Zavrieť

Porady

Pokuta - Sociálna poisťovňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, dnes som skoro dostala šok. Sociálna poisťovňa mi poslala pokutu za neskoré prihlásenie do registra o 4 dni. Za jeden deň 1,66€. Stalo sa to už niekomu? To už budú pokutovať ozaj všetko... Horšie je, že niekedy sa to skráta nedá skôr nahlásiť...
Usporiadat
teofil teofil

teofil je offline (nepripojený) teofil

Buď rada. Sociálna poisťovňa v Považskej Bystrici rozdáva pokuty za oneskorené odovzdanie výkazov už za jeden deň omeškania a rúbe pokuty v najnižšej sadzbe podľa vlastného sadzobníka, čo predstavuje 331,90 EUR za jeden výkaz. Pritom je zaujímavé, že keď poisťovňa neobdržala výkaz od zamestnávateľa načas, tak posielala písomnú výzvu, kde upozorňovala, že ak nebude povinnosť poslať výkaz splnená do 10 dní od doručenia výzvy, tak bude pokutovať. Skutočnosť je taká. že pokutuje bez ohľadu na to, že výkaz bol doručený v určenom dodatočnom termíne 10 dní. Naviac - sadzobník pokút, ktorý zverejnila Sociálna poisťovňa na internete, určuje najnižšiu sadzbu pokuty za toto porušenia zákona vo výške 1,60 EUR, ale pani riaditeľka v Považskej Bystrici rozhodla, že pre pobočku v Považskej Bystrici bude najnižšia sadzba na úrovni 50% najvyššej sadzby, t.j. 331,90 EUR. Pani riaditeľka takto asi chápe politiku realizácie podpory podnikateľskej činnosti na Slovensku v čase ekonomickej krízy.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
teofil Pozri príspevok
Buď rada. Sociálna poisťovňa v Považskej Bystrici rozdáva pokuty za oneskorené odovzdanie výkazov už za jeden deň omeškania a rúbe pokuty v najnižšej sadzbe podľa vlastného sadzobníka, čo predstavuje 331,90 EUR za jeden výkaz. Pritom je zaujímavé, že keď poisťovňa neobdržala výkaz od zamestnávateľa načas, tak posielala písomnú výzvu, kde upozorňovala, že ak nebude povinnosť poslať výkaz splnená do 10 dní od doručenia výzvy, tak bude pokutovať. Skutočnosť je taká. že pokutuje bez ohľadu na to, že výkaz bol doručený v určenom dodatočnom termíne 10 dní. Naviac - sadzobník pokút, ktorý zverejnila Sociálna poisťovňa na internete, určuje najnižšiu sadzbu pokuty za toto porušenia zákona vo výške 1,60 EUR, ale pani riaditeľka v Považskej Bystrici rozhodla, že pre pobočku v Považskej Bystrici bude najnižšia sadzba na úrovni 50% najvyššej sadzby, t.j. 331,90 EUR. Pani riaditeľka takto asi chápe politiku realizácie podpory podnikateľskej činnosti na Slovensku v čase ekonomickej krízy.

Tak to ma teda prekvapuje, odkiaľ máš také info?
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Nám predvčerom prišla výzva zo sociálky na zaplatenie penále vo výške 928,87 EUR za oneskorené zaplatenie odvodov v rokoch 2004 a 2005.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Hansa Pozri príspevok
Nám predvčerom prišla výzva zo sociálky na zaplatenie penále vo výške 928,87 EUR za oneskorené zaplatenie odvodov v rokoch 2004 a 2005.
Takáto pokuta je o.k. Tú sme zaplatili aj my. Pozri si registračný list zamestnávateľa aký tam máš uvedený dátum úhrady mzdy. Kľudne pošli nový RL a daj si tam dátum 30 a máš čas na úhradu do 30. dňa nasledujúceho mesiaca (odvody zo mzdy za apríl môžeš uhradiť do 30. mája) bez ohľadu na to, kedy ste uhradili mzdy a bude to bez pokuty. Mňa viac prekvapila pokuta za oneskorené prihlásenie do registra. To som ešte v mojej praxi nezažila. Dúfam, že SP berie ohľad na občasnú nefunkčnosť elektronickej podateľne!!
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Ančika Pozri príspevok
Takáto pokuta je o.k. Tú sme zaplatili aj my. Pozri si registračný list zamestnávateľa aký tam máš uvedený dátum úhrady mzdy. Kľudne pošli nový RL a daj si tam dátum 30 a máš čas na úhradu do 30. dňa nasledujúceho mesiaca (odvody zo mzdy za apríl môžeš uhradiť do 30. mája) bez ohľadu na to, kedy ste uhradili mzdy a bude to bez pokuty. Mňa viac prekvapila pokuta za oneskorené prihlásenie do registra. To som ešte v mojej praxi nezažila. Dúfam, že SP berie ohľad na občasnú nefunkčnosť elektronickej podateľne!!
Čo sa týka platenia odvodov v našej firme - tak tieto uskutočňuje jediná osoba, ktorá pravidelne platby posiela neskoro. Ja spávam s kľudným svedomím, nakoľko nie mojou vinou prišlo na platbu takéhoto penále.
To sa dalo čakať, že po rokoch to firme zrátajú "aj s úrokami".
Štve ma to, lebo tieto pokuty nemuseli byť, mohlo byť napríklad viacej na mzdy.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Len pre istotu vyplatu poslem zamestnancom na ucet 29.04.2009 (t.j. dnes) a dnes mam povinnosť podať aj vykazy do socialnej a zdravotnej poistovne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
Len pre istotu vyplatu poslem zamestnancom na ucet 29.04.2009 (t.j. dnes) a dnes mam povinnosť podať aj vykazy do socialnej a zdravotnej poistovne?
Áno, a dnes aj odvody zaplatiť.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Kvietocek Pozri príspevok
Len pre istotu vyplatu poslem zamestnancom na ucet 29.04.2009 (t.j. dnes) a dnes mam povinnosť podať aj vykazy do socialnej a zdravotnej poistovne?
...pokiaľ máš stanovený výplatný termín na 29.-teho, tak áno - podať výkazy a zaplatiť odvody.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Doporučujem preveriť si pre istotu dátum splatnosti miezd v jednotlivých inštitúciách. Ja som mala v ZP zadané posledný deň v mesiaci, resp. 30, ale v SP, neviem doteraz akým počinom to bolo urobené, ale tam sme mali 15. v mesiaci, a preto tá pokuta.
Učíme sa do smrti a sprostí zomrieme!
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ančika Pozri príspevok
Doporučujem preveriť si pre istotu dátum splatnosti miezd v jednotlivých inštitúciách. Ja som mala v ZP zadané posledný deň v mesiaci, resp. 30, ale v SP, neviem doteraz akým počinom to bolo urobené, ale tam sme mali 15. v mesiaci, a preto tá pokuta.
Učíme sa do smrti a sprostí zomrieme!
Ak máme dátum splatnosti v SP zadaný na posledný deň v mesiaci a mzdy vyplatníme 15. tak stačí poslať výkaz do SP do konca mesiaca?
0 0
teofil teofil

teofil je offline (nepripojený) teofil

ZuzanaP Pozri príspevok
Tak to ma teda prekvapuje, odkiaľ máš také info?
Tú pokutu som totiž dostal aj ja a v texte "Rozhodnutia" o uložení pokuty je táto informácia uvedená.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
tiež sme už dostali pokutu za oneskorené doručenie registračného listu zamestnanca, z každý deň omeškania 1,66 eur
tiež patrím pod PB
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ester plus Pozri príspevok
Ak máme dátum splatnosti v SP zadaný na posledný deň v mesiaci a mzdy vyplatníme 15. tak stačí poslať výkaz do SP do konca mesiaca?
...čiže 15. zaplatíte aj odvody a doručíte hneď aj výkazy
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
teofil Pozri príspevok
Tú pokutu som totiž dostal aj ja a v texte "Rozhodnutia" o uložení pokuty je táto informácia uvedená.

Aha, ďakujem za info...
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ester plus Pozri príspevok
Ak máme dátum splatnosti v SP zadaný na posledný deň v mesiaci a mzdy vyplatníme 15. tak stačí poslať výkaz do SP do konca mesiaca?
Odvody stačí zaplatiť posledný deň v mesiaci a v tom istom termíne aj doručiť výkaz SP, aj keď sú výplaty fyzicky odoslané na účet skôr ako ten posledný deň mesiaca.

§ 143
(2) Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov, ktoré sú vymeriavacím základom zamestnanca. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň.
Naposledy upravil alušik : 30.04.09 at 08:35
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Po precitani tejto temy a zhliadnuti sadzobníka pokut,

http://www.socpoist.sk/aktuality-ukl...ra-2009/21583c

ma opat presla chut k tejto praci. Pokuta za predlozenie vykazu po lehote vo 10 000Sk(aj ked je to len 50% z maxima) je drzost. Minimu je 50 Sk.

Maximalna pokuta moze byt do 500 000, pri zdravotnych poistovniach 100 000Sk.

Pr.
oznámenie zmeny mena a priezviska zamestnanca po lehote za každý deň omeškania az 3,32 eur, neoznamenie 6,6 eur za den. Pritom to ten zamestnavatel ani nemusel vediet.

K penale.

Je fajn, ze sa soc. poistovna snazi zvacsit si rozpocet o penale, pri drobnych zamestnavateloch, ktori maju svoje zavazky vysporiadane(uhradili svoje odvody o par dni neskor) je to iste aj uspesne, ti to uhradia.

Ale co do pekla potom ma toto znamenat?

http://ekonomika.sme.sk/c/4820020/so...it-penale.html
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Po prečítaní sadzobníka pokút SP som našla bod č.6. Objasnite mi prosím bod pod číslom 6 - oznámenie štátu a zmeny štátu - čo sa tým myslí? Aké nahlasovanie?
(Sme firma so sídlom v SR a naši mamestnanci pracujú v ČR na základe ZoD.)
Naposledy upravil milka1619 : 30.04.09 at 16:48
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Buď rada. Sociálna poisťovňa v Považskej Bystrici rozdáva pokuty za oneskorené odovzdanie výkazov už za jeden deň omeškania a rúbe pokuty v najnižšej sadzbe podľa vlastného sadzobníka, čo predstavuje 331,90 EUR za jeden výkaz. Pritom je zaujímavé, že keď poisťovňa neobdržala výkaz od zamestnávateľa načas, tak posielala písomnú výzvu, kde upozorňovala, že ak nebude povinnosť poslať výkaz splnená do 10 dní od doručenia výzvy, tak bude pokutovať. Skutočnosť je taká. že pokutuje bez ohľadu na to, že výkaz bol doručený v určenom dodatočnom termíne 10 dní. Naviac - sadzobník pokút, ktorý zverejnila Sociálna poisťovňa na internete, určuje najnižšiu sadzbu pokuty za toto porušenia zákona vo výške 1,60 EUR, ale pani riaditeľka v Považskej Bystrici rozhodla, že pre pobočku v Považskej Bystrici bude najnižšia sadzba na úrovni 50% najvyššej sadzby, t.j. 331,90 EUR. Pani riaditeľka takto asi chápe politiku realizácie podpory podnikateľskej činnosti na Slovensku v čase ekonomickej krízy.


Potvrdzujem - stalo sa nám presne toto - Považská Bystrica za najnižšiu sadzbu považuje 331,90 eur za jeden omeškaný výkaz - podľa vyjadrenia v rozhodnutí o pokute. Myslela som, že tam tú vetu o najnižšej sadzbe dali omylom ... Majú niekde zverejnený "svoj" sadzobník ??? A je vôbec možné, aby si ho určovali sami ? Načo je potom ten štandardný uvedený na ich webe.
Je to šialene neadekvátna pokuta, podnikateľ, ktorý má vyrovnané všetky odvody, dane, nikdy nebol voči žiadnej inštitúcii dlžníkom, má za pár dní "omeškania papiera" vyhodiť 663,80 eur (máme to totiž za 2 mesiace). Veď to človek aj prestane mať chuť zarábať ...
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Veď to človek aj prestane mať chuť zarábať ...

Ja uz tu chut nemam, v tej to oblasti a to ziadnu pokutu nemam.
Je to hruza. Jedna pokuta pride a nech si to robia uradnici, pr. riaditelka SP.

Ja nieco nasetrene mam, som zvedavy co ma nasetrene stat. Ak niesu ochotni sa spravat aspon trosku slusne, nech ma bozaju.

Urobme strajk a budu nam zobad z ruky.
Naposledy upravil slimak : 02.05.09 at 20:14
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Tie pokuty sú doslova úžernícke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať