Zavrieť

Porady

Samozber jahôd

Začala sezóna jahôd. Prosím, neviete mi poradiť, kde by som si samozberom mohla zaobstarať jahody ? Od Žiliny po Trnavu. Kedysi sme chodievali /hlavne železničiari/ do Veselého pri Piešťanoch, Čachtíc, Bánoviec nad B.,... ale neviem či tento systém ešte funguje. Ak viete vo Vašom okolí o takejto možností dajte vedieť...čím skôr, kým je to aktuálne...Ďakujem.
Usporiadat
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ak by si chcela v okolí Malaciek ta by som poradila
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

Ostratice, Návojovce ... pozri www.fructop.sk, sú tam uvedené aj ceny a termíny, kedy sa oberá.
Naposledy upravil HankaH : 28.05.09 at 07:57
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
Ježko Pozri príspevok
Začala sezóna jahôd. Prosím, neviete mi poradiť, kde by som si samozberom mohla zaobstarať jahody ? Od Žiliny po Trnavu. Kedysi sme chodievali /hlavne železničiari/ do Veselého pri Piešťanoch, Čachtíc, Bánoviec nad B.,... ale neviem či tento systém ešte funguje. Ak viete vo Vašom okolí o takejto možností dajte vedieť...čím skôr, kým je to aktuálne...Ďakujem.
Ked nemas problem so vzdialenostou - tak Ostratice pri Banovciach , alebo Skačany za Návojovcami , a tam sú od rana 6,00 hod. každy den aj sobota nedela . Funguju , aj ja som bola , ale samozber 1,10 eur / kg , nevadí ?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Medzi Trnavou a Piešťanmi: Borovce, Madunice, Veselé...v Trnavsku sú inzeráty s č.t. ..treba pozrieť
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

aj v Čachticiach je samozber este stale, dokonca neviem, ci uz aj nie su na zber od tohto tyzdna, treba tam zavolat na druzstvo, maju tam aj broskyne a jablka neskor.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Maruška54 Pozri príspevok
ak by si chcela v okolí Malaciek ta by som poradila
Som zo Žiliny, ale mám železničnú režinku, tak mi je jedno, kde idem, hlavne, že sa tam doveziem vlakom.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ježko Pozri príspevok
Som zo Žiliny, ale mám železničnú režinku, tak mi je jedno, kde idem, hlavne, že sa tam doveziem vlakom.
ale tu sú po 1,70 € a vidím že niekde sú lacnejšie
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

skús pozrieť aj na internete inzertné noviny Pardon (môžeš si vybrať priamo za región Trenčín) - mám pocit, že tam družstvá uverejňujú oznamy o samozbere - a tiež sa mi zdá, že som tam nejaký videla.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Lubica H Pozri príspevok
skús pozrieť aj na internete inzertné noviny Pardon (môžeš si vybrať priamo za región Trenčín) - mám pocit, že tam družstvá uverejňujú oznamy o samozbere - a tiež sa mi zdá, že som tam nejaký videla.
Pri Trečíne som našla Dulov a Hornú Stredu.
Ešte by som potrebovala zistiť Bánovce na Bebr., ale neviem ako sa tá farma volá. Je to hneď pri železn.stanici. Ak niekto viete, dajte mi vedieť.Ďakujem.
0 0
JarkaLed JarkaLed

JarkaLed je offline (nepripojený) JarkaLed

Majú 6 druhov jahod,
na zaváranie si vyberte tie najtvrdšie - sú najviac špinavé pri oberaní. Pri zaváraní sa nepomačkajú.
Rada - do sirupu na zaliatie jahod si dajte červenú potravinársku farbu - budú pekne vyfarbené.
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

JarkaLed Pozri príspevok
Majú 6 druhov jahod,
na zaváranie si vyberte tie najtvrdšie - sú najviac špinavé pri oberaní. Pri zaváraní sa nepomačkajú.
Rada - do sirupu na zaliatie jahod si dajte červenú potravinársku farbu - budú pekne vyfarbené.
JarkaLed, kdeže to majú tých 6 druhov jahôd ?
Tiež mám rada na zavaranie tvrdšie druhy a z mäkších robim džem, dreň,...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ježko, v BN je to MVL AGRO - pri žel. stanici, na hlavnej ceste do PDA. Samozber funguje :-)
Neskôr uhorky, maliny, jablká ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ježko, v BN je to MVL AGRO - pri žel. stanici, na hlavnej ceste do PDA. Samozber funguje :-)
Neskôr uhorky, maliny, jablká ....
0905517086 pokus sa volá ten pán
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Ďakujem všetkým za pomoc...na budúci týždeň, ak bude dobré počasie, by som sa na jeden deň vybrala na zber...pravdepodobne Bánovce alebo Ostratice...už sa teším...Ježko
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ja som dnes našla leták "Nazbieraj si sám Erbeerland-jahodový raj,ktorý sa nachádza medzi obcami Rajka a Bezenye.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

grammatika Pozri príspevok
Ja som dnes našla leták "Nazbieraj si sám Erbeerland-jahodový raj,ktorý sa nachádza medzi obcami Rajka a Bezenye.
Tam chodím už 3 roky za sebou som tam bol-je tam OK...
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tam chodím už 3 roky za sebou som tam bol-je tam OK...
Isto je tam výborne, ale zo Žiliny je to trochu od ruky...a navyše mám obavy z počasia...jahody budú zle dozrievať, keď je chladno a u nás momentálne aj prší...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Máme veľmi radi jahody, ale riešime to vysadením v záhradke a potom samozberom na vlastnej pôde...
Ak záhradku nemáte a cena 1kg pri samozbere dosahuje 1,5 €, tak to sa mi vidí jednoduchšie a lacnejšie sa dojednať z babkou na tržnici. Minulý rok som kúpil asi 30 kg po 35 sk po dojednaní...
V metre som kúpil pred týždňom v cene za kg pod 2 eurá v akcii a sú krásne veľké.
Zas alo potom nemáte ten pôžitok zo zdravej vody v kolenách pri zbere na čerstvom vzduchu asi že?...
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

wabi Pozri príspevok
Máme veľmi radi jahody, ale riešime to vysadením v záhradke a potom samozberom na vlastnej pôde...
Ak záhradku nemáte a cena 1kg pri samozbere dosahuje 1,5 €, tak to sa mi vidí jednoduchšie a lacnejšie sa dojednať z babkou na tržnici. Minulý rok som kúpil asi 30 kg po 35 sk po dojednaní...
V metre som kúpil pred týždňom v cene za kg pod 2 eurá v akcii a sú krásne veľké.
Zas alo potom nemáte ten pôžitok zo zdravej vody v kolenách pri zbere na čerstvom vzduchu asi že?...
Samozberom na vlastnej pôde to nemám možnosť riešiť. Kúpiť na trhu od babičky takisto nie, pretože v Žiline na tržnici predávajú ovocie, zeleninu pomerne draho /keďže ju dovážajú z okolia Nitry, Dunajskej Stredy,...dovoz niečo stojí/...teraz tu jahody stoja okolo 3 €...a keďže mám manžela železničiara /mám réžijný preukaz na vlak/, je pre mňa výhodnejšie vycestovať a nazbierať si sama. Robím to rada, takáto práca ma nezaťažuje...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Hm pozvem ťa niekedy na samozber, keď ťa to tak baví
Inak aj u nás sú tento rok jahody za 3 €, ale dohoda je vždy možná, len treba prísť v praví čas, keď ich majú veľa a chce sa im ísť už domov, dajú aj za polovicu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať