Zavrieť

Porady

Telefon a skype

Ahojte,

ja viem, ze tato tema nepatri do tejto oblasti, ale mozno sa niekto najde, kto mi bude vediet poradit.

Rada by som sa dala skype do mobilu. To nie je problem, ale viete mi poradit, ci ma nebude vela stat platenie za internet?

A keby si kupit mobil aj s WIFI a bola by som v zone, kde je WIFI - stal by ma nieco internet?

Dakujem
Usporiadat
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

To, kolko ta budu stat poplatky za internet zalezi od toho, ako casto ho budes vyuzivat (na Skype, aj na browsovanie v mobile) a od toho, akeho mas operatora a aku datovu sluzbu od neho vyuzivas.
Nie som si isty, ci sa da vyuzivat Skype v mobile s pripojenim cez Wi-Fi (okrem iPhone), skus pozriet tu, je tam zoznam podporovanych telefonov.

http://www.skype.com/intl/en/download/skype/mobile/

Pokial sa da vyuzivat aj cez Wi-Fi a pripojenie by bolo zadarmo, tak samozrejme nic platit nebudes. Pokial pojde o plateny Wi-Fi hotspot, tak budes musiet zaplatit za pripojenie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Najlacnejší mobilný internet máš Dáta neobmedzene za 6 EUR mesačne... žiadna svetelná rýchlosť, v pohode sa dá používať...používanie skype v mobile som nezisťovala, takže ma tiež zaujima...
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...no ja len pripomeniem, že volať cez skype môžeš len tomu, čo má tiež skype v mobile alebo na PC so skype, ak chceš volať zadarmo, inak ak volaš zo skype na bežne linky ( T-mobile, T-com, Orange ) tak je to spoplatnené a musíš mať nejaký ten účet vytvorený cez skype odkial ti budú peňiažky za hovory sťahovať:-)
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

alla66 Pozri príspevok
Najlacnejší mobilný internet máš Dáta neobmedzene za 6 EUR mesačne... žiadna svetelná rýchlosť, v pohode sa dá používať...používanie skype v mobile som nezisťovala, takže ma tiež zaujima...
Ak myslis za 6€ ten od O2, tak na Skype by to asi bolo nepouzitelne. Ja by som odporucal nejaky mobil s wifi - kaviarne, restiky, namestia, obchodne centra s free wifi su uz na vela miestach. Takze ak budes chciet volat, niekde sa pristavis, zapnes na mobile wifi, pustis skype a volas. Tot verzia zdarma.
Popripade si dat OrangeWorld2000 (alebo 1000) za cca 10 (7) eur - rychlost je dobra, a objem dat by mal stacit ak nebudes vela volat.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Zacala sa tu debata na rozne použitie skypu:
Ak chcete použiť skype na telefonovanie tak potom jedine mobil z wifi. Lebo "mobilné" internety majú nízku rýchlosť na prenos "hlasu".
Co sa týka "chatovania" nieje problém z ktorým koľvek operátorom.
O2 má neobmedzený dátový program za 6€ a T-mobile má gigabajtový (v objeme) net za 3,29€.

Btw: s tým telefonovaním to nebude také jednoduché keďže Skype Lite podporuje len chatovanie a prijem hovorov.
Ďalší klient pre skype je aj napr nimbuzz má možnosť si nastaviť volanie cez skype len nemám možnosť odskúšať či to aj funguje..
Naposledy upravil mpca : 11.06.09 at 07:09 Dôvod: oprava
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
1 GB za 3,... EURA bolo v TM iba pri novej viazanosti... neviem, mám dojem, že akcia skončila v máji.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Ponuka platí do 30.6.2009 pri súčasnej aktivácii alebo predlžení programu 55/Viac/Relax 60/Vo Veľkom 100/Podnikateľ 90 alebo vyššieho a uzavretí Dodatku k Zmluve o pripojení s viazanosťou na 24 mesiacov a súčasnom prevzatí viazanosti na 24 mesiacov na využívanie služby web´n´walk Giga . Služba web´n´walk Giga záhŕňa 1 GB voľných dát na surfovanie a je poskytovaná počas doby viazanosti 24 mesiacov a po jej uplynutí bude automaticky zmenená na službu Surf, ktorá bude účastníkovi ďalej poskytovaná za štandardnú cenu podľa platného Cenníka programov a služieb. Táto ponuka platí len pre nové aktivácie služby web´n´walk Giga; vo vzťahu k existujúcim zákazníkom, ktorí službu web´n´walk Giga už využívajú na základe skoršej ( inej ) akciovej ponuky Podniku, platia naďalej pôvodné podmienky využívania služby web´n´walk Giga a touto ponukou nie sú nijako dotknuté.

Takže áno len na novú zmluvu...
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

bobino38 Pozri príspevok
...no ja len pripomeniem, že volať cez skype môžeš len tomu, čo má tiež skype v mobile alebo na PC so skype, ak chceš volať zadarmo, inak ak volaš zo skype na bežne linky ( T-mobile, T-com, Orange ) tak je to spoplatnené a musíš mať nejaký ten účet vytvorený cez skype odkial ti budú peňiažky za hovory sťahovať:-)
Si si isty, ze mozes cez Skype v mobile volat ostatnym ludom na Skype? Nemam to potvrdene, ale myslim, ze Skype ma exkluzivnu zmluvu s mobilnym operatorom 3 a ze Skype hovory funguju iba na ich sieti. Na ostatnych sietach funguje iba instant messaging.

Ale kludne sa mozem mylit, takze ak to mas vyskusane, tak ma oprav. dik
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Pripajam sa, na telefonovanie vyhradne wifi. Oplati sa ti to najme v zahranici, kde nie je problem s volne dostupnym wifi. Vlani sme z Grecka tak volali denne domov . Volanie v ramci SR cez GPRS/Edge iba ako nudzova zalezitost, ale netvrdim ze to nejde.. Na chatovanie je GPRS/EDGE vyborne, vyjde lacnejsie ako posielanie sms, teda pokial si neaktivujes nejaky extra program na sms, ale v tomto nemam prehlad... Pozor na pripajanie sa Skype a vobec na net/wap cez GPRS/EDGE v zahranici.. roamingove datove prenosi su nekrestansky drahe, v ziadnom pripade nepouzivat!!!!
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

marko 182 - preco by to nemalo fungovat?? ide o datovy prenos, pokial ma dotycny instalovany skype a je pripojeny na net (aktivne datove prenosy), nie je problem.. teda pokial ma nezablokuje..
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

dalid Pozri príspevok
marko 182 - preco by to nemalo fungovat?? ide o datovy prenos, pokial ma dotycny instalovany skype a je pripojeny na net (aktivne datove prenosy), nie je problem.. teda pokial ma nezablokuje..
Viem, ze cez Skype v pocitaci problem nie je, ale nie som si isty, ci je rovnaka moznost aj v tej mobilnej aplikacii. Bohuzial to teraz nemam nemam moznost vyskusat.
Mas tie hovory vyskusane aj cez Skype v mobile?
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Mam odskusane volanie z PDA na PDA. Nemal by byt problem ani v mobile, rozdel vo verziach je ze na Smartphone je obvadanie cez tlacitka, PDA-cka vacsinou maju dotykovy display a minimum tlacitok... Zo zaciatku so sice neslo, ale ked si kamarat zapol datovy prenos tak sa mu dalo dovolat... Mozno tu je ten problem ze druha strana si vypina datove prenosy (nesvieti na display G alebo E) a ty sa nevies s nim spojit ces Skype.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

dalid Pozri príspevok
Mam odskusane volanie z PDA na PDA. Nemal by byt problem ani v mobile, rozdel vo verziach je ze na Smartphone je obvadanie cez tlacitka, PDA-cka vacsinou maju dotykovy display a minimum tlacitok... Zo zaciatku so sice neslo, ale ked si kamarat zapol datovy prenos tak sa mu dalo dovolat... Mozno tu je ten problem ze druha strana si vypina datove prenosy (nesvieti na display G alebo E) a ty sa nevies s nim spojit ces Skype.
A nemas to nahodou verziu pre Windows Mobile? Lebo tam je len minimalny rozdiel medzi PC a Windows Mobile verziou. Zatial co ta mobilna Java verzia je dost odlahcena.

Ale hovorim, kludne to moze byt pravda a da sa volat aj cez tu mobilnu verziu. Skoda, ze nemam moznost to odskusat. Snad sa tu ozve niekto, co funguje cez mobil.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ano mam verziu pre Windows Mobile.
http://www.skype.com/intl/en/download/skype/mobile/ su konpatibilne telefony so Skypom, ale to neznamena ze na inych nepojde, ale vylucit sa to neda.
Hadam niekoho na odskusanie casom najdes
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
na nokii 6220c mi ten skype lite ide ale neda sa telefonovat,, teda nikde nevidim moznost call
btw: na pda-cka je ina verzia skypu...
Naposledy upravil mpca : 11.06.09 at 12:23
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Volat by sa malo dat stalcenim zeleneho tlacidla na mobile, ako ked klasicky volas.. ale neviem, na normalnom telefone som to neskusal... Mozno az budem mat cas cez vikend to skusim, aj ked moj som nenasiel medzi podporovanymi v zozname...

Ak mate niekto cas a chut sa s tym pohrat, skuste pouzit Skype cez Fring:
http://www.fring.com/fring_is/how_fring_works/
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

mpca Pozri príspevok
na nokii 6220c mi ten skype lite ide ale neda sa telefonovat,, teda nikde nevidim moznost call
btw: na pda-cka je ina verzia skypu...
tiez mam pocit, ze na tej lite verzii funguje iba IM a neda sa volat
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Volanie je iba vo Fringu, Nimbuzze a IM+ for skype.
0 0
noel.g noel.g

noel.g je offline (nepripojený) noel.g

alebo si stiahni FRING na:http://www.fring.com/, ktory zlucuje vsetky najznamejsie chatovacie programy v ratane skype, a umoznuje aj internetovy hovor zdarma - ale iba v tom pripade ze sa nachadzas v nejakej free wi-fi zone. uplne v pohode, ale nezabudni ze to musi byt symbianovy telefon:-) pretoze mobile skype nestoji za vela... tusim neumoznuje ani posielanie suborov, kdezto u fringu kludne posles subor po sieti...na vsetky programy ktore zlucuje.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Ak často používaš telefonovanie cez skype a si v pokrytí wifi je riešením wifi telefón, ktorý má podporu skype.
napr.: http://www.wifiobchod.cz/VIP-193-WiF...1b-g_g723.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať