Zavrieť

Porady

trojsky kon

Dobry den, chcela by som sa spytat.
V pc mam antivirus AVG, pravidelny scan robim kazdy den a vzdy nasiel len par cokies, inak vsetko ok. Vcera mi nabehol nejaky plateny program Internet Antivirus Pro a ten mi nascanoval 34 trojskych konov, nejake win32, rotkits... neviem nerozumiem tomu.
dnes som znova scanovala s AVG a ten mi nasiel 2 kone, s tym ze nescanuje rootkits. Neviem co to je, poradi niekto co s tym robit? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Mám obavu, že Internet Antivirus Pro je Tvoj problém. JE TO Trojský kôň, parazitický program. SPRAV VŠETKO PRETO, ABY SI HO ODSTRÁNILA Z PC. tento program sa tvári ako antivírus a Ty si spokojná, aký je dobrý. Neviem či Ti dovolí stiahnuť napr. NOD32 alebo niečo podobné.
    1) Vyblokuj jeho štart z registrov
    2) Vyblokuj jeho štart z Pri spustení
    3) Odsleduj cestu, odkliaľ sa spúšťa (z registrov) (Poprípade zdroj zmaž)
    4) Spusti si poriadny antivírus. Ako vidíš, AVG na to nestačí.
    KONAJ

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Charon má pravdu, urob ako ti napísal.
    Ale ešte by ma zaujímalo - píšeš že máš AVG a pravidelne robíš scan systému každý deň. To nie je nutné ak je správne nainštalovaný, mal by predsa kontrolovať každý súbor v tvojom počítači ktorý otváraš, zatváraš alebo hocičo s ním robíš. Tiež by mali cez antivír prejsť všetky súbory ktoré idú do PC alebo z PC odchádzajú.
    Píšem to preto, že by AVG (alebo aj iný antivírus) mal byť spustený rezidentne už pri štarte počítača a potom sa správa ako som písal vyššie. Mala by ťa o tom informovať malá ikonka vpravo pri hodinách. Je dôležité aby bol denne aktualizovaný. Samozrejme občas je dobre spustiť ručne scan systému.

    Na dobrú ochranu pred vírusmi ti ale nestačí mať v PC len antivírus, musíš mať nainštalovaný (a tiež aj rezidentne spustený) aj niektorý antispyware program - napr. AdAware, SpyBot, SpywareTerminátor ...
    Tiež by si mala mať zapnutý firewal, minimálne ten čo už máš v systéme.
    Tieto tri by mali bežať stále, ak chceš mať zabezpečený počítač - aj keď 100% istota nie je nikdy.

    adriana011 je offline (nepripojený) adriana011

    adriana011
    Dakujem Charon, ale prosim mozes mi to napisat trosku polopatisticky. Ja som z toho blazon, skusala som to pomazat kde sa dalo, stiahla som si aj spybot tam mi toho kona naslo a ked som dala zmazat, vyhodilo ze sa to neda

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Spybot to nevie zmazať, lebo vírus je aktívny v pamäti.
    Odstrániť položku v registroch bude možné až vtedy, keď program nebude v pamäti, lebo vírus si toto sám stráži a pri ukončení windows kontroluje.
    Potrebuješ prepnúť PC do save módu:
    • Po reštarte stlačíš F8, objaví sa Ti čierna obrazovka s bielym textom. Tam sa prepneš do "Spustiť v save mode" (resp. niečo podobné)
    • Vírus //Trojský kôň// by mal zostať nespustený (treba dúfat)
    • Spusti Spybot and dest. a nechaj ho vymazať.
    • Spybot má jednu položku, ktorá sa týka spustenia programov pri štarte. (Neviem názvy, niesom doma). Tú si spustíš a odfajkneš tento program. Samozrejme musíš vedieť ako sa volá. Mal by sa volať ako to, čo Ti hlási - Internet Antivirus Pro
    Ja používam iný program, ktorým sa dá manuálne odstrániť všetko. Neviem, či sa Ti to podarí, ale skús. Pri torche šťastia áno, podarí.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Treba nainstalovat toho kasperskeho, on si preskenuje urcite subory v dos režime. Pravdepodobne ten skodlivy software vytvara učinnu ochranu´na vymazanie svojich suborov.

    adriana011 je offline (nepripojený) adriana011

    adriana011
    Chcem sa podakovat za vsetky rady, ale hlavne Charonovi, ani neviem ako ale podarilo sa mi to. Vsetky scany su ok. Dakujem mooooooc :-)
    pravdu mas charon.....ide o podvodny antivir

    nasiel som dobry navod v cestine ako ho odstranit kto by mal

    problem s tymto nebezpecnym programom skuste pozriet sem:

    virusremovalguru.com/?p=400&lang=cs

    JOFO128 je offline (nepripojený) JOFO128

    JOFO128
    ja vam poradim ako na podobne veci... na svojich firemnych strankach mam pre svojich zakaznikov program ktory odstranuje zo systemu taketo skodlive programy...

    neunet.sk/v2/index.php?option=com_content&view=article&id=13&It emid=10

    Tam najdete v tabulke na spodku program ComboFix. Stiahnite si ho na disk a spustite. Je potrebne vypnut antivirus, pokial nie je vypnuty program Vas na to upozorni a vyziada si vypnutie. Pocas procesu odstranovania vam moze preblikavat obrazovka (pracovna plocha), preto sa nelakajte, je to sucast procesu odstranovania, kedze velka cast tychto spyware a mallware programov sa nachadza prave v systemovych knizniciach. Pocas behu programu nespustajte ziadne programy a nerobte nic s pocitacom. Program moze restartovat system (v zavislosti na tom ake spyware/mallware nasiel). Cely proces trva cca 5-10 min. Na konci sa Vam otvori okno so zaznamom behu programu.
    Potom by mal byt system cisty od takychto blbosti.

    kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

    kvalitar
    Ja som mal podobny problem.Riesenie? V Avaste sa da nastavit funkcia skenovat pocitac hned po restarte.Avast sa spusti hned po restarte pred spustenim WIN a odstrani vsetok bordel a ide to dalej v pohode.Inak treba sa vyvarovat vyskakujucim oknam ze vam naslo ?? pocet trojskych konov a pod.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Ad Aware si stiahni

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja by som všetkým čo majú podobný problém odporučil to čo odporučili mne( nie som odborník na PC) odstrániť ten antivírus ktorý máte v počítači.Stiahnuť Kaspersky internet security a spustiť .Možno budete čumieť koľko hávede vám nájde v počítači.Kasperski je na mesiac zadara.Antivírusi čo sú FREE sú na dve veci..............

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Len zopar poznamok. Naozaj sa taketo veci musia liecit v nudzovom rezime. Vtedy aj aktualny regulerny antivirak (ten ktory je nainstalovany v PC) by mal pomoct. Zhodou nahod prave tento konkretny pripad sa musi liecit samostatne, ktosi tu predtym spominal Combofix, mne osobne pomohol. Este poznamka, aktualna infiltracia sa nedostala do PC sama, ziadala minimalne nejake potvrdenie na spustenie, teda vyuziva ludsky faktor-neskusenost, dovercivost. Podobne sa chova Antivirus2008, resp. Antivirus2009. Na zaver: ktosi tu mal poznamky k AVG a naopak chvalil nieco ine. Moja osobna skusenost: AVG pouzivam profesionalne v sieti 20 PC viac ako 7 rokov. Posledna verzia AVG8 je v pohode. Mohol by som deklarovat x pripadov, ked antiviraciky ani nepipli a AVG zabral. Howgh.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.