Zavrieť

Porady

stará podlaha

Dobrý deň,
prerábam dom po starých rodičov a pod drevenou podlahou sme objavili 30 cm škváry...Dom je z polovice podpivničený.Samozrejme drevené dosky pôjdu preč,ale čo so škvárou???.Nechať???.vyhodiť??..a čo namiesto nej??? Nemôžme si dovoliť veľké finančné vstupy,ale na druhej strane,nechceme po 10 rokoch prerábať podlahy nanovo,lebo teraz niečo nedotiahneme...nemá niekto skúsenosť..alebo dobrý nápad,tip,ako na to???
ďakujem pekne.
Zuzana
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj ked to nie je lacná záležitosť, odporúčam vyhodiť a urobiť podlahu nanovo. Ked sa už nasťahujete,potom sa Vám nebude chcieť pustiť do takej "špinavej"roboty. Za dlhé roky sa v škváre nazbieralo všeličo...
Ale názory " či nechať,alebo vyhodiť" sú rôzne, záleží na Vás.
Pozri do starších tém, určite si nájdeš veľa odporúčaní :

http://www.porada.sk/t92838-skvara-pod-palubovkovu.html
http://www.porada.sk/t74341-skvara-n...no-ci-nie.html
http://www.porada.sk/t66697-vysusenie-podlahy.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zuzanka.zz zuzanka.zz

zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

ďakujem,naštudujem...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Predpokladám že to idete betónovať.Ona sa musí vyhodiť pretože inak by ste mali vysokú podlahu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som mala tiež starú podlahu, bol tam štrk. Všetko sme vyhodili, zabetónovali a teraz tá miestnosť vlhne. Stavbári mi povedali, že bola chyba, že sme to zabetónovali. Mali sme iba vymeniť štrk a drevenú podlahu. V druhých miestnostiach to určite tak urobíme. Nebudeme betónovať,vymeníme štrk a dáme nové dosky. Tá podlaha vydržala 60 rokov.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dali ste izoláciu proti vlhku? Najprv sa dá spodný betón, IPA , kto chce izoláciu proti chladu a nakoniec poter
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Zatiaľ je tam iba betón. Podlaha nevlhne, ale jedna stena vlhne. Tento rok chceme spraviť podlahu - samozrejme že najprv pôjde IPA, potom nobasil, paronepriepustná fólia a drevená podlaha. Ale stena vlhne nad podlahou. Preto v ďalších izbách iba vymeníme piesok, hranoly a dáme novú drevenú podlahu.
0 0
zuzanka.zz zuzanka.zz

zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

dnes nám poradili vytrhať podlahu,časť škváry vybrať,poprekladať polystyrénom a navrch deku.čo vy na to?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
wagner Pozri príspevok
Zatiaľ je tam iba betón. Podlaha nevlhne, ale jedna stena vlhne. Tento rok chceme spraviť podlahu - samozrejme že najprv pôjde IPA, potom nobasil, paronepriepustná fólia a drevená podlaha. Ale stena vlhne nad podlahou. Preto v ďalších izbách iba vymeníme piesok, hranoly a dáme novú drevenú podlahu.
potom nemáte zaizolované základy pod domom, ak vlhne stena..je to vonkajší múr?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
zuzanka.zz Pozri príspevok
dnes nám poradili vytrhať podlahu,časť škváry vybrať,poprekladať polystyrénom a navrch deku.čo vy na to?
hydroizoláciu nedáte? ak dáš tenkú deku, popraská betón...mali sme podobný prípad
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Raz som bola u známych, mali tam statika. A tiež podlahu typu škvara a na tom palubovka, tiež sa ju chystali zabetonovať a statik ich upozornil na to, že dom nebude dýchať a že môžu vlhnúť steny. Navrhol im aby dali tyče pred betonovanim a vyviedli ich to, neviem či to dobre vysvetlím ale mali ich zasekať do steny a vývod urobiť nad úroveň podlahy. Od spodu zo zeme spod betona vlhkosť ide v pohode dohora, a je vyvedená smerom do izby a na stene sú také mriežky.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
zuzanka.zz Pozri príspevok
dnes nám poradili vytrhať podlahu,časť škváry vybrať,poprekladať polystyrénom a navrch deku.čo vy na to?
Nerozumiem výrazu...... poprekladať.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Základy sú zaizolované a vlhne vonkajšia stena. Podľa vyjadrenia odborníkov je to z dôvodu, že podlaha sa zabetónovala a tým sa zmenili vlhostné pomery. Pokiaľ tam bol štrk, tak ten vlhkosť odviedol, ale betón vlhkosť zo steny neodvedie, iba ju akumuluje.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

no presne niečo také spomínal ten statik, preto kázal urobiť také prieduchy alebo ako to nazvať aby dom dýchal teda aby "ostali rovnaké vlhkostné pomery" ... predsa je iné nový dom, a iné prerábka starého ... pri prerábaní treba na veľa vecí dávať pozor, na ktoré si pri novostavbe človek ani nespomenie...
0 0
zuzanka.zz zuzanka.zz

zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

čo znamená nedať tenkú deku???..som fakt absolútny amatér...nechcem veľa mínať,ale ani neefektívne šetriť..ide o 60m2...fakt neviem,ako to urobiť najefektívnejšie a najlacnejšie...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
zuzanka.zz Pozri príspevok
čo znamená nedať tenkú deku???..som fakt absolútny amatér...nechcem veľa mínať,ale ani neefektívne šetriť..ide o 60m2...fakt neviem,ako to urobiť najefektívnejšie a najlacnejšie...
tiež som amatér, učím sa na vlastných chybách

alla66 Pozri príspevok
hydroizoláciu nedáte? ak dáš tenkú deku, popraská betón...mali sme podobný prípad
...po roku nám popraskala podlaha, všetko sme vybúrali a urobili novú...
podľa tohto postupu

alla66 Pozri príspevok
Najprv sa dá spodný betón 8/10cm, IPA , kto chce izoláciu proti chladu a nakoniec poter
zatiaľ drží a vôbec nemáme vlhké steny
0 0
zuzanka.zz zuzanka.zz

zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

tak tolko názorov som ani nečakala..určite dám vedieť ako to dopadlo...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
220870 Pozri príspevok
Nerozumiem výrazu...... poprekladať.
prosím Ťa napíš odpoveď na tento citovaný príspevok
0 0
bewik bewik

bewik je offline (nepripojený) bewik

Mam obdobny pripad. V starsom rodinnom dome sme vyhadzali staru drevenu podlahu aj so skvarou. Ostali tam zelezne Icka. V kuchyni chcem mat len dlazbu, odporucili mi teda dat najprv polystyren - 7cm a nanho beton s kari rohozou v hrubke 5 cm. Som uplny laik a neviem, ci tato postupnost s danou hrubkou materialov je v poriadku. Dom je podpivniceny, ale urcite tam nejaku izolaciu mat chceme. Je polystiren ok alebo zvolit iny typ izolacie? Spominali ste tu IPA napr. Za odpoved dakujem, velmi mi pomozete.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
IPA je asfaltová izolácia, ktorá sa lepí na betón pomocou plameňa. Je to podobné ako térový papier, je to hrubšie. . . dáva sa na celú podlahu a kraje okolo steny sa zalievajú roztopenou smolou.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

zuzanka.zz Pozri príspevok
Dobrý deň,
prerábam dom po starých rodičov a pod drevenou podlahou sme objavili 30 cm škváry...Dom je z polovice podpivničený.Samozrejme drevené dosky pôjdu preč,ale čo so škvárou???.Nechať???.vyhodiť??..a čo namiesto nej??? Nemôžme si dovoliť veľké finančné vstupy,ale na druhej strane,nechceme po 10 rokoch prerábať podlahy nanovo,lebo teraz niečo nedotiahneme...nemá niekto skúsenosť..alebo dobrý nápad,tip,ako na to???
ďakujem pekne.
Zuzana
Ja som úplne rovnaký prípad. Navyše v každej miestnosti som mal iné hrúbky a finálne výšky podlahy. Takže všetko von, vrátane škváry.
Išiel som 15cm pod úroveň pôvodnej podlahy, až na hlinu. Na to som nasypal 10cm štrku, na štrk sa striekal Bochemit proti pliesni a hubám (2 dni v kľude). Následne sa štrk prekryl térpapierom (aby nesal vodu z betónu) a na to 5cm betónu (včera sme betónovali). Na betón dám ipu, na to polystyrén, podlahové kúrenie, poter, nášľapná vrstva (dlažba).
Dom je suchý, ale v prípade potreby som pripravený robiť aj hydroizolácie zvonku.
Betónu išlo 4 m3 a vyrátal som že sa mi oplatí raketa. Betón sme kydali priamo dovnútra. Za 80 minút zaliate a vyrovnané.
Nevravím že takto sa to musí robiť, iba som ukázal ako to máme u nás a budem dúfať že som neurobil zle.

30cm škváry v tvojom prípade je dosť, ale podľa mňa to stojí za tú makačku.
dsc33088.jpg  
dsc33133.jpg  
dsc33191.jpg  
dsc33229.jpg  
dsc33257.jpg  

dsc33271.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať