Zavrieť

Porady

životné poistenie - zrušenie

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
rozhodla som sa po dlhej úvahe zrušiť životné poistenie..
prosím môžete mi niekto poradiť - kto ste to robil ako sa píše žiadosť o zrušenie poistky? mám ju 10 rokov a nechce sa mi tam už dávať peniaze i ked budem stratová - ale čo už...
dakujem
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Normalne treba spisat ziadost a pridu ti peniaze. Samozrejme podmienky roznych poistovni sa mozu malicko lisit napr. dlzkou vypovednej lehoty. Mne nerobili problemy - pravda to bolo este pred krizou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pohar Pozri príspevok
Dobrý deň
rozhodla som sa po dlhej úvahe zrušiť životné poistenie..
prosím môžete mi niekto poradiť - kto ste to robil ako sa píše žiadosť o zrušenie poistky? mám ju 10 rokov a nechce sa mi tam už dávať peniaze i ked budem stratová - ale čo už...
dakujem
výpovedná lehota je štandardne 6 týždňov, ale dôležité je vedieť, aké máš poistné obdobie (mesačné, polročné, ročné), lebo zmluva sa môže ukončiť len ku koncu poistného obdobia.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

mám polročné, teraz 18 marca mam termin splatnosti. takže kedy mam poslať žiadosť? po zaplatení?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

teraz 18 marca mam splatnosť
platím polročne.....
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

misomiso Pozri príspevok
Normalne treba spisat ziadost a pridu ti peniaze. Samozrejme podmienky roznych poistovni sa mozu malicko lisit napr. dlzkou vypovednej lehoty. Mne nerobili problemy - pravda to bolo este pred krizou.
a čo v tej žiadosti musí byť? stačí len strohá veta, a musí tam byť že chcem naspäť peniaze?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pohar Pozri príspevok
mám polročné, teraz 18 marca mam termin splatnosti. takže kedy mam poslať žiadosť? po zaplatení?
Tak teraz to už nestihneš. Tú výpoveď treba doručiť minimálne 6 týždňov pred koncom poistnej doby. Takže ak aj teraz pošleš, poistka sa ti zruší ku koncu nasledovného poistného obdobia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pohar Pozri príspevok
a čo v tej žiadosti musí byť? stačí len strohá veta, a musí tam byť že chcem naspäť peniaze?
Ťažko povedať. Niektoré poisťovne majú vlastné tlačivá výpovedí, niektoré požadujú overený podpis na výpovedi. Najlepšie je opýtať sa svojho poradcu alebo priamo v pobočke poisťovne.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nebolo by praktickejsie obratit sa na agenta, ktory ti poistku uzatvaral? Mal by vediet poradit a vybavit potrebne.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
možno ten agent už ani poistenie nerobí, urobí pár poistiek a viac sa tomu nevenuje, takých "maklérov" sú stovky
asi by som to riešila na pobočke konkrétnej poisťovne
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

no už to ma vyriešené
písala som mail do agentúry......
a zajtra ma bude kontaktovať nový poradca - ktorý mi pomôže zmluvu ukončiť
každopádne prvý poistný poradca bol brat môjho muža a keďže v ich rodine to začalo škrípať tak sa mi nejakú dlhšiu dobu neozýval - ani servis ani nič,,,,
proste nič..ale bonusy za mňa má - ved to je preňho hlavné nie?
ale poistku ukončím a som celkom rada....
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ak si si toto poistenie uplatnovala aj ako nezdanitelnu cast zakladu dane v danovom priznani alebo rocnom zuctovani, nezabudni do 3 rokov dodanit.

§ 11, ods. 12,13 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2009-a.html#11
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

Chobot Pozri príspevok
výpovedná lehota je štandardne 6 týždňov, ale dôležité je vedieť, aké máš poistné obdobie (mesačné, polročné, ročné), lebo zmluva sa môže ukončiť len ku koncu poistného obdobia.

Ahojte,
vstupim do debaty otazkou.
Ak platím poistenie mesačne, znamená to že môžem zrušiť kedykoľvek?
Mám investičné životné poistenie.
Resp. ak nie, a prestanem platiť čo sa stane? Budú držať peniaze pol roka a sťahovať si z nich poňňmesačné poplatky?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Lianka Pozri príspevok
Ak si si toto poistenie uplatnovala aj ako nezdanitelnu cast zakladu dane v danovom priznani alebo rocnom zuctovani, nezabudni do 3 rokov dodanit.

§ 11, ods. 12,13 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2009-a.html#11
neuplatnovala.....
ale manžel ano, a zvažuje ju tiež zrušiť.....čo to znamená bližšie - dodaniť?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pohar Pozri príspevok
neuplatnovala.....
ale manžel ano, a zvažuje ju tiež zrušiť.....čo to znamená bližšie - dodaniť?
V dnešnej dobe krízy( keď nevieme, čo bude zajtra) rušiť poistky sa mi zdá prinajmenšom nepremyslené...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Stanislav 1975 Pozri príspevok
V dnešnej dobe krízy( keď nevieme, čo bude zajtra) rušiť poistky sa mi zdá prinajmenšom nepremyslené...
ved práve preto.....že neviem čo bude!
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

rozoberal som to v druhej teme, ale v dobe ked hodnota podielov je nizsia ako odvedene poistne (a teda aj keby sa nieco stalo tak moji pozostali dostanu menej ako keby som si tie peniaze daval do ponozky), pricom nikde nie je napisane ze ta doba coskoro skonci, nevidim jedine pozitivum mojej zivotnej poistky.
Druha vec, je ze v nej nemam zahrnute rizikove poistenie, co je vlastne nasa chyba a od toho sa vyssie uvedene odvija.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pohar Pozri príspevok
neuplatnovala.....
ale manžel ano, a zvažuje ju tiež zrušiť.....čo to znamená bližšie - dodaniť?
§ 11 zakona o dani z prijmov

(10) Na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 4 písm. a) musia byť splnené podmienky podľa osobitného predpisu35) a na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 4 písm. b) musia byť splnené tieto podmienky:

a) dohodnutá doba platenia účelového sporenia je najmenej desať rokov, pričom daňovníkovi nie je vyplatené plnenie z účelového sporenia pred uplynutím tejto lehoty, a súčasne
b) plnenie z účelového sporenia nastane najskôr dovŕšením 55. roku života daňovníka.

(11) Na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 4 písm. c) musia byť splnené tieto podmienky:

a) dohodnutá poistná doba je najmenej desať rokov, pričom výplata poistného plnenia pre prípad dožitia sa konca poistnej doby je dohodnutá v poistnej zmluve najskôr pre rok, v ktorom daňovník dovŕši 55 rokov života, alebo
b) poistná doba je dohodnutá na dobu neurčitú, pričom výplata poistného plnenia nastane najskôr po uplynutí doby desiatich rokov od uzavretia životného poistenia a najskôr v roku, v ktorom daňovník dovŕši 55 rokov života.

(12) Ak daňovník nedodrží podmienky ustanovené v odsekoch 10 a 11, je povinný zvýšiť základ dane do troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok o sumu zaplatených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, platieb finančných prostriedkov na účelové sporenie a platieb poistného na životné poistenie, o ktorú si v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach znížil základ dane. Nedodržaním podmienok je aj výplata odstupného z doplnkového dôchodkového sporenia pred dovŕšením 55. roku života daňovníka a pred uplynutím desiatich rokov od uzavretia účastníckej zmluvy.

(13) Ak životné poistenie zanikne neplatením, výpoveďou, dohodou alebo odstúpením pred uplynutím doby desiatich rokov od začiatku životného poistenia alebo pred kalendárnym rokom, v ktorom daňovník dovŕši 55 rokov života, daňovník je povinný zvýšiť základ dane o sumu poistného zaplateného na životné poistenie, o ktorú si znížil základ dane, do konca troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok. Za nedodržanie podmienok podľa odseku 11 sa nepovažuje vyplatené plnenie z poistenia pre prípad úrazu alebo choroby, ktoré je súčasťou životného poistenia.
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

My máme tiež zajtra stretnutie s poradkyňou, chceme zrušiť ten "zázračný produkt" - investičné životné poistenie.
Máme ho od r. 2002 a teraz nám prišiel prvý výpis - na účtoch máme polovicu toho, čo sme vložili. Ja som si odpočet zo základu dane neuplatňovala, ale manžel áno, je SZČO.
Znamená to, že ak teraz zruší poistku - uplynulo 7 rokov, do 3 rokov musí doplatiť rozdiel dane z príjmu FO. Ale to zaplatené poistné sa zohľadňovalo aj pri výpočte výšky odvodov do SP, takže za tie roky, keď si ho uplatnil, musí aj SP doplatiť poistné - dúfam, že všetko bez penále.
Ak by počkal ešte 3 roky - bude splnená podmienka 10 rokov, tak potom už nemusí doplácať? Rozumiem tomu dobre?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Monča Pozri príspevok
My máme tiež zajtra stretnutie s poradkyňou, chceme zrušiť ten "zázračný produkt" - investičné životné poistenie.
Máme ho od r. 2002 a teraz nám prišiel prvý výpis - na účtoch máme polovicu toho, čo sme vložili. Ja som si odpočet zo základu dane neuplatňovala, ale manžel áno, je SZČO.
Znamená to, že ak teraz zruší poistku - uplynulo 7 rokov, do 3 rokov musí doplatiť rozdiel dane z príjmu FO. Ale to zaplatené poistné sa zohľadňovalo aj pri výpočte výšky odvodov do SP, takže za tie roky, keď si ho uplatnil, musí aj SP doplatiť poistné - dúfam, že všetko bez penále.
Ak by počkal ešte 3 roky - bude splnená podmienka 10 rokov, tak potom už nemusí doplácať? Rozumiem tomu dobre?
aj my máme zajtra stretnutie
a našťastie s novým poradcom
ja to určite zruším..a máš pravdu vopchala som tam peniaze ani radšej na to nemyslím, a dostanem ..radšej bodky.
určite budem stratová...ale to nezmením - moja chyba!
nemala som si to zakladať...a rozmýšlate kam investujete peniaze? sporenie stavebné alebo podobne?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ja mam este "staru" zmluvu na stavebnom sporeni, kde boli lepsie podmienky (garant. 3% p. a., premia pripisovana a urocena rocne) ako su momentalne v novych zmluvach (2% p. a., udajne premia pripisana az po 6 rokoch). Tak som momentalne vcelku spokojna a hoci povodny zamer bol po 6tich rokoch sporenie zrusit - nezrusim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať