denpo
18.01.09,22:26
viem že je hospodárska kríza ale zdedily sme nejake peniaze a chceli bysme si kupiť nové auto , tie staršie sme si už kupili niekoľko krát, a vždy sme museli do nich vraziť veľa peňazí na opravu, preto teraz už chceme nové , chcem poradiť aké . voziť sa v =nom bde staršia osoba takže nie moc vysoké nastupovanie ale aj nie nízke , nastupovanie by maalo byť na urovni volswagwn Caddy , tam to je odskušané že je to ideálna výška . Poratte značku . pńazi nie je veľa aj ked su zdedene bavme sa max.20000euro

dakujem
evula0
19.01.09,07:32
Možno Ford Fussion- overená značka, nie príliš veľké, veľmi prijateľná cena
Chobot
19.01.09,08:24
viem že je hospodárska kríza ale zdedily sme nejake peniaze a chceli bysme si kupiť nové auto , tie staršie sme si už kupili niekoľko krát, a vždy sme museli do nich vraziť veľa peňazí na opravu, preto teraz už chceme nové , chcem poradiť aké . voziť sa v =nom bde staršia osoba takže nie moc vysoké nastupovanie ale aj nie nízke , nastupovanie by maalo byť na urovni volswagwn Caddy , tam to je odskušané že je to ideálna výška . Poratte značku . pńazi nie je veľa aj ked su zdedene bavme sa max.20000euro

dakujem

My máme Citroen Xsara Picasso, je to vysoké auto do ktorého doslova "nastupuješ", nie sa vsúvaš. Aj vystupuje sa z neho pohodlne, nemusíš komplikovane vstávať z nízkeho sedadla. Cena je celkom prijateľná - akciové modely sú za 15 - 16 tisíc EUR.

Navyše vzadu máš 3 plnohodnotné sedadlá a zadní pasažieri netrpia na nedostatok miesta pre nohy. Pred kúpou sme vyskúšali veľa áut a z tých, čo mali skutočne dostatok miesta pre zadných pasažierov bolo Picasso cenovo najvýhodnejšie (napr. pozerali sme aj Opel Zafiru, VW Touran, ale tie sú drahšie).
milus7
19.01.09,08:25
mohlo byt aj SUZUKI SX4
kochones
19.01.09,21:36
suzuki sx4 by mohla byt dobra volba, pozri si aj Toyotu Auris, popripade nieco od Mazdy alebo Nissanu.
ludo_centrum
19.01.09,22:07
Ak by som si mal vybrať auto, tak tiež niečo vyššie. Možno by som volil niečo ako ford transit. Jednoduche, priestranné vozidlo aj pre viac ľudí...
A take nejake 3-5 rocne by za tie eura v ponuke hadam aj mohlo byt, nie?

Ale odkedy som sa zbavil áut je mi ľahšie. :D
denpo
24.01.09,20:51
dakujem za tipy
luciaJ
31.01.09,15:03
Nezabúdajte na to, že keď si kúpiš nový automobil musíš chodiť na servisné prehliadky a tie nie sú práve lacné. Máme nissan a platíme vždy okolo 15.000, potom ma len šlak tráfa, ale záruka je záruka.
Stefan2005
31.01.09,16:13
Nezabúdajte na to, že keď si kúpiš nový automobil musíš chodiť na servisné prehliadky a tie nie sú práve lacné. Máme nissan a platíme vždy okolo 15.000, potom ma len šlak tráfa, ale záruka je záruka.

... preto napr. taká záruka 7-rokov môže v takomto prípade trocha predražiť výhodný nákup auta - čo stratí predajca na predajnej cene, získa naspäť na servise.... V servise výmena oleja bežne okolo 170€, doma výmena (plne syntetický olej + filter za 1/3 ceny... Na tomto viem ušetriť, ale pravidelné prehliadky aj tak absolvujem - bezpečnosť je prvoradá.
Filip Glasa
04.02.09,11:45
Máme nissan a platíme vždy okolo 15.000,

to by sa dalo povedať o novom aute takmer u každého výrobcu.


Xsara Picasso - je výhodná, lebo je to starý model. Ale za cenu do 14 000 Eur sa asi podobné iné auto nedá kúpiť.

Doporučujem sa poobzerať po nových autách riadne z autosalónu u susedov na všetkých stranách republiky. Napr. nové oktávie s rokom výroby 2008 sa dali v poľsku kúpiť za cca 13 000 Eur v autosalónoch škodovky. Bolo to kvôli oslabeniu zlotého voči euru. Ale aj v Rakúsku sú niekedy lepšie ceny ako u nás.

nejaké tipy na vysoké autá:

Ford focus C-MAX, S-MAX
Honda FRV
Mazda 5
Toyota corolla Verso
falco2005
12.02.09,16:35
čo tak Ford Fiesta alebo Fusion?
jun2006
13.02.09,07:31
Hm, si si naozaj ista, ze chces tak vela investovat do auta? Mysli na to, ze po troch rokoch prides najmenej o polovicu vkladu + poplatky na servis a prehliadky.. :(

Pokial vsak urcite chces nove auto - ponkam ti moznost doviezt AKEKOLVEK auto podla tvojho vyberu z cudziny - pricom ho dostanes az domov a usetris NAJMENEJ 2000 €. Smaozrejem, zaruka plati aj na Slovensku!

Este raz - ide o NOVE auto, vybavu, farbu, znacku i motor si mozes vybrat sama!

Ak mas zaujem - daj vediet.!
monikammm
13.02.09,08:19
Chcela by som sa tiež pridať k tejto téme. Tiež rozmýšľame doma o kúpe nového auta, prezerali sme si aj české stránky, ale v susedných krajinách je problém s lízingom. V ČR mi povedali,že ešte sa nestretli s tým, aby si Slováci kupovali u nich auto na lízing. Tiež som počula,že najlepšie ceny sú v Poľsku, ale bojím sa,že nebudem celkom presne rozumieť a netuším už, ako by som tam vybavovala lízing.
Vie mi niekto poradiť,ako na to? Napríklad, ako by som si teda mohla dať konkrétne auto doviezť z cudziny (len nové).
Ďakujem
endzi1
13.02.09,12:52
ja som pred troma mesiacmi kupovala nove auto, je to bmw X3 a mozem povedat ze najlacnejsi je dovoz z ameriky. Su rozne stranky a aj ludia ktori sa tomu venuju. Je sice pravda, ze treba zaplatit v hotovosti, ale tu sa to da potom dat na leasing. Myslim, ze tie ceny su bezkonkurencne
Don133
13.02.09,13:39
Asi kazdy zvazuje riziko ci kupit nove auto alebo "usetrit" a risknut jazdene. Sice uvazujete nad novym, ale nezavrhoval by som aj zvazit kupu 1-max2 rocneho auta. Aspon z mojej skusenosti najlepsie posluzilo prave taketo vozidlo ( drobne chyby sa vzdy vyskytnu ...:) tie odstranil prvy majitel v zaruke ) a stacilo len tankovat palivo a dolievat vodu do ostrekovaca(samozrejme zarucne prehliadky) lebo auto bolo stale v garancii vyrobcu.
Aj pri novm aute sa vyskytnu poruchy (ci uz je auto nizsej alebo vyssej kategorie...tam aspon bolo nahradne vozidlo automaticky pri oprave :) ...ale cestu a stratu casu do 80km vzdialeneho servisu Vam uz neuhradi nikto....a o to prave ide, pri kupe noveho auta si clovek mysli, ze nebude mat ziadne starosti....
Podla toho co pisete, by som odporucal pozriet tieto znacky, ci uz nove alebo 1 rocne:) ...hlavne stastnu ruku pri kupe...

Xsara Picasso, Ford focus C-MAX, S-MAX
kero64
14.02.09,18:39
Toto som riešil aj ja pred rokmi. Mali sme niekoľko ojazdených áut a tak sme sa rozhodli kúpiť nové. Kúpili sme si Fábiu a musím konštatovať, že to bol jeden z najväčších omylov, aké som urobil. Tiež som bol toho názoru, nové je nové. Neviem, aké skúsenosti majú iní majitelia Fábií, ale moja rada je, kúp si čo chceš, len nie Fábiu. Šťastný výber.
Dobroslava
14.02.09,19:26
Hm, si si naozaj ista, ze chces tak vela investovat do auta? Mysli na to, ze po troch rokoch prides najmenej o polovicu vkladu + poplatky na servis a prehliadky.. :(

Pokial vsak urcite chces nove auto - ponkam ti moznost doviezt AKEKOLVEK auto podla tvojho vyberu z cudziny - pricom ho dostanes az domov a usetris NAJMENEJ 2000 €. Smaozrejem, zaruka plati aj na Slovensku!

Este raz - ide o NOVE auto, vybavu, farbu, znacku i motor si mozes vybrat sama!

Ak mas zaujem - daj vediet.!

Pekný večer, rodičia takisto chcú kúpiť nové auto a takisto ich presviedčam, že je lepšie kúpiť staršie /1 - 2-ročné/, ale vieš - "stará škola" - neveria na kúpu niečoho staršieho a boja sa toho. Takisto som radil, aby kúpili niekde v cudzine, vraj to vyjde omnoho lacnejšie a ešte vrátia aj DPH. Bol by som rád, keby si mi niečo napísal o tých autách. Ďakujem.
misomiso
14.02.09,19:50
... preto napr. taká záruka 7-rokov môže v takomto prípade trocha predražiť výhodný nákup auta - čo stratí predajca na predajnej cene, získa naspäť na servise.... V servise výmena oleja bežne okolo 170€, doma výmena (plne syntetický olej + filter za 1/3 ceny... Na tomto viem ušetriť, ale pravidelné prehliadky aj tak absolvujem - bezpečnosť je prvoradá.

Presne tak. 7 rocna zaruka nie je ziadnou vyhodou úpre zakaznika oproti tomu, aka je to obrovska vyhoda pre vyrobcu. Minule sa mi jeden chlapik stazoval, ze mu na Kii odisla po dvoch rokoch prevodovka, zaruku mu neuznali, pretoze si nechal vymenit olej inde. Nic na tom nemeni ani fakt, ze prevodovky sa servisne prehliadky netykaju, tam sa olej nemeni. Vraj napr. pri Renault Laguna chcu za servisnu prehladku kde sa meni rozvodovy remen cez 40.000. Ta sada na vymenu moze stat 6 - 8 tis a dobry mechanik to spravi za 4 tis, na vychode aj za 2.500. Ja som jedno z aut, na ktorych teraz jazdim napr. kupil ked malo 140.000, chlapik mi k tomu dal 3 kg papierov zo servisu, ako z neho tahali peniaze. Ja mam uz teraz cez 300.000, autu davam dobre zabrat a v servise som na prehliadke nebol ani raz, dva razy som tam mal auto na vymenu beznych veci, ktore jednoducho po case odchadzaju (napr. na napravach). Rieseim to ale vzdy az ked je problem - a cuduj sa svete - ten problem nastava naozaj velmi zriedka.
misomiso
14.02.09,19:55
Pekný večer, rodičia takisto chcú kúpiť nové auto a takisto ich presviedčam, že je lepšie kúpiť staršie /1 - 2-ročné/, ale vieš - "stará škola" - neveria na kúpu niečoho staršieho a boja sa toho. Takisto som radil, aby kúpili niekde v cudzine, vraj to vyjde omnoho lacnejšie a ešte vrátia aj DPH. Bol by som rád, keby si mi niečo napísal o tých autách. Ďakujem.

Auto je vzdy loteria, nezavisle na tom, ci nove alebo stare. Ja mam napr. vo firme okrem ineho aj 2 Citroen Xantie, obe som kupoval 3 rocne, obe maju teraz 10 rokov a kazda cez 300 tis km. Idu ako hodinky. Pred tym som kupil fungel novu Citroen Xsaru, a bol to taky srot, ze som sa ho musel po 3 rokoch zbavit. nevedeli si s tym rady ani v servise. Malo to nejakych 60.000, ked som to predaval.

Ja uz taku chybu nespravim, aby som kupil nove auto. Stalo ma s vybavou cez 500.000, ze tu cenu som mohol mat mierne jazdene skutocne kvalitne auto manazerskej triedy.
ivka70
15.02.09,12:27
Aj ten novy Citroen C3 Picasso je velmi pohodlny na nastupovanie ....
ALDA
15.02.09,12:35
mimotemyPrepáčte, ale keď čítam túto tému, chce sa mi odpovedať: Aj ja.:D

PS: Ale ja už viem akú značku aj farbu, teda nie iba farbu.:---:D
jaros5
16.02.09,09:03
viem že je hospodárska kríza ale zdedily sme nejake peniaze a chceli bysme si kupiť nové auto , tie staršie sme si už kupili niekoľko krát, a vždy sme museli do nich vraziť veľa peňazí na opravu, preto teraz už chceme nové , chcem poradiť aké . voziť sa v =nom bde staršia osoba takže nie moc vysoké nastupovanie ale aj nie nízke , nastupovanie by maalo byť na urovni volswagwn Caddy , tam to je odskušané že je to ideálna výška . Poratte značku . pńazi nie je veľa aj ked su zdedene bavme sa max.20000euro

dakujem

Otázku si podľa mňa zadal dosť všeobecne. V prvom rade by si si mal ujasniť na čo budeš auto používať;
1. Krátke či dlhé vzdialenosti ?
2. Denne či občas ?
3. Potrpíš si na image, alebo nie ?
4. Budeš mať financie na servis auta vyššej triedy ?
5. Bude auto používať 1 -2 osoby, alebo viacčlenná rodina?
6. ... atď....
lebo dnes kúpiš nové auto aj za 10 000 eur a zvyšných desať ti zostane na réžiu, alebo na vhodnejšiu investíciu;)
jun2006
16.02.09,13:55
ja som pred troma mesiacmi kupovala nove auto, je to bmw X3 a mozem povedat ze najlacnejsi je dovoz z ameriky. Su rozne stranky a aj ludia ktori sa tomu venuju. Je sice pravda, ze treba zaplatit v hotovosti, ale tu sa to da potom dat na leasing. Myslim, ze tie ceny su bezkonkurencne

Co sa tyka USA - tak to je pravda. Ale ma to aj druhu stranu minca - americke auta su strasne crepy. Hlavne brzdy a riedenie nie su stavane na tu zataz ako panuje u nas.

Ano, viem, ze ibe o BMW - ale aj tak si myslim, ze aj v jazdnych vlastnostiach aj brzdach bude drasticka roziedl.

BTW: co ta vysla prestavba a dovoz?
endzi1
17.02.09,16:02
neviem presne, bolo to v cene. stalo ma 600 tis. Mam ho tri mesiace a som s nim velmi spokojna. mala som bmw aj predtym a mozem povedat, ze nejak nevidim rozdiel...
Jozef Mihál
17.02.09,16:18
BMW kúpené v USA a v Európe je to isté BMW.
bepo
17.02.09,16:51
BMW kúpené v USA a v Európe je to isté BMW.
No nie sú úplne identické, majú iné motory-iný objem a iný výkon a aj iný software do navigačného, takisto je problém s dvd prehrávačom lebo je to blokované na krajinu, majú smerovky vpredu navyše a môžu sa líšiť brzdami.
Stefan2005
17.02.09,17:12
Tak neviem, ako je to vlastne s tým predajom aut :rolleyes: . VW spustil veľkú reklamnú kampaň na 200 skladových vozidiel - informovať sa mal človek u predajcov. Bol som tam pred 10 dňami - všetky zaujímavé už boli dávno rezervované (reklama pritom beží doteraz...), mali pár kusov, ktoré by nikto nebral ani za polovičnú cenu.
No a teraz vyšla Toyota s perfektými akciami (na papieri!) na niektoré typy - informoval som sa, to čo bolo cenove výhodne na letáku, tak to vraj vypredané :confused:. Takže v skutočnosti aj takto vyzerajú predajné akcie....
bepo
19.02.09,21:01
BMW teraz ponúka zľavu od 30% na skladové vozidlá aj keď je to zvláštna forma zľavy lebo tých 30% vrátia človeku počas 3 rokov ale aspoň sa nejako rozhýbali.
Indeed
13.02.12,06:32
No nie sú úplne identické, majú iné motory-iný objem a iný výkon a aj iný software do navigačného, takisto je problém s dvd prehrávačom lebo je to blokované na krajinu, majú smerovky vpredu navyše a môžu sa líšiť brzdami.
Chcel by som riešiť len také a podobné "problémy" s autom.