Zavrieť

Porady

Prebudenie zo spanku

Dobry den. Pravidelne (min. raz do tyzdna) sa mi stava, ze pri zobudzani uz vnimam, ale moj mozog ako keby este chvilku spal (urcite to nie je sen, pretoze miestnost v ktorej spim by som si tak dokonale nevedel prestavit). Nedokazem ovladat ziadnu cast svojho tela, vydat akykolvek hlasok. Jediny sposob ako viem upozornit na tento stav svoju manzelku je hlbsie dychanie, aby ma z neho dostala, pretoze je to velmi neprijemne. Staci ak sa ma dotkne, ak sa tak nestane samo to pomynie. Vtedy sa citim maximalne bezbranny a bezmocny. Tento stav uz mavam asi 7 rokov. Pri zobudzani trva podla mojho odhadu nikdy nie viac ako 1 min, ale priemerne mozno iba niekolko sekund. Neviete mi to vysvetlit alebo poradit? Dakujem
Usporiadat
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

da sa to kludne aj vysvetliť vašou psychikou. Mnohé veci, ktoré si nevieme vysvetliť, ked sa s nami niečo "deje", môžu byť spôsobené nejakou psychickou vecou.
Keby to malo zdravotný základ, tak by sa vám už nejaká choroba alebo zhoršenie zdravotného stavu objavilo. Pre pocit istoty, by som na vašom meste zašla bud za psychologom, alebo psychiatrom (len sa preboha neurážajte, isť dnes na vyšetrenie k psychiatrovi je celkom bežné)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dolbyk Dolbyk

Dolbyk je offline (nepripojený) Dolbyk

Dakujem za Vas nazor, ale nemyslim ze to ma suvis s mojou psychikou. Urcite som sa neurazil odporucanim navstevou psychologa alebo psychiatra. Skor som uvazol o navstivit neurologa.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Čítal som o tom. Treba navštíviť lekára ... Ja by som to spravil určite. Ktorého však neviem. Neviem, či je to psychického, alebo neurologického charakteru. Napr. laboratórium na sledovanie spánku je na neurológii.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

odporúčam neurológiu a spánkové laboratórium, resp. aspoň spánkové a pospánkové EEG (doporučí neurológ)
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

To mate normalne. Jeden moj stary kolega , teraz uz je dochodca hovoril, ze rano vzdy ked sa zobudi najskor skuma ci zije. To bude nieco podobne.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

comodo Pozri príspevok
To mate normalne. Jeden moj stary kolega , teraz uz je dochodca hovoril, ze rano vzdy ked sa zobudi najskor skuma ci zije. To bude nieco podobne.

No zaujímave
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No to som ešte ani nepočula , že takýto problém by existoval . Ale budem sledovať tému .
0 0
Dolbyk Dolbyk

Dolbyk je offline (nepripojený) Dolbyk

comodo Pozri príspevok
To mate normalne. Jeden moj stary kolega , teraz uz je dochodca hovoril, ze rano vzdy ked sa zobudi najskor skuma ci zije. To bude nieco podobne.
Mozno to pre neho je normalne, len ja mam 23 rokov a rano nezistujem ci este zijem a nemyslim si ze je to podobne. Ak ste to mysleli ako vtip tak potom Ok.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Môžem sa opýtať čo vtedy vidíš? resp. vnímaš?
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Dolbyk Pozri príspevok
Mozno to pre neho je normalne, len ja mam 23 rokov a rano nezistujem ci este zijem a nemyslim si ze je to podobne. Ak ste to mysleli ako vtip tak potom Ok.
jasne ze to bol vtip , to bol sranda chlap a obcas sme si z neho robili ako zo starsieho srandu a on to bral. Inak , ono to mozno moze suvisiet z nejakymi starostami alebo inak psychykou. Ja si pamatam ze nejaky cas som spaval inak nez predtym a inak ako dnes. Mal som pocit akoby som nespal uplne hlboko, ale akoby som tu noc i ked i v kuse len predriemal, respektive som vnimal ten dlhy cas co som spal. Normalne spim ako drevo ,ze ten cas nevnimam.
0 0
Dolbyk Dolbyk

Dolbyk je offline (nepripojený) Dolbyk

Bionda Pozri príspevok
Môžem sa opýtať čo vtedy vidíš? resp. vnímaš?
Jasne ak to myslis vazne. Vidim normalne izbu kde spim, ja som o tom na 100% presvedceny. Ci vnimam ti povedat neviem, pretoze sa nic nedeje. Kazdopadne chcem dat najavo aby ma moja polovicka zobudila, ale nic nedokazem, s nicim pohnut, vydat ziadny hlas.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Podla mna je to zalezitost mozgu. Treba sa dat vysetrit, ci si taky zvlastny jedinec, alebo, nedajboze, telo signalizuje nejaku poruchu. Urcite to nenechaj len na diskusiu.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
myslela som to vážne. Jasné , že treba skúsiť lekárke vyšetrenie, hoci bola by som rada, keby si - ak by to bolo možné dal vedieť či čosi zistili- myslím si, že dg. tam nič nebude- ale to je len môj pocit.
A ešte som sa chcela opýtať a tú izbu vidíš ako? Máš pocit, že máš otvorené oči alebo ich aj otvorené máš? A aké sú tvoje pocity- máš strach? Skúšal si v tom stave aké sú tvoje možnosti? ( nehnevaj sa za otázky, seriozne ma to zaujíma- veď ak nechceš odpovedať mi nemusíš). Skúsil si sa hlbšie ponoriť do spánku? Zavrieť čím vnímaš? Ďakujem
0 0
Dolbyk Dolbyk

Dolbyk je offline (nepripojený) Dolbyk

Bionda Pozri príspevok
myslela som to vážne. Jasné , že treba skúsiť lekárke vyšetrenie, hoci bola by som rada, keby si - ak by to bolo možné dal vedieť či čosi zistili- myslím si, že dg. tam nič nebude- ale to je len môj pocit.
A ešte som sa chcela opýtať a tú izbu vidíš ako? Máš pocit, že máš otvorené oči alebo ich aj otvorené máš? A aké sú tvoje pocity- máš strach? Skúšal si v tom stave aké sú tvoje možnosti? ( nehnevaj sa za otázky, seriozne ma to zaujíma- veď ak nechceš odpovedať mi nemusíš). Skúsil si sa hlbšie ponoriť do spánku? Zavrieť čím vnímaš? Ďakujem
Nemam problem odpovedat na tvoje otazky. Ja som presvedceny ze mam otvoreny oci, pretoze tak ako som spominal neverim, ze by som si ju tak dokonale vedel predstavit. V tej chvili mam neskutocny strach, ze sa nieco stane. Oci som sa nikdy nepokusal zavriet, ale prave naopak cim skor z toho stavu sa dostat. Sice to bude zniet asi nerealne, mozno sci-fi, ale vzdy mam pocit v tej cvhvili akoby ma niekto ovladal. Pri zaspavani sa mi to nestava, ale myslim si ze ak, tak vzdy pri prebudzani. Zo spankom problemy nemam, ked zalahnem tak spim do par sekund (uz som zaspal aj v strede vety ).
Neni zaco.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ďakujem za odpoveď .
Aj manželka ťa už videla, že tie oči máš reálne otvorené? Mal by si sa skúsiť dohodnúť s manželkou, aby si to vedel ako to naozaj je, nie je predpoklad a tiež, či sa ti chvejú viečka- teda ak sú zatvorené , event. ak sú otvorené, tak či aj mrkáš alebo len "sklenený pohľad".
A keď sa ťa manželka nedotkne, vieš sa aj inak z toho stavu dostať?
A stáva sa ti to len keď ležíš v určitej polohe alebo je to úplne jedno? ( teda napr. len na chrbte...)
A ešte máš pocit dýchania voľný alebo pocit pritlačeného hrudníku? Vieš sa zamerať a ovplyvniť dýchanie- ako si spomínal, vieš to teda bez problémov ovplyvňovať- teda to ako dýchaš?
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Dolbyk, ja si myslím, že je to stav, kedy sa zobúdzaš z tej najhlbšej fázy spánku. Ja som zažil raz niečo podobné, keď som bol mladý. Tvrdo som spal a jeden známy ma vtedy zobudil a pýtal sa na nejakú bežnú vec. Ja som na neho cível, vnímal som jeho osobu, ale mozog bol vygumovaný. Nechápal som čo chce. Nebol som shopný nič povedať, iba som pozeral. Ak by sa ma opýtal ako sa volám, nevedel by som mu odpovedať. Trvalo to asi minútu až dve, kým som sa z toho stavu dostal a začal s ním komunikovať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

anonym222 Pozri príspevok
Dolbyk, ja si myslím, že je to stav, kedy sa zobúdzaš z tej najhlbšej fázy spánku. Ja som zažil raz niečo podobné, keď som bol mladý. Tvrdo som spal a jeden známy ma vtedy zobudil a pýtal sa na nejakú bežnú vec. Ja som na neho cível, vnímal som jeho osobu, ale mozog bol vygumovaný. Nechápal som čo chce. Nebol som shopný nič povedať, iba som pozeral. Ak by sa ma opýtal ako sa volám, nevedel by som mu odpovedať. Trvalo to asi minútu až dve, kým som sa z toho stavu dostal a začal s ním komunikovať.
Myslím, že toto je niečo iné, poznám aj tento stav a stalo sa mi niekoľkokrát aj niečo obdobné ako Dolbykovi - nevidím počas toho stavu ale vnímam seba, som schopná rozmýšľať snažím sa pohnúť, zobudiť sa, mám pocit aj že sa mi podarilo posadiť, vzápätí vnímam že ešte stále ležím a neviem sa zobudiť.
0 0
Dolbyk Dolbyk

Dolbyk je offline (nepripojený) Dolbyk

Bionda Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď .
Aj manželka ťa už videla, že tie oči máš reálne otvorené? Mal by si sa skúsiť dohodnúť s manželkou, aby si to vedel ako to naozaj je, nie je predpoklad a tiež, či sa ti chvejú viečka- teda ak sú zatvorené , event. ak sú otvorené, tak či aj mrkáš alebo len "sklenený pohľad".
A keď sa ťa manželka nedotkne, vieš sa aj inak z toho stavu dostať?
A stáva sa ti to len keď ležíš v určitej polohe alebo je to úplne jedno? ( teda napr. len na chrbte...)
A ešte máš pocit dýchania voľný alebo pocit pritlačeného hrudníku? Vieš sa zamerať a ovplyvniť dýchanie- ako si spomínal, vieš to teda bez problémov ovplyvňovať- teda to ako dýchaš?
Nie nevidela ma. Jednak ma chce rychlo prebrat a v tme si to nevsimla (pokusi sa si to vsumnut). Ak sa ma nedotkne tak po chvili sa z toho dostanem a normlane zobudim. Mam pocit ze sa to stava ked lezim na chrbte, ale nevylucujem ani polohu ked som na boku. Dychanie je volne. Neviem sa z hlboka nadychnut, len som prisiel na to, ze dokazem mierne zintenzivnit svoje dychanie, aby som jej dal najavo, aby ma zobudila.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Podľa môjho názoru by si mal navštíviť neurológa, myslím si že tvoj problém bude v chrbtici, aj keď uvádzaš že sa ti to stáva len dva razy do týždňa..možno budeš mať zablokovaný nejaký nerv,ktorí vysiela určitý impulz do mozgu a to ti môže spôsobovať tieto ťažkosti..je to na tebe možno to nepovažuješ za nejaký veľký problém,ale netreba to podceňovať..drž sa..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zver sa lekárovi a on ti poradí ako ďalej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať