bosacka
19.01.09,18:32
Ahojte, mate prosim niekto skusenosti s matracmi ikea, pripadne z metra? Ikea dava dlhu zaruku, tak ma to zaujalo a v metre som nasla taky, co sa mi podla popisu pacil a nestal tak vela, ako podobne vyzerajuce inde. Inak dost hladam, snazim sa zorientovat, ale stale si neviem vybrat (iba viem, ze nechcem pruziny).Dakujem...
Chobot
20.01.09,08:17
Ahojte, mate prosim niekto skusenosti s matracmi ikea, pripadne z metra? Ikea dava dlhu zaruku, tak ma to zaujalo a v metre som nasla taky, co sa mi podla popisu pacil a nestal tak vela, ako podobne vyzerajuce inde. Inak dost hladam, snazim sa zorientovat, ale stale si neviem vybrat (iba viem, ze nechcem pruziny).Dakujem...

Nie je matrac ako matrac. Aj Ikea ponúka rôzne druhy matracov z rôznych materiálov (penové, latexové, pružinové). Takže otázku by som na tvojom mieste nesmeroval na skúsenosti s matracmi z Ikea, ale najprv by si si mala vybrať druh matracu a potom pozrieť, kde ho kúpiš.

Napr. ak chce polohovací, tak pružinový sa na to nehodí. Latexové sú vo všeobecnosti drahšie ako molitanové a pod.

V minulosti si ale chcela informáciu o výrobcovi postele na mieru (predĺžená až na 220 cm). Pokiaľ ste si dali takúto urobiť, tak v Ikei na takú posteľ matrac nekúpiš, tam majú len štandardné rozmery dĺžky 200 cm. AK chceš predĺžený matrac, musíš nájsť výrobcu, ktorý robí matrace na mieru.
gabikao
20.01.09,13:59
Tiez prave riesime nakup vhodneho matracu - uz mam dobru skusenost s ceskym gumotexom.cz, maju dobru ponuku za normalne ceny. U nas ich predava, sa mi zda, molitanslovakia.sro, ale este asi skusim zistit aj cez zdravespanie.sk, ako to vyjde.
Pred par rokmi sme synovi kupili od nich z lacnejsej rady Softline - Norku, rozmer 90x200 a doteraz drzi tvar, je akurat pevna, nie makka, bez pruzin, vymenitelny povlek, obojstranna. Stoji nejake 3 000,- (ked priratas ku katalogovym cenam DPH), ale v normalnom kamennom obchode ich predavaju bez bazne a hany za vyse 5 000,-.
Ak potrebujes atyp rozmer, nieco si doplatis, ale na tom zdravomspani.sk maju moznost vyrobit atyp do 2tyzdnov.
bosacka
21.01.09,17:58
Si vsimavy :-) k tej posteli tolko, ze sme nakoniec rezignovali a zvolili jednoduche riesenie so standardnym rozmerom, takze to problem nebude.
Co sa tyka druhu matracu, urcite nie pruzinovy, nemusi byt polohovatelny. Ale dalej ked sa snazim zorientovat v ponuke, neviem ako si vyberat, mozno okrem ceny a vyskusania, preto ma zaujimalo, ci vobec uvazovat o ikei (mam moznost zlavy). Precitala som co su tu temy o matracoch, ale kazdy napisal len o svojom a to, ze je spokojny, len malokto ma moznost porovnat. Neviem ci chciet latex, bio latex, hydrolatex, lenivu penu, kokosovu dosku a vseliake ine peny, co kazdy vyrobca inak nazyva. Uvazovala som v cenovej hladine okolo 5-6tis., nie obycajny molitan, stredne az viac tvrdy, s odnimatelnym potahom (len som nechcela velmi dlhu otazku pisat).
Chobot
21.01.09,22:18
Si vsimavy :-) k tej posteli tolko, ze sme nakoniec rezignovali a zvolili jednoduche riesenie so standardnym rozmerom, takze to problem nebude.
Co sa tyka druhu matracu, urcite nie pruzinovy, nemusi byt polohovatelny. Ale dalej ked sa snazim zorientovat v ponuke, neviem ako si vyberat, mozno okrem ceny a vyskusania, preto ma zaujimalo, ci vobec uvazovat o ikei (mam moznost zlavy). Precitala som co su tu temy o matracoch, ale kazdy napisal len o svojom a to, ze je spokojny, len malokto ma moznost porovnat. Neviem ci chciet latex, bio latex, hydrolatex, lenivu penu, kokosovu dosku a vseliake ine peny, co kazdy vyrobca inak nazyva. Uvazovala som v cenovej hladine okolo 5-6tis., nie obycajny molitan, stredne az viac tvrdy, s odnimatelnym potahom (len som nechcela velmi dlhu otazku pisat).

Neviem, či si videla túto tému:

http://www.porada.sk/t82173-ortopedicke-matrace.html

ale tam som napísal moju skúsenosť s výberom matracov. Kupovali sme ich pred necelým rokom.
bosacka
22.01.09,19:40
temu som videla a pochopila som z toho, ze konkretny matrac si musim aj tak vybrat sama - preto som sa pytala, ci ma niekto skusenost s ikeou, alebo tymi z metra (ako skusenost s tou znackou) a nepytala som sa to, ze aky si mam vybrat
Ingrid72
25.01.09,20:26
ahoj, ja pracujem s matracmi Dormeo a je na ne veľmi dobrý ohlas, spomínala si dlhú záručnú dobu, tu je od 6 - 15 rokov, záleží, aký druh si vyberieš, taktiež nie sú obmedzené váhou....ak by si chcela viac info, môžeš mi zavolať O911 100 713 :) pekný den
robin78
29.01.09,11:18
Ja som pred par rokmi kupil latexovy matrac z IKEI, jednalo sa o ENEBAKK, ktory tusim uz teraz neponukaju. Jednalo sa o tvrdsi matrac a za tych niekolko rokov pouzivania som s nim uplne spokojny.
kaco11
01.02.09,11:27
My máme matrac z Ikei, ten Sultan, ktorý teraz reklamuju. Je s pružinami a je príšerný. Celý preležaný a tie struny ťa tlačia všade kde môžu. Ono to bude asi preto, že bol fajn, kým bol v záruke. Dnes už je po záruke, takže už funkčný byť nemusí. Chceme vyskúšať Dormeo. Takže uvidím.
bosacka
02.02.09,21:14
Dakujem za Vase skusenosti... este stale nie je rozhodnute, dam potom vediet :-) ...pripadne ak sa este niekto podeli (teraz je to 1:1)
kaco11
20.03.09,18:24
takze kupili sme matrac dormeo ortopedik a je neskutocny. Drahy si teraz dolamal stavce tak lezi na nom uz niekolko tyzdnov den noc a nevie si ho vynachvalit.
jun2006
25.03.09,14:42
Si vsimavy :-) k tej posteli tolko, ze sme nakoniec rezignovali a zvolili jednoduche riesenie so standardnym rozmerom, takze to problem nebude.
Co sa tyka druhu matracu, urcite nie pruzinovy, nemusi byt polohovatelny. Ale dalej ked sa snazim zorientovat v ponuke, neviem ako si vyberat, mozno okrem ceny a vyskusania, preto ma zaujimalo, ci vobec uvazovat o ikei (mam moznost zlavy). Precitala som co su tu temy o matracoch, ale kazdy napisal len o svojom a to, ze je spokojny, len malokto ma moznost porovnat. Neviem ci chciet latex, bio latex, hydrolatex, lenivu penu, kokosovu dosku a vseliake ine peny, co kazdy vyrobca inak nazyva. Uvazovala som v cenovej hladine okolo 5-6tis., nie obycajny molitan, stredne az viac tvrdy, s odnimatelnym potahom (len som nechcela velmi dlhu otazku pisat).

Ak hladas matrace na mieru, odporucam priamo vyrobcu v SR: TAKRAS, Podvažie 176, 042/ 43 85 476.
Velmi ustretovi, matrac ti spravia na mieru a material a zlozenie si mozes vybrat podla svojich preferencii..
Stanika
26.03.09,19:08
My sme si pred 6 rokmi zakupili latexove matrace z metra a sluzia nam dodnes a sme s nimi velmi spokojni.
živnostník-začiatočník
27.03.09,06:16
My sme si pred 6 rokmi zakupili latexove matrace z metra a sluzia nam dodnes a sme s nimi velmi spokojni.


nikto nehovori ze su zle. Len v Metre tazko najdes nieco nestandardne - sirsie, vyssie, dlhsie... A su ludia, ktorym skratka 200cm nestaci (napr. ja :))
bosacka
28.03.09,22:37
Ak hladas matrace na mieru, odporucam priamo vyrobcu v SR: TAKRAS, Podvažie 176, 042/ 43 85 476.
Velmi ustretovi, matrac ti spravia na mieru a material a zlozenie si mozes vybrat podla svojich preferencii..

praveze som pisala, ze nehladam na mieru, potrebujem standardny 90x200
evinasa
01.04.09,12:09
ahoj, my máme doma tiež matrac z IKEA, penový Sultan, stal okolo 5 000, používame ho cca 2 roky a ešte drží :) Problémy so spánkom nemáme, ani s chrbticou, takže snáď sme dobre vybrali. Akurát je trošičku vyležaný tam, kde spávame najviac, ale to vždy na jar "vybúchame", vyvetráme a je to v pohode.