Zavrieť

Porady

vhodný pes

chceme dcére 12 ročnej kúpiť psa, bývame v paneláku a bola by som som rada keby mi niekto poradil nejaké vhodné plemeno psa, ktoré moc nebreše je kludnej povahy a hlavne je vhodné pre chovatelov začiatočníkov. ked poradíte nejaké vhodné plemeno budem veľmi vdačná pokiaľ to bude možné poradiť aj kde sa dá kúpiť.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
keďže mám osobné skúsenosti so psíkmi v útulkoch - môžem vám odporučiť práve túto alternatívu - dcérke odporúčam psíka skôr už dospelého cca rok a viac/ šteniatko vyžaduje pozornosť - ak ju nemá, vynahradzuje si to rôznym, skôr nevhodným spôsobom - najmä ak ide o byt v paneláku
keďže pracovníci v útulkoch venujú celodennú starostlivosť umiestneným psíkom, vedia dobre odhadnúť povahu psíka resp. súčky / odporúčam práve sučku - sú kľudnejšie a prítulnejšie / - pre vašu požiadavku
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja by som odporučila ak môžem plemeno schi cu nakoľko keď sme
zvažovala akého psíka kúpiť synovi tak som zistila a teraz to môžem aj potvrdiť, že toto plemeno skoro nestráca srť je kľudné a nebreše čo v paneláku oceníte.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

my mame fenku bieleho nemeckeho spica maleho vzrastu a nasla som ju cez internet, je z vistuku za 500 SKK
tak uzasneho psa som davno nevidela je velmi ucenliva, hra s iba so svojimi hrackami - plysovy slonik, gumena sliepka a tak, velmi rychlo sa naucila chodit von, aj sa "pyta" ked jej treba, nebrese, a to ma iba 1/2 roka
niekedy cakam , ze sa zacne so mnou rozpravat )
a zboznuje sa " bobovat" s dcerou, takze uplne dokonala psia slecna))
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež odporúčam navštíviť útulok niekde nablízku,alebo na nete.
Pracovníci vedia poradiť a takí psíci z útulku vedia lásku mnohonásobne vrátiť.
Určite si s nejakým havinkom padnete do oka
Držím palce a daj nám vedieť,alebo prilož foto
Naposledy upravil arizona : 24.01.09 at 22:46
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Moja fenka je z útulku, mám ju sedem rokov. Do rodiny prišla približne 8 mesačná, hygienické návyky už mala. Je kríženec, ale s verným psím srdiečkom. Tak aj moja rada je - pozri útulky. A moja skúsenosť - nebudeš svoje rozhodnutie ľutovať.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
určite by som nedoporučovala cez školský rok kupovať šteniatko, my sme ho kúpili cez letné prázdniny a mala som na neho dosť času lebo sa muselo s ním chodiť stále von aby si navykol. určite niečo malého vzdastu si vyberte a ten útulok už spomínaný je velmi dobré riešenie, my sme psíka nebrali z útulku. ale najprv si to rozmyslite či sa budete vedieť o neho starať lebo psík nie je hračka. a to si mnohí ludia neuvedomujú ked kupujú deťom psíka, thak na to pozor
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

bobiku Pozri príspevok
chceme dcére 12 ročnej kúpiť psa, bývame v paneláku a bola by som som rada keby mi niekto poradil nejaké vhodné plemeno psa, ktoré moc nebreše je kludnej povahy a hlavne je vhodné pre chovatelov začiatočníkov. ked poradíte nejaké vhodné plemeno budem veľmi vdačná pokiaľ to bude možné poradiť aj kde sa dá kúpiť.
Doporučujem dobre zvážiť kúpu psa pre dcérku; Tu viac ako kdekoľvek inde platí, dvakrát meraj a potom strihaj;
Treba si uvedomiť:
1. Psík sa dožije 10 - 13 rokov .... (pri dobrej starostlivosti aj viac)
2. Dcérka o 3 roky pôjde na strednú ...
3. Pes potrebuje každodennú starostlivosť ...
4. Zvýšené výdavky z rodinného rozpočtu ...
5. Pes znamená isté obmedzenia v živote ... atď. atď.

V žiadnom prípade nedoporučujem kupovať psa ako hračku deťom. (Útulky sú plné takýchto psíkov);
Naposledy upravil jaros5 : 27.01.09 at 11:45
0 0
duchajka duchajka

duchajka je offline (nepripojený) duchajka

Ahoj

máme doma pekineza. malicke, mile, skoro vobec nebrese, kludna povaha, atd by som mohol pokracovat. Neviem ci to je ale vhodne pre 12 rocneho nakolko si vyzaduje strasne vela pozornosti. Tiez odporucam psika kupovat cez leto.
Keby som vedel ako by som Vam poslal aj obrazok .
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Čo sa týka výberu vhodného plemena, musíš sa sama rozhodnúť a uvedomiť si, čo od psíka očakávaš a či chceš "papierového", alebo bez. Môžeš urobiť dobrý skutok a zobrať si psíka z útulku.
Pri výbere plemena ti pomôže táto web stránka. http://www.celysvet.cz/psi-plemena.php (nájdeš tam odpovede na svoje otázky)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bobiku Pozri príspevok
chceme dcére 12 ročnej kúpiť psa, bývame v paneláku a bola by som som rada keby mi niekto poradil nejaké vhodné plemeno psa, ktoré moc nebreše je kludnej povahy a hlavne je vhodné pre chovatelov začiatočníkov. ked poradíte nejaké vhodné plemeno budem veľmi vdačná pokiaľ to bude možné poradiť aj kde sa dá kúpiť.
Rada sa s tebou podelim o svoju skusenost. Moja dcerka ma 12 rokov, a uz skoro
3 roky nam nedala pokoja, ze chce psika, nakolko deti v triede mali uz skoro vsetky.
Ja som povolila, no manzel odolaval. Az ho cez letne prazdniny zlomila a kupili sme jej psika- bisonika. Je to maly psik, neplzne, je vhodny aj k alergikom, to je overene, len o srst sa treba starat.
Raz denne, poriadne vycesat.V utulku nemali vtedy vhodne plemeno, len velke, co do bytu nie je vhodne.
Ja po mojej skusenosti mozem odporucit kupit psika dcerke, my sme kupili 3 mesacne steniatko.
Moja dcera sa naucila zodpovednosti, stara sa o neho, ma ho velmi rada, my vsetci si uz nevieme predstavit zivot bez neho.Viem, ze ked pridem domov, aspon niekto sa ide zblaznit od radosti, ze ma vidi.
Obmedzenia samozrejme su, vieme, ze dovolenky budu prisposobene jemu, vzdy s nim niekto je doma, nenechavame ho sameho, co ale ini nechavaju, berieme ho vsade so sebou. Ma iba 8 mesiacov.
Kupa psa bola jedna z najlepsich veci v mojom zivote, co som urobila. Tolko lasky a pozitivnej energie co vie psik dat je uzasna vec.Kym som ho nemala netusila som , ze je to tak.
Odporucim ti jedno forum- www.dogforum.sk tak sa dozvies vsetko, co ta len o psikoch napadne.Ja som ho precitala az neskor, nevedela som, ze existuje, bola by som sa vyhla urcitym chybam, ktore som urobila.
zelam uspesnu volbu a vela krasnych dni s rodinnym milacikom.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Aj keď si sa tu od zadania témy ani raz "neukázala" - prajem ti, aby si sa rozhodla čo najlepšie, v prospech dcérky, teba i celej tvojej rodiny a hlavne psíka ktorého si vyberieš
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Chcel by som požiadať administrátora (aj vzhľadom k tomu, že zadávateľ sa ani raz od zadania témy nezaujímal o odpovede na svoju otázku) o presunutie príspevkov do témy, kde podľa mňa aj patrí = [SEARCH]Starostlivosť o psa[/SEARCH]
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jaros5 Pozri príspevok
Chcel by som požiadať administrátora (aj vzhľadom k tomu, že zadávateľ sa ani raz od zadania témy nezaujímal o odpovede na svoju otázku) o presunutie príspevkov do témy, kde podľa mňa aj patrí = [SEARCH]Starostlivosť o psa[/SEARCH]
Jaros, ved od zadania temy preslo len par dni, mozno zadavatelka nema doma net a chodi do cafe a pod. A myslim si, ze jej tu radime o vhodnosti psa, nie o starostlivosti . No aspon ja si myslim.-))
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
ja odporucam pudlika, z utulku samozrejme, je to psik ktory neplzne, sama takeho mam a je neskutocne inteligentny a cistotny.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

alaya1 Pozri príspevok
Jaros, ved od zadania temy preslo len par dni, mozno zadavatelka nema doma net a chodi do cafe a pod. A myslim si, ze jej tu radime o vhodnosti psa, nie o starostlivosti . No aspon ja si myslim.-))
Možno si zadávateľka pozerá odpovede, ale neodpovedá nám.
Moja skúsenosť so psíkmi - u nás v rodine vďaka psom mala aj puberta znesiteľnejší priebeh. A ešte jeden postreh - deti ofrflali oblečenie, bez "správneho" odevu, aktuálnej farby tieňa, šnúrok tej správnej značky nešli ani smeti vyniesť , za všeličo sa hanbili. Ale bez problémov sa hrdo prechádzali mestom so psom evidentne rasy "pouličná zmes".
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dav Pozri príspevok
Možno si zadávateľka pozerá odpovede, ale neodpovedá nám.
Moja skúsenosť so psíkmi - u nás v rodine vďaka psom mala aj puberta znesiteľnejší priebeh. A ešte jeden postreh - deti ofrflali oblečenie, bez "správneho" odevu, aktuálnej farby tieňa, šnúrok tej správnej značky nešli ani smeti vyniesť , za všeličo sa hanbili. Ale bez problémov sa hrdo prechádzali mestom so psom evidentne rasy "pouličná zmes".
Velmi lutujem, ze sme si psika nekupili skor, vlastne, ze som ho nemala ja, ako dieta.
No moji rodicia nemali vztah k zvieratam. Moja dcerka ho ma, dakujem za to manzelovi ze ju naucil nebat sa ako dieta psov,mat ich rada, ja som sa bala este aj nasho-)), asi tyzden.
Nakolko v utulku nebol pre nas vhodny pes, chodime tam pravidelne raz mesacne so zasobou granul a pod.
Nikto to o nas v bydlisku nevie, tu to pisem, ze je to anonymne. je to nasa volba.
Ja kazdemu odporucam psika,takemu 12 rocnemu asi mensieho,ci papieroveho, ci bez- kazde z nich ma obrovsku dusu.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

jaros5 Pozri príspevok
Aj keď si sa tu od zadania témy ani raz "neukázala" - prajem ti, aby si sa rozhodla čo najlepšie, v prospech dcérky, teba i celej tvojej rodiny a hlavne psíka ktorého si vyberieš
milý poradca, ja som veľmi povdačná za každú odpoved ktorú dostanem, a prečítala som si všetky odpovede. presne ako tu niekto povedal odpovede sme si aj s dcerkou zatiaľ len pozerali a analyzovali,,,, a práve ked som teraz chcela všetkým spoločne podakovať natrafila som na tvoj príspevok, ktorí ma teda nepotešil a bol zbytočne útočný. ja tu mám viacej dotazov a tiež sa snažim ľudom radiť a nečakám že sa mi hnedc ozvú a budú mi dakovať takže nabudúce treba voliť vhodnejší spôsob konfrontácie a nie hned človeka odsúdiť. Všetkým ostatným teda dakujem za doterajšie rady a upresňujem, že ja som doma na invalidnom dôchodku takže u nás nie je problém, že bude psík sám doma a kupujeme ho vlastne s dcerkou spoločne po vyše ročnej a premyslenej úvahe.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bobiku Pozri príspevok
milý poradca, ja som veľmi povdačná za každú odpoved ktorú dostanem, a prečítala som si všetky odpovede. presne ako tu niekto povedal odpovede sme si aj s dcerkou zatiaľ len pozerali a analyzovali,,,, a práve ked som teraz chcela všetkým spoločne podakovať natrafila som na tvoj príspevok, ktorí ma teda nepotešil a bol zbytočne útočný. ja tu mám viacej dotazov a tiež sa snažim ľudom radiť a nečakám že sa mi hnedc ozvú a budú mi dakovať takže nabudúce treba voliť vhodnejší spôsob konfrontácie a nie hned človeka odsúdiť. Všetkým ostatným teda dakujem za doterajšie rady a upresňujem, že ja som doma na invalidnom dôchodku takže u nás nie je problém, že bude psík sám doma a kupujeme ho vlastne s dcerkou spoločne po vyše ročnej a premyslenej úvahe.
A Som velmi rada, ze psik nebude sam doma, aj u nas to bol predpoklad toho, ze sme si ho kupili, aby nebol sam, ak si vyberies, daj nam vediet, akeho mas, a ta stranka, co som ti napisala, je naozaj vyborna, precitaj si, vela sa dozvies.Urcite prispevky ignoruj, to je najlepsie, my ti radi poradime, ked vieme, ja som tiez len par mesiacov majitelkou psika.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skús pozrieť túto stránku,je tam veľa o všetkých plemenách,povahách psíkov,fotky a pod. Možno pomôže pri výbere :
http://www.hafici.cz/encyklopedie-psu/
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

alaya1 Pozri príspevok
A Som velmi rada, ze psik nebude sam doma, aj u nas to bol predpoklad toho, ze sme si ho kupili, aby nebol sam, ak si vyberies, daj nam vediet, akeho mas, a ta stranka, co som ti napisala, je naozaj vyborna, precitaj si, vela sa dozvies.Urcite prispevky ignoruj, to je najlepsie, my ti radi poradime, ked vieme, ja som tiez len par mesiacov majitelkou psika.
dakujem stranky si rada pozriem spolu s dcérou, lebo pre nás je to veľká udalosť a o to väčšia, že manžel so psíkom najprv nesúhlasil,ale toľko sme argumentovali až sme ho presvedčili a myslím si že teraz je aj on zvedavý čo mu domov donesieme. teraz idem na liečenie a 22.2. sa vrátim a to už chceme isť dcerou po nejakého vybraného psíka a potom dám určite vedieť akého sme si kúpili
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať