Zavrieť

Porady

maľovanie

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Moji zlatí poraďáci,
potrebujem poradiť ohľadom maľovania izby. Potrebujem vymaľovať kuchyňu, ktorá je v dosť dezolátnom stave. Steny sú mastné (moje pomenovanie) a farba mi na to dáko divne chytá. Babka mi tvrdí, že maliar by to najskôr umyl "jarovou vodou". Máte s tým niekto skúsenosť, lebo škrabať sa mi to vôbec nechce. Maliar neprichádza do úvahy, lebo toho si babka do domu nepustí a ja som jej to v slabej chvíľke sľúbila.
Ďakujem.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vraj je jarova voda prezitok (podla mojho maliara, ktoreho i uctujem), ale to len preto, ze pouzivaju vraj novy typ farieb. Ja by som to riskla asi s mydlovou vodou, poriadne nechala ususit a potom ten melirovany vysledok prehlasila za modnu novinku. Ak babka neuveri, ze je to in, predloz jej Elle, tam ine steny nez flakate nemaju
Prijemne malovanie, mas moj obdiv
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Môžeš sa ho spýtať o akých farbách to hovorí, lebo Primalex mi vyrába módne novinky.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Teraz sa ho spytat nemozem, je v Rakusku, ale nejaky Du??x pouziva a ten chyta na vsetko a je strasne drahy. Ani jeho doklady tu nemam, ze by som sa pozrela ako sa ta farba vola, o primalexe nic neviem.
Daj si hlavne pozor pri umyvani mydlovou vodou, ak tam bolo viac vrstiev farby na sebe, vsetko to pojde postupne vo velkych mapach dolu!
A hlavne nemaluj farebnu (hlavne nie zelenu) stenu na bielu.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Stena je stredne hnedá s bielym valčekom, no naložila som si.......
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Majka ja maľujem stále sama, občas mi pomôže muž, ale ozaj len občas, lebo si nenecham do toho kecať a nechcem sa chváliť, ale dosť som precízna a vadi mi keď to len tak odblafne. Steny pred maľovaním umývam pravidelne jarovou vodou. Neviem možno mydlo je účinnejšie, ale myslím, že jar je na mastnú špinu OK. Maľovala som kuchyňu pred týždňom. Umyla, potom kde sa ofuklo, tak som oškrabala špachtľou a potom som si rozrobila modelársku sadru a trošku zatrela diery a polystyrénom som ich hladila, ako najlepšieho milenca... Do stratena. Je dobre mať pustenú dobrú hudbu a ide to jedna radosť. Potom som to natrela primalexom a bolo to. Super.... A mala som kuchyňu pomaľovanú za 78,- Sk čo som dala za primalex a nemala som ani špinu ako to odborníci vedia hnusne zašpiniť. Za jeden deň som mala aj upratané, večer som popíjala fernet s tonicom a vravela si: Si ty ale šikuľka...

Držím presty, aby si tiež bola spokojná.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

maja
Stena je stredne hnedá s bielym valčekom, no naložila som si.......
Majka ak je hnedá, tak maľuj hnedou, ale mala by si najpr posúdiť či stena nemá veľa náterov, pretože Tvoja práca môže výsť navnivoč ak sa ti začne pofukovať a budeš musieť škrabať. No ak nebolo doteraz popraskané a polúpané, tak je predpoklad, že ak umyješ tak to bude stačiť, ale rovnomerne umyvaj, aby ti neostali také všelijaké hlboké šmuhy.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tiež maľujem doma sama s manželovou pomocou. Ale je to stále biele na biele a Primalexom. Maľujem valčekom a tiež žiadny bordel. Ale toto ma deptá. Keď tie steny umývaš jarovou vodou,čím to robíš valčekom? Steny boli doteraz stále farebné a teraz to chce biele. Nebude sa mi to celé len rozmazávať ?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Jarka, tak Ty si ozaj šikuľka! A povedz, maľuješ valčekom alebo štetkou? Môj manžel robil omietku a potom vymaľoval valčekom , lebo nám radili, že je to rýchlejšie, čistejšie atď. Ale mne sa zdá, že tá stena nie je taká pekná, ani keby nechytala rovnomerne. Možno sme len neprávne použili valček. Pýtam sa tu preto, lebo manžel by sa cítil urazený, keby som si dovolila pred ním niečo také povedať. A Ty máš asi dosť skúsenosti?!
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja môžem moju obývačku oondiť hocičím, ten masný panel nechytí nič...len ja chytám nervy...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Maľujem aj štetkou aj valčekom. Štetkou to až tak dobre neviem keď maľujem strop tak hneď mám aj melír aj masku na tvári. Štetkou mi to ide v pohode. Teraz pred týždňom sa maľovala len valčekom pretože štetku som požičala pred rokom a ešte nestihla doraziť späť... No a tam kde sa premiestnila sú na dovolenke, ale je jasné že keď maˇľuješ biele na biele tak to ide v pohode pokiaľ nemáš veľa vrstiev.


Majka ak chceš hnedu premaľovať na bielo, tak asi to inak nepojde len orýpať špachtľou. To som robila keď som premaľovala červenú na bielo. Bolo to vyčerpavajúce. Poriadne navlhčí jarovou vodou, nechaj chvílku pôsobiť a potom zober špachtľu a poď ho zhora dole zľahka zošuchni. Po ošuchaní ešte trošku brusným papierom vyrovnaj a ešte raz poumyvaj. Ak sa Ti podari niekde diera, tak nasleduje sadra a pekne vyrovnať aby nebolo vidno prechod. Nechaj uschnuť, zober primalex, podľa návodu a toho či budeš mať štandard alebo ten červený myslím super či špeciál čo je najdrahší rozrieď vodou a potom natieraj aspoň 3x. Ak bola hnedá. Ale myslím že ak to dobre umyješ tak to bude OK. Len nedaj príliš hustú farbu aby sa Ti nedulo a neolupovalo. Zľahka a s hudbou.

No a daj si aj frťana, aby to lepšie išlo. Inak ak nezapiješ, tak sa nemusí podariť...


Robila som aj záchod - kanadskú stierku a všetky dvere som renovovala sama a aj radiatory a okna. Moj manžel ma totiž skôr ruky ľavé... No a peňazí nemám toľko aby som platila firmám. Musím povedať, že je to aj relax... Taká zmena od papierov sa vybúriť na tých stenách...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

bea
Jarka, tak Ty si ozaj šikuľka! A povedz, maľuješ valčekom alebo štetkou? Môj manžel robil omietku a potom vymaľoval valčekom , lebo nám radili, že je to rýchlejšie, čistejšie atď. Ale mne sa zdá, že tá stena nie je taká pekná, ani keby nechytala rovnomerne. Možno sme len neprávne použili valček. Pýtam sa tu preto, lebo manžel by sa cítil urazený, keby som si dovolila pred ním niečo také povedať. A Ty máš asi dosť skúsenosti?!
Bea, vieš, že muži sú ješitní a neradi si nechávajú do takých vecí hovoriť. Preto je to tak, že keď robí muž tak radšej idem preč, ale niesom spokojná s jeho výsledkom, pretože nerobí to tak pedantne. No a keď robím ja tak som spokojná, lebo sa budem serkať kým to nieje OK.

No a keď mu ten valček nechytal poriadne, rovnomerne tak to bude zrejme nerovno urobená omietka. Kúpil hotovú stierku a nanášal ju na stenu? Potom to vyhladil a poriadne mokrou kelňou alebo ako sa to volá a ešte aj vodováhou je treba pokontrolovať. Ja si zvyknem aj motúzy naťahovať a pripináčkami pripevňujem a kontrolujem či je rovno. No ale myslím že ak máš ešte primalex tak to valčekom premaľuj keď nebude pol dňa doma, to zvládneš.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ahojte, ja by som tiež pri maľovaní odporučila najprv steny poumývať jarovou vodou ale pokiaľ je tam viac vrstiev rôznofarebných tak asi tiež sa prikláňam k Jare, že pekne špachtličkou, ináč ostanú mapy na novej farbe. Ja som sesterke minulý rok pomáhala vymaľovať byt. Tiež sme najprv poumývali a potom primalexom pekne krásne ponatierali , farba musí byť tak akurát, ani riedka aby si nemusela 10 x natierať ani hustá aby neopadalo. Veď to aj na omak zistíš či je dobre nariedená, ja zásadne miešam holou rukou. Riadim sa podľa návodu ale keď je veľmi husta , doriedim.
No vždy Ti musí náter dobre vyschnúť a až tak dávaj ďalší , inak ti prvý náter vyzráža druhý a budeš mať mapy. Maľujem štetcom ale aj valčekom ako príde a tiež , keď štetec niekde NEKOLUJE a nie a nie sa vrátiť späť.No a tak ako radí Jara, pri maľovaní dobrá muzička a čo to na glg aby sa dobre robilo. Ináč je pri takom maľovaní dobrá švanda.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Jara
Bea, vieš, že muži sú ješitní a neradi si nechávajú do takých vecí hovoriť. Preto je to tak, že keď robí muž tak radšej idem preč, ale niesom spokojná s jeho výsledkom, pretože nerobí to tak pedantne. No a keď robím ja tak som spokojná, lebo sa budem serkať kým to nieje OK.

No a keď mu ten valček nechytal poriadne, rovnomerne tak to bude zrejme nerovno urobená omietka. Kúpil hotovú stierku a nanášal ju na stenu? Potom to vyhladil a poriadne mokrou kelňou alebo ako sa to volá a ešte aj vodováhou je treba pokontrolovať. Ja si zvyknem aj motúzy naťahovať a pripináčkami pripevňujem a kontrolujem či je rovno. No ale myslím že ak máš ešte primalex tak to valčekom premaľuj keď nebude pol dňa doma, to zvládneš.
My sme nerobili stierku, ale klasickú omietku s pieskom atď. A ja nemôžem takéto veci doma robiť, lebo pri najmenšej chybičke, by som to mala na tanieri do konca života! Ale zrejme to bude musieť ešte raz premaľovať, nejako ho k tomu snáď dostanem. Asi bude musieť niekto cudzí (nevediac, že to robil môj muž) steny skritizovať!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jarka klobúk dole! Ja som síce kedysi dávno pred nasťahovaním vymaľovala celý dom, vtedy som strop maľovala z mini lešenia, ale dnes by som si už netrúfla lietať po rebríku. Máme to stále nabielo, ale len vápno, je to lacnejšie aj zdravšie. Na vápno môže ísť primalex, opačne nie! Všetko oprská!! Mydlo sa používalo celé veky, vtedy nebola jar ani pur. A ak sa nemýlim, prvý náter by mal byť redší, vsaje do steny a druhý krycí hustejší, Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte. S tou kritikou opatrne, mne sa veeeľmi vypomstila keď som skritizovala dcéru. Vymaľovala si izbu na oranžovo a strop bielo, mne sa nepáčilo, že sem tam trošku zabehla jednou farbou do druhej. Zavolala som profesionála - začiatočníka nech to premaľuje. Nielenže pokazil farbu, tvrdil že mu to nechytá, tak tam nalial kopu fermeže aj náter mal strašne hustý ... No čo vám poviem, vyzerá to strašne a smrdí to dodnes, za pár týždňov sa dcéra vráti z cudziny, tak poraďte čo s tým.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak ďakujem za rady. Toho frťana pri véééľkej slovnej zásobe mojej babky budem potrebovať.Môj plán je najprv to umyť, keď bude treba oškrabať. Prvý náter trochu redší urobím biely a po vyschnutí snáď pochopí, že to natrieme trošku farebne. V pondelok Vám napíšem ako som dopadla.
Ahojte a ešte raz ďakujem.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Aj ja pridám svoju skúsenosť s maľovaním:

ja mám - teda my s manželom a dcérkou máme - postavený nový dom, omietky máme sadrové - 400 m2, a maľujem ich taktiež sama pomocou valčeka. Maľujem s náterom zn. JUPOL, je to dosť husté, ale ide to vcelku dobre. Je to síce veľmi veľká plocha a tá sa musí natierať až 3 x, nakoľko ide o sadrové omietky, ktoré veľmi "pijú". Ale inak JUPOL odporúčam, je dosť drahý - vedro 10 kg stojí okolo 500,- ale je super biely. Som s ním spokojná.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Jara

Robila som aj záchod - kanadskú stierku a všetky dvere som renovovala sama a aj radiatory a okna. Moj manžel ma totiž skôr ruky ľavé... No a peňazí nemám toľko aby som platila firmám. Musím povedať, že je to aj relax... Taká zmena od papierov sa vybúriť na tých stenách...
Jarka a o tej renovacii dveri nenapises viac -ako si postupovala?
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Majka, neboj sa a pusť sa do toho. Nedávno som s takou prácou skončila, takže viem o čom píšem. Steny síce boli akési žlté a masné a na to valček tmavo hnedý. Umyla som tie steny mazľavým mydlom (rozpusteným) a potom som použila farbu FINKOLORA (ale na trhu sú aj iné, ako tu niekto spomínal JUPOL, už je ich strašne veľa). Tú farbu som nanášala valčekom (je to super, doteraz som maľovala vápnom a mal. štetkou ale s valčekom sa to nedá porovnať). Ja som si zmyslela, že steny chcem mať zelené a v drog. mi hneď počítačom namiešali odtieň aký som chcela. Tiež som mala obavy či to na prvý krát prekryje ale výsledok je super. Ešte ak by si chcela použiť neakú z tých farieb, premeraj si doma plochy stien a podľa m2 si kúpiš potrebné množstvo farby. Biela FINKOLORA - 5 kg vedierko stojí 260,- Sk, a ak si dáš namiešať neaký far. odtieň je to už drahšie. Mňa celá izba vyšla na cca 900 Sk, ale som spokojná, to čo som mala dať maliarovi, dala som na farbu, a s výsledkom som viac ako spokojná. Nech sa Ti darí.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
baby, jedno som z toho všetkého nepochopila a síce, načo sme sa vydávali?
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
janaGT
Aj ja pridám svoju skúsenosť s maľovaním:

ja mám - teda my s manželom a dcérkou máme - postavený nový dom, omietky máme sadrové - 400 m2, a maľujem ich taktiež sama pomocou valčeka. Maľujem s náterom zn. JUPOL, je to dosť husté, ale ide to vcelku dobre. Je to síce veľmi veľká plocha a tá sa musí natierať až 3 x, nakoľko ide o sadrové omietky, ktoré veľmi "pijú". Ale inak JUPOL odporúčam, je dosť drahý - vedro 10 kg stojí okolo 500,- ale je super biely. Som s ním spokojná.
Aj ja sa pridávam. Je dobrý a ešte aj pekne vonia
akurát včera som dávala doporiadku kuchyňu po malovaní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať