Zavrieť

Porady

Pracka WHIRPOOL

Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tuším ,po tretej výmene môžete požadovať vrátenie peňazí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skús si nájsť na nete iného technika...
U nás v okrese sú dvaja. S jedným som si ničila nervy pol roka,druhý na 1.krát chybu odstránil.

Najskôr skús prekontrolovať hadicu, 90% nevypúšťania práčky má na svedomí upchatie ,napr. drobnou mincou.

Pár názorov a rád na práčky je aj tu :
http://www.porada.sk/t74828-aku-pracku.html
http://www.porada.sk/t91597-whirpool...na-zaruka.html
http://www.porada.sk/t12704-pracka.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
nika.sum Pozri príspevok
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
No nazdar! My sme kupili AWO\D 431 25. Tiež mame problem, ale s odstredovanim. I ked čiastočný. Akurat vcera volal opravar, že prinesie novy motor na vymenu.
http://www.porada.sk/t100911-zaruka-...ml#post1009733

arizona Pozri príspevok
Skús si nájsť na nete iného technika...

U nás v okrese sú dvaja. S jedným som si ničila nervy pol roka,druhý na 1.krát chybu odstránil.
Myslim, že v velky podiel na nepodarkoch ma vyrobca. V kolotoči rýchly vývoj - výroba nemajú čas nový model dostatočne testovať. A ak nechcú zostať v úzadí, lebo si myslia, že je to zákazník čo požaduje inovácie, tak sa na trh dostavaju 50% nepodarky.
Ja to opravárom nezávidím, lebo som doloval z mojho opravara informacie a podla toho čo mi povedal, tak servis nema dostatocne skolenia o novych modeloch a vlastne opravari vychytavaju chyby vyrobcovi.
Naposledy upravil duves : 18.04.09 at 12:19
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
220870 Pozri príspevok
Tuším ,po tretej výmene môžete požadovať vrátenie peňazí.
...chcela si napísať tretej oprave...

Ja som mala závadu na pračke Gorenje 3x - mala som nárok na novú pračku.
Nechcela oprať dve dávky prádla po sebe, musela odpočívať, bol vymenený motor, programátor a stále štrajkovala. Mala som obavy si zobrať ten istý typ, tak som si priplatila a zobrala inú a klop - klop - nie je lenivá, perie i celý deň.

Mám i Whirpoolku, ale iný typ a tiež odstreďuje podľa nálady.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ahoj, temu zadaval moj manzel, zle to definoval, teraz som si to vsimla, ten isty problem s odstredovanim mame aj my(ako duves). Pradlo zostane uplne mokre, niekedy menej niekedy viac. Ked ma pracka dobry den odstredi v pohode, niekedy ju musim znova dat na odstredovanie a ani viackrat po sebe to neurobi, ked ma to nastve a necham to hodinu dve odstat, potom to odstredí. Najlepsie mam pocit ze odstreduje cez vikend :-). Na tej prvej nam menili motor 2x a pomohlo to na par dni a zase to iste. Teraz mi vraj tiez asi vymeni motor. Ja som hovorila so servis.technikom, kt. ma na starosti inu cast mesta a povedal, ze vraj zistili, ze je chyba v motoroch.
Naposledy upravil nika.sum : 18.04.09 at 13:38
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A este nieco, je mi luto vymenit uplne znacku nakolko mame na nu priplatenu 5 rocnu zaruku (a to idem urobit aj s ich ostatnými vyrobkami), ale asi ked bude s touto stale problem a budu nam chcet doniest inu tak si najdem model, kt. uz ma muchy vychytane...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Chceš päť rokov trpieť a volať opravára? Buď zmeň pračku a poprípade si priplať, alebo žiadaj vrátenie peňazí a už si nekupuj Whirlpoolku, na výber máš veľa značiek:
# aeg
# ardo
# ariston
# baumatic
# beko
# bosch
# candy
# electrolux
# eurotech
# fagor
# gorenje
# indesit
# lg
# miele
# samsung
# siemens
# whirlpool
# zanussi
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
nika.sum Pozri príspevok
ahoj, temu zadaval moj manzel, zle to definoval, teraz som si to vsimla, ten isty problem s odstredovanim mame aj my(ako duves). Pradlo zostane uplne mokre, niekedy menej niekedy viac. Ked ma pracka dobry den odstredi v pohode, niekedy ju musim znova dat na odstredovanie a ani viackrat po sebe to neurobi, ked ma to nastve a necham to hodinu dve odstat, potom to odstredí. Najlepsie mam pocit ze odstreduje cez vikend :-). Na tej prvej nam menili motor 2x a pomohlo to na par dni a zase to iste. Teraz mi vraj tiez asi vymeni motor. Ja som hovorila so servis.technikom, kt. ma na starosti inu cast mesta a povedal, ze vraj zistili, ze je chyba v motoroch.
No mna prekvapuje, že preco je na vine motor. Co som telefonoval s opravarom, ked si chcel dohodnut stretnutnutie koli vymene motoru, mal som divny dojem, že prečo. Lebo odstredovanie je zavisle hlavne na elektronike. elektronika je citliva na male nezrovnalosti, riadiaca jednotka vyhodnoti, že pradlo v bubne nie je spravne vyvažene, tak neodstreduje. Teda u nasej to robi vtedy, ak ho je malo (napr. 4 kusy tričiek), čo nastastie nie je často, ale pračka musi odstredovat aj to malo pradla!
Potom napíšem, či ta vymena motora pomohla.

alla66: to mas jedno, aka znacka, skor ide o to v akej cenovej relacii sa zakaznik pohybuje. Možno treba kupiť pračku za 20 tisic, napokon zaciatkom 90-ych rokov tolko stali.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nie je to jedno aká značka, úmyselne som napísala všetky značky pračiek a kvalitných je na zozname len pár.
Inak je pravda, čo si písal, že nie je čas na odskúšanie noviniek, v 90-rokoch sa robila overovacia séria, testovala, hľadali sa chyby a odstraňovali...teraz sa vyrobí pár kusov, nie je čas ani poriadne vychytať nedostatky, všetko ide na doraz a uvedie sa na trh novinka. Kedysi bola na prvom mieste kvalita, teraz zostala len kvantita.
0 0
Jekyll Jekyll

Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

alla66 Pozri príspevok
Nie je to jedno aká značka, úmyselne som napísala všetky značky pračiek a kvalitných je na zozname len pár.
.
V tom zozname je len jedna kvalitná značka. Bohužiaľ, najdrahšia.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

[quote=duves;1021538]No mna prekvapuje, že preco je na vine motor. Co som telefonoval s opravarom, ked si chcel dohodnut stretnutnutie koli vymene motoru, mal som divny dojem, že prečo. Lebo odstredovanie je zavisle hlavne na elektronike. elektronika je citliva na male nezrovnalosti, riadiaca jednotka vyhodnoti, že pradlo v bubne nie je spravne vyvažene, tak neodstreduje. Teda u nasej to robi vtedy, ak ho je malo (napr. 4 kusy tričiek), čo nastastie nie je často, ale pračka musi odstredovat aj to malo pradla!
Potom napíšem, či ta vymena motora pomohla.

No nam na tej prvej menili, motor 2x, potom aj riadiacu jednotku. Zo zaciatku to bolo sem tam, potom coraz castejsie. Ja som si myslela ze davam vela pradla, tak som to odvazila, bolo to do 5kg. Neodstruduje, ci je plna alebo je tam par kuskov. Ked dame znovu iba samotne odstredovanie, stane sa ze sa cas zastavi na nejakej minute, pracka kruti ale nie je schopna rozbehnut na plne otacky. Mne pride opravar v pondelok, tak som zvedava co spravi, viem ale ze ked budem mat narok na vymenu tak budem ziadat uplne iny model.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alla66 Pozri príspevok
Nie je to jedno aká značka, úmyselne som napísala všetky značky pračiek a kvalitných je na zozname len pár.
Inak je pravda, čo si písal, že nie je čas na odskúšanie noviniek, v 90-rokoch sa robila overovacia séria, testovala, hľadali sa chyby a odstraňovali...teraz sa vyrobí pár kusov, nie je čas ani poriadne vychytať nedostatky, všetko ide na doraz a uvedie sa na trh novinka. Kedysi bola na prvom mieste kvalita, teraz zostala len kvantita.
Ved keby sa vyrabali vyrobky co vydrzia 30 rokov (tak ako chladnicky Calex, Tatramatky a pod....kupovane v 70-80 rokoch), tak potom by sa nove malo kupovali a pre koho by vyrabali? Teraz to povacsine vydrzi do tych 5 rokov (az na par vynimiek) a mozes si kupit novu pracku alebo iny spotrebic....
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Súhlasím s tebou, ale lacná pračka môže vydržať 4 roky, ale ak si priplatím, tak očakávam i kvalitu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alla66 Pozri príspevok
Súhlasím s tebou, ale lacná pračka môže vydržať 4 roky, ale ak si priplatím, tak očakávam i kvalitu.
Zbytočne.
0 0
lijana1 lijana1

lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

rada idem do detailov vecí
Prvu pracku som mala whirlpoolku, ta mi bezala cuduj sa svete 10 rokov bez poruch. potom odisla elektronika, tak sme si kupili Gorenje. Vtedy stala 13 000 mame ju asi 7 rokov a nemozem si stazovat. Kolegyne si kupili druhé pračky Whirlpoolky a mali také isté problémy aké opisujete vy .Pračky su plnené zvrchu a sú tiež poruchové
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
alla66 Pozri príspevok
Súhlasím s tebou, ale lacná pračka môže vydržať 4 roky, ale ak si priplatím, tak očakávam i kvalitu.
Prečo si myslíte, že za viac peňazí dostanete väčšiu kvalitu? Veď na trhu je len veľa značiek spotrebičov, pre nich komponenty vyrába niekoľko dodávateľov. A tak je bežné, že tie hlavné časti a nie len u bielej techniky sú rovnaké, alebo od rovnakých výrobcov. Často dokonca aj výrobky sú od jedného výrobcu, len obchodný názov je rôzny pre rôzne trhy.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
[Myslim, že v velky podiel na nepodarkoch ma vyrobca. V kolotoči rýchly vývoj - výroba nemajú čas nový model dostatočne testovať. A ak nechcú zostať v úzadí, lebo si myslia, že je to zákazník čo požaduje inovácie, tak sa na trh dostavaju 50% nepodarky.
Ja to opravárom nezávidím, lebo som doloval z mojho opravara informacie a podla toho čo mi povedal, tak servis nema dostatocne skolenia o novych modeloch a vlastne opravari vychytavaju chyby vyrobcovi.[/quote]
Dnes je vývoj a testovanie kvality na oveľa vyššej úrovni ako to bolo v minulosti. Možnosti dnešnej doby sú obrovské, testujú sa také veci o ktorých sa nám ani nesnívalo. Chybou je ale tá snaha o najnižšiu cenu. A tak sa teraz napríklad použije ložisko oveľ menšie ako prv, lebo je lacnejšie, ale aj málo vydrží. Použije sa materiál, ktorý vydrží len krátku dobu a všetko vypovie naraz. Dnes už nie je doba domácich majstrov, že keď práčka doslúžila, vyrobili si z motora brúsku, dnes už ten materiál doslúžil.
Žiaľ aj tí opravári nie sú opravári, oni len menia diely, ale nevedia prečo. Ak majú idagnostiku, tá im povie kde je chyba, ale nevedia prečo.
Ani dnešné výrobky už nie sú spôsobilé na opravu na kolene bez riadneho vyavenia. Keď sa Vám raz niekto začne vŕtať napríklad v práčke je to koniec.Žiadny opravaár nemá na to, aby Vám u Vás doma, alebo aj v jeho dieli zložil a otestoval to čo opravil. Vo výrobnom závode je zavedený systém kontorly kontroly kvality a vybavenie špeciálnym nradím, ktoré nekúpi žiadny servisák. Ak Vám aj vymení del a následne neprebehne diagnostika, je to veľká lotéria. Presne tak ako tí garážoví automechanici.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dad111 Pozri príspevok
Žiaľ aj tí opravári nie sú opravári, oni len menia diely, ale nevedia prečo.
Kapitalizmus je postaveny na rychlej spotrebe (mame k tomu aj inu temu). Cielom vyroby nie je uvadzat na trh vyrobky dlhodobej spotreby. Resp. ak by sa aj nasiel zakaznik, čo by mu nevadilo mat doma 10 či 15 ročny model pračky, tak tadialto cesta nevedie. Je to tak vo vsetkom: domace spotrebice, elektronika, auta. A mudrlantov, vseumelkov, čo vedeli opravit kedysi vsetko, vyradili tak, že do vsetkeho montuju elektroniku. Ako píšeš, bez diagnostiky domaci majster nevie zistiť nič.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
dad111 : vôbec s tebou nesúhlasím a mám na to svoje dôvody. Konkrétne - OTK
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
alla66 Pozri príspevok
dad111 : vôbec s tebou nesúhlasím a mám na to svoje dôvody. Konkrétne - OTK
Chceš povedať, že red 10 alebo 15 rokmi ste mali na OTK lepšie prístrojové vybavenie ako teraz? Že ste zachytili viac vadných výrobkov? Že vstupný materiál bol kvalitnejší? Že technologická disciplína bola na vyššej úrovni? Úroveň kontroly kvality materiálov a procesu je dnes na neporovnateľne vyššej úrovni. To, čo vtedy vychádzalo z výroby bol proti dnešnej dobe neuveriteľný brak. Ak niečo bolo kvalitné, tak rozhodne nie na našom trhu. Veď vtedy sa bežne hovorilo "dorob si doma sám" Keď ste niečo kúpili tak tam chýbalo raz to, potom to, museli ste všetko prispôsobiť a stále opravovať. Vtedy bolo ale všetko extrémne predimenzované. Vydržalo to, aj keď to malo len polovicu skruriek, ktoré tam skrátka nejaký lajdák nedal, lebo deň predtým mal vypité. Žiadna kontrola si nedovolila zastaviť ani hodinovú produkciu. A dnes? V pohode Vám zastavia expedíciu aj mesačnú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať