Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 21:15
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zitulda , píšem Ti malé bezvýznamné plus

Nepríjemnému zápachu, ktorý sa šíri z umývačky riadu, sa dá zabrániť. Ak ju nepoužívate každý deň, nasypte na jej dno niekoľko lyžičiek sódy bikarbóny.
Zas som o niečo múdrejší

Ficov klobúk, ktorý stratil tvár, podržte ho nad vodnou parou a potom ho opäť upravte na žiadanú tvár
Po malej úprave mi vzniklo toto , ale doplnil by som - " a aj jeho majiteľa "


Juraj
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Pokúsim sa pridať ďaľšie tri. Nedááá sa
Teraz aj pomoc potrebujem Veľkosť je menšia ako pri prvých troch, ale pri pridaní mi vypisuje invalid file a chyba pri vložení dát neviem prečo?? všetko vždy prikladám rovnako

Tak žiaľ,už nebudem môcť pridávať prílohy, lebo ich nemám povolené admínom. Schránku mám max. na 126,29MB a je zaplnená na 109 MB.
Kto mi pomôže priložiť -tak, že mu ich pošlem na emailovú adresu a on ich potom priloží? V opačnom prípade budem si musieť schránku príloh vyprázdniť, čo v iných témach budú prílohy odstránené.
Naposledy upravil Zitulda : 16.03.09 at 12:46 Dôvod: Zistenie nemožnosti prikladani príloh.
0 0
dari59 dari59

dari59 je offline (nepripojený) dari59

V babičkinej knihe z roku 1957 som našľa- ked presolíme polievku, alebo guláš pridáme štipku sódabikarbóny dnes som to vyskúšala a fungovalo to.
Naposledy upravil dari59 : 15.03.09 at 19:00
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Musím to vyskúšať, lebo v poslednej dobe sa mi podarí skoro každé jedlo presoliť.

Pridám: na pečenie koláčov a zákuskov používam papier na pečenie (píšem to preto,lebo veľa kamarátiek ho nepoužíva) a dokonca ho dávam i na pečenie kurčaťa , zemiakov....Veľmi mi to uľahčuje prácu pri umývaní pekáčov,plechov.
Naposledy upravil alla66 : 15.03.09 at 18:46
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dari59 Pozri príspevok
V babičkinej knihe z roku 1957 som našľa- ked presolíme polievku, alebo guláš pridáme štipku sódabikarbóny dnes som to vyskúšla a fungovalo to.
Toto funguje aj v prípade , keď sa náhodou pritrafí nejaké mäso zo staršej hovädziny . Rýchlejšie sa uvarí .

ODSKÚŠANÉ mnou


Juraj
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Do soľničky vložte kúsok ryže, tá pohltí vlhkosť soli a soľ ostane sypká.

Fľašky a karafy vyčistíte tak, že po pridaní ryže a čistiaceho prostriedku s teplou vodou a intenzívnom potrasení nádobou sa tak očistia aj nedostupné miesta stien a záhybov, ktoré by ste inak nevyčistili.

Pri praní prádla používam polovičnú dávku bežného pracieho prostriedku a 1 polievkovú lyžicu mydlových vločiek ,,TIMY". Prádlo je krásne vypraté a neničí sa tak agresívnymi pracími prostriedkami. Ocenia to hlavne postihnutí exémom, prádlo nedráždi pokožku.
3 0
dari59 dari59

dari59 je offline (nepripojený) dari59

ďalšia rada z babičkinej kuchárskej knihy , overená keď vyprážam mäso tak do oleja, alebo masti pridám jednu mrkvu, olej sa tak rýchlo neprepáli a mäso bude chrumkavé vyskúšajte a uvdíte dobrú chuť!
Naposledy upravil dari59 : 15.03.09 at 19:22
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
My sme dávali koliečka zo zemiakov, aby nepenil olej.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

alla66 Pozri príspevok
Musím to vyskúšať, lebo v poslednej dobe sa mi podarí skoro každé jedlo presoliť.

Pridám: na pečenie koláčov a zákuskov používam papier na pečenie (píšem to preto,lebo veľa kamarátiek ho nepoužíva) a dokonca ho dávam i na pečenie kurčaťa , zemiakov....Veľmi mi to uľahčuje prácu pri umývaní pekáčov,plechov.
Jednoznacne suhlasim, ja pouzivam ale tu silikonovu podlozku, mam dve, mala som aj teflonovo-silikonovu , ale tu mi moj milacik vyhodil, lebo si myslel, ze to je jednorazove .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lorelei Pozri príspevok
Jednoznacne suhlasim, ja pouzivam ale tu silikonovu podlozku, mam dve, mala som aj teflonovo-silikonovu , ale tu mi moj milacik vyhodil, lebo si myslel, ze to je jednorazove .
Prepáč.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

buchač Pozri príspevok
Toto funguje aj v prípade , keď sa náhodou pritrafí nejaké mäso zo staršej hovädziny . Rýchlejšie sa uvarí .

ODSKÚŠANÉ mnou


Juraj
Staršie mäso z hovädziny sa uvarí skôr, ak do varenia pridáš 0,5 dl vodky - zaručené.
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Vyprážané rezne,karfiol po vybratí z oleja ponorím na chvíľu do vriacej vody tuk sa opláchne a takto pripravený pokrm je lahko stráviteľný dokonca ho vraj môžu a tí čo majú dietu. Raz bola na návšteve dcéry jej kamarátka z Prahy a na druhý deň ráno sa jej pýta "ako si delala ty řízky ja som sa neposr...":
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

SMatilda Pozri príspevok
"ako si delala ty řízky ja som sa neposr..."
takze vzdy ked ma rizky tak sa posr., ale po tvojich specialnych sa neposr.? to ale vyvolava otazku: preco niekto je nieco, po com vie, ze mu bude zle?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
charonme Pozri príspevok
takze vzdy ked ma rizky tak sa posr., ale po tvojich specialnych sa neposr.? to ale vyvolava otazku: preco niekto je nieco, po com vie, ze mu bude zle?
Niečo sa mi marí o tom zakázanom ovocí .....


Juraj
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Prikladam dalsie rady od Zitky, ktore sa jej nedali uz poslat .
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

lorelei Pozri príspevok
Prikladam dalsie rady od Zitky, ktore sa jej nedali uz poslat .
Ďakujem Ti za pomoc, bodík prideliť sa nedá, ale človek ak je v nudzi pozná priateľov. Tak prijmi aspoň toto.



Na čo sa dá použiť ?
Acylpyrín
Proti lupinám - 2 acylpyríny rozdrviť, pridať k šampónu na vlasy a pôsobiť 2 min
Plavé vlasy - 6 acylpyrínov rozpustiť v pohári vody a votrieť do vlasov na 10 min.
Na zmäknutie tvrdej kože na pätách - 5 acylpyrínov a pol lyžičky citrónovej šťavy a pol lyžičky vody – pastu natrieť na päty, zabaliť do teplého uteráka a dať do PVC vrecka aspoň na 10 min.;
Zálievka z acylpyrínov likviduje plesne v pôde
Naposledy upravil Zitulda : 17.03.09 at 16:06 Dôvod: uprava -odstránenie fontov
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Čo s alobalom.
Alobal
  • Ak chýba drôtenka, môže sa hrniec vydrhnúť aj pokrčeným alobalom;
  • Strihaním alobalu sa nabrúsia nožnice.
  • Do misky dáme alobal, l lyžicu pracieho prášku a do toho vložíme šperky na l min., opláchneme vodou budú čisté.
  • Do misky dáme alobal, balíček prášku do pečiva, teplú vodu a vložíme predmety z bronzu, medi, striebra, necháme pôsobiť 2 – 5 min., opláchneme vodou a do sucha poutierame;
  • Pod posúvaný nábytok dať alobal matnou stranou dolu - ľahšie ho premiestnime
  • Pod látku na žehliacej doske dať alobal – vyžehlí sa rýchlejšie.
  • Keď žehličkou prejdeme po alobale, žehlička sa vyčistí;
  • Prúžky alobalu v zemi odplašia hmyz a slimáky.
  • Zápalky pri stanovaní nenavlhnú keď ich zabalíme do alobalu.
  • Štetec nezaschne keď ho zabalíme do alobalu., alebo dáme do plechovky s vodou trochu aviváže.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Banán
  • Je to vynikajúca 100 percentná pleťová maska
  • Dáva sa do pekáča aby zmäklo mäso.
  • Vnútornou stranou banánovej šupky pretrieme listy izbových kvetín budú lesklé
  • Do hliny okolo ruží napadnutých voškami zakopeme suchú alebo nakrájanú banánovú šupu.
  • Je to aj výborný kompost a hnojivo (šupy)
  • Šupkou sa leští striebro a koža, napr. sedacia súprava.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda


Benzín do zapaľovača
  • Odstráni čarbance na stene od farbičiek.
  • Odstráni žuvačku z vlasov, samolepky z rôznych predmetov, jedlý olej z textilu.

Bieliaci prostriedok
  • Odstraňujú plesne v kúpeľni, z koša na odpadky, ...
[FONT='Times New Roman','serif']Rozriedeným sa čistia plastový nábytok v záhrade, kuchynské dosky, poháre sa budú lesknúť keď do vody s prostriedkom na umývanie riadu dáme lyžičku bieliaceho prostriedku. Aj keramiku a porcelán. [/FONT]
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pred dnešným vysávaním si nakvapkajte do hadice vysavača pár kvapiek aromatického oleja ( používa sa na aromaterapiu). Bude vám voňať celý byt.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať