Zavrieť

Porady

Zvýšené CRP

Dobry den prajem,

mal uz niekto z Vas zvysene hodnoty CRP(krvné testy), bez toho aby bol chorý a niečo ho bolelo?Co mu nakoniec zistili?
Chystam sa na viacere lekarske prehliadky, aby zistili pricunu.
Chcem vediet ci sa niekto s tym stretol a aka bola pricina.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Erika H Pozri príspevok
    Dobry den prajem vie niekto odpovedat na crp, mam teploti 39-38,som po operacie kolena v auguste ma operovaly a zistily ze mam obojstrannu posttraumatcku gonartrozu,uz tizden mam teploty a hrozne ma boli to koleno. Dakujem za odpoved.
    Akú hodnotu CRP máš? ..odkedy?..vie o tom tvoj operatér? ...ale to je aj jedno okamžite k lekárovi, môže to byť veľmi vážne. Nechcem ťa strašiť, ale viem veľmi dobre o čo hovorím...napísala si málo info..,ale CRP má byť do 5

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Adka 27 Pozri príspevok
    Dobry den prajem,

    mal uz niekto z Vas zvysene hodnoty CRP(krvné testy), bez toho aby bol chorý a niečo ho bolelo?Co mu nakoniec zistili?
    Chystam sa na viacere lekarske prehliadky, aby zistili pricunu.
    Chcem vediet ci sa niekto s tym stretol a aka bola pricina.
    Dakujem
    Adka, CRP býva zvýšené pri zápalových procesoch, ktoré v tele prebiehajú. Môže to byť zápal hocičoho, a nemusí to ani bolieť.
    Záleží aj od toho, ako veľmi je to zvýšené. Môj syn mal napr. problémy pri močení, rezalo ho a pálilo pri cikaní. Na druhý deň som s ním hneď išla ku lekárovi (nakoľko viem čo zápal ľadvín obnáša-od malička chodím pravidelne k nefrológovi, a zápal takéhoto druhu mám už viac-krát za sebou). Detský lekár mu urobil odber na CRP, vtedy ho mal len malinko zvýšené, no napriek tomu ho poslal na vyšetrenie do nemocnice. Tam ho ihneď hospitalizovali, a na druhý deň mal CRP už niekoľko-krát zvýšené. Tak si tam troška poležkal .

    Adka 27 je offline (nepripojený) Adka 27

    Adka 27
    manus Pozri príspevok
    Adka, CRP býva zvýšené pri zápalových procesoch, ktoré v tele prebiehajú. Môže to byť zápal hocičoho, a nemusí to ani bolieť.
    Záleží aj od toho, ako veľmi je to zvýšené. Môj syn mal napr. problémy pri močení, rezalo ho a pálilo pri cikaní. Na druhý deň som s ním hneď išla ku lekárovi (nakoľko viem čo zápal ľadvín obnáša-od malička chodím pravidelne k nefrológovi, a zápal takéhoto druhu mám už viac-krát za sebou). Detský lekár mu urobil odber na CRP, vtedy ho mal len malinko zvýšené, no napriek tomu ho poslal na vyšetrenie do nemocnice. Tam ho ihneď hospitalizovali, a na druhý deň mal CRP už niekoľko-krát zvýšené. Tak si tam troška poležkal .
    Ano,viem, ze to moze byt zapal hocicoho.Hodnota bola 31 prvykrát a druhýkrat 40..Viem ze ma byt do 5.
    Dakujem Ti..Nabuduci tyzden si obeham lekarov a uvidim

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Adka 27 Pozri príspevok
    Ano,viem, ze to moze byt zapal hocicoho.Hodnota bola 31 prvykrát a druhýkrat 40..Viem ze ma byt do 5.
    Dakujem Ti..Nabuduci tyzden si obeham lekarov a uvidim
    Tak to je už dosť vysoko. Áno, treba si pobehať tie vyšetrenia čím skôr, keď sa to zvyšuje.
    Želám ti veľa šťastia, a až ťa moc nenaháňajú . Hlavne nech majú pre teba len dobré správy
    Pekný deň, Mária

    porada22 je offline (nepripojený) porada22

    porada22
    Ja ho mám na krížky, pochodila som gyndu, reumatológa, endokrinológiu,
    kardiológiu a nič. Tak som to nechala tak, ale myslím, že by som si to mala ísť overiť v akom stave je to teraz. Niekde som dočítala, že to môže byť aj
    zo stresu, tak neviem.

    Adka 27 je offline (nepripojený) Adka 27

    Adka 27
    Ako dlho si ho mala zvysené a kolko?
    Tiez je pravda, ze sa vzdy stresujem, ked idem k lekarovi.:-)
    Dakujem

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Adka 27, je pravda, že CRP je zvýšené pri zápalových procesoch,ale treba sa pozrieť aj na FW. Mne sa zvýšil až na 315 pri ASK kolena. 8 druhov antib. mi miešali a ledva mi zachránili nohu a potom život. Na jeden druh antib. som dostala anafylakt. šok. Potom pomaly začal klesať, ale každý druhý, tretí deň mi to kontrolovali. Poležala som si v nemocnici skoro 2 mesiace. Odpoúčam ti, aby si sa nedala odbyť od lekárov. Treba nájsť ohnisko. Môžu to byť mandle, zuby, vaječníky, hoc aj žlčník aj keď nebolí. Želám všetko dobré.

    klarissa je offline (nepripojený) klarissa

    klarissa
    Ja mám zvýšené CRP na 80-90, cítim, že ma bolia všetky kĺby, ale pred rokom mi nič
    nezistili, tak neviem, myslím si, že mi CRP ani nekleslo, uvidíme čo to prinesie.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...nečakaj a choď k obvodnému lekárovi a ten by ťa mal poslať na odborné vyšetrenia hoci Ťa ako píšeš nič nebolí, to CRP tam nie je len tak.

    skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

    skatarinas
    Mňa 13.5. pustili z nemocnice, kde ma prijali v piatok 8.5. z vysokými teplotami 39,5°C, ktoré trvali od utorka. Striedali sa mi strašné zimnice s príšernými horúčavami. Pri prijatí v nemocnici som mala v moči hnis, krv, bielkoviny, z krvi CRP 156, sedimentáciu neviem, ale vraj tiež vysokú, keď ma prepúšťali mala som CRP 36. Dostávala som 3 antibiotiká, 2x1 Ospexin, 3x2 Entizol, 1x do žily ( názov neviem)Dnes ma začalo bolieť hrdlo a teplotu mám 37°C. Zajtra chcem ísť do práce :-(

    skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

    skatarinas
    Ďakujem, len neviem čo s nimi od radosti, teplota mi pomaly stúpa (37,3°C), mám sa dožadovať ďalších vyšetrení, alebo sa na to vykašľať - veď to prejde :-)?

    Erika H je offline (nepripojený) Erika H

    Erika H
    Dobry den prajem vie niekto odpovedat na crp, mam teploti 39-38,som po operacie kolena v auguste ma operovaly a zistily ze mam obojstrannu posttraumatcku gonartrozu,uz tizden mam teploty a hrozne ma boli to koleno. Dakujem za odpoved.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Erika H Pozri príspevok
    Dobry den prajem vie niekto odpovedat na crp, mam teploti 39-38,som po operacie kolena v auguste ma operovaly a zistily ze mam obojstrannu posttraumatcku gonartrozu,uz tizden mam teploty a hrozne ma boli to koleno. Dakujem za odpoved.
    Erika, no a čo nejdeš do lekára. Zvýšené resp. vysoké teploty znamenajú zápal v organizme. A kedže si po operácii kolena a ťa bolí tak zápal očividne prebieha tam.
    A aká je vlastne tvoja otázka?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ja mávam zvýšené CRP z chronickej pankreatitidy (aj keď necítim,že by ma niečo bolelo) alebo aj vtedy keď mám v kĺboch zápal ale to viem sama,že ano vtedy mam zapal a CRP by to 100% preukázalo...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ej , ale dobré výsledky máte .....

    TABUĽKY VŠETKÝCH VYŠETRENÍ v laboratóriách

    http://www.edusan.sk/lekar/tabulky_lek.htm

    Poznámka: Uvedené referenčné hodnoty sú len orientačné, každé laboratórium uvádza svoje vlastné referenčné hodnoty, ktoré sú smerodajné pre hodnotenie výsledku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.