angel7
10.12.10,17:34
Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom mojej fenky. Na hlavičke, krku a zadnej labke sa jej spravili také malé chrastičky, potieram jej to takou dezinfekčnou vodičkou. Používam šampón Dermilen. Nevedeli by ste mi povedať z čoho to môže mať a ako alebo čím jej to mám liečiť?
Ďakujem
willma
10.12.10,17:36
málo info- ale najmúdrejšie by bolo zadať otázku na nejakom zvieratkovom fóre ak nie priamo veterinárovi
Llívia
11.12.10,00:26
Angel7, ako píše Willma - veterinár, pretože príčiny môžu byť rôzne. Sestrin pes má napr. alergiu na niečo, čo sa bežne dáva do krmiva pre psov, preto musí papať len špeciálne granule (ktoré sú len na veterinári predpis).
verkaz
16.12.10,08:53
Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom mojej fenky. Na hlavičke, krku a zadnej labke sa jej spravili také malé chrastičky, potieram jej to takou dezinfekčnou vodičkou. Používam šampón Dermilen. Nevedeli by ste mi povedať z čoho to môže mať a ako alebo čím jej to mám liečiť?
Ďakujem
Ja som takéto chrastičky objavila na na niekoľkých miestach asi pred tromi mesiacmi. Zmemila som šampón - začala som užívať šampón Ronny s norkovým olejom. Pýtala som sa aj zverolekára, tak mi povedal, ž to mohla byť aj reakcia na šampón proti parazitom, ktorý sme v lete užívali.
Ale najlepšie urobíš, keď sa poradíš so svojim zverolekárom.
ejla
10.01.11,15:34
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
magno
10.01.11,15:39
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
V tomto pripade mas dve moznosti 1: Odvrava
2: Snazi sa ti vysvetli,ze nemas pravdu :)
mirpo
11.01.11,08:09
V tomto pripade mas dve moznosti 1: Odvrava
2: Snazi sa ti vysvetli,ze nemas pravdu :)
3. Vyhrešenie berie ako pochvalu a šteká ďalej, prípadne ešte viac :D

- Kamarátka hrešila psíka, tak, že mu hovorila jemným milým hlasom, aby bol ticho. Podľa intonácie hlasu to ozaj vyzeralo, akoby ho chválila a nie hrešila. Takže to malo opačný účinok :D
arizona
11.01.11,08:21
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
A este urcite aj vrti chvostikom, nie?:---:D
Zviera nepozna slova,ale rozpoznava ton hlasu.

Je treba aby podla "tonu" rozoznal, ci ho hresite,alebo chvalite;)
Ked ho za nieco hresite s miluckym hlaskom, tak to nema ziaden vychovny ucinok,lebo on sa zabava...
ked hresite zviera,je dobre nehladkat,ale drzat si odstup.

Tymto nechcem povedat, ze rozumiem zvieracej reci :-D
Ale mam doma 12 rocneho pitbulla,ktory je sice roznaznanec,ale poslucha na slovo,takze overene skusenosti...
alaya1
12.01.11,09:29
V tomto pripade mas dve moznosti 1: Odvrava
2: Snazi sa ti vysvetli,ze nemas pravdu :)
komunikuje, ved nevie inak hovorit.
magno
12.01.11,09:47
.....ja ked toho mojho vyhresim a potom si drzim odstup,aby teda vedel,ze nieco prepiskol tak sa bude za mnou plizit a tak tlmene na mna postekavat :D strasna potvora ;)
cifa
12.01.11,20:35
Daši, tak ako si to docielila, že ten tvoje je len na granulách?

Lubka skus jej granule zaliať letnou vodou aby chvílku nasali a zamiešaj! možeš servírovať určite ich z chuťou spapá :)
(kolega robí vývar s kuracieho masa a tým zalieva to už funguje na 100 %)

samozrejme naša pegy zjedla takto servírované akékoľvek granule ale po niektorých mala hnačky a tak prechod zo šťenacích na granule pre dospelákov muselo prebehnúť zopár "pokusov" :D

aj psíky kŕmené granulami dostanú varenú kuracinku či iné masko, šunčičku, sardinky,či surovú mrkvičku, redkvičku a podobne

to len ako mlsotu, kŕmi sa granulami
anet
13.01.11,07:48
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
Slušne povedané, hovorí ti niečo ako trhni si, na mňa si príliš malý pán.
Odporúčam pozrieť si na National geografic o 18:00 hod. program Cezar Millan, znalec psej duše ...
Pointa: vodca sa vždy správa asertívne, atď.
Petra Nová
15.01.11,15:58
Chcela som sa posťažovať v teme „Čo sa mi dnes stalo, čo ma ... “, ale tam sa rieši otázka „sicílskej obrany“, tak mi zostala len táto psičkárska téma.

Dnes som bola svedkom, že moja hava sa zmenila z miláčika na malú dračicu, ba povedala by som, až na nepriateľa. Vlastne, ja na jej nepriateľa.:rolleyes: Všeličo sme zažili, ale toto nie. A dôvodom k tejto zmene poslúžila taká banalita, akým je malá, umelo vyrobená kostička z byvolej kože - žuvacia pochúťka pre psíka. Balík týchto kostičiek hava dostala ako vianočný darček. A prvú som jej dala dnes za odmenu, lebo bola od rána veľmi milá. Už nie je milá. Vrčí na mňa len čo sa k nej priblížim, kostičku (už asi 7 hodín) nosí preventívne so sebou, a keď zaľahne a už sa jej ju nechce držať v papuľke, kostičku má v tesnej blízkosti. Dnes mi ani neasistovala pri varení obeda, čo je inokedy nemysliteľné. Určite jej odľahlo, že som v úplne inej miestnosti a nemusí chrániť svoju korisť. Ani žiadne hop na kolená nebolo, keď som si sadla do kresla.

Tá byvolia koža je asi dosť tvrdá(alebo sýta?) pretože doteraz hava dokázala ohlodať z jednej strany necelý kĺbik, tak ma zrejme aj zajtrajší deň čaká tichá, vlastne vrčiaca domácnosť. A tak rozmýšľam, prekvapí ma hava ešte niečím? Vlastne rozmýšľam o tom, ako málo stačí a jedna kostička oddelí zviera od človeka, ktorí sú inak dobrými kamarátmi. To sú mi za starosti, na rozdiel od tých, súvisiacich s udržaním svetového mieru!!! Viem však, že zajtra, keď nebude kosť, nebudú ani starosti. A to je moja istota, na ktorú sa môžem spoľahnúť.:D;):---
lujza.j
15.01.11,16:05
toto je akási droga:) náš hafan je na tom rovnako, keď má túto delikatesu :)horšie by bolo keby sa tak chovala a nemala nato dôvod.
lujza.j
15.01.11,16:20
asi smutné, ale možné:)keby nosila v papuľke plyšáka prišlo by mi to ako falošné materstvo, aj keď neviem či to vrčanie by k tomu patrilo, ja to nezažijem my máme psa a ešte k tomu už bez guliek:(
Petra Nová
15.01.11,16:22
No počkaj...!:) Ale, žeby kus žvanca ju musel takto zmeniť? ;) Mezičasom, ako som dopísala príspevok, tak predsa len urobila akýsi pokus o zmier a naskočila do môjho kresla, pravdaže s kožou v papuľke. Len čo som sa jej dotkla, tak začala vrčať. A tak milá hava aj so zvyškom kosti putovala z kresla dolu.;)
Petra Nová
15.01.11,16:26
No a teraz som to všetko pohnojila, príspevok som chcela napísať ako mimo témy a on tam vbehol ako normálny, vymazala som ho, a znovu prilepila, medzitým nabehla Tvoja reakcia. Tak sa stratila súvislosť, nevadí.
Psík bez guliek? Takého som nevidela, okrem feniek.:D
lujza.j
15.01.11,16:37
museli sme ho dať vykastrovať, mal na jajku nádor a druhé jajko tiež nebolo v poriadku:(nikdy by som nedala kastrovať psa, pooperačný priebeh hrozný:(
Petra Nová
15.01.11,16:42
Všeličo prichádza nielen na ľudí, ale aj na naše zverky. Dôležité je, že už je fit a že mu nechýbajú.
lujza.j
15.01.11,16:51
nechýbajú?to vie asi len on:),ale pred fenečkami machruje-šmajchľuje sa ako keby ich mal:)už ho chceli aj za zaťka:)ona "jorkšírka" náš labroš:)
Petra Nová
15.01.11,22:45
Tak to si tá "jorkšírka" trúfa a vôbec si neuvedomuje, že môže byť zadlávená. :)
Máš takéhoto labradora?;)
http://www.youtube.com/watch?v=S519ziFdcuk

P.S. Priebežná správa o byvolej koži. Zvyšok sa podel nevedno kam, v dome je zas mier. :D
jozka56
15.01.11,23:00
nechcem Ťa Petra plašiť, ale Miník po zjedení takejto kostičky 2 dni vracal...tak nekupujeme:)
Petra Nová
15.01.11,23:10
Dobre vedieť. Ja málo kupujem tie psie pochúťky, lebo si myslím, že je to pekné svinstvo. Ale, keď už ich dostala, tak čo s nimi? Uvidím zajtra, čo to s ňou porobí. Predpokladám, že aj Miník bol ako z divých vajec, keď tú kostičku ohrýzal.
jozka56
15.01.11,23:18
to teda bol ako besný:)... ale potom bol zas moje chudiatko:)choručké:)
Petra Nová
15.01.11,23:21
:) :) :) :mee: :mee: :mee:
jozka56
15.01.11,23:27
:) zlatíčka naše, netreba ich stresovať:)
jozka56
15.01.11,23:39
a ešte jedna úplne bežná skúsenosť s Miníkom, nakoľko je doma jedináčik...občas varujem od susedov vnúčika a môj Miník, čo prvé spraví, keď chlapček k nám príde, postaví sa k svojej miske a začne vrčať...bez komentára:) a Oliver by aj chcel trošku z jeho granúl okoštovať.
Llívia
15.01.11,23:50
MT: Granule sú pre deti príťažlivé :D Synovec (1 r.) chodí do misky ich kocúrovi, ešte si aj za ňou vylezie po schodoch. Kocúr nevrčí :D:D:D
Petra Nová
15.01.11,23:57
Tí malí by ale boli prekvapení, keby trochu okoštovali.:D Moja hava by im darovala aj plnú misku granúl.

Inak zisťujem, že hava po tej kosti pije vodu ako dúha.:rolleyes:
lujza.j
16.01.11,09:30
ďakujem za "videjko" pobavila som sa, aj na ostatných:)
Petra Nová
16.01.11,12:55
:)
Petra Nová
20.01.11,19:40
to teda bol ako besný:)... ale potom bol zas moje chudiatko:)choručké:)
Jožka, prosím Ťa, ak sa tu zastavíš, prezraď mi, čo bolo Miníkovi z tej byvolej kostičky. Moja hava asi 3 dni tú kostičku ohlodávala a dnes mi značkuje "aj horem aj dolem".:mee: Teraz neviem, či to spolu súvisí. Má dietu, piškóty a čaj, uvidím či prejde, inak pôjdem veterinárovi.
Kvaka
20.01.11,20:24
Jožka, prosím Ťa, ak sa tu zastavíš, prezraď mi, čo bolo Miníkovi z tej byvolej kostičky. Moja hava asi 3 dni tú kostičku ohlodávala a dnes mi značkuje "aj horem aj dolem".:mee: Teraz neviem, či to spolu súvisí. Má dietu, piškóty a čaj, uvidím či prejde, inak pôjdem veterinárovi.
Nemusíš sa báť, tvoja hava mala na kostičku veľkú chuť, ale ju nemohla požuť z dôvodu, že kostička bola pre ňu veľmi tvrdá a okrem toho nevedela, ako na to. Ale slinky sa jej zbiehali. Teraz jej zrejme vychádza nadbytočná šťava zo žalúdka. Neviem, akú veľkú máš havu, a aká veľká bola kostička, či ju celú zjedla. Ja som mala viac druhov takých tenkých kostičiek, ale po jednej mi tiež grckali oba psíci, stará aj mladý, asi im nesadla. Na druhý deň to už bolo ok. Piškóty nedávaj, len vodu, a prejde to rýchlo. Môj peso tiež dlho nevedel požuť nijaké kostičky, už sa naučil. Dobre sa tým čistia zuby.
Petra Nová
20.01.11,20:28
Na tie piškóty a čaj som nabehla po skúsenostiach z minulosti, keď hava mala podobné problémy. To mi odporučil veterinár. Asi to bude vážnejšie, lebo sa u nej objavila aj krv.
Petra Nová
20.01.11,20:35
Mám bišonika a tá kostička bola si 6cm dlhá, je to taký prepletenec z asi 1 cm širokých pásikov z byvolej kože, ktoré sú spletené do tvaru kosti.
Kvaka
20.01.11,20:49
Na tie piškóty a čaj som nabehla po skúsenostiach z minulosti, keď hava mala podobné problémy. To mi odporučil veterinár. Asi to bude vážnejšie, lebo sa u nej objavila aj krv.
Krv je z hnačky, choď k vetovi, určite jej niečo dá na preliečenie čriev. Zober aj tú kostičku, aby videl, čo žula. Bišónika má aj môj syn a povedal, že jeho psica takéto kostičky žuje, nič jej to nerobí.
Petra Nová
21.01.11,11:21
Dnes je už podstatne lepšie. Hava vrtí chvostíkom, lebo tri dni má zaistenú varenú stravu: ryžu a kuracie prsia.;):)
Kvaka
21.01.11,11:44
No super, nech sa jej darí.
pepsikova
21.01.11,12:00
...vysvetľujem redfordovi:.."poď sem, miláčik, okúpem ťa, smrdíš ako čínsky veľkosklad!"...miláčik na mňa kukne,očky pretočí a odkráča pod válendu..kľaknem si, skoro ľahnem a vyprosujem sa,ale had ani kuk...tvári sa, že má popoludňajšiu siestu...uvažujem už po stý raz, ako je možné, že mi až tak rozumie, však slovo "voda" som vôbec nepoužila...
alaya1
21.01.11,14:24
Na tie piškóty a čaj som nabehla po skúsenostiach z minulosti, keď hava mala podobné problémy. To mi odporučil veterinár. Asi to bude vážnejšie, lebo sa u nej objavila aj krv.
Ahoj Petra. Tak NIKDY by som psovi nedala toto jest, bisonikovi zvlast. Je to plemeno velmi haklive na zaludok a creva, zasnem nad piskotami- ako dietu? ty tiez na dietu si davas piskoty?
Ved je to sama biela muka!!
Muka je pre psa skodlivina, my piskoty nedavame vobec. Ak mala v stolici krv, ma zapal ciev alebo zaludka. veterinar jej mal urobit zo vzorky stolice rozbor, nas to mal raz a bral potom antibiotika, plus mu veterinar nieco rozrobil do inj.striekacky, potom, ked sa to vsetko ukludnilo a stolica uz bola v pohode, trvalo to aj 2 tyzdne, davala som probioticku pastu pre psov skoro 3 tyzdne raz denne.
Odvtedy zerie iba franule Acana paficika, sem tam mu dam na to husacie maso, kacacie, kralika- nikdy nie kurca- silny alergen pre biele psy.
Ma ich rad aj tak, ze uvarim mrkvu, petrzlen a kalerab vo vode bez soli a na granule dam par kuskov a zalejem lyzickou vlazneho vyvaru. Neskriabe sa a nema problemy so zaludkom uz rok.

Baby, tie svinstva, ako tie kosticky, susene usi, ved je to odpad, radsej nic, ako toto. My mame doma vela hraciek, vyzeraju ako kosti, su umele, s tym sa hrame.
Dufam, ze sa malej polepsi a urcite by som jej dietu drzala aspon tyzden a granule primiesavala len velmi opatrne, po malych davkach to ryze s masom, pripadne zeleninou.

My uz mame slecnu, ma jeden tyzden, takze cakame , chystame a tesime sa-)
alaya1
21.01.11,14:39
Nemusíš sa báť, tvoja hava mala na kostičku veľkú chuť, ale ju nemohla požuť z dôvodu, že kostička bola pre ňu veľmi tvrdá a okrem toho nevedela, ako na to. Ale slinky sa jej zbiehali. Teraz jej zrejme vychádza nadbytočná šťava zo žalúdka. Neviem, akú veľkú máš havu, a aká veľká bola kostička, či ju celú zjedla. Ja som mala viac druhov takých tenkých kostičiek, ale po jednej mi tiež grckali oba psíci, stará aj mladý, asi im nesadla. Na druhý deň to už bolo ok. Piškóty nedávaj, len vodu, a prejde to rýchlo. Môj peso tiež dlho nevedel požuť nijaké kostičky, už sa naučil. Dobre sa tým čistia zuby.
Ak zo psa"vychadza šťava", tak grcka zltu penu, ma prekysleny zaludok. Ale ked sa objavi krv- je to velmi vazna vec a urcite to netreba zlahcovat.
jozka56
21.01.11,14:56
Jožka, prosím Ťa, ak sa tu zastavíš, prezraď mi, čo bolo Miníkovi z tej byvolej kostičky. Moja hava asi 3 dni tú kostičku ohlodávala a dnes mi značkuje "aj horem aj dolem".:mee: Teraz neviem, či to spolu súvisí. Má dietu, piškóty a čaj, uvidím či prejde, inak pôjdem veterinárovi.
Prvé, čo urobím, ak začne Miník vracať, tak mu striekam do papuľky striekačkou rozpustenú smectu vo vode/lebo piť vodu väčšinou nechce/, ak po pol dni neprestane vracať, tak bežím doktorovi.
A myslím si, že je to z tej potvory "kostičky", ktorú pahltno jedla a potom sa toto stane:mad:
Kvaka
21.01.11,15:26
Ak zo psa"vychadza šťava", tak grcka zltu penu, ma prekysleny zaludok. Ale ked sa objavi krv- je to velmi vazna vec a urcite to netreba zlahcovat.
Alaya1, to bola prvá moja reakcia, čítala si aj následný príspevok? Tiež som písala, že piškótku nie, a ak je krv, treba k vetovi, že je to vážne. Nezľahčovala som. Čo sa týka kostičiek, je to individuálne, nie všetky kostičky sú svinstvo, niektoré sú aj s vitamínmi, psík ich žuje dlho a nehrozí, že by mal zažívacie problémy. Moji havinkovia teraz tiež papkajú acanu, predtým som mala Purinu ProPlan, a každé krmivo má nejaké pre a proti. Náš lord napríklad nemôže acanu pacifika, napínalo ho a mal riedku stolicu. Kamoškin pes rovnako, po nej zvracal. Susedov pes sa jej nevie zase nabažiť, a to má s mojím 50% rovnakých predkov. Acana senior a adult je dobrá, z tej problémy nemajú. Acanu už máme v jedálničku vyše roka. Ja dávam na zuby také žuvacie proplan, a občas aj tie tvrdé, nám sa to stalo raz, že im bolo zle, ale naraz obidvom.
alaya1
21.01.11,17:32
:)
Alaya1, to bola prvá moja reakcia, čítala si aj následný príspevok? Tiež som písala, že piškótku nie, a ak je krv, treba k vetovi, že je to vážne. Nezľahčovala som. Čo sa týka kostičiek, je to individuálne, nie všetky kostičky sú svinstvo, niektoré sú aj s vitamínmi, psík ich žuje dlho a nehrozí, že by mal zažívacie problémy. Moji havinkovia teraz tiež papkajú acanu, predtým som mala Purinu ProPlan, a každé krmivo má nejaké pre a proti. Náš lord napríklad nemôže acanu pacifika, napínalo ho a mal riedku stolicu. Kamoškin pes rovnako, po nej zvracal. Susedov pes sa jej nevie zase nabažiť, a to má s mojím 50% rovnakých predkov. Acana senior a adult je dobrá, z tej problémy nemajú. Acanu už máme v jedálničku vyše roka. Ja dávam na zuby také žuvacie proplan, a občas aj tie tvrdé, nám sa to stalo raz, že im bolo zle, ale naraz obidvom.
Kvaka, moja odpoved bola pre Petru- ma bisonika. Tie psy su zname svojimi citlivymi zaludkami, prezila som si s tym svoje, su casto alergici, a preto ja neexperimentujem. Zuvaciu kost, ci kosticku, kupil raz manzel, no to bol des. Nikdy viac. Viem, co psovi sedi a nebudem riskovat.Ja som skoro dva roky krmila Purinou PP- losos ryza, no ked na jesen zmenili recepturu, pes sa isiel zblaznit, hlacky, vracanie, skrabanie, krv v stolici. Studovala som receptury, zlozenie- sama obilovina.
Tak som presla na Acanu- skoro rok a nic. Pacifika su same ryby a liecive rastliny, cervene zemiaky. Mas to tiez same nechce jest. Tak mu pridavam to, co som pisala.
Stolica ukazkova. Kazdemu psovi sadne nieco ine. No ked najdeme to idealne, netreba experimentovat.
A piskoty na dietu a caj....ved to ani detickam nedavame, skor ryrovy odvar.
Ja dbam na to, aby mal pravidelny prijem potravy, rano a vecer. Nikdy som psa netrestala tym, ze ked nechcel zozrat to, co som mu dala, tak uz nedostal nic. Aj o tomto som tu citala. Je to tyranie zvierata. lebo ver mi, keby mi boli nutili jest kazdy den tekvicovy privarok- udam ich za tyranie:)
Petra Nová
21.01.11,17:34
Ahoj Petra. Tak NIKDY by som psovi nedala toto jest, bisonikovi zvlast. Je to plemeno velmi haklive na zaludok a creva, zasnem nad piskotami- ako dietu? ty tiez na dietu si davas piskoty?
Ved je to sama biela muka!!
Muka je pre psa skodlivina, my piskoty nedavame vobec. Ak mala v stolici krv, ma zapal ciev alebo zaludka. veterinar jej mal urobit zo vzorky stolice rozbor, nas to mal raz a bral potom antibiotika, plus mu veterinar nieco rozrobil do inj.striekacky, potom, ked sa to vsetko ukludnilo a stolica uz bola v pohode, trvalo to aj 2 tyzdne, davala som probioticku pastu pre psov skoro 3 tyzdne raz denne.

Ahoj, Alaya, som rada, že Ťa opäť vidím v téme. Vieš, že si cením Tvoje rady, ale sem tam verím aj veterinárovi. Tie piškoty a slabý čaj mám odskúšané v minulosti, keď hava mala podobné problémy. Aj teraz kúra zabrala, pretože od včera večera nevracala a stolica sa pekne zahustila po tom, čo som si myslela, že aj črievka z nej výjdu. Tá dávka piškót = tri, štyri večer, dnes ráno rovnako. Poobede trochu suchej ryže. Ak sa zajtra vylepší, dostane aj varené prsia k ryži s trochou vývaru. Piškóty už nebudú potrebné, dúfam. Zatiaľ sa neplaším, len sledujem. Na to, čo bola včera,dnes je celkom živá. Ak by sa jej pohoršilo, pôjdem na vetpohotovosť.
Petra Nová
21.01.11,17:44
Prvé, čo urobím, ak začne Miník vracať, tak mu striekam do papuľky striekačkou rozpustenú smectu vo vode/lebo piť vodu väčšinou nechce/, ak po pol dni neprestane vracať, tak bežím doktorovi.
A myslím si, že je to z tej potvory "kostičky", ktorú pahltno jedla a potom sa toto stane:mad:
Jožka, čo je toto prosím Ťa?
jozka56
21.01.11,17:47
Petra kuk, je to ľudský liek, ale v slabom roztoku , ak treba dávam Miníkovi http://infopacient.sk/hnacky/index.php?page=co-je-smecta
alaya1
21.01.11,17:55
Petra, som rada, ze si fenke lepsie. No, nie kazdy veterinar je dobry veterinar, a piskoty- to naozaj je pre mna novinka, pytala som sa teraz cez net aj poradkyni chovu a odpovedou boli same ????????
No, ale ked jej neuskodili, tak sa drzte a nekupuj fenke odpad, aj ked kazda chceme psovi len to naj....
Petra Nová
21.01.11,17:56
Jožka, ďakujem, fakt som ten liek nepoznala.:)
alaya1
21.01.11,18:08
Smekta sa podava pri dehydratacii, je to suhrn mineralov a pod....

Ja Davam obycajne cierne uhlie, polovicu
Llívia
23.01.11,20:08
1. Ako dlho sa pes spamätáva z kastrácie?
2. Môže sa pri kastrácii urobiť hneď aj čipovanie?
verkaz
23.01.11,20:37
Mala som chorého psíka a museli sme ho dať vykastrovať. Bol to taký malý nezmar a vôbec mu to neprekážalo. Dávala so mu dva dni tabletku proti bolesti a za týždeň sme boli vyberať stehy a bol fit. Čípovať sme dali inodedy, tak neviem ale myslím si, že by sa obidva zákroky dali urobiť naraz.
alaya1
24.01.11,07:21
1. Ako dlho sa pes spamätáva z kastrácie?
2. Môže sa pri kastrácii urobiť hneď aj čipovanie?
Cipovanie je malilinky zakrok, nerobi sa v narkoze, ako injekcia.
Llívia
24.01.11,10:03
Verkaz, Alaya1, ďakujem. Sestra ide dať vykastrovať svojho hafana a rozmýšľa nad tým, že by ho hneď dala aj čipovať.
andreaS
24.01.11,10:06
absolvovali sme zacipovanie zaciatkom roka... nic extremne bolestive... nas jacal ale az potom :D ale to on je taky herec...

inak ak ho uz budu uspavat, tak nech mu to pichnu vtedy, bude mat menej stresu...

drzim palcoky, aby bol hafco v poriadku ;)
Kvaka
24.01.11,10:27
Našu fenku čipovali pri operácii, keď už bola v narkóze, tak nech je to naraz. A hafanko to čipovanie prežil bez narkózy, bolo mi ho ľúto, ale myslím, že ani nepípol.

Mne dnes poslala dcéra mail,aby som nezabudla, že http://hobby.idnes.cz/psa-otravite-rozinkou-nebo-sladidlem-kocku-psim-sprejem-proti-klistatum-1lc-/hobby-mazlicci.asp?c=A110121_111528_hobby-mazlicci_mce
No tak ja mám pesov už 15 a 7 rokov, ale človek sa vždy rád poučí. Posielam aj vám, určite to všetko už viete, ale možno ja tam aj niečo nové pre nás.
pepsikova
24.01.11,10:35
...falošný had ma dnes zapredal za piškotik od pánička, vyžaloval sa mu, aký je on neľúbený, vykníkal sa, aký je on utláčaný- lebo panička mu spí na válende, ktorá je pre jeho prdelenku tá najmäkšia-no strach to bol počúvať, čo všetko sa jemu deje...
..prehrávam na celej čiare- pániček ho zobral do horičky,to ste mali vydieť, tú chvostíkovú vrtuľu, ako sa tešil...lebo odo mňa je to samozrejmé, že sa ide do horičky...jáááj...
2009
24.01.11,10:40
:)
Žabinka
24.01.11,10:44
Ja som sa včera ohromne zabávala. Rozhodla som sa, že okúpem našu psíčku. Zložila som jej obojok, a psíčka s vražedným pohľadom urýchlene prchala do inej izby :D. Tak som trochu počkala, volám ju, aj prišla, ale keď videla v mojej ruke uterák, zase sa išla skryť :D. Zobrala som ju na ruky, metala sa ako divá, no keď už bola vo vani, pekne stála, nechala sa umyť, no ten trpiteľský pohľad..:D Ja som bola v tom, že psíky majú vodu radi. No tá naša, ani keď je najhorúcejšie leto nevlezie do vody. Keď sme ju v lete pomaly vložili do jazera, plávala pekne, ale viac sa k brehu ani nepriblížila. Je to normálne, môžu mať aj psy fóbie z vody?
Kvaka
24.01.11,11:17
Ja som sa včera ohromne zabávala. Rozhodla som sa, že okúpem našu psíčku. Zložila som jej obojok, a psíčka s vražedným pohľadom urýchlene prchala do inej izby :D. Tak som trochu počkala, volám ju, aj prišla, ale keď videla v mojej ruke uterák, zase sa išla skryť :D. Zobrala som ju na ruky, metala sa ako divá, no keď už bola vo vani, pekne stála, nechala sa umyť, no ten trpiteľský pohľad..:D Ja som bola v tom, že psíky majú vodu radi. No tá naša, ani keď je najhorúcejšie leto nevlezie do vody. Keď sme ju v lete pomaly vložili do jazera, plávala pekne, ale viac sa k brehu ani nepriblížila. Je to normálne, môžu mať aj psy fóbie z vody?
Žabinka, presne to isté robí aj naša dáma. Horory sú u nás vždy s kúpaním, poznám ten trpiteľský výraz. Sudca by ma určite uznal vinnou z týrania zvierat, keby ju videl. Teraz je to už lepšie, už nemá takú silu sa brániť, predsa len, má onedlho 15 rokov. Ale mám takú skúsenosť, že ešte keď bola mladá, mala asi dva roky, to dcéra bývala ešte s nami a bol to JEJ PES, boli sme na jazere plávať. Havinka bola na brehu a čakala pri mne. Dcéru napadlo, že nám z vody zakýva, zakývala som jej späť, ale zrazu, na moje veľké prekvapenie, naša psica skočila do jazera a začala plávať k nej. V nemom úžase som ju sledovala, ako pláva k dcére, ale to už som vliezla do vody aj ja a išla som na pomoc, lebo som nevedela, či psica išla dcéru zachraňovať, a ako to dopadne. No ale čo asi iné, ako zachraňovať, keď vodu od mlada nenávidí? No nakoniec to dobre dopadlo, a to bolo prvý aj posledný raz, čo naša dáma predviedla, že plávať vie.
Žabinka
24.01.11,11:30
Žabinka, presne to isté robí aj naša dáma. Horory sú u nás vždy s kúpaním, poznám ten trpiteľský výraz. Sudca by ma určite uznal vinnou z týrania zvierat, keby ju videl. Teraz je to už lepšie, už nemá takú silu sa brániť, predsa len, má onedlho 15 rokov. Ale mám takú skúsenosť, že ešte keď bola mladá, mala asi dva roky, to dcéra bývala ešte s nami a bol to JEJ PES, boli sme na jazere plávať. Havinka bola na brehu a čakala pri mne. Dcéru napadlo, že nám z vody zakýva, zakývala som jej späť, ale zrazu, na moje veľké prekvapenie, naša psica skočila do jazera a začala plávať k nej. V nemom úžase som ju sledovala, ako pláva k dcére, ale to už som vliezla do vody aj ja a išla som na pomoc, lebo som nevedela, či psica išla dcéru zachraňovať, a ako to dopadne. No ale čo asi iné, ako zachraňovať, keď vodu od mlada nenávidí? No nakoniec to dobre dopadlo, a to bolo prvý aj posledný raz, čo naša dáma predviedla, že plávať vie.
Naša bola tiež len jediný raz v jazere. Má 2 roky, a neviem o žiadnom depresívnom zážitku z vody počas jej života. Na kúpanie sme ju postupne privykali, nebolo to hrubé a necitlivé kúpanie. Tak tomu nerozumiem. Príde za mnou aj do kúpeľne, ale akonáhle počuje tiecť v kúpeľni vodu, prchá kade-ľahšie.
andreaS
24.01.11,11:56
moji psy vedia, ze sa ide kupat podla toho, ze si rozrabam kondicioner... takze to musim urobit skor, inak su protesty... idealne je zobrat psa pod pazuchy a ist s nim rovno do vane, sem-tam zaknukaju pri namacani ale nic horsieho chvalabohu...

starsi takto vzdy vedel ze sa ide kupat a nic som mu nehovorila.. videl flasu v ruke, lyzickou nabrany kondicioner, v kuchyni zaliate vriacou vodou (aby sa rozpustil a to staci len trocha zaliat, zvysok samozrejme potom dolejem studenou vodou) a pocul buchat lyzicku ako to rozmiesavam, tak mi vzdy usiel schovat sa do truciarne (v rohu pod lavicou v kuchyni)... dokonca tam cucal kym sa svietilo v kupelni... raz som takto cakala asi hodinu a bolo mi divne ze ani po tak dlhej dobe nevyjde von a potom pozeram, ze som nechala kupelku otvorenu a svietilo sa tam... az ked som zhasla vyliezol :D
Petra Nová
24.01.11,18:52
Byvolio-kostičkové hody predsa len u nás nedopadli dobre a keďže diéta nestačila, hava skončila v rukách veterinára. Dnes poobede som bola s ňou na injekcii a v čakárni som stretla dvojicu, ktorá ma zaujala a dojala. Vlastne kvôli ním píšem tento príspevok. Sedeli sme vedľa seba na lavičke, on malý starší človiečik, hádam by sa neurazil, keby som ho oslovila dedko. Pod jeho nohami sedel psík, ktorého dedko hladil po hlávke tak nežne, že som to nemohla prehliadnuť. A keď moja hava všetečka, začala rušiť ich idylu, psík sa presunul k druhej nohe svojho pána a trel si čumáčik o jeho manchestráky. O moju havu nejavil veľký záujem. Neskôr som sa dozvedela, že psík, pouličná zmeska, s krásnymi očami a tlamou, 14 ročný, v piatok dostal porážku a veterinárovi sa ho podarilo zachrániť. Tak dedko s ním prišiel na ďalšiu injekciu. Vybavení boli predo mnou, tak som ich mohla vyprevadiť očami aj slovom. Tí dvaja ako keby odjakživa k sebe patrili a veľmi som im priala, aby to aj tak zostalo čo najdlhšie.
pepsikova
24.01.11,19:02
Ja som sa včera ohromne zabávala. Rozhodla som sa, že okúpem našu psíčku. Zložila som jej obojok, a psíčka s vražedným pohľadom urýchlene prchala do inej izby :D. Tak som trochu počkala, volám ju, aj prišla, ale keď videla v mojej ruke uterák, zase sa išla skryť :D. Zobrala som ju na ruky, metala sa ako divá, no keď už bola vo vani, pekne stála, nechala sa umyť, no ten trpiteľský pohľad..:D Ja som bola v tom, že psíky majú vodu radi. No tá naša, ani keď je najhorúcejšie leto nevlezie do vody. Keď sme ju v lete pomaly vložili do jazera, plávala pekne, ale viac sa k brehu ani nepriblížila. Je to normálne, môžu mať aj psy fóbie z vody?..

...žabik, tak tvoja havka je istotne naša pokrvná príbuzná...pepsikoláč tiež nemusí vodu,v žiadnej podobe, iba na pitie...poznám tie očky, jedno utrpenie z nich sičí,aj teraz na mňa kuká útrpne- ideme sa kúpať, len videl osušku...nič nehovorím,uvidím, kam sa schová tentoraz...
pepsikova
24.01.11,19:04
...Peťka, ale aspoň je už havenka v poriadku...
Petra Nová
24.01.11,19:08
Áno, už sa to zdá byť v poriadku, v stredu ideme na poslednú injekciu.
alaya1
24.01.11,19:20
Drizm fenocke prsty, aby sa rychle vyzdravela.P.S. Mame uz dievcatko- ma 2 tyzdne-)
pepsikova
24.01.11,19:35
..hurááá..sme okúpaní...budú ma nenávidieť aj pepsikoláčence, ak nejaké niekde budeme niekedy mať...ale zachránil to pániček...ešte šťastie, že je tu..inak som odpísaná od psej lásky a vernosti nadosmrti!...
sybila3
27.01.11,21:03
A môj nerko sa takto sám kúpe celé leto a leží tam a leží..............
Llívia
27.01.11,22:38
Sybila, tá fotka je super!
Dav
27.01.11,22:40
Nádherný psík a vydarená fotka. Ešteže to nevidí moja Wendy, tá by z toho mala nočné mory :D .
renata_k
28.01.11,11:27
Myslím, že by potreboval väčšiu vaničku :-))))
beba13
29.01.11,15:32
ahojte chcem sa spýtať mate niektorá skúsenosti s kvapkami METACAM,malo by to byť pre psy na zápaly,lebo náš má opuchnutu prednú labu,veterinár mu pichol asi 6 injekcií ale nezaberajú tak odporučil kúpiť tieto kvapky, ale nevidím žiadne zlepšenie,pes kríva ale pravdepodobne ho to nebolí lebo si nechá labu chytiť já už neviem čo s ním
sybila3
30.01.11,17:40
Myslím, že by potreboval väčšiu vaničku :-))))
no on sa takto kúpe celé leto mal bielu vaničku, ale tá práskla a narýchlo sme zohnali aspon takú, ale už aj tá je puknutá, tak hádam cez leto bude mať väčšiu, ale on si tam vlezie aj 15x za deň a raz sme mu nenapustili vodu a skočil do bazéna, škoda, že to som nestihla odfotiť. A keby ste videli jak sa ponára v tej vaničke.
sybila3
30.01.11,17:42
a ešte by som sa chcela opýtať skúsenejších, mali sme na napárenie sučku ale nejako sa to nepodarilo on sa snažil jak blázon ale ona nič. Neporadíte?
sybila3
30.01.11,17:45
no a toto sme mu strčili bažanta a nevedel čo s ním, ale potom si ho nenápadne prišiel ukradnúť do garáže.
sybila3
30.01.11,17:48
A toto ste už videli, my máme totižto už 3 psíkov.
sybila3
30.01.11,17:49
ahojte chcem sa spýtať mate niektorá skúsenosti s kvapkami METACAM,malo by to byť pre psy na zápaly,lebo náš má opuchnutu prednú labu,veterinár mu pichol asi 6 injekcií ale nezaberajú tak odporučil kúpiť tieto kvapky, ale nevidím žiadne zlepšenie,pes kríva ale pravdepodobne ho to nebolí lebo si nechá labu chytiť já už neviem čo s ním
môj labrador z času na čas kríva, keď som bola u veterinára, tak dostával injekcie a antibiotiká ale nezabralo mu to je pravda, že to nemal opuchnuté. Tak keď ho to chytí a vidím, že kríva, tak mu dám ibalgin.
andreaS
30.01.11,17:50
a ešte by som sa chcela opýtať skúsenejších, mali sme na napárenie sučku ale nejako sa to nepodarilo on sa snažil jak blázon ale ona nič. Neporadíte?

k tomuto len tolko... pokial nejde o psa s PP, tak to nerobte... pisala som to x-krat a zrejme este budem... neviete aku genetiku pustate dalej... co povazujem za velmi nezodpovedne... tak si to poriadne rozmyslite... krasa a povaha na dalsie mnozenie nestaci... v utulkoch je dost opustenych psikov, tak naco mnozit dalsie...

a pokial ide o psa s PP, tak otazku smerujte na poradcu chovu...
andreaS
30.01.11,17:51
môj labrador z času na čas kríva, keď som bola u veterinára, tak dostával injekcie a antibiotiká ale nezabralo mu to je pravda, že to nemal opuchnuté. Tak keď ho to chytí a vidím, že kríva, tak mu dám ibalgin.


a je to tu! genetika... a neuprosna dysplazia bedroveho klbu... takze tento pes by bol z chovu vyluceny aj keby mal PP ...

nenakryvajte s tymto psom, urobite viac skody ako uzitku :(
sybila3
30.01.11,18:12
veď ani sa mu to nepodarilo, ale on kríva asi tak raz za rok aj to je tá choroba? Ale zverolekárka mi nič také nepovedala.
lujza.j
30.01.11,18:18
náš labroš keď sa raz v novembri 2010 z ničo nič nepostavil na nohy a išli sme k vetošovi okamžitá dg. bola dysplazia:mee: je smutné že tu je povolené množenie aj vyšším stupňom dyslazie, čo napr. v Anglicku nehrozí.
andreaS
30.01.11,18:26
ja by som skor povedala, ze je smutne ze zakon nie je postaveny inak a nie je prisne nakazana sterilizacia/kastracia vsetkym nechovnym jedincom... v utulkoch by bolo menej psikov, ak by vobec dake chudatka opustene boli...

a druhy faktor, co je smutne... je smutne to, ze ludia maju psy za milacikov rodiny a pri mnozeni ich beru ako vec... neuvedomia si nasledky, ktore to prinesie... :(

"sak nakryjeme, je to krasny psik..." rodinny milacik... hm, ale genetiku dalej nestuduju... ono to moze zniet ako nenavist ku psikom, ale ja sa snazim bojovat proti zbytocnemu mnozeniu prave z velkej lasky k tymto tvorom... nezasluzia si take zaobchadzanie od niekoho koho bezpodmienecne zboznuju... nezasluzia si choroby, ktore im nevedome prinesie neuvazene parenie... a uz vobec si ani jeden jediny psik nezasluzi byt na ulici a v tom lepsom pripade v utulku... mne ide srdce puknut ked to vidim...
andreaS
30.01.11,18:29
a este chcem dodat...

pre sybila3:

sama si prekvapena diagnozou.. netvrdim, ze to musi byt ono, ale velmi to tomu nasvedcuje... prajem ti aby psik bol samozrejme v poriadku ;)




ale ja uz len z lasky k mojmu plemenu viem o nom vsetko mozne, nemozne, zaujimam sa o ich choroby, choroby ktore su dedicne, nededicne a veru mam z toho slusny hokej stale... a kedze labrador je nasa srdcovka, tak aj o tuto rasu sa zaujimam...

inak psik je velmi pekny, ale mne sa lubia vsetci :D
lujza.j
30.01.11,19:07
to že toto plemeno má genetickú predispozíciu na toto ochorenie kĺbov to sme vedeli. odmalička sme sa snažili, aby sme sa tomu vyhli preto keď nám to vetoš povedal tak ja som sa zmohla akurát na:mee::mee::mee:
snažili sme sa,aby mal dobré žrádlo, nikdy sme ho neprecpávali, nie je to ten tučný labroš, čo ledva ide. dostal lieky tie zabrali a zatial je fajn.musím ešte kúpiť nejakú klbovú výživu.aj keď s myslím, že potreboval schudnúť, ale posnažili sme sa a trošku zhodil:)
andreaS
30.01.11,19:12
lujza: zle som adresovala prispevok, neuvedomila som si to, kedze som komunikaciu zacala so "sybila3" ... ona bola prekvapena z tejto informacie...

nas starsi ma za sebou uz viacero zdravotnych problemov a veruze som si zakazdym poplakala aj ja ... a takisto ked vidim ako zle sa maju iny psikovia, ci uz v telke, na internete, tak mi je to nesmierne luto a hned mačkám tych mojich so slzami na krajicku...

su tu s nami pomerne kratko preto sa im snazime dat plnohodnotny zivot... napr. rozhodnutie stavat dom padol aj kvoli nim ;)
verkaz
31.01.11,10:56
Ja už ani nehovorím. Každý prípad týraného psíka oplačem. Ale teraz som pomohla (aj keď malou čiastkou) na operáciu nožičky psíka z útulku Tuláčik, ktorému veľmi niekto ublížil a má komplikovanú zlomeninu nôžky.
Chokma
06.02.11,12:22
Mám fenku ratlíka a má problém s rodením. Týžden pred termínom pôrodu začne rodiť a všetky šteniatka uhynú. Alebo ich porodí o deň, dva skôr a žijú aj 4 dni jedia a potom prestanú cecať a uhynú. Neviem čo mám s nou robiť. Kto mi poradí???

Myslim si, ze moze ist o herpes. Neprenasa sa na cloveka, ale sucke sposobuje prave tieto problemy. Je dobre preliecit ju antibiotikami. A pri prvych naznakoch harania ist na injekciu veterinarovi, myslim, ze sa davaju tri injekcie, prva pri tych prvych naznakoch a mohlo by to vyjst. ;-)
andreaS
06.02.11,14:13
bohvie kolkokrat tu fenku uz takto dotycny nakryl... osobne sa mi to nepaci a dotycny by nemal vlastnit ziadneho psa... keby bol starostlivy, tak s tymto problemom pojde za veterinarom a bude to riesit s nim, nie tu na fore... :(

a keby bol aspon trochu ludsky, tak hoc pri druhom porode sa mu to stalo, tak fenku by uz nechcel nakryvat... naco ju takto trapi??? preliecit ju treba ale nie este aj nakryvat :(
deerslayer
06.02.11,17:40
:)nič proti psom.......ale klobásy radšej z bravčoviny.......:)
borob
08.02.11,06:55
http://pokec.azet.sk/krizanik/fotoalbumy/vlkodav/ft-370727997?i9=2f0da7d28856#/krizanik/fotoalbumy/vlkodav?i9=2f0da7d28856

Pozrite si čo mi narastlo z Jorkšira ked som to krmil Tesco granulami.
ak by niekto chcel možem zabezpečiť takýychto Jorkšírov :-)))
Chokma
08.02.11,07:29
No... obavam sa, ze to s Tesco granulami velmi nesuvisi ;-) :D
2009
08.02.11,07:41
http://pokec.azet.sk/krizanik/fotoalbumy/vlkodav/ft-370727997?i9=2f0da7d28856#/krizanik/fotoalbumy/vlkodav?i9=2f0da7d28856

Pozrite si čo mi narastlo z Jorkšira ked som to krmil Tesco granulami.
ak by niekto chcel možem zabezpečiť takýychto Jorkšírov :-)))
Írsky vlkodav :)
Llívia
08.02.11,13:07
1. Je vhodná do koterca flísová deka (niečo takéto http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_kose/deky_podlozky/deky/166215
http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_kose/deky_podlozky/deky/166214)?

2. Sú pre psov vhodné špagátové hračky http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_sportovni_potreby/provazove_cinky/cinky/166591 ? Nemôžu ich rozhrýzť a pridrhnúť sa špagátom?

3. Sú pre psov vhodné plyšové hračky?

4. Aké hračky sú pre psov vhodné, aby sa s nimi zabavili aj sami?
andreaS
08.02.11,13:20
1. Je vhodná do koterca flísová deka (niečo takéto http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisk...ky/deky/166215 (http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_kose/deky_podlozky/deky/166215)
http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisk.../deky/166214)? (http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_kose/deky_podlozky/deky/166214%29?)

Nasi maju labradora vonku v koterci (inak velmi pekny a velky koterec) a dali mu tam uz vselico... stary matrac, stary paplon... a on exot to zakazdym roztrha a vyvlece z budy von... ja by som skor volila slamu na zimu... je to prirodzeny izolant... ale vsetko je aj o individualite psika... dekou na zaciatok nepokazite nic ;)

2. Sú pre psov vhodné špagátové hračky http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky...y/cinky/166591 (http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_sportovni_potreby/provazove_cinky/cinky/166591) ? Nemôžu ich rozhrýzť a pridrhnúť sa špagátom?

mame doma spagatove hracky, natahuju sa o ne niekedy, ale mlady velmi intenzivne zuva az tak ze ju rozhryze a potom fakt zere tie male kusky, takze sme ich obmedzili... opat pripajam, ze je to individualne pri kazdom psovi, lebo starsieho tieto lanove hracky vobec nezaujimaju...

3. Sú pre psov vhodné plyšové hračky?

skor by som ich nedavala... vlastna skusenost s vyssie spomenutym labradorom... nevydrzia mu dlho, rozhryze ich a vnutro z nich je potom vsade... on je taky demolator :D ale ma z nich obrovsku radost a ked sme vonku s nim, tak ich vsetky vynosi z koterca von a chodi ukazovat ale nedaju... len drzi v papuli, chodi hore-dole a vrti chvostom :D A este ma napadlo, ze vzdy kupim nieco plysove v IKEA :D mame doma mysi, potkany aj lopticky... to zase mlady spi s nimi... konkretne niektoru vezme do papule a tak s nou spi :D

4. Aké hračky sú pre psov vhodné, aby sa s nimi zabavili aj sami?

nas mlady sa prehra sam s cimkolvek... neviem ako k tomu prisiel ale proste ak my nejavime zaujem, zabavi sa sam... mali sme taku strngotajucu zirafku a co ten s nou stvaral... zirafa v papuli a on cvalal po celom byte hore dole a strngal... (mam to aj natocene) :D ... ale dlho nevydrzala... natahovali sa o nu a "opravili ju" ... na zabavenie skor doporucuju hracky kde sa napchaju dobrotky a psik musi prist nato ako ich vybrat...

nieco taketo:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_sportovni_potreby/interaktivni/gumove/166524

http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_sportovni_potreby/kong/kong/166553

alebo tato, co plni aj funkciu zubnej kefky:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_sportovni_potreby/kong/kong/166558

Take tie drevene logicke len pri nasej pritomnosti, nenechavat im to samym, aby ju neznicili zbytocne... a aby im nezovsednela...
andreaS
08.02.11,16:22
Llívia: zo zoohit-u trva objednavka zhruba 2 tyzdne... kym si priradia uhradu a poslu, tak to trvalo aspon u mna tie 2 tyzdne... tieto hracky maju ale v kazdych chovatelskych potrebach... kludne by som kupila inde, alebo aj iny internetovy SK obchod (zoohit ide z nemecka) ...
Llívia
08.02.11,16:42
Objednávam tam niečo, čo v inom e-shope ani v kamennej predajni nezoženiem, tak som to chcela spojiť dokopy.
andreaS
08.02.11,16:44
tak to je potom ine, chapem ;) drzim palce pri vybere...
Llívia
08.02.11,16:49
To nie je problém vybrať, ale aby to aj k niečomu bolo :D:)
Llívia
08.02.11,17:23
Poznáte niekto túto značku krmív?
http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/bosch/adult/165419
alaya1
08.02.11,21:07
Boshom krmi chovatelka v Cechach, pochvaluje si, aj nas sused madarsku vizlu, je spokojny.Ja osobnu skusenost nemam.
Llívia
08.02.11,22:22
Alaya1, ďakujem za info, potešila si ma. Dúfam, že bude rovnako chutiť aj hafanom v útulku, lebo som ho objednala. (Rovno 2 veľké balenia - dobrá cena, no nekúp to :D :)
Llívia
11.02.11,17:29
Kvaka
11.02.11,19:06
Sú tieto pamlsky vhodné pre psov:
http://www.pet-shop.sk/e-shop/action/productdetail/oc/1597/product/markies-so-spikovou-kostou-6-kg.xhtml ?
Neviem, ako markízky sadnú iným psom, ale moji hafani majú z takéhoto problémy. Možno odolnejšie psy áno, naša dáma za mlada to občas dostala, nič jej nebolo, ale teraz jej to je ťažké na žalúdok.
alaya1
11.02.11,19:58
Ja taketo blbosti ani nepozeram, ved je tam tusim najviac popola.
Ja odmenujem pohladenim, pripadne kuskom zeleniny, tvrdeho syra, pripadne kuskom uvareneho masa.
adi11
11.02.11,20:08
Nas havino ma najradsej ako maskrtku okruhle piskotky, tie mu chutia najviac, jeden sacok ma na tri dni. A ked nie su piskoty, dobry je aj suchy rozok. Tie rozne farebne tycinky a palicky mu vobec nechutia.
Kvaka
11.02.11,20:17
My kupujeme proplanky keksy v tvare kostičky, aj proplanky na zuby, tie im chutia a nič im nie je. Tie na zuby dávam polovičku z jedného šúľka tak 3x do týždňa. Sú kvalitné, ale aj drahé. Do útulku by som to moc nedávala, psy sa o to môžu pobiť, to je tak pre domácu potrebu. Ešte kupujeme sušené kuracie mäsko, to je úplne neškodné.
http://www.atos-dog.sk/product/pro-plan-biscuits-light-kura-a-ryza-1721
http://www.epetshop.sk/e-shop/action/productdetail/oc/292/product/pro-plan-dental-pro-bar-150-g.xhtml
alaya1
11.02.11,20:18
Nas havino ma najradsej ako maskrtku okruhle piskotky, tie mu chutia najviac, jeden sacok ma na tri dni. A ked nie su piskoty, dobry je aj suchy rozok. Tie rozne farebne tycinky a palicky mu vobec nechutia.

Nechcem byt mudra, no ale tolko piskotiek? ved je to sama biela muka, ci kupujes tie pre psov z chovaku?
Chokma
11.02.11,20:24
Ja som raz kupila nasim take podlhovaste susienky z Eukanuby, okaslali mi ich... najviac tiez lubia piskotky alebo este zvyknem kupovat take rurky naplnene jogurtovou naplnou, drzkovou, sunkovou, tie sa im pacia. :-)
Kvaka
11.02.11,20:30
Inak, ak chcete lacné a zdravé mlsky, sú aj recepty na ich domácu prípravu, stačí vygoogliť, upečú sa ako keksy a máte istotu, že sú zdravé a bez chémie. V časopise pre psov a mačky som také videla, pred Vianocami, bol to český časopis.
adi11
11.02.11,21:20
Nechcem byt mudra, no ale tolko piskotiek? ved je to sama biela muka, ci kupujes tie pre psov z chovaku?
..to je len ked je u nas, potom ma doma pauzu, dcera s vnukom mu nedavaju tolko maskrt..co s nim, ked je taky maskrtnik...:)
Llívia
11.02.11,21:25
Ďakujem vám všetkým za rady, nebudem to teda objednávať. (To má byť pre útulok, takže nejaké varenie neprichádza do úvahy.)
Chcem si odtiaľ objednať aj nejaké iné veci, tak som to chcela spojiť dokopy. Pôvodne som vybrala 15 kg granule, ale keďže v e-shope sú neschopní mi odpovedať na môj e-mail (2x odoslaný a telefón nezdvihli), že ako je to s cenou prepravy, neznalá som vybrala niečo menšie, aby to išlo ako jeden balík. Ešte bola alternatíva granule pre šteniatka, ale čo som pozerala na stránke útulku, tak teraz šteniatka nemajú.
Kvaka
11.02.11,21:27
Hej, myslela som si to, aj som napísala vyššie, že tam by som to nedávala, aby sa nepobili, chudátenka.
Llívia
11.02.11,21:37
Inak, ak chcete lacné a zdravé mlsky, sú aj recepty na ich domácu prípravu, stačí vygoogliť, upečú sa ako keksy a máte istotu, že sú zdravé a bez chémie. V časopise pre psov a mačky som také videla, pred Vianocami, bol to český časopis.
Keď sme boli na výlete v Prahe, tak tam bola jedna pekáreň čisto len s pochúťkami pre psov (ak si niekto pamätáte seriál (aha, tak si nepamätám jeho názov:confused::D - opravujem, pamätám si, že to bolo mesto začínajúce na SUN a našla som to - PROVIDENCE :D:D:D) - jedna zo sestier mala Havkáreň) - niečo na takýto štýl.
(Len sa prejavil môj dezorientačný zmysel a aj keď som si pamätala, že predajňa bola na rovnakej ulici ako sme boli ubytovaní, tak som ju už nenašla :confused::D a sestrin hafan zostal bez pochúťok :mee:).
Llívia
11.02.11,21:41
Nas havino ma najradsej ako maskrtku okruhle piskotky, tie mu chutia najviac, jeden sacok ma na tri dni. A ked nie su piskoty, dobry je aj suchy rozok. Tie rozne farebne tycinky a palicky mu vobec nechutia.
"Ludské" piškóty hafanom chutia, ale napr. sestrin pes ich má zakázané, lebo má niečo s trávením, aj granule musí mať špeciálne (dajú sa kúpiť iba u veterinára). Farebné tyčinky a paličky - niektoré mu chutili, ale nie nejako extra.
Suché pečivo (chlieb, rožky) psom chutia.
Llívia
11.02.11,21:43
Ja taketo blbosti ani nepozeram, ved je tam tusim najviac popola.
Ja odmenujem pohladenim, pripadne kuskom zeleniny, tvrdeho syra, pripadne kuskom uvareneho masa.
Popola je tam 11,5 %. To je veľa?
Lubaba
11.02.11,22:14
My kupujeme proplanky keksy v tvare kostičky, aj proplanky na zuby, tie im chutia a nič im nie je. Tie na zuby dávam polovičku z jedného šúľka tak 3x do týždňa. Sú kvalitné, ale aj drahé. Do útulku by som to moc nedávala, psy sa o to môžu pobiť, to je tak pre domácu potrebu. Ešte kupujeme sušené kuracie mäsko, to je úplne neškodné.
http://www.atos-dog.sk/product/pro-plan-biscuits-light-kura-a-ryza-1721
http://www.epetshop.sk/e-shop/action/productdetail/oc/292/product/pro-plan-dental-pro-bar-150-g.xhtml

kde kupuješ to sušené kuracie mäso, aké je to balenie?
Kvaka
11.02.11,22:22
kde kupuješ to sušené kuracie mäso, aké je to balenie?
Kupujem v obchode pre psov, na sídlisku taký máme, inak všade, kde je väčší výber potrieb pre psov to majú. Sáčik je rovnako veľký, ako tie biskvitky, len samozrejme ľahučký, asi 100g. Vyzerajú podobne ako tieto http://www.petplus.sk/odmeny-trixie-premio-kuracie-platky-476, len iná značka. My sme mali aj tieto http://www.upejska.cz/zbozi/5285/Chicken-Wings-susene-kureci-platky-100g.htm.
Lubaba
11.02.11,22:39
Kupujem v obchode pre psov, na sídlisku taký máme, inak všade, kde je väčší výber potrieb pre psov to majú. Sáčik je rovnako veľký, ako tie biskvitky, len samozrejme ľahučký, asi 100g. Vyzerajú podobne ako tieto http://www.petplus.sk/odmeny-trixie-premio-kuracie-platky-476, len iná značka. My sme mali aj tieto http://www.upejska.cz/zbozi/5285/Chicken-Wings-susene-kureci-platky-100g.htm.

Vďaka, vyzerá to dobre, zajtra to pôjdem kúpiť:)
Llívia
11.02.11,22:39
Inak, ak chcete lacné a zdravé mlsky, sú aj recepty na ich domácu prípravu, stačí vygoogliť, upečú sa ako keksy a máte istotu, že sú zdravé a bez chémie. V časopise pre psov a mačky som také videla, pred Vianocami, bol to český časopis.
Tak som pohľadala a našla som toto, možno to niekoho inšpiruje (niektoré sú na pečenie, niektoré na varenie):
http://www.havkovia.estranky.cz/clanky/recepty-na-jedla-pre-psov.html
(Tu je vo všetkom obilie - neviem, ako je to vhodné pre hafanov.)
http://www.bull-terrier.sk/recepty-pre-psov/
http://www.borderkalady.estranky.sk/clanky/recepty-pre-psov/b
http://sk.cokl.cz/vanoce-pro-psa-2835.htm

V niektorých receptoch je napísaný cesnak. V tomto článku http://www.topshop.sk/ktore_potraviny_mozu_vasmu_psovi_uskodit-170819-9439-article.html je napísané, že cibuľa je dokonca nebezpečná. A cesnak neškodí?
Llívia
11.02.11,22:46
... http://www.upejska.cz/zbozi/5285/Chicken-Wings-susene-kureci-platky-100g.htm.
Zn. Gimborn kúpite aj tu:
http://www.petcenter.sk/nase-predajne/ (tu nie je úplný zoznam)

Bratislava - Kaufland Petržalka, Romanova 22, otv. doba: 08.00 – 20.00
Bratislava - Galéria Tesco Lamac, Lamacská cesta 1C, otv. doba: 09.00 – 21.00
Bratislava - Shopping Palace Zlaté piesky, Cesta na Senec 2/A, otv. doba: 09.00 – 21.00
Bratislava - OC Saratov Dúbravka, Saratovská ulica 28, otv. doba: 09.00 – 20.00
Bratislava - Obchodná ulica 40, otv. doba: Po – Pia 08.00 – 19.00, So 8.00 – 12.00, Ne 12.00 – 19.00
Bratislava - Eurovea, Pribinova 8, otv. doba: 09.00 – 21.00
Pezinok - OC Plus, Holubyho 28, otv. doba: 09.00 – 21.00
Šamorín - OC Aréna, Bratislavská cesta 1200/35B, otv. doba: 09.00 – 20.00
Dunajská Streda - Galéria Tesco, Hlavná 75, otv. doba: 09.00 – 20.00
Trnava - Galéria Tesco, Veterná 40, tel.: 033/32 60 122, otv. doba: 09.00 – 21.00
ZOC MAX, Ferka Urbánka 11, tel.: 033/32 60 121, otv. doba: 09.00 – 21.00
Pieštany - Aupark, Nitrianska 7555/18, otv. doba: 09.00 – 21.00
Nitra - ZOC Max, Chrenovská 30, otv. doba: 09.00 – 21.00
Nové Zámky - Hypermarket TESCO, Nitrianska cesta 111, otv. doba: 09.00 – 21.00
Bánovce nad Bebravou - Hypermarket TESCO, Námestie L. Štúra 2/2, otv. doba: 09.00 – 21.00
Prievidza - OC Korzo, Nábrežná ulica 1913/5A, otv. doba: 09.00 – 21.00
Trenčín - ZOC MAX, Ul. generála M. R. Štefánika 426, otv. doba: 09.00 – 21.00
Trečín - Kaufland, Elektricná 2314, otv. doba: 08.00 – 20.00
Žilina - OC Duben, Vysokoškolákov 52, otv. doba: 09.00 – 21.00
Žilina - OC Mirage, Námestie Andreja Hlinku 7B, otv. doba: 09.00 – 21.00
Banská Bystrica - Europa Shopping Center, Na Troskách 25, otv. doba: 09.00 – 21.00
Zvolen - Hypermarket TESCO, Obchodná ul. c. 9520/4, otv. doba: 09.00 – 21.00
Liptovský Mikuláš - Stop.Shop, 1. mája 41, otv. doba: 09.00 – 21.00
Poprad - Hypermarket TESCO, Teplická cesta 3, tel.: 052/32 60 110, otv. doba: 09.00 – 21.00
Spišská Nová Ves - OC Madaras, Mlynská 39, otv. doba: 09.00 – 20.00
Prešov - ZOC MAX, Vihorlatská 2/A, otv. doba: 09.00 – 21.00
Košice - OC Optima, Moldavská cesta 32, otv. doba: 09.00 – 21.00
OC Galéria, Toryská 5, otv. doba: 09.00 – 21.00
Michalovce -OC Zemplín, Andreja Sládkovica 5, otv. doba: 9:00 – 21:00

Medzi nami - z vlastnej skúsenosti - kontrolujte záruky. ;)
Llívia
11.02.11,23:42
http://www.bull-terrier.sk/recepty-pre-psov/
Super zdravé psie keksíky
Prísady:
2-3 kg ražnej múky
2 kg pšeničnej múky
cca. 100-150 g sójového granulátu
cca. 100-150 g sójových vločiek
500 g špaldových semiačok
300 g pohánky
pšeničné otruby
cca. 250 g sézamu
cca. 100-150 g ľanových semiačok
cca. 100-150 g slnečnicových semiačok
cca. 100-150 g tekvicových semiačok
kvasnice
3-4 PL jodidovanej morskej soli
cca. 150-200 ml olivového oleja
voda
Ďalšie možné prísady:
sójové kocky - pokiaľ nespôsobujú alergiu
všetky možné druhy celozrných vločiek
sézamová pasta bez soli
bylinková zmes
Množstvá semiačok si môžeme podľa uváženia zmeniť ako chceme. Prísady bez udaného množstva pridávame od oka a podľa uváženia, ale nepridávame veľa sóji, pretože robí cesto príliš jemným.

Postup: Semiačka necháme poriadne zmäknúť v horúcej vode. Všetky prísady zmiešame do rovnomerného cesta, ktoré sa nelepí a je primerane suché. Vymodelujeme, asi ako päsť veľké chlebíky (približne 3cm priemer), pritom si stále múčime ruky. Položíme blízko seba na plech vyložený papierom na pečenie. Pri 180 stupňoch pečieme hodinu. Necháme dobre vychladnúť (najlepšie cez noc v pootvorenej trúbe). Potom znova rovnako pečieme. Keď sú chlebíky aj po vychladnutí mäkké, musia sa znova piecť. Až keď sú riadne vychladnuté a tvrdé sú hotové. Treba však dávať pozor na teplotu pri pečení, aby sa nespálili. Teda môžeme teplotu alebo polohu plechu meniť. Chlebíky po poriadnom vychladnutí (najlepšie 1-2 dni) skladujeme na suchom mieste, dobre uzatvorené, vydržia veľmi dlho čerstvé. Cesto vystačí na približne 80-90 chlebíkov. Samozrejme môže sa piecť menšie množstvo, pri tom samozrejme treba uvážlivo meniť množstvo prísad. Jeden chlebík výjde potom oveľa lacnejšie ako kupovaný v obchode a viete presne, čo v ňom je.
Myslíte si, že by hafani takéto keksíky - chlebíky jedli?
alaya1
12.02.11,14:12
pecene vyrobky pre psov, dokonca aj torty sa daju kzupit v psej pekarni v Kosiciach. Chodia aj na kazdu vystavu psov na Slovensku, ponukaju aj pecivo z celozrnej muky.

http://pekarenprepsikov.sk/
Llívia
12.02.11,14:16
Alaya1, na stránke majú napísané, že soľ do keksov nedávajú. Ak by som piekla podľa receptu (viď môj predchádzajúci príspevok), tak by som ju vynechala. Ale napr. tie semiačka môžu?
alaya1
12.02.11,16:14
Sol je pre psov velmi skodliva. O semiackach neviem nic. Moj pes pecivo nejedava, tak som sa nezaujimala. Raz som mu na vystave kupila par kuskov celozrnych- bielu muku nemoze, no len onuchal a nechal. Dcerka vravela, ze boli vynikajuce:)
lujza.j
13.02.11,13:19
neviete mi náhodou niekto povedať čo môže znamenať, že náš havo zalieza sa schovať pod stôl, ale len u dcéry v izbe.v minulosti sa to stalo raz na Silvestra čo som sa nečudovala. je to miesto kde nikdy nechodí.
Akitka
13.02.11,20:03
Podľa mna je to dobrý nápad.Ja som potrebovala poradiť ako sa starať o fenku,ktorá čaká malé psíky,teraz o psíky prišla,a už sme ju museli ochranovať od dalších nápadníkov.Podarilo sa,sme radi.
Llívia
13.02.11,20:47
Sol je pre psov velmi skodliva. O semiackach neviem nic. Moj pes pecivo nejedava, tak som sa nezaujimala. Raz som mu na vystave kupila par kuskov celozrnych- bielu muku nemoze, no len onuchal a nechal. Dcerka vravela, ze boli vynikajuce:)
To ich dcérka ochutnala alebo má hafana, ktorý ich ochutnal? :D:)
alaya1
13.02.11,21:23
To ich dcérka ochutnala alebo má hafana, ktorý ich ochutnal? :D:)
Nie ochutnala, ona ich vsetky spapkala-):):)
Llívia
14.02.11,21:39
mimotemy
Llívia: zo zoohit-u trva objednavka zhruba 2 tyzdne... kym si priradia uhradu a poslu, tak to trvalo aspon u mna tie 2 tyzdne... tieto hracky maju ale v kazdych chovatelskych potrebach... kludne by som kupila inde, alebo aj iny internetovy SK obchod (zoohit ide z nemecka) ...
Tovar je už v Rakúsku :), takže tento týždeň ho dovezú. Zíram, ako rýchlo im to tentokrát ide.
truch
14.02.11,22:32
mimotemy
Tovar je už v Rakúsku :), takže tento týždeň ho dovezú. Zíram, ako rýchlo im to tentokrát ide.
Mne objednávka dôjde tiež do 6-9 dní. Teraz majú akciu, že ak je objednávka nad 100€ dajú 5% dolu. Objednávam vždy dve 14 kg balenia, stoja okolo 95€, doobjednala som údené uši a platila po zľave ešte menej ako pôvodne. Uši boli výborné aj na čistenie zubov, naša ich už všetky zjedla:)
Llívia
14.02.11,22:43
Mám lepšiu akciu: odporučila som sestru ako nového zákazníka - pre mňa bonus 5 EUR, pre ňu zľava 10 % (pre nového zákazníka) + ešte dostala nejaký šek na 10 % (dúfam, že je to niečo iné, ako zľava 10 % pre nového zákazníka) a k tomu ešte zľava asi 2,5 % za platbu vopred :D:D A jasné, objednávka nad nejakých 39 EUR - doprava zdarma. Na objednávke za cca 125 EUR som ušetrila cca 15 EUR. A nechala som sa zlákať na túto akciu: http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/bosch/adult/165419
Jediná nevýhoda je to, že majú len zahraničný účet.
(Páčia sa mi ich bonusové programy, nižšie ceny a dobrý prístup k zákazníkom, lebo keď im pošlem otázku, tak na druhý deň mi odpovedia, na rozdiel od jedného slovenského e-shopu, ktorý nebol schopný (ochotný?) odpovedať na moju otázku ohľadom ceny dopravy :mad: (a to som im otázku posielala 2x a skúšala som im aj volať, ale nedovolala som sa. Aj to, že zásielka ide skoro 2 týždne, sa dá prežiť (najmä vtedy, ak si dopredu vyrátam, čo sa mi kedy minie.)
Llívia
14.02.11,22:57
Nevedela som, že predávajú aj uši. Sestrin pes ich má strašne rád (keď som ich prvýkrát videla v obchode - bŕŕŕ) - dostal ako vianočný darček.
Kvaka
15.02.11,09:59
Dnes som od priateľky dostala mailom upozornenie na tento výrobok http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_kose/cozy_dog/tvar_zvirete/190642. Už dávnejšie uvažujem nad riešením, ako nedvíhať psa do vane a ako ho tam dostať. Poznáte to niekto? Aký máte na to názor? A potom ako z vane von? Aj tam by som musela dať nejaký stupienok. Musela by som mať nad vaňou aj dosku, ako medzistanicu. Pre mňa je to vážny problém, čas a bolesti ma nútia ho riešiť.
andreaS
15.02.11,10:11
a to mas velkeho psa, ze mas problem ho zdvihnut do vane?

moj mlady nema problem z vane vyskocit, ale nie je to pre nich vhodne...

este existuju original vane s otvorom pre psika, kde psik vyjde presne po takych schodikoch hore aj dole...

napriklad:

http://www.profikozmetika.sk/index.php/virtuemart?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=360&category_id=44

alebo potom poziadat o pomoc pri kupani niekoho kto ti ho da aj do vane aj z vane von..

alebo davat kupat do salona...
Llívia
15.02.11,10:29
Dnes som od priateľky dostala mailom upozornenie na tento výrobok http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_kose/cozy_dog/tvar_zvirete/190642. Už dávnejšie uvažujem nad riešením, ako nedvíhať psa do vane a ako ho tam dostať. Poznáte to niekto? Aký máte na to názor? A potom ako z vane von? Aj tam by som musela dať nejaký stupienok. Musela by som mať nad vaňou aj dosku, ako medzistanicu. Pre mňa je to vážny problém, čas a bolesti ma nútia ho riešiť.
Ako stupienok z vane by sa možno dal použiť aj plastový stolček (u nás sa hovorí "štokrdlík"). Bývajú nižšie ako klasické stoličky, sú dosť široké, plast je ľahký a voda mu neškodí, len by nebol zarovno okraja vane.
Llívia
15.02.11,10:30
Llívia
15.02.11,10:35
Kvaka
15.02.11,10:45
a to mas velkeho psa, ze mas problem ho zdvihnut do vane? psíkovia majú 9,5 a 13kg, a problém mám ja, nie hmotnosť psa :):)

moj mlady nema problem z vane vyskocit, ale nie je to pre nich vhodne..s týmto súhlasím, nie je to naozaj vhodné, aj môj lord z vane vyskočí, ale keď vidím, ako dopadne na labky, tak radšej zdvíham, ak ma práve nič nebolí, a stará dáma už dávno nevyskočí ani nezoskočí sama, do auta ju tiež dvíhame..

este existuju original vane s otvorom pre psika, kde psik vyjde presne po takych schodikoch hore aj dole..pozriem, ale to nemám kde v panelákovej kúpeľni strčiť.

napriklad:

http://www.profikozmetika.sk/index.php/virtuemart?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=360&category_id=44

alebo potom poziadat o pomoc pri kupani niekoho kto ti ho da aj do vane aj z vane von..veď hej, ale ja som na dôchodku sama doma, manžel ešte pracuje

alebo davat kupat do salona..mne ide o umývanie po venčení :D.
v texte
Llívia
15.02.11,12:50
Kvaka, keď ešte existovalo Quelle, mali v ponuke schodíky do vane pre ľudí, ktorí majú problémy s pohybom. Možno by sa dali zohnať v zdravotníckych potrebách.
andreaS
15.02.11,13:07
kvaka: aha, tak to mi je jasne ;) my mame teraz navleky na labky a je to vyborna vec... ciste a suche labky po venceni hoci aj po blate ;)

ja este pouzivam detske vlhcene utierky na umytie labiek z vonku... alebo aj jeden vlhky uterak, ktorym umyjem labky a druhym suchym ich este pretriem...

teraz ma napadlo... nebolo by jednoduchsie skusit trebars vodu do kyblika? resp. lavora? ak nemas neposedov, tak by to mohlo fungovat... treba ti len sadnut na zem... len rozmyslam, ci aj to nebude pre teba obtiaznejsie :rolleyes:

tie schodiky nie su zlym napadom, ale vhodne by boli asi na styl rebriku do A ... ze ich prehodis cez okraj vane a psik vojde aj vyjde ... a do vane na ochranu by som dala taku tu gumenu podlozku co sa dava pred vane... aby si si vanu neposkriabala a zaroven aby to malo stabilitu...
Kvaka
15.02.11,13:36
kvaka: aha, tak to mi je jasne ;) my mame teraz navleky na labky a je to vyborna vec... ciste a suche labky po venceni hoci aj po blate ;)

ja este pouzivam detske vlhcene utierky na umytie labiek z vonku... alebo aj jeden vlhky uterak, ktorym umyjem labky a druhym suchym ich este pretriem...

teraz ma napadlo... nebolo by jednoduchsie skusit trebars vodu do kyblika? resp. lavora? ak nemas neposedov, tak by to mohlo fungovat... treba ti len sadnut na zem... len rozmyslam, ci aj to nebude pre teba obtiaznejsie :rolleyes:

tie schodiky nie su zlym napadom, ale vhodne by boli asi na styl rebriku do A ... ze ich prehodis cez okraj vane a psik vojde aj vyjde ... a do vane na ochranu by som dala taku tu gumenu podlozku co sa dava pred vane... aby si si vanu neposkriabala a zaroven aby to malo stabilitu...
Ďakujem Andrea, ja v tom lavóriku labky teraz aj umývam, to vtedy, keď treba umyť a keď som sama doma. Inak tiež utieram, mám uteráky a také špeciálne vlhké utierky na labky. Ale niekedy je také počasie, že podvozok u toho väčšieho je celý špinavý, a tam už musí ísť do vane, ale nejako to poriešim. Aj tá rampa, čo mi Llívia pripla odkaz, sa mi pozdáva ako dobré riešenie, ale potrebovala by som takú točenú spredu doprava, inak sa mi nevmestí k vani.:)
Škoda, že pre nás starších nevedia výrobcovia niečo také vymyslieť.
andreaS
15.02.11,13:45
len este je otazne, ci psik po tom vyjde... moji nemaju radi kociky ani nic tomu podobne, tak pochybujem, ze by som ich nalakala cez to ist do vane :(

tu by bol asi aj vhodnejsi sprchovy kut... alebo tie vane pre starsich, co maju otvaranie dvierok... http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/koupelna/2888-tahle-koupelna-neni-pro-stare-
Kvaka
15.02.11,13:56
len este je otazne, ci psik po tom vyjde... moji nemaju radi kociky ani nic tomu podobne, tak pochybujem, ze by som ich nalakala cez to ist do vane :(

tu by bol asi aj vhodnejsi sprchovy kut... alebo tie vane pre starsich, co maju otvaranie dvierok... http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/koupelna/2888-tahle-koupelna-neni-pro-stare-
O tých vaniach som už googlila info, cena je neúnosná, ja som našla za 138tis. Kč, to je moc. A sprchový kút som už tiež hľadala, ešte sme sa nerozhodli, lebo aj sprchové kúty majú vaničku na kúpanie, a sú dosť vysoko. Ja by som mala radšej tú vaničku v sprcháči. Ale aj tak ďakujem za rady.
andreaS
15.02.11,14:13
http://www.kupelna-zahrada.sk/bezbarierove-vane/bezbarierova-vana hned na prvy "google" :D to neni az take strasne... verim tomu, ze ked nam roky pribudnu, ze budeme riesit rovnaky problem...
andreaS
15.02.11,14:15
hm, lenze tam zase psika neumyjes... :( to je bud alebo... nahouby...
alaya1
15.02.11,18:47
v texte
Na umyvanie po venceni nepotrebujes vanu. Pouzivam 2 velke lavorie, v jednom umyjem spinu, do druheho prestupi a umyjem v cistej vode.Potom vytriem uterakom a vysusim fenom. Robim to vsetko na zemi v chodbe na dlazdiciach, ked sa aj rozleje, vytriem. Potom pomaly vodu z lavorov hrncekom povylievam do zachoda- tiez problem, ze nemozem dvihat.Toto som si nasla ako zlepsovak.

Napisala som to este pred precitanim tejto poslednej stranky.
Llívia
16.02.11,13:40
Tak, granulky a ostatné vecičky dorazili. Zajtra ideme do útulku. Som zvedavá, či som dobre nakúpila. :rolleyes: Psie pochúťky piecť nebudem - nestihnem.
Llívia
16.02.11,20:06
Večer tu bola sestra s hafanom. Odniesol si domov jednu pískaciu loptu - sám si ju vybral z krabice :D A niesol si ju v papuľke až skoro domov :D
Llívia
17.02.11,16:54
Dnes sme boli v útulku. Hodilo sa všetko: granule, hračky, deky, vodítko, pamlsky. Pri granulách som si stále nebola istá, či som vybrala dobrú kvalitu, ale pani z útuku mi povedala, že nepreferuje žiadnu značku - ľudia nosia aj kvalitné, aj menej kvalitné. Oveľa menej nosia pamlsky (a konzervy), tak viem, čo mám doniesť/poslať nabudúce.
beba13
19.02.11,11:58
ahojte chcem sa spýtať mate niektorá skúsenosti s kvapkami METACAM,malo by to byť pre psy na zápaly,lebo náš má opuchnutu prednú labu,veterinár mu pichol asi 6 injekcií ale nezaberajú tak odporučil kúpiť tieto kvapky, ale nevidím žiadne zlepšenie,pes kríva ale pravdepodobne ho to nebolí lebo si nechá labu chytiť já už neviem čo s ním
..takže metacam nezabral a dnes sme museli dať našého miláčika utratiť,mal nádor na kosti a už to mal tak rozšírené že nebolo inej možnosti:mee::mee::mee:
verkaz
19.02.11,12:18
Beba,
viem, že je to veľmi smutné a zbytočné sú slová útechy ale usmej sa, on je už v psom nebíčku medzi svojimi a je mu dobre.
beba13
20.02.11,16:14
..ďakujem verkaz,viem že je mu už dobre a hlavne že netrpí,poplakala si včera celá rodina,a ideme dalej už zháname nového
alaya1
21.02.11,18:11
Je mi velmi smutno, ked zistim, ze ludia su nepoucitelni. Vysvetlite vyznam PP psa, napisu, ze ho nepotrebuju, no ani nechcu zobrat si psika z utulku, ked ten PP nepotrebuju a zas podporia mnozitela psov.
ajuschka
23.02.11,12:29
Ahojte, trosku mimo smutnych tem :)
mam rocnu dobermanku, ktora je cela po mne - je strasne zimomriva, ale zase nechce byt moc vnutri cez den. je to taka strela.
Vsade pre nu zhanam svetrik, ale su strasne drahe a este aj nevyhovujuce - nemaju ziadne rukavy a nohavy - to by sme potrebovali kvoli tepelnej ochrane klbikov, na ktore je ona hrozne citliva. Chcela by som vas preto poprosit, ci nemate niekto nejaku predlohu na strikovany svetrik na dobermaniu velkost, na ktory by sa dali prirobit aj tie rukavy a nohavy :) vdakaaaaaaaa
alaya1
23.02.11,16:43
Ahojte, trosku mimo smutnych tem :)
mam rocnu dobermanku, ktora je cela po mne - je strasne zimomriva, ale zase nechce byt moc vnutri cez den. je to taka strela.
Vsade pre nu zhanam svetrik, ale su strasne drahe a este aj nevyhovujuce - nemaju ziadne rukavy a nohavy - to by sme potrebovali kvoli tepelnej ochrane klbikov, na ktore je ona hrozne citliva. Chcela by som vas preto poprosit, ci nemate niekto nejaku predlohu na strikovany svetrik na dobermaniu velkost, na ktory by sa dali prirobit aj tie rukavy a nohavy :) vdakaaaaaaaa
http://www.poradte.cz/zvirata/1742-strihy-na-psi-oblecky.html

http://www.onlineobchody.com/ffse.php?search=oble%E8ky+pre+ps%EDkov

mozno nieco najdes...
andreaS
24.02.11,07:59
ja doporucujem nasu dvornu psiu krajcirku ;)

www.battcollection.sk

Mame odtial navleky na labky (co je fantasticka vec, ked je vonku mokro a blato... ) . A momentalne idem dat usit kombinezu na mieru, pretoze potrebujeme siroke nohavice kvoli mnozstvu chlpov... pes bude sice ako kozmonaut, ale bude suchy a hlavne cisty ;)
Kvaka
24.02.11,12:23
ja doporucujem nasu dvornu psiu krajcirku ;)

www.battcollection.sk

Mame odtial navleky na labky (co je fantasticka vec, ked je vonku mokro a blato... ) . A momentalne idem dat usit kombinezu na mieru, pretoze potrebujeme siroke nohavice kvoli mnozstvu chlpov... pes bude sice ako kozmonaut, ale bude suchy a hlavne cisty ;)
AndreaS, pozerala som na tie návleky na labky, super nápad, je tam lepivá páska. Chcela by som samozrejme nepremokavé. Neviem však odhadnúť veľkosť, ako si to merala? Náš lord má prednú labku širokú 6 až 6,5cm a zadnú má o 1 cm užšiu. Dáma má šírku cca 4 cm, teda od 3,5cm vzadu do 4cm vpredu. Mala som možnosť niekde objednať topánky, ale sa mi to aj vtedy zdalo ako kupovať mačku vo vreci.
verkaz
24.02.11,12:33
To Vám závidím, že môžete svojich psíkov chrániť oblečením. Mne sa to nepodarilo a ani sa o to už nepokúšam. Keď sa ni zdalo, že sa mi už podarilo ho naučiť aspoň na pršiplášť, tak sme v pohode vyšli von a kým som zamkla byt, bol z neho vyzlečený.
Viem, že to záleží aj od rasy psíka. Ja mám anglického kokra a nieto nad jeho tvrdohlavosť.
Kvaka
24.02.11,13:29
To Vám závidím, že môžete svojich psíkov chrániť oblečením. Mne sa to nepodarilo a ani sa o to už nepokúšam. Keď sa ni zdalo, že sa mi už podarilo ho naučiť aspoň na pršiplášť, tak sme v pohode vyšli von a kým som zamkla byt, bol z neho vyzlečený.
Viem, že to záleží aj od rasy psíka. Ja mám anglického kokra a nieto nad jeho tvrdohlavosť.
Verkaz, ja som tiež nikdy ešte nemala oblečeného nijakého psíka, ani mi to nejako neprišlo na um. Čítala som však, že niektoré psíky to potrebujú. Naša staručká fenečka nikdy nebola chorá, možno jej niekedy bola zima, ale pratala sa vtedy rýchlo dnu. Môj kríženec má tiež v sebe španiela, ten zase lieta ako divý, a prežil si už kadejakú tuhú zimu vonku. Bol von minimálne 4 až 5 rokov svojho života. Teraz je dva roky vnútri. Chcem chrániť len jeho labky, proti soli, on má také veľké chlpaté, a potom by som nemusela umývať.:):):)
andreaS
24.02.11,13:36
kvaka: labky sme nemerali, pretoze pani, co ma tento obchodik ma americkeho kokra, takze usila to podla jej fenky ;) ... My mame doma este z prvych, co robila prototyp na testovanie... ale viem priamo od nej, ze momentalne pracuje na novom type spolu s obuvnikmi ;)

ja mam dva typy, jedny len flausove, su to ako ponozky, a druhe su podstie flausom a na vrchu je nepremokava latka... nech dam jedny, ci druhe, tak zvonku pride pes s cistymi a aj suchymi labkami... ;)

no starsi ich nechce... obujeme ich a ostane stat a ani sa nepohne :D ... inak este velmi smiesny zazitok je z prveho obutia... obaja vystrelovali nozky akoby sa ich snazili dat dole :D tak sme sa schuti zasmiali, ale po chvilocke si zvykli a isli uplne prirodzene... mlady vie, ze sa davaju tieto navleky, tak poctivo stoji a caka kym mu ich dame... potom este usanku (navlek na usi) a ide sa von ;)
alaya1
24.02.11,15:44
ja doporucujem nasu dvornu psiu krajcirku ;)

www.battcollection.sk

Mame odtial navleky na labky (co je fantasticka vec, ked je vonku mokro a blato... ) . A momentalne idem dat usit kombinezu na mieru, pretoze potrebujeme siroke nohavice kvoli mnozstvu chlpov... pes bude sice ako kozmonaut, ale bude suchy a hlavne cisty ;)
Ahoj, prosim ta, nemozes tu dat fotku tych navlekov??
andreaS
24.02.11,18:30
alaya: myslis samotne navleky alebo ako to vyzera na psovi?
alaya1
24.02.11,20:50
Ak mozes, tak obidve, ak nie, staci len tie navleky. Na ich stranke ioch nie je dobre vidiet. Dik.
Bola si v KE na vystave?
andreaS
25.02.11,08:00
no pokusim sa odfotit to ;) ale vyzera to ako ponozka :D

nie neboli sme teraz na vystave, ideme az do nitry, a neviem, ci aj my, alebo len pes (brava mi ho kamaratka, ktora mi robi teraz aj handling)
stych
25.02.11,21:10
Kvaka, ja som tiež nikdy neobliekala svojich psov a to mám krátkosrsté plemená, bez podsady. Boxerka sa dožila krásnych 13,5 roka, teraz tiež kvôli soleniu používam papučky.
alaya1
26.02.11,15:47
Pripajam link pre tych, ktorym PP psa netreba- ved nechcu chodit na vystavy:mad:

http://www.uvplp.sk/Vyhodna-cena-za-cistokrvne-steniatko-bez.556.0.html
Llívia
26.02.11,16:39
:mee::mee::mee:
Chokma
26.02.11,17:11
Všetko je na zváženie. Poznám takých ľudí, ktorí chovajú psíkov bez PP v akýchsi zajačníkoch a psíci si cikajú na seba, ale taktiež chovateľov s PP, ktorí chovajú psíkov s vrodenými chorobami a vadami, a to úmyselne, nechce sa im investovať do chovu... sú na to upozornení tými, ktorí si od nich šteniatka kúpili, a ich reakcia je, že im sľúbia ďalšieho psíka za nižšiu cenu. Môj známy má dvoch PP a oba majú trpia dedičnými chorobami, uspokojuje sa tým, že vraj sú prešľachtení... dobrá kravina.
Taktiež poznám takých, ktorí chovajú PP a dajú napáriť sučku normálne podľa stanov klubu, všetky papiere o párení sú v poriadku a prídu domov a pokojne sučku dajú ešte pre istotu napáriť inému psíkovi, takže aký rodokmeň, prosím vás... že je možné ich tiež udať klubu? no určite, peniažky voňajú každému, takže každý sa dá podplatiť a fungujeme... Všetko je o človeku. Sú takí, čo chovajú bez PP a majú sa psíky u nich dobre a tiež takí, ktorí sa majú zle. Rovnako však tiež bez PP. ;-) Že tých negatívnych bez PP je viac? Samozrejme, však ich je aj celkovo viac ako tých s PP.
Chokma
26.02.11,17:15
Ešte by ma zaujímalo ako chcete stíhať tých, ktorých nazývate množitelia? Museli by ste dokázať týranie... Pretože chov bez PP u nás, pokiaľ viem, zakázaný sám o sebe nie je ;-)
Neviem tiež prečo by každý oriešok mal byť kastrovaný a sterilizovaný... prečo nemá právo mať šteniatka. Kedysi dávno sme mali bežne krížencov a nikomu to nevadilo, sučka nám mala maličké, postarali sme sa im o domov a určite nešlo o týranie. Možno nemali 2000 Sk granule, ale mali lásku a tú nemajú ani mnohí papieráči, bohužial...
alaya1
26.02.11,19:21
Ešte by ma zaujímalo ako chcete stíhať tých, ktorých nazývate množitelia? Museli by ste dokázať týranie... Pretože chov bez PP u nás, pokiaľ viem, zakázaný sám o sebe nie je ;-)
Neviem tiež prečo by každý oriešok mal byť kastrovaný a sterilizovaný... prečo nemá právo mať šteniatka. Kedysi dávno sme mali bežne krížencov a nikomu to nevadilo, sučka nám mala maličké, postarali sme sa im o domov a určite nešlo o týranie. Možno nemali 2000 Sk granule, ale mali lásku a tú nemajú ani mnohí papieráči, bohužial...
1. Ak poznas chovatela, ktory chova na chorych/pochybujem, lebo chori psy sa neuchovnuju/, psoch s PP, pripadne nakryva bPP psom/ ani tomu velmi neverim, ved chce steniatka predat ako stanndartne s PP, tak aku ma istotu pri bPP psovi?/- tvoja moznost je nahlasit to klubu. Ak sa to v klube ututle, aj kluby niekto zastresuje, nahlas to tam.Neverim, ze vsetci su zastancami takeho chovu.
A ak psik nesplna standart- nie je uchovneny, t.j. je vyluceny z chovu pre vadu, ktoru ma, takze na chorych jedincoch sa nechova, jedine, ze sa moze chovat na PP psov- neuchovnenych, no steniatka uz PP nemaju. A to uz je nie chov, ale mnozenie psov.
2.Stihat sa zial u nas nedaju, myslim mnozitelia, nakolko je zakon, aky je. Pes je vec a majetok clovekla. Velmi dufam a verim, ze sa to skoro zmeni, ale pri dokazanom tyrani psa sa to uz da aj dnes riesit a riesi sa.ostava osveta, vysvetlovanie, poukazovanie, videla si uz taku mnoziaren? Oplati sa.
3.Zaver tvojho prispevku hovori za vsetko- mnozit krizencov, ved sa to robilo a aj robi.
Je to nazor toho, kto to robi, ako si to aj v zavere priznala. kastrovani maju byt psy preto, aby sa dalej nekontrolovane nemnozili, neviem, ci si niekedy videla nejaky utulok so psami- kolko je tam PP psov??? A kolko krizencov?
Ak mas potrebu vlastnit krizenceka- nikto ti nebrani, zober si z utulku. Niekedy to tak nebolo, teraz nastal boom psov, tak sa mnozi jedna radost, psy vyradene z chovu, s vadami, chore, je to jedno, hlavne, ze to vynasa zisk.
Chokma
27.02.11,09:41
Ahoj, Alaya,

na začiatok musím povedať, že tí, čo týrajú havinov alebo aj iné zvieratá, by som zavesila za gule do prievanu (dúfam, že za toto spojenie, neoznačíte môj príspevok za nevhodný). :D
Čo sa týka toho chovateľa PP psíkov, tak ich naozaj chová a predáva s PP, má teda svojich psíkov uchovnených, a z toho, čo viem, že šteniatka od neho nedisponujú práve zdravím, tak buď rodičia sú ok, ale sú prenášateľmi nejakých vád a teda by s tým mal niečo robiť, hlavne ak má spätnú reakciu od tých, ktorí si od neho šteniatka kúpili. Alebo aj on nakrýva viackrát - aj iným psom, ako je uvedené. Tým som sa nezaoberala. Pravdepodobne však takto dlho nevydrží a nemusím ho ani udávať. Tipujem, že predáva psíkom hlavne tým, ktorý nechcú chodiť na výstavy a na to aj stavia, že v prípadne, že psík nebude tip-top, nebude z toho veľké haló. Ani ten pán, ktorý si od neho šteniatko kúpil, nevyzeral, že by sa šiel sťažovať aj niekam inam. Len sa uspokojoval, že má psíka s PP a že je prešľachtený... (môj ty Bože). Na záver tejto kapitoly len toľko, že kupujúci by tiež mali vedieť, že aj keď si kupujú psíka s PP, neznamená to, že ho budú mať chovného, že nebude mať predkus, podkus, dobrú pigmentáciu a pod. Mali BY však mať aspoň istotu, že je čistý.
K tomu zákonu, ja sama by som ho nepodporila, pretože s tým jednoducho nesúhlasím. Podľa mňa stačí zákon o týraní. Nemám rada zovšeobecňovanie akože chovatelia s PP sú tip-top a tí, bez PP sú všetci tyrani. Práve som sa vrátila z chovateľskej burzy v NR, bolo tam všeličoho, aj sliepočky, aj psíci. Zastavím sa pri tých psíkoch. Boli tam takí, ktorých majiteľov by som najradšej opľula, psíci špinavučkí, agresívni aj letargickí - adekvátne k tomu, ako sa k nim pristupovalo. Boli tam však aj takí, ktorí boli veselí,hraví, čistučkí a majitelia sa k nim aj tak správali. Všetko boli bez PP. No a ten, kto si ich kúpi, od toho tiež veľa záleží. Mám psíka s PP, nekúpila som ho však z chovateľskej stanice, ale až od následného majiteľa. Keď som ho išla kúpiť, našli sme ho na pol metrovej retiazke, upršaného, zagubateného, dali mi ho za polovičnú cenu. Neverila som vlastným očiam. Vytasili za neho peniažky a takto ho nechali žiť. Písala som aj do jeho chovateľskej stanice, že už je u mňa. Majiteľka mi povedala, že dotyční sa jej nezdali, ale že už bolo všetko spísané a tak prebehla kúpa. Tým, chcem povedať, že aj PP psík sa nemusí mať len dobre. Poznám tyranov aj z jednej, aj z druhej strany a taktiež aj dobrých ľudí, ktorí sa o svojich havinov starajú. Aj tých - ako ich nazývate - množiteľov. Dávajú im kvalitnú papinu, vitamíniky, majú veterinárnu starostlivosť a žijú si v perinkách a rovnako aj u nich dožívajú starobu. Všetko je o ľuďoch. Hlavne nezovšeobecňujte.
Čo sa týka ešte toho zákona - ak by sa zakázal chov bez PP, potom zakážte aj chov iných zvierat bez PP, ako sú napr. sliepky. Zdá sa ti to reálne a správne?
Že nastal buuum chovu bez PP, áno, veď dnes už má každý nejakého chlpáčika aj v činžiakoch, ale tiež si myslím, že dnes aj útlm, pretože už ich každý má a to možno zastaví spomínaných tyranov, ktorí vidia za všetkým len peniaze.
Stále však nie som zástancom zákona proti množeniu bez PP. Zdá sa mi to buzerácia obyvateľstva. Každý má právo rozhodnúť sa, či chce z útulku alebo toho svojho, hoci aj bez PP a tiež, či jeho sučka bude mať maličké, ktorým bude musieť nájsť pánov, alebo nie. To, na čo nemá právo, je týranie a to už zákonom upravené je.
:)
andreaS
27.02.11,10:20
asi si zle pochopila zakaz mnozenia bPP psov...

ja som za povinnu sterilizaciu ci kastraciu kazdeho NECHOVNEHO psa... t.j. pes ktory nie je uchovneny... teda aj ti s PP, ktori nesplnaju pravidla standardu...

ide "len" o genetiku chovu... aby sa povodne plemeno zachovalo... nie, ze vdaka mnozitelom a ludom, ktory genetike a chovu absolutne nerozumia, a k nakrytiu im staci "ze sak je peknyyyy... alebo ma vybornu povahu" ... to hold nestaci... nikto nevie aku genetiku pusta dalej... nevie ci su neni sparene psy pribuzne... a povaha rodica nezarucuje skvelu povahu stenata, zabuda sa, ze rodicia su 2!

potom sa necudujme, ze o par rokov nase deti budu poznat 0,5 kg akoze mini yorky (absolutny nezmysel, ked niekto umyselne vytvara zakrpatene psy a este sa tym pysi!!!! ) alebo druhy extrem... polmetrove yorky, ci maltezaky... alebo ked mi niekto na takeho medveda povie ze to je toy pudel... ten psik zato nemoze... je to obraz ludi...

zajdem trosku do extremu a prirovnam to k nam ludom... tiez sa neparime s pribuznymi... a ak sa to v spolocnosti stane, tak ide o velmi nizku socialnu skupinu a tie chudence deti su take ake su... zit si zasluzia... ale spolocnost je proti a standardne si hladame aj my ludia vhodny geneticky material a zamyslame sa nad tym...

a je mi skutocne luto, ked vidim ako niekto kto sa prd rozumie do chovu a genetiky... ze vedome przni povodne krasne plemeno... toto by malo byt trestne... nejde o vytvaranie novej rasy, nato su tu chovatelia a ine kapacity... nie daky ferko jozko co chce ryzovat na psoch... zdaleka ich ten pes nestoji co nas... a ked mi niekto povie, ze nie kazdy ma tolko penazi, aby si kupil PP psa, tak si myslim, ze naco si ho vobec chce kupit... pretoze mat psa stoji dost penazi!!! navyse ked kupi choreho psa, kde sa mu mnozitel otoci chrbtom a neposkytne ziadny "servis"... s kupou stenata s PP dostavate celozivotny servis chovatela... pomoze s cimkolvek, zabezpeci upravu srsti, ci handling (ak sa rozhodnete chodit na vystavy) ... a ziskavate tak vlastne nielen psa ale aj jeho povodnu rodinu ;)... takisto mi je luto ked vidim psy s predkusmi ci zakusmi... zato mozu podakovat mnozitelovi...

a k tomu pripadu chorych psov... pokial o tom viete, tak sa cudujem, ze tuto informaciu neposuniete dalej...

kym budu mnozitelia mnozit, tak budu utulky prepchane nechcenymi psikmi bez domova, co raz musi dospiet do stadia, kedy sa zacnu vo velkom utracat... :( :( ... a takisto kym stat nezakroci v zakone a neprikaze povinne kastrovat/sterilizovat nechovne psy, a nezakaze pod hrozbou vysokej pokuty mnozenie dalsich bPP psov, tak tie utulky budu stale a stale plnsie ... a v konecnom dosledku, ak by sa ludia nehrali na chovatelov a pristupovali k tomu zodpovednejsie, tak by takyto zakon ani existovat nemusel...
alaya1
27.02.11,11:18
So vsetkym suhlasim, co napisala Andrea a je to aj moja odpoved. len by som doplnila- aka buzeracia je ten zakon??
Ide o to, ze mnozenie bastardikov b PP je nekontrolovatelne, nakryvaju feny kazde haranie a je to neumerny narast poctu bastardikov.Naproti tomu, chov s PP ma urcite pravidla, chovatel nemoze nakryvat ako sa mu paci a kedy sa mu paci.
Chokma
27.02.11,11:22
Mila, Andrea,

je pekne, ze ti je luto psikov s predkusmi a podkusmi, ale taki sa najdu aj u steniatok s PP ;-) a keby len taki... ten moj znamy ma psov s PP, jeden nevie chodit, ma nieco s klbami a druhy zije v akomsi vegetativnom stave, to je prosim genetika!!!
Pes nieco stoji? Samozrejme. Ale to, ze niekto nechova psika tymi najdrahsimi granulami, ze nenosi znackovu mikinu, atd. este neznamena, ze sa nema dobre. Ja si v poslednej dobe vsimam - a to nielen psikoch, ale aj u inych zvierat - psychiku. Ci je psik, zivy, stastny, nestresovany - a to moze byt aj vtedy, ked nema taku kvalitnu stravu, skratka, ked nevyjde majitela az tak draho. Asi tolko.
Ja som napr. proti Tesco granulam - asi rovnako ako ty. Je to sajrajt. Myslim si vsak to iste o tesco tvarohu, tesco parkoch, tesco zeleniny, ktora je cela nastriekana, aby dlho vydrzala a bola krasna, pritom je plna dusicnanov.To, ze niekto da psikovi Tesco granule - je hotovy zlocin, alebo zvysky z kuchyne, ked vsak da mama dietatu tesco vyrobok, vobec nikto sa nad tym nepozastavi... Trosku nepomer.
Podla mna je najlepsia zlata stredna cesta a posudzovat treba jednym metrom, avsak jednotlivo. Tot vsetko z mojej strany.
Kastracia vsetkych nechovnych PP, vsetkych orieskov? Kastrujte vsetko bez PP! Aj sliepocky, prasiatka... Nech maju vsetci ciste tvory a ked na to nemajú, lebo taký chovný kohút stojí 50 E (cerstva cena z tej burzy :), tak nech nechovajú. ;-)
Chokma
27.02.11,11:26
Nemoze nakryvat ako sa mu paci? dovol mi zasmiat sa hahahaha
Chokma
27.02.11,11:27
Cakam, ze mi na tie Tesco vyrobky napisete, ze taki, co nemaju na bio veci, nemaju mat deti... lol
alaya1
27.02.11,11:40
Chokma- ano nemoze nakryvat, ako sa mu paci- existuje nieco, ako pripustacie povolenie, kde je povolene nakryvat a vydava sa len so suhlasom poradcu chovu daneho plemena.
Ak niekto nakryva mimo- stence nemaju PP a ak o niekom takom vies, ako tu uvadzas, myslim,ze je tvojou povinnostou to nahlasit, ak si proti tomu. Hoci aj na FCI, ak tu na Slovensku neuspejes, co sa mi nechce verit.
Dalej nema vyznam sa s tebou bavit na tuto temu, nazor mas svoj, napisala si ho, ja som link prilepila pre tych, ktori v tom jasno nemaju a velmi dufam, ze aspon jeden citatel sa nad tym zamyslel. Ak ano, splnilo to svoj vyznam. Zelam ti pekny den a vela radosti a malo starosti s tvojimi zvieratkami.
Chokma
27.02.11,11:51
Chokma- ano nemoze nakryvat, ako sa mu paci- existuje nieco, ako pripustacie povolenie, kde je povolene nakryvat a vydava sa len so suhlasom poradcu chovu daneho plemena.
Ak niekto nakryva mimo- stence nemaju PP a ak o niekom takom vies, ako tu uvadzas, myslim,ze je tvojou povinnostou to nahlasit, ak si proti tomu. Hoci aj na FCI, ak tu na Slovensku neuspejes, co sa mi nechce verit.
Dalej nema vyznam sa s tebou bavit na tuto temu, nazor mas svoj, napisala si ho, ja som link prilepila pre tych, ktori v tom jasno nemaju a velmi dufam, ze aspon jeden citatel sa nad tym zamyslel. Ak ano, splnilo to svoj vyznam. Zelam ti pekny den a vela radosti a malo starosti s tvojimi zvieratkami.
Ako si napisala, Alaya, kazdy si nazor spravi sam, esteze tu mame demokraciu a na porade nie je cenzura. Nie je krasna ta plejada nazorov? :)
K tomu nakryvaniu - akurat, ze ten pripad, co som spominala, nakryval nasledne po nakryti inym psom :P zeby mal to povolenie? V podstate ma to ani nezaujima, preto sa nejdem stazovat. Verim vsak, ze nejaky kupujuci to spravi. Zaujima ma len to, aby nik nesudil jednostranne. Aby sme neupadli do extremu. To je vsetko.
Aj ja tebe prajem pekny den! :)
Ice dive
27.02.11,11:51
nechce sa mi zakladať novú tému nakoľko môj problém sa týka domáceho miláčika... a je nasledovný:
môj trojročný doberman začal mať v poslednej dobe túlavé labky... má k dispozícií 10 árový dvor, avšak keď ho spustím čo i len na moment z očí tak prelezie 1,7 m vysoký pletivový plot a už uteká k susedovej fene... (neviem či je to len teraz kvôli obdobiu hárania) vždy keď prídem nato kadiaľ uteká, tak plot zvýšim, a on si nájde nové miesto...toto sa však nedá robiť donekonečna...
neviete ako by sa dali tieto jeho pudy potlačiť, nakoľko nerád by som bol kebyže na týchto svojich výletoch spôsobí voľajakú škodu, alebo by ho mali zastreliť poľovníci ako túľavého...
andreaS
27.02.11,12:30
ice dive: haraju sa feny, takze jedine psa uviazat, kym toto obdobie neskonci... a to uviazanie myslim poriadne... nejedenkrat som pocula prihody typu, ze pes v snahe odist za fenou vytrhol retaz aj s budou a pri preliezani plotu sa obesil, lebo buda sa zahakla tak, ze pes ostal visiet na plote :(

chokma: sliepky, kravky a ine hospodarske zvierata, ktore mimochodom ludia bezne jedia... porovnavat s cistokrvnostou psa... to je uz moc... alebo su tieto tvory premnozene? alebo su nebodaj utulky s kravickami, sliepockami??? alebo mame zacat jest psov ked ich je tak vela??? chov psov - spolocenskeho tvora porovnavat so zvieratami, ktore jeme??? navyse na mile vzdialene naroky oboch skupin... ci uz vyznam, alebo peniaze...

takisto som nikde nepisala, ze treba psa krmit najdrahsimi granulami... tak ako tesco granule su slusny bordel, taky isty bordel je pedigree, friskas, alebo u mna na rovnakej urovni je eukanuba alebo royal canin... psovi by som ich nikdy nedala... my mame svoj stred... denna davka pre dvoch psov ma stoji 0,67 eura... a to krmim kanadskymi holistickymi granulami... na tie peniaze som narazala preto, pretoze zakladne veci pre psa stoja dost... dan za psa 50e/rocne... granule 130e rocne... veterinar = povinne ockovanie proti besnote 20e rocne... zacipovanie 45e jednorazovo... a teraz nieco z mojho vystavneho sudka... jedna vystava s cestou cca 100e jednodnova... trojdnovka 200e /ubytovanie/ ... stolik na upravu psa, strojcek, noznice, kefy (koniec koncov lacnejsie ako davat psa do salonu, kde nemaju ani sajnu o vystavnom strihu), klietka, sampony, kondicionery (rok som hladala ten vhodny sampon, takisto vyhodnejsia kupa vystavnych samponov oproti beznym v hyper super marketoch, pretoze ide o silne koncentraty)...

a prilozim ti podmienky chovnosti mojho plemena... pre predstavu, ze to nie je take jednoduche...


1

Fyzický vek u psov aj sučiek: 15 mesiacov




2

Tri výstavné ocenenia po dovršení 12 mesiacov veku klubovej alebo špeciálnej výstavy.
PSI - hodnotenie 3x výborný od dvoch rôznych rozhodcov
SUČKY - hodnotenie minimálne 3x veľmi dobrá z výstav, organizovaných pod záštitou SPZ a SKJ, z toho z ocenení započítavaných na chovnosť minimálne jedno výstavné ocenenie z od dvoch rôznych rozhodcov

3

U psa aj sučky je predpísaný pravidelný nožnicový zhryz, toleruje sa chýbanie maximálne 4 zubov z kategórie P alebo M. Pri párení musí byť vždy jeden AMI z chovného páru plnochrupý.

4

Vo výstavnom posudku z jednej z výstav je potrebné mať uvedenú výšku uchovňovaného AMI a zaznamenanú skutočnosť, či je jedinec plnochrupý alebo neplnochrupý. V prípade výskytu chýbajúcich zubov s uvedením presného označenia polohy a kategórie chýbajúcich zubov.

5

Výška uchovňovaných psov - od 36,83 cm do 39,37 cm, výška uchovňovaných súk od 34,29 cm do 36,83 cm.

6

Atest o absolvovaní špeciálneho očného vyšetrenia očného pozadia:

Platnosť atestu je jeden kalendárny rok odo dňa jeho vystavenia.

a) uznávajú sa atesty od MVDr. Miroslava Fagu alebo MVDr. Alexandry Trbolovej
b) v prvom ateste pri uchovnení musí byť
PRA/Retinal Dysplasia/Cataract congenital (dedičná)/Cataract non-congenial (nededičná) – NEGATÍV
V prípade, že už v prvom ateste je zaznačená kataraktna nededičná ako pozitívna, majiteľ psa musí výboru klubu zdokladovať získanie tejto katarakty tj. následkom choroby, úrazu atď... V tomto prípade musí byť atest IBA od MVDr. FAGU.
c) v každom ďaľšom ateste môže byť pozitívna Cataract non-congenial (nededičná) avšak pri takto
uvedenom náleze je platný atest IBA od MVDr. FAGU
d) V prípade doloženia atestu po dovŕšení 8 roku psa s výsledkom
- PRA/Retinal Dysplasia/Cataract congenial/ Cataract non-congenial – NEG., od MVDr. Fagu alebo MVDr. Trbolovej, majiteľ psa už viac nemusí robiť nové atesty, tento platí psovi doživotne
- PRA/Retinal Dysplasia/Catarac congenial – NEG., IBA od MVDr. FAGU, majiteľ psa už viac nemusí robiť nové atesty, tento platí psovi doživotne


7

Uchovňovaný jedinec nesmie vykazovať vady, uvedené v platnom štandarde F.C.I. ako diskvalifikujúce.



Poznámka poradkyne chovu AKK k bodu 6 podmienok chovnosti pre nových členov AKK:

Podmienka absolvovania špeciálneho očného vyšetrenia očného pozadia vyplýva z poslania nášho klubu, ktorého úlohou je rozvíjat geneticky zdravý chov plemena americký kokeršpaniel cieľavedomým zlepšovaním jeho chovnej hodnoty v súlade s jeho plemenným štandardom a predpismi F.C.I., SKJ a SPZ.

Je významným preventívnym opatrením v rámci uplatňovania kontroly genetického zdravia našich AMI v nadväznosti na dedičné založenie väčšiny ochorení očného aparátu u plemena americký kokeršpaniel.

Potvrdenie o vyšetrení očného pozadia je

- jednou z podmienok zaradenia jedinca do chovu, pričom doba jeho platnosti pre potreby klubu v oblasti chovnosti jedincov AMI je jeden kalendárny rok odo dňa jeho vystavenia,
- podmienkou aj daľšieho pôsobenie jedinca AMI v čistorkvnom chove chovní psi využití v chove, musia mať v čase krytia vždy potvrdenie o vyšetrení očného pozadia nie staršie ako jeden rok, doložené fotokópiou atestu u poradkyne chovu. U chovných sučiek je situácia obdobná, atest je potrebné doložiť pri uchovnení a musí byť platný vždy v čase krytia. na pôde klubu. To znamená, že aby mohli byť

K uchovneniu: poplatok klubu za uchovnenie, plus SKJ za zapis uchovnenia do rodokmenu...

Rocne navyse: clenske a ocny atest ...

Podotykam, ze nevystavujem pre peniaze... mam psa... ale mam psa, ktory je typyckym predstavitelom plemena a farebnej variety a bola by skoda, aby sa do dalsieho chovu nedostal...

Uchovnovanie ma caka cca za mesiac, kedze vystavne vysledky sa pocitaju od jedneho roka.
Sedulacka
27.02.11,14:22
chokma: sliepky, kravky a ine hospodarske zvierata, ktore mimochodom ludia bezne jedia... porovnavat s cistokrvnostou psa... to je uz moc... alebo su tieto tvory premnozene? alebo su nebodaj utulky s kravickami, sliepockami??? alebo mame zacat jest psov ked ich je tak vela??? chov psov - spolocenskeho tvora porovnavat so zvieratami, ktore jeme??? navyse na mile vzdialene naroky oboch skupin... ci uz vyznam, alebo peniaze...

[/SIZE]

Chcela by som len podotknut, ze ked sa clovek rozhodne jest maso, nemal by odsudzovat ine kultury pre jedenie ineho masa. Je to zive stvorenie tak ci onak, a predstavovat si, ze zjest kravu ci ovcu je v poriadku ale zjest psa ci macku uz nie je ok je scestne. Ano, rozumiem, vyrastli sme v prostredi, kde sa psy a macky maju za domace zvieratka a z sliepok sa vari polievka, ale z moralneho hladiska je to rovnake zabitie. Ide len o uhol pohladu. Keby si sa narodila niekde medzi sikmookymi, je velmi pravdepodobne, ze by si si denne pochutnavala na vyprazanom psom stehne a doma hladkala domaceho kvicka-prasiatko a keby ti niekto chcel vziat a zjest to prasa, tak by si nesuhlasila.

Aby sme sa rozumeli, ja mam tiez domace zvieratka psy a macky a vedome by som ich nechcela konzumovat, ale uvedomujem si, ze ich zabitie a zjedenie by bolo to iste ako zabitie a zjedenie kravy ci prasata.
alaya1
27.02.11,14:33
Andrea, no neviem, ci vypoctom nakladov na chov PP psa si ludi skor neodradila, ako presvedcila o vhodnosti takeho psa:)
Chokma
27.02.11,14:46
Andrea,

som velmi rada, ze si jednou z tych, ktori chovaju psikov s preukazom povodu a nerobia to pre peniaze. Myslim si, ze sa to ani pre peniaze robit neda. Ak niekto chova akekolvek zviera cisto iba pre peniaze, myslim, ze sa mu darit nebude a ze neuspech ho v tom zastavi. Vobec si nemyslim, ze to mate lahke, napokon cena PP psika je neporovnatelne vyssia, hoci to pre peniaze nerobite, je dobre, ze vam pokryva naklady.
Jednoducho povedane - odsudzujem ludi, co tyraju zvierata (akekolvek) a je mi jedno, ci je to PP alebo bez PP. Avsak nepovazujem automaticky za tyranie, ked ma niekto bPP psika a da ho naparit. Nejde mi to takto jednoducho.
S tym ostatnym - sliepockam, kravickam... suhlasim so Sedulackou - plus, ver mi, ze ti, co chovaju PP sliepocky (aj take jestvuju :) by boli tiez rady, keby sa chovali len take. A ze nie su premnozene, to je dosledok tej nasej mentality, ze ich eliminujeme papanim. Sliepocka moze byt rovnaky milacik ako psik, pre mna urcite. Mala som stareho kacera, ktory u mna zomrel na starobu, ked bol maly, jeho mama sa o neho a jeho surodencov odmietla starat, tak som mu robila n ahradnu maminu a on si na mna zvykol a bol krotky, nechali sme si ho ne plemeno. Takisto mam oblubenca kohuta. :)
Mam tri macky, jedneho kocura (pre info bPP), kocur je tak dvojrocny, prisiel odneviemkial a zostal, dve macky k nam doniesol ujo, niekto mu ich do zahrady vyhodil, ked mali sotva tri tyzdne, ani papat nevedeli este. Nedam ich kastrovat, bud budu mat malicke a postaram sa im o majitela, alebo ich v case harania zavriem.
Troch psikov - westika, bisonika a spica som zachranila z ulice, ostrihala som ich ako som vedela, odblsila, odcervila a darovala.
Ver mi, ze nemam negativny vztah k zvieratam, ale opakujem - zakon o povinnej kastracii sa mi nezda v pohode, rovnako ako s nim spojeny zakaz chovu bez PP. Je prilis idealisticky a uzkoprsy. Preto si myslim, ze nema sancu prejst... bodka. :)
Myslim, ze sme si to vyjasnili ako sme najlepsie vedeli a nech kazdy cini podla svojho svedomia.
Sedulacka
27.02.11,15:01
...ktori chovaju psikov s preukazom povodu a nerobia to pre peniaze. Myslim si, ze sa to ani pre peniaze robit neda. Ak niekto chova akekolvek zviera cisto iba pre peniaze, myslim, ze sa mu darit nebude a ze neuspech ho v tom zastavi....


Bodaj by si pravdu mala!
Zial, je az prilis vela chovatelov, ktori to robia len a len pre peniaze - ja sama mam cistokrvneho chovneho psa, lebo bol krasny a typicky predstavitel plemena, ale mnohi chovatelia, ktori sa zucastnovali vystav spolu so mnou to robili len a len pre peniaze. Nik ma nepresvedci, ze rozvedena matka 2 malych deti do 10 rokov ma cas sa naplno venovat 27 psom, ktore ma vo svojej chovatelskej stanici. Tam ide len o to, aby im dala zrat a odpratala vykaly v tych klietkach, kde ich drzi, ale sa fyzicky nemozne, aby uspokojila vsetky ich potreby (cvicit ich, vychovavat, hrat sa s nimi, chodit na prechadzky). Napriek tomu je tato pani ''uznavana chovatelka'' (v mojich ociach len bezcitna mnozitelka), lebo rocne vyprodukuje okolo 150 steniat na tych chovnych fenach. Aspon keby to boli pekne predstavitelky plemena, ale nie- su to jedince s vaznymi chybami v povahe, vzhlade, so zdravotnymi problemami (dysplazie, vady srdca), ale ona chodi tolko na tie uchovnenia, az kym jej to daju. Proste tato pani to ma ako biznis na zarabanie prachov a psy a ich ''wellbeing'' su jej ukradnute.

Este ma napadol incident z veterinarnej kliniky, kde som pocula jednu pani hovorit druhej:'' No, tento rok musime stihnut este aspon 2 vrhy, aby som mohla zaplatit tie plavajuce podlahy a jakuzzi.''

Takze asi tak, praveze ti, co to robia bezcitne a pre peniaze, tym sa zvacsa dari. :mad:
juke
27.02.11,15:07
Naša sučka zlatého retrievera "vyrastala" na Eukanube, no po rokoch sa jej znepáčili a občas mala aj žalúdočné problémy. Vyriešili to 2x denne podávané mäsové vývary( cca 4 naberačky)+ mäso + suchý rožok zadrobený do tejto "polievky" Misku vylizuje aj zvonku aj po okrajoch a potom je ochotná schrúmať aj granule. No a ako ppíše jaros5 , cestoviny, ryža,acidko, tvaroh - tak to jej chutí tiež :-)
A samozrejme každé kávičkovanie na terase musí byť skombinované s 5-6 piškótami !
Chokma
27.02.11,15:17
Naša sučka zlatého retrievera "vyrastala" na Eukanube, no po rokoch sa jej znepáčili a občas mala aj žalúdočné problémy. Vyriešili to 2x denne podávané mäsové vývary( cca 4 naberačky)+ mäso + suchý rožok zadrobený do tejto "polievky" Misku vylizuje aj zvonku aj po okrajoch a potom je ochotná schrúmať aj granule. No a ako ppíše jaros5 , cestoviny, ryža,acidko, tvaroh - tak to jej chutí tiež :-)
A samozrejme každé kávičkovanie na terase musí byť skombinované s 5-6 piškótami !

Podla mna je BARF najlepsi, pripadne varena strava alebo zastudena lisovana. Je prirodzena... Granule uz svoju slavu prezili. Su sice prakticke, ale pochybujem o ich kvalite. Viaceri psici z mojho okolia, ktori boli len na granuliach, mali aj rozne nadory. Ja si myslim, ze je to z granul... Podla mna ani tiez najlepsie nenahradia cerstvu stravu, aj ked sa diskutuje o jej vyvazenosti... napokon ani my ludia nejeme len vyvazenu stravu ;-)
andreaS
27.02.11,17:16
Andrea, no neviem, ci vypoctom nakladov na chov PP psa si ludi skor neodradila, ako presvedcila o vhodnosti takeho psa:)

alaya: to boli naklady na chovneho, vystavneho psa... pre vysvetlenie, preco su tie PP psy take drahe... mne to moj pes nikdy nevrati... ja mam vystavy ako hobby, utek pred cislami a beznou pracou a stresom ;)

len ludia stale nechcu pochopit, ze aj PP psy sa daju kupit za lepsie peniaze... predsta vsetky psy z vrhu nie su nikdy chovne... takze tie ktore neostanu v chove, resp. chovatel urci, ze si ich pre chov nenecha, preda za ovela lepsiu cenu len preto, aby sa dostali do milujucej rodiny...

bohuzial aj medzi chovatelmi PP psov su rozni ludia... navyse vsetko co pocujete v tychto kruhoch treba vydelit aspon dvomi a niekde tam je pravda...

ak budem niekedy kupovat dalsieho PP psa, tak jednoznacne mimo SR ... a tak, ze budem trvat na osobnej navsteve chovatela, vidiet ako ziju psy...

a respektujem ine kultury, ale aj tak si myslim, ze chov spolocenskeho zvierata sa neda porovnavat s uzitkovymi... a tiez verim, ze pre niekoho ma rovnaku cenu jeho kozicka, kravka, ovecka, ci sliepocka ako pre mna psik ;) len je to oblast, kde tie zvierata nie su premnozene a nepotrebuju regulaciu... ale toto bezcielne mnozenie psikov by malo dostat nejaky poriadok...
alaya1
09.03.11,15:36
Llívia
09.03.11,16:20
Z článku:
"Peniaze treba hľadať v únikoch za daň za psa, ktoré vznikajú kvôli nedôslednému evidovaniu zvierat a chýbajúcej kontrole,"

Peniaze treba vybrať na pokutách od tých, ktorí vyhodia (opustia) svojho psa, alebo sa o hafana riadne nestarajú a je potrebné im ho odobrať, a dať ich útulkom. A ešte by títo tiežchovatelia mali platiť všetky náklady, ktoré vzniknú útulku s pobytom ich psa.

"Slovensko je jedna z mála krajín Európskej únie, ak nie jediná, ktorá nemá od roku 2002 žiadny zákon o ochrane zvierat," :mad::mad::mad:
Kvaka
09.03.11,16:24
Peniaze treba hľadať aj na pokutách za nezbieranie psích exkrementov. Keď ich množstvá denne obchádzam, vždy vidím 16,6€, toľko euráčkov na zemi sa váľa a nikto ich nechce?
Llívia
09.03.11,16:34
Aj to je možnosť. Ale podľa mňa by na tých nezodpovedných viac zabralo toto: pri neodstránených exkrementoch uložiť trest verejno-prospešnej práce, ktorá bude spočívať v....
, áno, presne v tom, odstraňovaní psích výkalov :D "Trestanec" by si dvakrát dobre rozmyslel, či na budúce po svojom miláčikovi uprace, alebo či bude mať radšej hanbu, že ho vidí celá "dedina" zbierať psie hovienka. :D:D:D
ozin
11.03.11,08:09
Ahoj, prosím Vás máte tu niekto skúsenosti s kňrmením psa metódou BARF? Privítam všetky Vaše rady .
Chokma
11.03.11,17:34
Ahoj, ja krmim kombinovane - davam aj granulky, aj varenu, aj surovu stravu. Dost caso vyvar s maskom, cestoviny, ryza, do toho zamiesam surovu nastruhanu zeleninku. A zatial nemam problemy. Skus popozerat na nete a je aj literatura v knihkupectvach.

Kuk sem http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-psa-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0
Chokma
11.03.11,17:37
Ja by som sa zas chcela spytat, ci mate skusenost s ohradkami pre psika do travy - daju sa pouzit aj pre zajov, kuriatka a tak. Pozerala som nejake na nete, no, neviem si to velmi predstavit a tiez ich kvalitu, pokial to nevidim. Mate niekto nejaku, vedeli by ste odporucit? Lebo v obchodoch v mojom okoli nemaju, tak by som chcela nieco cez net.
Kvaka
11.03.11,18:16
Ahoj, prosím Vás máte tu niekto skúsenosti s kňrmením psa metódou BARF? Privítam všetky Vaše rady .
Viac o strave BARF nájdeš na www.dogforum.sk
alaya1
12.03.11,08:21
Ja by som sa zas chcela spytat, ci mate skusenost s ohradkami pre psika do travy - daju sa pouzit aj pre zajov, kuriatka a tak. Pozerala som nejake na nete, no, neviem si to velmi predstavit a tiez ich kvalitu, pokial to nevidim. Mate niekto nejaku, vedeli by ste odporucit? Lebo v obchodoch v mojom okoli nemaju, tak by som chcela nieco cez net.
Skus zadat do googla ohradka pre psa a vyskocia ti vsetky linky, najdes co hladas.
alaya1
12.03.11,16:34
Ak by mal niekto zaujem o pudlika harlekyna, tu je odkaz. je to pes s PP, ale len na maznacika, nie chov a lacno.
http://psilaska.cz/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=369&catid=13&Itemid=460
ivuska1212
15.03.11,12:25
Dobrý den,
ma tu niekto z vás havanského psíka?
est
15.03.11,20:08
Ahoj, prosím Vás máte tu niekto skúsenosti s kňrmením psa metódou BARF? Privítam všetky Vaše rady .
Ja kŕmim BARFom takmer 3 roky, treba si to poriadne naštudovať a odhodlať sa. Zopár mojich skúseností nájdeš aj na mojej stránke: www.tatranskaafrika.sk
ak budeš potrebovať nejaké konkrétne rady, pomôžem...
ozin
16.03.11,09:09
Ďakujem, my sme začali, asi pred týždňom, len mám dosť problém s kosťami, zatiaľ sme dávali krky, kuracie trupy. Zháňam niekde možnosť kúpiť teˇlacie kosti. Tak uvidíme, zatiaľ to psom chutí.ďakujem a pozriem aj na rvoju stránku.
alaya1
16.03.11,12:42
Dobrý den,
ma tu niekto z vás havanského psíka?
Co potrebujes?
ivuska1212
17.03.11,18:16
Len chcem vediet, ci ho niekto ma, pretoze som tu nova a maleho 3 mesacneho havanacika si buduci tyzden donesieme domov. Moc sa na neho tesime, ale kedze to bude nas prvy havino, tak studujeme vsetko cez net. Takze teoreticky vieme toho uz dost ;-) .
alaya1
17.03.11,18:38
Ivuska, blahozelam k steniatku. Z ktorej CHS si si ho kupila? Havanacik je z plemena bisonikovitych a starostlivost je skoro rovnaka. T.j. kvalitna strava, dobra kozmetika, pravidelna udrzba srsti, peliesok, a vela vela trpezlivosti a lasky.
ivuska1212
18.03.11,13:47
Dakujem alaya, budeme mat psíka s PP od jednej chovatelky zo stredneho Slovenska. Je to vraj vzacny psík po skvelých rodičoch. Ako som uz pisala, teoriu ohladom starostlivosti uz mame ako tak v malicku, ale nejaka ta dobra prakticka rada vzdy padne vhod :-). Kazdy mi vravi, ze ked si havinka donesieme domov, je to ako s malickym babatkom.
evuš
18.03.11,13:49
Dakujem alaya, budeme mat psíka s PP od jednej chovatelky zo stredneho Slovenska. Je to vraj vzacny psík po skvelých rodičoch. Ako som uz pisala, teoriu ohladom starostlivosti uz mame ako tak v malicku, ale nejaka ta dobra prakticka rada vzdy padne vhod :-). Kazdy mi vravi, ze ked si havinka donesieme domov, je to ako s malickym babatkom.

Absolútne súhlasím, ale psík vám vašu lásku a starostlivosť odmení svojou bezhraničnou láskou... veľa šťastia !
alaya1
18.03.11,21:36
Dakujem alaya, budeme mat psíka s PP od jednej chovatelky zo stredneho Slovenska. Je to vraj vzacny psík po skvelých rodičoch. Ako som uz pisala, teoriu ohladom starostlivosti uz mame ako tak v malicku, ale nejaka ta dobra prakticka rada vzdy padne vhod :-). Kazdy mi vravi, ze ked si havinka donesieme domov, je to ako s malickym babatkom.
Ano, je to ako s malym babetkom. Blahozelam k rozhodnutiu kupit si psika s PP - tusim, ze je z Lucenca, nie? Tesim sa na stretnutie na vystavach psov, kde si mylsim, ze by si mohla zavitat, aspon koli uchovneniu psicka. Ja ma 2 psikov, bisonika frise, len moji su cely biely a na rozdiel od tvojho mojim sa srst upravuje, inak je starostlivost úplne rovnaka.
Ak nieco potrebujes, rada poradim.
Kvaka
18.03.11,22:09
Dnes som večer vytiahla spod krku nášho lorda túto príšeru. Musel tam byť od nedele, alebo od pondelka.
jozka56
18.03.11,22:21
Zajtra kontrolujem Miníka:)
truch
19.03.11,11:37
Dnes som večer vytiahla spod krku nášho lorda túto príšeru. Musel tam byť od nedele, alebo od pondelka.

Akosi skoro:( dnes nám nasnežilo, možno tie potvory skapú:D
truch
19.03.11,11:43
Dakujem alaya, budeme mat psíka s PP od jednej chovatelky zo stredneho Slovenska. Je to vraj vzacny psík po skvelých rodičoch. Ako som uz pisala, teoriu ohladom starostlivosti uz mame ako tak v malicku, ale nejaka ta dobra prakticka rada vzdy padne vhod :-). Kazdy mi vravi, ze ked si havinka donesieme domov, je to ako s malickym babatkom.

Ivka, presne si to vystihla, my máme už tretieho psíka, naštudované sme mali všetko, aj praktické skúsenosti a zase sa našlo niečo, s čím sme si nevedeli dať rady / takto pred rokom:)/. Každý psík je iný, má iné problémy, ale všetci nám prinesú veľa lásky a radosti:)
arizona
19.03.11,12:13
Dnes som večer vytiahla spod krku nášho lorda túto príšeru. Musel tam byť od nedele, alebo od pondelka.
Aj nas kocur uz priniesol prveho tohtorocneho kliesta.:mad:
Nedavno bol este sneh, neviem skadial sa tie potvory tak rychlo zobrali :mad::rolleyes:
ivuska1212
19.03.11,12:31
Ano, je to ako s malym babetkom. Blahozelam k rozhodnutiu kupit si psika s PP - tusim, ze je z Lucenca, nie? Tesim sa na stretnutie na vystavach psov, kde si mylsim, ze by si mohla zavitat, aspon koli uchovneniu psicka. Ja ma 2 psikov, bisonika frise, len moji su cely biely a na rozdiel od tvojho mojim sa srst upravuje, inak je starostlivost úplne rovnaka.
Ak nieco potrebujes, rada poradim.

Dakujem, ked uz ho budeme mat doma, urcite napisem :-)
Kvaka
19.03.11,13:03
Akosi skoro:( dnes nám nasnežilo, možno tie potvory skapú:D
V sobotu až pondelok sme boli na chalupe. Keďže lord sa odmieta vykadiť na dvore, musíme ho venčiť za dedinu, kde behal po lúke a pomedzi trávu. Vonku bolo tak 20°C, to sa dalo čakať. Aj som ho česala, ale ten sviniar kliešť bol tak zákerácky schovaný, že ho manžel len náhodou nahmatal, keď ho škrabkal pod krkom. Musím začať s kvapkou čajovníkového oleja za uchom, uvidíme.
Kvaka
19.03.11,13:08
Aj nas kocur uz priniesol prveho tohtorocneho kliesta.:mad:
Nedavno bol este sneh, neviem skadial sa tie potvory tak rychlo zobrali :mad::rolleyes:
Tu píšu, že na južnom slovensku sú aktívne kliešte už od januára.
http://vet-zeliezovce.spaces.live.com/blog/cns!23004449F584837A!230.entry
adi11
19.03.11,13:39
zaujimeve, ze tie potvory nevymrzli
beba13
19.03.11,21:52
aj naše šteniatko malo vo štvrtok kliešta,o takomto čase sa už vyskytujú aj u nás,inak ked bol veterinár ho zaočkovať ho sam sa divil že sú skoro
Petra Nová
20.03.11,16:47
Dávno som tu nebola a tak som sa prišla znovu vyrozprávať.;)

Viem, že psíci majú XY ráz lepší sluch ako ľudia, čo mi hava každý deň dokazuje, lebo už pri nepočuteľnom šramote na chodbe uteká k dverám. Tam víta skoro každého okoloidúceho alebo návštevu, keď ja o nich ani nechyrujem. Tak som sa zadumala nad tým, či našim havinom neškodí hluk, ktorý my vnímame ako normálny. Ak vytiahnem vysávač, napriek tomu, že ho považujem za celkom tichý, hava okamžite odtiahne do úplne inej miestnosti. To by svedčilo o tom, že jej ten zvuk nie je príjemný. Poučená týmto, rádio aj televízor počúvam tak, aby som počula, ale celkom potichu. Praktizujem to tak už dlhšie. A dnes ma hava prekvapila hneď dvakrát. Po prvé tým, že pri varení len kratučko pobudla so mnou v kuchyni a usalašila sa v jej kresle pri počítači, z ktorého som počúvala Gershwinovu Porgy a Bess . Keďže tá vzdialenosť je väčšia, tak reproduktory dosť burácali, aby bolo v kuchyni počuť. A to druhé prekvapenie bolo, že tam vydržala do konca. Ja teda neviem, či pri citlivosti psích uší sa jej tá hudba páčila napriek tomu, že bola nahlas pustená alebo žeby jej hluk vôbec neškodil? Alebo jej chystaný obed nevoňal? Alebo čo? To keby som vedela!?;):):confused:
Napriek dnešnej skúsenosti R a TV budem počúvať aj ďalej len na polovičný plyn.:)
pepsikova
23.03.11,19:02
..mojuš, asik to bude tým, že jej tá hudba niečo hovorila..lebo aj pepsikoláčovi sa bežne stáva, že Albana Carissiho počúva na gauči a pritom ten hlas je dosť silný a aj hlasný- (ale tiež už hudbu počúvam tichšie)..aj Enriqa môže, aj hlasnejšie...ale napríklad ľudovky- vopchá sa do kúpelne a zavrie za sebou dvere..(ale to sa u nás našťastie nepočúva)..tiež som už viackrát uvažovala nad jeho chovaním, ale- k ničomu som neprišla...a to peps na svoj vek počuje už len to, čo chce!!..a to aj potichu povedané...havíky sú múdre a treba im aj muzičku...
pepsikova
23.03.11,19:07
...a môj pepsikoláčik má problém...doktor dnes povedal, že mu treba Prednison, 1/4 tabletky denne......a má vraj slabšie srdiečko, ale o srdcových chorobách sa v tom lieku nepíše....neviete, či okrem Prednisonu je niečo iné?..nepáči sa mi ten liek, podľa referencií ....
Petra Nová
23.03.11,22:42
..mojuš, asik to bude tým, že jej tá hudba niečo hovorila..lebo aj pepsikoláčovi sa bežne stáva, že Albana Carissiho počúva na gauči a pritom ten hlas je dosť silný a aj hlasný- (ale tiež už hudbu počúvam tichšie)..aj Enriqa môže, aj hlasnejšie...ale napríklad ľudovky- vopchá sa do kúpelne a zavrie za sebou dvere..(ale to sa u nás našťastie nepočúva)..tiež som už viackrát uvažovala nad jeho chovaním, ale- k ničomu som neprišla...a to peps na svoj vek počuje už len to, čo chce!!..a to aj potichu povedané...havíky sú múdre a treba im aj muzičku...
:) :) :)
Pepsi, poviem Ti, že máme ozaj múdrych psíkov. Moja hava bude mať tri rôčky, ale tiež počuje, len čo sama chce, inak sa vypojí a môžem jej hovoriť, čo chcem.:) Preto už dávnejšie som sa vzdala predstavy, že bude poslušným robotom, plniacim všetky príkazy.
Inak na tú myšlienku, či im hluk neškodí som prišla tak, že som sa zobudila pri telke a tá zrejme zmenou relácie tak revala, až mi to bolo nepríjemné. A hava pri mne, preto tá starosť.;)
Inak je mi ľúto, že má Peps problémy, pretože ochorenie srdiečka je vážne tak u ľudí, ako aj u psíkov. Neviem na čo sa používa Prednison, ale Tvojmu psíkovi želám, aby mu srdiečko dlho - predlho vydržalo.
Dav
23.03.11,22:57
...a môj pepsikoláčik má problém...doktor dnes povedal, že mu treba Prednison, 1/4 tabletky denne......a má vraj slabšie srdiečko, ale o srdcových chorobách sa v tom lieku nepíše....neviete, či okrem Prednisonu je niečo iné?..nepáči sa mi ten liek, podľa referencií ....
Pozdravujeme a želáme skoré zotavenie.
ivuska1212
25.03.11,11:58
Ahojte, tak mame nasho psicka doma druhy den. Zatial sa spolu spoznavame a samozrejme sa ucime chodit cikat a kakat :-)). Zatial len na plienocku v byte, este tyzden s nim nemozme ist von.
andreaS
25.03.11,12:01
Ahojte, tak mame nasho psicka doma druhy den. Zatial sa spolu spoznavame a samozrejme sa ucime chodit cikat a kakat :-)). Zatial len na plienocku v byte, este tyzden s nim nemozme ist von.

preco nemozete ist s nim von??

a preco ucite na plienku? psik bude dopleteny...
ivuska1212
25.03.11,13:01
preco nemozete ist s nim von??

a preco ucite na plienku? psik bude dopleteny...

Chovatelka od ktorej ho mame nam povedala, ze s nim mame ist von az 2 tyzdne od druheho ockovania. Byvame v panelaku a chodi tu von vela psov a aj macky. Vravela, ze keby sme byvali v dome s vlastnou zahradou, ze by sme mohli.
andreaS
25.03.11,13:13
to je dake divne... a to ma kolko to male, ze nema ockovania?

ja by som s nim isla von v pohode akurat nie ku psikom kym nie je ockovany na besnotu (my sme ockovali v 3 mesiacoch, ale to kvoli vystavam, kde by ma nepustili s nezaockovanym, aj ked zakon kaze od 6 mes), ale zase domace psiky by mali byt zaockovane, tak nemaju co preniest...

a rovnako by som ho nedavala hladkat cudzim ludom (sama to nemam rada kym sa neopytaju a rovnako sa aj ja pytam, ci mozem pohladkat ;) )...

keby bola zima nepoviem nic, mohlo by ochoriet, ja som kupovala prveho na jar a druheho v zime... tak s druhym sme chodili von na rychle vencenie...

a ked nema chodit 2 tyzdne von a nezacat sa hned ucit ako to bude u vas chodit, tak to je tiez cudne... s takym drobcom treba ist von kazde 2h aby pochopil ze doma sa potreby nerobia...

musim sa priznat, ze mi to zavana skorym odpredajom steniatka ... :( my mame v stanovach ze stena musi mat v den odberu aspon 49 dni a aj tak to nikto nedodrziava, je lepsie ak ma aspon tych 8 tyzdnov a je ako-tak socializovane zo svojej povodnej svorky...
ivuska1212
25.03.11,14:29
to je dake divne... a to ma kolko to male, ze nema ockovania?

ja by som s nim isla von v pohode akurat nie ku psikom kym nie je ockovany na besnotu (my sme ockovali v 3 mesiacoch, ale to kvoli vystavam, kde by ma nepustili s nezaockovanym, aj ked zakon kaze od 6 mes), ale zase domace psiky by mali byt zaockovane, tak nemaju co preniest...

a rovnako by som ho nedavala hladkat cudzim ludom (sama to nemam rada kym sa neopytaju a rovnako sa aj ja pytam, ci mozem pohladkat ;) )...

keby bola zima nepoviem nic, mohlo by ochoriet, ja som kupovala prveho na jar a druheho v zime... tak s druhym sme chodili von na rychle vencenie...

a ked nema chodit 2 tyzdne von a nezacat sa hned ucit ako to bude u vas chodit, tak to je tiez cudne... s takym drobcom treba ist von kazde 2h aby pochopil ze doma sa potreby nerobia...

musim sa priznat, ze mi to zavana skorym odpredajom steniatka ... :( my mame v stanovach ze stena musi mat v den odberu aspon 49 dni a aj tak to nikto nedodrziava, je lepsie ak ma aspon tych 8 tyzdnov a je ako-tak socializovane zo svojej povodnej svorky...

Nase steniatko ma 12 tyzdnov a minuly tyzden v sobotu bolo zaockovane druhou stenacou vakcinou. Na tretie ockovanie, kedy dostane uz aj vakcinu proti besnote, uz pojdeme s nim my asi tak za mesiac. Citali sme vsade, ze von so steniatkom sa moze az 2 tyzdne po 2.ockovani, takze presne, ako nam povedala chovatelka.
alaya1
25.03.11,14:45
Nase steniatko ma 12 tyzdnov a minuly tyzden v sobotu bolo zaockovane druhou stenacou vakcinou. Na tretie ockovanie, kedy dostane uz aj vakcinu proti besnote, uz pojdeme s nim my asi tak za mesiac. Citali sme vsade, ze von so steniatkom sa moze az 2 tyzdne po 2.ockovani, takze presne, ako nam povedala chovatelka.
Ivuska, blahozelam ti k steniatku, v 12 tyzdnoch je odber uplne v pohode.
To cikanie doma na plienku je zvyk chovatelov psov, ktori ich vystavuju, nakolko pred vystavou by uz okupany pes nemal ist von, aby sa neuspinil. Problem je vsak u psov a to so znackovanim.
Ked ti zacne znackovat a bude cikat doma, tak ti oznackuje cely byt. Moj pes doma necika, len vonku a priznam sa, niekedy by mi bodlo, ked leje a pod., aby vedel aj doma na plienku,no nevie. Moja kamoska naucila psa cikat doma, no na balkone. ma tam aj drievko, ktore ocikava, ona ho potom len poumyva a pouziva dalej. Ucila ho to na jedno slovo- cikaj- a on hned znackuje to drievko.
Ak ti chovatelka vravela, ze nemas s nim chodit von, tak to dodrzuj.
Ale po pravde, niekde mimo dosah deti, psov a maciek by som ho na par minut na rukach odniesla, nech si pobeha cez obed, vela radosti so psikom..
Akej je farby?
ivuska1212
25.03.11,19:36
Ivuska, blahozelam ti k steniatku, v 12 tyzdnoch je odber uplne v pohode.
To cikanie doma na plienku je zvyk chovatelov psov, ktori ich vystavuju, nakolko pred vystavou by uz okupany pes nemal ist von, aby sa neuspinil. Problem je vsak u psov a to so znackovanim.
Ked ti zacne znackovat a bude cikat doma, tak ti oznackuje cely byt. Moj pes doma necika, len vonku a priznam sa, niekedy by mi bodlo, ked leje a pod., aby vedel aj doma na plienku,no nevie. Moja kamoska naucila psa cikat doma, no na balkone. ma tam aj drievko, ktore ocikava, ona ho potom len poumyva a pouziva dalej. Ucila ho to na jedno slovo- cikaj- a on hned znackuje to drievko.
Ak ti chovatelka vravela, ze nemas s nim chodit von, tak to dodrzuj.
Ale po pravde, niekde mimo dosah deti, psov a maciek by som ho na par minut na rukach odniesla, nech si pobeha cez obed, vela radosti so psikom..
Akej je farby?

Dakujem alaya, je taky karamelkovy, v papieroch ma napisane, ze sobolia. Je krasny.
alaya1
25.03.11,20:56
Dakujem alaya, je taky karamelkovy, v papieroch ma napisane, ze sobolia. Je krasny.

To je nadherna farba psika, tak a uz ho len prihlasit na klubovku do KE v juli-), ale stihol by ti este aj Bratislavu v maji.
Mate to teraz pestre, ale krasne.
mmaarreekk
30.03.11,11:17
ahojte,

viete mi prosím niekto poradiť najlepšie z vlastnej skúsenosti - máme 9 ročného labradora, ktorý po dlhšom ležaní alebo chodení kríva na prednú nohu. Úraz nemal žiadny. Počul som, že labradori sú náchylné na problémy s kĺbami... neviete niekto poradiť nejakú výživu pre kĺby - buď špeciálne pre psov, alebo aj niečo iné oskúšané...?


Ďakujem za každú radu.
M.
alaya1
30.03.11,12:08
ahojte,

viete mi prosím niekto poradiť najlepšie z vlastnej skúsenosti - máme 9 ročného labradora, ktorý po dlhšom ležaní alebo chodení kríva na prednú nohu. Úraz nemal žiadny. Počul som, že labradori sú náchylné na problémy s kĺbami... neviete niekto poradiť nejakú výživu pre kĺby - buď špeciálne pre psov, alebo aj niečo iné oskúšané...?


Ďakujem za každú radu.
M.


Na klbiky- ALAVIS MSM 99,97%. Uzivat podla vahy, je tam davkovanie. 60tbl. stoji cca 15eur. my to tiez pouzivame, zas koli zadnej labke a klbikom vobec. Budem to pouzivat cca 3 mesiace, potom tiez pauza a opat. je to vyborny pripravok.
ja som si ho objednala v ludskej lekarni. Oni to dostali z veter.velkoobchodu, mala som ho na 2.den po objednani.
mmaarreekk
30.03.11,13:52
Na klbiky- ALAVIS MSM 99,97%. Uzivat podla vahy, je tam davkovanie. 60tbl. stoji cca 15eur. my to tiez pouzivame, zas koli zadnej labke a klbikom vobec. Budem to pouzivat cca 3 mesiace, potom tiez pauza a opat. je to vyborny pripravok.
ja som si ho objednala v ludskej lekarni. Oni to dostali z veter.velkoobchodu, mala som ho na 2.den po objednani.
ďakujem veľmi pekne

- už aj idem do lekárne

A pomáha to? Hafan prestal krívať? A treba hafana "šetriť"? Lebo ten môj sa mi stále pýta na prechádzku, neobsedí, furt len behať de-tade.. :)

- a akého veľkého máte hafana? tento prípravok Vám poradil veterinár? Ak máte malé plemeno - existuje aj alternatíva tohto prípravku pre väčšie plemeno (35 kg), alebo je to to isté?
alaya1
30.03.11,14:25
ďakujem veľmi pekne

- už aj idem do lekárne

A pomáha to? Hafan prestal krívať? A treba hafana "šetriť"? Lebo ten môj sa mi stále pýta na prechádzku, neobsedí, furt len behať de-tade.. :)

- a akého veľkého máte hafana? tento prípravok Vám poradil veterinár? Ak máte malé plemeno - existuje aj alternatíva tohto prípravku pre väčšie plemeno (35 kg), alebo je to to isté?

V prvom rade asi treba navstivit veterinara s problemom u psika, ako s kazdym problemom.
tento preparat sa davkuje, ako som uz spominala podla vahy psa, je to v letaciku. je to len doplnok vyzivy.http://www.equito.sk/katalog/action/productdetail/oc/2493/product/doplnkove-krmivo-pre-psov-pre-zdrave-klby-alavis-msm-9997%25.xhtml


Ale myslim, ze najlepsie poradi veterinar.
mmaarreekk
31.03.11,06:02
V prvom rade asi treba navstivit veterinara s problemom u psika, ako s kazdym problemom.
tento preparat sa davkuje, ako som uz spominala podla vahy psa, je to v letaciku. je to len doplnok vyzivy.http://www.equito.sk/katalog/action/productdetail/oc/2493/product/doplnkove-krmivo-pre-psov-pre-zdrave-klby-alavis-msm-9997%25.xhtml


Ale myslim, ze najlepsie poradi veterinar.
ďakujem ešte raz
defenestrator
31.03.11,16:41
Ahoj, neviem, kde by som tento prispevok zaradil, tak to pisem sem.
Pred par dnami, som bol so psom na prechadzke a sli sme okolo druzstva, kde bol za plotom pes (zrejme strazny, kedze to bol vlciak s bernardinom krizenny :) ) a moj dovercivy pes Dexter isiel blizko popri plote a strazny pes sa zrazu vystrcil zpod plota a uhryzol ho do zadnej labky. Prave vychadzali z tadial ludia, takze som im to hned oznamil, a poziadal ich o nejaky obvaz aby som mu ranu obviazal. Na druhy den sme s nim boli u lekara, ktory ho osetril, zrontgenoval a dal lieky. Vsetko to stalo cca 60€.
Nasleduje moja ziadost o pomoc s tym, ci je mozne ist to dat majitelovi utocneho psa preplatit, alebo ci ma povinnost aspon cast vydavkov hradit, ci je na to nejaky zakon, alebo tam mam ist osobne, ci poslat mu to pisomne, ak sa teda da nieco taketo riesit, tak akym sposobom?
Dakujem za kazdy prispevok a radu.
mmaarreekk
01.04.11,13:21
Ahoj, neviem, kde by som tento prispevok zaradil, tak to pisem sem.
Pred par dnami, som bol so psom na prechadzke a sli sme okolo druzstva, kde bol za plotom pes (zrejme strazny, kedze to bol vlciak s bernardinom krizenny :) ) a moj dovercivy pes Dexter isiel blizko popri plote a strazny pes sa zrazu vystrcil zpod plota a uhryzol ho do zadnej labky. Prave vychadzali z tadial ludia, takze som im to hned oznamil, a poziadal ich o nejaky obvaz aby som mu ranu obviazal. Na druhy den sme s nim boli u lekara, ktory ho osetril, zrontgenoval a dal lieky. Vsetko to stalo cca 60€.
Nasleduje moja ziadost o pomoc s tym, ci je mozne ist to dat majitelovi utocneho psa preplatit, alebo ci ma povinnost aspon cast vydavkov hradit, ci je na to nejaky zakon, alebo tam mam ist osobne, ci poslat mu to pisomne, ak sa teda da nieco taketo riesit, tak akym sposobom?
Dakujem za kazdy prispevok a radu.
s majiteľom útočníka si sa o tom už rozprával? možno sa to vyrieši už pri prvom rozhovore...
ana macková
04.04.11,04:43
Dobrý deň. Včera sa nám narodilo krásnych 8 šteniatok amerického stafíka. Zdá sa, že je všetko v poriadku, pôrod bol v pohode, šteniatka sú životaschopné, tak dúfam,že sa nič zlé už neprihodí. Potrebovala by som typy a rady, ako sa starať o maminku. Nejaké špeciálne dobrotky na mliečko, lebo sa mi zdá, že 8 papkáčov ju dosť zničí. Poraďte.... ˇDakujem...
arizona
04.04.11,05:02
Dobrý deň. Včera sa nám narodilo krásnych 8 šteniatok amerického stafíka. Zdá sa, že je všetko v poriadku, pôrod bol v pohode, šteniatka sú životaschopné, tak dúfam,že sa nič zlé už neprihodí. Potrebovala by som typy a rady, ako sa starať o maminku. Nejaké špeciálne dobrotky na mliečko, lebo sa mi zdá, že 8 papkáčov ju dosť zničí. Poraďte.... ˇDakujem...
Nasa pitbulka mala 9 papkacov.Kupovali sme jej specialne granule pre kojace fenky, nazov si nepamatam,ale v zoochove urcite budu vediet poradit.
Okrem toho smotany,jogurty,krupicovu kasu.Ked prestala kojit, tak sme dost davali ryby.

Este ma napadla jedna vec. Nasej fenke zostali po steniatkach velmi vytahane "didiky".Nakolko ma kratku srst, dost to vidiet.
Az ovela neskor sme sa dozvedeli, ze po porode sa davaju nejake injekcie na stiahnutie.
Mozno ma niekto z poradakov skusenosti a napise,alebo sa spytajte veterinara...
Chokma
04.04.11,05:31
Dobrý deň. Včera sa nám narodilo krásnych 8 šteniatok amerického stafíka. Zdá sa, že je všetko v poriadku, pôrod bol v pohode, šteniatka sú životaschopné, tak dúfam,že sa nič zlé už neprihodí. Potrebovala by som typy a rady, ako sa starať o maminku. Nejaké špeciálne dobrotky na mliečko, lebo sa mi zdá, že 8 papkáčov ju dosť zničí. Poraďte.... ˇDakujem...

Ja by som suche granulky - i ked vyzivnejsie pre kojace fenky - dala do misticky k fenocke na stalo, aby si mohla zobnut, kedy z nich chce, ale krmila ju hlavne zivocisnymi bielkovinami - masko, vajicka, tiez jogurtik, dokonca som pocula, ze niekto daval fenkam na mliecko aj rascovu polievku presne ako kojacim zenam, pripadne trosku pivka. A mozno vitaminky - napr. Canvit multi (su ochutene, takze psik ich ma rad), su pre havkov, ktori potrebuju doplnit sirokospektralne vitaminy a je tam pisane, ze aj pre kojace fenky. Hlavne vsak vela stavnatej stravy a dat pozor, aby z niecoho nedostala hnacku, lebo by to mohlo zle-nedobre dopadnut. Cize mastne urcite vylucit a vela ludi si mysli, ze mliecko, tak to by som ja urcite nedavala - hlavne, ak neviem, ci nema alergiu na laktozu. ;-) A nezabudni ju odcervit.
truch
04.04.11,06:20
Este ma napadla jedna vec. Nasej fenke zostali po steniatkach velmi vytahane "didiky".Nakolko ma kratku srst, dost to vidiet.
Az ovela neskor sme sa dozvedeli, ze po porode sa davaju nejake injekcie na stiahnutie.
Mozno ma niekto z poradakov skusenosti a napise,alebo sa spytajte veterinara...

Toto sa stalo aj nám, tiež som nevedela, že existujú injekcie na stiahnutie. Treba na to dávať pozor, naša hava na to doplatila:( a to sme mali len 3 šteniatka. Ani si neviem predstaviť, ako chúďa zvládne osem šteniatok.
truch
04.04.11,13:04
Idem sa s vami poradiť. Naša hava má už rok a 2 mesiace. Doteraz som jej objednávala granule Pro plane pre šteňatá. Nemáme žiadne problémy, granule sú výborné, len naša Angy začína priberať, tak som jej trochu znížila dávku. Budeme musieť prejsť na granule pre dospelé psy, tie šteňacie sú asi moc výživné. Aké granule by ste mi odporučili? Pred rokom ste mi odporučili pro plane a bolo všetko v poriadku, tak poradíte aj teraz? :)
alaya1
04.04.11,14:01
Idem sa s vami poradiť. Naša hava má už rok a 2 mesiace. Doteraz som jej objednávala granule Pro plane pre šteňatá. Nemáme žiadne problémy, granule sú výborné, len naša Angy začína priberať, tak som jej trochu znížila dávku. Budeme musieť prejsť na granule pre dospelé psy, tie šteňacie sú asi moc výživné. Aké granule by ste mi odporučili? Pred rokom ste mi odporučili pro plane a bolo všetko v poriadku, tak poradíte aj teraz? :)
Chcem sa opytat, to tato 1 rocna fenka uz mala steniatka, o ktorych pises vyssie??
Ak jej pro planky robia dobre, kup jej take iste zlozenie, ale pre dospelych psov. Zacni podavat miesanim so stenacimi, nikdyx neprechadzaj na nove granule hned.
truch
04.04.11,14:07
Chcem sa opytat, to tato 1 rocna fenka uz mala steniatka, o ktorych pises vyssie??
Ak jej pro planky robia dobre, kup jej take iste zlozenie, ale pre dospelych psov. Zacni podavat miesanim so stenacimi, nikdyx neprechadzaj na nove granule hned.

Nie, naša ešte nemala šteniatka:) To som písala o našej Teske, ktorá ako 9 ročná dostala rakovinu mliečnych žliaz, už je tomu 5 rokov:( Potom sme dlho nechceli psíka, až vlani sme kúpili ďaľšie šteniatko, ktoré má teraz vyše roka a robí nám radosť:)
alaya1
04.04.11,14:26
Uz som sa zlakla, ze ste vyuzili prve haranie, ale ok-)
truch
04.04.11,15:03
C
Ak jej pro planky robia dobre, kup jej take iste zlozenie, ale pre dospelych psov. Zacni podavat miesanim so stenacimi, nikdyx neprechadzaj na nove granule hned.
Musím popozerať, aké pro planky majú a vybrať jej. Raz som omylom objednala iný druh, tiež PP, pekne postupne sme na ne prešli, bez problémov, tak dúfam, že sa to aj teraz podarí:)
ivuska1212
06.04.11,16:01
Tak my rastieme ako z vody, papkame, hrame sa a spinkame. Chodime vonku kazdu hodinu - hodinu a pol, cikame a kakame vonku, ale obcas sa nam pritrafi este aj doma. Dufam, ze to havinko skoro pochopi, ze sa to robi iba von :-). Mame 3 mesiace a jeden tyzden. Havino je velmi vnimavy a hravy. Poradte, odkedy ho mam zacat ucit sadnut, lahnut, .... ked to skusam teraz, tak sa chce so mnou len hrat.
alaya1
06.04.11,16:04
Ivuska, blahozelam je krasny, trocha je aj pomarancovy. V dospelosti bude velmi pekny. Chce sa hrat, samozrejme, ved je to steniatko.
willma
06.04.11,18:12
ivuska je treba práve využiť tú hravosť šteniatka, a okrem iného dávam do pozornosti aj seriál na Spektre "Buď ja alebo pes", sú tam veľmi cenné rady od trénerky psov - čo tá dokáže je naozaj obdivuhodné.
niella
06.04.11,18:42
Chcela by som poradiť, resp. upozorniť na výbornú reláciu o výcviku alebo prevýchove nezvládateľných psíkov-miláčikov, ktorá beží na National geographic channel a volá sa "Dog whisperer". Naši to prekladajú ako Znalec psej duše. Je to výborný a neuveriteľne hodnotný hodinový program zameraný na (pre)výchovu psíkov a trénovanie ich majiteľov ako vodcov svorky. Vrelo odporúčam, beží to denne v pracovné dni dopoludnia o 11:00 a aj popoludní o 18:00, v piatok dokonca aj o 22:00. Cez víkendy len o 13:00. Kto by toto sledoval, určite by prispel k tomu, aby nebolo toľko nešťastných psíkov a aj ich majiteľov a taktiež naštvaných "nepsíčkarov".