Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Práve vypisujem tlačivo "Lieh", zahŕňa sa medzi alkohol aj VÍNO a LIKÉRY(koncentrácia 25%) ? V poučení sa píše iba o nomenklatúrnom čísle 2207 alebo 2208. Neviem, čo si mám pod tým predstaviť ? Rátať do Oznámenia aj také tie malé umelohmotné štamperlíčky s objemom 0,04 a koncentráciou 40% ? Dúfam, že mi niekto poradí. Vďaka
Naposledy upravil milanr : 18.02.07 at 18:42 Dôvod: Doplnenie údajov
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
milanr Pozri príspevok
Práve vypisujem tlačivo "Lieh", zahŕňa sa medzi alkohol aj VÍNO a LIKÉRY(koncentrácia 25%) ? V poučení sa píše iba o nomenklatúrnom čísle 2207 alebo 2208. Neviem, čo si mám pod tým predstaviť ? Rátať do Oznámenia aj také tie malé umelohmotné štamperlíčky s objemom 0,04 a koncentráciou 40% ? Dúfam, že mi niekto poradí. Vďaka
Ak už vypĺňaš tlačivo, znamená to, že si držiteľom povolenia. Ak si poriadne prečítaš ustanovenie § 44 ods. 1, potom zistíš, že toto povolenie musíš mať preto, lebo predávaš v daňovom voľnom obehu lieh, ktorý je uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) zákona. V uvedenom ustanovení máš potom napísané, že týmto liehom sa na účely zákona rozumie tovar kódu kombinovanej nomenklatúry 2207 a 2208 s obsahom alkoholu viac ako 1,2 % objemu. V kapitole 22 colného sadzobníka máš uvedené podrobne, čo sú to za tovary, takže:

2207 - Etylalkohol nedenaturovaný s objemovým alkoholometrickým titrom 80 % vol alebo vyšším; etylalkohol a ostatné destiláty, denaturované, s akýmkoľvek alkoholometrickým titrom

2208 - Etylalkohol nedenaturovaný s objemovým alkoholometrickým titrom nižším ako 80 % vol; destiláty, likéry a ostatné liehové nápoje

Vínom sú tovary kódu kombinovanej nomenklatúry 2204, 2205 a 2206, do oznámenia sa teda nezahŕňajú!

2204 - Víno z čerstvého hrozna vrátane vína obohateného alkoholom; hroznový mušt iný ako položky 2009

2205 - Vermút a ostatné vína z čerstvého hrozna ochutené bylinami alebo aromatickými látkami

2206 - Ostatné kvasené nápoje (napríklad jablčné, hruškové, medovina); zmesi kvasených nápojov a zmesi kvasených nápojov a nealkoholických nápojov, inde nešpecifikované ani nezahrnuté

Pokiaľ ide o tie malé štamperlíčky, ich obsahom je tovar kódu kombinovanej nomenklatúry 2208, teda musia byť zahrnuté v oznámení rovnako ako tie miniatúrne fľaštičky, už som na to v ktoromsi príspevku upozornil. Nech nikoho nemýli, že tieto tovary nie sú označené kontrolnou známkou a preto sa nemusia uvádzať v oznámení, to že nie sú označené kontrolnou známkou, vyplýva z ustanovenia § 10 ods. 34 písm. g).
Naposledy upravil Excise Duty : 19.02.07 at 10:19
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Chcel by som Vas vsetkych poprosit o vyjhadrenie sa k tomuto:

Posielam oznamenia elektronicky,prave teraz som vyplnal oznamenie v systeme lieh 3.4 a zistil som,ze chcu odomna obchodny nazov SBL,datum prijmu,datum vydaja,objem,%..atd.

Mam pred sebou aj tlacivo oznamenia,kde im staci iba cislo povolenia dodavatela,odberatela, a mnozstvo liehu v l a.

Je teda vyhodnejsie a praktickejsie poslat to postou.Znie to neuveritelne,ale asi je to tak.Nechapem na co sleduju pri elektronickom podavani oznamenii to co nesleduju pri podavani oznamenia na tlacive.Moze mi toto niekto vysvetlit?Neviem pochopit o co im zase ide.Doteraz som zil v tom, ze podavanie oznamenia elektronickou formou je krok dopredu,ale asi teda pojdem na colnu spravu sa odhlasit z tohto systemu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Beata Pozri príspevok
6) ID lieh - tak isto použijem F2 a vyberiem vhodné číslo. Tu uvádzam, že sem sa zapisujú údaje podľa toho, ako ste si natipovali v číselníku SBL. Sú dve možnosti:
a) V prípade, že nepotrebujete sledovať každé SBL zvlášť, povedzme napríklad, že príjem a výdaj SBL sledujete v nejakej pomocnej tabuľke excelovskej, potom si natipujete v číselníku SBL len jeden zápis, kde objem bude 1,00 l a koncentrácia 100%.

b) V prípade, že budete sledovať či už podľa sortimentu, alebo podľa koncentrácie, natipujete každú položku zvlášť.
Mailer, tu máš v odpovedi od Beatky vysvetlenie
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

mailer23 Pozri príspevok
Chcel by som Vas vsetkych poprosit o vyjhadrenie sa k tomuto:

Posielam oznamenia elektronicky,prave teraz som vyplnal oznamenie v systeme lieh 3.4 a zistil som,ze chcu odomna obchodny nazov SBL,datum prijmu,datum vydaja,objem,%..atd.

Mam pred sebou aj tlacivo oznamenia,kde im staci iba cislo povolenia dodavatela,odberatela, a mnozstvo liehu v l a.

Je teda vyhodnejsie a praktickejsie poslat to postou.Znie to neuveritelne,ale asi je to tak.Nechapem na co sleduju pri elektronickom podavani oznamenii to co nesleduju pri podavani oznamenia na tlacive.Moze mi toto niekto vysvetlit?Neviem pochopit o co im zase ide.Doteraz som zil v tom, ze podavanie oznamenia elektronickou formou je krok dopredu,ale asi teda pojdem na colnu spravu sa odhlasit z tohto systemu.
Myslím si, že si sa zbytočne rozčúlil a odrádzaš aj ostatných ľudí, ktorí zvažujú možnosť zasielania hlásení elektronicky.
Prečítaj si môj návod na vypĺňanie hlásenia a v bode 6. sa dočítaš, že do číselníka natipuješ buď jednotlivé SBL a to buď podľa sortimentu, alebo podľa koncentrácii SBL, alebo ak nechceš sledovať pohyb v rámci týchto kritérií, jednoducho si tam natipuješ len jeden zápis, v ktorom uvedieš názov aký len chceš, objem 1,00 liter a koncentráciu 100%. Tým pádom budeš aj pri výdaji, aj pri príjme v kolónke ID liehu dávať vždy len číslo 1 a v množstve budeš uvádzať údaj v l a., ktorý si si vypočítal niekde v pomocnej tabuľke.
Dátum tiež môžeš uvádzať aký chceš, v priebehu mesiaca, alebo jednoducho dáš posledný deň sledovaného obdobia.
V elektronickom hlásení to od Teba nikto nevyžaduje, nevyskytuje sa nikde dátum, len dátum podania hlásenia a obdobie za ktoré sa hlásenie podáva. Konečný výstup hlásenia vyzerá takto:
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

ahojte, PLS nemate niekto vzor,ako ma vyzerat evidencia podla ods. 12? Mam si to spravit podla jednotlivych firiem? Kazdy mesiac znovu?
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

ahojte,
keby som chcela podávať hlásenie elektronicky nepoznáte niekto na to vhodný soft??
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

kathy_smal Pozri príspevok
ahojte,
keby som chcela podávať hlásenie elektronicky nepoznáte niekto na to vhodný soft??
Na stránke colnej správy https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...reg=9&chid=clr je soft LIEH.
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

PLS, poradite mi niekto,ako vediete tu evidenciu? K 31.12.2006 som mala zasoby spisane len napr. 1 l 40%...15 ks, od januara to mam prepisat presne podla nazvov,aj ked objem a koncentracia je rovnaka? AJ vydaj musi byt zaevidovany podla presnych nazvov? Prosim, ak mate niekto jednoduchy navod, ako to ma vyyerat, budem vdacna.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

tu máš super tabuľku od lenky, dobre si prečítaj prvú stranu
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

to hej...ale ja by som chcela aby to program robil sám a nie aby som ja vypisovala, este zle vypočítam
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

veď si mrkni tú tabuľku - vypočíta Ti to sama. - má 4 strany

Aj soft musíš najskôr "nakŕmiť", aby Ti to vypočítal sám
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

v príspevku 69 pripla Bea link na CU - tam je aj soft
0 0
ezimova ezimova

ezimova je offline (nepripojený) ezimova

tiež som hladala sw na lieh. Mám len jednu diskoteku a majitel si sam robi skl.zasoby. Je ochotny zakupiť sw na skl.zasoby, ale nie drahy. Po dlhom hladani som zistila, že mrp by mali mať lieh zakomponovany do konca februára a malo by to vyzerať tak, že ak spracovavaš príjem výdaj v skl.evidencii spracuje ti to tak, aby si to len prepisala do original tlačiv. Budem sa informovať, pretože tiež už z toho nemožem spavať
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ludia,ta tabulka na vypocet je super, ale ja by som rada vedela,ci staci mat v zosite evidenciu podla firiem a co som od nich nakupila. Klient mi totiz v januari nerozlisoval co predal podla presnych nazvov. Tak neviem spisat stav zasob podla nazvov, len podla objemu a koncentracie spolu. PLS ako to vy robite?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

No, kunečka,
musíš pre seba viesť určite toto:
(12) Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Našla som soft, čo mi vyplní formulár pdf-ko samo ak má niekto soft Oberon tak on to robí, odvčera
možte poslať aj elektronicky
0 0
Jozef.Sorman Jozef.Sorman

Jozef.Sorman je offline (nepripojený) Jozef.Sorman

Na stiahnutie asi zatial nie su ja som uz tiez hladal. Asi budeme musiet pockat. Zatial som kupil tlaciva v obchode a vypisal rucne.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Na stranke www.rksoft.sk si stiehnete soft FormEdik 1.19 a k nemu aj oznamenie. Oznamenie sa da elegantne vyplnit a vytlacit.Jedina nevyhoda "free" verzie je, ze sa neda editovat,ale ved na co aj.
0 0
eXpachi eXpachi

eXpachi je offline (nepripojený) eXpachi

Ja som hladal, kde sa dalo ale nove tlacivo som nasiel. Iba stare...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať