arizona
18.01.09,12:27
Ahojte,
dala som čistiť PC "cleanerom", asi som niečo omylom "odklikla":confused::mad:...
Teraz vôbec nejde spustiť žiadne CD,ani ho nenačíta...
prosím urýchlene o pomoc!
Musím to dať do poriadku ešte dnes. Ďakujem za odpovede:)
arizona
18.01.09,13:21
posúvam...
deviltaz
18.01.09,16:22
skus skontrolovat v spravcovi hardware.....systemove info ci si nahodou nezamazala ovladace pre cd-rom
inak moze sa stat ze ti odisla cd-rom mechanika a nema to nic spolocne s cleanerom ...bola to len nahoda
M.F.
18.01.09,16:32
1. Ovladace panely - system - hardware - Spravca zariadeni - jednotky DVD / CD - zmazat co je pod tym (del)

2. ak nepomoze - to iste ale stav nudze - F8 pri starte

3. ak ani to nie preinstalovat ovladace ku chipsetu - bud intel.com nvidia.com sis a pod.

(zmazanim sa to znova zdetekuje)
arizona
18.01.09,16:33
skus skontrolovat v spravcovi hardware.....systemove info ci si nahodou nezamazala ovladace pre cd-rom
inak moze sa stat ze ti odisla cd-rom mechanika a nema to nic spolocne s cleanerom ...bola to len nahoda

Keď pozriem do PC, tak tam vôbec nezobrazuje " jednotka DVD-RW (E:) "
Dá sa to nejako vrátiť späť?
Ak odišla CD romka,ako to zistím ,ked ju vôbec nemôžem nikde nájsť?:confused:
M.F.
18.01.09,16:52
stav nudze - F8 pri starte

pod DVD, CDROM mechaniky by tam mali byt aj neaktivne, zmazal by som vsetko co tam je...
arizona
18.01.09,16:58
Taže cez :Ovladace panely - system - hardware - Spravca zariadeni - jednotky DVD som to našla, ale je tam -Matshita..., ale pri nej je žltý varovný trojuholník.
takže niekde je chyba:confused:. Ibaže neviem ako ďalej...
Stevo5
18.01.09,17:57
Daj to odobrať zo systému, reštart, pri novom štarte by mechaniku mal systém nájsť a sám si nainštalovať ovládače.
Zuzy
19.01.09,11:55
Ani mne nefunguje CD mechanika, ani CD nespustí ani ho nenačíta. Ked odoberem zo systému a reštartujem pomôže to ?
ivoovi
19.01.09,15:31
Ani mne nefunguje CD mechanika, ani CD nespustí ani ho nenačíta. Ked odoberem zo systému a reštartujem pomôže to ?

Moze to pomoct ale nemusi..Mozes tam mat inu chybu. Ked vlozis CD do mechaniky tak sa mechanika roztoci? Vidis CD mechaniku v prieskumnikovi? Nemas tam podobne ako Arizona zlty vykricnik v spravcovi zariadeni?

Ivan
ivoovi
19.01.09,15:39
Ccleaner na 99% nema s mechanikou nic spolocne. On cisti len registre, docasne subory a nie ovladace. Nuz ale clovek nikdy nevie.
arizona
31.01.09,12:10
Taže cez :Ovladace panely - system - hardware - Spravca zariadeni - jednotky DVD som to našla, ale je tam -Matshita..., ale pri nej je žltý varovný trojuholník.
takže niekde je chyba:confused:. Ibaže neviem ako ďalej...

Doteraz sa mi nepodarilo problém vyriešiť, preto opäť prosím o pomoc.
Mohlo sa stať, že som nejakým neodborným zásahom zmazala "ovládače:confused:" na spustenie a načítanie CD?
Ako sa dajú nainštalovať nanovo? Dá sa to niekde napr.stiahnuť z netu?
Díky
2009
31.01.09,12:30
Doteraz sa mi nepodarilo problém vyriešiť, preto opäť prosím o pomoc.
Mohlo sa stať, že som nejakým neodborným zásahom zmazala "ovládače:confused:" na spustenie a načítanie CD?
Ako sa dajú nainštalovať nanovo? Dá sa to niekde napr.stiahnuť z netu?
Díky

Skúsila si ovládač odobrať zo systému? Niekedy to pomôže a pri reštarte si nájde ten správny. Ak to nepomôže chyba môže byť hoci aj v mechanike. Potom už treba volať technika.
2009
31.01.09,12:38
Keď pozriem do PC, tak tam vôbec nezobrazuje " jednotka DVD-RW (E:) "
Dá sa to nejako vrátiť späť?
Ak odišla CD romka,ako to zistím ,ked ju vôbec nemôžem nikde nájsť?:confused:

Juj napísala som narýchlo bez toho aby som si prečítala čo píšeš predtým. Mám prácu ale neospravedlňuje ma to. Ak nevidíš jednotku CD pod môj počítač bude to asi mechanika. Alebo odpojenie. Nevysávala si PC? Sorry iba pokus o odľahčenie.
arizona
31.01.09,12:55
Skúsila si ovládač odobrať zo systému? Niekedy to pomôže a pri reštarte si nájde ten správny. Ak to nepomôže chyba môže byť hoci aj v mechanike. Potom už treba volať technika.
Pravdu povediac,bojím sa niečo odobrať zo systému,aby som znovu nezmazala niečo iné. Ako presne zistím "čo odobrať"? Môžeš mi to prosím napísať podrobnejšie? dík