Zavrieť

Porady

Telefonny ucet

imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Zeby tu o tomto nebola tema? Vyhladavanie mi ju nenaslo...

Ale k veci. Telefonny ucet za pevnu linku (ludovo povedane slovenske telekomunikacie), je na moje meno. Na pracu ho vyuzivam uz niekolko mesiacov, ale az teraz mam zivnost a budem mat vedene ucto (pred tym na Dohody a pod..). Za telefon platim kazdy mesiac rovnaky poplatok ani o korunu viac (kedze mam program EXTRA, ktory nema predplatene minuty, a teda nedochadza k precerpaniu a plateniu za volanie navyse). Je to 593,80 s DPH (nebudem platca..). Aku ciastku si budem moct davat do uctovnictva do vydavkov za telefon?

Dakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
imino Pozri príspevok
Zeby tu o tomto nebola tema? Vyhladavanie mi ju nenaslo...

Ale k veci. Telefonny ucet za pevnu linku (ludovo povedane slovenske telekomunikacie), je na moje meno. Na pracu ho vyuzivam uz niekolko mesiacov, ale az teraz mam zivnost a budem mat vedene ucto (pred tym na Dohody a pod..). Za telefon platim kazdy mesiac rovnaky poplatok ani o korunu viac (kedze mam program EXTRA, ktory nema predplatene minuty, a teda nedochadza k precerpaniu a plateniu za volanie navyse). Je to 593,80 s DPH (nebudem platca..). Aku ciastku si budem moct davat do uctovnictva do vydavkov za telefon?

Dakujem.
Ak budeš mať podrobný rozpis hovorov, tak sumu pripadajúcu na hovory súvisiace s podnikateľskou činnosťou.

P.S. A nebolo by jednoduchšie prehlásiť linku na živnosť?
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Nie, nebolo, lebo sme vo vianocnej akcii dostali od ST urcite bonusy a o tie by sme prisli.

Lenze, ako som spomenul, ten volaci program ma stanoveny pausalny poplatok 593,80 s DPH, bez ohladu, ci sa pretelefonuje len 1 minuta, alebo sa "kvakoce" napr. 10 hod. denne. cize neda sa vypocitat minutova sadzba... V tomto programe neexistuje. Keby som mal napr. ST Maxi, tak tam je 60min za XY sumu. To sa da rozratat. A ostatne volania nad tych 60 min. maju svoju sadzbu, to je tiez vypocitatelne prave z toho vypisu hovorov. Ale v pripade toho EXTRA prog. sa to neda... To je tzv. flatrate program a je iba na mne ako s nim nalozim.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

imino Pozri príspevok
Nie, nebolo, lebo sme vo vianocnej akcii dostali od ST urcite bonusy a o tie by sme prisli.

Lenze, ako som spomenul, ten volaci program ma stanoveny pausalny poplatok 593,80 s DPH, bez ohladu, ci sa pretelefonuje len 1 minuta, alebo sa "kvakoce" napr. 10 hod. denne. cize neda sa vypocitat minutova sadzba... V tomto programe neexistuje. Keby som mal napr. ST Maxi, tak tam je 60min za XY sumu. To sa da rozratat. A ostatne volania nad tych 60 min. maju svoju sadzbu, to je tiez vypocitatelne prave z toho vypisu hovorov. Ale v pripade toho EXTRA prog. sa to neda... To je tzv. flatrate program a je iba na mne ako s nim nalozim.
Tak ako??? Prosiiiim.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

U pevnej linky u FO platí zaujímavý paradox - ak je tá linka na nejakej prevádzke (kancelária, predajňa ....), uznávajú sa celé náklady, hoci súkromných hovorov je iste všade dosť. U každého je to trošku rôzne, ale určite nie všetko.

Pri súkromnej (domácej linke) sa bežne pri kontrolách uznáva "rozumné percento". Ak je živnosť s logickou potrebou väčšej komunikácie , tak sa uznáva vyššie percento (napr.60-70%). Napr. taký murár na živnosť si určite niečo dojednáva telefonicky, ale dal by som mu 25-30%.
Tie % by mali vychádzať z nejakého rozboru, vyčíslenia podielu spotreby súkromná-živnostenská. Takého zdôvodnené % by som potom užíval fixne.
S požiadavkou doložiť rozbor som sa stretol u FO na kontrole pred viacerými rokmi a aj to viac-menej nebolo myslené až tak vážne.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

imino Pozri príspevok

Lenze, ako som spomenul, ten volaci program ma stanoveny pausalny poplatok 593,80 s DPH, bez ohladu, ci sa pretelefonuje len 1 minuta, alebo sa "kvakoce" napr. 10 hod. denne. cize neda sa vypocitat minutova sadzba...
aj tak by som si dal vystavit vypis hovorov, vyznacil "firemne" hovory a z toho urcil podiel sukromnych a firemnych hovorov. a tento podiel by som uplatnil pri deleni faktury.
napr zistis, ze firemne hovory tvoria 40% vsetkych hovorov, tak 60% vyslednej faktury das ako osobnu spotrebu a 40% das do nakladov.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Ano, mas pravdu, takouto analyzou sa da zistit pomer sukrovmych/sluzobnych hovorov, hoci u mna je to variabilne, tzn., jeden masiac mam pomer hovorov napr. 70/30, dalsi 50/50 a pod. Jedine urobit priemer za poslednych 4-5 mes., kedy som uz telefon pracovne pouzival.

Myslel som, ze je nejake pevne stanovene percento, no ak je to takto, o.k. Potom to uz len obhajit na danovom.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

A to iste aj s internetom, ktory cez tu linku mam... Ano?
Naposledy upravil imino : 01.04.07 at 15:24
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

duficek Pozri príspevok
... 60% vyslednej faktury das ako osobnu spotrebu a 40% das do nakladov...
Prosim vas o radu, ako ciastku z telefonneho uctu, ktoru si uplatnim do nakladov, mam v ALFE zauctovat. Dalej, mam to odpocitat z pokladne, alebo mozem urobit prevod z firemneho uctu na sukromny s tym, ze je to uhrada pomernej casti tel. uctu..??

Vdaka! A dobre ranko.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tieto pripady uctujem az na konci roka ako uzavierkovu operaciu. A k podkladu k tomu internemu dokladu prilozim vypisy za cely rok plus vypocet.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Dakujem, Andrejka. Ostatne(i) to tiez takto robite (na konci roka)?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
K percentám: nie som vôbec zástancom delania výdavkov na %. Platí predsa preukázateľnosť VOZD. K uvedenému som mal poznámku už napr. tu www.porada.sk/showpost.php?p=390701&postcount=10
0 0
Marcus Aurelius Marcus Aurelius

Marcus Aurelius je offline (nepripojený) Marcus Aurelius

a ako potom davate do nakladov internet ktory ma fixnu sumu napr. 399,-Sk a neda sa zistit ci som si iba postu stahoval resp. pouzival som to iba na emailovu komunikaciu pripadne na browsovanie???
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Dôkazné bremeno pri uplatnenom výdavku je na daňovníkovi,čiže takú výšku akú dokážem obhájiť.
0 0
Marcus Aurelius Marcus Aurelius

Marcus Aurelius je offline (nepripojený) Marcus Aurelius

ale ako tu výsku obhajim? iba tak ze si budem pisat na akej strenke som bol alebo jednoducho si to rozdelim kazdy mesiac tu sumu na polovicu!?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Jednoduchší spôsob je práve preto uplatniť výšku nákladov v %, ja napr.dávam od 50 do 70% zo súkromnej tel.linky a internetu.Mala som kontrolu a nemali námietky na výšku nákladov.
0 0
Marcus Aurelius Marcus Aurelius

Marcus Aurelius je offline (nepripojený) Marcus Aurelius

aha,lebo ja viacmenej komunikujem s klientami cez mobil a ineternet pouzivam na postu pripadne nieco vyhladat...Pri mobile sa to z vypisu ta vytiahnut co je sukromné a pracovne,to nie je problem...Pevnu sukromnu linku by som vyuzil iba na internet tak teda kolko by si mi odporucila odpisat naklady na internet, na hlas 50% a na internet 70% alebo ako???
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Záleží na výške tel.účtu,ak bude príliš vysoký radšej 50% z celkovej sumy na fa.za telefón,ale to je len môj názor, z opatnostnosti radšej menej ako viac.Ja osobne dávam 50%,to koľko si dáš ty sa musíš rozhodnúť sám.
0 0
Marcus Aurelius Marcus Aurelius

Marcus Aurelius je offline (nepripojený) Marcus Aurelius

tak fajn, dakujem
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Aj takto sa dá?
V účtovnej smernici som si stanovil % z každej došlej faktúry za súkromnú telef. linku (spolu s internetom). Samozrejme zdôvodnenie výšky % je na mne. Keďže faktúra je vždy uhradená rovno zo súkromného účtu (nie podnikateľského) v plnej výške, priamo na faktúre vykonám výpočet percenta na účely SZČO. Výsledná suma je VOZD. K faktúre priložím výdavkový doklad a peniaze uhradím z pokladne, čo aj zapíšem do peňažného denníka (ALFA). Môže byť?
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

Marcu Aurelius..
TY si zase tu? ))))
Teba sa už nezbavíme... xixixi
Marcus. Mysli na to, že ako elektrikárovi Ti asi danováci neuznaju 70% nákladov na internet.
Navyše ak všetko robíš cez toho svojho kamaráta...
)
(v dobrom)
Len tak pre zaujímavosť. Učtovníctvo si robíš sám, však?
0 0
Načítať ďalšie