dusko25
20.01.09,20:29
Co by ste mi odporucili na zlepsenie travenia? Ktore potraviny obsahuju najviac vlakniny? Nechcem uzivat ziadne medikamenty. Dakujem.
arizona
20.01.09,19:36
Tráveniu pomáha pravidelný pohyb.Buď cvičenie, alebo len obyčajná prechádzka.
Alebo bylinkové čaje,striedať podľa sezóny,príp. sušené.
Alebo bylinky-koreniny pridávať do jedla napr: http://www.dobrarada.sk/?id_menu=19111&module_action__45287__id_art=10316
pasuliatko
20.01.09,22:03
Co by ste mi odporucili na zlepsenie travenia? Ktore potraviny obsahuju najviac vlakniny? Nechcem uzivat ziadne medikamenty. Dakujem.

veľmi dobrá kniha na toto je Jedlo ako liek,jedlo ako jed. tham máš všetko popísané. treba jesť vela surovej zeleniny a ovocia. dostatočný pohyb,ak ti zle trávi treba zájsť za lekárom a on urobí podrobné vyšetrenia ;)
dusko25
21.01.09,14:11
Ta kniha - Jedlo ako jed, jedlo ako liek je od Ridest Digest Vyber?
dusko25
21.01.09,14:12
A co strava - okrem cerstvej zeleniny a ovocia?
misomiso
21.01.09,14:15
A co strava - okrem cerstvej zeleniny a ovocia?

Okrem ovocia a zeleniny (napr. surova mrkva) si treba kupit domacu pekaren na chlieb, ale aj spolu s mlyncekom na obilie. Takto si mozes robit denne skutocne celozrnny chlieb.
pasuliatko
21.01.09,14:30
Okrem ovocia a zeleniny (napr. surova mrkva) si treba kupit domacu pekaren na chlieb, ale aj spolu s mlyncekom na obilie. Takto si mozes robit denne skutocne celozrnny chlieb.

thaku múku predávajú aj v obchode, napr. LIDL mi tham kupujeme múku majú dobrý výber:)
misomiso
21.01.09,17:56
thaku múku predávajú aj v obchode, napr. LIDL mi tham kupujeme múku majú dobrý výber:)

Myslis tie hotove zmesi? Precitaj si zlozenie, kolko je tam chemie.
bolacka
23.01.09,14:33
takze, ja som mala velky problem s travenim, dokonca som bola na rektoskopii a tam mi gastroenterologicka povedala ze si mam davat kazdy den do jogurtu psenicke otruby..
..ja som si davala do akctivie musli dve cajove lyzicky kopcomm psenicnych otrub (vyzera to ako struhanka), zamiesala som a kazdy den takto jednu davku konzumovala..
..moja travenie sa krasne napravilo..samozrejme ze pre mna bola velka zloba stres, co niekedy ani activia s otrubami nepomohla ale je to naozaj lepsie..
...a taktiez gastroenterologicka mi povedala ze psenicke otruby su najvacsi zdroj vlakniny na slovensku..ja som ich kupila v klasickych potravinach v takom malom sacku..urcite to najdes..setky taketo semiacky ako proso, pseno, otruby, musli a podobne maju na jednom mieste...urcite to skus..
...a hlavne tie dve cajove lyzicky su uplneminimum vlakniny ktore mas denne prijat..bolo by lepsie prijat jej viac vo forme zeleniny a ovocia, orieskov, susenych jablk hlavne..predides rakovine hrubeho creva, ktora sa stava byt novou civilizacnou chorobou..
..susene jablcka nekupuj...najlepsie je vysusit jablcka ci uz v susicke ktoru kupis v nejakom elektrobchode alebo aj na radiatore sa to dobre da:)..
bolacka
23.01.09,14:34
no a aby som nezabudla tie psenicke otruby mozes pridavat aj do omacok a podobne..ale zase nie ich varit aby sa neznehodnotili..ale to som este neskusala to dat do omacky..neviem si predstavit ako mi take nieco plava v svieckovej:D
syrik
23.01.09,14:46
Activia je výborná vec na trávenie,aj tie pšeničné otruby a vláknina ako taká,ale netreba zabúdať,že pri príjme vlákniny treba zvýšiť príjem tekutín...a vyskúšaj čaj z paliny....alebo myší chvostík...=))
bolacka
23.01.09,15:03
to uz snad v tejto dobe plnej informacii nieco ako pitny rezim netreba nikomu pripominat:)..ale mas pravdu:)aj to treba pri prijme vlakniny...
berkod
05.02.09,15:33
Ja mam velmi dobre skusenosti s pouzitim Aloe Vera gelu, pomohol nielen mne, ale aj vela mojim znamym.
pasuliatko
05.02.09,20:01
Myslis tie hotove zmesi? Precitaj si zlozenie, kolko je tam chemie.

a v čom nie je?:D
velvet
06.02.09,19:39
Mne spôsobovali problém s trávením kukurica a paprika. A to nie len plody, ale aj korenie, a škrob pridávaný do jedál...takže sa tomu vyhýbam na ďaleko, a s trávením problém nemám. Píš si jedlá ktoré cez deň ješ, a urob si vyhodnotenie za celý týždeň. Určite tam nájdeš niečo, čo si dostal do tela každý deň, a na pár dní to vylúč. A uvidíš či to bolo ono... Nejem ani orechy, a nepijem kofeín a alkohol...ževraj spôsobujú zamorenie organizmu plesňami a toxínmi. Jasne že občas si to vynahradím :rolleyes:...ale nie do bezvedomia :D
BETYS
14.02.09,15:54
V prvom rade doporučujem očistu organizmu podľa východnej medicíny. Až potom upravovať stravu. Mala som v otrasnom stave žalúdok a tráviaci trakt.
Tieto problémy vznikli z vedľajších účinkov užívaných liekov.
arizona
14.02.09,16:53
Na žalúdok a prečistenie veľmi dobre pôsobí aj acidofilné mlieko,kefír a pod. Piť pravidelne aj dlhšiu dobu.:)
Zitulda
07.12.09,09:41
Toto je pre každého, kto má problémy s trávením...prečítajte si.
Aankaa
10.12.09,09:14
Na zlepšenie trávenia odporúčam pohyb, nepiť bublinkaté nápoje s obsahom náhradných sladidiel! a po ťažšom, výdatnejšom jedle, alebo len tak - na záver dňa si dať pohár-dva piva. Netreba hneď vychladenú 12-stku,:) aj nealko pomáha.
Môj priateľ mal x rokov problémy so žalúdkom, trávením, nafukovaním... z domu nikdy neodchádzal bez liekov vo vrecku...tak bol naučený potláčať bolesti a problémy. Spolužitím sa prispôsobil mojim návykom , a dnes si vysmiaty vychutnáva domáce klobásky, šaláty s kukuricou, aj čerstvý chlieb môže ;)
... ale zase tiež s mierou.
cabada
16.12.09,06:41
O trávení veľa napísal aj Igor Bukovský v knihe Návod na prežitie muža. Dobrý darček pod stromček pre chlapa ;)
Inak, tak ako píšu ostatní :
Pohyb akýkoľvek, veľa vody, ovocie a zelenina, kyslé mliečne výrobky, ovsené vločky, otruby, strukoviny, krúpy...
Najlepšie žiadne výrobky z bielej múky, ryžu nahraď naturálnou, žiadny glutaman, žiadne polotovary typu sáčkové polievky, paštéty, konzervy..., žiadne salámy...

Prečítaj si aj tému Chudnutie ako, tam mnoho ľudí písalo aj o strave, tej správnejšej, čo má samozrejme dobrý vplyv aj na trávenie.
Snajper2
29.07.11,21:13
vedel by mi niekto odporučiť niečo, z čoho by človeka dobre prehnalo? skúsil som rôzne jogurty, vločky, ovocie, zeleninu, čaje, mlieko. ale nič. a švédske kvapky, a podobné veci skúšať nechcem, lebo to obsahuje alkohol. stolicu som nemal už dosť dlho. už neviem, čo mám robiť
adi11
29.07.11,21:16
vedel by mi niekto odporučiť niečo, z čoho by človeka dobre prehnalo? skúsil som rôzne jogurty, vločky, ovocie, zeleninu, čaje, mlieko. ale nič. a švédske kvapky, a podobné veci skúšať nechcem, lebo to obsahuje alkohol. stolicu som nemal už dosť dlho. už neviem, čo mám robiť
..a kvapky gutalax si skusil ?
lujza.j
29.07.11,21:18
vedel by mi niekto odporučiť niečo, z čoho by človeka dobre prehnalo? skúsil som rôzne jogurty, vločky, ovocie, zeleninu, čaje, mlieko. ale nič. a švédske kvapky, a podobné veci skúšať nechcem, lebo to obsahuje alkohol. stolicu som nemal už dosť dlho. už neviem, čo mám robiť

aby vyprázdňovanie bolo pravidelné treba komplet zmeniť stravovanie, veľa zeleniny, ovocia, žiadne biele pečivo.jednorázové preháňadlá nie sú riešenie, črevo si na to zvykne je lenivé a samo sa už nevyprázdni.
je super ráno 1PL jablčného octu v 2dc vody.
v tomto období u mňa 100% preháňadlo, červený melon, ale veľa.
esk.cas.sk/clanok/6472/zdrave-travenie.html
alabut
30.07.11,04:06
Burciak s brznutym mliekom a moze sa skombinovat s melonom, co spomina lujza. Clovek absorbuje v zrychlenom konani aj vitaminy aj bielkoviny. :-)
jaros5
30.07.11,09:04
vedel by mi niekto odporučiť niečo, z čoho by človeka dobre prehnalo? skúsil som rôzne jogurty, vločky, ovocie, zeleninu, čaje, mlieko. ale nič. a švédske kvapky, a podobné veci skúšať nechcem, lebo to obsahuje alkohol. stolicu som nemal už dosť dlho. už neviem, čo mám robiť

Ráno na "lačný" žalúdok vypiť 3-4 dcl teplej vody:eek: ( 100%-ný účinok);:)
ACCNT
30.07.11,13:54
ja obcas uzivam psyllium, co je kvazi sama vlaknina. dam si 4 lyzicky do vody a do 24 hod. je stolica ista.
Gina Er
30.07.11,14:13
vedel by mi niekto odporučiť niečo, z čoho by človeka dobre prehnalo? skúsil som rôzne jogurty, vločky, ovocie, zeleninu, čaje, mlieko. ale nič. a švédske kvapky, a podobné veci skúšať nechcem, lebo to obsahuje alkohol. stolicu som nemal už dosť dlho. už neviem, čo mám robiť
skús sušené slivky,môžeš ich pred jedením namočiť v troche vody,ak by boli príliš suché.Skús ajkompót-jablko,marhule,broskyne.....alebo si kúp v lekárni....teraz ma sakriš nenapadne,ako sa to volá,ale sú to také kocky zo sušeného ovocia,predávajú to aj na kusy....
Mackovka
19.08.11,08:12
Ak Ti nič nepomáha, skús Regulax ale nie chemický, dostať aj prírodný - také kocky, ktoré obsahujú okrem iného aj sušené slivky.
ivantt
19.08.11,17:37
ucinna je aj žinčica zapita pivom :D ... ale vsetky prehanadla su onicom, to treba riesit pricinu a nie nasledok... prehanadlo je jednorazove a pomoze len nachvilku. skus zistit pricinu...
lujza.j
19.08.11,18:27
ucinna je aj žinčica zapita pivom :D ... ale vsetky prehanadla su onicom, to treba riesit pricinu a nie nasledok... prehanadlo je jednorazove a pomoze len nachvilku. skus zistit pricinu...

áno:)
ale je veľa takých ludí ktorí fungujú iba s preháňadlom, kedy vlastne črevo zlenivelo a samo sa nevyprázdni. každopádne je to o strave, viem to z vlstných skúseností. no a určite to nie je v jogurte aktivia:D;)
petermikuláš
19.08.11,19:52
Určite by som ti odporúčal urobiť si test na celiakiu. Nemusí ísť hneď na gastrofibroskopiu, stačí ak si kúpiš v lekárni test na celiakiu a z kvapky krvi si to sám doma urobíš.
myara
27.08.11,06:44
veľmi dobrá kniha na toto je Jedlo ako liek,jedlo ako jed. tham máš všetko popísané. treba jesť vela surovej zeleniny a ovocia. dostatočný pohyb,ak ti zle trávi treba zájsť za lekárom a on urobí podrobné vyšetrenia ;)
tato kniha je fakt super, moja mama si ju kupila velmi davno, ale stale do nej pozera, ked nieco chce vediet, a tie prekrasne fotky, co su v nej...
dusansl
29.08.11,18:54
Dobrý večer prajem všetkým návštevníkom porady,
nedalo mi, aby som Vám nepovedal kus pravdy o nastolenom probléme. Trávenie, jednoduché slovo, ak ale organizmus nepracuje ako má, mimoriadne zložitý a zdravie ohrozujúci jav. Čo stojí za jeho porušením?
Príčin je hneď niekoľko. Porucha trávenia prijatej potravy môže vzniknúť ako priamy dôsledok jedného alebo opakovaného užívania ATB(antibiotiká)
Ich vývoj ich na takúto činnosť naprogramoval, aby ničili všetky prítomné baktérie, a tak spolu s choroboplodnými zničia aj tie telu prospešné. Ak sa to nepodarí pri prvom užívaní, určite sa tak stane pri opakovaní ich užívania.
Výsledok je vznik dizbakteriózy organizmu a začiatok vlečúcich sa reťazca zdravotných dokonca aj vážnych ochorení. Ak navštívite gastroenterológa , alebo vešticu a oni Vám poriadia denne po jedle piť Aktimel, vedzte , že sú to skrytí spolupracovníci jeho výrobcu. Za každého naverbovaného neboráka im určite platia mastné prémie. Vedzte , že Vás zlomyseľne navádzajú stať sa otrokmi jeho pitia a plnenia kasičky jeho výrobcu.
Prečo?
Lebo jeho kultúra je ľudskému žalúdku celkom cudzia a na jej základe si vlastnú črevnú mikroflóru nikdy neobnovíte. Tak!
Celkom jednoducho si pomôžete tak, ak počas niekoľkých po sebe idúcich dní si spolu s partnerom dožičíte pár niekoľkominútových dlhých vášnivých bozkov.
Čo sa stane , slinami si s nim vymeníte pár miliónov baktérií, na ktorých základe sa znova pomnoží celá Vaša mikroflóra a je to.
Zoberte do láskavej pozornosti ešte jednu informáciu. Na svete je len jeden mnoho miliónkrát vyskúšaný prostriedok, ktorého zloženie je priamo cielené , aby rozvoju užitočných baktérii poskytlo správnu kultivačnú pôdu a zároveň upravilo celé hormonálne prostredie tak, aby sa procesy v tráviacom trakte a oboch črevách trvalo upravili.
A je po probléme!
Tak tento scenár farmácia a mliekari nemajú radi, oberá ich o kšeft.
Sami posúďte , čo chcete. Za asistencie jalových ale pekne znejúcich klamstiev zostať závislákmi, alebo si čo najjednoduchšou cestou upraviť zdravie tak, aby ste sa cítili v ňom zase dobre.
Prajem všetkým skoré zbavenie sa problémov. Dusansl
dusansl
23.12.11,13:03
TRÁVENIE

ZACHRÁNI NÁS DETOXIKÁCIA ?
Novodobá medicína ignoruje skutočnosť, že bez dôkladnej očisty celého tela , sa nedá dosiahnuť jeho vyliečenie. Túto základnú pravdu spoznali ľudia Tibetu už pred štyritisíc rokmi.
Súčastná medicína dokázala , že ľudské telo je zásobované živinami nevyhnutnými pre život sieťou ciev a kapilár, ktorých dľžka je viac ako 100 tisíc kilometrov. Ako sa dá predísť hoci srdcovocievnym ochoreniam, keď tento dokonalý systém pravidelne nechceme čistiť.
Musíme si uvedomiť, že pri súčastnom spôsobe stravovania a výživy platí nasledovné:
- 2O ročný človek ma približne 15% ciev čiastočne zanesených soľami a cholesterololom.
- 4O ročný človek má už vo svojich cievach toľko nánosov rovnakého zloženia , že priechodnosť jeho ciev je znížená dokonca o 50%.
- 60 ročný senior je na tom ešte horšie. Celý jeho cievny a kapilárny systém je priechodný len na 25% . Zostávajúcich 75% vypľňajú usadeniny solí a cholesterolových plátov.
Uvedený prierez základnými vekovými skupinami temer bez výnimky platí ako pre Európu ,tak skoro pre celý zbytok západného sveta.

Povezdte teda, ako môžu byť jeho obyvatelia zdravý?

Ako sa dá predísť srdcovocievnym ochreniam, keď taká zložitá rieka života akým v skutočnosti cievny systám je , zostane upchatá kalmi?

Kto z ľudí vie o skutočnosti, že sa ľudskom tráviacom trakte za 40 rokov života od 4 ať do 15 kilogramov kalových usadenín! Málokto . Smutné je , že o týcho život skracujúcich nástrahách už pred tisícročiami dobre vedeli ľudia ďalekého východu . Vzdelanci vo svojich medicínskych traktátoch dokonca uvádzali, že práve tráviaci trakt je to miesto, ktoré verne v celej šírke odzrkadľuje stav ľudského zdravia. Práve oni dospeli k poznaniu, že až 75% ľudskej imunity má zaklad v črevách. Svojou mimoriadnou vnímavosťou a výnimočnými pozorovacími schopnosťami zistili, že ak má byť šlovek zdravý, musí si svoje črevá vyprázdniť následne po každom jedle.
V modernej dobe tento rytmus nedokáže udržať najmenej 25-30 % dopelych ľudí. Nie je žiadna výnimka, že až takéto vysoké percento máva stolicu raz za dva –tri dni. Ale viac ako päť percent ju má až len raz za päť dní.
Erópsku populáciu svojimi výskumami začal zachraňovať nemecký lekár Johan Kekkeweg, ktorý v roku tisídeväťstopäťdesiať päť publikoval svoju štúdiu o ľudskej autotoxikácii teda samootravy celého organizmu.
Práve on exaktne dokázal , že každodenej strave sa do ľudského tela dostáva nemalé množstvo rôznych škodlivýn. Zároveň svoje poznatky zhrnuk do nasledujúcej stupnice :
- Ideálny stav - ľudský organizmus pracuje normálne, celý črevný systém je čistý , telo dostáva všetky prijaté živiny. Tento stav nazval prvým. Teda základným fyziologickým štádiom.
- V post pubertálnom veku v rozpätí do dvadsiateho roku veku človeka, sa toxikácia tela dostáva do štádia, ktorú vnímavý človek už začína pociťovať. Navonok sa to prejavuje ako častejšie vyskytujúci sa kašeľ, hančky, časté močenie, neraz sa vyskytne sa aj zdanlivo bezdôvodné zvracanie .
Človeka začína trápiť nevysvetlitelné potenie, zvýšená teplota hoci ho nič nebolí,
alebo sa odrazu objavujú hlieny.
Všetky tieto vonkajšie prejavy sú dôsledkom zvýšenej záťaže organizmu. Spôsobujú ju stále pribúdajúce toxíny a potravinové odpady. Vo výžive na druhej strane chýbajúce bielkoviny,tuky,uhľovodíky, minerály,vitamíny..... V snahe prinavrátiť ideálny stav organizmus zosiľnuje očistnú činnosť, ktorej dôsledkom sú už popísané ťažkosti. Tento sav môžeme pomenovať stavom dôrazného varovania!
Obyčajne toto varovanie ignorujeme, lebo sa ho snažíme potlačiť hltaním všelijakých analgetík. Toto sú typické prejavy druhého štádia toxikácie.

- V treťom štádiu toxikácie nastáva masívnejšie narastanie celkovej otravy.Na povrchu
tela sa objavujú chronické zápaly na rôznych miestach tela. Pre toto štádium sú rovnako charakteristické hnisavé vredy na tele, časté hnisavé angíny, zápal slepého čreva- čiže pendixída, ale rovnako aj bronchitída, prostatitída. Rovnako charakteristické bývajú aj výskyty fibromiómov či cýst, lipomy ale aj mastopatia tyretoitída a k celkovému výpočtu nesmieme zabudnéť ani na heneroidy či zápaly okostnice. Priatelia, ani jednu z vymenovaných chorôb by som neoznačil za zanedbateľnú! Každý súdny človek musí uznať, že sú to choroby závažné - je to akési posledné varovaanie pred záverečnou tragédiou.
Nepopierateľne hovorí - človeče pozor!

- Ak tačne zlyhávať látková výmena a prichádza strata imunity, reč môže ísť len o
začiatku porúch, viažucich sa k čtvrtému štádiu. Poruchy sú už na hĺbkovej úrovni orgnizmu. V tomto čtídiu sú normálne kamene v žlčníku alebo v obličkách či močovom mechúri, polyartritída, dna, osteochondróza ale aj radikulitída.
Ozdobou tohoto stavu je patologická chudosť,či obezita všetkého druhu.V medicíne sa tento stav nazýva porucha tukovej výmeny a nikto z lekárov ju dnes neberie na ľahkú váhu! Len krôčik chýba k tomu aby Vás znenazdania prekvapil oznam lekára , že Vás do konca života na všetkých cestách bude sprevádzať Cukrovka- ktorej diagnostikovanie hovirí , že v tele priško k poruche uhlovodíkovej výmeny.
Nie je vzácnosťou , že u sotva štyridsaťročnej ženy sa objaví predčasné klimatkérium a hormonálne nádory. Rovnakočasté dokonca u mldších ročníkov sú neplodnosti a disfunkcie vaječníkov. Všetky tieto daignózy sa viažu k jednému fenoménu s názvom : ,,Hormonálna porucha“
Za nemej vážne je potrebné považovať objavenie sa nespavosti, migren=ozne bolesti hlavy či syndróm chronickej únavy. Nejeden šlovek by vedel rozprávať.....
Všetky teieto stavy majú spoločného menovateľa je ním „porucha nervového systému “
Bolo by dokonalo smiešne, keby nebolo vážne, že „roky zdravý človek“ má zrazu alergiu na všetko. Alebo sa objavia rôzne polynózy . Až odborné vyšetrenia potvrdia stratu imunity.
K výpočtu chorôb by nebolo dobrí zabudnúť na varikózy ale ani na často diagno- stikovanú trombózu. Zaisto mi dáte za pravdu, že toto sú skutočne vážne diagnózy.
A priatelia, toto už je len krôčik k začiatku ozajstného utrpenia. Ak sa ani pri táchto varovaniach človek nezobudí zo sna ľahostajnosti samého k sebe dočná sa piateho štádia poškodenia svojich orgánov.

- V tomto štádiu sa už nikto nemôže diviť, že má cirhózu pečene, alebo obličkovú nedostatočnosť. Rovnako charakteristická je aj tromboembólia. Infark myokardu alebo mozgová príhoda neodmysliteľne patria k stavom, ktoré Vás určite postretnú. Poviem Vám, žiadna výhra! A to si naozaj neviete predstaviť, čo vie s človekom narobiť diabetická či pečeňová kóma. Proti nim je pápal podbrušnice úplná hračka.
- Za najzávažnejšie považujeme diagnózy považujeme všetky formy rakoviny,AIDS
či sarkóm alebo leukémiu.

Moderné medicínske prístroje dokážu spoľahlivo diagnostikovať približne 1 cm veľký nádor. Je dokázané, že do takejto veľkosti môže dorásť približne za desať až dvanásť rokov. Kto s nás vie , v ktorom štádiu možného rastu sa nachádza? Len vlastná ľahostajnosť a falošný pocit nenahraditeľnosti nás vedie k presvedčeniu , že nás sa tento vývoj zdravia netýka.
Tých ostatných áno, mne nič nie je! Nič ma predsa nebolí!
Upokojuje sa každý druhý Slovák.
Podľa nedávno publikovaných výsledkov medicínskeho výskumu má každý živý organizmus v sebe aspoň jedného nebezpečného parazita. Ešte aj v tom je človek výnimkou, že obyčajne ich má naraz niekoľko. Prostredie v ktorom tieto organizmy parazitujú, sú naše nečistotami zalepené črevá. Takéto znečistenie čriev je ideálne na ich nekontrolovateľné pomnoženie. Potom už nasleduje len obsadenie celého tráviaceho traktu touto parazitickou armádou . A beda , ak ľudské telo z nejakej príčiny zoslabne, čím ešte viac upadne vo väčšine prípadov aj tak slabá imunita.
Podľa zistenia Bostonských výskumníkov , parazity čriev len v novodobých dejinách zabili viac ľudí, ako všetky moderné vojny dokopy.
Pomôžem Vám v rozhodnutí, či už nastala chvíľa, keď z pohľadu toxicity čriev je potrebná ich dôkladná očista. Trápi Vás jeden alebo niekoľko z uvedených problémov?

. Častý temer stály pocit slabosti a únavy
. Nadúvanie a plynatosť ,faltulencia
. Nadváha či patologická chudosť
. Nedostatočné trávenie
. Dráždivosť alebo náladovosť
. Sťažené dýchanie a silne zapáchajúca stolica
. Časté nachladnutie a vracajúce sa bolesti hlavy
. Neupokojiteľný pociť hladu
. Uhrovitosť, vyrážky či iné kožné problémy
. Pocit kovovej pachute v ústach
. Zlatá žila
. Opakujúca sa infekcia Candidy
. Alergia na jedlá vo všeobecnosti
. Parazity indikované v stolici

Proces komplexnej očisty stien žalúdka , celého tráviaceho traktu včítane črevných klkov , je v podstate možný niekoľkými spôsobmi. Ich účinnosť a ohľaduplnosť k organizmu človeka nemienim komentovať.
Očista v celej svojej šírke a aj dokonalosti je nielen účinná , ale jej história je tisícročia stará. Lekári Tibetských lámov dobre vedeli, že znečistený- toxikovaný organizmus nie je možné uzdraviť. Na základe ich vedomostí sa v dnešnej dobe podarilo zostaviť postupy , ako zostavovať čistiace kúry pre jednotlivé vekové kategórie ale aj škálu sprievodných príznakov.
Lebo tak ako každý človek je jedinečný – tak niet dobrej univerzálne pôsobiacej čistiacej kúry.
Aby ste sa sami pričinili o zachovanie svojho zdravia nestrácajte čas. Konajte- lebo Vaše zdravie je len vo Vašich rukách.

Pozdravuje Dusansl
korela
23.12.11,13:23
Vďaka za pripomenutie a dobre načasovaný príspevok.
Ešte plus, že Štedrý deň je v nove.
Jurivo
23.12.11,17:15
Zvyknúť si na pravidelné vyprázdňovanie stolice v rovnakom čase (najlepšie ráno po prebudení). Dbať na to aby bola stolica mäkká (piť dostatočné množstvo tekutín). Najlepšie je aj stravovanie v pravidelnom čase a hlavne dobre požuť potravu (premieša sa so slinami a žalúdok má potom menej práce so spracovaním potravy. Nezapíjať jedlo hneď veľkým množstvom vody aby sa neriedili žalúdočné šťavy.
Čo sa týka zloženia stravy, tak je tu toho popísané dosť.
sisima
23.12.11,17:17
mojmu tráveniu pomohol /zrýchlil prechod na delenú stravu...
lujza.j
23.12.11,20:55
Tomas Buzogan
29.12.11,11:08
Dobry den
Mam velke problemy s travenim prosim ak mi viete pomoct rad uvitam vsetky rady. Po kazdom jedle sa mi silno odgrgava, boli ma zaludok, je mi neuveritelne zle. Ani ni tak celkovo od zaludka ale normalne na odpadnutie. Cierne pred ocami, neveolnost, zrychleny tep. Obed musim jestna nikeolko krat bay mi nebolo zle. Uplynulue dni mi bolo neuveritlne zle tak som zaciel k lekarovi. Ze vrajmam nieco so slepym crevom no ja si to namyslim. Mne je zle od zaludka nie od slepaka. Dnes ma vsak boli uz aj slepe crevo no krvny obraz mi nevykazuje ziadne zvysene hodnoty. Viete mi poradit co mam robit, kammam zajst aby mi poradili co m i vlastne je ? Dakujem
miguel.santoro
29.12.11,11:26
Na trávenie je výborná kurkuma. Resp. aj kurkumín sa to označuje. Je to pomletý koreň z rastliny kurkumín - síto žlto-oranžovej farby. Využíva sa aj ako prírodné farbivo. Je to veľmi silný a účinný antioxidant.Dostať ho v potravinách. Nieje to drahé, a účinné zaberá pri problémoch s trávením. Trošku vezmeš na lyžičku a zapiješ vodou. Výsledok sa rýchlo dostaví.
lujza.j
29.12.11,12:45
Dobry den
Mam velke problemy s travenim prosim ak mi viete pomoct rad uvitam vsetky rady. Po kazdom jedle sa mi silno odgrgava, boli ma zaludok, je mi neuveritelne zle. Ani ni tak celkovo od zaludka ale normalne na odpadnutie. Cierne pred ocami, neveolnost, zrychleny tep. Obed musim jestna nikeolko krat bay mi nebolo zle. Uplynulue dni mi bolo neuveritlne zle tak som zaciel k lekarovi. Ze vrajmam nieco so slepym crevom no ja si to namyslim. Mne je zle od zaludka nie od slepaka. Dnes ma vsak boli uz aj slepe crevo no krvny obraz mi nevykazuje ziadne zvysene hodnoty. Viete mi poradit co mam robit, kammam zajst aby mi poradili co m i vlastne je ? Dakujem

dobré by bolo asi navštíviť gastroenterologa, ale nemôže to byť spôsobené vianočným prežieraním sa? ak áno nasadila by som ľahkú stravu a ak by ťažkosti nepovolili išla by som opäť k lekárovi. skúšal si, či sa ti uľavilo po požití liekov na trávenie, ktoré sú volne predajné?
lujza.j
29.12.11,12:47
Na trávenie je výborná kurkuma. Resp. aj kurkumín sa to označuje. Je to pomletý koreň z rastliny kurkumín - síto žlto-oranžovej farby. Využíva sa aj ako prírodné farbivo. Je to veľmi silný a účinný antioxidant.Dostať ho v potravinách. Nieje to drahé, a účinné zaberá pri problémoch s trávením. Trošku vezmeš na lyžičku a zapiješ vodou. Výsledok sa rýchlo dostaví.
http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=3089
(http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=3089)http://lesk.cas.sk/clanok/92683/mate-problemy-s-travenim-vyskusajte-matu-a-kurkumu.html
http://www.liecenie.info/liecive-koreniny/kurkuma (http://lesk.cas.sk/clanok/92683/mate-problemy-s-travenim-vyskusajte-matu-a-kurkumu.html)
taiko
12.08.13,08:44
nejake info kurkume som dal dokopy aj tuto. http://www.jedloakopriatel.sk/kurkuma/
Inac mozem potvrdit, ze je okrem ineho paradna aj na travenie. (ale aj protizapalovo, antisepticky, antioxidacne, pomaha precisteniu krvi, cisti plet, odstranuje akne atd atd)
Mozeme uzivat ako vyssie pisala Lujza, ale mozeme si zamaskritit aj na takzvanom "Zlatom mlieku".

1. V malickom hrnci zmiesame 1 kl kurkumy s 1 vody,
2. varime na miernom az nam z toho vznikne hustejsia pasta.
3. Pridame 2-2,5 dcl kokosoveho kremu a na miernom ohni zohrievame. V tejto faze podla potreby zriedime troskou vody. 9ak mame husty kokosovy krem)
4. Tesne pred zovretim, odstavime, pridame med, alebo javorovy sirup a podla chuti aj trosku skorice.

A potom vecer pri lampe uz len srkame, vychutnavame, cistime, antioxidujeme, travime, ulavujeme od bolesti a pomaly zaspavame :D

Ked chceme uzivat pravidelne, mozme si kurkumovej pasty priprqavit aj viac uchovat v chladnicle. S predpripravenou kurkumovou pastou je priprava "zlateho mlieka" ete jednoduchsia.
momciatko
17.03.14,18:53
Ja som pri začiatkoch s problémovým trávením začala obmeňovať stravu, skúsila som dodržiavať pitný režim - čiže minimálne 2 litre denne, ktoré ešte stále dodržiavam. Počas sezóny nesmieme zabúdať na dostatok vitamínov v ovocí a zelenine :) Počas zimných dní používam probiotiká od firmy valosun a musím povedať, že kombinácia dobrej stravy a probiotík mi celkom rapídne zmenila môj deň :) Už sa nemusím báť, že ma začne bolieť brucho, lebo mi niečo dobre nesadlo, alebo že ma zoberie plynnatosť a v tom momente by sa človek najradšej pod zem prepadol.
inergo
02.01.16,22:43
Dobrý deň, rád by som sa od lekára, alebo aspoň od niekoho znalého veci dozvedel mechanizmus pôsobenia kvapiek na podporu trávenia, napr. Cyn.r0fit alebo iné prípravky, dostupné v lekárňach. Otázka znie, či z tohto "urýchľovača trávenia" v konečnom dôsledku človek priberá (pretože stravu organizmus lepšie strávi a vstrebe) alebo naopak chudne (...pretože sa strava rýchlejšie dostane do čriev a von z organizmu). Ďakujem za fundovanú odpoveď.