Zavrieť

Porady

Odovzdanie účt. závierky s.r.o.

Chcem sa opýtať - je s.r.o. povinná odovzdávať na nejaky úrad (okrem daň.úradu) účtovnú závierku? Ďakujem.
Usporiadat
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zaslať do Zbierky listín príslušného Obchodného súdu.
So sprievodným listom je potrebné zaslať súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky.
0 0
VieraK. VieraK.

VieraK. je offline (nepripojený) VieraK.

A je určený nejaký dátum, dokedy to musí s.r.o. zaslať?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Použi vyhľadávanie - kľúčové slová napr. uloženie zbierka listín
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
VieraK. Pozri príspevok
A je určený nejaký dátum, dokedy to musí s.r.o. zaslať?
Do 30 dní po uskutočnení valného zhromaždenia.
0 0
hanka k hanka k

hanka k je offline (nepripojený) hanka k

to zaujíma aj mňa, či má povinnosť uskutočniť VZ aj s.r.o. s jedným spoločníkom a posielať to aj do Zbierky listín
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hanka k Pozri príspevok
to zaujíma aj mňa, či má povinnosť uskutočniť VZ aj s.r.o. s jedným spoločníkom a posielať to aj do Zbierky listín
Áno, má povinnosť uskutočniť VZ, ale zápis z neho do ZL neposielame. Tam idú len výkazy a poznámky.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zápisy jediného spoločníka nájdeš aj tu
http://www.porada.sk/562224-post2.html
0 0
hanka k hanka k

hanka k je offline (nepripojený) hanka k

ale ja som poznámky odovzdala na daňový úrad s DP a ešte do kedy sa má uskutočniť VZ ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hanka k Pozri príspevok
ale ja som poznámky odovzdala na daňový úrad s DP a ešte do kedy sa má uskutočniť VZ ?
Nie iba Ty si ich odovzdávala spolu DP na DÚ, to musí odovzdať každá ÚJ. 1x DÚ,1xZL,1x založené pri DP vo firme.
Naposledy upravil Tweety : 22.04.09 at 19:35 Dôvod: oprava TL-ZL
0 0
hanka k hanka k

hanka k je offline (nepripojený) hanka k

Ďakujem Tweeety, ale čo znamená skratka TL,som začiatočník v účtovaní s.r.o.a PÚ,nemám s tým skúsenosť a neviem či som neprešvihla nejaké termíny aj čo sa týka VZ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hanka k Pozri príspevok
Ďakujem Tweeety, ale čo znamená skratka TL,som začiatočník v účtovaní s.r.o.a PÚ,nemám s tým skúsenosť a neviem či som neprešvihla nejaké termíny aj čo sa týka VZ.
To TL bol len preklep, už som ho opravila, správne je ZL- ako zbierka listín.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

hanka k Pozri príspevok
Ďakujem Tweeety, ale čo znamená skratka TL,som začiatočník v účtovaní s.r.o.a PÚ,nemám s tým skúsenosť a neviem či som neprešvihla nejaké termíny aj čo sa týka VZ.

Čo má účtovník spoločné s prešvihnutím termínu VZ? Si v tej s.r.o. aj spoločníkom či konateľom?
0 0
hanka k hanka k

hanka k je offline (nepripojený) hanka k

Ďakujem Tweety a je nejaký termín dokedy sa má odovzdať do ZL?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hanka k Pozri príspevok
Ďakujem Tweety a je nejaký termín dokedy sa má odovzdať do ZL?
ÁNo, je, do 30 dní od schválenia uzávierky VZ.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Poradí niekto v tomto prípade? jednoosobová s. r. o. vznikla v r. 2008, za tento rok vykázala stratu cca 600000.- SK. V roku 2009 - k 1. 6. došlo k zmene konateľa, nevieme, či predchádzajúci konateľ predložil potrebné veci do ZL-odišiel žiť na opačnú stranu zemegule, nevieme sa s ním spojiť. Čo teda robiť?
- má predložiť do ZL dokumenty nová konateľka (podľa účtovníctva bola strata zaúčtovaná na 429 - žiadne rozhodnutie nemáme)
- nechať to radšej tak a tváriť sa, že ona nič?
- má vôbec povinnosť predkladať závierku do ZL ak je v strate? Prosíme poraďte, ďakujeme.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Do ZL sa odovzdáva každá účtovná závierka bez ohľasdu na výsledok hospodárenia.
Svoje povinnosti ste si mali ozrejmiť a najlepšie písomne potvrdiť v zmluve. Ak neviete, čo bolo splnené a čo nie, tak sa rozhodnite sami. Je to dilema. Myslím si, že nesplnenie povinnosti za rok 2008 nebude sankcionované voči vám ako konateľovi.
Ja by som to riešila pri RUZ za rok 2009, že spolu s RUZ 2009 by som poslala aj RUZ 2008 s vysvetlením o zmenách. Dovtedy sa zápis o predložení objavi alebo aj neobjaví v ZL - na internete si to možete overiť. V r. 2010 sa už nebudete môcť tváriť, že neviete o nepredložení, nakoľko sa tieto povinnosti na internete aj ked s oneskorením objavujú.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Pekný deň, prosím Vás poraďte.
Minulý mesiac som začala robiť účto jednej s.r.o., ktorá vznikla v r. 1996. Zistila som, že oni vôbec neodovzdali ročné závierky do Zbierky listín, Valné zhromaždenie sa taktiež nekonalo.
Neviem čo s tým urobiť, preto prosím o radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana1303 Pozri príspevok
Pekný deň, prosím Vás poraďte.
Minulý mesiac som začala robiť účto jednej s.r.o., ktorá vznikla v r. 1996. Zistila som, že oni vôbec neodovzdali ročné závierky do Zbierky listín, Valné zhromaždenie sa taktiež nekonalo.
Neviem čo s tým urobiť, preto prosím o radu.
Upozorniť ich na porušenie zákona, a zjednať nápravu.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Upozornila som ich a oni taktiež nevedia ako to urobiť, či dodatočne poslať minulé roky (od ktorého roku je potrebné dávať účt. závierku do Zbierky listín?) alebo poslať iba za r. 2008?
Naposledy upravil Jana1303 : 01.10.09 at 12:35
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Nikto nepomôže ????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať