Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Muška
No Miška, to bolo do konca roka , že sa rátala fľaša - až pokiaľ si ju nehodila do koša, ale zákon hovorí ináč

(1) Spotrebiteľským balením liehu (ďalej len "spotrebiteľské balenie") sa na účely tohto zákona rozumie uzavretý spotrebiteľský obal /16/ naplnený liehom určeným na priamu ľudskú spotrebu.
Muška, ja s Tebou plne súhlasím, ale pani na colnom úrade nám dala takúto info. Ja už ani sama neviem či to tam dať alebo nie.
0 0
jaroslavmatej jaroslavmatej

jaroslavmatej je offline (nepripojený) jaroslavmatej

Ja som zavolal na informacie CU Žilina a odpovedaď znela: skutočný stav!
Už som z toho magor.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Ako sa zdá, okolo vyplnenia tlačiva oznámenia o ... v prípade predaja zo spotrebiteľského balenia, teda pri výčape sú nejasnosti. V bode 17 poučenia na vyplnenie oznámenia je napísané:

V stĺpci 3 „Množstvo vydaného liehu v SBL v l a. ostatným odberateľom SBL“ držiteľ povolenia na predaj uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a., ktoré vydal v spotrebiteľskom balení anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu, vrátane celkového množstva liehu vyjadreného v l a., ktoré vydal zo spotrebiteľského balenia anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu.

Prvá časť vety sa vzťahuje na tých, ktorí predávajú celistvé spotrebiteľské balenie liehu a druhá časť vety, ktorú som zvýraznil červeným písmom platí pre tých, ktorí vykonávajú výčap, teda predávajú zo spotrebiteľského balenia liehu. Čo je to ale celkové množstvo v prípade výdaja zo spotrebiteľského balenia? Je to súčet obsahu jednotlivých pohárikov naliatych z rozčapovaných spotrebiteľských balení alebo je to množstvo liehu po výdaji celého obsahu spotrebiteľského balenia? Takáto formulácia vety v poučení je vágna a preto umožňuje rozličný výklad:

1. buď sa v oznámení uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a. vydané zo spotrebiteľského balenia, teda vrátane pohárikov z načatých spotrebiteľských balení, čo by v praxi znamenalo sledovať počet predaných pohárikov, urobiť súčet objemu týchto predaných pohárikov a tento objem prepočítať na l a. podľa druhu liehovín. Rozdiel medzi takto predaným objemom alkoholu a objemom celého balenia by potom v oznámení predstavoval zásoby. Každý súdny človek musí uznať, že by to bola hlúposť a kto by takto chcel postupovať, nielenže sa upapieruje ale nakoniec z toho ešte aj zblbne,

2. alebo sa v oznámení uvedie predaj zo spotrebiteľského balenia až vtedy, ak je vyčapovaný celý obsah fľaše, pochopiteľne, že v oznámení bude uvedený celý obsah spotrebiteľského balenia, z ktorého sa čapovalo, takýto postup by bol aj v súlade so zákonom.

Táto oznamovacia povinnosť vyplýva z ustanovenia § 44 ods. 18, pričom podľa písm. b) sa oznamuje množstvo vydaného liehu v spotrebiteľských baleniach v l a., a to v členení podľa čísla povolenia na predaj alebo podľa registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a množstvo vydaného liehu v spotrebiteľských baleniach v l a. ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia. Keďže však toto ustanovenie zákona podrobnejšie neupravuje výdaj SBL neznámym odberateľom v členení na celistvé balenia a na výčap, logicky je teda vydávaním liehu v spotrebiteľských baleniach ostatným odberateľom na účely tohto ustanovenia zákona aj postupný výdaj čapovaním.

Je síce pravdou, že zákon v ustanovení § 10 ods. 1 definuje spotrebiteľské balenie liehu na účely zákona ako uzavretý spotrebiteľský obal naplnený liehom určeným na priamu ľudskú spotrebu, avšak na základe ustanovenia § 44 ods. 3 definujúceho predaj spotrebiteľského balenia a pripúšťajúceho aj predaj zo spotrebiteľského balenia, teda výčap neostáva nič iné, ako za spotrebiteľské balenie na účely oznamovacej povinnosti považovať aj otvorené spotrebiteľské balenie liehu. Obsah liehu naliaty do pohárika rozhodne však nie je v zmysle zákona spotrebiteľským balením, teda ako logický sa javí postup, ktorý som uviedol v bode 2. Naliatím posledného množstva liehoviny zo spotrebiteľského balenia je naplnená podstata vydania spotrebiteľského balenia a to je dôvod a aj moment, aby takéto spotrebiteľské balenie bolo v evidencii podľa ods. 12 písm. b) zahrnuté ako vydané spotrebiteľské balenie a rovnako aj v oznámení podľa ods. 18 písm. b) tiež ako vydané spotrebiteľské balenie a o takto vydané spotrebiteľské balenie znížený aj stav zásob. Rozčapované spotrebiteľské balenie by v evidencii podľa ods. 12 a v oznámení podľa ods. 18 malo figurovať v stave zásob ale vždy ako celé balenie. Myslím si, že takto je to v poriadku, lebo tento stav, ktorý je zapísaný po ukončení mesiaca v evidencii a takto aj uvedený v oznámení sa tak či tak nielen zo dňa na deň ale vo vychytenej krčme aj z hodiny na hodinu mení, preto by bolo nezmyslom v evidencii a v oznámení uvádzať necelé spotrebiteľské balenia liehu! Teda o nič nejde, nemožno predsa čakať, kým si správca dane údaje v oznámení overí u podnikateľa a porovná zo skutkovým stavom a až potom pokračovať vo výčape. The show must go on... Dôležité je predovšetkým to, aby všetci postupovali rovnako.

Poučenie na vyplnenie tlačiva oznámenia nie je právnou normou, slúži iba ako pomôcka, preto sa treba držať príslušných ustanovení zákona.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Podľa mňa si zbytočne robíte nervy okolo toho alkoholu. Ak si prečítam zákon, v §44 ods. 18 je napísané, že chcú odo mňa aby som im nahlásila príjem, výdaj a konečný stav zásob SBL v l a. Toho som sa aj chytila a na oznámení budem uvádzať skutočný stav zásob k poslednému dňu sledovaného obdobia v l a. Čo to pre mňa znamená skutočný stav zásob? Je to stav, ktorý uviedol krčmár vo svojej inventúre ku poslednému dňu mesiaca. Vôbec nebudem špekulovať nad tým, či tú alebo onú načatú fľašu mám odpísať, či nechať v zásobách.

Príklad:
V počiatočnom stave zásob k 01.01.07 uvádzam 4 fľaše 40% vodky, balenej po 0,7 l. Povedzme, že v priebehu mesiaca som nedokupovala.
V inventúre k 31.01.07 zisťujem stav zásob vodky 1,65 l, t.j. dve fľaše a 0,25 l z otvorenej fľaše, čiže som predala v sledovanom období jednu fľašu aj 0,45 l vodky. Toto množstvo si prepočítam na l a. a tento stav uvediem aj v oznámení. V tomto konkrétnom prípade by som teda uviedla v oznámení nasl.:
Počiatočný stav zásob liehu = 1,12 l a.
Celkový príjem liehu = 0 l a.
Celkový výdaj liehu = 0,46 l a. (výdaj ostatným odberateľom)
Konečný stav zásob liehu = 0,66 l a.

Týmto som si splnila svoju povinnosť a nemám v tom ani "guľáš", práve naopak, sedí mi to aj podľa inventúry a nemusím zbytočne špekulovať nad ničím.

Pre prípad, že by sa Vám to zišlo, prikladám tabuľku, ktorá prepočítava aj otvorené fľaše. Chcem to ešte trochu vylepšiť, potom by som priložila aj druhú verziu tabuľky.

Ináč ja osobne som využila tú formu elektronického zasielania a veľmi sa mi to zapáčilo. V programe LIEH je možné sledovať aj denný obrat, alebo len raz mesačne, komu ako vyhovuje. Ku koncu obdobia si dám len prepočítať a vyhodí mi konečné stavy. Následne vygenerujem xml súbor, ten pošlem priamo z programu na stránku colnej správy a do šesťdesiat minút mám potvrdené, či môj súbor bol pripojený, tzn. či bol akceptovaný. Keď je akceptovaný, môžem si vytlačiť potvrdenie, že som si splnila svoju oznamovaciu povinnosť.
Odporúčam, je to naozaj čistá prácička, bez papierov, pošty a známok. Navyše aj stavy, príjem, výdaj, zostatok, všetko si môžete vytlačiť z toho programu...
Howgh
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Beata Pozri príspevok
Podľa mňa si zbytočne robíte nervy okolo toho alkoholu. Ak si prečítam zákon, v §44 ods. 18 je napísané, že chcú odo mňa aby som im nahlásila príjem, výdaj a konečný stav zásob SBL v l a. Toho som sa aj chytila a na oznámení budem uvádzať skutočný stav zásob k poslednému dňu sledovaného obdobia v l a. Čo to pre mňa znamená skutočný stav zásob? Je to stav, ktorý uviedol krčmár vo svojej inventúre ku poslednému dňu mesiaca. Vôbec nebudem špekulovať nad tým, či tú alebo onú načatú fľašu mám odpísať, či nechať v zásobách.

Príklad:
V počiatočnom stave zásob k 01.01.07 uvádzam 4 fľaše 40% vodky, balenej po 0,7 l. Povedzme, že v priebehu mesiaca som nedokupovala.
V inventúre k 31.01.07 zisťujem stav zásob vodky 1,65 l, t.j. dve fľaše a 0,25 l z otvorenej fľaše, čiže som predala v sledovanom období jednu fľašu aj 0,45 l vodky. Toto množstvo si prepočítam na l a. a tento stav uvediem aj v oznámení. V tomto konkrétnom prípade by som teda uviedla v oznámení nasl.:
Počiatočný stav zásob liehu = 1,12 l a.
Celkový príjem liehu = 0 l a.
Celkový výdaj liehu = 0,46 l a. (výdaj ostatným odberateľom)
Konečný stav zásob liehu = 0,66 l a.

Týmto som si splnila svoju povinnosť a nemám v tom ani "guľáš", práve naopak, sedí mi to aj podľa inventúry a nemusím zbytočne špekulovať nad ničím.

Pre prípad, že by sa Vám to zišlo, prikladám tabuľku, ktorá prepočítava aj otvorené fľaše. Chcem to ešte trochu vylepšiť, potom by som priložila aj druhú verziu tabuľky.

Ináč ja osobne som využila tú formu elektronického zasielania a veľmi sa mi to zapáčilo. V programe LIEH je možné sledovať aj denný obrat, alebo len raz mesačne, komu ako vyhovuje. Ku koncu obdobia si dám len prepočítať a vyhodí mi konečné stavy. Následne vygenerujem xml súbor, ten pošlem priamo z programu na stránku colnej správy a do šesťdesiat minút mám potvrdené, či môj súbor bol pripojený, tzn. či bol akceptovaný. Keď je akceptovaný, môžem si vytlačiť potvrdenie, že som si splnila svoju oznamovaciu povinnosť.
Odporúčam, je to naozaj čistá prácička, bez papierov, pošty a známok. Navyše aj stavy, príjem, výdaj, zostatok, všetko si môžete vytlačiť z toho programu...
Howgh
Beatka, si hlavička. Dosť som sa natrápila, kým som ručne zistila ako si prišla na tých 0,66 l.a v konečných zásobách. Tá tabuľka bude dobrou pomôckou, ale aj colníci by mali byť vo výklade jednotní, nie že budeme o pár mesiacov prerábať výkazy.
Ďakujem

---------
Veronika
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Prosím Vás, aký alkohol hlásiť ? Aj pivo a víno ? Alebo len od 16% ? Neviem to nikde jasne nájsť.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Bea Š. Pozri príspevok
Prosím Vás, aký alkohol hlásiť ? Aj pivo a víno ? Alebo len od 16% ? Neviem to nikde jasne nájsť.
Pozri si zákon o spotrebnej dani z liehu , konkrétne ZSDL_§4_ods.2
Tiež pozri ZSDL_§44
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

(2) Liehom sa na účely tohto zákona rozumie tovar kódu kombinovanej nomenklatúry
a) 2207 a 2208 s obsahom alkoholu viac ako 1,2 % objemu,
b) iného ako kapitoly 22 s obsahom alkoholu viac ako 1,2 % objemu,
c) 2204, 2205 a 2206 s obsahom alkoholu viac ako 22 % objemu.


Našla som to, ale prepáč, ja tomu nerozumiem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Beatka, myslím, že najlepšie sa budeš orientovať - sú to fľašky čo majú kontrolnú známku.

Pivo, víno, vermut, cinzáno - sa nehlásia.

Ale všetko čo obsahuje lieh /už napr. aj vaječný koňak/ sa hlási
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Excise Duty Pozri príspevok

1. buď sa v oznámení uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a. vydané zo spotrebiteľského balenia, teda vrátane pohárikov z načatých spotrebiteľských balení, čo by v praxi znamenalo sledovať počet predaných pohárikov, urobiť súčet objemu týchto predaných pohárikov a tento objem prepočítať na l a. podľa druhu liehovín. Rozdiel medzi takto predaným objemom alkoholu a objemom celého balenia by potom v oznámení predstavoval zásoby. Každý súdny človek musí uznať, že by to bola hlúposť a kto by takto chcel postupovať, nielenže sa upapieruje ale nakoniec z toho ešte aj zblbne,
Peťo, ja robím sklady podľa tzv. "tovarovej pásky", takže ja viem presne koľko to majú papierovo. Krčmári urobia posledného dňa v mesiaci fyzicky inventúru. Ak je medzi nami rozdiel upravím podľa inventúry sklad a prepočítam pre Colnicu.

Čiže mne vypisovať do oznámenia skutočný stav je výhodnejšie.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Beatka, myslím, že najlepšie sa budeš orientovať - sú to fľašky čo majú kontrolnú známku.

Pivo, víno, vermut, cinzáno - sa nehlásia.

Ale všetko čo obsahuje lieh /už napr. aj vaječný koňak/ sa hlási




Muška ďakujem, už budem mať v tom jasno.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Beata Pozri príspevok
Podľa mňa si zbytočne robíte nervy okolo toho alkoholu. Ak si prečítam zákon, v §44 ods. 18 je napísané, že chcú odo mňa aby som im nahlásila príjem, výdaj a konečný stav zásob SBL v l a. Toho som sa aj chytila a na oznámení budem uvádzať skutočný stav zásob k poslednému dňu sledovaného obdobia v l a. Čo to pre mňa znamená skutočný stav zásob? Je to stav, ktorý uviedol krčmár vo svojej inventúre ku poslednému dňu mesiaca. Vôbec nebudem špekulovať nad tým, či tú alebo onú načatú fľašu mám odpísať, či nechať v zásobách.

Príklad:
V počiatočnom stave zásob k 01.01.07 uvádzam 4 fľaše 40% vodky, balenej po 0,7 l. Povedzme, že v priebehu mesiaca som nedokupovala.
V inventúre k 31.01.07 zisťujem stav zásob vodky 1,65 l, t.j. dve fľaše a 0,25 l z otvorenej fľaše, čiže som predala v sledovanom období jednu fľašu aj 0,45 l vodky. Toto množstvo si prepočítam na l a. a tento stav uvediem aj v oznámení. V tomto konkrétnom prípade by som teda uviedla v oznámení nasl.:
Počiatočný stav zásob liehu = 1,12 l a.
Celkový príjem liehu = 0 l a.
Celkový výdaj liehu = 0,46 l a. (výdaj ostatným odberateľom)
Konečný stav zásob liehu = 0,66 l a.

Týmto som si splnila svoju povinnosť a nemám v tom ani "guľáš", práve naopak, sedí mi to aj podľa inventúry a nemusím zbytočne špekulovať nad ničím.

Pre prípad, že by sa Vám to zišlo, prikladám tabuľku, ktorá prepočítava aj otvorené fľaše. Chcem to ešte trochu vylepšiť, potom by som priložila aj druhú verziu tabuľky.

Ináč ja osobne som využila tú formu elektronického zasielania a veľmi sa mi to zapáčilo. V programe LIEH je možné sledovať aj denný obrat, alebo len raz mesačne, komu ako vyhovuje. Ku koncu obdobia si dám len prepočítať a vyhodí mi konečné stavy. Následne vygenerujem xml súbor, ten pošlem priamo z programu na stránku colnej správy a do šesťdesiat minút mám potvrdené, či môj súbor bol pripojený, tzn. či bol akceptovaný. Keď je akceptovaný, môžem si vytlačiť potvrdenie, že som si splnila svoju oznamovaciu povinnosť.
Odporúčam, je to naozaj čistá prácička, bez papierov, pošty a známok. Navyše aj stavy, príjem, výdaj, zostatok, všetko si môžete vytlačiť z toho programu...
Howgh
Beatka, mne to nedalo, tak sme dnes písala meil na Ustrenu colnu spravu. Tu je ich odpoveď :

"Otvorená /rozčapovaná/ fľaša sa v zmysle mesačných hlásení považuje za prázdnu. Teda v mesačnom hlásení sa uvedie do výdaja ako celé SBL."
HelpDeskLieh
tel. 0527142211
0527142212 /možno to tel.číslo pomôže aj pri iných dotazoch/

------------
Veronika

PO 19.2.2007 som dostala z Ustrednej colnej správy tento meil :

"Ospravedlňujeme sa za nesprávnu odpoveď. Takto to fungovalo do 12/2006. Stanovisko colného riaditeľstva prišlo až 15.2.2006. Takže načatá fľaša sa uvádza v stave zásob ako plná."

Naozaj neviem čo si mám myslieť o našich colníkoch a celej legislatíve.

-------
Veronika
Naposledy upravil veronikasad : 19.02.07 at 08:27 Dôvod: Nové stanovisko UCS
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

veronikasad Pozri príspevok
Beatka, mne to nedalo, tak sme dnes písala meil na Ustrenu colnu spravu. Tu je ich odpoveď :

"Otvorená /rozčapovaná/ fľaša sa v zmysle mesačných hlásení považuje za prázdnu. Teda v mesačnom hlásení sa uvedie do výdaja ako celé SBL."
HelpDeskLieh
tel. 0527142211
0527142212 /možno to tel.číslo pomôže aj pri iných dotazoch/

------------
Veronika
To je zasa nejaké tvrdenie, ktoré nie je podložené žiadnym §
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ziadny § mi v odpovedi neuviedli, je tam číslo tlf, skús tam prosím ťa zavolať. CU Prievidza ešte stale tvrdí, že sa tam uvadzaju aj otvorené fľaše, takže fakt neviem koho poslúchať

--------
Veronika
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

veronikasad Pozri príspevok
Ziadny § mi v odpovedi neuviedli, je tam číslo tlf, skús tam prosím ťa zavolať. CU Prievidza ešte stale tvrdí, že sa tam uvadzaju aj otvorené fľaše, takže fakt neviem koho poslúchať

--------
Veronika
Však práve to chcem tým povedať, že jeden povie tak, druhý onak. Ja sa budem držať toho, čo som napísala vyššie. A keď bude na svete nejaký predpis, ktorý zjednotí názory všetkých colníc a colníkov, potom sa budem držať toho


btw aj keby som veľmi chcela, nemôžem tam zavolať, lebo nemám hlas a to vôbec nerobím žiadne srandy. Dnes som sa dozvedela, že vraj mám trojuholníkovú štrbinu na hlasivkách cca 3 - 4 mm veľkú
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
A je vymaľované...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rano ešte zavolam na UCS a dam vediet.

------
Veronika
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

veronikasad Pozri príspevok
Beatka, mne to nedalo, tak sme dnes písala meil na Ustrenu colnu spravu. Tu je ich odpoveď :

"Otvorená /rozčapovaná/ fľaša sa v zmysle mesačných hlásení považuje za prázdnu. Teda v mesačnom hlásení sa uvedie do výdaja ako celé SBL."
HelpDeskLieh
tel. 0527142211
0527142212 /možno to tel.číslo pomôže aj pri iných dotazoch/

------------
Veronika
No to budem mať riadny guláš, aby som si pamätala, ktorú fľašu som už praskla do výdaja a ktorú nie. Veď si budem musieť viesť ďalšiu administratívu. Takto by som zasa musela ísť fľašu po fľaši /po názvoch/ a špekulovať dala a či nedala som ju do výdaja.
Teraz mi soft ukáže koľko litrov na desatinné miesta majú ktorého alkoholu , klienti to odkontrolujú a ja to len prepočítam na 100 %.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

...tak ci onak,ak nie je §, nie je zakon, nie je pokuta. Vsetci ti co mate docinenia s colnou spravou v pripade jej kontroly,mozete dostat pokuticku,len za porusenie § zakona.Co sa tyka oznamenia,mam pocit, ze jedine ak ho neposlete do 25. dna nasledujuceho mesiaca,tak porusite zakon.Pravdepodobne este za nevedenie evidencie,predaj bez povolenia,nakup od osoby bez povolenia na predaj,alebo ak robite chechle metle s ciernym alkoholom a podobne.Aj preukazovanie sa dokladom o nadobudnuti liehovin je viac menej nemozne,nakolko doklady sa mozu nachadzat na danovom urade,pripade u uctovnika a v momente kontorly ich nemusite mat pri sebe.To ci napisete rozcapovanu flasu,alebo docapovanu flasu je jedno,pravdepodobne ich to nikdy zaujimat nebude,lebo ani nevedia ako to kontrolovat a ani podla coho to sankciovat.Vela veci z tohto zakona visi niekde vo vzduchu,cele to je nedokoncene a to co povie niekto na colnej sprave vam na chodbe,mozete brat iba nanajvys ako dobru radu,len si tych dobrych rad nepytajte vela,lebo sa vam zacne zdat, ze si protirecia.:-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ja by som v tom gulaš nevidela. Do konečných zásob uvediem len plné fľaše s kolkami, každá načatá fľaša bude vo výdaji a viac ju nebudem sledovať. Skutočná inventúra s načatými fľašami bude v priebehu roka slúžiť len pre krčmára, na konci roka ju zahrniem do Výkazu o majetku a záväzkoch.
Výdaj urobím rozdielom.

-----------
Veronika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať