Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Heni, skúsenosť nemám, 10 rokov o nej snívam Ako priestor sa mi pozdáva "väčší rodinný dom" so záhradou pre začiatok a potom nekonečné zháňanie pečiatok.....................Nepomohla som ti , prepáč.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Pauli, niekedy má človek pocit, že našiel spriaznenú dušu a je načase pre ten sen niečo urobiť... priznám sa, že ja som tá spriaznená duša, ktorá chce pomôcť... a vidím, že treba hlavne odvaha a cash...
Naposledy upravil Heni : 14.06.05 at 22:56
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Heni, roky rokúce si vravím, že keď vyhrám, bude ten dom , bude aj škôlka....zamestnám nezamestnaných, ktorí deti ľúbia
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nepridáš sa?

ale v športke už jackpot padol, musíme zohnať cashe ináč
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
V Bratislave ich je niekoľko. Nevesta so synom boli na skusoch, je to fakt
náročné, hlavne teraz sa dáva dôraz na jazyk, musíš mať odborníka..
ak chceš, dám Ti vedieť od syna podrobnejšie informácie! Hlavne musíš mať prieskum o záujemcoch a či budú patiť cca 6-7 tisíc mesačne, toľko to stojí!!

Držím Ti palce
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Heni
Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Mila Hena mam o tom nejake informacie, len by som viac informacii potrebovala od teba. Tak hlavne ak chces to prevadkovat ako zivnost tak mozes jedine prevadzkovat detske jasle. V takom pripade je to zivnost ako ktorakolvek ina. Cize zahrna od danovej registracie, dalsich ohlasovach povinnosti, uctovnickych prac az po odbornu sposobilost pre prevadzkovanie tejto zivnosti. Ak chces ale zriadit sukromnu skolku tak to nejde cez zivnostensky urad ale musis to nahlasit obci. Co sa tyka financii je mozne ziskat ich prave z grantov EU ale to je siroka tema.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Nezistili ste niekto niečo viac?

Máme rodinný dom nevyužitý s obrovskou záhradou a detským ihriskom a pomaly mi končí MD, tak potichu nad takým niečím uvažujem.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Tana74, odkial si? Lebo v našom prípade chýbali práve tie priestory...
0 0
toranor toranor

toranor je offline (nepripojený) toranor

Nad súkromnou škôlkou som uvažoval aj ja, mám aj priestory, ale ten boj s úradmi je hrôza...
A na druhej strane, aký by bol mesačný, alebo denný poplatok za umiestnenie dieťaťa? Bol by dostatok "zákazníkov", uživili by sa vychovávateľka, upratovačka, kuchárka?
Alebo skúsiť neprevádzkovať na živnosť, ale len tak..
Napríklad: POSTARÁME SA O VAŠE DIEťA, POČAS VAŠEJ NEPRÍTOMNOSTI. SKÚSENÍ PEDAGOGICKÝ PRACOVNÍCI PONÚKAJÚ SLUŽBY OPATROVANIA A ODBORNÉHO DOHLADU. FUNGUJEME PODOBNE AKO ŠKôLKA.

A potom príde kontrola že neoprávnene podnikáte...
Je to dnes ťažké.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Bývam v Žiline - v mestskej časti.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Mili nadsenci, drzim Vam palce a poviem moj nazor: Vasa skolka musi mat v sebe cosi vynimocne, za co rodic rad zaplati nadstandardnu sumu. Ja by som urcite hladala ucitelku so skusenostami o joge pre deticky, pravdaze bez ideologickych ovplyvnovani, cloveka so znalostami o detskej psychologii, siriaceho klud a pohodu, hodila by sa mi ucitelka s kurzami napr. detskych masazi. Hodinka v cudzom jazyku je v sukromnom zariadeni tohto typu takmer samozrejmostou. A co tak v mieste skolky mala saunicka, napr. infrasauna? To vsetko naklady na prevadzku zvysuje...Treba pocitat, ze Vam pridu do skolky nielen deti zo solventnych rodin, ale castokrat deti tazko zvladnutelne vo velkom kolektive. Su to len napady, mozno niektory sa Vam pozda.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Heni, Paula a všetci ostatní, čo snívate o súkromnej škôlke, chcem Vám dať vedieť, že teraz sa stala podnikateľkou roka osôbka, ktorá si zriadila 24-hodinovú škôlku, tak Vám dávam tip.....
skúste si to pohľadať na niektorých stránkach a nebojte sa toho, vybavte si úver :
úver PODNIKATEĽKA
Prezidentka Top centra podnikateliek Dr. E. Chadimová sa zúčastnila na rokovaní so zástupkyňami Slovenskej záručnej a rozvojovej banky Ing. R. Pokorskou, riaditeľkou regionálneho zastúpenia Bratislava a Ing. K. Kadlečíkovou.
Na rokovaní predstavili obe pracovníčky nové a pre ženy, či už začínajúce alebo existujúce podnikateľky, nové produkty, ktorých cieľom je podpora rozvoja malých podnikateľov v Slovenskej republike, umožnenie a zjednodušenie prístupu k úverovým zdrojom a napomôcť tak ženám – podnikateľkám k rozvoju ich podnikateľských činností, resp. k založeniu živnosti alebo inej formy podnikateľskej činnosti. Veľmi významným faktorom je aj skrátenie času potrebného na spracovanie žiadosti a skrátenie času potrebného na vybavenie žiadosti. :

Výška úveru:
Minimálna 100 000,- Sk
Maximálna 1 000 000,- Sk
Úroková sadzba pre Úver PODNIKATEĽKA je fixná od 4,8 % p.a., diferencovaná podľa miery zistenia rizika klienta a obchodu.
Top centrum podnikateliek sa s predstaviteľkami SZRB dohodlo na spolupráci formou poradenskej činnosti a propagácii daných produktov. Ide najmä o vysvetľovanie a pochopenie produktov, prípravu žiadostí, potrebných dokumentov a podnikateľského zámeru. Cieľom spolupráce je pripraviť ženy – začínajúce i už existujúce podnikateľky na úspešné získanie finančných zdrojov na začatie alebo rozvoj svojho podnikania.
viac na www.tcp.sk
alebo zzvp.sk a pod.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

mhm, 24 hod. škôlka...Ani sa nedivím, že má úspech. U nás v okolí zlikvidovali krásne jasle aj škôlky a ráno v rádiu hlásili, že je nedostatok jaslí!
Do tých krásnych priestorov nastrkali súkromné firmy odveci, ktoré kľudne mohli byť hocikde inde. Teraz tie krásne priestory, myslím tie trávne plochy s preliezačkami zívajú prázdnotou a bez tých detí je to smutné.
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

Máme zriadené jasle vo Vrábľoch pre 10 detí, ktoré fungujú na základe živnosti. Máme zamestnané 3 pracovníčky na 6 hodinové úväzky a 1 pani, ktorá je vlastne odborný dozor - detská sestra. V prvom rade sme zavolali hygienu, ktorá nám na mieste činu vysvetlila, čo všetko musia tie Jasličky mať a pustili sme sa do práce. Mesto Vráble nám poskytlo príspevok na opravu a prispôsobenie, ide o mestskú budovu. Jasličky sú veľmi náročné..najmä tie začiatky, keď ľudia ešte len zisťovali, či tie služby budú kvalitné alebo nie. Detí bolo zo začiatku málo a keď tak len na dve, či tri hodiny denne..po roku máme plný stav a na celý deň. Chce to len odvahu,trpezlivosť a odporúčam všetkým, spravte si prieskum, či je o takú službu záujem.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

ala42 - Kde presne máte zriadené tie jasličky??
Rada si ich obzriem - ak dovolíš .
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

Atramka, jasličky máme zriadené v objekte Mestského úradu - bývalé zdravotné zariadenie vo Vrábľoch. Nech sa páči, môžeš sa kedykoľvek prísť pozrieť.
0 0
sunburn sunburn

sunburn je offline (nepripojený) sunburn

Ahoj.
Taktiež me uvažovali s manželkou o zriadení škôlky.Dcéra je telesne postihnutá a potrebuje ako dieťa kolektív.Peniaze by boli i krytý malý bazén ideme na rok postaviť a o priestoroch ani nehovorím.Máme totiž bývalý komplex škôlky s jaslami.Ale nemáme čas na vybavovanie po úradoch a tak.Manželka sa stará o dcéru a ja vo firme zarezávam od rána do večera.Skôr máme v pláne vybudovať plaveckú škôlku.Dcéra potrebuje plávanie ako soľ,tak čo skombinovať rehabilitáciu s podnikaním.A tam úplne stačí jedna inštruktorka plávania.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ja by som Vám vedela poradiť ako zohnať cash vlastným úsilím a nie drahým úverom a určite je takých ľudí viac. Len treba odvahu a šikovnosť.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

V dnešnej dobe veľa miest ruší mestké škôlky, treba sa opýtať na mestkom úrade či nie je možné si prenajať voľné priestory. U nás sa nájom platí 1,- ročne, čo je vcelku vyhovujúce. Ak si chceš zriadiť súkromnú škôlku je vhodné zaradiť ju do siete a budeš dostávať štátne dotácia na dieťa. Ja osobne mám dieťa v súkromnej škôlke a môžem priznať, že je lacnejšia ako mestká a služby sú neporovnatelne lepšie.
0 0
vasilisa vasilisa

vasilisa je offline (nepripojený) vasilisa

Ahoj Kája, bolo by mozne s tebou pokracovat v debate na temu sukromne jasle? Odkial si, ak sa smiem opytat? Ja sa idem pustit do papierovaciek, a 1.9. chcem otvorit jaslicky v Presove.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať