Zavrieť

Porady

rekonstrukcia 100 rocneho domu

DSC04422.JPG  
DSC04423.JPG  
DSC04424.JPG  
DSC04425.JPG  
DSC04430.JPG  

1/1
Dobry den, vlastnime cca 100 rocny dom (este z nepalenych tehiel), kusok od mesta myjava, krasne prostredie. chceli by sme sa pustit do rekonstrukcie. rekonstrukciu si predstavujeme nasledovne (neviem, ci to tak je spravne) : chceli by sme do toho zainteresovat jednu firmu, ktora by previedla rekonstrukciu (strecha, omietky - vnutorne vonkajsie, elektrina, kupelna, okna, pozriet, ci nieco netreba burat). mali by sme zaujem o nejake obhliadky a nasledne cenove ponuky. vobec neviem, ci mame spravnu predstavu ci je to vobec mozne zrealizovat a ani odhad, kolko by mohla taka rekonstrukcia stat popripade odkaz na nejaku spolahlivu firmu by sme uvitali.
Naposledy upravil mirol : 09.04.09 at 20:04
Usporiadat
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Treba si dať pozor na stav múrov, myslím tým, aby nebola nutná ich výmena. Hlavne by som kontroloval vlhkosť a únosnosť, nakoľko chcete "meniť" strechu.
Ak to chcete realizovať firmou tak to zrejme bude "dosť" drahé.
Hlavne aby opravy nevyšli viacako strhnutie a nový dom spolu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Satrý dom z nepálenej hliny.Pekná predstava ,ale komplet rekonštrukcia bude stáť viac ako stavba nového.Za celý čas čo podnikám v stavebníctve som nerealizoval to čo chcete vy ,urobiť zo starého nové a ešte kvalitne.Nereálnosť svojich predstáv si investori vždy uvedomili po zbúraní strechy.Vydieť len kopu hliny ktorá zďaleka pripomína dom , to otrasie aj najtuhšou náturou.Ale dá sa to urobiť.
0 0
mirol mirol

mirol je offline (nepripojený) mirol

ved prave to, vobec nemam predstavu, kolko by mohla taka rekonstrukcia stat. hladam niekoho, kto by sa bol ochotny na to pozriet a spravil cenovu ponuku.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Môj názor možno nebude hodnotný, ale mám pocit, že také domy si ľudia rekonštruujú svojpomocne dlhé roky, len tak z "pasie", ale ak potrebujete súrne bývať...
Na druhej strane neviem, či by nebola škoda také niečo zbúrať.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

dobre ti radia. zabudni na to. domy z hliny a rekonstrukcia to nejde dokopy
pekne vsetko dole, aj tak by to pri rekonstrukcii spadlo same.
0 0
mirol mirol

mirol je offline (nepripojený) mirol

Skusam sem dat foto, snad to pojde

[IMG]C:\Users\Miro\Desktop\dom\DSC04422[/IMG]
[IMG]c:\users\miro\desktop\dom\dsc04422[/IMG]
rapidshare.com/files/217414843/dom.rar.html

neviem sem dat obrazky, tak som ich nahral na rapid. pozrite a posudte ja som to asi nespravne popisal, ten dom neni v nejakom uplne zlom stave.
Naposledy upravil mirol : 09.04.09 at 20:02
DSC04417.JPG  
DSC04418.JPG  
DSC04419.JPG  
DSC04420.JPG  
1/1
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
my mame dom z hliny z roku 1905, a byvame... a ani nie daleko od myjavy.
Dolezite je rozmysliet si co chcete, a ak rekonstrukciu tak pomaly a kvalitne, a nie nejakym babrakom, co s hlinou nevedia robit.
Pravdepodobne bude vas dom mat kamenny zaklad, ak su steny dobre, nevlhne to , tak sa to nemusi automaticky burat..
Treba si nastudovat literaturu lebo obnova hlinenneho domu nie je to iste ako obnova murovaneho domu. Ale je to zdlhavy proces.
Inak hlinenne stavby su jedny z najzdravsich vobec. Krasne izoluju. Ale ta rekonstrukcia moze byt velmi nakladna.
Nam uz nasa chalupka priestorovo nestaci, a tak sa tento mesiac stahujeme do noveho.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

mirol Pozri príspevok
Skusam sem dat foto, snad to pojde

[IMG]C:\Users\Miro\Desktop\dom\DSC04422[/IMG]
[IMG]c:\users\miro\desktop\dom\dsc04422[/IMG]
rapidshare.com/files/217414843/dom.rar.html

neviem sem dat obrazky, tak som ich nahral na rapid. pozrite a posudte ja som to asi nespravne popisal, ten dom neni v nejakom uplne zlom stave.

ak nie je v zlom vstave, tak to je fajn... ale treba v nom byvat a nie ho rekonstruovat
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

zuzik29 Pozri príspevok
Ale ta rekonstrukcia moze byt velmi nakladna.
dokonca drahsia ako novy dom
0 0
mirol mirol

mirol je offline (nepripojený) mirol

konecne som doplnil foto
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

pekny dom, gratulujem. vymalujte a byvajte tam, ale do nejakej velkej rekonstrukcie by som sa nepustal. stale plati vsetko co tu odznelo... ale zburat by ho bola skoda.
0 0
zednik zednik

zednik je offline (nepripojený) zednik

dori den. ja som murar a ja bi som prisiel na to pozriet. som zo senice .a realizujem tieto stavebne prace.a aku mate predstavu do toho investovat?
0 0
Stanley.P Stanley.P

Stanley.P je offline (nepripojený) Stanley.P

Ja som pred 3 rokmi kupil pozemok s asi 100 rocnym domom z nepalenych tehal. Pred 15 rokmi ho predchadzajuci majitel dal rekonstruovat (krov a krytina ostali)...

Napriek tomu som postavil vedla novostavbu a tento stary dom som na jesen zbural. Ten stary uz bol v podstate pouzitelny len po opätovnej rekonstrukcii zase na par rokov. Kazdy sikovny murar to pekne opravi, ale otazka je kolko to vydrzi...(Kto uzna o 5-10 rokov reklamaciu na vlhnucu a opadavajucu omietku?)
0 0
zednik zednik

zednik je offline (nepripojený) zednik

ked sa tam urobia dobre izolacie zak vydrzia dalsich 20rokovov.nenechavajte to len tek a robte stim nieco radim vam dobre.
0 0
zednik zednik

zednik je offline (nepripojený) zednik

ja vam ten dom dam do poriadku som murar.ozvitesami
0 0
mirol mirol

mirol je offline (nepripojený) mirol

zednik, poslite mi svoj email, popripade www stranku na kuzelnik(@)azet(.)sk
na mail by som vam potom poslal nejake blizsie info, resp. predstavy, ako by sme si to predstavovali. email piste bez zatvoriek, inak mi to sem neslo zadat.
0 0
tonito tonito

tonito je offline (nepripojený) tonito

Urcite ten dom neburajte!
Vela novostavieb je v horsom stave ako ten vas.Dom vyzera velmi pekne a urcite sa to da svojpomocne zvladnut.Ja rekonstruujem kamenny dom cca 80 rocny.Nenechajte sa odhovorit.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

odkedy sem dali fotky im nikto neradil aby ho zburali.
0 0
živnostník-začiatočník živnostník-začiatočník
mirol Pozri príspevok
ved prave to, vobec nemam predstavu, kolko by mohla taka rekonstrukcia stat. hladam niekoho, kto by sa bol ochotny na to pozriet a spravil cenovu ponuku.
Moj nazor:

1. ak potrebujes surne byvat - zacni opravovat.

2. ak to chces mat urobene kvalitne a v sulade s dnesnou dobou - zavolaj buldozer.


(Opravit sa da vsetko. Treba si vsak uvedomit, ze cena zakladovej dosky a murov je len malou castou celkovej ceny stavby. Nezabudni, ze okrem murov (ktore aj tak treba zateplit - a hlina len odvetranou fasadou), musis vymenit vsetko - komin, okna, vodu, plny, elektriku, stropy, krov, krytinu - VSETKO. Naviac - ak to chces dat robit firme - je to velky risk a pravdepodobne to bude aj dost drahe..)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
chandler Pozri príspevok
odkedy sem dali fotky im nikto neradil aby ho zburali.
To asi preto ,že predchádzajúci majiteľ ten dom pred predajom pekne vymaľoval.Odcitujem svoj prvý príspevok.Keď zhodíte strechu tak zažijete šok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať