Zavrieť

Porady

Skenovanie

Kúpila som si tlačiareň EPSON DX 44OO. Mám problém pri skenovaní, text sa mi preskenuje do obrázka a je niekoľkonásobne zvňčšený. Vedel by mi niekto poradiť ako si mám správne nastaviť skenovanie ? V prílohe to nemôžem nájsť. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Daj si to uložiť a potom otvor. Aj vtedy to máš také zväčšené ?
Mne tiež ukazuje obrovské písmená pri skenovaní, ale keď to otvorím už uložené tak je to OK.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Záleží aj na formáte do ktorého to ukladáš a DPI. Trochu experimentuj. S BMP väčšinou nič nepokazíš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nedá sa nastaviť % pomer?
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

nedá
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Maňuša Pozri príspevok
Kúpila som si tlačiareň EPSON DX 44OO. Mám problém pri skenovaní, text sa mi preskenuje do obrázka a je niekoľkonásobne zvňčšený. Vedel by mi niekto poradiť ako si mám správne nastaviť skenovanie ? V prílohe to nemôžem nájsť. Ďakujem veľmi pekne.
A postupuješ presne podľa návodu?

Veď keď naskenuješ dokument a uložíš ho napr. vo formáte .jpg, tak je to v podstate obrázok, ktorý môžeš ďalej upravovať- napr. vkladať do dokumentu, upravovať jeho veľkosť....alebo si ho zobraziť ako zmenšený. Treba sa s tým trochu pohrať, prídeš na to, ako s tým pracovať. Neboj sa, nemáš tam nič zle nastavené.
0 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
Maňuša Pozri príspevok
Kúpila som si tlačiareň EPSON DX 44OO. Mám problém pri skenovaní, text sa mi preskenuje do obrázka a je niekoľkonásobne zvňčšený. Vedel by mi niekto poradiť ako si mám správne nastaviť skenovanie ? V prílohe to nemôžem nájsť. Ďakujem veľmi pekne.
Ak nepotrebujes mat dokumenty oskenovane v takej velkej mierke, zniz nastavenie DPI na 150 alebo aj nizsie. . . . pokial tam das 600, tak bedes mat vysledny obrazok obrovsky. . . alebo si potom oskenovane obrazky proste zmensi :-))))nie som isty, ale mozno aj v skicari to pojde, ked nemas ziaden iny bitmapovy editor nainstalovany :-)))))
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ďakujem za rady pomohli mi, ste fantastickí.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

sthruska Pozri príspevok
Záleží aj na formáte do ktorého to ukladáš a DPI. Trochu experimentuj. S BMP väčšinou nič nepokazíš.
máš pravdu, treba trochu skúšať. BMP je však formát, ktorý je síce kvalitou obrázku na neporovnateľne lepšej úrovni, ako napr.JPG, GIF atď.,ale tomu zodpovedá aj veľkosť súboru. Myslím si, že je to skôr problém inštalácie alebo ovládačov.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Prosím nemá niekto tlačiareň CANON MF 4010 chcela by som skenovať to by som aj vedela ale chcem aj si do toho vpisovať, možno mi poradíte...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

svedia Pozri príspevok
Prosím nemá niekto tlačiareň CANON MF 4010 chcela by som skenovať to by som aj vedela ale chcem aj si do toho vpisovať, možno mi poradíte...
TO nie je vecou tlačiarne, či skenera, ale programu, ktorý rozpoznáva naskenovaný dokument. Štandardne sa dokument uloží v grafickom formáte (.tif, .bmp, .jpg), ktorý je možné upravovať rôznymi grafickými editormi.

Ale treba upresniť, čo chceš a do čoho vpisovať. Pokiaľ skenuješ dokument obsahujúci písmo, tak existujú OCR programy, ktoré dokážu takýto dokument prekonvertovať napr. do wordovského dokumentu. Kvalita je ale výrazne nižšia, než bol pôvodný dokument a často sa vykytujú chyby, keď zle rozpozná písmo (zobrazí ti iné písmená), záleží od kvality pôvodného dokumentu.

Ak je to obrázok, či obrázky s trochou textu, tak to neviem, či dáš do Wordu... Vtedy je možné natiahnúť to do prázdneho wordovského dokumentu ako obrázok a pridávať textové rámčeky (napr. priehľadné) na miesta, kde si pôvodne chcela písať.

Pozri priložený dokument, ako som tam vložil text.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Jednoduch freewarovy program pre rozpoznanie naskenovanych dokumentov je npr: SimpleOCR zial nepodporuje rozoznavanie slovenskych textov.

pripadne porofesionalnejsi nastroj ako ABBYY FineReader

btw: EPSONka tlaciaren velmi dobre rozhodnutie...
Naposledy upravil mpca : 11.02.09 at 14:23
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

[Skenovanie už mi ide, ale teraz mám taký problém : vymenila som kazetu s čiernou farbou, všetko o.k., začala mi blikať, že mi došla žltá. Musím ju vymeniť aj napriek tomu, že chcem tlačiť iba čiernobiely text ? Ide o tlačiareň DX 4400. Nedá sa ani tlačiť ani rozmnožovať a v návode nič nemôžem nájsť. Až bude treba mať všetky plné farby tak zbohom, veľmi prerobím...Prosím poraďte čo mám robiť ? Ďakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prosím o radu skúsenejších:
existuje nejaký program na transformáciu zoscanovaného dokumentu na tabuľku?
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ešte by som sa chcela opýtať či nemôžem spomínanú tlačiareň nastaviť tak,aby mi tlačila a skenovala iba čiernobiely text,aby som zase nemusela kupovať ďalšie farby, lebo asi po 10 stranách tlače mi začali odchádzať farby a som z toho hotová a napalená, že som sa dala na túto tlačiareň nahovoriť, možno len neviem s ňou narábať, už ani neviem, prosím poraďte mi...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//existuje nejaký program na transformáciu zoscanovaného dokumentu na tabuľku?

Áno, hovorí sa im OCR. Pri niektorých skeneroch sú súčasťou dodávky. Ináč napr. FineReader. Výborný ale za peniaze.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Maňuša Pozri príspevok
... či nemôžem spomínanú tlačiareň nastaviť tak,aby mi tlačila a skenovala iba čiernobiely text,aby som zase nemusela kupovať ďalšie farby, lebo asi po 10 stranách tlače mi začali odchádzať farby ....
Maňuša - nepoznám tú tlačiareň, ale určite sa bude dať nastaviť tak, aby tlačila čiernobielo, skener by sa mal dať tiež tak nastaviť, ale tam to nie je dôležité, čiernobielu si nastav až pri tlači (aj ak je skenovaný dokument ktorý ideš tlačiť farebný). Myslím že by to malo byť popísané v manuáli k nej.
Píšeš že ti po asi 10 stranách došiel atrament - predpokladám že aj na to by malo byť upozornenie v návode. Pravdepodobne bola tlačiareň dodaná s náplňami ktoré sú určené len na "rozbeh" a vyskúšanie (ale aj tak sa mi vidí málo 10 stránok), po kúpe nových by mali vydržať tak, ako sa píše v návode. Malo by to byť rádovo v stovkách strán. Tieto informácie by mali byť v návode - koľko by mala vydržať náplň na vytlačenie priemerných stránok.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
sthruska Pozri príspevok
//existuje nejaký program na transformáciu zoscanovaného dokumentu na tabuľku?

Áno, hovorí sa im OCR. Pri niektorých skeneroch sú súčasťou dodávky. Ináč napr. FineReader. Výborný ale za peniaze.
Vďaka.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

[Žiaľ pri kúpe ma neupozornili nato, že musia byť naplnené všetky 4 farebné kazety, ináč nepôjde. Takže som musela kúpiť všetky 4 nové a vždy budem musieť mať poruke náhradné, v prípade, žeby vyšla nejaká farba. Myslela som si, a aj tak som to chápala pri kúpe, že teda až mi vyjde nejaká farba, že postačí mi čierna a môžem tlačiť čiernobiely text. V podstate ja ani iný netlačím. Tak ako to bolo pri Lexmarke. Takže som riadne napálená.
Ďakujem za radu ale až by sanašiel niekto kto by mi vedel poradiť či by sa fakt nedala nastaviť iba na čiernobielu tlač bola by som neskutočne povďačná.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Maňuša nemusia byť naplnené stačí tie kazety zresetovať takýmto niečim,,,, http://www.alza.sk/epson-cartridge-c...set-d47698.htm

ak teda naozaj nebudeš nikdy tlačiť farebne....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Potrebujem zistiť, či každý skener dokáže skenovať negatívy. Sú skeneri, ktore nemaju dianastavce v prislusenstve, no skenovanie umožňuju dokupenim dianastavca. No neviem, či je to univerzalne pravidlo, že ak dokupim dianastavec, tak môžem negativ skenovat.

Podla tohoto clanku: http://www.gljs.sk/~sjiricek/inf/pcrevue/skenery.html
je zrejme, že technologia skenovania priehladnej predlohy komplikovanejsia ako normalnej predlohy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať