Zavrieť

Porady

havarijné poistenie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zusygo Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Stačí len vidieť, že je to Generali( volakedy aj česká pois.) a všetko je jasné-prajem veľa nervov pri nekonečných vybavovačkách...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zusygo Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Nové auto určite neopravuj rozpočtom-to je skor na staršie autá, keď si to dáš opraviť niekam bez papierov- nové auto treba dať do originál značkového servisu a poisťovňu požiadaj o vystavenie" krycieho listu"- aby si nemusela dávať svoje peniažky...
A vlastne ako pozerám, ale to asi bude na "totálku"-keďže oprava prevyšuje 70% z ceny auta...-tak potom ti vyplatia zostatkovú cenu auta a odpočítajú spoluúčasť a cenu vraku-žiadna výhra...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zusygo Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
ALIANZ
Riaditeľ
Pobočka Košice
Štúrova 7
KOŠICE


Vec : sťažnosť vo veci poistnej udalosti č.


Vážený pán riaditeľ !


Týmto sa na Vás obraciam so sťažnosťou vo veci hore uvedenej poistnej udalosti.
Poistná udalosť – nehoda sa stala dňa
Vinníkom nehody bol podľa prizvanej dopravnej polície pán X:Y
Spomínaný vinník si splnil svoju poisťovaciu povinnosť a túto
nahlásil v pobočke ALIANZ Banská Bystrica. Túto skutočnosť mi
oznámila aj p. B z odd. likvidácie PU a zároveň ma žiadala
pristaviť moje vozidlo na obhliadku. Po telefonáte s touto pracovníčkou, ktorým som jej vysvetlil, že na obhliadke som už bol
v Košiciach dňa ......a už vôbec nemienim ísť do Banskej Bystrice, som si myslel, že všetko je v poriadku.
Keďže sa nič nejaký čas nedialo a peniaze na môj účet neprichádzali, išiel som do pobočky ALIANZ v Košiciach.
Zistil som, že likvidátor mojej poistnej udalosti je Ing. S. Tento pán mi vysvetlil skutočnosť, že čaká na reláciu od polície a od p. B.
Toto všetko ma zaráža ! Od nehody už uplynul nejaký čas a ja stále čakám na svoje peniaze. Súčiastky potrebné na opravu som si
objednal, nechal doniesť a zaplatil z Talianska .
Je smutné, že sa musím dovolávať svojich práv takouto cestou, ale
ako všetci vieme, keď zákazník neplatí včas banke, tak sa táto
okamžite vyhráža všelijakými upomienkami, súdmi, exekúciou,
Občianským zákonníkom a podobne. Zaujímavé je však to, že opačne
to neplatí.
Som zákazníkom spoločnosti Slovenská poisťovňa – ALIANZ
cca 25 rokov a verím, že ním ostanem aj naďalej.



Za kladné vybavenie vopred ďakujem

V Košiciach
Túto sťažnosť som odovzdal v podateľni v pondelok .
V stredu ma volala p. X , že bla bla bla , peniaze sú na ceste ...
V piatok boli na účte ...
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Stačí len vidieť, že je to Generali( volakedy aj česká pois.) a všetko je jasné-prajem veľa nervov pri nekonečných vybavovačkách...
Tak toto ozaj potvrdzujem. Nekonečný príbeh s touto "inštitúciou"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jajko50 Pozri príspevok
Tak toto ozaj potvrdzujem. Nekonečný príbeh s touto "inštitúciou"
Lacné poistky-likvidácia udalostí žalostná-Kooperatíva č.2-
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Lacné poistky-likvidácia udalostí žalostná-Kooperatíva č.2-
Ja nie som o tom presvedčená , že poistky sú také lacné Stanko .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Ja nie som o tom presvedčená , že poistky sú také lacné Stanko .
Tam sú velmi pod cenu Zitka, na to aká je škodovosť sú pod cenu a potom nechcú vyplácať-hádam by si nechcela havarijnú poistku za 2%???To sa nedá potom plniť ako sa má...
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

ste mi tu celkom dobre otvorili túto tému.

Rodičia-dôchodcovia (jazdí len otec) si budú kupovať auto Renault clio. Chcú ho aj havarijne poistiť, asi aj krádež ... so spoluúčasťou 2000,-Sk. Asi Allianz. Len neviem, či hodinovú sadzbu dať základnú alebo neobmedzenú. LEbo cena poistenia je dosť od toho závislá, aspon podla výpočtov cez net. Viete mi k tomu niečo poradiť?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

brčko Pozri príspevok
ste mi tu celkom dobre otvorili túto tému.

Rodičia-dôchodcovia (jazdí len otec) si budú kupovať auto Renault clio. Chcú ho aj havarijne poistiť, asi aj krádež ... so spoluúčasťou 2000,-Sk. Asi Allianz. Len neviem, či hodinovú sadzbu dať základnú alebo neobmedzenú. LEbo cena poistenia je dosť od toho závislá, aspon podla výpočtov cez net. Viete mi k tomu niečo poradiť?
Už NEMÁ OD VčERA ALLIANZ ZÁKLADNú NORMOHODINU-už je to zrušené-prepláca sa v základe oprava v značkovom servise...
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Už NEMÁ OD VčERA ALLIANZ ZÁKLADNú NORMOHODINU-už je to zrušené-prepláca sa v základe oprava v značkovom servise...
tak to je čerstvé?? Som pozerala predvčerom. Tak to musím radšej všetko znovu natukať
Dakujem ti za čerstvú info.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

brčko Pozri príspevok
tak to je čerstvé?? Som pozerala predvčerom. Tak to musím radšej všetko znovu natukať
Dakujem ti za čerstvú info.
jA Už TO VIEM MESIAC-ale účinnosť je od 01.07.09
0 0
zusygo zusygo

zusygo je offline (nepripojený) zusygo

Ďakujem Vám za rady. Aj keď si dám auto opraviť, keď už konečne prídu peniaze, tak už nikdy nebude mať hodnotu nového auta a stratila som na tom tak, či tak a vinník nemá žiaden problém a ja ani nové auto ani peniaze a užila som si len mesiac. Chcem sa opýtať,či rozpočtom by som dostala rovnakú sumu ako fakturačne?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zusygo Pozri príspevok
Ďakujem Vám za rady. Aj keď si dám auto opraviť, keď už konečne prídu peniaze, tak už nikdy nebude mať hodnotu nového auta a stratila som na tom tak, či tak a vinník nemá žiaden problém a ja ani nové auto ani peniaze a užila som si len mesiac. Chcem sa opýtať,či rozpočtom by som dostala rovnakú sumu ako fakturačne?
Vid moj 1 prispevok-rozpoctom by si dostala o cca 30%menej ako by bola faktura.a pytaj od Generali kryci list-ak ti ho daju...
0 0
zusygo zusygo

zusygo je offline (nepripojený) zusygo

Až keď budem mať krycí list, tak až vtedy môžem opravovať auto?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zusygo Pozri príspevok
Až keď budem mať krycí list, tak až vtedy môžem opravovať auto?
Aaale nie, nerozumieme sa- krycí list je to, že za opravu nezaplatíš ty- ale poisťovňa zaplatí priamo servisu a ty doplatíš len spoluúčasť a tú následne dostaneš z pzp vinníka...
0 0
zusygo zusygo

zusygo je offline (nepripojený) zusygo

Veľmi pekne ďakujem, lebo už dva mesiace ma vodia za nos a nič mi nechcú povedať aj a len čakám jak debil a platím leasing a auto nemám. Pomohol si mi a o tom krycom liste som ani netušila. Diky
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

brčko Pozri príspevok
ste mi tu celkom dobre otvorili túto tému.

Rodičia-dôchodcovia (jazdí len otec) si budú kupovať auto Renault clio. Chcú ho aj havarijne poistiť, asi aj krádež ... so spoluúčasťou 2000,-Sk. Asi Allianz. Len neviem, či hodinovú sadzbu dať základnú alebo neobmedzenú. LEbo cena poistenia je dosť od toho závislá, aspon podla výpočtov cez net. Viete mi k tomu niečo poradiť?
skúste ponuku QBE poisťovňa - za opýtanie vraj nebijú......
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

Ahojte chcem sa spýtať je platná havarijná poistka v prípade ked este nemam vydané slovenské osvedčenie o evidencii vozidla, resp. slovenský preukaz. Poistováčka sa má snaží namotať, ze stačí len číslo karosérie a číslo motora. Len som zvedava čo v prípade toho ak si pôjdeme po nove auto k predajcovi a náhodou cestou domov havarujeme.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

skuba Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spýtať je platná havarijná poistka v prípade ked este nemam vydané slovenské osvedčenie o evidencii vozidla, resp. slovenský preukaz. Poistováčka sa má snaží namotať, ze stačí len číslo karosérie a číslo motora. Len som zvedava čo v prípade toho ak si pôjdeme po nove auto k predajcovi a náhodou cestou domov havarujeme.
Ak je vozidlo kupované v SR a techničák je nevyplnený a prázdny, ale je kúpna zmluva tak to stačí na poistenie...
Ak sa vozidlo kupuje v zahraničí a ešte nieje techničák-poistka sa nedá uzavrieť...
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

ja som taký šprto a vo všeobecných podmienkach má allianz napsíané že vozdilo je možné poistiť, len ak ma eviden.cislo alebo techn.preukaz, no a my dostaneme technic. mozno az za dva tyzdne, a chcem si byt ista ze ak havarujeme tak nam to uznaju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať