Llívia
06.04.11,21:28
Pozerala som to, je to skutočne vynikajúci seriál.
andreaS
07.04.11,06:32
pozerame obe relacie a su obe fantasticke... akurat, ze vela veci by som si netrufala vyskusat, pretoze pes vyciti, ze som si neni ista... aj victoria aj cezar maju take to "psie fluidum" ... mam z nich pocit, akoby oni samy boli v minulom zivote psy ;-) ... pretoze je az neuveritelne ako rychlo zmenia myslenie neporiadnych nevychovanych psikov...

ale oba serialy nieco naucia... ;-)

inak aj niektora ceska televizia natocila obdobny serial... ten som pozerala cez internet z archivu... ale nema to ten smrnc...
andreaS
07.04.11,06:35
nasla som archiv toho cz serialu:

http://voyo.nova.cz/polepsovna-mazlicku/
mirpo
07.04.11,07:12
Sú to výborné seriály. V podstate ani tak nejde len o prevýchovu maznáčikov, ale skôr ich pánov a vysvetlenie ako sa má vodca svorky správať.
mirpo
09.04.11,20:10
Ja pozerávam tieto seriály aj cez:
http://hafici.net/zabava/tv
Je tam aj: Buď já nebo pes, polepšovna mazlíčkú, mezi námi zvířaty, zvieracia klinika... :)
niella
11.04.11,18:46
Ešte pripájam jeden pekný výrok od amerického spisovateľa Josha Billingsa : "A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself." :)
ivuska1212
14.04.11,13:49
Dakujem za rady, pozeram oba serialy. Este vas poprosim o vas nazor. Ked sme si doniesli steniatko pred troma tyzdnami, bolo naucene na granulky friskies. Nechceli sme mu ich menit hned, lebo ich pekne papka a aj hov..nka ma pekne. Lenze citam hlavne tu na nete, ze niesu najlepsie. Ked som si precitala zlozenie, tak naozaj nic moc. Poradte mi, ktore granulky su vhodne a kvalitne pre 3 a polmesacne steniatko maleho plemena. Aky nazor mate na krmivo Nutra Gold?
Kvaka
14.04.11,13:54
Dakujem za rady, pozeram oba serialy. Este vas poprosim o vas nazor. Ked sme si doniesli steniatko pred troma tyzdnami, bolo naucene na granulky friskies. Nechceli sme mu ich menit hned, lebo ich pekne papka a aj hov..nka ma pekne. Lenze citam hlavne tu na nete, ze niesu najlepsie. Ked som si precitala zlozenie, tak naozaj nic moc. Poradte mi, ktore granulky su vhodne a kvalitne pre 3 a polmesacne steniatko maleho plemena. Aky nazor mate na krmivo Nutra Gold?
ivuška, pozri sa na dogfóre, tam sú témy aj podľa plemien a poradia ti akurátne.
Kvaka
14.04.11,13:59
Ešte pripájam jeden pekný výrok od amerického spisovateľa Josha Billingsa : "A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself." :)
Upravený citát je v úvode knihy "Psi v lásce nikdy nelžou", autor knihy je Jeffrey Moussaieff Masson a pod citátom je meno Fritz Von UNHRUH.
V tejto knihe je preklad "Pes je jediný tvor, ktorý vás miluje viac, ako vy milujete sami seba.
luana38
17.04.11,11:35
Mam tu oznam pre milovnikov psov v Presove.
Spolumajitelstvo.
Dam zadarmo do spolumajitelstva stena.- fenocku spolocenskeho plemena s PP. Bude pisana na moju CHS, no zit bude u vas, ako vas psik so vsetkym s tym suvisiacim. Len seriozny, zodpovedny, dospely clovek. Zmluva o spoluimajitelstve je samozrejmost.
Ak mate zaujem, napiste mi sukromnu spravu.

Nedala som to do inzercie, predsa len tu chodi viac psickarov.
Petra Nová
17.04.11,12:07
Mam tu oznam pre milovnikov psov v Presove.
Darujem- spolumajitelstvo.
Darujem do spolumajitelstva stena.- fenocku spolocenskeho plemena s PP. Bude pisana na moju CHS, no zit bude u vas, ako vas psik so vsetkym s tym suvisiacim. Len seriozny, zodpovedny, dospely clovek. Zmluva o spoluimajitelstve je samozrejmost.
Ak mate zaujem, napiste mi sukromnu spravu.

Nedala som to do inzercie, predsa len tu chodi viac psickarov.

Hmm... zaujímavé. Dobre, daruješ, budem ho chovať a aké by boli práva Tvojej CHS k psíkovi?
pepsikova
17.04.11,12:28
...a toto je aký biznis..psíka dám- ale bude môj?..to je čo,zmluva o pôžičke?..a čo nejaké city k zvieratku- aj to je tam zakotvené?..
luana38
17.04.11,12:29
Dobry den. Petra. Ste z Presova, mate zaujem?Podmienky spolumaitelstva su dane, pes je majetkom chovatela/mna/, odchovy su moje, ale pes je akoby v opatere cloveka, ktory ho ma doma. Takze pes je akoby jeho, len ho nemoze predat, darovat a pod.
Vsetko je sucastou zmluvy o spolumajitelstve cena takeho psika je cez 1000 euro.
Spolumajitelstvo je pri chove PP psov bezna vec, ak chovatel pre rozne priciny nemoze mat psika doma a nechce ho predat, vzdat sa ho, ponukne niekomu, kto na kupu psika nema peniaze, spolumajitelstvo.
Toto naozaj ziaden biznis nie je. Je to pomoc cloveka, cloveku a zvieratu zvlast.
Petra Nová
17.04.11,12:43
Dobry den. Petra. Ste z Presova, mate zaujem?Podmienky spolumaitelstva su dane, pes je majetkom chovatela/mna/, odchovy su moje, ale pes je akoby v opatere cloveka, ktory ho ma doma. Takze pes je akoby jeho, len ho nemoze predat, darovat a pod.
Vsetko je sucastou zmluvy o spolumajitelstve cena takeho psika je cez 1000 euro.
Spolumajitelstvo je pri chove PP psov bezna vec, ak chovatel pre rozne priciny nemoze mat psika doma a nechce ho predat, vzdat sa ho, ponukne niekomu, kto na kupu psika nema peniaze, spolumajitelstvo.
Toto naozaj ziaden biznis nie je. Je to pomoc cloveka, cloveku a zvieratu zvlast.

Nie som z Prešova, a ani nechcem byť profesionálnym psím rodičom. Je to zaujímavá ponuka, zaujímavý vzťah, rozhodne nie spoluvlastnícky, lebo keď daruješ, strácaš vlastníctvo k daru. Chcela som o ňom vedieť niečo viac. Na moju otázku si neodpovedala, nevadí.:cool: Aspoň môže prísť na rad moja fantázia.
andreaS
17.04.11,15:35
toto je fakt bezna vec pri psikoch s PP... akurat ze by bolo zaujimavejsie rozvinut podmienky pre pripadneho zaujemcu... pokial ide o psa s PP, tak ho treba uchovnit... kto bude znasat starostlivost o srst (ak je nutna) a poplatky za vystavy? aj to je dost podstatne, kedze viem, ze vystavy nestoja malo...
Petra Nová
21.04.11,19:51
Minulý rok som v niektorej miláčikovskej téme napísala veľkonočné vyznanie mojej have. Tento rok to vyznanie nebude až také emociálne, aj keď kto ho vie, ako všetko dopadne.:mee: Veľkonočný rituál sme zachovali. Dnes hava prešla hygienickou a vizuálnou premenou. Je pekná, biela, čistá a ostrihaná. A teda pripravená sviatkovať. Tá celková očista bola užitočná aj na to, že na jej vystrihanom telíčku som nahmatala pohyblivú hrčku o veľkosti eura. Keď mala kožuch, tú hrčku som nenašla. A tak so skončením Veľkonočných sviatkov nás čaká návšteva veterinára a očakávanie, čo to je. Vystrašilo ma to, lebo je ešte mladučká.
Lubaba
21.04.11,19:56
Minulý rok som v niektorej miláčikovskej téme napísala veľkonočné vyznanie mojej have. Tento rok to vyznanie nebude až také emociálne, aj keď kto ho vie, ako všetko dopadne.:mee: Veľkonočný rituál sme zachovali. Dnes hava prešla hygienickou a vizuálnou premenou. Je pekná, biela, čistá a ostrihaná. A teda pripravená sviatkovať. Tá celková očista bola užitočná aj na to, že na jej vystrihanom telíčku som nahmatala pohyblivú hrčku o veľkosti eura. Keď mala kožuch, tú hrčku som nenašla. A tak so skončením Veľkonočných sviatkov nás čaká návšteva veterinára a očakávanie, čo to je. Vystrašilo ma to, lebo je ešte mladučká.
dúfam a prajem ti aby tvoja hava bola fit..
Petra Nová
21.04.11,20:03
Ďakujem, veľmi si držím palce, aby to bolo nič. Desím sa hrčiek na ľudskom tele, aj na psom telíčku.
Lubaba
21.04.11,20:11
plne chápem, ja tiež čakám na výsledky ale na ľudskom tele..
Petra Nová
21.04.11,20:18
Ach jaj, tie prsty začínam ešte mocnejšie držať, teraz už aj Tebe.
:) Toto malé slniečko myslím ako symbol toho, že všetko dobre dopadne.
alaya1
22.04.11,06:37
Minulý rok som v niektorej miláčikovskej téme napísala veľkonočné vyznanie mojej have. Tento rok to vyznanie nebude až také emociálne, aj keď kto ho vie, ako všetko dopadne.:mee: Veľkonočný rituál sme zachovali. Dnes hava prešla hygienickou a vizuálnou premenou. Je pekná, biela, čistá a ostrihaná. A teda pripravená sviatkovať. Tá celková očista bola užitočná aj na to, že na jej vystrihanom telíčku som nahmatala pohyblivú hrčku o veľkosti eura. Keď mala kožuch, tú hrčku som nenašla. A tak so skončením Veľkonočných sviatkov nás čaká návšteva veterinára a očakávanie, čo to je. Vystrašilo ma to, lebo je ešte mladučká.
Tak teda Petra, nechcela by som byt v tvojej kozi, nase len kychnu a som v strese. Drzim velmi prsty a verim, ze je to len prebytok tuku v malej zrazeninke.
Petra Nová
22.04.11,07:13
Tak teda Petra, nechcela by som byt v tvojej kozi, nase len kychnu a som v strese. Drzim velmi prsty a verim, ze je to len prebytok tuku v malej zrazeninke.
V poslednom čase sa na nás lepí akosi priveľa pľuhavstiev. Asi pred dvoma týždňami sme skončili s liečením žalúdka, s ktorým hava mala zas problémy, podľa mňa bez zjavnej príčiny. Neviem, či večer nepichla nos do nejakej návnady. Lebo ten žalúdok aj po liečbe a probiotikách, nie je taký, ako bol predtým. Rozmýšľam a upokojujem sa, či tú eurovku nemá hava z injekcií, ktoré jej dávali do pravého boku. Však uvidím.
Alaya, želám Ti krásne Veľkonočné sviatky, Tebe a havinom veľa zdravia.:)
Kvaka
22.04.11,10:37
Petra, idem ťa potešiť, nemysli na najhoršie. Aj naša dáma mala v 12 rokoch takú pohyblivú hrčku na boku, hrčka postupne po pol roku narástla na hrču, keď už bola ako veľký orech, chceli sme operovať, mala už 13 rokov. Najprv ju odmietli operovať, že má zlé pečeňové testy, že je stará, že neprežije narkózu, tak najprv mesiac užívala essential forte, papkala tvaroh, varené kuracie prsia, ryžu, mrkvičku, cestoviny bezvaječné, no proste nariadenú diétu. Po liečbe boli výsledky pečeňových testov ešte horšie, lekár povedal, že jej tam začína nejaký zlý proces na pečeni, operovať nebude. Tak sme zmenili veterinára. Operovali ju tam, kde narkóza nebola nebezpečná, lebo používajú šetrnú, hrčku jej vybrali, aj poslali na histológiu do Košíc, výsledok: nejaké zmnožené tkanivo, kde vo vnútri bola zmes tekutiny a kadečoho, že to bola asi hrčka zo zle pichnutej injekcie pri očkovaní. Naša dáma žije, už má 15, je už moc staručká, napriek tomu jej nedávno v narkóze čistili zubný kameň, vyberali dve bradavičky a ošetrili zlomený pazúrik.
Chcem ti len povedať, že to môže byť naozaj z injekcie, možno si spomenieš, či ju na to miesto, kde má hrčku, v poslednom polroku nepichali.
Držím prsty a prajem krásne veľkonočné sviatky.
Petra Nová
22.04.11,18:33
Kvaka, chcem Ti poďakovať, normálne ma Tvoj príspevok potešil. Je optimistický, a asi som potrebovala počuť presne taký príbeh a slová.:)
Aj Tebe želám pekné sviatočné dni.
alaya1
30.04.11,15:03
Petra, tak ako to dopadlo?
ajuschka
12.05.11,12:21
moja dobermanica mala tiez nedavno take, doktor povedal, ze sa kdesi musela tresnut a pretrhnut si nejaku vlasocnicu, a ze jej tam proste natiekla krv. dal jej injekciu na vyssiu zrazanlivost, potom hrcku napichol a krv pekne vytiekla. vytiekla asi tak tretinka, este 2 dni som za nou pochodovala s vreckovkou a utierala, a po dvoch tyzdnoch to zmizlo same. zvysok sa proste vstrebal a uz sme zase kraaasni a nehrcati :)
durisovad
18.05.11,18:55
Stretli ste sa niekto s tym, ze by vas psik mal zvysenu tvorbu inzulinu a tym padom nizku hladinu cukru? Nasmu havovi to diagnostikovali na zaklade odberu a vysetrenia krvi. Terapia-podavat sladkosti.
Lubaba
18.05.11,21:28
Stretli ste sa niekto s tym, ze by vas psik mal zvysenu tvorbu inzulinu a tym padom nizku hladinu cukru? Nasmu havovi to diagnostikovali na zaklade odberu a vysetrenia krvi. Terapia-podavat sladkosti.

To som sa nestretla, ale určite to byť môže a čo za sladkosti ti odporučili???
durisovad
18.05.11,21:35
Pes zacal mat take divne zachvaty, triasli sa mu pery a nohy, nevladal chodit, snazil sa zaliezt do tmy a bol malatny. Najskor si mysleli, ze ma paducnicu, ale nakoniec po tom vysetreni krvi sa zistilo, ze ma hladinu cukru 1,2 a ma mat od 4 do 7 tych jednotiek. Raz pri tom zachvate som mu dala pernik a ocividne sa mu polepsilo. Pani doktorka doporucila davat pernik - polovicu denne. Dnes sme boli znovu u pani doktorky na kontrole, odmerala mu glukomerom cukor a zistila, ze ma necele 3 jednotky, takze pernik treba davat po polovicu rano aj vecer a medzitym moze dostat aj piskoty. Ma nejaku poruchu pankreasu. Ale ani pani doktorka nevedela povedat, ako dlho bude ta pernikova terapia zaberat. Je mi ho luto, je to sice obycajny oriesok, ale je velmi mily a mame ho radi.
verkaz
10.06.11,19:51
CHúďa malé, aké sú tie zvieratká domestikované, majú všetky choroby ako ľudia.
Ozvi sa ako sa to vyvíja.
durisovad
11.06.11,05:55
Psikovi sa uz perniky asi prijedli, sunku zje, ale pernik vypluje. Tak mu teraz davame kocku cukru rozlomenu na styri casti, kazdu zabalenu v sunke, to zje. Zatial sa mu dari pomerne dobre, ale je na nom vidiet, kedy sa mu hladina cukru znizuje, zacinaju sa mu potriasat pery a nohy, vtedy mu rychlo prichystame jeho "liek" a vpravime mu ho do ust. Nie je uz taky pohyblivy ako kedysi, ale ved uz bude mat 11 rokov, to je vraj v psom zivote ako 77 ludskych rokov. Je to teda taky starcek. Dufam, ze nam aspon do tej psej stovky vydrzi.
Žabinka
08.07.11,08:24
Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?
promont maja
08.07.11,08:28
... ja by som to skúsila ... ako sa má? ... daj pozor na dehydrovanie ... vonku je tak teplo a on sa tiež tými hnačkami dosť odvodňuje ... pije vodičku? ... ak nie, asi by som išla s ním ku doktorovi ... či?
zk24
08.07.11,08:29
Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?

Moj ma vzdy ked sa prezerie kostí. Necham ho dva dni precistit crievka a vsetko je ok ;)
Žabinka
08.07.11,08:42
Vody pije dosť, ale vidno na nej, že ju to trápi, je taká trošku smutná :mee:. Práveže netuším, čo to mohlo spôsobiť, posledné dni bola len na granuliach, jedine že by si na prechádzke dačo nevhodné uchmatla, ak si deti nevšimli. Skúsim to s tým čajom, len ma trošku štve, že ide víkend, ak by sa to zhoršilo, u nás nenájdem doktora, čo pracuje cez víkend. No snáď to prejde.
maxipc
08.07.11,08:50
Moji chlapci(ročný seter a 1 1/2 ročný shi tzu keď majú hnačku, hlavne po kostiach, tak im normálne rozrobím Smectu, taku riedšiu kašičku,striekačkou do pusy a stale to zabera, pre maleho pol sačku, pre veľkeho celý, a nech pije veľa vody
promont maja
08.07.11,08:51
... a farba stolice ... ok?
promont maja
08.07.11,08:54
... krásna dvojka ... štíhlunký írsky seter ( moja predstava) a strapaté šidielko ...

... naše havko má práve po kostiach skôr zápchu ako hnačky ... my mu naopak musíme vtedy dať aj trošku mliečka na zdriedenie stolice ... ale zase veľa tých kostí nedostane ...

... keď sa stane, že je redšia ( stolica), tak u nás nastupuje diéta = papáme piškótky ... aj my, a aj naše pesko ... hihi.. to sa vtedy olizujeme ...
všetci ...
Žabinka
08.07.11,09:02
Tá Smecta je dobrý nápad, to ma teda nenapadlo. Mám ju aj doma po deťoch, hneď ako prídem domov, vyskúšam. Ďakujem.
maxipc
08.07.11,11:35
toto sú moji chlapci - seter Attila teraz mal rok, a shi tzu Ozzy, ma 1 a 1/2 roka
truch
08.07.11,11:51
Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?

Dani, 2 dni dávaj len varenú ryžu s nastrúhanou mrkvou, k tomu ráno a večer živočíšne uhlie, na tretí deň primiešaj k ryži obvyklú stravu, večer už nemusíš dávať ryžu, ani uhlie. Mali sme problémy minulý týždeň a toto zabralo a sme v pohode:)
Žabinka
08.07.11,14:13
Ešte som si všimla jedno. Keď som prišla z práce, hladkali sme sa, a postrehla som, že má uši oveľa chladnejšie, ako včera. Takže pravdepodobne mala aj teplotu. Teraz už vyzerá oveľa lepšie ako ráno, je živšia, aj chvostíkom vrtí :). Ale dnes jej nechám diétny deň, vyskúšam aj tú ryžu, ako radila Dáška, ale až na večeru. Ďakujem vám za rady, s ďeťmi to bolo oveľa jednoduchšie ... :D, pri psíkovi väčšinou len hádam, kde je problém :).
alaya1
08.07.11,14:29
Zabinka, ja by som to na lahku vahu nebrala. Ak psik hnackuje, treba v prvom rade dohliadat, aby vela pil. Cistej vody, pripadne smektu.mam s tym bohate skusenosti, Poslednykrat pred 2 tyzdnami, mali sme hnacky, bol uplne dehydrovany.nechcel pit, tak sme mu cez injekciu podavali vodu, aj som si ruku macala vo vode, aby to aspon olizoval. ja davam pri hnackach skoro rozvarenu ryzu,aby dobre obalila steny zaludka, plus kuracie prsicko. Mrkvu nedavam, lebo drazdi steny zaludka. Pridavam do zradla cierne uhlie, nas pes ma 6kg, tak davam do kazdeho krmenia pol uhlia. To bolo nariadenie lekara. Naposledy sme my boli az na injekcii, nas mal krce a prekysleny zaludok. ked uz hnacky pominu podavaj psikovi probiotika, dostat u veterinara pastu- vyzera ako injekcia, vola sa probican. To treba podavat podla navodu aspon 3 tyzdne, Ovonaj mu papulku, ci smrdi z nej.
misstka
09.07.11,16:39
vedeli by ste poradiť o čo asi môže ísť? mám 9 ročnú sučku, ktorá začala krívať na jednu prednú labku najmä večer, po pár dňoch sme išli s ňou k veterinárovi, ten nám dal len dolpac- podľa toho, čo som čítala na internete sú to tabletky na odčervenie, ale napodiv to pomohlo, brala ich 8 dní a počas toho obdobia nekrívala.
ale teraz, po tom ako ich dobrala je to zase po starom, dokonca dnes krívala ešte viac ako predtým.
durisovad
09.07.11,16:52
Asi by bolo dobre tu labku zrentgenovat, ci nema nejaku poruchu klbu. Mna ked boli klb, tiez pokrivkavam.
Zitulda
09.07.11,17:07
alaya viem, že máš psíka a aj mnohé skúsenosti. Žabinke na konci svojho príspevku máš vetu -citujem:Ovonaj mu papulku, ci smrdi z nej. Čoho príznakom je to? Nášmu pesánkovi niekedy áno aj hnačky občas má, potom dietuje iba rozvarenú ryžu tak dva dni a potom je to zasa dobré. Ten smrad z papuľky je ako keby si neumýval zuby:)
Ďakujem Zita
durisovad
09.07.11,17:45
Psici si maju umyvat zuby?
verkaz
09.07.11,18:14
Teraz prišlo do módy aj to. Ale mne sa to nedarí. Skúšala som to viackrát ale nebudem ho trápiť.
Zitulda
09.07.11,18:17
Psici si maju umyvat zuby?
:D ááále noooo ja som to nempovedala - no je fakt, že niekedy je ten zápach nepríjmný.
durisovad
09.07.11,18:23
Je pravda, ze nasa vnucka raz psovi skusala cistit zuby, ale velmi dobre to nedopadlo. Sice ju nepokusal, ale usiel a chvilu potom od nej bocil.
Žabinka
10.07.11,08:14
alaya viem, že máš psíka a aj mnohé skúsenosti. Žabinke na konci svojho príspevku máš vetu -citujem:Ovonaj mu papulku, ci smrdi z nej. Čoho príznakom je to? Nášmu pesánkovi niekedy áno aj hnačky občas má, potom dietuje iba rozvarenú ryžu tak dva dni a potom je to zasa dobré. Ten smrad z papuľky je ako keby si neumýval zuby:)
Ďakujem Zita
Zitka, keď cítiť acetón, je to príznak dehydratácie, platí to rovnako u ľudí aj psíkov, tak to alaya pravdepodobne myslela.
Nelinka je už v poriadku, trvalo to celé dva dni, som veľmi rada, že to tak rýchlo prešlo.
verkaz
10.07.11,08:46
Včera som zažila so svojim psíkom šok. 3x mal záchvat, že chrčal. Neviem či to bolo z tepla alebo čo to mohlo byť. Doposiaľ to ešte nemal a aj dnes je zatiaľ v pohode (aby som to nezakrýkla).
Najhoršie je, že náš veterinár je na dovolenke.
Nemáte s tým niekto skúsenosti ?
durisovad
10.07.11,08:50
Ktovie, ci to nebolo to, co mal aj nas psik. Mysleli sme, ze ma paducnicu, boli sme u veterinarky, zobrala mu na rozbor krv a zistila, ze ma zvysenu tvorbu inzulinu a nizku hladinu cukru. Uz som to sem raz pisala. Davame mu hroznovy cukor zabeleny do sunky, zatial je v pohode a uz skoro dva mesiace ziadny zachvat nemal. To krvne vysetrenie spravili za 15 minut.
alaya1
10.07.11,09:12
-mam 2 psov, s jednym som si zazila toho az, az.
1.zapach z papulky- silny prenikavy tuch- je znakom podrazdenia zaludka, tvorby kyseliny, zapalu . Tuto metodu som obkukala od nasho veterinara,ktory to robi pri kazdom vysetreni, este nikdy ma nesklamala.
Umyvanie zubov pre psov je normalne. Urcite nie s ludskou zubnou pastou, zubnou kefkou. Su na to urcene psie potreby. No uplne staci, ak si okolo prsta obmotate kusok gazy, namocite do vody a pretierate zubky.-ja som to robila tiez, teraz som to nahradila kvalitnymi zuvacimi pamlskami- kostickami, nie z marketov,.vycistia zubky, odstrania usadeniny a aj pach z pusy, ktora je sposobeny usadeninami na zuboch.

Vierka, nestalo sa to, ked bol na voditku?
verkaz
10.07.11,18:35
Áno bol na vodítku ale má ho volne.
promont maja
11.07.11,05:50
... ako sa volajú tie kostičky a ako si sa k nim dostala ... ? ... na ČT2 ide taká reklama, kde psíkovia majú usmievavé zubné ( ale ľudské) protézy ... a tiež ide o ostránenie zubného kameňa, či povlaku ... ?
truch
11.07.11,06:26
... ako sa volajú tie kostičky a ako si sa k nim dostala ... ? ... na ČT2 ide taká reklama, kde psíkovia majú usmievavé zubné ( ale ľudské) protézy ... a tiež ide o ostránenie zubného kameňa, či povlaku ... ?

Majka, ja objednávam tie čistiace kostičky spolu s granulami v Zoohite.
http://www.zoohit.sk/shop/psi/snacky/pecujici_o_zuby
Ja objednávam Dentafun kostičky, 5ks.
alaya1
11.07.11,06:44
Nakolko nas pes je alergik-na skoro vsetko, kupujem mu vylucne len taketo biele- http://www.zoohit.sk/shop/psi/snacky/pecujici_o_zuby/dentafun/165894
Ale samozrejme mensie, pre male plemena, dostat to v chovakoch, ale najlepsie su na vystavach,su z hovazej, ci bivolej koze, ale tie hnede a farebne by som nekupovala, od tych zvyknu psy hnackovat. ja mu to nedovolim zozrat, len hryzt a ked je to uz "rozžuzlane", tak to vyhodim.
Dobre su aj http://www.pet-food.sk/pamlsky/5376-friskies-dental-fresh-tartar-control-150g.html
tie kupujem v obchodnom retazci, ale to podavam tak, ze ja to drzim na jednej strane a pes to hryzie, aby to nezozral.
Kvaka
11.07.11,10:11
... ako sa volajú tie kostičky a ako si sa k nim dostala ... ? ... na ČT2 ide taká reklama, kde psíkovia majú usmievavé zubné ( ale ľudské) protézy ... a tiež ide o ostránenie zubného kameňa, či povlaku ... ?
My dávame tieto http://www.sixfeet.sk/krmivo-a-maskrty/nieco-na-zuvanie/zuvacie-tycinky-pro-plan-dental-pro-bar.html.
Také reklamné zuby mali moji hafani potom, ako im veterinár odstránil zubný kameň.:):):). Uvidím, ako dlho im to vydrží, lebo tej našej babičke to čistili prvý krát v 15 rokoch, predtým kameň nemala, na staré labky ho schytala.
Lordík mal už na jednom mieste zápal ďasien, preto po odstránení kameňa bral týždeň nejaké atb na skľudnenie zápalu. Kameň mal usadený iba na dvoch zuboch hore a na dolných zvnútra, nebolo to vidno, preto sme si mysleli, že má biele zuby, ale raz som našla na kostičke stopu krvi, tak som robila revíziu jeho papuľky a našla som ten kameň.
promont maja
11.07.11,11:37
... takéto dentafun kostičky som už nášmu kúpila ... ale nechal ich tak ( "darebák") ... nášmu peskovi na žuvanie chutí najviac iba taká kosť z byvolej kože ...či? ... taká klasická ... ale neviem, či je dobrá aj na zúbky ... ?

... a čo sa týka toho držania, aj môj si žuvaciu kosť nosí ku mne do postele ( keď si čítam, či lúštim sudoku ... vtedy vidí, že už doma nič nerobím a mám čas ...) a "práskne mi ju medzi oči", aby som mu ju podržala, keď je už z nej taký malý kúsok ... má ma totiž už prečítanú ... alebo si oprie hlávku o moju ruku ... a pozerá tým svojím psím pohľadom ...
verkaz
11.07.11,11:42
Môjmu najviac chutia tie malé zubné kefky a dentálne tyčinky. Takže ja ho potom ešte umývaním zúbkov netrápim
truch
11.07.11,13:11
... takéto dentafun kostičky som už nášmu kúpila ... ale nechal ich tak ( "darebák") ... nášmu peskovi na žuvanie chutí najviac iba taká kosť z byvolej kože ...či? ... taká klasická ... ale neviem, či je dobrá aj na zúbky ... ?

... a čo sa týka toho držania, aj môj si žuvaciu kosť nosí ku mne do postele ( keď si čítam, či lúštim sudoku ... vtedy vidí, že už doma nič nerobím a mám čas ...) a "práskne mi ju medzi oči", aby som mu ju podržala, keď je už z nej taký malý kúsok ... má ma totiž už prečítanú ... alebo si oprie hlávku o moju ruku ... a pozerá tým svojím psím pohľadom ...
Naša miluje uši, celé ich zďobne, ale či čistia zuby to veru neviem:)

http://www.zoohit.sk/shop/psi/snacky/hovezi/z_hlavy_a_zad/185407
Kvaka
11.07.11,13:30
... takéto dentafun kostičky som už nášmu kúpila ... ale nechal ich tak ( "darebák") ... nášmu peskovi na žuvanie chutí najviac iba taká kosť z byvolej kože ...či? ... taká klasická ... ale neviem, či je dobrá aj na zúbky ... ?

... a čo sa týka toho držania, aj môj si žuvaciu kosť nosí ku mne do postele ( keď si čítam, či lúštim sudoku ... vtedy vidí, že už doma nič nerobím a mám čas ...) a "práskne mi ju medzi oči", aby som mu ju podržala, keď je už z nej taký malý kúsok ... má ma totiž už prečítanú ... alebo si oprie hlávku o moju ruku ... a pozerá tým svojím psím pohľadom ...
Naučí sa ešte tie kostičky žužlať, skúšaj to, náš keď prišiel k nám, nezožral ani mlsku, nič, iba jedol a vodu pil, a aj to musím byť ešte stále pri ňom a pozerá stále na mňa, keď žerie a pije, akoby sa uisťoval, že môže. Všetko sa naučil od našej dámy, ktorá je teda veľká somráčka.
Ona tiež bývala občas pri mne, keď ešte vládala vyskočiť, tiež si oprela hlavičku a čučala mi pod pazuchou. Tiež na sudoku.:D Keď sa zhaslo, zoskočila do pelieška. Neskôr to akosi samé od seba prestalo, naposledy si vyskočila tak pred dvomi rokmi, neviem. Občas sa aj potom vypýtala k nám, ale to sme ju museli zodvihnúť a po chvíli vždy zišla dole. Lord to nerobí, má len svoj pelech, pokúšal sa kedysi na začiatku, ale nedovolili sme mu to. Jednak je väčší, jednak je to "on". Už by som toľko nevládala preobliekať periny, aj keď dáma mala vždy svoju deku, na ktorej bola pri mne.
promont maja
11.07.11,14:16
... náš pesko, keď prišiel v prvý deň domov, tak tá jeho miska lietala zo strany na stranu a v priebehu sekundy v nej nebolo nič ... predtým bol v chovnej stanici spolu s ďalšími psíkmi a bol šteniatko ... čo si neuchmatol, to nemal ... a určite im zhabali aj zvyšky jedla, hneď po nejakej malej chvíľke ... ak ho nezjedli ... takže apetít má dobrý ... len si o nás myslí, že aj, my doma, sme psy a chce jesť vtedy, kedy my a presne to isté ... aj kyslú uhorku, ak by sme ju jedli ... a ak nedostane, robí na nás tie psie oči ... a raz dokonca aj pregĺgal, keď sme pri večeri jedli ...

79540

... tie kostičky budem skúšať a skúšať ...
alaya1
11.07.11,14:37
Biele z bivolej koze na koncoch maju take uzliky, tie su neskodne aj pre alegricke psiky.Urcite to ma hryzt, ale nie zjest!!
Co sa tych uisi tyka, my sme dali len raz davno, poriadne sa z nich po.....mali sme problemy, tak neskusame.
promont maja
11.07.11,14:42
... práve také nechce ( tie s uzlíkmi ...) ... ale budeme to skúšať ... a iba žužlať ... a naozaj vďaka za radu ...

... a tie, čo vyzerajú ako kosti, len sú také ako keby z nejakej kože? ... tie sú aké? ... tie môže ..?
alaya1
11.07.11,15:08
vyskusaj, uvidis, co mu sadne.
michalsvk1983
12.07.11,11:41
psa nie, radsej macku :-))))
Petra Nová
12.07.11,16:15
psa nie, radsej macku :-))))
Len, aby tá mačka nevyškriabala niečie spanilé očká.:cool:
vema
13.07.11,07:15
Mám yorkshira, 8 ročnú fenku. Včera sme boli u veterinára, lebo ju svrbeli labky. Lenže doktor jej okrem iného vyšetroval aj prsne žľazy. Zostala som šokovaná, lebo z jednej je vystrekla krv a nahmatal jej aj malé hrčky. Na jednej bradavke jej bolo cítiť tú hrčku, ale na ostatných som ja necitila nič. Nemala nič opuchnuté ani začervenalé, no skratka ja som doma absolutne nič nepostrehla. Som z toho úplne v šoku. Veterinár povedal, že môže to byť zápal, alebo to najhoršie. Dal jej injekciu antibiotik na 2 týždne a potom sa uvidí. Má niekto takéto skúsenosti. Je mi z toho do plaču. Neviem si predstaviť, že by ju operovali a mala by prežiť célú tu kalváriu a ako by to vôbec dopadlo.
promont maja
13.07.11,07:27
... u nás zase v sobotu skolaboval jeden psík a vraj, že z tepla ... ale ho zachránili ... najprv sa pozvracal, počúral a keď sa chcel postaviť, nemohol ... nožičky ho neumiesli ... lekár povedal, že srdcový kolaps ... má už 11 rokov a ide o skvelú sučku = kokríka ( angl.) s veľmi dobrou kondičkou ... chúďa malé ... je strašne dobručká a taká vychovaná ...
Veronika Richterová
13.07.11,07:41
Ahojte, mám 6 týždňového mini maltezáčika. Je to fenka - Eli. Bývame v dome, tak ju učím von na záhradu na potrebu. Ak by mi niekto poradil vo výchove, kto má skúsenosti s takýmto plemenom. Nechcem niečo pokaziť. Ďakujem:)
Gina Er
13.07.11,07:43
... u nás zase v sobotu skolaboval jeden psík a vraj, že z tepla ... ale ho zachránili ... najprv sa pozvracal, počúral a keď sa chcel postaviť, nemohol ... nožičky ho neumiesli ... lekár povedal, že srdcový kolaps ... má už 11 rokov a ide o skvelú sučku = kokríka ( angl.) s veľmi dobrou kondičkou ... chúďa malé ... je strašne dobručká a taká vychovaná ...to je pravda,aj psíci môžu skolabovať z tepla...toto ešte dobre dopadlo,ale stáva sa,že dostanú infarkt z tepla a tam už nie je pomoci :mee:
keď je také teplo,ako teraz,tak ich netreba trápiť nejakými dlhými prechádzkami,a ak,tak len v tieni,a tí,čo sú na dvore,treba im tieň zabezpečiť a vždy dostatok chladnej vody na pitie.....my chodíme von na dlhšie iba ráno a večer,cez deň iba na krátko,aby sa vyvenčil....
Gina Er
13.07.11,07:44
Ahojte, mám 6 týždňového mini maltezáčika. Je to fenka - Eli. Bývame v dome, tak ju učím von na záhradu na potrebu. Ak by mi niekto poradil vo výchove, kto má skúsenosti s takýmto plemenom. Nechcem niečo pokaziť. Ďakujem:)
čo konkrétne potrebuješ? základný výcvik je rovnaký pre všetkých...
andreaS
13.07.11,10:01
Ahojte, mám 6 týždňového mini maltezáčika. Je to fenka - Eli. Bývame v dome, tak ju učím von na záhradu na potrebu. Ak by mi niekto poradil vo výchove, kto má skúsenosti s takýmto plemenom. Nechcem niečo pokaziť. Ďakujem:)

:eek::eek::eek::eek::eek: v takom utlom veku ti ho predali????!!!!!! navyse mini maltezak neexistuje!!! je len jeden maltezak nie mini, ultra mini, ci maxi... su to len vymyslene blaboly mnozitelov :(((((((

takyto drobcek potebuje byt este pri mamine a surodencov a socializovat sa s nimi aspon este 2 tyzdne...

inak vychova je rovnaka akurat sa treba naucit co je pre vasho psika motivaciou...


kedze sa snazim bojovat proti mnozitelom, nech maju akekolvek dobre pohnutky, tak bohuzial ludia maju malo informacii... pripajam link... mozno niekomu otvori oci... hoc jedinemu, tak to beriem za uspech...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
Gina Er
13.07.11,12:33
:eek::eek::eek::eek::eek: v takom utlom veku ti ho predali????!!!!!! navyse mini maltezak neexistuje!!! je len jeden maltezak nie mini, ultra mini, ci maxi... su to len vymyslene blaboly mnozitelov :(((((((

takyto drobcek potebuje byt este pri mamine a surodencov a socializovat sa s nimi aspon este 2 tyzdne... šteniatka odchádzajú od matky v čase od 6 týždńov veku,je to normálne,aj ja som brala pudlíka v 6 týždńoch od chovateľky,nie množiteľky,väčšie plemená neskôr

inak vychova je rovnaka akurat sa treba naucit co je pre vasho psika motivaciou...


kedze sa snazim bojovat proti mnozitelom, nech maju akekolvek dobre pohnutky, tak bohuzial ludia maju malo informacii... pripajam link... mozno niekomu otvori oci... hoc jedinemu, tak to beriem za uspech...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim.
Chokma
13.07.11,12:52
.

Suhlasim s tym, ze vyvoj byva rozny u rozdielnych ras, niektori psici maju napr. uz vsetky zubky vo veku 5 tyzdnov a inym sa v 6. tyzdni este len prerezavaju ocne a to pri rovnakej vyzive. Ked som bola na burze zvierat v NR, bola tam rozna hydina a aj psikov predavali a ked som ich pozerala, zastavil sa pri nich aj jeden pan a ta, co ich predavala, mu povedala, ze maju 8 tyzdnov a on jej odsekol - to su uz nejaki stari (narazka na to, ze ich asi nevie predat, ked ich este stale ma), tak som sa zamiesala do rozhovoru, ci chce mat psika bez zubkov, ze je dobre, ked este pobudne pri mamine isty cas a on sa normalne zhacil, lebo vobec netusil kedy psikom rastu zubky.
Takze ono je to nielen o predavajucich, na ktorych tu mnohi nadavaju, ale aj o kupujucich, ktori si vyzaduju, aby napr. steniatko nebolo starsie... a mnohe nezmyselne veci.
Chokma
13.07.11,12:53
:eek::eek::eek::eek::eek: v takom utlom veku ti ho predali????!!!!!! navyse mini maltezak neexistuje!!! je len jeden maltezak nie mini, ultra mini, ci maxi... su to len vymyslene blaboly mnozitelov :(((((((

takyto drobcek potebuje byt este pri mamine a surodencov a socializovat sa s nimi aspon este 2 tyzdne...

inak vychova je rovnaka akurat sa treba naucit co je pre vasho psika motivaciou...


kedze sa snazim bojovat proti mnozitelom, nech maju akekolvek dobre pohnutky, tak bohuzial ludia maju malo informacii... pripajam link... mozno niekomu otvori oci... hoc jedinemu, tak to beriem za uspech...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim

Ja by som este poradila bojovat tiez proti chovatelom PP psikov, ktori hrubo porusuju pravidla chovu. ;) O tych sa akosi nic nehovori... A ze existuju, je ista vec.
Gina Er
13.07.11,13:12
Suhlasim s tym, ze vyvoj byva rozny u rozdielnych ras, niektori psici maju napr. uz vsetky zubky vo veku 5 tyzdnov a inym sa v 6. tyzdni este len prerezavaju ocne a to pri rovnakej vyzive. Ked som bola na burze zvierat v NR, bola tam rozna hydina a aj psikov predavali a ked som ich pozerala, zastavil sa pri nich aj jeden pan a ta, co ich predavala, mu povedala, ze maju 8 tyzdnov a on jej odsekol - to su uz nejaki stari (narazka na to, ze ich asi nevie predat, ked ich este stale ma), tak som sa zamiesala do rozhovoru, ci chce mat psika bez zubkov, ze je dobre, ked este pobudne pri mamine isty cas a on sa normalne zhacil, lebo vobec netusil kedy psikom rastu zubky.
Takze ono je to nielen o predavajucich, na ktorych tu mnohi nadavaju, ale aj o kupujucich, ktori si vyzaduju, aby napr. steniatko nebolo starsie... a mnohe nezmyselne veci.
nadávame iba na tých zlých "tiežchovateľov"
osobne zastávam názor,že radšej psa z útulku....prvého psíka som mala od chovateľky,samé exotické mená v preukaze,samí šampióni apod. :D
dokonca v kúpno-predajnej zmluve som musela podpísať,že s tou mojou psinkou pôjdeme na uchovnenie,tak dostala tam samé vynikajúce hodnotenia,aj som si založila chovnú stanicu,že aspoň raz aby mala šteniatka,ale furt mi dávali na párenie psov niekde ďaleko na opačnom konci republiky:( tak z toho nič nebolo....druhého psíka máme tak náhodne,dá sa povedať.....známym sa sučka vybrala na zálety a bolo z toho 8 kúskov :D:D:D:D:D
alaya1
13.07.11,14:41
Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke ocui ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.

A 6 tyzdnove stena ma byt u matky, ci sa ti to paci, ci nie. Podla mna je odber idealny v 10-12 tyzdni.
Gina Er
13.07.11,15:14
Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke ocui ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.JA SOM SI NEKUPOVALA FENU NA MNOŹENIE.CHCELA SOM šTENIATKA IBA RAZ.A NEMALI SME NAKONIEC VôBEC.A SKÚS ÍSť TY CESTOVAť SO PSOM NIEKAM DO TRAMTáRIE KEĎ SI SAMA,NEMÁŠ AUTO ANI PENIAZE NA CESTU A HOTEL,KONKRéTNE Z TN DO PRAHY A NEVYPRÁVAJ MI O CHOVE PP PSOV,NEMáM PSA JEDEN DEŇ.

A 6 tyzdnove stena ma byt u matky, ci sa ti to paci, ci nie. Podla mna je odber idealny v 10-12 tyzdni.
.
misstka
13.07.11,15:50
Asi by bolo dobre tu labku zrentgenovat, ci nema nejaku poruchu klbu. Mna ked boli klb, tiez pokrivkavam.

no uvidím, zlepšilo sa to a dnes znova kríva, náš veterinár je na dovolenke, takže zatiaľ som do nechala tak, ak sa to nejako nezhorší v piatok alebo pondelok mu volám, neviem kedy presne príde.
ona je citlivá pri dotyku na chodidlo-na spodnú časť a ak viac behá tak vtedy kríva, ale behať chce, neviem či by mohla tam mať niečo zapichnuté tak, že to na pohľad nevidíme a chodením sa to zhoršuje.
alaya1
13.07.11,16:11
Mila Gina, ked nemam peniaze, tak nenakryvam fenu. Predsatv si, ze ja som cestovala este dalej ako ty pre stena . No keby som na to nemala, tak to nerobim.Na cestu si nemala a prosim ta, ako si chcela za krytie psom zaplatit? Neviem, ake si mala plemeno, no bezne sa za nakryvanie PP psom plati cca 500 eur.Tu cervenu farbu si si mohla aj odpustit, no mne to nevadi, chov PP psov ma urcite pravidla,ktore sa mnohym nemusia pacit, preto je vhodne si ich najskor pozriet, potom mat velke plany.Nie je dolezite, ako dlho mas psa, ale ake mas vedomosti.

Inak poznam vsetky chovatelky pudlov na Slovensku, Prosim ta napis, ktora ti pradala stena v 6 tyzdnoch- nahlasim ju do klubu, lebo to sa nesie.
alaya1
13.07.11,16:28
no uvidím, zlepšilo sa to a dnes znova kríva, náš veterinár je na dovolenke, takže zatiaľ som do nechala tak, ak sa to nejako nezhorší v piatok alebo pondelok mu volám, neviem kedy presne príde.
ona je citlivá pri dotyku na chodidlo-na spodnú časť a ak viac behá tak vtedy kríva, ale behať chce, neviem či by mohla tam mať niečo zapichnuté tak, že to na pohľad nevidíme a chodením sa to zhoršuje.
Myslela som tiez na malu triesku, spendlik, pripadne kusok crepinky, urcite by som sla k veterinarovi, neskusala si mu to miestio potriet mastnym kremom, napr.na ruky?
misstka
13.07.11,16:44
Myslela som tiez na malu triesku, spendlik, pripadne kusok crepinky, urcite by som sla k veterinarovi, neskusala si mu to miestio potriet mastnym kremom, napr.na ruky?

ten krém skúsim, chodím s ňou na prechádzky do lesa, takže okrem toho by to mohol byť aj nejaký trň.
andreaS
13.07.11,17:55
Gina: nemas pravdu... zatial co som si poklikala na stanovy viacerych klubov, tak kazdy mal minimalny vek na odber 49 dni... t.j. 7 tyzdnov, ale len neseriozny chovatel preda stena v tomto veku... je to to najdolezitejsie vo vychove psika... aby sa naucil tu prvu socializaciu od svojej svorky... ja som kupovala az 3,5 mes PP psa... neplanovane... proste som sa do neho okamzite zamilovala... uznavam ale ze mesiac skor by bol lepsi, lebo pochytil nejaky ten zlozvyk, s kt. sme velmi dlho bojovali a navyse patri k tzv. alfa samcom a je extremne tvrdohlavy... takze jeho vychova je stale narocna...

uz som to tu raz pisala, ale mat PP psa, kt. sa rozhodnete vystavovat a uchovnit nie je lacna zalezitost... NIKDY sa mi tie peniaze nevratia... ale opakujem, ja som kupovala s umyslom vystavovat a uchovnit... momentalne je stale jedinym chovnym psom na SR v jeho sfarbeni... jedno krytie mame za sebou... dalsie naplanovane... krytie je tiez o dohode, az tak pre peniaze nekryjeme, ale potesia ma peniazky navyse, kt. zase vrazim len do neho, vsak si zarobil :D a cena sa odvija od titulov... ten kto vystavil len na uchovnenie a ma len 3x V1 nemoze pytat za krytie ako ten, kt. ma urobene sampionaty a ma na konte aj par vyssich titulov...

ine je ak niekto kupi psika s PP na gauc... necakaju ho ine poplatky ako ockovanie... strihanie... ale vie, ze kupil to plemeno kt. chcel, ze bude mat povahu a vzhlad taky ako urcuje standard... a takisto nie je zanedbane zdravie...

a kym budu ludia mnozit a nebude povinna sterilizacia nechovnych psov (cize aj PP psy, kt. neboli uchovnene) tak budu utulky stale preplnene :( krytie pre krasu, ze mame pekneho psika a chceme po nom stence, je velmi ale velmi sebecke!!!
Kvaka
13.07.11,18:48
uz som to tu raz pisala, ale mat PP psa, kt. sa rozhodnete vystavovat a uchovnit nie je lacna zalezitost... NIKDY sa mi tie peniaze nevratia... ale opakujem, ja som kupovala s umyslom vystavovat a uchovnit... momentalne je stale jedinym chovnym psom na SR v jeho sfarbeni... jedno krytie mame za sebou... dalsie naplanovane... krytie je tiez o dohode, az tak pre peniaze nekryjeme, ale potesia ma peniazky navyse, kt. zase vrazim len do neho, vsak si zarobil :D a cena sa odvija od titulov... ten kto vystavil len na uchovnenie a ma len 3x V1 nemoze pytat za krytie ako ten, kt. ma urobene sampionaty a ma na konte aj par vyssich titulov...

ine je ak niekto kupi psika s PP na gauc... necakaju ho ine poplatky ako ockovanie... strihanie... ale vie, ze kupil to plemeno kt. chcel, ze bude mat povahu a vzhlad taky ako urcuje standard... a takisto nie je zanedbane zdravie...

a kym budu ludia mnozit a nebude povinna sterilizacia nechovnych psov (cize aj PP psy, kt. neboli uchovnene) tak budu utulky stale preplnene :( krytie pre krasu, ze mame pekneho psika a chceme po nom stence, je velmi ale velmi sebecke!!!
No, je to zložité, ale ak môžem, poviem aj ja svoj názor, nemusíte súhlasiť. Gina kúpila fenku s papiermi, nechce byť chovateľka, chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteniatka. Pristupovala k tomu zodpovedne v tom, že chcela dať fenku nakryť psom, ktorý má tiež papiere, teda čistokrvné šteňatá by to boli, alebo nie? Mohla ich predať, čistokrvné, aj bez papierov, čo by sa stalo? Niekto, kto veľmi chce mať iba čistokrvného psa, nie na množenie, by mal takéto psíky bez papierov, to je zakázané? Viem, že sú množitelia, ktorí pre peniaze nechajú svoje fenky pomaly "urodiť" na smrť, aj ja to odsudzujem. V prípade Giny to určite nehrozilo. Ona len niečo napísala a dostala "po hube". Sterilizácia psov, ktoré nie sú na uchovnenie je vecou každého majiteľa psa, nedávala by som to do zákonnej povinnosti, ale mal by o tom rozhodnúť veterinár, snáď vidí, ako sa majitelia vyjadrujú, správajú. Možno ten, kto nesúhlasí so sterilizáciou, a nemá psa na uchovnenie, by mal byť po neželanom nakrytí pokutovaný, veterinár vie zistiť, či fenka mala šteniatka. Naozaj neviem, ako by sa to malo riešiť. My máme doma dvoch najdúšikov, už som viackrát písala, nikdy neboli sterilizovaní, ja som bola rozhodne proti tomu, fenku som si ustrážila pred nakrytím sama, je to o zodpovednosti. Psíka sme našli už dospelého, odkedy je u nás, určite nikoho nenakryl, tiež sa to dá ustrážiť. Vy sa na to pozeráte inak, asi chodíte so psíkmi na výstavy, máte na to iný pohľad. Mne je ľúto psíkov, o ktorých sa niekto nevie postarať, tiež som za to, aby sa zbytočne nemnožili, útulky sú plné psov, kto chce, nájde aj tam nejakého "čistokrvného". Na túto tému som si už prečítala veľa, najmä na dogfóre, aj na stránke psia duša, máte pravdu v tom, že by sa malo zabrániť nechcenému množeniu. Ale Gina predsa chcela len povedať svoju skúsenosť, nie odsúdiť.
Gina Er
13.07.11,18:56
Mila Gina, ked nemam peniaze, tak nenakryvam fenu. Predsatv si, ze ja som cestovala este dalej ako ty pre stena . No keby som na to nemala, tak to nerobim.Na cestu si nemala a prosim ta, ako si chcela za krytie psom zaplatit? Neviem, ake si mala plemeno, no bezne sa za nakryvanie PP psom plati cca 500 eur.Tu cervenu farbu si si mohla aj odpustit, no mne to nevadi, chov PP psov ma urcite pravidla,ktore sa mnohym nemusia pacit, preto je vhodne si ich najskor pozriet, potom mat velke plany.Nie je dolezite, ako dlho mas psa, ale ake mas vedomosti.

Inak poznam vsetky chovatelky pudlov na Slovensku, Prosim ta napis, ktora ti pradala stena v 6 tyzdnoch- nahlasim ju do klubu, lebo to sa nesie.
ja som si nezakladala chovnú stanicu,aby som produkovala štence na zárobok.ja som ani nechcela nikdy štence mať,iba raz,lebo sa hovorilo,že raz by mala mať každá fena štence.a toto bolo pred 25 rokmi,tak tá chovateľka ani neviem,či ešte žije a ani nebola zo slov. a keď som ja kupovala psa, tak nepýtali za psov také sumy ako teraz,vtedy to nebol hnusný biznis ako dnes.
alaya1
13.07.11,19:47
kvaka, ja uznavam len cistokrvnych psov, no som proti masovej sterilizacii.Ak sterilizovat,., len z dovodou zdravotnych, tak ako ja budem svojho psa, ktory je zial, monorchid. Psy sa ustrazit daju, je to na zodpovednosti ludi. Zial, tych zodpovednych je malo a ludia su neinformovani, PP je pre nich spanielska dedina.To vsetko pridava do kariet mnozitelom.

Co sa tyka Giny, vies, ked si niekto zalozi chovatelsku stanicu, je nutne, aby predtym vstupil do klubu urciteho plemena a tak ma klub urcite stanovy, ktore je nutne, aby clenpoznal, suhlasil s nimi a dodrziaval. Mna zarazilo, ze sa rozculila, ze jej prikazali kryt daleko, no ona musela vediet, ze vyber psa schvaluje poradca chovu, niekedy sa za krytim ide aj cez pol zemegule, je to pre skvalitnenie plemena. PP chov je kontrolovany chov, ma urcite pravidla. Zial, Gina uplne inak pochopila, co som ja chcela vyjadrit.
Gina Er
13.07.11,19:55
kvaka, ja uznavam len cistokrvnych psov,A JA ZAS NEUZNÁVAM CHOVATEĽOV AKO SI TY,no som proti masovej sterilizacii.Ak sterilizovat,., len z dovodou zdravotnych, tak ako ja budem svojho psa, ktory je zial, monorchid. Psy sa ustrazit daju, je to na zodpovednosti ludi. Zial, tych zodpovednych je malo a ludia su neinformovani, PP je pre nich spanielska dedina.To vsetko pridava do kariet mnozitelom.

Co sa tyka Giny, vies, ked si niekto zalozi chovatelsku stanicu, je nutne, aby predtym vstupil do klubu urciteho plemena a tak ma klub urcite stanovy, ktore je nutne, aby clenpoznal, suhlasil s nimi a dodrziaval. Mna zarazilo, ze sa rozculila, ze jej prikazali kryt daleko,A KDE SOM SA ROZČÚLILA?:eek: no ona musela vediet, ze vyber psa schvaluje poradca JA TO VIEM chovu, niekedy sa za krytim ide aj cez pol zemegule,je to pre skvalitnenie plemena. PP chov je kontrolovany chov, ma urcite pravidla. Zial, Gina uplne inak pochopila, co som ja chcela vyjadrit.
TY SI VôBEC NEčíTALA,čO SOM JA PíSALA

HOWG!
alaya1
13.07.11,20:09
:)
promont maja
14.07.11,07:41
no uvidím, zlepšilo sa to a dnes znova kríva, náš veterinár je na dovolenke, takže zatiaľ som do nechala tak, ak sa to nejako nezhorší v piatok alebo pondelok mu volám, neviem kedy presne príde.
ona je citlivá pri dotyku na chodidlo-na spodnú časť a ak viac behá tak vtedy kríva, ale behať chce, neviem či by mohla tam mať niečo zapichnuté tak, že to na pohľad nevidíme a chodením sa to zhoršuje.
... nám sa tiež niečo podobné stalo ... a výsledok bol, že náš starý havček ( už nežije ... ) mal zapichnuté suché steblo trávy ( ... u nás na sídlisku pokosili a všetka tráva vyschla ..) medzi "prštekmi" ( nie naspodku), takže sme nevedeli nájsť príčinu ... no a lekár povedal, že sa im to v lete často stáva, že majú také prípady ... dokonca, že raz niektorému psíkovi vošla takáto "ščamba" dovnútra a vo vnútri už hnisala .. museli to všetko vyrezať ... ale možno, že to je iný problém ...
AlaNR
14.07.11,07:58
Prosím, ak máte niekto psíka mimo bytu (myslím v garáži, šopke, letnej kuchyni a podobne) a máte pre neho taký ten molitanový pelech, čo máte pod tým podložené? Nechcem to len tak prasknúť na zem...

Do búdy ho nedostanem, asi trpí klaustrofóbiou.... ;-)
babi2
14.07.11,08:02
My máme kokršpanielku a tá si už s osinami vytrpela svoje, tiež ju mala raz zapichnutú v labke, raz na boku, vždy to zahnisalo, a asi 3 krát ju mala v uchu, na to sme prišli až keď neustále potriasala hlavou, potom jej to musel veterinár vyberať, raz dokonca aj v narkóze, osiny sú potvory, tu sa niečo o nich píše
http://www.bull-terrier.sk/pdf/urazy-a-nehody/nebezpecenstvo-zvane-osina.pdf
verkaz
14.07.11,08:04
Najlepšia je slama, tá nenavlhne a psík má pod pelíškom stále sucho. Aj sa dobre udržiava a nie je to žiadna umelina.
Chokma
14.07.11,08:30
Prosím, ak máte niekto psíka mimo bytu (myslím v garáži, šopke, letnej kuchyni a podobne) a máte pre neho taký ten molitanový pelech, čo máte pod tým podložené? Nechcem to len tak prasknúť na zem...

Do búdy ho nedostanem, asi trpí klaustrofóbiou.... ;-)

Ja som davala drevenu dosku - aby istila od zeme a aj piliny, tie vlhkost pohlcuju... co sa tyka peliesku z molitanu, tak ten u nas nemal dlhu zivotnost :D dokonca som tam dala taku staru, ale kvalitnu pevnu fotelu, tak som si myslela v duchu, jaky dobry bejvak budu mat a par dni a lietali struny, ukazala sa ako velmi dobra hracka :D

Tiez sa priklanam k slame, alebo aj senu, to je jemnejsie, dokonca aj ako podstielku pre pelech. Neviem, aku rasu mas, ale ak ma samocistiacu srst, tak to iste ocenis aj ty, aj hafan.
andreaS
14.07.11,10:59
kvaka: ak ma niekto chovneho psa, tak vysledkom sparenia s dalsim chovnym jedincom su PP stenata... kto by taketo psy krizil a neuviedol do chovu, nevybavil papiere, tak pride o statut chovneho psa a s PP chovom skoncil... je to hrube porusenie pravidiel...

kto ma PP psov a nema ich uchovnene a dava kryt ci uz fenu alebo kryje psom, tak je to to iste akoby bol mnozitel... tie psy nie su uchovnene z nejakeho dovodu... ci uz financneho, ze sa im zdaju vystavy a vsetko okolo drahe, alebo ten psik ma vadu, kt. ho vyraduje z chovu... tieto vady su niekedy velmi smiesne, ako farba srsti, malo srsti, nedofarbeny nos, mensi ci vyssi vzrast, alebo zly skus zubov az po velmi vazne zdravotne problemy, kt. bezny clovek nechce vidiet a vela z nich ani nemoze zistit... a kedze toto nevie, tak toto ziskaju aj stenata po jeho psovi ci suke... dalsia vec je, ze nie je take jednoduche vybrat vhodnu dvojicu... napriklad, ja mam am.kokra... kedze ide o laicky povedane strakateho psa, tak kryt moze len strakatych... v ziadnom pripade nenakryva blond, ciernu, hnedu... hoci su to tiez americke kokre... a preto krytie nepatri do ruk laikom, kt. nemaju ani zdania s cim sa zahravaju...

vidia len peniaze... oni maju zisk hned... uvediem priklad... kupi fenu za 100e ... za dva roky ju nakryje a za krytie nech da max 50e ... fena porodi 4 stence, kt. preda opat po 100 ... naklad 150 ... vynos 400... nezahrnam teraz ockovanie, stravu, kt. vstupuje do kazdeho vrhu... teraz PP pes... kupis ho za napr. 800e ... za vystavy, upravu srsti, vysetrenie pred uchovnenim, klubove poplatky, das za 2 roky ak chodis vcelku intezivne len SR mojim hrubym odhadom 3000 (pocitam aj tetovanie, vybavenie PP stenatam)... teraz mas 4 stence, kt. predas no nech priemerne za 400 ... naklad v priemere 3800 ... vynos 1600 ... normalny chovatel nakryje jednu fenu max 3x ... a aj to je v stanovach, ze max 1 vrh na rok na jednu fenu... a kto je na tom teraz lepsie? kto ma vacsi biznis??? ludia to stale nechcu pochopit, ze mnozitel je ten, kto to robi pre peniaze... nie ten co ma PP chov... aj ked samozrejme su vynimky, a tie sa treba naucit rozlisit... od koho ano, od koho nie...

takisto je strasna fama, ze ma mat fena aspon raz stence... naco? ved to by ich bolo neurekom...

a v poslednom rade, ja som Ginu nezvozila, tiez som vyjadrila svoj nazor...
Chokma
14.07.11,15:07
kvaka: ak ma niekto chovneho psa, tak vysledkom sparenia s dalsim chovnym jedincom su PP stenata... kto by taketo psy krizil a neuviedol do chovu, nevybavil papiere, tak pride o statut chovneho psa a s PP chovom skoncil... je to hrube porusenie pravidiel...

kto ma PP psov a nema ich uchovnene a dava kryt ci uz fenu alebo kryje psom, tak je to to iste akoby bol mnozitel... tie psy nie su uchovnene z nejakeho dovodu... ci uz financneho, ze sa im zdaju vystavy a vsetko okolo drahe, alebo ten psik ma vadu, kt. ho vyraduje z chovu... tieto vady su niekedy velmi smiesne, ako farba srsti, malo srsti, nedofarbeny nos, mensi ci vyssi vzrast, alebo zly skus zubov az po velmi vazne zdravotne problemy, kt. bezny clovek nechce vidiet a vela z nich ani nemoze zistit... a kedze toto nevie, tak toto ziskaju aj stenata po jeho psovi ci suke... dalsia vec je, ze nie je take jednoduche vybrat vhodnu dvojicu... napriklad, ja mam am.kokra... kedze ide o laicky povedane strakateho psa, tak kryt moze len strakatych... v ziadnom pripade nenakryva blond, ciernu, hnedu... hoci su to tiez americke kokre... a preto krytie nepatri do ruk laikom, kt. nemaju ani zdania s cim sa zahravaju...

vidia len peniaze... oni maju zisk hned... uvediem priklad... kupi fenu za 100e ... za dva roky ju nakryje a za krytie nech da max 50e ... fena porodi 4 stence, kt. preda opat po 100 ... naklad 150 ... vynos 400... nezahrnam teraz ockovanie, stravu, kt. vstupuje do kazdeho vrhu... teraz PP pes... kupis ho za napr. 800e ... za vystavy, upravu srsti, vysetrenie pred uchovnenim, klubove poplatky, das za 2 roky ak chodis vcelku intezivne len SR mojim hrubym odhadom 3000 (pocitam aj tetovanie, vybavenie PP stenatam)... teraz mas 4 stence, kt. predas no nech priemerne za 400 ... naklad v priemere 3800 ... vynos 1600 ... normalny chovatel nakryje jednu fenu max 3x ... a aj to je v stanovach, ze max 1 vrh na rok na jednu fenu... a kto je na tom teraz lepsie? kto ma vacsi biznis??? ludia to stale nechcu pochopit, ze mnozitel je ten, kto to robi pre peniaze... nie ten co ma PP chov... aj ked samozrejme su vynimky, a tie sa treba naucit rozlisit... od koho ano, od koho nie...

takisto je strasna fama, ze ma mat fena aspon raz stence... naco? ved to by ich bolo neurekom...

a v poslednom rade, ja som Ginu nezvozila, tiez som vyjadrila svoj nazor...

S cim sa zahrava? Prepac, ale vysledkom takehoto zahravania su aj taki orieskovia, ktori su castokrat zdravsi a aj povahovo vyrovnanejsi ako niektori papieraci. Nahodou poznam jedneho pana, ktory sa mi stazoval, ze si kupil dvoch papierovych a obaja maju vazne problemy s klbami.
Neviem, co take je na tom tiez, keby niekto krizil strakateho s blond, vysledkom by mozno bola netradicna farebna kombinacia, ktora by mozno nevyhovovala tam hore mudrym, ktori tvoria pravidla, ale nic viac. Napr. u nemeckych spicov sa dlhu dobu povazovala kremova farba za neziaducu, dnes to tak uz nie je. Takze nerob z komara somara.

Mam tri macky, vsetko su najduchovia a tento rok mali male, uz su u novych panov. Vsetko je o zodpovednosti. A ta nema nic spolocne s povinnou kastraciou a ani tym, ci niekto krizi a ma steniatka s PP alebo nie... Bezcharakterni ludia sa najdu rovnako v chovatelskych staniciach ako u tych, co chovaju bez PP. Ze je tych druhych viac? - pochopitelne, tych je totiz celkovo viac. A keby ich bolo aj percentualne viac, da sa to tiez pochopit - kedze nemaju nad sebou nikoho s bicom v ruke, ale zas... nemusia ani nikoho podplacat. :rolleyes: To je clovek, prosim pekne.
misstka
14.07.11,15:31
no to s tou osinou je tiež možné, lebo prednedávnom sa kosili dve veľké lúky cez ktoré chodíme.
promont maja
15.07.11,05:20
... my sme mu na nožičku presne dávali ( ... a musím vyzdvihnúť super príspevok č. 1594 od babi2 ... kde sa o aj nej píše ... ) takú čiernu smradľavú rybaciu mastičku ( a dávali sme mu ju tam "fajne") ... a tá veru pomohla ... ale osina to nebola, ale steblo suchej trávy = skoroslamy ... tú mu lekár vytiahol a aj to miesto vystrihal od chĺpkov a vydenzifikoval ... a my doma, napokon aj na zmiernenie ( ... a keďže bolo aj teplo) sme mu na nožičku naviekli takú malú detskú froté-ponožku, ktorú sme predtým máčali v studenej vodičke a poriadne vyžmýkali ( takže kýsi malý obladík ... a to ( obkladík) sme robili viackrát denne) ... a bolo na ňom vidno, ako sa mu uľavilo ... tie očká dodnes vidím ... ( v duchu ... )...
alaya1
15.07.11,05:52
S cim sa zahrava? Prepac, ale vysledkom takehoto zahravania su aj taki orieskovia, ktori su castokrat zdravsi a aj povahovo vyrovnanejsi ako niektori papieraci. Nahodou poznam jedneho pana, ktory sa mi stazoval, ze si kupil dvoch papierovych a obaja maju vazne problemy s klbami.
Neviem, co take je na tom tiez, keby niekto krizil strakateho s blond, vysledkom by mozno bola netradicna farebna kombinacia, ktora by mozno nevyhovovala tam hore mudrym, ktori tvoria pravidla, ale nic viac. Napr. u nemeckych spicov sa dlhu dobu povazovala kremova farba za neziaducu, dnes to tak uz nie je. Takze nerob z komara somara.

Mam tri macky, vsetko su najduchovia a tento rok mali male, uz su u novych panov. Vsetko je o zodpovednosti. A ta nema nic spolocne s povinnou kastraciou a ani tym, ci niekto krizi a ma steniatka s PP alebo nie... Bezcharakterni ludia sa najdu rovnako v chovatelskych staniciach ako u tych, co chovaju bez PP. Ze je tych druhych viac? - pochopitelne, tych je totiz celkovo viac. A keby ich bolo aj percentualne viac, da sa to tiez pochopit - kedze nemaju nad sebou nikoho s bicom v ruke, ale zas... nemusia ani nikoho podplacat. :rolleyes: To je clovek, prosim pekne.
Na tvoje slova mozem len odpoved otazkou- Kolko PP psv najdes vyhodenych na ulici, pripadne v utulkoch,? Inak sa vyjadrovat nebudem, nema to cenu. mylsim, ze patris do aktivneho tabora tych druhych...
Chokma
15.07.11,07:01
Na tvoje slova mozem len odpoved otazkou- Kolko PP psv najdes vyhodenych na ulici, pripadne v utulkoch,? Inak sa vyjadrovat nebudem, nema to cenu. mylsim, ze patris do aktivneho tabora tych druhych...

mojej papierovej sucke chybalo malo od pobytu na ulici, bola uviazana na polmetrovej retazi, prsalo na nu, bola cela zagubatena a kupou som ju vyslobodila od spominanej ulice. jej chovatelke, ktora ju predala onej panej (majitelke) bolo uplne jedno, do akych ruk ide, hlavne, ze sa jej ju podarilo predat... asi tolko. ;)
esteze na nej majitelka mala co zarobit - mohla vyuzit to, ze je papierova, inac by asi fakt skoncila na ulici... neviem vsak ci by pobyt na ulici pre nu nebol vhodnejsi ako ta retaz.
Chokma
15.07.11,07:05
Na tvoje slova mozem len odpoved otazkou- Kolko PP psv najdes vyhodenych na ulici, pripadne v utulkoch,? Inak sa vyjadrovat nebudem, nema to cenu. mylsim, ze patris do aktivneho tabora tych druhych...

A k poctu chovatelov PP a bez PP a ich psov som sa tiez vyjadrila v predchadzajucom prispevku. ;)
promont maja
15.07.11,07:11
... je pravda, že obidva názory majú čo do seba ... aspoň pre mňa je z nich jasné, že majú rady psíky ... či iné živé tvory ...

... no, aj my teraz máme doma peska bez PP ... ale kedysi sme mali nášho starého havčeka s PP ... a bol to výstavný kus ... ale šteniatka po ňom neboli ... aj keď sa mu sučka ponúkala, ako vedela ... on len kňučal, snažil sa ... ale bez výsledku ...

... takže pre mňa, nie je podstatné, či má psík PP ... hlavné je, či ho má majiteľ rád ... a stará sa oň ... ako má.
andreaS
15.07.11,07:31
budem oponovat aj so zdravim... nepoznam v mojom okoli PP psa, kt. by mal tazke zdravotne problemy sposobene genetikou...

prveho psa mam bez PP ... do jedneho roka absolvoval tri zakroky... ako stena pruh... polroka nato harderova zlaza... a dalsieho polroka nato hrca na nohe... pravidelne sa mu zapaluju analne zlazy, tak s tym chodime casto...

pes s PP chodi k veterinarovi len na ockovanie... a na prehliadku oci na kliniku v TT kvoli chovu...

na FB ma zaujala skupina "mini yorkshire" ... kliknem so zaujmom, ze kolko nainfikovanych ludi si mysli ze ma mini yorka hoci yorkie je len jeden... a v prispevkoch bolo veeeeeela ale skutocne veeeela popisane o chorobach... moj ma problem s klbami, moj je agresivny... a to nehovorim o vzhlade... tie liscie ksichtiky... a cele plemeno yorkie je fuc... a tito ludia su zufali co maju robit... pretoze mr. mnozitel sa distancuje... kdezto ked mam ja sebemensi problem, tak volam chovatelke... alebo inej kamaratke od "nasich" ... pomahaju mi s upravou, vystavuju mi ho... s kupou PP psa mam full servis...

a opakujem, nato aby mal pes ci sucka stenata bohuzial nestaci ze je pekny... treba okolo toho vediet viac... potom sa degeneruje cely vzhlad rasy, zdravie aj povaha... a cela charakteristika plemena je fuc...
alaya1
15.07.11,07:36
je to zbytocne, tak vam zelam, aby vase psy neboli nikdy v zlych rukach. ja nie som radikalista ako Andrea v kastracii a tak, ale mnozenie hlava nehlava sa deje bPP chovoch, ..keby ste videli, inak by ste hovorili. Pekny den.
promont maja
15.07.11,07:40
... ja si nemyslím ( a určite nie som sama ...), žeby boli tvoje potrehy zbytočné ... resp. názory ... a keďže milujeme svojich chlpáčikov a máme také skúsenosti aké máme ... tak aj reagujeme ... a možno, ak by sme mali také skúsenosti ako andreaS .. ktovie ... ja som tiež proti kastrácii ... ale je to o zodpovednosti majiteľa ... a možno mám šťastie, že takých "množiteľov = hlava - nehlava" vo svojej blízkosti nemám ...
alaya1
15.07.11,07:42
Andrea- moj ma geneticku chybu a ma PP .zas odtial-potial. Aj v PP chove su blbci, nakryvaju svojim psom bPP suky, mnozia na psoch, psy su v klietkach. Nalejme si cisteho vina.Ale je to urcite v mensom mnozstve, ako u bPP mnoziarni. PP jednoznacne zarucuje cistokrvnost plemena a to je asi vsetko. Ziaden ani PP chovatel ti neda zaruku na zdravie a chovnost. zas az tak radikalne netreba, kazdy sme clovekom s dobrymi a zlymi vlastnostami, aj PP chpvatelia. u mna je PP jednoznacne dolezite nato, ze viem, aku rasu psa mam.nepodporujem mnozenie psov hlava nehlava.
andreaS
15.07.11,08:08
nemam pocit, ze by som bola az taka radikalna...

samozrejme suhlasim s tebou alaya, ze aj v PP chovoch sa najde somar... preto je kupa psa dlhodobejsia zalezitost... treba sa tomu poriadne venovat...

co sa tyka tej kastracie, tak si myslim, ze je to mensie zlo ako plne utulky a utracanie psikov... ale minimalne by bol vhodny zakonom stanoveny ZAKAZ mnozit, t.j. chovat bezPP psov a k tomu pridat vysoku pokutu, kt. by odradila kohokolvek... takisto kastracia je isto lacnejsia ako existencia utulkov... mne je tych zvieratiek tak luto, ze sa im neda vsetkym pomoct... moja svagrina chcela pomoct 3x a 3x sa jej to vypomstilo... extremne agresivne, ustrachane psy... zozrat sme sa nechceli dat dobrovolne... takze museli nazad :(

a celkovo uz mam dost tych dokrizenych yorkov, maltezakov a civav... to mi tiez krvaca srdce, ked ich vidim s predkusmi, podkusmi, jazyk von... alebo len taka banalita ako utriet psovi oci a zamedzit tym prisernym karpinam... vdaka tymto mnozitelom mam k tymto plemenam uz odpor... a co nenavidim najviac je, ked si ich majitelia beru na ruky... akoby som ja mala pitbulov... nenechaju ich ani len socializovat s ostatnymi psikmi a potom z nich maju nevychovane uvrestance, co len dobiedzaju do ostatnych psov... ale toto je uz hlupost majitela samozrejme... ono chyba celkovo akasi osveta ohladom chovu psov...
promont maja
15.07.11,10:16
nemam pocit, ze by som bola az taka radikalna...

samozrejme suhlasim s tebou alaya, ze aj v PP chovoch sa najde somar... preto je kupa psa dlhodobejsia zalezitost... treba sa tomu poriadne venovat...

co sa tyka tej kastracie, tak si myslim, ze je to mensie zlo ako plne utulky a utracanie psikov... ale minimalne by bol vhodny zakonom stanoveny ZAKAZ mnozit, t.j. chovat bezPP psov a k tomu pridat vysoku pokutu, kt. by odradila kohokolvek... takisto kastracia je isto lacnejsia ako existencia utulkov... mne je tych zvieratiek tak luto, ze sa im neda vsetkym pomoct... moja svagrina chcela pomoct 3x a 3x sa jej to vypomstilo... extremne agresivne, ustrachane psy... zozrat sme sa nechceli dat dobrovolne... takze museli nazad :(

a celkovo uz mam dost tych dokrizenych yorkov, maltezakov a civav... to mi tiez krvaca srdce, ked ich vidim s predkusmi, podkusmi, jazyk von... alebo len taka banalita ako utriet psovi oci a zamedzit tym prisernym karpinam... vdaka tymto mnozitelom mam k tymto plemenam uz odpor... a co nenavidim najviac je, ked si ich majitelia beru na ruky... akoby som ja mala pitbulov... nenechaju ich ani len socializovat s ostatnymi psikmi a potom z nich maju nevychovane uvrestance, co len dobiedzaju do ostatnych psov... ale toto je uz hlupost majitela samozrejme... ono chyba celkovo akasi osveta ohladom chovu psov...
... už osobe sama kastrácia je radikálna ...

... a takýto zákrok je potrebný už vtedy, keď je psík šteniatkom ... a, ja osobne, na ňu nevidím dôvod ( ... myslím si, že sa nechcenému množeniu dá predísť ... ak je majiteľ zodpovedný ... ) ... nehovoriac o tom, ak si za takéhoto psíka platíme nemalé dane a aj sa staráme oň ( ... hoci dosť dobre nechápem, kam tieto naše peniažky idú .. = toto ma tiež dvakrát neteší ...) ... tak načo takýto zákon ... aj tak je to všetko iba o ľuďoch ...

... prax jasne ukázala, že máme zákony ( mám na mysli týranie zvierat ...), a za ich nedodržiavanie sa pomaly nikomu nič hrozné nestane ... alebo ak, tak len zriedka ... ja práve tu vidím problém ... = máme na Slovensku v tomto veľmi malú vydržateľnosť práva ... ale najprv by mala byť osveta ... nehovoriac o novej generácii, ktorá je dravá, nikomu nič nedaruje atď. ... ??
Chokma
15.07.11,11:23
... už osobe sama kastrácia je radikálna ...

... a takýto zákrok je potrebný už vtedy, keď je psík šteniatkom ... a, ja osobne, na ňu nevidím dôvod ( ... myslím si, že sa nechcenému množeniu dá predísť ... ak je majiteľ zodpovedný ... ) ... nehovoriac o tom, ak si za takéhoto psíka platíme nemalé dane a aj sa staráme oň ( ... hoci dosť dobre nechápem, kam tieto naše peniažky idú .. = toto ma tiež dvakrát neteší ...) ... tak načo takýto zákon ... aj tak je to všetko iba o ľuďoch ...

... prax jasne ukázala, že máme zákony ( mám na mysli týranie zvierat ...), a za ich nedodržiavanie sa pomaly nikomu nič hrozné nestane ... alebo ak, tak len zriedka ... ja práve tu vidím problém ... = máme na Slovensku v tomto veľmi malú vydržateľnosť práva ... ale najprv by mala byť osveta ... nehovoriac o novej generácii, ktorá je dravá, nikomu nič nedaruje atď. ... ??

ja sa staviam proti zakonom skepticky, pretoze ich tvorca je clovek a ak chce, ohne si ich ako mu to vyhovuje. nepomozu ani tvrdsie sankcie. napokon si to vzdy zlizne osoba, ktora az tak vela zla nenarobi a ten, co ich cely zivot porusuje, si zije pokojne dalej. preto aj ja kladiem skor doraz na vychovu... ako na prostriedok eliminacie neziaduceho spravania.
ani myslienka, ze kastraciou sa zabrani tolkemu mnozstvu psov potulujucim sa po uliciach, sa mi nezda stastna - zakonne prinutit ludi aby boli ich milacikovia kastrovani, to je podla mna riadna blbost a obmedzovanie slobody, ktora cloveku nalezi (samozrejme s nou ide ruka v ruke zodpovednost). neviem, preco by sme mali mnohe rodiny ukratit o radost mat steniatka od svojho psika, hoci aj orieska... nie vsetci to vyriesia vyhodenim na ulicu, a aj na to treba pozerat. ze ide o rozne slachtitelske dovody, aby rasa zodpovedala standardu... nemozem si pomoct, ale o rasu islo aj Hitlerovi.
andreaS
15.07.11,12:54
:eek::eek::eek::eek: dosli mi slova...
alaya1
15.07.11,20:21
ja sa staviam proti zakonom skepticky, pretoze ich tvorca je clovek a ak chce, ohne si ich ako mu to vyhovuje. nepomozu ani tvrdsie sankcie. napokon si to vzdy zlizne osoba, ktora az tak vela zla nenarobi a ten, co ich cely zivot porusuje, si zije pokojne dalej. preto aj ja kladiem skor doraz na vychovu... ako na prostriedok eliminacie neziaduceho spravania.
ani myslienka, ze kastraciou sa zabrani tolkemu mnozstvu psov potulujucim sa po uliciach, sa mi nezda stastna - zakonne prinutit ludi aby boli ich milacikovia kastrovani, to je podla mna riadna blbost a obmedzovanie slobody, ktora cloveku nalezi (samozrejme s nou ide ruka v ruke zodpovednost). neviem, preco by sme mali mnohe rodiny ukratit o radost mat steniatka od svojho psika, hoci aj orieska... nie vsetci to vyriesia vyhodenim na ulicu, a aj na to treba pozerat. ze ide o rozne slachtitelske dovody, aby rasa zodpovedala standardu... nemozem si pomoct, ale o rasu islo aj Hitlerovi.
nezvyknem byt vulgarna, no k tomu len tolko..."kdyby hloupost nadnasela............"


P.S. pozyvam ta na navstevu k "chovatelom" bPP psov- podla teba orieskov, podla mna bastardov.feny rodia kazde haranie uz od 9 mesiacov, ziju v kralikarnach- to je uz luxus, chodia po rostoch, aby sa za nimi nemuseli vynasat exkrementy, krmia sa vodou s cukrom, pripadne pilinami atd....tak si mnoz tych" orieskov". teraz ma to vytocilo. Ospravedlnujem sa. Ak najdem tie fotky, tych narodenych-orieskov a chovu bPP psov, pridam, aby si sa mohla kochat.
Chokma
15.07.11,20:33
nezvyknem byt vulgarna, no k tomu len tolko..."kdyby hloupost nadnasela............"


P.S. pozyvam ta na navstevu k "chovatelom" bPP psov- podla teba orieskov, podla mna bastardov.feny rodia kazde haranie uz od 9 mesiacov, ziju v kralikarnach- to je uz luxus, chodia po rostoch, aby sa za nimi nemuseli vynasat exkrementy, krmia sa vodou s cukrom, pripadne pilinami atd....tak si mnoz tych" orieskov". teraz ma to vytocilo. Ospravedlnujem sa. Ak najdem tie fotky, tych narodenych-orieskov a chovu bPP psov, pridam, aby si sa mohla kochat.

takze ak najdem chovatela bez pp, kde su jeho psici v krasnych pelieskoch a je o nich vzorovo postarane, zmeni to nieco na veci? lebo ja poznam viacerych takych... nehovorim, ze sa nenajdu aj taki, o akych pises ty, ale taki s... sa najdu aj medzi vami PP... takze zdrz sa zovseobecnovania.

niekto tu spomenul dogforum... mila alaya, mozno by nebolo odveci zmierit sa s faktom, ze toto je pluralitnejsie forum a nie vsetci su tu len zastancovia PP psikov a ich chovatelov, preto su tu prezentovane aj rozne nazory... a povazovat ich hned za hlupe pretoze sa nezhoduju s nasimi, je dost prizemne...

mozeme sa vsak zhodnut na tom, ze nam pojde o dobro nasich milacikov, avsak predstavu ako k tomuto dobru prist, co vlastne toto dobro znamena pre kazdeho z nas, ked o nom diskutujeme, budeme mat zrejme odlisnu...
Chokma
15.07.11,20:39
nezvyknem byt vulgarna, no k tomu len tolko..."kdyby hloupost nadnasela............"


P.S. pozyvam ta na navstevu k "chovatelom" bPP psov- podla teba orieskov, podla mna bastardov.feny rodia kazde haranie uz od 9 mesiacov, ziju v kralikarnach- to je uz luxus, chodia po rostoch, aby sa za nimi nemuseli vynasat exkrementy, krmia sa vodou s cukrom, pripadne pilinami atd....tak si mnoz tych" orieskov". teraz ma to vytocilo. Ospravedlnujem sa. Ak najdem tie fotky, tych narodenych-orieskov a chovu bPP psov, pridam, aby si sa mohla kochat.

apropo, mozes sa tiez pozriet na moje bez PP macky a ich macence ako sa maju zle, ako ich krmim tou cukrovou vodou a ako su zavrete v kralikarnach...

79779

79780

79781

79782
alaya1
15.07.11,20:42
Mila Chochma, nikdy nebudem zastancom b PP chovu.je to chov nekontrolovany, krizi sa kade cim, vznikaju "orieskovia" psy bez rasy a v neposlednom rade sa s tymi psami plnia utulky, kde opat ludia, ktori su za kontrolovany chov musia dotovat tieto utulky. ver mi, ze chovatelia b PP psov tieto utulky nedotuju.

Nebudem sa k tomu uz vyjadrovat, je mi luto, ze si podstatu nepochopila a ohanala sa pri cistokrvnosti Hitlerom. To je nie prizemne, ale uplne abnormalne. pekny vecer.

P.S. toto je tema o psoch. takze tie macky patria asi inde.mimotemy
Chokma
15.07.11,20:55
Mila Chochma, nikdy nebudem zastancom b PP chovu.je to chov nekontrolovany, krizi sa kade cim, vznikaju "orieskovia" psy bez rasy a v neposlednom rade sa s tymi psami plnia utulky, kde opat ludia, ktori su za kontrolovany chov musia dotovat tieto utulky. ver mi, ze chovatelia b PP psov tieto utulky nedotuju.

Nebudem sa k tomu uz vyjadrovat, je mi luto, ze si podstatu nepochopila a ohanala sa pri cistokrvnosti Hitlerom. To je nie prizemne, ale uplne abnormalne. pekny vecer.

P.S. toto je tema o psoch. takze tie macky patria asi inde.mimotemy

Aha, takze tie sa mozu mnozit... :) Takze je to skutocne mimo temy. :rolleyes:;):)

Hlavne, ze ty si podstatu toho, co som pisala, pochopila... ja naproti tebe budem vzdy posudzovat individualne. Dobry pristup a pozitivny vztah pre mna tak bude moct mat kazdy clovek, nielen ten, co chova PP... podobne aj vztah negativny. ;)
Chokma
15.07.11,21:22
A Hitlerom som sa ohanala pre jeho radikalitu... tu mate spolocnu. ;)
Principialne mozno vas pristup prirovnat aj k takemu slachteniu zeleniny, osivo, ktore kupis u renovovanych spolocnosti je kvalitne, alebo malo by byt, vyznacuje sa bohatym vynosom, kvalitou plodu... a ludia si aj tak budu chytat vlastne semena, hoci sa vysledok - plody - nebude dat porovnat s tymi slachtenymi. Nemal by byt tiez na to zakon? Ze nejde o zive stvorenie, tak to nemam pliest dokopy? Coby nie! Princip ostava. Radikalita vsak nie je vychodiskom. ;) A tymto tiez koncim v tejto teme.
alaya1
15.07.11,21:29
Chochma, teraz vazne. Nahlasila som tvoj prispevok. NEZELAM si, je to aj v rozpore so zakonmi SR, aby si ma prirovnavala k Hitlerovi. Co si to vobec preboha dovolujes??Co si ty blazniva????? Ak sa neurobi naprava, budem to riesit na inych urovniach. Toto uz prekrocilo hranice.- aj anonymity!!
Chokma
15.07.11,21:34
Chochma, teraz vazne. Nahlasila som tvoj prispevok. NEZELAM si, je to aj v rozpore so zakonmi SR, aby si ma prirovnavala k Hitlerovi. Co si to vobec preboha dovolujes??Co si ty blazniva????? Ak sa neurobi naprava, budem to riesit na inych urovniach. Toto uz prekrocilo hranice.- aj anonymity!!

Ja zatial svoje emocie drzim pod kontrolou, vidim, ze ty nie... skoda. ;)
Chokma
15.07.11,21:41
Aha, takze je mozne nahlasit urazajuce prispevky... ehm, "keby hlupost nadnasala... co si ty sibnuta"? tie medzi ne nepatria? Ja ta, mila alaya, ale nenahlasim...
Gina Er
16.07.11,06:48
nikdy nebudem zastancom b PP chovu.je to chov nekontrolovany, krizi sa kade cim, vznikaju "orieskovia" psy bez rasy a v neposlednom rade sa s tymi psami plnia utulky, kde opat ludia, ktori su za kontrolovany chov musia dotovat tieto utulky.
1.aj chovateli PP prispievajú k množeniu bezPP.čo urobí chovateľ PP,ak sa mu narodí viac šteniat,ako má povolené? predá potajme šteniatka a bude tvrdiť,že sú PP ale bez papierov,aj také inzeráty existujú a sú to množiči...ako inak mám nazvať toho,čo má psov PP a produkuje ako na bežiacom páse PP štence pez papierov??
alebo nadbytočné šteniatka ZABIJE :mad: to je lepšie????
2.ako ty dotuješ útulky??????? :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: to máte vari v stanovách klubu,že musíte prispievať na útulky?????:eek::eek::eek::eek:
3.v útulku sa nájdu aj psy PP,lebo keď je niekto IDIOT,tak vyhodí aj psa PP
andreaS
16.07.11,07:04
1.aj chovateli PP prispievajú k množeniu bezPP.čo urobí chovateľ PP,ak sa mu narodí viac šteniat,ako má povolené? predá potajme šteniatka a bude tvrdiť,že sú PP ale bez papierov,aj také inzeráty existujú a sú to množiči...ako inak mám nazvať toho,čo má psov PP a produkuje ako na bežiacom páse PP štence pez papierov??
alebo nadbytočné šteniatka ZABIJE :mad: to je lepšie????
2.ako ty dotuješ útulky??????? :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: to máte vari v stanovách klubu,že musíte prispievať na útulky?????:eek::eek::eek::eek:
3.v útulku sa nájdu aj psy PP,lebo keď je niekto IDIOT,tak vyhodí aj psa PP

k bodu c.1 .... odkedy stena z PP chovu nedostane papiere???!!! viem o jedinej rase, kt. ma urceny max. pocet steniat... ale inak je to dalsi blabol mnozitelov... ze je to 6te stena a neuslo sa mu papiere... takze ano, ide o mnozitela, nie chovatela PP psov...

CIZE OKREM JEDINEJ RASY MAJU VSETKY STENATA Z PP CHOVU PAPIERE!!!!!! a tato rasa patri medzi tie, kt. si bezny clovek ani nekupi... takze nemusim ju ani menovat...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
alaya1
16.07.11,07:17
1. Ak poznas takeho cloveka, staci, ked ho nahlasis klubu. kazde stena, ktore sa narodi s PP- a to dostava kazde stena je registrovane.
2. ako ja dotujem utulok, je moja sukromna vec. Mnozitel utulok nedotuje, on do neho prispieva psami.
3.Ukaz mi len jediny pripad PP psa v utulku./ myslim uchovneneho psa/.
A zvladla som to bez cervenych tvariciek.
zelam vam pekny den a hlavne trocha viac empatie v komunikacii.
Gina Er
16.07.11,07:37
1. Ak poznas takeho cloveka, staci, ked ho nahlasis klubu. kazde stena, ktore sa narodi s PP- a to dostava kazde stena je registrovane.
2. ako ja dotujem utulok, je moja sukromna vec. Mnozitel utulok nedotuje, on do neho prispieva psami.
3.Ukaz mi len jediny pripad PP psa v utulku./ myslim uchovneneho psa/.
A zvladla som to bez cervenych tvariciek.
zelam vam pekny den a hlavne trocha viac empatie v komunikacii.

2.ale potom netvrď,že chovatelia PP dotujú útulky
3.a prečo iba uchovnený? ja hovorím všeobecne o PP
uchovnený tam nebude dovtedy,kým budú z neho prachy

ja nerozdeľujem psov na PP a bez PP
ja nerozdeľujem ľudí na chovateľov PP a množičov
ja delím na tých,čo sa vedia postarať a sú zodpovední a na tých,čo nevedia....a nechcú....takže toto nie je o tom,že pes PP kontra pes bez PP,toto je výhradne o ľuďoch
Chokma
16.07.11,07:59
Alaya, vcera si to viditelne nezvladla bez hnevu a hned si tu nahlasovala a prskala, ci som blazniva, ty hovoris o empatii?

Apropo, sama si tu pisala o niektorych, co maju svojich psov PP chovnych a nakryvaju bez PP suky a tak mnozia... preco zrazu ta premena?

Aj mna by zaujimalo, ci si PP psik, ktory nie je uchovneny, nezasluzi rovnaku pozornost - ked pises o tom, ze v utulkoch nie su uchovnene kusy.

A k tomu nadbytocnemu poctu kusov pri narodeni PP psikov - bolo to tak aj v minulosti? Ze vsetci z vrhu dostavali PP? Alebo sa to len v poslednych rokoch ustalilo tak? O aku rasu ide, kde to neplati a dava sa len istemu poctu steniatok? A preco vlastne?

Ja nemam teraz v umysle ociernovat chovatelske stanice, uplne suhlasim s Ginou v nazore, ze vsetko je o konkretnom cloveku, a je jedno, ci ma psov s PP alebo bez PP. Podobne to je aj v inych odvetviach, nielen pri chove psov, zvierat...
Lorima
16.07.11,09:09
Och bože ludia, vy žijete 20 rokov pozadu, keď ste stále v tom, že keď sa narodí vela šteniat, dostane rodokmeň len časť? To už hodne dlho nefunguje a aj keď sa narodí 19 šteniat v jednom vrhu, všetky budú mať PP!!!!!!
A kolko % z celkového počtu psov v útulkoch je s PP?? Keby som ja napr. mala nejaký problém že musím dať preč svojho psa, tak skontaktujem chovatelku a tá si buď psa zoberie späť, alebo mi pomôže mu nájsť normálnych majitelov.. čo teda u množitelov nehrozí a myslím si že ani u velkej väčšiny bezPP "chovatelov". A ukážte mi jediného jedného chovatela PP psov, ktorý by nejaké šteňa zabil???
Treba si to v hlavičke trošku zrovnať....nechce sa mi tu rozčulovať, lebo vidím že nemá zmysel sem niečo písať, no je mi do plaču keď vidím po ulici behať bezpapierákov typu york, čo sa vzhladom už podobá na všetko možné, len nie na yorka...
Chokma
16.07.11,10:27
Och bože ludia, vy žijete 20 rokov pozadu, keď ste stále v tom, že keď sa narodí vela šteniat, dostane rodokmeň len časť? To už hodne dlho nefunguje a aj keď sa narodí 19 šteniat v jednom vrhu, všetky budú mať PP!!!!!!
A kolko % z celkového počtu psov v útulkoch je s PP?? Keby som ja napr. mala nejaký problém že musím dať preč svojho psa, tak skontaktujem chovatelku a tá si buď psa zoberie späť, alebo mi pomôže mu nájsť normálnych majitelov.. čo teda u množitelov nehrozí a myslím si že ani u velkej väčšiny bezPP "chovatelov". A ukážte mi jediného jedného chovatela PP psov, ktorý by nejaké šteňa zabil???
Treba si to v hlavičke trošku zrovnať....nechce sa mi tu rozčulovať, lebo vidím že nemá zmysel sem niečo písať, no je mi do plaču keď vidím po ulici behať bezpapierákov typu york, čo sa vzhladom už podobá na všetko možné, len nie na yorka...

Preto som sa pytala, ci to tak v minulosti nefungovalo, ze sa davali PP len casti z vrhu. Takze ako pises, kedysi to tak fungovalo. Mna by celkom seriozne (bez nejakeho umyslu niekoho vytocit) zaujimalo, preco to tak bolo, resp. preco to tak je u spominanej rasy.

Predstav si, ze je moznost - ak uz psika (s PP alebo aj bez PP) nechces z akychkolvek dovodov, podat si inzerat a popripade aj darovat. A tuto moznost vyuziva mnozstvo ludi - aj tych, co sa im narodia orieskovia (v slovniku alaya bastardi) a prave o tom hovorime s Ginou, ze ked je clovek zodpovedny, tak psikovi majitela najde, a je jedno, ci ma PP alebo bez PP. Preto by podla nas nemal existovat zakon, ktory by zakazoval mat stence od krizenca alebo bez PP psika, alebo zakon za povinnu kastraciu, pretoze tym sa clovek ako taky nevychova k zodpovednosti, serioznosti...

Ktory chovatel s PP by zabil stena? Predstav si, ze podla mojich informacii v minulosti, ked sa nedavali vsetkym stencom PP, to tak fungovalo... a celkom legalne. Ved prave, ak by zvysujuci pocet steniatok neodstranili, tak tie by boli bez PP. A aj boli, kedze ich nezabili.

Najdem ti chovatela, ktory predava PP stence, pritom ked sa fenka hara, nakryje ju chovnym a domov pride a sup este dalsim pre istotu.

Napokon je kazdeho vecou, ci si vyberie drahsie steniatko s PP v nadeji, ze je kvalitnejsie alebo lacnejsie bez PP, kde pri chove nie su cele ceremonie. Je na kazdeho, ci si dopredu prestuduje standard plemena, ci chce vidiet rodicov a pod.

Hovorte o vyhodach PP steniat, oboznamujte s tym ludi, ale myslim, ze by sa to dalo aj bez ociernovania druhej stranky, ktora vam nici vase obchody, pretoze povedzme si to tak, ze vacsina ludi si kupi bez PP a riskne aj to, ze stena bude mat predkus (to moze mat aj PP stena), ze bude mat problemy so stitnou, ze bude mat mozno dysplaziu (tu ma takisto jeden pes s PP, o ktorom nahodou ja viem), ze bude mat kilecko navyse...
Chokma
16.07.11,11:03
Lorima, medzi recou, vitaj na porade, vidim, ze si nova... :)
Lorima
16.07.11,11:31
Pozri ja nehovorím, že psy bez PP sú menejcennejší alebo horší ako papieráci... Lenže tí ludia čo akože chovajú bezpapierákov v podstate podkopávajú tú celoročnú snahu podstivých chovatelov PP psov (nehovorím že sú všetci takí podstivý.. :/ ), ktorí sa celé tie roky snažia to ktoré plemeno zdokonaliť či exteriérovo, alebo zdravotne, povahovo.. Stačí sa pozrieť na už spomínaných yorkov. Je ich plný bazoš a fakt niektorí okolo pravého vzhladu ani rýchlikom neprešli.. o YT sa nezaujímam, ale štve ma to aj tak. To množitelské "extra super mini šteniatko čivavy alebo yorka", ktoré čim menšie tým lepšie, ale že to vyzerá ako vyzerá a môže to trpieť všetkým možným to nevadí, hlavne že to má pol kila.. >:/
Mne vôbec nejde o to, že bezPP "chov" vraj niči nejaké naše obchody, o to tu vôbec nejde, ide v prvom rade o to vyššie spomínané!!
A už vôbec nehovorím, že PP šteňa musí byť dokonalé bez absolútne žiadnych zdravotných problémov!! Jasne že sa nájdu, lenže v tom riadenom chove ide aj o to minimalizovať takého prípady. Sú aj psy s DBKčkou, lenže papieráci sa preto röntgenujú a keď niekto chce kryť nejakým psom a vidí C-čkové kĺby, skôr si to rozmyslí, ako keď pes nemá urobené kĺby a tým pádom nevie aké ich má.. a ktorý s tých bezPP "chovatelov" dáva röntgenovať pred krytím psa, kolko z nich dá psa vyšetriť na všetko možné čo môžu tie šteňatá zdediť? Velmi malinké %, ak niekto vôbec!! Česť výnimkám, ale výnimka potvrdzuje pravidlo...
A napr. ešte u PP psov, keď sa narodí šteňa s vadou (napr. u AST zálomok chvosta, biela farba atď.) väčšinou sa do kúpno-predajnej zmluvy uvádza, že sa pes nemôže používať ďalej v chove, aby sa to nededilo ďalej.. aspoň čo ja viem.. kto si dá na tomto záležať pri bezPP chove??

Btw. ďakujem za privítanie..
Chokma
16.07.11,12:05
Pozri ja nehovorím, že psy bez PP sú menejcennejší alebo horší ako papieráci... Lenže tí ludia čo akože chovajú bezpapierákov v podstate podkopávajú tú celoročnú snahu podstivých chovatelov PP psov (nehovorím že sú všetci takí podstivý.. :/ ), ktorí sa celé tie roky snažia to ktoré plemeno zdokonaliť či exteriérovo, alebo zdravotne, povahovo.. Stačí sa pozrieť na už spomínaných yorkov. Je ich plný bazoš a fakt niektorí okolo pravého vzhladu ani rýchlikom neprešli.. o YT sa nezaujímam, ale štve ma to aj tak. To množitelské "extra super mini šteniatko čivavy alebo yorka", ktoré čim menšie tým lepšie, ale že to vyzerá ako vyzerá a môže to trpieť všetkým možným to nevadí, hlavne že to má pol kila.. >:/
Mne vôbec nejde o to, že bezPP "chov" vraj niči nejaké naše obchody, o to tu vôbec nejde, ide v prvom rade o to vyššie spomínané!!
A už vôbec nehovorím, že PP šteňa musí byť dokonalé bez absolútne žiadnych zdravotných problémov!! Jasne že sa nájdu, lenže v tom riadenom chove ide aj o to minimalizovať takého prípady. Sú aj psy s DBKčkou, lenže papieráci sa preto röntgenujú a keď niekto chce kryť nejakým psom a vidí C-čkové kĺby, skôr si to rozmyslí, ako keď pes nemá urobené kĺby a tým pádom nevie aké ich má.. a ktorý s tých bezPP "chovatelov" dáva röntgenovať pred krytím psa, kolko z nich dá psa vyšetriť na všetko možné čo môžu tie šteňatá zdediť? Velmi malinké %, ak niekto vôbec!! Česť výnimkám, ale výnimka potvrdzuje pravidlo...
A napr. ešte u PP psov, keď sa narodí šteňa s vadou (napr. u AST zálomok chvosta, biela farba atď.) väčšinou sa do kúpno-predajnej zmluvy uvádza, že sa pes nemôže používať ďalej v chove, aby sa to nededilo ďalej.. aspoň čo ja viem.. kto si dá na tomto záležať pri bezPP chove??

Btw. ďakujem za privítanie..


Presne takto si predstavujem odpoved, ktora nie je naplnena zbytocnymi emociami a je informacna pre vsetkych - nech kupujuci vedia, preco by mali kupit PP. :) A tiez, co vsetko pripada do uvahy, ked si kupi lacnejsieho psika bez PP. Tak moze realne zvazit svoje rozhodnutie.

A tiez sa smejem nad nazvami mini york, mini maltezak, mini civava... ale za tie oznacenia si tiez mozu kupujuci, ktori ich pomaly vyzaduju. Chcu steniatko do salky a o ostatne sa nezaujimaju. To je potom taky kupujuci na jednej rovine s predavajucim. ;)
alaya1
16.07.11,15:04
Alaya, vcera si to viditelne nezvladla bez hnevu a hned si tu nahlasovala a prskala, ci som blazniva, ty hovoris o empatii?

Apropo, sama si tu pisala o niektorych, co maju svojich psov PP chovnych a nakryvaju bez PP suky a tak mnozia... preco zrazu ta premena?

Aj mna by zaujimalo, ci si PP psik, ktory nie je uchovneny, nezasluzi rovnaku pozornost - ked pises o tom, ze v utulkoch nie su uchovnene kusy.

A k tomu nadbytocnemu poctu kusov pri narodeni PP psikov - bolo to tak aj v minulosti? Ze vsetci z vrhu dostavali PP? Alebo sa to len v poslednych rokoch ustalilo tak? O aku rasu ide, kde to neplati a dava sa len istemu poctu steniatok? A preco vlastne?

Ja nemam teraz v umysle ociernovat chovatelske stanice, uplne suhlasim s Ginou v nazore, ze vsetko je o konkretnom cloveku, a je jedno, ci ma psov s PP alebo bez PP. Podobne to je aj v inych odvetviach, nielen pri chove psov, zvierat...
Pocuj, ak ta niekto prirovna k Hitlerovi, je to dost silna kava pre kazdeho nemyslis? Myslim, ze normalny clovek take nenapise. Skus si precitat konverzaciu od predvcera, nakolko nie ja, ale Andrea pisala o zakonoch a pod. Ja som napisala len, ze neuznavam chov bPP psov, aj som napisala kritiku na niektorych chovatelov. Vazim si cloveka, ktory si vezme psa z utulku, nebudem podporovat mnozitelov a tzv.chovatelov b PP psov. Je to moje pravo, nie? Co sa tyka chovnych a nechovnych PP psov, zas je to len na mnoziteloch, ktori si kupia PP psa, no neuchovnia ho, aby nemali ziadne povinnosti, potom tymto PP psom mnozia a predavaju za viac, nakolko pes ma PP.!!
Pozri sa, ja ta nebudem presviedcat, myslim, ze si si ani neuvedomila, ako velmi si mi tym prirovnanim ublizila,, ze si ma nazvala podobnou Hitlerovi, ked ma nepoznas, len pre to, ze neuznavam mnozenie psov.
Pre mna je toto uz ukoncene. zelam ti vela krasnych chvil a pokoja v dusi.
P.S. ja na PP psoch nechovam,nechovam, vobec.
Ivenka
16.07.11,15:38
Chokma, je rozdiel mať psíka s PP a bez PP a to sú podľa mňa 2 rozdielné témy. Ja mám psíka bez PP yorka a je to moja láska a je mi lafter jedno či má PP či výšku či dľžku či šírku. Ak mám vzťah k zvieratku nebudem skúmať či má PP či nemá. Ešte raz - ide o 2 témy - odborná a neodborná.
Chokma
16.07.11,17:54
Pocuj, ak ta niekto prirovna k Hitlerovi, je to dost silna kava pre kazdeho nemyslis? Myslim, ze normalny clovek take nenapise. Skus si precitat konverzaciu od predvcera, nakolko nie ja, ale Andrea pisala o zakonoch a pod. Ja som napisala len, ze neuznavam chov bPP psov, aj som napisala kritiku na niektorych chovatelov. Vazim si cloveka, ktory si vezme psa z utulku, nebudem podporovat mnozitelov a tzv.chovatelov b PP psov. Je to moje pravo, nie? Co sa tyka chovnych a nechovnych PP psov, zas je to len na mnoziteloch, ktori si kupia PP psa, no neuchovnia ho, aby nemali ziadne povinnosti, potom tymto PP psom mnozia a predavaju za viac, nakolko pes ma PP.!!
Pozri sa, ja ta nebudem presviedcat, myslim, ze si si ani neuvedomila, ako velmi si mi tym prirovnanim ublizila,, ze si ma nazvala podobnou Hitlerovi, ked ma nepoznas, len pre to, ze neuznavam mnozenie psov.
Pre mna je toto uz ukoncene. zelam ti vela krasnych chvil a pokoja v dusi.
P.S. ja na PP psoch nechovam,nechovam, vobec.


Alaya, a ty si rozmyslala nad tym, ako som sa mala citit ja, ked si napisala "keby hlupost nadnasala... co si ty blazniva?" alebo tie tvoje slova boli v absolutnom poriadku? Narozdiel odo mna, ty si svoje slova adresovala konkretne mne, zatial co ja som prirovnala k Hitlerovi vsetkych, ktori visia na cistej rase a chceli by, aby bola ZAKONNE dodrzana. Sama iste uznas, ze by to bol extrem. A tiez, ze ide o nedosiahnutelnu ideu.

Aj ty, aj ja mame pravo na svoj nazor. A maju ho aj kupujuci, ci uz si vyberu PP alebo bez PP... a aj ti, ktori kupuju vraj minicivavy a aj ti, ktori si priplatia za to, ze praprapredok ich psa bol papierovy.

Nie su na vine len predavajuci, ale hlavne kupujuci, ze kupuju a vyzaduju veci, ktore su nezmyselne. Preco svoju pozornost viac nezamerat na nich? Som za to, aby ste hovorili o tychto veciach, ale otvorene, tzn. mozne negativa jedneho aj druheho chovu, nielen, ze ti VSETCI s PP su tip top a VSETCI bez PP su vagabundi, lebo VSETCI svoje zvieratka tyraju...

A vobec od teba neocakavam a neziadam, aby si podporovala chov bez PP... prosim, ani ty odo mna neziadaj, aby som si myslela, ze dobri ludia chovaju PP a zli bez PP...

Ivenka, vidis to - prave o tom hovorim, ze ak kupujuci akceptuje, ze si kupuje psicka bez PP a ze moze mat kilecko navyse, ze moze mat mozno krivy zubok a pod. tak niet, co riesit a uz vobec nie kohosi za to odsudzovat, a pohorsovat sa nad jeho milacikom akoby mal netvora.
Ja nemiesam hrusky s jablkami a velmi dobre viem, aky je rozdiel mat PP a bez PP. Odborna v com? Tato tema sa tyka rovnako tvojho milacika ako toho, co ma rodokmen. Ide o starostlivost o psa a je jedno, ci PP ma alebo nie.

Majte sa, pekny vecer.
Lorima
16.07.11,19:08
Lenže netreba zabúdať, že kolko krát nejde len o to kilečko navyše alebo krivý zúbok, ale mnohokrát o ovela vážnejšie dedičné choroby!!
Gina Er
16.07.11,19:15
Lenže netreba zabúdať, že kolko krát nejde len o to kilečko navyše alebo krivý zúbok, ale mnohokrát o ovela vážnejšie dedičné choroby!!
tie sa vyskytujú aj u PP....taká dysplázia....
Chokma
16.07.11,19:21
Lenže netreba zabúdať, že kolko krát nejde len o to kilečko navyše alebo krivý zúbok, ale mnohokrát o ovela vážnejšie dedičné choroby!!

do dnesneho dna som mala viacero psov bez PP a ziadny z nich ich nemal... mam aj sucku s PP, ta je zatial tiez ok...

a ako pisala gina - aj psy s PP ich mozu mat, akurat by sa mali vyskytovat v mensej miere, nakolko absolvuju viacero specialnych vysetreni... vy viete ake vselijake sa robia. hovorim samozrejme o serioznych chovateloch PP. ;)

u bez PP sa vacsinou robi klasicke ockovanie a dalsie veci sa riesia, ked vzniknu... ano, aj toto berie na seba niekto, ked si kupuje psika bez PP alebo aj ked si berie orieska z utulku. ale kupuje za nizsiu cenu a musim konstatovat, ze vacsej casti obyvatelstva vyhovuje kombinacia rizika s cenou... ja samotna s tymto rizikom tiez nemam problem. ;)
verkaz
16.07.11,20:12
Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie či má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
alaya1
16.07.11,20:37
Toto pripajam na zaver. Uz sa tymto zaoberat nebudem, lebo kto nechce pochopit nepochopi. len ma udivuje, ze suhlasite s clovekom, ktory prirovna neznameho cloveka k Hitlerovi. To vam neprekaza. Ale chov cistokrvneho psa hej. Je to smutne. myslela som, ze toto je solidne forum.Dotklo sa ma to a s manzelom rozmyslame, ze to tak nenechame. Aj v anonymite ma clovek vediet, kde su hranice.
http://www.facebook.com/notes/victory-garden-jack-russell-terriers/pre%C4%8Do-psa-s-pp-/198525376832841
Lubaba
16.07.11,20:39
Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie čo má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
...veľmi pekne si to napísala, snáď si uzavrela debatu o psíkoch bez PP a s PP, nedá mi to tu neposunúť, záleží hlavne na láske ku psíkovi a s tým veci spojené, veľa zdaru všetkým, ktorí sa starajú s láskou o svojich miláčikov...:):):)
http://joflex.files.wordpress.com/2010/04/yorkshire_bebe.jpg
Chokma
17.07.11,07:05
Toto pripajam na zaver. Uz sa tymto zaoberat nebudem, lebo kto nechce pochopit nepochopi. len ma udivuje, ze suhlasite s clovekom, ktory prirovna neznameho cloveka k Hitlerovi. To vam neprekaza. Ale chov cistokrvneho psa hej. Je to smutne. myslela som, ze toto je solidne forum.Dotklo sa ma to a s manzelom rozmyslame, ze to tak nenechame. Aj v anonymite ma clovek vediet, kde su hranice.
http://www.facebook.com/notes/victory-garden-jack-russell-terriers/pre%C4%8Do-psa-s-pp-/198525376832841

Protizakonne je pokial viem propagacia nacizmu a pod. veci... nie prirovnanie alebo oznacenie nejakeho konania, svetonazoru... Opakujem - ja som narozdiel od teba, hovorila vseobecne, zatial co ty si nazvala blaznivou a hlupou konkretne mna. Ak si vyzadujes ospravedlnenie, o to viac ho mam pravo vyzadovat ja. Preco vidis zlo v slovach ineho a vo svojich vlastnych slovach ho nevidis?

Solidne forum nespociva v presadzovani jedneho nazoru a cenzurovani ostatnych.

A chov cistokrvneho psa mi neprekaza, prekaza mi, ak mi chce niekto diktovat, aby som aj ja povinne mala cistokrvneho alebo ziadneho. ;)

To je aj vsetko z mojej strany, tiez sa uz k veci vyjadrovat nebudem. ;)
andreaS
17.07.11,10:08
Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie čo má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.

toto som ani ja ani alaya nepoprela... ja mam sama prveho psika bez PP...

tu je samotny problem ten, ze tieto psy nie su pod dohladom klubu, nieje mozne zistit co ma v rodine a co pusti dalej do pripadneho vrhu... o to ide hlavne mne...

aby sa na tychto psoch nemnozilo, pretoze nech svojho psika lubite akokolvek, tak jeho steniatkam venujete dobrovolne z vlastnej sebeckosti, lebo chcete mat po nom steniatka, xy dedicnych chorob...

pri tom mojom plemene su to vazne ochorenia oci, na kt. musime chodit kazdy rok... je vybrana skupina ochoreni, kt. nesmie mat a jedno, kt. sa berie do uvahy len vtedy ak ide o tzv. starecku kataraktu, cize ochorenie oci spojene s vekom... takze dalsi naklad navyse oproti mnozitelovi... toto vysetrenie robia na klinike v TT, takze cesta, volno v praci a vysetrenie...

a pre tych co nas PP chovatelov maju stale za tych, kt. mnozitel kazi ksefty, nech si pozru zo tri-styri strany dozadu moj vypocet... to bol vypocet pre fenu... ja mam psa... cize ja nemam peniaze za predaj steniat... biznis si tu robia mnozitelia a my sa krvopotne snazime zachovat standardy aby aj dalsie generacie vedeli ako ktore plemeno vyzeralo, malo standardne chovanie... lebo tymto mnozenim zanikne podoba plemien a starocia dlha praca slachtitelov tiez...

rozne plemena su preto, aby si kazdy clovek mohol podla jeho standardu vybrat pre seba vhodnu rasu, pre jeho zivotny styl... darmo budete od yorka chciet aby lovil vtaky ked ste polovnik... a od jack russela ocakavat, ze prespi cely den...

a to plemeno, kt. ma ohraniceny pocet steniat su farbiari... vysvetelenie nato maju, nepamatam si presne, ale nieco v zmysle, ze nebudu vhodne pre polovacku... ze len tieto prve su tie spravne polovne psy... sama tomu nerozumiem, ale viem, ze polovnici su zvlastna sorta ludi, tak snad vedia co robia...
alaya1
17.07.11,10:30
Andrea-
"Solidne forum nespociva v presadzovani jedneho nazoru a cenzurovani ostatnych."- citacia

Skor sme tu boli cenzurovane my s Andreou. Andrea, je tazke presvedcit niekoho, kto sa presvedcit nechce dast. V 4 stranach textu nepochopili, ze nam neide o to,aby sme znevazovali cloveka, ktory si vezme psika z utulku, no sme proti mnozeniu psov, skoda, neviem najst fotky malych cavalierikov v kralikarni bez podlahy len rosty, pohladam este, aby zeny videli, co obhajuju. same to nevideli. Urcite.

P.S. a rozmyslim si velmi do zajtra ci urazku na cti, budem riesit ci nie. lebo Hitler je silna kava aj pre mojho manzela..Aj ked to niekto prekruca, ako chce.je mi vsak velmi luto, ze to nikomu tu nevadilo.Spoznavam ludi aj touto formou.

A zatial pridavam fotku akoze yorka, aby ti, ktorym je jedno, ci ich york ma o kilecko viac, si ma predkus videli, kde take psika ziju a kde sa ich steniatka rodia.
andreaS
17.07.11,10:45
alaya: ten Hitler urazil aj mna... az tak, ze som to rozoberala s kamaratkami z klubu... reakce boli samozrejme dost silne... ale ja sa neznizim na rovnaku uroven a nebudem nikoho urazat... zmysel to mat nebude... ani vyznam v tom nevidim...

kazdopadne, nesnazim sa presvedcit, ale velkym uspechom bude pre mna, ak sa nad tym aspon zamyslia a mozno niekto, kto tuto temu len sleduje si uvedomi ake rizika podstupuje ak bude podporovat mnozitela... nech si nazor urobi kazdy sam... ja sa budem snazit minimalne pre to moje plemeno urobit vsetko, aby sme ho zachovali... a laikom, vysvetlit, preco radsej PP psa... a ak si napriek tomu nebude chciet kupit PP psa (cena, hoci relativny pojem... vzhladom k vacsiemu vyskytu roznych chorob, kt. cena sa casom znasobi)... tak sa budem snazit vysvetlit, aby svojim psom nekryl ci nedaval nakryt...

predstavte si, ze paaani mnozitelia zachadzaju tak daleko, ze si dovolili pri inzerovani pouzit fotky jednej chovatelky a stenata su po multisampionovi... a to sa dotycnemu pravdepodobne dost vypomsti... nieco podobne sa stalo aj rok dozadu inej chovatelke... toto je uz drzost najvacsieho zrna, nemyslite? ...
andreaS
17.07.11,10:53
kedze pravdepodobne nikto neklikol na mnou parkrat pripojeny link, tak vlozim obrazky... a zamyslite sa...



oprava: vymazala som vlozene obrazky... ospravedlnujem sa ak to sposobilo problem, ale vkladala som prvykrat... neviem ako inak vlozit okrem prilohy... a na link zrejme nikto neklikal...

obrazky najdete tu:


http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
alaya1
17.07.11,10:56
par dalsich "chovatelov"- toto sa vam paci a toto obhajujete....

Steniatka vychudnute na kost, bez pelecha, pohodene v trave, vraj Doga- zavreta cele dni v otrasnom koterci.
"CHOV"- bisonkov. toto sa vam paci, v pivnici zavrete v kietke, spinave, zadredovane psy rodiace kazde haranie??

Mozete ma prirovnavat ku komu chcete, ale toto ja nikdy podporovat nebudem.
idyla
17.07.11,12:45
Ale alaya1. Nezdá sa ti, že si jednostranná? Keby sme sem teraz prilepili fotku psíka ako si hovie v mäkkom košíčku bez informácie, či má PP alebo ide o bez PP, či ide o chovateľskú stanicu alebo o jednotlivca, ktorý chová bez PP, lebo sú aj takí, u ktorých sa ma psík dobre - nevedela by si posúdiť, či zaujať pozitívnu alebo negatívnu reakciu... ;) Takže tieto fotky nie sú ničím iným ako útočením na city, a teda sú jednostranným emocionálnym argumentom. To je všetko.

Keď ti tak veľmi stiska srdce, máš možnosť využiť zákon o týraní, ktorý tu máme.

Keď som prišla na poradu, myslela som, že sa tu radi a nepresviedča... ;)

Na tých pár stranách ste uviedli dostatočný počet argumentov, názorov, dôvodov, informácií a každý má slobodu rozhodnúť sa, netreba tu robiť manifestačnú kampaň. :)
Gina Er
17.07.11,13:06
par dalsich "chovatelov"- toto sa vam paci a toto obhajujete....

Steniatka vychudnute na kost, bez pelecha, pohodene v trave, vraj Doga- zavreta cele dni v otrasnom koterci.
"CHOV"- bisonkov. toto sa vam paci, v pivnici zavrete v kietke, spinave, zadredovane psy rodiace kazde haranie??

Mozete ma prirovnavat ku komu chcete, ale toto ja nikdy podporovat nebudem.
prečo tvrdíš,že toto obhajujeme a toto sa nám páči? kde som také niečo ja povedala? alebo niekto iný z tejto diskusie? len preto,že nepodporujeme tvoj radikálny postoj IBA PSA S PP? ani mne sa nepáči množenie,týranie,vyhodenie psa z auta v cudzom meste,priviazanie v lese o strom ......ja som pár psov zachránila,našla nový domov,prispievam na útulky,dokonca konkrétne na čika som finančne prispela aj zdieľala na FB,jedného adepta na útulok mám doma,a má sa ako vo vate.....ale nikdy to nebudem robiť tak ako Ty a nemôžeš ma k tomu nútiť a nemôžeš ma preto radiť k množičom,to si vyprosím.
alaya1
17.07.11,13:59
Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.
Gina Er
17.07.11,14:09
Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.
nám nevadí pes PP,ty si to doteraz nepochopila? tak potom už naozaj je táto debata zbytočná.
alaya1
17.07.11,14:12
Tak to asi je zbytocna, nie nepochopila som. Ja a Andrea piseme o vyhodach PP psov,Tak som nechapava.
Chokma
17.07.11,14:14
Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.

1. Poprosim o presnu citaciu, kde si oznacena za podobnu Hitlerovi, aby sa bez spominaneho prekrucania ukazalo ako sa veci maju. :) Nech citam ako citam, v prispevku som citovala prispevok uzivatelky promont maja. Nerob sa tu chuderkou, ktorej cely svet blizi. Ja ti mozem zacitovat velmi presne ako si ma nazvala blaznivou a taktiez ako si s citaciou mojho prispevku uviedla "keby hlupost nadnasala..." :) Takze nech sa paci, mozes sa celu noc do zajtra radit aj so svokrou, babkou, dedkom, ci ma zazalovat... len pocitaj aj s moznostou, ze ty sa napokon budes musiet ospravedlnit mne. ;)

2. Ani vediet nemozes, pretoze nam nevadi na nom nic. ;)

3. Pre Ginu: ja som z ulice zachranila troch psov, dvaja docupitali sami do dvora, jeden otalal a sedaval pri kine nedaleko a odtial ma vzdy hypnotizoval ocami. Vykupala som ich, ostrihala, odblsila, odcervila, nakrmila, podala inzeraty - najskor k nam do rozhlasu, potom na internet a pekne im nasla panov. A boli uplne bezchybni so senzacnou povahou - PP im k dokonalosti nechybalo - a ich novi pani su vdacni, ze ich maju a ze su - hoci az z chovu bez PP.
alaya1
17.07.11,14:33
Pozri sa, mam tvoje prispevky skopirovane v PC. Uz to tu neriesim,budem riesit inde.

Ze si zachranila psa je uctihodne a ak si ho darovala do dobrych ruk tiez.Verim, ze si na nom nezarobila.

Opakujem poslednykrat- ja neuznavam CHOV b PP psov. T.J. mam psa, mam suku, neviem, akeho su plemena, nemam PP a nakryvam, predavam a zase nakryvam, predavam.Chovam ich v kralikarnach, jedla pomije, stenata neockujem, neodcervujem, kupcom ukazem len stena, neukazem kde vyrastaju, neukazem matku, otca, stenata su chore, podkus, predkus, luxacia pately a pod.. To je mnozenie psov. kazdy moj prispevok sa tyka len a len toho.
Ukazka chovu b PP psov, predava aj suky, aj stenata aj koterec, kralikaren,- chliev, kde su civavky cely rok, fuj. tak si obranujte ten bPP chov, je uzasny.
http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=LaWyoz8lDUOiLz94YaAe&telefon=0905893950&jmeno=adriana
A uz naozaj koncim. Uz ma prosim neoslovuj, nemam zaujem uz komunikovatl. Pekny vecer.
Zdenka 0705
17.07.11,14:37
Milé "milovníčky psov"... zvýrazňujem preto, lebo všetky, čo sa tu priete, ste nimi. Bolo by už na čase prestať, táto debata nevedie k ničomu. Osobne som videla, ako sa Chokma stará o psíkov, takú lásku a starostlivosť veru nevidieť často. Ona má tých psíkov jednoducho rada, ona, jej mama, otec. Nielen psíkov, proste živých tvorov. Kto z poľnohospodárov by si domov zobral zajka, ktorý mu ničí úrodu? Ak by ho našiel, tak by ho možno aj zabil. No zajko si u nich vyliečil zlomenú nôžku a na poli veselo obhrýza kapustičku ďalej. Aj mačičky majú u nich raj na zemi, aj najdúch Kleofáš /korytnačka .... a neviem čo ešte Chokma chráni a pestuje... Po prečítaní príspevku od alaya1 ma mimovoľne napadlo prirovnanie ku Sparťanom - tí svojich chorých zhadzovali zo skaly. Ako dieťa som mala chvíľu nočné mory, lebo ak by som , žila v tej dobe..... no... Vôbec necítim, že by osobne Teba, alaya1, prirovnala k Hitlerovi. Nechcela som sa zapájať, ale toto sa už vážne nedá čítať, robíte s prepáčením, z komára somára.
Poznám aj Andrejku, a preto viem, že aj ona to myslí dobre.
Tak sa už neškriepte, podľa toho, čo píšete, máte radi zvieratká a ako ľudia sa medzi sebou hryziete. :confused: Majte si každá svoj názor na chov s PP a b PP, ale nikomu ho nevnucujte. Táto téma je založená na starostlivosť o psíkov a je jedno, či sú s PP alebo bez.
alaya1
17.07.11,14:46
Zdenka, mas pravdu, ze to k nicomu nevedie, zial, ani k zamysleniu. Mna to utvrdilo v tom, ze aka uzavreta skupina ludi tato porada je,.dalej uz kazdy chape, ze? pekny vecer ti zelam.

P.S.A ked vidim takto zubozeneho psa, ktory uz dosluzil svojmu majitelovi, tak mi je zle a mozu ma nazvat kym len chcu, vzdy budem propagovat kontrolovany chov.Mnozitelom zelam, zeby aspon tyzden museli zit tak, ako ich psy.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/9028357/bischonik.php
alaya1
17.07.11,17:40
Konecne to schvalili- tyranie zvierat- 5 rokov . tyka sa to aj mnozitelov. tesim sa.:)
Zdenka 0705
17.07.11,17:44
týka sa to všetkých, ktorí týrajú zvieratká
alaya1
17.07.11,17:47
Napisala som AJ....
noemi-ke
17.07.11,18:03
Dievčatá. Prečo hneď tak ostro na seba? Lebo je to cez počítač? To by ste si aj v súkromí takto?
Ja som napríklad Andreu a Alayu pochopila, chceli, aby psíky boli v poriadku, boli pekné, podľa svojej rasy. Mne sa tiez nepáčia po sídlisku pobehujúce jorky okolo 6 kg, alebo také maličké, že ich ani nie je vidieť.Sú agresívne, hryzú deti.
No dievky, tie čo ste z dediny, u vás je to normálne, že psy, ktoré sú nežiadúce sa zaviažu do vreca a utopia, mašence tiež. nezáleží vám na tom, aby pes sa podobal svojej rase, no sú ľudia, ktorým to prekáža.Ale nie každý takto vyrastal a vie to urobiť. Im záleži na tom, aby bol pes, ako má byť. Vám nie. ale takto si nadávať.Prirovnávať k tomu netvorovi, to bolo prehnané. je to vôbec slušné na ženy?
Kvaka
17.07.11,21:01
Dnes som sa vrátila domov, a nestíham čítať a čudovať sa. Pri čítaní príspevkov som nikde nenašla, aby niekto z diskutujúcich schvaľoval chov psov bez papierov. Pôvodne som pred pár dňami reagovala na to, že Gina mala kedysi dávno psa s PP, postupovala podľa pravidiel, urobila tak, ako sa pri uchovnení má, akurát chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteňatá, teda zdieľala istý názor, že každá fenka má aspoň raz v živote mať šteniatka. Zrejme sa bála, aby fenka nedostala rakovinu. Keďže pes na párenie bol ďaleko a ona nemala financie na to, aby odcestovala s fenkou na pokrytie, jej fenka nemala šteniatka.
Citujem: "aj som si založila chovnú stanicu, že aspoň raz aby mala šteniatka,ale furt mi dávali na párenie psov niekde ďaleko na opačnom konci republiky tak z toho nič nebolo..."
Reakcia na túto informáciu bola zo strany Alayi trochu prudká, preto som napísala, že Gina povedala svoj názor a "dostala po hube". Citujem: "Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke oci ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.".
To bolo všetko, naozaj to bola neprimeraná reakcia, Alaya, ruku na srdce. Preto nechápem, o čom sa tu hádate. Určite nikto z nás, čo máme doma najdúšikov alebo psíkov z útulku, naozaj nikto z nás neschvaľuje nekontrolované množenie psov pre peniaze. Už som napísala, že by za to mali byť pokuty, naozaj je veľmi veľa nežiadúcich tuláčikov, ale ak niekto chce mať psíka iba s PP a v prípade fenky chce mať aspoň raz šteniatka, dodrží pravidlá, dá pokryť psom s PP, potom predá alebo daruje takýchto psíkov, je to trestné??? Je to len a len o zodpovednosti majiteľa psa. A je jedno, či ten pes má alebo nemá PP.
jozka56
17.07.11,22:56
alaya 1 máš zvláštny pohľad ako špeciálny pedagóg....o čo tu ide, aby si nám diktovala, čo je zvieratko s PP a b PP ...mám svoje roky....asi špeciálny pedagóg rieši iba geniálnych ľudí. Som zhrozená Tvojim postojom.
Dodatok: Neurážaj toto fórum, buď taká láskavá.
alaya1
18.07.11,04:24
Dnes som sa vrátila domov, a nestíham čítať a čudovať sa. Pri čítaní príspevkov som nikde nenašla, aby niekto z diskutujúcich schvaľoval chov psov bez papierov. Pôvodne som pred pár dňami reagovala na to, že Gina mala kedysi dávno psa s PP, postupovala podľa pravidiel, urobila tak, ako sa pri uchovnení má, akurát chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteňatá, teda zdieľala istý názor, že každá fenka má aspoň raz v živote mať šteniatka. Zrejme sa bála, aby fenka nedostala rakovinu. Keďže pes na párenie bol ďaleko a ona nemala financie na to, aby odcestovala s fenkou na pokrytie, jej fenka nemala šteniatka.
Citujem: "aj som si založila chovnú stanicu, že aspoň raz aby mala šteniatka,ale furt mi dávali na párenie psov niekde ďaleko na opačnom konci republiky tak z toho nič nebolo..."
Reakcia na túto informáciu bola zo strany Alayi trochu prudká, preto som napísala, že Gina povedala svoj názor a "dostala po hube". Citujem: "Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke oci ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.".
To bolo všetko, naozaj to bola neprimeraná reakcia, Alaya, ruku na srdce. Preto nechápem, o čom sa tu hádate. Určite nikto z nás, čo máme doma najdúšikov alebo psíkov z útulku, naozaj nikto z nás neschvaľuje nekontrolované množenie psov pre peniaze. Už som napísala, že by za to mali byť pokuty, naozaj je veľmi veľa nežiadúcich tuláčikov, ale ak niekto chce mať psíka iba s PP a v prípade fenky chce mať aspoň raz šteniatka, dodrží pravidlá, dá pokryť psom s PP, potom predá alebo daruje takýchto psíkov, je to trestné??? Je to len a len o zodpovednosti majiteľa psa. A je jedno, či ten pes má alebo nemá PP.
Vies, nechapem to ani ja .ja som len napisala, ze opakjem sa- NEUZNAVAM mnozenie psov b PP. pridala somfotky, ako to mnozenie vyzera a preco ho neuzunavam. Reakcie boli, ake boli. Uz to neriesim, nebola to dobra volba skusat tu na porade presviedcat ludi o nevhodnoti chpvu bPP psov.
O utulkacoch som napisala, ze si vazim ludi, ktori sa ujmu psa z utulku, tak mi ver KVAKA, ze nechapem reakcie ani ja. vychadza mi z toho, ze pes s PP je zle a mnozenie je sporavne.Lebo napisat, ze s PP, ci bePP je to iste, nie je mozne. .Uz to neriesim, je mi z toho smutno.
alaya1
18.07.11,04:34
alaya 1 máš zvláštny pohľad ako špeciálny pedagóg....o čo tu ide, aby si nám diktovala, čo je zvieratko s PP a b PP ...mám svoje roky....asi špeciálny pedagóg rieši iba geniálnych ľudí. Som zhrozená Tvojim postojom.
Dodatok: Neurážaj toto fórum, buď taká láskavá.


Naozaj neviem, cim som toto forum urazila.
Aky mam postoj ako specialny pedagog?? Moja praca s tymto nema nic spolocne. Som majitel PP psov, snazim sa propagovat nevhodnot mnozenia psov hlava, nehlava, agitujem po sidlisku, aby ludia neparili psy bez uvazenia, nakolko sa nimi potom plnia utulky.Co je na tom zle, nechapem. Skor ja nechapem reakcie ludi. Je mi luto, ze si nikto neprecital link, ktory som pripojila o chove PP a bPP psov. Skor by som sa mala citit ja urazena, ci dotknuta atakmi na moju osobu. Nevadi mi to, tak, ako napisala Andrea ak len jeden clovek sa zamyslel nad tym, preco nechovat bPP psov, nemnozit ich, malo to svoj vyznam.pekny den.

P.S. ver mi, ze genialnymi deti sa nezaoberam, skor naopak.
alaya1
18.07.11,04:39
Tymto ukoncim moje posobenie v teme, mozno aj v porade vseobecne.

Je mi velmi, velmi smutno, ze vam prekaza to, ze sa snazim agitovat za cistotu ras u psov o co sa snazili generacie chovatelov. Robim to preto, aby sa zachoval vzhlad, povaha psa pre dalsie generacie nasich deti, aby vedeli, co je vlciak, co je york, co je maltezacik.Skor nez cloveka odsudite, preco si aspon neprecitate co to o psoch , rasach a pod? Skuste sa nad tym zamysliet, kym mi opat napiste aka som ja "zruda".Psy boli storocia slachtene pre urcity vyznam. Polovne, pracovne, spolocenske plemena. Kazde plemeno sluzilo na nieco ine.Ak sa to domiesa, tak potom sa bud tie predpoklady potlacia, alebo sa charaktery znehodnotia a moze vzniknut jedinec chory, agresivny, vzhladovo nevyhovujuci.je toho vela, je to na dlhsie studium. Potom sa necudujme, ze psy napadaju ludi, deti a pod.Pozreli ste sa na to len zo svojho pohladu, ze ja neuznavam orieskov/ v kynologii- bastardov, aj tento pojem mi bol vytknuty, ktory je odbornym pomenovanim pre necistokrvnych psov, takze o vedomostiach pisatelky mam svoj nazor/, ja nemam nic proti orieskom z utulku, ale proti ich mnozeniu mam.
Boli ma, ze ani jednej z vas neprekaza, ze koli tomu o com sa snazim v presadzovani chovu PP psov, ma niekto porovna s HITLEROM.

Zelam vam pekny den.
verkaz
18.07.11,16:08
Dievčatá, toto sa už malo dávno zastaviť. Táto téma je predsa o starostlivosti o psa a žiadali sme tu rady na naše problémy s našimi miláčikmi, či už majú PP alebo nie.
Páči sa mi u nás v útulku odkiaľ mám zlatú kokričku Sašku, že nedajú na adopciu príka bez sterilizácie. Tým vlastne zabraňujú ďalšiemu rozmnožovaniu nechceným psíkov.
truch
18.07.11,16:13
Kočky, je normálne, že tá naša hava má rada melóny???
Nemôže jej to uškodiť?
Kvaka
18.07.11,17:00
Kočky, je normálne, že tá naša hava má rada melóny???
Nemôže jej to uškodiť?
Psy majú radi ovocie, niektorí jablká, iní jahody, fenka môjho syna napr. vyjedala dozreté jahody, pokiaľ dobre pamätám. Moja fenka nikdy nechcela ovocie, ale melón žltý jej chutil. Občas skúšam, čo zje, takže melón určite. Veľmi jej chutil aj zelený hrášok, to vždy, keď som ho lúpala, tak som jej hádzala na zem. Lord si ho uchmatne na svoje miesto, ale nezje. Ona zje orech, on nie. Každý havinko je iný.
Gina Er
18.07.11,17:15
Psy majú radi ovocie, niektorí jablká, iní jahody, fenka môjho syna napr. vyjedala dozreté jahody, pokiaľ dobre pamätám. Moja fenka nikdy nechcela ovocie, ale melón žltý jej chutil.to preto,lebo melón nie je ovocie,ale zelenina :D Občas skúšam, čo zje, takže melón určite. Veľmi jej chutil aj zelený hrášok, to vždy, keď som ho lúpala, tak som jej hádzala na zem. Lord si ho uchmatne na svoje miesto, ale nezje. Ona zje orech, on nie. Každý havinko je iný.
.
pepsikova
18.07.11,17:53
Tymto ukoncim moje posobenie v teme, mozno aj v porade vseobecne.

Je mi velmi, velmi smutno, ze vam prekaza to, ze sa snazim agitovat za cistotu ras u psov o co sa snazili generacie chovatelov. Robim to preto, aby sa zachoval vzhlad, povaha psa pre dalsie generacie nasich deti, aby vedeli, co je vlciak, co je york, co je maltezacik.Skor nez cloveka odsudite, preco si aspon neprecitate co to o psoch , rasach a pod? Skuste sa nad tym zamysliet, kym mi opat napiste aka som ja "zruda".Psy boli storocia slachtene pre urcity vyznam. Polovne, pracovne, spolocenske plemena. Kazde plemeno sluzilo na nieco ine.Ak sa to domiesa, tak potom sa bud tie predpoklady potlacia, alebo sa charaktery znehodnotia a moze vzniknut jedinec chory, agresivny, vzhladovo nevyhovujuci.je toho vela, je to na dlhsie studium. Potom sa necudujme, ze psy napadaju ludi, deti a pod.Pozreli ste sa na to len zo svojho pohladu, ze ja neuznavam orieskov/ v kynologii- bastardov, aj tento pojem mi bol vytknuty, ktory je odbornym pomenovanim pre necistokrvnych psov, takze o vedomostiach pisatelky mam svoj nazor/, ja nemam nic proti orieskom z utulku, ale proti ich mnozeniu mam.
Boli ma, ze ani jednej z vas neprekaza, ze koli tomu o com sa snazim v presadzovani chovu PP psov, ma niekto porovna s HITLEROM.

Zelam vam pekny den....

..ja už nemám psíka od 1.4....mala som orieška, bastarda, pomenovanie nie je dôležité,bol so mnou 14 rokov,prežil so mnou zlé aj dobré,bol pri mne vždy...poznám ľudí, čo majú čistokrvné psíky a berú rady od kdekoho, čím kŕmiť, ako kúpať,honoria sa tým, akú majú rasu a koľko investujú a pritom ich psík nemôže bez vodítka, lebo ujde, pohryzie,potrhá...
...alaya,každý psíčkar je iný,každý má svoj názor, ,chváli niečo a haní iné...vyjadruje svoj názor a čaká- či chce, aby ho ľudia brali...aj ty máš svoj názor a tvoj boj o záchranu čistokrvných havíkov je potešujúci,keby sa do neho zapojili všetci chovatelia PP psíkov a dali havinkom to, čo im patrí ako priateľom človeka...tam niekde, je problém, kvoli ktorému sme takí, akí sme...lebo jeden berie psa ako priateľa a postaví ho na svoju roveň a iný berie len cez peniaze..to je rozdiel...
..a v tom pohľade ujdú slová kade ktoré..neviem, kto ťa urazil, od určitého času nemôžem takéto témy,ale prosím ťa,zabudni na to,možno afekt, možno iná pohnútka spôsobila, že slovo ušlo..máš dobré názory, veľa ľudí ťa tu číta a má rado, nerieš, že by si sem prestala chodiť...
Kvaka
18.07.11,17:53
No vidíš ho, a ja som si myslela, že melón žltý je ovocie.:)
truch
18.07.11,18:03
No vidíš ho, a ja som si myslela, že melón žltý je ovocie.:)

Aj ja:D Teraz som ju chytila ako si oberá ríbezle a egreše a to už večer jedla:D Ja som si myslela, že na ne chodia deti od susedov:) Asi mám havu - vegetariánku:)
verkaz
18.07.11,18:53
Aj moji si niekedy pochutnávajú na ovocí, ale musí to byť vtedy, keď im niečo chýba. Niekedy im musím dať zo svojho banána a inokedy si ho ani nevšimnú.
arizona
18.07.11,19:25
mimotemy
AndreaS,prosim ta mozes si zmensit ten plagat?
Kvoli tomu obrovskemu plagatu, mi 20 min. nacitava tuto temu!
Uz ma poraza!:mad::rolleyes:

dik
andreaS
18.07.11,20:23
arizona: vymazane, pripojeny link... vysvetlenie v prispevku... este raz sa ospravedlnujem, neviem ako inak vlozit obrazok do textu mimo prilohy...
Lubaba
18.07.11,20:51
No vidíš ho, a ja som si myslela, že melón žltý je ovocie.:)
mimotemya nie je:D:D:D?
Kvaka
20.07.11,19:20
Náš peso si už tretí deň okusával oblasť pod chvostom. Preskúmala som mu s navlečenou gumenou rukavicou miesta, ktoré mal uslintané a zrazu sa mu vyvalil z jedného miesta hnis asi 1cm od otvoru. Nesmrdelo to, nebolo to zrejme z análnej žľazy. Zajtra sme už objednaní k vetovi, povedali mi len, že by to mohol byť hnisavý absces. Manžel povedal, že poobede mal tiež na konci stolice nejaký biely povlak, takže hnis sa mu prevalil aj zvnútra. Teraz je pokojný, ako som mu to jemne vytlačila, tak sa prestal kúskať, je pokojnejší. Išlo to skoro samo, prestala som, keď sa objavilo trochu krvi. On je hrdina, nekňučal, držal ako hluchý dvere. Myslím, že problém bude asi takýto: http://www.hovawarty.sk/odborne-clanky/odborne-clanky-analne-vacky.htm
Viete o tom niečo? Bude sa to dlho hojiť? Ako mu to ošetria?
arizona
20.07.11,21:23
Náš peso si už tretí deň okusával oblasť pod chvostom. Preskúmala som mu s navlečenou gumenou rukavicou miesta, ktoré mal uslintané a zrazu sa mu vyvalil z jedného miesta hnis asi 1cm od otvoru. Nesmrdelo to, nebolo to zrejme z análnej žľazy. Zajtra sme už objednaní k vetovi, povedali mi len, že by to mohol byť hnisavý absces. Manžel povedal, že poobede mal tiež na konci stolice nejaký biely povlak, takže hnis sa mu prevalil aj zvnútra. Teraz je pokojný, ako som mu to jemne vytlačila, tak sa prestal kúskať, je pokojnejší. Išlo to skoro samo, prestala som, keď sa objavilo trochu krvi. On je hrdina, nekňučal, držal ako hluchý dvere. Myslím, že problém bude asi takýto: http://www.hovawarty.sk/odborne-clanky/odborne-clanky-analne-vacky.htm
Viete o tom niečo? Bude sa to dlho hojiť? Ako mu to ošetria?
Nemusis sa obavat, nie je to nic vazne. Nasa havinka to tiez raz mala,zistil jej to veterinar nahodou. Len jej to vytlacil ,trvalo to chvilku a ukazal nam ,ako to robit,ak by bolo treba aj inokedy.
Vravel, ze niektore plemena su na to nachylne a treba im tu zlazu vytlacat castejsie,niektore zas nemaju tento problem nikdy.
Nas havo ma od toho vytlacenia veterinarom uz zopar rockov pokoj.
Kvaka
20.07.11,21:53
Nemusis sa obavat, nie je to nic vazne. Nasa havinka to tiez raz mala,zistil jej to veterinar nahodou. Len jej to vytlacil ,trvalo to chvilku a ukazal nam ,ako to robit,ak by bolo treba aj inokedy.
Vravel, ze niektore plemena su na to nachylne a treba im tu zlazu vytlacat castejsie,niektore zas nemaju tento problem nikdy.
Nas havo ma od toho vytlacenia veterinarom uz zopar rockov pokoj.
Ďakujem krásne za odpoveď. Tvoja havinka mala z toho tiež už hnisavý absces alebo len naplnené žľazy? Lebo jemu už žľazy vytláčali, je na to náchylný, ale teraz mal dlho pokoj a zrazu sa mu vytvorilo nejaké hnisavé ložisko.
arizona
21.07.11,04:59
Ďakujem krásne za odpoveď. Tvoja havinka mala z toho tiež už hnisavý absces alebo len naplnené žľazy? Lebo jemu už žľazy vytláčali, je na to náchylný, ale teraz mal dlho pokoj a zrazu sa mu vytvorilo nejaké hnisavé ložisko.
Asi to boli skor naplnene zlazy,lebo pomohlo vytlacanie.
My sme o takomto probleme prv nepoculi. CHodili sme k veterinarovi,lebo sa jej robili take pupaciky po kozi na chrbte a na bruchu mala cervenu,podrazdenu kozu. Stale nam tvrdil, ze to ma od vody z potoka . Kupovali sme drahe tabletky,ale nic jej to nepomahalo, tak se sli k druhemu doktorovi. Ten objavil pricinu hned a povytlacal...

Drzim palceky,aby to nebolo nic vaznejsie, daj vediet,ako ste dopadli u lekara :)
promont maja
21.07.11,05:07
Náš peso si už tretí deň okusával oblasť pod chvostom. Preskúmala som mu s navlečenou gumenou rukavicou miesta, ktoré mal uslintané a zrazu sa mu vyvalil z jedného miesta hnis asi 1cm od otvoru. Nesmrdelo to, nebolo to zrejme z análnej žľazy. Zajtra sme už objednaní k vetovi, povedali mi len, že by to mohol byť hnisavý absces. Manžel povedal, že poobede mal tiež na konci stolice nejaký biely povlak, takže hnis sa mu prevalil aj zvnútra. Teraz je pokojný, ako som mu to jemne vytlačila, tak sa prestal kúskať, je pokojnejší. Išlo to skoro samo, prestala som, keď sa objavilo trochu krvi. On je hrdina, nekňučal, držal ako hluchý dvere. Myslím, že problém bude asi takýto: http://www.hovawarty.sk/odborne-clanky/odborne-clanky-analne-vacky.htm
Viete o tom niečo? Bude sa to dlho hojiť? Ako mu to ošetria?
... my tieto análne žľazy pravidelne vytláčame ... teda iba ja ... a havkovia boli a je vďační ... pri tom prvom nám ale pomohlo, keď som si ho dala do vane a prinútila sadnúť na chvíľku do letnej vodičky ... akosi sa viac uvoľnil ... no, nie je to nič strašné ...

... verím, že tvoj pesko to nemá až také zapálené ... a veterinár mu to dá do poriadku ...
Kvaka
21.07.11,07:53
Tak dnes ráno po vyvenčení som mu pekne osprškala podvozok, labky a zadok a nedalo mi to, pod oknom na dobrom svetle som sa na to pozrela. Na tom jednom mieste to mal akoby vypuklejšie a mal tam kúsok bledého hnisu. Je to na hranici neochlpenej časti, akurát 1mm vedľa má už chlpy. Skúšala som to prehmatať a je to naozaj ako absces, asi ako slivka veľký, po jemnom tlačení mu išiel už hnis žltkavý, nie biely a trochu sa aj pokúšal uhnúť, asi bolelo viac, ako včera. Tak som to nechala tak, veterinár to asi vytlačí alebo inak ošetrí. Bojím sa len, že keď mu bude vytláčať maz z tých žliaz, že to bude moc bolestivé pri tom abscese. Ideme tam cez obed.
promont maja
21.07.11,08:37
... to nie je maz, aspoň nie hustý ( ... v análných vačkoch) .. aspoň myslím ... u nás niekedy až vystrekne a niekedy iba vytečie, či sa vytlačí ... také žltkasté a smradľavučké ... takže by to malo prebehnúť raz-dva ... držíme paľčoky ... aj chlpáči aj nechlpáči ...

... videla som raz jedno video na yuo tube ... bola tam kravička s neskutočne napuchnutou zadnou nožičkou ... mala absces ... a veterinár je od boku .. a priamo do tej "navrelinky" pichol nožíkom ( asi 3 cm zárez) a taký ružovožltý hnis najprv striekal a neskôr už iba tiekol ... dobré 3 minúty ... až napokon na konci aj kravka spokojne hrabkala tou nožičkou ... robilo jej to dobre ... a myslím si, že to už potom nechal na prírodu a ani jej tú ranu neošetril ... a možno aj hej, ale na videu to už nebolo ...
Kvaka
21.07.11,08:44
No on nemal smradľavé to, čo včera a dnes vyšlo, to bol určite hnis, a v tých análnych vačkoch, ktoré sa upchávajú som myslela, že je nejaký maz, lebo ten veľmi smrdí, to viem. Starej dáme občas kúsok vyšlo, a to sme všetko prali a čistili. A keď havkovi žľazy vlani vytláčali, tiež to bol rovnaký zápach.
promont maja
21.07.11,08:46
... smradík ... to áno ... a riadny ... ale aspoň je to riedke ... tak by ho to nemuselo bolieť ... či?

... a až teraz som si uvedomila, že stará dáma je tiež havko ... pekné .. také prirovnanie ... no náš starý havček ( tak ho pomenovali deti ... bol to on, teda chlapček a bol havo ..) bol tiež taký ako tvoja stará dáma ... nevošiel do kaluže a pred prechodom cez križovatku zastal ... tiež taký rozumný ...
Kvaka
21.07.11,08:53
Ja sa asi nenaučím vytláčať mu tie žľazy, tak ako sa neviem naučiť strihať pazúriky. Takže budem chodiť pravidelne k veterinárovi. Mám aj klieštiky na strihanie pazúrikov, ale bojím sa to urobiť. Fenka si celý život okusovala a brúsila sama, len teraz už nevládze, tak jej treba pomôcť. Dcéra jej to nedávno strihala, ja som ju držala, a bol to stres, zadné sme ani nedokončili. Nekňukla, takže ju to nebolelo, ale pazúriky mala moc dlhé, už aj trochu zahnuté a jeden sa naštiepil. Nejako nám to ušlo, odkladali sme to a zahli sa jej. :D:confused:
Kvaka
21.07.11,08:56
Stará dáma je fenka, a lord je pes. Pozri si obrázky, mám ich v profile.
promont maja
21.07.11,09:24
... pekná dvojka ... náš je doma iba sám ... a ten mslník pod čerešňou ... závidím ... je strašne zlatý ...

... ja som kedysi tiež nevytláčala "dupku" psíkovi, lebo som sa bála, aby som mu nevdojak neublížila ... až raz mi to veterinár v veeľkým výkričnikom v očiach sám neukázal ... že tak a tak ... až vtedy som pochopila, že oni sú tu na iné ... a strihanie ... kedysi bez problémov ... a skoro každý týždeň ... ale teraz už nie ... už tak dobre nevidím ... a tak mu tie pazúriky raz do mesiaca ostrihá slečna, ktorá sa môjmu capartovi stará o vyzáž ... je potrebná, môj psík ma srsť až po zem a chrbátik sa mu trimuje a zvyšok sa upraví ... jemu to robí dobre ... hoci ho to trošku poskubká, no nesvrbí ... má takú srsť, čo nevypadáva ... no je to vestík.
Kvaka
21.07.11,10:36
Hurá, havko je doma, má to už ošetrené, ale musíme tam ešte pár krát ísť.
Bol to na jednej strane hnisavý zápal upchatého análneho vačku. Vet mu to niečím prečistil, spriechodnil celú žľazu, preventívne to urobil aj na druhej zdravej strane a potom mu ten obsah žliaz povytláčal. Dal mu dovnútra zahnisanej žľazy ATB, zajtra opäť dá a prečistí a podľa toho, ako sa to bude hojiť, tak ešte aj na budúci týždeň bude treba prísť. Na tej hnisavej strane to bolelo, ale držal sa statočne, nekňučal ani nemykal, iba trochu očúral manžela.:D. No a ten nepáchnúci hnis mal preto, že nahromadený sekrét toho vačku ostal v ňom, bol dosť tuhý, a že tam mal aj nejaké kúsky, preto sa to aj zapchalo. Až veterinár to spriechodnil a povytláčal ten smradľavý sekrét von.
Našla som si niečo aj na nete, vidím, že sa dá aj stravou predísť upchávaniu, dokonca sú tam aj homeopatiká na liečbu, len neviem, aké u neho použiť. On má nádhernú lesklú srsť, neviem, kde sa stala chyba, že sa mu to upchalo, nedávno síce po kadení sánkoval na strnisku suchej trávy, vtedy mal mäkšiu stolicu a utieral si zadok sám. :confused::confused::confused: možno tam sa stala chyba.
http://www.bull-terrier.sk/zlazy-s-vnut.-sekreciou/analne-vacky.html
arizona
21.07.11,11:03
Som rada, ze to havik tak hrdinsky zvladol :-)
...chcela som pozriet obrazky,ale ich nemvidim :-(
promont maja
21.07.11,11:48
... i ja sa pripájam ... pozdravujem chlpáčika a som rada, že je to dobré ...

80047

... a keďže som nevdojak naďabila aj na takéto čosi ( už skôr) a trošku humoru ( či vysnívanej lahôdky našich miláčikov ...), že to dobre dopadlo, neuškodí ... ( nedá mi nepripnúť ... či?) ..

80045
willma
21.07.11,14:16
trošku zabrdnem do predchádzajúcich debát o psíkoch s PP či bez. Tiež som mala párkrát bezpapierákov, väčšinou feny. Každá jedna mala po jednom vrhu šteniat - jedna bola bastardík krížený jazvečík a druhá bezpapierová ale čistokrvná dobermanka. Všetky šteniatka v prvom prípade 4 a v druhom 9 sme umiestnili do dobrých rodín, vo vhodnom veku a už zaočkované. Čo čert nechcel jedno šteňa dobermanky aj napriek očkovaniu uhynulo na parvovirózu - noví majitelia boli nešťastní a dali nám to na vedomie. Súčasne v ďalšej rodinke došlo k silným prejavom alergie tak nás kontaktovali tiež. Môžete typovať, kde skončilo :), a všetci boli spokojní. Tým chcem len povedať, že je to naozaj len a len o ľudoch.
Kvaka
21.07.11,15:09
trošku zabrdnem do predchádzajúcich debát o psíkoch s PP či bez. Tiež som mala párkrát bezpapierákov, väčšinou feny. Každá jedna mala po jednom vrhu šteniat - jedna bola bastardík krížený jazvečík a druhá bezpapierová ale čistokrvná dobermanka. Všetky šteniatka v prvom prípade 4 a v druhom 9 sme umiestnili do dobrých rodín, vo vhodnom veku a už zaočkované. Čo čert nechcel jedno šteňa dobermanky aj napriek očkovaniu uhynulo na parvovirózu - noví majitelia boli nešťastní a dali nám to na vedomie. Súčasne v ďalšej rodinke došlo k silným prejavom alergie tak nás kontaktovali tiež. Môžete typovať, kde skončilo :), a všetci boli spokojní. Tým chcem len povedať, že je to naozaj len a len o ľudoch.
Wilma, ja si myslím, že všetko je o ľuďoch, máš pravdu. Ale dievčatá, ktoré sú zástankyne psov s PP nám vlastne chceli povedať to, že je len a len v záujme záchrany psíkov z útulku, aby sa neplodili psy bez PP. Príklad, ktorý si uviedla, znamená aj to, že si našla 13 rodín, kde si umiestnila tvoje psíky. Znamená aj to, že možno 13 psíkov z útulku mohlo byť umiestnených v dobrých rodinách.
Ja som našu fenku ustrážila, aj keď pred 15 rokmi bola taká zlatučká, že sme si tiež hovorili, ktovie, aké by mala šteniatka. Keď jej pri háraní pod balkónom zavýjal serenády zamilovaný susedovie pes, tiež sme si hovorili, mohla by si užiť.
Keď mala po háraní falošnú brezivosť, tiež sme si hovorili, ako trpí, keď hľadá svoje mladé, škoda, že ich nemá, bola by dobrá mama.
Ale pravda je taká, že sme všetko zvažovali a rozhodli sme sa tak, že nie. Akosi sme intuitívne cítili, že by to nebolo dobré, ktovie, kto a ako by sa o ne staral, veď starať sa o psa je dosť náročné, vyžaduje to veľa odriekania, majiteľ psa je viazaný, nemôže nikam vycestovať a pod. Povedali sme si, že kto naozaj chce psa, buď si kúpi čistokrvného alebo pôjde do útulku. Takže naša havinka odíde z tohto sveta ako psia "panna".
alaya1
21.07.11,15:14
dakujem ti Kvaka za tento prispevok, som ti zan vdacna, povedala si vsetko,
Kvaka
21.07.11,15:18
mimotemy No vidíš, dalo sa a ani slovo mi neuletelo. Snáď. :D:D:D
alaya1
21.07.11,15:20
Hm....no ty nie si podobna Hitlerovi, ty to vies aj inak-( a uz mlcim...
Kvaka
21.07.11,15:22
No, naozaj už ticho, len niekdy treba pozornejšie čítať, Gina to myslela dobre.
pepsikova
21.07.11,15:24
...Kvak, krásne si to napísala, takto asi som to aj ja cítila, keď som mala pepsikoláčika..tiež odišiel do nebíčka ako panic,i keď šteniatka by boli od neho neskutočne nádherné.... my sme nemali po ruke havenku, s ktorou by ich mohol mať a "zabehnúť" to by bolo pod jeho úroveň...
alaya1
21.07.11,15:29
pepsikova, to mas pravdu, pod uroven sa neide:)

dakujem za pekne gifi, zial do odkazov to pripojit neviem-( snad potesi aj tu...
Kvaka
21.07.11,15:48
To je bišónik?
alaya1
21.07.11,15:50
Ano to je bichon a poil frise ...
Kvaka
21.07.11,17:18
Našla som takúto informáciu http://www.sk1.sk/v1677-nr-sr-prisnejsie-tresty-za-tyranie-zvierat
"Bola som sa pozrieť aj v NRSR" a už je schválená novela trestného zákona, ktorá tresty sprísňuje. Trestný zákon sa mení v § 378 Týranie zvierat

§ 378
(1) Kto
a) týra zviera, hoci bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý alebo za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený,
b) týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo
c) utýra zviera,
potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. až na dva roky

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) na viacerých zvieratách,
b) verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti,
c) na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo
d) závažnejším spôsobom konania.

Toto je nové: Za § 378 sa vkladá §378a, ktorý vrátane nadpisu znie:

㤠378a
Zanedbanie starostlivosti o zvieratá
Kto z nedbanlivosti spôsobí smrť alebo trvalé následky na zdraví viacerých zvierat, ktoré vlastní alebo o ktoré je povinný sa starať tým, že zanedbá potrebnú starostlivosť o tieto zvieratá, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
alaya1
22.07.11,07:28
neviem, ci sa vam podari otvorit tento link, asi len tym, co sa mozu prihlasit na FB. Ak si toto niekto pozrie, tak tych 6 stran mojich prispevkov mozno pre nich ziska vyznam.
len pre silne povahy.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1802788598706.2085419.1509571735&type=1
Musite byt prihlaseni na FB, aby sa to otvorilo..
misstka
23.07.11,21:02
Wilma, ja si myslím, že všetko je o ľuďoch, máš pravdu. Ale dievčatá, ktoré sú zástankyne psov s PP nám vlastne chceli povedať to, že je len a len v záujme záchrany psíkov z útulku, aby sa neplodili psy bez PP. Príklad, ktorý si uviedla, znamená aj to, že si našla 13 rodín, kde si umiestnila tvoje psíky. Znamená aj to, že možno 13 psíkov z útulku mohlo byť umiestnených v dobrých rodinách.
Ja som našu fenku ustrážila, aj keď pred 15 rokmi bola taká zlatučká, že sme si tiež hovorili, ktovie, aké by mala šteniatka. Keď jej pri háraní pod balkónom zavýjal serenády zamilovaný susedovie pes, tiež sme si hovorili, mohla by si užiť.
Keď mala po háraní falošnú brezivosť, tiež sme si hovorili, ako trpí, keď hľadá svoje mladé, škoda, že ich nemá, bola by dobrá mama.
Ale pravda je taká, že sme všetko zvažovali a rozhodli sme sa tak, že nie. Akosi sme intuitívne cítili, že by to nebolo dobré, ktovie, kto a ako by sa o ne staral, veď starať sa o psa je dosť náročné, vyžaduje to veľa odriekania, majiteľ psa je viazaný, nemôže nikam vycestovať a pod. Povedali sme si, že kto naozaj chce psa, buď si kúpi čistokrvného alebo pôjde do útulku. Takže naša havinka odíde z tohto sveta ako psia "panna".

Tak tu je to presne vystihnuté, ja mám fenku dalmatínca bez PP a je tiež veľmi pekná, už veľa ľudí čo sa aj o psíkov zaujíma a čo chodia aj po výstavách mi povedalo, že ešte takého pekného dalmatínca nevideli.
Ale šteniatka tiež nechcem, hoci je to niekedy ťažké hlavne pre ňu, že si ešte "neužila" a mali sme raz aj skúsenosť s falošnou brezivosťou.

Ale uvedomujem si, že psíkov je veľa a nech radšej dostanú šancu psíkovia z útulkov alebo ak chce niekto čistokrvného psíka, nech si zoberie s PP.
A tiež nechcem šteniatka preto, že by som na nich nezarábala a ak by som ich dala za symbolickú cenu, nemala by som istotu, či nakoniec neskončia niekde uviazaný na reťazi a zo zlou starostlivosťou.

Ešte dodám, že viem, že niektorí zarábajú na šteniatkach bez PP a odchovajú ich v nevyhovujúcich podmienkach.
Našťastie jej prípad to nebol, je od človeka, ktorého poznáme a má rád psíkov a naozaj na nich nezarábal, dával ich zadarmo a to už mal aj nejaké náklady na veterinára, ale ani to nepýtal.
A aj po zdravotnej stránke neboli problémy, do 8,5 roka sme boli u veterinára len kvôli povinnému očkovaniu, teraz už nastali nejaké problémy, ale ide o bežné problémy starších psov, ktoré majú aj tie s PP.
alaya1
24.07.11,07:24
Dievcata, ani neviete, aku radost mi robite svojimi prispevkami, uz som bola zufala, ze len ja si tu na porade uvedomujem zavaznost mnozenia psov bPP- vidim, ze netliachate do vetra, ale ze viete, o com to je. Mozu ma nazvat aj fanatickou, skor mam realny obraz a vedomosti co a ako s mnozenim b PP psov. Naozaj mi uz neprekaza porovnanie hoci aj s H..., aj ked to som este stale neprehryzla, ale prave ten, kto o tomto vie prdlajz sa moze takto vyjadrit.. peknu nedelu.
verkaz
24.07.11,09:07
Tvoje príspevky si rada prečítam. Tiež mám názor, že kto chce psíka a nechce ho na výstavy mal by navštíviť nejaký útulok, tam je tuláčikov strašne veľa a čakajú na dobré slovo a pohladenie. Vedia to oceniť a vracajú lásku niekoľkonásobne.
janulikds
02.08.11,08:48
K našej maltezacke Nelke sa vcera pridala Lisa -westicka, ktorú sme si zobrali z útulku. Nelka by sa s nou chcela stale hrat, ale Lisa nema zaujem. Viem, chce to cas, musia si na seba zvyknut. No Lisa stale chodi len za mnou, je velmi prítulna - ale Nelku odtlaca a ta sa zacina utahovat, je smutna. Prosim Vás, ak máte skúsenosti s výchovou dvoch psíkov, budem vdacna za nejake tie rady, aby som hned od zaciatku nerobila zle kroky a aby medzi nimi nebola rivalita. Dakujem
Kvaka
02.08.11,10:11
K našej maltezacke Nelke sa vcera pridala Lisa -westicka, ktorú sme si zobrali z útulku. Nelka by sa s nou chcela stale hrat, ale Lisa nema zaujem. Viem, chce to cas, musia si na seba zvyknut. No Lisa stale chodi len za mnou, je velmi prítulna - ale Nelku odtlaca a ta sa zacina utahovat, je smutna. Prosim Vás, ak máte skúsenosti s výchovou dvoch psíkov, budem vdacna za nejake tie rady, aby som hned od zaciatku nerobila zle kroky a aby medzi nimi nebola rivalita. Dakujem
Mám skúsenosti, podobne sa chovala naša fenka, keď sme pribrali k nej kamaráta. On si stále vyžaduje pozornosť, je nadmieru prítulný. Keď idem k nej, pohladkať a tak, už pribehne a vtiera sa, manžel ho volá aj vtierka. Lenže naša fenka mala 13, keď sme jeho, 5 ročného mládenca, vzali definitívne k nám domov. Jej to nevadí, že prišiel, nikdy sa nepobili, iba občas bojujú o priazeň, ale to skôr on. Niekdy ju provokuje, keď nechá 2 až 3 granulky vo svojej miske a stráži si to. Potom odídem ja, on ide za mnou, ona dovylizuje misku a všetci sú spokojní. On jej nikdy do misky nešiel, ona to má za odmenu, že ho prijala. Už pomaly nevidí ani nepočuje, nech má aspoň nejakú radosť. Fenka 3 roky už nehárala, takže problém on a ona nie je. Neviem, ako sa budú znášať dve dámy, to je asi trochu iné, uvidíš. Rozhodne sa venuj Nelke aspoň tak, ako predtým, nesmie pocítiť, že jej ubúda pozornosti.
promont maja
02.08.11,10:27
... aj ja dosť rozmýšľam, v poslednej dobe, či tomu môjmu laptošovi nekúpime kamoša ... len neviem, ako by sa znášali ... nakoľko ak, tak zase iba vestíka ... som týmto plemenom priam nadšená a tiež, bývame na sídlisku ... páči sa mi na nich hlavne ich povaha, veľká naviazanosť na rodinu ... len by som na to potrebovala asi mesiac dovolenky ...

... tiež budem povďačná tomu, kto má s týmto plemenom vo dvojici skúsenosti ... ba aj postrehy ... a podelí sa o ne ...
janulikds
02.08.11,11:03
Mám skúsenosti, podobne sa chovala naša fenka, keď sme pribrali k nej kamaráta. On si stále vyžaduje pozornosť, je nadmieru prítulný. Keď idem k nej, pohladkať a tak, už pribehne a vtiera sa, manžel ho volá aj vtierka. Lenže naša fenka mala 13, keď sme jeho, 5 ročného mládenca, vzali definitívne k nám domov. Jej to nevadí, že prišiel, nikdy sa nepobili, iba občas bojujú o priazeň, ale to skôr on. Niekdy ju provokuje, keď nechá 2 až 3 granulky vo svojej miske a stráži si to. Potom odídem ja, on ide za mnou, ona dovylizuje misku a všetci sú spokojní. On jej nikdy do misky nešiel, ona to má za odmenu, že ho prijala. Už pomaly nevidí ani nepočuje, nech má aspoň nejakú radosť. Fenka 3 roky už nehárala, takže problém on a ona nie je. Neviem, ako sa budú znášať dve dámy, to je asi trochu iné, uvidíš. Rozhodne sa venuj Nelke aspoň tak, ako predtým, nesmie pocítiť, že jej ubúda pozornosti.
No co sa tyka krmenia, to sme ich museli rozdelit, lebo Lisa bola maximalne vyhladovana a pustila sa aj do Nelkinej misky. Podla mna preziva strach, akoby uz nikdy nemala dostat zrat. Ved ktohovie co taky psik, ktorý sa neviem ako dlho tulal zazil. Ked tak nad tym premyslam, je mi az do placu, ze niekto moze takto tyrat psa, vyhodit ho.... Ved ked si obe ku mne lahnu, posobi to na mna lepsie ako analgetika, ktore beriem po operacii :)
janulikds
02.08.11,11:15
... aj ja dosť rozmýšľam, v poslednej dobe, či tomu môjmu laptošovi nekúpime kamoša ... len neviem, ako by sa znášali ... nakoľko ak, tak zase iba vestíka ... som týmto plemenom priam nadšená a tiež, bývame na sídlisku ... páči sa mi na nich hlavne ich povaha, veľká naviazanosť na rodinu ... len by som na to potrebovala asi mesiac dovolenky ...

... tiež budem povďačná tomu, kto má s týmto plemenom vo dvojici skúsenosti ... ba aj postrehy ... a podelí sa o ne ...
Tak to suhlasim s tou dovolenkou :) My byvame v rodinnom dome a aj to som dost uvazovala, ci mat dvoch psov. Su s nami dnu, takze je to akoby zili v byte, ale maju tu obrovsky vybeh.... Lisa momentalne vyzera ako sklbanek a nie ako vestik, ale ta vdacnost v jej ociach...fakt nelutujem, ze sme sa jej ujali. Len dat nejako dokopy tie dve fesandy... Nelca je strasne smutna :(
tuta
02.08.11,11:34
Lisa, Ti Tvoju lásku oplatí niekoľkonásobne. Westík je tvrdohlavé, ale vďačné plemeno.
Verím, že si na seba Tvoje slečny zvyknú. Držím palce, nech je to čím skôr.
promont maja
02.08.11,11:39
... ešte som nestretla smutného vestíka ... veď sú to takí malí klauni, no ale, na druhú stranu, si aj vedia svoje zastať ...

... chúďa ... veľa si asi vytrpelo ...

... mali sme v našom vchode jedného takéhoto najdúšika ... mal strašne smutné oči ... veľmi smútil ... a zakrátko nás navždy opustil ... bol to hrubosrstý jazvečík a volali ho Benny ... vtedy boli Vianoce a sused si ho zobral domov, keďže sa túlal ... zavše si naňho spomeniem ... nedalo sa naň pozerať ... taký bol smutný ... držím Ti všetky svoje a aj nášho peska palce, aby si to s ním nevzdávala ...

... mať doma vestíka je úžasné ... a keď tak rozmýšľam, môj má rád aportovanie ... skús ... možno, že zaberie ... či?
Kvaka
02.08.11,11:47
Tak to suhlasim s tou dovolenkou :) My byvame v rodinnom dome a aj to som dost uvazovala, ci mat dvoch psov. Su s nami dnu, takze je to akoby zili v byte, ale maju tu obrovsky vybeh.... Lisa momentalne vyzera ako sklbanek a nie ako vestik, ale ta vdacnost v jej ociach...fakt nelutujem, ze sme sa jej ujali. Len dat nejako dokopy tie dve fesandy... Nelca je strasne smutna :(
Nelka si tiež musí zvyknúť, že už nie je sama, okrem toho chcela sa hrať a Lisa zatiaľ nechce. Chce iba teba, tak Nelka žiarli. Neboj sa, to sa zmení, psíky sa naučia jeden od druhého takmer všetko. Náš lord už pochytil od fenky všetky jej maniére, ale na rozdiel od nej, poslúchne, keď sa mi niečo nepáči. Naučil sa štekať na zvonček, naučil sa pribehnúť na mlsku, predtým mlsky pľul, nepoznal ich, naučil sa sadnúť pred cestou. Akurát sa nenaučil kadiť v záhrade, takže keď sme na chalupe, musíme na lúku. Večerný rituál, keď idú spať a chválim ich, akí boli dobrí, tak to je neopakoveteľné, ako sedia každý vo svojom pelechu a čakajú na minimlsečku alebo kúsok dentálnej kostičky.
verkaz
02.08.11,18:31
Je to problém, ktorý sa nemusí vyriešiť. Ja som si zobrala z útulku fenku Sašku a doma sme mali psíka. Tá Saška bola už v dočasnej opatere v rodine, kde mali 5 ročnú fenku. Po dvoch týždňoch, pretože sa viacej venovali Saške, začala ich Ajša veľmi žiarliť a zostala zákerná. Dokonca uhryzla domácu paniu, keď dávala Saške jedlo. Báli sa, že by mohla ublížiť aj deťom, tak ju museli vrátiť. Tak sa dostala ku mne. Ja mám dva a pol ročného kokršpanela angl. a aj ona je 10 mesačná kokerka. Zo začiatku môj žiarlil, tak sme sa snažili hladkať a oslovovať naraz obidvoch a teraz je to už v pohode. Saška je sterilizovaná, takže nehrozí, aby sme mali malých kokríčkov.
Kvaka
02.08.11,21:44
Náš peso má už zahojený absces, ešte mu to občas natriem masťou Phlegmovet, ale už je to dobré. Mal cca dva mesiace redšiu stolicu a preto sa mu upchala aj tá análna žľaza. Dávam mu homeopatiká a po zmene stravy má už krásnu stolicu, čo je na análne vačky dobré, ale začal mať iné, tzv. "voňavé" problémy. Tak som googlila našla som toto. http://www.cz-pes.cz/diskuse/3_1761_0.html Určite sa dobre pobavíte, ak to budete čítať.:D:D:D
Ja som sa teda skutočne pobavila,len teraz neviem, čo mám robiť. Ak mu dám acanu, kde obiloviny nie sú, bude mať zase riedku stolicu, ak ponechám arden grande, kde sú obiloviny, budem mať občas zamorený byt. Nikdy predtým to nerobil. Je možné, že po dvoch mesiacoch od užívania ATB a narkóze sa mu neupravila črevná flóra?
promont maja
03.08.11,06:01
... vďaka za príspevok ... veru, veľmi dobre som sa pobavila ... ( dolu uvediem aspoň jeden z nich ...) ... :D:D:D ...

ami
Já mám čaua a ten taky pořád prdí a prdí. Prdí z granulí i z vařenýho, prostě furt. Ptal jsem se i veta a ten říkal, že to prostě u některých psů bývá, že trpí nadměrnou plynatostí. Že se s tím nedá nic moc dělat. Takže pes trpí plynatostí a já následným plynovým útokem. A nejhorší jsou ty tichý. Takzvaný prd plíživý. To je teda děs. Vzedme se tlaková vlna a obestře vše v bytě. A pesanovi je jedno jestli je u nás návštěva nebo ne. A zas takový ty zvučný, melodický zásadně vydává když někam cestujem a tak po mě potom lidi koukaj co jsem to za čuně. Že by moh prdět pes by je ani ve snu nenapadlo. Jednou jsme jeli ve výtahu do desátého patra když si pes usmyslel že hodí ducha. Nádhernej zvuk vydal, lidi ve výtahu na mě čumákovali a já se hanbou propadal. Samozřejmě na psa nikdo any nepomyslel.
Zdenka 0705
03.08.11,06:28
maja, takto zrána si mi vylepšila týmto príspevkom náladu, ktorú som mala od včera veľmi mizernú ... :D ... ďakujem :D
alaya1
03.08.11,06:32
A neskusis varenu stravu? Nasmu som uz aj acanu vysadila, uz chytal alergiu aj na toto krmivo.mesiac som sa s ni trapila.Nestravil uz ani ryzu. Konecne mam pokoj, Kadi velmi malo, co som prekvapena, asi vsetko zuzitkuje,nezapacha mu z papulky. davam mu eliminacnu dietu- morc.maso, zemiaky, zalejem vyvarom.sem-tam aj zelenina do toho. Treba krmit 2-3% vahy psa, podla zataze. Skus, ja uz granule nechcem ani vidiet.Mam doma cely sortiment, asi darujem susedke- ona nema na take granule peniazky. Bude rada.

A ked este nema zaludok v poriadku, nedavas aj probican pastu?? ta je vynikajuca.
truch
03.08.11,06:55
Majka, aj keď ti za príspevok nemôžem dať bod, letí ti odo mňa:D
Aj naši havovia prdia, naša Angi pekne nahlas a malý Ibík také tiché, smradľavé "škorpióny" hádže:), krpec veru dokáže zamoriť celú izbu:D a to mu moja mamina vyvára samé dobroty:)
promont maja
03.08.11,07:18
... no nebol to ani tak môj príspevok = bol Kvakin :):):) ( ... a za čo jej patrí moja veľká vďaka ...) ... a oplatí sa prečítať si celú tému ... no a neodolala som a musela som sa o to podeliť ... no nie? :D:D:D
janulikds
04.08.11,09:31
Lisa, Ti Tvoju lásku oplatí niekoľkonásobne. Westík je tvrdohlavé, ale vďačné plemeno.
Verím, že si na seba Tvoje slečny zvyknú. Držím palce, nech je to čím skôr.
No pomaly si na seba zvykaju, Lisa je naozaj neskutocne vdacna a poslucha viac ako Nelka. Prve dva dni som mala velke obavy, ale doslova z hodiny na hodinu to je lepsie :)
janulikds
04.08.11,09:41
Nelka si tiež musí zvyknúť, že už nie je sama, okrem toho chcela sa hrať a Lisa zatiaľ nechce. Chce iba teba, tak Nelka žiarli. Neboj sa, to sa zmení, psíky sa naučia jeden od druhého takmer všetko. Náš lord už pochytil od fenky všetky jej maniére, ale na rozdiel od nej, poslúchne, keď sa mi niečo nepáči. Naučil sa štekať na zvonček, naučil sa pribehnúť na mlsku, predtým mlsky pľul, nepoznal ich, naučil sa sadnúť pred cestou. Akurát sa nenaučil kadiť v záhrade, takže keď sme na chalupe, musíme na lúku. Večerný rituál, keď idú spať a chválim ich, akí boli dobrí, tak to je neopakoveteľné, ako sedia každý vo svojom pelechu a čakajú na minimlsečku alebo kúsok dentálnej kostičky.
Tak to s tym posluchanim plati. Lisa posluchne na slovo.(na rozdiel od nasho maznaka Nelky). Dokonca som velmi prekvapena, ze sa pyta von a ani raz sa nevycikala dnu! Mozno zila v byte. Skusila som aj ja vecernu odmenu ak budu pekne v peliskoch, ale Lisa stale Nelku odvsadial odstrca a Nelka sa ohrdnuto vzdy zoberie a ide prec. Ale v kazdom pripade robime pokroky :)
promont maja
04.08.11,09:42
... mala som obavy ... no teraz som rada, že si si ju získala ... a že sa má fajn ...
janulikds
04.08.11,09:45
Je to problém, ktorý sa nemusí vyriešiť. Ja som si zobrala z útulku fenku Sašku a doma sme mali psíka. Tá Saška bola už v dočasnej opatere v rodine, kde mali 5 ročnú fenku. Po dvoch týždňoch, pretože sa viacej venovali Saške, začala ich Ajša veľmi žiarliť a zostala zákerná. Dokonca uhryzla domácu paniu, keď dávala Saške jedlo. Báli sa, že by mohla ublížiť aj deťom, tak ju museli vrátiť. Tak sa dostala ku mne. Ja mám dva a pol ročného kokršpanela angl. a aj ona je 10 mesačná kokerka. Zo začiatku môj žiarlil, tak sme sa snažili hladkať a oslovovať naraz obidvoch a teraz je to už v pohode. Saška je sterilizovaná, takže nehrozí, aby sme mali malých kokríčkov.
No ja sa snazim venovat obom rovnako. Vcera sme mali grilovacku a prisla este jedna maltezacka, takze Lisa zistila, ako sa oni hraju a pridala sa k nim. Viem, ze je to este dlha cesta, aby si na seba zvykli, ale robime pokroky :)
Kvaka
04.08.11,12:14
... no nebol to ani tak môj príspevok = bol Kvakin :):):) ( ... a za čo jej patrí moja veľká vďaka ...) ... a oplatí sa prečítať si celú tému ... no a neodolala som a musela som sa o to podeliť ... no nie? :D:D:D
Majka, ja som to ešte nedočítala, lebo sa vždy zadúšam smiechom, tu je téma, aby ste nehľadali: http://www.cz-pes.cz/diskuse/3_1761_0.html
Teraz aspoň viem, že je to z nových granuliek, teraz máme tieto http://www.dogdog.sk/487-arden-grange-adult-with-fresh-chicken-rice-25kg-75kg-15kg-SUPERPREMIUM.html, predtým v acane nemal obiloviny.
Gina Er
04.08.11,12:25
Majka, ja som to ešte nedočítala, lebo sa vždy zadúšam smiechom, tu je téma, aby ste nehľadali: http://www.cz-pes.cz/diskuse/3_1761_0.html
Teraz aspoň viem, že je to z nových granuliek, teraz máme tieto http://www.dogdog.sk/487-arden-grange-adult-with-fresh-chicken-rice-25kg-75kg-15kg-SUPERPREMIUM.html, predtým v acane nemal obiloviny.
:D:D:D:D:D:D:D:D
ani čítať od smiechu nemôžem......
Luciz
04.08.11,17:27
Ahojte. Chcem sa podeliť o skúsenosť čo ma trápi. Mám kamošku, ktorá má psíka, taký nejaký kríženec. Je asi rok starý.
Strašne mi je luto toho psíka, jeho majitelka je brutál lenivá, ked sa zobudí, čo býva niekedy až okolo obeda, tak až vtedy ide prvýkrát von zo psíkom, ten psík býva v bytovke, chodí vonku asi len dva-trikrát denne, podľa nálady majiteľky.
Je to moja dobrá kamarátka, nechcela som si pokaziť priateľstvo, tak som jej slušne povedala, že treba ísť so psíkom častejšie vonku, že či by jej stačilo, keby ona išla tak málo za deň na záchod, ona mi odvrkla, že veď to je pes, on nie je ako človek, jemu stačí ísť šťať trikrát denne.
Skoro ma porazilo, tým sa naša debata skončila.
Ten psík nemá základné návyky, neposlúcha, nevie čo znamená k nohe, sadni, lahni....
Niekedy mi je ho tak ľúto, že si ho vezmem a ideme aj s mojou dcérkou sa prejsť von.
Najviac ma štve, že si chce zaobstarať nového psa, bulteriera.
Som odporca toho, že je pes v byte, no pokial je o neho postarane, tak mi to nevadí.
Som rada, že som mohla niekde napísať moje pocity, ak môžte poradte mi, akú páku na nu použiť, aby viac venčila psa?
alebo je pravda, že mu tak málo stačí byť vonku? Ved niekedy ciká aj vyše dvoch minut chudáčik.
Chcem na nu slušne, je to kamoška a nechcem si pokaziť vzťah s nou.
Psíka má rada, spí s nou v posteli, k veterinárovi chodí tak ako má, no tie vychádzky mi vadia.
Ja kebyže mám psa doma, tak by sme boli asi skoro stále vonku, aj tak sme skoro stále vonku, keďže mám aktívne dieťa, ktoré doma nevie vydržať.

Aký je to typ psa bulterier? Netreba nejaké špecialne navyky pre neho? Nemal by mať poriadny výcvik?
Gina Er
04.08.11,17:32
chudák pes,fakt mu nestačí ísť von až na obed,veď toto je týranie....pre boha,načo jej je ďalší pes? ako sa bude starať o dvoch,keď je neschopná sa postarať o jedného? a never tomu,že ho má rada....NEMÁ,to by sa k nemu inak chovala.... :(
Luciz
04.08.11,17:39
Oni chodia spávať až neskoro po pol noci, preto tak dlho spávajú.
No ale našťastie psík má dobrú susedu, ktorá si ho hocikedy vezme a vyvenčí ho :-) Keby som sa odhodlala, že by som ho chcela naučiť aspoň sadni a k nohe, tak dalo by sa to naučiť? Nemám skusenosti so psíkmi, na chalupe mali rodičia vlčiaka, ale to bol vychovaný a rozumel všetkému. Chcem pomôcť psíkovi aspon tak, že by som ho naučila základy. Je treba dodržať nejaký postup? Bojím sa mu dávať hocičo jesť, pretože je veľmi chudý, živený na granulách a sem tam nejaká salama alebo čookolada od majitelky, mal problemy so žaludkom, boli aj na injekciach u veterinara, nechcela by som mu ublížiť.
Čo sa prvé učí? sadni? zvládnem to? Ako dlho to trvá, kým sa to naučí? Čím ho odmením? Piškotou? Porozumie mi, aj ked je už vyše roka starý? Nie je neskoro na výučbu a ešte takú domácu odo mna?
Alebo kde v BA je škola pre psov? Ja by som mu to zaplatila
Luciz
04.08.11,17:51
chudák pes,fakt mu nestačí ísť von až na obed,veď toto je týranie....pre boha,načo jej je ďalší pes? ako sa bude starať o dvoch,keď je neschopná sa postarať o jedného? a never tomu,že ho má rada....NEMÁ,to by sa k nemu inak chovala.... :(

Našla som školu psov, ale nepredpokladala som, že to je také drahé. Neviem, či obetujem na to toľko penazi. Kedže to nie je ani môj psík a navyše mám dieťatko, ktorému môžem dopriať viac za tie peniažky.
No bola by to pomoc pre psíka, dobrý skutok s dobrým pocitom. Možno by sa mi to raz vrátilo.
možno by som sa dohodla s jeho majitelkou, nech polovicu zaplatí ona.
Gina Er
04.08.11,17:55
Našla som školu psov, ale nepredpokladala som, že to je také drahé. Neviem, či obetujem na to toľko penazi. Kedže to nie je ani môj psík a navyše mám dieťatko, ktorému môžem dopriať viac za tie peniažky.
No bola by to pomoc pre psíka, dobrý skutok s dobrým pocitom. Možno by sa mi to raz vrátilo.
možno by som sa dohodla s jeho majitelkou, nech polovicu zaplatí ona.
ja si myslím,že tie základné povely by sa mohol naučiť aj teraz...lenže môže byť problém,že psík bude poslúchať Teba,ale paničku nie,ona ho skôr kazí ....a čokoládu psovi? to je pre psa jed....
Chudosť psa je relatívna,sú aj chudé plemená,to by bolo dobré toho psa vidieť...
Luciz
04.08.11,17:58
ja si myslím,že tie základné povely by sa mohol naučiť aj teraz...lenže môže byť problém,že psík bude poslúchať Teba,ale paničku nie,ona ho skôr kazí ....a čokoládu psovi? to je pre psa jed....
Chudosť psa je relatívna,sú aj chudé plemená,to by bolo dobré toho psa vidieť...

Ved psík je aj tak skoro stale so mnou. Na bytoch máme otvorene dvere, tak prechádzame ku sebe hocikedy a mala sa so psom stále hrá. Máme proste dobrý vzťah.
A nedá sa psíka naučiť povel a ked to bude počuť, tak to spravi?
Náš vlčiak posluchal doma všetkých domácich.
Dá sa tu pridať fotka? Asi nie. Neviem ani povedať že čo to je za plemeno.
Gina Er
04.08.11,18:03
Ved psík je aj tak skoro stale so mnou. Na bytoch máme otvorene dvere, tak prechádzame ku sebe hocikedy a mala sa so psom stále hrá. Máme proste dobrý vzťah.
A nedá sa psíka naučiť povel a ked to bude počuť, tak to spravi?
Náš vlčiak posluchal doma všetkých domácich.
Dá sa tu pridať fotka? Asi nie. Neviem ani povedať že čo to je za plemeno.
samozrejme sa dá naučiť psa,aby poslúchal na povel Teba aj gazdinú.Ako ste vycvičili toho Vášho vlčiaka? Nemáš v blízkosti nejakého známeho so psom? určite by Ti pomohol....takto písať a vysvetľovať to je zdĺhavé....
niečo som našla
http://pes.napady.net/vycvik-psa

http://pes.napady.net/8-krokov-pre-vycvik-vasho
Luciz
04.08.11,18:08
samozrejme sa dá naučiť psa,aby poslúchal na povel Teba aj gazdinú.Ako ste vycvičili toho Vášho vlčiaka? Nemáš v blízkosti nejakého známeho so psom? určite by Ti pomohol....takto písať a vysvetľovať to je zdĺhavé....
niečo som našla
http://pes.napady.net/vycvik-psa

Jéééééj, to je super, idem hned čítať tú stránku. To rodičia cvičili, ja som bola ešte malá, tak som sa nezaujímala.
Tú mám v okolí vela psíčkarov, ale to sú všetko čisté plemena, žiadne krížené, to su také bytové psíky, tak myslím, že by mi neporadili. A nemuseli by aj další ludia vedieť, že chcem naučiť psíka, aj ked nie je môj nejaký ten povel.
Ďakujem za tip, potrebovala som sa len niekomu s týmto zdôveriť, už ma to dosť ťažilo.
Luciz
04.08.11,18:09
samozrejme sa dá naučiť psa,aby poslúchal na povel Teba aj gazdinú.Ako ste vycvičili toho Vášho vlčiaka? Nemáš v blízkosti nejakého známeho so psom? určite by Ti pomohol....takto písať a vysvetľovať to je zdĺhavé....
niečo som našla
http://pes.napady.net/vycvik-psa

http://pes.napady.net/8-krokov-pre-vycvik-vasho

A môžem ho odmeniť klasickou piškotou? alebo to nie je najlepší napad?
alaya1
04.08.11,18:10
Uzasny napad, ak krmi psa cokoladou- pomala smrt.
Luciz
04.08.11,18:12
Uzasny napad, ak krmi psa cokoladou- pomala smrt.

A čo sa mu môže stať? čo sa deje v jeho tele?
Akým rozumným argumentom jej môžem povedať, že ho čokoláda zabíja?
Luciz
04.08.11,18:16
Uzasny napad, ak krmi psa cokoladou- pomala smrt.

Už som si to vygooglila.... dosť blbé... Nevedela som to vôbec, že čokoláda môže tak uškodiť. To jej musím hned povedať....
Gina Er
04.08.11,18:22
môžeš mu kúpiť nejaké psie mlsky,to by bolo asi najvhodnejšie....alebo kúštik piškóty,alebo kúsok tvrdého syra,šunky....záleží,čo má rád,ale ak je vyhladovaný,tak asi zje všetko :(
Aj majitelia čistokrvných bytových psov Ti môžu pomôcť s výcvikom,to predsa nezáleží na tom,či má pes rodokmeň alebo je kríženec.
Luciz
04.08.11,18:32
môžeš mu kúpiť nejaké psie mlsky,to by bolo asi najvhodnejšie....alebo kúštik piškóty,alebo kúsok tvrdého syra,šunky....záleží,čo má rád,ale ak je vyhladovaný,tak asi zje všetko :(
Aj majitelia čistokrvných bytových psov Ti môžu pomôcť s výcvikom,to predsa nezáleží na tom,či má pes rodokmeň alebo je kríženec.

Ďakujem veľmi pekne za rady. Tak ja tu skúsim a raz možno napíšem, či sa mi niečo podarilo. Ale ten link na tu web stránku je super.
Dobre tam píše. Zoberiem si určite rady odtiaľ, že najprv jeden povel naučiť a potom sa pustiť do daľšieho.
Ďakujem ešte raz. :-)
Možno je psík vyhladovaný, žerie stále ten istý druh granul a pomimo niečo ked sa pritrafí.
AlaNR
08.08.11,07:48
Kúpila som nový brložtek pre nášho hafana a, potvora, nechce v ňom spať.
Už som ho lákala aj na obľúbené kostičky, aj hračky som mu tam nainštalovala, vždy to uchmatne a prchá...
Ako ho mám presvedčiť?
alaya1
08.08.11,07:58
Tazko-)
promont maja
08.08.11,08:09
Kúpila som nový brložtek pre nášho hafana a, potvora, nechce v ňom spať.
Už som ho lákala aj na obľúbené kostičky, aj hračky som mu tam nainštalovala, vždy to uchmatne a prchá...
Ako ho mám presvedčiť?
... neskúsiš svoje prepotené tričko ... ? ... náš pesko, keď bol ešte šteniatko, si nosil do svojho brlôžteka, keď sme neboli doma, všetky naše topánky ... a poznám aj psíka, ktorý spí v botníku, keď nie sú majitelia doma ...
AlaNR
08.08.11,08:39
Prepotené sa nenájde :-)) Veci handrového charakteru nemá rád. Čokoľvek má v brlohu, to vyhodí. Ani dečku neznesie ani nič.
O topánky nemá záujem, to už keď nemôže nájsť svoje hračky, tak zoberie maminu topánku, čo má do záhrady. Ale nehrá sa s ňou, iba ju odnesie a nechá na prostriedku dvora.
Ja neviem, čo s ním... :-) Psisko jedno...
promont maja
08.08.11,11:53
... keďže alaya1 hovorí, že: ťažko ... tak to bude veru asi oriešok ... budeš ho to musieť postupne naučiť ... ale ak mu ten brlôžtek teraz nevonia ... veru neviem, či mu bude neskôr voňať ... :):):)

P.S: ... no, a čo sa týka prepoteného trička ... to by si mu mohla nechať po sobotňajšom upratovaní ( ... samozrejme, je mi jasné, že v normálnej domácnosti sa prepotené veci nenájdu ... :--- ) ... no, aspoň to skús ... pretože alaya1 určite vie, o čom vo svojom príspevku hovorí .. :o

P.P.S: ... inak je zaujímavé, ako odnáša tvojej mamky topánku doprostred dvora ... robí poriadky ..či? ... alebo je to volanie: "Poď sa hrať .." ... asi vôbec nechápe načo mu je ten nový brloh ... asi si myslí, že je všetko hra = keď to vynáša von ... nechce, aby si mu to vnášala opäť dovnútra ..? :D Možno takto zistíš ... kde je "pes zakopaný" ... či?:rolleyes:
andreaS
08.08.11,12:00
nas starsi vobec nespaval v pelisku... aj som kupila taky pekny a nic... minuly rok som kupila taky latkovy vo vypredaji v ikea a zacal v nom spavat... dala som ho na miesto, kde si zvykol bezne lahnut... teraz som kupila dalsie dva z takeho nepremokaveho materialu a niekedy za den spi vo vsetkych troch postupne :D ... dva su na chodbe a jeden v kuchyni... a niekedy sa obaja natlacia do jedneho...

a co som si vsimla, tak maju radsej ak je ten pelech pod niecim... asi maju pocit bezpecia utociska ;) napriklad na chodbe mam stale rozlozeny stolik na upravu psov a pod nim je jeden pelech... aj klietku im nechavam otvorenu a veru parkrat v nej spal aj nas starsi, kt. nebol na klietku nauceny ;)
AlaNR
09.08.11,11:11
S tou maminou topánkou to robí práve vtedy, keď s ním nikto na dvore nie je, tak asi potom upratuje.:D Jednoducho podľa neho topánka patrí do prostred dvora. ;)
niečo vymyslím, nalákam ho na ponožky (bože to je predstava:D)
Možno brložtek zostane nepovšimnutý :( , márna sláva
Ivenka
09.08.11,11:18
Ja som svojmu dávala tiež svoje prádlo - hlavne spodné. Zabralo to iba na chcíľu. Dnes leží v domčeku iba keď som v kuchyni a chce byť pri mne /alebo si domček zatlačí a spí na ňom. Darmo, niet nad posteľ-spálňu. Preto vždy hovorím, že nemáme doma psa, keďže nespí v domčeku ale "pesika", aby mohol spať v spálni.
evuš
09.08.11,12:48
S tou maminou topánkou to robí práve vtedy, keď s ním nikto na dvore nie je, tak asi potom upratuje.:D Jednoducho podľa neho topánka patrí do prostred dvora. ;)
niečo vymyslím, nalákam ho na ponožky (bože to je predstava:D)
Možno brložtek zostane nepovšimnutý :( , márna sláva

...tak to náš lapaj ešte také "použité" dá i do papuľky a uteká pred nami, aby sme sa s ním hrali....:D
pandorasbox
09.08.11,23:31
Ved psík je aj tak skoro stale so mnou. Na bytoch máme otvorene dvere, tak prechádzame ku sebe hocikedy a mala sa so psom stále hrá. Máme proste dobrý vzťah.
A nedá sa psíka naučiť povel a ked to bude počuť, tak to spravi?
Náš vlčiak posluchal doma všetkých domácich.
Dá sa tu pridať fotka? Asi nie. Neviem ani povedať že čo to je za plemeno.


každý jeden psík sa dá veľmi ľahko vycvičiť - potrebuje to iba dve veci -Tvoju trpezlivosť a láskavú ruku!!! nič viac!!! nedoporučujem ako odmenu používať nič viac, ako psie žrádlo alebo piškotky, všetko ostatné psovi nepatrí! Existuje veľa druhov psieho žrádla, ktoré sa používajú ako odmeny, lebo sú veľmi chutné a voňavé pre psíkov, ale nie je treba kupovať drahé "odmeny", veľakrát stačí iba iné granulky, ktoré nepozná, chutia mu a sú cenovo prístupné. Základné povely ako sadnúť, ľahnúť, zostaň sa naučí za veľmi krátku dobu - za 2 týždne, niekedy aj za menej. Dôležité, veľmi dôležité je ale zakaždým ho pochváliť!!!!! ak urobí to, čo požaduješ, aký povel vydáš. tieto povely ak dostane od kohokoľvelk blízkej osoby, poslúchne každého. Každý pes si vyberie svojho vodcu svorky, koho najviac akceptuje a počúva, čo ale neznamená, že nebude vlastnú gazdinu počúvať. Doporučujem psa vychovať čím skôr, lebo píšeš, že máš malé dieťa a je naozaj mať blízko dieťaťa nevychovaného psa i keď maslého a mierumilovného je veľmi veľmi riskantné a nebezpečné.
Cvičáky sú veľmi drahé a je pre Teba aj zbytočné, pokiaľ nepotrebujete mať špičkovo cvičeného psa. Všetko môžeš naučiť psa doma, iba jedno nie - a to obranu. To si myslím, že asi ani nemáš záujem a ani nepotrebuješ. Ak budeš potrebovať ešte nejaké info, kľudne napíš, rada pomôžem. Doma máme ešte aj yorkshierikov vycvičených a veľakrát sa na nich zabávajú na cvičáku, lebo malý plyšáci medzi veľkými psami fungujú ako hodinky. Samozrejme nie sú cvičený na obranu, šak by sa útočník od rehotu posr*l :D:D:D ako manžel hovorieva-hnusák jeden - "sú to karikatúry psov" :mad::D
držím palčeky, nech sa Ti darí:)