Zavrieť

Porady

LEČO-recepty

ahojte,nemate nejake recepty s pouzitim leca,ale okrem klasickeho s vajcom,lebo tak nam nechuti....dakujem
Usporiadat
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
LEČO...já robím toto: 0,7dcl pohár leča, zemiaky na kocky, bravčové plece asi 1/2kg na kocky, soľ, č.korenie, vegeta , olej a 2dcl vody. To všetko v mise zmiešam, dám do pekáča, zakryjem alobalom a pečiem vo vyhriatej rúre na 220st. 45 min. Nám doma to veĺmi chutí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Bravčové karé s omáčkou z leča
500 g bravčového karé bez kosti
1 lečo
1 šľahačková smotana
1 vajíčko
100 g hladkej múky
100 g strúhanky
2 KL cukru
ocot
korenie
olej
soľ



Mäso nakrájame na plátky, naklepeme, osolíme, okoreníme a obalíme v opačnom troj obale (strúhanka- vajce- múka). Upečieme do mäkka.

Omáčka: Hotové lečo rozmixujeme na omáčku,(môže byť i celé) pridáme šľahačkovú smotanu a necháme prevrieť. Opečené plátky mäsa prelejeme omáčkou a podávame s knedľou (so zemiakovým pyré).

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Rybacie filé s lečom

Potrebujeme: 700 g rybacieho filé, soľ, 40 g oleja, 300 g leča, 2 dl smotany, 1 lyžica hladkej múky


Rybacie filé pokrájame na porcie, osolíme a uložíme do ohňovzdornej misy s rozohriatym olejom. Opečieme po oboch stranách a na každú porciu navrstvíme lečo. Nakoniec filé zalajeme smotanou s rozšĺahanou múkou a zapečieme do zlatista.

Vhodná príloha: Podávame so zemiakovou kašou alebo s varenými zemiakmi.
Naposledy upravil alla66 : 08.04.09 at 21:04
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vyprážané kuracie prsia s lečom


Suroviny:
2 vajcia, 400 g kuracích pŕs, soľ, hrubá múka, strúhanka, olej, 2 PL sojovej omáčky, štipka čili korenia, 1 PL oregána, 2 PL majozény
lečo:
700 g sterilizovaného leča, 3 strúčiky cesnaku,

Postup:
Mäso umyjeme, osušíme, pokrájame na rezne a posolíme. Vajcia vyšľaháme s trochou soli. Rezne obalíme v múke, vajci, preosiatej strúhanke a vypražíme na rozohriatom oleji. Podávame s lečom.
Lečo: Lečo dusíme na rozohriatom oleji 15 min. Potom pridáme pretlačený cesnak, chilli korenie, sojovú omáčku, oregáno a v troške studenej vody rozmiešanú majozénu. Chvíľu povaríme a dochutíme soľou.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Zapekané prsia s lečom


Potrebujeme:

kuracie prsia, zemiaky, lečo, smotana, čierne korenie, soľ, trošku oleja, kúsok masla


Umyté, osolené a okorenené prsia opečieme na troche oleja z každej strany, nech trochu zhnednú. Môžeme zároveň uvariť aj zemiaky v šupe.
Na spodok pekáča nalejeme trošku oleja a rozložíme zhnednuté prsia. Potom prsia zalejeme dostatkom leča. Lečo zasypeme pretlačenými zemiakmi. Osolíme, okoreníme. Zalejeme dvoma šľahačkovými smotanami a poukladáme plátky masla.
Pečieme pokiaľ smotana nedostane ružovkastú farbu od leča a neostane hustejšou, asi 35 minút.
Na tanieri mäso a zemiaky polejeme smotanou z pekáča.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

bravčové mäso na kocky nakrájané na cibuli podusiť, okoreniť, osoliť.
Ak mäso pustí dosť šťavy nie je potrebné veľa podliať, ked je mäso podusené navrch nasypať lečo a cca 20min v tlakovom hrnci.
Keď je mäso mäkké, pridať paradajkové pyré, podľa chuti /ja to dávam málokedy/ sa môže pridať korenie na špagety.
Uvariť cestoviny a papať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Lečo sa dá spraviť aj na spôsob paprikáša, dáš podusiť na cibulke lečo, tak ako keď ideš pripraviť s vajcom, ale nedáš vajcia, ale šľahačkovú smotanu trochu zahustenú hladkou múkou. Podávaš s haluškami alebo cestovinou
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kedysi som zavárala lečo s fazuľou. Keďže do toho som musela dať Deko, tak som prestala takto zavárať. Robím si lečo tak, že do neho pridám uvarenú fazuľu. Aj dnes som mala na obed lečo s fazuľou.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

zaujimav recepty,nieco spravim dakujem!!!
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

3 vajcia, 3 PL solamylu, 1 pohárik 3 dcl leča bez šťavy všetko spolu zmiešať, do toho pridať na rezance nakrájané kuracie prsia a na druhý deň lyžicou naberať do rozpáleného oleja placky a opiecť z oboch strán
Cukinu (tuhú časť) nakrájať na kocky, podusiť na cibuľke, pridať lečo, podusiť, do hotového syr v črievku, prevariť + cestovina
Na cibuľke podusiť 1 sterlizované šampiňóny, pridať na kocky nakrájanú šunku (mäkkú salámu), pridať lečo, podusiť, zaliať smotanou, pridať 4 trojuholníky mäkkého syra, variť za stáleho miešania až sa syr rozpustí
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ja robievam takto: na cibuľke zohrejem zavárané lečo, v lete robím z čerstvej papriky a pradajky, nie moc na kašu rozvariť. V panvici opečiem slaninku, domácu klobasku a šunkovú podľa potreby. Pekne opečiem a pridám do hotového leča. Môžeš aj kuracie masko dať. Vyklepať posoliť a popepriť. Prudko opiecť na oleji alebo na masti so slaninky pokrájať na rezance a pridať k hotovému leču. K tomu ryža. Mňam.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja som minule robila klasické lečo s vajcom a párkom a môj syn mi povedal, že bolo celkom dobré, ale nabudúce nech tam nedávam paradajku ani papriku.
0 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Plnené bravčové rezne v leči
Vždy robím toľko rezňov, koľko nás bude papať, tak karé si nakrájam na rezne, ktoré naklepem trošku posoliť,pokoreniť len pre chuť na rezeň dať plátok eidamu, plátok šunkovej salámy alebo strojovej šunky, kto to má rád pikantné tak feferénku, ja nedávam, rezne prehnuť a s ihlami, alebo páratkami spojiť. Takto pripravené rezné opiecť na rozpálenom oleji a dáme ich dusiť do klasicky pripraveného leča, čiže na oleji orestujeme cibulu a pridáme zavárané lečo 0,7 l. Toto lečo musí sa variť a do neho pridáme tie opečené rezne. Lečo prikryté dusíme pokiaľ rezne sú mäkké. Ako prílohu podávam varené zemiaky. Je to veľmi chutné a výdatné.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zaváram lečo. Myslíte, že stačí sterilizovať 80°C 20 min. Lečo je už uvarené hotové.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Tiež sa chystám zavárať lečo, ale sterilizujem uvarené lečo už len pár minút na 200 st.C, aby mi potom chytilo víčko. Tých 20 minút sa mi zdá veľa, aby nebolo rozvarené.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

adi11 Pozri príspevok
Tiež sa chystám zavárať lečo, ale sterilizujem uvarené lečo už len pár minút na 200 st.C, aby mi potom chytilo víčko. Tých 20 minút sa mi zdá veľa, aby nebolo rozvarené.
Asi si myslela 100°C, ja mám teplomer len do 100°C. Rozvarené nebude, lebo som ho varila len krátko a paprika bola ešte nie celkom uvarená. Viečka sú chytené, tak dúfam, že sa nebude kaziť. Ďakujem.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

vema Pozri príspevok
Asi si myslela 100°C, ja mám teplomer len do 100°C. Rozvarené nebude, lebo som ho varila len krátko a paprika bola ešte nie celkom uvarená. Viečka sú chytené, tak dúfam, že sa nebude kaziť. Ďakujem.
myslela som v elektrickej rúre, nie na teplomeri
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, ja pridám jeden recept na lečo, ktoré je výborné, teda aspoň mojej rodine chutí.
l kg mrkvy, l kg papriky, l kg cibule, 3 kg paradajok. Všetko nakrájať, mrkvu nastrúhať na tzv. krúpkovom struhadle. Do hrnca dáme 0,7 l oleja, pridáme suroviny, trochu osoliť. Pridáme 1 pohár kryštál.cukru /môže byť aj menej, pohár používam "duritku"/. Premiešať a nechať 4 hodiny postáť. Potom dáme na sporák, až začne vrieť zmiernime oheň a pridáme 1/2 pohára /toho istého ako cukor/ octu, pomiešame a varíme asi 10 minút. Hneď dáme do pohárov, zatvoríme a nemusíme ani sterilizovať.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

ani my nesterilizujeme,davame ich horuce do deky,do druheho dna,to je vsetko
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Olej, na to cibuľu na mesiačiky - aspoň 2 veľké, opražiť do sklovita,
pridať 5 párkov pokrájaných na kolieska, 4-5 paprík na pásiky,paradajky, osoliť, trochu cukru , citrodeka alebo octu, na koniec asi 7 vajec a do hotového vyliať 1 sladkú smotanu, len tak bez múky / stačí 250 ml , môže byť aj viac /, k tomu ako príloha zemiakové halušky, niekedy dám vsypem aj hotovú bielu fazuľu z konzervy , hneď na začiatku , vtedy dám 0,5 l smotany.
Vyskúšajte.
0 0
hexa hexa

hexa je offline (nepripojený) hexa

adi11 Pozri príspevok
myslela som v elektrickej rúre, nie na teplomeri
porad pls, ako sterilizujes v elektrickej rure leco?
ja mam skusenosti len s klasickou formou sterilizacie, t.j. v hrnci vo vode...
dakujem
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Klasicke zavarane leco akosi mi nechuti, ale tento recept ma presvedcil o opaku.

1000 000 leco

5 vajec
500g farebnej papriky (zelena, cervena, zlta)
500 g paradajok
2 cibule
2 PL masti (PL -polievkova lyzica)
1 lyzicka mletej cervenej papriky
2 klobasky
200g cerstvych hub (sampiony)
sol, cerstvy zeleny hrasok

Papriky ocistime a nakrajame na pruhy. Na rozohriatej panvici s mastou osmazime cibulku na drobno pokrajanu, spolu s paprikou a paradajkami,
ktore sme zbavili supky. Vmiesame mletu papriku a klobasky pokrajane na kolieska, huby , osolime a dusime.2 vajcia rozslahame a vlejeme k ostatnej zelenine, zamiesame. Pridame zvysne 3 vajcia -pokrajane vajcia na tvrdo-a posypeme cerstvym zelenym hraskom.Dobru chut
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať