Zavrieť

Porady

DP pre FO_B a PO v exceli_pomôcka

Predkladám vám ako pomôcku
1./ Daňové priznanie pre FO typ B pre rok 2005 v exceli s výpočtom.
Ak máte povinnosť platiť preddavky(r.78>20000)=>
a. musíte ich vypočítať ručne
r.101=((r.69-r.79-90816-r.89-r.95)*0,19)/4 – preddavok za Q
alebo
b. do r.70 zadáte 90816 a r.96,97,98 sa musí = 0. Na r. 99 máte sumu preddavkov.
§ 34 Zák. 595/2003 Z.z. a nasl.
Platenie preddavkov na daň

(10) Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.


2./ Poučenie na vyplnenie daňového priznania k DzP_FO
3./ Potvrdenie o podaní daňového priznania k DzP_FO
4./ Výpis z Daňového priznania k DzP_FO
a
5./ Daňové priznanie a poučenie k DzP_PO_2005
Naposledy upravil Marína : 10.02.06 at 12:50
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marína si super kočka
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dobre padne. Vďaka.
Naposledy upravil Marína : 10.02.06 at 11:58
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

marina si fajn, poradaci vazme si ju
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Anna. Neurobila som toho veľa, len som zhrnula do jednej témy pomôcky pre podanie daňového priznania.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Marína je to supééééér!!!!!!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Posúvam tému vyššie, aby nezapadla a aby pomohla viacerým. Myslím, že pomôže.
Dopĺňam.
Ak potrebujete podobnú pomôcku pre DPH, kliknite na:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=181707#post181707
Naposledy upravil Marína : 12.02.06 at 08:30 Dôvod: Doplnenie
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Posúvam tému vyššie.
Naposledy upravil Marína : 13.02.06 at 18:46
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A znova. Upozornite ma, ak to už nebude potrebné. Alebo mám pokračovať do 31.3.?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Bolo by dobre az do konca marca, vzdy sa niekto najde komu sa zide
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zatiaľ ma nik nezastavil, tak posúvam ^.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Posúvam ^.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak aj aj.........
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Vie mi niekto pradit, prosim?
Vyplnam DP PO a chcela by som vediet, ktore riadky musim vyplnit a ako. Sme nova firma a nemame toho vela. Kontelovi sme vyplatili odmenu a z toho doviedli dan 364 SKK. a ked je strata 20192,90 SKK ako napisem sumu do DP? Dakujem za odpoved.
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Vie mi niekto pradit, prosim?
Vyplnam DP PO a chcela by som vediet, ktore riadky musim vyplnit a ako. Sme nova firma a nemame toho vela. Kontelovi sme vyplatili odmenu a z toho doviedli dan 364 SKK. a ked je strata 20192,90 SKK ako napisem sumu do DP? Dakujem za odpoved.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Martina123
Vie mi niekto pradit, prosim?
Vyplnam DP PO a chcela by som vediet, ktore riadky musim vyplnit a ako. Sme nova firma a nemame toho vela. Kontelovi sme vyplatili odmenu a z toho doviedli dan 364 SKK. a ked je strata 20192,90 SKK ako napisem sumu do DP? Dakujem za odpoved.
Martinka, firma je s.r.o.? A je všetko zaúčtované? Máš súvahu a výkaz ziskov a strát? Máš sumu celkových výnosov a nákladov? Tak rozdielom týchto dvoch údajov sa začína vyplňovať DP PO.
Keď upresníš informácie, môžme pokračovať vo vyplňovaní...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zistila som, že si niektorí nevedia poradiť s:
Citujem:
V riadku 68 by mal byt zaklad dane ako sucet riadkov 58 az riadok 67, ktory sa potom prenasa na riadok 69. Riadok 68 a 69 sa neda manualne vyplnit.
Moja odpoveď:
Musí sa vyplniť riadok 67. T. z., že ak ste nemali nepreinvestovanú stratu(čiže nemusíte zvýšiť o ňu čiastkový základ dane), do r. 67 vypĺňate to, čo je na r. 66 a potom sa vám všetko prenesie. Riadky 68 a 69 neprepisujte. Sú tam vzorce pre výpočet.
Ak si potrebujete vypočítať preddavky, t.z., že potrebujete zmeniť r. 70 z 87936 na 90816, nastavte sa naň a Nástroje/Ochrana/Zrušiť zabezpečenie hárka

0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Riadok 58 mi nejde vyplnit. Prijmy podla paragrafu 5 zakona. Neskusala som vstupit do bunky, urcite by som to skopala. Asi si pockam na manzela...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Riadok 58 nevypĺňaš. Pozri, či máš vyplnený riadok 33,34. Rozdiel týchto riadkov je v r. 35. Z toho Ti načítava do r. 58. Tam je vzorec, preto ho nemôžeš vyplniť.
P.S.: Nemusíš čakať na manžela. Skús sama. Urob si kópiu tohto súboru pod iným menom, aby si(ak Ti náhodou niečo nepôjde), mala vždy z čoho vychádzať resp. odtiaľ si ho vždy môžeš stiahnúť x krát.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Marina, no jasnačka, že som riadok 33,34 vyplneny nemala. Dakujem.
Inac som mala DP už rucne vyplnene, len som si ho chcela odkontrolovat.
Usiel mi riadok 9. Takze som si ho tam dopisala. samozrejme riadok 11 som mala vyplneny. Je to ohromna pomoc, aj ako kontrola.
Pridelila som Ti svoj 1. bod, neviem ci spravne a ci Ti dosiel, este nerozumiem princípu bodovania.
Od aprila by si mohla spristupnit DP na rok 2006. A nemohlo by byt pristupne priamo z hlavnej stranky, pri zmenach stale aktualizované?
Katka
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Daňové priznanie sa nevydáva pre konkrétny rok, ale len vtedy, ak dôjde k zmene v Zákone o dani z príjmu. A ďakujem. Poslala som Ti SS.
0 0
Načítať ďalšie