Zavrieť

Porady

Odhlásenie motorového vozidla bez potvrdenia o zošrotovaní

Dobrý deň, potrebovala by som zistiť, či sa dá odhlásiť motorové vozidlo z evidencie bez potvrdenia o zošrotovaní. Vraj sa to dá ešte do konca augusta, ale neviem, čo je na tom pravdy. A ak áno, tak aké doklady sú k tomu potrebné? Za všetky rady vopred ďakujem.
Usporiadat
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

evidenčné čísla vozidla, veľký technický, 3€ kolok, a žiadosť, ktorá je na príslušnom DI, kde sa "vlastnou hlavou" ručí že vozidlo bolo zošrotované alebo rozpredané na súčiastky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fedorka15 fedorka15

fedorka15 je offline (nepripojený) fedorka15

Takže netreba žiaden doklad zo šrotoviska ani nič? Lebo brat nabúral auto, takže už je použiteľné iba na súčiastky, tak ho chce rozpredať a už sa mu ho nechce viezť niekam na šrotovisko. Takže by to malo ísť aj bez toho? Vďaka za pomoc
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

fedorka15 Pozri príspevok
Takže netreba žiaden doklad zo šrotoviska ani nič? Lebo brat nabúral auto, takže už je použiteľné iba na súčiastky, tak ho chce rozpredať a už sa mu ho nechce viezť niekam na šrotovisko. Takže by to malo ísť aj bez toho? Vďaka za pomoc
Ešte snáď doplním, na ODI budú žiadať prehlásenie, kde vyhlásite, že vozidlo bolo ekologicky a na vlastné náklady... (utratené, zošrotované, rozpredané).
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

fedorka15 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som zistiť, či sa dá odhlásiť motorové vozidlo z evidencie bez potvrdenia o zošrotovaní. Vraj sa to dá ešte do konca augusta, ale neviem, čo je na tom pravdy. A ak áno, tak aké doklady sú k tomu potrebné? Za všetky rady vopred ďakujem.
Všetko sa dá, keď sa chce...
Ale upozorňujem, má to jeden háčik. Ak dáte čestné prehlásenie, že ste vozidlo na vlastné náklady a ekologicky zošrotovali (rozpredali), a nestane sa tak a po istej dobe sa motor, alebo nebodaj karoséria (stačí číslo) objaví na nejakom inom vozidle a nebodaj kradnutom, bude to riadny prúser.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

02Michaela Pozri príspevok
Všetko sa dá, keď sa chce...
...má to jeden háčik. Ak dáte čestné prehlásenie, že ste vozidlo na vlastné náklady a ekologicky zošrotovali (rozpredali), a nestane sa tak a po istej dobe sa motor, alebo nebodaj karoséria (stačí číslo) objaví na nejakom inom vozidle a nebodaj kradnutom, bude to riadny prúser.
nechápem, keď sa predá motor, tak ho kupujúci predsa nezahrabe v záhrade
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

viktorviktor Pozri príspevok
nechápem, keď sa predá motor, tak ho kupujúci predsa nezahrabe v záhrade
No lenže na ODI sa dáva čestné prehlásenie o tom, že si ho zošrotoval ekologicky a na vlastné náklady (čiže predpokladajú, že si ho skutočne zošrotoval a nie si ponechal pre vlastný malý domáci biznis). Ak ho chceš predať (či už karosériu alebo motor) tak ho potom musíš prepísať na nového majiteľa. Takých vynaliezavých by bolo.... Vyradím z evidencie, neplatím poistenie a potom ešte na ňom zarobím... To tak nejde. Ak Ti ho vyradia z evidencie, ONI chcú mať záruku, že motor, karoséria sa už nikdy viac neobjaví na zemskom povrchu. Ak sa objaví po vyradení z evidencie, máš problém... Preto sa píše vyhlásenie o tom, že si vozidlo na vlastné náklady ekologicky zošrotoval.
Naposledy upravil 02Michaela : 01.06.09 at 17:59 Dôvod: admin. chyba
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
fedorka15 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som zistiť, či sa dá odhlásiť motorové vozidlo z evidencie bez potvrdenia o zošrotovaní. Vraj sa to dá ešte do konca augusta, ale neviem, čo je na tom pravdy. A ak áno, tak aké doklady sú k tomu potrebné? Za všetky rady vopred ďakujem.
Dá sa odhlasiť aj bez šrotovného a to za podmienok:
- ŠPZ
-technický preukaz
- potvrdenie o zaplatení zákonného poistenia minimálne do dńa odhlasovania z evidencie, alebo bielu kartu
- kolok v hodnote 1,5€, alebo jednoducho v hotovosti
-vypísanú žiadosť o odhlásenie z evidencie (malé tlačivo)
-čestné vyhlásenie o rozpredaní napr. na náhradné diely
- platný doklad totožnosti
Ak do čestného vyhlásenia napíšete, že ste ho dali na vlastné náklady ekologický zošrotovať, tak musíte to aj dokladovať a tým ani nesmiete predať jednotlivé diely. Ak napíšete, že ho rozpredáte na náhradné súčiastky, tak sa nič nestane, ak diely vášho auta sa najdu na inom aute. Vtedy je ale dobre si poznamenať, komu čo predávate. V tom prípade vám nehrozí žiaden postih. Môžete ho aj rozobrať a odviesť do zberu a všetko je v poriadku.
Keď toto všetko budeš mať hotové, nezabudni zájsť do príslušnej poisťovnea zrušiťzákonné poistenie a doklad o vyradení auta si uschovaj.
Naposledy upravil tutiola : 01.06.09 at 19:01
0 0
fedorka15 fedorka15

fedorka15 je offline (nepripojený) fedorka15

Tutiola ďakujem pekne za vysvetlenie, lebo už som sa bála, keď som čítala to predtým. Pretože práve on ho chce rozpredať na súčiastky, ale zasa aby to bolo legálne, lebo mať opletačky teraz s policajtmi sa veľmi neoplatí. A ešte raz všetkým vďaka za rady.
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Chcela by som sa opýtať či mi na DI odhlásia aj motorové vozidlo aj v prípade, že nepredložím potvrdenie o zaplatení povinného poistného?
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

napíš na žiadosť dátum kedy bolo vozidlo ešte poistené a vyžiadaj si v poisťovni potvrdenie
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Musíš predložiť alebo doklad o zaplatení, alebo bielu kartu, ktorú vydáva poisťovňa svojím klientom. Poistné sa dá platiť rôznými spôsobmi.
Štvrťročne, polročne, ročne a neviem možno aj mesačne. Dôležité je aby poistenie bolo zaplatené minimálne do dňa odhlasovania.
Naposledy upravil tutiola : 03.06.09 at 18:41
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Ďakujem za rady. Musím to ísť rýchlo odhlásiť aby som zbytočne neplatila poistné.
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Aluš Pozri príspevok
Ďakujem za rady. Musím to ísť rýchlo odhlásiť aby som zbytočne neplatila poistné.
Dobrý deň, podarilo sa Vám auto odhlásiť? Na DI v PB nám dnes robili drahoty ... ale konečne je auto odhlásené.
0 0
iron-racing iron-racing

iron-racing je offline (nepripojený) iron-racing

Zdravím.
A je toto odhlásenie možné urobiť, aj keď mám bielu kartičku, techničáky a ŠPZky, ale poistka na toto auto je zrušená už asi tri roky?
Čo by ste mi poradili? Môžu ma nejako sankciovať za to, ze auto už neexistuje, poistka je zrušená, len je zaevidované na DI?
Ďakujem
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

iron-racing
práve pre tieto prípady bola daná výnímka, ponáhľaj sa aby si stihol, nezabudni si vziať 1,5 € kolok, nie všade berú hotovosť, pozri stránku http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie .

Okresný dopravný inšpektorát vyradí staré vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla najneskôr do 31. októbra 2009 predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje; v čestnom vyhlásení uvedie spôsob zániku vozidla.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
iron-racing Pozri príspevok
Zdravím.
A je toto odhlásenie možné urobiť, aj keď mám bielu kartičku, techničáky a ŠPZky, ale poistka na toto auto je zrušená už asi tri roky?
Čo by ste mi poradili? Môžu ma nejako sankciovať za to, ze auto už neexistuje, poistka je zrušená, len je zaevidované na DI?
Ďakujem
Policia ťa sankcionovať nebude. Ak predložiš potrebné veci k odhláseniu , tak ho odhlasia. Poistka je vec poisťovne. Ak ju máš zrušenú, muselo sa tak stať na nejakom základe. Je zvykom, že poistku zrušia ak predložiš doklad o odhlásení vozidla, alebo o zmene majiteľa.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moj otec predal pred casom svoju staru skodovku- spoluobcanom.
Bolo to v sobotu podvecer, tak im dal len maly technicky a dohodli sa, ze na prepis pridu v pondelok ranio.
Neprisli.
Neskor sme zistili, ze auto bolo este v den kupi rozobrate a je niekde v zberni.
Otec ho odhlasil na 10 rokov, no ked je teraz ta vynimka, staci, ak predlozi to cestne prehlasenie?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Moj otec predal pred casom svoju staru skodovku- spoluobcanom.
Bolo to v sobotu podvecer, tak im dal len maly technicky a dohodli sa, ze na prepis pridu v pondelok ranio.
Neprisli.
Neskor sme zistili, ze auto bolo este v den kupi rozobrate a je niekde v zberni.
Otec ho odhlasil na 10 rokov, no ked je teraz ta vynimka, staci, ak predlozi to cestne prehlasenie?
Áno odhlasia ho. Nezabudnite zobrať aj rozhodnutie o dočasnom vyradení z evidencie, platný OP, 1,5€ kolok alebo peniaze a vyplnite tlačivo na vykonanie zmeny - odhlásenia z evidencie (malé tlačivo), čestné vyhlásenie o tom, že auto už neexistuje. Po odhlásení z evidencie nezabudnite zájsť do vašej poisťovne a definitívne zrušiť PZP.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tutiola Pozri príspevok
Áno odhlasia ho. Nezabudnite zobrať aj rozhodnutie o dočasnom vyradení z evidencie, platný OP, 1,5€ kolok alebo peniaze a vyplnite tlačivo na vykonanie zmeny - odhlásenia z evidencie (malé tlačivo), čestné vyhlásenie o tom, že auto už neexistuje. Po odhlásení z evidencie nezabudnite zájsť do vašej poisťovne a definitívne zrušiť PZP.
Dakujem a este otazocka- co ma obsahovat to cestne prehlasenie? Je nejaky vzor?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Vzor neexistuje, ale napíšte pravdu - auto bolo rozobrané a fyzicky nejestvuje. Viac nepotrebujete rozpisovať. Tlačivo dostanete alebo u informátorky, alebo pri priehradke. Kým pracovníčka bude vyraďovať z evidencie, vypíšete tlačivko. Je tam málo údajov, takže sa to dá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať