Zavrieť

Porady

PN a doklady

Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ?
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.?
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1.
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.10 at 12:47
Usporiadat
Téma je uzavretá.
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

moniq81 Pozri príspevok
Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ? ÁNO
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.? ÁNO
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
PREUKAZ O TRVANÍ NEODOVZDÁŠ, LEBO TO PLATÍŠ EŠTE TY
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?ÁNO
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. ÁNO Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1. ˇANO
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti. Je to tak, ako píšeš
Ďakujem
Odpoveď v texte
0 0
vrba vrba

vrba je offline (nepripojený) vrba

Ahojte, tak teraz som riadne prekvapená, neodovzdala som do Soc.poisťovni pri dočasnej PN zamestnanca nič! Akurát do zdravotnej poisťovni. Ste si istá, že sa to musí predkladať?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

vrba Pozri príspevok
Ahojte, tak teraz som riadne prekvapená, neodovzdala som do Soc.poisťovni pri dočasnej PN zamestnanca nič! Akurát do zdravotnej poisťovni. Ste si istá, že sa to musí predkladať?
Musí, ak je dlhšie PN ako 10 kalend. dní - za tieto platí zamestnávateľ náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
vrba Pozri príspevok
Ahojte, tak teraz som riadne prekvapená, neodovzdala som do Soc.poisťovni pri dočasnej PN zamestnanca nič! Akurát do zdravotnej poisťovni. Ste si istá, že sa to musí predkladať?
Ak bol zamestnanec PN dlhšie ako 10 dní, tak musíš predložiť podklady do SP viď príspevok hore. Tvrdím ti to zo 100% istotou!

Ak si to nespravila a zamestnanec bol dlhšie PN ako 10 dní, tak sa ti veľmi pekne poďakuje, pretože nedostane ani cent (tento mesiac už určite nie, lebo dnes je 15-teho) a asi nebude skákať 2,20 od radosti.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

vrba Pozri príspevok
Ahojte, tak teraz som riadne prekvapená, neodovzdala som do Soc.poisťovni pri dočasnej PN zamestnanca nič! Akurát do zdravotnej poisťovni. Ste si istá, že sa to musí predkladať?
To s tou SP je vtedy, ak práceneschopnosť trvá viac ako 10 dní, t.z., že od 11. dňa trvania PN nemocenské platí SP na základe dokladu - PN-ky a potvrdenia od zamestnávateľa.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa Vás opýtať, či ste sa stretli s tým, že zamestnanec ktorý bol na kúpeľnej liečbe na PN-ku doniesol pri ukončení kúpeľnej liečby aj legitimáciu dočasne práceneschopného poistenca, t.j. tú časť čo má pacient pri sebe počas PN a pri ukončení vracia lekárovi a potom ešte tú časť čo je hlásenie o začiatku PN pre soc. poisťovňu. Sú to vlastne 2 doklady naviac oproti bežným a práve preto som prekvapená, lebo na oboch je jasne vyznačená diagnóza. Nemali to v kúpeľoch posielať na SP? Mňa to prekvapuje aj v zmysle ochrany údajov, nakoľko zamestnavateľ nemusí vedieť číslo diagnózy. No tak či tak, neviem či sa s tým niekto už stretol, tak prosím o názor. Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jara Pozri príspevok
Chcem sa Vás opýtať, či ste sa stretli s tým, že zamestnanec ktorý bol na kúpeľnej liečbe na PN-ku doniesol pri ukončení kúpeľnej liečby aj legitimáciu dočasne práceneschopného poistenca, t.j. tú časť čo má pacient pri sebe počas PN a pri ukončení vracia lekárovi a potom ešte tú časť čo je hlásenie o začiatku PN pre soc. poisťovňu. Sú to vlastne 2 doklady naviac oproti bežným a práve preto som prekvapená, lebo na oboch je jasne vyznačená diagnóza. Nemali to v kúpeľoch posielať na SP? Mňa to prekvapuje aj v zmysle ochrany údajov, nakoľko zamestnavateľ nemusí vedieť číslo diagnózy. No tak či tak, neviem či sa s tým niekto už stretol, tak prosím o názor. Ďakujem
Toto sa stalo aj mne a poslala som to ihneď do SP. Ale tiež ma to zarazilo. Z kúpeľov do mali poslať sami na SP, predpokladám, že ide o nepozornosť vystavovateľa PN-ky.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem, je to aj môj názor. Robím 30 rokov, ale ešte sa mi to nestalo. Myslím, že je to riadna chyba z ich strany a nemalo by sa to stať v zmysle ochrany osobných údajov, alebo lekárského tajomstva ap. No ale čo už, všetko je raz po prvýkrát...
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Mám zamestnanca na dlhodobej PN, kráti sa mu o ten čas dovolenka?? Má nárok na celú (ročnú) dovolenku??
Má nárok na 20 dní, a vyše mesiaca je na PN, zníži sa mu o to dovolenka??
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Misicka21 Pozri príspevok
Mám zamestnanca na dlhodobej PN, kráti sa mu o ten čas dovolenka?? Má nárok na celú (ročnú) dovolenku??
Má nárok na 20 dní, a vyše mesiaca je na PN, zníži sa mu o to dovolenka??
Dovolenka sa kráti za prvých 100 dní o 1/12 a za každých ďalších 21 dní rovnako o 1/12. Ak je na PN 1 mesiac, to by som nepovedala, že je to dlhodobá PN
Naposledy upravil drobeceva : 15.04.09 at 13:20
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

drobeceva Pozri príspevok
Dovolenka sa kráti za prvých 100 dní o 1/12 a za každých ďalších 21 dní rovnako o 1/12. Ak je na PN 1 mesiac, to by som nepovedala, že je to dlhodobá PN
Ešte doplním, že sa jedná o pracovné dni a nie kalendárne.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

chcem sa len opýtať, v potvrdení o dočasnej PN - časť II.žiadosť o nemocenské v bode 1. potvrdenie zamestnávateľa sa neuvádza dátum odkedy bude hradiť PN socialka, teda 11. deň PN?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ada159 Pozri príspevok
chcem sa len opýtať, v potvrdení o dočasnej PN - časť II.žiadosť o nemocenské v bode 1. potvrdenie zamestnávateľa sa neuvádza dátum odkedy bude hradiť PN socialka, teda 11. deň PN?
uvádzaš tam dátum, odkedy-dokedy má nárok na náhradu príjmu
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

len neviem či dátum, odkedy nastupil na PN - teda tých prvých 10 dní čo prepláca zamestnávateľ, alebo až od 11. dňa. Mám pocit, že kedysi ma vrátili zo socialky, že tam uvádzam dátum, odkedy má nárok na poberanie nem.dávky zo sos.p. teda od 11.dňa
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ada159 Pozri príspevok
chcem sa len opýtať, v potvrdení o dočasnej PN - časť II.žiadosť o nemocenské v bode 1. potvrdenie zamestnávateľa sa neuvádza dátum odkedy bude hradiť PN socialka, teda 11. deň PN?
Ale veď predsa v bode l. sa píše - Z-c má nárok na náhradu príjmu pri DPN za obdobie od -do -takže tam píšeš obdobie, ktoré platí z-ľ
0 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

Zamestnávateľ platí prvých 10 dní - to je tá náhrada príjmu (prvé 3 dni 25% a ostat. 7 dní 55%). Na žiadosť o náhradu príjmu na zadnú stranu napíšeš(je to pre teba) od-do, počet dní a sumu náhrady. Prvú červenú stranu odovzdáš SP a napíšeš odkedy, dokedy mu platíš náhradu príjmu, pečiatku a podpis.
Ak skončí PN, ktorá trvá viac ako 10 dní - ukončenie odovzdáš tiež SP.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ahojte. Dnes mi zamestnankyna poslala PN od 11.5.2009. Poslala mi červené Žiadosť o nemocenské, čierne Žiadosť o náhradu príjmu. Čo mám s tým robiť? Kedy a čo poslať do SP? Co si nechať? Co vyrátať a z čoho? A ešte neviem na čo som zabudla.Toto som ešte nemala robím krátko. Poradte mi prosím. Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
Ahojte. Dnes mi zamestnankyna poslala PN od 11.5.2009. Poslala mi červené Žiadosť o nemocenské, čierne Žiadosť o náhradu príjmu. Čo mám s tým robiť? Kedy a čo poslať do SP? Co si nechať? Co vyrátať a z čoho? A ešte neviem na čo som zabudla.Toto som ešte nemala robím krátko. Poradte mi prosím. Dakujem
Stačilo len pozrieť predch. stranu, a odpovede by si našla.
http://www.porada.sk/t109620-pn-a-doklady.html
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

ja som si to čítala ale nejak tomu nerozumiem. Nechcem spraviť niekde chybu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
ja som si to čítala ale nejak tomu nerozumiem. Nechcem spraviť niekde chybu
V skratke: Max. prvých 10KD preplatíš zamestnancovi náhradu príjmu,( prvé tri dni 25% z DVZ, potom 55%) ak DPN trvá aj naďalej, odstúpiš tlačivo spolu s VZ zamestnanca na NP do SP, ktorá mu bude preplácať nemocenské. Na tlačive DPN zároveň vyplníš dobu preplácania náhrady príjmu na DPN.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať