slnenko
20.01.09,13:47
Pekný deň,
chcela by som sa spýtať,či tu niekto z vás má skúsenosť s operáciou očí laserom. Ďakujem :)
vanili
20.01.09,12:49
Ahoj,
uz to bude hadam aj 6 rokov, co mam operovane oci laserom. Robii mi to v Karlovke, obe oci naraz a som spokojna.
slnenko
20.01.09,12:52
dakujem pekne Vanili...nie je to náhodou laserové centrum Excimer?
ludmilla
20.01.09,13:26
skús pozrieť: operácia očí laserom
vanili
21.01.09,08:10
Slnenko, myslim, ze ano. Kedy sa na "to" chystas?
slnenko
21.01.09,08:54
Vanili, neviem ešte...nie som rozhodnutá...a po operácii si nosila vonku nejaké okuliare?????
beataw
21.01.09,09:14
Ahoj! Aké máš Dpt? Ja som v štádiu rozmýšľania a zbierania informácií o operácii očí. Mám +Dpt a ešte ku tomu cylindrické, ktovie, či sa to vôbec v SR robí.:confused:
vanili
21.01.09,11:45
Ano, slnenko, nosila som kvalitne slnecne okuliare. Ale ak mozes, daj si to robit, kym je vonku chladnejsie, je to lepsie. Aby si uz v lete, ked je riadne slniecko, bola ako-tak ok.
slnenko
21.01.09,12:09
Beataw, poznáš nejaké centrá čo robia laser.operácie???
slnenko
21.01.09,12:11
Vanili, kolko mesiacov si nosila slnečné okuliare?...na stránke Excimer som sa dozvedela že asi tak 4-6 mesiacov...to naozaj tak dlho???? a inak vrelé díky za rady...pekný dník
slnenko
21.01.09,12:20
dakujem Ludmilla.....skúsim pozrieť
vanili
21.01.09,16:04
Ano, slnenko, naozaj tak dlho. Ja som bola na operacii tusim v novembri, takze celu zimu som chodila s brylami a este dlho potom a obcas som si pripadala ako ufo, ludia na mna pozerali a klopali si na celo.. ..ale som sa hrala na modernu:))
slnenko
22.01.09,12:37
:)hlavne je, že ti to pomohlo a že si spokojná
beataw
22.01.09,16:14
Ahoj, Slnenko. Veľké vedomosti o takých centrách nemám, viem len že sa to robí napr. v Polilklinike NovaMed B.Bystrica ako jednodňová chirurgia a v NsP FDR tiež v BB - vzhľadom na región z ktorého som. Žiaľ, neviem ti nič poradiť:mee:.
shureido
23.01.09,07:55
Ja som bola 1x 2006 a 2x na dokorekci v 10/2007. Zoperovali mi skoro -11 Dph. Teraz po ročnej kontrole mám okuliare na šoférovanie v noci...-1,0 Dph. Cez deň vidím všetko bez problémov, len v tme som bola neistá za volantom, tak som si radšej dala predpísať okuliare.
S operáciou som spokojná, zvýšila sa mi kvalita života, aj ked počítam s tým, že nejaké tie dioptrie sa mi asi časom vrátia.
Robili mi to v Excimeri v Karlovke.
slnenko
23.01.09,09:00
ďakujem Ti Shureido za info...
slavomíra.za
16.02.09,11:36
ahojte, no ja som absolvovala operáciu laserom v BB v roku 1996, mala som skoro -5 dioptrie....bola som spokojná....je to už nejaký rôčik a teraz občas nosím -0,5 dpt a je pravda, že by som potrebovala asi novú operáciu, lebo mi pripadá že som už zase dosť slepá....:cool:. Mne ju robili v decembri, tak so slnkom nebol nejaký problém a pamätám si, že som si akurát musela dávať nejakú masť a asi kvapky...
Keď to zhrniem operáciu vrelo odporúčam a určite by som si ju zopákla, ale zatiaľ som nepátrala, či sa to vlastne dá znovu....operovali ma ako 23 ročnú a údajne malo byť vhodnejšie až neskôr, okolo 25r, lebo vtedy že je zrak už úplne ustálený, ale to je asi individuálne....ale je to super pocit, keď zrazu vidíte perfektne, to čo pred tým ste len v diaľke tušili...
slnenko
16.02.09,15:21
dakujem ti slavomírka
delonka
17.02.09,08:44
slnenko,

predpoklad dobrého výsledku operácie je zdravý očný nerv.,určite si sa už poradil so svojou lekárkou., moja dcéra má momentálne -7,5 dioptrií a tiež jej doporučila operáciu až po 25 roku., momentálne nosí šošovky, je veľmi happy , má ich už 6 rokov., skoro 4 roky ako začala nosiť šošovky sa jej nezvyšovali dioptrie až teraz to stúplo., sledovať očné pozadie - to je veľmi dôležité, musí byť o.k.,zdravé.
držím palce
Budiška
17.02.09,11:08
ja som bola na operácii v koncom novembra. V BA Oftum Aupark Towe. Som straaaašne spokojná. Urobila som to opäť. Mala som -2,5 okuliare. Ale nosila som stále šošovky. Teraz je to fantastické, keď si ich nemusíš ráno dávať, večer vykladať, môžeš kľudne zaspať, žiadne červené oči. Vydržíš to v pohode. Prežila som aj väčšie bolesti. Teraz - za týždeň - idem na poslednú povinnú kontrolu. Zatiaľ je všetko v poriadku. Dokonca už na prvej kontrole povedali, že videnie je výborné. Odporúčam to všetkým.
Composite
21.02.09,15:20
poznám 3 ľudí:
2 vidia a 1 nie :(

prvá osoba má po 50 rokoch a dioptrie skoro 13, po operácií všetko ok, aj zrak ok
druhá osoba má 21 rokov a dioptrie 3,5, teraz vidí na 125%, ale postupne sa to zhoršuje.
3 osoba 40 rokov dioptrie do 4, 3 mesiace po operácií pre stratil zrak a doteraz nevidí

PS: operácia nie je navždy, jej účinky trvajú cca. 10 rokov a nedá sa robiť večne, lebo vám obrusujú časť povrchu oka a to nejde donekonečna.

Sú aj iné metódy ako vkladanie šošoviek,..., ak sa zhorší/zlepší zrak, šošovka sa operatívne vymení za inú a hotovo
ksichtoska
05.03.09,20:58
Ja som bola na operácii oči v Košiciach asi pred 6 rokmi. Je to ale ohraničené vekom. Myslim ze do 35 rokov. Urobia ti predoperacne vysetrenia, zistia dioptrie a objednaju ta . Ide to ako na pase. Nakvapkaju oci. Potom ta daju lahnut a daju do oka take nieco ako svorka aby si nemohla zavriet oko. Ale nie je to nic hrozne. Po operacii mas asi 3 dni sosovky. Na kontrole ti ich daju dole. Po operacii som asi dva dni nemohla pozerat na svetlo. Zadebnila som si izbu, lebo som mala velmi citlive oci na svetlo. Ale da sa to vydrzat. Neviem ci sa za tie roky nieco zmenilo, ale ja som spokojna. Mam ale trochu citlivejsie oci na prievan. Vtedy sa platilo cca 12.000 za jedno oko + predoperacne vysetrenie myslim ze 3.000.- uz si to presne nepamatam.
Composite
05.03.09,22:35
pekná hlúposť, že do 35 ;)

presný názov zákroku nevieš?

Je to dosť placné, alebo si mala malé dieotrie
janina987
07.03.09,13:07
Môj manžel má toto za sebou, bol v BB v Novamede, je veľmi spokojný, zrak sa mu napravil do dnes vidí do diaľky super je to už asi 5 rokov, slnečné okuliare po zákroku vôbec nenosil, len mal nejaké kvapky do oka. Prvé dni ho oči dosť rezali a trvalo asi viac ako mesiac kým sa mu zrak ustálil. Až potom začal vidieť pekne ostro. Odporúča to všetkým, ktorí nad tým uvažujú.
Composite
07.03.09,13:18
Môj manžel má toto za sebou, bol v BB v Novamede, je veľmi spokojný, zrak sa mu napravil do dnes vidí do diaľky super je to už asi 5 rokov, slnečné okuliare po zákroku vôbec nenosil, len mal nejaké kvapky do oka. Prvé dni ho oči dosť rezali a trvalo asi viac ako mesiac kým sa mu zrak ustálil. Až potom začal vidieť pekne ostro. Odporúča to všetkým, ktorí nad tým uvažujú.


pekne, len či ti to odporučia aj tí čo už po zákroku nevidia,

stále je tam obrovské riziko a pokiaľ to nie je fakt nevyhnutné, tak radšej čočky, alebo bríle.

Obrusovať sa nedá do nekonečna a po čase sa zrak zas začne zhoršovať.

čiže vypisovať tu, že to všetký odporúčam a nepoznať riziká je trochu prízemné.

Každý nech si to rozmyslí sám, ale nech nezabúda, že bez zraku sa ťažko žije a preto sa naprv robí jedno a potom druhé oko, ak všetko dopadne OK
ksichtoska
08.03.09,20:16
ja som mala 3,5 dioptrie a tam mi namerali az 5. Presny nazov zakroku neviem , akurat sme spisali zmluvu o poskytnuti platenej zdravot.starostlivosti a jej uhrady. Tam je to vedené " ako operačný výkon excimerovým laserom " Ale viem ze nie kazdemu sa da operovat. Neviem od coho to zalezi. Preto vlastne robia tie predoperacne vysetrenia. Ja som vcelku spokojna, lebo predtym som bez okuliarov nevidela ani okolo koho prechadzam. Netvrdim, ze operacia nemoze niest aj nejake riziko. To si uz musi zvazit kazdy sam ci sa na to da.
optimistka
08.03.09,21:19
zväčša píšu ľudia, ktorí majú za seboú odoperované oči s mínusovými dioptriami, ozve sa niekto, kto má za sebou operáciu laserom plusových dioptrí a s akým výsledkom ??
bola som už objednaná, ale nakoniec som nešla, nemala som dostatok informácií a pravdupovediac nepresvedčili ma ani prognózou, ktorú mi vylíčili po vyšetrení v excimeri /ešte k tomu astigmatizmus a tupozrakosť jedného oka/, našťastie to druhé funguje celkom dobre
emmily
14.12.09,09:53
ahojte,
chcela by som sa spytat, ci by mi nahodou niekto nevedel poradit..
Som sedem mesiacov po operacii a chcela by som si dat napustit farbou mihalnice. Myslite si,ze by mi to mohlo nejak uskodit?
Naozaj neviem na koho sa mam obratit s takouto banalnou otazkou :)