Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
snažim sa to sem pricapiť a kukám arizona šikuľka to v pohode pridala.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Čo sa týka toho 6 mesacneho studia tak to mas platené, ale iba základ. cca to je okolo 15 tisíc s tým, že na škole máš stravu a ubytovanie zaplatené. a čo sa týka tých dioptrií, tam to záleží kam sa hlásiš resp. kde chceš pracovať. Je možné, že do výkonu by ťa nezaradili, ale do kancelárie by to bolo možné. Odporúčala by som ti ísť sa spýtať napríklad k dvom levom tam je lekár, ktorý aspoň teda v mojom prípade mi robil vstupnú lekársku prehliadku. On dáva odporúčanie či si zdravotne v poriadku alebo nie. Pretože v PZ pracuje kvantum policajtov, ktorí majú a potrebujú okuliare. To je jedna vec a druhá, že dnes ako sledujem berie polícia "každého". Záleží od očnej vady a od tvojej šikovnosti.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ešte by som pripomenul, že dnes do policajného zboru neberú ľudí z ulice... ale iba známych. Je kríza...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Bastian Pozri príspevok
Ešte by som pripomenul, že dnes do policajného zboru neberú ľudí z ulice... ale iba známych. Je kríza...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ripper_SVK Pozri príspevok
Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Ak máš dioptrie - ZABUDNI !!!!!

S tou kanceláriou si to namyslel vážne , však ......či ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Ešte by som pripomenul, že dnes do policajného zboru neberú HOCIAKÝCH ľudí z ulice... ale iba známych. Je kríza...
To na krízu už všetko budeme zvaľovať ????

A aj tí známi musia niečo vedieť / mali by / .
Staré praktiky už sa nenosia - že každý blb mohol byť polišom , zabudni ....
Teraz je minimum maturita , učňovka už nestačí a pár tried ZDŠ ani vtedy nestačilo !!!

Poznám prípad jednej osoby známej z médií .
Syn sa jej hlásil , bol prijatý , no vymýšľal , že to a ono / nešpecifikujem / .
Dotyčný RODIČ vydžubal vlastnú krv zo školy , len tak hvížďalo ....

Nie je potrebné zhadzovať prácu týchto ľudí , myslím tým samozrejme tých , ktorí sú na očiach . Veľa ľudí do toho nevidí , podžubuje , vidí len veľké platy , že dávajú pokuty / dnes brat dostal , sedel som vedľa neho / ........
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

Podmienkou pre prijatie za policajta je 100 % zdravotný stav, tzn. že nemôžu byť v súčasnej dobe žiadne dioptrie, tj. okuliare alebo šošovky ani nie dioptrie do 0,5 dioptr. Vzhľadom k tomu, že v polícii platí kariérny postup každý jeden uchádzač za policajta z civilu musí začať na základných útvaroch, napr. OO PZ. Výnimku majú vyšetrovatelia, teda uchádzač, ktorý ma VŠ II. stupňa so zameraním právo, bezpečnostné služby - Akadémia PZ. Výnimku zo vzdelania na iné školy udeľuje prezident PZ. Čo sa týka 6-mesačného štúdia toto je platené s tým, že základný plat je znížený o 2O %, je to cca okolo 1OOOO,- SK po starom. Je to škola ktorá je povinná na získanie základného policajného vzdelania. V súčasnej dobe sa podmienky do polície veľmi sprísňujú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Toto už veru neplatí ...

0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Keby boli iba dioptrie problém a veľmi po tej práci túžiš, riešením je operácia laserom.
Môj známy túžil ísť k vojsku a tiež bol problém v horšom zraku. Síce to nie je lacná záležitosť,ale ak niekto po niečom túži...
Pár mesiacov po operácii už ho vzali, dnes už má zopár mierových misií po svete za sebou.
0 0
Ripper_SVK Ripper_SVK

Ripper_SVK je offline (nepripojený) Ripper_SVK

O tej operacii je uz takmer rozhodnuté, veď je to len ambulantný zákrok...Cena je síce vyššia, ale na druhej strane dobrý zrak je na nezaplatenie a určite sa to oplatí
0 0
Ripper_SVK Ripper_SVK

Ripper_SVK je offline (nepripojený) Ripper_SVK

Ďakujem všetkým za množstvo informácií a nových poznatkov.
Zajtra idem ešte len na informatívny pohovor. Dám vedieť ako som dopadol
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Pre prrijatie do služobného pomeru v PZ sa vyžaduje 100% zdravotný stav. Čo sa týka okuliarov, tolerancia je do 0,5 dioprií bez ohľadu na to, či sa jedná o okuliarre alebo šošovky. Konečné slovo má služobný lekár.

Nie je pravda, že do PZ berú ľudí z ulice aj keď si to hlavne myslia ľudia, ktorí neprešli výberovým konaním, nakoľko veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí neprrejde psychotestami. Je viac stredoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí tie testy urobia. Aj to je výsledok toho, kto všetko sa dostane a ako na VŠ. Výnimku pri výbere majú vyšetrovatelia, kedy musia mať ssíce 100% zdravotný stav, ale tie okuliare berú s väčšou toleranciou.

Počas základnej policajnej školy poberá základný plat bez príplatkov.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Tutiola chod sa pozriet do pezinka na skolu a najdes tam dost vtipnu kopku ludi co tam nemaju co robit.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
kaco11 Pozri príspevok
Tutiola chod sa pozriet do pezinka na skolu a najdes tam dost vtipnu kopku ludi co tam nemaju co robit.
To je otázka času, že dokedy, preriedia ich a tí, čo na to nemajú odídu.
A po skončení školy sú zasa previerky pred nástupom do zamestnania.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

v každej profesii sa nájde niekto, kto sa na ňu nehodí, poprípade jej robí hanbu, aj medzi policajtami, to však neznamená, že si nemáme vážiť prácu tej poctivej väčšiny
alebo len vtedy, keď za nás nasadzujú svoj život?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ziadne previerky ako vstupne nie su. Maximalne tak kazdorocne previerky z telocviku a strelieb ktore musi mat kazdy policajt. A tich ludi co si vazia pracu policie je malo. Ale to je o inom.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Súhlasim s každým z vás. Každý má čiastočne pravdu. Boli časy keď do polície skutočne brali ľudí z ulice, ale dopadlo to ešte horšie ako keď do policie robili nábor. Práve tak ako vyučený stolár nie je zárukou kvalitne urobenej postele, alebo vyštudovaný lekár nie je zárukou že naozaj vie liečiť, tak ani človek ktorý dokáže urobiť testy, má vyhovujúci zdravotný stav a prejde previerkou telesnej zdatnosti ešte nie je zárukou dobrého policajta. Ale isté kritéria pri výbere musia byť určené. A že niekde " najdes tam dost vtipnu kopku ludi co tam nemaju co robit", kde to tak nie je? Sme všetci na tom pravom mieste kam patríme? Mysli si to o nás aj naše okolie, alebo ľudia ktorí s nami prichádzajú do styku?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
kaco11 Pozri príspevok
Ziadne previerky ako vstupne nie su. Maximalne tak kazdorocne previerky z telocviku a strelieb ktore musi mat kazdy policajt. A tich ludi co si vazia pracu policie je malo. Ale to je o inom.
Prepáč ja som písala o inom odbore zamestnania v PZ a nie iba o bežných policajtoch. Táto kategória na ktorú som myslela sa okrem tých dôkladných previerok aj po skončení školy a pred nástupom do zamestnania musí aj vzdelávať. Napr.:
stredná škola , stredná škola PZ, poddôstojnícka škola a vysoká škola. To ale neznamená, že sa aj tu nenájde ľudovo povedané čierna ovca.
Iste kto má v rodine prísl. PZ by vedel rozprávať o rôznych odboroch MV, ale to nie je dovolené.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kukučka Pozri príspevok
v každej profesii sa nájde niekto, kto sa na ňu nehodí, poprípade jej robí hanbu, aj medzi policajtami, to však neznamená, že si nemáme vážiť prácu tej poctivej väčšiny
alebo len vtedy, keď za nás nasadzujú svoj život?
Ja by som tu "vacsinu" odhadoval tak - na 2%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať