Zavrieť

Porady

Platba 100 000,- Sk FO.

Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mackova
Chcela by som sa spytat na 100 000,- Sk platene vhotovosti Fo, a PO za rok 2005. To sa tyka poskytnutych sluzieb alebo aj zakupenych tovarov
teda zasob?
Oznamovacia povinnosť sa týka platieb nad 100 tis. v kal.roku fyzickej osobe za služby alebo tovar , ktoré neprebehli cez ERP, resp. cez bankový účet.
Naposledy upravil Paula : 12.01.06 at 23:08
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Chcela by som sa teda uistiť. Ak vyplatí živnostník s.r.o-čke nad 100tis. v hotovosti, tak nemá ohlasovaciu povinnosť? Týka sa to teda iba ak by vyplatil FO?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuso
Chcela by som sa teda uistiť. Ak vyplatí živnostník s.r.o-čke nad 100tis. v hotovosti, tak nemá ohlasovaciu povinnosť? Týka sa to teda iba ak by vyplatil FO?
Oznamovacia povinnosť sa netýka spoločností, iba FO.
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Ďakujem Tweety za rýchlu odpoveď.
0 0
Vestman Vestman

Vestman je offline (nepripojený) Vestman

Ahojte!
Pod pojmom FO pri oznamovacej povinnosti sa myslí FO nepodnikateľ, alebo aj FO podnikateľ, t.j. živnostník?

Stále mi nie je jasné, či mám nahlásiť aj platbu, ktorá bola vyplatená z pokladne v sume nad 100 tisíc, a bola vyplatená v hotovosti na základe faktúry od FO živnostníka?
Alebo sa nahlasujú len platby pre FO (obyčajní smrteľníci, tj. nepodnikajúci)?

Ďakujem!

P.S. Pýtam sa preto, lebo na dvoch DÚ mi povedali dve rôzne verzie.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

určite aj FO, SZČO a iný na základe faktúry.Mala som na to kontrolu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nahlasujú sa aj podnikatelia FO. Všetky platby aj na základe faktúry sa rozpíšu
napr. FO - ABC - latby v hotovosti:
21.01. - 50000
15.05. - 20000
30.08. - 20000
28.11. - 20000
Spolu. 110000 - OSOBA SA POVINNE NAHLASUJE.
0 0
Vestman Vestman

Vestman je offline (nepripojený) Vestman

V BB na DR mi povedali, že sa nahlasujú len nepodnikajúce FO, t.j. tí, ktorí nemajú IČO. Dokonca aj účtovný program POHODA je nastavený tak, že do tohoto hlásenia dáva len tých, ktorí majú namiesto IČO nahraté v adresári rodné číslo vo formáte xxxxxx/xxxx.

V zákone je zase napísané, že sa nahlasujú FO, bez toho, aby sa to tam nejako rozlíšilo, či podnikajúca FO alebo bežná FO.

Istota je asi to nahlásiť. Budem to ale musieť urobiť ručne, lebo program POHODA neberie do úvahy vyplácané sumy partnerom, ktorí majú IČO.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vestman
V BB na DR mi povedali, že sa nahlasujú len nepodnikajúce FO, t.j. tí, ktorí nemajú IČO. Dokonca aj účtovný program POHODA je nastavený tak, že do tohoto hlásenia dáva len tých, ktorí majú namiesto IČO nahraté v adresári rodné číslo vo formáte xxxxxx/xxxx.
V zákone je zase napísané, že sa nahlasujú FO, bez toho, aby sa to tam nejako rozlíšilo, či podnikajúca FO alebo bežná FO.
Istota je asi to nahlásiť. Budem to ale musieť urobiť ručne, lebo program POHODA neberie do úvahy vyplácané sumy partnerom, ktorí majú IČO.
Oznamovacia povinnosť sa týka FO, je jedno, či je živnostník alebo obyčajný občan,ak si im vyplatila sumu celkovo nad 100000.-Sk v hotovosti,za práce a služby a nezrazila z toho príjmu daň, si povinná to nahlásiť na DÚ, podľa miestnej príslušnosti toho, komu bol príjem vyplatený.
0 0
Iruška Iruška

Iruška je offline (nepripojený) Iruška

Ja by som len chcela vedieť,či existuje nejaký zoznam daňových úradov podľa miesta príslušných FO. napr. FO je z nejakej dediny ako viem, do ktorého daňového úradu mám poslať ozamovačku.Keď neviem do ktorého okresu patrí.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iruška
Ja by som len chcela vedieť,či existuje nejaký zoznam daňových úradov podľa miesta príslušných FO. napr. FO je z nejakej dediny ako viem, do ktorého daňového úradu mám poslať ozamovačku.Keď neviem do ktorého okresu patrí.
Na stránke www.drsr.sk to nájdeš určite. Ak tam budeš,daj si hľadať podľa miestnej príslušnosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Vestman]V BB na DR mi povedali, že sa nahlasujú len nepodnikajúce FO, t.j. tí, ktorí nemajú IČO.

Je to mylná informácia DÚ, nekorešponduje so zákonom o dania a poplatkoch.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

[quote=Vestman]V BB na DR mi povedali, že sa nahlasujú len nepodnikajúce FO, t.j. tí, ktorí nemajú IČO. Dokonca aj účtovný program POHODA je nastavený tak, že do tohoto hlásenia dáva len tých, ktorí majú namiesto IČO nahraté v adresári rodné číslo vo formáte xxxxxx/xxxx.



Pre mňa osobne je takáto informácia priamo z DR zarážajúca. Prečo? Citácia zo zákona:
§32
5/ Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej alebo z inej zárobkovej činnosti alebo z prenájmu, ktoré v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu, deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašla vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
Vestman Vestman

Vestman je offline (nepripojený) Vestman

Aj mňa to prekvapilo. A prekvapuje ma to o to viac, že mi to takto povedala pracovníčka Daňového riaditeľstva. Dokonca, keď som jej položil dotaz, nevedela mi hneď odpovedať a pýtala si moje číslo. Potom mi zavolala a dala odpoveď tak, ako som uviedol vyššie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vestman
Aj mňa to prekvapilo. A prekvapuje ma to o to viac, že mi to takto povedala pracovníčka Daňového riaditeľstva. Dokonca, keď som jej položil dotaz, nevedela mi hneď odpovedať a pýtala si moje číslo. Potom mi zavolala a dala odpoveď tak, ako som uviedol vyššie.
Škoda, že ju nemôžeme pokutovať
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Takže ak ja zaplatím faktúru v hotovosti živnostníkovi 105.000,- Sk( je to úhrada záväzku) tak to mám nahlásiť???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Velettka
Takže ak ja zaplatím faktúru v hotovosti živnostníkovi 105.000,- Sk( je to úhrada záväzku) tak to mám nahlásiť???
Áno .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Velettka
Takže ak ja zaplatím faktúru v hotovosti živnostníkovi 105.000,- Sk( je to úhrada záväzku) tak to mám nahlásiť???
Ak ju zaplatiš v hotovosti, nie cez RP, nie za tovar,tak áno.
Naposledy upravil Tweety : 16.01.06 at 14:10
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

A keď idem priamo do banky a rovno vložím na jeho účet? Mne to odišlo ako vyber z pokladne v hotovosti a jemu prislo ako uhrada na BU .... vtedy asi netreba nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Velettka
A keď idem priamo do banky a rovno vložím na jeho účet? Mne to odišlo ako vyber z pokladne v hotovosti a jemu prislo ako uhrada na BU .... vtedy asi netreba nie?
Ak si mu vložila na účet v banke, tak hoci to bude mať na účte, ale Ty si platila hotovosť, tak asi áno.Dalo by sa o platbe polemizovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať