Zavrieť

Porady

Ako zabranit vzniku vodneho kamena

Nasla som si vase rady, ako odstranit vodny kamen z roznych predmetov a spotrebicov. Chcela by som sa ale opytat, da sa aj nejakym sposobom predist usadeniu kamena?? Varnu konvicu cistim kazdy druhy den, rada by som sa toho zbavila. Poradi niekto?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Celkom sa ho asi zbaviť nedá Jedine pravidelne odstraňovať, pokým je slabučká vrstva.
Ja používam ocot. Studený aj horúci. Keď vyvarím konvicu, ešte tou octovou vodou pooblievam batérie,umývadlá a pod.Vyčistím, zmyjem vodou a preleštím.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vodný kameň z varných kanvíc sa nemá odstraňovať príliš často, lebo sa pri jeho odstraňovaní často uvoľňujú aj čiastočky kovu zo špirály, alebo vyhrievacieho dna.
Na druhej strane, príliš veľká vrstva vodného kameňa zvyšuje spotrebu elektrickej energie.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Ja by som použila kanvicu na filtrovanie vody
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Predísť vzniku vodného kameňa sa dá iba predchádzajúcou úpravou vody. Nie je to tak dávno, aktívne chodili díleri a ponúkali riadne drahé zariadenia do domov - bytov ktoré sa zamontovali na vstupe a odstraňovali z vody nepotrebné rozpustené látky. Určite sa to dá zohnať. Na každom človeku je, kde vloží svoje peniažky.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Skús sa pozrieť na www.aqalex.sk/sk/princip.htm
Agalex aj vyrába domové zariadenia na túto úpravu vody. Osobnú skúsenosť však nemám.
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Ja pouzivam filtracnu kanvicu a je to lepsie. Je to asi najjednoduchsia a najlacnejsia alternativa, aj ked urcite nie najucinnejsia.Mame ale dost tvrdu vodu , vsetko mam stale pozanasane vodnym kamenom.
0 0
miriaml miriaml

miriaml je offline (nepripojený) miriaml

ahoj na vodný kameň sa dá okrem octu použiť aj kyselina citrónová dostať ju v malých sáčkoch v potravinách alebo odstraňovač vodného kameňa
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

kargo Pozri príspevok
Skús sa pozrieť na www.aqalex.sk/sk/princip.htm
Agalex aj vyrába domové zariadenia na túto úpravu vody. Osobnú skúsenosť však nemám.
Podobné zariadenie mal vo svojej ponuke aj Zepter, neviem či ho ešte ponúkajú. Skús pozrieľ na ic stránke. Umiestňovalo sa na potrubie na vstupe.
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

U nás je tiež veľmi tvrdá voda a mala som podobné problémy. Dala som si namontovať filtračné zariadenie AQUA gold 05 a mám po problémoch. Používam ju na pitie, varenie, do žehličky a na postrek orchideí. Je to ale finančne dosť náročné. Za zariadenie som v roku 2006 zaplatila 38 960 Sk každých 10 mesiacov treba dať vymeniť filtre za 3 300 Sk - 109,54 €. Za tri roky som varnú konvicu nečistila a je ako nová.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

VieraHu Pozri príspevok
...AQUA gold 05 a mám po problémoch. Používam ju na pitie, varenie...
voda upravena reverznou osmozou moze byt skodliva

O magnetickej uprave by bolo fer povedat ze nie je jednoznacne dokazana jej ucinnost a teda nie je oficialne uznavana
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

charonme Pozri príspevok
voda upravena reverznou osmozou moze byt skodliva

O magnetickej uprave by bolo fer povedat ze nie je jednoznacne dokazana jej ucinnost a teda nie je oficialne uznavana
Je tam zabudovaný mineralizátor, ktorý dodáva do upravenej vody minerálne zložky, predovšetkým vápnik a horčík.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Doma máme velmi tvrdú vodu a tak pridávam do každého prania bielizne tabletu soli na zmäkčovanie vody. Do umývačky riadu pridávam soľ každé 2 týždne. Keď som sa rozprávala s opravárom pračiek, tvrdil že je to zbytočne dávať do každého prania. Vraj stačí raz za mesiac práčku odvápniť prípravkom Va...o, ale nejako ho neviem zohnať. Aj tak si myslím, že takáto prevencia je lepšia, ako odvapňovanie, ktoré je viac agresívne. Na konvicu nemám žiaden trik, len ju odvápňujem minimálne každý mesiac.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

VieraHu Pozri príspevok
Je tam zabudovaný mineralizátor, ktorý dodáva do upravenej vody minerálne zložky, predovšetkým vápnik a horčík.
Najprv minerálne zložky namáhavo odoberá, potom ich tam dáva. Aspoň tie, ktoré si "vyvolíme" ... tak na čo je to vlastne
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

konvica sa menej zanáša, ak sa po jej použití hneď naleje studená voda.
Do práčky vraj stačí používať ocot namiesto aviváže.
Na ten ocot som sa pýtala opravára, chcela som naprázdno pustiť vyvárku - tak ma varoval, že ak som to nerobila pravidelne, uvoľní sa veľké množstvo kameňa a môže sa upchať odtok.
Ja som ku prášku pridávala donedávna kryštalickú sódu, kým som si neprečítala na nete recept na "domáce mydlo", odvtedy ho raz začas použijem a som spokojná.
recept: 1 jadrové mydlo /kokosové/, 250 gr kryštalickej sódy, voda
mydlo namočiť, nastrúhať , všetko spolu zmiešať, poprípade použiť ponorný mixér
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Za 3300 ,- kúpim varných konvíc 10 a k tomu liter octu, a koľko ušetrím ?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Mne opravár poradil kúpiť sódu na pranie - v drogérii kúpite kryštalickú alebo práškovú. Sóda rozpúšťa tuk, zmäkčuje vodu, odstraňuje škvrny, dezinfikuje.
Cena je okolo 1 € za kilogram kryštalickej sódy,alebo práškovej sódy.Odporúčam práškovú,lebo kryštalická má veľké časti,ktoré môžu upchať pračku.Sódu dávam spolu s práškom na pranie.
0 0
alena pavlova alena pavlova

alena pavlova je offline (nepripojený) alena pavlova

U nás máme tiež dosť veľký problém z vodou. V lete sme kúpili domček a vodu sme dali na rozbor. No a odpoveď bola katastrofálna.Veľké množstvo dusičnanou a ten vodný kameň všade to je katastrofa.V meste je mestský vodovod,tak nám asi nezostáva nič iné,len sa naň pripojiť,lebo naša voda sa piť nedá.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
kukučka Pozri príspevok
konvica sa menej zanáša, ak sa po jej použití hneď naleje studená voda.
Do práčky vraj stačí používať ocot namiesto aviváže.
Na ten ocot som sa pýtala opravára, chcela som naprázdno pustiť vyvárku - tak ma varoval, že ak som to nerobila pravidelne, uvoľní sa veľké množstvo kameňa a môže sa upchať odtok.
Ja som ku prášku pridávala donedávna kryštalickú sódu, kým som si neprečítala na nete recept na "domáce mydlo", odvtedy ho raz začas použijem a som spokojná.
recept: 1 jadrové mydlo /kokosové/, 250 gr kryštalickej sódy, voda
mydlo namočiť, nastrúhať , všetko spolu zmiešať, poprípade použiť ponorný mixér
Ocot je dobrá vec aj som to párkrát vyskúšala na konvici. Dôležité je, aby ste vodu pri vývarke nevypúšťali hneď, lebo vtedy naozaj hrozí upchatie, ale ak mátu tu možnosť, zastavte program počas vývarky a nechajte pračku zatvorenú aj s horúcou octovou vodou pár hodín stáť. Vtedy vodný kameň sa pomalý rozpúšťa. Vyskúšajte si to na konvici a uvidite reakciu vodného kameňa a octu.Chce to čas a trpezlivosť a preto si myslím, že je lepšia prevencia. Leepšie skúsenosti mám s lacnými tabletami soli ako s drahšimi.
0 0
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

pavol54 Pozri príspevok
Za 3300 ,- kúpim varných konvíc 10 a k tomu liter octu, a koľko ušetrím ?
A to si ešte ušetril 38 960,- Skk, resp. 1 293,24 €
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

peter mt Pozri príspevok
Dobrý deň, ja som tiež riešil problémy s usádzaním vodného kameňa na spotrebičoch našiel som firmu ktorá sa venuje úprave a čisteniu vody. Mám od nich vodný filter reverznú osmózu ktorá tento problém úplne vyriešila kanvicu som už nečistil 2 roky a je ako nová. Spolupracujem s touto firmou, rád vám poradím a vysvetlím ako funguje s pozdravom Peter z MT
hmmm... a koľko máš za dohodenie zákazníka?... asi si nečítal celú tému. Reverzná osmóza sa hodí na úpravu úžitkovej vody nie pitnej v domácnosti, lebo to si môžeš potom variť kávu rovno z destilovanej vody.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať