dzastinka1
23.01.09,12:07
Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so syndromom karpálneho tunela, či tak nejako. Moja mama to má a spôsobuje jej to trnutie a bolenie prstov. Riešením by bola vraj operácia, ale na tú nechce ísť. Tak prosím vás, ak viete, ako by sa dalo pomôcť, poraďte. Ďakujem.
syrik
23.01.09,11:32
Operácia je jediné možné riešenie...ale nemusí sa báť,robí sa to veľmi často...
wagner
23.01.09,11:47
Robili mi to pred dvomi rokmi. Tŕpnutie prestalo po roku a bolesti v ruku po roku a pol. Ale pri záťaži ruka boli. Tiež ma čaká ešte operácia pravej ruky. Len neviem kedy:cool:, lebo si neviem predstaviť ako budem existovať s boľavou rukou.
sarasara
23.01.09,20:58
Operovali mi ľavú ruku pred šiestimi rokmi. Mala som už veľmi veľké bolesti, nechápem, prečo ma neposlal lekár už skôr. V noci som nemohla od bolesti spávať. Hneď tú noc po operácií, som spala lepšie. Po asi troch mesiacoch už to nebolí, treba si však dávať pozor, aby sa ruka šetrila. Bolesti a tŕpnutie sa budú zhoršovať. Pomôže len operácia. Je to jednodňová chirurgia. Po operácii sa ide domov.
karasuľka
23.01.09,20:59
Tiež som po operácii pravej ruky, bolesti a tŕpnutie prestalo úplne, nie je to náročná operácia, a čaká ma ešte ľavá...
alternativa
03.02.09,22:05
Za 8 mesiacov mam zoperovane obe ruky, vysledok je vyborny. Velmi dolezita je uz spominana rekonvalescencia formou setrenia ruky po operacii. Ak treba operovat obe ruky, treba aspon 6 mesacny odstup, lebo clovek funguje len na jednej ruke a to ta prva zoperovana za par tyzdnov nezvladne. Ja som brala hned po operacii kuru injekcii na regeneraciu nervov /B1 a B6 na striedacku/.
arizona
07.11.09,19:58
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade :D:--- )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.:mee:

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?
wagner
07.11.09,20:53
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade :D:--- )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.:mee:

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?
Nepomôže, mám odskúšané
ondrejvla
07.11.09,20:56
Ja som po operácii karpálneho tunela na pravej ruke 13 rokov, mala som ísť aj s ľavou, ale tú som zverila do rúk masérovi, cvičím s ňou, kúpila som si drsnú loptičku v lekárni a masírujem si ruku nielen na dlani, ale aj na chrbáte ruky, rozhodne už nechcem ísť na operáciu, doteraz nemôžem s rukou robiť niektoré úkony, nemôžem niečo preniesť tak, aby som danú vec uchopila za sebou, vtedy mi ruka akoby vypovedala službu a veci mi z nej padajú. Keď som sa na to sťažovala, tak mi povedali, že nie všetko sa vždy podarí, reoperáciu som odmietla a tak sa trápim...Ale od tej doby už prešla dlhá doba, treba sa poradiť s dobrým odborníkom.
wagner
07.11.09,21:35
Ja som po operácii karpálneho tunela na pravej ruke 13 rokov, mala som ísť aj s ľavou, ale tú som zverila do rúk masérovi, cvičím s ňou, kúpila som si drsnú loptičku v lekárni a masírujem si ruku nielen na dlani, ale aj na chrbáte ruky, rozhodne už nechcem ísť na operáciu, doteraz nemôžem s rukou robiť niektoré úkony, nemôžem niečo preniesť tak, aby som danú vec uchopila za sebou, vtedy mi ruka akoby vypovedala službu a veci mi z nej padajú. Keď som sa na to sťažovala, tak mi povedali, že nie všetko sa vždy podarí, reoperáciu som odmietla a tak sa trápim...Ale od tej doby už prešla dlhá doba, treba sa poradiť s dobrým odborníkom.
Záleží, kedy Ti operovali ruku. Nie v každom znamení sa môže všetko operovať. Každé znamenie ovplyvňuje niečo iné a podľa toho si treba operáciu naplánovať. Mala som ísť na operáciu žíl a lekár mi povedal, aby som si ju naplánovala v správnom znamení. Aj on na to verí. Povedal, že keď operujú v nesprávnom znamení, vždy sú komplikácie a musia znovu operovať.
sarasara
07.11.09,22:11
No, jedno je isté. Žiadne cvičenie, masti, injekcie, lieky, masáž, proste nič nepomôže, len operácia. Mám skúsenosti. Poznám hodne ľudí, ktorí majú operovanú ruku. A videla som aj nepodarenú. Bola tiež staršieho dáta. Pani, keď videla, ako dobre mi ruku urobili, rozhodla sa a išla na opravnú operáciu. Už sú to tri roky a vždy, keď ma stretne pochváli sa ako sa jej zlepšil stav. Mám operovanú ľavú ruku. Ak by bolo treba, neváhala by som a išla hneď, netrápila by som sa. Bolesť sa bude len zhoršovať. Bolí to vždy, no hlavne v noci. Mňa ruka aj hrozne pálila.
Tŕpnutie ešte nie je to, čo zvyčajne človeka donúti ísť na operáciu. To je len začiatok, príde bolesť, Bolesť.
danushka
07.11.09,22:22
Mojej mamke tiež obe rúčky operovali na neurochirurgii v Košiciach pred piatimi rokmi. Koľko sa chúďatko predtým natrápila, dlhé noci nespala a bolelo ju to.
Pritom tá operácia si nevyžadovala ani hospitalizáciu, dopoludnia operovali, poobede už išla domov. AK si dobre pamätám, bolo tam rozmedzie asi dvoch-troch mesiacov od operácie jednej a potom druhej ruky.
Ak na odklad takejto operácie nie sú vážne dôvody, netreba váhať, určite je život omnoho kvalitnejší a radostnejší po operácii.
arizona
08.11.09,09:15
Ďakujem za odpovede, aj ked ma nepotešili...

Poradíte mi nejakého dobrého odborníka, ktorý sa touto chorobou zaoberá?
NR kraj, príp. nejakých 100km v okolí?
Budem vďačná, aj za tel kontakt ( ss-kou )
Ďakujem
wagner
08.11.09,10:54
Ďakujem za odpovede, aj ked ma nepotešili...

Poradíte mi nejakého dobrého odborníka, ktorý sa touto chorobou zaoberá?
NR kraj, príp. nejakých 100km v okolí?
Budem vďačná, aj za tel kontakt ( ss-kou )
Ďakujem
V PD Manus med MUDr. Cigaňák
arizona
08.11.09,15:28
V PD Manus med MUDr. Cigaňák
Ďakujem :)
willma
09.11.09,09:21
V BA MUDr. Košťál Ružinovská nemocnica
kačer
10.11.09,06:10
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade :D:--- )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.:mee:

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?


Našla som niečo takéto. Aj ja mám s tým problém,bolí ma pravá ruka, ale ešte skusim toto pokial sa rozhodnem íst k lekárovi

Díky tomuto receptu jsem se vyhla operaci karpálních tunelů (http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=7867)

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Acylpyrin
5 listů aloe
francovku herbu či lesanu

POSTUP PŘÍPRAVY

Dlouho jsem měla bolesti rukou, hlavně v klidu a nejhorší to bylo v noci... Nevíte kam s rukou, brní prsty a jste každou chvilku vzhůru a ráno nejste schopna udržet drobné věci v rukou, nemáte v nich cit. S obtížností mažete chleba, zamykáte dveře apodobně. Pokud trpíte stejnými obtížemi, tak zkuste můj zaručený recept.

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte luhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepte. Po necelém týdnu si můžete ruce mazat před spaním. Já osobně jsem měla svou medicínu po ruce i v noci.
arizona
10.11.09,13:11
Ďakujem ;)
Dám vedieť, či to naozaj pomáha :)
VieraHu
10.11.09,15:07
Neviem, či je to to isté, ja som bolesti nemala, len keď som roztvorila zovretú päsť, tak mi zostal prst zohnutý a musela som si ho vystrieť druhou rukou. Operovali mi to a po rehabilitácii bola ruka v poriadku. Po dvoch rokoch sa mi to zopakovalo s ďalším prstom, a po následnej operácii a rehabilitácii je pravá ruka ako nová.
djoze
06.04.10,17:39
Chcem sa spýtat či niekto bol,alebo navštivil :
Prvú nitriansku jednodňovú chirurgiu s problémom syndromu karpálneho tunelu a ako bol spokojný.
Vopred dakujem.
betak
06.04.10,19:42
mne pomohla mast z kostihoja a nechtika - - masirovat dlan mastou , je to dlhodoba zalezitost a u mna to funguje
djoze
08.05.10,17:47
Ja som bol operovany na: Prvá nitrianska jednodňová chirurgia.Operovali mi :sindrom karpálneho kanála.
Doba cakania na operaciu 7 dni.
Komunikacia a predoperacna konzultacia na dost dobrej urovni.
Samotna operacia: prevadza ju odborny chirurg u mna Mudr.Galbavý
Doba operacie:15min s cistenim asi 25min.Lokalne umrtvenie.
Po dvoch tyzdnoch polepsenie na 90% - som spokojny ale mal som strach.
Zaver : Pre toto zariadenie rutinna operacia -dobry pristup k pacientovi,kratke cakacie doby a v mojom pripade uspesne zoperovanie.

:)
ubka
08.05.10,19:42
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade :D:--- )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.:mee:

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?

Neviem, či je to ešte aktuálne, ale pomohli tabletky Tebocan, 3x1 tabl. denne 3 mesiace a kúpele dlaní -rúk v odvare kmínu. Pol litra vriacej vody do nej vsypať 2 k.l celého kmínu a prevariť 2 min. Odstaviť a ke´d bude teplota odvaru prijateľná, ponoriť do toho obe dlane rúk na 15 min. opakovať 5 dní po sebe, 5 dní pauza a znovu. Odvar sa pripravuje vždy čerstvý.
Vždy záleží od stupňa postihnutia, ale operácia je vždy posledné štádium...naozaj to robia rutinne, iba výsledok nemusí byť vždy rovnaký :(
Sidka
11.05.10,18:10
Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so syndromom karpálneho tunela, či tak nejako. Moja mama to má a spôsobuje jej to trnutie a bolenie prstov. Riešením by bola vraj operácia, ale na tú nechce ísť. Tak prosím vás, ak viete, ako by sa dalo pomôcť, poraďte. Ďakujem.
Ahoj dzastinka 1, no ja mám presne túto skúsenosť, na ktorú sa pýtaš. Tŕpli mi všetky prsty, pomaly som už nič neudržala v rukách, dokonca, keď som umývala riad tak ani najhorúcejsiu vodu som necítila. Vystrašilo ma to dokonale, tak som navštívila neurochirurga, podotýkam veľmi dobrého lekára, a ten mi urobil vyšetrenia, ale predpokladám, že toto má mamka už za sebou. Tiež bol verdikt operácia, tiež som to zvažovala, ale po informácii, že môžem prísť o citlivosť v rukách, tak som sa rozhodla pre operáciu. A NEĽUTUJEM !!! Po operácii som sa pomerne rychlo dostala do stavu, v akom som dodnes - všetko O.K. Pracujem s PC, takže ruka je teda vyťažená poriadne, ale je to v poriadku. Našťastie tú druhú nebolo nutné operovať lebo akoby po operácii pravej ruky sa ľavá dala do poriadku sama. Tak držim palce. Sidka
bettylou
12.05.10,08:45
Ďakujem ;)
Dám vedieť, či to naozaj pomáha :)

Pomáha ten výluh - lesana, acylpirín a aloe??
Lenka*1
12.05.10,09:00
Pomáha ten výluh - lesana, acylpirín a aloe??

to by aj mna zaujimalo, ci to pomoze aspon trochu od bolesti, ze by si clovek aspon v noci zdriemol...
wagner
12.05.10,09:04
Pomáha ten výluh - lesana, acylpirín a aloe??

Podľa mňa asi ťažko. Mám tie isté problémy, ľavá ruka je už operovaná, ale ešte pravú ruku treba operovať. Dúfam, že to prežijem do októbra :confused: a potom si to už dám operovať. Už ma bolesť jednoducho donútila.:mee::mee:
yariinka
11.11.10,19:14
Ahojte. Mňa by zaujímalo, či niekto nemáte skúsenosť so súkromnou klinikou Medicon v Malackách? Nepoznáte niekoho, komu tam operovali karpálny tunel?
alabut
12.11.10,14:18
korela
13.11.10,11:27
http://gnm.webnode.sk/news/chorobne-priznaky-na-rukach-karpalny-tunel-/
http://gnm.webnode.sk/news/trauma-a-telesne-syndromy/

Ďakujem za príspevok. Ja si ho cením.
.
Nemci robili výskum, ktorý je verifikovaný v spolupráci s Trnavskou univerzitou.
Veľmi zaujímavý materiál, nájdite si čas, alebo si to nevymažte.

Trvá cca 90 min.

Nová germánska medicína
http://www.sebapoznanie.sk/Appl/WebObjects/VFPortal.woa/1/wa/article?id=290&wosid=3btQoAKX7VtbBubkfXtXE0

http://a.blip.tv/images/cc/by-nc-nd.png (http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/)This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/)
Objavte novy pohlad na priciny nasich chorob. Zelezne zakony rakoviny. Slovenske titulky. Germanska nova medicina Dr. Hamera. Prednaska Haralda Baumanna na konferencii Koalicie proti cenzure. Titulky pre vas pripravil durino

Ak som to zle zaradila, poprosím administrátora, aby to vymazal. Len chcem nadviazať na alabutove materiály.

Poznám syndróm karp. tunela, v tomto prípade podľa materiálu, ktorý poskytol alabut, naozaj ide o konflkt s otcom.
alabut
13.11.10,16:19
Tetuska, nech vasa mysel iskri aj nadalej. :-)
daria29
13.11.10,21:11
Je to možné? ja som bola v Blave s rukou v Ružinove, dostala som termín na koniec jula!!! ja som hovorila ,že prosím pred Vianociami nie, oni sa zasmiali ,že čo ,mi máme termíny na jul!!!čo si ma človek o tomto myslieť?
korela
13.11.10,21:16
alabut (http://www.porada.sk/member.php?u=71179) Dnes, 05:19 PM
Tetuska, nech vasa mysel iskri aj nadalej. :-)

alabut, koho oslovuješ?
kalkulka
24.11.10,13:44
miláčkovia, poraďte mi. Je karpálny tunel to, keď sa to ťahá pozdĺž celého ramena do ruky a ráno vstanem s boľavými kĺbikmi a navretými dlaňami? Cítim, že nemôžem poriadne ohnúť prsty, lebo sú navreté.
kankai
24.12.10,01:24
Dobrý večer. Aj mne povedali v auguste na chirurgii ruky v Ba v Ružinove že ma objednajú na marec 2011.No, neželala by som nikomu s takymi bolestami a s prebdetymi nocami cakat pol roka.Tak som si nasla ine zariadenie hned vo vedlajsej budove ktore bolo schopne operovat hned, samozrejme po predoperacnych vysetreniach.No ale to uz nebolo zadarmo, ale napriek tomu to stalo za to a ruka funguje ako nova, naozaj.Co sa tyka bolesti nocnych aj dennych, lekar Vam može predpisat taku dlahu- ortezu a s tym sa da aj spat a ruka menej boli a menej trpne, ale ako vidim, nie kazdy lekar je ochotný rozmyslat a pomoct.
Kalkulka- velmi pravdepodobne by to mohol byt syndrom karpalneho tunela co popisujete, ale može to byt aj reuma, alebo oboje naraz.Urcite treba ist k lekarovi a zial nenechat sa odbit.Ja mam podobne priznaky a bolesti vsetkych klbov a opuchy k tomu a dg je reuma a tunel.Ale mam ten pocit, ze velmi ani nevedia liečit reumu, len skusaju doradu lieky, kym snad nejaky zaberie.Ja uz skusam asi 4liek:(. drzim palce vsetkym tunelarom.
28imro
11.03.11,11:14
Dobry den ja mam tiez asi ten problem pravdepodoben to mam od urazu co mi raz nieco spadlo na ruku ale nic ma nebolelo tak som to nechal tak ale zacalo sa to prejavovat az po vyse dvoch rokov sice raz mi znicoho nic napuchla ruka pri PC predtym mi najprv z trpla a napuchla ale nesiel som stym k doktorovi je to uz dlhy cas nato
Erzebeth
13.03.11,10:35
Ruka pri syndróme karpálneho tunela môže tŕpnuť, bolieť aj opuchnúť. Vyšetrenie je pomerne jednoduché, treba navštíviť neurológa, ktorý ťa pošle na vyšetrenie. V tvojom prípade to však môže byť aj následkom úrazu.
pasuliatko
19.07.11,20:40
svrbelo vás predtým zápästie?
Karolinqa
19.07.11,21:19
svrbelo vás predtým zápästie?
Zápästie nesvrbelo nejak zvlášť..
Trpli prsty(okrem malíčka), aj celá ruka, postupne až po lakeť.
A bolesť...hlavne nad ránom...

Zápästie ma svrbí teraz....a strašne. Som po operácii karpálneho tunela a ako sa tá rana hojí, tak to nepríjemne svrbí...
pasuliatko
24.07.11,15:03
Zápästie nesvrbelo nejak zvlášť..
Trpli prsty(okrem malíčka), aj celá ruka, postupne až po lakeť.
A bolesť...hlavne nad ránom...

Zápästie ma svrbí teraz....a strašne. Som po operácii karpálneho tunela a ako sa tá rana hojí, tak to nepríjemne svrbí...

a k akému lekárovi s tým treba ísť keď mám na to podozrenie? (nie u seba)
otázka
24.07.11,15:14
V príspevkoch vyššie je uvedené, že k neurológovi.
Karolinqa
24.07.11,16:51
a k akému lekárovi s tým treba ísť keď mám na to podozrenie? (nie u seba)
K neurologovi, konkrétne na EMG vyšetrenie (elektromyografické vyšetrenie). Tým vyšetrením sa potvrdí, alebo vylúči spomínaná diagnóza a tiež jej štádium.
micali
23.11.12,20:21
Moja osobná skúsenosť z pred dvoch mesiacov, žiaľ až teraz som si začal čítať na webe viac o tomto probléme.

NEUROLÓG je ten s kým celú vec preberať. Nie s obvodným. Pokiaľ si obvodný myslí, že vie pomôcť niečím ako je brufen a podobne, pošlite ho kade ľahšie. Neexist! Neurológ určí či sa dajú dať obstreky, ale to može byť nebezpečené a preto sa to riesi vitaminmi B1 až B12. Môže sa to riešiť aj tak, ze zacnete športovať a obmedzite povodnu prácu. Mne osobne doktor skusal davat dlahu, ale po troch mesiacov to bolo zbytocne neucinne.

OPERÁCIA: keď sa schyľovalo k operácií, čomu som sa nakoniec nevyhol, doktor mi rovno narovinu povedal, ze budem mat lepsie ak sa uspi len ruka a operáciu vydrzim. Ruku priputali aby som im nou nesklobol a operovali. Najskor pomerne fajn veľku ihlu pichli do ruky až do kosti niekam. Potom to už bolo OK, nepozeral som sa radsej. Doma potom bolesti ako sviňa. Radšej sa oplatí naozaj človeku zmeniť miesto ako prísť o ruku uplne. Pekár čo miesi cesto na chleba, rozky bez stroja... a ste v háji. Lekár spravil dobre štichy, pretože nemám veľké jazvy. Stále to však ešte bolí.

Nejaké info z dneška bit.ly/Yat1K6 (http://bit.ly/Yat1K6) a odporucam urcite posilnovat s rukou a menit polohu. nerobte nič, co je proti prirodzenym poloham dlane a ruky.
wagner
24.11.12,18:52
Moja osobná skúsenosť z pred dvoch mesiacov, žiaľ až teraz som si začal čítať na webe viac o tomto probléme.

NEUROLÓG je ten s kým celú vec preberať. Nie s obvodným. Pokiaľ si obvodný myslí, že vie pomôcť niečím ako je brufen a podobne, pošlite ho kade ľahšie. Neexist! Neurológ určí či sa dajú dať obstreky, ale to može byť nebezpečené a preto sa to riesi vitaminmi B1 až B12. Môže sa to riešiť aj tak, ze zacnete športovať a obmedzite povodnu prácu. Mne osobne doktor skusal davat dlahu, ale po troch mesiacov to bolo zbytocne neucinne.

OPERÁCIA: keď sa schyľovalo k operácií, čomu som sa nakoniec nevyhol, doktor mi rovno narovinu povedal, ze budem mat lepsie ak sa uspi len ruka a operáciu vydrzim. Ruku priputali aby som im nou nesklobol a operovali. Najskor pomerne fajn veľku ihlu pichli do ruky až do kosti niekam. Potom to už bolo OK, nepozeral som sa radsej. Doma potom bolesti ako sviňa. Radšej sa oplatí naozaj človeku zmeniť miesto ako prísť o ruku uplne. Pekár čo miesi cesto na chleba, rozky bez stroja... a ste v háji. Lekár spravil dobre štichy, pretože nemám veľké jazvy. Stále to však ešte bolí.

Nejaké info z dneška bit.ly/Yat1K6 (http://bit.ly/Yat1K6) a odporucam urcite posilnovat s rukou a menit polohu. nerobte nič, co je proti prirodzenym poloham dlane a ruky.
Mám pocit, že tu robíš z bežnej operácie kovbojku. Absolvovala som operáciu karpálneho tunela oboch rúk, ani jedna ruka ma po operácii nebolela. Jazvy nemám žiadne, rezy robil v prirodzenej čiare ruky.Neviem ako Ti uspal ruku :confused:, ale mne ruku iba stiahli niekde nad lakťom, aby tam neprúdila krv. Jeden lekár mi ju celý čas držal, lebo ja som si ju vôbec necítila. Operácia trvala asi 13-15 minút. Po krátkom pobyte v čakárni som išla domov autobusom. Mne teda žiadnu ihlu nikde nepichali. Vieš, operovať sa treba dať odborníkovi. Neurolog mi zistil diagnozu, poslal ma rovno k odborníkovi a ten ma objednal na operáciu. Neriešil žiadne blbé dlahy:eek:
cheri
24.11.12,19:02
Osobne si myslím, že netreba paušalizovať žiadne ochorenie, tobôž operácie, Wagner;) určite @micali nepochopil, ale išlo o lokalne umrtvenie ruky-opichnutie anestetikom, teda nie uspatie ruky, ale nie každý pozná odbornú terminológiu:-) Bolesti po spriechodnení karpálneho tunela bývajú bežným sprievodným javom a každý človek má iný pocit bolesti, nepredpokladám, že ho operoval neodborník...ak nastanú komplikácie,alebo sa predpokladá, že pacient bude nedysciplinovaný- nasadenie dlahy býva tiež bežnou praktikou.
wagner
24.11.12,22:33
Osobne si myslím, že netreba paušalizovať žiadne ochorenie, tobôž operácie, Wagner;) určite @micali nepochopil, ale išlo o lokalne umrtvenie ruky-opichnutie anestetikom, teda nie uspatie ruky, ale nie každý pozná odbornú terminológiu:-) Bolesti po spriechodnení karpálneho tunela bývajú bežným sprievodným javom a každý človek má iný pocit bolesti, nepredpokladám, že ho operoval neodborník...ak nastanú komplikácie,alebo sa predpokladá, že pacient bude nedysciplinovaný- nasadenie dlahy býva tiež bežnou praktikou.
Nepaušalizujem, iba mám pocit, že príspevok bol podaný tak, ako keby operácia karpálneho tunela bola niečo výnimočné. Neviem teda o bolesti po operácii, ale v PD pred operáciou podajú silné atb a tabletku od bolesti. A ani jeden pacient sa nesťažoval na bolesti. Nechcem tvrdiť, že ho operoval niekto, kto operovať nemá. Ale veľmi záleží od toho, kto a kde Ťa operuje. Viem, že v niektorých mestách operujú cez PC a po operácii pichajú dva týždne injekcie B12 na posilnenie . Jednoducho všade majú iný postup. Mnohí absolvovali iné, náročnejšie operácie a nerobili z toho takú vedu, ako jeden karpálny tunel.