Zavrieť

Porady

Nespavost - poruchy spanku...

feby feby

feby je offline (nepripojený) feby

Je prijemny vecer, ste unaveny po celodennej praci ale aj napriek tomu nie a nie zaspat. Okolo 3 rano sa vam to podary ale o 6.00 uz musite stavat do prace. Ja s tym zijem uz viac ako 20 rokov. Co s tym poradi mi niekto?
Rady typu.... navstivte lekara, alebo......navstivte psychologa....som uz vyskusal a nie raz........bolo to k nicomu, Len si ma pohadzovali ako horuci zemiak.

Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Tak potom máš asi odskúšané aj teplé mlieko s medom pred spaním, čítanie, teplý kúpeľ a podobne...Skús čaj z medovky alebo ľubovníka bodkovaného...majú upokojujúce účinky...alebo skús Benosen...nemám s tým síce skúsenosť,ale dosť to reklamujú...a je to na prírodnej báze...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

ja trpím už roky nespavosťou, len u mňa prebieha tak, že zaspím ani neviem ako, ale o cca 2 - 3 hodine nadránom som zobudená a je jedno či pôjdem spať so sliepkami o 9 hod. alebo o pol noci. Zobudím sa unavená, celý deň cítim únavu. Tiež som už vyskúšala všeličo, naposledy som bola nadšená s Tritica, ale čím ďalej menej a menej zabera, pred tým bol úspech keď som vydržala spať do 5-tej, 6-tej, teraz zase do 2-hej, 3-tej. Čoby som dala za to vyspať sa do ružova, zobudiť sa svieža.......
0 0
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

Ja trpím už roky nespavosťou, len u mňa prebieha tak, že zaspím ani neviem ako, ale o cca 2 - 3 hodine nadránom som zobudená a je jedno či pôjdem spať so sliepkami o 9 hod. alebo o pol noci. Zobudím sa unavená, celý deň cítim únavu. Tiež som už vyskúšala všeličo, naposledy som bola nadšená s Tritica, ale čím ďalej menej a menej zabera, pred tým bol úspech keď som vydržala spať do 5-tej, 6-tej, teraz zase do 2-hej, 3-tej. Čoby som dala za to vyspať sa do ružova, zobudiť sa svieža.......
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Zaujmalo by ma, ako sa prejavuje Vaša nespavosť. Či sú to povedzme zlé sny, ktoré Vás budia. Nejaké bolesti, alebo pocity. Čo robíte preto, aby ste znovu zaspali a pod. Ťažko je vyjadriť sa k tomu, že niekto nemôže spať. Sú rôzne príčiny a tak isto rôznorodé rady, ak človek aspoň tuší, ktorým smerom sa dať.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Mavam aj ja obdobia, ked nemozem spat. Vacsinou sa to viaze zo stresom. Citim to na tele, ked si lahnem, nemozem sa ukludnit. Cele telo mi vnutri vibruje, vsetko ma svrbi, vsetko ma tlaci atd. Vtedy vstavam cela dolamana a este viac vystresovana. Moj recept je, ze si v prvom rade idem zacvicit aspon na 1 hodinu, pripadne zaplavat, idem na prechadzku aspon na 1/2 hodinu, nepozeram TV a vecer si dam maly pohar piva ( to mam doporucene od kamarata-lekara ). V posteli citam literaturu z duchovnym zameranim na vyrovnanie ducha, teraz momentalne (doporucujem) Rhonda Byrne "Tajomstvo". Takuto nespavost sa snazim hned v zaciatkoch riesit, mne tieto procedury pomahaju. Skuste aspon nieco z mojich receptov na spanok, mozno vam pomozu, velmi vam to prajem
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
asi si nenašiel odborníka čo ti v tom pomôže... treba len hladať
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Najlepší spôsob ako rýchlo zaspať :

1. je zapnutý televízor v spálni (zobudím sa na konci filmu, keď idú titulky)

2. pustené jemné melódie

3. čítanie knižky,časopisu

4. splnenie manželských povinností
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alla66 Pozri príspevok
Najlepší spôsob ako rýchlo zaspať :

1. je zapnutý televízor v spálni (zobudím sa na konci filmu, keď idú titulky)

2. pustené jemné melódie

3. čítanie knižky,časopisu

4. splnenie manželských povinností
1. je správne...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Odporúčam navštíviť lekára. Spánok je veľmi dôležitý, to nikomu netrba vysvetlovať. Vlastne sú (aspoň si to ja myslím ) dve hl. príčiny. Psychický problém a fyzický. 20 rokov je dlhá doba. veľmi dlhá doba. O akú poruchu sa jedná, určí odborník.
Ja viem, na základe svojich skúseností, že ak si ľahám s tým, že viem, že sa o 3.00 zobudím, lebo som sa zobudil tak vždy za ostatný týždeň, tak sa aj zobudím a spánok nieje už plnohodnotný. Ty ak s týmto zápasíš 20 rokov, to vôbec nemáš ľahké. Skús tie recepty vyššie, napr. od Syrik, a ľahaj si s tým, že dnes sa určite vyspíš, lebo med a mlieko robia zázraky. A ak sa zobudíš, usmej sa nad tým a všimni si, že si spala dlhšia ako včera. Psychika robí zázraky. Držím palce, úprimne, držím palce.

Pozn. Centrum spánku je napr. v Bratislave na Kramároch.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

feby,akokeby som to písala ja., u mňa to začalo aspoň si myslím,že v to súvisí s menopauzou.,pri televízore mi oči padajú a prídem do postele a je po spánku, lepšia verzia je, že zaspím a o dve hodiny som hore už vyspatá, ten čas medzi druhou a treťou hod. ráno to je tiež moje., a môj recept? som šťastná, keď aspoň raz do týždňa sa vyspím, bez toho,že by som sa zobudila, takže ostatné noci to až tak neznásilňujem a najviac mi zaberá,keď nemôžem zaspať-pravidelné dýchanie-na 8 dôb sa nadýchnem a presne ten istý čas pomaly vydychujem.,,opakujem to päť,šesť krát,neviem prečo,ale toto u mňa celkom zaberie a keď je najhoršie a cítim, že moje myšlienky sú veľmi rozlietané, neviem nájsť riešenie nejakého problému-prinútim sa myslieť na nejaký pekný zážitok zo svojho života, skrátka privolať si príjemné pocity., možno sa to nepodarí na poprvé ale za vyskúšanie nič nedáte., želám všetkým pekný deň
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Psychika robí veľa, to je fakt...mne sa niekedy stáva, keď nemôžem zaspať, že stále hypnotizujem hodiny...stále sledujem koľko je hodín a strašne to znervózňuje...napríklad keď nie a nie zaspať a ráno skoro vstávam..pozerám na hodinky a už som nervózna z toho,že aj keby zaspím, tak budem nevyspatá, lebo budem spať cca.4 hodiny...jednoducho už mám mindráky z toho,aká budem celý deň malátna...veľakrát som si vyčítala, že keby namiesto prehadzovania sa z boku na bok chytím do rúk knihu alebo časopis, aj by to bolo zmysluplnejšie a aj by mi to pomohlo zaspať...ja som na sebe zistila,že akokoľvek som fyzicky unavená, pokiaľ necítim únavu na očiach, nezaspím...a tak som si zvykla pred spaním čítať...a čítam dovtedy, kým mi neklipkajú oči..potom si už len dobre vyvetrám a šup pod perinu je dobé aj cvičenie,ale maximálne 2 hodiny pred spaním a horúca sprcha je priam zázrak =)
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Feby, ak chcete aby sme Vám poradili iné ako lekárov, napíšte niečo viac ako len že trpíte nespavosťou. Takto Vám môže každý napísať len svoj príbeh a spôsob ako ho rieši. Možno ten, kto má podobný problém ako Vy nebude odpovedať , lebo si povie: však to bude určite dačo iné. Tak je to na Vás, ako sa rozhodnete.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Pri poruche spánku doporučujem jednoznačne navštíviť lekára. Ale aj Ty musíš sama na sebe pracovať a to tak, že zmeníš od základu svoj životný štýl. Nesmieš v žiadnom prípade prepínať svoje sily, nesmieš si naplánovať toľko toho, že to nezvládneš. Nesmieš mať všetko podľa Tvojich predstáv, domácnosť akurát, v práci prílišná až prehnaná zodpovednosť, jednoducho povedané, musíš si chrániť predovšetkým svoje zdravie. Pretože keď to prešfihneš tú normálnu hranicu, potom organizmus je natoľko rozrušený a vykoľajený, že nemôžeš zaspať. A keď aj zaspíš, tak iba na chvílu z totálneho vyčerpania a potom nastáva nočné bdenie, čo organizmus ďalej vyčerpáva. Ak máš príliš stresujúcu prácu v zamestnaní, pouvažuj nad zmenou. Spánok je nadovšetko. Je to veľmi dobrý liek na všetko. Užívaj bylinkové čaje, medovku lekársku, valeriánu lekársku, trezalkový čaj, prerušovane.
A nezanedbaj si problém so spánkom, aby sa potom nepridružili ďalšie problémy, hľadaj pomoc aj u viacerých lekárov. Prajem Ti tých správnych lekárov, čo Ti pomôžu. Veľa zdravia a šťastia.
Naposledy upravil branislavp : 23.03.09 at 17:39 Dôvod: doplnenie
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
feby ak po 20rokoch nemáš žiadne zdravotné ani psychické problémy spôsobené tým, že tak málo spíš, zrejme sa tvoj organizmus s tým vie úplne vyrovnať.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

20 rokov znie neuveriteľne... Človek nesme ísť spať s pocitom, že nezaspí, to je pravda...
Inak mám odskúšaný jeden čaj, aj keď nieviem, či v tomto prípade zaberie, ale je dosť účinný : Hlavná zložka je chmeľ, ktorý dostať normálne v lekárni, primiešať k nemu valeriánu lekársku / s tou opatrne, je silno aromatická /, rumanček, medovku, pamajorán. V okolí si ho ľudia chvália, treba vyskúšať.
0 0
feby feby

feby je offline (nepripojený) feby

Dakujem pekne za rady........teply kupel o ktorom tu bola rec mam vyskusany....vecer pred spanim mi sem tam pomoze zaspat ale o 2-3 hodinky som zasa hore.
Alkohol.........v malom mnozstve sa nic nedeje........ale ak vypijem 5 a viac piv zaspim. Takto som sa opijal kazdy vecer asi tak rok....zaspat som sice zaspal ale oddychnuty som nebol.......prave naopak,..........ale tade cesta nevedie a som rad ze to mam za sebou,
S tym stresom ............niekedy aj mna pred spanim svrbi cele telo a bolia ma svaly ako keby som mal dostat svalovku ale taketo pocity mavam tak raz do tyzdna ...........inokedy sa prevalujem, ako keby som si nemohol najst to spravne miesto........No a myslienky........kazdy vecer riesim nejaky problem aj ked to samozrejme ziadnym problemom nieje. Nedokazem vypnut mozok....mozno to je ten problem.
Med a mieko odskusane nemam.........ale este ked som navstevoval psychologov tak som braval rohypnol, uspavacie prasky na "M"( nepametam sa uz na ich nazov)....boli slabe......postupne sa sila tabliet zvysovala az na akesi modre ploske kulicky, tie ma dokazali dobre otapit...........ale ako dlho clovek moze brat tak silne tablety aby si na ne nezvykol?...........
Valerianu som si kupil raz v lekrni.....nepomohli ani 4 cajove lizicky naraz a to som mal brat len jednu pred spanim......
Pomohol by mi asi nejaky caj so silnejsim sedativom v kombinacii s niecim upokojujucim.........napr ta kupel, alebo prijemna hudba.............knihu nie lebo tam su tiez temy na rozmyslanie a to by nebolo dobre.....
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

feby Pozri príspevok
Dakujem pekne za rady........teply kupel o ktorom tu bola rec mam vyskusany....vecer pred spanim mi sem tam pomoze zaspat ale o 2-3 hodinky som zasa hore.
Alkohol.........v malom mnozstve sa nic nedeje........ale ak vypijem 5 a viac piv zaspim. Takto som sa opijal kazdy vecer asi tak rok....zaspat som sice zaspal ale oddychnuty som nebol.......prave naopak,..........ale tade cesta nevedie a som rad ze to mam za sebou,
S tym stresom ............niekedy aj mna pred spanim svrbi cele telo a bolia ma svaly ako keby som mal dostat svalovku ale taketo pocity mavam tak raz do tyzdna ...........inokedy sa prevalujem, ako keby som si nemohol najst to spravne miesto........No a myslienky........kazdy vecer riesim nejaky problem aj ked to samozrejme ziadnym problemom nieje. Nedokazem vypnut mozok....mozno to je ten problem.
Med a mieko odskusane nemam.........ale este ked som navstevoval psychologov tak som braval rohypnol, uspavacie prasky na "M"( nepametam sa uz na ich nazov)....boli slabe......postupne sa sila tabliet zvysovala az na akesi modre ploske kulicky, tie ma dokazali dobre otapit...........ale ako dlho clovek moze brat tak silne tablety aby si na ne nezvykol?...........
Valerianu som si kupil raz v lekrni.....nepomohli ani 4 cajove lizicky naraz a to som mal brat len jednu pred spanim......
Pomohol by mi asi nejaky caj so silnejsim sedativom v kombinacii s niecim upokojujucim.........napr ta kupel, alebo prijemna hudba.............knihu nie lebo tam su tiez temy na rozmyslanie a to by nebolo dobre.....
čaj nezaberie okamžite, ako tabletka...treba ho piť dlhodobejšie...sús ľubovník bodkovaný...upokojuje a neuveriteľne uspáva...keď ho piješ dlhšiu dobu, normálne Ti stačí si dať jeden denne...normálne sa pije 2x denne...upokojuje, pôsobá proti úzkosti, napätí, nervozite...a jeho výhoda je v tom,že keď ho po dlhšej dobe pitia prestaneš piť, jeho účinky budeš ešte dlho cítiť,..mám to vážne odskúšane...a čo sa týka rohypnolu a podobne,,,opatrne s tým...vyvolávajú závislosť a ten spánok je umelý...takže sa ani nebudeš cítiť oddýchnutý..a tá literatúra...nemusí to byť ťažký žáner,,,skús nejaký román alebo také niečo...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Presne- sám si to pomenoval- nedokážeš vypnúť mozog- neustále premýšľaš a to je tvoj nepriateľ. Treba naučiť sa vypnúť. Medovka ako čaj je veľmi dobrá pred spaním.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Skúste hodinu pred spaním homeopatikum Sedativ 2 kusy. Neškodí a pomôže. Pomáha i na iné problémy, ale tie sú napísané na letáčiku.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

terezamaria Pozri príspevok
Skúste hodinu pred spaním homeopatikum Sedativ 2 kusy. Neškodí a pomôže. Pomáha i na iné problémy, ale tie sú napísané na letáčiku.
Tento Sedativ je jediné na svete, čo mi pomohlo k lepšiemu spánku. Pomohlo mi to však pri pravideľnom užívaní á 2 tablety ráno na obed a večer. Asi až po mesiaci stačí dva večer.....až do beztabletiek
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať