Zavrieť

Porady

Sterilizácia mačky

Uz asi dva tyzdne "bojujem" s myslienkou, ci mam dat nase macky (4 ks ) sterilizovat. Citala som vela odbornych clankov k tejto problematike, ale Vas by som prosila, ake mate svoje skusenosti s tymto zakrokom u vasich maciek.
Od znamej som pocula, ze sterilizovana macka zmeni povahu a bude placha. No to by som nechcela, lebo tie nase su take " vesele kopy " Z humánneho hladiska uz som rozhodnuta, ale......? Skuste mi poradit co najskor, prosim, lebo sa blizi JAR a moze byt neskoro Dakujem
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

neviem ako je to u mačiek, ale kocúr chudáčisko tiež prišiel o to najcennejšie, ale nezdalo sa mi že by tým nejako trpel, potvora bol riadna stále.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Máme s tým skúsenosť. Pred desiatimi rokmi sme dali sterilizovať mačku. Nikdy nemala mačiatka. No nedali sme ju sterilizovať tak, že by jej všetko zobrali, ale prerušili jej vajcovody. Mačka sa normálne hára, chúďatko ani nevie, že mačiatka mať nemôže. Vlani na jar sme dostali dve mačiatka, mačičku a kocúrika. Mačička podstúpila rovnakú operáciu pred šiestimi dňami. Ale hoci zákrok bol rovnaký, prerušenie vajcovodov, rez je tentoraz maličký, mačka na štvrtý deň mohla ísť von, rez je zahojený, cez týždeň pôjdeme dať vybrať stehy - dva. Takže žije plnohodnotný život. Treba to ale u veterinára žiadať, aby nezobral všetko.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som našu nedala... ale dnes to aj ľutujem. Keď sa hára, tak ju normálne ľutujem, čo to s ňou robí. Neskutočne mraučí celé dni a "núka" sa nielen kocúrovi, ale aj pitbullovi , kaktusu a všetkému čo je v ceste

Už tri krát sme mali malé mačiatka. Je to krásne a milučké, ale všetky si nechať nemôžeme, takže vždy následujú inzeráty a darujeme...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

sarasara Pozri príspevok
Máme s tým skúsenosť. Pred desiatimi rokmi sme dali sterilizovať mačku. Nikdy nemala mačiatka. No nedali sme ju sterilizovať tak, že by jej všetko zobrali, ale prerušili jej vajcovody. Mačka sa normálne hára, chúďatko ani nevie, že mačiatka mať nemôže. Vlani na jar sme dostali dve mačiatka, mačičku a kocúrika. Mačička podstúpila rovnakú operáciu pred šiestimi dňami. Ale hoci zákrok bol rovnaký, prerušenie vajcovodov, rez je tentoraz maličký, mačka na štvrtý deň mohla ísť von, rez je zahojený, cez týždeň pôjdeme dať vybrať stehy - dva. Takže žije plnohodnotný život. Treba to ale u veterinára žiadať, aby nezobral všetko.
Mozem sa este opytat na cenu zakroku? ( len na porovnanie ) Inac dakujem, to som nevedela, ze su dve moznosti.
0 0
JANKA115 JANKA115

JANKA115 je offline (nepripojený) JANKA115

My máme sterilizovanú mačku, stálo to okolo 700,- Sk, bolo to asi pred 5 rokmi, je prítulnejšia, viacej sa zdržiava doma a myslím, že aj viac zje :-)
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
arizona Pozri príspevok
Ja som našu nedala... ale dnes to aj ľutujem. Keď sa hára, tak ju normálne ľutujem, čo to s ňou robí. Neskutočne mraučí celé dni a "núka" sa nielen kocúrovi, ale aj pitbullovi , kaktusu a všetkému čo je v ceste
Arizona super... to nemá chybu.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Teraz sme zaplatili 950,- Sk. (Teda v prepočte z euro).
0 0
Ivetta Ivetta

Ivetta je offline (nepripojený) Ivetta

My sme našu mačičku sterilizovať dali, zákrok prebehol bez komlpikácií, povahovo sa nejako nezmenila, ibaže nehára, nemňaučí...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem vsetkym za mile rady. Macicku sme dali sterilizovat, po dvoch dnoch uz aj veselo hopka, zatial je teda vesela a hrava, takze fajn. Idem s dalsimi tromi
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

A stalo to 27 € (800 Sk)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
wegamizi Pozri príspevok
Dakujem vsetkym za mile rady. Macicku sme dali sterilizovat, po dvoch dnoch uz aj veselo hopka, zatial je teda vesela a hrava, takze fajn. Idem s dalsimi tromi
Koľko to stálo?na budúci týždeň pôjde aj tá naša.
0 0
verde verde

verde je offline (nepripojený) verde

Moja dcéra, ktorá žije v BA (ja na vých.Slovensku) si nechala mačku sterilizovať 22.12.08 a nejako sa to skomplikovalo a 26.12.08 uhynula. Všetci mali pekné vianoce.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

verde Pozri príspevok
Moja dcéra, ktorá žije v BA (ja na vých.Slovensku) si nechala mačku sterilizovať 22.12.08 a nejako sa to skomplikovalo a 26.12.08 uhynula. Všetci mali pekné vianoce.
Aky vyznam mal tento prispevok, ja neviem.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

verde Pozri príspevok
Moja dcéra, ktorá žije v BA (ja na vých.Slovensku) si nechala mačku sterilizovať 22.12.08 a nejako sa to skomplikovalo a 26.12.08 uhynula. Všetci mali pekné vianoce.
Chudatko, to mi je luto. My sme boli, ako som spominala v predoslych prispevkoch, pred dvomi tyzdnami, my sme dopadli O.K., ale boli tam s macickou, ktorej priamo u veterinara po podani injekcie na spanie, museli dat umele dychanie, lebo skoro to neprezila. Veterinar neodhadol a dal silnu davku, skoro sa jej srdiecko zastavilo, smutne. Je to predsa riziko.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

alaya1 Pozri príspevok
Aky vyznam mal tento prispevok, ja neviem.
Asi, ze je to rizikovy zakrok
0 0
Lucia855 Lucia855

Lucia855 je offline (nepripojený) Lucia855

Prosím poraďte mi niekto, čo mám robiť s mačičkou (1rok), ktorá je už tri dni po sterilizácii, a odmieta jesť aj piť. Misku som jej nezmenila, stále má tú svoju, neviem čo s ňou mám robiť. Nechodí, len spí, neje , nepije. bojím sa o ňu.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Asi by som s ňou išla k veterinárovi, nech jej dá aspoň infúziu a určite aj poradí. My sme nejako prešvihli termín na sterilizáciu a naša ani nie ročná mačička sa nám nejako zaokrúhľuje, včera sme si to všimli. Ale aj tak si myslím, že každá mačka alebo pes-sučka by mala mať aspoň raz maličké, aby potom nebola ako stará dievka. Dáme ju sterilizovať neskôr.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Lucia855 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi niekto, čo mám robiť s mačičkou (1rok), ktorá je už tri dni po sterilizácii, a odmieta jesť aj piť. Misku som jej nezmenila, stále má tú svoju, neviem čo s ňou mám robiť. Nechodí, len spí, neje , nepije. bojím sa o ňu.
Zajtra ráno okamžite naklusať veterinárovi. To je najsprávnejšie riešenie. Zvieratká nám nevedia povedať, čo ich bolí a niekedy sa neoplatí čakať, lebo je už potom neskoro.
V deň operácie je to normálna reakcia, ale druhý deň by už mala aj pobehovať a minimálne piť vodu, takže určite niečo nie je v poriadku.
0 0
Lucia855 Lucia855

Lucia855 je offline (nepripojený) Lucia855

dakujem.. uz sme prisli na to, kde sa stala chyba, ked prisiel veterinar na nu pozriet. Bol zhrozeny ako nam ju doriadili...A ked to potom videli ini lekari, ku ktorym sme ju odniesli, boli v soku, ako mohol niekto takto doriadit zvieratko a este k tomu veterinar.. operovali ju v kosiciach na strednej veterinarnej skole, a dufam, ze tomu cloveku- ci lepsie mäsiarovi, ktory si vravi veterinar (nebudem ho menovat, aj ked najradsej by som to vykricala celemu svetu, nech vedia, aki su poniektori lekari "zodpovedni"), odpadnu ruky za to co urobil. takmer sme prisli o nasu micinku. Dve hodiny ju mal na operacke, dvakrat jej daval narkozu a zasil ju ako kus handry... Ale urcite to nenecham tak, a budem bojovat za to, aby to uz inemu zvieratku nespravil. Ked som videla, ako sa nasa micka trapila....mysleli sme, ze ju stratime.Nepochopim, ako takeho cloveka mozu niekde zamestnat.nikdy mu to neodpustim. nikdy. a prajem mu za to len to najhorsie.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

potešili príspevky o sterilizácii a najmä o cene, chystáme sa na prírastok dvoch mačkátok slečien a prvoradá je sterilizácia, len som dostala info, že cena je cca 5000,- no to by bolo na zabitie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať