Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Mám podať DDP za r.2005 v sume 7600,- ,poraďte mi,prosím,do ktoreého riadku mám túto sumu zapísať a či mám z tejto sumy odviezť 19 % daň ?
Usporiadat
yaro yaro

yaro je offline (nepripojený) yaro

Maňuša Pozri príspevok
nezabudni potom aj zverejniť odpoveď z DRSR,ďakujem
to je samozrejme.
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

yaro Pozri príspevok
to je samozrejme.
co je s tou odpovedou s DRSR myslite ze pride do 01.04.2007 a potvrdi yarovu teoriu alebo zostane v platnosti nezmysel o podavani DDP , ktore ma vplyv na odvody ,preddavky na dan atd. comu sa tu vobec nevenujete ?????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

felixh Pozri príspevok
co je s tou odpovedou s DRSR myslite ze pride do 01.04.2007 a potvrdi yarovu teoriu alebo zostane v platnosti nezmysel o podavani DDP , ktore ma vplyv na odvody ,preddavky na dan atd. comu sa tu vobec nevenujete ?????
Odpoveď , aj keď od iného je tu už priložená. Zákon v tomto prípade podľa mňa hovorí jasne /aj keď nebudem komentovať zmysel celého /

http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=287
0 0
yaro yaro

yaro je offline (nepripojený) yaro

Maňuša Pozri príspevok
nezabudni potom aj zverejniť odpoveď z DRSR,ďakujem
ahojte,
aj ja som dostal, pre mna taktiez negativnu odpoved (((

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo
SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa § 17 ods. 10 zákona o dani z príjmov daňovník, ktorý zmenil spôsob
uplatňovania výdavkov podľa § 19 na spôsob podľa § 6 ods. 10 alebo ak začal účtovať
po období, v ktorom nebol účtovnou jednotkou, upraví základ dane podľa § 17 odseku 8
zákona za zdaňovacie obdobie, ktoré predchádzalo tejto zmene.
V prípade ak účtoval v sústave JÚ musí upraviť základ dane o cenu nespotrebovaných
zásob, zostatky vytvorených rezerv na lesnú pestovnú činnosť a opravných položiek k
nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok
podľa § 19, a výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm.
h) a i) a o pomernú výšku nájomného vrátane finančného prenájmu, ktorá pripadá na
príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť.
Do takto upraveného základu dane budú zahrnuté všetky neuhradené pohľadávky, t.j.
bude o ne zvýšený základ dane a daňová povinnosť z nich bude vysporiadaná pri podaní
daňového priznania za rok 2005. Pri ich úhrade v nasledujúcom zdaňovacom období už
budú príjmom neovplyvňujúcim základ dane.
V prípade ak daňovník neupravil základ dane za zdaňovacie obdobie roka 2005
(zdaňovacie obdobie, ktoré predchádzalo zmene uplatňovania výdavkov) v súlade s § 17
ods. 8 zákona pri zmene uplatňovania preukázateľných výdavkov na paušálne výdavky,
musí upraviť základ dane v dodatočnom daňovom priznaní.
Váš dopyt:
Dobry den,
SZCO(nie je platca DPH) si za rok 2005 uplatnoval realne naklady a viedol jednoduche
uctovnictvo. v decembri 2005 vystavil fakturu, ktora bola uhradena v januari 2006.
za rok 2006 si chce uplatnit pausalne vydavky(40%). musi podat dodatocne danove
priznanie za rok 2005 pre vystavenu fakturu za december 2005(uhradenu januar 2006),
alebo ju zahrnie do danoveho priznania roku 2006?
0 0
Nagy Eva Nagy Eva

Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

precitala som vela prispevkov okolo DDP, ale este stale neviem, ci som dobre vyplnila...
moze niekto pe mne prejst? prosim...
SZCO presiel v roku 2006 na pausalne vydavky. opravujem rok 2005 kvoli pohladavkam. DP v roku 2005 vyzeral takto:
-ZD po upl NC: 36761,-
-Dan 6984,-
Narok na DB: 10000,-
r. 92 10000,-
r.93 3013,- Ziadost o vyplatenie DB

DDP vyzera takto:
r. 40 14830,-

- ZD po ulp. NC: 51 591,-
-Dan:9802,-
r.89 10000,-
r.92 10000,-
r.93 198,-
XI. ODDIEL
r. 107: 198,-

alebo ktory riadok??
prosim pomozte
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Pri DDP vsa vypĺňajú riadky - rozdiely z dodatočného daňového priznania/neviem presne mal by to byť oddiel IX?/, ale neviem v rýchlosti povedať ktoré, nemám DP z r. 2005. a tam by sa mal obajviť ten rozdiel. Podľa mňa by to mala byť suma na doplatenie 2817 Sk.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Katija Pozri príspevok
Dodatočné daňové priznanie sa vypisuje tak isto ako riadne, ale na prvej strane zaškrneš " dodatočné" a v oddieli XI. uvedieš rozdiely oproti riadnemu priznaniu?
Prosím vás, aj aj robím dodatočné DP za rok 2005, takže v oddieli XI. bude na riadku 102 daň z r. 90 riadneho DP za rok 2005 a v r.103 bude ten rozdiel, čo mám doplatiť??
Lebo v dodatočnom DP mi na r. 99 vyšlo 2756.- Keďže v riadnom DP za rok 2005 mal preplatok dane 66, to je spolu 2822. A presne táto suma mi vyjde v dodatočbom DP za rok 2005 v r. 103, keď uvediem na r. 102 sumu z r.90 riadneho DP2005.
Je to takto správne?
Ďakujem za odpoveď
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ja som prepočítala ešte raz tvoje zadanie ale v prísp. č. 46 nepíšeš o preplatku 66,- Sk z čoho vznikol? V prísp. 48 už píšeš aj o preplatku 66,- Sk
Oddiel XI hovorí o preplatku nad 100,- Sk. Kedˇmal vrátený daňový bonus viac ako mu patrilo /aspoň mne to tak vychádza po prepočte z tvojich údajov/, tak ho musí vrátiť. Mne to dotatočné vychádza takto:

r. 102 0
r. 103 0
r. 104 0
r. 105 0
r. 106 3013
r. 107 -2815 /to by mal vrátiť/
Ale ako hovorím , neviem či som tvoje zadanie pochopila správne.
Asi by bolo potrebné doplniť všetky údaje, abz nedošlo k omylu.
0 0
addaa addaa

addaa je offline (nepripojený) addaa

Ahojte, chcela by som poprosiť o názor,ohľadom dodatočného DP za rok 2005. Viem, že sa nedávajú výkazy, ale ak chcem uplatniť aj výdavky/ponížiť ZD/, ktoré v podaných výkazoch za rok 2005 neboli uvedene (nezaplatené poistné). Boli uvedené iba pohľadávky 15000 a daň na zaplatenie za rok 2005 v záväzkoch v sume 2000. Ja by som chcela podať aj výkazy, ale neviem, či mám uviesť pohľ. a aj "zabudnutné záväzky". Ďakujem.
0 0
addaa addaa

addaa je offline (nepripojený) addaa

poradíte? prosíííím ... asi už nikto nepracuje ......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
addaa Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som poprosiť o názor,ohľadom dodatočného DP za rok 2005. Viem, že sa nedávajú výkazy, ale ak chcem uplatniť aj výdavky/ponížiť ZD/, ktoré v podaných výkazoch za rok 2005 neboli uvedene (nezaplatené poistné) ak poistné nebolo zaplatené v roku 2005, tak nemôžu byť nákladom r.2005. Boli uvedené iba pohľadávky 15000 a daň na zaplatenie za rok 2005 v záväzkoch v sume 2000. Ja by som chcela podať aj výkazy, ale neviem, či mám uviesť pohľ. a aj "zabudnutné záväzky". Ďakujem.
Nerozumiem tomu celkom. Cheš spätne znížiť základ dane za rok 2005 o nezaplatené poistenie?
0 0
addaa addaa

addaa je offline (nepripojený) addaa

asi som to zle napísala, chcem podať DDP, lebo FO prechádza zo skut.N na paušálne výdavky, a v roku 2005 mala nezaplat. pohľadávku, vyplatenú v 01/2006, ktorá bola uvedená aj vo výkaze, ale neboli tam uvedené záväzky do zdrav. a soc. poisťovní, ktoré chcem dodatočne uplatniť v riadku 41, a preto podať aj výkazy nanovo.Možno je to hlúposť. neviem, dám si poradiť. V globále sa jedná o to, aby nemusela FO doplatiť daň z pohľadávky, nakoľko mala aj záväzky v roku 2005, ktoré neboli vo výkaze napísané.
0 0
addaa addaa

addaa je offline (nepripojený) addaa

vie mi niekto poradiť, či sa môže dať k dodatočnému DP aj dodatočne výkazy?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

addaa Pozri príspevok
vie mi niekto poradiť, či sa môže dať k dodatočnému DP aj dodatočne výkazy?
Ak bolo podané dodatočné DP,tak sa zmenili aj výkazy ak sa upravovali príjmy alebo výdavky,takže treba dať aj oprav.výkazy.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ja si myslím, že k 31.12. uzavriem účtovníctvo, z neho mi vyplynú nejaké záväzky a pohľadávky - tieto uvediem aj do Výkazov.

a potom už len priamo v DP upravím o uvedené záväzky a pohľadávky základ dane.

Ale tie záväzky a pohľadávky predsa stále eviduje......rozdiel je len v tom, že keď ich zaplatím alebo ich zaplatia mne, tak ich už nezahrniem do ZD.

Tu sme to už tiež preberali http://www.porada.sk/t47619-ukonceni...-a-vykazy.html
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

V roku 2005 som viedla JU, nie som platca DPH, teraz chcem prejst na pausalne vydavky.
Pochopila som, ze treba podat dodatocne DP za rok 2005.
Vo vykazoch z roku 2005 mam pohladavky (nezaplatene autorske honorare) asi 55.000,- a zavazky (okrem ZP a telefonu za 12/05, nezaplatene leasingove splatky - cca 280.000,-).
Potrebovala by som to tak jednoducho, po lopate: K ZD pripocitam pohladavky a odpocitam zavazky (teda aj leasingove splatky)?
Takto by mi vznikol danovy preplatok, takze pokuta by nehrozila. Mylim sa?
A do evidencie prijmov uz nebudem davat tie, ktore su uvedene medzi pohladavkami za rok 2005.
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

Poradte mi niekto prosim, co s tym leasingom?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

iba o pomernú výšku nájomného vrátane finančného prenájmu, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

dakujem velmi pekne
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

Muška Pozri príspevok
iba o pomernú výšku nájomného vrátane finančného prenájmu, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie
Zavazky, ktore vyplyvaju z leasingovej zmluvy budu: urok (podla splatkoveho kalendara) + odpisy za rok 2006? Rozumiem tomu spravne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať