Zavrieť

Porady

nieco s prstom na nohe

ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

petaaaa Pozri príspevok
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Ja si myslím, že by ti pomohla pedikúra...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

tak také niečo som už absolvovala s obidvoma synmi. Liečba bola zdlhavá, ale pomohla. Určite treba ísť ku kožnému lekárovi, mastičky a repík neuškodili, ale ani nepomohli. Jediné čo pomohlo bolo viacnásobné vypaľovanie tekutým dusíkom, čo chvíľu bolí (ako popalenina). Je to nepríjemné, určitú dobu bolestivé, ale jedine účinné. Liečba (podľa rozsahu) trvala niekoľko týždňov, pričom na vypaľovanie chodili raz do týždňa.
Treba to liečiť čo najskôr pretože to určite veľmi bolí a samo to neprejde.
Zásah manikúry neodporučam.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Podľa popisu to môže byť, aj neliečená plieseň.

Jedine (kožný) lekár Ti môže pomôcť. Určite ho čo najskôr navštív, lebo sa Ti to roznesie ďalej a potom to budeš liečiť veľmi dlho, s dlhodobými následkami.

Alebo máš vrastený necht, ktorý sa Ti tiež sám "po domácky" nevylieči.
Nechápem, načo ešte čakáš
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja si myslím, že by ti pomohla pedikúra...
Pedikérka by určite odmietla ošetrovať hnisavé, či inak choré nohy...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

petaaaa Pozri príspevok
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Je to jasná diagnóza - Prst ohnivák.

Znamená to, že ohníva...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Doporučujem , ak to máš "otvorené - teda je tam otvor na vytekanie hnisu- kúp si v lekárni Perubalsám- peruánsky balsam a poriadne si nanes na miesto "otvoru a všade kde je sčervenanie, prekry štvorcom a previaž min na 12 hod- bez otvárania a následne zopakuj. Určite ti to zaberie a zápal ustúpi.
Treba dať pozor balsam je konzistenčne tekutejší - ako med a nakoľko má tmavú hnedú farbu a lepkavú môže zašpiniť oblečenie, ťažko sa čistí.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Chobot Pozri príspevok
Je to jasná diagnóza - Prst ohnivák.

Znamená to, že ohníva...
to sa Ti podarilo!!!
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Pravdepodobne si si strihala nechty na palci a pichla si sa s manikurovými nižničkami. Pokiaľ máš nechet v takom stave, že je začervenaný, hnisá a je opuchnutý , v lekárni si kúpiš, volá sa to Višňovského masť, týmto potrieš palec, ofáčuješ a necháš pôsobiť. Malo by Ti to zmierniť opuch palca, vytiahnuť hnis.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Domáca liečba mastičkami jej nepomôže......
petaaa : Bež k obvodnej lekárke, dá Ti doporučenie chirurgovi a on ťa ošetrí. Ja si myslím, že ti zarastá necht a treba ho vystrihnúť z kože. Ak to zanedbáš, môže ti začať rásť tkz. živé mäso, tak isto ho spôsobuje i dlhodobé máčanie v repíku. V repíku môžeš max 5 minút, nie viac.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Neliečiš sa na cukrovku alebo niekto v rodine? Ja by som si dala skontrolovať aj cukor v krvi...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mne zožltol necht na ľavej nohe na ukazováku bud zájdi za lekárom alebo za niekym kto robí pedikúru.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
mne zožltol necht na ľavej nohe na ukazováku bud zájdi za lekárom alebo za niekym kto robí pedikúru.
Prvým znakom hubovej infekcie nechtu je zmena jeho farby. Necht najčastejšie najprv zožltne, a potom zhnedne. Stane sa hrubším a drsnejším - a zapácha. Za nechtom sa ukladajú rôzne zvyšky odumretých tkanív a drobiaceho sa nechtu. Často sa na ňom objavia biele škvrny. Infekcia sa môže rozšíriť aj na ostatné nechty a dokonca aj na pokožku.
Z hľadiska liečby je hubová infekcia jednou z najťažších stavov.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Bactroban, to je vynikajuca masticka na taketo a podobne zapalove procesy.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
petaaaa Pozri príspevok
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Prestaň v tomto okamihu čítať všetky rady a bež prvý pracovný deň k lekárovi.Toť moja babská rada.

: a hlavne neskúšaj všetko, čo si doteraz prečítala !!!!!!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

alebo ešte chvíľu experimentuj a boj sa lekára, veď po prípadnej otrave krvi ti to už bude potom jedno. Tu sa naozaj dočkáš len babských rád a nik ani najväčšia lekárska kapacita nemôže stanoviť diagnózu a začať liečbu bez toho, aby pacienta videla.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alla66 Pozri príspevok
Domáca liečba mastičkami jej nepomôže......
petaaa : Bež k obvodnej lekárke, dá Ti doporučenie chirurgovi a on ťa ošetrí. Ja si myslím, že ti zarastá necht a treba ho vystrihnúť z kože. Ak to zanedbáš, môže ti začať rásť tkz. živé mäso, tak isto ho spôsobuje i dlhodobé máčanie v repíku. V repíku môžeš max 5 minút, nie viac.

To isté som jej radila v piatok, ešte mala šancu ísť k lekárovi. Uvidíme, možno dá o sebe vedieť.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Tiež si myslím že by si to nemala odkladať a predsa len by si mala navštíviť lekára.Keď si to ty budeš liečiť sama doma môže to trvať dlho a naozaj si môžeš navodiť problémy.Viem aj strach robí svoje,ale ten ti nepomôže..
Niektorý ľudia idú ku doktorovi až v tedy keď už je najhoršie,v niektorých prípadoch ,keď je už neskoro aby sa stým dalo ešte niečo urobiť...Tak chod ku doktorovi, kým nieje ešte neskoro...
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

alla66 Pozri príspevok
To isté som jej radila v piatok, ešte mala šancu ísť k lekárovi. Uvidíme, možno dá o sebe vedieť.
Nuž, čo už. Tu neplatí "kto sa bojí ísť do lesa, nech tam nechodí" (alebo tak nejako podobne?). Návšteva "nepopulárneho lekára" určite pomôže.

"Škoda prísť o peknú nôžku"
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
alla - bola by si prekvapená, ale práve ten peruánsky balsam sme dávali už do takých dekubitov- že keď si pacienta naklonila- tak hnis lial- a bez srandy- práve do takých rán sme ho dávali a liečilo sa to krásne- hoci odumreté tkanivo sa jasne že muselo odstrániť.

A ešte čosi podobné som aj dcére ( myslím ten palec na nohe) liečila práve týmto spôsobom a pomohlo.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
OK ...ale ak má vrastený necht, je potrebné ho vystrihnúť....žiadna mastička tam nepomôže. Najprv je nutné ošetrenie chirurga a potom sa môže liečiť i s mastičkami a krátkym kúpeľom v repíku.
Neviem prečo, ale tieto problémy som mala po každom tehotenstve a viem o čom píšem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať