janaGT
08.06.05,08:53
Neviete mi poradiť niečo účinné proti bolesti ucha?
Palino
08.06.05,07:21
Sú nejaké kvapky, volajú sa myslím Burovove, alebo nejako podobne.
nikulik
08.06.05,07:28
Neviete mi poradiť niečo účinné proti bolesti ucha?
Skús zajst do lekarne tam ti urcite poradia, ale velmi dobry je aj pristroj, ktory je specialne na liecenie ucha, z ktoreho ide horuci vzduch, mam to doma a je to perfektna vec, len neviem ako sa to vola. Ale skus tu lekaren
sway
08.06.05,07:29
Neviete mi poradiť niečo účinné proti bolesti ucha?
najlepšie lekára - ale naozaj,
ale píšem sem vlastne kôli VAROVANIU - preboha len nepouži ani náhodou UŠNE SVIEČKY !!!! - sesternica si takmer odrovnala zvukovod - 3 mesiace maródovala a išla umrieť od bolesti!!!
zuzanar
08.06.05,07:38
Deťom dávam Otobacid, myslím že sa to tak píše. Tlmí bolesť rýchlo. Ale asi je len na predpis.
evina
08.06.05,07:40
Neviete mi poradiť niečo účinné proti bolesti ucha?
Iba lekára, s uchom sa netreba hrať a dávať tam niečo bez lelkára, podľa mojej mienky, aby nedošlo k poškodeniu .
zlatka
08.06.05,07:47
Skús super liek z " ľudovej liečiteľne" namoč si vatu na paličke do jedlého oleja, / ktorý používaš v domácnosti/ a povytieraj ucho
Viki
08.06.05,07:51
Janka, osvedčený recept, ktorý ma doteraz nikdy nesklamal :)
Tvaroh (klasický) zohriať vo vodnom kúpeli na teplotu trošku vyššiu ako je teplota tela. Navrstviť ho na bielu vreckovku pozdĺž strany (alebo uhlopriečky-podľa veľkosti vreckovky) a zrolovať - vzniknutý šúľok obtočiť okolo ucha z vonkajšej strany a upevniť šatkou.
Deťom som to zvyčajne dávala večer a tak to mali až do rána, ak sa im to nezošuchlo.
Vyskúšaj. Verím, že Ti to pomôže.
Naposledy to pomohlo neterke minulý týždeň.
bepo
08.06.05,10:27
najlepšie lekára - ale naozaj,
ale píšem sem vlastne kôli VAROVANIU - preboha len nepouži ani náhodou UŠNE SVIEČKY !!!! - sesternica si takmer odrovnala zvukovod - 3 mesiace maródovala a išla umrieť od bolesti!!!To sa jej ako podarilo odrovnať zvukovod?Nechala to zhorieť úplne až sa jej ucho popálilo?
Palino
08.06.05,10:43
Keď tu vidím už toľko rôznych rád, zaujímalo by ma, čo si nakoniec urobila a čo Ti pomohlo.
janaGT
08.06.05,10:47
Keď tu vidím už toľko rôznych rád, zaujímalo by ma, čo si nakoniec urobila a čo Ti pomohlo.
bola som v lekárni, kúpila som si kvapky s obyčajným názvom ušné kvapky, mám si ich kvapkať 2-3 krát denne po 3 kvapky. a ak by som aj mala malý zápal tak kvapky ževraj pomôžu aj na to. Takže uvidím. Dúfam, že mi pomôžu a nebudem musieť utekať k lekárovi.
Ďakujem všetkým za cenné rady.
sway
08.06.05,11:58
To sa jej ako podarilo odrovnať zvukovod?Nechala to zhorieť úplne až sa jej ucho popálilo?
použila drahú ušnú sviečku a celá jej pekne natiekla do uška - vosk jej spálil celé vnútro, zaschol tam a potom jej ho museli chirurgicky po kúštičkoch z ucha vyberať - hrôôôza !! - a pritom sa riadila presne návodom...:(
ja by som to neskúšala ani omylom...
bepo
08.06.05,12:16
To by sa nemalo stať-kde kupovala tú sviečku?
elize
16.07.05,10:45
Viem Ti poradiť veľmi účinný sprej z Aloe Vera. Je to sprej prvej pomoci, ktorý sa dá kúpiť len na objednávku. Kolegyňa mala zápal a behom 2 dní ho s týmto sprejom vyliečila.
jasa
16.07.05,13:41
Na zapal stredneho ucha sa pouziva Burov alkohol.. dostat ho v lekarni..treba don namocit pasik gazy dlhy asi 5 cm.. a dat si to do ucha a nechat do druheho dna. Ale najlepsia by bola navsteva lekara.
Paula
16.07.05,19:06
Mám dobré skúsenosti s tým alkoholom..... z babských rád, ak sa nejedná o vážnu vec (čo môže posúdiť len odborník).... kúsok vlašského orecha napichnúť na ihlu, ihlu uchytiť do klieští "kombinačiek" a orech nahriať nad plameňom. Teplý zabaliť do vaty a šup s ním do ucha :)
Muška
16.07.05,20:33
najlepšie lekára - ale naozaj,
ale píšem sem vlastne kôli VAROVANIU - preboha len nepouži ani náhodou UŠNE SVIEČKY !!!! - sesternica si takmer odrovnala zvukovod - 3 mesiace maródovala a išla umrieť od bolesti!!!Ešteže som prednedávnom nevyužila rady priateľa Bepa :D:D:D:D
porfin
17.07.05,08:46
Zarazilo ma to o tej "ušnej sviečke", ja ju bežne používam a nič také sa nestalo.
No ale chcem sa pristaviť pri ušných kvapkách.... POZOR! tie sa majú nakvapkať na gázu alebo vatu a tak vkladať do ucha ALE NEKVAPKAŤ priamo do ucha!!!.. Aj ušná lekárka mi to tak robila. Ale s ušmi nie je stranda a ak by Ti to po tých ušných "kvapkách" neprešlo, bež k lekárovi.
ALDA
17.07.05,10:35
Kočky a kocúrik, bez srandy s uchom je to veľmi vážna vec. Viem čo hovorím,
po 17-ročnej liečbe a posl. dva roky ma liečil môj strýko, som sa dostala v 22-tich dvoch rokoch, po odpadnutí do Prahy, pod sklapel /začínajúci zápal mozgových blán/ po ťažkej 5 hodinovej operácii a pol roka trvajúcom liečení v nemocnici, mám skúseností až,až..Do ucha nikdy nedávajte vatu, iba gázu!! Keď bolí ucho nesmú sa dávať teplé obklady, ani nič teplé vkladať!!! Podporuje to zápal. Pri tých mojích strašných bolestiach mi pomáhala iba nahriata soľ, bolo to super, keď som niekoľko hodín ani nevedela, že mám problémy s uchom. A práve to ma dorazilo, v uchu som mala zápal a to teplo pomáhalo ku kvaseniu. Moje problémy ale začali ešte v detstve, keď v lekárni vymenili masť do ucha, za masť na lišaj. Stalo sa to v Nitre!
Sú veľmi dobré kvapky :Remotic" , ktoré som nejaký čas ešte používala, ale neviem či ešte existujú, pretože ani moja rodina ani ja nemáme problémy s ušami, pretože sa riadia podľa mojich rád.

Držím palce a bez bolesti......
Hela
babenko1
17.07.05,14:14
Aj ja mávam problémy s uškom.. naúčinnejšie sú burovove kvapky... ale len potiaľ, pokiaľ nie je zápal.. so zápalom treba ísť hned k ušnému a musia sa nasadiť ATB. dalšia vec, ak je to často, treba si dávať, aby to neprešlo do chronického bolenia.. a to sa už ťažko dá liečiť...
Lydia1
17.07.05,15:54
moja odskusana rada:sol zohriat v mikrovlnke a potom zabalit do vreckovky.prilozit k uchu- a opakovane zasa zohriat.Mojim trom detom som to praktizovala pri bolestiax a pomohlo.
ALDA
17.07.05,21:29
moja odskusana rada:sol zohriat v mikrovlnke a potom zabalit do vreckovky.prilozit k uchu- a opakovane zasa zohriat.Mojim trom detom som to praktizovala pri bolestiax a pomohlo.
V mojom príspevku som písala, že to som robila aj ja, pomohlo to utíšiť bolesť, ale môžu byť z toho následky. Ak je zápal, tak teplé je nebezpečné dávať do ucha, ani prikladať na ucho!!

Hela
Dank
18.07.05,08:04
V mojom príspevku som písala, že to som robila aj ja, pomohlo to utíšiť bolesť, ale môžu byť z toho následky. Ak je zápal, tak teplé je nebezpečné dávať do ucha, ani prikladať na ucho!!

Hela

Ja mám podobný problém, ktorý ma trápi už asi 2 mesiace nie je to bolesť, ale niečo ako lúpanie v ušiach. Bola som u lekárky, nič nenašli a povedala mi, že či to nemám z krčnej chrbtice. Mám sedavé zamestnanie, ale snažím sa doma cvičiť skoro každý večer cviky z kalanetiky na krčnú chrbticu, dávala som si jeden čas aj kvapky do uší, ale vôbec nič nepomáha. Niekedy som z toho nervózna... Vie niekto poradiť ?
tmhwk
18.07.05,08:44
Ja mám podobný problém, ktorý ma trápi už asi 2 mesiace nie je to bolesť, ale niečo ako lúpanie v ušiach. Bola som u lekárky, nič nenašli a povedala mi, že či to nemám z krčnej chrbtice. Mám sedavé zamestnanie, ale snažím sa doma cvičiť skoro každý večer cviky z kalanetiky na krčnú chrbticu, dávala som si jeden čas aj kvapky do uší, ale vôbec nič nepomáha. Niekedy som z toho nervózna... Vie niekto poradiť ?
Moze to byt z prievanu si myslim...ked som v prahe casto chodil metrom, tam strasne fuka a mal som taketo problemy s usami. Ked som chodit prestal, postupne sa to zlepsilo az to celkom zmizlo.
Mortisha
18.12.06,13:06
ahojte neviete ako sa lieci zapal ucha?antibiotikami?prosim odpiste zajtra idem k lekarke a mam strasny strach:mee:
ALDA
18.12.06,13:38
ahojte neviete ako sa lieci zapal ucha?antibiotikami?prosim odpiste zajtra idem k lekarke a mam strasny strach:mee:

Neboj sa,možno postačia iba kvapky.:)
rada
18.12.06,13:58
Občas sa mi stane tiež, že pocítim v jednom uchu slabú bolesť. Mám vyskúšaný strúčik cesnaku, ktorý na tenšom konci troch nožom narežem a dám jemne cca na 20 minút do ucha. Po vytiahnutí troška vyčistím vatičkou na paličke a bolesť prejde. Ovšem ak by bola bolesť väčšia som jednoznačne za lekára.
Mortisha
18.12.06,14:21
no ja mam zapal takze idem ku lekarke.pocula som ze sa to lieci antibiotikami tak neviem ale hrozne sa bojim
Tweety
18.12.06,14:24
no ja mam zapal takze idem ku lekarke.pocula som ze sa to lieci antibiotikami tak neviem ale hrozne sa bojim Neboj, vyšetrenie je trošku nepríjemné, ale dá sa zvládnuť. Kľud, na odľahčenie strachu, ucho Ti nechajú:)
Mortisha
18.12.06,14:25
moze sa mi tam rypat v uchu?
Tweety
18.12.06,14:25
moze sa mi tam rypat v uchu? No samozrejme, že sa na ušíko pozrie, ako inak zistí, čo mu je?
Mortisha
18.12.06,14:26
a velmi to boli?
Mortisha
18.12.06,14:26
ja viem ze pozrie,ale ci to boli?
Tweety
18.12.06,14:27
ja viem ze pozrie,ale ci to boli?
Nechaj sa prekvapiť.:cool:
Mortisha
18.12.06,14:31
ale ja to musim vediet,co mi tam bude robit
Nika
18.12.06,15:54
ja viem ze pozrie,ale ci to boli?

Ako sa môže niekto s takýmto nickom báť............:)
Mackovka
27.12.06,10:22
Aj mňa pred časom šialene opakovane bolelo ucho. Išla som sa na ušné opýtať, či ma vyšetria (bola sobota), ak donesiem papier z pohotovosti. Išlo to bez problémov a bez bolesti. Primárka, ktorá slúžila mi oznámila, že ucho mám v absolútnom poriadku a bolesti sú zo zubov. Na zuboch nebolo nič vidieť, následne mi u zubára zistili, že mám jeden zub vrastený naležato v ďasne. Nebol čas na operáciu, tak som využívala antibiotiká. Odteraz, keď ma rozbolí ucho, idem k zubárovi. Želám dobré vyšetrenie a skoré uzdravenie.
Kolenčík
28.12.06,17:39
V starom, ale dobrom som našiel tento návod keď v uchu pichá: 20 g cesnaku, jemne pokrájaného a 50 g olivového oleja sa trochu povarí, precedí cez plátno - teplé kvapkať do ucha a uzavrieť vatou. Skúsite?
dracica
28.12.06,18:22
no ja mam zapal takze idem ku lekarke.pocula som ze sa to lieci antibiotikami tak neviem ale hrozne sa bojim

Keď som bola asi desaťročná mávala som opakovane zápal stredneho ucha a viem čo to je vôbec to nie je príjemné, takže netreba trpieť, ale hneď ísť k lekárovi a liečiť to antibiotikami...Musím si zaklopať, ale už asi dvanásťrokov ma uško nebolelo...;)
nikipiki11
14.02.08,18:08
Dobry.Prosim nevie mi niekto pomoct?strasne ma boli ucho a oblast okolo ucha a zubov na lavej strane sanky uz asi 4 mesiace.Bola som u neurologicky ta mi dala nejake tabletky na zapal tie mi zaberali ale znovu mi cich uz nepredpisala.Zubar povedal ze zo zubov tato bolest nemoze byt a usny mi povedal ze som zdrava ako buk.Pred mesiacom som mi pomahala vana z alpou ale teraz uz nezabera.Neviete co mam robit??? Mam zas chodit po doktoroch? ma to nejaky vyznam???:confused:
sway
14.02.08,18:48
Dobry.Prosim nevie mi niekto pomoct?strasne ma boli ucho a oblast okolo ucha a zubov na lavej strane sanky uz asi 4 mesiace.Bola som u neurologicky ta mi dala nejake tabletky na zapal tie mi zaberali ale znovu mi cich uz nepredpisala.Zubar povedal ze zo zubov tato bolest nemoze byt a usny mi povedal ze som zdrava ako buk.Pred mesiacom som mi pomahala vana z alpou ale teraz uz nezabera.Neviete co mam robit??? Mam zas chodit po doktoroch? ma to nejaky vyznam???:confused:

Neporadím Ti nič svetoborné - ucho nie je sranda - isto by som to riešila len cez lekárov....
ja ti len chcem povedať čo neurobiť - aspoň ja mám veľmi škaredú skúsenosť:
NEDAJ sa nahovoriť na ušné sviečky!!!! - sesternica si tým veľmi ublížila.
nikipiki11
15.02.08,06:59
dakujem za radu...ja si ani nic podobne nechcem dat davam si alpu...uvidim este tyzden a ked nie tak budem musiet zas chodit po doktoroch...len nechcem zas vymeskavat v skole:-( ale dakujem myslela som si ze inak asi sa to nebude dat riesit:-) pekny dnik
evicka5
15.02.08,07:36
Na bolesť ucha je dobrá jazvečšia masť.Mám s tým skúsenosť.
aaandrejj
15.02.08,07:48
skús produkty ***** *******************
aaandrejj
15.02.08,07:56
skús produkty ***** *******************
bonita
16.06.09,09:11
Mam zapal ucha a neznesitelne bolesti - rezanie, trhanie, ked pominie ucinok ibalginu, ktore ma v noci razom zobudia a musim si davat dalsi ibalgin, ak chcem dospat a netrpiet. Mam uz aj ATB, zatila druha tbl.
Pristavila som sa pri prispevku ALDY, ze sa nemaju davat teple obklady. Vsade na nete/ tusim, primar, zdravie/ sa prave teple obklady radia ako ucinne / aj mne pomohli v prvy den/. Tak som zmatena - davat ich alebo nie?
Bionda
17.06.09,06:27
bonita, skús aj ušné kvapky Burow- šráfik do ucha, aj deťom zaberá, uľahčuje hojenie a pomáha pri liečbe zápalových ochorení. Zväčša uľaví.
elpka
17.06.09,06:54
Mam zapal ucha a neznesitelne bolesti - rezanie, trhanie, ked pominie ucinok ibalginu, ktore ma v noci razom zobudia a musim si davat dalsi ibalgin, ak chcem dospat a netrpiet. Mam uz aj ATB, zatila druha tbl.
Pristavila som sa pri prispevku ALDY, ze sa nemaju davat teple obklady. Vsade na nete/ tusim, primar, zdravie/ sa prave teple obklady radia ako ucinne / aj mne pomohli v prvy den/. Tak som zmatena - davat ich alebo nie?

Ach zlatko presne týmto som si prešla pred týždňom, až na to že ja neznesiem lieky, tak od bolesti neprichádzalo do úvahy niečo brať, ja som aj po brufene ako nadrogovaná....:cool:, ja som mala aj opuchnuté celé ústa, takže som nedobrovoľne držala prísnu diétu :D ATB 24h som brala dve balenia po sebe a k tomu som si dávala gél do ucha, doba liečenia 2 týždne a teraz v piatok som bola na poslednej kontrole, ale zaľahnuté mám stále.....:cool:
Treba to len nejako vydržať , radšej neskúšaj žiadne experimenty, aby to nebolo potom horšie....a ak máš ATB 24h tie zaberajú až po 3 dávke, aspoň ja mám takú skúsenosť.
bonita
17.06.09,09:07
Ja ma ATB 2x za 24 hod., aj gazu v uchu od mudr. na ktoru si kvapkam burowove kvapky. Uz ki to preslo aj na druhe ucho, udajne je to zapal vonkajsieho ucha. Uz som pri stvrtej tbl. a prekvapuje ma, ze sa mi chytilo aj druhe ucho. Alebo tie ATB. zaberaju az neskor, nechapem. Hlavu mam teraz ako vo zveraku, tlak z oboch stran. A samozrejme som pod stalym vplyvom ibalginu, lebo ta bolest je ozaj silna.
pasuliatko
17.06.09,09:23
nič alebo vyhľadať lekára
bonita
17.06.09,12:33
Tak dnes mi orl vybral gazu z laveho ucha a dal zase do praveho - toho lepsie pocujuceho. Tak teraz moja komunikacia s okolim je obohatena a slovicko " čože?".
Som nachluchla ako patron, je to ako v sne, sumi mi v hlave.

Dufam, ze az ATB zaberu, budem zase normalne pocut. Mate s tym skusenost?
Dáša_
17.06.09,12:48
Tak dnes mi orl vybral gazu z laveho ucha a dal zase do praveho - toho lepsie pocujuceho. Tak teraz moja komunikacia s okolim je obohatena a slovicko " čože?".
Som nachluchla ako patron, je to ako v sne, sumi mi v hlave.

Dufam, ze az ATB zaberu, budem zase normalne pocut. Mate s tym skusenost?

syn mal od malička časté zápaly stredného ucha - s ATB je problém v tom, že oblasť ucha je málo prekrvená a preto sa tam tie atb len ťažko dopravujú. Preto liečenie dlho trvá.

Nám veľmi pomohlo, ked nám lekár predpísal kvapky Otobacid - jednak zmiernujú zápal a obsahujú (podľa slov lekára) anestetikum, takže ucho prestáva bolieť.
Simonab
17.06.09,16:25
Presne ako vraví Dáša oblasť ucha je málo prekrvená. Ak môžem poradiť na prekrvenie je dobré gingio, ginkoprim a neviem aký ešte majú tie tablety názov, lebo sú rôzne. Ja im vravím antidementiká.:D Samozrejme treba užívať lieky, ktoré predpísal lekár, toto je len doplnok. Bolo by dobré sa na to spýtať aj lekára. Ale určite ti tie lieky neuškodia sú vyslovene na prekrvenie mozgu, a málo dostupných miest.
bonita
18.06.09,09:51
To gingio by mi mohlo skor pomoct na migrenu - tej totiz pomoze prekrvenie a rotiahnutie ciev.

Inak prve ucho ma uz takmer neboli - urcite pomohla gaza a do nej burovove kvapky. Tak pretrpievam gazu aj v druhom uchu a dufam, ze rovnako dobre pomoze.

mimotemyTa hluchota ma take vyhody, ze teraz uz nepocujem slabsie zvuky - ked sa psy skrabu, nevadi mi uz ked sa rozstekaju. Ked si idem poobede dospat, moze ist vedla v kupelni aj pracka, aj dcera sa tam moze sprchovat a nerusi ma.
Ale - televizor mam zvuk na maximum, co zase vadi dcere, nepocujem zvuk motora auta a keby sa v nom nieco dialo alebo dostanem defekt pri pomalej rychlosti ani nezistim, premskavam hovory, lebo nepocujem dobre zvonit telefon. Muz dobre nevidi, tak s nim nemozem komunikovat sms kami a a ja zase dobre nepocujem.:D
A pripadam si ako v noci pri mori, ked som zaspavala - neustaly sum v usiach.
bonita
18.06.09,21:43
bonita, skús aj ušné kvapky Burow- šráfik do ucha, aj deťom zaberá, uľahčuje hojenie a pomáha pri liečbe zápalových ochorení. Zväčša uľaví.

Nevies prosim ta, ci po vybrati tej gazy ucho vycistia? Zostalo mi tam z tych kapiek a gazy nieco drobive, ako piesok a skusila som to zdravsie ucho, jemne tycinkou s vatou, a mam pocit, ze to mam stvrdnute pri bubienku. Myslim, ze to je dovod tej nedoslychavosti.

Kontrolu mam az v pondelok, ale uz som unavena z toho sumu a hluchoty.
alla66
18.06.09,22:17
Najčastejším dôvodom bolesti ucha je prievan.:mee: V minulosti okrem rádia a TV , jediným informačným zdrojom boli velikááánske komunistické noviny:eek: Pravda a Smena , ktoré mali ďalšie vynikajúce uplatnenie pri bolesti ucha....stočili sa do lievika, užší koniec sa priložil k uchu a širší zapálil....pri tejto liečbe ste cítili a počuli, ako prievan opúšťa vaše ucho...bolo potrebné párkrát opakovať úkon na obidve uši a bolesť prestala....okamžitá úľava....:---:---:---:D
pri dnešných scvrknutých veľkostiach novín z kriedy, alebo... (žeby z papiera?).....sa liečba nedá kvalitne praktikovať...:D:)
alla66
19.06.09,18:43
To gingio by mi mohlo skor pomoct na migrenu - tej totiz pomoze prekrvenie a rotiahnutie ciev.

Inak prve ucho ma uz takmer neboli - urcite pomohla gaza a do nej burovove kvapky. Tak pretrpievam gazu aj v druhom uchu a dufam, ze rovnako dobre pomoze.

mimotemyTa hluchota ma take vyhody, ze teraz uz nepocujem slabsie zvuky - ked sa psy skrabu, nevadi mi uz ked sa rozstekaju. Ked si idem poobede dospat, moze ist vedla v kupelni aj pracka, aj dcera sa tam moze sprchovat a nerusi ma.
Ale - televizor mam zvuk na maximum, co zase vadi dcere, nepocujem zvuk motora auta a keby sa v nom nieco dialo alebo dostanem defekt pri pomalej rychlosti ani nezistim, premskavam hovory, lebo nepocujem dobre zvonit telefon. Muz dobre nevidi, tak s nim nemozem komunikovat sms kami a a ja zase dobre nepocujem.:D
A pripadam si ako v noci pri mori, ked som zaspavala - neustaly sum v usiach.


Nechcem Ťa strašiť, väčšinou otorinolaryngológ posiela pacientov
so šelestom ( Tinnitus) a poruchou sluchu na pár dní do nemocnice na preliečenie, kde denne budú dostávať infúzky...


Zostalo mi tam z tych kapiek a gazy nieco drobive, ako piesok a skusila som to zdravsie ucho, jemne tycinkou s vatou, a mam pocit, ze to mam stvrdnute pri bubienku. Myslim, ze to je dovod tej nedoslychavosti.Nie je stvrdnutý ušný maz? Nečisti si vnútorný zvukovod tampónom ani prstom. Takýmto spôsobom sa ušný maz dostáva hlbšie a môže upchať bubienok.
Mimuska11
27.07.09,08:06
no vidim ze tu je vela rad ktore mozno funguju mozno nie u kazdeho je to ine ja mavam problemy s uchom bud jednym alebo druhym prave teraz mam tiez a uz som zufala s toho zacalo to na dovolenke potom to prestalo po burovyych kvapkach aj uz atibiotikach a vyskusala som aj usne sviecky no a snimi som nemala taky problem ze by som mala nieco so zvukovodom prestalo to a teraz zas ma to zacalo bolet uz sme vyskusali vsetko bravcovu mat roztopit vlaznu dat na vatu a do ucha trochu to stlmilo ale nepomohlo alebo uz sme vyskusali aj kusok secnaku do vaty a to dat do ucha aj to zmiernilo bolest ale nepomohlo asi si hovorite ze preco nejdem doktorke no lebo uz mi raz prepichovali ucho a hrozne to bolelo tak to nechcem zazit znovu ale uz ma rodicia presvedcili ze pojdeme doktorke a budeme to chciet liecit a nie hned prepichovat tak mozno si myslite ze naco som sem pisala vsetko ako blba ale chcem vam poradit skuste hnet ist doktorke a nie ako ja ze som to natahovala sice este natahujem lebo sa bojim ale potom to je tym horsie =) tak vam vsetkym drzim palce nech vas to prejde lebo viem aka je to bolest a ake to je neprijemne
bonita
27.07.09,09:42
Ja som mala s usami problem asi tri roky - raz boleli, raz tiekli. Teraz po prelieceni burow. kvapkami a ATB mam konecne pokoj. Takze jednoznacne lekar.
Kremnicka
27.01.11,13:19
no, nasu malu teraz boli usko a pri hladani receptov som nasiel nasledovne :

Bolesť ucha? Je možné, že si chytila prievan? Tak tu je starý babský recept, možno sa si bude zdať divný, ale veľmi to pomáha. Takže: zoberieš si veľké noviny, skočíš ich do kornútka, úzky koniec s maličkým otvorom vložíš do ucha. Polož si hlavu na stôl, prilož kornút a požiadaj niekoho, aby tie noviny zapálil. Pomaličky ako to bude horieť,ucho sa ti začne zohrievať, ak tam máš prievan, slabo to buchne a tebe sa veľmi uľaví. Robím to takto už roky a teraz aj svojim deťom. Niet lepše úľavy. Keď to buchne vlož noviny do kýbla s vodou a do ucha si daj vatu.Jediná nevýhoda je,že budeš mať v byte trocha smradu.

strasne dobre sme sa s manzelkou zasmiali, takze to pripinam v plnom zneni bez uprav. BTW problem s uskom sme vyriesili - do gazy trosicku cesnaku, ocot, skutene vlozit do uska. Asi 15 min a uz jej bolest polavila.
nadula23
29.01.11,20:03
Kúsok rozpučeného cesnaku do vatičky a na noc ale aj cez deň do ucha
miro373
04.01.12,11:14
Dobry den mne velmi pomohol paralen 500 mg a antibiotiká.
bolave ucho
09.08.12,02:59
viete mi niekto pls poradit nieco ucinne na bolest (mozno aj zapal )ucha? Uz som skusala borove kvapky a tie mi vzdy zabrali ale potom uz nie a tak nam poradili otabacid ten zabral ale ked som sa zacala na jazere potapat zacalo ma zase boliet ucho a toto uz nezabralo:(. Je lepsie ist na orl alebo pockat ci to zaberie? Lebo co som pocula o orl tak kamaratke tam urobili len vyplach ktory nezabral a aj tak si to potom vyliecila doma:confused:
poradte pls diki:)
bolave ucho
09.08.12,03:15
pls poradte mi co je naj na bolet ucha vzdy mi pomahali borowe kvapky ale teraz uz nie...vzdy ked sa dlhsie potapam zacnu ma boliet uska .Uz som vyskusala aj otobacid,ktory tiez zabral ale ked uz ma nic nebolelo a potopila som sa zase ma zacali boliet usi teraz skusam ovedcenu metodu od kamaratky levandulu namocenu v liehu .....obcas to utlmy ale niekedy sa mi to vrati tak silno,ze si davam mig 400 proti bolesti.....teraz mam v uchu taky pocit ako keby som tam mala vatu a pritom tam ziadnu nemam.Zasekli sa mi tam niekde tie kvapky???:confused: Mam ist k usnej ci pockat,kym to zaberie:confused::confused::confused: