Zavrieť

Porady

Zapal trojklanneho nervu

Dobry den,chcela by som vas poprosit,kto mi vie o tomto ochoreni cokolvek napisat,nech napise.Je to vazne?Moja mamka ho dostala a hovori ze tie bolesti by nepriala nikomu.Ako pomoct?
Za vsetky odpovede dakujem
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Skus si vyhladat na nette priamo cez vyhladavace google.com, dunco.sk a pod. je tam toho velmi vela popisaneho o tom len treba citat
mamine prajem skore uzdravenie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Sú zrejme rôzne prejavy zápalu, má aj ochrnutú polovicu tváre?
http://primar.sme.sk/c/4117215/boles...trigeminu.html
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Vážne to môže byť pokiaľ sa okamžite nezačne s liečbou...liečba trvá dlhšie, ale väčšinou býva úspešná...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

syrik Pozri príspevok
Vážne to môže byť pokiaľ sa okamžite nezačne s liečbou...liečba trvá dlhšie, ale väčšinou býva úspešná...
Určite to treba liečiť, lebo môžu ostať trvalé následky...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

http://www.porada.sk/t62121-trojklanny-nerv.html
Našla som veľa odkazov na plody bazy čiernej - vraj pomáhajú pri zápaloch trojklanného nervu: "Jinak, v jedné staré knížce o bylinkách jsme se dočetli o bylinkáři, který na trojklanný nerv doporučoval sušené plody černého bezu - bazy čiernej. Moje žena ho používá buď jako čaj, denně půllitr horké vody a do něj lžičku sušených plodů. A nebo jako nálev - do 6 lžic studené vody jednu lžičku sušených plodů a lžíci koňaku, brát jednou denně před spaním. Asi to mé ženě pomáhá, protože ty záchvaty nejsou tak silné."
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

Dakujem vsetkym za odpovede a povzbudenia.Citala som si o tom na internete.Teda nasla som taku stranku,kde ludia o tom pisali ze to moze trvat niekolko rokov alebo ze sa to moze vratit.Aleboze moze mat nador.Som z toho vystrasena.O baze som jej hovorila aj o salvii a lubovniku.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja s tým bojujem už 10 rokov. Za tú dobu som prišla o takmer všetky zuby na pravej strane tváre, pretože to vždy vyzeralo akoby ma boleli zuby. (tú bolesť nikomu neprajem) Zmenila som zubára, dokonca som k tomu novému cestovala takmer 100 km a ten mi doporučil urobiť neurologické vyšetrenia, pretože už vtedy som začala pociťovať nekontrolovateľné ťahy až k ústam. Potvrdil sa už chronický zápal trojklanného nervu, ale musím priznať dodnes mi nezistili čo ho dráždi. Robili mi aj CT vyšetrenie a nič. Už som niekedy nevedela či ma bolí pravá mandľa, či zuby, ucho a dokonca bolesti šli až do ramena. Teraz som mala takmer rok pokoj ale ak si nedám pozor vracia sa to späť. Ja som začala byť citlivá na prievan (stačí mi jedna cesta autom a sálanie vzduchu s klimatizácie to už nehovorím o cestovaní nejakou hromadnou dopravou v letných horúčavách, keď sú okná otvorené na všetkých stranách ). Dokonca sa mi potvrdilo, že si musím dávať pozor aj na slniečko (treba pri pobyte na ňom dať si klobúčik proti slnku aby priamo nepálilo (u mňa na pravú stranu líca)) Zatiaľ našťastie to zvládam liekami, ktoré pomáhajú keď sa začnú prvé príznaky bolesti tak treba ten nerv tlmiť, inak by mohlo dôjsť k k ľudovo povedané vykriveniu úst a narušeniu tej strany kde nerv provokuje. Dôjde k ochabnutiu svalstva, ktoré sa ťažko potom dostáva do pôvodného stavu, kde je potom problém nielen estetický ale aj funkčný. Žiaľ mne lekárka povedala, že je to dlhodobý problém, alebo ak je to podchytené neskoro tak už na stálo. Môj príspevok je troška dlhší ale chcela som vysvetliť tým, ktorí s tým majú problém a ešte ho neriešia, ako to je.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nadviažem na túto tému, lebo by som sa chcela dozvedieť, čím sa dá predísť tomuto ochoreniu, keď sú príznaky ešte len slabé. Už som bola raz na neurologickom vyšetrení, kvôli krčnej chrbtici, cca dva roky dozadu a tam som spomenula, že niekedy mi ťahá na pravej strane líca na sánke, akoby som žula citrón, dokonca som mala pocit tŕpnutia kútika úst, ale na ľavej strane. Pani doktorka sa pozrela na mňa spredu, povedala, že ústa sú rovno, že nič nevidí, a bolo. Teraz sa mi to zhoršuje, denne niekoľkokrát cítim také ťahanie na kĺbe sánky, na dotyk je to citlivé, mierne bolestivé, ale stále mám nepríjemný pocit okolo ucha, akoby mi tam bolesť mierne vyžarovala. Na líci to tupo pobolieva a vnútri, tam, kde som mala mandľu, aj trochu štípe, ale cítim, že to ťahá skôr okolo ucha. Aké lieky si môžem dať? Panadol? Alebo nahrievať pravú stranu tváre? Nechcem ísť k lekárke, nenávidím tie čakárne a vôbec, že sa niekomu musím sťažovať. Podľa toho, čo mi povedala pred dvomi rokmi, som pochopila, že kým mi kútik neovisne, nič mi nie je.
0 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

ja uz osem mesiacov bojujem s trojklannym vystriedal som dvoch neurologou a jeden trvdi ze to mam s krcnej "podla magnetickej rezonancii" a druhy ze to stym nema noc spolocne tak ako to je obaja su studovany a takto sa nezhodnu?Tegretol celkom dobre zabera ale dokedy no uvidime zda sa mi ze si este zabojujem,klima a prievan je hlavny akter zhorseniu sa stavu a teraz ide to fajn pocasie no kapucnu si prisijem asi k hlave )
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

falconpatrol Pozri príspevok
ja uz osem mesiacov bojujem s trojklannym vystriedal som dvoch neurologou a jeden trvdi ze to mam s krcnej "podla magnetickej rezonancii" a druhy ze to stym nema noc spolocne tak ako to je obaja su studovany a takto sa nezhodnu?Tegretol celkom dobre zabera ale dokedy no uvidime zda sa mi ze si este zabojujem,klima a prievan je hlavny akter zhorseniu sa stavu a teraz ide to fajn pocasie no kapucnu si prisijem asi k hlave )
Zaujal ma tvoj príspevok, lebo aj ja mám veľké problémy s krčnou chrbticou a také silné bolesti, krátkotrvajúce a záchvatové mi už aj pred 25 rokmi vystreľovali do hlavy cez krk a popri uchu. Teraz sa opakujú častejšie a intenzívnejšie, bolesť ma skláti už aj na zem. Nie som nejaká citlivka, znesiem dosť, ale toto je neopísateľné. Prejde chvíľka a je po všetkom. Ale to tŕpnutie a pocit chladu na líci mávam len v poslednom čase. To je iné. Ako by to súviselo s krčnou chrbticou, neviem, preto mi prosím ťa napíš, ako ti tá druhá neurologička vysvetlila súvis krčnej chrbtice s trojklaným nervom.
1 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

tak aj ja som bol prekvapeny ako to moze suvisiet ale povedala ze to je tym,na magneticku ma poslala s tym ze trojklanny a pozret ho od korena az po zakoncenie na tvari +krcna a mozog,vsetko bolo OK a okrem krcnej tam to bolo tak ze cela krcna je nafigu 3/4 stavec su zmeny a 5/6 a 6/7 su vyrastky ktore tlacia na vak miechy.Doktorka si pozrela zaver a hned mi povedala ze to je pes zakopany ja som sa pytal ako je to mozne ze skrcnej?ona len tolko ze 100percent,verim jej je tu unas v LV ozaj spicka a na diagnozy je super.Ona mi len tolko povedala ze su urcité choroby ktore vznikaju s krcnej chrbtici a ze 3/4 stavec moze vyvolat bolest trojklanneho nervu ,bolesti zubov ucha a tak a ono to je jedno z druhym.Ja to neviem tak povedat ona to tak odborne
Takze ja este chystam tretieho neurologa pretoze ja chcem liecit obe veci naraz ak to je mozne tento trojklanny nerv je na dlho a krcna nepocka tiez.Ta co mi tvrdi ze to je skrcnej je tak vytazena ze knej sa dostat je hroza dovolenka na dva dni a ked som mal vedlajsie ucinky liekov ako Hotamin a podobne inekcie no jednoducho som sa nevedel dostat knej a objednat sa dalo az za mesiac strasne

a este som zabudol mne trpne sánka od ucha po prvu stolicku dole a niekedy citim trpnutie horneho zuboradia.
Naposledy upravil falconpatrol : 13.10.10 at 19:33
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

falconpatrol Pozri príspevok
tak aj ja som bol prekvapeny ako to moze suvisiet ale povedala ze to je tym,na magneticku ma poslala s tym ze trojklanny a pozret ho od korena az po zakoncenie na tvari +krcna a mozog,vsetko bolo OK a okrem krcnej tam to bolo tak ze cela krcna je nafigu 3/4 stavec su zmeny a 5/6 a 6/7 su vyrastky ktore tlacia na vak miechy.Doktorka si pozrela zaver a hned mi povedala ze to je pes zakopany ja som sa pytal ako je to mozne ze skrcnej?ona len tolko ze 100percent,verim jej je tu unas v LV ozaj spicka a na diagnozy je super.Ona mi len tolko povedala ze su urcité choroby ktore vznikaju s krcnej chrbtici a ze 3/4 stavec moze vyvolat bolest trojklanneho nervu ,bolesti zubov ucha a tak a ono to je jedno z druhym.Ja to neviem tak povedat ona to tak odborne
Takze ja este chystam tretieho neurologa pretoze ja chcem liecit obe veci naraz ak to je mozne tento trojklanny nerv je na dlho a krcna nepocka tiez.Ta co mi tvrdi ze to je skrcnej je tak vytazena ze knej sa dostat je hroza dovolenka na dva dni a ked som mal vedlajsie ucinky liekov ako Hotamin a podobne inekcie no jednoducho som sa nevedel dostat knej a objednat sa dalo az za mesiac strasne

a este som zabudol mne trpne sánka od ucha po prvu stolicku dole a niekedy citim trpnutie horneho zuboradia.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a vysvetlenie. Aspoň viem, že príčina môže byť aj v krčnej chrbtici, takže predsa len pôjdem znovu k tej neurologičke, aj keď nerada. Snáď ma neodbije znovu tým, že nemám ešte viditeľne spustený kútik, aj keď ja to občas tak trochu vidím.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Google ma nesklamal, niečo som našla tuto http://slnieckova.sk/p/4-headove-zony/, bude to tretí krčný stavec, citujem:
Ku každému stavcu môžeme priradiť funkcie orgánov a orgány, ktoré sú pri jeho poruche nedostatočne inervované a zásobované energiou. Keďže ku každému stavcu je priradených viacero orgánov, príčinu a ujasníme až priamou komunikáciou s pacientom podľa ďalších príznakov. Nižšie uvedený opis stavcov a im priradeným orgánom, teda aj nervovým prepojeniam, pridávame aj možné primárne príznaky, alebo stavy, ktoré môžu nastať pri nedostatočnosti nervov.
Krčná chrbtica (krčné stavce)

* C1 - prvý krčný stavec - atlas: zásobenie hlavy krvou, mozog, ucho, kosti tváre, tiež korunná čakra;
Príznaky - bolesti hlavy, nervozita, nespavosť, prechladnutie, vysoký krvný tlak, migrény,
duševné zrútenie, chronická únava, závrate
* C2 - axis: oči, uši, jazyk, čelo, dutiny, tiež čakra tretieho oka;
Príznaky - ťažkosti s dutinami, alergie, škuľavosť, slepota, očné problémy, bolesti v ušiach,
zlé vyslovovanie, hluchota, mdloby
* C3 - líca, vnútorné ucho, zuby, trojklanný nerv, čeľuste;
Príznaky - neuralgia, zápal nervu, akné, ekzém
* C4 - nos, uši, pery, eustachova trubica;
Príznaky - senná nádcha, ružienka a ostatné katary, nahluchlosť, zápaly uzlín, nosné mandle
* C5 - hlasivky, žľazy na krku, hrtan, tiež krčná čakra;
Príznaky - laryngitis, zápal hrtana, bolesti v krku a ostatné nosné ťažkosti, chrčanie
* C6 - svaly krku, ramená, mandle;
Príznaky - strnutie krku, bolesť v hornej časti ramena, angína, hlučný kašeľ, záškrt
* C7 - štítna žľaza, lakte, tiažové vačky v ramenách;
Príznaky - zápaly tiažových váčkov, prechladnutie, štítna žľaza, struma.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ten, kto mal zápal trojklanného nervu, vie, čo je to za bolesť, ja som počas liečby vôbec nevychádzala z domu, keď som vetrala, bola som v inej miestnosti, pomohli mi obstreky a tablety Lyrica, ktoré mi dal neurológ. Odporúčam držať v teple, nie teplé obklady, len teplé prostredie a žiadať neurológa o nasadenie liečby. Každému zaberajú iné lieky, odborný lekár by mal sám posúdiť, ktoré sú pre pacienta najvýhodnejšie.
1 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

Kvaka-presne ja som tej istej mienky a to potom co som tiez cital clanky ktore stavce co sposobuju,dokonca este pred 4mesiacmi som pisal do istej New Yorskej nemocnici kde sa zaoberaju ciste len s chrbticou na ich flash obrasku ked kliknes na stavec vypise mozne choroby,tak som im napisal ci je to tak a potvrdili mi to.To len unas su lekary ktory chudaci sami nevedia co maju robit kde poslat cloveka,a ako liecit to smojej skusenosti od prveho neurologa liecil ma len tak cez dvere skusila namne ten isty liek co berem teraz a nepomahal a je jasne ze mi dala velmo slabu davku a to len na vecer (vtedy 150 mg a teraz 2x600mg) trosku skusenejsi lekar a davka je hned vyssia a zabera nie na 100 percent ale je to lepsie ovela.
Tebe by som odporucil ak pojdes neurologovi pytat sa na magneticku rezonanciu,neviem ci ti taketo vysetrenie bolo robene a to komplet mozog,centralna nervova sustava a krcna nech ti pozru ci v miestach kde je trojklanny nemas zapal,nejaky "nador" alebo nieco co moze provokovat vybíjanie sa nervu najcastejsie to zvykne byt ze sa cieva pri mozgu dotyka nervu co sposoby vystrelujucu bolest, bolest trojklanneho nervu sposobuju dve veci a to ked nan nieco tlaci alebo ked neni urcena pricina co najcastejsie spravi prievan ale vtomto pripade to moze byt aj krcny stavec,je to najistejsie ked to vysetrenie podstupis a mas presny popis toho co sa tam deje,krcne stavce je krasne vidiet ako su natom ja som sa az cudoval ze ako elektrikar som vedel presne ktory je zle bez popisu."Sice sa vravi ze elektrikar musi vedet vsetko co ide na elektrinu "

ondrejvla-jasne kazdemu ine zabera alebo sa pise ako prvy liek sa podava carbamazepin alebo Lyrica ja som bral aj Lyricu od toho prveho neurologa ale zas len rano vecer najslabsiu davku a citil som po tyzdni zmeny a ked som jej vravel na kontrole ze je to lepsie hned mi kazala vysadit ze uvidime ako bude no nato som ju poslal kvode a isiel ktej druhej.Lyrica je dobra a zabera u 80 percent pacientov a dokonca aj lieci pocit uzkosti a depresivne stavy co som mal popri tej chorobe lebo ako vravis kto nezazije trojklanny nerv neveri ako to moze bolet mna v praci stym natahuju "to tak boli?".Trubky
Naposledy upravil falconpatrol : 14.10.10 at 06:55
0 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

ondrejvla Pozri príspevok
Ten, kto mal zápal trojklanného nervu, vie, čo je to za bolesť, ja som počas liečby vôbec nevychádzala z domu, keď som vetrala, bola som v inej miestnosti, pomohli mi obstreky a tablety Lyrica, ktoré mi dal neurológ. Odporúčam držať v teple, nie teplé obklady, len teplé prostredie a žiadať neurológa o nasadenie liečby. Každému zaberajú iné lieky, odborný lekár by mal sám posúdiť, ktoré sú pre pacienta najvýhodnejšie.
chcem sa spytat o ake obstreky sa jednalo a v akych davkach si brala Lyricu,dakujem.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

ahojte, hlasim sa pravdepodovne s rovnakou diagnozou, ale zatial len pravdepodobne lebo sa mi to nezda a preto chcem vediet od vas dajake informacie. Mne sa tato bolest stiplava objavila asi 7 rokov dozadu ako si matne spominam, len sem tam a pred 3 rokmi zacala kazdy den. Potom som ostala tehotna a pocas tehu a kojenia vobec nic nebolelo.Ani naznak a po ukonceni kojenia znova.U mna je to prava strana, stipe to, boli akoby som dostala preplesk, ale nie je to hrozna bolest ako site pisali podaktori a co som i citala ine diskusie.
Tuto noc som vsak pocitovala nenormalny tlak na ucho, uzlinu, ked lezim je to najhorsie. Cez den to rozhybem, rozcvicim.
Bola som u zubara, osmicky o vraj nie su, neurologa a ten vraj Costenov syndrom aj s trojklanym nervom. No a chcela som magneticku, a on ze naco aj tak vraj tym nic nezistim, ze je to ono. Uzivam Movalis, ten zabera ale mne staci aj Ibalgin a neboli, co si mslim pri trojklanom by nezbral, vam zaberal?
Nakolko sa to tiahne dlhodobejsie, tiez mi to nesedi, trojklan boli hned a naraz, ci to zacina postupne?
aj krcna chrbtica pobolievala niekoho z Vas? mna nie.
netusim akym smerom sa mam uberat.
zajtra idem obvodacke nech mi spravi odber krvi ci nemam dajaky zapal ORL mam negativne, ja uz vazne neviem akym smerom ist, co ziadat ake vysetrenie?
tu magneticku jej tiez pripomeniem...prosim o rady,dakujem
0 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

tak podla mna magneticka neni zla vec moze to byt od hocicoho a ked to tam je magneticka ukaze,analgetika su umna osobne tak vselijak ale ako mi nasadili spravny liek Tegratol pouzivam Ibalgin alebo Panadol,ibalgin ked ma stoho zacnu zuby bolet a panadol ked citim trpnutie a take typicke pre mravencenie a tak.U mna zistili aj problemy s krcnou krk ma nebolieva ale hlava to skoro kazdy den ale to robi scasti aj Tegretol co som ochotny pretrpet neni to az tak velmo a Ibalgin je OK.Ked som nebral Tegretol no vtedy mi nezaberali skoro ziadne lieky na bolest bolo to zle,no ale u kazdeho pacienta to moze byt inak.V takychto pripadoch musis prejst cez vsetky vysetrenia zubar,krcny,neurolog bohuzial len vylucovacou metodou vedia stanovit ci je to trojklanny nerv ale magneticka ti ukaze cely obraz co kde je a ked je tam nieco tak je fajn moze sa ist liecit.vela stastia.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

a so zubami si nemal problem? mna neboli ani hlava, ani chrbat,nic.az na tu sanku.mam ju rochu vraj dolava, a aj som raz spadla v tme a treskal som si ju tak je to mozno posunute, ale tak dlho? mna to boli akokeby buchnute nieco a treba to rozhybavat, a pri tom rozhybavani musim jemne lebo ma to stipe, ked viac myknem je to neprijemne. ale dam ibalgin a je to, neboli.a u teba to boli asi horsie vsak? aka je to asi bolest?
no neviem, chcem si byt ista diagnozou, som zvedava na obvodacku.
0 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

tak mne to zacalo prievanom zrejme lebo magneticka ukazala setko OK,boleli ma horne zuby a spodny predny spicak to vsetko na jednej strane logicke som isiel zubarke a ta ze mala by ist jedna korenovka von tak som nechal vybrat to mi vyustilo na silny zapal v rane a silna bolest zubov az za ucho nasledne mi ranu skrabali sest dni a vtedy mi zacalo pichanie do oka ako ked mas mihalnicu tam trpnutie sanky a bolest zubov to sa tak miesalo raz to raz to a dokola nemalo to konca ked som lezal vsetko ustalo.Ja som bol u zubara kazdy den az kym konecne neurolog mi nedal Tegretol ktory zabral tak ze dnes poviem a celkom fajn sice ked ma prefuka vietor a to staci len chvilka uz aj citim ze sa to jemne vracia ale dva dni a zas sa to ukludni,neurolog vravel ze taketo veci sa velmi dlho liecia zavisi ako je to poskodene ako rychlo sa to da liecit ja som styri mesiace len bludil po lekaroch,je to bolestive trojklanny sice som nepatril medzi tych co popisuju obrovske slehy na tvar.Umna tu najvecsiu bolest zohral ten zapal nasledne skrabanie to bolo najhorsie a vsetko rozdrazdilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať