Zavrieť

Porady

Chronicky appendix

Dobrý večer milí poraďáci
mám na vás otázku... mali ste už niekto chronický zápal slepého čreva? Aké ste mali príznaky? ako dlho ste "čakali" na operáciu..? či dá sa to nejako liečiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja som mala problémy so slepým črevom už strašne dávno - ešte ako žiačka ZDŠ. Pár krát som bola aj v nemocnici a neoperovali ma. A slepé črevo mám doteraz. Občas zabolí - dám studené obklady a chlieb s cesnakom. Zatiaľ to pomáha - podotýkam je to už takých najmenej 40 rokov.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    .... raz Ťa to aj tak donúti ho dať odstrániť, tak na čo čakáš? čím skôr, tým lepšie a bezpečnejšie.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Odháňa sa to ľadom v nemocnici..mojej mame to robili, keď bola malá..a doteraz má pokoj..klop klop ja ho mám vonku, ale keby mi dali na výber, určite by som si to dala vyoperovať...mám pokoj...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ako decko som bola pravidelným a častým návštevníkom chirugrie,vždy som mala výsledky "na hranici"...
    Potom ma to zrazu prešlo a slepé črevo mám dodnes. ODVTEDY NEBOLELO.
    Pri zápaloch mi pomáhal ľadový obklad.
    arizona Pozri príspevok
    Ako decko som bola pravidelným a častým návštevníkom chirugrie,vždy som mala výsledky "na hranici"...
    Potom ma to zrazu prešlo a slepé črevo mám dodnes. ODVTEDY NEBOLELO.
    Pri zápaloch mi pomáhal ľadový obklad.

    Hranica čoho? krvné vysledky? Mna nebolí ani tak vpravo dole, ale celé tzv . podbruško.. málokedy - hlavne pri nejakom prudkom pohybe ale pichne..poriadne. Po vyšetreniach RTG a sono vylúčili všetky ostatné možné príčiny a z toho vyvodili chronicky zapal appendixu. No a taktiež večerné teploty ..37 -37,5..

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Ja som mala chronický zápal slepého čreva, občas ma pichalo v podbrušku na pravej strane približne rok, až keď ma bolelo asi tri dni, som išla k lekárovi. Tam mi každý deň brali krv, merali teplotu, bola zvýšená. Poslali ma na RTG, vypila som kontrastnú látku a počas pitia mi sledovali črevá a potvrdilo sa. Tak ma objednali na operáciu zhruba o 3 týždne som bola v nemocnici, záležilo od menštruácie. Ešte sa musí absolvovať aj gynekologické vyšetrenie. Chronický zápal bol spôsobený koprolitmi.
    zuzkahris Pozri príspevok
    Ja som mala chronický zápal slepého čreva, občas ma pichalo v podbrušku na pravej strane približne rok, až keď ma bolelo asi tri dni, som išla k lekárovi. Tam mi každý deň brali krv, merali teplotu, bola zvýšená. Poslali ma na RTG, vypila som kontrastnú látku a počas pitia mi sledovali črevá a potvrdilo sa. Tak ma objednali na operáciu zhruba o 3 týždne som bola v nemocnici, záležilo od menštruácie. Ešte sa musí absolvovať aj gynekologické vyšetrenie. Chronický zápal bol spôsobený koprolitmi.
    Tri dni vas to bolelo???? Mna 6 týždnov.. krv len jeden krát..teplotu som spomínal.. a operácia? najskôr až o 6 týždnov.. a co sú tie koprolity?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dalibor412 Pozri príspevok
    Hranica čoho? krvné vysledky? Mna nebolí ani tak vpravo dole, ale celé tzv . podbruško.. málokedy - hlavne pri nejakom prudkom pohybe ale pichne..poriadne. Po vyšetreniach RTG a sono vylúčili všetky ostatné možné príčiny a z toho vyvodili chronicky zapal appendixu. No a taktiež večerné teploty ..37 -37,5..
    Myslela som to obrazne "na hranici"- t.j. nebola nutná operácia.Ak si dobre pamätám tak výsledky-leukocity.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Dalibor412 Pozri príspevok
    Tri dni vas to bolelo???? Mna 6 týždnov.. krv len jeden krát..teplotu som spomínal.. a operácia? najskôr až o 6 týždnov.. a co sú tie koprolity?
    Prečo až o 6 týždňov??? keď máš takéto problémy, tak to neodkladaj...lebo skončíš na operačke za 5 dvanásť...ako aj ja..
    Inak od tej operácie mám často bolesti na tom mieste, ako keď som mala slepák a je to zo zápalu močových ciest...bola som aj na sone po asi 3 rokoch od operácie, lebo mali podozrenie, či sa to črevo dobre zhojilo, ale vysvitlo, že je to z močových ciest...

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    koprolity boli kúsky zatvrdnutej stolice, ktoré uviazli v slepom čreve a tie ma tam dráždili.
    Ale 6 týždňov ?? To teda neodkladaj, nieje sa čoho báť, po operácii mám len malú jazvičku a tie pichania zmizli.
    zuzkahris Pozri príspevok
    koprolity boli kúsky zatvrdnutej stolice, ktoré uviazli v slepom čreve a tie ma tam dráždili.
    Ale 6 týždňov ?? To teda neodkladaj, nieje sa čoho báť, po operácii mám len malú jazvičku a tie pichania zmizli.
    Zuzka, tu nejde o strach ..ide o to, že nemocnica ma takú dlhú čakaciu dobu na takéto operacie.. a to je vraj este skoro.. známa čakala na žlčník 3 mesiace..

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Dalibor412 Pozri príspevok
    Zuzka, tu nejde o strach ..ide o to, že nemocnica ma takú dlhú čakaciu dobu na takéto operacie.. a to je vraj este skoro.. známa čakala na žlčník 3 mesiace..
    A v okolitých nemocniciach si sa neskúšal informovať?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ja by som volila vyoperovanie lebo to neslúži na nič jedine to robí blbosti

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Dalibor412 Pozri príspevok
    Tri dni vas to bolelo???? Mna 6 týždnov.. krv len jeden krát..teplotu som spomínal.. a operácia? najskôr až o 6 týždnov.. a co sú tie koprolity?
    a odkial si prosím ťa keď máte také čakacie doby?
    no vsak prvy volný termín je až v polovici mája.. plánovaná operácia...medzitym este asi riesia akútne stavy...

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Aj keď sa jedná o chronické ochorenie, však predsa toto je akútny stav, keď to bolí 6 týždňov! To nieje možné, jedná sa o nemocnice v Bratislave?
    zuzkahris Pozri príspevok
    Aj keď sa jedná o chronické ochorenie, však predsa toto je akútny stav, keď to bolí 6 týždňov! To nieje možné, jedná sa o nemocnice v Bratislave?

    hej hej, presne tak, nemocnica v Ba......neviem, co viac dodať....

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Mňa príjmal na Antolskej Mudr. Čakloš, veľmi zlatý chirurg, len bohužial, už pracuje v ambulancii na Šustekovej... Toto fakt nechápem. Stav sa stále nezmenil? A čo Kramáre?
    APENDIX-slepe črevo. V dobrej nemocnici ti to spraví aj vratnik,
    ale iba v dobrej. Ja som natrafil asi na slabšiu, 2.2 2009 som mal bolesti v podbrušku a skončil som na operačnom stole.A stale mam
    problémy s pooperačnou ranou.Ak rezať tak čim skôr,čakaním sa to môže zhoršiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.