Zavrieť

Porady

vysádzanie zeleniny

kedy na "na jar" treba vysádzať tzv. JARNÝ cesnak a kedy cibuľu???. Každý hovorí že na jar! Jar je obdobie 3 mesiacov!! Ď. (vladors@pobox.sk)
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja zijem na juhu a do sklenika som uz cibulu na zeleno zasadila, vonku sa sadi zaciatkom aprila, ak je dobre pocasie aj koncom marca.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Sadí sa podľa počasia, teda skoro na jar. Keď je zem primerane obschnutá, treba hneď zasadiť cibuľu, cesnak, mrkvu, petržlen, hrach, pór, paštrnák. Teda všetku jarnú zeleninu, ktorá si potrebuje zabezpečiť jarnú vlahu. Ja okrem toho sadím hneď aj zemiaky, lebo mám záhradu na piesčine a vlaha rýchlo zmizne.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

vladors ešte sa nemusíš ponáhľať, od štvrtku hlásia mrazy, chladno do konca mesiaca. Podľa toho to vyzerá, že do záhradky pôjdeme asi až začiatkom apríla. Keď posadíme, potom môže aj nasnežiť - aprílový sneh je vraj ako hnojivo. Mne sa to stalo viackrát, že som posadila zeleninu a napadol v apríli sneh. A zelenina bola pekná, vôbec nezamrzla.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

No a mám posadené. Zemiaky, mrkva, petržlen, hrach, šalát, cibuľa a cvikla sú v zemi už od minulého piatku. Dnes som zasadila aj zopár kusov planty - karfiol, kel a brokolicu. Planty boli dosť veľké, tak mi to nedalo a zasadila som ich na záhradu. Inak už som plantu otužovala bez zakrývania týždeň. Dúfam že bude rásť. Len keby trochu popršalo, u nás je už málo vlahy, musím polievať.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

my tu pod Tatrami, začiname az okolo 10.maja, nakolko zem je studena a Tatry cele biele.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes mi prišli okrasné kríky, tak som ešte aj tie posadila. A okrem toho aj tekvicu som už zasadila na záhradu - teda plantu tekvice. Už mala kvetné puky tak musela ísť von. Zakryla som ju netkanou fóliou.V budúcom týždni už zasadím aj plantu uhoriek, patizonov, cukiet.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

wagner Pozri príspevok
Dnes mi prišli okrasné kríky, tak som ešte aj tie posadila. A okrem toho aj tekvicu som už zasadila na záhradu - teda plantu tekvice. Už mala kvetné puky tak musela ísť von. Zakryla som ju netkanou fóliou.V budúcom týždni už zasadím aj plantu uhoriek, patizonov, cukiet.
S týmito by som to tak nenaháňal, radšej nech prerastú v teple ako sa majú podchladiť vonku, uhorkovitým rastlinám podchladenie neprospieva a dosť ich to zabrzdí niekdy sa nespamätajú a predbehnú ich aj tie z priameho výsevu.
cibuľoviny a kapustoviny naopak podchladenie znášajú celkom dobre.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vždy sadím uhorky zavčasu a keď sú zakryté, tak sa im nič nestane. Mám to odskúšané už dlhoročnou praxou. Ja už začiatkom júna mávam uhorky a niekedy aj patizóny. Nikdy nesadím priamo na záhon, vždy si dopestujem priesady.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tak ja už mám takmer všetko posadené na záhrade - ešte čakajú na sadenie rajčiaky, paprika, fazuľa,kukurica a priesady kvetov. To by som chcela koncom budúceho týždňa. Len keby riadne popršalo, lebo je sucho. Dnes som okrem planty - kapustu, karfiol, brokolica, kel zasadila aj priesady hokaida, cukety a patizónov. Na priesady som si spravila kryty a zvnútra som dala netkanú textíliu. Nemalo by im byť zima.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja mam uhorky este na parapetoch, maju uz 4 listky, ale von sa ich bojim este dat, co ak v maji pridu ti zamrznuti.... Ostatna zelenina - hrasok, cibula, cesnak, mrkva, petrzlen - su uz v zemi, ale naozaj by bolo dobre, keby poriadne poprsalo, aj v studni mame vody velmi malo.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež už mám takmer hotovo! Ešte behnem na trh kúpiť planty zeleru,majoránky a nejaké "pikošky",čo mi padnú do oka. Zasadila som aj kukuricu. Je síce trochu skoro, ale keby niečo, podsadím,mám dosť.
V skleníku mám aj rajčiny,šalát,cibulku a reďkovky. Tie už papkáme vyše týždńa.
Teší ma ja to, že mi muž urobil na sklenník nasúvacie dvere z pletiva.Takže sa vetrá naplno, ale mačky dnu nemôžu
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja mak nesadím, preto som o maku nepísala. A on sa na mak nepýtal, pýtal sa na zeleninu. Či aj mak je zelenina?
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Sadíme vždy týždeň pred Veľkou Nocou. Cibuľu, cesnak, mrkvu, petržlen...potom následne ako máme čas hrach, fazuľu, zemiaky, tekvice, kukuricu, repu...no a po "Markovi" uhorky. Plantu papriky a paradajok až keď je ich na trhu plno ...tento rok ale budeme mať svoju origoš .
Uhorky sadíme len semiačka, aby ešte veľmi nevyklíčili do "zamrznutých". A neviem čím to je, ale vždy ich máme priveľa . Menej sadiť nemôžeme, lebo uhorky sú mamina závislosť .
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Jarný cesnak by mal byť zasadený do Jozefka, ja ho vysádzam neskorú jeseň a na jar vzíde a býva pekný veľký a dlho vydrží až do ďalšjeho nového.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Mak sadím čo najskôr na jar ako to počasie dovolí tento rok som siala v marci a vlani už vo februári.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Tam pod Tatrami máte smolu, lebo dlho sú mrazi a zavčasu na jeseň tiež. U nás sa pestuje zelenina jednoduchšie.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

U nás je tiež chladnejšie, takže teraz sadíme zemiaky, cibuľu a také veci, ktoré nezamrznú. Planty až po "zamrznutých", u nás sa skôr nedá.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ahojte, aké odrody rajčín / vysoké kolíkové/ sa vám osvedčili pri pestovaní vonku ? Miesto kde to chcem dať je aj dosť veterné. Iné nie je...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja mám najlepšie skúsenosti s "Tornádo". Veľmi vďačná a nenáročná odroda a veľmi chutné rajčiny.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dobre ZEvina napísala, že odroda Tornádo, je naozaj dobrá, nenáročná. Rajčiny ale nemajú veľmi radi prievan, tak by som to vyriešila tak, že na celú šírku záhonu by som natiahla aspoň do výšky 70 cm fóliu, ktorá bude z obidvoch strán pripevnená ku kolíkom, ktoré budú zastrčené do zeme a trochu sa ten prievan takto obmedzí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať