Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
lsulekova
Písala som na slovnaft, že akým spôsobom mám teraz zistiť priemernú cenu benzínu a oni mi poslali odkaz na jednu stránku, kde sú uvedené priemerné ceny PHM v Europe. http://europa.eu.int/comm/energy/oil...in/2005_en.htm
super, dík
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mohol by to niekto šikovný prilepiť medzi "dôležité web stránky"? Ďakujem za všetkých poraďákov.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Paula
Mohol by to niekto šikovný prilepiť medzi "dôležité web stránky"? Ďakujem za všetkých poraďákov.
ja to tam dám, ale neviem kam, ? - naviguj ma...:p do ktorého šuflíka
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sway
ja to tam dám, ale neviem kam, ? - naviguj ma...:p do ktorého šuflíka
http://www.porada.sk/showthread.php?...t%E9+str%E1nky
0 0
evnka evnka

evnka je offline (nepripojený) evnka

Dobry,ahojte..
narazila som na tuto stranku a uvitala by so,keby mi niekto vedel poradit. Zacinam len s cestakmi a mam takyto pripad:
Dvaja konatelia,zamestnanci idu na 5 dnovu zahranicnu pracovnu cestu. Idu sukromnym autom jedneho z nich. Ako bude vyzerat vypocet cestaku prekazdeho z nich? Mam ny mysli hlavne cestovne nahrady.Diety a vreckove si viem vypocitat, len s cestovnym mam problem. Mam k dispozicii kilometre, aj nejake blocky,ale nie vsetky a pouzivam aj sadzbu 6,2? Budem vdacna,ked mi niekto napise konkretny vzorec pre jedneho aj druheho zamestnanca na cestovne nahrady. Dakujem vam velmi pekne.EVA
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

evnka
Dobry,ahojte..
narazila som na tuto stranku a uvitala by so,keby mi niekto vedel poradit. Zacinam len s cestakmi a mam takyto pripad:
Dvaja konatelia,zamestnanci idu na 5 dnovu zahranicnu pracovnu cestu. Idu sukromnym autom jedneho z nich. Ako bude vyzerat vypocet cestaku prekazdeho z nich? Mam ny mysli hlavne cestovne nahrady.Diety a vreckove si viem vypocitat, len s cestovnym mam problem. Mam k dispozicii kilometre, aj nejake blocky,ale nie vsetky a pouzivam aj sadzbu 6,2? Budem vdacna,ked mi niekto napise konkretny vzorec pre jedneho aj druheho zamestnanca na cestovne nahrady. Dakujem vam velmi pekne.EVA
evnka, vitaj medzi nami. Takže poďme hneď na vec , teda na prácu.

Stravné a vreckové vypočítať vieš, ako si uviedla. Cestovné náhrady môžu byť u majiteľa auta vypočítané dvomi spôsobmi, ak použili súkromné motorové vozidlo na služobnú cestu.

Jeden spôsob je, že sa vyplatí suma rovanjúca sa bežnému cestovnému autobusom alebo vlakom za tú trasu. Vtedy sa nepočítajú žiadne kilometre a opotrebovanie auta ani spotreba paliva. Náhrada je však relatívne nízka vzhľadom k spotreba auta, hoci takto by si mohli obaja náhradu uviesť v cesťáku.

Druhý spôsob je náhrada za opotrebenie súkromného auta a náhrada spotrebovaných PHM. Postup je nasledovný:
- vypočítaš (na základe dodaných údajov) počet prejazdených kiílometrov
- vypočítaš náhradu za opotrebenie auta - km x 6,20 SK
- priložíš kópiu technického preukazu auta, kde je uvedená spotreba
- vypočítaš spotrebu PHM počas služobky - km x priemerná spotreba
- vypočítaš náhradu za PHM - spotreba PHM x cena PHM (cenu PHM môžeš doložiť buď dokladom o nákupe PHM alebo ak doklad nemáš k dispozícii, tak na stránkach Sťatistického úradu je vývoj priemernej ceny PHM).
- ak bola cesta v zahraničí dlhšia ako 350 km, tak má zamestnanec nárok na náhradu PHM v cudzej mene (doloží buď účtenkou za tankovanie alebo priemernou cenou zo štat. úradu)
- spočítaš náhradu za opotrebenie plus náhradu za PHM a tú uvedieš do cesťáku ako cestovné náhrady.

Toto však môžeš uviesť iba u jedného konateľa (najlepšie majiteľa vozidla).

Stačí takto? Alebo ešte nejaké otázky?
Naposledy upravil Chobot : 21.12.05 at 07:58
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

V televízií som postrehla zmenu od 01. 01. 2006:

Zmenili sa sadzby cestovných náhrad v závislosti od času ponovom takto:

89,-- Sk
135,-- Sk
208,-- Sk
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zmenu od 1.1.2006 som čítala v novinách, ale v zbierke zákonov to ešte nevyšlo.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
VERONIKA6
Zmenu od 1.1.2006 som čítala v novinách, ale v zbierke zákonov to ešte nevyšlo.
... ale vyšlo ... ako vianočný darček
24. 12. 2005 -Ciastka 241
615. Opatrenie Ministerstva prace, socialnych veci a rodiny Slovenskej republiky o sumach stravneho
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

No tak práve tu bola poštárka a priniesla aj zbierky zákonov a to v zbierke zákona č. 615/2005 čiastka 241 je uvedené nové stravné a to s účinnosťou dňom vyhlásenia a to je 19. december 2005. Čiže stravné je zvýšené už za mesiac december.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
VERONIKA6
No tak práve tu bola poštárka a priniesla aj zbierky zákonov a to v zbierke zákona č. 615/2005 čiastka 241 je uvedené nové stravné a to s účinnosťou dňom vyhlásenia a to je 19. december 2005. Čiže stravné je zvýšené už za mesiac december.
nie, až od 1.1.2006 - bližšie pozri zákon o cestovných náhradách, ktorý hovorí, že účinnosť usmernenia je nasledujúci mesiac po vyhlásení (neviem presne citáciu zo zákona)
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Už som zistila. Ďakujem.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Dávam sem takúto otázočku, bola by som rada, keby ste sa niekto k tomu vyjadrili. Lekár má auto nezaradené do ponikania, čiže ide o jejo vlastné auto, v priebehu ordinačného dňa musí prechádzať z jednej ordínácie do druhej a potom ešte do tretej, má totižto tri obvody, sú od seba vzdialené 20 km, jednoducho to však časovo nejako musí stíhať, takže on musí ísť na aute. Môže si dávať do výdavkov spotrebu týchto pohonných hmôt a tiež paušálnu náhradu 6,20 na km do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane? Lebo výklady sú rôzne. Prosím, budem vďačná za každý názor. Ďakujem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

heluška
Dávam sem takúto otázočku, bola by som rada, keby ste sa niekto k tomu vyjadrili. Lekár má auto nezaradené do ponikania, čiže ide o jejo vlastné auto, v priebehu ordinačného dňa musí prechádzať z jednej ordínácie do druhej a potom ešte do tretej, má totižto tri obvody, sú od seba vzdialené 20 km, jednoducho to však časovo nejako musí stíhať, takže on musí ísť na aute. Môže si dávať do výdavkov spotrebu týchto pohonných hmôt a tiež paušálnu náhradu 6,20 na km do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane? Lebo výklady sú rôzne. Prosím, budem vďačná za každý názor. Ďakujem
Môj názor je, že používa vozidlo na získanie, zabezpečenie ... príjmu a ak si chce túto položku uplatniť v nákladoch, tak ich súčasťou je aj úhrada dane z motorových vozidiel (aj pred novelou zákona o DMV). Lekár nemá v tomto ohľade žiadnu výnimku zo zákona.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Daň z motorových voz. je zaplatená, ja som to sem dala hlavne kvôli tomu, že som bola na seminári p. Faiglovej z ministerstva finacii a tá nám tam povedala, že si to podľa nej nemôže dávať do nákladov, pretože on ide do zamestnania, kde pravidelne činnosť vykonáva.
Takže ďakujem za názor, ja som si to doteraz tiež tak vysvetlovala.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
heluška
Daň z motorových voz. je zaplatená, ja som to sem dala hlavne kvôli tomu, že som bola na seminári p. Faiglovej z ministerstva finacii a tá nám tam povedala, že si to podľa nej nemôže dávať do nákladov, pretože on ide do zamestnania, kde pravidelne činnosť vykonáva.
Takže ďakujem za názor, ja som si to doteraz tiež tak vysvetlovala.
miesto obvyklého výkonu práce je právny problém. Ak lekár pri zabezpečovaní svojho príjmu chodí medzi troma ordináciami, tak výdavky na cestovné sú daňovo uznané. Aj tých 6,20 za km.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Ďakujem, som spokojnejšia.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ak zamestnanec má 8-hodinový prac.čas t.j. od 8.00 do 16.00 a má zabezpečený obed a o 14.00 odíde na pracovnú cestu, z ktorej sa vráti o 21.00, patrí mu stravné v rozsahu 5-12 hodín alebo sa mu niečo kráti ?
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Nikto nevie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Evaman
Ak zamestnanec má 8-hodinový prac.čas t.j. od 8.00 do 16.00 a má zabezpečený obed a o 14.00 odíde na pracovnú cestu, z ktorej sa vráti o 21.00, patrí mu stravné v rozsahu 5-12 hodín alebo sa mu niečo kráti ?
Ako si uviedla, pracovná cesta trvala od 14-21 hodiny. Obed má zabezpečený za pracovnú dobu od 8 do 14 hodiny, t.j. za prac. smenu dlhšiu ako 4 hodiny. Ak mu počas trvania služ. cesty nebola poskytnutá strava, tak sa mu nič nekráti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať