pandorasbox
10.08.11,01:52
Kúpila som nový brložtek pre nášho hafana a, potvora, nechce v ňom spať.
Už som ho lákala aj na obľúbené kostičky, aj hračky som mu tam nainštalovala, vždy to uchmatne a prchá...
Ako ho mám presvedčiť?

:Dkúp mu nový brlôžtek , nekúpila si podľa jeho vkusu :D

pomôže premiestniť, mala by si umiestniť na miesto, kde najradšej spáva alebo sedáva, psy si vyberajú svoje miesto - veľmi intenzívne vnímajú geopatogénne zóny. ale potvorky riešia aj materiál pelíška-musíš sa strafiť, alebo potom kúpiť niečo mooooooooooc dobré a dať do pelíška, aby si ho presvedčila;)
psy veľmi rady nosia topánky svojich gazdov keď sú samy doma, lebo potrebujú ich cítiť , ale nesmiete dovoliť sa s topánkami hrať, kúsať, alebo rozvlačovať počas vašej prítomnosti doma. to už je potom zlá výchova, lebo vám môže zničiť aj nové topánky. hračky musia stačiť. Šteniatkam keď rastú nové zúbky, majú potrebu trhať veci - stačí im dať šúlok od tojletpapiera - zúbky si pocvičia, ale zároveň vám nič nezničia a budú vedieť, že mimo toho šúlka nemajú na inom odolnosť zubov skúšať.:)
AlaNR
11.08.11,06:25
Zúbky si chvalabohu ten náš ostrí iba na kostiach, či už zvieracích alebo takých tých zo sušenej kože. To je jediné, čo obhrýza. Má plastovú hračku, takého pískacieho šaška, ale ani po pol roku nie je nikde nakusnutý. Takže s kúsaním máme svätý pokoj. Topánku odnesie, ale inak sa jej ani nedotkne. Skúsim teda nejako presunúť ten brloh inam, uvidzíme, ako zareaguje. Zatiaľ mi zakaždým, ako mu ukážem nový brložtek, venuje pohľad typu: šibe ti?:D
Kvaka
11.08.11,09:43
Zúbky si chvalabohu ten náš ostrí iba na kostiach, či už zvieracích alebo takých tých zo sušenej kože. To je jediné, čo obhrýza. Má plastovú hračku, takého pískacieho šaška, ale ani po pol roku nie je nikde nakusnutý. Takže s kúsaním máme svätý pokoj. Topánku odnesie, ale inak sa jej ani nedotkne. Skúsim teda nejako presunúť ten brloh inam, uvidzíme, ako zareaguje. Zatiaľ mi zakaždým, ako mu ukážem nový brložtek, venuje pohľad typu: šibe ti?:D
Skús sa tam zložiť aj ty, napr. pri hraní, nech k tebe príde, a chvíľu tam s ním ostaň, ak sa nezmestíš, tak si tam aspoň sadni, alebo daj tam ruky a hladkaj ho, ak príde.
promont maja
11.08.11,10:54
... včera som nášho peska trimovala atď ... a zistila som, že mu skáče kolienko, či päta ... normálne keď si ju vyrovná, kostička poskočí ... nebolí ho to, pretože ani žiadnu reakciu na ňom nebadať ... ?? ... má s tým niekto nejaké skúsenosti .. ?
alaya1
11.08.11,11:31
... včera som nášho peska trimovala atď ... a zistila som, že mu skáče kolienko, či päta ... normálne keď si ju vyrovná, kostička poskočí ... nebolí ho to, pretože ani žiadnu reakciu na ňom nebadať ... ?? ... má s tým niekto nejaké skúsenosti .. ?
Ked beha, alebo chodi po nerovnosti neodlahcuje nohu? Moze to byt luxacia pately, co je vlastne vyskakovanie jablcka. Zisti sa to rongenovym snimkom, su 3ci 4 st.tej luxacie, da sa to odstranit operacne, ale staci zo zaciatku podavat doplnky stravy na zlepsenie klbov.
promont maja
11.08.11,13:45
Ked beha, alebo chodi po nerovnosti neodlahcuje nohu? Moze to byt luxacia pately, co je vlastne vyskakovanie jablcka. Zisti sa to rongenovym snimkom, su 3ci 4 st.tej luxacie, da sa to odstranit operacne, ale staci zo zaciatku podavat doplnky stravy na zlepsenie klbov.
... dosiaľ som nič nepobadala ... behá si tak ako vždy ... aj po kopci ... ako nič ... nerobí mu to žiadne problémy ... ( ale budem odteraz lepšie sledovať ... ) ... a tie doplnky ku strave na zlepšenie kĺbov ... prosím, nevieš mi v tom poradiť ..? ... alebo bude predsa lepšie nechať to na veterinára ..?
alaya1
11.08.11,14:46
Tie doplnky su dobre aj tak,lebo len pomahaju klbom, potom je to lepsie aj v starobe.
Vola sa alavis, je toho viac druhov, podla veku psa, rasy, velkosti. Musis si to najst, podla toho, akeho mas psa, no stoji to cca 15 eur. Navod mas, prestuduj na nete, kym sa rozhodnes, ale ja by som to vetovi povedala, pripadne aspon telefonicky, ak je ochotny.

KLu komu chodis? Ja ich dost poznam.
Kvaka
11.08.11,15:01
... dosiaľ som nič nepobadala ... behá si tak ako vždy ... aj po kopci ... ako nič ... nerobí mu to žiadne problémy ... ( ale budem odteraz lepšie sledovať ... ) ... a tie doplnky ku strave na zlepšenie kĺbov ... prosím, nevieš mi v tom poradiť ..? ... alebo bude predsa lepšie nechať to na veterinára ..?
Ja dávam našej 15,5 ročnej fenke Alavis 5, je tam aj kolagén a kyselina hyalurónová. Ale znížila som dávku na pol tablety a tú jej dávam na dva krát, lebo jej vychádzala v malom množstve stolicou von, nestrávená, keď som jej dala celú.
AlaNR
12.08.11,06:57
ešte taká otázočka, ideme sa štepiť, neradi sa vozíme v aute, pešo nepripadá do úvahy prejsť, lebo by sme išli 1 krok dopredu a dva dozadu... :-)
Keď sme sa boli strihať, tak dievčinka dávala taký oranžový oblbovací gel z tuby ako zubná pasta, neviete ako by sa to mohlo volať a či sa to dá kúpiť aj na voľno?
promont maja
12.08.11,08:11
.. no a asi mi už hrabe, načisto :D:D:D: ... včera večer som sa skoro zabila, keď som sledovala, ako behá ten náš pes .... boli sme na kopci ... a tak, aj mňa, dnes bolí moje, už aj tak čaptavé nožiško ( ... nevšimla som si takú prehĺbeninku v zemi ..) ... super ... :cool: ... to je tak, nemám čo pozerať po psoch ... :D:D:D ... no a vyzerá, že mu vôbec nič nie je ..

... inak som dala na vaše rady: ... http://www.alavis.cz/kloubni-vyziva ( pripájam ... možno, že niekomu príde vhod ... a najviac sa mi pozdáva ALAVIS 5 aj s tou kyselinou hyalurónovou ( .. vďaka Kvaka ..) ... ale ešte rozmýšľam, či sa neopýtam nášho veterinára ( .. vďaka aj alayi 1) ... aké má s tým skúsenosti ... ale keďže si viem už teraz vybaviť jeho reakciu: je potrebné sa dostaviť ... takto po telefóne ... atď. ... ?:)
AlaNR
15.08.11,13:09
No a už sme sa zaštepili, v pohode ten náš ušatý vliezol do auta, usalašil sa mi za volantom na kolenách, packy na okne a šoférovali sme. Susedia, čo som ich stretala po ceste sa rehotali jak blázni.
Nakoniec sa naučí aj autom voziť....
alaya1
15.08.11,14:14
.. no a asi mi už hrabe, načisto :D:D:D: ... včera večer som sa skoro zabila, keď som sledovala, ako behá ten náš pes .... boli sme na kopci ... a tak, aj mňa, dnes bolí moje, už aj tak čaptavé nožiško ( ... nevšimla som si takú prehĺbeninku v zemi ..) ... super ... :cool: ... to je tak, nemám čo pozerať po psoch ... :D:D:D ... no a vyzerá, že mu vôbec nič nie je ..

... inak som dala na vaše rady: ... http://www.alavis.cz/kloubni-vyziva ( pripájam ... možno, že niekomu príde vhod ... a najviac sa mi pozdáva ALAVIS 5 aj s tou kyselinou hyalurónovou ( .. vďaka Kvaka ..) ... ale ešte rozmýšľam, či sa neopýtam nášho veterinára ( .. vďaka aj alayi 1) ... aké má s tým skúsenosti ... ale keďže si viem už teraz vybaviť jeho reakciu: je potrebné sa dostaviť ... takto po telefóne ... atď. ... ?:)
Urcite ti navrhne, aby si si nieco vybrala u neho -)
promont maja
16.08.11,07:22
... máme na sídlisku aj tri psíčkarky (= študentky veteriny ...) a včera som stretla dve z nich a tak mi psíka rukami prehmatali ( ... a musím povedať, že boli aj prekvapené, pretože mu to tam pekne lonká = jabĺčko mu skáče hore dolu a diagnóza: laxácia luxácia jabĺčka ...) ... a majú na to celé rovnaký názor ako Kvaka ... kúpiť tie výživové doplnky na kĺby, pretože psík nemá žiadne problémy s behaním, resp. chodením ... ale mi odporúčali radšej nejaké v prášku ... že sa vraj skôr strávia ... či?

... vďaka = opravujem
alaya1
16.08.11,07:31
Nie laxacia, ale luxacia- pisala som, ze to bude luxacia pately.

Ked mas davat prasok, tak tu tabletku roztlc ja to robim v servitke tlcikom na maso-)
Ja pouzivam alavis MSM.
No ta luxacia je viac stupnov, preto, ak sa prejavuje uz odlahcovanie nohy, psa treba setrit, alebo to dat operovat, no v starej mene to stalo cca 10-15000sk.
promont maja
16.08.11,07:41
... a ako dlho by som ho mala svojmu havkovi podávať ... ? ... ten ALAVIS MSM je kryštalický prášok ale kyselinu hyalurónovú nemá .. ( ... http://eshop.alavis.cz/alavis-msm) ... a čo ma zaujalo je: http://eshop.alavis.cz/alavis-msm-glukosamin-sulfat = je na ňom obrázok vestíka, či teriéra, hovorí sa v ňom o luxácii pately, a sú to tabletky ... a ak mu budem podávať jednu denne ( ... má asi 7-8 kíl) ... a tabletiek je v balíčku 60 ... tak na dva mesiace ... a odporúčaná doba sú tri mesiace ... nebude mať psík problém, ak mu to budem podávať iba 4 mesiace ... alebo by si si to na mojom mieste riešila podľa toho, ako sa mu tá labka, či kostičky v nej budú mať ..? ... pretože vždy, keď počujem slovo "sulfát", tak sa mi vybaví chémia ... či?

... a čo sa týka pohyblivosti u psíka .. ten si behá a skáče z postele na zem, zo zeme na posteľ ... z jednej izby do druhej a vo veľkom naháňa ( ... v poslednej dobe) muchy ... a keď sa nehýbu, tak na nich breše ... takže si budeme musieť dať na okná sieťky ... aby sme susedom, keď nie sme doma, nezrušili nervy ...
alaya1
16.08.11,07:47
Ano su to tabletky, ja to roztlacim a je to prasok. Nas pes ma luxaciu 0-2t.j. jednu zadnu nohu,, davala som 3 mesiace polovicu rano a polovicu vecer v zradle, velmi to pomohlo, teraz mam 3 mesiace pauzu, davam teraz Canvit H, a potom zase 3 mesiace, v pribalovom letaku je vsetko popisane, pripadne si o nom Drvila som to, lebo nas tabletky vypluva, tak prasok mu nevadil.precitaj na nete. Nam velmi pomohol. Davala som na odporucanie jednej chovatelky zo zahranicia.
veterinar-ten tvoj chcel hned operovat, no ved 15000 je dost, nie?
teraz pekne pobehuje, nema ziadne bolesti len obcas, ak je velmi nerovny teren, tak odlahci nohu.

ten prvy link co si dala, to je pre kone
ja mam ten s vestikom. Musis pytat pre psy.
ja som si to objednala u nas v ludskej lekarni, na sidl3,na druhy den som mala.
promont maja
16.08.11,08:07
Ano su to tabletky, ja to roztlacim a je to prasok. Nas pes ma luxaciu 0-2t.j. jednu zadnu nohu,, davala som 3 mesiace polovicu rano a polovicu vecer v zradle, velmi to pomohlo, teraz mam 3 mesiace pauzu, davam teraz Canvit H, a potom zase 3 mesiace, v pribalovom letaku je vsetko popisane, pripadne si o nom Drvila som to, lebo nas tabletky vypluva, tak prasok mu nevadil.precitaj na nete. Nam velmi pomohol. Davala som na odporucanie jednej chovatelky zo zahranicia.
veterinar-ten tvoj chcel hned operovat, no ved 15000 je dost, nie?
teraz pekne pobehuje, nema ziadne bolesti len obcas, ak je velmi nerovny teren, tak odlahci nohu.

ten prvy link co si dala, to je pre kone
ja mam ten s vestikom. Musis pytat pre psy.
ja som si to objednala u nas v ludskej lekarni, na sidl3,na druhy den som mala.
... už len posledná otázočka: ak hovoríš o tabletkách s vestíkom, sú to tie s glukosamín sulfátom ..? ... a už som si to aj vygooglila: http://www.celostnimedicina.cz/glucosamin-a-klouby.htm ... a je to celkom fajn = pomoc pri tvorbe kyseliny hyalurónovej ... či? ... súhlasíš? ... a práve som zistila, že i známe "PROENZI 3" ( pre ľudí) obsahuje MSM a glukosamín sulfát ...

... inak ani neviete, aká som rada, že ste tu .. všetky ... SUPER ...
alaya1
16.08.11,08:12
alaya1
18.08.11,07:57
Kto by chcel uzasnu fenocku bichon frise- je velmi dobra ponuka v cechach, da sa odobrat aj na Slovensku. je to krasna fenocka s PP za cenu bezneho bastardika. tak, ak chcete potesenie sebe, ci niekomu, poslite mi SS. Nepodporujte mnozitelov chorych psov.
mabena
20.08.11,11:28
Poprosím Vás o radu, mam ročnú fenku yorka a smrdí jej celá hlava, kúpem ju so šamponom KW. Kúpem ju každý týždeň lebo potom je už ju cítiť celú a to sa hovorí že yorkov není cítiť. Nepomôže niekto? Davam jej granulky Royal Canin veterinary. Ide mi hlavne o tú hlavičku. Ďakujem za každú radu.
Gina Er
20.08.11,12:03
Poprosím Vás o radu, mam ročnú fenku yorka a smrdí jej celá hlava, kúpem ju so šamponom KW. Kúpem ju každý týždeň lebo potom je už ju cítiť celú a to sa hovorí že yorkov není cítiť. Nepomôže niekto? Davam jej granulky Royal Canin veterinary. Ide mi hlavne o tú hlavičku. Ďakujem za každú radu.
to som ešte nepočula,aby psovi smrdela iba hlava :eek:
Skús zmeniť krmivo.
alaya1
20.08.11,13:01
Poprosím Vás o radu, mam ročnú fenku yorka a smrdí jej celá hlava, kúpem ju so šamponom KW. Kúpem ju každý týždeň lebo potom je už ju cítiť celú a to sa hovorí že yorkov není cítiť. Nepomôže niekto? Davam jej granulky Royal Canin veterinary. Ide mi hlavne o tú hlavičku. Ďakujem za každú radu.
Ahoj, nepises, preco psik je na veterinarnej diete. Ci si to vybrala len tak, alebo ma urcity problem, ktory sa riesi tymito granulami. No o RC si myslim svoje, ale je to vec kazdeho cim krmi.
Ak ma veterinarnu radu koli problemom s kozou, pripadne travenim, moze ten zapach byt sposobeny aj tymto.Pripadne moze je smrdiet z papulky, usiek, ak je problem s usami.
Neviem, aky sampon KW pouzivas, mozno nie je vhodny na tvojho psa. je to vela otaznikov, no dala si malo informacii.
kalichhorkosti
23.08.11,13:30
Je tvoj priateľ, tvoj partner, tvoj obranca, tvoj pes.
Ty si jeho život, jeho láska, jeho vodca.

Bude tvoj verne a úprimne až do posledného dychu.Dlhuješ mu byť hoden tohoto zbožňovania.
BIZAL
23.08.11,13:56
Ahoj, nepises, preco psik je na veterinarnej diete. Ci si to vybrala len tak, alebo ma urcity problem, ktory sa riesi tymito granulami. No o RC si myslim svoje, ale je to vec kazdeho cim krmi.
Ak ma veterinarnu radu koli problemom s kozou, pripadne travenim, moze ten zapach byt sposobeny aj tymto.Pripadne moze je smrdiet z papulky, usiek, ak je problem s usami.
Neviem, aky sampon KW pouzivas, mozno nie je vhodny na tvojho psa. je to vela otaznikov, no dala si malo informacii.

Niekedy s tym nic nespravis, kazdy pes ma ine PH. A hlavne psiky maju silne PH, u feniek to take silne nie je.
AlaNR
25.08.11,06:45
Včera ma náš najdúšik prekvapil. Normálne som z neho nemohla.
Poobede som ho chcela trošku schladiť, vytasila som vaničku na dvor, naliala vodu, aby sa trošku zohriala a išli sme sa kúpať.
Keď sa mi ho podarilo vydrhnúť a ošampónovať, držal jak hluchý dvere, po osušení sa praskol samozrejme do prachu a ako keby vedel, že je zašpinený, znovu skočil sám do vaničky, takže sme sa 3x šampónovali. Potom som ho musela zatvoriť, chcela som vyliať vodu z vaničky a pri ňom to nebolo možné.
S mamou sme sa rehotali, lebo keď sme vyšli na dvor, stál zakaždým vedľa vaničky a čakal, kedy ho tam kto strčí.
My sme to asi nepochopili, pretože poslednýkrát už sedel v prázdnej vaničke:D
Milený náš....
BIZAL
25.08.11,06:54
Nick janaGT ma psa Cassi vo fotoalbume. Ako sa vola ta nadherna, krasna, uzasna rasa? Dakujem.
andreaS
25.08.11,06:57
Nick janaGT ma psa Cassi vo fotoalbume. Ako sa vola ta nadherna, krasna, uzasna rasa? Dakujem.

je to weimarsky stavac ... ;) a co je zaujimave, tak steniatka sa narodia s bielymi pasikmi ako male tigriky ;)
BIZAL
25.08.11,07:03
je to weimarsky stavac ... ;) a co je zaujimave, tak steniatka sa narodia s bielymi pasikmi ako male tigriky ;)

Dakujem. Idem googlit:).
pepsikova
25.08.11,07:04
...prosím vás, máte niekto skúsenosť s granulami "From family Gold Puppy junior?..veterinka doporučila, lebo Robin dostal do výbavy mačacie no a z tých sa škriabkal okolo ušiek...dala som také pre šteniatka, ale neviem značku,škriabka sa menej...
andreaS
25.08.11,07:12
my sme teraz kvoli lepsej vyzive srsti presli na anglicke krmivo "barking heads" ... a vyzera to, ze nam sadlo... naposledy som okupala, vyfenovala a vycesala psa do 2 hodin... predtym aj 4 ...
Kvaka
25.08.11,08:47
...prosím vás, máte niekto skúsenosť s granulami "From family Gold Puppy junior?..veterinka doporučila, lebo Robin dostal do výbavy mačacie no a z tých sa škriabkal okolo ušiek...dala som také pre šteniatka, ale neviem značku,škriabka sa menej...
Aká je rasa tvoj psík, je to kríženec alebo? S čím? Náš sa škrabkal okolo uší, keď ho svrbelo okolie zadku, po vytlačení análnych žliaz to prestalo. Môže byť aj zo zlých granuliek, musíš vyskúšať, aby mu sadli. Šteniatku treba dávať zatiaľ granulky pre šteňatá, potrebuje na rast a výživu kĺbov. Keby si vedela, s čím je šmrncnutý, zistila by si, na čo by mohol byť citlivý.
pepsikova
25.08.11,08:56
...nooo, určiť "značku" (rasu) to bude problém...lebo čoraz viac je to nedefinovateľné...apetít na všetko, hlavne moje na tanieri a včera "pofrcal" plyšáka...máme už aj rozšírený slovník, had vymyslel na tanečky Robina nad hračkou...
Kvaka
25.08.11,09:32
...nooo, určiť "značku" (rasu) to bude problém...lebo čoraz viac je to nedefinovateľné...apetít na všetko, hlavne moje na tanieri a včera "pofrcal" plyšáka...máme už aj rozšírený slovník, had vymyslel na tanečky Robina nad hračkou...
Prečo by to mal byť problém? Pôvodný majiteľ by to mal vedieť, s kým a kto mu zabehol. Ak zabehol/la čistokrvný/á s iným čistokrvným, tak zistíš, aký je kríženec. Potom podľa vzhľadu a s pomocou veta budeš vedieť, na čo si máš dávať pozor.
pepsikova
25.08.11,09:37
Prečo by to mal byť problém? Pôvodný majiteľ by to mal vedieť, s kým a kto mu zabehol. Ak zabehol/la čistokrvný/á s iným čistokrvným, tak zistíš, aký je kríženec. Potom podľa vzhľadu a s pomocou veta budeš vedieť, na čo si máš dávať pozor...

..vetoša povedala, že nožky má retrivera (možno špica)a srsť a farbu labroša a mne je to jedno, čo je, len nech sa nesvrbká,potrebujem zistiť, či tie granule má niekto odskúšané a či sú dobré...značka mi je fuk...
...lebo pepsikoláč bol podvorová značka a veru ani mi nenapadlo pozerať, aké značkové zmastí a aj jemu to bolo fuk...a 14 rôčkov je veru dosť bez vetoša...
Kvaka
25.08.11,09:56
..

..vetoša povedala, že nožky má retrivera (možno špica)a srsť a farbu labroša a mne je to jedno, čo je, len nech sa nesvrbká,potrebujem zistiť, či tie granule má niekto odskúšané a či sú dobré...značka mi je fuk...
...lebo pepsikoláč bol podvorová značka a veru ani mi nenapadlo pozerať, aké značkové zmastí a aj jemu to bolo fuk...a 14 rôčkov je veru dosť bez vetoša...
Tak tú značku nepoznám, my máme odskúšané arden grande a acanu. Jednému sadne to, druhému ono, musíš sama vyskúšať. No to máš pravdu s tými "čistokrvnými" bastardíkmi. Aj moja stará dáma, kontajnerová lady, ho takmer celý život nepotrebovala, už ale vidíme, že sa to s jej pohybom dosť zhoršuje, neviem koľko ľudských rokov je 15,5 roka u psíka s váhou 9kg, ale hádam aj 85 - 90 rokov. Dnes ráno na jednu labku dosť krivkala, po schodoch išla dnes na našich rukách.
Žabinka
25.08.11,10:21
Naša miešanka sa od malička tiež viac škrabala, postupom času som prišla na to, že jej nerobia dobre kuracie granule. Tak som začala kupovať ryby, teľacie, a iné, značky boli rôzne, ale všetky boli šteňacie. Teraz má najčastejšie Trainer, zmiešaný s inou značkou (podľa toho akú majú napr. Eukanuba, Acana), ale nie kuracie.
durisovad
25.08.11,13:13
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
Kvaka
25.08.11,13:22
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
Náš lord síce nebol šteniatko, ale naučil sa od starej dámy papať mlsky, aj ich pred spaním somrať, naučil sa ísť ku dverám, keď chce von, ona pri ňom na čas omladla, to bolo viditeľné, ako pookriala, snažila sa chodiť pri venčení tam, kde on, chcela sa mu vyrovnať. Lenže teraz je už moc stará, všíma si akurát jeho misku, či tam nejaká omrvinka neostala. Ale tipujem, že aspoň o dva roky jej ten psí život predĺžil.
lujza.j
25.08.11,13:23
osobnú skúsenosť nemám, ale našla som toto:
Druhý pes v rodine je určite zaujímavá skúsenosť. S novým šteňaťom sa vracajú staré problémy, starosti ale aj radosti s hygienou, socializáciou, poslušnosťou, výcvikom. Čo ak je v rodine iný, starší pes? Nič zásadné sa v podstate nemení – aspoň u nás nie.

Aminu sme k nám nedoviezli, ona u nás zostala. Je to náš potomok z prvého vrhu po Angie a Vikovi. Aminu sme si teda nedoviezli, ona sa u nás vlastne narodila a už neodišla. Angie sa k nej po odchode jej súrodencov správala a doteraz správa ako k šteňaťu, nie ako k vlastnému šteňaťu. Od malička ju vychováva tak ako sa na dospelého psa patrí – mnohokrát opakovaný chvat „hlava v morde“ začala postupne malá Amina chápať a rešpektovať. Postupne s časom sa naučila Amina Angie rešpektovať a neruší ju, keď práve Angie nemá chuť na hranie. Nemyslím, že by Amina bola Angie na obtiaž, naopak, Angie pri malej Amine ožila – vrátila sa jej štenacia hravosť. Je veselšia a živšia.

z:http://www.my-retriever.eu/index.php/cs/vychova/150-jeden-je-malo

ja osobne si myslím, že pokus by to stálo;)
Gina Er
25.08.11,13:26
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
malé štence sú hravé a otravné,neviem,či tomu chorému to bude robiť dobre,predsa len by mal mať pokoj,keď je chorý....
promont maja
25.08.11,13:29
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
... ja osobne síce nemám ... ale máme vo vchode asi 13-ročného anglického kokršpaniela ... celý život mal vždy nadváhu, bol taký spokojnučký, veľmi behať sa mu nechcelo, ale rád sa nechal hladkať ( ... keď ste prestali, tak vám svojou hlávkou bacil do ruky ... že ešte ..) ... pôvodnou majiteľkou bola pani, ktorá už nežije ... a psíka si zobral jej syn .. teraz bývajú v tom istom byte aj spolu s jeho priateľkou a s jej malou asi 6-ročnou shi-tzu ... no a toto je rozdiel, obrat o 180 stupňov ... teraz má postavičku ako Adonis ( krásne schudol ...) .. iskru v oku ... aj si vonku rád pobehá ... malá Ginny ho vraj doma nenechá na pokoji a stále má energie na rozdávanie ... skáče po ňom okolo neho ... a náš starý havino je krásny fešák a stále nám mladnie a mladnie ... robí nám radosť ...
durisovad
25.08.11,13:55
Dakujem, nas stary psik vsak nie je ani tak lenivy, ako skor chory. Ma nedostatok cukru a zvysenu tvorbu inzulinu, takze mu musime dodavat pravidelne hroznovy cukor. Keby sme nedali, zacne ho triast. Celkove je oproti minulosti dost apaticky, vacsinu casu prelezi alebo prespi. Dufam teda, ze steniatko ho trochu dostane do niekdajsej formy. Pre istotu vezmeme maleho psika na nejaku dobu na skusku, uvidime, ako nas senior bude na neho reagovat.
Kvaka
25.08.11,14:02
Dakujem, nas stary psik vsak nie je ani tak lenivy, ako skor chory. Ma nedostatok cukru a zvysenu tvorbu inzulinu, takze mu musime dodavat pravidelne hroznovy cukor. Keby sme nedali, zacne ho triast. Celkove je oproti minulosti dost apaticky, vacsinu casu prelezi alebo prespi. Dufam teda, ze steniatko ho trochu dostane do niekdajsej formy. Pre istotu vezmeme maleho psika na nejaku dobu na skusku, uvidime, ako nas senior bude na neho reagovat.
Ak väčšinu dňa prespí alebo preleží, tak môže byť unavený práve z toho nedostatku cukru, zvýšeným pohybom sa spaľujú cukry, tak tvoj peso sa chráni. Ak by sa viac hýbal, potreboval by viac cukru, ale skús sa poradiť s veterinárom. Koľko má rokov?
pepsikova
25.08.11,14:08
..no ja ešte dávno, keď som doniesla domov pepsikoláča, sprivatizoval ho susedov hafík, tiež potulná zmes...boli ako tatko so synom, výchova pepsíkovi prospela a bola veru na úrovni...myslím, že je dobre ku staršiemu havíkovi dať šteniatko,ale ak je chorý, asi to nebude dobre znášať, vidím na Robinovi, aký je šarkan...
durisovad
25.08.11,14:50
Ak väčšinu dňa prespí alebo preleží, tak môže byť unavený práve z toho nedostatku cukru, zvýšeným pohybom sa spaľujú cukry, tak tvoj peso sa chráni. Ak by sa viac hýbal, potreboval by viac cukru, ale skús sa poradiť s veterinárom. Koľko má rokov?
Psik ma 11 rokov, veterinarka mu robila krvny rozbor a kedze mal hodnotu cukru menej ako 2 jednotky, odporucila cukor. Ten mu pravidelne davame, tri az styri razy denne. Teraz, ked je take strasne teplo, dostava cukru viac, mam dojem, ze aj slnko jeho cukor spaluje. Je pravda, ze je aj trochu tucnejsi ako by mal byt, ale jest mu chuti, takze ho neobmedzujeme. Na dlhsie prechadzky nema silu, tak neschudne.
Kvaka
25.08.11,15:19
Psik ma 11 rokov, veterinarka mu robila krvny rozbor a kedze mal hodnotu cukru menej ako 2 jednotky, odporucila cukor. Ten mu pravidelne davame, tri az styri razy denne. Teraz, ked je take strasne teplo, dostava cukru viac, mam dojem, ze aj slnko jeho cukor spaluje. Je pravda, ze je aj trochu tucnejsi ako by mal byt, ale jest mu chuti, takze ho neobmedzujeme. Na dlhsie prechadzky nema silu, tak neschudne.
Neviem, ako to je u psov, ale práve tá nadváha u ľudí býva dôsledkom inzulínovej rezistencie, pozri si o tom niečo na internete, mal by jesť menej a častejšie, potom mu možno aj pohyb pomôže. Jeden rozbor krvi nemusí byť smerodajný, ale skús to inak ako cukrom riešiť. Keď nie doktor, tak aj ujo google pomôže. Cukor je aj z uhľohydrátov, dávaj mu stravu s obilovinami alebo ryžou, a veľa bielkovín. Napr. tvaroh, mäsko.
Gina Er
25.08.11,15:21
Psik ma 11 rokov, veterinarka mu robila krvny rozbor a kedze mal hodnotu cukru menej ako 2 jednotky, odporucila cukor. Ten mu pravidelne davame, tri az styri razy denne. Teraz, ked je take strasne teplo, dostava cukru viac, mam dojem, ze aj slnko jeho cukor spaluje. Je pravda, ze je aj trochu tucnejsi ako by mal byt, ale jest mu chuti, takze ho neobmedzujeme. Na dlhsie prechadzky nema silu, tak neschudne.
skúste diétne granule na schudnutie
durisovad
25.08.11,16:49
Granule v poslednej dobe nechce ziadne, varim mu maso a vnutornosti z doma chovanych zvierat, to lubi.
promont maja
26.08.11,12:08
Včera ma náš najdúšik prekvapil. Normálne som z neho nemohla.
Poobede som ho chcela trošku schladiť, vytasila som vaničku na dvor, naliala vodu, aby sa trošku zohriala a išli sme sa kúpať.
Keď sa mi ho podarilo vydrhnúť a ošampónovať, držal jak hluchý dvere, po osušení sa praskol samozrejme do prachu a ako keby vedel, že je zašpinený, znovu skočil sám do vaničky, takže sme sa 3x šampónovali. Potom som ho musela zatvoriť, chcela som vyliať vodu z vaničky a pri ňom to nebolo možné.
S mamou sme sa rehotali, lebo keď sme vyšli na dvor, stál zakaždým vedľa vaničky a čakal, kedy ho tam kto strčí.
My sme to asi nepochopili, pretože poslednýkrát už sedel v prázdnej vaničke:D
Milený náš....
... dlho som rozmýšľala, ale prišla som na to ... rasa tvojho najdúšika sa isto volá " žaba domáca" ... asi ...
alaya1
27.08.11,05:45
Pozdravujeme aj s nasimi pesikmi z ostrova Ciovo. cestu, aj pobyt znasame vyborne, psikovia nemaju ziaden problem, su tu atrakciou na plazi, aj v apatrmanovom domer. Kazdy sa s nimi chce fotit. je tu uplny klud, cez den asi 10 ludi na plazi, popoludni viac. je to raj pre pesikov.
esse est percipi
29.08.11,10:39
Súhlasím, týranie psíka je neospravedlniteľné zlo. Ale štýl vyjadrenia - ako by mal byť taký bezcitný človek potrestaný - ma zaskočil... Viem, ide len o obrazné slovné spojenie, ale ja osobne by som to vyjadril inými slovami.
pepsikova
29.08.11,10:55
Súhlasím, týranie psíka je neospravedlniteľné zlo. Ale štýl vyjadrenia - ako by mal byť taký bezcitný človek potrestaný - ma zaskočil... Viem, ide len o obrazné slovné spojenie, ale ja osobne by som to vyjadril inými slovami...

...to ja by som bola bezcitná aj v trestaní takého človeka, nie len vo vyjadrení...lebo udrieť a týrať dokáže len silnejší, tak nech si ten trest aj odtrpí, tak ako to zviera, je jedno, či je to psík, mačka,akékoľvek zviera, čo je trestané a týrané...lebo zviera sa zžije s človekom a cielene mu neublíži..len človek , silnejší, dokáže týrať a ubližovať...
piggos
31.08.11,07:42
čaute poradáci nedávno sme našli šteniatko zrejme nikomu nechýba tak sme si ho vzali stým že sa hádam niekto ozve ale nič. ale nás trápi najviac to že netušíme čo je to za plemeno.rozmýšľame že si ho necháme ale netušíme čo nám z toho vyrastie..preto sa obraciam na vás s tým že či náhodou nebudete vedieť o aké plemeno sa jedná :confused:
lujza.j
31.08.11,11:54
čaute poradáci nedávno sme našli šteniatko zrejme nikomu nechýba tak sme si ho vzali stým že sa hádam niekto ozve ale nič. ale nás trápi najviac to že netušíme čo je to za plemeno.rozmýšľame že si ho necháme ale netušíme čo nám z toho vyrastie..preto sa obraciam na vás s tým že či náhodou nebudete vedieť o aké plemeno sa jedná :confused:

bóžinku:eek: ten je prekrásny, ponožtičky, košielka a ešte aj fliačik na hlavičke.do papulky vyzerá mierumilovne má krásnu hnedú farbu, ja si myslím že zlatý retríver/ten tmavší-líščia červeň/ + :confused:
http://www.cowboys.estranky.sk/fotoalbum/psy/psy/original/11
http://www.google.sk/search?q=zlat%C3%BD+retriever&hl=sk&biw=998&bih=623&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=dSFeTuimBIOH4gSPvoQI&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBkQ_AUoAQ
http://sk.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%BD_retr%C3%ADver
truch
31.08.11,12:05
tu vyzerá ako naša, keď bola malá, my máme zlatú retrieverku:)
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=81566&stc=1&thumb=1&d=1314775947
andreaS
01.09.11,10:45
ja tam vidim anglickeho kokra aj retrivra ... ;) ak je to tak, tak to bude zihadielko, papkac, ale tak ci tak skvela povaha... len tymto "polovnikom" sa treba venovat, aby sa nenudili...

ps: krasne psie babatko ;)
Gina Er
01.09.11,10:53
čaute poradáci nedávno sme našli šteniatko zrejme nikomu nechýba tak sme si ho vzali stým že sa hádam niekto ozve ale nič. ale nás trápi najviac to že netušíme čo je to za plemeno.rozmýšľame že si ho necháme ale netušíme čo nám z toho vyrastie..preto sa obraciam na vás s tým že či náhodou nebudete vedieť o aké plemeno sa jedná :confused:
jaj,šak to je babatenko ešte :)
nech sa má u Vás dobre ;)
Gina Er
03.09.11,11:17
keby niekto potreboval návod,ako naučiť psa základné povely.mal by to ovládať aj každý gaučový povaľač :D
http://www.akosatorobi.sk/video/2339/zakladne-povely-pre-psa-ako-naucit-psa-zakladne-povely-sadni-lahni-vstan
Hazard77
04.09.11,10:01
Z vlastnej skúsenosti Ti môžem poradiť. Mám yorkshira a skúšali sme RC a nedopadlo to dobre a ani mu nechutili. Už asi dva roky papá granule Eukanubea. Sú rozdelené podľa rás a tiež podľa toho, či ide o šteňa alebo dospelého psa. Obsahujú veľa výživových doplnkov.
AlaNR
05.09.11,08:14
čo si myslíte o tom, keď sa havčo spokojné hrá s kostičkou alebo hračkou, zrazu ho niečo napadne a začne behať ako splašený a popri tom si vrčí. Len tak. Z ničoho nič. Trvá to chvíľku, potom sa hrá ďalej. Už sa to stalo niekoľkokrát, naposledy včera 2x.
promont maja
05.09.11,08:14
... poprosila by som Vás o radu ... vysadila som na balkón kvetinky, také jesenné, žlté ... a zdá sa, že je na nich alergický ten náš lapaj ... chodil po byte a neustále kýchal ... najprv som si myslela, že trošku prechladol ( ... spíme doma pri otvorenom okne) ... ale keď som okno včera na celý deň privrela ... tak sa to podstatne zmenilo ... asi si veľmi podráždil sliznicu ... no a ešte dodám, že teploty žiadne nemal a ani nemá, noštek ma vlhký a studený ... čo včil ... ? ...
Gina Er
05.09.11,08:17
čo si myslíte o tom, keď sa havčo spokojné hrá s kostičkou alebo hračkou, zrazu ho niečo napadne a začne behať ako splašený a popri tom si vrčí. Len tak. Z ničoho nič. Trvá to chvíľku, potom sa hrá ďalej. Už sa to stalo niekoľkokrát, naposledy včera 2x.
asi sa nudí,tak si vymyslel nejakého imaginárneho nepriateľa,pred ktorým si tú hračku bráni :D:D skús sa s ním hrať Ty,preťahovať sa o tú hračku....fakt neviem,naši toto nerobili.
Gina Er
05.09.11,08:19
... poprosila by som Vás o radu ... vysadila som na balkón kvetinky, také jesenné, žlté ... a zdá sa, že je na nich alergický ten náš lapaj ... chodil po byte a neustále kýchal ... najprv som si myslela, že trošku prechladol ( ... spíme doma pri otvorenom okne) ... ale keď som okno včera na celý deň privrela ... tak sa to podstatne zmenilo ... asi si veľmi podráždil sliznicu ... no a ešte dodám, že teploty žiadne nemal a ani nemá, noštek ma vlhký a studený ... čo včil ... ? ...
ak sú to tie žltooranžové smradúchy,tak sa mu ani nečudujem,to by zabilo aj koňa :D nasaď si iné kvety....
promont maja
05.09.11,08:27
... no nie sú smradľavé ( ... ja sama mám na také dačo tiež alergiu, keď chodievame na prechádzky ) ... sú to také malé margarétky ... vysadila som medzi nimi také malé papričkové kríčky, tiež iba také ozdobné ... povedzme, že ich aj vyhodím ... ale stále myslím na to, pretože to ešte celkom neprestalo ... a tak sa bojím ... šli by ste s tým k lekárovi ...?
BIZAL
05.09.11,08:38
čo si myslíte o tom, keď sa havčo spokojné hrá s kostičkou alebo hračkou, zrazu ho niečo napadne a začne behať ako splašený a popri tom si vrčí. Len tak. Z ničoho nič. Trvá to chvíľku, potom sa hrá ďalej. Už sa to stalo niekoľkokrát, naposledy včera 2x.

ja by som tomu neprikladala nejaky problem...moja fenka taktiez sa sali a zrazu mi zacne utocit na zadok a cvakat...su podla mna rozsalete. niektore vypadky prekvapia aj u cloveka:)
Kvaka
05.09.11,09:00
... no nie sú smradľavé ( ... ja sama mám na také dačo tiež alergiu, keď chodievame na prechádzky ) ... sú to také malé margarétky ... vysadila som medzi nimi také malé papričkové kríčky, tiež iba také ozdobné ... povedzme, že ich aj vyhodím ... ale stále myslím na to, pretože to ešte celkom neprestalo ... a tak sa bojím ... šli by ste s tým k lekárovi ...?
Majka, teraz veľa suchého lístia a kadečoho začína poletovať, vietor rozvíri, možno niečo vošlo havkovi do nosa. Náš minule tiež niečo "vňuchol" a 5 minút kýchal, potom to prešlo. Ak mu z nosa aj tečie, môže byť alergický. Ak mu to neprejde, choď k vetovi, pri alergii asi stačí odstrániť z bytu - balkóna alergén a dať na chviľu antihistaminiká. Ak má niečo v nose, musí to odstrániť vet.
AlaNR
05.09.11,09:22
ja by som tomu neprikladala nejaky problem...moja fenka taktiez sa sali a zrazu mi zacne utocit na zadok a cvakat...su podla mna rozsalete. niektore vypadky prekvapia aj u cloveka:)

dík, ja už som sa zľakla, že mu začalo prepínať...
promont maja
07.09.11,12:09
... v pondelok som, po práci, prišla domov a na dlážke bola rozliata taká čudná voda ( čosi mierne mazľavé ...) ... ešte som také čosi nikdy nezažila ...

... a keďže mal havino taký teplý a suchý noštek ... vybrali sme sa k veterinárovi ... výsledok: niekde ( vraj od iného psíka ...) chytil virózu, kýcha a kašle, mal trošku teplotu ... dostali sme dve injekcie ( také na 48 hodín, jednu na teplotu a druhú nejaké antibiotikum ...) a dnes ideme na kontrolu ... no a to mazľavé na zemi, tak to boli sliny, ktoré náš havino vykašľal ... a bolo toho veru dosť ... bola by som vám vďačná, keby ste mi poradili, čo je dobré na takýto kašeľ ( ... hoci pani doktorka mi neodporúčala ani čaje ( že je ťažké určiť pre ktorého psíka, čo zaberie ...) ... iba 100 g vitamím C ...) ... vy, čo máte vestíkov ... nemáte niečo odskúšané ...? ... pretože tých slín na zemi bolo fakt dosť ...
Ivenka
07.09.11,12:17
Maji, dnes ráno som si všimla aj ja na posteli/keďže psík spí so mnou/ sliny - niečo mokré - moč to nebol, ale noštek mal vlhký aj keď je pravda, že v poslednom čase tiež dosť často kýcha. Asi sa vyberiem preventívne aj ja k veterinárovi.
promont maja
07.09.11,12:21
... už len posledná otázočka: ak hovoríš o tabletkách s vestíkom, sú to tie s glukosamín sulfátom ..? ... a už som si to aj vygooglila: http://www.celostnimedicina.cz/glucosamin-a-klouby.htm ... a je to celkom fajn = pomoc pri tvorbe kyseliny hyalurónovej ... či? ... súhlasíš? ... a práve som zistila, že i známe "PROENZI 3" ( pre ľudí) obsahuje MSM a glukosamín sulfát ...

... inak ani neviete, aká som rada, že ste tu .. všetky ... SUPER ...
... a ešte pre úplnosť ... pozrela sa aj na tú jeho labku ( ... to vyskakovanie jabĺčka, havko má luxáciu pately II. stupňa ... )... a pani doktorka nám ALAVIS MSM s glukosamím sulfátom odobrila, hoci dvakrát podotkla, že musí byť vhodný pre psy ... a máme mu ho podávať tri mesace, a po ich uplynutí na tri mesiace vysadiť, ( ... a keď máme dva balenia, a v jednom balení 60 tabletiek, tak tých zvyšných 30 tabletiek si máme odložiť na druhú várku ...) ... a potom opäť po tri mesiace podávať a tri mesiace vysadiť ... takže tak ... možno, že to niekomu pomôže ... či?
promont maja
07.09.11,12:27
Maji, dnes ráno som si všimla aj ja na posteli/keďže psík spí so mnou/ sliny - niečo mokré - moč to nebol, ale noštek mal vlhký aj keď je pravda, že v poslednom čase tiež dosť často kýcha. Asi sa vyberiem preventívne aj ja k veterinárovi.
... vravela, že je toho teraz dosť ... mala na mysli virózu ... vieš, ja som sa bála hlavne kvôli tomu, že telesná teplota u psíkov je o stupeň vyššia ako u ľudí ... a keď majú teplotku ...
alaya1
07.09.11,12:31
... a ešte pre úplnosť ... pozrela sa aj na tú jeho labku ( ... to vyskakovanie jabĺčka, havko má luxáciu pately II. stupňa ... )... a pani doktorka nám ALAVIS MSM s glukosamím sulfátom odobrila, hoci dvakrát podotkla, že musí byť vhodný pre psy ... a máme mu ho podávať tri mesace, a po ich uplynutí na tri mesiace vysadiť, ( ... a keď máme dva balenia, a v jednom balení 60 tabletiek, tak tých zvyšných 30 tabletiek si máme odložiť na druhú várku ...) ... a potom opäť po tri mesiace podávať a tri mesiace vysadiť ... takže tak ... možno, že to niekomu pomôže ... či?
Maja, to len tak, bez rongenu zistila, ze je to luxacia 2.stupna? To sa bez rongenu neda tistit ktory stupen ti je. Dufam, ze si za to zistenie dala dobre zaplatit.

Ja by som psikovi nic ine ako obvykle k jedeniu nedavala koli kaslu. este jedna poznamocka, pozri sa, ci tvoj psik nema nahodou v krku steblo travy. Nas to mal, to steblo travy v krku a ta dotycna pani Dr. co chodis ty ho liecila antibiotikami, az to steblo vyvratil, tak som isla k inym veterinarom.
Tiez mal take hlienovite sliny, to ho drazdilo to steblo.

telesna teplota psa je ovela vyssia ako u cloveka
http://opsoch.wgz.cz/zdravie-psa
Kvaka
07.09.11,12:48
... a ešte pre úplnosť ... pozrela sa aj na tú jeho labku ( ... to vyskakovanie jabĺčka, havko má luxáciu pately II. stupňa ... )... a pani doktorka nám ALAVIS MSM s glukosamím sulfátom odobrila, hoci dvakrát podotkla, že musí byť vhodný pre psy ... a máme mu ho podávať tri mesace, a po ich uplynutí na tri mesiace vysadiť, ( ... a keď máme dva balenia, a v jednom balení 60 tabletiek, tak tých zvyšných 30 tabletiek si máme odložiť na druhú várku ...) ... a potom opäť po tri mesiace podávať a tri mesiace vysadiť ... takže tak ... možno, že to niekomu pomôže ... či?
je to napísané v návode, držím prsty, Majka, aby ste sa rýchlo vyliečili, ale ak nezröntgenovali labku, tak ako? Inak, by som skoro ani neverila, že peso môže mať takú virózu, myslela som, že tvojho v nose ho niečo dráždi, aj vtedy sa tvoria hlieny. Náš mal minule tiež teplý ňufák, a o 10 minút ho už mal studený. Neviem, čo to bolo, ale je už fit. A našej starej dáme už nedávam toto http://www.porada.sk/1821725-post1758.html, lebo začala mať v stolici krvavý hlien, pred týždňom som prestala dávať, krv zmizla. Ja tomu nerozumiem, keď jedla celú tbl. tak celý kus mierne prepracovaný vykadila, keď som dávala drvenú, pribudli krvavé hlieny. Teraz mi ostal ten Alavis 5, no možno si počká na lorda. Môžem mu dávať polovičku tbl obdeň aj preventívne?
Dnes som odčervovala, máme ísť teraz niekedy na očkovanie, tak som hľadala info, kedy po odčervení očkovať, našla som tento odkaz http://www.bull-terrier.sk/traviaca-sustava/odcervovanie-psov.html
Tak teraz čo, nosiť stolicu každý mesiac na vyšetrenie za xy eur, alebo sa na všetko vykašľať. 99% psov nemá vajíčka parazitov, ale v našom dvore sú bezprizorné mačky, krtkovia, hlodavce v zemi, a psy olizujú trávu, a naša dáma nepohrdne ani mačacím trusom, mrcha. Preto som odčervila.
promont maja
07.09.11,12:51
Maja, to len tak, bez rongenu zistila, ze je to luxacia 2.stupna? To sa bez rongenu neda tistit ktory stupen ti je. Dufam, ze si za to zistenie dala dobre zaplatit.

Ja by som psikovi nic ine ako obvykle k jedeniu nedavala koli kaslu. este jedna poznamocka, pozri sa, ci tvoj psik nema nahodou v krku steblo travy. Nas to mal, to steblo travy v krku a ta dotycna pani Dr. co chodis ty ho liecila antibiotikami, az to steblo vyvratil, tak som isla k inym veterinarom.
Tiez mal take hlienovite sliny, to ho drazdilo to steblo.

telesna teplota psa je ovela vyssia ako u cloveka
http://opsoch.wgz.cz/zdravie-psa
... no povedala, že ak havkovi nič nie je, že si behá bez problémov, tak mu žiaden rontgen robiť nebude ... a odhadla to na II. až III. stupeň ... pretože už na omak cítiš, že je tam dobrá 1-cm medzera a skáče mu to hore-dole ... hoci o operácii hovorila a spomenula ju viackrát, a to hlavne vtedy keď hovorila o tom, aby sme u havka sledovali, ako chodí, behá a používa tú labku ... tak do budúcna ... dokonca mi vysvetľovala a ukazovala, ako to zbadám, ak by to bolo potrebné hneď riešiť ...

... no našťastie, to napadlo aj mňa, či tam nemá nejakú prilepenú piškótku ... ( v poslednom čase asi také 4 dni mal stolicu takú mierne redšiu ako inokedy, hoci správnej farby a raz denne ... dávala som mu aj piškótky ...) ... a papuľku som mu pod lupou prezrela ... (... kolega mi kúpil takú obrovskú lupu ... aby som ho lepšie videla ... má 71 rokov ... a musím povedať, že sa zišla ...)

... a lieky zabrali ... je síce pravda, že teplota klesla na normálnu v pondelok až po 6 hodinách, ale včera už skoro vôbec nekašľal a ani nechýchal ... no uvidíme dnes ...

... ja som bola na Solivare ... hovoríme o tej istej pani doktorke? ... a tvoj psík mal tiež teplotu?
alaya1
07.09.11,12:55
Kvaka, ja odcervujem kazde 3 mesiace pravidelne. No, tie cerviky su prenosne aj na cloveka, dala by som si pozor. Ak ma problemy z Alavisu, davala by som mensie davky, mozno je ta davka pri psika vela.Alebo by som urobila prestavku v podavani. Je to len doplnok vyzivy, nie je to liek, preto sa moze urcite podavat aj preventivne.

Majka, hovorime o tej istej dr. Stupen luxacie je viditelny len rongenom, odhadovat moze, inak, ak by mal 3.st., tak by nohu nosil len hore vo vzduchu, pri 2.st, by ju nadvihoval pri nerovnostiach. Je toho vela k citaniu na webe. A ver mi, ze ta Dr. operaciu luxacie pately nerobila, dokonca ju mozno ani nevidela. je to specificka, tazka operacia, ktoru moze vykonavat len specialista- ortoped..
Ja uz veterinarom u nas moc neverim, radsej sedim na nete a studujem sama.
promont maja
07.09.11,12:56
je to napísané v návode, držím prsty, Majka, aby ste sa rýchlo vyliečili, ale ak nezröntgenovali labku, tak ako? Inak, by som skoro ani neverila, že peso môže mať takú virózu, myslela som, že tvojho v nose ho niečo dráždi, aj vtedy sa tvoria hlieny. Náš mal minule tiež teplý ňufák, a o 10 minút ho už mal studený. Neviem, čo to bolo, ale je už fit. A našej starej dáme už nedávam toto http://www.porada.sk/1821725-post1758.html, lebo začala mať v stolici krvavý hlien, pred týždňom som prestala dávať, krv zmizla. Ja tomu nerozumiem, keď jedla celú tbl. tak celý kus mierne prepracovaný vykadila, keď som dávala drvenú, pribudli krvavé hlieny. Teraz mi ostal ten Alavis 5, no možno si počká na lorda. Môžem mu dávať polovičku tbl obdeň aj preventívne?
Dnes som odčervovala, máme ísť teraz niekedy na očkovanie, tak som hľadala info, kedy po odčervení očkovať, našla som tento odkaz http://www.bull-terrier.sk/traviaca-sustava/odcervovanie-psov.html
Tak teraz čo, nosiť stolicu každý mesiac na vyšetrenie za xy eur, alebo sa na všetko vykašľať. 99% psov nemá vajíčka parazitov, ale v našom dvore sú bezprizorné mačky, krtkovia, hlodavce v zemi, a psy olizujú trávu, a naša dáma nepohrdne ani mačacím trusom, mrcha. Preto som odčervila.
Kvaka, aj my na sídlisku máme ježkov, mačky, mali sme netopiere a aj holubov ... a chodia nám z blízkej obce aj zatúlané psy ... a keďže stolicu zberám, zakaždým si ju obzriem ... no a na to sa dnes opýtam ... to o tej krvi v stolici ... a dám vedieť ...
Kvaka
07.09.11,13:10
Kvaka, ja odcervujem kazde 3 mesiace pravidelne. No, tie cerviky su prenosne aj na cloveka, dala by som si pozor. Ak ma problemy z Alavisu, davala by som mensie davky, mozno je ta davka pri psika vela.Alebo by som urobila prestavku v podavani. Je to len doplnok vyzivy, nie je to liek, preto sa moze urcite podavat aj preventivne.


Alaya, ja odčervujem dva raz do roka, resp. po 5 mesiacoch, ale podľa názoru veterinára v odkaze, úplne rovnaký názor mal aj môj vet, by sme odčervovať ani nemuseli, iba pri vážnom podozrení, napr. zožratie trusu mačky, lebo toto keď som vetovi hovorila, tak prikázali okamžite odčerviť, hoci predtým povedali, že nie je treba, ak má zdravé teritórium. No a naša dáma bola vždy pažravá na suché trusy, odčervovaná nebývala tak často, to len teraz, posledné dva roky ako máme vnuka u nás často doma, tak dávame častejšie aj odčerviť.
alaya1
07.09.11,13:20
Kvaka, aj my na sídlisku máme ježkov, mačky, mali sme netopiere a aj holubov ... a chodia nám z blízkej obce aj zatúlané psy ... a keďže stolicu zberám zakaždým si ju obzriem ... no a na to sa dnes opýtam ... to o tej krvi v stolici ... a dám vedieť ...
Krv v stolici moze byt aj zapalovym procesom v traviacom trakte. Nas pes mal tiez krv v stolici, co bolo nasledkom nachladenia criev.
Kvaka
07.09.11,18:14
Tak dnes po odčervovacej tabletke opäť po týždni krv v stolici. Ale to bolo na konci, keď už nešlo nič, len kvapky a ružovočervené. Neviem, čo má, ale zrejme je to v črevách.
alaya1
07.09.11,19:29
Kvaka, pozbieraj trus a odnes k veterinarovi na vysetrenie. Zisti ti to do par hodin, nasadi liecbu.
Veronika Richterová
08.09.11,08:18
Ahojte, mam 15 týždňovú fenku maltezáka, posledné dva týždne jej začali veľmi padať chlpy. Má s tým niekto nejakú skúsenosť čím to môže byť? Či stravou, alebo nejaké ochorenie kože? Má po tele aj také menšie fliačky do čierna, v oblasti ušiek a chvosta a zadku.
Chokma
08.09.11,15:21
Ahojte, mam 15 týždňovú fenku maltezáka, posledné dva týždne jej začali veľmi padať chlpy. Má s tým niekto nejakú skúsenosť čím to môže byť? Či stravou, alebo nejaké ochorenie kože? Má po tele aj také menšie fliačky do čierna, v oblasti ušiek a chvosta a zadku.

15 tyzdnova je este dost mala, aby mala problem so srstou, hm. Najprv som si myslela, ze moze mat upchate analne zlazy - vtedy psika svrbi koza, skriabe sa a padaju chlpky; na druhej strane to moze byt nedostatok vitaminov - behla by som veterinarovi, on ti odporuci vhodne (ja som mojim davala Canvit multi). Alebo to tiez moze podla mna byt aj alergia na stravu. Cim ju krmis? Skvrnky, ktore opisujes nemusia cosi zle znamenat, moze ist o beznu pigmentaciu.
verkaz
08.09.11,15:45
V tvojom prípade by som sa šla poradiť s veterinárom, lebo u tak mladého psíka to nie je normálne.
promont maja
09.09.11,08:00
je to napísané v návode, držím prsty, Majka, aby ste sa rýchlo vyliečili, ale ak nezröntgenovali labku, tak ako? Inak, by som skoro ani neverila, že peso môže mať takú virózu, myslela som, že tvojho v nose ho niečo dráždi, aj vtedy sa tvoria hlieny. Náš mal minule tiež teplý ňufák, a o 10 minút ho už mal studený. Neviem, čo to bolo, ale je už fit. A našej starej dáme už nedávam toto http://www.porada.sk/1821725-post1758.html, lebo začala mať v stolici krvavý hlien, pred týždňom som prestala dávať, krv zmizla. Ja tomu nerozumiem, keď jedla celú tbl. tak celý kus mierne prepracovaný vykadila, keď som dávala drvenú, pribudli krvavé hlieny. Teraz mi ostal ten Alavis 5, no možno si počká na lorda. Môžem mu dávať polovičku tbl obdeň aj preventívne?
Dnes som odčervovala, máme ísť teraz niekedy na očkovanie, tak som hľadala info, kedy po odčervení očkovať, našla som tento odkaz http://www.bull-terrier.sk/traviaca-sustava/odcervovanie-psov.html
Tak teraz čo, nosiť stolicu každý mesiac na vyšetrenie za xy eur, alebo sa na všetko vykašľať. 99% psov nemá vajíčka parazitov, ale v našom dvore sú bezprizorné mačky, krtkovia, hlodavce v zemi, a psy olizujú trávu, a naša dáma nepohrdne ani mačacím trusom, mrcha. Preto som odčervila.
... no keďže mi v počítači odišla grafická karta, nedalo sa skôr ... boli sme na tej kontrole a mal v konečníku teplotu 39,3 st. C ( od alaye1 z jej prilepeného článočku - inak skvelého ... viem, že je to dobre, pretože to nie je horúčka ... ale "iba" zvýšená teplota = organizmus bojuje s chorobou ...) ... dostal ďalšiu injekciu = antibiotikum a v pondelok nabiehame na ďalšiu kontrolu ... včera sa mal havko fajn = už nekašle a kýchne iba zriedka ( ... ale je pravda, že máme privreté okná ...) ...

... čo sa týka stolice, resp. krvi v nej ... tak je vraj ťažko povedať, z čoho by to mohlo byť ... ( ... aspoň podľa pani doktorky ...) ... nakoľko pozerala aj zloženie ALAVISU a hľadala čosi ako ( ospravedlňujem sa, ale som si to presne nezapamätala ...) e-proteín ( ..???) alebo čo, ... "ten" by mohol spôsobovať aj stopy krvi v stolici ... ale, dôležité je, že žiaden takýto v ALAVISE nenašla ...

... ešte by som chcela takto špeciálne poďakovať našej Alayi1 ... jej postrehy sú, a myslím, že nielen pre mňa, veľkým prínosom ... a keďže má také skúsenosti, aké má ... budú u mňa brané na zreteľ, a aj preto, že mi je jasné, že v budúcnosti sa takejto operácii labky ( luxácia pately) nevyhneme ... možno, že by mi mohla odporučiť nejakého dobrého zvieracieho ortopéda ... pretože Solivar som si vybrala z viacerých dôvodov, a jedným z nich bol, že túto ordináciu vedú otec a syn = predpoklad, že skúsenosť tam je ... a na nej som chcela budovať ... ale je pravda aj to, že hoci máme na Dúbrave možno skúsenejších lekárov, ale ... o tých mám rozporuplné informácie ...
alaya1
09.09.11,15:52
Dakujem za pochvalu-). Poradim rada, ked viem.
alaya1
12.09.11,16:06
Nasla som super clanok ku luxacii pately, vsertko vysvetlene po lopate, pre laikov


Je velka skoda, ze len u malo plemien je povinne vysetrenie luxacie pred uchpvnenim psa.
http://www.veterina-bojnice.sk/Home/sluzby/ortopedia/luxacia-pately
Kvaka
23.09.11,08:35
Aký roztok na čistenie uší španielov je najlepší? Nášmu teraz začali trochu páchnuť ušká, neviem, či tam niečo nemá. Hlavou netrepe, ani sa neškriabe, iba občas, ale čítala som, že nejaký roztok rozpúšťa nečistoty a možno ho bezpečne používať. Za celých 7 rokov mu iba raz čistili ušká u veta, keď mu dávali dole zubný kameň, aj to bolo v narkóze. Na internete je ich viac, potrebujem pre špringeršpaniela.
pepsikova
23.09.11,09:02
Ahojte, mam 15 týždňovú fenku maltezáka, posledné dva týždne jej začali veľmi padať chlpy. Má s tým niekto nejakú skúsenosť čím to môže byť? Či stravou, alebo nejaké ochorenie kože? Má po tele aj také menšie fliačky do čierna, v oblasti ušiek a chvosta a zadku...

..môj kríženec (4 mes) sa svrbel dozbláznenia po lidláckych piškótach, ktoré dostával ráno za odmenu...teraz 4 deň piškot nemá, svrbenie prestalo a je klud...a museli sme zmeniť granule, Akana bola úplne zle,ani Dog nepasoval...tak má teraz "dospelácke do 15 mesiacov.,veľké,(mix z Eminen Puppy a Eminent Adult) aby ich musel chrúmať, lebo drobné pohltal a strašne veľa pil po nich...už je dobre,hafo je kludný, neprdí a nepije tolko,ani sa nesvrbí...
Kvaka
23.09.11,10:31
..

..môj kríženec (4 mes) sa svrbel dozbláznenia po lidláckych piškótach, ktoré dostával ráno za odmenu...teraz 4 deň piškot nemá, svrbenie prestalo a je klud...a museli sme zmeniť granule, Akana bola úplne zle,ani Dog nepasoval...tak má teraz "dospelácke do 15 mesiacov.,veľké,(mix z Eminen Puppy a Eminent Adult) aby ich musel chrúmať, lebo drobné pohltal a strašne veľa pil po nich...už je dobre,hafo je kludný, neprdí a nepije tolko,ani sa nesvrbí... My už meníme stravu 5 krát. Náš má teraz pre zmenu eukanubu, lebo z acany mal riedke h.. a z arden grange strašne prdel, no tak som to musela zmeniť, teraz je ok, len občas starej dáme šľohne pár granuliek acany senior. Naša dáma by zožrala aj klince a nič jej nebude. Teraz po vysadení toho prípravku na kĺby je už ok. Ja si myslím, že čím bližšie k nejakému plemenu pes má, tým máva väčšie problémy, teda problémy čistokrvného psa, ktorému sa podobá. Čistokrvný bastardík je na tom oveľa lepšie, nič mu nikdy nevadilo, aspoň našej dáme. Iba lordík má z času na čas nejaký problém, to už je kríženec, je minimálne z jednej strany čistokrvný špringršpaniel.
alaya1
23.09.11,10:56
Dievky, vsetky granule su na velky.......vsetky som dala do utulku, mala som ich asi za 70 eur doma. Ja po neskutocnych problemoch s travenim teraz davam varenu stravu. Konecne mam pokoj. Uvarim na 3 dni a mam to v chladnicke.
Uz nebudem granule vobec davat. kak ma take malicke, ako fazulky, ledva ich vidim v trave, vsetko stravene, ziadne smrady z papulky, ziadne riedke stolice. Nasmu netravila uz ani ryza. Tak to mal rozhadzane od tych granul. A to boli superpremiove, ziadne Pedigree a friskis,Davam len v cistej vode varene zemiaky, kuracie, alebo morcacie maso, zelenina, plus pridavam Alavis na kosti a Mikrominerals, to su ziviny. Nie je to narocne. Tu umelinu uz nebudem do nich pchat.Granule zral len ked som mu do toho nieco pridala, osobitne ich odmietal a ja som do chudaka pchala a pchala. Varenej stravy treba davat 2-3% vahy psa-denna davka.

Co sa tyka tych usi Kvaka-neviem, ci mu zo zvukovodu vytrhavac chlpky. Psom, co maju zvesene usi treba vyberat.Iba z vnutra, tym sa vsetko pekne vycisti a ja potom len vezmem palicku s vatickou pre babatka, namocim do borovej vody a jemne vytriem. Ine nic nedavam, ak ucho neboli. Nas nebolelo este.Maz vyberies s tymi chlpkami. Ked ma pes chlpky vo zvukovode, moze sa mu tam uvolnit nejaky a sposobi zapal, co aj boli a zapacha. Dostat aj taky prasok na to, nasypes na tie chlpky a pekne vyberies pinzetou na obocie, od prasku sa uvolnia. Ja nic ine nedavam.
Kvaka
23.09.11,11:40
Dievky, vsetky granule su na velky.......vsetky som dala do utulku, mala som ich asi za 70 eur doma. Ja po neskutocnych problemoch s travenim teraz davam varenu stravu. Konecne mam pokoj. Uvarim na 3 dni a mam to v chladnicke.
Uz nebudem granule vobec davat. kak ma take malicke, ako fazulky, ledva ich vidim v trave, vsetko stravene, ziadne smrady z papulky, ziadne riedke stolice. Nasmu netravila uz ani ryza. Tak to mal rozhadzane od tych granul. A to boli superpremiove, ziadne Pedigree a friskis,Davam len v cistej vode varene zemiaky, kuracie, alebo morcacie maso, zelenina, plus pridavam Alavis na kosti a Mikrominerals, to su ziviny. Nie je to narocne. Tu umelinu uz nebudem do nich pchat.Granule zral len ked som mu do toho nieco pridala, osobitne ich odmietal a ja som do chudaka pchala a pchala. Varenej stravy treba davat 2-3% vahy psa-denna davka.

Co sa tyka tych usi Kvaka-neviem, ci mu zo zvukovodu vytrhavac chlpky. Psom, co maju zvesene usi treba vyberat.Iba z vnutra, tym sa vsetko pekne vycisti a ja potom len vezmem palicku s vatickou pre babatka, namocim do borovej vody a jemne vytriem. Ine nic nedavam, ak ucho neboli. Nas nebolelo este.Maz vyberies s tymi chlpkami. Ked ma pes chlpky vo zvukovode, moze sa mu tam uvolnit nejaky a sposobi zapal, co aj boli a zapacha. Dostat aj taky prasok na to, nasypes na tie chlpky a pekne vyberies pinzetou na obocie, od prasku sa uvolnia. Ja nic ine nedavam.
Alaya, ja nevytrhávam nič, ja som zásadne proti nejakým umelým zásahom na psoch, inak povedané, čo dala príroda, nech ostane. Nemám čistokrvných psíkov, a ako a čo psovi narástlo, to mu nechám. Vyčesávam kefou obidvoch, psica nemala nejaké extra problémy, od mala bola živená eucanubou, purinou pro plan a acanou, to striedame. Raz musela byť mesiac na diéte, mala varenú stravu a pancreolan forte, inak chutilo jej to, najmä tvaroh a ryža s mäskom, aj tuniak, vet povedal, že má nádorový proces, že má v čudu pečeň, ale po mesiaci mala krvné testy pečene ešte horšie, robili jej aj ultrazvuk, že mala zväčšenú pečeň. Teraz má 15,5 roka a vyzerá vcelku fajn, ale nevládze už moc behať. Svoje "nádorové" ochorenie prežila už skoro tri roky. Vtedy sme jej prestali dávať eukanubu a už má len acanu light a senior, spolu miešam. Lordíkovi skúsim teda variť, lebo tiež si myslím, že tie drahé granule mu viac robia zle, ako dobre, jedno je však isté, farba srsti už nie je taká nádherná a lesklá, ako po acane, a teraz aj trochu pĺzne, ale aspoň má normálnu stolicu a neprdí. Bojím sa len, že keď budem variť, zase mu nabehne zubný kameň a že mu nedám všetko potrebné do stravy. Lenže ak budem jemu variť, budem to musieť dávať aj dáme, lebo sa navzájom zožerú.:---
alaya1
23.09.11,14:20
Ako myslis s tym vytrhavanim, to su vlastne uvolnené chlpky vo zvukovode, ja som to zle napisala, netreba to trhat, vezmes medzi prsty, ci do pinzety a vyberies.Pri spadnutych usiach to samo nevypadne, ako pri stojatych, kde je vidiet zvukovod. Tu zvukovod zakryvaju usi. tak to tam ostane, uvolnene chlpky sa zmotaju a moze nastat zapalovy proces. je to na tvojom uvazeni.Tu by sa nemalo delit na cistokrvnych, ci nie, ale na ovisnuté usi a nie-)

Co sa tyka varenej stravy, ja nevidim zhorsenie v srsti, ale vidim zlepsenie apetitu, nikde nepride k miske s odporom. Ja taktiez obidvom psom varim uz. Ako doplnok vyzivy podavam od fy OdVet -Mokrominerals, su tam vsetky ziviny potrebne pre psa.Konecne je spokojny, vidim zlepsenie traviaceho traktu, raz za tyzden mu uvarim k masu sladke zemiaky, su dost drahe, no obsahuju vela zivin.

Uz sa ku granuliam nevratim, je to len tahanie penazi od ludi a umelina, ako hrom. Pocitala som, ak varim, da sa to prirovnat k sume drahych granul.
Kvaka
23.09.11,15:05
Áno, máš pravdu. Tie uši sú dôležité, nie to, či je čistokrvný, to on má uši naozaj veľké a ovisnuté. Viem, že mu vyčistili uši iba raz, keď mu dávali dole kameň. Myslím, že 7 rokov si ich akosi čistil sám, nič nebolo. No a teraz mám doma Otipur 60 ml a neviem koľko mu dať z toho do ucha, viem len, že syn má bišónku a čistí jej tým roztokom, že to len pomasíruje a to samé vyjde von, keď havinka potrasie hlavou. Môj má celkom čisté uši, vatovým tampónikom mu občas vyberiem maz, ale len z okolia toho hlavného otvoru. Mám dať len tak od od oka, pár kvapiek, alebo viac? Všade píšu, že roztok aplikujte, ale koľko, to nikde nie je.
alaya1
23.09.11,15:17
Áno, máš pravdu. Tie uši sú dôležité, nie to, či je čistokrvný, to on má uši naozaj veľké a ovisnuté. Viem, že mu vyčistili uši iba raz, keď mu dávali dole kameň. Myslím, že 7 rokov si ich akosi čistil sám, nič nebolo. No a teraz mám doma Otipur 60 ml a neviem koľko mu dať z toho do ucha, viem len, že syn má bišónku a čistí jej tým roztokom, že to len pomasíruje a to samé vyjde von, keď havinka potrasie hlavou. Môj má celkom čisté uši, vatovým tampónikom mu občas vyberiem maz, ale len z okolia toho hlavného otvoru. Mám dať len tak od od oka, pár kvapiek, alebo viac? Všade píšu, že roztok aplikujte, ale koľko, to nikde nie je.

Naco mu to chces davat, ked ho usi nebolia? Ja by som nedavala.Pisala si, ze si proti umelym zasahom.A to, ze mu zapacha, este nic neznamena.Skus pouzit tu vatovu tycinku a uvidis, ci tam mazivo je a kolko.
durisovad
25.09.11,07:24
Pred casom sa pytala, ci maly psik pomoze staremu a choremu psikovi nadobudnut energiu. Uz mam zrejme odpoved - dcera prisla ku nam so siestimi malymi steniatkami. Pozorovali sme nasho choreho starkeho, ako sa k nim bude spravat. O malych psikov sa vobec nezaujimal, zato sa velmi intenzivne venuje ich mame.
pepsikova
25.09.11,08:37
Pred casom sa pytala, ci maly psik pomoze staremu a choremu psikovi nadobudnut energiu. Uz mam zrejme odpoved - dcera prisla ku nam so siestimi malymi steniatkami. Pozorovali sme nasho choreho starkeho, ako sa k nim bude spravat. O malych psikov sa vobec nezaujimal, zato sa velmi intenzivne venuje ich mame...

..jaj, no však s ňou si má čo povedať!...(čo už s deckami:)..)
verkaz
25.09.11,10:04
Aj ja poznám prípad, keď pre chorého a apatického psíka bol druhý psík potešením.
Asi by som sem nemala písať toto, lebo všetci prispievatelia týchto príspevkom máme doma svojich miláčikov. Jedná sa o to, že v našom útulku je veľa psíkov a dievčatá zháňajú nejaké búdy pre psíkov. Tak chcem porosiť, ak by niekto mal nepotrebnú a chcel ju vyhodiť, nech sa ozve. Ďakujem
alaya1
25.09.11,15:11
Aj ja poznám prípad, keď pre chorého a apatického psíka bol druhý psík potešením.
Asi by som sem nemala písať toto, lebo všetci prispievatelia týchto príspevkom máme doma svojich miláčikov. Jedná sa o to, že v našom útulku je veľa psíkov a dievčatá zháňajú nejaké búdy pre psíkov. Tak chcem porosiť, ak by niekto mal nepotrebnú a chcel ju vyhodiť, nech sa ozve. Ďakujem
napis to aj s emailom a nazvom utulku, dam si to na FB a popropsim zdielat priatelov.
verkaz
25.09.11,15:35
Je to "Útulok Tuláčik" v Brezne a č.t. 0911622228
durisovad
25.09.11,15:48
Tak adopcia maleho psika sa nekonala. Nas stary chory psik kazde steniatko, ktore sa pustilo za nim behat, odhanal, vrcal nan a keby sme ho neboli rychlo vzali prec, mozno by ho aj pohryzol. Steniatka su velmi pekne, mile a hrave, ale nas havino ma asi radsej svoj pokoj ako spolocnost. Nechali sme to teda tak ako bolo, nas je u nas sam a steniatka odcestovali s dcerou a vnuckou domov.
Sjuzi_LM
28.09.11,08:27
Krásny deň prajem, chcela by som sa opýtať ohľadom starostlivosti o psíka. Mám doma šteniatko vlčiaka - o pár bude mať 3 mesiace. Je pri rodinnom dome, má veľkú voliéru s búdou a počas dňa je skoro stále pustený. Okolo domu nie sú ploty, takže iba keď nie je nikto doma, zatvoríme ho do voliéry. Je hravý, milý, neuteká a počúva už aj na povely. Avšak, trápi ma, že z noci do rána urobí veľkú potrebu v tejto voliére. Prvé týždne to nerobil, až tieto posledné dni. Ráno (aj o 6.00 hod), keď ho ideme vyvenčiť, musíme po ňom upratovať. Zvykli sme mu voliéru poriadne vyčistiť, aby ten pach po sebe necítil a aby ho to nelákalo to tam urobiť znovu, ale nepomohlo to. Je možné, že si ešte zvykne, ale keď sa to stalo 4 dni po sebe, už ma to začalo trápiť. Večer ho zatvárame až okolo 22.00 hod a posledné jedlo mu dávame najneskôr o 17.00 hod. Vedel by mi niekto poradiť, ako ho od toho odnaučiť alebo či je potrebné niečo zmeniť? Ďakujem vopred veľmi pekne... Prajem pekný deň :)
alaya1
28.09.11,12:52
Neviem, cim cistite volieru, skuste to cistit octom, to neutralizuje pachy.Je to este male steniatko, treba vela trpezlivosti a cez den vencit aspon 6 krat denne mimo volieri, za vykonanie potreby chvalit.
Sjuzi_LM
28.09.11,13:15
Zvykli sme mu to vystriekať vodou. Čo sa týka venčenia, takmer celý deň je pustený, zatvárame ho len vtedy, pokiaľ ideme preč alebo na noc.
Ďakujem pekne za radu, vyskúšame ocot. Trpezlivosti máme dosť, tak dúfam, že mu u nás bude čo najlepšie...
Prajem pekný zvyšok dňa :)
Sylvinka35
29.09.11,10:00
Dobry den,
mam jednu velku prosbu o radu tych, ktori mate skusenosti so psikmi, ich vycvikom a tak podobne.
Uvedomujem si,ze je to zivy tvor, ale nasa trpezlivost ma tiez hranice.
Nasho psika sme si s velkou radostou priniesli domov ako dvojmesacneho (yorkshir).
Od toho casu sme ho "ucili cikat" vonku priblizne rovnakym spôsobom, ako popisujete na svojej stranke. Bohuzial, nas havik ma 3 roky a nema problem sa vycikat aj vnutri. Mava take zvlastne dni, pripomina mi to pocikavanie dietata. Mava obdobie (tyzden-dva), ked mame vsetko ciste a suche, ale aj naopak. Jednoducho ho vyvencime vecer (nie skôr ako o 20.30 hod.) a rano (min.3x tyzdenne) je cela dlazba v chodbe mokra. Nici sa mi tymto aj nabytok.
Nasu lasku k psikovi to nezmensilo, ale hnevat ma to hneva a coraz viac. Ved v podstate tri roky pobehujem viac ako casto po byte s handrou, nehovoriac o tom, ze mame male deti a hygienu si predstavujem inak. Nikdy som mu "do toho" nenamacala nufak, ale vyhresit ho rano, ked sa cez noc vycikal riadne vela, aj ked vieme dobre, ze to uz nemalo zmysel, som musela. Psa sme chceli, ale priznavam, ze uz premyslam na to, ze ho dam prec. Jednoducho nevladzem, nehovoriac o tom, ze ma uz nebavi babrat sa so psim mocom.
Veterinari nam pomôct nevedia.
Skusame vsetko mozne, ale marne :-((
P.S: Este som zabudla uviest dôlezitu skutocnost, ze pan doktor mu urobil vsetky mozne vysetrenia,
fyzicky je v poriadku.
Dakujem Vam!
Ajk&
29.09.11,10:06
Pes chodí von 2 x denne?
sussan11
29.09.11,10:20
nám toto tiež robil bišón, o 23tej ešte býval vyvenčený a ráno o 5tej bola chodba ocikaná, neviem čo mu pomohlo, ale mňa keď prešla trpezlivosť som sa s ním týždeň "nebavila", ani žiadne veľké vítanie po príchode domov a večer som pre istotu pohrozila a už to nerobí :))
a misku s vodou ste skúšali dávať preč?
alaya1
29.09.11,10:36
Misku s vodou by som urcite psovi nebrala. Sledovala by som, ake ma dni, ked sa v noci pomoci. Moze mat aj psychicke problemy, lutost, strach,pripadne chce na seba upozornit tymto sposobom. Inak, neviem, cim umyvate byt, ale moc po psovi pes dlho citi. Ja som to cistila len octom.
Nepisete, ci pes moci, alebo znackuje. To je tiez rozdiel. Urcite by som koli uspokojeniu, dala urobit kompletne testy aj u ineho veterinara.
este treba sledovat, kolko vodyx za den vypije. Asi 6kg pes ma vypit 3dcl vody.
Ivenka
29.09.11,11:20
My máme tiež 3 r.yorka. V Podsate sme mali a niekedy aj máme tie isté problémy ale v poslednom čase sa nám osvedčilo, že mu dám na čistý papier /musí byť ozaj čistý lebo 2x na ten istý sa nevyčurá/ a naň som položila malú plastovú fľašku. A keď ju očurá, umyjem. Ale v podstate vydrží od 20,00 do 6,00 ráno. Výnimočne keď čurkne v kúpeľni. Ale príčina môže byť aj tá, že môže byť prechladený alebo urazený. a žiadne položené zvyšné veci v predsieni lebo to nám vtedy tiež ukáže kto je doma pánom.
Ivenka
29.09.11,11:21
alebo sa nám stalo, že sme nedali večer vodu tak si vyskočí do vane lebo si myslí, že to samo tečie a tam sa aj hneď vyčurá.
Sylvinka35
29.09.11,13:28
KDEZE 2x! MINIMALNE 4x, ked sme v praci, deti v skole a tak. cez vikendy s nim ideme aj 5-6x von. Sme zuuufaliiiiiii!!!!
Sylvinka35
29.09.11,13:30
Pes v byte iba moci, velku potrebu zasadne robi von
vdakabohu :-( Skusili sme mu dat vodu na pridel - ma jej dostatok na to dohliada, ale ani to nepomaha. Niekedy mu zabudneme vziat na noc vodu a rano je vsetko suche a inokedy mu vodu vezmeme a aj tak sa pocika.
adi11
29.09.11,13:45
Pes v byte iba moci, velku potrebu zasadne robi von
vdakabohu :-( Skusili sme mu dat vodu na pridel - ma jej dostatok na to dohliada, ale ani to nepomaha. Niekedy mu zabudneme vziat na noc vodu a rano je vsetko suche a inokedy mu vodu vezmeme a aj tak sa pocika.
..neberte mu na noc vodu...a mate vyriesene..
alaya1
29.09.11,17:13
Sylvinka ja som sa nepytala na kakanie, ale na znackovanie...ci len cura a nohy ma dole, alebo cura a dviha nohu ....toto je dolezite, lebo ked dviha nohu znackuje si svoje teritorium a ma to uplne iny vyznam v psej reci, ako ked len cura s nohami dole..Myslim zadne nohy.
Vodu psovi nesmiete vziat v noci!!
katalóg
29.09.11,23:05
Krásny deň prajem, chcela by som sa opýtať ohľadom starostlivosti o psíka. Mám doma šteniatko vlčiaka - o pár bude mať 3 mesiace. Je pri rodinnom dome, má veľkú voliéru s búdou a počas dňa je skoro stále pustený. Okolo domu nie sú ploty, takže iba keď nie je nikto doma, zatvoríme ho do voliéry. Je hravý, milý, neuteká a počúva už aj na povely. Avšak, trápi ma, že z noci do rána urobí veľkú potrebu v tejto voliére. Prvé týždne to nerobil, až tieto posledné dni. Ráno (aj o 6.00 hod), keď ho ideme vyvenčiť, musíme po ňom upratovať. Zvykli sme mu voliéru poriadne vyčistiť, aby ten pach po sebe necítil a aby ho to nelákalo to tam urobiť znovu, ale nepomohlo to. Je možné, že si ešte zvykne, ale keď sa to stalo 4 dni po sebe, už ma to začalo trápiť. Večer ho zatvárame až okolo 22.00 hod a posledné jedlo mu dávame najneskôr o 17.00 hod. Vedel by mi niekto poradiť, ako ho od toho odnaučiť alebo či je potrebné niečo zmeniť? Ďakujem vopred veľmi pekne... Prajem pekný deň :)
Náš vlčiak vyrastal v tých istých podmienkach od šteniatka s rozdielom, že pozemok bol oplotený.
Na rozdiel od vás sme boli veľmi šťastní, že svoje potreby si vykonával iba v koterci. Záhrada bola vždy čistá. Ak sme ho pustili do bytu, mali sme istotu, že sa vnútri nevyšpiní. Koterec bol vydláždený, sprchovali sme ho každý deň. Ostatní psi po ňom tento zvyk nemali, ani sme ich nedokázali vychovať.
Okrem toho, či už vykoná potrebu pes v koterci alebo mimo neho, malo by sa po ňom upratať.
Sylvinka35
04.10.11,10:13
Aha, sorry :-) To je prave to, ze netusime, ci cika alebo znackuje. Robi to, presibanec jeden, v noci, ked spime. Len rano je vsetko mokreeeee! Cez den je pokoj. Ale raz ho tusim zahlaidol manzel, ked isiel neskôr spat a mal nohu hore. Vodu mu teda nechavame, aj tak je to jedno, lebo v noci cikal ci ju mal alebo nemal. :-((
Sylvinka35
04.10.11,10:15
Este otazka, alaya1, aky je v tom rozdiel? Je jedno, ci znackuje alebo cika, vnutri v byte nesmie predsa robit ani jedno ani druhe. Okolo mna (v praci, doma) je kopec ludi s yorkim, ale nikto takyto problem nema. Stve ma to. Velmi!
verkaz
04.10.11,10:40
Pohladkajme dnes našich miláčikov alebo ich potešme nejakou dobrotkou. Dnes je svetový deň zvierat.
alaya1
04.10.11,16:10
Silvinka, mohla by si si to aj sama uz vygooglit, je to velmi obsirne vysvetlovanie, ale ked mas priatelov, co maju psov a neznackuju, tak ti je jasne, ze niekde chyba bude. netreba sa koli tomu STVAT, ale nieco robit. Psovi asi nieco nesedi, nemyslis? Preco to robi len vtedy, ked je tma, noc, kde ste vy, kde je on a pod. veci.....
Sylvinka35
06.10.11,06:00
Pre teba, Alaya1, aj pre ostatnych - nehnevajte sa na mna, ale ci je pes maleho alebo velkeho vzrastu, je to predovsetkym pes! Co je to, preboha, za nezmysel, ze sa pes v noci boji sam? Pes ma predsa prirodzeny instinkt branit pana, dava mu poriadne nahlas najavo nejakeho "votrelca" a ma posluchat, ci je to yorki, hasky, vlciak alebo akykolvek iny havino. Psov mam rada a vykrutila by som krk kazdemu, kto by sa opovazil ublizit tomu môjmu, ale niektore nazory na psov ma privadzaju do nemeho uzasu. Pes je v byte s nami a on sa bojiii? Nie je tyrany, tobôz nie bity, ma kopec lasky, pohladeni a tulenia, dokonca krasne pocuva, ale su iste chvile, kedy si treba uvedomit, ze je to PES! Preboha, ved ti psi, co su vonku na dvore a MAJU STRAZIT, by uz mali asi z tej samoty nejaku psychicku traumu asi. A neberiem ani argument, ze yorki nie je strazny pes. KAZDY PES MA VYVINUTY ZMYSEL pre akesi strazenie, PRE OHLASENIE NEPOZVANYCH HOSTI A OBRANU PANA!!! Zvlast yorsirkovia su poriadne ostri, aj ked su malicki. Stretla som sa svojho casu s jednou uznavanou ceskou odbornickou, specialistkou na vycvik psov a ta mimo ineho prejavila pohorsenie nad tym, ze sa jej dviha zaludok, ked niekto krmi psa vidlickou na stole, oblieka ho ako dieta, obuva, aby mu nebola zima na labky, spava s panom v posteli atd. No a to, ze sa pes v noci boji je podobny nezmysel. Sorry! Obratila som sa uz s prosbou o radu prave na spominanu pani a dufam, ze to uspesne zvladneme. Dufam, ze sa môj psik nepremeni na uplakany cukrikovy uzlik, ale ze ostane predovsetkym psom s velkym P so vsetkym, co k tomu patri.
alaya1
06.10.11,06:45
Pre teba, Alaya1, aj pre ostatnych - nehnevajte sa na mna, ale ci je pes maleho alebo velkeho vzrastu, je to predovsetkym pes! Co je to, preboha, za nezmysel, ze sa pes v noci boji sam? Pes ma predsa prirodzeny instinkt branit pana, dava mu poriadne nahlas najavo nejakeho "votrelca" a ma posluchat, ci je to yorki, hasky, vlciak alebo akykolvek iny havino. Psov mam rada a vykrutila by som krk kazdemu, kto by sa opovazil ublizit tomu môjmu, ale niektore nazory na psov ma privadzaju do nemeho uzasu. Pes je v byte s nami a on sa bojiii? Nie je tyrany, tobôz nie bity, ma kopec lasky, pohladeni a tulenia, dokonca krasne pocuva, ale su iste chvile, kedy si treba uvedomit, ze je to PES! Preboha, ved ti psi, co su vonku na dvore a MAJU STRAZIT, by uz mali asi z tej samoty nejaku psychicku traumu asi. A neberiem ani argument, ze yorki nie je strazny pes. KAZDY PES MA VYVINUTY ZMYSEL pre akesi strazenie, PRE OHLASENIE NEPOZVANYCH HOSTI A OBRANU PANA!!! Zvlast yorsirkovia su poriadne ostri, aj ked su malicki. Stretla som sa svojho casu s jednou uznavanou ceskou odbornickou, specialistkou na vycvik psov a ta mimo ineho prejavila pohorsenie nad tym, ze sa jej dviha zaludok, ked niekto krmi psa vidlickou na stole, oblieka ho ako dieta, obuva, aby mu nebola zima na labky, spava s panom v posteli atd. No a to, ze sa pes v noci boji je podobny nezmysel. Sorry! Obratila som sa uz s prosbou o radu prave na spominanu pani a dufam, ze to uspesne zvladneme. Dufam, ze sa môj psik nepremeni na uplakany cukrikovy uzlik, ale ze ostane predovsetkym psom s velkym P so vsetkym, co k tomu patri.

Hm...dakujeme, ze si nas poucila, snad si potom nemala ziadat ani o nazor ostatnych, ked vsetko o psoch vies.
Nabuduce budeme ziadat o radu my teba.O tom, ze sa tvoj pes boji v noci som ja nenapisala ani slova, tvoj dlhy prispevok je zhluk tvojich vymyslov a konspiracii.Popisala som podnety, v ktorych pes spini, nic ine!!
P.S. Pytala si sa ma, ze nepoznas rozdiel medzi mocenim psa a znackovanim- tak asi s tou tvojou odbornostou v kynologii to nebude az tak ruzove....
Sylvinka35
06.10.11,07:28
Nikde som tu, pokial viem, neuviedla, ze som odbornik na psov a nemam ziadny problem tu napisat, ze nie som. Len som si dovolila vyjadrit svoj nazor na psov a nie na psov-deti, lebo niekto si obcas tieto dva pojmy zamiena. Vazim si vsetky rady, ktore mi tu ludia poskytli, aj tie tvoje. Neznamena to vsak, ze musim so vsetkym suhlasit. No ako vidim, su tu ludia aj znacne precitliveli a nadmieru urazlivi, ktori zrejme neznesu kritiku.:-) Uvazujem, ze ty tiez zrejme nie si ktovie aky odbornik, lebo si mi nevedela odpovedat na moju zakladnu otazku - preco nie je jedno, ci pes v noci znackuje alebo moci, kedze nema v byte robit ani jedno ani druhe. Pekne si mi odporucila nazriet na google. Aj za to dakujem. Najdem si tam radu, ako komunikovat s psychicky labilnymi ludmi, ktorí odpovedaju takto podrazdene v okamihu, ked s nimi clovek v niecom nesuhlasi. P.S: A este cosi:Napisala si, citujem Psovi asi nieco nesedi, nemyslis? Preco to robi len vtedy, ked je tma, noc, kde ste vy, kde je on a pod. veci..... Myslim, ze kazdemu dôjde, ze si mala na mysli, ze sa v noci boji. Toť odo mňa všetko. Nabuduce pripis k svojim mailom "prosim nekritizovat, neprotirecit, nevyjadrovat svoj nazor, neznasam to."
Kvaka
06.10.11,07:54
Sylvinka, aj ja som googlila, keď to alaya napísala, lebo môj 7 ročný pes vždy čúra len so zdvihnutou labkou, nikdy ani nečúral s obidvomi labkami dole. A okrem toho, keď k nám príde návšteva, mám niekedy pocit, že by to rád tú nohu zdvihol, najmä nad zloženou batožinou, ale keď vidí, že sa na neho pozerám, a pohrozím prstom, neurobí. Našla som otázku aj odpoveď týkajúcu sa trojročného maltezáčika, čo sa správa ako tvoj havko, možno ti pomôže:
dobry den,
potrebujem surne poradit ucinny trik ako naucit psa na mocenie vonku a odnaucit ho znackovanie a ocikavanie rozneho nabytku a stien v byte!!!
je to 3rocny maltezky psik-nemyslim ze cistokrvny, bol od malicka v rodinnnom dome ale zil v kuchyni a obyvacke nie na dvore. cize taky domovi. predosli majitelia si s nim nevedeli dat rady ako odstranit znackovanie a mocenie v kuchyni a na chodbe, a ticho mu to tolerovali az do nedavna. chceli ho dat utratit tak som si ho zobrala, lenze ja byvam v 2oj izbovom byte v bratislave a chodim do roboty. a budem potrebovat odstranit ten jeho zlozvyk, som zvyknuta na cistotu.
popripade poradte ako na toho psa a ci sa vobec da prevychovat takto stary pes. alebo kludne ak viete o nejakych kurzoch, operaciach, knihach, potrebujem ako sol hoci jaku uzitocnu a prospesnu radu.
dakujem velmi pekne za pomoc

Zdravim,
neviem ci bude moja rada uspesna. Riesila by som to tak ,ze by som psa vencila mozno castejsie aj ked chapem ze ked je clovek v praci je to asi problem. Ale ked sa pes dostatocne vyprazdni neverim,ze bude mat z coho znackovat este v byte. 3R pes nie je stary da sa este kde comu naucit. Robila by som to asi tak ze ked sa pes vonku vyvenci pochvalim v byte pri pokuse znackovat okriknem a zaujmem niecim inym. Skartka by som postupovala ako so stenatom. Mozno by bolo vhodne ho aj nejak unavit skusit s nim nejake cvicenie, hry, agility. Okrem toho je potrebne totalne vydezinfikovat cely byt. Komplet vsetky znacky ktore pes urobil totiz citi a ma potrebu si ich precuravat stale. Ak by ste si pozhanali UV lampu videli by ste kde vsade zanechal stopu a vedeli tak dokladne vycistit byt. Chcem sa spytat ci znackuje aj vtedy ked ste doma alebo iba ked je sam?
Kvaka
06.10.11,07:57
Ešte sa mi páčila jedna odpoveď, ktorú tiež budem citovať:
Psík môže byť teritoriálne zameraný a len si značkuje svoje nové územie, ktoré mu podľa neho patrí. To nemá žiaden súvis s hygienou, ale nastavením vzťahov v domácnosti. Nepíšete nič o tom, či od neho vyžadujete disciplínu, či vás úplne akceptuje alebo si skôr robí, čo on uzná za vhodné. Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených rád (dostatok venčenia, vyčistenie a dezinfekcia bytu) a pridáte dôraz na výchovu, disciplínu a vybudovanie rešpektu voči vám, môže sa vám relatívne rýchlo podariť odstrániť toto správanie. Nikto nemôže dostať takého psa, akého by chcel, ale má takého, akého potrebuje - na svoje sebazdokonaľovanie. www.stastnypes.sk
Sylvinka35
06.10.11,08:51
Veľmi zaujimavé veci ste tu dali ľudkovia, vďaka! Posnazim sa zohnat tu lampu, to budem usta otvarat, a to si myslim, ze ako cisto vsetko po nom drhnem =o)
U nas je to hrozne komplikovane, lebo ten nas pusík cika v byte IBA V NOCI, betar, je presibany. Preto ho nemôzeme vyhrešit pri čine, lebo mlaky najdeme az rano. zaujimave je, ze momentalne mame uz tyzden sucho. Ale pevne verim, ze ono to pride. Aspon doteraz to tak vzdy bolo. A uz som si aj zapisovala, co sa v tom obdobi u nas deje, ci nemal nejaky stres alebo co, lenze u nas fakt nema mat z coho stres. deti ho zboznuju, nikto mu nic nerobi. A este tu bol taky dotaz, ci si psik nerobi co chce - nas isto nie, pekne pocuva a rozumie vsetkemu. Mudry hafanicek, a hrozne mi je luto, ze v noci sa to nevie naucit.
irma1
06.10.11,08:53
KDEZE 2x! MINIMALNE 4x, ked sme v praci, deti v skole a tak. cez vikendy s nim ideme aj 5-6x von. Sme zuuufaliiiiiii!!!!

Kedy kŕmiš a čím?
Kŕmiš večer granulami a potom Ti veľa pije?
Ivenka
06.10.11,08:56
Aj ja krmim granulami niekedy si da aj večer niekedy nie. Ako som písala najneskôr o 20.00 ide vonku lebo potom už chce strašne spať a ráno nájdem niekedy mláku. Ale skúsim vyčisitiť byt octom či to zaberie. Aj keď mám napr.očuranú dosku na skrinke, z ktorej sa už odlupuje páska a ak je to zatečene až do vnútra tak neviem čo to spraví?
alaya1
06.10.11,09:04
Nikde som tu, pokial viem, neuviedla, ze som odbornik na psov a nemam ziadny problem tu napisat, ze nie som. Len som si dovolila vyjadrit svoj nazor na psov a nie na psov-deti, lebo niekto si obcas tieto dva pojmy zamiena. Vazim si vsetky rady, ktore mi tu ludia poskytli, aj tie tvoje. Neznamena to vsak, ze musim so vsetkym suhlasit. No ako vidim, su tu ludia aj znacne precitliveli a nadmieru urazlivi, ktori zrejme neznesu kritiku.:-) Uvazujem, ze ty tiez zrejme nie si ktovie aky odbornik, lebo si mi nevedela odpovedat na moju zakladnu otazku - preco nie je jedno, ci pes v noci znackuje alebo moci, kedze nema v byte robit ani jedno ani druhe. Pekne si mi odporucila nazriet na google. Aj za to dakujem. Najdem si tam radu, ako komunikovat s psychicky labilnymi ludmi, ktorí odpovedaju takto podrazdene v okamihu, ked s nimi clovek v niecom nesuhlasi. P.S: A este cosi:Napisala si, citujem Psovi asi nieco nesedi, nemyslis? Preco to robi len vtedy, ked je tma, noc, kde ste vy, kde je on a pod. veci.....Myslim, ze kazdemu dôjde, ze si mala na mysli, ze sa v noci boji. Toť odo mňa všetko. Nabuduce pripis k svojim mailom "prosim nekritizovat, neprotirecit, nevyjadrovat svoj nazor, neznasam to."
Panecku, ty si na mna nabrusena a to len preto, ze som ta odkazala na google???? A ze ja som urazliva-)
Si velmi zlata, ze si zhodnotila moj dusevny stav, ale preco mas googlit? aby si si precitala toho viac a sama usudila, co je pre teba dolezite.
Ja nie som profesional, to mas pravdu, ale preco znackuje moj pes v okoli domu a neznackuje doma,to viem.Mozno som tu na PORADA niekomu aj svojimi radami a skusenostami pomohla, aj ked nie odbornymi.

Urazliva nie som, tiez som vyslovila svoj nazor....prijmi to tak, ako ja tvoj..vyber si, co chces, co nie, nechaj takl
Moje rady tu asi koncia, kazdy na net, nech si hlada vsetko sam. Co uz, som psychicky labilna, -)))
A tvoje dedukcie z mojho textu, prosim nepodsuvaj mojim myslienkam, co som ja myslela a co nie.

zaverom len jedna mala rada cloveka psychicky labilneho- pes-samec, na to, aby sa vyprazdnil potrebuje minimalne 45 minut az hodinu. A znackovanie, nie je mocenie.
irma1
06.10.11,09:05
Aj ja krmim granulami niekedy si da aj večer niekedy nie. Ako som písala najneskôr o 20.00 ide vonku lebo potom už chce strašne spať a ráno nájdem niekedy mláku. Ale skúsim vyčisitiť byt octom či to zaberie. Aj keď mám napr.očuranú dosku na skrinke, z ktorej sa už odlupuje páska a ak je to zatečene až do vnútra tak neviem čo to spraví?

No ak by Ti to nevadilo, skús ho, pred tým ako Ty pôjdeš spať, jednoducho zobudiť a vyvenčiť, možno to pomôže.
Horšie je, že tá skrinka mu už pravdepodobne poriadne smrdí a on má pocit, že tam môže.
Kvaka
06.10.11,10:51
My venčíme psa dlhšie, ako fenku a vždy venčíme poslednýkrát predtým, ako ideme spať. Pes potrebuje naozaj poriadne vybehať. Náš má tri prechádzky minimálne 40 minút až hodinu a dve kratšie, cca do pol hodiny. To praktizujeme takto na sídlisku.
Všímam si psa, keď je v záhrade na chalupe, tak tam toľko neznačkuje, však načo, cudzie psy tam nie sú, občas chodia len mačky. Takže tam ciká menejkrát a dlhšie, ako na sídlisku, vždy však so zdvihnutou labkou. Dokonca ho tam venčíme dvakrát mimo dedinu, on v záhrade zásadne odmieta kadiť.
Zásadu neskoršieho venčenia dodržiavame vždy, naši psy sú navyknutí chodiť von naposledy okolo 11. - tej večer, potom vydržia ráno až kým sa my najeme.
Dôležité je aj to, ako často dávaš psovi jesť, po jedle obvykle pije. My dávame 2x denne, najneskôr okolo 21.00. Ale nemyslím si, že to jeho cikanie v byte až tak moc súvisí s tým, kedy je a pije, lebo náš takmer vždy pije aj po poslednom vyvenčení. Vodu v miske musí mať havko vždy, my máme aj v noci. Ale naši v noci nepijú, ani ráno, až po vyvenčení a najedení.
Moja rada: Skúste psíka vyvenčiť ešte pred spaním, a dlhšie. Tie prechádzky sú pre zdravie človeka na nezaplatenie.
irma1
06.10.11,11:07
Na to dvíhanie labky by som sa nespoliehala. Sučka si vždy čupne a pes zvyčajne dvíha labku. Ale náš pes musí vždy precikať našu sučku. A tak veru labu nedvíha, ale si pekne čupne, aby trafil.
Chcela som tým povedať, že dvíhanie labky automaticky neznamená, že značkuje a čupenie, že iba ciká. Oni si to vedia prispôsobiť podľa okolností. Také delenie by bolo veľmi jednoduché.
Ivenka
06.10.11,11:10
Ale keď to naše dieťa "pozná" hodinky :). 20,00 mama ideme spať :( mám ho budiť? Večeru má asi okolo 18,00 - 19,00 .Ten náš ciká na 2 predných :)
irma1
06.10.11,11:17
Ale keď to naše dieťa "pozná" hodinky :). 20,00 mama ideme spať :( mám ho budiť? Večeru má asi okolo 18,00 - 19,00 .Ten náš ciká na 2 predných :)

Ja by som posunula večeru na čas, kedy prídem z práce. A áno zobuď ho. Nech má aj on trochu nepohodlia.
alaya1
06.10.11,14:37
Na to dvíhanie labky by som sa nespoliehala. Sučka si vždy čupne a pes zvyčajne dvíha labku. Ale náš pes musí vždy precikať našu sučku. A tak veru labu nedvíha, ale si pekne čupne, aby trafil.
Chcela som tým povedať, že dvíhanie labky automaticky neznamená, že značkuje a čupenie, že iba ciká. Oni si to vedia prispôsobiť podľa okolností. Také delenie by bolo veľmi jednoduché.

Irma, tak s tym co pises absolutne nesuhlasim.Znackovanie a mocenie su rozdielne veci u psa
alaya1
06.10.11,14:38
Aby sme skoncili debatu na odbornej urovni, nie iba vymyslami psychicky labilnej osoby,prosim, prepisovat to nebudem.
http://zdraviezvierat.sk/web/index.php?option=com_content&view=article&id=36:neprimerane-vyluovanie-a-znakovanie-u-psov&catid=7:poruchy-spravania&Itemid=19
Kvaka
06.10.11,15:03
Dobrý článok na prevýchovu psíka. Alaya, len stále mi nie je jasné, ako si to myslela s tou zdvihnutou labkou. Značkovanie a močenie sú rôzne veci, chápem, ale či je pri močení labka hore, alebo nie je, to závisí od psíka. Môj teda ešte nikdy necikal pričupený. Či močí viac, či značkuje, vždy má zdvihnutú labku. Ak je na veľkej lúke, aj tam tú labku zdvihne, nahne sa akoby na bok a močí. Ak je pri strome, rovnako, ja si myslím, že každý pes sa naučí močiť so zdvihnutou labkou. Pokiaľ viem, tak šteňatá psov močia ako fenky, ale po dosiahnutí istého veku, zrejme dospelosti, už dvíhajú labky. Nie všetky psy sa to vraj naučia, ale prevažná väčšina to robí tak.
alaya1
06.10.11,16:30
Ak pes dviha labku, tak znackuje, pritom "unika" moc. Pes cika -vyprazdnuje mechur aj vtedy, ak labku nedviha, stoji a cika, ani sa nezohne, ako pri kakani. Neznackuju kastrati, ti mocia, ako fenky.

Male steniatka do cca 6 mesiacov neznackuju, ten pud sa rozvija az so starsim vekom. To cikanie bez dvihnutia labiek moze naznacovat urcitu chorobu,vtedy pes neznackuje, pripadne, ked mu treba velmi silne piskat, ale moci na styroch labkach.nas napr. ked nechcel pit a ja som mu dala do zradla vyvar. nestihla som s nim ist von, tak sa vymocil na 4 labkach v predsieni.
Ani sa nezohol. Podla tychto priznakov bud znackovania, ci mocenia -vyprazdnovania mechura sa da dedukovat, preco to pes robi. Preto som sa pytala, ci znackuje, ci vyprazdnuje.
Pes znackuje aj mimo stromov, znackuje pachy aj na zemi a pod. no ale to urcite vies. Neviem, to lepsie vysvetlit.
truch
06.10.11,16:53
Akurát som sa vrátila z prechádzky. Napadol nás vlčiak a keby sa naša Angy nehárala, neviem ako by to dopadlo, zrejme by ju teraz ratoval veterinár:(. S vlčiakom bola taká stará, chudá pani, trikrát sa jej vytrhol,trikrát som jej podala vodítko, vraj ho ona neudrží:(, tak som držala dvoch psov a ťahala ich od seba a revala som ako tur:(. Neviem prečo takýto ľudia chodia von so psom,bez náhubku,so psom, ktorého vôbec nezvládajú. Ešte sa mi nohy trasú, keď si pomyslím, že nás mohol dohrýzť obidve:(
alaya1
06.10.11,17:20
Akurát som sa vrátila z prechádzky. Napadol nás vlčiak a keby sa naša Angy nehárala, neviem ako by to dopadlo, zrejme by ju teraz ratoval veterinár:(. S vlčiakom bola taká stará, chudá pani, trikrát sa jej vytrhol,trikrát som jej podala vodítko, vraj ho ona neudrží:(, tak som držala dvoch psov a ťahala ich od seba a revala som ako tur:(. Neviem prečo takýto ľudia chodia von so psom,bez náhubku,so psom, ktorého vôbec nezvládajú. Ešte sa mi nohy trasú, keď si pomyslím, že nás mohol dohrýzť obidve:(
tak to naozaj blahozelam a tesim sa, ze ste to zvladli.....Aj ja sa bojim cudzich velkych psov, ked vidim, ze tahaju majitelov a nie majitel ovlada psa.
truch
06.10.11,18:22
tak to naozaj blahozelam a tesim sa, ze ste to zvladli.....Aj ja sa bojim cudzich velkych psov, ked vidim, ze tahaju majitelov a nie majitel ovlada psa.
Našťastie to všetko dobre dopadlo, no poviem vám bolo to hrozné, už by som to nechcela zažiť:( Tá pani sa len pozerala ako jej pes zúri,absolútne ju nepočúval, len vrčal a ceril zuby:(
alaya1
06.10.11,19:36
Našťastie to všetko dobre dopadlo, no poviem vám bolo to hrozné, už by som to nechcela zažiť:( Tá pani sa len pozerala ako jej pes zúri,absolútne ju nepočúval, len vrčal a ceril zuby:(
Klobuk dole, tvoj pud sebazachovy sa ukazal naplno, neviem, co by som robila, asi by som sa otociila chrbtom a tvarila sa, zer tam nie som- mozno, by som uz bola bez chrbta.
alaya1
06.10.11,19:40
Ak by ste vedeli o velmi zodpovednom cloveku z vychodu...ale len 100% prevereny.Psik nie je u mna, je to citat zo stranky jednej kocky z KE: Psik sa nasiel v PO.
Citujem
OZ Priatelia zvieratTomuto zúboženému psíkovi, ktorý sa zvláštnym riadením osudu dostal ku mne som dala meno Dinky. Nebudem sa teraz zdržiavať možnými príbehmi ako sa malý Dinky do takého stavu dostal. Poviem vám len fakty, ktoré sme s Dadou zistili počas krátkeho pobytu u nej a teraz u mňa, a ktoré máme od dvoch veterinárov. Dinky nie je mladý psík, ale vek sa mu odhadnúť nedá, môže mať 4,5, ale aj 8 rokov. Zranenia sú s najväčšou pravdepodobnosťou od iného psa, psov. Ale.
Zúbky má komplet potianuté zubným kameňom, preto nie je možné presnejšie určiť vek. Zubný kameň tlačí na dasná, ktoré sa mu zapaľujú a bolia. Niektoré zuby sa mu kývu, preto hryzenie potravy je pre neho určite bolestivé. Zerie na etapy, chvíľu papá, potom prestane a zasa trochu popapá. Pravý očný zub nemá. Nie je zlomený, ani vybitý, je "vypadnutý", alebo vylomený, to ukáže až RTG či mu zostal v dasne koreň. Zvyšné tri očné zuby má prerastené, to znamená, že sú skoro raz také dlhé ako by mali byť. Horný očný zub má stočený dozadu a kýve sa. Dolné očné zuby vyrastajú po stranách z papuľky von, ako kly diviaka. Caká ho RTG a po zotavení narkoza a zubné ošetrenie, ktoré mu uľaví, je však veľká pravdepodobnosť, že pri odstraňovaní zubného kameňa o hodne zúbkov príde. Takže aj do budúcna mu treba prispôsobiť stravu. Dinky sa nedokáže udržať na nôžkach, chodí veľmi neisto, padá do strán, má problém udržať rovnováhu. Bez pomoci, teda bez toho, aby sme ho nepridržiavali nie je schopný sa ani vyprázdniť. Potrebuje klinické vyšetrenia vrátane RTG, kde sa určí či ide o poškodenie chrbtice, alebo o atrofiu svalstva z nečinnosti ako následok obmedzenej pohybovej činnosti. Okrem toho Dinky zle našľapuje na predné labky, ktoré sa mu ohýnajú nie v zapästí, ale vyššie čo je zrejme následok zlej výživy a nedostatku pohybu. A aby toho nebolo málo potrebuje Dinky vyšetrenie očičiek, má ich akoby zakalené. Občas sa pozerá na mňa, ale občas aj mimo, tak nejak cezo mňa, takže vidieť zrejme vidí, ale ako neviem. Suma sumárum Dinky potrebuje komplexné vyšetrenia, aby sa dal presne diagnostikovať jeho zdravotný stav. Momentálne berie antibiotiká a lieky proti bolesti, dostáva kvalitnú stravu s vitamínmi na posilnenie organizmu. Potrebuje pokoj, pohodlie a teplo, aby trochu zosilnel, aby sa mu zahojili rany a potom môžeme začať s vyšetreniami a liečbou všetkých týchto neduhov, ktoré ho sužujú. Až potom budeme vedieť povedať, či je Dinky obeťou množiteľa, alebo nezodpovedného majiteľa. Viem, že sa mnohí hlásili o DO či dokonca trvalý domov, pretože Dinky je „vychytená rasa“, ale je to psík, ktorému sa treba venovať, chodiť s ním po lekároch a vyšetreniach, pravidelne mu podávať lieky a kvalitnú stravu, pomáhať mu pri vyprázdňovaní aj pri obyčajnej chôdzi, aby si niekde neublížil, pretože ho nôžky neposlúchajú. Nemá hygienické návyky a ked som ho nevyniesla v správnej chvíli robil potrebu pod seba. Aj vyprázdňovať sa prvýkrát čo je u mňa začal poležiačky u veterinára. Druhýkrát už to zvládol pri správnom držaní do trávičky. Dinky je vyčerpaný, je vystrihaný preto potrebuje byť v teple. Aj malá prechádza ho vyčerpá tak, že sa trasie od zimy. Kto chce vziať Dinkyho do DO musí s tým všetkým počítať. Zatiaľ sa o neho budeme starať s Dadou, na striedačku, po týždni dvoch, nakoľko ona má školu a ja zas 9 psíkov + Domku po operácii nádoru s otvorenou ranou na brušku. AK CHCETE DINKIMU POMOCT BUDEME VDACNE ZA VYZIVOVE KONZERVY, VITAMINY, CI FINANCNY PRISPEVOK NA UCET OZ PRIATELIA ZVIERAT. TAKTIEZ AK MATE NIEKTO MALY SVETRIK PRE PSIKY (Dinky váži 4,4kg) A NEPOTREBUJETE POTESIM SA. :o)) Ja mám dva oblečky, ale sú mu väčšie a neobopínajú ho, takže si ich stále pristupuje a vyzlieka. A aby som nebola len taká negativistická tak dnes Dinky sám vstal z pelíška, vyšiel sa vycikať ( síce len kúsok od pelíška, ale je to úžasný pokrok) a napiť a sám sa do pelíška vrátil. Doteraz sme ho museli vynášať. :o)))
stanula
11.10.11,10:29
Darujem 2 ročného psa - miesanec-bigel+?.Nám ho na silu darovali, ale možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Prosím, ozvite sa niekto. Ďakujem. opica68@gmail.com
Kvaka
11.10.11,10:54
Darujem 2 ročného psa - miesanec-bigel+?.Nám ho na silu darovali, ale možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Prosím, ozvite sa niekto. Ďakujem. opica68@gmail.com
Mám už dvoch, na viac nemám sily, ale neunáhli sa, s tým, že možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Možno to budete aj vy, keď si zvyknete, obľúbite si ho, neviem, ako dlho je u vás, ale ak ste ho nechceli, nasilu vám nikto nič nemôže darovať. Ľutujem toho psíka.
alaya1
11.10.11,14:31
Asi omrzel....bila by som zato...
andreaS
11.10.11,14:40
ja by som skor bila toho, koho vobec napadne darovat psika... ale tipujem, ze ide o nahodne spojenie a darca si neustriehol fenu, tak steniatka rozdal nasilu... :( (zase je to lepsie ako utopit, ci iny kruty sposob zbavenia sa ich, ale v prvom rade nech si ustriehne fenku a nemusel riesit takyto problem)
alaya1
11.10.11,15:37
ja by som skor bila toho, koho vobec napadne darovat psika... ale tipujem, ze ide o nahodne spojenie a darca si neustriehol fenu, tak steniatka rozdal nasilu... :( (zase je to lepsie ako utopit, ci iny kruty sposob zbavenia sa ich, ale v prvom rade nech si ustriehne fenku a nemusel riesit takyto problem)

Andrea, ale ved daruju sa aj steniatka s PP, chcene, ak su mimo standart, pripadne sa daruju do spolumajitelstva. To je o tom, ze si niekto zadovazi psa, zunuje sa a uz mi ho netreba, pripadne sa nepodoba na plemeno, ktore chceli.
andreaS
11.10.11,17:44
alaya: ale to ja predsa viem... pripadov, kedy sa daruju stenata s PP je ale malo... a ked niekto daruje psa nasilu, tak mam pocit, ze ide o to, co pisem... darca je niekto z rodiny kto vlastne nasilu daroval neplanovane steniatka... kazdopadne je chyba na oboch stranach... a nemusime sa tu slovickarit ci pes s pp ci bez... mne uz tym duplom nemusis vysvetlovat ze spolumajitelstvo je pri PP psoch viac nez bezne... o to tu teraz vobec nejde... tu ide o to, ze niekto daruje psa... to povazujem za najhorsi darcek... pes nie je to, co sa daruje len tak z cista jasna... zjavi sa hocikto vo dverach a ze toto je darcek... bum bac a pozeras ako puk, ze co teraz... nie si pripraveny na psa, neplanujes ho a trebars ani nie si psickar... deti jasaju a o par dni zistis, ze to neni to prave orechove... deti pes uz nezaujima, lebo treba vencit... a ty si psa vlastne ani nechcel, tak ho bezproblemov ponuknes dalej... to je cele...

PP ci bPP tu nehra rolu... ide o princip... pes sa darovavat nema... bodka...

a spolumajitelstvo tiez neprichadza odrazu... tiez sa dohadujete, kto co... mas cas si premysliet... takze ta prosim uz ma nechytaj za slovicka a za kazdu cenu ma neopravuj ci nevytrhavaj veci z kontextu... nemusis mat vzdy posledne slovo ani vzdy len ty pravdu... je tu x ludi a kazdy mame iny nazor... a mna prestava bavit cokolvek napisat, lebo viem, ze budes mat potrebu to zbytocne rozpitvavat... a aky to ma vyznam... hm...
Llívia
11.10.11,19:49
Andrea, vo všetkom s tebou súhlasím a k tým psom, čo sa nemajú darovať, by som dala aj hocaké iné zvieratko, lebo aj pri iných druhoch to niekedy dopadne rovnako (deti prejde nadšenie, objavia sa problémy atď.).
durisovad
11.10.11,19:58
Udajne existuju nejake injekcie, ktore zabrania fenke, aby "otehotnela". Hovoril mi to jeden horar, ktory dal svojim detom psika - fenku a ked sa zacala harat, pichol jej tu injekciu a bol pokoj. Len treba vystihnut ten spravny cas. Suhlasim, ze s nechcenymi steniatkami je vzdy problem, pretoze su to mile stvorenia, cloveku je to luto skantrit, ale nanucovat ich niekomu tiez nie je velmi eticke. A taky nechceny psik obycajne ani nema u novych majitelov dobry zivot.
andreaS
11.10.11,20:05
Llívia: alebo ako tu riesil niekto ze deti dostali velhada kralovskeho... to by ma porazilo rovno medzi dverami a "mileho" darujuceho by som odkazala do velmi teplych krajin aj s teplomilnym hadom :D ... zvieratko (veruze akekolvek) vyrazne narusi zabehnutu rodinu... a ak nebolo planovane, tak je to hotovy rozvrat zazivaneho stereotypu...

odbocim trosku od temy... strazili sme tohto roku nasim 2x dom spolu s ich labradorom (hlavne kvoli nemu :D ) ... a normalne bolo na nas vela ist s nim rano aj vecer na jeho obvyklu prechadzku... minule roky v pohode, len tento rok zmena... preto sme sa vazne zamysleli, ci si vobec zadovazit strazneho psa do domu... chceli sme... ale nevieme si to casovo predstavit... sme radi ze prideme domov, vyvencime nase dve opice a aj tak toho vela do vecera nestihneme a neviem kedy a ako by sme stihali rano a vecer ist na dlhu prechadzku s velkym psom... netuzim mat velke kopy po zahrade, takze jednoznacne vencenie mimo zahrady... plus ked pridu deti, tak by som bola uplne bez sance... hned som si predstavila ako idem na prechadzku do hory s malym babom, jednym velkym a dvoma malymi psami... nie, dakujem, neprosim... nebol by pre velkeho psa dostatok casu... preto sme to zatial zamietli... je mi to luto samozrejme, ale nechcem byt sebecka a mat velkeho psa len na zahrade :( trpeli by sme obe strany :( ... (pozeram tak do obyvky, co robi moj muz... zaspal pred telkou a z jednej strany ma "mladeho" a z druhej "starsieho" ... psa... :D to je pohlad... )
Kvaka
11.10.11,20:11
Viem, o čom to je, a to sme už obaja na dôchodku, len akosi menej vládzeme.
Llívia
11.10.11,20:24
Andrea, odfoť. ;)
alaya1
11.10.11,20:48
Mas pravdu Andrea, reagujem na prispevky, vyjadrujem nazor. Pises, ze ty tiez, ale vies co? ja uz nemusim, vsetko co napisem pochopis, ako chces, nie ako som to myslela.

Opat by som reagovala na tvoj posledny prispevok, lebo dlhe prechadzky ma mat kazdy pes,ale uz nebudem
alaya1
11.10.11,20:52
Udajne existuju nejake injekcie, ktore zabrania fenke, aby "otehotnela". Hovoril mi to jeden horar, ktory dal svojim detom psika - fenku a ked sa zacala harat, pichol jej tu injekciu a bol pokoj. Len treba vystihnut ten spravny cas. Suhlasim, ze s nechcenymi steniatkami je vzdy problem, pretoze su to mile stvorenia, cloveku je to luto skantrit, ale nanucovat ich niekomu tiez nie je velmi eticke. A taky nechceny psik obycajne ani nema u novych majitelov dobry zivot.

Tie injekcie su hormonalna antikoncepcia, picha sa pred haranim, ale kolko dni netusim. Fenka nebude harat vobec. Ja osobne, by som to nedavala, ale je to lepsie, ako injekcia, ked uz fenka caka a vyvola sa umely potrat. Da sa to aplikovat niekolko dni gravidity, kym nie je vyvinuta kostra.
durisovad
11.10.11,20:59
My mame psika, ktoremu dovernejsie styky s fenkami nedovolujeme, takze podrobnosti som nevedela. Myslim si, ze antikoncepcia je rozhodne lepsie riesenie ako interrupcia.
Llívia
11.10.11,21:07
My mame psika, ktoremu dovernejsie styky s fenkami nedovolujeme, takze podrobnosti som nevedela. Myslim si, ze antikoncepcia je rozhodne lepsie riesenie ako interrupcia.
Najlepšie riešenie je aj tak sterilizácia/kastrácia. Potom sa nekonajú žiadne nepríjemné prekvapenia v podobe nechcených šteniatok, ani v podobe psa, ktorý leží pred vchodom a nechce vás pustiť do domu, pretože susedovic fena zase hára :mad: a on je ochotný čakať na ňu niekoľko dní.
alaya1
12.10.11,06:48
Livia, ale kastraciou sa psie pudy nepotlacaju, len nedochadza k nechcenemu oplodneniu.
A sterilizacia a kastracia je na dlhsie debaty, nakolko je to velky zasah do organizmu psika, zmena hormonalnej hladiny, v seniorskom veku aj rozne problemy pri udrziavani mocu, problemy s klbikmi a pod..
alaya1
13.10.11,18:09
V Bratislave sa nasiel dnes maly bisonik, je vystraseny, zanedbany, ak poznate niekoho, kto by ho chcel hoci do DO, kontaktujte ma. Psik je v BA, ak sa nikto nenajde, zajtra ide do utulku, ti, ktori ho nasli a zaopatrili, si ho nemozu nechat.
pepsikova
13.10.11,18:57
...a kto nemá problém, vymyslí si!..tak mne dnes môj kamarát vyrobil taký, že mám Robinovi kúpiť, alebo ušiť oblečok,lebo vraj bytové psy zle znášajú prechod z tepla do zimy...mala som pepsikoláčika 14 rokov a nemal oblečenie, ale mal dlhú srsť...ale vraj Robo má krátku srsť a mohol by dostať zápal plúc,keď bude zima...no našlaktrafenie,tak, prosím vás, aký máte na to názor?..)...

(ja si myslím, že pes má srsť dosť teplú,aby to zvládol...fotku Robina mám v profile, keby niekto náhodou nevedel, o akého šarkana sa jedná...

...a nesmejte sa mi,jorkšírkovia na našej lúke majú tuším aj svoje vlastné krajčírky:)
adi11
13.10.11,19:28
..pepsi u nas tiez vidim, ze niektori svojich milacikov uz obliekaju do kabatikov..no myslim si, ze je to zavcasu, ved este ani nemrzne..ale je to asi individualne..mozno su ti mali nachylnejsi na prechladnutie, alebo to zalezi aj na rase.... nas havo ma kupeny kabatik, ale az ked udru silne mrazy ho zacne nosit..napr. sused ma bigla a ten nechce vobec kabatik..a u tvojho robina to vidim tiez tak, ze asi ani nebude treba..musis ho pozorovat v zime, ked ho bude triast, tak mu kupis..
Kvaka
13.10.11,19:52
Moja starká nikdy nemala nijaké oblečenie, má krátku srsť, ale od zimy sa nikdy netriasla, jednoducho sa jej srsť v zime zahustila, rovnako nemám pre lorda nijaký frak, nechýba mu, už sa začína zahusťovať, letnú srsť pospúšťal neúrekom. Potvora, on si mení šatník a ja nestíham ani vo dvojici s roombou.
Ivenka
13.10.11,19:59
Napíšem. Mám yorka 4 roky. Obliekať ? Hlúpe. Vonku je -2 a prejde s namasteným labkami a oblečený asi tak 50 m. Neviem, nikdy mi nešlo o to aby som psíka obliekala a ani vôbec nie som trendová. To že spí pod paplonóm asi chce ticho a kľud ale ak je vonku zima, chlad a prší ide niekto z Vás na prechádzku ? Nie som za oblečenie len hľadám spôsob ako dostať psíka vyvenčiť sa aj v zime.
alaya1
14.10.11,11:28
Naozaj nechcem zas, aby mi niekto napisal, ze poucam, ale napisem svoj nazor, vlastne nie nazor, ale skutocnost.
Pises, ze tvoj pes je kratkosrsty, ze pusta chlpy, takze ma podsadu. To je spodna srst psa, je jedno, ze je kratulinka, ale tato srst chrani psa pred zimou-zahrieva. Urcite plemena psov tutu podsadu nemaju, preto neplznu, patri sem v skratke york, malt.pinc, pudlik, bisonkovite plemena, a pod.
Tieto psy prave koli tomu, ze nemaju podsadu, nema ich co zahrievat, nemozu zit celorocne vonku. zamrzli by. A ked ich niekto oblieka, vlastne chrani kozu psa pred navlhnutim a tym padom nachladnutim psa.Ja tiez obliekam na vencenie, no to trva minimalne hodinu v kuse a obliekam momentalne len rano, ked je este chladno.
my vencime za kazdeho pocasia, ci svieti slnko, prsi, ci je +15.
astensova
14.10.11,11:35
Malé plemená bez podsady sú náchylné na prechladnutie. Tiež obliekam yorka ak je vonku okolo nuly. Keď prší dávam jej pršiplásť má dlhú srsť a tak ju tým chraním. Veď to nie je na škodu a je mať dobré zdravého miláčika.
alaya1
14.10.11,11:38
Pepsi, myslim, zeb ty oblievat nemusis, tvoj havinko iste plzne, pozerala som fotky, takze ma podsadu. nebude mu zima, samozrejme, ked s nim nepojdes na severny pol-)

P.S. bez podsady moze byt aj velke plemeno, napr,. Pudel kralovsky.a napr. maly bradac ma podsady habadej
Predsa som nasla podobneho psiak,ako mas ty, prikladam link na uzitocnu vec.
http://www.spokojenypes.cz/plastenky-zimni-oblecky-pro-psy/oblecek-vesta-ezydog-element?id=32326
pepsikova
14.10.11,16:21
Pepsi, myslim, zeb ty oblievat nemusis, tvoj havinko iste plzne, pozerala som fotky, takze ma podsadu. nebude mu zima, samozrejme, ked s nim nepojdes na severny pol-)

P.S. bez podsady moze byt aj velke plemeno, napr,. Pudel kralovsky.a napr. maly bradac ma podsady habadej
Predsa som nasla podobneho psiak,ako mas ty, prikladam link na uzitocnu vec.
http://www.spokojenypes.cz/plastenky-zimni-oblecky-pro-psy/oblecek-vesta-ezydog-element?id=32326....

..alaya, ja už jazvečíka nemám, Robin je niečo okolo retrivera,mám ho v profile,,srsť má hustú už teraz i keď krátku....a dlhé nožky, takže jemu ani nemá kedy pri lietaní byť zima, len keď ideme ráno -z "teplej búdky" do zimy,veľa chuti nemá:), no a ak bude väčšia zima-neviem, uvidíme...
..ďakujem ti za link, na tej stránke som bola včera,odkukávala som mustru na tú pláštenku, ušila by som aspoň do dažďa na včasné ranné výjazdy:)
Žabinka
17.10.11,07:55
Náš skoro jazvečík hrubosrstý je už tak domestikovaný, že sa trasie aj v takomto chladnejšom počasí aj cez deň, keď svieti slniečko. Cez zimu nemôže ísť von bez oblečenia, lebo prejde pár metrov, a už sa vracia domov :).
pepsikova
17.10.11,08:05
..no tak som ušila Robovi pláštik z mojej starej vesty, parádny,ľahučký, no teplý, no ani som ho nestihla odfotiť, netrvalo ani 3 minúty, pokiaľ sa spamatoval-že čoooo toooo jeeee-a už to bolo dole a tresky-plesky, trhanice...uvidíme, či ho zima presvedčí...lebo neviem-neviem, či ten pes nebude po mne "čímzimšietýmlepšie:)))
Gina Er
17.10.11,08:10
:D:D:D
Gina Er
17.10.11,08:12
pepsi,keď s ním pôjdeš von,tak sa chvíľu pomotaj na chodbe,na schodišti,(neviem,ako kde bývaš)proste,aby z teplého bytu nevyšiel hneď do zimy,aby telo sa postupne prispôsobilo zmene teploty.
jozka56
17.10.11,08:18
Môj Miník je od malička naučený nosiť v chladnom období obliečko a vôbec neprotestuje, zvyk je železná košeľa:):D
Gina Er
17.10.11,08:23
ten náš trhač nenosí nič,jemu žiadne počasie nevadí,ale ja by som mu najradšej obliekla potápačský výstroj,keď prší,lebo on je biely a dokáže sa zašpiniť ako prasa...:mad:
verkaz
18.10.11,10:08
pepsi, ja mám kokríkov a tiež som im ušila pláštenky aby sme nechodili domov mokrí. Kým som stihla zamknúť byt, boli pláštenky na zemi, tak ako v tvojom prípade. Keď bol môj Dany mladší, tak som to skúsila aj s oblečením ale mali sme problémy s venčením. Vôbec neurobil potrebu. Tak ho netrápim. Nepatria k tým plemenám, ktorí nevydržia zimu, veď aj po šantení na snehu sa vrátia domov do teplého pelíška.
pepsikova
19.10.11,13:26
ten náš trhač nenosí nič,jemu žiadne počasie nevadí,ale ja by som mu najradšej obliekla potápačský výstroj,keď prší,lebo on je biely a dokáže sa zašpiniť ako prasa...:mad:..

..Robin je capucíno, labky biele a po jednej takej skúsenosti, keď sa celý zaprasil (zasvinil),
som ho švacla do vane-čo som teda nemala podľa neho robiť, lebo mu asi zostala celoživotná nenávisť k vode- obchádza aj tú jednu kalužku, čo máme semotamo pred barakom...aklimatizujeme sa (pri výjazdoch) na schodišti, vo výťahu,vo vestibule-len friško von...(,chudáčik,dnes už 5x:), je krásne, slniečko a to on môže, šarkan jeden...
pepsikova
19.10.11,13:28
pepsi, ja mám kokríkov a tiež som im ušila pláštenky aby sme nechodili domov mokrí. Kým som stihla zamknúť byt, boli pláštenky na zemi, tak ako v tvojom prípade. Keď bol môj Dany mladší, tak som to skúsila aj s oblečením ale mali sme problémy s venčením. Vôbec neurobil potrebu. Tak ho netrápim. Nepatria k tým plemenám, ktorí nevydržia zimu, veď aj po šantení na snehu sa vrátia domov do teplého pelíška...

..no kokríčkovia, to je tiež sorta!!:)...sused mal kokríka, a ten sa kúpal v potoku, aj keď bolo -20 studených...kdeže oblečko-ani nápad!!!...
adi11
19.10.11,14:13
..nas bobby bol minuly tyzden s chorym vnukom doma a tak to aj dopadlo..hned ako som ho zbadala v pondelok, vedela som, ze mu nieco je..videla som mu to na smutnych ociach..mal zapalene okolie konecnika a strasne ho to bolelo..nastastie si to dal umyt a podarilo sa mi to aj namastit s gelom z dubovej kory ale najviac mu chybalo pobehat si viacej vonku na slniecku..a dnes je uz vesely, zilky mu ozili, behal jak sarkan po vinohradoch..ranka sa mu fajn hoji..:)
pepsikova
19.10.11,14:42
...a z čoho to mal, nevieš?..len pre info..
...ale dobr, že je už bredíkpitík zdravý a veselý...daj cmuka na ňufíka..
adi11
19.10.11,16:02
..len myslim, ze vnuk mu po kakani neumyl ritulu alebo ked aj umyl, ale neutrel na sucho, stacilo dlhsie byt v teple, zaparilo sa mu to a chodil s nim malo po vonku tak na 5-10 minut..ako deti
avalik
19.10.11,16:18
..

..Robin je capucíno, labky biele a po jednej takej skúsenosti, keď sa celý zaprasil (zasvinil),
som ho švacla do vane-čo som teda nemala podľa neho robiť, lebo mu asi zostala celoživotná nenávisť k vode- obchádza aj tú jednu kalužku, čo máme semotamo pred barakom...aklimatizujeme sa (pri výjazdoch) na schodišti, vo výťahu,vo vestibule-len friško von...(,chudáčik,dnes už 5x:), je krásne, slniečko a to on môže, šarkan jeden...

pepsi, tak moj alinko sa nastastie naucil, ze vzdy ked prideme domov, ide sa do vane - on sa hned nachlamce vody zo sprchy - to lubi. takze v pohode caka pri vani, kym sa ja odstrojim :)

PS: mas nadherneho sarkana!
alaya1
20.10.11,11:04
Prosim o pomoc v mene malej bisonky, ktoru vyhodila majitelka, lebo bez nej vraj v byte brechala. Psik, ak nedostane aspon docasnu opateru, dnes musi ist do KS, vonku v koterci, kde v tomto pocasi neprezije.
Ak mozete pomozte, pripadne oslovte znamych s pozitivnym vztahom k psikom.

FB-Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove (http://www.facebook.com/pages/Pomoc-pre-nechcen%C3%A9-zvierat%C3%A1-v-Trebi%C5%A1ove/160506460641789)
Jesy,3 ročná fenka plemena Bišon,vzdala sa jej dnes majiteľka z dôvodu,ze zavýja,keď je sama,nekonfliktná,má veľmi rada deti,surne hladame dočasnú opateru,má dočasku len na dnešnú noc,potom bude musieť ísť do KS:/
Kvaka
20.10.11,11:57
Konečne dnes vyšla v zbierke novela zákona o veterinárnej starostlivosti.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210440&FileName=zz2011-00342-0210440&Rocnik=2011
Znamená v praxi zlepšenie ochrany zvierat, rozšírenie zákazov pri chove zvierat, napr. už bude zákaz chovať zvieratá v nevhodných podmienkach alebo tak, aby si sami alebo navzájom spôsobovali utrpenie. Zákon dáva povinnosť Štátnej veterinárnej a potravinovej správe a obciam zriaďovať a prevádzkovať útulky a karanténne stanice, povinnosť zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce a ich umiestňovanie do útulkov a karanténnych staníc, pričom toto môžu vykonávať iba odborne spôsobilé osoby.

Do konca októbra platí:
§ 22 ods.7 Štát a obce môžu zriaďovať, prevádzkovať alebo podieľať sa na prevádzke vhodného počtu útulkov a karantén pre zvieratá.
Po novom od 1.11.2011 bude:
(7) Štát a obce zriaďujú, prevádzkujú a podieľajú sa na prevádzke útulkov a karantén pre zvieratá.
Kvaka
01.11.11,22:27
Dnes mi prišiel mail, aj so žiadosťou o rozšírenie informácie, tu je:

Dobrý deň prajem,

pozývame Vás na internetovú benefičnú aukciu venovanú opusteným, týraným a
nechceným zvieratám.

V poradí je to už desiata aukcia. :) Čaká na Vás vyše 200 krásnych vecičiek
- napríklad sošky, plyšáky, hračky pre deti, kabelky, tričká, potreby a
hračky pre psíkov a mačičky, knižky, kozmetika, potreby do kuchyne,
dekoračné predmety, bižutéria a ďalšie... A budeme ešte dokladať ďalšie! :)

Všetci ste srdečne vítaní. Každý z Vás si určite niečo vyberie. Príďte si
vydražiť krásne vecičky a pomôže tak tuláčikom, ktorí to potrebujú a
zároveň urobte radosť sebe, svojim deťom, rodine, priateľom alebo známym.

Finančný výťažok bude venovaný zvieratám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každý
centík im môže zlepšiť ich osud alebo zachrániť život.

Zúčastnite sa aj Vy a rozšírte informáciu o aukcii ďalej. Potrebujú našu
pomoc.

Aukciu nájdete tu - http://psiadusa.sk/forum/viewforum.php?f=72

Tešíme sa na Vás!

Ďakujeme.

S pozdravom

OZ Psia duša
www.psiadusa.sk (http://www.psiadusa.sk/)
anicka8030
20.11.11,16:12
Pekný večer.
Chcela by som poprosiť niekoho, čo by mi vedel poradiť ... zháňam nejakú knihu o bulteriéroch ... pre manžela, ako darček ... máme doma jednu bulteriérku :-) ... čo sú aj pekné knihy, ale sú v češtine. Nevie mi niekto poradiť peknú a hlavne poučnú knihu v slovenskom jazyku ? Ďakujem krásne.
Anka
Kvaka
21.11.11,17:00
Dnes končí aukcia, kopírujem info z mailu:

Dobrý večer,

aukcia OZ Psia duša končí 21.11. o 21 hod. Už máte len pár dní na draženie!
Nakuknite, možno v aukcii nájdete krásne vecičky, ktoré využijete ako
darčeky na Vianoce pre svojich blízkych a zároveň pomôžete! Celý výťažok je
venovaný opusteným zvieratám.

Ďakujeme!

AUKCIA - http://psiadusa.sk/forum/viewforum.php?f=72

S pozdravom

OZ Psia duša
mirpo
23.11.11,07:56
Ahojte,
cez víkend sme našej have našli na zadnej nohe, na stehne hrčku o priemere asi 1 cm.:mee: Na pohmat ju to nebolelo, nenašli sme ani kliešťa, ani nič iné zapichnuté. V pondelok večer si to už ale začala hrýzť, v utorok sme boli u veterinára. Dostala injekciu a vo štvrtok ideme na zákrok – odstránenie hrčky. Problém ale je, že ani vet. nevie, či je to len hrčka podkožného tuku, bradavica, alebo niečo horšie. Povedal, že hrčka by sa mohla aj sama vstrebať, alebo horšie, zrazu enormne zväčšiť a ohroziť jej život.

Stretli ste sa už s niečím podobným? Ako to prebiehalo, dopadlo všetko dobre?:confused:

Známi totiž mali so psíkom niečo podobné, roky sa hrčka nezmenila a potom behom ani nie týždňa sa zväčšila z veľkosti hrášku na veľkosť tenis. loptičky a už sa nedala odstrániť, lebo prerástla až do kosti. Do mesiaca o psíka prišli. Rada by som vedela, či sa nájde niekto aj s dobrou skúsenosťou, teda že to dobre dopadlo.
Dosť sa o ňu bojím.
mimotemyPrečo nie sú OČR platné aj na zvieracích členov rodiny? Alebo aspoň zdravotné poistenie pre tie naše príšerky :D . Zišlo by sa mi.
andreaS
23.11.11,09:16
mirka, my sme mali takuto hrcku... teda kejsik (starsi) ... mal to na zadnej nohe na urovni toho obluka nad kolienkom... dlhsie bola rovnaka ale pani co nam ho vtedy strihavala si vsimla ze sa meni a doporucila ju odstranit... tak sme boli u veterinara, objednali operaciu a islo to von... pytal sa ma, ci to poslat aj na onkologicke vysetrenie a ja som nechcela... nechcela som vediet ci to bolo rakovinoveho povodu... radsej... na mieste kde bola hrcka mu nohu vyholili na kozu... mal tam taky velky kruh okolo vyholeny... a mal to zosite... asi 7cm rez... vyzeralo to na pohlad ako nitkou presite kupene maso... a ja co neznasam pohlad na rany, som mu to pozerala detailne ... prvy den po operacii bol najhorsi... bola som vtedy sama doma, tak som si ho aj po operacii musela z auta vyniest hore do bytu... a ked prestali ucinkovat oblbovaky, tak len strasne plakal... a ja s nim, lebo utekal predo mnou, nedal sa mojkat... a takisto vencit nebolo mozne... musel doma... cerstva rana, vonku dazd, chodenie ledva ledva... mala som vyhodu, ze som snim mohla ostat doma a venovat sa mu... nechcem ta strasit, ale pre mna to bolo velmi neprijemne obdobie... som precitlivela aj tak.. plus sama doma... takze som to zle znasala... na vela veci sa uz nepamatam... je to tak 5 rokov tusim... potom som mu ranu osetrovala nejakymi bylinkami... dnes to ma krasne zrastene, srst narastla, ale je vidno ze jej tam je pomenej... takze ti davam aj optimizmus, lebo u nas dopadlo vsetko ok... aj vyberanie stehov dopadlo v pohode... tak ti moc moc drzim palcoky, aby to takto dopadlo aj u vas... budem na vas mysliet... drzte sa ;)
mirpo
23.11.11,10:40
Ďakujem Andrea, potešila si ma, lebo viem, že to dobre dopadlo. Vet. povedal, že by to nemali vyberať pod úplnou narkózou. Angie bola totiž pred vyše mesiacom na sterilizácii a narkózu neznášala veľmi dobre, resp. čas po prebudení. Ona by potom vraj mala mať len malú ranku, tak dúfam, že sa nič nezmení. Po sterilizácii bola stále prítulná, tak dúfam, že mi bude veriť aj teraz. Nechcela by som naštrbiť jej dôveru voči mne, keďže musí absolvovať 2 zákroky v krátkom čase.

PS: Pozdrav odo mňa chlpáčov. Naše sú teraz, aj keď na zimu, ostrihané na kratšie, lebo rady behajú po stavbe a taký chodiaci stavebný výklad by som nemohla mať v dome :D
luja5
23.11.11,11:13
Ďakujem Andrea, potešila si ma, lebo viem, že to dobre dopadlo. Vet. povedal, že by to nemali vyberať pod úplnou narkózou. Angie bola totiž pred vyše mesiacom na sterilizácii a narkózu neznášala veľmi dobre, resp. čas po prebudení. Ona by potom vraj mala mať len malú ranku, tak dúfam, že sa nič nezmení. Po sterilizácii bola stále prítulná, tak dúfam, že mi bude veriť aj teraz. Nechcela by som naštrbiť jej dôveru voči mne, keďže musí absolvovať 2 zákroky v krátkom čase.
PS: Pozdrav odo mňa chlpáčov. Naše sú teraz, aj keď na zimu, ostrihané na kratšie, lebo rady behajú po stavbe a taký chodiaci stavebný výklad by som nemohla mať v dome :D
Myslím si, že nemusíš mať obavy :). Náš havinko bol dvakrát operovaný, pri sono sa nám zdalo, že škaredo na nás gúľa očami, nepáčilo sa mu to a mali sme problém ho udržať. Po zákrokoch bol však naďalej dôverčivý, jeho vzťah-správanie sa k nám sa nezmenilo, určite cítil našu starostlivosť, kým sa mu to zahojilo a mohol behať bez goliera, kým si zase sám mohol vyberať z misky a roznášať a "schovávať" po byte svoje "zásoby" ...:).
mirpo
23.11.11,15:13
Ďakujem Vám za podporu :)
dalid
25.11.11,13:38
mirpo - my sme zial hrckou u psa u polovickynych starkovcov tolko stastia nemali. Ked sme si hrcku vsimly bola sobota poobede, k vetovi sme sa so psom dostali az v utorok (bol to zazitok dostat 8 rocneho "vlciaka" do auta, najme ked to bola asi jeho prva jazda od steniatka...). To uz sa hrcka zvacsila. Nic ho nebolelo. Dostal nejaku injekciu a tabletky ak by dostal bolesti. Odchadzali sme smutni s podozrenim, ze ide o rakovinu kosti...
Nerka sme zial do 3-och tyzdnom museli dat utratit, ked prestal prijmat potravu a zostal apaticky... :( :( :(

Dnes na dvore vyvadza "novy" Nerko, ktory ma 6 mesiacov.. :) Ale na toho stareho stale spominame.
alaya1
25.11.11,14:56
Hm...tolko "pozitivnej" energie posielate cloveku, co nevie, co ma so psom....ja by som take negativy nepisala.

Moja priatelka ma psika, ktoremu na chrbatiku nasla tiez hrcku. No dostali antibiotika, ona mu to masirovala a hrcka po tyzdni zmizla. HORE HLAVu. Tym nic nie je potvrdene, nezufat!!
majuška35
28.11.11,12:33
ahojte, poprosim Vas o radu ci skusenost, mame 11mesacnu fenku, ktora je stale vonku, je to mensi psik, po mame bigel, otec "neznamy". Ide zima a nevieme odhadnut, aby jej nebola zima. Ma zateplenu budu polystyrenom, s predsienkou, vo voliere, ta je tak 20cm nad zemou, vnutri ma kobercek a teraz aj deku, ale tu si vytahuje. Mate dobru skusenost s nejakym doplnkovym vyhrievanim alebo to staci nechat na psika? Samozrejme vo velkych mrazoch ju prestahujeme do garaze. Dakujem.
dalid
28.11.11,13:15
Prave som si vsimol na Pravde zaujimavy receptik na keksiky pre psikov. Dufam, ze sa autorka receptu nenahneva, ked sem pridam odkaz na jej recept:
http://varecha.pravda.sk/recepty/keksiky-pre-moje-psiky3-fotorecept/22182-recept.html

Vypada to jednoducho, hadam to zvladnem upiect aj ja chlap, nasmu zbojnikovi ;) Potom zreferujem, ci chutilo..
mirpo
28.11.11,14:19
Naša Angie už má hrčku vybranú, bude mať asi 5 - 6 cm jazvu. Teraz ešte berie lieky a za týždeň jej vyberú stehy. Celkom pekne sa jej to hojí a momentálne má golier (či ako sa to volá). Takže ostatní si znej uťahujú, že je ako satelit. Tiež som to neposlala na testy, takže sa nedozviem, čo to bolo. Musím ale povedať, že teraz po narkóze jej nebolo tak zle, ako po sterilizácii. Vôbec nevracala. Momentálne mám len problém udržať ju v kľude, lebo ona by chcela byť vonku a šantiť, ale ja sa bojím, aby si nepotrhala stehy. A ďakujem Vám za podporu :) Čo ma potešilo je, že mi i naďalej verí. Som rada, že všetko dopadlo dobre.
andreaS
28.11.11,16:23
mirka, ale mi spadol kamen zo srdca... myslela som na vas... pozdravujeme maroda a posielame boztek na nostek ;) drzte sa!!!
mirpo
28.11.11,17:03
Ďakujeme :)
Gina Er
28.11.11,18:26
alaya1
28.11.11,18:49
[QUOTE=Gina Er;1905031]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=330641273618429&set=a.133097506706141.24375.126962633986295&type=3&theater[/QUOTE

Gina, prosim ta, druhykrat napis komentar k linku, pre mna to bol strasny pohlad, to bude zas noc-(]
Gina Er
28.11.11,18:52
...prepáč...
evuš
29.11.11,13:21
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=330641273618429&set=a.133097506706141.24375.126962633986295&type=3&theater

len pre silné žalúdky :mee:

...no, ja som mala problém udržať v sebe jedlo ...
alaya1
30.11.11,08:45
V karantennej stanici v Presove je malicky asi rocny civavacik. je velmi vystraseny a v tej karantene su strasne podmienky na zivot zvierat. Ak uvazujete o novom spolocnikovi, prosim vyberte si jeho. je nenarocny na stravu, priestor, nebrese, je kludnej povahy. len do bytu.Prevoz sa da zabezpecit.
Da vam lasky za bernardina........prosim oboznamte s tym aj svojich priatelov. Nech nemusi zit/ dokedy ho zit nechaju/ v tych nedostojnych podmienkach.Je aj na FB- Presovski havkaci.
lujza.j
03.12.11,21:51
verkaz
04.12.11,13:20
ahojte, poprosim Vas o radu ci skusenost, mame 11mesacnu fenku, ktora je stale vonku, je to mensi psik, po mame bigel, otec "neznamy". Ide zima a nevieme odhadnut, aby jej nebola zima. Ma zateplenu budu polystyrenom, s predsienkou, vo voliere, ta je tak 20cm nad zemou, vnutri ma kobercek a teraz aj deku, ale tu si vytahuje. Mate dobru skusenost s nejakym doplnkovym vyhrievanim alebo to staci nechat na psika? Samozrejme vo velkych mrazoch ju prestahujeme do garaze. Dakujem.

Dôležité je aby koberček alebo deku mala vždy suchú. Majte vždy niečo suché na výmenu. Vyhrievať netreba, ale ak vám bude psíka ľúto, tak ho postite aj do domu, napríklad do chodby a vyhradte mu tam miesto.
majuška35
06.12.11,14:50
Dôležité je aby koberček alebo deku mala vždy suchú. Majte vždy niečo suché na výmenu. Vyhrievať netreba, ale ak vám bude psíka ľúto, tak ho postite aj do domu, napríklad do chodby a vyhradte mu tam miesto.

Dakujem pekne, medzicasom sme nasli odporucanie na podstielku zo slamy, tak sme skusili a zatial sa nam to pozdava, urobila si tam "pelisek" a je spokojna a ked vybehne von, je teplucka. Pekny den.
alaya1
11.12.11,09:16
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/313021_10150385612071513_244501401512_8812077_1630 69821_n.jpg
Spoved psa-((((
Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rastol rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol.. taký šťastný,konečne po dlhých .mesiacoch... vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za mňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.
niella
11.12.11,09:56
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/313021_10150385612071513_244501401512_8812077_1630 69821_n.jpg
Spoved psa-((((
Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rastol rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol.. taký šťastný,konečne po dlhých .mesiacoch... vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za mňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.

Je to prekrásne dojímavé a... strašne smutné... Psík je výnimočný a jedinečný tvor vo vzťahu k človeku. Nejestvuje výstižnejšie pomenovanie než "priateľ človeka"... Dnes... zhodou okolností, je to 5 rokov, čo náš psíček Fločko (bastardík :) ) musel byť po 12 rôčkoch svojho života utratený (nevyliečiteľná nemoc)... a ja som práve naďabila na tento príspevok... je mi veľmi, veľmi smutno...:mee:
verkaz
11.12.11,10:17
Za psíkov tuláčikov mám ku Vám prosbu. Ak viete o niekom, kto by chcel darovať pod stromček psíka, nech si to riadne rozmyslí, či sa bude o neho dostatočne starať a venovať mu svoj volný čas.
Ak takého poznáte, navrhnite mu nech ide do najbližšieho útulku a tam si určite vyberie psíka, ktorý mu dá veľa lásky.
Viem to z vlastnej skúsenosti už 3x som mala doma v dočasnej opatere psíka z útulku a jeho chovanie bolo oveľa lepšie ako môj domáci psík. Ten z útulku na slovo počúval. Ak som mu niečo zakázala, tak si to zapamätal a nerobil to viac a hlavne bol veľmi vďačný za každé pohladenie a milé slovo.
http://zahori.sk/spravy/sk/files/2011/03/psikovia.jpg
pasuliatko
14.12.11,22:16
Smutný príbeh z úst jedného psíka. Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rástol, rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol taký šťastný,konečne po dlhých mesiacoc......h vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za ňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.
Llívia
15.12.11,07:02
Fotoaparát pre Psiu dušu
http://vianocny.datart.sk/anna-nagyova-si-praje-digitalny-fotoaparat-nikon
Výhru chcú využívať pri práci s opustenými zvieratami - ich fotenie,tvorba letákov, web stránok, propagačných materiálov a benefičných
predmetov.
http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=6&t=10463
http://vianocny.datart.sk/pravidla-sutaze/
Llívia
16.12.11,12:26
Momentálne sú na 7. mieste. Iba prvé miesto získa vysnívaný darček.
Súťaž trvá do 19.12.2011 do polnoci. Stačí kliknúť na "Darujte ozdobu tomuto prianiu" http://vianocny.datart.sk/anna-nagyova-si-praje-digitalny-fotoaparat-nikon
eluša
29.12.11,12:10
Ahojte, poraďáci-psíčkári,
máme 1-ročnú fenku,kríženec kokerky a fuzáča. Aj keď som nikdy pred ňou žiadneho psa nemala, máme ju radi a zvykli sme si na seba. Trápi ma, že sa neustále škrabe. Tým, že je malého vzrastu si myslím, že má zaprášený kožuštek a prach ju dráždi. No keď ju okúpem, tak sa škriabe rovnako, ba ešte viac. Pozerala som, či nemá blšky - to je proces, s ktorým ona nesúhlasí a je netrpezlivá, no i tak si myslím, že by som už bola niečo našla, keby ich mala. Ani sa nestýka s inými psíkmi, tak ich nemala od koho dostať. Šampón som kúpila na dlhosrsté plemeno a striedam ho so šampónom proti blchám a kliešťom. Šampónom je kúpem tak raz za 3 mesiace, a občas ju kúpem bez šampónu. V čom to jej škrabanie môže byť ?
alaya1
29.12.11,15:42
Do prde....Napisala som odpoved na pol strany, no pri ukladani zmizla.

Upresni-
1. cim krmis psa, ak granulami, napis presne znacku, ak varenou,surovou stravou, napis co.
2. napis znacku samponov, ktorymi psa kupes.
eluša
30.12.11,13:11
Ahoj, alaya1, psa kŕmim aj granulami Friskies a kupujem jej aj v chovateľskom obchode zmes malých granúl-nechám navážiť y troch ponúkaných druhov. No granule chrúme iba výnimočne, odmieta ich, resp. nechá ich bez povšimnutia. Kupujem jej kuracie trupy a bravčové kosti, ktoré posekám a uvarím. Kupujem jej i konzervy pre psa, niekedy zje bez problémov, inokedy nechá tak.Kupujem jej i salámu pre psov, alebo mäkkú salámu a sem-tam syr. Počas sezóny chrúme y ruky hrášok, brokolicu, mrkvu, teraz ponúkanú zeleninu nechá v miske. Zemiaky, ryžu, vajce nechce, ani premiešanú s mäskom. Mäso vyberie, ostatné ostane v miske.
No a kúpem ju so šampónom Belle proti blchám a kliešťom a šampónom Expert Premium pre psov s dlhou srsťou s norkovým olejom/mink oil/.
Niečo určite robím zle, budem rada, keď ma odhalíš, čo to je. Vďaka
arizona
30.12.11,13:20
Ahojte, poraďáci-psíčkári,
máme 1-ročnú fenku,kríženec kokerky a fuzáča. Aj keď som nikdy pred ňou žiadneho psa nemala, máme ju radi a zvykli sme si na seba. Trápi ma, že sa neustále škrabe. Tým, že je malého vzrastu si myslím, že má zaprášený kožuštek a prach ju dráždi. No keď ju okúpem, tak sa škriabe rovnako, ba ešte viac. Pozerala som, či nemá blšky - to je proces, s ktorým ona nesúhlasí a je netrpezlivá, no i tak si myslím, že by som už bola niečo našla, keby ich mala. Ani sa nestýka s inými psíkmi, tak ich nemala od koho dostať. Šampón som kúpila na dlhosrsté plemeno a striedam ho so šampónom proti blchám a kliešťom. Šampónom je kúpem tak raz za 3 mesiace, a občas ju kúpem bez šampónu. V čom to jej škrabanie môže byť ?
Mozu to byt aj nejake vnutorne parazity,alebo choroba koze. Mozno by si mala navstivit veterinara,nech zisti pricinu.
Ako casto ho napr.odcervujes?
eluša
30.12.11,13:34
Odčervujem ju každé 3 mesiace, naposledy pred 3 dňami
alaya1
30.12.11,17:47
Ahoj, alaya1, psa kŕmim aj granulami Friskies a kupujem jej aj v chovateľskom obchode zmes malých granúl-nechám navážiť y troch ponúkaných druhov. No granule chrúme iba výnimočne, odmieta ich, resp. nechá ich bez povšimnutia. Kupujem jej kuracie trupy a bravčové kosti, ktoré posekám a uvarím. Kupujem jej i konzervy pre psa, niekedy zje bez problémov, inokedy nechá tak.Kupujem jej i salámu pre psov, alebo mäkkú salámu a sem-tam syr. Počas sezóny chrúme y ruky hrášok, brokolicu, mrkvu, teraz ponúkanú zeleninu nechá v miske. Zemiaky, ryžu, vajce nechce, ani premiešanú s mäskom. Mäso vyberie, ostatné ostane v miske.
No a kúpem ju so šampónom Belle proti blchám a kliešťom a šampónom Expert Premium pre psov s dlhou srsťou s norkovým olejom/mink oil/.
Niečo určite robím zle, budem rada, keď ma odhalíš, čo to je. Vďaka

Napisala som ti uz dlhy prispevok vcera, no pri formatovani, odrazu zmizol, tak som sa nasr....a preto pisem az teraz.
psa mozes krmit 3 sposobmi
1.sucha strava- granule
2.varena strava
3. Barf- surova strava
Kombinovat tieto druhy krmenia pocas dna sa neodporuca, nakolko kazde ma inu dobu travenia a pes to tazko znasa.
1.Granule, ktore krmis su granule nekvalitne, pozri si zlozenie. Ak sa rozhodnes krmit psa granulami, tak jedine superpremiovymi./Pro plan, Acana, Orjien, Eukanuba a pod./Je mnozstvo druhov, podla potrieb psa, aj pre alergicke psy. Staci citat, studovat a skusat.
Ak sa rozhodnes krmit varenou stranou, tak varit psovi zvlast- bez soli. maso morcacie, nie kuracie, zeleninu- mrkva, perzlen, k tomu ryza, cestovina. zaliat vyvarom, ktory sa ti urobil pri vareni zeleninky.
3.ak barfom, tak to si musis nastudovat, to nepoznam.
Ak tvoj pes odmieta granule, tak mu v nich nieco vadi. neviem, ako mu davkujes zradlo, no skus krmit 2krat denne, na kazdom vrecku granul mas napisane, kolko ma denne jest.
Varena strava- pes ma zozrat denne 2-4% svojej vahy.Tiez rozdel v 2 davkach.
Barf- neviem.
Pes moze byt alergicky na niektoru zlozkz granul- no tie co davas su prepac ODPAD. Ja by som zmenila na granule pre alergicke psy,napr. rybacie granule, maju ju aj v pro plane, acane, orijen, ak chces davat varenu stravu, tak zelenina, maso- morka, ryza, cestovina.Kuracie varene kosti sa nesmu psom davat.
Barf nebudem pisat, v tom neviem chodit.
Nemiesaj tieto krmenia dokopy a uz vobec nedavaj konzervy a salamy pre psa. nemas tak velkeho psa, aby si ho nemohla krmit kvalitou.je to nekvalita a ked to prepocitas na peniaze, napr. kvalitne morcacie maso- tak tie konzervy su dost drahe a su odporne.Stale ciatat zlozenie.
Ak je pes alergik na stravu, pri tomto krmeni by sa mal prestat skrabat.
Kuracina je obrovsky alergen pre citlive psy a alergicke psy.vymenit na morcacinu.
Kozmetika- NEPOUZIVAT sampon na blchy, nikdy som ho nepouzila.
Kup si u veterinara alebo na netehttp://www.petstore.sk/Veterinarne-sampony-pre-psov/DERMILEN-150-ml-sampon.aspx, pouzivaj ho podla navodu. je mozne, ze si nepouzivala dobry sampon a pes ma vysusenu pokozku, preto sa skriabe.Ak to prejde, tak mozes zacat pouzivat steniatkovsky kvalitny sampon, napr. zn. All systems, KW kozmetika, tieto nedrazdia pokozku.
Parazity su aj vonkajsie aj vnutorne.
Na vonkajsie je vhodnejsie pouzit antipar.pipetu, ako trapit psa v agresivnom sampone.
na vnutorne, odcervit 4x rocne.

Snad najdes inspiraciu a dobre rady aj na www.dogforum.sk (http://www.dogforum.sk)
Ja by som rozmyslala aj nad tym, ze dam psovi urobit kompletnme krvne testy a tam sa moze alergia najst. Ale najskor by som zmenila stravu a kozmetiku. Tak vela stastia.je to beh na dlhe trate, mne trvalo 2 roky, kym som prisla na to, co mojmu psovi vlastne je.
eluša
30.12.11,19:13
Si zlatá, ďakujem za slovnú pomoc, budem skúšať a sledovať, či sa niečo mení k lepšiemu...
AlaNR
03.01.12,13:16
Ahojte,
posledné dva mesiace som si u nášho čufina všimla, že začína byť lakomec. Vinu prikladám mačkám, ktorých je 5-6 ale iba tri z nich sú jeho "kamarátky".
Pravidelne mu kupujeme kosti z takej tej sušenej kože alebo čo je to, pretože iba s tým sa zahrá. Predtým si tú kosť dal zobrať z papuľky a hádzali sme mu ju, nosil ju ako blázon, vždy prišiel, natrčil papuľku - podal kosť a tak sme sa prehrali aj pol hodiny, kým ho to omrzelo.
Teraz si kosť nedá zobrať, vrčí, to už fakt musí mať neviem akú náladu, aby si dal kostičku hodiť. A keď už, tak si hodíme 2x a potom už nič. Už len vrčí. Chvalabohu nepohrýzne, iba ukazuje, že sa mu to nepáči.
Na ničom inom tak nelipne, iba na tých kostičkách.
Stačí sa ho spýtať, kde je kostička a prinesie ju, aj keby neviem kde bola.
Môže to byť tými mačkami? Že mu sem tam niečo uchmatnú, tak si chráni svoje?
Žabinka
03.01.12,13:42
Ja mám tiež jednu otázku. Naša Nelinka je už druhý deň akási smutná, len poliháva, keď sa ide vyvenčiť, ráno nemá žiadny problém, je vonku aj trištvrte hodinu, počas dňa a večer však nechce chodiť von, urobí čo má, a ťahá sa domov, a kňučí. So stravou nemá problém, zje čo dostane, aj vodu pije, stravou to nebude. Môžu to byť ešte následky silvestrovského stresu? Silvestovský buchot znáša každoročne veľmi zle.
sisima
03.01.12,13:47
eluša... podľa mňa je problém v análnych žľazách... niektorým psíkom ich treba pravidelne vytláčať... ak to nerobíš, chod k veterinárovi... môže už mať z toho vačší problém, kt sa prejavuje práve škriabaním...
sisima
03.01.12,13:49
žabinka... a nemala pred časom háranie? fenka môže mať "kutlochy" tj niečo ako pseudogravidita... aj naša to máva, pravidelne po háraní... ked nevieme co jej je, dáme jej malého plysového hafíka ona si ho berie a stará sa o neho ako o steniatko... a po pár dnoch, ked ho už zacne hrýzť, vieme, že je po kutlochoch...
Žabinka
03.01.12,13:53
žabinka... a nemala pred časom háranie? fenka môže mať "kutlochy" tj niečo ako pseudogravidita... aj naša to máva, pravidelne po háraní... ked nevieme co jej je, dáme jej malého plysového hafíka ona si ho berie a stará sa o neho ako o steniatko... a po pár dnoch, ked ho už zacne hrýzť, vieme, že je po kutlochoch...
Hárať sa sa začala presne na vianoce. Ale predtým sa pri háraní nikdy takto nesprávala, tak ma to zaskočilo. Práveže bývala prítulnejšia, ale teraz od nás bočí, a celá je voľáka spomalená.
sisima
03.01.12,13:59
myslím si, že je to ono... naša sa aj skrýva, kde môže... raz sa mi tak skryla, že som ju pol dňa nemohla v dome nájsť... ani sa neozvala... az som plakala, ze mi sibe a ze mi usla z dvora, pritom som vedela, ze som ju von nepúšťala... a ona koza ked uz som bola zúfala a plakala manželovi do telefónu, vyliezla spod sedačky, pricupitala ku mne, akože no tu ma máš, natiahla sa a provokačne zívla...našla si tam taký brlôštek z poťahu, kde ju nebolo vidieť... :)))
Žabinka
03.01.12,14:21
myslím si, že je to ono... naša sa aj skrýva, kde môže... raz sa mi tak skryla, že som ju pol dňa nemohla v dome nájsť... ani sa neozvala... az som plakala, ze mi sibe a ze mi usla z dvora, pritom som vedela, ze som ju von nepúšťala... a ona koza ked uz som bola zúfala a plakala manželovi do telefónu, vyliezla spod sedačky, pricupitala ku mne, akože no tu ma máš, natiahla sa a provokačne zívla...našla si tam taký brlôštek z poťahu, kde ju nebolo vidieť... :)))
Snáď to bude tým háraním, ako som písala, zdravotné problémy iné nemá. Tak len vydržím, uvidím, čo bude po háraní.. Zatiaľ ďakujem :).
alaya1
03.01.12,14:29
Ahojte,
posledné dva mesiace som si u nášho čufina všimla, že začína byť lakomec. Vinu prikladám mačkám, ktorých je 5-6 ale iba tri z nich sú jeho "kamarátky".
Pravidelne mu kupujeme kosti z takej tej sušenej kože alebo čo je to, pretože iba s tým sa zahrá. Predtým si tú kosť dal zobrať z papuľky a hádzali sme mu ju, nosil ju ako blázon, vždy prišiel, natrčil papuľku - podal kosť a tak sme sa prehrali aj pol hodiny, kým ho to omrzelo.
Teraz si kosť nedá zobrať, vrčí, to už fakt musí mať neviem akú náladu, aby si dal kostičku hodiť. A keď už, tak si hodíme 2x a potom už nič. Už len vrčí. Chvalabohu nepohrýzne, iba ukazuje, že sa mu to nepáči.
Na ničom inom tak nelipne, iba na tých kostičkách.
Stačí sa ho spýtať, kde je kostička a prinesie ju, aj keby neviem kde bola.
Môže to byť tými mačkami? Že mu sem tam niečo uchmatnú, tak si chráni svoje?

Moze to byt aj tym, ze dospel. Kolko ma rokov? Moj pes bude mat 4 a uz sa chce hrat ovela, ovela menej ako doteraz.
AlaNR
03.01.12,14:47
Moze to byt aj tym, ze dospel. Kolko ma rokov? Moj pes bude mat 4 a uz sa chce hrat ovela, ovela menej ako doteraz.

Má cca 2 roky, my ho máme vyše roka, podľa veterinára mohol mať cca rok, keď sme ho našli.
Inak sa správa celkom normálne - jaší sa stále rovnako, aj poskakuje jak besný, tak ako predtým.
Len keď má tú kosť, tak s ním nie je "reč"....
alaya1
03.01.12,15:22
Ahojte,
posledné dva mesiace som si u nášho čufina všimla, že začína byť lakomec. Vinu prikladám mačkám, ktorých je 5-6 ale iba tri z nich sú jeho "kamarátky".
Pravidelne mu kupujeme kosti z takej tej sušenej kože alebo čo je to, pretože iba s tým sa zahrá. Predtým si tú kosť dal zobrať z papuľky a hádzali sme mu ju, nosil ju ako blázon, vždy prišiel, natrčil papuľku - podal kosť a tak sme sa prehrali aj pol hodiny, kým ho to omrzelo.
Teraz si kosť nedá zobrať, vrčí, to už fakt musí mať neviem akú náladu, aby si dal kostičku hodiť. A keď už, tak si hodíme 2x a potom už nič. Už len vrčí. Chvalabohu nepohrýzne, iba ukazuje, že sa mu to nepáči.
Na ničom inom tak nelipne, iba na tých kostičkách.
Stačí sa ho spýtať, kde je kostička a prinesie ju, aj keby neviem kde bola.
Môže to byť tými mačkami? Že mu sem tam niečo uchmatnú, tak si chráni svoje?


Má cca 2 roky, my ho máme vyše roka, podľa veterinára mohol mať cca rok, keď sme ho našli.
Inak sa správa celkom normálne - jaší sa stále rovnako, aj poskakuje jak besný, tak ako predtým.
Len keď má tú kosť, tak s ním nie je "reč"....

Citi sa byt panom tej kosticky, tak si ju chrani-))..ja by som to neriesila, ked inak je ako inokedy.
alaya1
03.01.12,16:40
Povinne cipovanie psov, maciek a frediek - konecne je zakon na svete!!
http://veterina-zilina.webnode.sk/news/identifikacia-a-registracia-spolocenskych-zvierat-/
andreaS
03.01.12,16:57
Povinne cipovanie psov, maciek a frediek - konecne je zakon na svete!!
http://veterina-zilina.webnode.sk/news/identifikacia-a-registracia-spolocenskych-zvierat-/

nasi veterinari ;) ... pojdeme tam asi vo stvrtok na ockovanie tak sa popytam... mladeho mam ocipovaneho... este starsieho mi treba...

zabinka: a nerobi si aj pelech? prehadzuje a vseliak premiena, nevlaci tam hracky a podobne? aj to je priznak falosnej gravidity... viem, ze kamaratky chodia so suckami vtedy na inkecie...
AlaNR
03.01.12,17:07
Povinne cipovanie psov, maciek a frediek - konecne je zakon na svete!!
http://veterina-zilina.webnode.sk/news/identifikacia-a-registracia-spolocenskych-zvierat-/

čo môže stáť takýto špás? už som nad tým uvažovala...
Žabinka
03.01.12,17:12
nasi veterinari ;) ... pojdeme tam asi vo stvrtok na ockovanie tak sa popytam... mladeho mam ocipovaneho... este starsieho mi treba...

zabinka: a nerobi si aj pelech? prehadzuje a vseliak premiena, nevlaci tam hracky a podobne? aj to je priznak falosnej gravidity... viem, ze kamaratky chodia so suckami vtedy na inkecie...
Nie, nič také nerobí, len zalieza na miesta, kde obvykle nebýva, napr. pod sušič v kúpeľni, do skrinky pod stolom, do postelí teraz veľmi nechodí, inokedy ju musíme vyháňať. A keď ju voláme, nepribehne, inokedy beží ako víchor, vrtí chvostíkom, a teraz nič..:mee:
marleau
03.01.12,17:17
Potrebujem dať utratiť psa.Kto to robí a koľko to stojí?
Chokma
03.01.12,17:24
Potrebujem dať utratiť psa.Kto to robí a koľko to stojí?

Alebo tu volakoho nasr...

Veterinar. Neviem, kolko to stoji.

Q.: Nie je moznost darovat ho? Alebo preco ho chces dat utratit?
marleau
03.01.12,17:25
Lebo je starý a trápi sa.A nie ja ale naši.Ja nemám nervy na psy a mačky.
alaya1
03.01.12,17:34
čo môže stáť takýto špás? už som nad tým uvažovala...

My sme platili este 800 korun, dostanes k tomu aj medzinarodny ockovaci preukaz, sluzi aj ako pas a pes je evidopvany v medzin. databaze.Ale veterinari maju rozdielne ceny.
alaya1
03.01.12,17:37
Lebo je starý a trápi sa.A nie ja ale naši.Ja nemám nervy na psy a mačky.

Stoji to len jednu injekciu a odporucam ti, aby si ho tam vzal ty. Uvidis, co to je, ked utracaju psa...mozno sa ti srdce zlomi......a musis tam stat pri nom az do konca, aby si podpisal, ze umrel. potom ho mozes nechat tam, oni ho hodia do kafilerie, alebo ho dostojne pochovas. je to na tebe.myslim, ze suseda platila 20 eur, ale ona ho dala najskor uspat, aby netrpel.
andreaS
03.01.12,18:30
My sme platili este 800 korun, dostanes k tomu aj medzinarodny ockovaci preukaz, sluzi aj ako pas a pes je evidopvany v medzin. databaze.Ale veterinari maju rozdielne ceny.

ja som cipovala pred rokom a spolu s pasom to vyslo 50€ ... potrebovala som kvoli vystavam mimo SR ... ale citala som na stranke jednej organizacie, co umiestnuje psiky (utulok ako taky este nemaju), ze cez nich to vychadza 13€ ...
kopretinka
03.01.12,23:04
Potrebujem dať utratiť psa.Kto to robí a koľko to stojí?
chudák pes,za svoju oddanosť pánovi si zaslúži,aby bol pán pri ňom v posledných chvíľach jeho života a nie aby ho na stôl u veterinára hodil niekto tak necitlivý :mee:
majaks
04.01.12,19:20
presne tak, ziadne utracanie, nech zomrie normalnou cestou
day
04.01.12,19:24
ma niekto neapolskeho mastina?
alaya1
05.01.12,20:38
dav. moja priatelka ich rozhoduje na vystavach? Potrebujes nieco?
day
05.01.12,20:42
neapola by som chcel kupit, na nete som sa nieco docital, aj dost protichodnych informacii, takze neake info, ako s detmi, vychova, od koho kupit, ....
alaya1
05.01.12,20:49
neapola by som chcel kupit, na nete som sa nieco docital, aj dost protichodnych informacii, takze neake info, ako s detmi, vychova, od koho kupit, ....
Tu sa dozvies o nich najviac, su tam aj chovatelia aj majitelia tychto psikov.
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=80&t=101&hilit=neapolsky+mastin

A (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=80&t=101&hilit=neapolsky+mastin)k mas cas, koncom januara je vystava psov v Trencine, zajdi sa tam pozriet, stretnes chovatelov, urcite ti radi pomozu s vyberom.
day
05.01.12,20:52
dakujem alaya, to som uz precital cele, uz mam za sebou aj ceske fora, nevies ci ich vystavuju aj v NR?
korela
06.01.12,00:02
Ahoj, alaya1, psa kŕmim aj granulami Friskies a kupujem jej aj v chovateľskom obchode zmes malých granúl-nechám navážiť y troch ponúkaných druhov. No granule chrúme iba výnimočne, odmieta ich, resp. nechá ich bez povšimnutia. Kupujem jej kuracie trupy a bravčové kosti, ktoré posekám a uvarím. Kupujem jej i konzervy pre psa, niekedy zje bez problémov, inokedy nechá tak.Kupujem jej i salámu pre psov, alebo mäkkú salámu a sem-tam syr. Počas sezóny chrúme y ruky hrášok, brokolicu, mrkvu, teraz ponúkanú zeleninu nechá v miske. Zemiaky, ryžu, vajce nechce, ani premiešanú s mäskom. Mäso vyberie, ostatné ostane v miske.
No a kúpem ju so šampónom Belle proti blchám a kliešťom a šampónom Expert Premium pre psov s dlhou srsťou s norkovým olejom/mink oil/.
Niečo určite robím zle, budem rada, keď ma odhalíš, čo to je. Vďaka
Zemiaky, cibuľu psy nevedia stráviť. Je to škodlivé.
korela
06.01.12,00:13
V cenovej relácii ako je napr. Pro plan som našla bio organic granule
http://www.biologika.sk/e-obchod-p_1-98-psy.html
http://www.biologika.sk/e-produkt-1162-98-defu-adult.html
alaya1
06.01.12,07:37
Zemiaky, cibuľu psy nevedia stráviť. Je to škodlivé.

Moj pes je na eliminacnej diete, co su praveze zemiaky a tieto mu zachranili traviaci trakt.nebol to mojk vymysel, ale veterinarske odporucanie.

Day- urcite sa vystavuju aj v Nitre, pozri si stranku www.skj.sk, tam najdes kalendar vystav, ked to bude aktualne, tam su zverejnene plemena, kde su uvedeni aj psy a chovatelia.

Ja viem, ze je to narocne plemeno na vycivk, ale su velmi krasni.
alaya1
06.01.12,16:12
Tak a my mame uz psiu dovolenku zajednanu, nech je uz leto.....
elena11
10.01.12,10:23
Ak máš nejaké skúsenusti s liečbou zápchy u psíkoch tak mi prosí podaď. Môj 7 ročný psík asi pojedol veľa kostí a teraz má problém vyprázdniť sa. Už má krvavý zadok a nie a nie to z neho dostať von. Čo mám robiť?
Petra Nová
10.01.12,12:06
Dlhšie som rozmýšľala, či tento zážitok zverejniť. Lebo je hnusný a nechutný, a máta ma aj dnes. Pre neskúseného majiteľa psíka môže byť však poučný, tak tu je:
Poslednú posviatočnú nedeľu sa ukazovalo obstojné počasie, tak som sa s havou vybrala na dlhšiu prechádzku. Zastavili sme sa na lúčke v blízkosti domu, ktorú máme po trase a pretože ju má hava rada, tak ma na ňu vždy dotiahne. Tam som ju vypustila z vôdzky a nechala voľne pobehovať. Z lúčky je výborný rozhľad na svet okolo, tak som ho chvíľu sledovala, hava pobehovala okolo mňa ako kozliatko a vyňuchávala všetky stopy po psíkoch. Je to príroda, tak ju vždy nechám nechsa nabaží, jedinou mojou starosťou je, aby nič nebaštila, keďže sem - tam dobrí ľudia pohadzujú otrávené návnady. Zbadala som sa, keď zrazu bolo ticho a havy nikde. Keď som ju objavila, vidím, že si na niečom pochutnáva. Nevnímala a nepočula. Oblial ma pot z toho, že je to niečo otrávené. Keď som k nej prišla a videla na čom si labuží, nielen pot, ale skoro som vyskočila z kože. Bolo to hnedé, riedke a ľudské!!! A moja krásna, biela hava, ešte voňajúca z predvianočnej očisty, mala celú papuľku vyfarbenú na hnedo. Kto pozná bišonikov, tak vie, akú bohatú srsť mávajú práve okolo úst. Zdrapila som ju a pre istotu ovoňala. Nemýlila som sa. Dorazila ma tým, keď sa začala spokojne oblizovať, kým som ju uviazala na motúz a nemilosrdne pratala domov.

Doma som chytila havu, švacla ju do práčky, nastavila teplotu na 90 stupňov, do nádržky dala dvojnásobnú dávku prášku a pre istotu pridala aj SAVO!!!!! Prisámvačku, bola by som ju takto vyprala, keby sa to dalo. A tak som jej len najskôr hubu vypulírovala v umývadle, potom prešla celkovým kúpeľom vo vani a drhla som ju fest, lebo sa mi stále nezdala dosť čistá a voňavá. Dokonca po dlhom čase si dala vyčistiť zuby. Keď som ju fénovala, čo hava neznáša, ani sa nezavrtela. Po nej prišlo na rad umývadlo, vaňa, prášok, kefa a nakoniec aj to SAVO. Bol večer a ja maximálne znechutená a ...........

Jasné, že celá očista prebiehala v znamení slovného uragánu, ktorý hava prežila so sklopenými ušami,a potom uragán vystriedala tichá domácnosť. Až včera večer som jej dovolila prvú dôvernosť - usalašiť sa mi na kolenách. Ale stále mám taký štítivý pocit z toho, čo to moje malé, krásne, biele, spôsobné čudo dokázalo nasúkať do seba. Zaprisahala som sa, že to bolo prvý aj posledný raz. Viac ju von z motúza nepustím. Tento príspevok som uverejnila preto, aby bolo každému jasné, že aj u zvieratiek je možné to, čo my,ľudia,považujeme za nemožné.

P.S. Kto si myslí, že chudák hava to urobila z hladu, je na veľkom omyle. Pri nedeľnom obede sa hlásila o svoj podiel z kačky, z knedlíka a zobla si aj trochu kapusty. Čert vie, či jej nechýbal ešte aj dezert!
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: