vystavy psov, pouziva ich vela chovatelov. Urcite nie su vyrabane na kocikovanie po uliciach, alebo prechadzku okolo domov, ved je to len pomocka, aj napr.choremu psovi.
Ja mam tiez.Som nadmieru spokojna.
Llívia
20.09.10,16:55
Som sa čudovala, lebo som také zatiaľ nevidela. Aj v tej reklame, kde som to videla prvýkrát, bolo písané, že kočík je určený napr. pre chorých psov. Máš takú skúsenosť, že ťa so psíkom v kočíku pustili do obchodu, aj keď je to inak zakázané?
alaya1
20.09.10,17:01
Na strieske toho prepravnika, nehovorme mu kociar je sietka, ktora sa suchym zipsom pripevnuje na rucku kociara vpredu. Takze pes je uplne oddeleny od okoliteho priestoru, nas s nim pustaju vsade, po pravde, ani sa nepytam, ak je oddeleny,ale do obchodu s potravinami urcite nie.Sme niekde ratita, niekde si nas ani nevsimnu.Nas v nom úpozera, alebo spi. .
andreaS
20.09.10,18:15
ten psi prepravnik je vcelku logicky... aj ked prvykrat som sa aj ja usmievala ;)

ale vezmite si, ze mate mensieho psika, kt. beriete na vystavu v klietke, prepravke... teraz nato treba kolieska, alebo taku plosinku na klietku a tahat so vsetkymi "bebechmi"... tak niekoho napadlo, dat to na konstrukciu kocika a majitel si tak zviera vidi, psicko vidi aj jeho a je kludnejsi ako keby bol "na zemi" ...
Llívia
20.09.10,20:07
Alaya1, a nesnaží sa z toho kočíka (či kočiara, neviem, ako je to po slovensky, ale mne sa viac páči kočík :)) ujsť?
Akého máš psíka? psa?
Hayam
20.09.10,22:46
AndreaS: Však nevadí, skôr si myslím, že kamarádke padáme všeci do spamu. Dodnes nemám žiadnu, ani negatívnu odozvu, tak si myslím, že sú dve hlavné možné príčiny. Tiež mám gmail a tak viem, lebo som vo svojom spame hladala, že nemusela ani prísť na to, že jej kdo niečo písal, lebo spam je z položiek čo sa a priori nezobrazujú. Potom je možnosť, že sa buď udali a už nemá silu každému odopisovať, alebo že sa neudali a veľa z nich pomrelo a tak si to nerada pripomína.

Ďakujem za odkaz.
alaya1
21.09.10,09:08
Livia, nie, pes mi nevyskakuje, on je spokojny, je v tom prepravniku vnutri aj taka snurka, kde mozes psa uchytit za obojok. Ale ved som pisala, ze vpredu je sietka od strechy az po kociar, takze psika chrani. Pes je bichon frise.
andreaS
29.09.10,13:16
konecne mi prisiel balik z nemecka...

vznikol mi ale problem s nedorucitelnostou balicka, pretoze na baliku je napisana moja adresa, ale nemam na panelaku meno na zvoncekoch (rodicovsky byt) a aj keby bolo meno napisane, tak nam zvonceky nefunguju a nemci nedali na balik ani mobilne cislo, kam by mi mohli zavolat... keby som si nesledovala zasielku a nezistila sama dovod nedorucenia, tak balik putuje smer nemecko :(

dokonca ani vnutri v krabici nebol ziadny doklad, podla ktoreho by ma kurier dohladal ...
puklica206
30.09.10,12:55
mám takú otázku...dnes sme si domou priniesli šteniatko...ako ho mám naučiť aby mi necikal po celom dome?:confused::confused:
anet
30.09.10,13:25
mám takú otázku...dnes sme si domou priniesli šteniatko...ako ho mám naučiť aby mi necikal po celom dome?:confused::confused:
Nepoznám vek šteniatka, ale v prvom rade obmedziť šteniatku priestor, inak si spravý z vášho domu hračkáreň a venčisko, zaviesť pravidelné časy kŕmenia, venčenia a hrania sa. Keď zbadáte, že sa šteniatko pripravuje k čúraniu, schmatnúť ho a vyniesť von, pochváliť ho radostným hlasom, prípadne dať mu aj pamlsok.
Na noc ho môžete naučiť cikať na hygienickú podložku.

Neviem plemeno ani vek, ale za normálnych okolností by šteniatko pri odbere už malo byť naučené základným hygienickým návykom u chovateľa.
andreaS
30.09.10,17:39
uplny zaklad vychovy je pravidelny rezim...

v rovnaky cas davat jest, rovnake casy vencit...

zo zaciatku to je vzdy po spanku a po hrani...

nas starsi sa naucil rychlo, mlademu to trvalo velmi dlho, dokonca som presla na odmeny za potrebu vonku a doma len hresenie...

a napriklad mlady mal zo zaciatku taky rezim, ze s nim trebalo ist von hned rano a to tak ze rychlo na seba nieco hodit, obut a sup ho von... potom dostal jest a po venceni s nim trebalo ist zase von...

treba si to odsledovat... pri hladani miesta na potrebu zvyknu robit akesi ritualy, tak sa ich treba naucit "citat" a zistite tak, ze treba ist von... nas mlady tieto ritualy napr. nemal... proste cupol a bolo ...
magno
08.10.10,12:43
Ahojky...chcem sa len opytat ci tu ma niekto pekineza.Tuto rasu totiz uz chovame nejaku tu dobu,ale to co predvadza tento nas posledny prirastok som este nevidela.Len niekolko prikladov .. napr. akonahle zbada niekde viac vody ako je v polievkovej lyzici uz sa tam zenie a snazi sa plavat,v lete v bazene bol castejsie nez deti :eek: a to je co povedat - obcas mam pocit,ze je krizeny z labradorom :D,alebo ide sa najest,ale spoza chrbta zbada perifernym videnim votrelca na ktoreho treba okamzite zautocit,takze uz mam obcas obavu,ze si ten chvost kupiruje......uz som sa zamyslala aj nad jeho dusevnym zdravim :confused: inak je strasne zlaty a rozumny a poslusny a vobec je proste super,len toto ma trosku metie.Uz je to nas siesty pekinez,ale takyto je prvy.Ak ma niekto podobne skusenosti nech sa prosim ozve-neviem kde by som hladala psieho psychologa :D
alaya1
09.10.10,21:00
skus sa opytat, zaslat email tu

http://www.koiboto-yume.websnadno.cz/VITEJTE.html

su to velmi mili a prijemni ludia.
AlaNR
11.10.10,08:22
Prosím o radu:
cez víkend sa k nám do záhrady prikmotril takýto havinko.
Zo začiatku bol veľmi bojazlivý, po 2 dňoch sa mi no podarilo úplatkami v podobe granuliek dostať na dvor.
Teraz je v pohode, besní sa na dvore a my intenzívne pátrame po majiteľovi.
Žiaľ, neviem, čo je to za rasu, aby som vedela dať vyhlásiť do rozhlasu, čo sme to vôbec našli. Nepoznáte to podľa fotky?
magno
11.10.10,10:14
alaya1 : Dakujem za link,uz som tam pisala a su naozaj strasne fain a vyzera to tak,ze mame doma len velmi stastneho a hraveho psika :)
alaya1
11.10.10,14:39
Ala, myslim si, ze je to bud havansky pes, alebo Coton de tulear- bavlnka, alebo krizenci s tymito plemenami.
Moze mat nieco aj so shi tzu.
AlaNR
11.10.10,16:01
Ala, myslim si, ze je to bud havansky pes, alebo Coton de tulear- bavlnka, alebo krizenci s tymito plemenami.
Moze mat nieco aj so shi tzu.

Ďakujem Alaya1, pátrala som na nete podľa výzoru, tiež sa mi podobá na shi tzu alebo lhasa apso... Volala som jednej chovateľke, poslala som jej fotku, snáď to bude vedieť určiť aj podľa toho...
alaya1
11.10.10,18:13
AlaNR
12.10.10,11:22
Podľa fotky mi tiež povedali, že môže byť kríženec, určite niečo z tých dvoch, čo som písala plus nejaký havanský psík.
V podstate je to už jedno, lebo sa na neho nikto neozval:mad:, takže zostáva u nás.:D
andreaS
12.10.10,11:26
ja som vcera konecne prvy krat sama strihala svoje psy..

starsiemu som pekne labky prestrihala (to som robievala aj pred kupou strojceka) a strojcekom pekne hlavu, usi, papulku a krk... este mu to dnes dam do hladka a vystriham chvostik ;)

mlademu mam dovolenu len papulku a trosku krk... hlavu mam zakazanu :D kamaratka, hlavna vystavna strihacka nedovolila :D

ale este mi do plnej vybavy chybaju oble noznice a efilacky... a uz budem mat doma kompletne strihacske vybavenie ;)
Kvaka
13.10.10,15:31
Náš pes, kríženec špringeršpaniela, má samozrejme dlhé široké uši, začal častejšie otierať papuľku o zem, akoby si trel ucho, častejšie aj zatrepe hlavou. Už to mal aj pred rokom a potom to samo prešlo. Ako ste to riešili? Musíme ísť k veterinárke, alebo môžem psovi pomôcť aj inak? Ja k veterinárovi chodím psov len očkovať. Zatiaľ sme si vždy pomohli sami.
Uši má ako čistokrvný http://www.springer.netkosice.sk/stand.htm
Dusana2
14.10.10,10:16
Mna potesila tato tema, lebo mam doma fenku a rada sa mi vzdy zide :)
AlaNR
14.10.10,10:23
Ako som už písala, prikmotril sa k nám havino. Chlpáč potrebuje ostrihať a poriadne vykúpať, ostrihať pazúriky, ušká vyčistiť, neviete, kto v Nitre poskytuje takéto služby. Neviem, aký má vzťah k vozeniu sa na aute, tak keby to bol niekto, kto vie aj domov prísť... Dikyyy
Llívia
18.10.10,08:00
Aké krmivo (mäsovú kapsičku) môžem dať ratlíkovi - šteniatku? Koľko mu toho môžem dať? (Ako rýchlo sa asi tak unaví šteniatko ratlíka? Stále tu po mne skáče, a to som mu dala krabicu s handrami a novinami, aby tam išiel spať, ale kdeže, on mi radšej skáče po nohách, alebo sa obšmieta okolo mňa, čo je dosť nebezpečné, pretože by som mu mohla nechtiac prejsť po labke.)
andreaS
18.10.10,08:06
ak myslis masovu kapsicku od pedigree, tak to by som psovi nedala aj keby to bolo jedine na svete...

je to balicek plny chemie... nic dobre to psovi neda... akurat ze bude mat hnacku a poriadnu...

radsej uvar ryzu, zeleninu a to mu daj ako tamten humus...

a stena je tazke unavit... to budes mat co robit... ;)
ela77
18.10.10,09:29
Prosím o radu:
cez víkend sa k nám do záhrady prikmotril takýto havinko.
Zo začiatku bol veľmi bojazlivý, po 2 dňoch sa mi no podarilo úplatkami v podobe granuliek dostať na dvor.
Teraz je v pohode, besní sa na dvore a my intenzívne pátrame po majiteľovi.
Žiaľ, neviem, čo je to za rasu, aby som vedela dať vyhlásiť do rozhlasu, čo sme to vôbec našli. Nepoznáte to podľa fotky?

Nemohol by to byť tento havino, našla som to na internete, ale lokalita neviem je dosť vzdialená:


[
Stratil sa psík
Stratil sa stredne malý Yorkshirský teriér, Počúva na meno Dasty ... Farba srsti hnedo-šedá , dlchšia srst...Stratil sa v Beckove asi na motoreste okolo 20:00 dátum 7.10.2010 hodiny . Prosím Vás ak by ste ho vydeli alebo ste ho našli tak zavolajte ..velmi nám chýba :(

Typ:dopyt
Kategória: Ostatné
Pridal: Patra
Kontakt: 0908711970
E-mail: wiky527@azet.sk
Mesto: Beckov
Krajina: Slovenská republika
Vložené: 08.10.2010
Cena: / € 0,00
Kód: 4624
ela77
18.10.10,09:32
Prosím o radu:
cez víkend sa k nám do záhrady prikmotril takýto havinko.
Zo začiatku bol veľmi bojazlivý, po 2 dňoch sa mi no podarilo úplatkami v podobe granuliek dostať na dvor.
Teraz je v pohode, besní sa na dvore a my intenzívne pátrame po majiteľovi.
Žiaľ, neviem, čo je to za rasu, aby som vedela dať vyhlásiť do rozhlasu, čo sme to vôbec našli. Nepoznáte to podľa fotky?

Nemohol by to byť tento, foto je dosť nekvalitné aj lokalita je dosť mimo.
Stratil sa psík http://www.mojimilacikovia.sk/global/files/image/inzercia/4624.jpg (http://www.mojimilacikovia.sk/global/files/image/inzercia/full_4624.jpg)


Stratil sa stredne malý Yorkshirský teriér, Počúva na meno Dasty ... Farba srsti hnedo-šedá , dlchšia srst...Stratil sa v Beckove asi na motoreste okolo 20:00 dátum 7.10.2010 hodiny . Prosím Vás ak by ste ho vydeli alebo ste ho našli tak zavolajte ..velmi nám chýba :(

Typ:dopyt
Kategória: Ostatné
Pridal: Patra
Kontakt: 0908711970
E-mail: wiky527@azet.sk
Mesto: Beckov
Krajina: Slovenská republika
Vložené: 08.10.2010
Cena: / € 0,00
Kód: 4624
magno
18.10.10,09:37
Aké krmivo (mäsovú kapsičku) môžem dať ratlíkovi - šteniatku? Koľko mu toho môžem dať? (Ako rýchlo sa asi tak unaví šteniatko ratlíka? Stále tu po mne skáče, a to som mu dala krabicu s handrami a novinami, aby tam išiel spať, ale kdeže, on mi radšej skáče po nohách, alebo sa obšmieta okolo mňa, čo je dosť nebezpečné, pretože by som mu mohla nechtiac prejsť po labke.)

....a teraz si predstav,ze mne sa takto plantali steniatka v pocte 9 kusov :eek: to sa clovek bal niekde rychlejsie pohnut,aby to nepristupil a co sa tyka tych masovych kapsiciek-je naozaj lepsie steniatku nieco uvarit,alebo dat vajicko s tvarohom,piskotami-ale len trosku a potom naozaj uvarit nejaku tu zeleninku,vyvar s kuriatka,ryzu-nech ti pekne a zdravo rastie ;)
hanelie
18.10.10,09:39
Aké krmivo (mäsovú kapsičku) môžem dať ratlíkovi - šteniatku? Koľko mu toho môžem dať? (Ako rýchlo sa asi tak unaví šteniatko ratlíka? Stále tu po mne skáče, a to som mu dala krabicu s handrami a novinami, aby tam išiel spať, ale kdeže, on mi radšej skáče po nohách, alebo sa obšmieta okolo mňa, čo je dosť nebezpečné, pretože by som mu mohla nechtiac prejsť po labke.)
radšej mu uvar trošku kuracieho mäska :) šteniatko tak ľahko neunavíš, ale sú aj také ktoré prespia pol dňa - plemeno ratlíka tam však nepatrí , hlavne si daj pozor na //všetky// káble //ak sediš pri počítači a ono sa ti tam tmolí //
daj preč z jeho dosahu všetko, čo by mohlo rozhrýzť - topánky, papuče, detské hračky ap
Llívia
18.10.10,09:59
Hanelie, AndreaS, Mango, ďakujem vám za odpoveď, ale ja ho teraz strážim v práci, takže mu nič variť nemôžem. Pretože je taký malý, neviem, či mu môžem kúpiť hocakú kapsičku pre šteniatka.
(Dík za upozornenie na káble. Idem na obed, tak ho zavriem v druhej miestnosti, aby mi v kancli niečo nerozhrýhol.)
AndreaS, majiteľ chcel, aby som mu dala nejaký zemiakový šalát!!! To potom nejaká kapsička bude asi ďaleko lepšia. Ráno som mu dala kúsok kaiserky, asi tak 2 dieliky.
estrapko
18.10.10,10:01
Nekupuj toho vela lebo sa moze stat, ze ti ostane doma 20 kg drahych granul, ktorych sa stena nechce uz ani dotknut ako nam :-) z tych drahsich sme vyskusali proplan, royal canin, eukanubu a tusim, ze najviac jej chutil proplan ( tych poslednych sa uz nechce ani dotknut ale je to mozno aj preto, ze uz sa jej cuch vyvinul natolko, ze jej to nevonia. ani sa jej ale necudujem lebo aj mne tie granule skor pripominaju karton ako nieco na jedenie ), ked bola mala ( tak do 5 mesiacov),tak sa nam zdalo, ze nema ani cuch. zjedla vsetko a macku vynuchala len ked do nej narazila :-) teraz mame problem ake granule jej budu chutit.
Llívia
18.10.10,10:06
Estrapko, moja sestra má psa a toho kŕmi granulami Royal Canin, lebo pes mal nejaké chrasty a veterinár povedal, že to je z niečoho, čo sa pridáva do iných granúl. Na začiatku mu to nejako nechutilo (nezjedol celú dávku, čo im odporučil veterinár), ale potom si zvykol - nemal na výber. :D (Sestra mu občas aj niečo uvarí - mäso + ryžu alebo cestoviny.)
Llívia
18.10.10,10:09
....a teraz si predstav,ze mne sa takto plantali steniatka v pocte 9 kusov :eek: to sa clovek bal niekde rychlejsie pohnut,aby to nepristupil a co sa tyka tych masovych kapsiciek-je naozaj lepsie steniatku nieco uvarit,alebo dat vajicko s tvarohom,piskotami-ale len trosku a potom naozaj uvarit nejaku tu zeleninku,vyvar s kuriatka,ryzu-nech ti pekne a zdravo rastie ;)
To nie je moje šteniatko a bolo by riadne blbé, keby som mu ublížila.
(Skoro som ho privrela do šuflíka - na chvíľu som sa obzrela a on sa už doňho pchal, zvedavec malý :D.)
hanelie
18.10.10,10:15
AndreaS, majiteľ chcel, aby som mu dala nejaký zemiakový šalát!!! To potom nejaká kapsička bude asi ďaleko lepšia.
zo šalátu mu hrozia hnačky, to radšej tú kapsičku s malými granulkami pre šteniatka:)
magno
18.10.10,10:20
To nie je moje šteniatko a bolo by riadne blbé, keby som mu ublížila.
(Skoro som ho privrela do šuflíka - na chvíľu som sa obzrela a on sa už doňho pchal, zvedavec malý :D.)

:D:D:D no ty vacsi maju tendenciu spinkat,narozdiel o malych plemien,tie su ako z divych vajec,takze ti asi len popriat vela trpezlivosti a hlavne strehu,alebo ho supnut do toho suflika :D
andreaS
18.10.10,10:45
:D:D:D no ty vacsi maju tendenciu spinkat,narozdiel o malych plemien,tie su ako z divych vajec,takze ti asi len popriat vela trpezlivosti a hlavne strehu,alebo ho supnut do toho suflika :D

tak to napadlo aj mna :D :D :D

inak co dodat k majitelovi? asi nic, kazdy si o nom spravi vlastny nazor... ten moj je, ze taky clovek by nemal mat psa...

ked neni vychodiska, tak fakt radsej tu kapsicku, ale pozor na tie hnacky... nasi z nich mali silne hnacky :(

tiez sme dlho hladali nase granule a sme maxi spokojni s trainer-kami... 15kg vrece mam pre dvoch na 1,5 mesiaca... a ked zjedia, vezmem inu prichut... chvalabohu maju ich viac ;)

kozne choroby suvisia aj so samponmi... napr.vybielujuce su silna chemia a nemaju sa pouzivat casto...
Llívia
18.10.10,12:00
tak to napadlo aj mna :D :D :D

inak co dodat k majitelovi? asi nic, kazdy si o nom spravi vlastny nazor... ten moj je, ze taky clovek by nemal mat psa...

ked neni vychodiska, tak fakt radsej tu kapsicku, ale pozor na tie hnacky... nasi z nich mali silne hnacky :(

tiez sme dlho hladali nase granule a sme maxi spokojni s trainer-kami... 15kg vrece mam pre dvoch na 1,5 mesiaca... a ked zjedia, vezmem inu prichut... chvalabohu maju ich viac ;)

kozne choroby suvisia aj so samponmi... napr.vybielujuce su silna chemia a nemaju sa pouzivat casto...
Sestra má psa z útulku a tie chrasty si buď doniesol, alebo sa objavili hneď po prinesení, ešte predtým, než ho okúpali (neviem, či používa nejaký šampón). Keď zmenili značku granulí, tak sa chrasty začali postupne strácať. Veterinár mu zakázal dávať aj piškóty.

V obchode mali len kapsičky Pedigree. To isté mali aj v chovateľských potrebách, len balenie po 4 ks, tak som mu (ratlíkovi) na odporúčanie predavačky kúpila 150 g paštétu pre šteniatka. Zjedol z nej 2/3 (dúfam, že mu z nej nič nebude). A už sa ukľudnil, leží mi tu pri nohách a smúti, že ho nezoberiem na ruky.
Edit: už nesmúti, ani neskáče. Dovolila som mu vyliezť mi na kolená, teraz mi na nich spí. Len som zvedavá, ako ho dám dolu a čo bude robiť, keď pôjdem preč.
plada
18.10.10,12:41
Ratlík je veľmi živé psie plemeno, mám doma ročného ratlíka, je to taký malý diablik, ešte sa nám nestalo, že by po venčení a hodinovej prechádzke zaspal. Skôr si myslím, že tá prechádzka ho naštartuje. Prestravoval sa zatiaľ na granulách, cestovinách, ryži a mäska, zatiaľ je to v poriadku.
Dav
19.10.10,15:43
Moja psia dáma má vyskočené jabĺčko na ľavej zadnej labke. Veterinár nás potešil, že má na podobné diagnózy vek, napravil jej to, naučil nás, ako jej máme masírovať labku, a dal želatínový doplnok stravy...Psina kríva, občas skňučí, potom sa pozabudne a chodí normálne. Tak na striedačku masírujem labku a plačem.
lujza.j
19.10.10,19:43
pofúkaj jej bobenko aj za mňa:)
magno
20.10.10,06:14
Moja psia dáma má vyskočené jabĺčko na ľavej zadnej labke. Veterinár nás potešil, že má na podobné diagnózy vek, napravil jej to, naučil nás, ako jej máme masírovať labku, a dal želatínový doplnok stravy...Psina kríva, občas skňučí, potom sa pozabudne a chodí normálne. Tak na striedačku masírujem labku a plačem.

V takychto pripadoch ma clovek tendenciu svojich milacikov uliskat,len aby im bolo lepsie- pohladkaj ju aj za mna :)
Llívia
20.10.10,06:45
Prosím vás o radu: opäť mám v práci kolegovho ratlíka. Sedí mi na kolenách a spí. Je to šteňa vraj asi jednomesačné (ale to je asi blbosť). Ako na ňom spoznám, že chce cikať, príp. kakať? (Náhradné oblečenie tu nemám, tak by som rada predišla tragédii :D)
evuš
20.10.10,06:56
Prosím vás o radu: opäť mám v práci kolegovho ratlíka. Sedí mi na kolenách a spí. Je to šteňa vraj asi jednomesačné (ale to je asi blbosť). Ako na ňom spoznám, že chce cikať, príp. kakať? (Náhradné oblečenie tu nemám, tak by som rada predišla tragédii :D)

mimotemy rýchlo zbehni do drogérie po pampersky!!! :D:D:D


Pokiaľ bude cítiť potrebu, začne byť nepokojné, teda aspoň u nás to tak bolo... a šteňatá by sa mali brať od matky vo veku až okolo 7-8 týždňov
andreaS
20.10.10,06:57
1. urcite hned ako sa zobudi... cikanie az tak znaky nema ale ak bude chcet ist kadit, tak sa bude tocit, hladat, bludit... ale hned ako sa preberie, zobrat na ruky a rychlo ist von... samozrejme ak sa vycika kde sa to ma, tak treba chvalit...

2. u nas sa zvykol mladsi vycikat po hre... takze tiez ked sa dohrate tak sup von cikat... alebo ak mate v robote miesto kde moze ist vykonat potrebu (noviny, plienku na zemi = to je taky stvorec z plienkoveho materialu a vsiakne tekute ;) )
andreaS
20.10.10,06:59
sto pro nebude mat mesiac... vtedy stence nie su zdaleka take hrave a dive ako si pisala... to prichadza az v tych dvoch mesiacoch...

svagrina tak doniesla 5-6 tyzdnoveho civavaka a to bolo absolutne nevnimave... nakoniec skoncil u veterinara na dlhsie obdobie... chyba chovatela... svagrina nevedela, ze to je skoro... ale psicko prezil ;)
alaya1
20.10.10,07:16
Som v soku, stena nema ani mesiac?? A uz si pisala, ze mu chcete dat zemiakovy, ci aky salat?? ved to ma byt este len na mlieku a tak. Strasne!!
Co to mas za "kolegu". Ak je to jeho.
andreaS
20.10.10,07:23
kocky klud... na beton nema mesiac ale isto aspon dva... ;)

to chlapy neregistruju obdobie...
Llívia
20.10.10,07:23
Som v soku, stena nema ani mesiac?? A uz si pisala, ze mu chcete dat zemiakovy, ci aky salat?? ved to ma byt este len na mlieku a tak. Strasne!!
Co to mas za "kolegu". Ak je to jeho.
Aké chcete? Ja som mu žiaden šalát nechcela dať, preto som sa pýtala, čo mu mám kúpiť. Neviem, aký je psík starý, to len kolegyňa odhadla jeho veku (tiež si však myslím, že má viac ako mesiac). Psík bol darček pre jeho dieťa, ale zvrtla sa rodinná situácia (nevedel o tom, nežijú spolu), takže ho musí vrátiť pôvodnému majiteľovi, lenže teraz kvôli práci sa tam nedostane (robí do večera a na úplne opačný smer).
Ten šalát bol núdzové riešenie prvý deň, lebo to nevedel, že ide robiť na opačný smer. Už mu kúpil konzervu a nejaký téglik s mäskom. A že mu predavačka poradila, aby psíkovi kúpil radšej konzervu/kapsičku pre mačky, lebo v psej býva ryža a to vraj psíkovia nechcú.
Llívia
20.10.10,07:25
1. urcite hned ako sa zobudi... cikanie az tak znaky nema ale ak bude chcet ist kadit, tak sa bude tocit, hladat, bludit... ale hned ako sa preberie, zobrat na ruky a rychlo ist von... samozrejme ak sa vycika kde sa to ma, tak treba chvalit...

2. u nas sa zvykol mladsi vycikat po hre... takze tiez ked sa dohrate tak sup von cikat... alebo ak mate v robote miesto kde moze ist vykonat potrebu (noviny, plienku na zemi = to je taky stvorec z plienkoveho materialu a vsiakne tekute ;) )
AndreaS, ďakujem. Pred chvíľou som ho zobudila, lebo niekto sem prišiel, tak som psíka zobrala von a on nič. Tak snáď nabudúce (a dúfam, že nie na mňa:D).
evuš
20.10.10,07:34
AndreaS, ďakujem. Pred chvíľou som ho zobudila, lebo niekto sem prišiel, tak som psíka zobrala von a on nič. Tak snáď nabudúce (a dúfam, že nie na mňa:D).

snáď nie :D:D:D

Treba ho však dať von ako písala AndreaS a to tak často ako sa Ti dá, raz to určite spraví a samozrejme ho musíš zato patrične pochváliť, pohladiť...
Začiatky sú ťažšie, ale pri láske, opatere a dôslednosti sa to každé psíča naučí !
magno
20.10.10,08:15
AndreaS, ďakujem. Pred chvíľou som ho zobudila, lebo niekto sem prišiel, tak som psíka zobrala von a on nič. Tak snáď nabudúce (a dúfam, že nie na mňa:D).

:--- na teba sa urcite nevycika....... tak ako ti uz kocky pisali,bude sa mrvit a snorit :D ale ked zbadas tieto priznaky,tak ti uz ostava malo casu-vtedy ho uz naozaj len rychlo supnut pod pazuchu a bezat von...... ale aspon sa v praci nenudis ;)
Llívia
20.10.10,09:26
To sa teda nenudim. A kedze som v pondelok prisla na to, ze ho musim mat na kolenach, potom da pokoj a neskace a nemusim sa bat, ze ho prejdem kolieskami na stolicke, tak mozem aj normalne pracovat. :D
Sorry, ze bez diakritiky, ale neviem, co sa stalo. Vo Worde mozem pisat normalne, na Porade mi diakritika zrazu nefunguje. :eek:
Llívia
20.10.10,09:50
Super, zobrala som ho na chvíľu von a urobil, čo mal. Za ako dlho môžem očakávať ďalšie čúranie?
magno
20.10.10,09:51
........ja tiez pisem bez diakritiky takze v pohode......... a mne sa takto vytratila z excelu moznost upravovat si pismo :confused: a vobec netusim,ze preco....:eek: a hlavne to tam neviem dostat naspat ....:(
magno
20.10.10,09:52
Super, zobrala som ho na chvíľu von a urobil, čo mal. Za ako dlho môžem očakávať ďalšie čúranie?

SUPER..............takze dalsie tak za hodku-dve :)
Llívia
20.10.10,09:54
SUPER..............takze dalsie tak za hodku-dve :)
Ďakujem.
(Mne tá diakritika nejde iba na Porade. Teraz píšem vo Worde a kopírujem na Poradu. Neprestavila si si náhodou klávesnicu na anglickú?)
verkaz
20.10.10,10:10
Nezvykaj ju varovať na kolenách. Viem, že je to milé, ale my sme tak rozmaznali nášho kokra, že len tak hladí, kto sa usadí a už mu je na kolenách. Aj keď mu prikážeme "dolu" tak smutne pozerá svojimi krásnymi očkami, že mu veľa návštev svoje kolená ponúkne.
Sama vidíš, aký je to pokrok, keď je zoberieš von a ona si urobí svoju mláčku. len ju za to vždy hlasne pochvál.
magno
20.10.10,11:17
Ďakujem.
(Mne tá diakritika nejde iba na Porade. Teraz píšem vo Worde a kopírujem na Poradu. Neprestavila si si náhodou klávesnicu na anglickú?)

Neprestavila,len som nieco skusala v tabulke,ktoru mam v exceli a ani neviem ako sa mi podarilo tu hornu listu upravit tak,ze to tam teraz nemam :(
Llívia
20.10.10,11:26
Myslíš upravovať písmo ako hrubé, šikmé, veľkosť a pod.? Ak áno, pravý klik na hornú lištu a zaklikni si v ponuke "Formátovanie".
(Zle som si prečítala tvoj príspevok, automaticky som myslela, že ti nejde diakritika.)
Llívia
20.10.10,11:28
Nezvykaj ju varovať na kolenách. Viem, že je to milé, ale my sme tak rozmaznali nášho kokra, že len tak hladí, kto sa usadí a už mu je na kolenách. Aj keď mu prikážeme "dolu" tak smutne pozerá svojimi krásnymi očkami, že mu veľa návštev svoje kolená ponúkne.
Sama vidíš, aký je to pokrok, keď je zoberieš von a ona si urobí svoju mláčku. len ju za to vždy hlasne pochvál.
Niekto ho už na sedenie na kolenách navykol :D. Keby som ho nechala na zemi, tak nič neurobím, lebo stále po mne skákal, hrýzol mi nohavice a motal sa mi pod stoličkou. (S tými kolenami je to ako s posteľou - tiež tu už niekto písal, že raz dovolíš hafanovi vyskočiť na posteľ a už sa ho nezbavíš :D:)).
alaya1
20.10.10,20:46
Aké chcete? Ja som mu žiaden šalát nechcela dať, preto som sa pýtala, čo mu mám kúpiť. Neviem, aký je psík starý, to len kolegyňa odhadla jeho veku (tiež si však myslím, že má viac ako mesiac). Psík bol darček pre jeho dieťa, ale zvrtla sa rodinná situácia (nevedel o tom, nežijú spolu), takže ho musí vrátiť pôvodnému majiteľovi, lenže teraz kvôli práci sa tam nedostane (robí do večera a na úplne opačný smer).
Ten šalát bol núdzové riešenie prvý deň, lebo to nevedel, že ide robiť na opačný smer. Už mu kúpil konzervu a nejaký téglik s mäskom. A že mu predavačka poradila, aby psíkovi kúpil radšej konzervu/kapsičku pre mačky, lebo v psej býva ryža a to vraj psíkovia nechcú.
Tak toto zradlo, inak to neviem nazvat, je pre stena vyhrou. !!Kapsicky steniatku, nebudem to radsej uz ani citat, zvysi sa mi vzdy tlak.
korela
20.10.10,21:43
Niekto ho už na sedenie na kolenách navykol :D. Keby som ho nechala na zemi, tak nič neurobím, lebo stále po mne skákal, hrýzol mi nohavice a motal sa mi pod stoličkou. (S tými kolenami je to ako s posteľou - tiež tu už niekto písal, že raz dovolíš hafanovi vyskočiť na posteľ a už sa ho nezbavíš :D:)).

Podľa mňa, ak je taký maličký, tak vyhľadáva na nohách hlavne teplo.
Pokiaľ sme nekúrili, tak detto u nás. Vtedy prebiehal štvrtý mesiac. Teraz sa chová úplne inak. Čo je to kapsička?
Llívia
20.10.10,22:14
korela
21.10.10,00:06
Práve som kúpila po prvýkrát minulý týždeň 400 g balenie, nevedela som že to beží pod týmto názvom. Aby bolo doma keby niečo. Ďakujem.
korela
21.10.10,00:12
Tak toto zradlo, inak to neviem nazvat, je pre stena vyhrou. !!Kapsicky steniatku, nebudem to radsej uz ani citat, zvysi sa mi vzdy tlak.

Dúfam, že ma nevyhrešíte, naša má už 5 mesiacov, kapsička bola od štyroch.
Ale spýtam sa pri tejto príležitosti, dajú sa jej ostrihať pazúriky? Robieva sa to? A zúbky, Pera Nová spomínala že sa menia v polroku. Je to tak?
Ďakujem.
magno
21.10.10,06:21
Llivia : DAKUJEM za pomoc v Exceli.........:)
Llívia
21.10.10,06:29
Nemáš za čo. :)
alaya1
21.10.10,07:16
Dúfam, že ma nevyhrešíte, naša má už 5 mesiacov, kapsička bola od štyroch.
Ale spýtam sa pri tejto príležitosti, dajú sa jej ostrihať pazúriky? Robieva sa to? A zúbky, Pera Nová spomínala že sa menia v polroku. Je to tak?
Ďakujem.
Ja vas nemam preco hresit. Kazdy sa stara o svoje zviera tak, ako uzna za vhodne, len sa cudujem, ze nikto si neprecita zlozenie vyrobku,. ktore kupuje.
Tie kapsicku su najvacsie svinstvo, co mozete psovi dat, to mu radsej dajte zvysky z ludskej stravy.
Co sa tyka pazurikov, nam to striha strihacka, ked sa psik ide strihat. A to len tak raz za cas.
Pes sa prezubuje tak do tych 6 mesiacov, je to individualne. Clovek to zisti tak, ze pes ovela viac hryzie a chce hryst vsetko.

Dievcata, fakt davajte pozor, co davate psovi zrat.
verkaz
21.10.10,15:19
Nedávaj jej čistú kapsičku, daj jej do toho trochu ovsených vločiek (sparených) alebo uvarenej ryže. Pazúriky daj upraviť odborníkovi. Urobí ti to zverolekár alebo v salóne. Ja ich dávam upraviť spravidla 2 x do roka.
andreaS
21.10.10,15:25
veru tak, konzervy a ine riedke srandy od bezne dostupnych chovproduktov ci hyper-super-marketov nasim psom nedavame... rovnako ani bezne dostupne granule... bohuzial je to riadny bordel...

akurat teraz riesim dilemu zmeny krmiva... zaujalo ma holisticke krmivo pronature... ratala som si dennu davku a pre oboch to denne vychadza na 1,30 ...

malemu krpcovi kupte malu latkovu budku... najde si tam utocisko a bude tam cuckat ;)
vemala
21.10.10,22:08
Zdravim,vedel by mi niekto poradit ako naucit psa pytat sa von?Nastastie velku potrebu spravy vzdy von ale to pocikavanie.Fenka ma 4 mesiace.Skusila som uz asi vsetko.Noviny,odmenovanie,plienky,kartony dokonca som uz skusila namocit jej do toho nufak aj ked sa mi to nepacilo chuda.Nic nezabera.Som s nou hodinu von tam sa aj 3x vycura a po 15 min. doma cura znova.Chodim s nou von asi 5x denne.Sme z toho s priatelom na nervy,dostala som ultimatum 1 mesiac na naucenie a ide prec.Poradte mi niekto prosim.Dakujem
korela
21.10.10,23:06
Ja vas nemam preco hresit. Kazdy sa stara o svoje zviera tak, ako uzna za vhodne, len sa cudujem, ze nikto si neprecita zlozenie vyrobku,. ktore kupuje.
Tie kapsicku su najvacsie svinstvo, co mozete psovi dat, to mu radsej dajte zvysky z ludskej stravy.
Co sa tyka pazurikov, nam to striha strihacka, ked sa psik ide strihat. A to len tak raz za cas.
Pes sa prezubuje tak do tych 6 mesiacov, je to individualne. Clovek to zisti tak, ze pes ovela viac hryzie a chce hryst vsetko.

Dievcata, fakt davajte pozor, co davate psovi zrat.


Tak ešte vydržať dva mesiace. Má rada prsty na rukách. A na pazúriky som sa pýtala preto, lebo veľmi rada skáče na nohy každému a to dosť bolí.
Keď boli deti malé,mama im kúpila na Veľkú noc vyliahnutý párik kačičiek, zostala čierna kačka, vyrástla z nej jedna krotká,verná, milá bytosť. Vedy sme nemali psov, ohlásila každého, ako psík. Nechala sa hladkať. ...
Neskôr v druhom prípade to bol káčer, to bol iný prípad. Vyjsť so šľapkami do záhrady bolo nemožné. :)
To sme mali už fenku vlčiaka, večne jej naťahoval srsť na hrudi. A vôbec, celý deň mal nejakú prácu. O hladkaní ani reč. Priepastný rozdiel. Ani jeden neskončil na pekáči. Pekné spomienky.

Etikety čítam na všetkom.
andreaS
22.10.10,07:19
vemala: nemusi ist o chybu, ze sa to nenauci ale kludne moze mat zdravotny problem s mechurom...

a je zvlastne, ze sa ti vonku vycika na 3x, lebo fena sa vyprazdni naraz... neocikava... moze mat aj prilis vela vody k dispozicii (my sme nasho krpca museli krotit, lebo mu voda extremne chutila) alebo opat sa vratim k zdravotnemu problemu - ak ju moc smadi, tak moze ist o cukrovku...

ako som pisala, vzdy treba ist vencit po prebudeni a po hre... vziat so sebou maskrty, zrejme treba ponuknut nieco, co bezne nedostane, LEN za cikanie...

o ake plemeno ide?

mozno ta nepotesim, ale moj mlady sa za ten svet nechcel ucit cikat von... trvalo mu to dost dlho... naopak starsi sa to naucil za mesiac... je to aj od povahy psika... len musis byt trpezliva, dosledna a hlavne psik musi mat pevny rezim... lebo ak to tak neni, vycika sa doma uz len z trucu... (ak nejde o zdravotny problem samozrejme).
alaya1
22.10.10,08:29
Psy, ktori su doma uceni na podlozku, maju problem cikat vonku, ani sa im necudujem, ze maju v tom zmatok v hlave.
Žabinka
22.10.10,09:37
[QUOTE=andreaS;1541853]veru tak, konzervy a ine riedke srandy od bezne dostupnych chovproduktov ci hyper-super-marketov nasim psom nedavame... rovnako ani bezne dostupne granule... bohuzial je to riadny bordel...

Veru som sa aj ja už poučila. Chcela som urobiť našej psíčke na minulé Vianoce (jej prvé u nás) radosť, aby smutne nehľadela, čo za dobroty vyjedáme, kúpila som jej ako vianočné menu konzervu. Skoro týždeň sme každú chvíľu behali von, takú hnačku mala chuderka. Konzervy odvtedy nie!
Llívia
22.10.10,09:47
Tie konzervy môžem "posúdiť" len pre mačky - sestrin kocúr z nich, ani z kapsičiek, nemal nikdy žiadne tráviace poruchy. Nemôže pri tých konzervách byť na vadu skôr skladovanie, t.j. príliš teplé prostredie? V kopu chovateľských potrebách býva dosť teplo, najmä v lete. (Aj niektorí moji škrečkovia papajú občas psie granule, ale len značku Bono :D Raz som im kúpila niečo iné (bolo to odvážené z vreca, tak neviem značku) a to nechceli.)
korela
22.10.10,13:39
Nedávaj jej čistú kapsičku, daj jej do toho trochu ovsených vločiek (sparených) alebo uvarenej ryže. Pazúriky daj upraviť odborníkovi. Urobí ti to zverolekár alebo v salóne. Ja ich dávam upraviť spravidla 2 x do roka.

Neviem si ani predstaviť domáce strihanie. Pod chvostíkom si nechá. Inak neustále metanie.
Kapsičku som kúpila jednak z časových dôvodov, aby bola doma rezerva a inak jej varievam. Nakoniec si to vynútila, po všetkých sa škrabala, skúsila som aj tie holistické, tento týždeň som vyhodila obal, fialkový s natur?
Aj tak som jej chcela varievať, pretože aj keď predchádzajúce fenky mali domácu stravu, ale v jedno obdobie sme dávali granule, tak obe absolvovali po čase každá po dve operácie. A na jednom fóre sa k tejto teórii priklonilo veľa ľudí so skúsenosťami, podozrením.
Keď jej uvarím, viem čo je.
Ďakujem.
andreaS
22.10.10,18:50
nas starsi ukrutne bojoval pri strihani ked bol maly... teraz obcas strajkuje ale takym stylom ze mi zoskoci zo stola... a ja sa bojim aby si neublizil, takze striham len za asistencie... lebo uz mal jeden uraz s chrbticou a obavam sa, ze druhy by bol horsi :(

na strihanie pazurikov si netrufam... je sice pravda, ze mlady ich ma biele a pekne vidno kde zacina "zive" ale aj tak sa bojim... smykne sa mi, zastrihnem a bude mu valit krv... pri starsom sa nam to stalo pri prvom domacom strihani a odvtedy to nechavam na odbornikovi... je to zvlastne ze zo zastrihnutia nechtu valilo tolko krvi a hlavne velmi dlho, tazko sa to zastavovalo... preto su aj pripravky na zastavenie krvacania, ale my to neriskujeme ;)
Lubaba
22.10.10,19:26
takisto pazúriky nechávam strihať u veterinára, strihal raz stálo to 2€.
verkaz
23.10.10,19:46
Dnes pri česaní kokršpaniela som zistila, že sa mu tvoria lupiny. Šampón na kúpanie som nezmenila, tak neviem čím to môže byť. Ešte som sa s tým nestretla. Má niekto s tým skúsenosti ?
Petra Nová
23.10.10,20:07
Veľmi pravdepodobne je to ekzém, ak sa aj škrabe častejšie. Môže byť len lokálny, ale aj na väčšej časti tela. Treba ísť veterinárovi.
verkaz
23.10.10,20:36
Práve, že sa neškrabe. Uvidím ako to bude ďalej a v pondelok idem k zverolekárovi.
alaya1
24.10.10,08:09
Práve, že sa neškrabe. Uvidím ako to bude ďalej a v pondelok idem k zverolekárovi.
Vierka, nestresuj sa, skus psika dvakrat do tyzdna vykupat v tomto sampone, postupuj podla navodu. Urcite lupiny odstrani.
Ak sa neskriabe, nie je to nic vazne.
http://www.petstore.sk/Veterinarne-sampony-pre-psov/DERMILEN-150-ml-sampon.aspx
andreaS
24.10.10,10:41
ak ide o stena, tak su to normalne stenacie lupiny, ktorymi prejde kazde stena... ;)

a skutocne pokial sa neskriabe, tak to velky problem nebude...

ak by sa skriabal viditelne viac a castejsie, tak mozu byt zakladne dve priciny... bud nesedi sampon alebo strava (alebo aj oboje)...

sampon z linku sa mi zda zbytocne drahy... oki je veterinarny, ale podla vsetkeho predrazeny... bezne pouzivam sampon, ktory stoji 7e ale je to 500ml a navyse koncentrat 1:7-8 ... takze v skutocnosti je to 3,5 litra!!!

Fakt sa oplati sledovat aj to ci je sampon koncentrat... napr. raz velmi nudzovo som kupila sampon Héry... ze 10e a vydrzal na dve (!!!) umytia... medzivystavne pouzivam All system (sampon s kondicionerom v jednom), co je velmi bezne dostupny sampon... vystavne sampony su tak robene, ze mozete psa kupat denne a ph pokozky sa zachova... z dostupnych samponov su dobre KW a BeaNatur. Tym nic nepokazite ;)
verkaz
24.10.10,14:50
Používam šampón Marty alebo Jonatan. Doposiaľ som bola s nimi spokojná. Môj koker má 1,5 roka.
andreaS
24.10.10,14:56
priznavam ze mi to nic nehovori... narychlo google vyhodil cosi a pri oboch som si vsimla ze su antiparazitne... no neviem neviem, ale ak v nich kupete zakazdym (a aj casto) tak tam bude problem...

ani vybielovaky ani antiparazitne sampony sa nemaju pouzivat casto... ja kupem kazdych 10-14 dni... a vybielovak ani nemam odvahu pouzit lebo je to strasna chemia... zatial nam ho netreba aj ked mlady ma prevazne bielu farbu... antiparazitny som davala zatial len raz pre podozrenie na blchy... ale hned potom som ho umyvala normalnym samponom prave pre zachovanie ph koze.
verkaz
24.10.10,15:13
Ďakujem za radu. V návode je na šampóne Marty uvedené, že je doporučený pre citlivú pokožku, obsahuje vitamíny, regeneruje kožu a obsahuje aj antiparazitnú zložku. Aj u Jonathana je uvedené,že regeneruje a vyživuje pokožku. Ale to je asi na každom napísané. Hneď zajtra pôjdem hľadať tie, čo si mi doporučila, tak ešte raz ďakujem.
alaya1
25.10.10,07:47
Andrea. nemozem s tebou suhlasit. Sice nemam dane plemeno, no ten sampon, ktory som dala do linku je prave na tie lupiny a problemy s kozou.Ja som si ho tiez riedila.
Hery sa riedi tiez, no ten ja nepouzivam, nakolko je to velmi agresivna znacka samponov. KW nechcem ani vidiet, davala som to viac ako rok a srst bola same dredy a uzlik, bez lesku vysusena. All systems je znacka, ktoru teraz mam, ale davam jemny sampon.- steniatkovsky. No neviem, ja ho musim objednavat, u nas ho nemaju.
Veterinarny sampon som napisala na kratkodobe pouzivanie, odstranenie problemu, pripadne vylucenie problemu so samponom. Inak moze byt aj viac podnetov k tymto problemom, nie len strava a sampon..no o tom by mal rozhodnut veterinar.
andreaS
25.10.10,08:03
najst ten spravny sampon a kondicioner je hotove carovanie...

ja som ho este stale nenasla... ale musim dominat co mam :(

z KW konkretne mam rozcesavac a bez neho si upravu srsti po kupani neviem predstavit... teda viem, spolu s noznicami, co si ale nemozem dovolit...

sampony z kw nam nesadli, mlady ma velmi jemnu az hodvabnu srst ale co je zaujimave, tak hneda srst je zase uplne inej kvality... takze jeden pes a dve kvality srsti...

z tych zvucnejsich znaciek mam teraz doma chris christensen, seria day to day ... mam sampon aj kondicioner a teda nemozem povedat ze je taky super ako o nom pisu a navyse jeden z mala samponov ktory mi nevonia :( nemyslim parfemovu vonu ale taku tu cistu vonu... uz ho mam konecne skoro minuty... na vystavy pouzivam objemovy od pure paws... ten je maximalne super pre nasu srst... ale olej od pure paws uz nic moc... zbije srst do guce a konec... mam co robit...

teraz som od nasich chovatelov dostala odporucanie na laser lites a summer winds ale ze je dost draha, tak sa oplati kupovat v co najvacsom baleni... tak sa musime nazbierat viaceri a rozliat si ho... toto su ale koncentraty 1:20! takze cena je nakoniec fantasticka...

ale aj tak je nejlepsie kupit bezny klasicky zihlavovy sampon, s nim vymyt hlavnu spinu zo srsti a potom pouzit az iny sampon a kondicioner...

a mne to este komplikuje to, ze mam psov dvoch a kazdy ma uplne iny typ srsti aj ked su rovnakeho plemena... takze tej kozmetiky na psa mame doma viac ako na nas :D ... co vyhovuje starsiemu nerobi dobre mlademu...

len ked uz doporucis nejaky pripravok beznemu chovatelovi, tak treba upresnit, ze treba pouzit kratkodobo... keby som nebola "od fachu", tak by som ho pouzivala nastalo... ;)

mne raz jedna kocka na inom fore pisala ohladom samponov, ze pouziva stale ten isty sampon a ze psik sa velmi skriabe, ma cervene flaky, niekde uz srst chyba a nakoniec som zistila, ze zakazdym kupe vo vybielovaku... su to take detaily pre niekoho ale pre nas je najst a kupit ten naj sampon hotova magia ;) potom doma pocuvam, ze co som to kupila zase, ze furt kupujem nieco ine... ani moj muz to nechape... pokial mi nezacal pomahat pri kupani a fenovani, tak si to nevsimol... teraz vidi, ze pes je vyfenovany a vycesany do hladka za polhodinu... predtym to boli 3 ... a to sme este nenasli tu tip top kozmetiku, ale sme na dobrej ceste :D
alaya1
25.10.10,08:14
ja som reagovala na konkretny problem. Pre mna to bolo jasne, ze kratkodobo. Dufam, ze som to napravila.-)
ja som teraz s tym jemnym od all system uplne spokojna, pouzivam potom aj proteinovy kondicioner, ale velmi malo, dam kvapku na dlan, rozotriem a len pretriem po psovi. My nemame podsadu,tak ten kondicioner je nam vyborny. nemame ani jeden uzlicek, srst je cca 6cm, co je uz co cesat.Vybielovaci mam este z KW-cka, no nepouzivam ho, len sem-tam a riedim asi 1/10 a to len na nohy, ked su o dost tmavsie, ako telo. ja teraz menit nebudem. Uvidim, ked dojde domov mala, aka bude ona. ty mas 2 psov, ci fenku?
andreaS
25.10.10,08:21
ja mam 2 psov... 6,5 rocneho a rocne stena - zive striebro ;)

no a tej srsti mame o hooooodne viac... na dlzku moze mat uz kludne aj 20cm ;) takze mam co robit kym ho celeho vycesem do hladka tak, ze potom hrebenom prejdem bez zadrhelu...

a rada by som este jedneho, ale muzovi som povedala, ze az vtedy, ked bude z mladeho intersampion a plus ked uz budeme mat aj vlastne dieta... ;) takze to je otazka tak 5-7 rokov kym bude dalsi vystavny koker...
alaya1
25.10.10,08:29
Tak mas co cesat, neviem, vy mate asi aj podsadu, nie? taka srst sa asi nmenej dreduje, ako nasa. Ideme zajtra na upravu k strihacke, zas budem mat aspon dva tyzdne pokoj.
Byvate v byte, ci dome? ked uvazujes o 3 psoch..
Kvaka
25.10.10,09:02
Kočky, teda klobúk dole pred vašou starostlivosťou. Ako vás tak čítam, zisťujem, že asi som ďaleko pozadu so starostlivosťou o mojich hafankov.
Tak ja sa tu dobrovoľne priznávam, že so šampónom kúpem mojich psov maximálne dvakrát do roka, niekedy aj tri, ale to výnimočne. Robím to tak preto, lebo som niekde čítala, že psia srsť má vynikajúcu samočistiacu schopnosť a netreba narúšať kožné mazivo psíkov častým kúpaním. Je ale pravda, že nemáme čistokrvných psov, teda nechodíme ani na žiadne výstavy. Používame šampón Essenntiel Protéiné (Héry).
Po daždivej a špinavej prechádzke dám psíkov jednoducho do vane, osprchujem vodou labky a podvozok a je to. Mám ale šťastie na typ psov, ktorí naozaj nesmrdia, jedine keď zmoknú na daždi, tak vtedy to cítim, tak ako po mokrej vlne. Psov pravidelne vyčesávam.
Náš cca 6,5 ročný kríženec má dlhú hodvábnu srsť, úplne rovnakú ako špringeršpaniel, a toho vyčesávam často, niekedy aj 5 krát za týždeň. Má naozaj nádhernú lesklú srsť, bez viditeľných kožných problémov.
Nejaké problémy však v minulosti mala naša stará dáma (14,5r.) a to dvakrát, niekedy pred pár rokmi prvý raz a predminulý rok druhý raz. Mala naboku také šupinaté ohraničené miesto, ružovšie ako inde, a stále si to hryzkala. Pred rokmi jej dal veterinár taký smradľavý prípravok, trikrát do týždňa, a bolo po probléme. Predminulý rok sme nejako nestíhali ísť s ňou na vyšetrenie, akurát sme zmenili granulky, prešli sme z eukanuby na purinu pro plan, a teraz máme acanu. Všetko sa u nej stratilo, koža sa vyliečila sama, použili sme akurát šampón Dermilen (veterinárny) a psica vyzerá pekne. Už je však staručká, veľa spí.
andreaS
25.10.10,09:14
kvaka: ja mam iba jedneho s PP... prveho mam bez... tam vznikla laska k tomu plemenu... ;) a starostlivost maju rovnaku, akurat ze starsi to nema rad, tak kym nesmrdi spinou (nielen psacim pachom, ale normalne citim prach z neho), tak ho netrapim... mlady ma upravu (okrem cesania) rad... ked si ja fenujem vlasy, tak pride za mnou a labou mi hrabe po fene alebo steka a musim fenovat aj jeho :D

ja vycesavam pri fenovani psa... zasucha nesmiem, lebo ho osklbem... v auguste mi prisla kamaratka upravit mladeho a mala konecne viac casu, takze so mnou absolvovala kupanie a ja som jej zase pomahala pri uprave... tak som zistila, ze som robila velku chybu pri fenovani... totiz ja som si mokreho psa rozcesavala a az potom fenovala, niekedy ani to, vsak v lete je teplo, nech preschne navolno... a vtedy sme mali extremne tazke obdobie so srstou, lebo vdaka tomu sa velmi zagucila... takze teraz uz viem, ze mokreho psa zaroven vycesavam a tam kde cesem si fenujem, co rozdeli srst a vidim kde je este cucka... takze fen mi je pomocnikom a navyse psa lepsie presusim... a potom vydrzi 2 tyzdne bez cuciek (jasne, ze sa vyskytnu, ale nie tolko a nie take moc zbite)... a ked sa aj zacucka, mam zazrak od kw, prestriekam, pomagam, rozdelim rukou a az potom vycesem, vyfenujem...

este sa vratim k tym vybielovakom... ja som ho chcela pouzit, ale nie na celu srst ani na labky zo spodu, ale skor na nohy, ktore si bohuzial ocurava... tuto srst zvyknu vypinat gumickou, ale nato neni casu ked pridem z roboty domov a bezim co najrychlejsie s nimi von... ale musim zaklopat, ze tie zlte miesta miznu akosi same... ;)
verkaz
25.10.10,18:36
Môj koker má strašne rád vyváľať sa vonku v hovienkach (nieto väčšej radosti pre neho ak nájde ľudské). Keď ideme na dlhšiu prechádzku a má voľno, tak sa skoro vždy vrátime domov veľmi voňaví. Stalo sa už, že som aj kúpanie musela opakovať. Z toho asi vznikli aj tie problémy s lupinami. Teraz som ho vyšampónovala tým veretinálnym šampónom a nejakú dobu nebude volne behávať. Dúfam, že sa to zlepší.
andreaS
25.10.10,19:04
v tomto su psiky velke potvorky... ;) :D

im to vonia a chcu tak prekryt tie pachy, ktore sme im pri kupani dali my :D

znamej sa pes vyvalal v cerstvom konskom... bleeee :D umyvat by som ho nechcela...

neboj, psikovi sa isto polepsi ;) a bude umenie nedovolit mu vysantit sa...
Dav
25.10.10,19:28
Moja psia dáma má vyskočené jabĺčko na ľavej zadnej labke. Veterinár nás potešil, že má na podobné diagnózy vek, napravil jej to, naučil nás, ako jej máme masírovať labku, a dal želatínový doplnok stravy...Psina kríva, občas skňučí, potom sa pozabudne a chodí normálne. Tak na striedačku masírujem labku a plačem.
Chôdza po rovine je v poriadku, schody už robia problém, ide oveľa opatrnejšie. Vyskakovanie na gauč sa nekoná:mee: . Ale už sme našli trik, ako do nej liek dostať - namiešame jej kašičku s vodou a pridáme kúsoček roztopeného masla.
Kvaka
25.10.10,19:32
Môj koker má strašne rád vyváľať sa vonku v hovienkach (nieto väčšej radosti pre neho ak nájde ľudské). Keď ideme na dlhšiu prechádzku a má voľno, tak sa skoro vždy vrátime domov veľmi voňaví. Stalo sa už, že som aj kúpanie musela opakovať. Z toho asi vznikli aj tie problémy s lupinami. Teraz som ho vyšampónovala tým veretinálnym šampónom a nejakú dobu nebude volne behávať. Dúfam, že sa to zlepší.
Verkaz, to máš pravdu, častým šampónovaním môžu vzniknúť lupiny. Aj moja starká, keď ešte bola mladá, sa občas v nejakej hnilobe rada navoňala. Vtedy som samozrejme tiež použila šampón, inak sa nedalo. Už to nerobí, a mňa to len teší. Aj náš havino to zo dva razy skúsil, ale som ho zastavila povelom fuj. A keďže on je tak závislý na mne, už také niečo neskúša, len aby som ho nehrešila. Voláme ho občas vtierka, lebo stále sa snaží líškať, tuľkať a vyžaduje si neustálu prítomnosť, najmä moju. Niekedy mám z toho aj problém, najmä keď musím niekde vypadnúť. Keď sme na záhrade, niekedy sa ešte stane, že si začne jeden z nich otierať hlavu o zem, ale zastavím ich. Ak sa stihnú dovtedy navoňať, tak samozrejme umývam, ale len tie navoňané časti.
Kokrov poznám, suseda mala, aj sestra má, ich je trochu viac cítiť psinou, ako našich a asi by som aj ja v takom prípade častejšie kúpala. Minule môj vnúčik polial starenku na chrbátik voňavkou zo vzorky, to ste mali vidieť, ako prskala a kýchala. Museli sme jej to umyť, ale ešte trochu "smrdí".
Kvaka
25.10.10,19:36
Chôdza po rovine je v poriadku, schody už robia problém, ide oveľa opatrnejšie. Vyskakovanie na gauč sa nekoná:mee: . Ale už sme našli trik, ako do nej liek dostať - namiešame jej kašičku s vodou a pridáme kúsoček roztopeného masla.
Dav, neplač, to prejde. Po schodoch jej nedovoľ, ak sa dá, odnes dámu na rukách, bude ti vďačná. Naša mala raz nejaký problém s kĺbikom, ale po liekoch ju to prešlo. Vtedy skúšala skočiť na gauč a jej hrozné zakvíknutie od bolesti ma tiež rozplakalo. Bolo to pred 7 rokmi, teraz máme pokoj.
Dav
25.10.10,19:41
Dav, neplač, to prejde. Po schodoch jej nedovoľ, ak sa dá, odnes dámu na rukách, bude ti vďačná. Naša mala raz nejaký problém s kĺbikom, ale po liekoch ju to prešlo. Vtedy skúšala skočiť na gauč a jej hrozné zakvíknutie od bolesti ma tiež rozplakalo. Bolo to pred 7 rokmi, teraz máme pokoj.
Potešila si ma,že sa to upraví. Naozaj to bol hrozný zvuk, ako skňučala.
alaya1
26.10.10,07:36
Môj koker má strašne rád vyváľať sa vonku v hovienkach (nieto väčšej radosti pre neho ak nájde ľudské). Keď ideme na dlhšiu prechádzku a má voľno, tak sa skoro vždy vrátime domov veľmi voňaví. Stalo sa už, že som aj kúpanie musela opakovať. Z toho asi vznikli aj tie problémy s lupinami. Teraz som ho vyšampónovala tým veretinálnym šampónom a nejakú dobu nebude volne behávať. Dúfam, že sa to zlepší.
Ak sa to napravi a lupiny od veterinarneho samponu zmiznu, odporucam ti tento
http://www.profikozmetika.sk/index.php/virtuemart?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=127&category_id=31
je na caste pouzivanie, pouzit ho treba podla navodu. ja ho mam, je super, som konecne nasla, co som hladala.
andreaS
26.10.10,08:06
alaya: to je ten isty, co pouzivam aj ja medzivystavne ;)
alaya1
26.10.10,19:30
Ak tuzi niekto po malej pol rocnej maltezacke bPP dam kontakt- je zadarmo, darovanie. je to surne..Je v BA.
linaanika
27.10.10,21:39
Ahoj,pisem ti ale nie za seba ale dceru.Velmi dobry prispevok si napisal a ma zaujal aj ked sa tolko o psoch nerozumiem a tu som hladala uplne ine odpovede.No zaujal ma prispevok natolko,ze som odpisala.Dcera sa venuje psom,ma aj svoj chovprodukt a salon pre psikov,kde ich striha,vymysla pre ne strihy a proste vie o nich vela.Su to ako jej deti a miluje ich viac ako seba.Ak mas chut sa s niecim poradit,s ochotou a radostou poradi a pomoze.Je aj manzelom v zachranarskej skupine -zachranari-psovodi.spoj sa s nou na Face-monika obzutova.Tiez vyhladava temy ohladom psikou,tak beze vseho ti dokaze dat radu v com kolvek co sa tyka psikou,s pozdravom jej mamina
andreaS
28.10.10,06:45
linaanika: neviem sice komu patril tvoj prispevok, ale kukla som si dceru na FB a mame spolocneho priatela ;) svet je maly...

napriklad ja sa uz bojim dat psika strihat do neznamych salonov... a s vystavnym si to nemozem dovolit... tak som bola donutena zaobstarat si veci na upravu a ucit sa to... nemam v plane strihat ine psiky, len tych svojich ;) do salonov som davala strihavat len starsieho a moja jedina poziadavka bola - ostrihat podla standardu... nepodarilo sa ani raz... vzdy mali potrebu ostrihat mu aj tu dlhu srst, alebo naposledy mu ostrihala o dost viac z usi a ma ich teraz take plandrave, lahucke... tak som to vzdala ;) je to sice narocne upravovat doma, ale nemala som na vyber...

kazdopadne uprimne zavidim dcere, ze sa psikom venuje profesionalne a ze jej praca je jej hobby ;)
AlaNR
29.10.10,13:08
Neviete mi niekto poradiť, ako odnaučiť psíka vyskakovať?
Je to už spomínaný najdúšik, môže mať niečo okolo roka, keď nás zbadá, tak sa teší, že vyskakuje (a to nepreháňom) meter do výšky. Ono je to zo začiatku príjemné, ale keď už vyskočí 10-tykrát.... :-(
Niekde som v minulosti čítala, že mu treba stúpiť na zadnú labku, samozrejme jemne, ale ako, keď je "vo vzduchu"??
Čím viac ho hreším a bránim mu skákať, tým viac sa vytešuje a skáče o 106.....
hanelie
29.10.10,13:39
Neviete mi niekto poradiť, ako odnaučiť psíka vyskakovať?
určite tým myslíš, vyskakovať na človeka, vtedy je potrebné zohnúť sa k nemu, jemne mu tlačiť na zadok s povelom sadni a okamžite ho za toto pochváliť a dať mu nejaký pamlsok,
andreaS
29.10.10,13:53
nas mlady robi to iste... najhorsie je, ze aj vonku z nicoho nic sa zacne tesit a dobehne ku nam a bud na muza alebo na mna zacne ohromne od radosti vyskakovat...

ale priznavam ze je to nasa chyba... lebo sme mu to dovolili... je to pohodlnejsie ked s labami sa oprie o nas a hlavu ma vo vyske ruky, tak ho hned pohladkame... preto sa to naucil a tazko ho to odnaucame :( ale on ide vyslovone po ruke, ci sedim, stojim, lezim, spim... pride, strci hlavu pod ruku, t.j. skrabkaj :D ... opica moja... rano ma tak budi ;)
rosie
31.10.10,17:15
Ahojte,

chcela by som sa poprosit o radu - kupali sme nasho psika aj so samponom proti blcham, ale vobec nezabral. Nepamatam si uz znacku, neviete nahodou poradit, ktore sampony urcite zaberaju na tie potvorky blchy?

Dakujem:)
Dav
31.10.10,17:25
Ahojte,

chcela by som sa poprosit o radu - kupali sme nasho psika aj so samponom proti blcham, ale vobec nezabral. Nepamatam si uz znacku, neviete nahodou poradit, ktore sampony urcite zaberaju na tie potvorky blchy?

Dakujem:)
Na odblšenie používam prípravok Frontline (spray). Mám s ním veľmi dobré skúsenosti.
rosie
31.10.10,17:43
Dakujem pekne!:)
verkaz
01.11.10,10:29
Ak máte niekto skúsenosť s hračkou v ktorej je schované jedlo, napíšte mi. Môj psík nechce zostávať sám a už som sa viacej razy stretla aj s radou, že ho mám týmto zamestnať, že sa nebude nudiť.
Kde by som mohla takúto hračku kúpiť u nás o tom ani nechyrovať.
piggos
01.11.10,14:11
chcem sa spýtať ..chová niekto z vás kaukazkého ovčiarskeho psa?..
môj muž o nom sníva:rolleyes: ..no vraj jeho povaha je dosť blbá.. a na výchovu je dosť náročný.. a neviem či je vhodný k malým deťom..má niekto osobné skúsenosti z týmto plemenom? dík za každú infošku..
rosie
01.11.10,17:00
chcem sa spýtať ..chová niekto z vás kaukazkého ovčiarskeho psa?..
môj muž o nom sníva:rolleyes: ..no vraj jeho povaha je dosť blbá.. a na výchovu je dosť náročný.. a neviem či je vhodný k malým deťom..má niekto osobné skúsenosti z týmto plemenom? dík za každú infošku..
ahoj,
ja mam skusenost s krizencom kaukazskeho ovciaka - aj sme ho volali Kazan:). Mal velmi vdacnu, priatelsku povahu, nezaprel v sebe pastierske sklony - zavracal sliepky, ked usli, ale neublizil im. Nezniesol sa s ostatnymi psami, mackami alebo inymi zvieratami, bol samostatny a vynaliezavy:). S detmi problem nemal, nikdy nikoho nepokusal, ked mal deti dost, usiel od nich. Dost stekal, ani zvoncek sme nepotrebovali, ked niekto prisiel. Mohli sme sa s nim hrat, davat mu ruku do papule, nikdy nikoho nepohryzol. snad ti tieto info pomozu, aj ked to bol krizenec.
mirpo
02.11.10,11:31
Neviete mi niekto poradiť, ako odnaučiť psíka vyskakovať?
Je to už spomínaný najdúšik, môže mať niečo okolo roka, keď nás zbadá, tak sa teší, že vyskakuje (a to nepreháňom) meter do výšky. Ono je to zo začiatku príjemné, ale keď už vyskočí 10-tykrát.... :-(
Niekde som v minulosti čítala, že mu treba stúpiť na zadnú labku, samozrejme jemne, ale ako, keď je "vo vzduchu"??
Čím viac ho hreším a bránim mu skákať, tým viac sa vytešuje a skáče o 106.....
Keď začne vyskakovať, šťuchni ho jemne kolenom do hrudníka. Mám s tým veľmi dobré skúsenosti aj u psov, keď niekam prídeme na návštevu.

U našich psov mám naučený povel s vystretou dlaňou, čo znamená čakaj, potom sa skloním a privítam sa s nimi. Po tomto povele neskáču na žiadnu návštevu,... len svokra môže ukazovať a hovoriť čo chce, aj tak na ňu vždy skáču :confused::D
AlaNR
02.11.10,11:48
Skákanie psíka:
tak prvý pokus so zatlačením zadočku úúúplne odignoroval, zasa si myslel, že sa hráme. Uff, zúfalé. Od piatku som sa snažila, a nič... Viem, že je to skoro, že za pár dní sa to nenaučí, len ja som netrpezlivá...

Vyskúšam všetko, čo ste mi tu poradili, uvidíme, čo z toho bude...
ĎAKUJEM!
magno
03.11.10,08:05
Ahojky... mam problem s mojim drobcekom (pekinez) .Vzdy ked mu dam nejaku mlsku,ktoru musi este trochu pozut,tak sa stale otaca za chvostom, zuri a hryzie si ho,ako keby mu to ten chvost chcel zjest.Az do vcera sa len vrtel,max. ho mal cely ozuzlany,ale vcera sa mu ho konecne "podarilo" zahryznut,ale az do krvy......... velmi som sa zlakla,lebo ako ma chvostik do hora,tak mal krv az na chrbatiku.Ked som ho umyla,tak som zistila,ze to nema velmi,len sa mu ho proste podarilo chytit,ale vobec netusim ako ho to odnaucit,bojim sa,ze si zas ublizi :mee: Manzel hned navrhol golier,ale nemoze predsa stale chodit ako ziarovka s tienidlom :(
andreaS
03.11.10,08:15
toto robi viacero psikov ... na internete je vela videi s tymto problemom a asi najznamejsie je, ked psik ma dobrotku a vrci na vlastnu zadnu labu... ale netusim veru, ako ho to odnaucit... zeby zobrat dobrotku? vyhresit ho novinami po zadku? :rolleyes:

inak by ma zaujimalo ako vencite teraz na jesen, ked je vsade popadane listie... mna ide slak trafit, lebo zakazdym musime oboch cistit od zachyteneho listia a tie malinke kusocky sa poriadne zamotaju do srsti a pomalicky vypadavaju doma... takze mame aj my doma jesene :( vcera som zobrala na vencenie kefu a este vonku oboch vycesem, nech to nedonesu zase domov... je to jedna velka nevyhoda dlhochlpatych psov :(
magno
03.11.10,08:32
toto robi viacero psikov ... na internete je vela videi s tymto problemom a asi najznamejsie je, ked psik ma dobrotku a vrci na vlastnu zadnu labu... ale netusim veru, ako ho to odnaucit... zeby zobrat dobrotku? vyhresit ho novinami po zadku? :rolleyes:

inak by ma zaujimalo ako vencite teraz na jesen, ked je vsade popadane listie... mna ide slak trafit, lebo zakazdym musime oboch cistit od zachyteneho listia a tie malinke kusocky sa poriadne zamotaju do srsti a pomalicky vypadavaju doma... takze mame aj my doma jesene :( vcera som zobrala na vencenie kefu a este vonku oboch vycesem, nech to nedonesu zase domov... je to jedna velka nevyhoda dlhochlpatych psov :(

.........noviny som skusala,ale ako nahle som mimo dosah,uz sa zas snazi odhryznut si chvost a nedat mu maskrtku :rolleyes: no je to sice moznost,ale neviem ci si to odpusti aj zvysok rodiny :o

Ja tiez na jesen chodim s kefou -inak sa neda ak nechcem mat doma polovicu parku,ale to je aj v lete z hory,ked snezi zas ma ponamrzane chuchvalce snehu a na jar je zas ako prasa,lebo je zas vonku blato ;) je to tragedia,uz som sa zamyslala aj nad nahacom,ale tam by som zas potrebovala opalovaci krem a malu satnikovu skrinu na oblecenie,aby mi v zime neprechladol a v lete sa neprehrial :rolleyes: ,takze je to asi jedno ......
Llívia
03.11.10,09:11
Manzel hned navrhol golier,ale nemoze predsa stale chodit ako ziarovka s tienidlom :(
:D :D :D :D:D:D
anet
06.11.10,19:28
Ak máte niekto skúsenosť s hračkou v ktorej je schované jedlo, napíšte mi. Môj psík nechce zostávať sám a už som sa viacej razy stretla aj s radou, že ho mám týmto zamestnať, že sa nebude nudiť.
Kde by som mohla takúto hračku kúpiť u nás o tom ani nechyrovať.
Tá hračka sa volá kong
http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_sportovni_potreby/kong/kong/166555
anet
06.11.10,19:34
Ahojky... mam problem s mojim drobcekom (pekinez) .Vzdy ked mu dam nejaku mlsku,ktoru musi este trochu pozut,tak sa stale otaca za chvostom, zuri a hryzie si ho,ako keby mu to ten chvost chcel zjest.Az do vcera sa len vrtel,max. ho mal cely ozuzlany,ale vcera sa mu ho konecne "podarilo" zahryznut,ale az do krvy......... velmi som sa zlakla,lebo ako ma chvostik do hora,tak mal krv az na chrbatiku.Ked som ho umyla,tak som zistila,ze to nema velmi,len sa mu ho proste podarilo chytit,ale vobec netusim ako ho to odnaucit,bojim sa,ze si zas ublizi :mee: Manzel hned navrhol golier,ale nemoze predsa stale chodit ako ziarovka s tienidlom :(
To je psychický problém, nedá sa to odnaučiť. Skúste mu na kožu a srsť nakvapkať tea tree olej (kúpite v lekárni) Psy neznášajú jeho zápach a tea tree odpudzuje zároveň aj kliešte.
verkaz
07.11.10,10:12
Ďakujem za rady vo veci lupín, vyzerá to tak, že sa to zlepšilo. Anet tiež ďakujem za radu.
magno
09.11.10,09:57
To je psychický problém, nedá sa to odnaučiť. Skúste mu na kožu a srsť nakvapkať tea tree olej (kúpite v lekárni) Psy neznášajú jeho zápach a tea tree odpudzuje zároveň aj kliešte.

........ mam ho doma,uz aj idem kvapkat :D Dakujem za radu :)
magno
09.11.10,10:49
:D:D:D ....tak som ho prave dokvapkala,ale ten nechapavy vyraz v ociach je nezabudnutelny .Chuda-kukal na mna ako vyorana mys,ze o co mi ide a teraz si ten chvost len ovoniava,tak uvidime ;)
anet
09.11.10,11:03
Verkaz, nie je za čo.
Mango, dúfam že zaberie a že si psík nenájde iné miesto na tele ktoré bude "napádať".
Petra Nová
09.11.10,21:21
Neviem, či to nie je hlúposť a nechcem kvôli tomu bežať veterinárovi. Má niekto z Vás skúsenosť s tým, žeby mu psík kašľal? Sem tam počujem u mojej havy taký kašlavý zvuk. Aj keď leží na pelechu, ale najčastejšie pri behaní a hraní. Hlavne, keď sa preťahuje o hračku. Mám dôvod myslieť na kašeľ, pretože ja sama mám problém s intenzívnym kašľom asi dva mesiace.
ubka
09.11.10,21:30
Vôbec to hlúposť nie je , aj pes môže mať kašeľ. Ale prečo to počuješ u hlavy? jeho či Tvojej? že by to dostal od Teba :))
Ak kašle pri behaní a hraní môže mať ťažkosti so srdiečkom, zájdi k veterinárovi, lebo toto sú iba polemiky na diaľku.
Dav
09.11.10,21:33
Neviem, či to nie je hlúposť a nechcem kvôli tomu bežať veterinárovi. Má niekto z Vás skúsenosť s tým, žeby mu psík kašľal? Sem tam počujem u mojej havy taký kašlavý zvuk. Aj keď leží na pelechu, ale najčastejšie pri behaní a hraní. Hlavne, keď sa preťahuje o hračku. Mám dôvod myslieť na kašeľ, pretože ja sama mám problém s intenzívnym kašľom asi dva mesiace.
Choď k veterinárovi, aj psíky majú kašeľ a zápaly priedušiek, dokonca pľúc. Lieči sa to antibiotikami.
Petra Nová
09.11.10,21:41
No, veď práve rozmýšľam, či aj nie odo mňa. Jasné mi je, že toto je len rozprávanie. Ale práve by som chcela vedieť, aké sú tie prejavy kašlania u psíka, alebo inak. Ako sa to prejavuje, keď má psík problém s pľúcami, či prieduškami? Má niečo podobné ako záchvaty kašľa? Pýtam sa to celkom vážne.
Dav
09.11.10,22:36
No, veď práve rozmýšľam, či aj nie odo mňa. Jasné mi je, že toto je len rozprávanie. Ale práve by som chcela vedieť, aké sú tie prejavy kašlania u psíka, alebo inak. Ako sa to prejavuje, keď má psík problém s pľúcami, či prieduškami? Má niečo podobné ako záchvaty kašľa? Pýtam sa to celkom vážne.
Najčerstvejší pacient s kašľom je psík synovej priateľky, ale priznám sa, že veľmi sme spolu neboli, len syn spomínal, že šteniatko kašle, a chodia na injekcie. Zápal priedušiek sa prejavuje chrčaním pri dýchaní. Sprievodné znaky vážnejšieho psieho ochorenia sú teplý suchý ňufák, zmena správania, apatia. Od Teba to asi nemá. U nás som nezbadala prenos chorôb medzi psinou a mnou a opačne. A ešte na vystrašenie - kašľú aj psíky, ktoré majú problémy so srdcom, dúfam, že to nie je Tvoj prípad. Have skoré uzdravenie, Tebe tiež, a "podaj správu", ako ste dopadli.;)
Petra Nová
10.11.10,14:17
Najčerstvejší pacient s kašľom je psík synovej priateľky, ale priznám sa, že veľmi sme spolu neboli, len syn spomínal, že šteniatko kašle, a chodia na injekcie. Zápal priedušiek sa prejavuje chrčaním pri dýchaní. Sprievodné znaky vážnejšieho psieho ochorenia sú teplý suchý ňufák, zmena správania, apatia. Od Teba to asi nemá. U nás som nezbadala prenos chorôb medzi psinou a mnou a opačne. A ešte na vystrašenie - kašľú aj psíky, ktoré majú problémy so srdcom, dúfam, že to nie je Tvoj prípad. Have skoré uzdravenie, Tebe tiež, a "podaj správu", ako ste dopadli.;)
Dav, ďakujem za info a prianie, ďakujem ubka. Ja tiež zastávam názor, že každý zdravotný problém treba zveriť do rúk odborníkovi. Pre mňa je však všetko zdravotný problém u havy, ak sa udeje niečo neobvyklé. Prípadne s čím som sa nestretla. Preto, už aj podľa mňa pričasto chodím veterinárovi. A to liečenie potom skončí v pozícii konzultácie, za ktorú veterinár nikdy nič nechce. Je to hlúpe, že ho okrádam o čas a rovnako mi je hlúpe mu strkať nejaké €, keď nič nechce. Preto som sa rozhodla, že sa vždy psíčkarov najskôr opýtam tu, porovnám získané info s príznakmi havy.:) Momentálne hava kašle(?), ale nechrčí, nič jej nepíska a nemá teplotu. Medzičasom som zistila, že psík a človek sa môžu nakaziť niektorými infekčnými chorobami( ojedinele). Tak neviem!

Na to srdiečko som myslela už aj ja. Keď havu držím v náručí, tak rukou jej sledujem rytmus a častokrát sa mi zdá, že srdiečko bije nepravidelne. Nemám však predstavu, aký má byť správny ten tlkot! A nenechala som to len tak a pri inej príležitosti som dala havu veterinárovi popočúvať. Vraj je všetko v poriadku.:confused:

Tak ešte chvíľu počkám a budem (ne)konať. Potom dám vedieť.:)
alaya1
11.11.10,08:58
Zastavam nazor, ze je lepsie ist veterinara okradat o cas, ako ist neskoro...
mirpo
11.11.10,10:12
Zastavam nazor, ze je lepsie ist veterinara okradat o cas, ako ist neskoro...
Môžem len súhlasiť.
Náš prvý pes (9 r. doberman) tiež pokašlával, išli sme veterinárovi a ten povedal, že je len prechladnutý a liečba sa nekonala... Bolo to v júni.
Kašľanie sa zhoršovalo, mával záchvaty, chrčal.... po opätovných návštevách vet. sa zistilo, že má obojstranný zápal pľúc a dostával injekcie. Bohužiaľ nezabrali a náš prvý havko sa jedno ráno nezobudil :mee:

PS: K tomuto vet. už nechodím...aj preto, lebo iné očkovanie ako proti besnote je podľa neho zbytočnosť.
Teraz chodím k vet. vždy, keď mám pocit, že niečo nie je v poriadku. Prípadne poradí aj telefonicky a povie, či je potrebné prísť.:)
Petra Nová
11.11.10,20:07
So všetkým, čo tu bolo popísané súhlasím. Len milé dámy, trochu mi dôverujte v tom, že aj ja viem odhadnúť naliehavosť návštevy veterinára, aj keď to tak nevyzerá podľa toho, čo som skôr napísala.:) Chcela som len niečo viac vedieť, aké sú prejavy kašľa u psíkov, pretože to, čo ja počúvam u mojej havy, neviem či kašeľ je, či nie. A tiež nepredpokladám, že hava bude taká ústretová a u veterinára bude vydávať zvuky, o ktorých si myslím, že sú kašľom.:)
ela77
12.11.10,05:28
So všetkým, čo tu bolo popísané súhlasím. Len milé dámy, trochu mi dôverujte v tom, že aj ja viem odhadnúť naliehavosť návštevy veterinára, aj keď to tak nevyzerá podľa toho, čo som skôr napísala.:) Chcela som len niečo viac vedieť, aké sú prejavy kašľa u psíkov, pretože to, čo ja počúvam u mojej havy, neviem či kašeľ je, či nie. A tiež nepredpokladám, že hava bude taká ústretová a u veterinára bude vydávať zvuky, o ktorých si myslím, že sú kašľom.:)

Dobre ti Ubka napísala, že to môže byť aj srdiečko. Ja mám psíka už starého takmer 17 rôčkov a dávnejšie som veta upozorňovala, že sem tam pokašliava, akoby niečo chcel vykašľať z hrdla. Vždy to bolo vraj v poriadku pri počúvaní fonendosk., až pri jednej príležitosti som sa dostala na vet. kliniku a tam mu rentgenom zistili, že má už problém zo srdiečkom. Odvtedy už berieme lieky. Ale aj mladšie psíky môžu mať tento problém. Ty píšeš, že je to pri námahe pri hraní sa. Vtedy sa práve to srdiečko namáha najviac.
CherryAnn
13.11.10,16:50
Náš psík tiež ku koncu života pokašliaval, liečili ho kadejako, na kotercový kašeľ aj všetko možné a nakoniec tiež nevieme, či to nebolo srdce (mal ho zväčšené). Každopádne odporúčam nebrať kašeľ na ľahkú váhu (samozrejme nemyslím také to občasné zahapkanie aké bolo v jednej poviedke od Jamesa Herriota :).
Robo D.
24.11.10,20:02
Ahoj, hľadám poraďáka.

potreboval by som zmeniť prvý článok témy, ktorý som napísal.

Kto by mi mohol pomôcť?

vďaka :)
arizona
24.11.10,20:18
Ahoj, hľadám poraďáka.

potreboval by som zmeniť prvý článok témy, ktorý som napísal.

Kto by mi mohol pomôcť?

vďaka :)
zlezaradilzlezaradilmimotemy

pri každom príspevku mas tlacitko "nahlas"
Stlac ho pri danom prispevku a napis ,co potrebujes. Moderator to upravi
Petra Nová
25.11.10,15:58
Ahoj, hľadám poraďáka.

potreboval by som zmeniť prvý článok témy, ktorý som napísal.

Kto by mi mohol pomôcť?

vďaka :)

Posielam Ti na pomoc moju havu, aj to je už takmer poraďáčka.:):---
truch
27.11.10,18:52
Dnes som sa pobavila, naša Angie prvýkrát videla sneh:D
Skákala, váľala sa, toľko radosti sme jej neurobili ani hračkami:D.
verkaz
28.11.10,18:28
To s tým snehom sme zažili včera aj my. To bolo šantenia a radosti.
Neviem čo sa stalo môjmu kokrovi, začal sa báť každého zašuchotania.
Včera večer spadla v šatníku vetrovka a zašuchotalo to. Vyletel ako šialený a hneď mi bol na kolenách. Dnes zahrkotala v linke pokrievka. Tak isto vyletel a schoval sa k synovi na kreslo. Pred tým to nikdy nerobil a nepostrehla som , že by bol nejaký veľký hluk. Máte s tým nejaké skúsenosti?
anet
29.11.10,08:18
Sneh je super, naši šantili celý deň :)
gilda
02.12.10,07:17
andreaS
02.12.10,07:45
gilda: to je tvoj, ci internetovy? ;)

milujem afganske chrty... je to chlpatostou rovnake ako ti moji "americania" ale velkost plemena tomu dodava taky styl a eleganciu pri chodzi... nadherne psy! ;)
Llívia
02.12.10,08:08
Sneh je super, ale mráz nie - aspoň nie vtedy, keď hafanovi zamrzne voda v miske. Stane sa mu niečo, ak zostane 12 - 15 hod. bez vody, resp. voda v miske mu zamrzne?
truch
02.12.10,08:17
Sneh je super, ale mráz nie - aspoň nie vtedy, keď hafanovi zamrzne voda v miske. Stane sa mu niečo, ak zostane 12 - 15 hod. bez vody, resp. voda v miske mu zamrzne?
Vodu dávam čerstvú 3x denne, ráno, keď prídem z roboty a ešte večer s krmivom. Naša je len granule, tak voda je vyslovene potrebná. Nemalo by sa mu stať nič, ale je lepšie v týchto mrazoch meniť vodu častejšie.
Llívia
02.12.10,08:54
Truch, ďakuejm za odpoveď. Je to firemný pes, ktorému dá čistú vodu ráno kolega, potom počas dňa neviem, či tú vodu niekto vymení alebo doleje (stalo sa, že si ju pes v koterci vylial) a väčšinou po štvrtej tu už nikto nie je, takže vodu nemá kto vymeniť.
adi11
03.12.10,11:44
Včera konečne dcéra kúpila havinovi kožušinkový kabátik dokonca s kapucou a prišiel sa mi v ňom ukázať. To sa nedá ani opísať aký bol natešený, predvádzal sa ako manekýn. Páčilo sa mu, že ho obdivujeme, no proste tešil sa ako malé decko a pekne si ho dal vyzliecť aj obliecť. Keď bol menší tak nezniesol žiadne oblečenie a teraz je už múdrejší.
Llívia
03.12.10,17:40
Foto natešeného psíka nebude? :rolleyes:
adi11
03.12.10,20:33
bude určite bude, len včera som musela utekať do mesta a keď som prišla už ho nebolo..
verkaz
03.12.10,21:01
Tak máš naozaj zlatého psíka. Ten môj neznesie nič na sebe. Chcela som ho naučiť aspoň na pršiplášť. Podarilo sa vyjsť len za dvere a kým som zamkla bol vyzlečený. A ako nadšene na mňa pozeral, že sa dokázal vyzliecť. Tak som to vzdala. Koker nie je pes na obliekanie.
adi11
03.12.10,21:09
Tento kabátik má na lepenie, takže to nevyzlečie len tak, ale ani sa o to nepokúšal, hovorila dcéra. Vlani nechcel nič na seba, ale teraz je už rozumnejší, myslím si.
adi11
03.12.10,21:12
Tak máš naozaj zlatého psíka. Ten môj neznesie nič na sebe. Chcela som ho naučiť aspoň na pršiplášť. Podarilo sa vyjsť len za dvere a kým som zamkla bol vyzlečený. A ako nadšene na mňa pozeral, že sa dokázal vyzliecť. Tak som to vzdala. Koker nie je pes na obliekanie.
To nie je môj psík, to som vnukovi kúpila, len k nám chodí niekedy víkendovať, tu má kamošov a rád sem chodí, lebo doma ho vnuk veľmi von neberie, lebo je furt za PC a chudáčik bobi má rád behanie a šantenie.
Lubaba
03.12.10,23:13
Vodu dávam čerstvú 3x denne, ráno, keď prídem z roboty a ešte večer s krmivom. Naša je len granule, tak voda je vyslovene potrebná. Nemalo by sa mu stať nič, ale je lepšie v týchto mrazoch meniť vodu častejšie.

Daši, tak ako si to docielila, že ten tvoje je len na granulách?
adi11
04.12.10,11:49
Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215) Včera, 06:40 PM

Foto natešeného psíka nebude? :rolleyes:

dnesne foto nasho betarika v kabatiku...:)
Llívia
04.12.10,14:21
ADi11, ďakujem. Sluší mu to. :)
verkaz
04.12.10,17:03
Lívia, ten Váš podnikový psík je pravdepodobne stále vonku. Skúste mu vystlať búdu slamou, tá nevlhne a keď na ňu dáte nejaký koberček, bude mu teplejšie.
truch
04.12.10,19:15
Daši, tak ako si to docielila, že ten tvoje je len na granulách?
Ľubka, keby som ti ja vedela:D, hádam tým, že som lenivá. Granulky jej dávam ráno a večer a samozrejme za odmenu piškóty a rôzne výživové doplnky v tyčinkách. V sobotu som jej vybrala šľachy a kĺbiky z polievky a celá sa nám pokakala, tak už nebudem experimentovať. V granuliach má všetko čo potrebuje.
Inak, keď bol u nás počas dovolenky mojich rodičov ich psík, prvý deň sa granúl
ani nedotkol, mama mu totiž varí, druhý deň bol urazený, že čo si myslím, čo mu to dávam, večer už nosil granule do izby a na tretí deň ich s chuťou zjedol.:), treba len vydržať:)
alaya1
05.12.10,14:17
Ľubka, keby som ti ja vedela:D, hádam tým, že som lenivá. Granulky jej dávam ráno a večer a samozrejme za odmenu piškóty a rôzne výživové doplnky v tyčinkách. V sobotu som jej vybrala šľachy a kĺbiky z polievky a celá sa nám pokakala, tak už nebudem experimentovať. V granuliach má všetko čo potrebuje.
Inak, keď bol u nás počas dovolenky mojich rodičov ich psík, prvý deň sa granúl
ani nedotkol, mama mu totiž varí, druhý deň bol urazený, že čo si myslím, čo mu to dávam, večer už nosil granule do izby a na tretí deň ich s chuťou zjedol.:), treba len vydržať:)
Akej znacky davas granule? Ci kvality,?
Kvaka
05.12.10,14:55
V našej lokalite teraz solia chodníky denne, a to neúrekom. Stalo sa, že hafan nám dosť zaskučal, keď tadiaľ prebehol a museli sme sprchovať labky. Odvtedy cez posolené miesta psov prenášame na rukách. Cez týždeň idem naraz s obidvomi a tak je to dosť náročné. Počula som, že sa dá kúpiť nejaká masť na labky, aby sa tam tá soľ nelepila. Poznáte niekto?
andreaS
05.12.10,15:09
nejde ani o mast proti soli, ako to, ze tie labky treba natierat a v zime obzvlast ;)

ja mam cosi ako vazelinu v takom ovalnom "puku", co vyzera ako krem na topanky :D ale kludne sa da pouzit aj obycajna indulona ;)
alaya1
05.12.10,15:11
V našej lokalite teraz solia chodníky denne, a to neúrekom. Stalo sa, že hafan nám dosť zaskučal, keď tadiaľ prebehol a museli sme sprchovať labky. Odvtedy cez posolené miesta psov prenášame na rukách. Cez týždeň idem naraz s obidvomi a tak je to dosť náročné. Počula som, že sa dá kúpiť nejaká masť na labky, aby sa tam tá soľ nelepila. Poznáte niekto?
V ziadnom pripade to nepovazujte na reklamu, je to pomoc na otazku
http://www.zvieratka.sk/SK/?do=showgrp&gid=330

ja vsak pouzivam z fy orif. Hojivy zazrak.
Kvaka
05.12.10,15:20
V ziadnom pripade to nepovazujte na reklamu, je to pomoc na otazku
http://www.zvieratka.sk/SK/?do=showgrp&gid=330

ja vsak pouzivam z fy orif. Hojivy zazrak.
Alaya, ďakujem za rýchlu odpoveď. Vidím, že na ochranu sú tam okrem balzamu aj topánky pre psov, teraz neviem, čo je lepšie.
gilda
05.12.10,15:46
Pre andreaS: náhodou som sa preklikala na stránku venovanú práve týmto krásavcom. Ak tam zablúdim, pošlem link. Máš pravdu, sú to noblesáci. Ja mám bígla. Nedávno som obdivovala amerického kokríka nahodeného do parádnej zimnej vesty. Bol krásny, mohol rovno pózovať pre žurnál.:)
truch
05.12.10,15:54
Akej znacky davas granule? Ci kvality,?

Pro plane jahňacie s ryžou pre šteňatá.
alaya1
05.12.10,18:16
Kvaka, ja by som topanky iste nekupovala. Ale vzdy po navrate z vychadzky, treba vankusiky na chodidlach oplachnut vlaznou vodou a ja ten zazrak davam len raz do tyzdna vecer, pre spanim.
Kvaka
05.12.10,19:51
Alaya, ja oplachujem vodou vždy, na noc mastím labky týmto:Hand creme planet spa s minerálmi z Mŕtveho mora.
Ale keď je vonku pred vchodom vždy ráno čerstvo nasypaná soľ, to nepomôže. Pes musí na ruky, inak začne krivkať, prípadne zaskučí, preto som myslela aj na tie topánky. Alebo by bolo dobre pred venčením natrieť nejakou vrstvou vazelíny, neviem.
janamirka2
06.12.10,07:48
Ahojte, chcem poprosiť o radu čo mám robiť? V sobotu mi ušiel môj psík a zrejme sa niekde pobil, lebo mal krvavé okolo oka a teraz mu to hnisá, ale ja nemôžem k nemu ani pristúpiť a nedá mi to ošetriť, chcela som pomastiť s framikoinovou masťou, ale nedá normálne na mňa vrčí, a veterinára máme až 30 km
andreaS
06.12.10,08:00
kedze na teba vrci, tak neviem ako mu to mozes natriet ty :(

je uboleny a boji sa, tak sa brani vrcanim...

mozes skusit este cez dobrotky, ci sa neosmeli prist a nechat sa aspon tulit... navyse nemusel sa pobit so psom, ale mohol mu ublizit aj clovek :( preto na teba, ako potencialnu hrozbu, moze vrcat :(

hlavne nesmies byt nervozna, musis byt v pohode, aby to psik vycitil ale musis byt aj opatrna...

osobne by som skor volila veterinara... skus mu aspon zavolat a poradit sa s nim co dalej...

drzim palce ;)
alaya1
06.12.10,16:12
Kvaka, ak hned reaguje na sol, ma podla mna na labke- chodidle nejaku ranku.Skus to poriadne prezriet, moze to byt len prasklinka, inak by tak nereagoval.Ak nevidis dobre na to, ukaz to veterinarovi a povedz mu, ako pes reaguje. Nenatieraj mu to kazdy den, to nie je dobre, pes to mam mat -vankusikypevne a nie makucke.
ela77
06.12.10,18:33
Ahojte, chcem poprosiť o radu čo mám robiť? V sobotu mi ušiel môj psík a zrejme sa niekde pobil, lebo mal krvavé okolo oka a teraz mu to hnisá, ale ja nemôžem k nemu ani pristúpiť a nedá mi to ošetriť, chcela som pomastiť s framikoinovou masťou, ale nedá normálne na mňa vrčí, a veterinára máme až 30 km

Ak je psík očkovaný nemalo by teda hroziť nejaká nákaza po šarvátke, ale skús urobiť odvar repíka lekárskeho a tým mu povymývať poranené miesta. Ten repík je doslova zazrak pri mnohých problémoch nielen u ľudí, ale aj u zvieratiek. Rany sa dobre hoja a je to aj dezinfekcia. Nedávaj žiaden prášok dezinfekčný, na to by mohla ranka reagovať práve opačne, je to cudzie teleso v rane. Len trpezlivo vymývajte repíkom. Ten neštípe a ukľudňuje.
alaya1
06.12.10,20:51
ved nedovoli, aby sa ho dotkla.
ela77
07.12.10,11:06
ešte ako som práve čítala je tu reakcia, že sa ho nemôžete dotknúť tak ako ošetriť? Treba trpezlivosť a ukľudňovať ho on zistí sám, že mu už nič zlé nehrozí a že mu chcete pomôcť. Poškrabkať hocikde na tele, len nie pohladiť na hlávke, radšej pod bradou. Keď im ideme rukou na hlávku majú pocit napadnutia..
Llívia
10.12.10,07:59
Lívia, ten Váš podnikový psík je pravdepodobne stále vonku. Skúste mu vystlať búdu slamou, tá nevlhne a keď na ňu dáte nejaký koberček, bude mu teplejšie.
Verkaz, ďakujem za radu (Všimla som si ju až teraz.
Psíka si na zimu zobrali k sebe príbuzní majiteľa (aj predtým si ho brali, ale nevedala som o tom, tak dlho tu nepracujem). Snáď majú pre neho zateplenú búdu.

Nápad so slamou poviem sestre, lebo jej pes má síce zateplenú búdu, ale vždy, keď k nej prídem, tak leží pri dverách na terasu (aj keď mrzne). Má tam koberec, ale s tou slamou by to mal teplejšie.
dalid
10.12.10,08:42
kvaka - My doma po kazdej vychadzke umyjeme mu labky a potom natrieme MODROU indulonou. Len musis chvilu davat pozor, aby si labky neolizoval. Zatial sme nikdy nemali take problemy ako pises. Pokial ale skuci, pravdepodobne ma asi niekde na labke ranku :(
Kvaka
10.12.10,10:10
kvaka - My doma po kazdej vychadzke umyjeme mu labky a potom natrieme MODROU indulonou. Len musis chvilu davat pozor, aby si labky neolizoval. Zatial sme nikdy nemali take problemy ako pises. Pokial ale skuci, pravdepodobne ma asi niekde na labke ranku :(
Vďaka za všetky rady, asi mal naozaj nejakú miniranku alebo mu tá soľ po niekoľkodňovom intenzívnom solení chodníkov časť labky vyžrala, kým behal vonku, lebo my roky rokúce po každom venčení umývame labky, aj keď nesolia, a teraz už aj občas natierame, ale fakt je ten, že vtedy. keď zaskučal a pokrivkával, tak to stúpil na kopček čistej soli a možno mu zašlo za pazúrik, neviem. Snažíme sa chodníky obchádzať ale cez cestu musíme nejako prejsť.
angel7
10.12.10,16:29
Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom mojej fenky. Na hlavičke, krku a zadnej labke sa jej spravili také malé chrastičky, potieram jej to takou dezinfekčnou vodičkou. Používam šampón Dermilen. Nevedeli by ste mi povedať z čoho to môže mať a ako alebo čím jej to mám liečiť?
Ďakujem