Zavrieť

Porady

Kto sa može zúčastniť na schôdzi vlastníkov bytov

Ahojte, chcem sa spýtať, kto sa može zúčastniť na zhromaždení vlastníkov bytov. MAli zme zhromaždenie na ktorom sa malo rozhodovať o doležitej veci a jedna pani si tam doviedla synovca. Bez splnomocnenia. rétoricky však veľmi zdatného a ten nám to tam celé rozvrátil aj keď má úplne vymletu hlavu. No ale babkám - tetkám to stačilo....
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ak predpokladáme, že tá pani bola vlastníčkou bytu a teda ona bola na schodzi za svoj byt a doviedla si synovca len ako doprovod, tak proti tomu nikto nemože nič namietať-on hlasovacie právo nemal žiadne a že tam bol len ako doprovod je OK.
Tento istý prípad som zažil aj ja ako hlavná postava.Jedna staršia pani s ktorou som dobre vychádzal ma požiadala aby som s ňou šiel na schodzu, lebo ona velmi nerozumela jednej téme a tak som tam šiel a radil jej...

Nieje na tom nič zlé...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

na schôdzi resp. zhromaždení sa môžu zúčastniť len oprávnené osoby - vlastníci alebo ich splnomocnení zástupcovia. Iné účastníci môžu byť na schôdzi len ak sa tak vlastníci vyslovene dohodnú. Ak bol na schôdzi spolu s vlastníčkou synovec bol tam zrejme iba ako doprovod (možno zo zravotných dôvodov) a nemal právo nie len hlasovať, ale namal žiadne oprávnenie podávať návrhy a ani sa k veci vyjadrovať. Čiže pánko Vám neoprávnene zasahoval do priebehu zhromaždenia. Teoreticky môžete namietať neplatnosť zhromaždenia, pretože právne úkony vykonávala osoba, ktorá nebola oprávnená.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Veď on tam žiadne právne úkony nevykonával.

Môže tam byť s dovolením vlastníkov (ak ho nevykážu) a diskutovať môže tiež s dovolením vlastníkov (ak nediskutujú napr. len po prihlásení sa hlasovacím lístkom a pod.).

Na takej schôdzi sa totiž môžu prerokúvať aj veci, ktoré majú byť pred inými utajené.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jednoducho to nie je verejná schôdza. Prítomní členovia sa rozhodnú. Ak by sa niekto vyjadril že si nepraje prítomnosť synovca resp. osoby ktorá nie je členom SVB tak bohužiaľ...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Tiez si myslim, ze na schodzu vlastnikov bytoveho domu si nemoze dojst len tak hoci kto a sa vyjadrovat ku priebehu schodze. (Zaujimavy je pripad Stanislava 1975, ked si vlastnik dovedie poradcu. Do priebehu schodze poradca nezasahuje iba radi vlastnikovi (vecsinou starsi ludia) ako sa ma vyjadrovat a hlasovat. Neviem ci by aj tento poradca nemal mat suhlas vlastnikov, ze sa moze v priestore konania schodze zdrziavat. Nakoniec, ked by to malo byt len take svojvolne, to si moze, kazdy vlastnik doviest na schodzu aj prezeniem to 50 poradcov) Ako pise p. Elena Navratilova, nie je to verejna schodza, takze suhlasim z nou, ze takato osoba moze byt na schodzi iba so suhlasom vlastnikov.

Co sa tyka zastupovania (zakon ma na mysli asi nepritomneho vlastnika) o tom hovori:

§ 14

(5) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome. Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome môže písomne, s úradne overeným podpisom, splnomocniť inú osobu, aby ho na schôdzi vlastníkov zastupovala. Súčasťou splnomocnenia môže byť aj príkaz, ako má splnomocnenec hlasovať pri konkrétnych otázkach. Splnomocnená osoba sa originálom splnomocnenia preukazuje na začiatku schôdze rade alebo zástupcovi vlastníkov.

Moze tu byt aj taka kombinacia, ze ja ako vlastnik sa schodze zucastnim, dovediem si zastupcu (napr. nejakeho pravnika) a dam mu splnomocnenie podla bodu 5) §14 zakona o vlastnictve bytov (aby nemohol nikto z vlastnikov toho cloveka spochybnovat) a ten sa bude za mna na schodzi vyjadrovat, hlasovat a pod. a ja len budem pasivne sledovat priebeh schodze (nieco podobne ako ked si na sude ucastnik konania dovedie zastupcu-advokata a ten sa za neho vyjadruje).
Naposledy upravil jarecko : 01.05.09 at 11:22
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Podľa zákona sa musí schôdze zúčastniť každý vlastník bytu, nebýtového priestoru v dome, prípadne jeho zástupca, ak ho vlastník poverí zastupovaním na základe overeného podpisu.

Ale, zákon pripúšťa, že ak sa niektorý, vlastník rozhodne zákon IGNOROVAŤ, môže väčšina, prípadne 2/3 vlastníkov bytov , ak to vyžaduje
zákon rozhodnúť aj za jeho byt, bez rozdielu vplyvu jeho názoru na vplyv domu. Podstatný je výsledok hlasovania, rozhodnutia domu, ako celku.

Takže , všetci dobrí ľudia, ktorí bývajú v dome, rozhodnú za všetkých vlastníkov! Tí, ktorý sa schôdze zúčastnili, ale nesúhlasili z návrhom jednoducho súhlasia s predloženým návrhom, musia, ak nesúhlasia, môžu podať odvolanie na súd, aby vo veci sporu, nezrovnalosti rozhodol !!!

Demokracia? Postupný úbytok Ľudstva. A predsa sa množíme! Momentálne rozhodnutie = rovná sa dôsledok pre našich potomkov, ale oni si poradia, možno aj na PORADE.

OK, alebo KO ???
Naposledy upravil sito : 01.05.09 at 12:42
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

majkii Pozri príspevok
na schôdzi resp. zhromaždení sa môžu zúčastniť len oprávnené osoby - vlastníci alebo ich splnomocnení zástupcovia. Iné účastníci môžu byť na schôdzi len ak sa tak vlastníci vyslovene dohodnú. Ak bol na schôdzi spolu s vlastníčkou synovec bol tam zrejme iba ako doprovod (možno zo zravotných dôvodov) a nemal právo nie len hlasovať, ale namal žiadne oprávnenie podávať návrhy a ani sa k veci vyjadrovať. Čiže pánko Vám neoprávnene zasahoval do priebehu zhromaždenia. Teoreticky môžete namietať neplatnosť zhromaždenia, pretože právne úkony vykonávala osoba, ktorá nebola oprávnená.
Nesúhlasím s poslednou vetou, neplatnosť zhromaždenia nieje možné vyhlásiť,pretože synovec nevykonával žiadne právne úkony-je niekde podpísaný alebo niečo také? A to že si ho pani doviedla je jej vec- može sa jej zle chodiť a pod. a proste potrebovala doprovod a to jej nemože zakázať NIKTO, má právo na doprovod.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jarecko Pozri príspevok
Tiez si myslim, ze na schodzu vlastnikov bytoveho domu si nemoze dojst len tak hoci kto a sa vyjadrovat ku priebehu schodze. (Zaujimavy je pripad Stanislava 1975, ked si vlastnik dovedie poradcu. Do priebehu schodze poradca nezasahuje iba radi vlastnikovi (vecsinou starsi ludia) ako sa ma vyjadrovat a hlasovat. Neviem ci by aj tento poradca nemal mat suhlas vlastnikov, ze sa moze v priestore konania schodze zdrziavat. Nakoniec, ked by to malo byt len take svojvolne, to si moze, kazdy vlastnik doviest na schodzu aj prezeniem to 50 poradcov) Ako pise p. Elena Navratilova, nie je to verejna schodza, takze suhlasim z nou, ze takato osoba moze byt na schodzi iba so suhlasom vlastnikov.

Co sa tyka zastupovania (zakon ma na mysli asi nepritomneho vlastnika) o tom hovori:

§ 14

(5) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome. Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome môže písomne, s úradne overeným podpisom, splnomocniť inú osobu, aby ho na schôdzi vlastníkov zastupovala. Súčasťou splnomocnenia môže byť aj príkaz, ako má splnomocnenec hlasovať pri konkrétnych otázkach. Splnomocnená osoba sa originálom splnomocnenia preukazuje na začiatku schôdze rade alebo zástupcovi vlastníkov.

Moze tu byt aj taka kombinacia, ze ja ako vlastnik sa schodze zucastnim, dovediem si zastupcu (napr. nejakeho pravnika) a dam mu splnomocnenie podla bodu 5) §14 zakona o vlastnictve bytov (aby nemohol nikto z vlastnikov toho cloveka spochybnovat) a ten sa bude za mna na schodzi vyjadrovat, hlasovat a pod. a ja len budem pasivne sledovat priebeh schodze (nieco podobne ako ked si na sude ucastnik konania dovedie zastupcu-advokata a ten sa za neho vyjadruje).
Jarečko, to je síce pekné čo píšeš ALE...
... ja chodím pracovne na rozne schodze bytových spoločenstiev( bol som doteraz asi na cca.250) a prax je bohužiaľ taká, že babky sa dajú dosť lahko oklamať( proste nemajú také právne vedomie) a niekedy je fakt rozumnejšie ak tomu daná osoba nerozumie aby si doviedla poradcu, opakujem, dla mojho názoru má na to právo...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Jednoducho to nie je verejná schôdza. Prítomní členovia sa rozhodnú. Ak by sa niekto vyjadril že si nepraje prítomnosť synovca resp. osoby ktorá nie je členom SVB tak bohužiaľ...
Elenka, uvedomujem si, že teraz to že ti budem oponovať, tak si dovolím moc toho( nakolko si tu považovaná za šedú eminenciu tejto problematiky a jednu z najskúsenejších v tejto oblasti tu) , ALE NEMOŽEM s tebou súhlasiť- schodza fakt asi nieje verejná, ale zároveň človek( člen) má právo na doprovod, nevieš, može mať zdravotný problem a pod. a potrebuje doprovod- a ty jej účasti nemožeš zabrániť!!!
Podotýkam, ten synovec tam nevykonal žiadny právny úkon- to že sa mimovolne zapojil do debaty na nejakú tému sa nedá nazvat právným úkonom...


P.S. juuuuj, ale som si dal- teraz ma Elenkin fan-club roznesie na kopytách ...
P.S.2- to slovo na KOPYTÁCH je myslene slangovo, obrazne a nikoho sa tým nechcem dotknúť...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 01.05.09 at 13:12
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Je to vsetko v kompetencii rady, ked ma bytovy dom SVB alebo zastupcu vlastnikov bytov, ked ma spravcu na zaklade zmluvy o vykone spravy aby si to na schodzi zmenezovali a o ludoch co nemaju moznost dokazat pravny zaujem (plnomocenstvo s uradne overenym podpisom) byt na schodzi dali rozhodnut schodzi vlastnikov ci ich ucast je tam dovodna.

Stanislav1975, pisem iba to co je v zakone o vlastnictve bytov.
Ked by som isiel do dosledku tak synovec babku mohol doviest, posadit na miesto, opustit rokovaciu miestnost a po schodzi dojst, babku vyzdvihnut a robit jej doprovod domov, ale ked sa chcel vyjadrovat k programu schodze za babku (nakolko babka nemala take pravne vedomie o veci), mala mu babka vystavit plnomocenstvo a mohol za nu robit ake kolvek ukony.

Ono je to tak ked neide o nic, kazdy je spokojny so vsetkym nikomu nevadi, ze schodzi sa zucastnuju a do problemov vlastnikov hovoria aj ludia co tam nemaju co robit. Ked pride na problem, ze spory medzi vlastnikmi musi riesit sud potom sa zacne zistovat kto, co, ako, lebo sud neazujima, ze tam babku niekto doviedol, ale ci mal opravnenie vystupovat v mene vlastnika atd.

Na tvoj pripad som napisal moznost, ktora je len mojim nazorom a este raz ju zopakujem:
Moze tu byt aj taka kombinacia, ze ja ako vlastnik sa schodze zucastnim, dovediem si zastupcu (napr. nejakeho pravnika alebo poradcu) a dam mu splnomocnenie podla bodu 5) §14 zakona o vlastnictve bytov (aby nemohol nikto z vlastnikov toho cloveka spochybnovat) a ten sa bude za mna na schodzi vyjadrovat, hlasovat a pod. a ja len budem pasivne sledovat priebeh schodze (nieco podobne ako ked si na sude ucastnik konania dovedie zastupcu-advokata a ten sa za neho vyjadruje).

Len je tu byrokraticky problem, ze take plnomocenstvo je potrebne ist overit (podpis splnomocnitela) co tiez je namahave pre babky a za to zaplatit spravny poplatok. Tento cely proces vyznieva ako sikana babiek, dedkov a oberanie ich o peniaze z ich skromnych dochodkov na nejake zbytocne plnomocenstva, bohuzial zakon plati a ustanovenie v §14 bod 5) tiez.
Naposledy upravil jarecko : 01.05.09 at 13:37
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
Podľa zákona sa musí schôdze zúčastniť každý vlastník bytu, nebýtového priestoru v dome, prípadne jeho zástupca, ak ho vlastník poverí zastupovaním na základe overeného podpisu.

Ale, zákon pripúšťa, že ak sa niektorý, vlastník rozhodne zákon IGNOROVAŤ, môže väčšina, prípadne 2/3 vlastníkov bytov , ak to vyžaduje
zákon rozhodnúť aj za jeho byt, bez rozdielu vplyvu jeho názoru na vplyv domu. Podstatný je výsledok hlasovania, rozhodnutia domu, ako celku.

Takže , všetci dobrí ľudia, ktorí bývajú v dome, rozhodnú za všetkých vlastníkov! Tí, ktorý sa schôdze zúčastnili, ale nesúhlasili z návrhom jednoducho súhlasia s predloženým návrhom, musia, ak nesúhlasia, môžu podať odvolanie na súd, aby vo veci sporu, nezrovnalosti rozhodol !!!

Demokracia? Postupný úbytok Ľudstva. A predsa sa množíme! Momentálne rozhodnutie = rovná sa dôsledok pre našich potomkov, ale oni si poradia, možno aj na PORADE.

OK, alebo KO ???
S týmto mimochodom súhlasím a len doplním- vačšinou sa takto postupuje cez babky a dedkov, aby sa nahrabali hlasy a preto som v tejto teme reagoval ako reagoval
Proste babky a deduškov je velmi ale velmi ľahko zmanipulovať a potom sa v baráku dejú veci( kradne sa, zatepluje sa ako chce ) a preto sú takí synovci ako sa píše v úvodnej teme potrebný...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Jarečko, to je síce pekné čo píšeš ALE...
... ja chodím pracovne na rozne schodze bytových spoločenstiev( bol som doteraz asi na cca.250) a prax je bohužiaľ taká, že babky sa dajú dosť lahko oklamať( proste nemajú také právne vedomie) a niekedy je fakt rozumnejšie ak tomu daná osoba nerozumie aby si doviedla poradcu, opakujem, dla mojho názoru má na to právo...
U nás je to tak, že nemajú právne vedomie na schôdzu nechodia, no predsa chodia, preto si vodia na schôdze SPRÁVCU, ktorý na schôdze nechodí a predsa rozhodne, čo mu vyhovuje, aby sa mal dobre, čo dobre, výborne.

Prasacia, sviňačia, alebo onačia chrípka bude mať problémy. V konečnom dôsledku svine zostanú!!!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
U nás je to tak, že nemajú právne vedomie na schôdzu nechodia, no predsa chodia, preto si vodia na schôdze SPRÁVCU, ktorý na schôdze nechodí a predsa rozhodne, čo mu vyhovuje, aby sa mal dobre, čo dobre, výborne.

Prasacia, sviňačia, alebo onačia chrípka bude mať problémy. V konečnom dôsledku svine zostanú!!!
A robíš niečo proti tomu, aby sa to nedialo?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Žiaľ, čo som presadil, využívajú. Aspoň čosi v prospech domu.

No teraz mám len jeden hlas, ale to som mal vždy, aj za komunistov.

Väčšina rozhoduje.

Teraz neviem, či som prasa ja, alebo oni sú svine?

Takže, parnému valcu sa je lepšie vyhnúť.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Inac nikto z vlastnikov sa nemusi schodze zucastnit, ale moze. Je podstatny rozdiel medzi musi a moze. Keby musel a silou mocou nechcel ako ho donutime? Dame predviest policiou? Na zaklade akeho rozhodnutia alebo coho? Keby sa zo zakona muselo povinne zucastnovat schodzi a bolo by to nejako represivne vykonatelne (poslali by sme policiu nech vlastnika-ignoranta na schodzu dovedie), potom by nebol problem so 100% ucastou na schodzi.
Naposledy upravil jarecko : 01.05.09 at 13:50
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sito Pozri príspevok
Žiaľ, čo som presadil, využívajú. Aspoň čosi v prospech domu.

No teraz mám len jeden hlas, ale to som mal vždy, aj za komunistov.

Väčšina rozhoduje.

Teraz neviem, či som prasa ja, alebo oni sú svine?

Takže, parnému valcu sa je lepšie vyhnúť.
Ja ťa chápem, viem, že všetci sa tvária že je všetko OK pohodička a pri tom správca dohodnutý s pár ludmi si robí čo chce- už som zažil, že babka išla tak roztrasená zo schodze, že sa z toho spamatávala 3 dni, čo priam mafiánsky po nej hučali že im nechcela odpísať, čo oni chceli a nakoniec podpísala a niekedy sa to robí aj humánnejšie- babky sa navštívia večer, že treba niečo podpísať, babka dostane do obáločky 5 eur na mliečko a chlebík a takto sa všetko manipuluje
Neviem, ale okrem sita, tu všetci sa vyjadrujú ako by sa také niečo nedialo a všetko bolo OK, pritom ide o nenormálne biznisy- správca nezarába na tom, že ja mu zaplatím 5 eur poplatok za správu za byt, to má akurát tak na leasing, zarába sa na iných vecičkach( zateplovanie, opravy a pod.) vieme ako sa manipulujú schodze, falšujú podpisy, ale všetci akože pohodička, ticho-alebo potom fakt majú všetci slušné baráky(?)
A tu chceme zabránit niekomu si zobrať synovca na pomoc...
Takže dík sitovi za názor a že sa nebál napísať ako to je...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jarecko Pozri príspevok
Inac nikto z vlastnikov sa nemusi schodze zucastnit, ale moze. Je podstatny rozdiel medzi musi a moze. Keby musel a silou mocou nechcel ako ho donutime? Dame predviest policiou? Na zaklade akeho rozhodnutia alebo coho? Keby sa zo zakona muselo povinne zucastnovat schodzi a bolo by to nejako represivne vykonatelne (poslali by sme policiu nech vlastnika-ignoranta schodze dovedie), potom by nebol problem so 100% ucastou na schodzi.
Jarečko maš pravdu a teraz ja poviem opačný prípad- dojde babka na schodzu, donesie si zo sebou synovca a vedenie schodze sa rozhodne, že ho tam nechcú( ako si ty citoval zákan akože) a on neodíde a teraz sa pýtam ja- dáme ho vyviesť zo schodze? Vačšinou sa to robí v tom dome a to je verejný priestor a dokonca tam je na pokyn členky -čo urobíš? Tie priestory sú verejné,netreba tam ani previerku NBÚ ani nič také
Jedine možeš zrušit schodzu, ale nemáš ako ho odtial dostať...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja len žasnem... odporúčam každému domu mať založené SVB. Toto čo tu čítam mi je absolútne cudzie a ani by ma nenapadlo niečo také. Keď si chce niekto zavolať aj synovca so sebou na schôdzu nech odovzdá splnomocnenie na začiatku schôdze a nech hlasuje a vyjadruje názory v mene vlastníka. V živote som nepočula aby sa "kupovali" po večeroch hlasy v obálke. Veď čo sa týka zatepľovania a iných vecí zákon určuje aj formu hlasovania a vyslovene to nie je dovolené písomnou formou. To môže tvrdiť skutočne len neznalý zákona. A ak je správca odkázaný kupovať a falšovať hlasy, zápisnice... aj tam je zákonom vymedzené čo správca môže a čo nie. Ani nemyslím že toto chce čítať zadávateľ témy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Jarečko maš pravdu a teraz ja poviem opačný prípad- dojde babka na schodzu, donesie si zo sebou synovca a vedenie schodze sa rozhodne, že ho tam nechcú( ako si ty citoval zákan akože) a on neodíde a teraz sa pýtam ja- dáme ho vyviesť zo schodze? Vačšinou sa to robí v tom dome a to je verejný priestor a dokonca tam je na pokyn členky -čo urobíš? Tie priestory sú verejné,netreba tam ani previerku NBÚ ani nič také
Jedine možeš zrušit schodzu, ale nemáš ako ho odtial dostať...
Tie priestory kde sa konajú schôdze ak sú v dome tak sú spoločnou časťou domu a sú neverejné. Babka ak si dovedie na schôdzu synovca a chce aby ho nikto nemohol vyviesť ani vykázať tak si vybaví splnomocnenie pre synovca. Prečo by mala byť spoločná časť domu verejná?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Stanislav1975
vobec nie som proti tomu aby si babka niekoho zobrala, ale o tom ako by to malo zo zakona o vlastnictve bytov byt aby ten co si ho tam zobrala nebol persona non grata (neziaduca osoba) a to je rozdiel.

Ty nechces pochopit, ze ten synovec mal mat plnomocenstvo, ked chcel babku nejakou formou zastupovat. Doniest overene plnomocenstvo sa mi zda uz bolo pre babku zatazujuce a nepovazovali to so synovcom za potrebne. Podla teba asi stacilo ked babka prehlasila slovne, ze ju zastupuje a vec bola vybavena.

Keby doslo uvediem priklad na hlasovanie o uvere, synovec by hlasoval za a po case by doslo k nejakym problemom az sudnym sporom a babka by prehlasila, ze ona mu ziadne prava ju zastupovat nedala, bol tam len tak, ze jej robil doprovod. Samozrejme pisomne plnomocenstvo niet ziadne a teraz nech si zastupcovia bytoveho domu zhanaju svedkov ako to bolo. U nas na Slovensku ludia radi chodia svedcit asi tak ako sa aj zucastnuju schodzi. Takze o tom to je a nie, ze niekto chce branit synovcovi zastupovat babku, ale nech to bude lege artis (podla zakona)
Naposledy upravil jarecko : 01.05.09 at 14:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať